Silniční závody na Slovensku jsou zrušeny
silnice

Komise silničních závodů motocyklů při Autoklubu České republiky musí bohužel zrušit poslední závody letošní sezóny. Ty se měly odjet na Slovakiaringu, ale opět do hry vstoupila opatřením kvůli šíření Covid-19.

VÍCE
GP Emilia-Romagna: Tovární Yamaha slaví zásluhou Viňalese první letošní vítězství
silnice

Včera se na okruhu Marca Simoncelliho odjel další závod Mistrovství světa silničních motocyklů. Z prvního vítězství, v letošní sezóně, se radoval Španěl Maverick Viňales. Na startu nechyběl ani český jezdec Filip Salač, ten skončil ovšem těsně za bodovanou patnáctkou. V kategorii MotoE se představil i Jakub Kornfeil.

VÍCE
Necelá sekunda dělila Salače od bodu
silnice

Osmým letošním podnikem seriálu MotoGP byl v neděli 20. září 2020 druhý závod v italském Misanu. Souboje na známém Misano World Circuit Marco Simoncelli svedla samozřejmě i kategorie Moto3, ve které má Česká republika svého zástupce v podobě osmnáctiletého Filipa Salače soutěžícího v barvách Rivacold Snipers Team. Po nevydařeném minulém víkendu se na tomto okruhu snažil napravit svou reputaci a získat další body do tabulky seriálu. Nakonec skončil šestnáctý o 0,084 sekundy za bodovaným umístěním.

VÍCE
Gurecký a Kocourek úspěšní v úvodu Northern Talent Cupu
silnice

Vydařenou premiéru v Northern Talent Cupu za sebou mají jezdci juniorského závodního týmu Automotodromu Brno. Jakub Gurecký ve dvou víkendových závodech na Lausitzringu slavil vítězství a třetí místo. Dařilo se i Jonáši Kocourkovi, který se umístil těsně pod stupni vítězů.

VÍCE
Závod v Misanu se Salačovi nevydařil
silnice

Sedmým letošním podnikem seriálu MotoGP byl v neděli 13. září závod v italském Misanu. Souboje na známém Misano World Circuit Marco Simoncelli svedla samozřejmě i kategorie Moto3, kde má Česká republika svého zástupce v podobě osmnáctiletého Filipa Salače soutěžícího v barvách Rivacold Snipers Team.

VÍCE
ACCR Czech Talent Team - Willi Race si odváží spoustu důležitých dat
silnice

Závodní sezóna Mistrovství světa Superbiků pokračovala dalšími závody na okruhu MotorLand Aragón, kde se jelo podruhé v řadě. Český tým měl mimořádně jiné jezdecké složení, dál se zlepšoval a jezdci sbírali cenné zkušenosti.

VÍCE
Petr Najman měl úspěšné závody v Dymokurech
silnice

Závodní víkend v Dymokurech byl na první pohled pro Petra Najmana velice úspěšný, když vyhrál v obou svých třídách, nicméně celý víkend ho provázely i technické problémy.

VÍCE
Chorvatský Grobnik hostil další kolo MMČR SZM na závodních okruzích
silnice

První zářijový víkend se konaly další závody mezinárodního šampionátu Alpe Adria, když se tentokrát závodilo v Grobniku. Při těchto závodech se zároveň odjelo další kolo českého mezinárodního mistrovství ČR SZM na závodních okruzích.

VÍCE
WRP Wepol Racing se zúčastnil závodů IDM na Sachsenringu
silnice

Druhý závod seriálu IDM byl zkrácen na dva dny a jelo se netradičně v pondělí a v úterý na slavném saském okruhu. Tým WRP Wepol Racing měl opět zastoupení ve třech třídách se třemi českými jezdci. Pro tým to byly hektické dva dny plné zvratů.

VÍCE
Pelikánová v Imole startovala z první řady, závod nedokončila
silnice

Česká motocyklová závodnice Alexandra Pelikánová startovala do čtvrtého závodu letošního evropského motocyklového poháru žen z druhého místa. Po startu ovšem upadla a závod na okruhu v Imole nedokončila.

VÍCE