Brněnská GP zachráněna na dalších pět let
silnice

Společnost Dorna Sports podepsala v pondělí 11. 1. 2016 promotérskou smlouvu se Spolkem pro GP ČR v Brně na závod Grand Prix České republiky v Brně. V návaznosti na předchozí dohody a uzavřené smlouvy je tak zajištěno, že se v letech 2016-2020 pojede Velká cena silničních motocyklů opět v Brně na Masarykově okruhu.

VÍCE
Kalendář MotoGP 2016
silnice

V příštím roce čeká na účastníky světového šampionátu MotoGP dle předběžného kalendáře celkem 18 Grand Prix.

VÍCE
Kornfeil bere ve Valencii třetí místo
silnice

Závodník týmu Drive M7 SIC Racing Team Jakub Kornfeil může z finálové Velké ceny letošní sezóny odjíždět nadmíru spokojen. Po boji v první skupině se dočkal po velmi překvapivém závěru také skvělého výsledku.

VÍCE
Kornfeil: Jsme prostě připraveni!
silnice

Okruh Ricarda Torma ve Valencii nepatří mezi oblíbené v žebříčku našeho závodníka Jakuba Kornfeila. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že by to nemuselo vadit v jeho úspěšném tažení.

VÍCE
Karel Abraham nenastoupí ani ve Valencii
silnice

Karel Abraham vynechá i poslední závod letošní sezony MotoGP. Po konzultaci s lékaři se český závodní rozhodl nezatěžovat zraněnou nohu a do závodu nenastoupit. Nahradí jej stejně jako v předchozích dvou zámořských závodech australský jezdec Anthony West.

VÍCE
Velký souboj Jakuba Kornfeila
silnice

Velká cena Malajsie třídy Moto3 opět přinesla dramatickou podívanou až do samotného konce. Mezi hlavní aktéry patřil také náš Jakub Kornfeil z týmu Drive M7 SIC Racing Team.

VÍCE
Klobouk dolů, Jakube!
silnice

Velká cena Austrálie na okruhu Phillip Island se zapíše do knih asi jako ten nejbláznivější závod Moto3 roku 2015. Toto tvrzení nepochybně potvrdí také Čech Jakub Kornfeil.

VÍCE
Jakub Kornfeil po kvalifikaci na VC Austrálie
silnice

Velkou cenu Austrálie na okruhu Phillip Island má český závodník Jakub Kornfeil rozjetou velmi dobře. V sobotních jízdách byl dokonce často vidět mezi absolutně nejrychlejšími.

VÍCE
Kornfeil neměl důvod k radosti
silnice

Mlha, déšť a velmi špatné podmínky pro závody motocyklů. To byla závodní neděle na okruhu Twin Ring Motegi při patnácté Velké ceně letošního šampionátu MotoGP.

VÍCE
Hanika v Motegi na bodech
silnice

Na okruhu Twin Ring Motegi Karel Hanika prolomil smůlu a v mistrovství světa silničních motocyklů se vrátil na bodované umístění. Ve Velké ceně Japonska se mu podařilo dovést svou „kátéemku“ v kubatuře Moto3 na osmé pozici a po čtyřech nulách na svém kontě mohl být konečně spokojený.

VÍCE