Výsledky italského mistráku v Montevarchi
motocross

Na krásné trati v italském městečku Montevarchi se o víkendu konal třetí závod italského šampionátu. Na start závodu dorazili i světoví jezdci a přední jezdci MXGP. Nechyběl ani český tým JD Gunnex KTM Racing, slovenský pilot Richard Šikyňa nebo Denis Dvořák, který prozatím odjel všechny závody! Za zmínku stojí určitě i výsledky osmačtyřicetiletého italského závodníka Alessia Chiodi, který stále dokáže prohánět mladé piloty a v celkovém hodnocení bral osmé místo. Jak se dařilo našim?

VÍCE
Pořád se něco děje …
motocross

Všichni zatím věříme, že letošní mistrovská motokrosová sezóna začne třináctého června úvodním závodem v ruském Olyonoku. Jezdci se do ní vrhnou naplno po hlavě, bez zahřátí v přípravných závodech, které nebyly kvůli protikoronovirovým opatřením připraveny, nebo byly odvolány. Neúměrně se tak protáhlo „zimní“ přípravné období bez možností kvalitní konfrontace špičkových jezdců. Pár se jich sice sešlo na závodech jarního italského mistrovství, s ohledem na danou fázi přípravy museli ale volit spíš opatrné tréninkové tempo, pokud se chtěli vyhnout zranění.

VÍCE
Pojede Lupino v Americe?
motocross

Italský závodník Alessandro Lupino představil na svém Instagramu náhled polepů se startovním číslem #177. Příspěvek je doplněno větou – „Připravte se, bude to bomba!“ Kousek viditelného loga naznačuje, že by se mohl Alessandro zúčastnit venkovní AMA série!

VÍCE
Dutch Masters 2021 zrušeno!
motocross

Dlouho jsme věřili, ale nezbývá nic jiného, než letošní holandský šampionát Dutch Masters of Motocross 2021. Stále přetrvávající pandemie koronaviru znemožňuje uspořádání plnohodnotné sezóny DMoMX.

VÍCE
Denis Dvořák se zúčastnil dalšího závodu v Mantově
motocross

Druhý italský mistrák MX Prestige se konal o uplynulém víkendu v oblíbené Mantově. Hlavní třídu ovládl Alessandro Lupino. Slovák Richard Šikyňa skončil pětadvacátý a hned za ním byl klasifikován Denis Dvořák, který nám zaslal svůj report.

VÍCE
Lacapelle International zrušen!
motocross

Lacapelle Moto Club udělal maximum pro to, aby mohl být tradiční závod Masters of Motocross uspořádán. Pořadatelé byli donuceni k několika změnám termínů. Ve finále však dospěli k závěru, že letošní závod zruší!

VÍCE
Nedělní trénink v Pacově
motocross

Do jihočeského Pacova vyrazilo několik profi závodníků, kteří mezi sebou poměřili síly. Společně s týmem JD Gunnex KTM Racing zavítal na trať také jezdec MXGP Lorenzo Locurcio. Tým z mistrovství světa doplnila česká jezdecká sestava Orion Racing Teamu, několik dalších juniorských závodníku a dvě závodnice. Na výběr fotografií se můžete podívat níže!

VÍCE
VÝZVA k 50. výročí založení AMK Zalány
motocross

V letošním roce oslaví motokros na Zalánech padesát let trvání. Plánujeme slavnostní schůzi a chceme pozvat všechny, kteří se nějakým způsobem podíleli na dění v oddílu spolu s dalšími pamětníky zálanského motokrosu. Protože jste se rozprchli po všech koutech země české, není v mých silách všechny dohledat.

VÍCE
Pozvánka na druhý maďarský mistrák
motocross

V Maďarsku nevěděli, jak to bude s pořádáním závodů, ale povedlo se! O víkendu 22. – 23. května se bude konat druhý závod maďarského mistráku. Závod se uskuteční na motokrosové trati Piliscsév, která je vzdálena pouhých 17 kilometrů od prvního závodiště. Formát závodů bude stejný jako v Esztergomu. Nově však v sobotu pojede třída Classic! Podle dostupných informací bychom se měli dočkat i českého komentátora Evžena Zadražila při hlavním nedělním závodě!

VÍCE
Pomozme Pavlovi, aby se znovu postavil na nohy
motocross

Příběh Pavla Kálala z Otovic u Karlových Varů zná také většina motokrosařů. V závěru sezóny 2018 ho potkal nešťastný pád při závodě Motul Cup v Jiníně. Pavel utrpěl vážný úraz páteře s následným postižením nejen dolních, ale i horních končetin, jenž ho posadil na dvě kola, tentokrát však již ne na motocyklu, ale invalidního vozíku. Nyní by rád pořídil rehabilitační lehátko pro cvičení Vojtovy metody II. generace, pokud by se zadařilo tak i mechanické ortézy na nohy od firmy MEBSTER s.r.o.

VÍCE