Jarní cena Brna 2019 - foto Lukáš Trtílek
silnice

O víkendu 13. - 14. 4. 2019 se na Masarykově okruhu konala již tradiční akce - Jarní cena Brna, jejíž součástí bylo International Sidecar Trophy a Mistrovství a Přebor ČR na přírodních okruzích.

VÍCE
Jarní cena Brna 2019 - foto Tomáš Košík
silnice

O víkendu 12. – 14. 4. 2019 se na Masarykově okruhu bojovalo o první body do tuzemského šampionátu silničních motocyklů. Sezóna na přírodních okruzích začala Jarní cenou Brna. 

VÍCE
WSBK Brno 2018 objektivy Lukáše Trtílka
silnice

Uplynulý víkend 9. a 10. června 2018 patřil na brněnském Automotodromu Mistrovství světa superbiků (WSBK). Stručné shrnutí obou dnů, rozsáhlou a šťavnatou fotogalerii si pro vás připravil náš externí spolupracovník Lukáš Trtílek. Užijte si ji! 

VÍCE
300 zatáček Gustava Havla 2018 by Lukáš Trtílek
silnice

O víkendu 19. - 20. května 2018 se konal oblíbený motocyklový závod 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích v Podkrkonoší. Tento mezinárodní závod silničních motocyklů sahá až do roku 1936, kdy se v jel v podkrkonošských Hořicích poprvé. Závodník ujede na okruhu 12 kol, což na hořickém závodním okruhu činí 312 zatáček. Závod se jmenuje po českém závodníkovi Gustavu Havlovi, který tragicky zahynul v roce 1967.

VÍCE
FIM EWC 8hours Slovakiaring 2018
silnice

Uplynulý víkend (12. 5. 2018) mali diváci možnosť zhliadnuť na Slovakiaringu 8 hodinové vytrvalostné preteky majstrovstiev sveta, ktoré sa idú v rámci seriálu FIM World Endurance Championship. Najznámejším a legendárnym pretekom seriálu je 24 hodín vo francúzskom Le Mans a Bol d’Or, ale nechýbajú ani veľmi populárne trate ako nemecký Oschersleben, japonská Suzuka a práve náš Slovakiaring, kde sa jazdia 8 hodinové preteky.  

VÍCE
WSBK - Lausitzring 2017 v obrazech
silnice

Ještě než se přesune šampionát světových Superbiků po téměř měsíční přestávce do Portugalska na okruh Portimao, připomeňme si v naší fotogalerii atmosféru zatím posledního závodu, který se jel v Německu na okruhu Lausitzring.

VÍCE
Jarní cena Brna v obrazech
silnice

První závod silničních motocyklů u nás jsme měli možnost vidět 21.4.-23.4.2017 na Masarykově okruhu v Brně. Jaká byla atmosféra na okruhu přináší naše fotogalerie, kterou pořídil Miloš Rejman.

VÍCE
Dívky Motosalonu 2017 - foto Zdeněk Růžička
silnice

K motocyklům neodmyslitelně patří krásné slečny, takže ani v pražských Letňanech na Motosalonu nemohly chybět. Jak se mi podařilo pár z nich zachytit u jednotlivých stánků, můžete vysledovat z následující fotogalerie.

VÍCE
Motosalon 2017 - foto Zdeněk Růžička
silnice

Motorkářská sezóna pravidelně začíná prvním víkendem v březnu výstavou Motosalon. Osmý ročník mezinárodního veletrhu motocyklu, čtyřkolek, příslušenství a oblečení se konal v pražských Letňanech ve dnech 2. - 5. 3. 2017, kde obsadil celkem čtyři haly se 132 vystavovateli. Všichni si pochvalovali hojnou účast návštěvníků, jelikož dorazilo přes 50 000 lidí.

VÍCE
Motocykl 2017 - foto Zdeněk Růžička
silnice

Rok utekl jako voda a máme za sebou další výstavu motocyklů. Do pražských Holešovic nás nalákala továrna Jawa na své dva nové modely a na jeden dlouho utajovaný projekt - retro motocykl s velkým obsahem. Níže ve fotogalerii se na něj můžete podívat.

VÍCE