Kalendář a informace k seriálu MČR v motoskijöringu 2019
motocross

V Klášterci nad Orlicí se sešli 7. 12. 2018 všichni pořadatelé seriálu Mistrovství ČR v motoskijöringu 2019, který se pojede opět jako „Orion Shiva KTM Cup 2019“. Byly odsouhlaseny následující termíny závodů.

VÍCE
Zásady reprezentace Motocyklového sportu AČR 2019
motocross

Státní sportovní reprezentace je řízena Programem I – Sportovní reprezentace vypisovaným každoročně Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen MŠMT). Finanční prostředky ze zmíněného programu, lze použít pro jezdce startující v Mistrovství světa, Mistrovství Evropy a dalších významných mezinárodních šampionátech FIM / FIM Europe, které jsou uznány v metodických pokynech Programu I. - MŠMT.

VÍCE
Stefan Everts onemocněl malárií a leží v kómatu na JIPce
motocross

Desetinásobný světový motokrosový šampion Stefan Everts minulý měsíc navštívil Congo, odkud si bohužel odvezl malárii. Everts se na místo vydal kvůli charitativní akci, díky níž se podařilo vydělat peníze na mnoho projektů, přičemž jedním z nich je vybudování školy včetně vybavení.

VÍCE
Provoz na pískové trati Hodonín - Pánov zahájen!
motocross

Na Facebooku firmy DNX-Shop se objevilo info o obnoveném provozu na pískové trati v Hodoníně - Pánově. Tréninkové dny jsou pátek a sobota od 9.00 do 16.00 hod. Trať se nachází v přírodní památce, kde je zákaz vjezdu. Proto je třeba jako v minulosti vyzvednout před příjezdem povolení k vjezdu v obchodě DNX-Shop, případně se domluvit telefonicky.

VÍCE
Zlatý volant: fanoušci mohou hlasovat ve dvanácti kategoriích
motocross

Anketa, ve které můžete pomoci získat svým oblíbeným jezdcům zajímavé ceny. Kromě závodů automobilů budou oceněni i jiní. Cenu Elišky Junkové může například získat motokrosařka Kristýna Vítková, Zlatá řidítka mohou získat motorkáři napříč kategoriemi. Talentem roku můžou být motokrosaři Víťa Marek, Radek Větrovský nebo třeba jezdec supermoto Jan Ulman.

VÍCE
Už jste slyšeli o MotoParku Trenčín?
motocross

Pro Sport Team o.z. v Trencine prevadzkuje trat pre motokros, enduro a offroad - Motopark Trencin. Areal je vhodny na konanie MX ci enduro pretekov. MX trat ma dlzku 1.800 m. Enduro okruh ma cca 6 km.

VÍCE
Chceš se stát členem bLU cRU? Registrace je spuštěná!
motocross

Výzva pro malé Yamaha závodníky a jejich rodiče. Yamaha Motor Europe otevírá brány talentovaným jezdcům na modrých motorkách YZ125, YZ85 a YZ65 do FIM Europe Cupu! Od roku 2015 mají mladí jezdci šanci dotknout se světa profesionálních závodů. Yamaha Motor Europe rozšířila působiště pro rok 2019 právě o motorky o obsahu 85cc a 65 cc!

VÍCE
Pozvánka na vyhlášení Jihočeského KP v motokrosu 2018
motocross

V sobotu 24. listopadu se od 18 hod. uskuteční v Kulturním domě v Chýnově u Tábora slavnostní vyhlášení Jihočeského KP v motokrosu 2018. Bude dekorováno deset nejlepších jezdců v celkovém pořadí seriálu tříd 65ccm, 85ccm, Hobby MX2, Hobby MX1, Veterán absolutně, MX2 a MX1.

VÍCE
Jeffrey Herlings pojede mezinárodní závod Hawkstone
motocross

Be Wiser / Bridgestone Hawkstone International - 17. únor 2019: Herlings - Anstie - Searle - Beaton - Olsen. Hawkstone International Motocross (dále jen HIMX) s potěšením oznamují, že se jim podařilo přemluvit ke startu také Red Bull KTM jezdce a světového šampiona MXGP 2018 - Jeffreyho Herlingse.

VÍCE
Larissa Papenmeier pojede v sezóně 2019 na Yamaze
motocross

Motokrosařka Larissa Papenmeier podepsala smlouvu s Yamahou na rok 2019 a připojí se k šestinásobné světové šampionce Kiaře Fontanesi v jejich rodinném MX Fonta teamu.

VÍCE