Jiří Čepelák hodnotí MXoN Red Bud 2018!
motocross

"MXoN 2018 v Red Bud jsou za námi a pro náš tým ve složení Martin Krč (MX2), Vašek Kovář (MXGP) a Martin Michek (OPEN) určitě závody nedopadly špatně. V sobotu i neděli panovaly díky dešti těžké podmínky nejen na trati, ale i v hodně rozbahněném depu...

VÍCE
Český výběr skončil šestnáctý na MXON Red Bud 2018
motocross

Největší motocrossový závod, za účasti jezdců z celého světa, Monster Energy FIM Motocross národů hostila americká trať RedBud, kde již popáté v řadě vyhrál tým Francie ve složení Gautier Paulin, Jordi Tixier a Dylan Ferrandis.

VÍCE
Motokros národů 2020 ve Francii
motocross

Při závodech FIM Mistrovství světa národů 2018 na trati RedBud v USA došlo k domluvě, kde budou pořádány další závody národů v roce 2020. Již potřetí bude hostit tento prestižní a oblíbený závod hojně navštěvovaná trať Ernée ve Francii.

VÍCE
MXGP Imola 2018: Richard Šikyňa v TOP 10
motocross

Posledné body 20 dielneho seriálu majstrovstiev sveta v motokrose FIM Motocross World Championship 2018 (MXGP) sa tento víkend rozdeľovali v talianskej Imole. Trať bola vybudovaná len pre tento účel na slávnom automobilovom okruhu „Autodromo Enzo e Dino Ferrari“, kde sa v minulosti pravidelne konali aj preteky monopostov F1. Záverečného podujatia sa zúčastnil aj jediný Slovák zaradený do kolotoča majstrovstiev sveta Richard Šikyňa (MX Slovakia), jazdiaci v drese partnerského tímu JD GUNEX KTM Racing Team.

VÍCE
Gautier Paulin podepsal s týmem Wilvo Yamaha
motocross

Francouz Gautier Paulin se po dvou letech loučí s týmem Rockstar Energy Husqvarna a v roce 2019 ho uvidíme na stroji Yamaha.

VÍCE
Holandský písek Richarda Šikyňu pořádně potrápil
motocross

Predposledné podujatie seriálu Majstrovstiev sveta FIM Motocross World Championship 2018 sa konalo na v Holandsku na TT Circuit Assen. Na okruhu, kde sa okrem iného pravidelne konajú aj preteky MotoGP tak cez víkend 15. - 16. 9. 2018 cestné špeciály vystriedali terénne motocykle. Organizátori už tradične vybudovali len pre toto podujatie náročnú pieskovú trať priamo pred tribúnami divákov.

VÍCE
AMA SX a MX čísla roku 2019
motocross

AMA oznámila startovní čísla motokrosařů a superkrosařů v roce 2018, která budou mít premiéru již příští měsíc v rámci Monster Energy Cupu. Pojďme se podívat, co bude příští rok nového a jak to s těmi čísly vlastně je.

VÍCE
Romain Febvre OUT z MXGP v Assenu
motocross

Francouzký pilot a někdejší mistr světa MXGP Romain Febvre zmešká víkendovou MXGP Holandska v Assenu kvůli zlomenému žebru. Nyní visí velký otazník nad jeho účastí na MXoN, kde měl s francouzským týmem obhajovat zlato. Že by se otevřela vrátka pro Marvina Musquina?

VÍCE
Oficiální Entry Listy MXoN 2018
motocross

Youthstream uvolnil oficiální seznam jmen reprezentantů jednotlivých zemí pro letošní Motokros národů, který se odjede za necelý měsíc v americkém RedBud.

VÍCE
Víťa Marek podědil výborné starty po tátovi
motocross

Hostem Českého rozhlasu Pardubice byl nedávno úspěšný juniorský reprezentant Víťa Marek, který se společně se svým tátou rozpovídal o své jedinečné závodní i životní zkušenosti - MS juniorů 2018 v australském Horsham. Citujeme: Na juniorském šampionátu v Austrálii se pardubický závodník neztratil. Moc nechybělo a mohl slavit cenný kov. Smůla před koncem druhé jízdy v součtu odsunula Vítězslava Marka na stejně výbornou 9. příčku...

VÍCE