Pozvánka na XXII. ročník Memoriálu Libora Podmola
motocross

Milovníci endura/cross country/MX/SX/FMX zbystřete. Přinášíme vám plakát a pár informací o letošním XXII. Memoriálu Libora Podmola. Součástí programu bude opět i Memoriál Milana Zahradníka, který se pojede na klasických motocyklech roku výroby 1950 - 1990 a proběhne v rámci dopoledního programu mezi 9.00 - 12.00 hodin. Ve 12.00 hodin potom odstartuje hlavní závod - tříhodinový maratonský XXI. MEMORIÁL LIBORA PODMOLA.

VÍCE
YAMAHA MX PRO TOUR – Pacov 2021
motocross

O prvním říjnovém víkendu se na krásné jihočeské trati v Pacově konala oblíbená akce YAMAHA MX PRO TOUR, která se do Česka vrátila po dlouhých osmi letech. Novináři, závodníci, potencionální kupci a fanoušci tří ladiček tak mohli na krásně připravené mistrovské trati otestovat nové motokrosové modely pro rok 2022. Jak se akce vydařila?

VÍCE
Fichtl MAZEC 24 hodin 2021 – foto Pavel Horák
motocross

Je to už měsíc, co byl cílovou vlajkou odmáván osmý ročník této společenské události – Fichtl MAZEC 24 hodin. Během čtyřiadvacetihodinového závodu se totiž ukáže síla, připravenost a vytrvalost každého člena týmu. Do cíle se dostalo 82 závodních týmů, 14 dalších takové štěstí nemělo. Pojďme si ve fotografiích Pavla Horáka ukázat, jak do o víkendu 17. a 18. září v Dolním Bousově vypadalo!

VÍCE
Do Stříbra dorazily stovky diváků
motocross

Sobota na Stříbrsku patřila jednoznačně motokrosu. Na Terénu sv. Petra se jela hned dvě finále přeborů, a sice MOTUL Cup pro Střední Čechy a Kovošrot Nepomuk Západočeský přebor.

VÍCE
Ruda Plch dosáhl v Imbachu na rakouské stříbro
motocross

Poslední, finálový závod rakouského mezinárodního motokrosového mistrovství uspořádal tradiční agilní pořadatel MSC Imbach. Na svérázné trati mezi vinicemi poblíž Kremsu na Dunaji bojovali o zbývající letošní body vedle hlavních tříd MX2 a Open junioři na dvoutaktních stopětadvacítkách. Ve volném termínu po skončení domácí sezóny přispělo k vytvoření mezinárodní atmosféry závodu několik českých jezdců.

VÍCE
Super motokros v Šenkvicích určil MX mistry Slovenska 2021!
motocross

Slnečné finále v Šenkviciach prinieslo mnoho zaujímavých momentov a definitívne rozhodlo o majstroch Slovenska pre sezónu 2021. Organizátor M-Cross klub Šenkvice opäť ukázal, že finálové podujatia vie pripraviť na vysokej úrovni, a tak sa tituly rozdávali jedna radosť. Kráľovskú MX OPEN dobil podľa očakávaní španielsky matador Jose Butron z MRA BB MX. MX2-ku si nakoniec ukoristil Tomáš Kohút z Osička MX Teamu pred tímovým kolegom Šimonom Joštom. Šenkvické finále rozhodlo nielen o víťazovi MX2 Junior, ktorým sa stal Tomáš Švirák z WMZ Racing team, ale aj o majstrovi kategórie MX Junior 125, z ktorého sa teší ďalší český jazdec Jaroslav Steiger z Hrabica Motocross team. V triede MX4 titul tento rok získal Vladimír Preis Z PB Racing teamu.

VÍCE
Classic motocross družstev Benátky nad Jizerou 9.10.2021
motocross

Každoročně jsou v motokrosu vrcholem sezóny závody družstev. Platí to pro světové, národní ale i motokrosy classic. V loňském roce se kvůli pandemii příliš závodit nemohlo. Ale teď už je to lepší a závod classic jednotlivců i družstev se jel stejně jako v roce 2019 v Benátkách nad Jizerou. Kuriozitou bylo, že se na vedlejší trati jel hobby závod Motocross Cupu. Divák tak mohl přecházet mezi oběma tratěmi a sledovat závody moderních i starších strojů.

VÍCE
Finále slovenského motokrosu v sobotu v Šenkvicích
motocross

Třetí říjnový víkend, konkrétně v sobotu 16. 10. 2021, přivítá trať v Šenkvicích a organizátor M-Cross Šenkvice, finálové kolo Mezinárodního mistrovství Slovenska v motokrosu – MX Open. Doufáme, že aktuální pandemické opatření a omezení na hranicích neodradí jezdce a diváky a společně si užijeme závěr sezóny.

VÍCE
Report z jihočeského KP v Jiníně
motocross

Posledním, pátým závodem skončil letos pětidílný seriál jihočeského KP v sobotu, 2. října v Jiníně. Na mistrovskou trať se sjelo 153 závodníků. Akci přálo hezké počasí a až na pár lehčích zranění běželo vše, jak má. Závod se jel společně se seriálem VVL Cup a pořadatelem byl letos hodně aktivní klub MX Enduro Park Jinín.

VÍCE
Ohlédnutí za Classic motocross v Březolupech
motocross

Po loňské úspěšné premiéře Classic motocrossu v Březolupech se letos, 25.9.2021, seriál opět vrátil do areálu „Slunečního vinohradu“. Pořadatelé opět nezklamali, trať připravili optimálně pro starší motocykly. A když k tomu přidáme krásné podzimní počasí a bohatou jezdeckou účast kolem 120 závodníků, vychází nám dokonalý motokrosový víkend.

VÍCE