Autocrossové Mistrovství Evropy Maďarska 2015 - foto Kamil Mach
24.08.2015

Další podnik Mistrovství Evropy v Autocrossu se konal 15. - 16. srpna 2015 na maďarské autocrossové trati v Niyrádu. S tratí se nejlépe vypořádal v kategorii SuperBuggy jezdec André Hinnenkamp, na druhém místě dojel Thomas Anacleto a třetí místo si vyjel náš Jakub Kubíček

autaAuta

Jeden z favoritů, několikanásobný mistr Evropy Bernd Stubbe, který svedl nádherný souboj s Jakubem Kubíčkem, finálovou jízdu nedokončil. Divizi Buggy1600 vyhrál Rene Mandel, který zopakoval výsledek z předchozího závodu ve Francii. Na druhém místě dojel Florent Tafani a třetí skončil Mario Hanneken. Do finálové jízdy se dostal jediný Čech, a to Vít Nosálek, který finálovou jízdu dokončil na 9. místě. V divizi TouringAutocross se kvůli nehodě ve Francii neúčastní Václav Fejfar, díky čemuž přišel o titul Mistra Evropy v TouringAutocrossu.

V Nyirádu se dařilo českým zástupcům. Pro první místo si dojel Paulius Pleskovas, druhé a třetí místo získali Češi. Na druhém místě dojel Martin Samohýl, který se letos poprvé dostal na bednu. Třetí dojel Miroslav Neumann. Divizi JuniorBuggy vyhrál náš zástupce Milan Vaněk, druhý dojel Justs Grencis a na třetím místě skončil Timofey Ovcharov