24.07.2016
Fantastický úspěch českých reprezentantů ve třídě EMX300! Petr Bartoš po vynikajícím startu dlouho vedl druhou rozjížďku a spolu s Vaškem Kovářem, který byl pátý, připravili krásné probuzení pro všechny české fanoušky motokrosu. Dominik Procházka jel 17. Druhý Mike Kras se ale neustále držel v těsném závěsu a ke konci rozjížďky Petra udolal. Infarktový závěr předvedli také Kovář s Procházkou! Vašek se dostal na čtvrté místo a cílem proskočil jen asi jednu desetinu za třetím Martensem! Dominik na stroji ČZ tahal jako blázen a dokázal se dostat na vynikající desáté místo! Celkově to Petrovi vyšlo na druhé místo a při rozhovoru na pódiu si moc pochvaloval atmosféru, jakou fanoušci vytvořili a doufá, že se za ním všichni staví do depa na panáka! Vašek Kovář je celkově čtvrtý a Dominik Procházka dvanáctý.

A tady jsou komentáře našich tří šikulů ve třídě EMX300...

Petr Bartoš (37 let) - 1. jízda 5., 2. jízda 2., CELKOVĚ 2. s 38 body

"Ráno se mi opravdu moc nechtělo vstávat, ale když už jsem zaplatil tak velké startovné, chtěl jsem do toho dát všechno. Holt jsme šli brzy spát a nemohli si užít večer. Ale teď můžu s odstupem času říct, že jsem šťastný. Šel jsem do závodu s tím, že chci být po startu první, což se mi tak docela nepovedlo a byl jsem vzadu o místo víc. Hned v prvním kole jsem měl dost velkou srážku vůbec nevím s kým – dal mi to z boku do motorky, div jsem neupadl, takže mohlo být vymalováno. Naštěstí jsem to ustál a k zemi šel on. Byla to hned ta pravá zatáčka za cílem před odskokem dolů. Když jsem ten závod tak hezky rozjel na 2. místě, ucítil jsem šanci, že by bylo možné dostat se do vedení. Trošku jsem nechápal, že když mě Mike Kras včera s přehledem předjel a ujel mi, že jsem ho dnes dokázal překonat.

Byl jsem bez ranního tréninku trošku ztuhlý a celkově unavený. Ten konec byl z mého pohledu zvláštní v tom, že se dostal i kvůli okolečkářům více za moje záda. Předtím jsme měli mezi sebou dostatečnou mezeru, než se mi nalepil na záda. Udělal jsem malý oblouček, vůbec jsem se mu nepletl, až mi v cíli dokonce poděkoval s tím, že takhle mu ještě nikdy nikdo neuhnul. Dojel jsem s přehledem na 2. místě, což je pro mě neskutečný úspěch.

Kdybych měl vyjmenovat všechny, kteří mi k účasti v Lokti pomohli, byl by to dlouhý výčet. Oni vědí a děkuji všem. Jsem šťastný a chci si ten pocit chvíli užívat.

Zatím za mnou tolik lidí ještě v depu s panákem nebylo, takže moje výzva pořád platí. Dva dny jsem měl chuť si něco dát a nesměl jsem. Teď si dám a je mi úplně jedno, kdo bude řídit domů :-)."

Václav Kovář (20 let) – 1. jízda 9., 2. jízda 4., CELKOVĚ 4. s 30 body

"Po včerejším závodě, kdy jsem špatně odstartoval a pak jsem se tak nějak prokousával dopředu, jsem chtěl určitě zlepšit start. Na ranní trénink jsem se připravil určitě dobře, když jsem vstával dost brzy, abych se stačil rozehřát. Udělal jsem před závodem maximum. Start jsem sice trošku zlepšil, ale pořád to bylo dost špatné, protože jsem byl při průjezdu druhým kolem patnáctý. Pak se mi povedlo v prvních kolech dostat až na 4. místo, jenže příliš mnoho snahy zřejmě uškodilo a následoval lehčí pád, který mě odsunul o dvě místa dozadu. Sebral jsem se, pokračoval v závodech, snažil se jezdit čistě a rychle a sem tam se mi to dařilo. Dojížděl jsem první jezdce, dostal se na 4. místo a do cíle jsem proskakoval v podstatě zároveň s třetím jezdcem, ale bohužel to dopadlo, jak to dopadlo.

Byl to pro nás závod, který není tak důležitý, aby z mého výsledku bylo nutné vyvozovat cokoliv negativního, natož problémy. Máme za sebou prostě další závod, který jsem odjel ve zdraví a účast v něm byla rozhodně lepší než nějaké domácí trénování. Chtěl bych poděkovat svým rodičům, týmům Hulho, Cofain, firmám NinaX Graphics, DNX shop, Richard Motors a SV34.

Teď se zase budu soustředit na závody ADAC MX Masters. Přelezu zpět na čtyřistapadesátku a snad se bude dařit."

Dominik Procházka (21 let) – 1. jízda 17., 2. jízda 17., CELKOVĚ 12. s 15 body

"Jel jsem do Lokte s tím, že chci být v TOP 10. Byl to jeden z mých záchytných bodů. Dal jsem si za úkol nepadat a dovézt do cíle znovuzrozený motocykl ČZ. Připravoval jsem se celých čtrnáct dní a trénoval jsem tak jako nikdy předtím. Psychicky jsem se cítil dobře. Měl jsem kolem sebe skvělý tým – kluky, kteří kolem mě běhali a pomáhali mi. Chtěl bych poděkovat celému projektu M.C.F. ČZ – EMX300, jmenovitě pak Alessandru Ferrarimu, který mi dal možnost závodit v Lokti a ještě na motorce, která se po třiceti letech vrací do startovního pole. Byla to pro mě čest. Další poděkování letí Casinu Bonver Czech Republic, M-Style, Auto-Moto Procházka, REP Spedition a panu Svatošovi.

Nepovedl se mi sice tolik start, protože jsem byl hodně vzadu (zhruba pátý od konce). I když jsem zaznamenal problémy s kondicí, kdy jsem měl v posledních kolech slabší ruce, přece jen se přede mnou nevytvořila žádná zásadní díra, takže jsem si držel své úspěšnější soupeře neustále na dostřel. Výsledek je parádní. Jsem spokojený, že jsem nezklamal tým a že jsme divákům mohli nabídnout hezké závody, kdy jsme všichni dojeli na domácí půdě do cíle v TOP10.

V minulosti jsem se pral s vážnými úrazy, což hromada lidí neví. Mám ochrnutý jeden ze svalů, který vede z ramene. Měl jsem v rámci rekonvalescence hodně problémů s přípravou. V posledních měsících jsem na své kondici makal víc, aby se mi ji podařilo pořádně zvednout. Rád bych se zúčastnil závodů Buksa/Ados Motokros MMČR ve Vranově a Opatově. Budu dělat maximum, abych postupoval pořád výš.

V minulosti jsem se pokoušel lidem spíš stranit a byl jsem zakyslý. Teď jsem se naučil soustředit sám na sebe, beru všechno víc s rezervou, snažím se bavit, tím pádem mám větší chuť závodit a věřím, že svým fanouškům předvádím dobrou podívanou."