MXGP 2019: Konečně známe první zastávku světového šampionátu!
motocross

Tak jsme se dočkali a víme, kde se pojede úvodní závod FIM Mistrovství světa v motokrosu (MXGP) tříd MXGP a MX2. Očekávanou destinací je úžasná lokace Patagonia-Argentina s tratí Neuquen. První kolo se pojede podle plánu v neděli 10. března 2019 s tím, že kvalifikace bude o den dříve tradičně v sobotu.

VÍCE
JWR Yamaha Racing podepsal Brylyakova a Goleho
motocross

Vypadá to, že se tým JWR Yamaha Racing pořádně rozšoupnul a přibral další posily na sezónu 2019. Dalším přírůstkem do jejich moto rodiny je Rus Vsevolod Brylyakov. A aby těch jezdců neměli málo, nechali si upsat také Anton Goleho, který se postaví na start MXGP premiérově.

VÍCE
JWR Yamaha podepsal smlouvu s Kevinem Strijbosem
motocross

JWR Yamaha Racing potvrdil zprávu o podpisu šestinásobného GP vítěze Kevina Strijbose, který bude tým reprezentovat během FIM Mistrovství světa v motokrosu 2019. Třiatřicetiletý Kevin je na spolupráci s týmem připravený, protože by jistě rád vylepšil konečné čtrnácté místo v průběžném pořadí.

VÍCE
Jose Butron v sezóně 2019 za český tým v MXGP
motocross

Tým JD Gunnex KTM Racing Team pod vedením Jirky Jankovského získal pod svá křídla zkušeného španělského závodníka Jose Antonia Butrona. Jose bude v sezóně 2019 oblékat dres českého týmu v nejprestižnější kubatuře MXGP!

VÍCE
Vialle dostal šanci v Red Bull Factory Racing Teamu!
motocross

Osmnáctiletý Tom Vialle se připojil k Jorge Pradovi na tovární KTM 250 SX-F poté, co se mu v sezóně 2018 podařilo dokončit závody v rámci EMX250 šampionátu třikrát na pódiu a celkově pro něj sezóna 2018 byla úspěšná. Vialle, syn GP jezdce Frederica Vialle, nejdříve startoval sám za sebe, než ho draftoval LRT KTM team v pozdější fázi sezóny.

VÍCE
Tim Gajser spadl po úspěšné operaci zpátky do příprav
motocross

Tim Gajser podstoupil poslední operaci zlámané čelisti, čímž nejspíš znovu trošku utrpěla jeho příprava na MXGP sezónu 2019, kdy pojede v barvách Teamu HRC. Ale přečtěte si jeho vyjádření, jak na tom teď vlastně je...

VÍCE
Henri Jacobi říká: Na konci roku 2019 chci být v TOP5!
motocross

Dvaadvacetiletý Němec Henry Jacobi právě podepsal smlouvu s F&H Kawasaki a těší se na své stěhování do Holandska, kde má jeho tým základnu. Henry si udělal jméno bednou v rámci italského MS juniorů v roce 2009. O devět let později zaznamenal další významný úspěch opět v Itálii, což mu napomohlo k zakotvení v MX2 třídě Mistrovství světa v motokrosu v roce 2020. Hoši z MX Large s ním udělali rozhovor a vyzvídali, jak je zatím nadšený ze změny týmu a jaké má cíle v roce 2019.

VÍCE
FOX prodloužil partnerství s HRC teamem
motocross

Jedna z kmenových motokrosových značek FOX RACING hrdě oznámila, že prodlužuje partnerství s týmem HRC, který bude v sezóně 2019 opět závodit v rámci FIM Mistrovství světa ve třídách MXGP a MX2. Za HRC budou závodit Tim Gajser, Brian Bogers a Calvin Vlaanderen a všichni budou pochopitelně ohozeni od hlavy až k patě ve FOXu.

VÍCE
Pauls Jonass přechází k tovární Husqvarně
motocross

O jeden tovární stan dále se v paddocku MXGP posouvá loňský mistr světa MX2 Pauls Jonass. V následující sezóně bude součástí týmu Rockstar Energy Husqvarna Factory Team v kategorii MXGP.

VÍCE
Kalendář MXGP 2019
motocross

Se závěrem MX sezóny 2018 spatřil v Monacu světlo zatím klasicky pouze provizorní kalendář FIM Mistrovství světa v motokrosu (MXGP) 2019, který zahrnuje rovněž evropské třídy. A dobrou zprávou samozřejmě je, že mezi tradičními světovými tratěmi nechybí ani Loket (27. - 28. 7.) a náš blízký soused Německo (22. - 23. 6.).

VÍCE