Dánský jezdec Mikkel Haarup se zranil
motocross

Motokrosař Mikkel Haarup se minulý víkend zranil během druhého pokračování evropského seriálu EMX250 v italském Ottobianu. Jeho pád byl opravdu drsný a přivodil si mnohačetnou zlomeninu. Čtěte dál...

VÍCE
Pozvánka na červencové MX soustředění Václava Kováře
motocross

Zveme vás na červencové (10. - 12. 7.) motokrosové soustředění s jedním z našich nejtalentovanějších a v současné době nejúspěšnějších motokrosových jezdců - s Vaškem Kovářem. Veškeré informace jsou v článku.

VÍCE
Husqvarna oznámila MX modely 2019
motocross

Svoje závodní MX novinky pro rok 2019 představila také Husqvarna, která po vzoru mateřské KTM nešetřila novinkami.

VÍCE
Livia Lancelot se připojí k ISDE týmu Francie 2018
motocross

Dvojnásobná světová MX šampionka Livia Lancelot se rozhodla připojit k francouzskému národnímu týmu, který bude bojovat o pódiové umístění na ISDE Chille ve dnech 12. - 17. listopadu 2018. Kompletní trojlístky včetně náhradníků najdete níže.

VÍCE
Kawasaki představila novou KX450F 2019
motocross

Začátek léta je pro MX fandy netrpělivě vyhlíženým obdobím, výrobci totiž právě nyní představují své nové zbraně pro další sezónu. Se svým příspěvkem nedávno přispěchala i Kawasaki, která se vytasila se zbrusu novou KX450F.

VÍCE
Pozvánka na poslední trénink do Dalečína před MMČR
motocross

Přijměte pozvání na poslední možnost tréninku v Dalečíně před konáním dalšího podniku Kůta MM ČR v motokrosu 2018.

VÍCE
FW: Report z ORION - TAURUS TRANS motokrosu 2018
motocross

Za proměnlivého počasí proběhl v sobotu a neděli (9. - 10. června) mezinárodní dvoudenní akce pod názvem Orion - Taurus Trans 2018. Nejdříve se v Litomyšli na náměstí uskutečnila motoshow domácího družstva - Orion Racing a Buksa/Ados KTM RT. Nechyběla autogramiáda, divákům se představily historické motocykly i auta z pardubického Veterán klubu i litomyšlského. Dorazil dakarský tým MRG - Ervína Krajčoviče, svou skvělou dobovou sbírku moto ČZ vystavoval - Milan Zítko, trialovou exhibici ukázal - Pavel Balaš (10x mistr v tomto oboru), své poznatky z cest rád řekl divákům známý cestovatel - Jarda Šíma, motocykly KTM vystavovala po oba dva dny - svitavská firma AMD, no a velký úspěch sklidili kluci z Bikepark boys Litomyšl. Během odpoledne vystoupily také skupiny XILT, MARKANT a večer HAMLETI.

VÍCE
Pozvánka na európsky MX víkend vo Sverepci 2018
motocross

Elitní jazdci zo Slovenka a Čiech, bodujúci v rámci Medzinárodných majstrovstiev Slovenska - MX OPEN, sa vo Sverepci stretnú s mladými talentami európskej severozápadnej zóny vďaka Európskym majstrovstvám kategórii MX65 a MX85. Tradičná prírodná trať v Národnom kros centre vo Sverepci, ktorá hostila aj niekoľko ročníkov „šesťdňovej“, preverí všetkých zúčastnených.

VÍCE
Motorkářský ROCKNRIDE láká na triky Podmolů a endurové hvězdy
motocross

Výjimečně pestrá akce, kterou připravují elitní čeští motorkáři. Populární ROCK'N'RIDE se po roce opět uskuteční v areálu KBS UAMK u Benešova, tentokrát 10. až 11. srpna 2018. K vidění bude mix sportů: freestyle motokros, SuperEnduro nebo country cross. Vše se závodníky na té nejvyšší úrovni. „V minulém roce dorazilo 2,5 tisíce diváků, letos čekáme větší účast. Podobná motorkářská událost v České republice není,“ doplnil Martin Koreň, freestyle motokrosová legenda.

VÍCE
TZ: Motokrosová elita míří do Horního Újezda
motocross

Již tento víkend se v Horním Újezdě (resp. v Litomyšli) uskuteční motokrosový víkend firem Orion a Taurus Trans. Po deseti letech znovu ožívá známý Orion Cup (9. - 10. června, dvoudenní akce), pod názvem ORION - TAURUS TRANS motokros 2018! Více informací najdete v článku.

VÍCE