Pozvánka na motoskijöring do Rudníku
motocross

Přijměte pozvání na 2. závod Mistrovství ČR v motoskijöringu „ORION - SHIVA KTM CUP 2017“ 22.1.2017. Pojede se vůbec poprvé v historii v Rudníku (u Hostinného). Pořadatelem je agilní SMX racing team Rudník, který je známý obnovením pořádání motokrosů v areálu místní Rudnické rokle. Ředitel závodu Pavel Šmahel potvrdil uspořádání závodu a poskytl další zajímavé informace.

VÍCE
Rozhovor s tvrdým jádrem skupiny MX buzny
motocross

Možná už jste na sociální síti Facebook narazili na podivnou skupinu s názvem MX buzny a lesbičky. Pokud ne, tak ve zkratce jde o motokrosové nadšence, kteří se neberou moc vážně a tímto způsobem si ze sebe dělají srandu. Blíž nám toto hnutí představí dva hlavní muži v pozadí.

VÍCE
Report z 1. MČR v motoskijöringu 2017 - Letohrad review
motocross

Po dlouhých 6 letech, kdy letohradským pořadatelům vůbec nepřálo počasí, se v neděli vrátil na trať „U koupaliště“ mistrovský motoskijöring. A byl to návrat se všim všudy. Dostatek sněhu, kvalitně připravená rychlá trať , více jak tisícovka diváků, plné parkoviště závodních strojů. Diváci tak mohli shlédnout zajímavé závody v obou kategoriích. Závod si nenechali ujít i další vynikající jezdci z minulosti – Pavel Kunc, Bohuslav Svatoš, Zdeněk Špaček a Josef Sládek, ale pouze v roli přihlížejících diváků. Z nich Pavel Kunc se chtěl do letošního ročníku zapojit, ale jeho bolavé koleno mu to nedovolilo.

VÍCE
Petr Kovář slaví 55
motocross

Petr Kovář se zapsal tučným písmem do naší motokrosové historie svým celkovým osmým místem v mistrovství světa v motokrosu ve třídě 125 ccm a tento rok, kdy Petr dovršil půlkulatý věk 55, to bude přesně 30 let od tohoto úspěchu.

VÍCE
CAMS enduro a cross country kalendáře 2017
motocross

Pokud se chystáte příští sezónu závodit v kategoriích enduro a cross country, budou vás zajímat kalendáře CAMS 2017.

VÍCE
Pozvánka na 1. závod MČR v motoskijöringu 2017 do Letohradu
motocross

Vážení přátelé, jsme rádi, že Vám můžeme poskytnout informace o blížícím se motoskijöringu. Ředitel závodu Lukáš Grůza potvrdil, že 1. závod MČR v motoskijöringu "Orion Shiva KTM Cup 2017" se pojede podle kalendáře tuto neděli 15. ledna 2017 v Letohradě. Jede se na známé trati "U koupaliště", kde se v minulosti jelo celkem 9 mistrovských motoskijöringů.

VÍCE
Listování MXGP Magem číslo 40
motocross

Měsíčník MXGP magazínu je tu se svým čtyřicátým vydáním, kde najdete nejdůležitější změny ve třídách MXGP a MX2 a také článek o africké jezdkyni jménem Tanya Muzinda. Nechybí ani klasické historické okénko, tentokrát se Suzuki Factory FN71, se kterou vyhrával Roger DeCoster.

VÍCE
#DOONIES3 jsou venku ve velkém stylu
motocross

Glamis! Gigantické přírodní pískoviště o rozloze 45x6 mil a domov Imperial Sand Dunes. Oprašte průvodce a pravděpodobně se dočtete, že tato oblast vznikla díky písku, který byl přinesen větrem ze starověkých břehů jezera Cahuilla, a že hraničí s Kalifornií, Arizonou a Baja California del Norte, Mexico. My to ale známe z úplně jiných důvodů. Podle posledních statistik se do těchto míst vydá ročně až 1,5 milionů offroad závodníků, kteří si chtějí procvičit své dovednosti v dunách a užít si ultimátní, písečnou shredovací session plnou koňských sil.

VÍCE
Novoroční rozhovor s Vaškem Kovářem
motocross

Vašek Kovář patří k mladým nadějím českého motokrosu a po druhém místě na posledním českém mistráku v Lokti 2016 dal jasně najevo, že do další sezóny se s ním musí počítat! Co na sebe prozradil v rozhovoru?

VÍCE
Čtyřkolkař Macháček: V Bolívii nám nedoporučují polévat se vodou
motocross

Pětinásobný vítěz Josef Macháček se postaví na start slavné Dakarské rallye zřejmě naposledy. A rozloučit se hodlá stylově – po letech opět za řídítky čtyřkolky. „Beru to jako oslavu mých 60. narozenin, které budu mít v březnu," prohlásil Macháček, který v posledních čtyřech ročnících závodil v buggyně. Přípravu však zkušený jezdec nepodcenil, před nadcházejícím ročníkem nejtěžší maratonské soutěže najel přes deset tisíc kilometrů. „Rozhodně bych chtěl vyhrát, ale do rizika nepůjdu. Stát proti mně budou odhodlanější a dravější soupeři," tvrdil Macháček z týmu BARTH Racing.

VÍCE