TIP na vánoční dárek - brýle z kolekce SMITH 2015
motocross

Do specializovaného obchodu RAZZO dorazila nová kolekce brýlí americké značky SMITH 2015. Brýle jsou vyráběné kompletně v USA, což zaručuje TOP kvalitu. Atraktivní barvy ve fresh odstínech potěší každého ridera nebo riderku.

VÍCE
Motolevel dělá radost
motocross

V sobotu 29. listopadu 2014 proběhlo v Kulturním domě ve Víru vyhlášení výsledků Motolevel MX Cupu 2014. Díky naší spolupráci s organizátory zmíněného seriálu jsme se domluvili na splnění malého snu někomu, koho život doposud nevedl po perskými koberci vystlaných cestách. Komu jsme udělali radost a čím, naznačuje fotka a více se dozvíte z článku a také z krátkého interview s hlavním aktérem.

VÍCE
TIP na vánoční dárek - dětské chrániče POD K1
motocross

Nové dětské ortézy na kolena POD K1 Youth jsou ortézy určené pro motokros a vycházejí z úspěšného modelu POD MX K300 a K700. Nabízí skvělou ochranu před zraněním kolen vašich dětí ve věku od 5 do 12 let a jsou vhodné pro motokros, čtyřkolky, lyžování, snowboard...

VÍCE
Listování historií motokrosu Evžena Zadražila
motocross

Nikde už se nekrosí, závody se žádné nekonají, večery dlouhé jsou, a tak jsem trochu prolistoval motokrosové archivy. Z obrovského štosu motokrosového materiálu jsem namátkově vytáhl bezmála 30 let staré vydání čtvrtletníku Motocross (konkrétně číslo 3/1986), který již za komunistů vydával celkem progresivní články "o západních věcech", jako by si ho tehdejší cenzura snad ani nevšimla.

VÍCE
Kalendář MČR v motoskijöringu 2015
motocross

Na kalendářní poradě pořadatelů byl v sobotu 6. 12. 2014 schválen sportovní kalendář Mistrovství České republiky v motoskijőringu 2015. Pojede se opět jako Mistrovství ČR „ORION – SHIVA KTM CUP 2015“. V plánu je 6 mistrovských závodů, a pokud to sněhové podmínky dovolí, první závod se pojede těsně po Novém roce.

VÍCE
Listovačka prosincovým MXGP magazínem
motocross

Začal nám poslední měsíc roku 2014 a sezóna už je dávno u konce. Většina závodníků už by zase nejradši stála za startovacím zařízením a diváci by chtěli sledovat napínavé závody v horkých dnech. Tato představa je ale ještě velice vzdálená a čeká nás mezitím nejedna sněhová nadílka. Nezbývá nám tak nic lepšího, než si přečíst alespoň pár novinek z TOP motokrosové scény - MXGP. Proto je tu další číslo MXGP magazínu.

VÍCE
VIDEO: Zdeněk Velký na Superbowl of Motocross at L.A. 1975
motocross

Zimní přestávka přímo vybízí k ohlédnutí za slavnou minulostí československého motokrosu, abychom si připomněli její úspěšné jezdce. Níže jsme proto vybrali zajímavý záznam ze závodů Superbowl of Motocross v Los Angeles z roku 1975, kde se mimo jiné ukázal Zdeněk Velký.

VÍCE
Západočeské Stříbro – pevná hráz motokrosu
motocross

Odkazem na pomalu zapomínané dobové heslo, které označovalo západní Čechy za pevnou hráz socialismu, se vracíme k tréninkovému soustředění Milana Rajwy ve Stříbře ve dnech 28. – 30. 11. 2014.

VÍCE
Sedmička na víkend... Honza Zeman
motocross

Naši pravidelnou Sedmičku na víkend přináší ostřílený jezdec Supermoto, zakladatel Supermoto Academy a podnikatel Honza Zeman. Jaké songy má Honza rád, co poslouchá při práci či v autě, to zjistíte z našeho víkendového přehledu.

VÍCE
V Olomouci proběhlo setkání motokrosových dukláků
motocross

V sobotu 29. 11. 2014 se v hotelu Prachárna u Olomouce sešla zajímavá motokrosová sešlost - parta devadesáti závodníků, kteří během své sportovní kariéry oblékali dresy jednotlivých Dukel v tehdejším Československu. Na fotkách, které pořídil Míra Jireček, uvidíte zvučné jména jezdců, kteří v minulosti něco dokázali v seriálu MS, přirozeně na motocyklech strakonické ČZ. Ve fotogalerii je také vidět krásná sbírka těchto mašin, která zde byla prezentována motokrosovým nadšencem z Chrudimska.

VÍCE