Pozvánka na Jawa opening season party!
motocross

Jawa racing team se inspiroval v zahraničí, kde před začátkem sezony jednotlivé sajdkárkrosové týmy pořádají párty k otevření nové sezony. Letos se jí tak dočkáme i u nás. Srdečně Vás na ni zveme do Music Hall Třebsko u Příbrami v sobotu 20. 2. 2016 od 20 hod. Přijďte se luxusně pobavit, protože zažijete, co jste ještě nezažili! Na takovou párty nikdy nezapomenete!

VÍCE
Na slovíčko se závodníky sajdkárkrosu 1.
motocross

Ještě než nám vypukne sajdkárkrosová sezona, dáme nyní prostor v anketních otázkách jezdcům zmiňované disciplíny motokrosu, aby nám pověděli, co se u nich děje nového, jak se ohlížejí za minulou sezonu, ale také co říkají na proběhlé i chystané změny v jejich šampionátu. Prvním na řadě, koho jsme vyslechli, je nestárnoucí Jaroslav Kříž, sajdkárkrosař tělem i duší, závodník z popředí republiky, bývalý zástupce posádek, který má zkušeností na rozdávání, a proto má jeho hlas také patřičnou váhu.

VÍCE
Update kalendáře IMBA sidecarcross 2016
motocross

Předsednictvo IMBA schválilo několik změn ve svém sajdkárkrosovém kalendáři pro sezonu 2016, které zveřejnil zkraje tohoto týdne. Nově je zařazen podnik v belgickém Attenhoven a naopak vypadl belgický Genk. Další úpravou prošel i termín závodu ve francouzském Ille-et-Vilaine, kde se oproti původnímu návrhu pojede až 12. 6. 2016. Podívejte se na aktuálně upravenou verzi níže!

VÍCE
Světoví sajdkárkrosaři se pomalu strojí do nových barev
motocross

V zahraničí si některé sajdkárkrosové posádky z MS pospíšily s novou výbavou i polepy na sajdkáře. Na sociálních sítích se již chlubí novými „kabáty“ týmy van Wervena, Adriaenssena i Clohseho, vše jezdci z první dvacítky MS. Podívejte se, jak jim to bude v letošní sezoně slušet.

VÍCE
Čermákové: Chceme zpátky na vrchol!
motocross

Mezi horké kandidáty na titul mistra republiky v nadcházející sezoně budou bez debaty patřit sajdkárkrosaři Tomáš a Ondřej Čermákové z Příbrami. Ani oni netají choutky vrátit se doma na vrchol a v MS se pohybovat v první desítce. Metaforicky řečeno: Čmeláci (přezdívka Čermáků) budou chtít mlsat med! Sice k závěru loňské sezony to s jejich budoucností vypadalo všelijak, nyní se však i díky jejich partnerům vše vyjasnilo. S vědomím, že právě oni budou na domácí scéně asi největším tahákem, oslovili jsme je jako již tradičně k poskytnutí rozhovoru, který si můžete přečíst níže...

VÍCE
Rozehnalové pokračují v nové roli koučů v Promotorsport!
motocross

Dění kolem bratrů Václava a Marka Rozehnalových neutichá ani přes zimu a zvědavost lidí a zájem o jejich budoucnost je pořád značný. Oba již bývalí sajdkárkrosaři již přišli s tím, čemu se budou v nejblížší době věnovat. Založili si totiž spolek Promotorsport, který by měl pomáhat a podporovat mladé sportovce. Vše o tomto projektu si již můžete přečíst na jejich nově vzniklých webových stránkách, na které odkazujeme i na Motolevel.com. Níže pak přidáváme oficiální text o Promotorsportu.

VÍCE
Rozehnalové převzali Cenu Olomouckého kraje!
motocross

Bratři Rozehnalové, kteří po sezoně 2015 oznámili konec své 17ti leté aktivní kariéry, sklízejí i nyní za své úspěšné reprezentovaní v sajdkárkrosu další „vavříny“. Ve čtvrtek 28. 1. 2016 obdrželi na vyhlášení nejlepších sportovců za rok 2015 v Prostějově od hejtmana Olomouckého kraje, Ing. Jiřího Rozbořila, Cenu Olomouckého kraje.

VÍCE
Jak se připravuje anglická posádka Wilkinson-Kirwin na sezonu...
motocross

Jak se připravují čeští sajdkárkrosaři v zimním mezičase, se snažíme pravidelně informovat, ale nyní obráťme pozornost na kolébku sajdkárkrosu do Anglie, kde vůbec tento sport vyrostl a těší se patřičného zájmu. Také se může pyšnit vynikajícími posádkami, Brown-Chamberlain, Millardi či Wilkinson-Kirwin. A právě na posledně jmenované jsme se zaměřili...

VÍCE
Čermák s Gáborem si vezou z Holandska nové sajdkáry WSP!
motocross

LOCHEM (Nizozemsko), 23. 1. 2016 – Dnešním dnem můžeme říci, že naše kompletní česká sajdkárkrosová špička vyletí do nové sezony na nových strojích. Posledními, kdo si ještě nepřivezli rám sajdkáry, zůstávali Čermákové a Diblík-Gábor. To se nyní změnilo, a tak i oni mohou zvěstovat, že mají novou zbroj! Shodně si vybrali rámy značky WSP, které již mají úspěšně odzkoušené od několikanásobného mistra světa Daniela Willemsena. Podívejte se na pár fotek, jak se obchod upekl...

VÍCE
Předseda Přemysl Hájek chystá comeback na závodní dráhu!
motocross

Už nyní je jisté, že na startovní listině MMČR sajdkár pro sezonu 2016 uvidíme znovu jméno předsedy VV Svazu motokrosu AČR – Přemysla Hájka! Nyní už nikoliv jen v roli činovníka, ale také znovu jako jezdce. Po dvouleté přestávce půstu se již neubránil lákání znovu zažít adrenalin za řidítky sajdkárkrosového speciálu v závodě. Výkonný výbor jeho žádost posvětil, takže nyní se již na svůj comeback poctivě připravuje...

VÍCE