V sobotu motoskijöring nebude …
motocross

Všichni jistě víme, jaká je aktuálně situace s počasím a se všemi opatřeními. Závod by byl odjet, ale sněhové podmínky, které jsou na uspořádání závodu potřeba, v Dalečíně nejsou příznivé. Proto zdejší pořadatelé hledají náhradní termín za zrušenou sobotu 22. ledna 2022.

VÍCE
CZECH MOTOCROSS ČASOPISY – SEZNAM PRODEJNÍCH MÍST
motocross

Často se nás ptáte, kde se dá koupit časopis CZECH MOTOCROSS osobně v kamenné prodejně. Máme pro vás abecedně řazený seznam míst v ČR a na Slovensku, kam si pro něj můžete zajít. Úplně na konci je soupiska měst, v nichž je mag k dostání v PNS stáncích.

VÍCE
Rodina KTM spojila síly s českým BRISKem
motocross

Red Bull KTM Factory Racing s nadšením oznamuje zahájení nové spolupráce s českou společností BRISK, která byla založena v roce 1935 v Táboře. Právě tato společnost má obrovské zkušenosti ve svém klíčovém produktu – zapalovací svíčky a také spoustu zkušeností z motoristického sportu, zejména s terénními motocykly. Proto se český BRISK spojí s divizí motokrosu i endura.

VÍCE
Právě vyšla recenze CZECH MOTOCROSS magů na Motorkari.cz
motocross

Redakce CZECH MOTOCROSSu se chce podělit o recenzi, která vyšla na našem největším domácím motocyklovém portálu Motorkari.cz. Autorem článku je legendární redaktor, reportér a testovací jezdec Vláďa Novotný. Jestli ještě pořád váháš, zda si pořídit vlastní časák, třeba Tě přesvědčí nadšený názor někoho dalšího.

VÍCE
Petr Kovář slaví 60!
motocross

Neexistuje žádný fanoušek československého motokrosu, který by Petra Kováře neznal. Pokud ho nezná osobně, zná jeho hlas, který se rozléhá po závodištích. Právě tento bývalý úspěšný závodník a současný manažer Orion Racing Teamu slaví dnes, 5. ledna 2022, životní jubileum 60 let.

VÍCE
Silvestrovský motokros Přelouč 2021 – foto Miroslav Jireček
motocross

Tradičním ukončením roku v Pardubickém kraji bývá Silvestrovský motokros v Přelouči. Letos se zdejší jezdci a příznivci tohoto loučení s uplynulým rokem sešli již po devětadvacáté. Závod nevynechal ani náš kolega, fotograf Míra Jireček, který je pravidelným účastníkem této akce. Pořadatelé slibují, že následující, třicátý ročník, bude stát za to, tak se nechme překvapit, co si pro nás na 31. prosince 2022 připraví.

VÍCE
Čtyřnozí parťáci
motocross

Téměř každý tým má mezi svými členy také čtyřnohého chlupatého mazlíčka. Během letošní sezóny jsme několik motokrosových pejsků zachytili. Najdete mezi nimi i toho svého?

VÍCE
Poslední letošní trénink Osička MX Teamu
motocross

Motokrosové tratě na jihu Moravy v Pánově jsou pro motokrosaře ideálním prostředím pro přípravu v zimním období a přípravu v hlubokém písku. Na letošní poslední týmový trénink vyrazili také jezdci Osička MX Teamu – Tomáš Kohút a Martin Krč. Celý tým se těší, až se k nim přidá na společnou přípravu také Šimon Jošt. Pojďme se podívat, jak to dneska v Pánově vypadalo.

VÍCE
O POHÁR DOBŘANSKÉHO JEŽÍŠKA – foto Pavel Horák
motocross

Závěr roku je spojen s velkým množstvím volného ježdění, ať už se to týká vánočních vyjížděk nebo silvestrovských závodů. V pondělí 27. prosince si závodníci přijeli do Dobřan u Plzně pro „POHÁR DOBŘANSKÉHO JEŽÍŠKA.“ V depu panovala příjemná atmosféra a teplé nápoje tekly proudem, protože v Dobřanech bylo opravdu chladno. Někteří závodníci pojali volný závod opravdu vánočně, proto jsme mohli vidět i zajímavé obleky.

VÍCE
Sváteční speciál 2021: Jak tráví Vánoce zahraniční závodníci?
motocross

Rozhovory o něčem jiném, než je motokros, patří mezi vaše oblíbené. V době vánočních svátků se nabízí zeptat se závodníků na jejich Vánoce a přiblížit vám trochu jejich soukromí a jejich pocity. To jsme už udělali s českými piloty, se kterými jsme se zaměřili hlavně na jejich oblíbené pokrmy. Letos jsme oslovili také zahraniční motokrosaře, kterým jsme položili několik otázek týkajících se vánočních svátků. Jak slaví Vánoce Evgeny Bobryshev v Rusku? Nejdeme rozdíly mezi dánskými Vánoci Rasmuse Jorgensena s estonskými Vánoci Tanela Leoka? Liší se hodně zvyky u Poláka Tomka Wysockého, Maďara Bence Szvobody a Itala Federica Tuani?

VÍCE