Prasklá řadička odstavila Abrahama z boje o body
silnice

Karel Abraham odstoupil ze závodu v americkém Austinu pro technickou závodu motocyklu

VÍCE
Troška štěstí a velký posun
silnice

Český závodník Jakub Kornfeil si do hodnocení třídy Moto3 připsal první letošní body.

VÍCE
Moto GP – Texas
silnice

Druhou zastávkou, kterou absolvovali piloti světového šampionátu Moto GP, byl americký Texas.

VÍCE
Moto GP – Katar
silnice

O uplynulém víkendu odstartovalo Velkou cenou Kataru Mistrovství světa silničních motocyklů - Moto GP.

VÍCE
Konec nadějí v posledním kole, srazil mě Miller
silnice

Až do posledního kola Velké ceny Kataru bojoval Karel Abraham v nabitém startovním poli MotoGP o co nejlepší umístění. V samotném závěru závodu ale do českého jezdce najel nováček v MotoGP a loňský vicemistr Moto3 Jack Miller. Pro oba jezdce skončila kolize pádem, ani jeden se však nezranil.

VÍCE
Do třetice všeho dobrého
silnice

Třetím a posledním dnem skončily testy tříd Moto2 a Moto3 na okruhu Jerez de la Frontera.

VÍCE
Nový stroj Karla Abrahama se představuje
silnice

Motocykl Honda RC213V-RS stojí na pomezí prototypů japonské značky a motocyklů třídy „open“. Oproti modelu RCV1000R z roku 2014 dostal nejmodernější motor s pneumaticky ovládanými ventily, díky kterým vzrostl výkon a tím i maximální rychlost motocyklu. Honda RC213V-RS by konkurovat především obdobně koncipovaným strojům Yamaha a továrním strojům nových značek v šampionátu MotoGP – Suzuki a Aprilia.

VÍCE
MotoGP: Šampionát je v Brně už 50 let
silnice

Grand Prix České republiky v roce 2015 oslaví půlstoletí od zápisu do kalendáře Mistrovství světa silničních motocyklů. Brno je jedním ze tří nejtradičnějších závodů v současném kalendáři MotoGP. Padesátileté výročí připomene během závodního víkendu od 14. do 16. srpna řada akcí.

VÍCE
Abaja je v testech o vteřinu rychlejší než na podzim
silnice

V kvalifikaci na podzimní závod MotoGP by maximum Karla Abrahama z testů na sezonu 2015 stačilo na nejlepší desítku. Teď však s časem 2:01,539 stojí český jezdec na konci hranici druhé desítky. Druhé kolo třídenních testů na okruhu v Sepangu ukázalo, že letošní MotoGP bude extrémně vyrovnané a rychlé.

VÍCE
První oficiální testy MotoGP - Sepang
silnice

Jezdci MotoGP se 4. 2. 2015 vydali do Malajsie na okruh v Sepangu, kde proběhly první oficiální testy před novou sezonou. Během tří dnů zde jezdci testovali a získávali nové poznatky o svém vybavení.

VÍCE