Evžen Zadražil si nedokáže představit závody v době rouškové
motocross

Kvůli koronavirové pandemii pochopitelně neodstartovala ani motokrosová sezona na jihu Čech. O aktuální situaci jsme hovořili s vedoucím krajského střediska Evženem Zadražilem.

VÍCE
Další změna v kalendáři ADAC
motocross

Bohužel se nejedná o aprílový žert, ale kalendář ADAC MX Masters musí být znovu upraven. Očekávané zahájení sezóny je tak prozatím plánováno na 11. července v Holzgerlingenu.

VÍCE
Po konci v MotoGP chce Dovizioso jezdit motocross
motocross

Jedna ze současných hvězd MotoGP, Andrea Dovizioso, se musí rozhodnout, kam povedou jeho další plány pro sezónu 2021. Jeho smlouva u tovární stáje Ducati mu vyprší po aktuální, složité sezóně a je pro něj otázkou, zda nadále zůstane v paddocku MotoGP. Ital projevil zájem o účast na motocrossových závodech, pokud by pověsil boty z MotoGP na hřebík. Uvidíme, zda se to stane už příští rok.

VÍCE
Šestidenní se pojede až příští rok!
motocross

V návaznosti na důkladné diskuze mezi FIM, FMI a lokálními organizátory byla rozhodnuto, že 95. ročník FIM Mezinárodní šestidenní v Enduru a 5. ročník FIM Enduro Vintage trophy bude odloženo na rok 2021! Důvodem jsou souvislosti probíhající s omezením kvůli probíhající pandemií koronaviru.

VÍCE
Aktualizovaný kalendář ADAC MX Masters
motocross

Další změna kalendáře pro seriál ADAC MX Masters je na světě. První závod by se měl konat poslední květnový víkend. Zda dojde ještě k nějakým změnám, se necháme překvapit.

VÍCE
Zrušen je i tradiční Hangtown
motocross

Kvůli obavám z vypuknutí koronaviru COVID-19, oznámil kalifornský Dirt Diggers North Motorcycle Club, že ruší 52. ročník závodu v Hangtownu. Závod byl původně naplánovaný na 16. května 2020.

VÍCE
Holanďani zrušili svůj mistrák!
motocross

Kluby byly připraveny, jezdci byli připraveni, měli jsme zajímavé startovní listiny s nejlepšími jezdci, ale bohužel „Dutch Masters of Motocross 2020“ je zrušeno! Pro KNMV a partnery to bylo nečekaně složité rozhodnutí, ale dopad krize šíření koronaviru znemožňuje odjet tuto sezónu.

VÍCE
Jean Michel Bayle: „Buďte zodpovědní.“
motocross

Jean Michel Bayle, bývalý světový a AMA šampion soporučuje všem, aby si dali pauzu od svých motocyklů, kvůli zamezení šíření koronaviru.

VÍCE
Pohled FIM Europe na současnou situaci
motocross

Celosvětová situace se každým dnem zhoršuje. Vypuknutí virového onemocnění koronaviru mění nám všem naše životy a tradiční návyky. FIM Europe prožívá výjimečný okamžik, který se nikdy předtím nestal. Společnost je připravena provádět změny v kalendáři a způsoby pořádání sportovních akcí.

VÍCE
Maverick Viňales se zranil při MX tréninku
motocross

Jak je známo, tak i jezdci MotoGP využívají motocrossové motorky na přípravu. Volna využil i španělský jezdec továrního týmu Monster Energy Yamaha MotoGP Maverick Viňales, který na tréninku upadl a skončil v nemocnici.

VÍCE