Jakub Kornfeil - Domů s klidem a smlouvou
silnice

Jakub Kornfeil může být po víkendu v Malajsii opravdu spokojený. Nejenom že o sobě dal pořádně vědět během závodního víkendu. Konečně se ale také rozhodlo o jeho dalším působení v mistrovství světa.

VÍCE
17. MotoGP 2014 - Sepang
silnice

Sepang, Sepang, Sepang. Na tomto malajsijském okruhu před třemi lety tragicky zesnul famózní závodník, ale také miláček fanoušků a hlavně ikona motocyklového světa, jedinečný Marco Simoncelli. Čest jeho památce! Vím, že je smutné začínat reportáž ze sedmnáctého závodního víkendu MotoGP letošní sezóny zrovna takto, avšak i tohle patří k závodění. Také bych mohl jako první zmínit, jak neuvěřitelně otravné a náročné vstávání je před šestou hodinou ranní, navíc o víkendu. Ovšem věřte mi, že přivstat si kvůli nejlepším pilotům jednostopých strojů, se sakra vyplatí. Předposlední letošní velká cena (24. - 26. 10. 2014) je za námi a opět stála za to. A proto vám tradičně přinášíme textový report i s výsledky.

VÍCE
16. MotoGP 2014 - Austrálie
silnice

Ve dnech 17. - 19. 10. 2014 se u protinožců, tedy v Austrálii uskutečnil již šestnáctý závodní víkend letošního MotoGP. Je hrozné, jak to letí, jako by to bylo včera, kdy se jela famózní Velká cena za umělého osvětlení v Kataru. Ale teď zpět od nostalgického vzpomínání k současnosti. Závodilo se již tradičně na okruhu Phillip Islandu, posledním Australanem, který zde v královské kubatuře vyhrál je pan jezdec Casey Stoner (2012), jenž jak všichni víme, se již druhou sezonu nevěnuje profesionálnímu závodění v mistrovství světa prototypů, achjo, je to veliká škoda... Ale nyní zpět k šestnácté Grand Prix roku 2014, určitě nepřestávejte číst. :-)

VÍCE
Masarykův okruh rekordně vzpomínal na Simoncelliho
silnice

3785. To je hodnota nového rekordu Masarykova okruhu v počtu motocyklů na dráze. Oproti loňsku se na dráhu vydalo téměř o osm set motorkářů navíc.

VÍCE
15. MotoGP 2014 - Japonsko
silnice

Patnáctá MotoGP 2014 je již pasé (10. - 12. 10. 2014). Závodilo se až v dalekém Japonsku na okruhu Twin Ring Motegi. Jestli jste se chtěli dívat na přímý přenos v televizi, čekalo vás vstávání před čtvrtou hodinou ranní, kdy byl start závodu nejslabší kategorie Moto3. Pomalinku, ovšem jistě, byste se ještě rozespalí v pět hodin a dvacet minut mohli dívat na ,,motodvojky". A v sedm by pak přišlo vyvrcholení v podobě královské kubatury MotoGP. Vím, je nesmírně těžké přinutit se vstát. Proto pro vás máme již tradičně výsledky a kratší textík z této famózní Velké ceny.

VÍCE
14. MotoGP 2014 - Aragonie
silnice

Týden se s týdnem sešel a máme za sebou další závodní víkend (26. - 28. 9. 2014) jedinečného mistrovství prototypových motocyklů MotoGP. Závodilo se již podruhé v letošním roce ve Španělsku, tentokrát na poměrně neobvyklém aragonském okruhu. Jubilejní osmistý závod královské kubatury od jejího vzniku v roce 1948 přinesl plno zvratů, které byly bezesporu hodny tohoto jedinečného výročí. Ale ani nižší kubatury nezahálely a nutily vás si neustále kousat nehty a sem a tam se dokonce napětím zvednout z gauče, především pak ta nejnižší kategorie, hlavně tedy z pohledu českého fanouška. A určitě nepřestávejte číst, protože to hlavní teprve přijde. :-)

VÍCE
Brno je zapsáno v kalendáři MotoGP
silnice

Masarykův okruh v roce 2015 přivítá nejlepší motocyklové jezdce na světě tradičně v polovině srpna. Mezinárodní motocyklová federace FIM dnes zveřejnila předběžný kalendář závodní sezony MotoGP pro rok 2015. Brno zůstává jedním z osmnácti měst na světě, do nichž nejprestižnější motocyklový šampionát zavítá.

VÍCE
13. MotoGP 2014 - Misano
silnice

O letošním třináctém závodním víkendu (12. - 14. 9. 2014) prestižního šampionátu MotoGP se závodilo v Itálii, a to i s tím, že v královské kubatuře zazněla italská hymna. Misano World Circuit Marco Simoncelli, takový je celý název závodní trati, kde se tato Velká cena uskutečnila. Okruh je pojmenován po bohužel tragicky zesnulém italském sympaťákovi a velmi talentovaném závodníkovi královské kubatury Marcu Simoncellim, jenž zemřel nešťastnou náhodou v roce 2011 při Grand Prix Malajsie. Ovšem nyní už zpět ke druhé Velké ceně Itálie roku 2014. Pokud vás zajímá, jak se jezdci napříč všemi kategoriemi s celým závodním víkendem poprali, rozhodně nepřestávejte číst! :-)

VÍCE
12. MotoGP 2014 - Silverstone
silnice

Dvanáctá Velká cena roku 2014 je již za námi. Tento víkend (29. - 31. 8. 2014) se závodilo ve Velké Británii na pověstném okruhu Silverstone, který je známý mimo jiné pro svou délku 5900 metrů, čímž je nejdelší tratí v současném kalendáři MotoGP. A za sebe musím říct, že tentokrát bylo doopravdy výjimečné sledovat všechny ty souboje krev na krev a tělo na tělo napříč kubaturami. V Anglii se odjel také další díl juniorského šampionátu Red Bull Rookies Cupu, o něm ale jindy. Jestli se chcete dozvědět něco málo více o tomto napínavém víkendu mistrovství světa silničních motocyklů, nepřestávejte číst!

VÍCE
11. MotoGP 2014 - Brno i s fotogalerií
silnice

O uplynulém víkendu (15. - 17. 8. 2014) se uskutečnil další závod prestižního mistrovství světa MotoGP 2014, proto se prosím společně vraťme zpět o pár dní v čase. Je sobota brzy ráno, probouzím se po několika málo hodinách spánku, ovšem ihned s úsměvem. Důvod byl jediný, a to dlouho očekávaná Velká cena České republiky. Letos již devětačtyřicátý ročník tohoto prestižního závodu u nás, i když tehdy to bylo ještě na starém Masarykově okruhu. A všichni jen doufejme, že brněnská Grand Prix bude pokračovat i v letech následujících. Ale teď už zpět k již jedenáctému podniku MotoGP 2014. My jsme samozřejmě nelenili a z celého závodního víkendu pro vás připravili fotogalerie i nějaké to psaní. :-)

VÍCE