Velká cena Bohumila Staši 2021 - foto Lukáš Trtílek
silnice

Již tradiční Podzimní Velká cena na Masarykově okruhu v Brně se letos jela na počest našeho vynikajícího motocyklového závodníka minulosti, Bohumila Staši. Diváci se mohli těšit na nepřeberné množství závodů různých kategorií šampionátu Českomoravské asociace motocyklového sportu CAMS. Součástí závodu byly třídy Supermono a kategorie 400SSP, třídy Klasik o objemu do 175, 250, 350, 500 a do 750 cc, třídy do 125 Grand prix a 125 Sport Production, kategorie Moto3, společný závod kategorií TWIN, STOCK 300 a 250 Sport Production a v neposlední řadě závod královské kategorie nad 600 cc.

VÍCE
Čechům se v Mostě dařilo!
silnice

Skvělý úspěch pro český TME Racing a podium pro Haniku. Finálový závod mistrovství světa vytrvalostních motocyklů v Mostě rozhodl i o vítězi celé série. Novým mistrem světa Endurance World Championship je tým Yoshimura Sert Motul.

VÍCE
Smolná Velká cena Bohumila Staši pro Petra Najmana
silnice

Petr Najman se po ukončení sezóny v šampionátu IRRC rozhodl zúčastnit závodů Velké ceny Bohumila Staši v Brně. Závodní víkend pro Petra skončil sice dvěma výhrami, nicméně odjel dost potlučený po velkém pádu.

VÍCE
Salač v Mostě bude závodit!
silnice

Ošklivým pádem ukončil své působení v nedělní Red Bull Grand Prix of The Americas český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filip Salač. Přivodil tak mnoho vrásek fanouškům českého motocyklového sportu, kteří se těší na Endurance World Championship do Mostu. Filip je naštěstí v pořádku a o víkendu bude startovat.

VÍCE
Sedmá zatáčka na brněnském okruhu nese jméno Bohumila Staši
silnice

Zatáčka Bohumila Staši. Název, který odteď mohou používat všichni fanoušci motoristického sportu, kteří budou popisovat dění na závodní dráze Masarykova okruhu. Sedmá zatáčka byla dnes slavnostně pojmenována po jednom z největších československých závodníků historie.

VÍCE
Na Velké ceně Bohumila Staši se představí tuzemská elita
silnice

Šampionát silničních motocyklů Českomoravské asociace motocyklového sportu má na Masarykově okruhu velkou tradici, ale letos budou jezdci poprvé soupeřit o poháry Velké ceny Bohumila Staši. Nový název odkazuje na legendu československého motoristického sportu, na jehož počest bude o víkendu pojmenována jedna ze zatáček Masarykova okruhu.

VÍCE
Osmiletý Šimon Kučeřík je minimoto mistrem Evropy 2021!
silnice

Osmiletý Šimon Kučeřík z Ratíškovic u Hodonína si dovezl z Chorvatska titul Mistra Evropy v MINIMOTO. O posledním zářijovém víkendu (25. - 26. 9. 2021) se na okruhu v chorvatském městěčku Novi Marof konal závod Mistrovství Evropy Mini Road Racing European CUP pod hlavičkou FIM. Víkend byl vypsán na tři závody. Tohoto závodu se zúčastnil i Šimon Kučeřík, který jede za JRT ACADEMY BRNO CIRCUIT a reprezentuje rovněž Region Racing Team.

VÍCE
Petr Najman celkově třetí v Supersportech IRRC
silnice

Petr Najman může být náležitě hrdý na to, co letos s týmem dokázali. Jako nováček nastoupil do závodů IRRC ve třídě Supersport a dal o sobě náležitě vědět. Sezónu ukončil na celkovém skvělém třetím místě.

VÍCE
Roadracingové závody se vrací do Brna a ponesou jméno slavného závodníka
silnice

První říjnový víkend (1. – 3. října) se na brněnský Masarykův okruh znovu vrátí roadracingové závody, které tentokrát ponesou vzpomínkový název „Velká cena Bohumila Staši“.

VÍCE
Filip Salač se po sezóně přesouvá do Moto2
silnice

Český jezdec Filip Salač přestupuje v nadcházející sezoně do silnější kubatury Moto2 a bude tak již pouze jediný krok od královské MotoGP. Smlouvu podepsal s italským týmem Gresini Racing, který pro našeho reprezentanta a člena ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky připraví motocykl značky Kalex.

VÍCE