Salač dojel v Silverstonu devátý
silnice

V neděli 7. srpna vyvrcholil letošní dvanáctý závod světového šampionátu silničních motocyklů. V závodě nechyběl v kategorii Moto2 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Ten startoval z šesté řady a předvedl skvělý výkon.

VÍCE
Vostatek v Mostě bojoval o body
silnice

Ve dnech 29.-31. července 2022 v Mostě pokračovalo Mistrovství světa Superbiků, kde se mohl s českými fanoušky pozdravit i sedmnáctiletý český jezdec Ondřej Vostatek, který měl v loňském roce právě na tomto okruhu svojí světovou premiéru. Stálý a nejmladší jezdec v kategorii Supersport zajel svojí nejlepší kvalifikaci a vybojoval jedenáctou pozici na startu. V obou závodech pak bojoval o bodované příčky. V prvním závodě skončil těsně na jedenáctém místě a ve druhém závodě byl těsně šestnáctý.

VÍCE
König absolvoval 2. závod v Mostě se zlomenou nohou a skončil 16.
silnice

Prokázal železnou odhodlanost a bojovnost. Oliver König v nedělním Superpole Race nepříjemně havaroval v boji o lepší pozici a zničil motorku. Přesto do druhého závodu superbiků v Mostě nastoupil. Podrobnější rentgen poté odhalil, že ho český jezdec odjel se zlomenou kostí na noze! I tak skončil v superbicích na 16. místě a dokázal předjet několik závodníků. „Nešel jsem přes závit, ale musel jsem si trochu jinak přešlapovat do zatáček. Bylo to náročné, jsem rád, že jsem dojel do cíle pro domácí diváky," popisoval novinářům se zatejpovanou nohou König z týmu Orelac Racing.

VÍCE
Skvělý König dojel v Mostě šestnáctý a chce urvat první WSBK bod
silnice

Pouze jedna příčka scházela Oliveru Königovi k bodované pozici! V rámci mistrovství světa superbiků skončil na domácím okruhu v Mostě na 16. místě. Do cíle dojel se ztrátou 50 vteřin na vítěze Španěla Alvára Bautisty. I tak nebyl zcela spokojený. „Je to celkem na píp… jedno místo od vysněného bodu. Vím, co zlepšit a pokusím se ho vybojovat v neděli," prohlásil König z týmu Orelac Racing, který získal své nejlepší umístění sezony. V neděli ho čeká Superpole Race a druhý závod od 14 hodin.

VÍCE
König chce na domácí trati v superbicích ukázat zrychlení
silnice

Má před sebou nejatraktivnější závody sezony. Mistrovství světa superbiků zavítá o víkendu do Mostu a Oliver König chce být vidět. Vždyť na domácí trati vjede poprvé jako člen královské třídy. „Jsem na to zvědavý. Je to jediná trať ze šampionátu, na které jsem jezdil předtím s litrovou motorkou. To by měla být pro mě výhoda oproti jiným okruhům v kalendáři,“ prohlásil český jezdec z týmu Orelac Racing. I když se během roku pohybuje na zadních příčkách, před domácím publikem se hodlá nahecovat k pěknému výkonu. „Ale je těžké specifikovat, na jaké místo budu mít. Uvidíme po prvních trénincích,“ dodal König. Závody v Mostě začínají v sobotu a v neděli od 14:00.

VÍCE
Ondřej Vostatek skončil v Doningtonu těsně za body
silnice

O uplynulém víkendu pokračovalo Mistrovství světa Supersportů, český jezdec Ondřej Vostatek si poprvé v životě vyzkoušel okruh v anglickém Donington Parku. Na technicky náročné trati při své premiéře vybojoval v závodech 17. a 18. místo a zůstal těsně za bodovanými příčkami. Nyní se již těší na následující závody mistrovství, které se pojedou 29.-31. července 2022 v Mostě.

VÍCE
Mostecký okruh před závodem WSBK
silnice

AUTODROM MOST je na nadcházející mistrovství světa superbiků, které se uskuteční poslední červencový víkend, skvěle připraven. Severočeský okruh v loňském a letošním roce absolvoval řadu úprav, které jej řadí mezi světovou špičku závodních okruhů. Mezi nejzásadnější novinky patří, vedle nového povrchu dráhy, únikových zón a kamerového systému, především modernizace řídící věže a nová restaurace.

VÍCE
König se po Anglii těší do Mostu
silnice

Pár týdnů po zlomené klíční kosti nastoupil Oliver König do závodů v Donington Parku. Oba i přes bolesti, které mu tlumily prášky, dokončil. V sobotu dojel na 23. místě, v neděli si o jednu příčku v závodě MS superbiků polepšil. „Bolí mě snad všechny části rukou. Tým byl ale rád, že jsem do Anglie přijel. Před víkendem mi řekli, abych to bral jako test a vyzkoušení si věcí před Mostem,“ prohlásil český závodník z týmu Orelac Racing. Za čtrnáct dní ho čeká asi nejočekávanější víkend – domácí závody v Mostě.

VÍCE
Divoké karty na WSBK do Mostu jsou rozdány
silnice

Na konci července odstartuje závodní víkend světového šampionátu silničních motocyklů World Superbike v Mostě. Fanoušci se ve dnech 29. - 31. července mohou těšit na souboje elitních jezdců a nebudou chybět ani čeští zástupci. Kromě stabilních účastníků Olivera Königa s Ondřejem Vostatkem uvidíme také pět českých jezdců, kteří startují na divokou kartu a budou tak moci poměřit své síly se světovou špičkou.

VÍCE
Juránek chce v Anglii bojovat o další stupně vítězů
silnice

Motocyklový jezdec Filip Juránek nebude chybět v britském Donington Parku, kde se o víkendu pojede evropský šampionát juniorů Yamaha R3 Cup. A chce navázat na závod v Itálii, kde získal třetí místo. „Filip měl několik přípravných ježdění hlavně v Mostě a v Brně. Závod IDM nedokončil kvůli pádu, při kterém si zranil prst. Už je v pořádku a natěšen na víkend v Anglii,“ tvrdil Joska Kubíček z týmu Movisio Racing.

VÍCE