David Cyprián o extrémních ERZBERGRODEO závodech
motocross

Chvilku jsme zvažovali, jestli tenhle materiál ještě zveřejnit, protože vznikl v neděli 19. června 2022 ještě před samotným startem letošního Red Bull Erzbergrodeo závodu. Když jsme ho ale zpětně poslouchali, došli jsme k názoru, že se David zajímavě rozpovídal a můžete si tak přečíst, kolik už má celkových Erzberg účastí, jak se na takové extrémní hard enduro závody připravuje a porovnat odhad jeho letošního výsledku s reálným, který je spolu s Davidovým komentářem na samotném konci pokecu.

VÍCE
ERZBERGRODEO 2022 by Jakub Frühauf
motocross

Monumentální závod! Něco, co prostě potřebuješ vidět, než to položíš pod drn, něco, kde tě ráno v OVERNIGHT campu budí song Guten Morgen Sonnenschein a v noci usínáš za zvuků obráceného žaludku, který se právě snaží spasit poslední šťávy, které v něm zbyly po brutální párty v rakouském štajlu, která samozřejmě probíhá každý večer od začátku akce, čtvrtka nevyjímaje. Taky se tady ale závodí na motorkách. Závod se jede v Rakousku, v obřím lomu na železnou rudu poblíž města Eisenerz.

VÍCE
Fichtl MAZEC 2022 – foto Pavel Horák
motocross

Než vám přineseme report ze závodu, pojďme se podívat, jak to letos v Dolním Bousově vypadalo. Na společenskou událost, mezi jakou se už léta Fichtl MAZEC 24h řadí, dorazilo opět více než 100 závodních týmů. Počasí však překazilo několikaměsíční snahu všech pořadatelů i jednotlivých týmů a závod tak musel být krátce po pátečním startu přerušen. V sobotu se znovu odstartovalo po deváté hodině a na jezdce čekalo náročných 7,5 hodin v bahně, mokru a jílu.

VÍCE
Nejtěžší Fichtl Mazec v historii je za námi
motocross

Každoroční hodnocení naším pohledem nemůžeme začít ničím jiným než poděkováním vám týmům, jak jste zabojovali a celou situaci pochopili. Rekordních 120 týmů dorazilo do Dolního Bousova na, dovolíme si říct, nejlépe připravenou a zajímavou trať. Přívalové deště, které přišly přesně se startem závodu, nám bohužel náš závod hodně poznamenaly, ale i tak jsme se nevzdali a po sobotním restartu zažili možná nejtěžší hodiny závodu v historii.

VÍCE
Do Sverepce míří Classic Motocross
motocross

V sobotu 25. 6. 2022 sa v Národnom kros centre Sverepec uskutočnia medzinárodné preteky “International Classicc Motocross” – motocykle 70, 80 a 90-tych rokov. Štartovať budú pretekári na historických terénnych motocykloch v triedach Classic, Twinshock, EVO a Youngtimer.

VÍCE
Nedvěd s Koukolíkem se zúčastnili závodu Red Bull Erzbergrodeo
motocross

Skutečně náročný uplynulý víkend měli enduráci Václav Nedvěd z Kladrub a Jiří Koukolík z Vrbice. V Rakousku se zúčastnili hardendurového závodu Red Bull Erzbergrodeo, který je považován za nejtěžší závod světového šampionátu FIM HARD Enduro. Drsný závod v kamenolomu, plný brutálně strmých výjezdů a sjezdů, obrovských kamenů, sypajících se svahů, začínající ve čtvrtek 16. června a končící v neděli 19. června.

VÍCE
Tropické Möggers – 2. závod ADAC
motocross

Uplynulý tropický víkend lákal spíš k vodě, než k motokrosovým tratím. Na těch se toho přitom hodně dělo, protože volný termín v kalendáři světového motokrosu přímo vybízel národní federace k pořádání domácích mistrovských podniků. A tak se jezdilo v Británii stejně jako v Holandsku, ve Francii, nebo v Itálii. Leckde se objevili i naši závodníci, ale nejvíc se jich určitě sešlo u našich sousedů, kde se jel druhý závod Mezinárodního mistrovství Německa ADAC.

VÍCE
Seriál MX Open měl třetí zastávku ve Sverepci
motocross

V nedeľu 19.6.2022 sa na známej, čisto prírodnej motokrosovej trati vo Sverepci odjazdilo tretie pokračovanie tohtoročného seriálu MM SR MX OPEN. Na Považie dorazila takmer stovka pretekárov nielen zo Slovenska, ale aj Českej republiky, Poľska, Maďarska či Ukrajiny. Tejto motokrosovej nedeli prialo aj počasie, nakoľko od rána bolo veľmi pekné, slnečné a teplé podnebie, ktoré trať síce trochu vysušovali, ale určite neuberali na intenzívnom motokrosovom zážitku.

VÍCE
Pozvánka na MX Camp
motocross

V termínu 4. – 8. července 2022 uskuteční motokrosový kemp, který bude zaměřen na techniku jízdy, simulaci závodů a rozvoj rychlosti. Informace o campu od pořadatelské DXTR MX Academy najdete níže.

VÍCE
Red Bull Romaniacs 2022 s podporou MILWAUKEE®
motocross

Letošní závod Red Bull Romaniacs pořádně rozžhaví značka MILWAUKEE®, jejíž profesionální vybavení se postará o prolog této extrémní trasy a která je současně partnerem Hard Enduro World Championships v Rumunsku. Závod Red Bull Romaniacs je kombinací vytrvalostní jízdy, cross country a trialu. Po dvou úspěšných ročnících World Enduro Super Series championship sérii oficiálně podpořila Mezinárodní motocyklová federace (FIM) a série se tak proměnila v FIM Hard Enduro World Championships. Dnes je světovou špičkou.

VÍCE