HunGarian Baja 2016 - foto Kamil Mach
20.08.2016

Ve dnech 11. - 14. srpna 2016 se konal další podnik HunGarian Baja 2016. Na startu závodu bylo přihlášeno 35 aut, 5 kamionů a 33 motorek a čtyřkolek. Mezi přihlášenými byl také bývalý účastník mistrovství světa v rally Mikko Hirvonen, nebo Američan Bryce Menzies, který se na americkém kontinentu účastní různých offroadových podniků.

autaAuta

V pátek večer byla na programu 11kilometrová superspeciálka, v sobotu pak 148 km dlouhá trať, kterou jezdci absolvovali dvakrát. V neděli je čekal průjezd této trati v opačném směru.

Absolutním vítězem se stal již zmiňovaný Mikko Hirvonen/Michel Perin, na druhém místě dojeli Bryce Menzies/Pete Mortensen, oba s vozem Mini All4 Racing a na třetím místě dojela posádka Miroslav Zapletal/Bartosz Momot s vozem H3 Evo VII. Stupně vítězů v kategorii kamionů patřily pouze českým zástupcům. První se umístila posádka Martin Kolomý/David Kilián/René Kilián s kamionem Tatra 815, na druhém místě dojeli David Vršecký/Josef Kalina/Jiří Stross taktéž s Tatrou, tentokráte ale Phoenix a bronzovou příčku obsadili Martin Macík jr./František Tomášek/Michal Mrkva s Liaz 111.154.