Zklamaný Prokop na Rally Italia Sardegna jedenáctý
auta

Jediný současný dlouholetý účastník seriálu MS v rally, přímo v její královské kategorii WRC, a pilot s nejlepším výsledkem českého závodníka ve světovém šampionátu Martin Prokop musel ještě před startem své oblíbené Rally Sardegna spolknout hořkou pilulku v podobě pětiminutové penalizace od Mezinárodní Automobilové Federace za nahlášené poškození jedné z plomb na rezervním diferenciálu, který má tým uložen ve svém servisním zázemí.

VÍCE
Martin Prokop po dvou etapách Rally Italia Sardegna třináctý
auta

Necelý měsíc po Rally Portugal pokračuje Mistrovství světa v rally na středomořské Sardinii svým letošním šestým závodem. Jipocar Czech National Team v čele s Martinem Prokopem si tuto svou oblíbenou soutěž nenechal ujít.

VÍCE
Prokop veze z Rally de Portugal body za osmé místo
auta

Mistrovství světa v rally pokračovalo o uplynulém víkendu v Portugalsku svým pátým podnikem. Posádka Jipocar Czech National Teamu Martin Prokop s Janem Tománkem se po pátečním programu pohybovala jen těsně za hranicí top 10 na jedenáctém místě celkové klasifikace.

VÍCE
Do Klatov přijedou všichni obhájci
auta

Minulý ročník klatovských soutěží byl významný v mnoha směrech. Rallye Šumava Klatovy zažila své padesáté pokračování, při ní i při souběžné Historic Vltava Rallye se navíc v plné kráse předvedla stoupající úroveň domácího rallysportu. Premiéru měla loni v Klatovech také Rallye Šumava Legend.

VÍCE
Malé ohlédnutí za loňským ročníkem Valašské rally
auta

Úvodní soutěž české rallyové scény roku 2015, Rocksteel - 34. Valašská rally, se uskutečnila v okolí Valašského Meziříčí a Vsetína ve dnech 10. až 11. dubna 2015. Opanovala ji česko-slovenská posádka Martin Koči – Lukáš Kostka startující s vozidlem Ford Fiesta R5 (na snímku), která pravidelně startuje v podnicích světového šampionátu.

VÍCE
Martin Macík ml. zvítězil na Baja Drawsko Pomorskie
auta

Tým KM Racing bodoval v prvním letošním mezinárodním závodu Baja Drawsko Pomorskie. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik Michal Mrkva ve své žluté Liazce obhájili loňské vítězství mezi kamiony. Lukáš Kvapil vybojoval 3. místo na motocyklu.

VÍCE
Základní osnova Rocksteel Valašské Rally 2016 je připravena
auta

Nezadržitelně se přiblížil termín úvodní automobilové soutěže na území České republiky v roce 2016. Novou sezónu rallysportu otevře Rocksteel – 35. Valašská rally 2015 s centrem ve Valašském Meziříčí. Valaška se také letos započítává do Rallyprint série, Poháru 2+, Poháru mládeže a Poháru pořadatele. Populární Valaška je na programu v termínu 15. – 16. dubna 2016.

VÍCE
Prokop dokončil Rally Mexico na sedmém místě
auta

Po pátečním programu Rally Mexico figurovala posádku Jipocar Czech National Teamu na osmém místě celkové klasifikace. Prokop s navigátorem Janem Tománkem měli před sebou v sobotu 152 kilometrů měřených úseků a na konci etapy se mohli radovat z posunu na sedmé místo, které jim náleželo i v cíli třetího podniku MS v rally. V neděli byla potom kromě závěrečné Powerstage na programu také nejdelší rychlostní zkouška celé soutěže – 80 kilometrů dlouhý test Guanajuato.

VÍCE
Populární Valašská rally startuje už za dva měsíce
auta

Už jen týdny zbývají do startu Rocksteel – 35. ročníku Valašské rally 2016. V okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice se uskuteční ve dnech 15. a 16. dubna. Start Valašky, jejímž hlavním mediálním partnerem je Valašský deník, se stane současně startem nové rally sezony v České republice.

VÍCE
Václav Černín: Chci to jezdit „katem“ …
auta

Finalistou soutěže Rallye Talent 2015, kterou vyhlásil Autoklub České republiky, se stal také Václav Černín z Opavska, když se přes kvalifikační kolo v Biskupicích probojoval až do finále na autodromu v Sosnové. V říjnu loňského roku byl vyhlášen jako druhý nejlepší za Karlem Kupcem. Oba tak získali podporu Autoklubu ČR pro závodění v rally v sezóně.

VÍCE