Dvakrát odložené 20. FMX Gladiator Games budou 28. května!
motocross

Nejstarší freestyle motocrossová show v Evropě, FMX Gladiator Games se chystá na svůj 20. ročník! Ten se už doopravdy uskuteční 28. května 2022, na tradičním místě, v pražské O2 areně. Pandemie koronaviru a opatření jej bohužel dvakrát odložili, nyní už se však fanoušci dočkají, a to v plné parádě! Těšit se mohou na velkolepé oslavy 20. výročí akce, během které nebudou ochuzeni o české ani zahraniční hvězdy FMX scény, dechberoucí skoky a triky při kterých tuhne krev v žilách a pochopitelně ani o elektrizující atmosféru celé show. V rámci jubilejního ročníku organizátoři nabídnou rovněž pohled do historie FMX, jezdci představí vývoj jednotlivých skoků a triků v čase a řada přijde i na tradiční gladiatorské souboje a nejedno překvapení.

VÍCE
Podmolovi vytáhli šrouby z nohy a představil nový film
motocross

Ve svých nohách má po drsném pádu celkem 39 šroubů. Vážné zranění se však Liboru Podmolovi léčí a po nedávné operaci mu v nemocnici několik z nich vyndali. „Zkoušeli mi v Malvazinkách vyndat všechno železo z pravé nohy, nakonec to nevyšlo. Několik šroubů mám ale pryč. Můj stav se lepší – musí, v tomto roce mám velké plány,“ prohlásil slavný freestyle motokrosař, který vážně havaroval v závodě v Německu v roce 2019. Vloni úspěšně dokončil Dakarskou rallye a nyní Podmolovi vyšel nový film s názvem Život je cíl.

VÍCE
Gladiátoři se přesouvají na příští květen
motocross

Bohužel i letošní FMX Gladiator Games museli pořadatelé přesunout. Našli nový vhodnější termín, která je naplánován na 28. května 2022. V té době by už nemusela platit tak přísná pravidla a do arény by mohli přijít všichni fanoušci této vynikající show.

VÍCE
FMX Gladiator Games se chystají na jubilejní 20. ročník
motocross

Nejstarší freestyle motocrossová show v Evropě, FMX Gladiator Games se chystá na svůj 20. ročník! Ten se uskuteční 27. listopadu 2021, na tradičním místě, v pražské O2 areně. Fanoušci se mohou těšit na velkolepé oslavy 20. výročí akce, během které nebudou ochuzeni o české ani zahraniční hvězdy FMX scény, dechberoucí skoky a triky při kterých tuhne krev v žilách a pochopitelně ani o elektrizující atmosféru celé show. V rámci jubilejního ročníku organizátoři nabídnou rovněž pohled do historie FMX, jezdci představí vývoj jednotlivých skoků a triků v čase a řada přijde i na tradiční gladiatorské souboje a nejedno překvapení.

VÍCE
Rock and Ride 2021 ovládl i s vyhozeným ramenem Filip Podmol
motocross

Freestyle motokrosař Filip Podmol se stal letošním domácím šampionem. Na akci Rock'n'ride, v rámci které se uspořádal jediný oficiální republikový závod, porazil svého staršího bratra Libora Podmola. Třetí skončil Josef Aron. Podmola nezastavila ani zdravotní komplikace. „Během jízdy mi vypadlo rameno, když jsem se ve vzduchu sápal po motorce. Podařilo se mi ho ale nahodit zpět a mohl jsem tak závod dokončit. Skvělé, že to tak vyšlo,“ tvrdil Filip Podmol po vítězství v areálu Kavčák u Benešova.

VÍCE
Robbie Maddison – Backyard
motocross

Legenda freestylu Robbie Maddison stále tráví čas vymýslením šílených projektů, skákéním a dalších bláznovství, které tvoří zejména na svých pozemcích v Kalifornii. Tam se přistěhoval a hned si upravil podmínky podle svého.

VÍCE
Podmol představil film, který je památkou na zesnulého tátu
motocross

Cesta je cíl. To je název nového dokumentárního filmu o motocyklistovi Liboru Podmolovi, jehož premiéra proběhla v pražském kině Aero. Ukazuje příběh mistra světa ve freestyle motokrosu od jeho začátků přes vážná zranění až po letošní dramatické závodění na Dakarské rallye. Snímek je částečně také vzpomínkou na Liborova zesnulého otce, který tragicky zahynul při autonehodě v roce 1999. „Když jsem viděl finální verze, rozbrečel jsem se jak malej kluk. Je to hodně osobní a emotivní,“ uvedl Podmol, který při této příležitosti zároveň oznámil, že pojede Dakar 2022 bez asistence.

VÍCE
Pilníkovo pozdní odpoledne bude!
motocross

Krátkou zprávu uvedl na svých sociálních sítích oblíbený freestyle motokrosař Petr Pilát. Na jeho hojně navštěvovanou akci můžeme do Čerčan vyrazil 4. září 2021! Další informace budou následovat.

VÍCE
FMX Gladiator Games až příští rok
motocross

Další oblíbenou akcí, která musela být přeložena, jsou již tradiční FMX Gladiator Games, které se měly znovu konat v pražské O2 Aréně. Prohlášení pořadatelů hledejte níže.

VÍCE
Libor Podmol už zase skáče doma na zahradě salta!
motocross

Loni na jaře to vypadlo, že bude po vážném zranění sotva chodit, teď už na motorce zase skáče salta. Někdejší mistr světa ve freestyle motokrosu Libor Podmol zlomeniny obou nohou rozchodil a chystá se na nový sportovní cíl, kterým je slavná Rallye Dakar. Nebezpečné triky ho ale stále přitahují, naposledy je předváděl o víkendu na vlastní zahradě. „Když se u nás dělá garden party, tak létají motorky ve vzduchu,“ prohlásil Podmol, který vše pojal jako dobročinnou akci na pomoc handicapovanému Davídkovi. V sobotu budou navíc jeho triky opět k vidění v rámci Podmol Brothers Show ve Vlašimi.

VÍCE