Robocop Libor Podmol se s 39 šrouby přesouvá z Mnichova domů
motocross

Libor Podmol se během včerejška přesunul z mnichovské nemocnice do České republiky. Nejlepší český freestyle motokrosař si před třemi týdny během závodu mistrovství světa zlomil obě nohy a v Německu absolvoval tři operace. Rekonvalescence bude nyní probíhat doma, v plánu má však navštívit nemocnici v Mladé Boleslavi a fyzioterapeuta. „Stav vypadá stabilizovaně. Levačka je na tom líp než pravačka, což jsem ale cítil už v hale po dopadu na zem. Podle doktorů budu chodit za pět až šest měsíců, já to chci stihnout do třech," vyhlásil Podmol.

VÍCE
Filip Podmol přelétl Taxis a podpořil zraněného bratra!
motocross

Povedlo se! Filip Podmol jako první člověk přeskočil Taxisův příkop na motorce. Nad legendární dostihovou překážkou v Pardubicích předvedl během BARTH Day několik salt vzad a další freestyle motokrosové triky. Náročnost celé akce umocňoval vítr a technické problémy s odrazovou rampou. „Bylo to zajímavé, šílené a všechno dohromady. Z překážky jsem měl respekt. Jsem rád, že všechno vyšlo,“ prohlásil Filip Podmol, který se po skocích vyfotil s fanoušky. Společně s nimi podpořil jeho staršího bratra Libora Podmola, který se zotavuje v mnichovské nemocnici se zlomenýma nohama.

VÍCE
Barth Day 2019: Salta nad Taxisem a podpora zraněnému L. Podmolovi
motocross

Už jen pár dní zbývá do ojedinělého sportovního okamžiku. Freestyle motokrosař Filip Podmol vyskočí nad legendárním Taxisovým příkopem a provede salto s motorkou. A to v rámci BARTH Day, který se uskuteční v sobotu 11. května na pardubickém dostihovém závodišti. „Celodenní rodinná akce bude také ve znamení podpory Liboru Podmolovi, který se měl zúčastnit, ale v současné době mu operují jeho zlomené nohy," prohlásil organizátor Miroslav Vraný. Vrcholnou záležitostí bude BARTH Run Velká pardubická na 10 kilometrů. Závodit se dá také na kole, koloběžce nebo s pejskem. O sportovně-společenskou událost je velký zájem.

VÍCE
Podmol skok na motorce přes Taxis bude. Zraněného Libora nahradí Filip!
motocross

Unikátní moment se rušit nebude. Legendární Taxisův příkop 11. května během BARTH Day přeskočí zcela poprvé freestyle motokrosař. Avizovaného Libora Podmola, který si při nešťastné nehodě během závodu Mnichově zlomil obě nohy, nahradí jeho mladší bratr Filip. „Chci touto akcí mého bráchu podpořit. V nemocnici bude překonávat následky svého zranění, já se zase pokusím překonat nejproslulejší dostihovou překážku. Myslím, že když se vše povede, tak mu to udělá radost. Stejně jako podpora od fanoušků," prohlásil Filip Podmol, který na pardubickém závodišti plánuje divákům ukázat nejtěžší triky a salta na motorce.

VÍCE
Libor Podmol nedokončil svět v Mnichově. Po pádu má zlomeniny obou nohou
motocross

Nejlepší český freestyle motokrosař si během závodu mistrovství světa v Mnichově 2019 přivodil komplikovaná zranění. Libor Podmol při posledním triku finálové jízdy musel po chybě z motorky předčasně seskočit na zem. Po dopadu si zlomil obě nohy. Ihned po nehodě byl český závodník převezen do nemocnice k operaci. Další vyšetření proběhnou v pondělí.

VÍCE
TZ: Podmol plánuje další bláznivinu - skok přes Taxis v Pardubicích
motocross

Nejlepší český freestyle motokrosař má před sebou další unikátní výzvu. Jako první člověk přeskočí na motorce Taxisův příkop! Libor Podmol nejznámější překážku slavného dostihového závodu Velká pardubická překoná saltem vzad, ale také nebezpečným saltem vpřed. Náročné triky předvede 11. května v rámci běžeckého závodu BARTH Day. „Velkou pardubickou sleduji každý rok a když koně najíždějí na Taxis, trnu pokaždé hrůzou. Jsem nadšený, že přes nejtěžší překážku budu moct přelétnout,“ prohlásil Libor Podmol, mistr světa ve freestyle motokrosu.

VÍCE
Libor Podmol přeskočí pardubický Taxis
motocross

Nejlepší freestyle motocrossař z České republiky se rozhodně nebojí žádné výzvy. Libor Podmol již přeskočil dům a předvedl nespočet triků po celém světě. Společně s Motocentrem Barth představili na středeční Opening Party nové překvapení a show pro fanoušky freestylu. Libor v květnu přeskočí nejtěžší dostihovou překážku Taxisův příkop na dostihovém závodišti v Pardubicích.

VÍCE
X-Knights 2019 klepou v Costa Rice na dveře!
motocross

Každoroční světová freestylová akce s názvem X-Knights letos vypukne již tuto sobotu 9. března! Kolem sedmé hodiny večerní (kostarického času) se utkají ti nejlepší jezdci z celého světa, a to v disciplínách FMX a BMX.

VÍCE
Létající Podmol rozjel MS třetími místy. Trénink na surfu se vyplatil, říká
motocross

Nová sezona mistrovství světa ve freestyle motokrosu odstartovala úvodními dvěma závody v Berlíně. Libor Podmol v pátek a v sobotu v Mercedes aréně obsadil pokaždé třetí místo. Ze dvou vítězství se radoval Němec Luc Ackermann, který předváděl dvojitá salta. Druhé příčky si pohlídal Španěl Maikel Melero. „Šampionát se mi podařilo rozjet skvěle. Bylo důležité, že jsem pokaždé předvedl čisté jízdy a nedopustil žádnou chybu. Vím, že musím přidat další nové triky, abych v závodech vítězil," prohlásil Libor Podmol, který v loňském roce skončil celkově na třetí pozici. Další čeští závodníci Petr Pilát a Filip Podmol nepostoupili pokaždé z kvalifikace.

VÍCE
Podmol začal MS FMX 3. místem. Před sezonou surfoval na vlnách
motocross

Pátečním závodem v Berlíně odstartovala sezona mistrovství světa ve freestyle motokrosu. Libor Podmol vybojoval v úvodu třetí místo. Z vítězství se radoval Němec Luc Ackermann, na druhém místě skončil Španěl Maikel Melero. Další čeští závodníci Petr Pilát a Filip Podmol nepostoupili z kvalifikace. „Za bednu jsem velmi šťastný, popravdě jsem tento výsledek nečekal. V dopoledním tréninku jsem si lehce narazil rameno a málem zničil tetování mojí dcery na ruce. To mě trochu rozhodilo,“ dodal s úsměvem Podmol, který v minulém ročníku šampionátu skončil na celkovém třetím místě. Druhý závod v Berlíně se uskuteční dnes večer.

VÍCE