König dojel ve Francii na osmnáctém místě
silnice

Nadějnou sobotu vystřídala nepovedená neděle. Oliver König sice dojel na lepším osmnáctém místě, zároveň se ale nedostával tak do soubojů jako v prvním závodě ve Francii. „Nevím moc, co jsem mohl udělat lépe, nebyl jsem schopný držet krok s kluky a zajíždět časy, jaké bych si představoval. Dal jsem do toho ale maximum," prohlásil český závodník z týmu Orelac Racing Movisio, který v cíli ztratil na vítězného Španěla Bautistu 58 vteřin. Další závodní víkend mistrovství světa superbiků se uspořádá od 22. září v Aragonii.

VÍCE
König dojel v nejzábavnějším závodě dvacátý
silnice

Kvalitní výkony a hlavně neustálý kontakt se soupeři. Takhle se prezentoval Oliver König v prvním závodě ve Francii. Český jezdec v superbicích dojel sice na dvacátém místě, ale užíval si souboje. „Upřímně to byl jeden z nejvíce zábavných závodů od začátku sezony. Líbilo se mi to, když k bodům bylo daleko," konstatoval König z týmu Orelac Racing Movisio. Zítra je na programu Superpole Race a třetí závod od 14:00 na Nova Sportu.

VÍCE
Fantastický závěr Alpe Adria MiniGP Vransko
silnice

Téměř přesně jeden kilometr dlouhá trať Vransko, nacházející se ve středu Slovinska, hostila poslední letošní závod série AA MiniGP. Ten pro náš tým dopadl tak, že nic lepšího jsem si snad nemohl přát. Po zhruba sedmi set kilometrech jsme dorazili do závodního areálu, který je obklopen nádhernou přírodou a v případě obou našich jezdců byly cíle jasné.

VÍCE
 König zlepšil jezdecký styl a bude ve Francii bojovat o body
silnice

Po pětitýdenní pauze se znovu rozjíždí šampionát superbiků a Oliver König plánuje do druhé části sezony vstoupit s novou energií. Po domácí akci v Mostě, která mu nevyšla podle představ, si odpočinul a zároveň tvrdě trénoval. Jedinému českému jezdci v elitní motocyklové třídě radil také Andy Ibbott, který dříve spolupracoval například s Valentinem Rossim. „Musel jsem před ním jezdit po okruhu na čtvrtý rychlostní stupeň bez brzd, rozebírali jsme různé detaily. Určitě mi jeho rady v rámci zlepšování jezdeckého stylu pomohou," tvrdil König z týmu Orelac Racing Movisio. V pátek ve Francii začínají tréninky, od 14:00 pak o víkendu startují závody, přímé přenosy vysílá Nova Sport.

VÍCE
MotoGP má ráda divočinu
silnice

K poslední velké ceně Katalánska by se hodila slova dědy Homolky: „Ježíš, Ludvo, ty jsi přišel o moc, to byl závod, to jsi neviděl, člověče, to byl koncert, to byla filharmonie…" Asi takhle bych popsal klání všech tří tříd na okruhu Catalunya v Montmeló během jedenácté GP sezóny. Jako by se Španělé chtěli ukázat, kdo je na domácím pískovišti pánem a současně, kdo je králem Španělska, promiňte Katalánska.

VÍCE
Report z Alpe Adria MiniGP Třinec
silnice

Na předposlední závody seriálu Alpe Adria ve třídách MiniGP 160 a 190 jsme vyrazili na trať Steel Ring do Třince. Jak trať, tak zázemí jsou podle mě nejhezčí z celého seriálu a zároveň se zde jelo tentokrát i Mistrovství republiky. Protože je Třinec v Čechách, cesta z našehozázemí na Steel Ring mi přijde snad stejně dlouhá, jako do Říma. Ale trať je tak pěkná, že doba za volantem za to stojí.

VÍCE
König předal prezidentu Pavlovi závodní helmu
silnice

Pořádně prestižní audienci má za sebou Oliver König. Jezdce z elitní třídy superbiků si pozval prezident republiky Petr Pavel na Pražský hrad. Agenda byla jasná – probrat spolu motorky. Při té příležitosti mu talentovaný jezdec předal speciální závodní helmu. „Měl z ní velkou radost, byly na ní iniciály PP a můj podpis. S prezidentem jsme mluvili celou dobu o motorkách, bylo vidět, že tomu fakt rozumí," uvedl König z týmu Orelac Racing Movisio.

VÍCE
Společnost SHAKAI koupila Masarykův okruh!
silnice

Areál Masarykova okruhu včetně závodní dráhy, polygonu a hotelu GRID převzal nový majitel. Společnost SHAKAI podnikatele a investora Karla Hubáčka počítá se zachováním současných aktivit v areálu a s jeho dalším rozvojem. Karel Hubáček areál včetně pozemků koupil od společnosti A.B.R. HOLDING a.s. a Karla Abrahama, který areál ovládal od roku 2005. Výši transakce podnikatelé nezveřejnili.

VÍCE
Smrž Racing byl v Mostě na bedně
silnice

Tým Accolade Smrz Racing BGR slaví obrovský úspěch. Po dramatickém souboji se José Luis Perez Gonzalezovi podařilo vybojovat třetí místo a vedení v šampionátu v posledním kole druhého závodu kategorie World Supersport 300 v Mostě. Start závodu byl nejprve odložen z důvodu nepříznivého počasí a zkrácen na pouhých 8 kol. Po startu z prvního místa se španělský jezdec českobudějovického týmu držel v čelní skupince a kontroloval situaci, jelikož se závod jel na vodě. V samotném závěru předvedl dech beroucí souboj se dvěma soupeři a dojel si pro své historicky první umístění na stupních vítězů v této světové kategorii. Historicky první bednu tak slaví také tým Jakuba Smrže, a to na domácí půdě před zraky českých fanoušků. Maxim Repák při svém debutu také slaví úspěch. Ve druhém závodě skončil opět třináctý.

VÍCE
König měl celý víkend v Mostě smůlu
silnice

Plánoval, jak na domácí trati vybojuje svůj první bod letošní sezony mistrovství světa superbiků. Oliverovu Königovi se ale v Mostě nedařilo. A v neděli hned dvakrát! Nejdříve se v Superpole race připletl do hromadné havárie a dojel dvacátý. Ve druhém závodě pak musel odstoupit po technické závadě jeho převodovky. „Od začátku vypadávaly kvalty, až jsem začal podřazovat. Zastavilo to zadní kolo a motorka zůstala stát,“ smutnil jezdec z týmu Orelac Racing Movisio. Šampionát pokračuje začátkem září ve Francii.

VÍCE