Čtvrté místo z ME freestyle motokrosaře Podmola potěšilo
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol se v prvním závodě mistrovství Evropy v Mnichově umístil na čtvrtém místě. Na výkonu českého jezdce se podepsala absence větší přípravy. „Můj poslední trénink byl před závodem v Krakově, což je skoro měsíc. Byl jsem totiž na dvou chirurgických zákrocích a odletěl jsem k moři si trochu odfrknout. Z výsledku jsem tak spokojený,“ prohlásil Podmol, který obhajuje titul evropského šampiona. Z vítězství se v Německu radoval domácí Luc Ackermann, jenž opět předvedl dvojité salto. Druhý byl Francouz Remi Bizouard, třetí skončil Španěl Maikel Melero.

VÍCE
NOTJ 2018: Libor Podmol vybojoval v Polsku bronz!
motocross

Libor Podmol vybojoval třetí místo v závodě mistrovství světa. Český freestyle motokrosař předvedl ve finále v polském Krakově čistou jízdu a podruhé v sezoně se postavil na stupně vítězů. Z vítězství se radoval Španěl Maikel Melero, druhý skončil Luc Ackermann. V celkovém pořadí uhájil Podmol třetí místo. „Závod byl náročný, skákalo se na hodně mokré hlíně. Jsem jinak spokojený, druhá bedna v sezoně je super.“

VÍCE
Podmolové před závodem v Polsku: únava po exhibici a zranění
motocross

V sobotu se uskuteční další závod mistrovství světa ve freestyle motokrosu, tentokrát v polském Krakově. Útočit na stupně vítězů plánuje Libor Podmol, a to navzdory neoptimální přípravě. Loňský vicemistr světa plánoval trénovat ve Španělsku, jenže místo slunného počasí přišel déšť a dokonce sníh. Ve Španělsku se navíc zranil jeho bratr Filip Podmol, když si zlomil klíční kost. „Bohužel, do Polska jsme měli odcestovat společně, tak si musíme počkat na další příležitost,“ prohlásil Podmol.

VÍCE
NOTJ Berlín 2018: Podmol vyskákal stříbro, Ackermann ustál Double Backflip
motocross

Již tři závody se odjely v rámci mistrovství světa Night of the JUMPs. V tom posledním v Berlíně obsadil český freestyle motokrosař Libor Podmol druhé místo a po prvním medailovém výsledku v sezoně si polepšil na třetí příčku v průběžné klasifikaci. Loňský vicemistr světa v německé metropoli nestačil jen na domácího Luca Ackermanna, který po předchozích dvou druhých místech poprvé vyhrál a ujal se vedení v šampionátu. Diváky navíc ohromil dvojitým saltem.

VÍCE
Podmol je připravený vytáhnout na porotu na MS FMX v Berlíně rotaci!
motocross

Český freestyle motokrosař Libor Podmol odcestoval na další závody mistrovství světa. Dnes a v sobotu se o další body popere v Berlíně. Po čtvrtém místě ve švýcarské Basileji plánuje český závodník zaútočit na stupně vítězů. Také kvůli tomu odcestoval v únoru do Španělska. „Bohužel tam bylo špatné počasí a deštěm sužované tréninkové středisko mi na motorce dovolilo trávit jen dva dny. S tím nejsem spokojený, potřeboval jsem víc," přiznal Podmol.

VÍCE
VIDEO: Podmola trefil před závody soupeř. Mohl z toho být masakr!
motocross

Ani na zemi už není pro freestyle motokrosaře bezpečno. Před závodem mistrovství světa ve švýcarské Basileji skočil na Libora Podmola jeden ze soupeřů. K incidentu došlo během představování jezdců a český reprezentant navíc vezl na motorce roztleskávačku. „Když jsem projížděl kolem rampy, najednou jsem si všiml splašeného Australana, jak na mě letí vzduchem. Mohlo to skončit totálním masakrem,“ stěžoval si Podmol, kterému se naštěstí nic nestalo, a v úvodním závodě letošní sezony skončil na čtvrtém místě.

VÍCE
MS FMX Basel 2018: Melero vítěz, Podmol po dohadech čtvrtý
motocross

Český freestyle motokrosař Libor Podmol začal sezonu čtvrtým místem v závodě mistrovství světa ve švýcarské Basileji. Zároveň se jednalo o jeho první soutěžní akci na nové motorce značky Husqvarna. Úvod sezony ovládl úřadující šampion Španěl Maikel Melero, druhý byl Němec Luc Ackermann a třetí Francouz Remi Bizouard. „S mým výkonem jsem spokojen. Nečekal jsem, že pojedu s takovou lehkostí. Zároveň jsem nečekal, že mě rozhodčí dají až na čtvrté místo,“ konstatoval Podmol.

VÍCE
Libor Podmol přesedlal na Husqvarnu a chce jet Dakar
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol se rozhodl po pěti letech vyměnit značku svého motocyklu. Od letošního roku přešel z Yamahy na Husqvarnu. S novým výrobcem se zaměří více na své projekty a v budoucnosti by se rád s Husqvarnou zúčastnil také Dakarské rallye. „Už jsem potřeboval změnu. Navíc myslím také na budoucnost – právě Husqvarna má jedno z nejlepších zázemí na Dakarské rallye,“ vysvětloval Libor Podmol, druhý nejlepší závodník v mistrovství světa ve freestyle motokrosu za rok 2017.

VÍCE
Češi skončili v bitvě národů ve freestyle motokrosu na třetím místě
motocross

V sobotním večeru bojovaly nejlepší národní týmy v německém Oberhausenu. Prestižní akce se zúčastnili také tři čeští freestyle motokrosaři – Libor Podmol, Martin Koreň a Matěj Česák. Naopak dorazit nemohli zranění Filip Podmol a Petr Pilát. Týmy soutěžily proti sobě v disciplínách MAXXIS Best Whip, Synchro, Rockwell Best Trick a Freestyle. Češi nakonec skončili na třetím místě. Z vítězství se radovali Australané, druzí byli Němci.

VÍCE
Video On The Pipe 7: The Last Hit je venku!
motocross

Zajímá vás, jak režisér Jay Schweitzer zdokumentoval historickou cestu napříč světem nejvíce progresivního freestyle motokrosového sportu (FMX) od jeho samotného zrození v roce 2000 až do současnosti v dalším pokračování On The Pipe 7: The Last Hit? Video mapuje například souboj mezi Wes Agee a budoucím fenoménem Brianem McCartym o nejdelší freeride backflip. Návštěva tréninkového „plácku“ francouzských bratrů Thomase a Charlese Pages stojí…

VÍCE