Zrušení závodu ME EMX65, EMX85, EMX Open
motocross

Kvůli současné politické nestabilitě na Ukrajině se ruší závody konané v nejbližší době na tomto území.

VÍCE
Evropský motokros národů 2014 se bude konat v Pacově
motocross

Po loňském veleúspěšném Mistrovství Světa juniorů v Jiníně se letos dočkáme dalšího prestižního závodu na území ČR. Agentura Youthstream tak ocenila kvalitní práci pořadatelů jak z Jinína, tak z Pacova, kde si pořadatelé odbyli generálku loňským závodem MS kubatury MX3.

VÍCE
Anglické finále Mistrovství Evropy 2013
motocross

Předposlední prodloužený prázdninový víkend se v britském Matterley Basin jelo od 21. do 25. 8. 2013 finále všech evropských šampionátů v motokrosu. Byl to takový festival všech kubatur, na kterém se bojovalo o evropské tituly ve všech třídách od juniorských přes ženy až po veterány.

VÍCE
Nová třída Mistrovství Evropy v roce 2014
motocross

Protože se po dohodě zástupců FIM, výrobců motocyklů a společnosti YouthStream od přístího roku ruší třída MX3 Mistrovství světa, přichází nová kategorie FIM Europe Mistrovství Evropy – 300 ccm 2T (pro motocykly od 200 do 300 ccm).

VÍCE
České motokrosové naděje bodovaly na Ukrajině - telegraficky
motocross

Druhé kolo severovýchodní divize evropského šampionátu ve třídách 65 a 85 ccm se jela tentokrát na Ukrajině. Za teplého a slunečného počasí se skvěle ukázali naši jezdci.

VÍCE
Evropský motokros národů se letos jede nezvykle brzy!
motocross

Již 20. - 21. dubna 2013 se v Castelnau de Lévis ve Francii koná Evropský Motokros národů. Oproti předchozím letům se výrazně mění formát, aby v závodě mohli vyniknout především mladí jezdci.

VÍCE
Galerka Kláry Macháčové z MM ČR MX družstev 2012 ve Stříbře
motocross

Prestižní závod motokrosových družstev si v rámci závěrečného podniku MM ČR v motokrosu - Buksa/Ados Motokrosu 2012 nenechala ujít také fotografka Klára Macháčová, která nám poslala odkaz na rozsáhlou fotogalerii.

VÍCE
Mistrovství Evropy I.M.B.A – Švýcarsko
motocross

Dalším dějstvím Mezinárodního mistrovství Evropy amatérů se stalo po téměř jak dvouměsíční odmlce městečko Dätwill nedaleko švýcarských hranic s Německem. Právě zde se závod pořádal i minulý rok, avšak za úplně jiných klimatických podmínek.

VÍCE
Ukrajina bude hostit letošní UEM motokros národů
motocross

Funchal (Portugalsko), 11. července 2012 - Kiev, hlavní město Ukrajiny, se stane hlavním centrem dění letošního UEM motokrosu národů (UEM Motocross of European Nations), který je naplánovaný na víkend 13. - 14. října 2012.

VÍCE
Kotrla a Hanáček vyhráli ME veteránských classiců
motocross

Dne 9. 6. 2012 se jel v italskem Baldissero poslední díl seriálu ME classic motocross, kde opět naši kluci zajeli na výbornou. Ve třídě 50+ dojel na 2. místě Miroslav Kotrla, kterému v celkovém pořadí patří titul MISTRA EVROPY ve třídě 50+ a ve třídě 60+ vyhrál Miroslav Hanáček.

VÍCE