TZ: Mikula jako první netovární jezdec v cíli MS, Kohút na bedně na MMSR!
motocross

Víkend 11. - 12. května se u Osička MX Teamu nesl tradičně v motocrossovém duchu. Julius Mikula #451 měl na programu jeho již třetí Mistrovství světa v kubatuře MX2, Tomáš Kohút se vydal poměřit síly na Mezinárodní mistrovství Slovenské republiky do Velkých Uherec. A jak se našim borcům dařilo? Čtěte report níže!

VÍCE
Uplynulo 50 let od světové výhry Miroslava Halma v Holicích!
motocross

V neděli 5. května 2024 tomu bylo neuvěřitelných 50 let ode dne, kdy Miroslav Halm vyhrál v Holicích závod MS 250 ccm. Podívejte se na vzpomínky Josefa Vašíčka z tohoto slavného závodu, na jeho amatérské zápisy průjezdů kol z obou jízd, a to vše doplněné nenahraditelnými fotografiemi Mirka Jirečky.

VÍCE
TIP na dokument: ANTONIO CAIROLI - THE LEGEND
motocross

Vstupte do světa MXGP legendy! Příběh Antonia Cairoliho začíná v jeho rodné Sicílii. Od mládí se rozvíjela Tonyho vášeň pro dvě kola a jízdu na motokrosové motorce už v době, kdy byl jen o něco málo vyšší než motorka samotná. Proháněl se na ní po polích a na venkovských stezkách. Jeho cesta k samotnému vrcholu byla poznamenaná celou řadou působivých vítězství, ale také výzev, které musel překonat. Když se stal z Cairoliho profesionální motokrosař, vynikly ještě více jeho výjimečné dovednosti, kdy si s ladností dokázal poradit s přírodními překážkami a silnou konkurencí. Jeho agresivní, ale přitom tak plynulý styl jízdy sklízí závodnický respekt a obdivují ho za něj rovněž fanoušci po celém světě.

VÍCE
MXGP 2024 – Trentino – startovky
motocross

Čtvrtý závod Mistrovství světa v motokrosu MXGP odstartuje o víkendu na oblíbené trati v italské Pietramuratě. Trať dlouhá 1 570 metrů přivítá kromě hlavních tříd MXGP a MX2 i evropské třídy EMX250 a EMX125. Startovní listiny ve všech třídách ukazují, že se bude jednat o výborné závody. Ve třídě MXGP je na startovní listině Kuba Terešák a Tomáš Kohút. O světové body se ve třídě MX2 popere Julek Mikula. Mezi jednašedesáti přihlášenými do třídy EMX250 bude bojovat Jaroslav Katriňák a Martin Venhoda. Do stopětadvacítek je přihlášeno více než 85 závodníků a z českých pilotů se do závodu pokusí probojovat Václav Janout. Celkové startovky najdete níže.

VÍCE
MXGP 2024 – Sardínie – výsledky
motocross

Třetí závod Mistrovství světa v motokrosu MXGP se uskutečnil tento víkend na náročné pískové trati v Riola Sardo. Silná trojice se umístila na stupních vítězů v královské kubatuře. S padesáti body zvítězil Jorge Prado, druhý skončil Tim Gajser a třetí Jeffrey Herlings. Jakub Terešák dojel v první jízdě na 22. místě! Ve třídě MX2 zvítězil Kay de Wolf, který získal stejně bodů jako druhý Lucas Coenen. Triumph s Camdenem Mc Lellanem znovu dosáhl na pódium! Doplňující třídu WMX ovládla Lotte Van Drunen, která bere po dvou závodech červenou tabulku pro lídra seriálu. Na závodě nechyběla Aneta Čepeláková, která tentokrát nebodovala. První závod roku čekal na jezdce evropských 125 ccm. Závod ovládl maďarský reprezentant Noel Zanocz. Do závodu se bohužel nedostal Václav Janout. Výsledky závodu najdete níže.

VÍCE
Ferruccio Zanchi je zraněn – nezúčastní se závodu v Riole
motocross

Italský reprezentant Ferruccio Zachni se v barvách továrního týmu HRC nepředstaví na dalším závodě MXGP v Riola Sardo. V týdnu měl větší pád v Chorvatsku a po domluvě s týmem závod vynechají, aby nedošlo k většímu zranění.

VÍCE
Mikkel Haarup – Triumph MX2
motocross

Působivý start do sezóny 2024 zaznamenal v novém továrním týmu Monster Energy Triumph Racing Mikkel Haarup. V první GP v Argentině se umístil na stupních vítězů. Následující GP ve Španělsku bral 11. místo. V šampionátu drží po dvou odjetých závodech šesté místo a na svém kontě má 64 světových bodů. Společně s týmem se bude snažit svou pozici v následujících závodech udržet, popř. vylepšit.

VÍCE
Everts hodnotí svůj návrat na závody
motocross

Liam Everts vynechal první závod mistrovství světa MX2 v Argentině kvůli zranění. Ve Španělsku však ukázal, že soupeři musí s tímto belgickým reprezentantem počítat. S výsledky 4-6 skončil na celkovém pátém místě a na písku v Riola Sardo můžeme očekávat další souboje v první pětce.

VÍCE
Tim Edberg se připojil do týmu Jacky Martense
motocross

Tým JM Racing Honda reaguje na zranění Brenta van Donincka, které si přivodil na úvodní Grand Prix v Argentině, a do svého týmu angažuje náhradu. Tim Edberg by měl van Donincka zastoupit pouze po dobu zranění.

VÍCE
Brian Bogers součástí továrního Fanticu!
motocross

Tovární tým Fantic Facotry Racing MXGP vítá do svého týmu Briana Bogerse, který se do konce sezóny 2024 připojí po bok Glenna Coldenhoffa. Svůj debut na motocyklu Fantic XXF 450 zažije při další Grand Prix v Riola Sardo o víkendu 6. a 7. dubna.

VÍCE