Valentin Guillod přechází na KTM
motocross

Švýcarský závodník Valentin Guillod podepsal novou smlouvu pro rok 2018 s týmem Standing Construct KTM, v němž závodil už v minulosti. Podaří se mu navázat na své úspěchy ve třídě MX2?

VÍCE
Livia Lancelot jako manažerka MX2 týmu
motocross

Po skončení kariéry profesionální závodnice se Livia Lancelot přesune na pozici týmové manažerky nově vzniklého MX2 týmu. Překvapením je, že tím končí její dlouhodobá spolupráce s Kawasaki a neméně zajímavá je i informace o tom, kteří jezdci za její tým pojedou. Čtěte dále!

VÍCE
MXoN 2017: Shrnutí manažera Jirky Čepeláka
motocross

"Na letošní MXoN v anglickém Matterley Basin jsme vyrazili ve stejném složení jako v loňském roce. Došlo pouze k prohození obsahu motocyklu u Petra Smítky (MX2) a Filipa Neugebauera (MXGP), Jaromír Romančík (OPEN) zůstal na stejném obsahu. Trať v Matterley Basin je velmi přehledná, s velkým množstvím dlouhých skoků a navíc byla i dle našeho očekávání skvěle nachystaná.

VÍCE
MXGP v Lokti je potvrzeno do roku 2020!
motocross

Potvrzeno, sečteno! Do roku 2020 se závody FIM Mistrovství světa v motokrosu budou konat i v České republice. Dohodli se na tom zástupci Autoklubu Loket v AČR s promotérem seriálu Giuseppe Luongem ze společnosti Youthstream.

VÍCE
MXoN 2017: Ohlédnutí reprezentačního trojlístku za Matterley Basin
motocross

FIM Monster Energy Motokros národů 2017 se stal ve dnech 30. 9. – 1. 10. na britské trati Matterley Basin minulostí. O nekvalifikování se našeho reprezentačního týmu ve složení Filip Neugebauer, Petr Smítka a Jaromír Romančík se už ve virtuálním světě hodně „žvatlalo“. Koho by však zajímalo, jak vše během vrcholné motokrosové události vnímali samotní hlavní čeští aktéři, nepřestávejte číst.

VÍCE
Thomas Covington si na MXoN přetrhl přední křížový vaz
motocross

Navzdory bolesti nastoupil Thomas Covington do nedělních závodů na Motokrosu národů s cílem pomoci týmu USA bojovat o pódiové umístění. Až následné vyšetření ukázalo, že si v sobotní kvalifikaci přetrhl přední zkřížený vaz v koleni.

VÍCE
Fantastický úspech slovenského tímu na „Motokrose národov“
motocross

Tohtoročná motokrosová sezóna vyvrcholila v anglickom Matterley Basin neďaleko Winchestra najprestížnejšími pretekmi sveta „Monster Energy FIM Motocross of Nations 2017“. Rozmočená trať a celkovo veľmi náročné podmienky zvládli jazdci slovenského tímu v zložení Tomáš Šimko (MXGP), Richard Šikyňa (MX2) a Tomáš Kohút (MX OPEN) na výbornú, keď sa v nedeľu po víťazstve v „B“ finále prebojovali medzi svetovú motokrosovú elitu a postúpili do skupiny „A“. Je to fantastický úspech pre slovenský motokros, keď sa postup do elitnej „A“ skupiny podaril zopakovať po dlhých 11 rokoch. V poobedňajších hlavných pretekoch sa nakoniec po 36. mieste Tomáša Šimka (MXGP), 26. a 25. mieste Richarda Šikyňu (MX2) a 28. a 27. mieste Tomáša Kohúta (MX OPEN) Slovenský tím umiestnil na celkovom 19. mieste.

VÍCE
MXoN 2018 bude hostit americký Red Bud
motocross

S koncem letošního Motokrosu národů jsme se dozvěděli i místo konání příštího ročníku této největší motokrosové akce roku. Už dříve se mluvilo o tom, že se MXoN v příštím roce podívá do USA, což se nyní definitivně potvrdilo s oznámením tratě Red Bud jako místa konání.

VÍCE
MXoN 2017 – shrnutí neděle
motocross

Motokrosový svátek je za námi, Chamberlainovu trofej si opět odváží Francie, jako spráskaný pes odjíždí domů tým USA a český tým na 22. místě. To a mnohem více se dočtete v nedělním shrnutí.

VÍCE
MXoN 2017 – sobotní shrnutí Jirky Čepeláka
motocross

"Dle dnešních výkonů a výsledků není určitě nic ztraceno, papírově jsme spolu s Novým Zélandem adepti na postup," říká manažer české reprezentace Jirka Čepelák. Jak hodnotí dosavadní průběh Motokrosu národů, se dozvíte přímo od něj v našem exkluzivním interview!

VÍCE