Jezdci Classic Motocross se složili pro oběť tornáda
motocross

Další podnik našeho věhlasného seriálu, jehož sláva má mezinárodní přesah, se odehrál ve Žlutavské rokli. Na fantastické trati s ukrutným převýšením, které prověří motor nejen malého ale i velkého objemu se sešlo bezmála 130 motocyklů z různých částí Evropy.

VÍCE
Prohlášení Jordi Tixier o neférové diskvalifikaci v Tensfeldu
motocross

Každý závod většinou přináší zajímavé momenty. Nejinak tomu bylo v případě druhého kola německé série ADAC MX Masters, kterou hostil uplynulý víkend Tensfeld. Francouz Tixier byl obviněný ze skákání na žlutou vlajku v pohybu, což pro něj znamenalo diskvalifikaci. Sarholz KTM motokrosař však následně s pomocí videa dokázal, že na žlutou vlajku neskákal. I přesto se mu ředitelství závodu vysmálo a penalizovali ho.

VÍCE
ADAC MX Masters Tensfeld: Marek na písku třetí, Nagl neporazitelný
motocross

Druhý závod mezinárodní německé série ADAC MX Masters uvítal „plážově naladěné“ závodníky uplynulý víkend (17. – 18. července 2021) na písku v Tensfeldu. Pomyslný titul „jezdce dne“ si opět zasloužil ve třídě Masters Max Nagl. Nejlepším motokrosařem závodu však z českého pohledu bude jistě vnímaný náš jediný reprezentant Víťa Marek, který po třech rozjížďkách vystoupal na bronzový pódiový stupeň.

VÍCE
MX Master Kids Francie 2021: Patrik Nohavica předvedl parádní výkon
motocross

Druhý červencový víkend se ve francouzském Rozoy uskutečnil již devatenáctý ročník MX Master Kids, kde nechyběl ani český vedoucí jezdec třídy do 50 ccm Patrik Nohavica. Ve startovní listině, kde mohou startovat děti od pěti let až po mládež do dvaceti let, přijelo přes 750 účastníků. Francouzský víkend tak předznamenával další velký závod.

VÍCE
„OPEN“ – biografie Marca de Reuvera
motocross

Bývalý motokrosový závodník a současný motokrosový trenér Marc de Reuver dopsal během letošního roku svou biografii. Marc pracoval na knize o svém životě více než rok a s tvorbou mu pomohl novinář Tim Gerth a vydavatelství Edicola. Večer před holandskou GP v OSS bude kniha představena a pokřtěna.

VÍCE
ADAC otestuje jezdce v písku v Tensfeldu
motocross

Dva týdny po úvodním podniku zde máme druhý závod ADAC MX Masters, který se bude konat 17. a 18. července na trati v Tensfeldu. Jezdci se tak budou moci poprat se všemi nástrahami hlubokého písku v Tensfeldu. Poprvé se v sezóně představí jezdci třídy ADAC MX Junior Cup 125. Stejně jako minule budou moci fanoušci sledovat živý přenos v sobotu i v neděli. Odkaz přikládáme!

VÍCE
Práh bolesti Václava Nedvěda je úplně někde jinde!
motocross

Rebelské období má za sebou. Už přesně ví, co chce a podřizuje tomu velkou část svého života. Osmadvacetiletý Václav Nedvěd z Kladrub u Stříbra patří v současné době do první padesátky nejlepších jezdců světa v extrémním enduru. Přiznává, že je to opravdu spousta dřiny, odříkání a bolesti. Možná i díky sníženému práhu bolesti se dokáže kousnout tam, kde by to jiní už dávno zabalili, a proto na své podmínky a možnosti dosahuje neobvykle dobrých výsledků.

VÍCE
Classic Motocross Trutnov 2021
motocross

V sobotu 3. července se na krásné trati na okraji Krkonoš konal první závod Classic Motocross. Zdejší pořadatelé připravili, jak je u nich zvykem, trať na jedničku a jezdci všech kategorií si závody užili na maximum. Výsledkový servis a report je doplněn o fotografie Míry Jirečka!

VÍCE
Italská motokrosařka Kiara Fontanesi se vdala
motocross

Pokud si některý z vás fanoušků dělal naděje, že by mohl ulovit italskou motokrosařku Kiaru Fontanesi třeba i jinak než jen na fotku či podpis během závodů mistrovství světa, pak má smůlu. V sobotu 3. července 2021 se stala Kiara vdanou paní.

VÍCE
ADAC MX Bielstein 2021: Marek a Nagl vítězní, Venhoda na bodech
motocross

O víkendu 3. – 4. července 2021 hostil německý Bielstein první kolo série ADAC MX Masters. Zatímco sobotní program probíhal podle plánu, neděli narušila silná bouřka, kvůli které byly nakonec zrušené třetí rozjížďky. Startovní rošty jezdců byly velmi pestré rovněž národnostně, a tak se můžeme o to více těšit, že se české barvy opět neztratily!

VÍCE