Taddy Blazusiak odchází do závodního důchodu
motocross

Fenomenální polský endurář Taddy Blazusiak zanedlouho oznámí ukončení své závodní kariéry, během které si připsal nespočet vítězství a mistrovských titulů. K oficiálnímu oznámení dojde na jeho domácí půdě v Krakově při zahajovacím závodu FIM Super Enduro World Championship.

VÍCE
Jak na tobogány s Jakem Weimerem
motocross

Téměř na každé trati najdeme nějakou zatáčku s tobogánem, a i když se tento prvek může zdát jako jednoduchý, při špatné technice jízdy dokáže potrápit a vy tak ztrácíte cenné vteřinky. Každá zatáčka či tobogán samozřejmě nejsou stejné a je hned několik věcí, na které si musíte dát pozor. Jake Weimer nám prozradí pár svých postřehů a rad, jak na to.

VÍCE
Jára Romančík a Jan Vondrášek na startu Redsand International
motocross

Zahajovací závod MX sezóny 2017 Redsand International nabírá velice zajímavé jezdecké obsazení. Mezi jmény jako Max Nagl, Gautier Paulin nebo Jordi Tixier se představí také náš Jaromír Romančík v novém týmu JD191 KTM Racing. Ve třídě MX2 bude bojovat Jan Vondrášek ze stejného týmu, kterému bude dělat společnost i nám dobře známý Slovák Richard Šikyňa. Prozatímní startovní listiny tříd MX1 a MX2 najdete uvnitř článku.

VÍCE
Jeffrey Herlings vyhrál Red Bull Knock Out
motocross

Pravděpodobně nejtěžší a největší plážový závod v Evropě i ve světě se odjel tuto sobotu na holandské pláži Scheveningen. Trať měl na starost Greg Atkins a ve startovním poli nechyběla jména jako Glenn Coldenhoff, Nathan Watson, Steve Ramon a další.

VÍCE
Jan Šťovíček je novým prezidentem Autoklubu ČR
motocross

Dnešní XV. Valná hromada Autoklubu ČR vynesla v sobotu 19. 11. 2016 na nejvyšší možný post prezidenta Autoklubu České republiky Jana Šťovíčka. Jeho vyjádření najdete níže.

VÍCE
Stewart brothers trénují na Yamahách!
motocross

Brian Deegan na svém instagramu zveřejnil krátké video, na kterém můžeme vidět Jamese i Malcolma Stewarta trénovat na Yamahách. Chystají něco spolu se třemi ladičkami?

VÍCE
Skáčeme s Joshem Hillem
motocross

Skoky se staly neodmyslitelnou a také nebezpečnou součástí motokrosu a je tedy velice důležité vědět, jak na ně. Těžit můžeme třeba z rad zkušeného Joshe Hilla, který se s námi podělí o pár tipů.

VÍCE
Chad Reed – nádherný život
motocross

Chad Reed, australská legenda, která se i přes svůj narůstající věk stále žene za svým snem. Pojďme si v rychlosti shrnout jeho kariéru a zamysleme se, jestli se v případě jeho a jemu podobných můžeme v něčem inspirovat. Přejeme příjemné čtení!

VÍCE
Wil Hahn odchází do závodního důchodu
motocross

Wil Hahn při AUS-X Open oznámil, že to byl jeho poslední profesionální závod. Ačkoli je mu teprve 26, odebírá se do závodního důchodu. Z motokrosu ale úplně nezmizí, už má novou práci u Hondy! Více v jeho otevřeném dopisu.

VÍCE
Mezinárodní MX závody před startem MXGP
motocross

V zimním období sice převažuje halový superkros, ale najdou se i klasické motokrosové závody na mezinárodní úrovni, kde se dá narazit na ty nejlepší jezdce z MXGP. Letošní kalendář zatím čítá 6 motokrosů, které to jsou?

VÍCE