WSBK 2018: Ondra Ježek zajel v Assenu sedmnácté místo
silnice

Po nadějné kvalifikaci se Ondřeji Ježkovi nepodařilo v závodě v nizozemském Assenu zúročit malou ztrátu na soupeře a dojel opět na sedmnácté pozici. Až neuvěřitelně teplým počasím přivítal Assen tento víkend motocyklové fanoušky na legendárním okruhu. Brněnský závodník věřil, že by to na jeho oblíbené trati mohlo být lepší, než v předchozím závodě v Aragonu.

VÍCE
WSBK 2018 v Assenu s Ondrou Ježkem na startu
silnice

Čtvrtým kolem pokračuje světový šampionát Superbiků na trati v nizozemském Assenu. A jak je na tento závod připraven Ondřej Ježek? Poslední závody ve Španělsku Ondrovi nijak úsměv na tváři nevyčarovaly. Dvě sedmnáctá místa, to rozhodně není to, s čím do sezóny se svým týmem Guandalini vstupovali.

VÍCE
WSBK Aragon Ondrovi Ježkovi body nepřinesl
silnice

Třetí podnik MS Superbike ve španělském Aragonu nebyl pro brněnského závodníka Ondřeje Ježka úspěšný. V sobotním i nedělním závodě dojel sedmnáctý a tedy nebodoval. Očekávané zlepšení se zkalibrovanou elektronikou se nekonalo. Ačkoliv se dá hovořit o určitém zlepšení, protože Ondra dojel oproti minulému podniku oba závody a najezdil mnoho kilometrů, závod ve Španělsku zkrátka očekávání nesplnil.

VÍCE
Jakub Kornfeil přivezl z Argentiny dva body
silnice

Jakub Kornfeil si řádnou porci bodů ke svým pětadvacátým narozeninám nenaděllil. Byť z Velké ceny Argentiny odváží body, na větší příděl si bude muset počkat. Kornfeil se v úvodu závodu propadl. Kvůli úhybnému manévru přišel o několik pozic a musel tedy dohánět manko až ze třetí desítky startovního pole.

VÍCE
Česká motocyklová špička zahajuje závodní sezónu
silnice

Jarní cena Brna 2018 je pro tuzemské závodníky na silničních motocyklech už tradičním začátkem sezóny. Letos se na dráhu Masarykova okruhu jezdci vydají 6. – 8. dubna 2018. Po loňské úspěšné premiéře v programu závodního víkendu nesmí chybět populární sidecary. Do boje o první body v seriálu International Sidecar Trophy vyrazí taky dvě české posádky.

VÍCE
Yamaha a Klassickwheels hlásí start do sezony
ostatní

Zveme vás prostřednictvím Yamaha Motor EU na zajímavou akci "Nakopni to", kterou mají na svědomí kluci z pražských Klassickwheels. Jde o start do motorkářské sezony, která se koná na Velký pátek 30. 3. 2018. Co vás na akci čeká, se dozvíte z pozvánky.

VÍCE
Thajské fiasko Ondřeje Ježka 2018
silnice

Velkým peklem, co se týče teplot i výsledků na trati, si prošel brněnský motocyklový závodník Ondřej Ježek v thajském Buriramu. Sobotní i nedělní závod nedokončil kvůli technické poruše. Během všech tréninků i kvalifikací se Ondra pohyboval beznadějně na posledním místě se značnou ztrátou na předposledního. Nedá se. Motorka nedělá, co po ní požaduji. Najet a vyjet ze zatáčky v rychlosti, abych stačil ostatním, je prostě nemožné, stěžoval si Ondra celý víkend.

VÍCE
Ondra Ježek se stěhuje s WSBK do Thajska
silnice

Po čtyrtýdenní zavodni pauze znovu vypukne naplno superbikové MS. Tentokrát v thajském Buriramu, opět s brněnským Ondřejem Ježkem na startu. Aklimatizaci pojal český jezdec tradičně týdenním pobytem v teple. Tentokrát na thajském ostrově Koh Tao. "Po závodě v Austrálii bylo vše hodně hektické, zejména pak brněnský Motosalon. Byl jsem ale rád, že můžu konečně trochu vypnout a soustředit se na sebe. Docela jsem si i zatrénoval, takže věřím, že forma bude," dodal Ondra, který na dovolené požádal o ruku svoji dlouholetou přítelkyni Šárku. "Byly to nervy, ale vše se mi podařilo utajit :-)".

VÍCE
Hit nadcházejícího léta! Půjčování motocyklů a zájem o pánské výlety
silnice

Bezstarostné jízdy alpskými průsmyky nebo týdenní pánské výlety do Itálie či východní Evropy. To jsou nejčastější přání lidí, kteří se zajímají o zapůjčení motocyklu. A zájemců o tuto službu přibývá: „Oproti roku 2016 jsme vloni zaznamenali 30% nárůst počtu zápůjček. Vzhledem 
k tomu, že jsme letos zařadili nové a atraktivní modely, věřím, že by růst zájmu klientů mohl být v roce 2018 podobný, ne-li ještě vyšší,“ říká Martin Blažek, šéf Motopůjčovny BARTH.

VÍCE
Drama až do konce - skvělý výkon Kubajze!
silnice

Velká cena Kataru zná výsledky třídy Moto3 a kdo zhlédl také průběh závodu, ten určitě nemusí litovat. Jen co na semaforech blikla zelená, Jakub Kornfeil jako kdyby uviděl červený prapor a začaly se dít věci.

VÍCE