Mikuláš Zaremba Rally se pojede i letos
auta

Sezonu rallysportu na území České republiky uzavře podobně jako v předchozích letech Mikuláš Zaremba Rally 2015 ve Slušovicích. Tento volný podnik zapsaný v kalendáři Federace automobilového sportu Autoklubu České republiky se pojede v sobotu 5. prosince již pošesté s tradičním centrem ve Slušovicích.

VÍCE
T&T na Barumce: Bez benzínu ani R5 neuspěje
auta

Letošní Barum Czech Rally Zlín bohužel skončila pro domácí posádku Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát už na třetí rychlostní zkoušce, kde jim došel benzín. Nemohli tak navázat na zdejší úspěchy z předešlých tří let. V neděli startovali alespoň v rámci samostatné klasifikace druhé etapy, ve které se jim podařilo obsadit páté místo.

VÍCE
Fanoušci vzali na barumce registr dárců kostní dřeně útokem
auta

„Před rokem mi na leukémii zemřel přítel." „Můj bratranec nezvládl boj s leukémií." „Dělám to přece i pro své děti." S takovými důvody se po celý víkend zapisovali lidé ve Zlíně a Otrokovicích do registru dárců kostní dřeně.

VÍCE
Kopecký je králem barumky, ve Zlíně vyhrál počtvrté
auta

Tovární posádka Jan Kopecký, Pavel Dresler na voze Škoda Fabia R5 týmu Škoda Motorsport zvítězila v 45. ročníku Barum Czech Rally Zlín, soutěže zařazené do seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) a do Mistrovství České republiky v rally 2015.

VÍCE
Kopecký vyhrál všechny sobotní erzety a je v čele před Pechem
auta

Český jezdec Jan Kopecký potvrdil v sobotní části první etapy 45. ročníku Barum Czech Rally Zlín letošní skvělou formu. Trojnásobný vítěz zlínské soutěže zařazené do seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) a do Mistrovství České republiky v rally 2015 vyhrál všech osm sobotních rychlostních zkoušek a v neděli bude hájit náskok před obhájcem loňského prvenství Václavem Pechem.

VÍCE
Obhájce prvenství Václav Pech vyhrál diváckou Super RZ
auta

Zdařilý vstup do 45. ročníku Barum Czech Rally Zlín předvedli obhájci prvenství Václav Pech, Petr Uhel na voze Mini John Cooper Works S2000. Plzeňská posádka překonala na okruhové městské rychlostní zkoušce v ulicích Zlína loňský traťový rekord Nizozemce Kevin Abbringa a nechala za svými zády s odstupem 3,7 vteřiny i tovární posádku Škoda Motorsport ve složení Jan Kopecký, Pavel Dresler na voze Škoda Fabia R5.

VÍCE
BCRZ: Základní informace
auta

Barum Czech Rally Zlín je dlouhodobě jednou z nejvýznamnějších motoristických akcí v České republice, v roce 2015 se pojede už popětačtyřicáté. Tradice zlínské soutěže úzce souvisí s popularitou rallysportu v této zemi, kvůli barumce se rok co rok na Zlínsko vydává několik desítek tisíc nadšených motoristických příznivců.

VÍCE
Sepp Wiegand se vrací na Barum Czech Rally Zlín
auta

Loňská sezóna byla pro německého pilota Seppa Wieganda doslova snová. V barvách Škody Deutschland bojoval až do závěrečné soutěže o titul mistra Evropy, nakonec se musel sklonit před svým stájovým kolegou Esapekkou Lappim.

VÍCE
Autogramiády a party při Barum Czech Rally Zlín
auta

Součástí Barum Czech Rally Zlín je každoročně i bohatý kulturní program, při kterém mají diváci možnost potkat se s posádkami i mimo závodní vozy. Krajské město žije populární Barumkou celý týden, po který jsou posádky v regionu. A právě při těchto akcích je jedinečná možnost nejen získat od soutěžících podpis či společné foto, ale také neformálně podebatovat.

VÍCE
BCRZ: Statistika podle seznamu přihlášených posádek
auta

Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín zveřejnili v minulých dnech oficiální seznam přihlášených posádek na letošní pětačtyřicátý ročník. Letos je startovní listina velmi početná, neboť se přihlásilo celkem 143 posádek! Jedná se o jednu z nejkvalitněji obsazených soutěží seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) i seriálu Mistrovství České republiky v rally (MČR).

VÍCE