Výsledky z MMČR side Horšovský Týn a MMČR quad Krásná Lípa
motocross

Jelikož jsme v reportáži ze závodu MMČR sajdkár v Horšovském Týně v sobotu 21. 5. 2016 neuvedli kompletní výsledky, chtěli bychom to nyní napravit a přidáváme k nim i výsledky doprovodných závodů – Přebory, Poháry a SMS. Dále se můžete podívat na výsledky MMČR čtyřkolek, které tentokráte nejely se side, ale samostatně v Krásné Lípě ve stejném termínu. Jinak samozřejmě na dalších podnicích bude platit tradiční spojení side-quad!

VÍCE
I sajdkárkrosaři pomáhají...
motocross

aneb „Dárek ke Dni dětí s vůní benzínu pro děti z dětských domovů“. Webový informační portál Žiju s handicapem, jenž je mimo jiné partnerem dětských domovů, ve spolupráci s AutoCars - Radek Fára s.r.o. Dublovice a přední českou sidecarcrossovou posádkou Lukáš Černý – Radek Musil, připravili pro děti z dětských domovů v Korkyni, v Solenicích a děti ze Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Orlíček Přední Chlum, o. p. s. jarní povození na terénních čtyřkolkách a závodním sidecaru JAWA.

VÍCE
MMČR SIDE: Janouškové na bedně v Horšovském Týně!
motocross

HORŠOVSKÝ TÝN, 21. 5. 2016: Třetí závod MMČR sajdkár přinesl jedno pódiové překvapení, protože mezi tři nejlepší se na stupně vítězů zaslouženě vešli premiérově bratři Janouškové! Jednou si připsali i holeshot! Vítězství si naopak po obdivuhodném výkonu odnášejí Čermákové po napínavém souboji s Černým a Musilem ve druhé jízdě.

VÍCE
Pozvánka na 3. závod MMČR side do Horšovského Týna
motocross

Přijměte pozvání na 3. závod Mezinárodního mistrovství ČR sajdkár do Horšovského Týna, kde se pojede tuto sobotu 21. 5. 2016! Zpestřete si víkend návštěvou atraktivního a adrenalinového sportu na přírodní trati. Více informací naleznete níže.

VÍCE
GP FRANCIE: Fantastický start Černého s Musilem ve světové top 3!!!
motocross

Jedinečná, elektrizující, vášnivá, srdcervoucí, nezapomenutelná..., takové dojmy zanechala Velká cena Francie v sajdkárkrosu, která se jela za ohromující divácké kulisy přesahující nejspíše 10.000 lidí v motokrosovém areálu u obce Brou v neděli 15. 5. 2016. Očekávání takového davu k naprosté spokojenosti naplnili domácí Giraud-Musset, když po neskutečné palbě převyšovali ostatní. Ovšem ukápla i česká slzička, když naše dvojice Černý-Musil ve druhé jízdě vypálila na špici a vtěsnala se na třetí místo!

VÍCE
KVALIFIKACE GP Francie: Zamračená a těžká!
motocross

Jen co utichly motory nejrychlejších sajdkárkrosařů světa v Kramolíně u Nepomuku, zahřeměly o týden později ve francouzském Brou. V sobotu 14. 5. 2016 se začalo kvalifikací o hlavní závod 3. GP. Z pětice českých páru se do něj protáhli bezproblému Čermákové (5. místo), Černý-Musil (8. místo) a Vejchodové (7. místo). Jejich výtečná umístění jim navíc vynesla i první řadu na startu GP! Alespoň jako náhradníci se představí v neděli i Pudlo-Hotový! V kvalifikaci jinak vévodili Giraud-Musset a Adriaenssen-Daiders.

VÍCE
VIDEO a TV záznam z MS sajdkár Kramolín 2016
motocross

Podívejte se na video záznamy z MS sajdkár v Kramolíně u Nepomuku z víkendu 7. - 8. 5. 2016. V prvém sledu dáváme sestřih od belgického světoběžníka Luc van der Aa, od něhož jste zvyklí na videoservis po závodech MS. V druhém nabízíme odkaz na televizní záznam ČT Sport s moderními efekty.

VÍCE
Oficiální TZ z MS sidecarcrossu v Kramolíně 2016
motocross

Tradiční pořadatel AMK Nepomuk v AČR hostil o víkendu 7. - 8. května 2016 druhý závod jedenáctidílného seriálu Mistrovství světa v sidecarcrossu na své trati v Kramolíně. Po celý víkend bylo příjemné jarní počasí a program probíhal bez větších komplikací. Na startu se představily nejlepší světové posádky a nechybělo ani devět českých. Zajímavý a plynulý program doplnily před zraky čtyř tisícovek diváků volné závody veteránských sajdkár a závody veteránských sólo motocyklů classic.

VÍCE
GP CZE Kramolín: Vítězní Giraud-Musset suverénně kralovali!
motocross

KRAMOLÍN (8. 5. 2016) – Na druhém závodě MS si velice spravili chuť Giraud-Musset, když dvakrát suverénně vyhráli! Francouzská radost po zklamání v Oss byla obrovská! České fanoušky však rozpálila domácí pětice posádek. Všichni dostáli proklamovaných slov o svém umístění a navíc přinesli i jedno překvapení v podobě jednoho světové bodu pro Pudla s Hotovým. Čermákové atakovali první pětku, Černý-Musil první desítku a Vejchodové po smůle z první jízdy se v druhé vtěsnali do top 14!

VÍCE
KVALIFIKACE GP CZ: Pudlo-Hotový potvrdili roli černého koně!
motocross

KRAMOLÍN, 7. 5. 2016 - Fantastické pocity nyní zažívají u týmu Pudlo-Hotový, kteří v kvalifikaci čarovali a zajistili si 8. místem přímý postup do nedělního finále! Společně s nimi naplnili papírové předpoklady česká top 3 – Čermákové (4. místo), Vejchodové (7. místo) a Černý-Musil (11. místo). Z poslední šance se k nim protáhli také Diblík-Gábor. Tímto pozvali všechny fanoušky, příznivce i nezaujaté diváky k návštěvě Kramolína u Nepomuku na hlavní nedělní závod GP, kde česká pětice bude bojovat o světové body!

VÍCE