Souhrnný MX kalendář 2017
motocross

MX sezóna 2017 se kvapem blíží a my vám přinášíme souhrnný kalendář závodů na našem území. Zahrnuty jsou jak mistrovské závody, tak ty na hobby úrovni.

VÍCE
Ken Roczen má za sebou osmou operaci a další ho čeká!
motocross

Série operací zničené ruky Kena Roczena snad nemá konce. Přes víkend prodělal už osmou, která byla podle doktorů velice náročná. Další, snad už finální operace, je v plánu na středu a z Kenova příspěvku na Instagramu je jasné, že pooperační bolesti nejsou žádný med.

VÍCE
Pozvánka na seriál SMS Praha
motocross

Zveme všechny závodníky a příznivce motokrosu na 21. ročník seriálu VVL ASIAWING GROSSKOPF STEEELPRO CUP 2017. Novinkou v seriálu jsou nové třídy a časy rozježdění, které vznikly na základě dohody mezi SMS celé ČR v AČR. To znamená, že jezdci budou ve všech SMS po celé ČR jezdit podle stejných podmínek, stejných časů (limitů) v jednotlivých třídách. Přínosem pro seriál je rozdělení licence podle obsahu motorek, a to na MX1 HOBBY a MX2 HOBBY.

VÍCE
Rozhovor s Josefem Kulhavým + SOUTĚŽ!
motocross

Pepa Kulhavý patřil k našim nejlepším závodníkům jak v motokrosu, tak v cross country, ale vleklé zdravotní problémy ho donutily ukončit jeho bohatou závodní kariéru. Za Pepou jsme se vypravili do jeho nového působiště, kde jsme ho trochu vyzpovídali. A pro naše čtenáře bude jistě skvělou zprávou, že si pro ně Pepa spolu s firmou ACI připravil SOUTĚŽ o parádní MX přilbu Cassida!

VÍCE
Info o stavu Kena Roczena
motocross

Ken Roczen je velice aktivní na svých sociálních sítích a svoje fanoušky zásobuje fotkami z průběhu jeho léčení. Na jeho nejnovější příspěvky a komentáře se podívejte v tomto článku. Pozor! Obsah rozhodně není pro slabé povahy!

VÍCE
Kalendář Vranovského žlebu 2017
motocross

V roce 2017 se stane závodiště Vranovský žleb dějištěm hned šesti motokrosových závodů. Jedním z nich je finále Buksa/Ados motokros MMČR, které je naplánované na neděli 17. září 2017. Další termíny a podrobnější informace o v pořadí II. ročníku memoriálu bratří Štaudů, najdete v článku.

VÍCE
Poslední kolo Internazionali d’Italia bylo plné pádů
motocross

Třídílný italský motokrosový šampionát je u konce a v posledním závodě na trati Ottobiano zvítězil Jeremy Van Horebeek ve třídě MX1, Michele Cervellin ve třídě MX2 a ve třídě Elite úřadoval Antonio Cairoli. Na startu třídy MX1 nechyběl ani Jeffrey Herlings, který měl drsný pád! Video najdete v naší reportáži. V nabité konkurenci startovali i čeští jezdci Václav Kovář, Jaromír Romančík, Honza Vondášek a také Poláci Gabriel Chetnicki a Tomek Wysocki.

VÍCE
Bratři Šrolerové se stali mistry ČR v motoskijöringu 2017
motocross

Kdo jste byli na sobotním posledním závodě MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“ v Dobřanech v Orlických horách, určitě mi potvrdíte, že tak nádherné závody jste dlouho neviděli. Vždyť až do poslední chvíle se nevědělo, kdo bude mistrem. Navíc se opět přepisovaly různé historické tabulky. A jak to tedy v Dobřanech dopadlo?

VÍCE
MXGP Mag je tu se svým 41. vydáním
motocross

V dalším vydání měsíčníku mistrovství světa v motokrosu MXGP Mag najdete rozhovor s Antii Pyrhönenem nebo článek o firmě FMF a jejich vášni pro závodění a dvoutaktní motocykly. Tradičním historickým okénkem bude nyní provázet David Bailey a podíváme se do roku 1959.

VÍCE
Pozvánka na finále MČR motoskijöringu 2017 do Dobřan
motocross

Vážení přátelé, jsem rád, že Vás mohu pozvat na letošní poslední závod šestidílného seriálu MČR v motoskijöringu „Orion Shiva KTM Cup 2017“. Mám informace od zástupce pořadatele Josefa Švorce z Dobřan v Orlických horách. Podle jeho slov se připravuje kvalitní trať, které prospívá současné mrazivé počasí. Většina jezdců určitě v Dobřanech startovala a ví, že místní trať v prostorách autokrosového závodiště „U hradu“ bývá vždy zajímavá a velice rychlá. Závody na trati s délkou 1 okruhu 600 metrů bude natáčet i Česká televize pro pořad Svět motorů. V Dobřanech to tak bude už historicky 15. mistrovský motoskijöringový závod.

VÍCE