Kuba Terešák se v Holandsku neztratil
motocross

V neděli 19. března 2023 se konal v Harfsenu první závod holandského mistrovství. V opravdu nabitém poli jezdců, kde se jich v každé třídě sešlo přes 50, nechyběli ani ti nejrychlejší jezdci z MXGP. Kuba si na velmi náročném písku, kde měl premiérový start ve třídě MX1 na Husqvarně 450, vyjel v první jízdě 14. místo a ve druhé pak 17. flek.

VÍCE
Ženy a motoskijöring
motocross

Při motoskijöringových závodech se v jezdeckém poli objevují i odvážné dívky, převážně v roli lyžařek. Některé z nich závodily i o body v mistrovství ČR. Pojďme se začátkem jara ohlédnout ještě do zimního období a shrnout si, jak to je s účastí žen v zimní disciplíně motoskijöring!

VÍCE
Aneta Čepeláková úspěšná v Itálii
motocross

Úspěšný víkend na italské trati Albettone – Lovolo zaznamenala o uplynulém víkendu reprezentantka Aneta Čepeláková. Při svém prvním letošním startu v Itálii vystoupala na pódium v kategorii U17. Jak se jí o víkendu dařilo?

VÍCE
Piliscsév 2023 – informace od pořadatele
motocross

Přípravy na první maďarský otvírák jedou na plné obrátky. Pořadatelé v Piliscsévu připravují zázemí pro jezdce, od středy naplno makají na trati a dělají všechno pro uspořádání kvalitního mezinárodního podniku. Poprosili nás, abychom vám přiblížili důležité informace pro jezdce!

VÍCE
Přihlášky na Fichtl MAZEC 24 h
motocross

Společenská událost Fichtl MAZEC 24 hodin je v kalendáři stovek závodníků i příznivců fichtlů pevně zapsána na prodloužený víkend 22. až 24. června! Letos se bude jednat o legendární desátý ročník a vy můžete být u toho! Aktuálně běží poslední kolo přihlašování, které končí už 20. března!

VÍCE
Zápis ze zasedání motokrosové komise
motocross

Ve středu 1. března 2023 proběhlo v budově Autoklubu České republiky zasedání motokrosové komise. Jednotliví členové komise se zabývali schválením kalendářů pro rok 2023, financováním sportu, výší vkladů do závodů, koncepcí juniorského motokrosu od roku 2024 a jmenováním manažerů národních výběrů. Na zasedání nechyběl ani Jiří Čepelák, který v roli hosta představil svou koncepci a plány na nadcházející ročníky MXoN.

VÍCE
Terešák už trénuje v Evropě
motocross

Jakub Terešák se po téměř tříměsíční přípravě v tréninkovém kempu MTF v USA vrátil domů, kde se naplno věnuje přípravě na nadcházející sezónu.

VÍCE
Osičkové ladili ve Španělsku
motocross

Český tým Osička MX Racing připravil pro své jezdce Tomáše Kohúta a Šimona Jošta náročný program na letošní sezónu: české a slovenské mistrovství, německé mistrovství ADAC, Mistrovství Evropy třídy Open a k tomu vybrané závody Mistrovství světa MXGP. Takový program se nedá zvládnout bez důkladné přípravy, a protože domácí podmínky intenzivnímu tréninku krátce před vypuknutím sezóny nepřály, vypravil se tým za teplem, náročnými tratěmi i kvalitními soupeři do Španělska. A v neděli 5. března se postavil na start už třetího závodu mezinárodního mistrovství španělské federace RFME v Albaidě v kraji Valencie. Společně s nimi startoval i Denis Poláš a Marek Nešpor.

VÍCE
Celkové výsledky – Lierop International 2023
motocross

Další z řady předsezónních otvíráků se uskutečnil na trati v Lieropu. Jednalo se o další výborný přípravný závod na sezónu 2023, kde se představilo množství pilotů z MXGP a EMX. Skvěle si vedl Brent Van Doninck v nejsilnější třídě a Kay de Wolf v MX2. Neztratila se ani Lotte Van Drunen, která ukázala, že na MS žen bude čeřit vodu hodně vysoko!

VÍCE
MX EXPO 2023 - rozhovor
motocross

O velikonočním víkendu, 8. – 9. dubna 2023, bude hostit břeclavský kulturní dům první ročník veletrhu pro milovníky motokrosu. Veletrh nese příznačný název MX EXPO. Na prvním veletrhu se můžete těšit na zajímavé značky, jezdce, přednášky a rozhovory. U této příležitosti jsme vyzpovídali hlavního pořadatele Milana Fialu.

VÍCE