Podmol se chystá v Číně na další bitvu a zvyká si na novou motorku
motocross

Po několikaměsíční pauze vyráží Libor Podmol do závodu mistrovství světa. V čínském Wu-chanu bude mít však nemalé komplikace. Český freestyle motokrosař nebude předvádět triky na motorce husqvarna, se kterou absolvoval doposud všechny letošní závody, ale nuceně se musel vrátit na yamahu. „Byl jsem přesvědčen, že si v Číně stejně jako všude na světě půjčím motorku od lokální Husqvarny. Bohužel to nakonec nevyšlo,“ prohlásil Podmol. Do zítřejšího závodu nastoupí také jeho bratr Filip Podmol.

VÍCE
FMX GG 2018: Bratři Podmolové skočí současně double backflip!
motocross

Jubilejní ročník FMX Gladiator Games, který se v pražské O2 areně uskuteční první listopadovou sobotu, proběhne podle všeho ve velkém stylu! Jedinečnou atmosféru, adrenalin a výkony na samé hranici všech limitů letos ještě umocní světový unikát v podobě společného dvojsalta. To, jako první Češi, předvedou Libor a Filip Podmolovi, kteří v jediný moment skočí současně vedle sebe stejný trik – double back flip neboli dvojsalto vzad. Týdny tvrdých tréninků, pilování chyb, vymýšlení koncepce, desítky zničených kusů molitanu v rámci tréninku „do měkkého“, litry spotřebovaného benzínu i drobné defekty na motocyklech – to vše za unikátním trikem stojí. 3. listopadu by tak mělo být veškeré úsilí v nabité O2 areně zúročeno!

VÍCE
Na Slovensku se něco chystá! FMX showtime 2018
motocross

Najväčšia extrémna show mieri do Valčianskej doliny v sobotu 13. 10. 2018! Tí najlepší motokrosoví freestylisti zo Slovenska, Poľska a Čiech zamieria v októbri do Valčianskej doliny, aby ste si vy mohli užiť dychvyrážajúcu show plnú extrémnych skokov, sált a premetov na motorkách.

VÍCE
Zpátky do minulosti: X Games Minneapolis 2018
motocross

X Games. Světová soutěž akčních sportů, mezi sportovci nazývána také jako olympiáda extrémních sportů, a i to má své důvody. První dva ročníky totiž nesly název Extreme Games a až v roce 1997 se usadil již světoznámý název X Games. Právě tady se posouvají hranice hned v několika sportech a jejich různorodých disciplínách- Skateboard, BMX, Moto.

VÍCE
Podmol předvedl ve Vlašimi první venkovní salto vpřed!
motocross

První freestyle motokrosové salto vpřed v rámci venkovní akce bylo k vidění o víkendu ve Vlašimi. Během městských oslav ho předvedl Libor Podmol. Skoro pět tisíc diváků sledovalo velkou exhibici, na celonafukovacím dopadu se vystřídala šestice jezdců. K vidění byli freestyle koloběžkáři nebo BMX vystoupení. „Publikum bylo fantastické a neustále nás hecovalo k dalším trikům. S mým bratrem Filipem jsme předvedli show, kterou chceme nabízet dalším zájemcům,“ prohlásil Libor Podmol.

VÍCE
Andrenalinoví FMX Gladiator Games letos oslaví v O2 areně 18 let!
motocross

Nejstarší freestyle motokrosová show v Evropě, FMX Gladiator Games vstupuje letos již do svého 18. ročníku. Svoji plnoletost oslaví první listopadovou sobotu, 3. listopadu v O2 areně tím nejlepším způsobem - dalším ročníkem populární show plné adrenalinu, napětí, silných strojů, vůně benzínu a jedinečných výkonů jezdců. Letošní ročník FMX Gladiator Games se stane opravdovým svátkem freestyle motokrosu, kdy do Prahy přiveze ty nejzářivější hvězdy aktuální české i světové FMX scény a O2 arena se tak doslova otřese v základech.

VÍCE
Rock and Ride 2018: Podmol se vyřadil otřesem mozku, Koreň vítězem!
motocross

Celkem 240 motorkářů se zapojilo o víkendu do závodů v rámci unikátní akce ROCK'N'RIDE. Ve freestyle motokrosu vládl Martin Koreň, který porazil favorizované bratry Podmoly. Country Cross memoriál opanovali bratři Kuklíci a z vítězství v SuperEnduru se radoval Radek Toman. Během víkendu se v areálu KBS UAMK u Benešova protočilo kolem 3000 lidí. Nepříjemností byla situace kolem Libora Podmola, který si po pádu během triku přivodil menší otřes mozku. Během večera byl však v pořádku a odjel domů odpočívat.

VÍCE
TZ: Libor Podmol se vrátil z Afriky a láká na ROCK'N'RIDE
motocross

Libor Podmol absolvoval exhibici v Africe a nyní už je v plných přípravách na motorkářskou událost ROCK'N'RIDE, která se uskuteční v areálu KBS UAMK u Benešova od pátku 10. srpna. Společně s bratrem Filipem předvedli triky v Namibii, projeli se také v poušti po dunách. „Bylo to neskutečné. Diváků přišlo dost a byli vyvalení z každého triku,“ popsal atmosféru Libor Podmol, který bude jednou z hvězd motorkářské události ROCK'N'RIDE. Ta se uskuteční od pátku do sobotního večera.

VÍCE
Podmol skvěle naladil motorku a bral další stříbro z X-Games!
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol získal na X-Games svoji osmou medaili! Jediný český zástupce na olympiádě extrémních sportů v americkém Minneapolis skončil na druhém místě v závodě Step-up, tedy ve skoku přes laťku. Podmolovi se povedlo překonat výšku 12,5 metru, což bylo rozhodující pro zisk medaile. Laťku ve výšce 13 metrů už však nepřeskočil. To se povedlo jedině Australanu Jarrydu McNeilovi, který se stal vítězem. Na třetím místě skončil Američan Colby Raha. „Mám z toho neskutečnou radost. X-Games absolvuji na sériové motorce, kterou jsem si vyzvedl v obchodě a pouze ji polepil. Nakonec se nám ji povedlo skvěle vyladit," prohlásil Podmol.

VÍCE
Libor Podmol chce další medaili z X Games! Připravil si nový trik
motocross

Libor Podmol jako jediný český zástupce odletěl na letní olympiádu extrémních sportů do USA. Prestižní X-Games začaly v Minneapolis už ve čtvrtek. Český freestyle motokrosař se představí ve dvou disciplínách během jediného dne! V sobotu od 21:00 SEČ (PP na Nova Sport 1) bude ve Step-upu, tedy ve skoku do výšky přes laťku, obhajovat medaili z loňského roku. A od 1:00 rána (PP na Nova Sport 1) odstartuje do disciplíny Best Trick.

VÍCE