Seriál medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose ponesie už tretiu sezónu názov MX OPEN. Aj v roku 2019 sa v ňom stretnú tí najlepší jazdci zo Slovenka, Čiech či Maďarska a keďže promotér ESX spoločne so Slovenskou Motocyklovou federáciou (SMF) v zime nelenili, bude hneď niekoľko lukratívnych noviniek.

VÍCE
Pozvánka na MČR motoskijöring 2019 v Dobřanech
motocross

Vážení přátelé, podle sportovního motoristického kalendáře je plánován na tuto sobotu 23. 2. 2019 závěrečný závod MČR v motoskijöringu "ORION-SHIVA KTM CUP 2019". Od pořadatele z Dobřan v Orlických horách mám potěšitelnou zprávu.

VÍCE
Ten třetí – Red Bull KTM a Rene Hofer v Mantově
motocross

I třetí, závěrečný závod jarního italského mistrovství v Mantově, byl pro tovární tým Red Bull KTM Factory Racing Team úspěšný. Antonio Cairoli vyhrál i třetí superfinále, Jorge Prado v něm skončil opět třetí, když předtím vyhrál svou třídu MX2 a v ní třetí místo vybojovala nová akvizice týmu, Francouz Tom Vialle.

VÍCE
Závod MČR v motoskijöringu v Chotčinách (16. 2. 2019) ZRUŠEN!!!
motocross

Bohužel nepřízeň počasí zrušila i další plánovaný závod seriálu v Chotčinách. Přitom již od ledna byla trať připravena, její profil byl uválcovaný a zmrzlý, po celém obvodu dráhy byly též nahrnuty z obou stran sněhové mantinely a ještě týden před akcí trať splňovala všechny parametry pro kvalitní mistrovský závod.

VÍCE
V Mantově byli korunováni mistři Itálie
motocross

V Mantově se odjel poslední závod třídílného italského motokrosového mistrovství. Italským mistrem se stal již po jedenácté Antonio Cairoli, ve třídě MX2 Jorge Prado, na pódium vystoupal Němec Max Nagl a mezi motocykly o objemu 125 ccm se skvělým výkonem blýskl Jan Wagenknecht, jezdicí za Starling Cross Team. O posledním závodě se rozepsal také Vašek Kovář.

VÍCE
Souhrnný kalendář MX závodů v České republice
motocross

Připravili jsme pro vás ke stažení kalendář motocrossových závodů v České republice 2019 v tabulkovém formátu. V kalendáři naleznete prozatím známé a zveřejněné kalendáře.

VÍCE
Motoskijöringy o víkendu nejedeme
motocross

Vážení přátelé, počasí stále není takové, aby se daly uspořádat mistrovské motoskijöringové závody na odpovídající úrovni. Proto musel být zrušen další závod MČR, který byl v kalendáři naplánován na neděli 10. 2. 2019 do Letohradu.

VÍCE
Italský mistrák znovu v režii několikanásobného mistra světa
motocross

Antonio Cairoli pokračuje ve svém skvělém startu nové sezóny i nadále. Na velmi těžkém terénu v Ottobianu dokázal vyhrát rozjížďku MX1 i superfinále! Skvěle se představil i Tim Gajser, který Cairolimu nedaruje ani metr místa a stále se snaží najít recept na předjetí. O závodu v Ottobianu se rozepsal také Vašek Kovář.

VÍCE
Nové MX a enduro komplety CIRCUIT v prodeji!
motocross

Značka Circuit Equipment C84 byla založena v roce 1984 dynamickým majitelem Renato Breda, který v minulosti rovněž závodil. Společnost Moto Performance je výhradním dealerem pro Českou a Slovenskou republiku. Ale dost už bylo historie, podívejte se sami, jaké modely vznikají při spojení jedinečného italského designu a know-how.

VÍCE
Rene Hofer je zpět!
motocross

Zdařilý návrat předvedl při nedělním druhém závodě italského mistrovství v Ottobiane čerstvě 17letý Rene Hofer. Výjimečný rakouský talent (a náš dobrý známý) se objevil na závodní trati po pěti měsících od těžkého zranění v závodě německého mistrovství ADAC v Tensfeldu, které předčasně ukončilo jeho skvěle rozjetou loňskou sezónu. Čtyři měsíce bez motocyklu se už nedaly vydržet, a tak dostal Rene po úspěšném uzdravení začátkem roku od svých lékařů svolení k zahájení tréninku.