13. MotoGP 2014 - Misano
silnice

O letošním třináctém závodním víkendu (12. - 14. 9. 2014) prestižního šampionátu MotoGP se závodilo v Itálii, a to i s tím, že v královské kubatuře zazněla italská hymna. Misano World Circuit Marco Simoncelli, takový je celý název závodní trati, kde se tato Velká cena uskutečnila. Okruh je pojmenován po nyní již bohužel tragicky zesnulém italském sympaťákovi a velmi talentovaném závodníkovi královské kubatury Marcu Simoncellim, jenž zemřel nešťastnou náhodou v roce 2011 při Grand Prix Malajsie. Ovšem nyní zpět k už druhé Velké ceně Itálie roku 2014. Zda-li vás zajímá, jak se jezdci napříč všemi kategoriemi s celým závodním víkendem poprali, rozhodně nepřestávejte číst! :-)

VÍCE
12. MotoGP 2014 - Silverstone
silnice

Dvanáctá Velká cena roku 2014 je již za námi. Tento víkend (29. - 31. 8. 2014) se závodilo ve Velké Británii na pověstném okruhu Silverstone, který je známý mimo jiné pro svou délku 5900 metrů, čímž je nejdelší tratí v současném kalendáři MotoGP. A za sebe musím říct, že tentokrát bylo doopravdy výjimečné sledovat všechny ty souboje krev na krev a tělo na tělo napříč kubaturami. V Anglii se odjel také další díl juniorského šampionátu Red Bull Rookies Cupu, o něm ale jindy. Jestli se chcete dozvědět něco málo více o tomto napínavém víkendu mistrovství světa silničních motocyklů, nepřestávejte číst!

VÍCE
11. MotoGP 2014 - Brno i s fotogalerií
silnice

O uplynulém víkendu (15. - 17. 8. 2014) se uskutečnil další závod prestižního mistrovství světa MotoGP 2014, proto se prosím společně vraťme zpět o pár dní v čase. Je sobota brzy ráno, probouzím se po několika málo hodinách spánku, ovšem ihned s úsměvem. Důvod byl jediný, a to dlouho očekávaná Velká cena České republiky. Letos již devětačtyřicátý ročník tohoto prestižního závodu u nás, i když tehdy to bylo ještě na starém Masarykově okruhu. A všichni jen doufejme, že brněnská Grand Prix bude pokračovat i v letech následujících. Ale teď už zpět k již jedenáctému podniku MotoGP 2014. My jsme samozřejmě nelenili a z celého závodního víkendu pro vás připravili fotogalerie i nějaké to psaní. :-)

VÍCE
Popov nedokončil GP Brno
silnice

O uplynulém víkendu se na brněnském autodromu konal další díl seriálu MotoGP.

VÍCE
Skandál v Brně: Marquéz dojel čtvrtý!
silnice

Doslova skandálním výsledkem skončila Grand Prix České republiky 2014. Dosud suverénní vítěz všech letošních závodů MotoGP Marc Márquez dojel až čtvrtý, po dvou letech v Brně opět zvítězil Dani Pedrosa před Jorgem Lorenzem. Třetí dojel Valentino Rossi, který se na brněnské podium vrátil po pěti letech. Grand Prix České republiky letos navštívilo celkem 240 695 diváků.

VÍCE
Brno zůstává ve hře o závod MotoGP 2015
silnice

Legendární Masarykův okruh je připraven hostit závod MotoGP i v příštích letech. To je hlavní informace z dnešního jednání představitelů okruhu se společností Dorna Sports, která je držitelem práv na světový šampionát FIM MotoGP. Český závod má v kalendáři místo už od roku 1987, na současné moderní trati se jezdí od roku 1987.

VÍCE
Martin Gbelec: TOP 10 by pro mě bylo úspěchem
silnice

Martin Gbelec - zanedlouho čtrnáctiletý závodník letos poprvé okusil, jaké to je závodit v MS. První mistrovské body sbírá v šampionátu Red Bull Rookies Cup a o následujícím víkendu jej čeká také první domácí závod před stovkami tisíc diváků. Jak se na brněnskou VC těší se dozvíte v následujícím rozhovoru!

VÍCE
Grand Prix ČR - pátek
silnice

Grand Prix České republiky odstartovala pátečními volnými tréninky. Na Masarykově okruhu je sledovalo víc diváků než v loňském roce. Z českých jezdců se páteční tréninky nejlépe vydařily Jakubu Kornfeilovi, spokojení mohou být i Karel Abraham a Karel Hanika. Miroslav Popov má splněný první cíl - drží se v kvalifikačním limitu.

VÍCE
Grand Prix ČR startuje!
silnice

Již tradiční autogramiádou v nákupním centru Vaňkovka odstartoval program VC silničních motocyklů na Masarykově okruhu v Brně. Jako obvykle se při této příležitosti stovkám nadšených fanoušků představilo několik jezdců ze všech kategorií MS.

VÍCE
GP Brno: Fakta a statistiky
silnice

Brněnská Grand Prix startuje již zítra tradiční autogramiádou jezdců v tamějším nákupním centru Vaňkovka. Podívejte se s námi na několik zajímavých statistik a faktů, které se váží ke 49. ročníku tohoto největšího motoristického svátku v zemi.

VÍCE