15. MXGP 2019: Suverénní Coldenhoff vyhrál obě rozjížďky
motocross

Patnáctý závod sezóny byl odjet na historickém silničním okruhu v Imole. Tim Gajser zde získal svůj třetí mistrovský titul a je jediným, kdo to pro Hondu dokázal! V Imole nešlo jen o Gajsera. Ve skvělém světle se předvedl Glenn Coldenhoff a stal se tak celkovým vítězem italské GP. Jorge Prado vyhrál nižší třídu MX2.

VÍCE
MXoN 2019: Potvrzené sestavy jednotlivých států
motocross

Motokros národů v holandském Assenu se nezadržitelně blíží. Poslední víkend v září se odjede jeden z nejočekávanějších závodů roku. Seznam jezdců a týmů se postupně rozšiřuje, proto jsme pro vás připravili zatím zveřejněné sestavy. Další státy a jména budou níže ve článku postupně doplňovány a aktualizovány!

VÍCE
TZ: Dalších 10 bodů pro JD GUNNEX KTM Racing Team
motocross

Deset bodů vezou jezdci českého JD GUNNEX KTM Racing Teamu z patnáctého podniku mistrovství světa v motokrosu, kerý se jel v italské Imole. Ve třídě MX2 bodovali ve druhé jízdě oba jeho členové. Čtrnácté místo obsadil slovenský jezdec Richard Šikyňa a osmnáctý skončil český závodník Petr Polák.

VÍCE
Gajser se stal mistrem světa
motocross

Po prvním závodě MXGP v Imole již bylo jasno. I přes nepříznivou jízdu stačil počet bodů na to, aby Tim Gajser a jeho team HRC Honda mohli slavit titul mistra světa ve třídě MXGP.

VÍCE
Tovární tým Yamahy pro sezónu 2020
motocross

Yamaha uspořádala při závodě MXGP v italské Imole tiskovou konferenci a před patnáctým závodem letošní sezóny představila svůj plán, jezdecké složení a novou strukturu týmu pro nadcházející sezónu 2020.

VÍCE
Cooper Webb si zranil koleno a je venku z AMA MX 2019
motocross

Přinášíme smutnou zprávu, která se týká Red Bull KTM Factory jezdce Coopera Webba, který si minulý víkend poranil koleno v Unadille. Tým oficiálně oznámil, že už Webba ve zbývajících závodech Lucas Oil AMA Pro Motocross 2019 bohužel neuvidíme.

VÍCE
MXoN 2019: Sestavy USA a Německa
motocross

Na obzor se dostaly další dvě sestavy, tentokrát USA a Německa. O týmu USA se hodně spekulovalo, avšak jedny z největších hvězd Eli Tomac a Adam Cianciarulo se po dohodě s Kawasaki MXoN nezúčastní. Do týmu Německa si většina fanoušků přála určitě Kena Roczena, který však také nebude reprezentovat svou rodnou zemi.

VÍCE
Romain Febvre končí u Yamahy
motocross

Yamaha Motor Europe oficiálně oznamuje, že ke konci letošní sezóny 2019 bude ukončena spolupráce s francouzským závodníkem Romainem Febvrem.

VÍCE
MXoN 2019: První národy zveřejnily své sestavy
motocross

Letošní motokros národů, oficiálně 2019 Monster Energy Motocross of Nations, se bude konat poslední víkend v září tohoto roku v Assenu. Už teď se začínají objevovat jednotlivé sestavy. Týmy USA a Německa by měly být představeny o nadcházejícím víkendu. Prozatím však známe 4 sestavy!

VÍCE
Papenmeier pojede v MX2 při závodě MS v Číně
motocross

Německá závodnice Larissa Papenmeier potvrdila, že dostala divokou kartu a zúčastní se tak závěrečného závodu Mistrovství světa MX2 v čínském Šanghaji.