Cyril Genot podepsal se Sarholz KTM
motocross

Pro sezónu 2021 podepsala německá stáj KTM Sarholz Racing Team s talentovaným Cyrilem Genotem. Jednadvacetiletý Belgičan se zúčastní závodů ADAC MX Masters a vybraných závodů MXGP v sedle motocyklu KTM 450!

VÍCE
Kalendář ADAC 2021
motocross

Oblíbený německý seriál ADAC MX Masters zveřejnil svůj kalendář pro nadcházející sezónu, která čítá sedm závodů v Německu a Rakousku. Sezónu zahájí na nové trati v Dreetz 17. dubna 2021. Sedmnáctý ročník ADAC MX Masters přinese fanouškům bezplatný livestream ze všech závodů!

VÍCE
Tom Koch podepsal s KOSAK Racing
motocross

Německý závodník Tom Koch vstoupí do nové sezóny 2021 v nových barvách. Poté, co strávil posledních několik let s týmem Sarholz KTM, podepsal s týmem KOSAK Racing pro nadcházející sezónu.

VÍCE
KTM se loučí s Jonny Walkerem
motocross

Společnost KTM by chtěla poděkovat závodníkovi Jonny Walkerovi za úspěchy v enduru spojené se značkou, kterých dosáhl v uplynulých osmi letech.

VÍCE
Tisková informace k seriálu MČR 2021 v motoskijöringu
motocross

I když si to zatím příliš nepřipouštíme, zima je už za dveřmi. Chystáme proto další ročník závodů v motoskijöringu – Mistrovství České republiky „ORION-SHIVA KTM 2021“. Připraveny jsou následující závody s předpokládanými termíny.

VÍCE
Red Bull Romaniacs 2020 ovládl německý závodník Lettenbichler
motocross

Sedmnáctý ročník náročného závodu Red Bull Romaniacs byl z počátku přeložen kvůli pandemii koronaviru, poté však závodníci museli čelit měnícím se podzimním povětrnostním podmínkách v Karpatech. Úvodní prolog, který se tradičně koná v městečku Sibiu, byl zrušen a na jezdce čekala krátka kvalifikační časovka, která určila pořadí zahajovacího dne. Výsledky, highlights a fotky hledejte níže.

VÍCE
Jihočech Václav Janout si přivlastnil MX titul mistra Itálie
motocross

Pozoruhodný motokrosový talent vyrůstá na jihu Čech. Václav Janout (12 let) z Drachkova u Strakonic získal v mimořádně silné konkurenci titul mezinárodního mistra Itálie ve třídě 85 ccm. Jeho děda Miroslav Janout byl věhlasným cyklistickým rozhodčím, který dvakrát řídil i slavnou Tour de France. Ke kolům však jeho dva vnuci až tolik nepřilnuli. „Oba kluci na kole jezdí, ale mají to jen jako doplněk k motokrosu," říká otec nadějného závodníka Jan Janout. Má totiž dva syny, kteří se věnují motokrosu. Kromě Václava ještě o dva roky staršího Jana.

VÍCE
Australský VMX magazín No 83 s fotkami Miroslava Jirečka!
motocross

Jestli se pohybujete na motokrosových mistrácích, nebo například na krajských závodech kolem Pardubic, určitě jste už minimálně jednou zahlédli vzrůstem sice menšího, ale celkově o to více významného muže - fotografa Miroslava Jirečka. A pokud máte rádi historické fotky, pak jsou webovky "Kominíka", jak se Mirkovi přezdívá, vaší elektronickou encyklopedií, kam se chodíte kochat i čerpat fakta. O tom, že se o Mirkovi ví také celosvětově, svědčí fakt, že jsou jeho fotografie publikované v různých tištěných médiích, nejnovější tedy v australském magazínu "VMX - VINTAGE MOTOCROSS & DIRT BIKE QUARTERLY No 83".

VÍCE
Motokrosař století Jaroslav Falta obdržel Medaili za zásluhy!
motocross

Jaroslav Falta, motokrosový závodník, zvolený v anketě nejlepším českým motokrosařem 20. století, obdržel od prezidenta republiky u příležitosti řádového dne 28. října 2020 státní vyznamenání, Medaili za zásluhy. Oznámil to dnes Pražský hrad na svých webových stránkách. Vzhledem k aktuální situaci prezident republiky udělí a propůjčí státní vyznamenání v řádovém dni 28. října 2021.

VÍCE
Poslední jihočeský KP se odjel ke spokojenosti všech příslušných úřadů
motocross

V sobotu, 10. října se v původně plánovaném termínu uskutečnil poslední podnik jihočeského KP v motokrosu v Klukách u Písku. Závod se jel za přísných epidemiologických opatření, bez diváků a bez občerstvení, depo bylo rozděleno do sektorů podle jednotlivých tříd, zkrátka vše tak, jak bylo dopředu konzultováno s krajskou hygienickou stanicí, s Obecním úřadem v Klukách a Policí ČR. Závod byl schválen i sportovní autoritou, tedy Autoklubem ČR. Ano, nebylo to jednoduché závod uspořádat, ale již jsme přišli o dva závody na jaře, a tak jsme nechtěli přijít i o závod poslední. Velké poděkování zde patří Josefu Pekařovi z pořádajícího MS Kluky, který i navzdory hned několika udáním dokázal vše zodpovědně zajistit k plné spokojenosti všech příslušných úřadů.

VÍCE