TZ po závodě MXGP of Czech Republic
motocross

Uplynulý víkend zažili příznivci motokrosu opravdový svátek – Velkou cenu ČR v motokrosu v Lokti. Na trati Loketské serpentiny se po dvou letech opět sešli nejlepší motokrosaři a motokrosařky z celého světa! Celý víkend proběhl bez větších komplikací a na neděli avizované bouřky se nakonec Lokti vyhnuly. Diváci mohli sledovat dění po celé délce trati na velkém LED monitoru, v doprovodném programu se na dráze představili i čeští motocykloví účastníci Dakaru a největším omezením s ohledem na platná protiepidemická opatření pro diváky bylo letos maximálně to, že nemohli nakouknout pod pokličku závodních týmů v paddocku.

VÍCE
Česká čtyřka jela MX2 v Lokti
motocross

Když se koná velký sportovní podnik, chtějí se domácí sportovci ukázat v nejlepším světle před svými diváky, kteří jsou na jejich výkony samozřejmě zvědaví. Z povrchního pohledu ale nemusí být vždycky síla předvedených výkonů patrná.

VÍCE
MXGP Loket 2021: Výsledky MXGP a MX2
motocross

V nedělních odpoledních hodinách skončil program nejnabitějšího motokrosového víkendu v Čechách. Pojďte se podívat, jak si jezdci celkově v Lokti vedli. Report ze závodu a fotogalerii pro vás připravujeme!

VÍCE
MXGP Loket 2021: Kvalifikace MXGP a MX2
motocross

Nedělní dopolední program MXGP byl ve znamení volných a měřených tréninků prestižních tříd MX2 a MXGP. Nejsilnější kubaturu ovládl Jorge Prado a v MX2 byl nejrychlejším pilotem Jago Geerts. Dařilo se i našim závodníkům – Petr Polák bral sedmnáctý čas, Jakub Terešák třiadvacátý, Petr Rathouský třicátý a Adam Dušek je klasifikován na 37. pozici.

VÍCE
Viki Lohniská a trať v Lokti
motocross

Při obchůzce trati jsme potkali českou závodnici Viki Lohniskou, která se poprvé postaví na start závodů mistrovství světa žen. Stejně jako při MMČR pojede v barvách MTX Racing Teamu. Jejím hlavním úkolem bude kvalifikovat se do závodu!

VÍCE
Co na to Češi, Polák a Slovák
motocross

V paddocku MXGP v Lokti jsme náhodně vyzpovídali několik pilotů, které znáte z českého mistráku. Přečtěte si, jak se na závod těší a komu dávají největší šance při nedělním klání MX2 a MXGP.

VÍCE
Kde sledovat MXGP Loket?
motocross

Mistrovství světa se do Lokte vrátilo po roční přestávce a fanoušci tak mohou vidět čtyřiadvacátou Grand Prix v Lokti. Světový šampionát se zde konal poprvé v roce 1995, vítězem se stal Belgičan Joel Smets na Husabergu. Možnost živého vysílání je i za poplatek na MXGP TV, odkaz přikládáme.

VÍCE
Herlings se v Lokti neukáže
motocross

Jeffrey Herlings, tovární pilot KTM, se tento víkend nezúčastní Grand Prix České republiky. Důvodem je poranění lopatky, které bylo způsobeno na předchozím závodě MXGP v holandském Oss.

VÍCE
MXGP Loket 2021: Čtvrteční přípravy
motocross

Už ve čtvrtek se začíná plnit loketský paddock kamiony továrních i privátních týmů. V letošním roce se fanoušci do depa bohužel nedostanou, proto se vám pokusíme přiblížit atmosféru i během víkendu. Věříme, že si závody užijete z diváckých míst a budete fandit našim pilotům a pilotkám!

VÍCE
Další šproch: IceOne továrním Kawasaki MXGP týmem?
motocross

Továrna Kawasaki vypustila ze zákulisí novinky, které budou znamenat v roce 2022 podstatné změny pro KRT tým, který závodí v MXGP. V tiskovce se píše, že: „Kawasaki Motors Europe a Kawasaki Heavy Industries spolupracují v sezóně 2021 v sérii MXGP s MX ESCA pod vlajkou Kawasaki Racing Team Europe naposledy. Jejich spolupráce, která trvala třináct sezón, formálně skončí po letošním šampionátu MXGP.“

VÍCE