Königa čeká domácí IDM v Mostě a svatba sestry
silnice

Německý superbikový šampionát IDM se o víkendu rozjede v Mostě a chybět u toho nebude ani Oliver König. Český jezdec z týmu Hertrampf Racing Ducati se chce poprvé dostat do cíle a získat své první body. „Bohužel zatím jsem čtyři odjeté letošní závody IDM nedokončil. Jednou šlo o moji jezdeckou chybu, třikrát mě pak zastavila technická závada. Doufám, že mě v Mostě ta smůla, která mě doprovází nějakou chvíli, už opustí," vyhlásil König, který se německého seriálu účastní po dvou sezonách v MS superbiků. Dva závody v Mostě jsou na programu v neděli.

VÍCE
Filip Feigl získal divokou kartu do Mostu
silnice

Předposlední červencový víkend (19. – 21. 7. 2024) se na mosteckém autodromu uskuteční šestý podnik letošního mistrovství světa FIM Superbike World Championship. Jako vždy bylo ve hře několik divokých karet, přidělena byla nakonec jen jedna. Ve třídě WorldSSP bude startovat Filip Feigl, který již druhým rokem úspěšně hostuje v německém šampionátu IDM. Mladý český jezdec se tak poprvé představí v ostré konkurenci světové špičky šestistovek.

VÍCE
Königa čeká 2. závodní víkend v IDM na Ducati
silnice

Hlavně dohonit tréninkové manko a lépe poznat závodní stroj ducati. Takové byly hlavní cíle Olivera Königa před druhým závodním víkendem letošní sezony IDM, který se uskuteční Oscherslebenu. Český jezdec do něho vstoupí sebevědoměji. „Měli jsme zhruba tři dny testů, ve kterých jsme se poprvé významněji posunuli. Mám z toho radost, cítím se lépe. S motorkou jsem najel více než 800 kilometrů," prohlásil König, člen týmu Hertrampf Racing Ducati. Závody prestižního mezinárodního německého mistrovství mohou fanoušci sledovat zadarmo na youtube kanálu.

VÍCE
Salač je se čtyřmi body z Barcelony spokojený
silnice

Velkou cenou Katalánska pokračovalo na okruhu v Barceloně mistrovství světa silničních motocyklů. Pro Filipa Salače je to vlastně domácí podnik, protože se na letošní sezónu do Barcelony přestěhoval, aby mohl využít maximum času na trénink. Závodní víkend na barcelonském okruhu zahájil český jezdec týmu Marc VDS Racing Team dobrými časy, v sobotním tréninku si vybojoval přímý postup do druhé části kvalifikace, ve které obsadil sedmnácté místo. Závod kategorie Moto2 dokončil na 12. pozici.

VÍCE
V Mytě odstartovala sezóna Miniracing Czech Republic
silnice

V sobotu 11.5. 2024 se za téměř letního počasí na Autodromu Vysoké Mýto odjely první dva závody českého Miniracingu a FIM MiniGP. Všichni závodníci předváděli na trati parádní souboje a nebyla nouze také o dramatické pády. Naštěstí se nikomu nestalo nic vážného, nejhůře dopadl jezdec kategorie Ohvale 110 Jakub Sedláček, který havaroval hned v prvním závodě a skončil s otřesem mozku v nemocnici. Přejme mu brzké uzdravení a rychlý návrat do sedla Ohvalky.

VÍCE
Olympia Brno hostí výstavu Ducati. Nechybí speciál VR46
silnice

Návštěva obchodního centra Olympia Brno dostává dnešním dnem další, zcela výjimečný rozměr. Až do 26. května je tu k vidění výstava motocyklů Ducati, která je dokonalým průřezem historie slavné značky. Mezi 36 exponáty najdete legendární Ducati Cucciolo z roku 1949, ale také aktuální modely letošní sezony. Organizátoři putovní expozice si navíc speciálně pro Brno připravili opravdovou lahůdku: V jihomoravské metropoli se představí závodní speciál jezdce Luca Mariniho. Ten tímto speciálně lakovaným motocyklem „Grazia Vale" vzdal hold svému nevlastnímu bratru Valentinu Rossimu při jeho posledním závodě MotoGP kariéry v Itálii.

VÍCE
Slovácký okruh 2024 by Stancekfoto
silnice

O víkendu 4. - 5. května 2024 se jel ve Starém Městě 20. ročník Slováckého okruhu. Na jezdce čekala 4200 m dlouhá trať s převýšením 35 m. Mezi muži se ukázaly i 2 ženy, které statečně bojovaly a nedaly chlapům na trati nic zadarmo! Počasí se jen usmívalo, a tak se kolem závodní tratě ukázalo i nespočet fanoušků, kteří jezdce skvěle podporovali. Dokonce padl i traťový rekord ve skupině superbike. Postaral se o něj David Datzer s časem 1:31:05.

VÍCE
Najman získal dvě trofeje na Slováckém okruhu
silnice

První květnový víkend patřil ve Starém Městě jubilejnímu XX. ročníku Slováckého okruhu. Petr Najman sem nakonec přijel s oběma motorkami. Víkend se tentokrát vyvíjel velice dobře, většině soupeřů ukázal záda a díky tomu si odváží skvělé výsledky.

VÍCE
König v prvních závodech IDM nebodoval
silnice

První závodní víkend v mezinárodním mistrovství Německa silničních motocyklů (IDM) má za sebou Oliver König. S jeho týmem ho na Sachsenringu čekala pořádná šichta. A to hlavně s nastavením jeho nového stroje značky Ducati. „Bohužel jsme neměli moc prostoru před sezonou na testování, takže jsme většinu doháněli v trénincích. Neděle byla velmi složitá, ale motorka má rozhodně potenciál,“ prohlásil český závodník, který nedokončil ani jeden závod, v kvalifikaci dojel na 18. místě. Další závod se uskuteční koncem května v Oscherslebenu.

VÍCE
Jarní cena Brna 2024 objektivy Lukáše Trtílka
silnice

O uplynulém víkendu 20. - 21. dubna 2024 se na Automotodromu v Brně konal další ročník Jarní ceny Brna, doprovázený International Sidecar Trophy. Závody se konaly pod patronací Českomoravské asociace motocyklového sportu (CAMS), která standardně pořádá spíše závody na přírodních okruzích, ale občas zavítá i na permanentní okruhy, jako je právě Brno nebo Slovakiaring.

VÍCE