Přírodní okruhy nově pod dohledem bezpečnostní komise
silnice

Závody silničních motocyklů na přírodních okruzích budou pod dohledem nově zřízené bezpečnostní komise. Pro každý okruh bude v intencích bezpečnostního manuálu zpracován konkrétní bezpečnostní plán. Jeho dodržování budou před i během závodu kontrolovat členové bezpečnostní komise.

VÍCE
36. ročník závodů Havířovský Zlatý kahanec
silnice

Mezinárodního mistrovství České republiky silničních závodních motocyklů na přírodních okruzích o nadcházejícím pokračuje 36. ročníkem závodů Havířovský Zlatý kahanec, který se jede na těrlickém okruhu.

VÍCE
Jakub Kornfeil po Velké ceně Německa
silnice

Ve Velké ceně Německa na okruhu Sachsenring se náš závodník Jakub Kornfeil ukázal ve třídě Moto3 opět na čele závodu. Byla to skvělá podívaná na našeho jezdce bojujícího v první skupině. Co způsobilo jeho potíže a propad z čela se dozvíte v tiskové zprávě. Jakub také dodává, že se těší na domácí fanoušky při Velké ceně České republiky.

VÍCE
Hořkosladké pódium pro Kubu Kornfeila v Assenu
silnice

Úspěšný závodní víkend pro našeho závodníka Jakuba Kornfeila je dokonán. Ve Velké ceně Nizozemí předvedl obdivuhodný výkon, za který byl nakonec odměněn pódiovým umístěním. Jenže ve hře bylo mnohem víc.

VÍCE
Konec motocyklových závodů v Hradci Králové
silnice

Autoklub České republiky s politováním oznamuje zrušení letošních motocyklových závodů v Hradci Králové, které se měly jet v rámci mezinárodního mistrovství České republiky a přeboru České republiky silničních závodních motocyklů na přírodních okruzích. Závod nebude nahrazen.

VÍCE
Pozvánka na 11. závod motocyklů na okruhu FRANTIŠKA BARTOŠE v Ostravě
silnice

O následujícím víkendu 29. – 30. 6. 2019 se koná Mezinárodní silniční závod motocyklů na okruhu FRANTIŠKA BARTOŠE v Ostravě - Radvanicích.

VÍCE
MotoGP Katalánska byla pro Jakuba Kornfeila divočina
silnice

Jakub Kornfeil se kvalifikoval do Velké ceny Katalánska jako šestadvacátý. Díky penalizacím uděleným jeho soupeřům se na roštu posunul o čtyři místa. Stejně jako celý víkend byla úvodní kola závodu velkým trápením. Pak se ale náš jezdec posunul a dokonce zaznamenal bodový zisk za umístění v první desítce.

VÍCE
MotoGP ČR 2019: Automotodrom Brno vítá navýšení státní podpory
silnice

Vláda České republiky v pondělí 10. června 2019 rozhodla o navýšení příspěvku na konání Grand Prix České republiky. Výše státní podpory pro tento ročník bude činit 55 miliónů korun. Automotodrom Brno, a.s. vysoce oceňuje pozitivní přístup Vlády ČR k této prestižní sportovní události.

VÍCE
Pro Automotodrom Brno je záchrana GP České republiky prioritou
silnice

Letošní ročník Grand Prix České republiky opět provází nejistota související s financováním akce. Pořádající subjekt Spolek pro GP ČR Brno, jehož členy jsou Jihomoravský kraj a statutární město Brno, je připraven do rozpočtu Grand Prix přispět vyšším dílem. Jak vyplynulo z jednání Spolku a Automotodromu Brno, část závazků je ochoten převzít i Automotodrom Brno, byť není jedním z pořádajících subjektů.

VÍCE
300 Zatáček Gustava Havla - foto Tomáš Košík
motocross silnice

O uplynulém víkendu se  v Hořicích konal 57. ročník 300 ZATÁČEK GUSTAVA HAVLA. Jak to na trati vypadalo, se můžete podívat v galerii.

VÍCE