Filip Podmol porazil největší hvězdy na XPilots v Mexiku!
motocross

Velký úspěch zaznamenal Filip Podmol na prestižním Xpilots. Český jezdec totiž triumfoval v závodě v Mexicali v rámci freestyle motokrosové série, která je jednou z nejznámějších a z nejstarších v Jižní Americe. Navíc se mu podařilo porazit hvězdy jako Australana Roba Adelberga nebo Japonce Taka Higashina, a to přesně na den jeho 27. narozenin. „Dopřál jsem si asi nejlepší narozky. Porazil jsem kluky, které odmalička obdivuji," prohlásil Filip Podmol po svém velkém triumfu. Závod se uskutečnil na slavném baseballovém stadionu. Série pokračuje o víkendu v mexickém v La Paz.

VÍCE
Bratři Podmolové a Česák stříbrní v soubojích národů v Mnichově
motocross

Vrátil se na místo, kde prodělal své největší bolesti. Právě v Mnichově si Libor Podmol v roce 2019 po pádu přivodil mnohačetné zlomeniny na nohách. O víkendu tu však soutěžil, opět v rámci série Night of the Jumps. „Trochu nervózní jsem byl, ale nějak zásadně jsem to neprožíval. Jsem rád, že se nám dařilo. Kdyby mi někdo v lednu po dvou rupnutých obratlech z Dakaru řekl, že budu v březnu mít v ruce pohár z mezinárodního FMX eventu, tak bych mu asi nevěřil,\" dodal Podmol, který společně se svým bratrem Filipem a Matějem Česákem skončil na druhém místě v souboji národů.

VÍCE
 Podmol s dakarskou motorkou předvedl salto a trénuje freestyle
motocross

Po bolestivé Dakar rallye je opět v akci! Libor Podmol na tradičním Masters of Dirt v Rakousku uchvátil diváky, když se speciálem na dálkové soutěže hodil salto. A k tomu pak ještě přidal další trik. Přitom před více než dvěma měsíci si po pádu v první etapě na Dakaru udělal kompresní zlomeninu dvou obratlů. A ještě před čtyřmi týdny si nechal vyndat veškeré kovové šrouby z levé nohy. „Zdravotně to ještě není na sto procent, ale už jsem zpět v práci," dodal s úsměvem Podmol, populární jezdec na motorce.

VÍCE
Podmol na NIGHT of the JUMPs nedotočil dvojité salto
motocross

Vítězství, potom pád. Tak se dá zhodnotit vystoupení Filipa Podmola na NIGHT of the JUMPs v Berlíně. V pátek totiž elitní český freestyle motokrosař triumfoval v soutěži o nejlepší trik a společně s Matějem Česákem a Petrem Pilátem vyhráli mezi reprezentačními týmy. Jenže v sobotu se mu nepovedlo dvojité salto a musel vyskočit z motorky. „Letěl jsem z jedenáctimetrové výšky a dopadl naštěstí do vzduchové rampy. I tak jsem byl pochroumaný a mám nateklý loket,“ popsal Podmol.

VÍCE
Češi ovládli páteční berlínskou NIGHT of the JUMPs
motocross

Letošní freestylová NIGHT of the JUMPs už nejede pod hlavičkou FIM, ale to nic nemění na tom, že diváci v Berlíně viděli skvělou mezinárodní FMX show! Český tým startoval ve složení Filip Podmol, Petr Pilát a Matěj Česák. Ani jeden ze závodníků si nevedl špatně, bodovali jsme v jednotlivých soutěžích Whip Contest, Synchro Contest i Best Trick. Celkově jsme však jako tým České republiky zvítězili!

VÍCE
FMX Night of the Jumps je zpět a Filip Podmol chce uspět!
motocross

Po delší pauze se oblíbený freestyle motokrosový seriál vrací na scénu. NIGHT of the JUMPs startuje už v pátek v německém Berlíně a chybět u toho nebude ani Filip Podmol. Druhý díl se pak na stejném místě uskuteční v sobotu. Bojovat se bude o titul mistra světa v jednotlivcích, soutěže budou probíhat v Best Whipu, v Synchru, ale také o nejlepší trik.

VÍCE
Marek Rejman – rozhovor MX Interview
motocross

Na Youtube kanále MX Interview najdete zajímavý rozhovor s Markem Rejmanem, pořadatelem oblíbených FMX Gladiator Games. V hodinovém rozhovoru se dozvíte všechno zajímavé, co adrenalinový freestyle přináší a co obnáší organizace velké FMX show!

VÍCE
FMX jezdec Filip Podmol zahájil ve Španělsku sezónu bronzem!
motocross

Parádní úspěch zaznamenal Filip Podmol na akci X-Gravity. Ve španělském San Sebastianu získal třetí místo v náročné konkurenci. Vedle něho totiž startovali tři španělští závodníci Maikel Melero, Dany Torres, Edgar Torronteras a David Rinaldo z Francie. Parádní show sledovalo 8000 lidí.

VÍCE
Lístky na M.o.D. 2023? Perfektní dárek pro adrenalinové nadšence!
motocross

Rakouská adrenalinem nabitá show Masters of Dirt v příštím roce oslaví již dvacáté narozeniny. Vstupenka na tuto jedinečnou akci navíc může být perfektním dárkem „na poslední chvíli“ pro všechny milovníky FMX a obecně létání na všem, co má kola (nebo lyže).

VÍCE
Libor Podmol poprvé v hraném filmu! Zajděte na promítání!
motocross

Pořádnou dávku emocí slibují tvůrci nového českého filmu Adam a jeho poslední cesta. A také Libora Podmola v hlavní roli. Pro mistra světa ve freestyle motokrosu půjde o debut v hraném filmu. Stejně tak pro dokumentaristu Ladise Zemana, jenž se ujal režie. Oba pánové si zvolili nesnadné téma umírání. „Když viděla snímek moje paní, odběhla s pláčem z místnosti. Nedokázala se oprostit od toho, že jde o hraný příběh a ne o realitu,“ líčí Podmol. „Natočili jsme romantické drama, které by mělo diváky motivovat žít svůj život naplno,“ věří Zeman.

VÍCE