Herlings pojede MXGP 2022 s jedničkou!
motocross

Z nějakého důvodu už jen málokdo jezdí pod číslem jedna, to se ale rozhodl změnit šampión MXGP Jeffrey Herlings, který pro sezónu 2022 vymění své ikonické číslo osmdesát čtyři za číslo jedna. Sám říká, že se tak rozhodl proto, že už možná nikdy jindy nedostane šanci to udělat.

VÍCE
Čtvrtá MS sezóna Petra Poláka
motocross

Už do čtvrté sezóny kolotoče mistrovství světa v motokrosu třídy MX2 naskočil jako jeho stálý účastník dvacetiletý český závodník Petr Polák. Po začátečnické sezóně v českém týmu JD Gunnex KTM Jiřího Jankovského přesedlal v dalších letech na značku Yamaha ve švýcarských týmech iXS a hostettler, ve kterých prokázal každoroční zlepšení, a loni vzbudil zájem majitele významného belgického týmu JM Honda Racing. Tím majitelem je bývalý mistr světa Jacky Martens, který už několik let dosahuje s jezdci svého týmu a značkou Honda významných výsledků v královské třídě MXGP. Továrna Honda v minulé sezóně úspěšně posílila svoji pozici ve třídě MX2 prostřednictvím týmu Honda 114 Livie Lancelotové a jejího jezdce Rubena Fernandeze. V duchu této myšlenky se Jacky Martens rozhodl angažovat se letos i v této třídě s novým motocyklem Honda CRF250R a s perspektivním jezdcem – Petrem Polákem.

VÍCE
Volné místo u Nestaan MX
motocross

Jak lépe začít nový rok než prací v profesionálním motokrosovém týmu? Máte řidičák na kamion? Staňte se řidičem kamionu Nestaan Husqvarna Factory Racing a přepravujte jejich materiál, stany a tým po Grand Prix v celé Evropě.

VÍCE
Day in the life
motocross

„Day in the life“ je pohled do zákulisí závodníků, kteří jsou podporováni společností FOX Racing a závodí na mistrovství světa. První epizoda přináší pohled na přípravu Kay De Wolfa na MXGP Belgie, druhá epizoda vám přiblíží Rubena Fernandeze a jeho přípravu na MXGP Sardegna, v té třetí vám Tim Gajser přiblíží jeho přípravy do Španělska a v závěrečném díle bude hlavním aktérem Jed Beton.

VÍCE
Ruben Fernandez přestupuje do MXGP!
motocross

Po velice úspěšné sezóně 2021 španělského talenta Rubena Fernandeze, kterou podtrhl pěti pódiovými umístěními v Mistrovství světa třídy MX2, tento úspěšný jezdec posílí tým Honda 114 Motorsport ve třídě MXGP. Tým Livie Lancelot se v další sezóně vrátí i na závody mistrovství světa žen.

VÍCE
Potvrzeno: JWR Honda Racing má třetího pilota MXGP pro sezónu 2022
motocross

Tým JWR Honda Racing s radostí oznámil vedle Davyho Pootjese a Vsevoloda Brylyakova třetího týmového jezdce. Bude jím finský reprezentant Miro Sihvonen.

VÍCE
Tým DIGA Procross potvrdil jezdecké složení
motocross

DIGA Procross KTM, německý tým z Kolína nad Rýnem, zasáhne v následující sezóně do hodnocení světového šampionátu ve třídách MXGP i MX2. Do nejsilnější kubatury vítá Thomase Kjer Olsena a naopak ve třídě MX2 se představí nováček Liam Everts. Tým bude továrně podporován od rakouské KTM.

VÍCE
#711 navždy patří Renemu Hoferovi
motocross

Infront Moto Racing se společně s týmem Red Bull KTM Factory Racing dohodl na vyřazení startovního čísla #711 z FIM Mistrovství světa v motokrosu. Společně tím projevují respekt tragicky zesnulému rakouskému reprezentantovi.

VÍCE
Petr Polák členem sestavy silného týmu!
motocross

JM Honda Racing, v čele s Jacky Martensem, představuje svou jezdeckou sestavu na sezónu 2022. Kromě toho, že tým zůstává aktivní ve třídě MXGP, zasáhne i do hodnocení třídy MX2, kde se představí český reprezentant Petr Polák! Do nejsilnější třídy tým angažoval zkušeného Itala Iva Monticelliho, jemuž bude sekundovat německý pilot Henry Jacobi.

VÍCE
Seznam týmu MXGP 2022
motocross

Infront Moto Racing představil prozatímní seznam schválených týmů pro závody FIM Mistrovství světa v motokrosu 2021. Seznam obsahuje všech doposud přihlášených 35 týmů, které se zúčastní napříč kategoriemi MXGP a MX2.

VÍCE