Australian OPEN SX v Sydney 2015 s vítězi Reedem a Decotisem
motocross

V nejrozlehlejším a nejlidnatějším městě Austrálie – Sydney, se o víkendu 28. - 29. listopadu 2015 zaradovali fanoušci supercrossu, ale také freestyle motocrossu. V tamější Allphones aréně se konaly superkrosové závody pod názvem OPEN SX, kterým dodával šmrnc našlapaný FMX line-up. Pořadatelé měli v plánu zařadit do programu "head to head" battle mezi Jamesem Stewartem a Chadem Reedem, avšak po zranění Bubby dostal prostor předvést své jezdecké umění, které se nezapomíná, Ricky Carmichael. A byla to skvostná podívaná!

VÍCE
SX Chemnitz 2015: Smůla Neugebauera, úspěch Owena a Irsutiho
motocross

28. 11. 2015, Chemnitz – Sobotní dění v německé hale bylo rozhodně větší než malé. Pořádné nervy nám připravil český závodník v barvách německého Monster Energy Kawasaki Elf Team Pfeil – Filip Neugebauer, který dobře zajel v měřených trénincích a hladce zvládl také základní rozjížďku, kde celou dobu dorážel na jediného pilota před sebou – Sulivan Jaulin. V semifinále se mu pak podařilo skvěle odstartovat a vodil zbytek závodního pole od startu až do cíle. O to víc jsme se těšili na finále, které Filip začal výborně, když jezdil několik kol na 3. pozici, než...

VÍCE
SX Chemnitz 2015 pátek v režii Irsutiho a Politelliho, Neugebauer 6.
motocross

Máme za sebou další superkrosovou noc, za kterou tentokrát náš dvoučlenný Motolevel tým vyrazil do nedalekého německého Chemnitz, kde se včera a dnes odehrávají závodní dramata ve veletržní aréně. Hodně se padalo, pár jezdců skončilo v nemocnici (zlomenina nohy, obraženiny, otřesy mozku...) a kvůli pádu francouzské star v barvách Monster Energy Kawasaki Elf Teamu Pfeil – Xavier Boog došlo z důvodu jeho havárie v místě, na kterém se k němu nemohli dostat snadno lékaři, dokonce k restartu finálové rozjížďky SX1. Včerejší „Black Friday“ přihrál pytel štěstí SX2 vítězi – Francouz Yannis Irsuti a nejlepšímu SX1 bojovníkovi – Američan Austin Politelli. Čech Filip Neugebauer se po relativně hladké cestě ze základních rozjížděk do finále musel spokojit s konečným 6. místem.

VÍCE
ADAC SX Chemnitz 2015 (27. - 28. 11.) – PREVIEW
motocross

Letošní německý superkrosový "cirkus" ADAC SX Cup 2015/2016 se po dvou závodech ve Stuttgartu a Mnichově přesouvá již zítra 27. 11. a v sobotu 28. 11. do německého města Chemnitz, které je situované cca 160 km od českého hlavního města. Do oproti předchozím kolům podstatně menší arény s o to větší domáckou atmosférou přijíždí dosavadní král z Francie – Greg Aranda a také princ z Velké Británie – Paul Coates. A jak jinak než férově závodit o další podium vyráží také průběžně čtvrtý Čech Filip Neugebauer.

VÍCE
ADAC SX Mnichov 2015 – král Aranda, princ Coates a Neugebauer 5.
motocross

Po pátku 20. a sobotě 21. listopadu 2015 už je do archivů motoristických novinářů i fanoušků uložený v pořadí 2. závod série ADAC SX Cup, která se po svém úvodu ve Stuttgartu přesunula do zářící metropole nejen umění – do Mnichova. V tamějším světově proslulém Olympia parku se nachází Olympia Halle, kde svedli superkrosaři tříd SX1 a SX2 další souboje o trofeje, ale také o cenné body do celkového hodnocení čtyřdílného šampionátu. Králem se po obou nocích stal zase a znovu Francouz Gregory Aranda, vedle kterého v princovské úloze nadále setrval v USA žijící Brit Paul Coates. Filip Neugebauer zakončil svoje mnichovské působení 5. místem a dostatečným přísunem bodů, které ho usadily na průběžné 4. příčce.

