Konec nadějí v posledním kole, srazil mě Miller
silnice

Až do posledního kola Velké ceny Kataru bojoval Karel Abraham v nabitém startovním poli MotoGP o co nejlepší umístění. V samotném závěru závodu ale do českého jezdce najel nováček v MotoGP a loňský vicemistr Moto3 Jack Miller. Pro oba jezdce skončila kolize pádem, ani jeden se však nezranil.

VÍCE
Do třetice všeho dobrého
silnice

Třetím a posledním dnem skončily testy tříd Moto2 a Moto3 na okruhu Jerez de la Frontera.

VÍCE
Nový stroj Karla Abrahama se představuje
silnice

Motocykl Honda RC213V-RS stojí na pomezí prototypů japonské značky a motocyklů třídy „open“. Oproti modelu RCV1000R z roku 2014 dostal nejmodernější motor s pneumaticky ovládanými ventily, díky kterým vzrostl výkon a tím i maximální rychlost motocyklu. Honda RC213V-RS by konkurovat především obdobně koncipovaným strojům Yamaha a továrním strojům nových značek v šampionátu MotoGP – Suzuki a Aprilia.

VÍCE
MotoGP: Šampionát je v Brně už 50 let
silnice

Grand Prix České republiky v roce 2015 oslaví půlstoletí od zápisu do kalendáře Mistrovství světa silničních motocyklů. Brno je jedním ze tří nejtradičnějších závodů v současném kalendáři MotoGP. Padesátileté výročí připomene během závodního víkendu od 14. do 16. srpna řada akcí.

VÍCE
Abaja je v testech o vteřinu rychlejší než na podzim
silnice

V kvalifikaci na podzimní závod MotoGP by maximum Karla Abrahama z testů na sezonu 2015 stačilo na nejlepší desítku. Teď však s časem 2:01,539 stojí český jezdec na konci hranici druhé desítky. Druhé kolo třídenních testů na okruhu v Sepangu ukázalo, že letošní MotoGP bude extrémně vyrovnané a rychlé.

VÍCE
První oficiální testy MotoGP - Sepang
silnice

Jezdci MotoGP se 4. 2. 2015 vydali do Malajsie na okruh v Sepangu, kde proběhly první oficiální testy před novou sezonou. Během tří dnů zde jezdci testovali a získávali nové poznatky o svém vybavení.

VÍCE
Abaja v Sepangu vyzkoušel novou motorku
silnice

Výrazně vyšší výkon, který se hned projevil i na výsledném čase. To je ta nejdůležitější změna, kterou po prvních testech MotoGP v sezoně 2015 zaznamenal Karel Abraham. Český jezdec, který nastupuje do své páté sezony v královské kubatuře, odjezdil v tropickém počasí za tři dny 140 kol a v kombinovaných výsledcích dosáhl na 23. místo.

VÍCE
Předsezónní testy MotoGP klepou na dveře
silnice

Konec zákazu testování, které platilo na konci loňského a na začátku letošního roku, se blíží. Začátkem měsíce února týmy MotoGP poměří poprvé síly dvakrát na trati v Sepangu a pak v Kataru. Třídy Moto2 a Moto3 budou testovat ve Španělsku.

VÍCE
Kuba Kornfeil testoval ve Valencii
silnice

Ihned po skončení poslední Velké ceny roku 2014 na okruhu ve Valencii se náš závodník třídy Moto3 Jakub Kornfeil přesunul k přípravám na rok 2015.

VÍCE
18. MotoGP 2014 - Valencie
silnice

Něco končí, aby mohlo jiné začít. To je potřeba si říct před začátkem této reportáže. Famózní sezona 2014 mistrovství světa prototypových motocyklů oficiálně skončila o uplynulém víkendu (7. - 9. 11. 2014), a to si pište, že to byla vážně jízda. Shrňme si to v rychlosti a rovnou. Tento rok, mimo mnoha napjatých chvil, přinesl třeba tři španělské mistry světa a z toho dva jsou bratři. A o jakých dalších věcech rozhodla Velká cena Valencie 2014? :-)

VÍCE