MMČR motoskijöring 2018: Ani v Letohradě se nepojede!
motocross

Obdrželi jsem informaci od pořadatelů nedělního letohradského závodu MČR v motoskijöringu 21. 1. 2018. Bohužel u nich stále nejsou takové sněhové podmínky, které by umožnily připravit závodní trať. I na 2. pokus se nám tak nedaří zahájit letošní zimní seriál „Orion – Shiva KTM Cup“.

VÍCE
Historické okénko Martina Molcara
motocross

Na přelomu tisíciletí se rodila spolupráce české značky JAWA s Husabergem a posléze i Gas-Gasem. Jawa měla vyvinutou výkonnou hlavu pro čtyřdobý motor, která měla potenciál se prosadit. Podrobnosti o těchto projektech, které se nakonec nepodařilo uvést v život, přináší Martin Molcar.

VÍCE
Shipwrecked: Romain Febvre, vrak a motocross!
motocross

Malá pláž a bílé útesy se přibližovaly rychleji, než by se kapitánovi Charalambosovi Kompothekras-Kotsorisovi líbilo. Jeden pochmurný večer v říjnu 1980 se jeho nákladní loď MV Panagiotis těžce prodírala vlnami, narážejícími do jejich boků. Za 45 let existence už tahle stará bárka něco prožila a její motor nebyl zrovna v nejlepší kondici. Posádka zabednila všechny palubní poklopy a dvířka na bezvládné lodi, unášené vlnami na místo svého posledního odpočinku. Najednou se vše zastavilo a trup se otřásl nárazem.

VÍCE
Jason Anderson na Husky i další 4 roky
motocross

Jason Anderson podepsal masivní prodloužení svého kontraktu s týmem Rockstar Energy Husqvarna, ve kterém dosud strávil celou svoji kariéru.

VÍCE
Zahájení sezóny MČR v motoskijöringu 2018 se odkládá
motocross

Tuto neděli 14. ledna 2018 se měl jet první závod MČR v motoskijöringu "Orion Shiva KTM Cup 2018" na trati v Rudníku. Bohužel sněhové podmínky nejsou vůbec příznivé a neumožňují odjetí závodu.

VÍCE
Ryan Villopoto jde k Yamaze!
motocross

Těsně před vypuknutím AMA SX 2018 došlo přímo v Anaheimu k dosti nečekanému odhalení – Ryan Villopoto ukončil dlouholetý vztah s Kawasaki a navázal spolupráci s Yamahou!

VÍCE
To nejlepší z motokrosového roku 2017 na Motolevel.com
motocross

Rok 2017 je u konce a je tedy ten správný čas na menší ohlédnutí za tím nejlepším, co u nás na webu vyšlo. Připomeňte si spolu s námi motolevelácké highlights z právě skončené motokrosové sezóny a připomeňte si tak ty nejdůležitější zprávy roku 2017.

VÍCE
When The Gate Drops: Reálné příběhy z backstage AUS-X Open 2017!
motocross

AME Management agentura a Monster Energy AUS-X Open vydaly naprosto jedinečnou třídílnou sérii videí, která dokumentuje pozadí největšího SX/FMX závodu „down under" (11. – 12. 11. 2017). "When The Gate Drops" nabízí necenzurovatelnou podívanou do backstage a jdou ještě dál…

VÍCE
Eli Tomac by se rád zúčastnil MXoN 2018
motocross

Mnozí motokrosoví fanoušci nemají Eliho Tomaca v lásce kvůli tomu, že v posledních dvou letech neměl zájem reprezentovat USA na Motokrosu národů. Eli je aktuálně špičkou mezi AMA jezdci, takže americký tým se bez něj jen těžko objede. V roce 2018 by ale měl startovat, jak uvedl v rozhovoru.

VÍCE
Nancy van der Ven se zranila při tréninku!
motocross

Motokrosařka Nancy van der Ven si zlomila holenní a lýtkovou kost při tréninku ve Španělsku. Nancy na dopadu po "step downu" podklouzla její Yamaha na čerstvě nakropené trati. Jedna ze zlomenin byla bohužel komplikovaná a otevřená, a tak má za sebou Nancy již operaci.

VÍCE