Čtvrtý závod KP - SMS Pardubice v Horním Újezdě bude!
motocross

Čekali jsme až do poslední chvíle a nyní vám můžeme potvrdit, že čtvrtý závod v Horním Újezdě bude. Bude se jednat zároveň o poslední závod letošní sezóny Krajského přeboru – SMS Pardubice. Prosíme o dodržování vládních nařízení spojených s epidemiologickou situací v České republice tak, abychom mohli závod zdárně dokončit.

VÍCE
Čeští junioři zářili na prvním závodě ADAC
motocross

O uplynulém víkendu se v německém Grevenbroichu konal první závod letošní krátké sezóny ADAC MX Masters. Závodu se z České republiky zúčastnili pouze juniorští jezdci, kteří dali svým konkurentům hodně práce, aby je vůbec předjeli. Kdo se postavil na start závodu a jak se závodníkům dařilo, hledejte níže. Dospělí závodníci z Čech bojovali o body do MMČR v motokrosu na krásné trati v Opatově.

VÍCE
Další závod jihočeského KP se konal v Kaplici
motocross

V sobotu, 19. září hostila Kaplice předposlední závod seriálu jihočeského KP v motokrosu. Trať byla připravena stejně kvalitně jako na MMČR, počasí bylo ideální, jen jezdecká účast tomu nebyla úplně odpovídající. Na start se postavilo pouze 112 jezdců. V některých třídách se rozhodlo o letošních přebornících kraje ještě před posledním podnikem v Klukách.

VÍCE
Další jihočeský KP v motokrosu už v sobotu
motocross

V sobotu, 19. září se v Kaplici uskuteční předposlední závod jihočeského KP v motokrosu. Tato náročná trať letos drží celorepublikový primát, neboť vzhledem k absenci MS v Lokti se zde v rámci MMČR sešlo nejvíce hvězd světového motokrosu, jejichž zápolení přihlížely tisícovky nadšených diváků. Také tento podnik zvládla parta kolem velice zkušeného Jana Froňka z pořádajícího AMK Kaplice v AČR skvěle, takže závod krajského přeboru je pro ně pořadatelský máček.

VÍCE
Strmý vrch 2020 zrušen!
motocross

Tradiční Strmý vrch v jihočeském Chýnově bude muset být pro letošní rok zrušen. Důvodem jsou opatření v souvislosti s COVID-19. Vyjádření ředitele závodu naleznete níže.

VÍCE
Report a výsledky z Ledče nad Sázavou
motocross

Třetí závod Krajského přeboru – SMS Pardubice jsme odjeli v neděli 13. září na trati v Ledči nad Sázavou. Na krásné a rychlé trati jsme mohli vidět zajímavé souboje mezi jezdci obou pohlaví. Všichni závodníci dokončili závody ve zdraví a i přes občasnou prašnost během odpoledních jízd se jednalo o povedené závody.

VÍCE
Motofest Rock’N’Ride úspěšně odmávl první den
motocross

Motocyklová událost Rock’N’Ride má za sebou první den, ale ještě není ani zdaleka konec a v areálu Kavčák u Benešova se dál jezdí. Letošní ročník úspěšně odstartoval v pátek ve dvě odpoledne a jsou za námi kvalifikace na závod SuperEndura, kde v kategorii PROFI zvítězil Patrik Markvart, následovaný Radkem Tomanem a Jakubem Hronešem.

VÍCE
Test Rieju MR300 Racing
motocross

Ostré enduro od Rieju? Že to zní jako špatný vtip? Vůbec ne, kvůli změnám vlastníků se pod značku Rieju přestěhoval celý enduro program od Gas Gasu, a ten má ve světě závodního endura daleko větší váhu. Jak vlastně španělská dvoutaktní třístovka jezdí, se dozvíte z našeho testu.

VÍCE
Ruda Plch zahájil rakouský mistrák pódiem
motocross

Startovní pole nedělního mistrovského motokrosu v Pacově bylo ochuzeno o několik zajímavých jmen – rakouští motokrosaři se totiž konečně dočkali zahájení domácí sezóny. A tak Sandner, Klein, Kratzer a další, kteří předtím úspěšně mluvili do pořadí našich mistráků, ukázali své umění limitovanému počtu diváků na závodišti v dolnorakouském Oberdorfu a dalším tisícům u televizních obrazovek. Společnost jim dělalo několik zahraničních borců, mezi nimi tradičně i náš Rudolf Plch.

VÍCE
MX festival Rock’N’Ride startuje již tento pátek
motocross

Motofestival Rock’N’Ride se znovu vrací na Kavčák u Benešova a už jen jména hlavních pořadatelů a mistrů svých oborů – tedy Libora Podmola, Víta Kuklíka, Matina Kuklíka a Martina Koreně jsou zárukou skvělé adrenalinové zábavy.

VÍCE