17.07.2017
Tento víkend (15.-16.7.2017) sa na pieskovej trati v Tensfelde neďaleko Hamburgu konalo už piate podujatie najprestížnejšieho nemeckého motokrosového seriálu „ADAC MX Masters“. Richard Šikyňa (#102) z tímu MX Slovakia, jazdiaci na motocykli KTM 250 SXF si v triede Youngster (MX2) vybojoval ďalších 25 bodov za 11. a 6. miesto a posunul sa o 3 body pred Thomasa Sileiku (LAT) na priebežné 2. miesto. Je to zatiaľ najlepší priebežný výsledok, aký sa v tomto seriáli podarilo dosiahnuť slovenskému jazdcovi. Tom Koch (GER) si znovu upevnil svoju vedúcu pozíciu a pred poslednými dvomi podujatiami v Gaildorfe a Holzgerlingene má už 36 bodový náskok pred Richardom Šikyňom.
motocrossMotocross

Richard Šikyňa (#102)

V sobotu v kvalifikácii sa mi veľmi nedarilo, ku koncu som mal aj menšie problémy s prednou brzdou po kontakte s iným jazdcom a nepodarilo sa mi bohužiaľ zajazdiť žiadne dobré kolo. Nakoniec som do pretekov postúpil 11. zo svojej skupiny. Bol som na seba poriadne nahnevaný, pretože som takto nemohol mať  dobrú pozíciu na štart. V prvej jazde som aj napriek tomu odštartoval desiaty a cieľom som prešiel na 11. mieste. Zo začiatku mi trochu stvrdli ruky, ale potom povolili a bolo to o niečo lepšie. V druhej jazde som pokazil štart a tak som bol po prvej zákrute niekde okolo 20. miesta. Snažil som sa hneď v prvom kole prepracovať čo najviac dopredu, čo sa mi vcelku podarilo. Postupne  som sa dostal až na 6. miesto, ale potom som musel pár kôl pred koncom zahodiť okuliare a na lepšie miesto som sa už nedostal.

Peter Kolek, manažér tímu MX Slovakia

„Preteky v Tensfelde už tradične patria k tým najťažším v seriály. Riadne zamotaná piesková trať sa na niektorých miestach poriadne rozbíja a dáva zabrať aj tým najskúsenejším pieskarom. Takýto typ trate rozhodne nie je miesto, kde by sa Rišo cítil ako ryba vo vode, ale je dôležité sa aj s takouto situáciou vysporiadať. V kvalifikácii sa Rišo nechal zbytočne rozhodiť neštandardným spôsobom púšťania jazdcov na trať a malo to vplyv aj na jeho jazdecký prejav. V nedeľnej prvej jazde sa mu síce podarilo slušne odštartovať, ale bol príliš strnulý a rozhodne nezajazdil to, čo vie. V druhej sa mu nanešťastie nepodarilo zopakovať štart z prvej jazdy a tak sa musel predierať až kdesi z 2. polovice štartového poľa. Nenechal si však nikým diktovať tempo, šiel si to svoje a bolo to hneď vidno aj na jeho jazdeckom prejave. Rýchlo sa dostal do prvej desiatky a postupne to dotiahol až na 6. miesto. Škoda hlavne toho štartu, rýchlosť tam bola a kľudne mohol byť aj na bedni. V celkovom hodnotení skončil piaty, ale v priebežnom poradí sa posunul už na úžasné 2. miesto. Cez tento ďalší historický úspech nemôžem povedať, že by som z Tensfeldu odchádzal spokojný. Samozrejme ak odhliadne od toho, že som veľmi rád, že sa Rišo vyhol pádom a domov sa vrátil celý, teda bez zranenia. Teraz všetci netrpezlivo čakáme, či sa Rišove meno na poslednú chvíľu neobjaví v nominačnej listine MXGP do Lokte, ktoré sa budú konať už tento víkend.“

Text: Tisková zpráva