10.10.2021
Již tradiční Podzimní Velká cena na Masarykově okruhu v Brně se letos jela na počest našeho vynikajícího motocyklového závodníka minulosti, Bohumila Staši. Diváci se mohli těšit na nepřeberné množství závodů různých kategorií šampionátu Českomoravské asociace motocyklového sportu CAMS. Součástí závodu byly třídy Supermono a kategorie 400SSP, třídy Klasik o objemu do 175, 250, 350, 500 a do 750 cc, třídy do 125 Grand prix a 125 Sport Production, kategorie Moto3, společný závod kategorií TWIN, STOCK 300 a 250 Sport Production a v neposlední řadě závod královské kategorie nad 600 cc.
silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Díky tomu, že se ve všech kategoriích představili závodníci z mnoha evropských zemí, jednalo se o velmi kvalitní sportovní zápolení. Nedílnou součástí závodního víkendu byla i pocta Bohumilu Stašovi, která proběhla v prostoru tzv. „stadionu“ brněnského závodního okruhu. Při této příležitosti byla také předána synu Bohumila Staši památná krychle asfaltu právě ze sedmé zatáčky závodního okruhu, kterou Bohumil Staša jako závodník tolik zbožňoval. Právě tato zatáčka již od vzpomínaného momentu ponese navždy jméno Bohumila Staši.


V královské kubatuře nad 600 cc mohli diváci sledovat souboje našit závodních matadorů Karla Peška, Michala Práška a Marka Červeného. V sobotním závodě Michal Prášek zvítězil s náskokem 2,392 sekundy před Karlem Peškem. V nedělním závodě vedl Karel Pešek od startu až do cíle a vyhrál o 3,309 sekundy před Michalem Práškem.

Fanoušci si užívali velmi příjemného počasí, které dojem z celého víkendu ještě podtrhlo. Již dnes se těšíme na další ročník a snad vyjde vše tak skvěle, jako tomu bylo v tom letošním.
 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Text a foto: Lukáš Trtílek
10.10.2021 

silniceSilnice
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.