Spekulace: Zamíří Jago Geerts ke KTM?
motocross

Před nedávnem se motokrosovým světem šířily spekulace o přesunu Toma Vialleho do Ameriky. Spolu s tím se také do podvědomí dostaly informace o tom, že tovární KTM stojí o služby Jago Geertse na sezónu 2023. Hans Corvers, majitel týmu Yamaha Factory MX2, tuto informaci potvrdil, avšak není stále rozhodnuto. Jisté je, že bude určitě ještě sezónu v MX2.

VÍCE
Rozšiřte si své týmové zázemí
motocross

Team HRC prodává svůj speciálně postavený závodní přívěs. V téměř novém obytném přívěsu najdete takřka všechno potřebné zázemí pro jezdce i doprovody. Splňte si sen a rozšiřte si své týmové zázemí!

VÍCE
Startovky MXGP Indonésie
motocross

O víkendu se uskuteční další závod MXGP, tentokrát v Asii. Do Indonésie, kde se jelo naposledy v roce 2019, zavítá nízký počet závodníků. Do kategorie MX2 zasáhne 11 stálých účastníků a šest „domácích.“ Situace se zdá být o něco příznivější ve třídě MXGP, kde je přihlášeno 21 závodníků. Je však otázkou, kam budou závody MXGP směřovat dále. I fabrické týmy už musí počítat a například Husqvarna odhalila, že jen pouhé vyslání jezdců na závod bude stát 48 000 eur...

VÍCE
Vstupenky na MXGP do Lokte jsou v prodeji!
motocross

Staňte se součástí jednoho z nejprestižnějších motoristických závodů konaných na území České republiky v roce 2022. Navštivte motokrosový areál Loketské serpentiny v Lokti, kde se bude konat Mistrovství světa v motokrosu ve třídách MXGP a MX2. Přijďte podpořit naše jezdce a sledovat ty nejlepší na světě!

VÍCE
4. AMA MX 2022: Cairoli zraněn
motocross

Druhé jízdy obou tříd přinesly strhující souboje. Ve slabší třídě mezi bratry Lawrencovými. Ti si několikrát vyměnili pořadí, aby si nakonec vítězství v jízdě i celkově připsal mladší Jett. Ve třídě 450MX se v druhé jízdě probudil Roczen, který dlouho vedl. Nakonec však podlehl dvojici Tomac a Sexton. Evropské fanoušky jistě nepotěší zpráva o zranění kolene Cairoliho, který závod nedokončil.

VÍCE
Poláš s Kohútem hodnotí závody MXGP v Teutschenthalu
motocross

Slovenští závodníci Denis Poláš a Tomáš Kohút nechyběli na dalším klání MXGP of Germany v blízkém Teutschenthalu. Denis se představil ve třídě MXGP, Tomáš bodoval ve třídě MX2. Jak slovenští reprezentanti hodnotí závody Grand Prix?

VÍCE
Martin Krč stručně o německé GP
motocross

Jedenáctého závodu MXGP se v německém Teutschenthalu zúčastnil Martin Krč. Jezdec Osička MX Teamu nastoupil do královské kubatury MXGP. Pro Martina to byla další cenná zkušenost, která ho může posunout v jeho závodní kariéře. Jak Martin hodnotil odjetý závod?

VÍCE
MXGP Německa přehoupla seriál do druhé půlky
motocross

Liqui Moly Velká cena Německa, jedenáctý podnik mistrovského seriálu, otevřela druhou polovinu letošní vrcholné motokrosové sezóny. Závod na náročné technické trati v Teutschenthalu, na okraji východoněmeckého města Halle, přinesl napínavé boje ve všech kategoriích a řadu zajímavých událostí. K těm nejvýznamnějším patřil návrat Francouze Romaina Febvreho mezi jezdce třídy MXGP, ale i vážné zranění jeho krajana Maxima Renauxe, které nešťastně přeruší jeho letošní skvělý nástup do královské třídy. A protože do Halle je od nás co by kamenem dohodil, měl ve všech vypsaných třídách své zástupce i český a slovenský motokros.

VÍCE
3. AMA MX 2022: Thunder Valley patřil Roczenovi
motocross

Bylo to vítězství s kapkou štěstí, ale na to se už historie ptát nebude. Roczen měl jako vždy skvělé začátky obou jízd, i když holeshot bral v obou jízdách Cairoli. Pak ale Ken slábnul a ostatní se na něj dotahovali. Na rozdíl od předchozích závodů však bojoval, což se mu ve druhé jízdě vyplatilo. Nepustil před sebe Tomaca a v posledním kole mu Sexton přihrál celkovou výhru.

VÍCE
Silné bouřky zaskočily v Ernée také Kubu Terešáka
motocross

Krátké ohlédnutí za výkonem Kuby Terešáka v rámci francouzské MXGP. "O víkendu 4. a 5. června 2022 se jel další závod světového mistrovství v Ernée. Páteční lijáky rozbahnily terén tak silně, že ani několik jezdců MXGP, včetně lídra šampionátu Gajsera a mnoha dalších, nenastoupilo do sobotního kvalifikačního závodu. Málkovský Jakub Terešák, který si přivodil lehčí zranění při tréninku v Krásné Lípě, nastoupil s odřeninami a několika boulemi, ale to k motokrosu patří.

VÍCE