Locurcio se vrací do Ameriky
motocross

Lorenzo Locurcio vstoupil na scénu Grand Prix v roce 2020, kdy byl draftován týmem BUD Kawasaki Racing do evropské série EMX250. Venezuelan zde zazářil a pro rok 2021 si zajistil místo v královské třídě MXGP v české stáji JD GUNNEX KTM Racing Team. V roce 2022 ho ze hry vyřadilo zranění. Stihl se však vrátit a reprezentovat svou vlast na Motokrosu národů.

VÍCE
Tom Guyon přestupuje na Fantic
motocross

Tom Guyon, vycházející francouzská hvězda, podepsal novou smlouvu s továrním týmem Fantic. V roce 2023 bude závodit na závodech mistrovství světa ve třídě MX2. Svou pozici získal díky povedeným výkonům v letošní sezóně.

VÍCE
Jakub Terešák na návštěvě u Celisky #vApexu
motocross

Motokros je pro mě, jak když jdeš venčit psa, říká Jakub Terešák. Kuba přijmul pozvání Elišky Coufalové a zavítal do studia, kde se podělil o své zážitky nejen ze závodů mistrovství světa. Společně tak byli oba součástí pozitivně naladěného podcastu, který si níže můžete poslechnout i vy!

VÍCE
SDM-Corse Racing ukončilo spolupráci s Betou
motocross

Beta vstoupila v roce 2020 jako nová značka do paddocku MXGP a společně s týmem SDM-Corse Racing zažila dvě povedené sezóny. Italský tým získal Jeremy Van Horebeeka, který za tu dobu odvedl výbornou práci při vývoji motocyklu. Beta se však bude muset v roce 2023 vydat jiným směrem, protože SDM-Corse Racing s nimi ukončil spolupráci.

VÍCE
Shana van der Vlist přestupuje na Yamahu
motocross

Shana van der Vlist dlouhou dobu závodila na KTM, ale pro rok 2023 oznámila změnu. Mladá telentovaná závodnice z Holandska, která se každým rokem neustále zlepšuje, na svých sociálních sítích potvrdila, že v roce 2023 přestoupí na Yamahu.

VÍCE
Petr Polák pokračuje na MS, podepsal s týmem Young Motion powered by Resa
motocross

Jednadvacetiletý Petr Polák podepsal smlouvu s Young Motion powered by Resa pro sezónu MX2 světového šampionátu. Český závodník, který závodil již na šedesáti podnicích mistrovství světa, je pro tým zkušeným jezdcem a bude závodit po boku nováčka ve třídě MX2 Rafa Meuwissena.

VÍCE
Lucas Coenen doplnil sestavu Nestaan Husqvarna Factory Racing
motocross

Nestaan Husqvarna Factory Racing s nadšením oznamuje, že se k týmu připojil Lucas Coenen. Coenen společně s Kay de Wolfem a Roanem van de Moosdijkem zahájí svou premiérovou sezónu na mistrovství světa závodem MXGP Argentiny. Mladý Belgičan bude stejně jako jeho kolegové závodit na osvědčeném motocyklu Husqvarna FC 250. Lucas Coenen je jedním z nejvýraznějších talentů, který se v Evropě objevil. V patnácti letech sbíral cenná umístění na závodech EMX250, kde skončil na celkovém druhém místě.

VÍCE
Sacha Coenen se na plný úvazek připojuje k tovární KTM
motocross

Nadějný belgický závodník Sacha Coenen bude třetím závodníkem týmu Red Bull KTM Factory Racing ve třídě MX2. V listopadu oslaví šestnácté narozeniny a už brzy se přidá ke svým týmovým kolegům Andreovi Adamovi a Liamovi Evertsovi, aby společně zahájili přípravu na mistrovskou sezónu 2023.

VÍCE
Ital Ciabatti zamíří na mistrovství světa MX2
motocross

Italský závodník Lorenzo Ciabatti je jedním z jezdců, který musí skončit v sérii EMX250 kvůli věkovému omezení. Musel tak hledat místo ve třídě MX2 na mistrovství světa. Povedlo se mu to a pro nadcházející sezónu si zajistil místo u týmu SM Action KTM.

VÍCE
Cairoli manažerem Red Bull KTM Factory Racing
motocross

V týmu Red Bull KTM Factory Racing provedli před sezónou MXGP několik strategických změn. Jednou z těch největších je angažování devítinásobného mistra světa Antonia Cairoliho do čela týmu a do role manažera týmu!

VÍCE