Do Klatov přijedou všichni obhájci
auta

Minulý ročník klatovských soutěží byl významný v mnoha směrech. Rallye Šumava Klatovy zažila své padesáté pokračování, při ní i při souběžné Historic Vltava Rallye se navíc v plné kráse předvedla stoupající úroveň domácího rallysportu. Premiéru měla loni v Klatovech také Rallye Šumava Legend.

VÍCE
Malé ohlédnutí za loňským ročníkem Valašské rally
auta

Úvodní soutěž české rallyové scény roku 2015, Rocksteel - 34. Valašská rally, se uskutečnila v okolí Valašského Meziříčí a Vsetína ve dnech 10. až 11. dubna 2015. Opanovala ji česko-slovenská posádka Martin Koči – Lukáš Kostka startující s vozidlem Ford Fiesta R5 (na snímku), která pravidelně startuje v podnicích světového šampionátu.

VÍCE
Martin Macík ml. zvítězil na Baja Drawsko Pomorskie
auta

Tým KM Racing bodoval v prvním letošním mezinárodním závodu Baja Drawsko Pomorskie. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik Michal Mrkva ve své žluté Liazce obhájili loňské vítězství mezi kamiony. Lukáš Kvapil vybojoval 3. místo na motocyklu.

VÍCE
Základní osnova Rocksteel Valašské Rally 2016 je připravena
auta

Nezadržitelně se přiblížil termín úvodní automobilové soutěže na území České republiky v roce 2016. Novou sezónu rallysportu otevře Rocksteel – 35. Valašská rally 2015 s centrem ve Valašském Meziříčí. Valaška se také letos započítává do Rallyprint série, Poháru 2+, Poháru mládeže a Poháru pořadatele. Populární Valaška je na programu v termínu 15. – 16. dubna 2016.

VÍCE
Prokop dokončil Rally Mexico na sedmém místě
auta

Po pátečním programu Rally Mexico figurovala posádku Jipocar Czech National Teamu na osmém místě celkové klasifikace. Prokop s navigátorem Janem Tománkem měli před sebou v sobotu 152 kilometrů měřených úseků a na konci etapy se mohli radovat z posunu na sedmé místo, které jim náleželo i v cíli třetího podniku MS v rally. V neděli byla potom kromě závěrečné Powerstage na programu také nejdelší rychlostní zkouška celé soutěže – 80 kilometrů dlouhý test Guanajuato.

VÍCE
Populární Valašská rally startuje už za dva měsíce
auta

Už jen týdny zbývají do startu Rocksteel – 35. ročníku Valašské rally 2016. V okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice se uskuteční ve dnech 15. a 16. dubna. Start Valašky, jejímž hlavním mediálním partnerem je Valašský deník, se stane současně startem nové rally sezony v České republice.

VÍCE
Václav Černín: Chci to jezdit „katem“ …
auta

Finalistou soutěže Rallye Talent 2015, kterou vyhlásil Autoklub České republiky, se stal také Václav Černín z Opavska, když se přes kvalifikační kolo v Biskupicích probojoval až do finále na autodromu v Sosnové. V říjnu loňského roku byl vyhlášen jako druhý nejlepší za Karlem Kupcem. Oba tak získali podporu Autoklubu ČR pro závodění v rally v sezóně.

VÍCE
Prokop vybojoval na premiérovém Dakaru čtrnácté místo
auta

Český automobilový závodník Martin Prokop úspěšně absolvoval Rallye Dakar 2016. Při své premiéře na této soutěži vybojoval celkové čtrnácté místo a společně s navigátorem Janem Tománkem se stal nejlepší českou posádkou v kategorii osobních automobilů.

VÍCE
Předposlední dakarská etapa pohledem Čechů
auta

Předposlední a zároveň druhá nejdelší dakarská etapa je minulostí. Jak se v ní dařilo českým zástupcům? Čtěte dále!

VÍCE
Devátá dakarská etapa pohledem Čechů
auta

Ani dnes nechybí pravidelná dávka novinek od českých závodníků na nejnáročnějším terénním závodě světa - proslulé Rallye Dakar.

VÍCE