12. Říha Group - Partr Rally Vsetín 2015
20.10.2015

Dne 17. října 2015 se v okolí Vsetína konal závěrečný podnik RallySprint série 12. Říha Group - Partr Rally Vsetín 2015. Letos v RallySprint sérii bojují o titul pouze dvoukolkáři. To ovšem závodníky používající techniku s pohonem všech kol neodradilo.

autaAuta

Na startu bylo přes 20 aut s pohonem 4x4, od kategorie produkčních aut, S2000, R5 a dokonce 7 vozů WRC různého stáří. Pro jezdce byly připraveny 4 rychlostní zkoušky, z nichž každá se jela dvakrát. Závodníci se museli vypořádat nejen s celkem 70,44 km rychlostních zkoušek na mokrém asfaltu, ale i s proměnlivým počasím. Nejlépe se s podmínkami poprala posádka Ondřej Bisaha/Petr Píža s vozem Citroën DS3 R3T Max, kteří se stali také historicky prvními mistry RallySprint série. Druzí dojeli Egon Smékal navigovaný Monikou Hýbnerovou s vozem Citroën DS3 R3T a na třetím místě dojeli Karel Kupec/Petr Glössl s vozem Peugeot 208 R2. V absolutním pořadí dojel na prvním místě Jaromír Tomaštík navigovaný Róbertem Baranem s vozem Subaru Impreza WRC, na druhém místě dojeli účastníci mistrovství světa v kategorii WRC2 Martin Koči s Lukášem Kostkou, tentokráte s vozem Ford Fiesta R5 a na třetím místě skončili Simone Tempestini a Dorin Pulpea s vozem Ford Fiesta RS WRC.