Putovní pohár SPORT 5 vyhráli Janouškové!
motocross

V sobotu 25. 7. 2015 se v Benátkách nad Jizerou uskutečnil druhý ročník O putovní pohár televize Sport 5. Letos se soupeřilo jen ve třech kategorií side, a to veterán, hobby a profi. Už jarní soustředění zde naznačilo velký zájem amatérů o sajdkárkros, ale i kdo má tamější trať nejlépe najetou. Veteránům suverénně vládli Hutira s Plháken, v profi třídě, při neúčasti naší špičky, zvítězili domácí Janouškové, u amatérů se zde blýskli mladičci Herclíkové.

VÍCE
GP Německa: Willemsen-Bax znovu na výsluní!
motocross

Ve Strassbessenbachu to v neděli 19. 7. 2015 ve finálových jízdách GP nejlépe sedlo desetinásobnému mistru světa Willemsenovi s Baxem. Na stupínek nejvyšší se rázně vrátil v plné parádě, že neměl konkurenci. Z českých posádek se nejlépe vedlo bratrům Rozehnalovým, že pořádně promluvili do pořadí první desítky a obsadili sedmé místo! Čermákům patřila až 12. příčka. Diblík-Gábor si dojeli pro bod. Na Vejchody zase lehla smůla a Černý-Musil pro zdravotní komplikace ani do 2. jízdy nenastoupili...

VÍCE
Čermákové a Rozehnalové se do sebe pustili v kvalifikaci GP Německa!
motocross

Velkou účastí poctili čeští sajdkárkrosaři další podnik seriálu MS sajdkár, který pokračuje v německém Strassbessenbachu. V dnešní kvalifikaci z nich většina uspěla, a tak v nedělním finále uvidíme bratry Čermákovy, Rozehnalovy, Černého s Musilem, Diblíka s Gáborem a Vejchodovy. V parném horku dominovaly holandské posádky.

VÍCE
Pozvánka na závody side O putovní pohár televize Sport5
motocross

Benátky nad Jizerou - Již druhý ročník O pohár televize SPORT 5 se uskuteční jako vložený závod do série MMČR v sajdkárkrosu na druhé závodní trati ve Kbele u Benátek nad Jizerou dne 25. července 2015. Přijďte se podívat na jezdce MMČR a jejich motokrosové umění. Záznam ze závodů bude vysílat sportovní televize SPORT 5.

VÍCE
VIDEO: Úchvatné záběry z GP Francie – Iffendic 2015
motocross

Ještě jednou se vracíme k Velké ceně v sajdkárkrosu ve francouzském Iffendic, kde se sešla smetánka nejlepších sajdkárkrosařů světa. Nyní vám doporučujeme zhlédnutí dvou úžasných videí, které zachycují báječnou atmosféru v Iffendic, ale i ukazují ve zpomalených záběrech jiný pohled na závody sajdkár.

VÍCE
FIM zveřejnila předběžný kalendář MS sajdkár 2016!
motocross

Na FIM visí provizorní podoba nového kalendáře MS sajdkár pro rok 2016, kterou níže zveřejňujeme. Pojede se celkem 14 Velkých cen v devíti zemích. I český příznivec sajdkárkrosu se dočká světových es v české kotlině. Hostit je bude znovu Kramolín u Nepomuku dne 1. 5. 2016.

VÍCE
Rozehnalové šestí na GP Francie!
motocross

Rozehnalům konečně sedlo vše, jak mělo a hned udělali jejich letošní nejlepší výsledek na MS sajdkár. V neděli 5. 7. 2015 za úžasné divácké kulisy vybojovali na GP Francie v Iffendic celkové šesté místo! Po nepříliš povedených startech se díky své neúnavné vůli a zkušenosti posunuli až na dosah první pětky. Gratulujeme! Další český reprezentant Ondřej Čermák v sajdkáře Belgičana Van Daeleho stihli v první jízdě crash, ale druhou už dojeli na šestém místě.

VÍCE
Ondřej Čermák řádí s Belgičanem Van Daelem ve Francii!
motocross

V utajení vyrazil český mitfára Ondřej Čermák bez svého bratra Tomáše na MS sajdkár do francouzského Iffendic, kde se v sobotu 4. 7. 2015 odjela pouze jedna kvalifikační jízda. Do sajdkáry naskočil zkušenému a ambicióznímu Belgičanovi Van Daelemu, tedy sedmému nejlepšímu jezdci z minulé sezony. V závodě si vybojovali povzbuzující šesté místo. Z českých posádek se objevili jen stalice bratři Rozehnalové, kteří se prosadili do top ten.

VÍCE
GP Belgie: Willemsen-Bax zvítězili v Genku!
motocross

Desetinásobný mistr světa Willemsen v belgickém Genku na MS sajdkár přesvědčil, že ještě nepatří na druhou kolej, ale že se s ním musí počítat. V neděli 28. 6. 2015 doslova uhranul svou perfektní jízdou! České posádky zase soupeřily mezi sebou. Hladovější po úspěchu byli ale dvanáctí Čermákové a fantastičtí Vejchodové, kteří za sebou udrželi Černého s Musilem i Rozehnalovy.

VÍCE
Kvalifikace GP Belgie: Dominance favoritů
motocross

Další díl seriálu MS sajdkár načala sobotní kvalifikace 27. 6. 2015 v belgickém Genku, ve které si z pětice českých posádek zajistilo postup do nedělních jízd GP hned čtyři! Bezproblémové protáhnutí kvalifikačním sítem měli Rozehnalové, Černý-Musil a Vejchodové. Je doplnili po technických potížích také z poslední šance Čermákové.

VÍCE