TZ: Kurz začínajících trenérů Licence C
motocross

Středisko motocyklového sportu Pardubice ve spolupráci s Autoklubem ČR zahájilo nový projekt – Trenérská škola. Trenéři budou odborně školeni a testováni ve všech odvětvích sportovního procesu. O jaký projekt se jedná a sdělení více informací naleznete níže.

VÍCE
Hvězdná jména míří na závod Hawkstone International
motocross

Tradiční předsezónní závod ve Velké Británií letos nese název ASHBROOK Congleton – Hazport – Tysers Hawkstone International. Termín závodu je naplánovaný na 9. února 2020, ale už nyní jsou známa některá jména účastníků závodu.

VÍCE
Martin Michek se stal ambasadorem AČR
motocross

Autoklub České republiky nedávno oznámil jméno nového ambasadora českého motorsportu, kterým je Martin Michek. Příští rok v lednu bude poprvé startovat na legendární Rallye Dakar. Autoklub naváže na rozsáhlé zpravodajství z letošního ročníku a o účasti Martina Michka budou fanoušci nejtěžšího závodu na světě podrobně informováni.

VÍCE
MX šampionka Kiara Fontanesi přivedla na svět holčičku
motocross

Šestinásobná světová MXGP šampionka Italka Kiara Fontanesi (narozená 10. března 1994) se stala hrdou maminkou dcery Skyler.

VÍCE
Kalendář ADAC MX Masters 2020
motocross

Oblíbený MX seriál ADAC MX Masters zahájí v roce 2020 svoji již 16. sezónu. Sezóna bude zahrnovat osm závodů na německých a rakouských tratích. Start seriálu bude tradičně v blízké Drehně a finálový podnik se pojede v Gaildorfu.

VÍCE
Tim Gajser dostal zajímavý dárek od Honda Brazil
motocross

Tim Gajser se svými úspěchy zařadil mezi legendy a významné reprezentanty značky Honda. Kromě spousty ocenění od významné japonské značky, dostal i od brazilského zastoupení krásný dárek.

VÍCE
Kawasaki KLX 230: Univerzální a zábavná motorka
motocross

Čtvrtou říjnovou středu jsme vyrazili na jižní okraj kraje Vysočina, do Pelhřimova. Cílem bylo otestovat nový model tradiční japonské značky, motocykl Kawasaki KLX 230, model roku 2020.

VÍCE
Aleksandr Tonkov má nejistý návrat za řidítka
motocross

Bývalý jezdec závodů mistrovství světa, Aleksandr Tonkov, který měl koncem prázdnin ošklivý pád na poloostrově Kamčatka, se stále léčí a rehabilituje. Jeho páteř je zpevněna kovovými tyčemi a šrouby.

VÍCE
ISDE 2019: Výsledky českých týmů
motocross

V letošním roce nebyl nominován na portugalskou šestidenní český tým do třídy WORLD TROPHY, a tak si naši reprezentanti sestavili družstva do kategorie CLUB TEAM AWARD. Kdo vyhrál mezi národy a jak si vedly týmy s českou vlajkou? Připravili jsme pro vás hlavní a nejdůležitější výsledky. Jak si týmy vedly a jak postupem dnů proklouzávaly pořadím, se podívejte níže.

VÍCE
Martin Michek stojí před obrovskou výzvou, věhlasným Dakarem!
motocross

Nemá za sebou špatný rok, i když zřejmě jen vinou zranění ze zimního období nepřidal Martin Michek (31 let) šestý titul mistra republiky v hlavní kubatuře MX1 v řadě. Ale stal se počtvrté v kariéře mistrem Evropy ve třídě Open a úspěšně okusil novou disciplínu dálkovou rallye. Nyní před ním stojí obrovská výzva, kterou bude premiérová účast na Rallye Dakar.

VÍCE