Zamyšlení Antti Pyrhönena nad vývojem motokrosu a jezdeckými platy
motocross

Stejně jako všechny další věci se v životě mění, není tomu jinak ani ve světovém motokrosu. Motokrosový sport je mnohem profesionálnější, motorky jsou rychlejší a snadněji ovladatelné než v dobách minulých. Zvyšuje se rovněž počet trenérů, kteří motokrosařům pomáhají v rozvoji.

VÍCE
Jezdecká sestava JD GUNNEX KTM Racing Team
motocross

Český motokrosový tým JD GUNNEX KTM Racing představil své jezdecké složení. Představení týmu proběhlo prostřednictvím videa, které můžete shlédnout níže. Kromě videa naleznete také jmenný seznam jezdců.

VÍCE
VIDEO: Italská 250 GP v roce 1970 s hvězdami Robert, Geboers, Halm a další
motocross

Web Gatedrop.com vyčmuchal na YouTube skvělé video, při jehož sledování uvidíte šestinásobného světového šampiona Joël Roberta, jak v rámci GP 250 v Itálii nakládá Sylvain Geboersovi, Roger DeCosterovi a dalším legendárním průkopníkům světového motokrosu, včetně Brita Bryan Wade. Ve videu je nemožné nevšimnout si také našeho MIRKA HALMA, který byl po Geboersovi v pořadí druhým největším sokem Roberta v rámci tohoto závodu.

VÍCE
Jeremy Van Horebeek o minulých týmech a nové výzvě
motocross

Belgičan Jeremy Van Horebeek zažíval dobrou kariéru ve třídě MX2, ale když přešel na velkou motorku do MXGP, jeho kariéra se posunula o další úroveň kupředu.

VÍCE
Olsen a Jasikonis spolu v jednom týmu MXGP
motocross

Pamatujete si česká družstva v roce 2015 v Horním Újezdě? Právě tam zapojil Osička MX Team Thomase Kjer Olsena a Arminase Jasikonise do svého týmu. Nyní se tito dva borci znovu potkají v jednom týmu na mistrovství světa – Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing MXGP.

VÍCE
Glenn Coldenhoff: přestup, zranění, příprava a cíle pro sezónu 2021
motocross

Přestup Glenna Coldenfoffa do týmu Monster Energy Yamaha Factory MXGP je jedním z nejzajímavějších tahů v paddocku MXGP před začátkem FIM Mistrovství světa v motokrosu 2021. Třicetiletý holandský jezdec, ostřílený závodník a vítěz Grand Prix, konečně odhalil, co bylo jeho motivací k přestupu, jaké jsou jeho cíle a jaké výzvy ho v nadcházející sezóně čekají.

VÍCE
Petr Polák se připravuje na sezónu doma
motocross

Změny termínů v kalendáři letošního MXGP, kopírující očekávané uvolnění protiepidemických opatření, které by umožnilo návrat diváků do hledišť mistrovských závodů, zasáhly významně do tréninkových plánů závodníků. Odsunutí začátku mistrovství prakticky o dva měsíce nastolilo čtvrtletní pauzu, která nutí jezdce a týmy změnit program přípravy. Zejména pro soukromé týmy je ekonomicky neúnosné vynakládat prostředky na trénink jezdců na motocyklech v tomto mrtvém období. Snaha po omezení nákladů na pobyt členů týmů mimo vlastní středisko a na spotřebovaný materiál ve fázi přípravy, která nemá vazbu na první závody, nutí vedení týmů vrátit se k „suchému“ tréninku.

VÍCE
Ken Roczen – 2011
motocross

Ken Roczen vyhrál poslední tři supercrossové závody série AMA SX. Vždy byl kolem něho velký humbuk. Stal se brzy profesionálním závodníkem, získal světový titul ve třídě MX2 a dokázal se naplno prosadit na světové scéně. Pojďme si připomenout dvě dobová videa!

VÍCE
Spekulace: Pojede Lorenzo Locurcio v MXGP?
motocross

V loňském roce hájil rodák z Venezuely barvy týmu BUD Racing. V sedle motocyklu Kawasaki závodil v šampionátu EMX250, kde dosáhl několika dobrých výsledků.

VÍCE
Jago Geerts jde s novým číslem do boje o titul
motocross

Změnu poznávací značky hlásí Jago Geerts z týmu Monster Energy Yamaha Factory MX2 – místo startovního čísla #193, s nímž vstoupil před třemi sezónami do mistrovství světa třídy MX2, pojede od letoška s číslem #93. Není to novinka, ale návrat k jistotě – s tímto číslem prožil svá úspěšná učednická léta v juniorských závodech a ve třídách EMX 125 a EMX 250. Chtěl je vozit i při zahájení své profesionální kariéry v roce 2018, ale bylo obsazeno. Proto po něm rád sáhl teď, když se odchodem svého dosavadního držitele, Švéda Bengtssona ze závodů MXGP uvolnilo.

VÍCE