Podmolové odtajnili FMX Gladiator Games 2017 triky! Bude i salto vpřed?
motocross

Již za necelý měsíc, 4. listopadu 2017, se do pražské O2 arény sjedou špičky světové freestyle motokrosové scény, aby se utkaly v show FMX Gladiator Games, nejstarší evropské FMX akci. Mezi největší hvězdy budou patřit i bratři Libor a Filip Podmolové, kteří již nyní pilně trénují nové triky, které v premiéře předvedou. Diváci se tak první listopadovou sobotu stanou svědky podívané, při které Libor Podmol na svém motocyklu předvede front flip neboli salto vpřed a bratr Filip nezůstane pozadu a pokusí se o dvojité salto vzad.

VÍCE
FMX Gladiator Games 2017: Adrenalin a premiérové triky již 4. listopadu!
motocross

FMX GLADIATOR GAMES 2017: 17. ročník – hvězdy světové FMX scény – největší freestyle motokrosový svátek! První listopadovou sobotu se pražská O2 arena otřese v základech! Na programu je již 17. ročník proslulých FMX Gladiator Games, které do Prahy opět přivezou naprostou světovou špičku FMX jezdců, nabídnou adrenalinovou zábavu ve stylu silných strojů, vůně benzínu, burácení motorů, extrémních výkonů i podívané pro celou rodinu.

VÍCE
ROCK'N'RIDE: Freestyle triky, skvělá atmosféra a závody endura!
motocross

Od pátku do neděle se kousek od Benešova uskutečnila oživená akce ROCK AND RIDE. Do areálu Kavčák přilákala kolem 2,5 tisíce návštěvníků. Po tři dny probíhaly večírky za živé hudby a přes den se řádilo na motorkách. Program vyplnil freestyle motokros a závody endura. „Zaplnili jsme maximální kapacitu, na kterou jsme pro letošní ročník byli připraveni. Chceme, aby se z ROCK AND RIDE stala tradiční letní událost,“ dodal Martin Koreň, zkušený freestyle motokrosař a hlavní organizátor.

VÍCE
ROCK N RIDE láká na souboj bratrů Podmolů a hvězdy endura!
motocross

Přijet na vlastní motorce, zajezdit si po areálu, poslechnut si živou muziku a podívat se na závody. A to pořádné! Motocyklový festival ROCK'N'RIDE slibuje nevšední kombinaci a zážitky. Již v sobotu 28. června odstartuje freestyle motokrosová show včele s čerstvým medailistou z X-Games Liborem Podmolem, kterého vyzve jeho mladší bratr Filip, zkušený Martin Koreň a další jezdci z české špičky. To v SuperEnduru půjde zase o souboj domácích šampionů Ondřeje Helmicha s Radkem Tomanem.

VÍCE
Libor Podmol ukořistil bronz na X Games Minneapolis 2017!
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol neobhájil na X-Games zlatou medaili v disciplíně Step-up. Medaili z Minneapolis si ale odvezl, když skončil se dvěma soupeři na děleném třetím místě. Podmol nepřekonal laťku ve výšce 43 stop (13,1 metru). Naopak vítězný Australan Jarryd McNeil zdolal jako jediný 44 stop (13,4 metru). Na druhém místě byl Američan Bryce Hudson.

VÍCE
Red Bull X-Fighters 2017 - Večer Double Backflipů!
motocross

Šestnáctý ročník série Red Bull X-Fighters, který se konal již tradičně v madridské areně Plaza de Toros de Las Ventas, přinesl hned několik překvapivých okamžiků. Hned první smutná zpráva pro fanoušky byla neúčast Toma Pageho (FRA), který do závodu nemohl nastoupit kvůli rekonvalescenci a nebyl tak schopen obhájit titul z minulých let. Pages ovšem v Madridu nechyběl a ostatním jezdcům dělal alespoň psychickou podporu. Bylo tedy jasné, že o první místo bude velký boj a kandidátů na stupeň nejvyšší bylo hned několik.

VÍCE
RBXF Madrid 2017: Zraněný Christian Meyer opouští nemocnici
motocross

Pakliže jste sledovali Red Bull X-Fighters 2017, určitě vám neunikl děsivý moment, kdy se španělský freestyle motokrosař Christian Meyer coby "Novillero" (= nováček) pokusil o Double Backflip - dvojité salto vzad a nezvládl dopad. Christian po několika dnech konečně opouští nemocnici se zlomenou klíční kostí, dvojitou frakturou pánve a s poraněnými plícemi.

VÍCE
Podmol odletěl na X-Games: Jsem zdravě naštvaný, chci medaili!
motocross

Libor Podmol jako jediný český zástupce odletěl v úterý ráno na letní olympiádu extrémních sportů do USA. Prestižní X-Games začnou v Minneapolis již ve čtvrtek. Český freestyle motokrosař se představí ve dvou disciplínách během jediného dne! V sobotu od 19:00 SEČ (PP na Nova Sport 2) bude ve Step-upu, tedy ve skoku do výšky přes laťku, obhajovat zlatou medaili z loňského roku. A od 2:00 nedělního rána (PP na Nova Sport 1) odstartuje do disciplíny Best Trick. „Bude to náročné, ale věřím si. Jsem zdravě naštvaný a chci se porvat o medaile,“ vyhlásil Podmol, který je také náhradníkem v disciplíně Freestyle.

VÍCE
Pilníkovo pozdní odpoledne: Ani déšť slavnost freestyle motokrosu nespláchl
motocross

V sobotu se uskutečnil již dvanáctý ročník „Pilníkova pozdního odpoledne“. Čím byl výjimečný? Snad poprvé v historii do programu zasáhl prudký déšť. Po pauze se však opět závodníci rozjeli a do tréninkového areálu v Čerčanech na Benešovsku se mohli diváci vrátit. Co všechno viděli? Exhibici parkouru, skákání na trampolíně, Olgu Lounovou a hlavně – první letošní závod mistrovství republiky ve freestyle motokrosu! „Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří dorazili a hlavně zůstali. V příštím roce nás snad déšť nepřekvapí,“ dodal hlavní organizátor Petr Pilát.

VÍCE
Pilníkovo pozdní odpoledne 2017 osvěží parkour a závod MČR
motocross

Freestyle motokros, veleskoky na trampolíně, jezdci na BMX nebo vystoupení parkouru. Takové jsou hlavní body 12. ročníku „Pilníkova pozdního odpoledne.“ Tradiční adrenalinová akce se uskuteční již v sobotu v tréninkovém areálu v Čerčanech. A kromě exhibičních a hudebních vystoupení v ní proběhne úvodní závod mistrovství České republiky ve freestyle motokrosu. V něm je největším favoritem úřadující domácí šampion a zároveň hostitel – Petr Pilát.

VÍCE