Pozvánka na III. ročník MX závodu O putovní pohár Rudnické rokle!
motocross

III. ročník motokrosového závodu „O PUTOVNÍ POHÁR RUDNICKÉ ROKLE“ a Krajský přebor SMS Pardubice jsou v plánu 29. a 30. 7. 2017. Účast potvrdila esa českého a evropského motokrosu. Závodit budou Petr BARTOŠ (ORION racing team), Martin MICHEK (BUKSA/ADOS KTM TEAM), Jaroslav ROMANČÍK (JD 191 KTM Racing Team), Tomasz WYSOCKI (JD 191 KTM Racing Team), Michal VOTROUBEK (BV Racing), Jonáš NEDVĚD (ORION racing team) a další borci.

VÍCE
Pozvánka na předpolední MX OPEN v Mníšku nad Hnilcom
motocross

V posledný júlový víkend sa Východ Slovenska konečne dočká tých najlepších motokrosvých športovcov. Stane sa tak 30.7. v Mníšku nad Hnilcom, na trati, ktorá je skorším ročníkom dobre známa aj ako stredisko vrcholového športu.

VÍCE
Veteránský motokros v Teutschenthalu byl nádherným zážitkem!
motocross

Když mi můj kamarád fotograf Míra Jireček nabídl, jestli se chci podívat na veteránský motokros do Německa, vůbec jsem neváhal. Vždyť jet do Teutschenthalu, kde se pravidelně jezdí závody mistrovství světa, to se prostě neodmítá. Zvlášť když jel s námi ještě legendární Mirek Halm, který byl pořadateli pozván jako nejčestnější host. Mirek byl v Teutschenthalu po 40 letech a byl rád, když se na sezení s pořadateli večer před závodem setkal s Heinzem Hoppem, který s ním kdysi závodil jako reprezentant NDR.

VÍCE
Pozvánka na velký tréninkový víkend do Dalečína
motocross

Pokud se o víkendu místo MXGP v Lokti chystáte na MX trénink, máme pro vás jeden žhavý tip! V Dalečíně se bude celý víkend trénovat na srovnaných tratích a nebude chybět ani kropení. Více v článku.

VÍCE
Fantastická 2. priečka v priebežnom hodnotení ADAC pre Richarda Šikyňu
motocross

Tento víkend (15.-16.7.2017) sa na pieskovej trati v Tensfelde neďaleko Hamburgu konalo už piate podujatie najprestížnejšieho nemeckého motokrosového seriálu „ADAC MX Masters“. Richard Šikyňa (#102) z tímu MX Slovakia, jazdiaci na motocykli KTM 250 SXF si v triede Youngster (MX2) vybojoval ďalších 25 bodov za 11. a 6. miesto a posunul sa o 3 body pred Thomasa Sileiku (LAT) na priebežné 2. miesto. Je to zatiaľ najlepší priebežný výsledok, aký sa v tomto seriáli podarilo dosiahnuť slovenskému jazdcovi. Tom Koch (GER) si znovu upevnil svoju vedúcu pozíciu a pred poslednými dvomi podujatiami v Gaildorfe a Holzgerlingene má už 36 bodový náskok pred Richardom Šikyňom.

VÍCE
Páteční listování MXGP Magem 46
motocross

Další vydání magazínu MXGP Mag je tu, tentokrát s pořadovým číslem 46. Na titulní stránce najdete vycházející hvězdu Arminase Jasikonise a uvnitř magazínu je i rozhovor s tímto mladíkem. Dále zde najdete ohlédnutí za MXGP Ruska, Lombardie a Portugalska. V historickém okénku se podíváme na KTM MC250, se kterou Guennady Moisseev vyhrál titul mistra světa v roce 1977 a prostor dostane také legendární Stefan Everts.

VÍCE
TZ: Richard Šikyňa dominoval na pretekoch vo Sverepci.
motocross

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose pokračovali v nedeľu 9.7.2017 na trati vo Sverepci už tretím podujatím. Richard Šikyňa (#102) z tímu MX Slovakia, jazdiaci na motocykli KTM 250 SXF v triede MX2 znovu ukázal, že na Slovensku momentálne v tejto triede neohrozene vládne štartovému poľu. Po víťazstve v kvalifikácii s prehľadom zvíťazil aj v oboch jazdách sa stal znovu celkovým víťazom. Do priebežného hodnotenia seriálu si pripísal 50 bodov a s náskokom 29 bodov si pohodlne udržiava vedúcu priečku pre českým jazdcom Patrikom Liškom.

VÍCE
Šikyňa a Sukup diktovali tempo vo Sverepci na MX OPEN
motocross

SVEREPEC 09.7.2017: V horúcu letnú sobotu sa na legendárnej sverepskej trati už po tretíkrát zastavila karavána seriálu MX OPEN - medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose. Národné kros centrum vo Sverepci tak opäť ožilo pod kolesami tých najlepších jazdcov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska a svojich reprezentantov mala na podujatí i Ukrajina a Taliansko. Dve víťazné jazdy v kategórii MX2 predviedol Richard Šikyňa, rovnako stabilne zajazdili aj juniori, kde kategóriu MX2 Junior pokoril Jozef Posluch a MX junior 125 zasa Samuel Struk. Body za víťazstvo v prvej a druhé miesto v druhej jazde kategórie MX OPEN vyniesli na stupeň víťazov najvyššie Mareka Sukupa z Čiech.

VÍCE
Pozvánka na Memoriál tří Štaudů 2017
motocross

Memoriál tří Štaudů 2017 se koná dne 29. července kde jinde, než ve Vranovském žlebu. Začátek tréninku bude cca od 8 hod., závody cca od 13 hod. Jedná se o volný závod a je vypsán pro všechny věkové kategorie, pro jezdce s licenci i bez licence, pro všechny druhy a typy motokrosových motocyklů.

VÍCE
Pozvánka na PROFIDRIVING motokrosová soustředění 2017!
motocross

Letní prázdniny jsou v plném proudu, a tak není divu, že jsou v plánu motokrosová soustředění s PROFIDRIVINGem. Hlavní trenér a organizátor Aleš Doležal pořádá soustředění ve dvou termínech. V motokrosovém areálu ve Stříbře se můžete zdokonalit v termínu 20. - 23. 7. Do Pacova se pak můžete vydat na trénink pod vedením ve dnech 10. - 13. 8. 2017!

VÍCE