VÍCE
EICMA MotoLive SX určil nové šampiony EURO SX 2015!
motocross

Francouz Thomas Ramette vyhrál o víkendu mezinárodní superkros v Miláně - MotoLive, který se jel coby tradiční doplňkový event jedné z největších motocyklových výstav EICMA. Ramette vyhrál celkově třídu SX1 a povedlo se mu zvítězit rovněž v superfinále. Na druhém místě skončil Ital - Matteo Bonini před jeho v pořadí třetím krajanem - Angelo Pellegrini. Bonini bral navíc druhé a Pellegrini třetí místo v superfinále.

VÍCE
ADAC SX Mnichov 2015 – pátek pro Lamaye a Coatese, Neugebauer 3.
motocross

V pátek 20. listopadu 2015 odstartoval v mnichovském Olympijském parku v pořadí 2. dvojzávod letošní série ADAC SX Cup 2015/2016. Oproti předchozímu dílu ve Stuttgartu se do soubojů zapojili pouze jezdci tříd SX1 a SX2, přičemž v Mnichově je navíc odlišný systém, o kterém se rozpovídal po úspěšném závodě celkově včera třetí Filip Neugebauer. Pohár za první místo ve třídě SX1 spadl tak trochu do klína Američanovi – Ben Lamay, zatímco rozjížďky SX2 se staly kořistí britského sympaťáka – Paul Coates.

VÍCE
ADAC SX Mnichov 2015 (20. - 21. 11.) - PREVIEW
motocross

Čtyřdílný halový seriál ADAC SX Cup 2015/2016 odstartoval minulý týden v německém Stuttgartu, odkud se karavana týmů a jezdců přesouvá ve dnech 20. - 21. 11. 2015 do mnichovského Olympia parku. Jako dosavadní lídři přijedou král SX1 – Francouz Gregory Aranda a princ SX2 – Španěl Iker Larranaga. Při předchozím závodě se podařilo prodrat to TOP 5 jejím uzavřením, tedy 5. místem, také českému závodníkovi Filipu Neugebauerovi, který je opět připravený postoupit bez komplikací a průtahů v podobě opravných jízd rovnou do finále. Ovšem nepředbíhejme...

VÍCE
Supercross Lille 2015 - král Peick, princ Desprey, JS7 se zranil
motocross

Králem dlouhodobě očekávaného Supercrossu v Lille 2015 se stal Američan Weston Peick (1-2), přestože v neděli skončil na druhé pozici za Francouzem Christophem Pourcelem (3-1). Třetí pozice pak připadla nešťastníkovi Cooper Webbovi (2-5). Z evropských jezdců se dokázal prosadit v pořadí čtvrtý Švýcar Valentin Guillod, který momentálně vyhlíží nabídky na MXGP angažmá. Titul Prince Lille si odvezl Maxime Desprey. Druhé místo patří všude oblíbenému Francouzi – Florent Richier a na bronzovou trofej dosáhl další jeho krajan Thomas Do. Hodnocení národů skončilo triumfem Francie nad USA. Celková návštěvnost byla v obou dnech přes čtyřicet tisíc lidí. A nedělní večer byl skutečně emotivní, když všichni přítomní společně zapěli Marseillaisu v rámci aktu uctění památky obětí pátečního teroristického útoku v Paříži.

VÍCE
ADAC SX Stuttgart 2015 - staronový král Aranda a princ Larranaga
motocross

Francouz Greg Aranda a Španěl Iker Larranaga si odvezli z německého Stuttgartu nejcennější trofeje pro krále a prince úvodního dílu ADAC Supercross Cupu 2015/2016, který celkově čítá čtyřikrát dvě závodní noci. Greg Aranda se i přes špatný start ve finále dokázal ladnou, a přesto agresivní a účinnou jízdou vrátit na čelní pozici, kam jednoznačně francouzské TGV patří. V sobotu se tak při dojezdu do finiše na jeho záda díval druhý Američan Austin Politelli a třetí Amík Ben Lamay.

VÍCE