Smutné zprávy ze Standing Construct KTM Teamu
motocross

Obrovská smůla se nalepila na MXGP Standing Construct KTM Team, především pak tedy na jejich švýcarského jezdce Valentina Guilloda a také na Belgičana Kevina Strijbose. Druhý jmenovaný si při tréninku na trati RedSand ve Španělsku předevčírem zlomil klíční kost a je tak nejistá jeho účast na prvním závodě mistrovství světa. Guillod měl těžký pád včera.

VÍCE
Švédská MXGP 2018 zrušena
motocross

Z původně plánovaných 20 zastávek seriálu MXGP 2018 se nyní stává 19.

VÍCE
Evgeny Bobryshev odjede celý šampionát MXGP
motocross

Ruský závodník nakonec přece jen o světový šampionát MXGP nepřijde! Celý ho odjede na Suzuki s podporou týmu BOS, ze kterého vypadl Benoit Paturel. Takhle story je docela zajímavá, více se už dozvíte v článku.

VÍCE
Problémy v týmu BOS KTM – Paturel chce vzít roha
motocross

Nově zformovaný tým v seriálu MXGP ještě nevyjel do své první sezóny a už musí řešit vážné problémy s plněním smluvního kontraktu. Benoit Paturel totiž chce z týmu pryč! Po jakém jiném místě se poohlíží, se dočtete zde.

VÍCE
Kompletní pokrytí seriálu MXGP obstará Eurosport 2
motocross

Sledování světového motokrosového šampionátu bude zase o něco jednodušší. Během sezón 2018 a 2019 uvidíme všechny 4 jízdy na Eurosportu 2! Třeba se i čeští komentátoři trochu zlepší…

VÍCE
Evgeny Bobryshev odmítl nabídku od HRC Honda
motocross

Před začátkem sezóny většinou píšeme o nově uzavřených kontraktech mezi GP jezdci a továrními týmy, jenže Evgeny Bobryshev jde proti proudu a ODMÍTL nabídku od týmu HRC Honda, který ho po sezóně 2017 vyhodil. Více v článku.

VÍCE
Kevin Strijbos míří ke KTM
motocross

Belgický veterán seriálu MXGP Kevin Strijbos se pro rok 2018 upsal týmu Standing Construct KTM.

VÍCE
JD191 KTM Racing Team oficiálním týmem MXGP
motocross

V seznamu oficiálních týmů mistrovství světa v motokrosu MXGP pro rok 2018 figuruje i tým Jirky Jankovského JD191 KTM Racing Team. Jára Romančík a Richard Šikyňa tak mají dveře mezi světovou konkurenci otevřené!

VÍCE
Talent Jett Lawrence dostal exkluzivní smlouvu od Geico Honda
motocross

Mladší bratr Huntera Lawrence (MX2 jezdce seriálu MXGP) - extrémně talentovaný Jett Lawrence - podepsal exkluzivní smlouvu s GEICO Honda. Oba Australané se připojí k týmu v USA v roce 2019, přičemž Hunter bude závodit coby profesionál a jeho brácha Jett se bude účastnit amatérských soutěží s cílem připravit se na ostrý závodní debut v roce 2020.

VÍCE
Arminas Jasikonis se upsal Honda Assomotor pro rok 2018
motocross

Talentovaný dvacetiletý litevský jezdec Arminas Jasikonis se dočkal konečně angažmá pro sezónu 2018. Arminas v uplynulé sezóně hned několikrát dokázal, že je rozený bojovník, který dokáže zatopit TOP MXGP jezdcům, a navíc jehož výkonnost nemá výraznější výkyvy.

VÍCE