Kalendáře ME 2016 - EMX125, EMX250 a EMX300
motocross

YouthStream opravdu na nic nečeká, a tak není divu, že už je venku také kalendář Mistrovství Evropy šampionátů EMX125, EMX250, EMX 300 a také finálových závodů EMX65 a EMX85.

VÍCE
Motokros evropských národů (MXoEN) 2015 - kvalifikace pro Francii
motocross

PIETRAMURATA (Itálie), 10. 10. 2015 – Po ponurém včerejšku se počasí konečně trochu umoudřilo, zvýšila se teplota vzduchu a také vykouklo slunce. Takové podmínky zajisté přispěly k výbornému výsledku francouzského národního týmu, který vyhrál kvalifikaci Motokrosu evropských národů (MXoEN) v Pietramuratě. Svůj příděl smůly si vybralo mužské družstvo Itálie, které zastínil během kvalifikační soboty nejlepší ženský tým v čele s několikanásobnou mistryní světa Kiarou Fontanesi. Českou republiku reprezentuje družstvo ve složení Martin Krč (250 cc), Jakub Terešák (125 cc), Petr Polák (85 cc) a Jiří Matějec (85 cc). Ženské družstvo (WMX) tvoří duo - Lucie Simonová a Barbora Laňková. Více o individuálních i týmových výsledcích je v reportu.

VÍCE
VIDEO ze setkání mistrů Evropy MX Open 2015 v Autoklubu ČR
motocross

"V pátek 17. září 2015 měli na půdě Autoklubu ČR tu čest přivítat mistry Evropy MX Open 2015. Naši závodníci obsadili první tři místa. Mistrovství Evropy se zúčastnilo celkem 72 jezdců z 11 zemí světa, a proto je jejich úspěch opravdu excelentní.

VÍCE
Mistrovství Evropy 2015 a první tři místa patří Čechům
motocross

Proměnlivé počasí provázelo evropské motokrosové závodníky při finálovém podniku kubatury EMX Open, který se konal o uplynulém víkendu (5. - 6. 9. 2015) ve slovinském Šentvidu. Závodu se zúčastnili čtyři čeští reprezentanti a konečný boj o evropský primát byl stále ještě otevřený. Nutno ale podotknout, že Martin Michek (Buksa/Ados KTM Team) chyběl při úvodním klání ve slovinské Brezici a z tohoto důvodu své bodové manko musel dohánět.

VÍCE
ME juniorů v lotyšském Kegums 2015 - Češi patří ke špičce!
motocross

Trojice českých juniorských reprezentantů Martin Venhoda, Radek Větrovský a Petr Polák se kvalifikovala na jednorázový závod ME juniorů, který se jel minulý víkend (11. - 12. 7. 2015) v lotyšském Kegumsu při MS v motokrosu. Už samotné výsledky našich mladých závodníků v nejsilnější v kvalifikační severozápadní skupině předurčovali jistou naději na úspěch. A ten se nakonec opravdu dostavil!

VÍCE
Úspěch českých juniorů v nejsilnější kvalifikační skupině ME!
motocross

Také nejmenší motokrosoví jezdci mají své vrcholné soutěže. Je jím například Mistrovství Evropy tříd 65ccm a 85ccm a funguje tak, že se jede šest kvalifikačních závodů ve čtyřech zeměpisných zónách a nejlepších deset z každé zóny se pak kvalifikuje na jednorázový závod ME, který se letos pojede 11. července v lotyšském Kegumsu.

VÍCE
Michek zvítězil v Chorvatsku, Evropu vede nadále Bartoš
motocross

Po Slovinsku se o víkendu evropští motokrosaři přesunuli do chorvatské Mladiny k předposlednímu podniku sedmidílného seriálu EMX OPEN 2015.

VÍCE
Michek i Bartoš ve Slovinsku na podiu. V Dánsku zazářili junioři
motocross

Slovinská motokrosová dráha Orehova Vas přivítala minulý víkend účastníky Mistrovství Evropy třídy EMX Open při již pátém dějství tohoto seriálu. Dařilo se také českým juniorským reprezentantům, kteří závodili v Dánsku - Zona NW na trati v Erslevu v převážně hlubokém písku. Ve třídě EMX 65 ccm podal svůj životní výkon Martin Venhoda (Team Motokrosová Škola). V kategorii EMX 85 ccm vybojoval stříbro další český reprezentant - Petr Polák.

VÍCE
Michek ovládl polský závod ME a Polák si odvezl z Dánska bronz
motocross

Minulý víkend proběhly dva závody Mistrovství Evropy v motokrosu, ve kterých zazářilo hned několik českých reprezentantů. Mistrovství Evropy seniorů se přesunulo ze slovenských Šenkvic do polského města Cieszyn. A EMX85 hostilo po německém Culitzsch Dánsko.

VÍCE
Pozvánka na ME Classic Motocross do Horního Újezda
motocross

Přijměte pozvání na 1. závod letošního ME Classic Motocross, který se koná v sobotu 16. května 2015 v Horním Újezdě u Litomyšle. Tréninky začínají v 8.15 hod a závodní rozjížďky startují ve 12.30 hod.

VÍCE