Kuba Kornfeil testoval ve Valencii
silnice

Ihned po skončení poslední Velké ceny roku 2014 na okruhu ve Valencii se náš závodník třídy Moto3 Jakub Kornfeil přesunul k přípravám na rok 2015.

VÍCE
18. MotoGP 2014 - Valencie
silnice

Něco končí, aby mohlo jiné začít. To je potřeba si říct před začátkem této reportáže. Famózní sezona 2014 mistrovství světa prototypových motocyklů oficiálně skončila o uplynulém víkendu (7. - 9. 11. 2014), a to si pište, že to byla vážně jízda. Shrňme si to v rychlosti a rovnou. Tento rok, mimo mnoha napjatých chvil, přinesl třeba tři španělské mistry světa a z toho dva jsou bratři. A o jakých dalších věcech rozhodla Velká cena Valencie 2014? :-)

VÍCE
Podrobnosti ke Grand Prix ČR 2015
silnice

Základní vstupné na závod Grand Prix České republiky zůstane v roce 2015 stejná jako v předešlých dvou sezonách. Prodej třídenní vstupenky SILVER platné na čtyři ze šesti přírodních tribun Masarykova okruhu startuje od 3. listopadu 2014 s cenou 1190 korun.

VÍCE
Jakub Kornfeil - Domů s klidem a smlouvou
silnice

Jakub Kornfeil může být po víkendu v Malajsii opravdu spokojený. Nejenom že o sobě dal pořádně vědět během závodního víkendu. Konečně se ale také rozhodlo o jeho dalším působení v mistrovství světa.

VÍCE
17. MotoGP 2014 - Sepang
silnice

Sepang, Sepang, Sepang. Na tomto malajsijském okruhu před třemi lety tragicky zesnul famózní závodník, ale také miláček fanoušků a hlavně ikona motocyklového světa, jedinečný Marco Simoncelli. Čest jeho památce! Vím, že je smutné začínat reportáž ze sedmnáctého závodního víkendu MotoGP letošní sezóny zrovna takto, avšak i tohle patří k závodění. Také bych mohl jako první zmínit, jak neuvěřitelně otravné a náročné vstávání je před šestou hodinou ranní, navíc o víkendu. Ovšem věřte mi, že přivstat si kvůli nejlepším pilotům jednostopých strojů, se sakra vyplatí. Předposlední letošní velká cena (24. - 26. 10. 2014) je za námi a opět stála za to. A proto vám tradičně přinášíme textový report i s výsledky.

VÍCE
16. MotoGP 2014 - Austrálie
silnice

Ve dnech 17. - 19. 10. 2014 se u protinožců - tedy v Austrálii uskutečnil již šestnáctý závodní víkend letošního MotoGP. Je hrozné, jak to letí. Jako by to bylo včera, kdy se jela famózní Velká cena za umělého osvětlení v Kataru. Ale teď zpět od nostalgického vzpomínání k současnosti. Závodilo se již tradičně na okruhu Phillip Island a posledním Australanem, který zde v královské kubatuře vyhrál, je pan jezdec Casey Stoner (2012), jenž jak všichni víme, se již druhou sezonu nevěnuje profesionálnímu závodění v mistrovství světa prototypů. Ach jo, je to veliká škoda... Ale nyní zpět k šestnácté Grand Prix roku 2014.

VÍCE
Masarykův okruh rekordně vzpomínal na Simoncelliho
silnice

3785. To je hodnota nového rekordu Masarykova okruhu v počtu motocyklů na dráze. Oproti loňsku se na dráhu vydalo téměř o osm set motorkářů navíc.

VÍCE
15. MotoGP 2014 - Japonsko
silnice

Patnáctá MotoGP 2014 je již pasé (10. - 12. 10. 2014). Závodilo se až v dalekém Japonsku na okruhu Twin Ring Motegi. Jestli jste se chtěli dívat na přímý přenos v televizi, čekalo vás vstávání před čtvrtou hodinou ranní, kdy byl start závodu nejslabší kategorie Moto3. Pomalinku, ovšem jistě, byste se ještě rozespalí v pět hodin a dvacet minut mohli dívat na ,,motodvojky". A v sedm by pak přišlo vyvrcholení v podobě královské kubatury MotoGP. Vím, je nesmírně těžké přinutit se vstát. Proto pro vás máme již tradičně výsledky a kratší textík z této famózní Velké ceny.

VÍCE
14. MotoGP 2014 - Aragonie
silnice

Týden se s týdnem sešel a máme za sebou další závodní víkend (26. - 28. 9. 2014) jedinečného mistrovství prototypových motocyklů MotoGP. Závodilo se již podruhé v letošním roce ve Španělsku, tentokrát na poměrně neobvyklém aragonském okruhu. Jubilejní osmistý závod královské kubatury od jejího vzniku v roce 1948 přinesl plno zvratů, které byly bezesporu hodny tohoto jedinečného výročí. Ale ani nižší kubatury nezahálely a nutily vás si neustále kousat nehty a sem a tam se dokonce napětím zvednout z gauče, především pak ta nejnižší kategorie, hlavně tedy z pohledu českého fanouška. A určitě nepřestávejte číst, protože to hlavní teprve přijde. :-)

VÍCE
Brno je zapsáno v kalendáři MotoGP
silnice

Masarykův okruh v roce 2015 přivítá nejlepší motocyklové jezdce na světě tradičně v polovině srpna. Mezinárodní motocyklová federace FIM dnes zveřejnila předběžný kalendář závodní sezony MotoGP pro rok 2015. Brno zůstává jedním z osmnácti měst na světě, do nichž nejprestižnější motocyklový šampionát zavítá.

VÍCE