Jak to vypadá s Jeffreym Herlingsem po pádu ve Faenze?
motocross

Holandská "kulka" Jeffrey Herlings #84 se na sociálních sítích podělil o aktualizaci zdravotního stavu po pádu v italské Faenze. Čtyřnásobný mistr světa prozradil šokující informaci, že ztratil cit od krku až dolů. Naštěstí jen přibližně na půl hodiny, ale i tak to muselo být vskutku hrůzostrašných třicet minut!

VÍCE
Sandner se připojil k továrnímu týmu GasGas
motocross

Z počátku letošní sezóny jsme mohli vidět rakouského pilota Michaela Sandnera na závodech Kůta MMČR v motokrosu, kde hájil barvy jihočeského Motosport Chýnov. Nyní se mu splnil sen a závodník byl povolán do továrního týmu!

VÍCE
Chad Reed o Pichonovi říká, že je největším světovým talentem!
motocross

Před nedávnem byl Chad Reed hostem ve Whiskey Throttle show, kde se vskutku hezky rozpovídal. Chad se neváhal v interview zmínit o neskutečné rychlosti a talentu jeho soupeře z roku 2001, jímž byl Mickael Pichon, který v této sezóně jednoznačně dominoval mistrovství světa dvěstěpadesátek.

VÍCE
Thomas Kjer Olsen podepsal dvouletou MXGP smlouvu
motocross

Husqvarna přišla s oznámením, že dánský jezdec Thomas Kjer Olsen (dál TKO) podepsal dvouletý kontrakt, který ho v letech 2021 a 2022 posadí do sedla motorky FC 450, na níž odjede MXGP. Thomas bude závodit za Rockstar Energy Husqvarna továrnu v IceOne Racing teamu, jehož manažerem je Antti Pyrhönen.

VÍCE
Febvreho výlet mimo trať
motocross

Romain Febvre v jedné ze zatáček vylétl z trati, prorazil reklamní banner, sjel ze svahu dolů a po nějaké době se vrátil zpět.

VÍCE
Richard Šikyňa se stále drží na průběžném 21. místě
motocross

Túto nedeľu (13.9.2020) sa v talianskej Faenze konalo posledné podujatie so série troch pretekov seriálu majstrovstiev sveta „2020 FIM MXGP Motocross World Championship“. Pre Slováka Richarda Šikyňu (MX Slovakia), jazdiaceho za český tím JD GUNNEX KTM RACING TEAM v triede MX2 na KTM 250 SXF preteky aj napriek sľubným štartom v oboch jazdách nedopadli podľa očakávaní. V prvej jazde si vybojoval nakoniec 7 bodov za 14. miesto a z druhej po páde a technických problémoch musel odstúpiť. V priebežnom hodnotení seriálu majstrovstiev sveta mu so ziskom 52 bodov zostáva 21. priečka.

VÍCE
Ital Antonio Cairoli slaví 250 MX Grand Prix
motocross

Italský devítinásobný mistr světa v motokrosu Tony Cairoli, který má nadále problémy se slabým pravým kolenem, dokončil svoji 250. Grand Prix na čtvrtém místě s odstupem pouhých dvou sekund za třetím Romainem Febvrem. Svým výkonem si Tony vybojoval solidní porci bodů a momentálně se drží na druhém místě. Cairoli svoji kariéru v Mistrovství světa v motokrosu odstartoval již v roce 2003.

VÍCE
Herlings nebude na následujících čtyřech závodech MXGP
motocross

Současný lídr třídy MXGP upadl na druhém závodě ve Faenze. Utrpěl zranění krku a ramenou. Brzy šestadvacetiletý Holanďan byl převezen do nemocnice v Boloni a poté do belgického Herentals, kde byl vyšetřen renomovaným a zkušeným chirurgem Dr. Claesem.

VÍCE
Richard Šikyňa získal dalších 9 bodů
motocross

Druhé podujatie s trojice pretekov seriálu majstrovstiev sveta „2020 FIM MXGP Motocross World Championship“ na okruhu vo Faenza sa v stredu (9.9.2020) uskutočnilo aj za účasti Slováka Richarda Šikyňu (MX Slovakia), jazdiaceho vo farbách tímu JD GUNNEX KTM RACING TEAM v triede MX2 na motocykli KTM 250 SXF. Po nepresvedčivej kvalifikácii, v ktorej zajazdil 22. najrýchlejší čas si v hlavných pretekoch vybojoval spolu 9 bodov za 18. a 15. miesto. Celkovo to stačilo na 17. priečku. V priebežnom hodnotení seriáli si zo ziskom 45 bodov pohoršil o jednu pozíciu a patrí mu teraz priebežné 21. miesto. Už túto nedeľu sa pokúsi na tretích pretekoch vo Faenze zabojovať o ďalšie svetové body a návrat do TOP 20tky.

VÍCE
Jeffrey Herlings se zranil při tréninku
motocross

Jeffrey Herlings, tovární jezdec KTM, měl tvrdý pád ve volném tréninku na druhém závodě MXGP v italské Faenze. Prozatím není jistý rozsah zranění, ale KTM už vydala prvotní informace.

VÍCE