Do motokrosového nebe odešel Pavel Dvořáček st.
motocross

V sobotu 18. května 2024 odešel do motokrosového nebe bývalý závodník, manžel, rodič a hlavně věčně pozitivně naladěný člověk. Pavel Dvořáček byl dlouhou dobu součástí motoristických sportů, největší stopu však zanechal v motokrosu. Pojďme na Pavla zavzpomínat prostřednictvím několika fotografií a vzpomínek.

VÍCE
Souhrn Paulo Duarte FIM EnduroGP 2024 RUMUNSKO-Bacau 2024
motocross

Matěj Škuta (Beta 350RR – KBS TEAM) byl v náročném rumunském terénu dvakrát na stupních vítězů ve třídě GP-Junior2. Smůlu měl naopak Kryštof Kouble, který pro poruchu motocyklu v Rumunsku nebodoval. Třetím podnikem pokračoval o víkendu 10. - 12. května 2024 seriál motocyklových soutěží Enduro GP na severovýchodě Rumunska v okolí města Bacau.

VÍCE
3. závody MX tratě SERIÁLU se pojedou v Dolních Heřmanicích
motocross

MX tratě SERIÁL pokračuje 1. června 2024 v Dolních Heřmanicích. Budou to tam letos poslední závody a pořadatelé zvou na zajímavé ceny pro vítěze, trať připravenou tak akorát pro hobby, i rychlejší jezdce, a na malou odměnu za start pro každého jezdce v dětské kategorii, protože se jede se na Den dětí.

VÍCE
Pozvánka na dětské MX soustředění do Petrovic (01.-02.06.2024)
motocross

Zdravím vás! Druhý letošní dětský MX kemp v Petrovicích u Karviné, který se koná ve dnech 1. - 2. června 2024, se blíží mílovými kroky, a tak bych vás rád pozval. Jeden z nejlepších areálů pro naše soustředění nám bude zase plně k dispozici. Samozřejmostí je zázemí depa, mycí prostor, elektřina, záchody a sprcha.

VÍCE
IMBA kvalifikace pokračuje v Krásném Dvoře
motocross

V sobotu 25. května 2024 bude v Krásném Dvoře u Podbořan uspořádán druhý závod kvalifikace ME IMBA pro třídy 50 ccm, 65 ccm, 85 ccm, Veterán, 125 ccm (do 18 let), Ženy, MX1 a MX2. Tento závod je součástí šestidílného seriálu ČAM. Finálový závod ME IMBA se pojede 28. - 29. září 2024 v německém Kleinhau.

VÍCE
Závodní report z jihočeského KP v MX ve Voticích 2024
motocross

Třetí závod seriálu jihočeského KP v motokrosu se jel na dobře připravené trati ve Voticích. Na start se postavilo celkem 153 jezdců a pořadatel AMK Votice dokázal celý den udržet trať ve skvělé kondici, a to bez jakéhokoli časového posunu. Zkrátka ideální scénář celého motokrosové dne. Bez práce domů odjížděl i záchranářský sbor.

VÍCE
2. endurosprint Open MČR a PČR pokračoval v Úterý
motocross

Druhý endurosprint letošního seriálu Open MČR a PČR endurosprint pokračoval o víkendu 11. - 12. května 2024 v obci Úterý. Pořadatel Jiří Koutný připravil perfektní. Srovnal, vyčistil celou trať a nachystal nové úseky. Hned po startu byl krátký přejezd a pokračovalo se na cross test, který již tradičně zahrnoval i extrem test, hezké skoky, vypalovačky a následoval enduro test. Všechny méně nebo více prověřil jeden z výjezdů, který měl ovšem i pro slabší jezdce volbu objížďky. Počasí přálo.

VÍCE
Memoriál Michaela Špačka 2024 – foto Kristýna Myšáková
motocross

Ve spolupráci s další fotografkou jsme pro vás připravili již druhé album z Memoriálu Michaela Špačka, který se uskutečnil ve středu 8. května 2024 v Poběžovické kotlině. Na vybrané momentky ze závodu se můžete podívat v připraveném albu.

VÍCE
Memoriál Michaela Špačka 2024 – report
motocross

Ve středu 8. května 2024 se v Poběžovické kotlině uskutečnil další ročník Memoriálu Michaela Špačka. Závod byl vypsán jako mezinárodní a uskutečnil se jako druhá část po tradičním závodě na Myjavě. Do Holic dorazilo přes devadesát závodníků, kteří se představili v pěti kategoriích. Vyvrcholením závodu bylo Superfinále, kde se představilo dvacet nejlepších ze třídy MX2 a dvacet nejlepších ze třídy MX Open.

VÍCE
Pozvánka na MMSR motokros Velké Uherce
motocross

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose vstupujú do druhej fázy a chystajú sa na svoj ďalší podujatie, ktoré sa uskutoční 12. mája 2024 na známej trati MX Vinohrad vo Velkých Uherciach. Návštevníci sa môžu tešiť na vzrušujúce preteky a zápolenie o body v boji o celkového majstra Slovenska. Trať bude opäť starostlivo pripravená skúseným Gregom Atkinsom, ktorý od stredy začal s tvorbou nových prekážok a skokov, čo zaručuje skvelé divadlo a výzvy pre jazdcov.

VÍCE