Mantova Starcross International 2015 - bleskové ohlédnutí
motocross

V pořadí 32. Supercross v Mantově ovládli po dvou dnech závodění (21. - 22. 2. 2015) Clement Desalle a Jordi Tixier, kteří tak poměřili s dalšími jezdci své síly před vypuknutím sezóny mistrovství světa.

VÍCE
Zápisky ze školení sportovních komisařů a ředitelů závodů
motocross

V sobotu 21. února 2015 se na AČR konalo školení sportovních komisařů a ředitelů závodů. Školilo se dle Národních sportovních řádů pro motokros, které jsou příslušně upravovány na základě aktuálních předpisů FIM. Školiteli byli Jiří Šitina a David Novotný. Evžen Zadražil si dovolil heslovitý výtažek nejdůležitějších částí ze zápisků. Informuje o tom, co je letos nového v řádech a nemělo by uniknout pozornosti jezdce ani pořadatele závodů.

VÍCE
Plážový závod Enduropale Le Touquet 2015 ovládl Adrien van Beveren
motocross

Po třech hodinách náročného zápolení vydaly francouzské písečné duny první únorový den vítěze, kterým se stal jezdec na Yamaze - Adrien van Beveren. Ten si během závodu dokázal vytvořit cca pětiminutovou výhodu před druhým Belgičanem - Daymond Martens. Třetím v pořadí byl Julien Tournessi, vítěz předchozího plážového závodu v Hossegoru. Níže najdete výsledky a také video highligts.

VÍCE
DJ Sulivan Jaulin a jeho Sedmička na víkend
motocross

Do role dalšího "dýdžeje" jsme tentokrát napasovali profesionálního motokrosového a superkrosového závodníka Sulivana Jaulina, který je rodilým Francouzem. Poslechněte si, jaké songy dokáží Sullyho nakopnout a které ho naopak ve správný čas ukolébají, když si potřebuje doplnit energetické zásoby.

VÍCE
Čtvrteční listovačka motoristickými magazíny
motocross

Sníh už nám pomalu slézá, ale stále je únor, a to znamená že je venku ještě pořád dost velká zima na to, abychom vytahovali své jednostopé miláčky z garáže. Proto můžeme dlouhou chvíli zahnat nějakým tím online magazínem. Pár z nich najdete v následujícím článku.

VÍCE
3. a 4. závod MMČR 2015 v motoskijöringu - reporty, foto, výsledky
motocross

Uplynulý víkend vyvrcholilo Mezinárodní mistrovství České republiky v motoskijöringu, které se také letos odjelo pod názvem "ORION - SHIVA KTM CUP 2015". Třetí díl hostily Martinice v Krkonoších, kde musel být kvůli oblevě navezený sníh ze širokého okolí. Závěrečný díl seriálu si vzali na svá bedra pořadatelé z Dobřan v Orlických horách. O tom, jak vše dopadlo, se dozvíte z reportů Josefa Vašíčka.

VÍCE
Petr Kovář reaguje na článek z historie motokrosu
motocross

V G-Booku na webu Motosportu Chýnov se objevila zajímavá reakce Petra Kováře na článek o historii motokrosu z poloviny osmdesátých let, který jste si mohli přečíst u nás na webu. Protože byl Petr tehdy nejlepší československý reprezentant, stojí jeho příspěvek rozhodně za přečtení.

VÍCE
Pozvánka na další 2 víkendové podniky MČR v motoskijöringu
motocross

Vážení přátelé, jsem rád, že vás mohu pozvat na další 2 závody Mistrovství ČR v motoskijöringu „ORION – SHIVA KTM Cup 2015“. Pojedou se o tomto víkendu 14. 2. 2015 v sobotu - Martinice v Krkonoších a v neděli 15. 2. 2015 - Dobřany v Orlických horách. Při obou závodech se pojede i Orlický pohár. Na závody pořadatelé svědomitě připravují trať i různé doplňkové akce.

VÍCE
Cesta do historie motokrosu - rok 1984
motocross

Evžen Zadražil opět namátkově zalistoval v dalším čísle časopisu Motocross, tentokráte 1/1984. Redakce hned v úvodu děkuje všem čtenářům za pochvalné dopisy a omlouvá se, že zatím neumí řešit prodej v podobě předplatného, neboť časopis vychází zatím nepravidelně a pokaždé v jiném cenovém nákladu. Do budoucna redakce slibuje alespoň barevné obálky (časopis je zatím celý černobílý a psaný strojopisem).

VÍCE
MČR 2015 v motoskijöringu - první dva závody jsou za námi
motocross

Díky zlepšeným sněhovým podmínkám mohlo o víkendu konečně začít i Mistrovství České republiky v motokijöringu „ORION - SHIVA KTM CUP 2015“. V sobotu 7. 2. 2015 změřili své síly jezdci v Horním Městě u Rýmařova a další den se v neděli 8. 2. 2015 přesunuli do Klášterce nad Orlicí a mají za sebou druhý závod. Více informací je níže.

VÍCE