Libor Podmol přesedlal na Husqvarnu a chce jet Dakar
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol se rozhodl po pěti letech vyměnit značku svého motocyklu. Od letošního roku přešel z Yamahy na Husqvarnu. S novým výrobcem se zaměří více na své projekty a v budoucnosti by se rád s Husqvarnou zúčastnil také Dakarské rallye. „Už jsem potřeboval změnu. Navíc myslím také na budoucnost – právě Husqvarna má jedno z nejlepších zázemí na Dakarské rallye,“ vysvětloval Libor Podmol, druhý nejlepší závodník v mistrovství světa ve freestyle motokrosu za rok 2017.

VÍCE
Češi skončili v bitvě národů ve freestyle motokrosu na třetím místě
motocross

V sobotním večeru bojovaly nejlepší národní týmy v německém Oberhausenu. Prestižní akce se zúčastnili také tři čeští freestyle motokrosaři – Libor Podmol, Martin Koreň a Matěj Česák. Naopak dorazit nemohli zranění Filip Podmol a Petr Pilát. Týmy soutěžily proti sobě v disciplínách MAXXIS Best Whip, Synchro, Rockwell Best Trick a Freestyle. Češi nakonec skončili na třetím místě. Z vítězství se radovali Australané, druzí byli Němci.

VÍCE
Video On The Pipe 7: The Last Hit je venku!
motocross

Zajímá vás, jak režisér Jay Schweitzer zdokumentoval historickou cestu napříč světem nejvíce progresivního freestyle motokrosového sportu (FMX) od jeho samotného zrození v roce 2000 až do současnosti v dalším pokračování On The Pipe 7: The Last Hit? Video mapuje například souboj mezi Wes Agee a budoucím fenoménem Brianem McCartym o nejdelší freeride backflip. Návštěva tréninkového „plácku“ francouzských bratrů Thomase a Charlese Pages stojí…

VÍCE
L. Podmol dotiskl deník a pracuje na interaktivní knize!
motocross

Úspěšný rok má za sebou freestyle motokrosař Libor Podmol. Vybojoval druhé místo na mistrovství světa, další cenný kov přivezl z X-Games, když v Minneapolisu skončil třetí. Odpočívat po konci sezony ale nebude. Podmol se hodlá zaměřit na pokračování svého úspěšného deníku. „Vydal jsem ho vloni a už jsem ho dvakrát musel dotisknout. Zájem o něj je obrovský. Nyní už připravuji pokračování, které chci propojit s mojí mobilní aplikací. Půjde o interaktivní knihu," naznačil letošní vicemistr světa.

VÍCE
Libor Podmol se stal popáté vicemistrem světa ve freestyle motokrosu
motocross

Český freestyle motokrosař skončil v posledním závodě mistrovství světa v čínském Šen-čenu na druhém místě a stejnou příčku získal také v celkovém hodnocení seriálu. Světovým šampionem pro letošní rok se stal Španěl Maikel Melero, kterému v závodě stačilo šesté místo. Petr Pilát byl po pádu pátý a celkově tak skončil za medailovými pozicemi na čtvrté příčce. Celkově druhý byl Francouz David Rinaldo, který oba závody v Číně vyhrál.

VÍCE
FMX GG 2017: Podmol, Pilát a Torronteras zvedli vyprodanou arénu ze sedaček!
motocross

17. ročník show – nabitá O2 arena – Petr Pilát a Libor Podmol hvězdami večera... Praha má za sebou 17. ročník nejstarší freestyle motokrosové show v Evropě, FMX Gladiator Games, která opět proběhla ve velkém stylu. Skutečné hvězdy světové FMX scény se v sobotu 4. listopadu sjely do Prahy, aby českému publiku ukázaly to nejlepší ze svého rejstříku triků, utkaly se mezi sebou v tradičním head to head gladiátorském klání. Někteří gladiátoři premiérově předvedli zbrusu nové triky. Dechberoucí elektrizující atmosféra, neuvěřitelné výkony v duchu hesla „nic není nemožné“, i téměř popření zákonů gravitace.

VÍCE
FMX Gladiator Games 2017 report
motocross

Již 17. ročník vyhlášené freestyle akce s názvem FMX Gladiator Games je za námi. Diváci byli opět svědky několika pamětihodných momentů, z nichž nejvíc vyčníval Frontflip Libora Podmola, ovšem blýskl se i Petr Pilát a další.

VÍCE
FMX GG 2017: Létající motorkáři už jsou v Praze!
motocross

17. ročník – hvězdy světové FMX scény – největší freestyle motokrosový svátek: Hvězdy FMX už jsou v Praze. V O2 areně testují pevnost nájezdových ramp a synchronizují své skoky. Na show už se připravuje také Leoš Mareš, který bude v sobotu 4. 11. nejstarší evropskou freestyle motokrosovou show uvádět. Kultovní akce plná burácejících motorů a extrémních výkonů pokaždé zajistí atmosféru plnou napětí, kterou tak milují malí i velcí fanoušci adrenalinu.

VÍCE
FMX Gladiator Games 2017: VÝHERCI soutěže o 3 x 2 vstupenky
motocross

Letošní 17. ročník nejstarší freestyle motokrosové akce v Evropě - FMX Gladiator Games je už doslova za nájezdem na rampu díky termínu konání v sobotu 4. 11. 2017 v pražské O2 aréně. Přípravy jsou v plném proudu, a tak bychom rádi potěšili výherce naší soutěže, kteří díky správným odpovědím a šťastnému dni neutratí za lístky ani korunu. A kdo tedy vyhrál 3 x 2 vstupenky? Čtěte…

VÍCE
Bratři Podmolové předvedou na Gladiator Games historické triky
motocross

Ukáží divákům něco, co doposud žádný český freestyle motokrosař nedokázal. Už několik týdnů trénuje Libor Podmol salto vpřed, jeho bratr Filip zase dvojité salto. Nevídané triky budou k vidění již tuto sobotu 4. listopadu v rámci legendární akce FMX Gladiator Games v pražské O2 aréně. „Přiznám se, že jsem pár dní před akcí trochu znejistěl. Museli jsme změnit nastavení rampy, nějak to přestalo fungovat. Proto budu muset ještě potrénovat,“ prohlásil Libor Podmol, mistr světa a vítěz X-Games.

VÍCE