Kornfeil míří k Peugeotu
silnice

Závodníky MotoGP čekají v sezóně 2016 už jen čtyři podniky. Už další týden se piloti utkají při první ze tří zámořských Velkých cen a jediný český reprezentant ve třídě Moto3 Jakub Kornfeil si před odletem do Motegi stihl vyřídit jednu důležitou záležitost – angažmá na rok 2017.

VÍCE
MotoGP Brno 2016: Nejatraktivnější závody dekády sledovalo méně lidí
silnice

Silný déšť zásadně poznamenal závodní neděli Grand Prix České republiky 2016. Na závod dorazilo méně diváků než v předchozích letech, na dráze ale viděli nejatraktivnější závod za poslední roky. V královské kubatuře si nakonec pro své premiérové vítězství v MotoGP dojel britský závodník Cal Crutchlow. Jakub Kornfeil v Moto3 skončil šestý, jen jedno místo za svým dosavadním brněnským maximem.

VÍCE
GPČR 2016: Marquez posunul rekord okruhu, Češi na hranici desítky
silnice

Hned třikrát se během soboty přepisovaly historické tabulky Masarykova okruhu. Jezdci MotoGP Jorge Lorenzo a Marc Marquez totiž postupně posouvali absolutní rekord Masarykova okruhu až na konečnou hodnotu 1:54,596. Čeští jezdci v Moto3 zůstávají na prahu první desítky – Jakub Kornfeil odstartuje do závodu z desátého místa, Karel Hanika startující na divokou kartu zajel 13. nejrychlejší čas.

VÍCE
Přehled doprovodných akcí GP České republiky
silnice

Brněnská Grand Prix se nezadržitelně blíží, a proto je nejvyšší čas představit doprovodné akce, které budou největší motoristické události u nás sekundovat - nebude chybět tradiční autogramiáda, závody minibiků na náměstí Svobody a ani party na okruhu.

VÍCE
Seriál o Rossim jde do finále
silnice

Pátá a zároveň finální epizoda exkluzivní video série věnovaná Valentinu Rossimu je právě teď na YouTube. Podívejte se na ní přímo zde!

VÍCE
Seriál o Rossim: Kde se vzal The Doctor?
silnice

Valentino Rossi sedí ve středu svého vlastního tornáda. Úspěchy na trati jsou spojeny s pestrým charakterem, univerzálním přístupem k motocyklovému sportu a vyšším profilem než snad jakýkoli jiný motocyklový závodník v historii Grand Prix.

VÍCE
The Doctor Series – Epizoda třetí: Riding The Ranch
silnice

Třetí díl seriálu o Valentinu Rossim je tu! Ti, kteří hledají důvod, proč je Valentino Rossi stále mezi světovou špičkou MotoGP, nemusí chodit daleko. Stačí, aby se podívali na dvoumílovou trať nedaleko Valentinova rodného města Tavullia.

VÍCE
Kornfeil zpátky v desítce
silnice

Katalánská Velká cena na okruhu v Barceloně znamenala pro Jakuba Kornfeila umístění v první desítce a další důležité body do hodnocení šampionátu.

VÍCE
Moto GP - Katalánsko
silnice

Okruh Catalunya v Katalánsku se stal o uplynulém víkendu již sedmým dějstvím světové serie Moto Gp.

VÍCE
Videoseriál o živoucí legendě Rossim pokračuje
silnice

Asfaltová trať Mugello ponořená do vlnící se topografie Toskánska v severní Itálii se stala symbolem rychlosti, síly, skvělé podívané a kouzla MotoGP. Už čtyřicet let je ‘autodromo’ vrcholem motocyklových závodišť a stal se také amfiteátrem jedné z největších sportovních ikon.

VÍCE