MXGP Sardinie 2023 – startovní listiny
motocross

Druhý podnik MXGP bude o víkendu 25. a 26. března hostit okruh Riola Sardo na Sardinii. Společně se třídami MXGP a MX2 se představí také jezdci EMX250 a závodnice WMX. Mezi ženami najdeme i Anetu Čepelákovou, která tímto závodem vykročí vstříc zisku světových bodů. Zajímavý je znovu počet startujících v hlavních třídách, který nepřesáhl počet 27 závodníků!

VÍCE
Jiří Čepelák o dalším pokračování MXoN
motocross

Počátkem března 2023 byl Jiří Čepelák znovu zvolen do pozice manažera výběru České republiky pro motokrosové národy. Legendární MXoN se letos uskuteční na francouzském okruhu v Ernée a evropské dějiště očekává nabité startovní listiny i divácké prostory. Společně se seniorskými národy se Jiří Čepelák zaměří i na výběr dívčího družstva pro závod evropských družstev žen.

VÍCE
MXGP Argentiny 2033 – výsledky neděle
motocross

Neděle a ostré jízdy jsou právě dnes na programu v Argentině! První závod MXGP ovládl španělský reprezentant Jorge Prado před Romainem Febvre a Maxime Renauxem. Ve třídě MX2 si nejlépe vedli tovární piloti Yamahy Jago Geerts a Thibault Benistant, které v nejlepší trojici doplnil Andrea Adamo.

VÍCE
Marcus Freitas nejen o Timovi Gajserovi
motocross

Marcus Pereira de Freitas, manažer továrního týmu HRC MXGP, je pro motokros velice zapálený a jeho největším cílem je, aby byla Honda vždy co nejlepší. Freitas pochází z Brazílie, takže je pro něj návrat do Argentiny příjemným. Úspěšný manažer se zmínil také o návratu Tima Gajsera.

VÍCE
MXGP Argentiny 2023 – výsledky sobota
motocross

První závodní Grand Prix víkend je tu! Oblíbený okruh v Argentině přivítá jezdce mistrovství světa tříd MXGP a MX2. Fanoušci se mohou těšit na zajímavé souboje a návrat Jeffrey Herlingse! Spokojit se však musí se ztrátou Tima Gajsera, u kterého aktuálně probíhá rekonvalescence. Sobotní výsledky hledejte zde!

VÍCE
Tým Yamaha MX2 chce další titul
motocross

Cíl továrního týmu Monster Energy Yamaha Factory MX2 je i pro letošní rok stejný: „Chceme znovu získat světový titul,“ prozradil Hans Corvers, majitel týmu. Silnou dvojici Jago Geerts a Thibault Benistant posílí šampion EMX250 Rick Elzinga. Yamaha má tak výbornou a silnou sestavu, která může míchat pořadím světového šampionátu.

VÍCE
Line-up týmu F&H Kawasaki MX2
motocross

Tým F&H Kawasaki MX2 Racing odhalil těsně před závody v Argentině novou jezdeckou sestavu, se kterou je připraven vstoupit do světového šampionátu v roce 2023. Kevin Horgmo v loňské sezóně skončil celkově čtvrtý a letos by rád svůj výsledek zlepšil. Talentovaný Španěl David Braceras se bude po jeho boku a přechodu z EMX250 učit.

VÍCE
SR Honda team 2023
motocross

Tým SR Honda se naplno věnuje přípravám na letošní sezónu mistrovství světa. Valentin Guillod bude závodit ve třídě MXGP a Emil Weckman ve třídě MX2. Oba se představí hned na prvním závodě MXGP Argentiny. Součástí týmu je také Stephen Rubini, který se zúčastní několika vybraných závodů MXGP, které absolvuje po úplném návratu do závodního tempa. Podívejte se na nový design týmu!

VÍCE
Monster Energy Yamaha MXGP 2023
motocross

Tým Monster Energy Yamaha Factory MXGP vstupuje do sezóny 2023 se zcela novým motocyklem YZ450FM, se svěžím designem a plně připravenými jezdci. Sestava královské kubatury je už známa a první předsezónní závody ukázaly, že trojice Jeremy Seewer, Maxime Renaux a Glenn Coldenhoff bude míchat pořadím a dovolíme si tvrdit, že minimálně jeden z nich bude bojovat o zisk mistrovského titulu. Na předsezónní video a oficiální týmové fotografie se můžete podívat níže!

VÍCE
William Kleemann pojede i závody MS MX2
motocross

Schmicker Racing potvrdil na svých sociálních sítích nového jezdce na závody mistrovství světa třídy MX2. Pro sezónu 2023 spojil síly s mladým dánským pilotem Williamem Kleemannem, který absolvuje evropská kola soutěže. Jezdec má již spoustu zkušeností z evropských sérií. Loňskou sezónu strávil v barvách Riley Yamaha Racing.

VÍCE