Pozvánka na XIX. ročník Memoriálu Libora Podmola
motocross

Tento víkend se už po devatenácté v Brankách na Moravě uskuteční Memoriál Libora Podmola. Více se dozvíte z přiloženého plakátu.

VÍCE
Jak je na tom Tim Gajser po pádu na MEC?
motocross

Na víkendovém Monster Energy Cupu měl Tim Gajser tvrdý pád během prvního závodu. Jestli je Tim v pořádku se dozvíte přímo z jeho vyjádření, které uzavřel větou „Příští rok budeme zpátky a silnější.“

VÍCE
Český Kuberg uzavřel partnerství se sérií Arenacross
motocross

Možná už jste o českých elektromotorkách Kuberg slyšeli. Pokud ne, tak vězte, že jde o českou značku, která vyrábí dostupné e-biky do terénu, určené především začínajícím dětem. Kuberg nyní uzavřel partnerství s anglickou SX sérií Arenacross, jejímž záměrem je podpořit motokrosový potěr a umožnit těm nejlepším z nich závodit před tisícovkami diváků.

VÍCE
Report z JČ KP v Klukách   shrnutí sezóny
motocross

V sobotu, 7. října se konal poslední závod sedmidílného seriálu jihočeského KP v motokrosu v Klukách u Písku. Na dobře připravenou trať přijelo závodit 131 jezdců včetně několika kvalitních pilotů z MMČR v čele s úřadujícím mezinárodním mistrem ČR Martinem Michkem. Kvalitu závodu podtrhl svým komentářem i známý moderátor Petr Kovář. Přálo i počasí, k dokonalosti chybělo snad jen několik stupňů tepla navíc.

VÍCE
10. závod MM Rakouska v motokrosu – Grosshöflein 8.10.2017
motocross

"Zatímco u nás už oba motokrosové seriály doběhly, v Rakousku se dál jezdí o body. Jako „finálový“ plakátovali svůj nedělní mistrovský závod na trati u Grosshöfleinu motoristé z burgenlandského hlavního městečka Eisenstadtu. Pořadatelé z nedalekého Oberdorfu, kterým zářijový závod uplaval, to ale nevzdali a vyhlásili náhradní termín na 22.října - o poslední body a o titul v nesilnější třídě se proto pojede tam. Ale i v Grosshöfleinu se závodilo ostošest," začíná svůj report Petr Starý.

VÍCE
Startovní listina Monster Energy Cup 2017
motocross

Tento víkend se v americkém Las Vegas pojede závod, ve kterém může jezdec vyhrát milion dolarů. Řeč je samozřejmě o Monster Energy Cupu, závodě, ve kterém se snoubí motokrosové prvky s těmi superkrosovými, a který láká nejen jezdce, ale i fanoušky. Letošním tahákem bude Tim Gajser, který se postaví nejlepším AMA jezdcům na jejich domácí půdě. Kompletní startovní listina v článku!

VÍCE
Red Bull čára 2017: Reed vs. Villopoto na dvoutaktech
motocross

Letošní čtvrté vydání akce Red Bull Straight Rhythm přinese opět něco extra. Letošním tahákem bude třída dvoutaktů, ve které se proti sobě postaví Chad Reed, Ryan Villopoto a sekundovat jim bude mimo jiné i oblíbenec diváků Ronnie Mac. Tuhle akci si nenechte ujít! Podrobnosti v článku.

VÍCE
Yamaha MX Pro Tour 2017 – test modelů 2018
motocross

Do Vranova u Brna přijel modrý kamion a dovezl nálož nových hraček od Yamahy, které si po dva dny mohl každý vyzkoušet. Samozřejmě jsem na této události nemohl chybět, takže pokud vás zajímají mé dojmy z nové YZ450F 2018 nebo slabší YZ250F, čtěte dál!

VÍCE
Pozvánka na Jihočeský KP v motokrosu, Kluky, 7.10.2017
motocross

Finálový podnik jihočeského KP v motokrosu bude v sobotu, 7. října hostit dnes již tradiční trať seriálu v Klukách u Písku. Závodit se bude v přeborových třídách 85ccm, Hobby MX1, Hobby MX2, Veterán 40 , MX1 a MX2. V žádné z těchto hlavních kategorií zatím není o titulech letošních krajských přeborníků rozhodnuto, a proto se dají očekávat zajímavé souboje. Agilní pořadatel akce MS Kluky chystá opět drobné organizační i technické novinky, vedoucí ke zlepšení kvality závodu.

VÍCE
Justin Hill pojede za JGRMX Suzuki
motocross

Tým AutoTrader.com/Yoshimura Suzuki Factory Racing získal velice kvalitní posilu do třídy 250. Je jí letošní SX šampion Justin Hill, který se týmu upsal hned na dva roky. Více se dozvíte v článku.

VÍCE