Pozvánka na MČR a pohár CAMS Cross Country Šiklův Mlýn 2016
motocross

Již tento víkend (30. 4. - 1. 5. 2016) se rozběhne 5. sezóna seriálů Divize Enduro CAMS. Prvním letošním podnikem bude MČR a Pohár CAMS Cross Country OPEN 2016 v Šiklově Mlýně. Letos je časový harmonogram jednotlivých jízd poněkud upravený.

VÍCE
Pozvánka na Crossracing Offroad Drnovice 2016
motocross

Zveme všechny závodníky a fanoušky na dvouhodinový offroad závod pro úplné začátečníky i profesionály. Crossracing Offroad se koná v sobotu 30. dubna 2016 v Drnovicích.

VÍCE
ADAC MX Masters Drehna 2016 - review, foto, video a reporty jezdců
motocross

Další ročník nejprestižnějšího evropského seriálu - ADAC MX Masters – zahájil o víkendu 16. - 17. dubna 2016 tradičně na hlubokém písku v braniborské Fürstlich Drehně. Pořadatelé se pochlubili účastí 221 závodníků z 25 zemí v závodě, který byl pro rozmary počasí tvrdou zkouškou nejen pro ně, ale i pro 10 500 dychtivých diváků. Ti i přes nepříjemnou mixáž slunce, sněhu, krupobití a dešťových přeháněk viděli zajímavé závody, které si sebevědomý slogan opravdu zasloužily.

VÍCE
Pro Martina Rigó jsou motorky vším
motocross

Třebíč - Jako malý kluk si tajně půjčil od bratra pionýra a skončil s ním ve vratech. Neodradilo ho to a motorky se staly jeho životem. Pár kostí mu už pokřupalo. Postavou připomíná žokeje. I ve svých 43 letech jezdí Martin Rigó motokros a ze svého koníčka vybudoval na Vysočině síť prodejen s autodíly.

VÍCE
Prezentace Anette racing teamu a info o závodech v Třemošnici
motocross

První závod SMS Pardubice se konal 16. 4. 2016 v Třemošnici na závodišti Kubíkovy Duby. Rozjížďky odstartovali Junioři třídy 50 a 65 ccm. V této třídě obsadil v obou rozjížďkách Jaroslav Patra vždy druhé místo. Počasí přálo, závody probíhaly bez dešťových kapek. Trať, která byla od pořadatelů výborně předem zkropená - připravená, neuvěřitelně držela.

VÍCE
Jihočeský přebor 2016 zahájil v Pacově ve velkém stylu
motocross

Nový ročník přeboru jihočeského motokrosového střediska zahájil v sobotu 16. dubna 2016 na mistrovské trati v Pacově. Jarní termín, příznivé počasí a oblíbená trať přilákaly do Pacova velký počet závodníků. A protože pacovská trať bude za pár dní dějištěm prvního závodu Buksa/Ados Motokros MMČR, bylo mezi nimi na dvě desítky těch, kteří chtějí promluvit do pořadí na předních místech a vzali závod jako příležitost ke kvalitnímu tréninku. A tak se bylo při jízdách tříd MX2 a MX1 Open opravdu na co dívat.

VÍCE
Reportáž z MČR Amatérů Crossracing Cup - Mohelnice 2016
motocross

V sobotu 16. 4. 2016 proběhl první závod MČR Amatérů Crossracing Cup v Mohelnici. Původně naplánovaný termín 10. dubna musel být z důvodu velmi špatného počasí přesunutý. Nyní nám počasí přálo a závodní den byl bez dešťových přeháněk, kdy v odpoledních hodinách svítilo dokonce sluníčko. Trať byla po deštích z předchozího víkendu v ideálním stavu, takže kropicí vozy nemusely vůbec vyjet na trať. Bohužel se pořadatelům nepodařilo kvůli dešťům upravit trať do ideálního stavu, jak jsme v Mohelnici zvyklí.

VÍCE
Výsledkový servis - 2. část duben 2016
motocross

Máme pro vás další výsledkový mix, který namíchala motoristická sezóna v první polovině dubna 2016. Přiložené jsou výsledky Motolevel MX Cupu v Dalečíně, 2. Meteorit Cupu ve Vranově, Motul Cupu v Kramolíně a Burianka Cupu v Cítově...

VÍCE
Aktualizovaný kalendář CAMS 2016 - cross country a enduro
motocross

Podívejte se na kalendář závodů CAMS pro sezónu 2016. Divize motokros už sice neexistuje, ale pořád se můžete zúčastnit několika vypsaných cross country a enduro závodů.

VÍCE
Roman Körber o rumunském King of the Hill 2016
motocross

Offroadový specialista a nejlepší český účastník březnového halového endura v Praze Roman Körber (Motosport Chýnov) se ještě před letošním Erzbergem vydal na rumunský závod King of the Hill (8. - 10. 4. 2016). Po hodně vydařeném prologu se pak ale druhý den naděje na vítězství rozplynuly.

VÍCE