Předsezónní testy MotoGP klepou na dveře
silnice

Konec zákazu testování, které platilo na konci loňského a na začátku letošního roku, se blíží. Začátkem měsíce února týmy MotoGP poměří poprvé síly dvakrát na trati v Sepangu a pak v Kataru. Třídy Moto2 a Moto3 budou testovat ve Španělsku.

VÍCE
Kuba Kornfeil testoval ve Valencii
silnice

Ihned po skončení poslední Velké ceny roku 2014 na okruhu ve Valencii se náš závodník třídy Moto3 Jakub Kornfeil přesunul k přípravám na rok 2015.

VÍCE
18. MotoGP 2014 - Valencie
silnice

Něco končí, aby mohlo jiné začít. To je potřeba si říct před začátkem této reportáže. Famózní sezona 2014 mistrovství světa prototypových motocyklů oficiálně skončila o uplynulém víkendu (7. - 9. 11. 2014), a to si pište, že to byla vážně jízda. Shrňme si to v rychlosti a rovnou. Tento rok, mimo mnoha napjatých chvil, přinesl třeba tři španělské mistry světa a z toho dva jsou bratři. A o jakých dalších věcech rozhodla Velká cena Valencie 2014? :-)

VÍCE
Podrobnosti ke Grand Prix ČR 2015
silnice

Základní vstupné na závod Grand Prix České republiky zůstane v roce 2015 stejná jako v předešlých dvou sezonách. Prodej třídenní vstupenky SILVER platné na čtyři ze šesti přírodních tribun Masarykova okruhu startuje od 3. listopadu 2014 s cenou 1190 korun.

VÍCE
Jakub Kornfeil - Domů s klidem a smlouvou
silnice

Jakub Kornfeil může být po víkendu v Malajsii opravdu spokojený. Nejenom že o sobě dal pořádně vědět během závodního víkendu. Konečně se ale také rozhodlo o jeho dalším působení v mistrovství světa.

VÍCE
17. MotoGP 2014 - Sepang
silnice

Sepang, Sepang, Sepang. Na tomto malajsijském okruhu před třemi lety tragicky zesnul famózní závodník, ale také miláček fanoušků a hlavně ikona motocyklového světa, jedinečný Marco Simoncelli. Čest jeho památce! Vím, že je smutné začínat reportáž ze sedmnáctého závodního víkendu MotoGP letošní sezóny zrovna takto, avšak i tohle patří k závodění. Také bych mohl jako první zmínit, jak neuvěřitelně otravné a náročné vstávání je před šestou hodinou ranní, navíc o víkendu. Ovšem věřte mi, že přivstat si kvůli nejlepším pilotům jednostopých strojů, se sakra vyplatí. Předposlední letošní velká cena (24. - 26. 10. 2014) je za námi a opět stála za to. A proto vám tradičně přinášíme textový report i s výsledky.

VÍCE
16. MotoGP 2014 - Austrálie
silnice

Ve dnech 17. - 19. 10. 2014 se u protinožců - tedy v Austrálii uskutečnil již šestnáctý závodní víkend letošního MotoGP. Je hrozné, jak to letí. Jako by to bylo včera, kdy se jela famózní Velká cena za umělého osvětlení v Kataru. Ale teď zpět od nostalgického vzpomínání k současnosti. Závodilo se již tradičně na okruhu Phillip Island a posledním Australanem, který zde v královské kubatuře vyhrál, je pan jezdec Casey Stoner (2012), jenž jak všichni víme, se již druhou sezonu nevěnuje profesionálnímu závodění v mistrovství světa prototypů. Ach jo, je to veliká škoda... Ale nyní zpět k šestnácté Grand Prix roku 2014.

VÍCE
Masarykův okruh rekordně vzpomínal na Simoncelliho
silnice

3785. To je hodnota nového rekordu Masarykova okruhu v počtu motocyklů na dráze. Oproti loňsku se na dráhu vydalo téměř o osm set motorkářů navíc.

VÍCE
15. MotoGP 2014 - Japonsko
silnice

Patnáctá MotoGP 2014 je již pasé (10. - 12. 10. 2014). Závodilo se až v dalekém Japonsku na okruhu Twin Ring Motegi. Jestli jste se chtěli dívat na přímý přenos v televizi, čekalo vás vstávání před čtvrtou hodinou ranní, kdy byl start závodu nejslabší kategorie Moto3. Pomalinku, ovšem jistě, byste se ještě rozespalí v pět hodin a dvacet minut mohli dívat na ,,motodvojky". A v sedm by pak přišlo vyvrcholení v podobě královské kubatury MotoGP. Vím, je nesmírně těžké přinutit se vstát. Proto pro vás máme již tradičně výsledky a kratší textík z této famózní Velké ceny.

VÍCE
14. MotoGP 2014 - Aragonie
silnice

Týden se s týdnem sešel a máme za sebou další závodní víkend (26. - 28. 9. 2014) jedinečného mistrovství prototypových motocyklů MotoGP. Závodilo se již podruhé v letošním roce ve Španělsku, tentokrát na poměrně neobvyklém aragonském okruhu. Jubilejní osmistý závod královské kubatury od jejího vzniku v roce 1948 přinesl plno zvratů, které byly bezesporu hodny tohoto jedinečného výročí. Ale ani nižší kubatury nezahálely a nutily vás si neustále kousat nehty a sem a tam se dokonce napětím zvednout z gauče, především pak ta nejnižší kategorie, hlavně tedy z pohledu českého fanouška. A určitě nepřestávejte číst, protože to hlavní teprve přijde. :-)

VÍCE