Abraham pojede v sezoně 2016 MS Superbike za Milwaukee BMW
silnice

Tým Milwaukee BMW vstupuje do mistrovství světa Superbike (WSBK) s dvojicí zkušených jezdců – úřadujícím šampionem British Superbike Joshem Brookesem a dosavadním jezdcem MotoGP Karlem Abrahamem.

VÍCE
Simoncelliho si připomnělo 3656 motorkářů
silnice

3656 motocyklů se v neděli vydalo na dráhu Masarykova okruhu, aby společnou jízdou uctili památku zesnulého jezdce MotoGP Marca Simoncelliho, od jehož smrti uplynou 23. října čtyři roky. Motorkáři navzdory sychravému počasí téměř vyrovnali loňský rekord v počtu motorek jedoucích současně po dráze. Ten činí 3795 a příznivci jedné stopy budou mít šanci pokořit jej znovu za rok.

VÍCE
Yamaha Maco Racing Team na 24-hodinových pretekoch Bol d´Or
silnice

Posledné tohtoročné podujatie vytrvalostných majstrovstiev sveta cestných motocyklov sa konalo v rámci 79. ročníka 24-hodinových pretekov Bol d´Or, ktoré sa po šestnástich rokoch vrátili na francúzsky okruh Paul Ricard v Le Castellet. Nadviazať na výborné ôsme miesto z podujatia v Nemecku chcel slovenský tím Yamaha Maco Racing.

VÍCE
Závěrečný podnik v Killalane za účasti týmu MIRT
silnice

Poslední závod irského šampionátu se konal v Killalane o prvním zářijovém víkendu, stejně jako závody v českých Dymokurech.

VÍCE
Kuba Smrž pokračuje v BSB!
silnice

Kuba doplní v dalším závodě vedoucího jezdce šampionátu Brookese, senzační zprávou je, že se tak stane v továrním týmu Yamaha Milwaukee!

VÍCE
Yamaha Maco Racing Team úspešný v Oscherslebene
silnice

V nemeckom Oscherslebene pokračoval osemhodinovými pretekmi motocyklový svetový šampionát Endurance, ktorého je už 13 rokov účastníkom aj slovenský tím Yamaha Maco Racing.

VÍCE
Brož na Hungaroringu dvakrát na bednu
silnice

O tomto víkendu se konal další podnik seriálu Alpe Adria Championship na maďarském okruhu Hungaroring. #66 Jiří Brož tentokráte zvolil motocykl třídy Moto2 - SUTER MMX2.

VÍCE
Na Hungaroringu zahynul Berto Camlek
silnice

Po nehode v úvode triedy Superbike zahynul 45-ročný slovinský pretekár Berto Camlek...

VÍCE
Hungaroring hostil medzinárodné motocyklové šampionáty
silnice

Na maďarskom Hungaroringu sa dva týždne po podujatí Majstrovstiev sveta automobilovej Formuly 1 tentoraz predstavili najrýchlejší motocykloví pretekári seriálov Alpe Adria Championship, Majstrovstiev Európy Stock 250 a seriálu IMRC, ktorých organizátorom je slovenská agentúra Slovakia Racing.

VÍCE
TZ o zahájení výstavby PEMM YAMAHA CENTRA v Brně
silnice

Společnost PEMM Brno s r.o. zahájila další etapu dostavby areálu AUTO-MOTOCENTRA na Jihlavské ulici v Brně v Bohunicích.

VÍCE