Design helmy Jorge Prada
motocross

Mladý španělský závodník Jorge Prado představil svůj zajímavý design helmy společně s logem svého hlavního partnera Red Bull. Na helmě má zakomponováno všechno, co je pro něj důležité. Na toto umělecké dílo se můžete podívat níže.

VÍCE
Italský šampionát R1-Riola Sardo
motocross

O víkendu byl v Itálii odjet první závod ze třídílné série tradičního mezinárodního italského šampionátu. Do výsledků nepromluvil žádný z našich pilotů. Skvěle se však ukázal Thomas Kjer Olsen, který skončil při svém debutu na velké motorce druhý. Na motocyklu Beta zajel dvě čtvrtá místa Jeremy Van Horebeek! Jak si vedli ostatní jezdci?

VÍCE
Prozatímní startovky italského šampionátu – R1
motocross

Motokrosová sezóna začíná tento víkend na Sardinii na náročné písčité trati Riola Sardo, kde se uskuteční první závod italského šampionátu. Tyto závody mají vždy plně nabité startovky jezdci MXGP, někteří letošní účast vynechali z důvodu odsunutí startu mistrovství světa. Startovní listina může být ještě doplněna. Z České republiky je prozatím přihlášen pouze Jan Wagenknecht ve třídě MX2.

VÍCE
Německý Ladies Cup 2021 zná své termíny
motocross

Oblíbený německý seriál DMV MX Ladies Cup má pro letošní sezónu naplánováno deset závodů. Tohoto seriálu se pravidelně účastní závodnice z mistrovství světa a mistrovství Evropy. Plné rošty závodnic vždy slibují skvělou podívanou a vysokou konkurenci. Zkušenosti zde sbírala v roce 2019 také Kristýna Vítková, kde zde brala celkové 3. místo v seriálu.

VÍCE
Co dělá Vašek Kovář na Sardinii?
motocross

Mezi motokrosovými fanoušky se množí dotazy a spekulace o tom, co dělá Václav Kovář na Sardinii. S Vaškem jsme se spojili a přinášíme vám vysvětlení jeho výpravy s motocykly KTM.

VÍCE
Jan Zářecký odjel všechny závody MČR v motoskijöringu
motocross

Připravili jsme pro vás rozhovor s Janem Zářeckým, závodníkem motoskijöringu a v současné době také mitfárou na sajdkárkrosu, který zavzpomínal na své začátky a sdělil nám spoustu dalších zajímavých informací. V letošním roce mohla být krásná sezóna oblíbeného motoskijöringu, kterou však ukončila omezení kvůli šíření pandemie. Z této disciplíny jsme vybrali právě tohoto závodníka, který jako jediný absolvoval od roku 1998 všech 118 závodů MČR. V historické tabulce motoskijöringu je na 11. pozici s 523 body. Nejvíce závodů odjel s lyžařem Ivanem Morávkem, vždy v dresu SMK Klášterec nad Orlicí. Jan Zářecký patří mezi nejzkušenější závodníky této zimní disciplíny, kde pravidelně obsazuje pozice kolem desátého místa.

VÍCE
Clement Desalle ambasadorem belgické Yamahy
motocross

Clement Desalle přešel na Yamahu a těší se na zajímavý a zábavný plán se svým motokrosovým a endurovým speciálem.

VÍCE
Jiří Čepelák se svým týmem na tréninku v Itálii
motocross

Yamaha Čepelák Racing Team ve složení Aneta Čepeláková, David Lupač a Marek Lupač vyrazil na trénink do Itálie. Kromě jezdců nám zprávu do Česka poslal také týmový manažer Jiří Čepelák.

VÍCE
Adam Dušek zdraví ze Španělska
motocross

Do Španělska vyrazil před sezónou trénovat český závodník Adam Dušek. Nadšení z tréninku a hezkého počasí vystřídalo rozčílení z vykradeného obytňáku. Co Adam vzkazuje?

VÍCE
Tovární Beta potvrdila účast na italském šampionátu
motocross

Motocykly Beta nemusely dlouho čekat na svůj motokrosový debut. Italský tým Factory Beta SDM Corse Racing potvrdil, že se zúčastní mezinárodního italského šampionátu. První kolo se bude konat na náročné trati Riola Sardo na Sardinii už 28. února.

VÍCE