Francouzský MX šampionát 2020 jen se třemi závody
motocross

Po Slovinsku, o blížící se neděli České republice (28.06. Dalečín) a příští víkend třeba Litvě, se vrátí motokrosový mistrák první srpnový víkend rovněž do Francie. Jejich prestižní Elite šampionát tentokrát čítá pouze tři závody, které se odjedou během srpna a září. Vypadá to, že podmínky budou mít podobné jako u nás - celkový počet 5.000 diváků, což ovšem zahrnuje také jezdce, fanoušky, ale i organizátory a všechny ostatní zúčastněné.

VÍCE
Deštivé soustředění v Horním Újezdě
motocross

Začátek letošní sezóny se nám nerozjel tak, jak jsme všichni plánovali a chtěli. Proto jsme ve spolupráci s trenérem Alešem Doležalem z motokrosové školy Profidriving připravili soustředění pro jezdce všech úrovní na trati v Horním Újezdě nedaleko Litomyšle.

VÍCE
Kovář poměřil síly v Německu
motocross

Sezóna v Německu je v nedohlednu, ale trénovat se už na území našich sousedů začíná. Na jeden z organizovaných tréninků vyrazil o víkendu i náš závodník Václav Kovář. Jak se Vaškovi v Německu dařilo?

VÍCE
Aktualizace plánu ADAC MX Masters
motocross

Německý seriál ADAC MX Masters nadále počítá s hodně krátkou sezónou a počtem pouze několika málo závodů. Závody jsou plánovány na měsíce září a říjen.

VÍCE
Tim Gajser se vrací k závodění už tento víkend
motocross

Obnovený začátek světového mistrovství MXGP je plánován na srpen. Mistr světa Tim Gajser se už tento víkend vrátí k závodění, kde to bude?

VÍCE
Jihočeský KP zahájí sezónu v Klukách
motocross

Po téměř tříměsíční nucené pauze se budeme opět moci sejít na motokrosových závodech. V neděli, 14. června odstartuje v Klukách u Písku seriál jihočeského KP v motokrosu. Úvodní dva závody se podle původního kalendáře měly jet v Netolicích a v Kramolíně u Nepomuka, byly však z důvodu opatření COVID-19 bez náhrady zrušeny. Seriál jihočeského KP tak bude letos činit celkem pět podniků namísto původních sedmi. Pořadatelem úvodního podniku je velice agilní klub MS Kluky.

VÍCE
Pozvánka na dětské soustředění do Vranova (20.-21.06.2020)
motocross

Motokrosoví rodiče i motokrosové děti, které máte přístup k internetu, zbystřete! Jindra Hrabica narychlo domluvil každoroční dětské motokrosové soustředění, které se tento rok uskuteční ve Vranově u Brna místo tradičních Petrovic.

VÍCE
Čtyřkolkářka Ollie Roučková poráží muže a připravuje se na třetí Dakar
motocross

Na jihu Čech na trati v Blanské kotlině u Kaplice se často připravuje na svou třetí účast na Rallye Dakar naše nejlepší pilotka na čtyřkolce Olga „Ollie“ Roučková (35 let).

VÍCE
Historie značky Sidi
motocross

Spousta jezdců zná a také používá pří závodech boty od výrobce Sidi, který slaví v letošním roce šedesátiny. Společnost byla založena od úplné nuly, poté co zakladatel společnosti dostal spoustu nápadů. V té době měl málokdo odhodlání založit firmu, ale zakladatel Sidi, Dino Signori, odvahu měl. Na začátku nového desetiletí tak byla v roce 1960 založena společnost Sidi. První vybavení a výroba začala na ploše 40 m² v bývalé stáji.

VÍCE
Německý Ladies Cup zrušen
motocross

U žen oblíbený německý šampionát DMV MX Ladies CUP byl pro letošní sezónu zrušen. V loňském roce absolvovala celou sezónu Kristýna Vítková, která mezi velkou konkurencí brala celkové třetí místo. Závodu se pravidelně účastní i závodnice z MS, stálicí je například domácí Larissa Papenmeier.

VÍCE