Návrat šampiona: Jeffrey Herlings!
motocross

Red Bull KTM Factory team slaví úspěchy v souvislosti s dominancí jejich jezdců ve třídách MXGP a MX2 Mistrovství světa v motokrosu s královským šampionem Antoniem Cairolim a princem Jorgem Pradem, daří se jim mít souběžně pod kontrolou rovněž AMA Supercross šampionát, jemuž vévodí Američan Cooper Webb. A co víc, vše se připravuje k brzkéu návratu tzv. zlatého dítěte Jeffreyho Herlingse, který je připravený obrátit MX svět vzhůru nohama.

VÍCE
Clément Desalle se zotavuje po operaci
motocross

Monster Energy Kawasaki Racing Team lídr Clement Desalle se zotavuje po operaci kolene a je na tom natolik dobře, že naskočí zpět do tréninku během několika dnů. Dva týdny po oslavách jeho prvního pódia na MXGP Holandska se Clément Desalle zotavuje z operace pravého kolena po náročné GP Trentina.

VÍCE
Vlaanderen má za sebou úspěšnou operaci po zranění z Trentina
motocross

Po zranění pravého kotníku a lýtkové kosti na MXGP v Trentino musel Calvin Vlaanderen z HRC týmu na operaci, která se povedla. Calvin se zranil při odpoledním sobotním měřeném tréninku, když si otočil kotník. Po zajetí nejrychlejšího času však zamířil rovnou do kamionu.

VÍCE
4. MXGP 2019: Gajser a Prado si odváží první místo z Trentina
motocross

Jen týden po Valkenswaardu se konal další díl seriálu MXGP. Tentokrát v Trentinu v Itálii. Neuvěřitelné závody až do poslední zatáčky, ze kterých vyšli vítězové Tim Gajser jezdící za Team HRC v kategorii MXGP a v nižších MX2 vyhrál jezdec Jorge Prado z týmu Red Bull KTM Factory Racing. Trentino patří mezi jednu z nejhezčích a nejimpozantnějších tratí v seriálu mistrovství svět. Trať, která je obklopena Dolomity a naplněná desítkami tisíc fanoušků vždy nadchne na první pohled. Letos navíc doplněná o intenzivní souboje, emoce a bitvy na trati.

VÍCE
TZ: Richard Šikyňa získal jeden bod aj na MXGP v Taliansku
motocross

V poradí 4. podujatie seriálu majstrovstiev sveta „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“ sa tento víkend (6.-7. apríla) konalo v Taliansku, na trati pri dedinke Pietramurata, neďaleko Arco di Trento. Slovenskému pretekárovi Richardovi Šikyňovi (MX Slovakia), jazdiacemu vo farbách českého partnerského tímu JD GUNNEX KTM RACING TEAM tieto preteky nevyšli úplne podľa predstáv.

VÍCE
JD Gunnex KTM Racing Team má na kontě dalších šest bodů z Trentina
motocross

Pět plus jedna, taková je bilance českého týmu JD Gunnex KTM Racing Teamu z italského Trentina, kde se jel čtvrtý podnik mistrovství světa v motokrosu. Pět bodů vybojoval španělský jezdec stáje José Butron, který dojel v první jízdě kategorie MXGP dvacátý a druhou dokončil na sedmnáctém místě.

VÍCE
MXGP kalendář 2019 - nová updatovaná verze
motocross

V již rozběhlé sezóně seriálu FIM mistrovství světa v motokrosu (MXGP) 2019 došlo bohužel ke změně v kalendáři. Ta spočívá ve vyškrtnutí MXGP Hong Kong, jež se mělo konat 22. září 2019. V upraveném kalendáři je posledním osmnáctým závodem MXGP Čína, která tak celý světák jednotlivců uzavře.

VÍCE
Richard Šikyňa vydřel v holandském písku čtyři body
motocross

Seriál majstrovstiev sveta „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“ má za sebou po poslednom víkende už tretie podujatie. Tentokrát sa svetová elita stretla na pieskovej trati v holandskom Valkenswaarde. Richard Šikyňa (MX Slovakia), jediný Slovák v štartovom poli, sa na svojom motocykli KTM 250SXF bez rešpektu aj tu pustil do boja o ďalšie svetové body. Po 20. a 18. mieste nakoniec vybojoval nie len pre seba, ale aj pre tím JD GUNNEX KTM RACING TEAM za ktorý jazdí ďalšie 4 body do celkového hodnotenia. Richard Šikyňa tak bodoval túto sezónu na všetkých troch podujatiach, čo je na úvod sezóny veľmi sľubný výsledok.

VÍCE
TZ: JD Gunnex KTM Racing Team vydoloval z písku devět písečných bodů
motocross

Devět bodů vezou jezdci českého JD Gunnex KTM Racing Teamu ze třetího závodu mistrovství světa v motokrosu (MXGP 2019), který se jel na písečné trati v nizozemském Valkenswaardu. V královské třídě MXGP dojel Španěl José Butron na 23. místě v první jízdě. V té druhé dokázal skončit šestnáctý a bral pět bodů.

VÍCE
2. MXGP 2019: Cairoli s Olsenem zlatí v Matterley Basin
motocross

MXGP Velké Británie v Matterley Basin je již minulostí! Po perfektních soubojích v závodních jízdách byli oceněni hlavní aktéři víkendu. Tovární jezdec Antonio Cairoli jezdící za Red Bull KTM Factory Racing zvítězil v královské kubatuře MXGP. Mladší závodník Thomas Kjer Olsen na tovární Husqvarně zvítězil ve třídě MX2. Celý závodní víkend doplnily takové evropské kubatury EMX250 a EMX 2T.