9. MXGP 2019: Gajser s Pradem vítězí i v Lotyšsku
motocross

Devátý závod šampionátu MXGP v Lotyšsku ukázal nepředvídatelné závodní akce, spoustu pádů, a to vše v kombinaci s plnými tribunami nažhavených fanoušků, kteří fandili svým oblíbencům o sto šest. Devátý závod sezóny se zařadil mezi ty těžší, které dokáží zamotat průběžné pořadí v celém seriálu. Avšak jezdci Tim Gajser a Jorge Prado zase úřadovali a stále jsou majiteli červených tabulek.

VÍCE
MXGP Kegums 2019: Šikyňa vydoloval z lotyšského písku 3 body
motocross

Seriál majstrovstiev sveta „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“ má po tomto víkende (15. - 16. 6. 2019) za sebou rovnú polovicu. Deviate podujatie sa konalo na tradičnej pieskovej trati v lotyšskom Kegumse. Slovenský reprezentant Richard Šikyňa (MX Slovakia), jazdiaci v triede MX2 na motocykli KTM 250SXF vo farbách tímu JD GUNNEX KTM RACING si pripísal ďalšie 3 body za 18. miesto v prvej jazde.

VÍCE
Kovář s Terešákem závodili v Kegumsu
motocross

Dva jezdci českého motocrossového HT Group Racing Teamu se zúčastnili závodu Mistrovství světa v lotyšském Kegums. Jakub Terešák závodil v kategorii EMX250 a Václav Kovář v kategorii EMX2T na stroji Gas Gas. Jezdci zatím rozsáhlejší reporty nevydali, ale jak si oba čeští zástupci vedli, se dozvíte z připraveného článku.

VÍCE
Jeffrey Herlings a Tony Cairoli se zranili při MXGP Lotyšska 2019
motocross

Poslední dobou MXGP tratě jezdce opravdu neskutečně "kosí", a tak se po každém závodě zvětšuje marodka těch, kteří jsou na kratší či delší čas mimo hru. Posledními přírůstky do této nešťastné soupisky jsou bohužel italský hřebec Antonio Cairoli a teprve nedávný navrátilec Holanďan Jeffrey Herlings. Co se jim přihodilo, se dozvíte z článku, a více ukáží samotné oficiální video záběry těchto pádů.

VÍCE
Tři lotyšské body pro JD Gunnex KTM Racing Team
motocross

Jedno bodované umístění ve třídě MX2 vybojoval Richard Šikyňa, slovenský jezdec českého týmu JD Gunnex KTM Racing Team, v devátém podniku mistrovství světa v motokrosu v lotyšském Kegumsu. Ve druhé jízdě skončil třiadvacátý. Český závodník Petr Polák obsadil 22. a 24. místo.

VÍCE
MXGP 2020 bude hostit po šesti letech i Finsko
motocross

YouthStream společně s Lahti Events během estonské GP oznámili, že se MS v motokrosu (MXGP) vrátí v roce 2020 do Finska na tzv. KymiRing motor okruh. Motokrosová historie je ve Finsku opravdu dlouhá a zahrnuje několik mistrů světa.

VÍCE
TZ: Jedenáct ruských bodů pro JD Gunnex KTM Racing Team
motocross

PRAHA/ORYLONOK – Jedenáct bodů veze JD Gunnex KTM Racing Team z osmého podniku mistrovství světa v motokrosu. Postaral se o to Slovák Richard Šikyňa, který v jízdách kategorie MX2 obsadil šestnácté a patnácté místo. Český jezdec stáje Petr Polák obsadil jednou 25. a ve druhé jízdě 21. místo, a tak zůstal o jediný stupínek od dalšího bodu.

VÍCE
8. MXGP 2019: Vítězná šňůra Gajsera a Prada pokračovala i v Rusku
motocross

Patron MXGP Ruska 2019 je již historií. Teplé počasí v Orlyonoku se zajímavou tratí si připravilo to nejlepší z nejlepšího na světě. Trať nedaleko Černého moře navštívila spousta fanoušků nejen z Ruska. Pro ně to musel být nezapomenutelný víkend a zážitek, hlavně z důvodu nečekaných výsledků. Tim Gajser i Jorge Prado si upevnili vedení ve svých kategoriích a pokračují s červenou tabulkou do dalšího závodu.

VÍCE
Richard Šikyňa vybojoval na MXGP Ruska jedenáct bodů
motocross

Po týždňovej prestávke pokračoval 8. - 9. 6. 2019 ôsmym podujatím seriál majstrovstiev sveta „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“, tentokrát v Ruskom Orlyonoku. Jediný slovenský jazdec majstrovstiev sveta Richard Šikyňa (MX Slovakia), jazdiaci v triede MX2 na motocykli KTM 250SXF vo farbách tímu JD GUNNEX KTM RACING opäť nesklamal. Na rýchlej trati si v nedeľu za 16. a 15. miesto pripísal ďalších 11 svetových bodov do priebežného hodnotenia seriálu.

VÍCE
Jeffrey Herlings se vrací do MXGP a v Rusku nebude chybět!
motocross

Úřadující MXGP šampion z roku 2018, Jeffrey Herlings, se letos konečně objeví na světové scéně MS v motokrosu tento víkend v ruském Orlyonoku, kde je na programu již osmé kolo z osmnácti letošních vypsaných.

VÍCE