Mitch Evans je po úspěšné operaci
motocross

Jezdec týmu HRC Honda, Mitch Evans, se dobře zotavuje doma v Austrálii po úspěšné operaci pravého ramene, které si poranil během druhého závodu MXGP v holandském Valkenswaardu.

VÍCE
Thomas Kjer Olsen začal znovu trénovat
motocross

Thomas Kjer Olsen vydal na svém Instagramu nové prohlášení, kde oznamuje, že se znovu vrátil do tréninku poté, co mu byly vyndány šrouby z ruky z předsezónního zranění.

VÍCE
Herlingsův kontrakt z pohledu vedení KTM
motocross

Ještě před začátkem prvního závodu FIM Mistrovství světa v motocross v Matterley Basin oznámila KTM prodloužení smlouvy s holandským jezdcem Jeffrey Herlingsem. Startovní číslo #84 tak bude k vidění pod oranžovým stanem minimálně do konce sezóny 2023. Co o jeho kontraktu říkají Valentina Ragni a Dirk Gruebel?

VÍCE
24. března – speciální den pro Tima Gajsera
motocross

Proč má Tim Gajser na své motorce startovní číslo #243 a co pro něj číslo znamená?

VÍCE
Šéfové MXGP týmů o neplánované pauze a plánech
motocross

Někteří manažeři a šéfové týmů závodících v MXGP se rozpovídali o dopadu koronaviru, o závodní sezóně, která končí až v listopadu a dalších věcech. Dočtete se názor např. od Giacomo Gariboldiho, Tima Mathyse, Rasmuse Jorgensena, Livie Lancelot nebo Dirka Gruebela.

VÍCE
Mistrovství světa juniorů 2021 ve Finsku
motocross

Infront Moto Racing oznamuje, že se v roce 2021 přesouvá Juniorské mistrovství světa v motocrossu do Finska. Moto Club Vantaa tak bude hostit závod s nejrychlejšími mladíky na světě. Trať se nachází v blízkosti mezinárodního letiště Helsinki-Vantaa, 18km od Helsinek a v blízkosti všech přístavů. Nabízí tak pro týmy a diváky fantastické zázemí.

VÍCE
Paulin: Pokračovat v ježdění by bylo sobecké
motocross

Fanoušky oblíbený Gautier Paulin sdělil, že se rozhodl dát své motocykly do garáže a dát si nějakou dobu od motorek pauzu, protože nemocnice a pohotovosti jsou pod obrovským tlakem z důvodu šíření koronaviru.

VÍCE
Jordi Tixier hlásí další změnu
motocross

Francouz Jordi Tixier neměl zrovna ideální období před sezónou, kdy se zranil a poté pouze několik týdnů před začátkem sezóny mistrovství svět MXGP opustil tým VHR KTM. Francouzský jezdec neváhal a zajistil si na sezónu angažmá v týmu Sarholz KTM, se kterým debutoval ve Valkenswaardu. Nyní však došlo k další změně plánu!

VÍCE
Přesouvá se Maggiora i Teutschenthal
motocross

Neuplynuly ani dva dny a máme tu další změnu kalendáře FIM Mistrovství světa v motocrossu 2020. Tentokrát se změna týká italského závodu v Maggioře a německého Teutschenthalu. Teutschenthal patří mezi jednu z nejvíce navštěvovaných tratí českými fanoušky v zahraničí, nachází se totiž asi 200 km za hranicemi s Německem. Dalším závodem MXGP, teprve třetím, by tak měl být závod v ruském Orlyonoku.

VÍCE
Další změna kalendáře MXGP
motocross

Společnost Infront Moto Racing informuje fanoušky motocrossu, že kalendář MXGP zaznamenal další změny. V důsledku globálního šíření koronaviru je od začátku kladen důraz na bezpečnost všech zúčastněných, což znamená, že bylo nutné posunout některé závody na pozdější datum.

VÍCE