4. Monster Energy AMA SX 2015 Oakland
motocross

V Oaklandu se jel v sobotu 24. 1. 2015 další AMA supercross. Byl to již čtvrtý závod právě probíhající sezóny. Ve slabší kubatuře byl průběžně vedoucím závodníkem Cooper Webb. Bohužel se mu nepodařilo odstartovat do finálové rozjížďky podle představ. Po startu byl až na desátém místě. Poté, co se prokousal na pátou pozici, byl doslova sestřelen k zemi Tylerem Bowersem, a tak se propadl na třinácté místo. V čele závodu zatím jezdil Josh Hill. Naneštěstí i on upadl a závod proto nakonec ovládl Malcolm Stewart. Webb se neuvěřitelnou stíhací jízdou dokázal dostat na druhou pozici a pokud by se ještě jelo o několik kol více, předjel by nejspíš i Stewarta. Na třetí pozici dojel Alex Martin. V této jízdě byl mimo jiné k vidění ošklivý pád Chrise Alldredge, jehož zasáhl vlastní motocykl. Snad se Chris nijak vážně nezranil.

VÍCE
2. a 3. UK Arenacross Belfast 2015 - Chatfield a Pellegrini na špici
motocross

Ve dnech 16. a 17. ledna 2015 pokračovala britská superkrosová série Monster Energy Arenacross Tour 2015 svým druhým a třetím kolem v britském Belfastu. Za výhru ve druhém kole si připsal na konto 20 bodů Brit Adam Chatfield. Za ním skončili Francouzi Florent Richier a Thomas Ramette. Třetí kolo pokračovalo sice hned další den, avšak pořadí první trojice bylo zcela odlišné - zlato bral Ital Angelo Pellegrini, stříbro Thomas Ramette a bronz Loic Rombaut.

VÍCE
3. Monster Energy AMA SX 2015 Anaheim 2 - Roczen a Webb TOP!
motocross

Před zraky více než 40.000 fanoušků se na jihu Kalifornice odehrály třetí bitvy v rámci seriálu Monster Energy AMA Supercross 2015 na trati Anaheim 2, kde nás čeká ještě jedna zastávka. Sobotní souboje doprovázela celá řada zajímavých situací, bohužel včetně pádů a černé vlajky pro Chada Reeda. Výsledky a odkaz na videa i celých rozjížděk jsou v článku.

VÍCE
ADAC SX Cup Dortmund 2015 – královská rodina přivítala nové členy
motocross

Ve dnech 9. - 11. ledna 2015 vyvrcholil mezinárodní německý šampionát ADAC SX Cup třídenním 4. dílem ve Westfallenhalle. Králem Dortmundu byl pasovaný Američan Gavin Faith, který nenašel ani jediný den přemožitele. Princem Dortmundu se stal Brit Paul Coates. SX1 králem celého šampionátu je Francouz Greg Aranda, který obhájil loňský titul. Celkovým vítězem SX2 a princem je jeho krajan Julien Lebeau. Čech Filip Neugebauer si odváží z Dortmundu 6. příčku a celkově se umístil v šampionátu ADAC SX Cup 2014/2015 na 8. pozici.

VÍCE
2. Monster Energy AMA SX 2015 Phoenix
motocross

Druhý závod AMA SX se konal ve Phoenixu v sobotu 10. 1. 2015. Ve třídě 450 ccm o vítězství svedli boj Roczen s Tomacem. Šťastnější v cíli byl nakonec Tomac, který tak slavil premiérové vítězství v nejprestižnější kubatuře. Na třetím místě dojel Ryan Dungey na KTM. Na totožném místě se také představila elita slabší kubatury 250 SX West. V této kategorii zvítězil Cooper Webb, druhý dojel Malcolm Stewart a třetí Jes­sy Nel­son.

VÍCE
 XAVAX EUROPE STARS SX TOURNAMENT 2015 - definitivní startovka
motocross

XAVAX EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT 2015 - první halový supercrossový závod na Slovensku. V sobotu 7. února 2015 se v košické Steel Aréne strhně souboj o 7.000 EUR. Po pár zraněních a změnách plánů jezdců konečně známe definitivní podobu startovní listiny.

VÍCE
In Memory of Kasper Lynggaard #215...
motocross

... vzpomínka na dánského motokrosaře - Kasper Lynggaard #215, který navždy odešel do závodnického nebe přesně před rokem - 10. 1. 2014, kdy se smrtelně zranil při pádu v tréninku první den ADAC SX Cupu v Dortmundu. R.I.P.

VÍCE
4. ADAC SX Cup Dortmund 2015 – výsledky a fotky z pátku
motocross

Přestože nám do konce šampionátu ADAC SX Cup 2014/2015 zbývají ještě dva dny, včera jsme těsně před půlnocí přivítali nového krále třídy SX1, kterým se stal Francouz Gregory Aranda. Tomu se podařilo senzačně obhájit loňský titul, přestože vítězem pátečního dne byl Američan Gavin Faith, který si na trati počínal opravdu suverénně. Do finále se podařilo bezproblémově postoupit našemu Filipu Neugebauerovi, kterému zřejmě prospěl týdenní halový trénink s týmem, jenž předcházel Dortmundu. Filipovi se konečně dařily starty a byla radost sledovat jeho proplouvání až do finále, kde zakotvil na 5. pozici. V kategorii SX2 dominoval Francouz Arnaud Aubin. V článku je kompletní přehled výsledků a také první fotogalerie, kterou připravil Rico Schneller. A nechybí jako opáčko ani odkaz na dnešní LIVESTREAM a také LIVETIMING, který začíná o hodinu dříve v 18.55 hodin!

VÍCE
4. ADAC SX Cup 2015 – o titulech rozhodne finále v Dortmundu
motocross

Všechno jednou končí... A jeden konec nás čeká právě tento prodloužený víkend, kdy se jede 4. závod mezinárodního superkrosového šampionátu ADAC SX Cup 2014/2015. Finále jako tradičně hostí honosná hala Westfallen v Dortmundu. A jezdci se i tentokrát musí vypořádat s třídenním maratonem, který startuje již dnes večer 9. 1. a končí v neděli 11. 1. 2015. Níže najdete časový harmonogram všech tří dnů, dále odkaz na livestream, link na livetiming a také startovní listiny. A přidala jsem ještě jednu galerku z předchozího mnichovského superkrosu, kde se švýcarský fotograf Rico Schneller při dokumentování tamějšího dění pořádně rozjel. Mrknout na ni můžete třeba o přestávce.

VÍCE
1. UK Arenacross v Manchesteru – foto, výsledky a videa
motocross

Monster Energy Arenacross Tour 2015 je britským superkrosovým šampionátem, jehož historie sahá teprve do roku 2013, kdy se jely pouze čtyři díly. Letos se jejich počet navýšil na celkových osm závodů, během nichž budou jezdci brázdit křížem krážem Anglii. Začalo se minulý víkend 3. 1. 2015 v Manchesteru a vrcholem bude finále na stadionu Wembley v Londýně. Více o prvním závodě se dočtete níže. A komu se nechce hltat písmenka, může se podívat na videa.

VÍCE