Úspěšná druhá premiéra ve Španělsku – MXGP INTU XANADÚ 18.10.2021
motocross

Nedělní Velká cena Španělska MXGP měla pro domácí pořadatele i diváky slavnostní ráz. Nový moderní umělý okruh v areálu obchodního centra Intu Xanadú u města Arroyomolinos, 25 kilometrů od Madridu, byl dějištěm mistrovského závodu už loni, ale bez diváků a ve stísněné atmosféře coronavirové krize. Druhá premiéra za účasti představitelů FIM, Infront a španělské motocyklové federace RFME, zástupců města Arroyomolinos a kraje Madrid a před zaplněným hledištěm, nadšeně sledujícím špičkový sportovní program, uvedla trať do života velkolepým způsobem.

VÍCE
MXGP do poslední třetiny - GP Francie Lacapelle Marival
motocross

Závěrečná šňůra mistrovských závodů MXGP, přerušená Motokrosem národů, pokračovala za velkého zájmu diváků Velkými cenami Německa v Teutschental a Francie v Lacapelle Marival. Oba závody na tratích s tvrdým podkladem byly ve znamení bojů o vedoucí pozice v šampionátu, i o další pořadí na špici výsledkových tabulek.

VÍCE
 MXoN 2021 – 3.část: foto Radek Lavička
motocross

Připravili jsme pro vás závěrečný a třetí výběr od fotografa Radka Lavičky z letošního závodu MXoN. Tento závod je velice oblíbený mezi všemi fanoušky napříč světem. Také proto jsme mu věnovali větší část prostoru. Jen připomeneme, že zvítězili domácí Italové a naši brali sedmnáctku!

VÍCE
MXoN 2021 – 2.část: foto Radek Lavička
motocross

Do druhého výběru z MXoN od fotografa Radka Lavičky jsme vybrali kromě jezdců také fotografie z depa a diváckých prostor. Jaké byly v Mantově podmínky a jací byli fanoušci, můžete vidět právě zde.

VÍCE
MXoN 2021 – 1.část: foto Radek Lavička
motocross

Uplynulého Motokrosu národů v italské Mantově se zúčastnil také náš kolega Radek Lavička, který si pro vás připravil tři výběry z obrovského množství fotografií, které během víkendu vznikly. No posuďte sami v první nedělní várce. Ty národy prostě stojí za to!

VÍCE
Petr Polák o letošním vystoupení na MXoN
motocross

Tahounem českého týmu MXoN byl bezesporu Petr Polák, který má z trojice reprezentantů největší zkušenosti na mezinárodní světové scéně. Jak hodnotil tento výjimečný závod?

VÍCE
Startovky MXGP Teutschenthal
motocross

MXGP v sousedním německém Teutschenthalu je každoročně navštěvováno množstvím fanoušků z České republiky. Jedná se totiž o nejbližší zahraniční závodiště v kalendáři, pokud budeme vycházet z umístění hlavního města Prahy. Na start víkendového závodu se postaví jezdci tříd MXGP, MX2, EMX250 a EMX125.

VÍCE
Hodnocení českého MXoN výkonu 2021...
motocross

... manažerem české reprezentace Jirkou Jankovským a trenérem Filipem Neugebauerem. Jestli máte pár minut, tohle slovo závěrem o vystoupení nejmladšího MXoN týmu za několik let stojí rozhodně za přečtení.

VÍCE
Ohlasy jezdců Osička MX Teamu po MXoN 2021
motocross

Do italské Mantovy vyrazil také český Osička MX Team, který připravil zázemí a motocykly pro slovenský výběr. Týmovou dvojici – Tomáš Kohút a Šimon Jošt doplnil Pavol Repčák, který má hlavně v závěru sezóny parádní formu. Co řekli jezdci českého týmu po závodech?

VÍCE
MXoN 2021: Italové vítězí, Češi sedmnáctí!
motocross

Italský výběr ve složení Antonio Cairoli, Mattia Guadagnini a Alessandro Lupino vyhrál 74. ročník letošního Monster Energy FIM Motokros národů. Druzí skončili závodníci z Holandska a bronz si odvezl výběr Velké Británie. Čeští závodníci, Dušan Drdaj, Jan Wagenknecht a Petr Polák, se bravurně poprali s náročnými podmínkami a zajistili pro Czech Team MXoN sedmnácté místo v pořadí národů! Gratulujeme!

VÍCE