Jakub Smrž zvolen viceprezidentem AAMU
silnice

V pátek 7. února uspořádal Autoklub ČR ve svém klubovém domě mimořádné valné shromáždění Alpe Adria Motorcycle Union (AAMU). Důvodem tohoto setkání byla situace, kdy na prosincovém řádném valném shromáždění AAMU byl odvolán dosavadní prezident, a nedošlo ke zvolení nového vedení unie šesti národních federací.

VÍCE
Yamaha SRT představila jezdecké složení pro MotoGP
silnice

Malajská stáj Petronas Yamaha Sepang Racing Team představila pod vedením svého šéfa Razlana Razaliho svůj tým pro sezónu 2020.

VÍCE
Suzuki udělala ve svém designu radikální změnu
silnice

Tovární stáj Suzuki ECSTAR, za kterou závodí dva španělští jezdci Alex Rins a Joan Mir představily včera v Sepangu svoji závodní techniku pro sezónu 2020.

VÍCE
Yamaha odhalila tovární barvy pro MotoGP
silnice

Tovární tým Monster Energy Yamaha Factory Team odhalil svoje zbarvení na nadcházející sezónu MotoGP. Představení týmu proběhlo den před zahájením prvních oficiálních testů na okruhu v Sepangu.

VÍCE
Testy zkušebních týmů MotoGP ovládl Pol Espargaro na KTM
silnice

Týmy MotoGP testovaly od neděle do úterý na okruhu v Sepangu. Jednalo se o test zkušebních jezdců a továrny KTM s Aprilií, které mají úlevy od klasických továrních týmů.

VÍCE
Kalendář silničních závodů motocyklů AČR 2020
silnice

Komise silničních závodů motocyklů Autoklubu České republiky po dlouhých jednáních s pořadateli vydává kalendáře závodů pro všechny její disciplíny v letošním roce. Zároveň upozorňuje na změny pro přírodní okruhy.

VÍCE
Představení týmu Repsol Honda Team
silnice

Dnes se uskutečnila prezentace japonského továrního týmu Repsol Honda Team, za který letos bude startovat bratrská dvojice bratrů Marquezů.

VÍCE
Jorge Lorenzo pokračuje v kariéře
silnice

Španělský motocyklový závodník Jorge Lorenzo se rozhodl, že bude nadále členem Mistrovství světa silničních motocyklů. Dnes podepsal smlouvu s tovární Yamahou a stal se oficiálním testovacím jezdcem japonské továrny.

VÍCE
Quartararo se připojí k Viňalesovi v továrním týmu Yamahy
silnice

Francouzský závodník, Fabio Quartararo, se příští sezónu připojí k týmu Yamaha Factory Racing MotoGP. Nováček roku 2019 se připojí k Maveriku Viňalesovi v letech 2021 a 2022.

VÍCE
Viňales pokračuje s Yamahou další dvě sezóny
silnice

Španělský motocyklový závodník Maverick Viňales bude i následující dvě sezóny startovat za tovární tým Monster Energy Yamaha MotoGP.

VÍCE