MotoGP v Argentině je zrušeno!
silnice

FIM, IRTA a Dorna Sports potvrdili, že se MotoGP v Argentině v roce 2024 nepojede.

VÍCE
Smrz Racing vsadí na dva mladé talenty
silnice

Po fantastické sezóně 2023, která se zapsala do historie tuzemského motosportu - českobudějovický tým Accolade Smrz Racing BGR získal zásluhou španělského jezdce José Luis Perez Gonzaleze titul vícemistra světa v kategorii World Supersport 300 – se tým Jakuba Smrže rozhodl dát šanci dvěma mladým jezdcům. Jedním z nich je také česká naděje Filip Novotný. Teprve šestnáctiletého rodáka z Brna, který v roce 2023 vybojoval pódium v Northern Talent Cupu, tak v příští sezóně čeká debut v mistrovství světa. Jeho týmovým kolegou bude Chris Clark z USA, který v barvách týmu Accolade Smrz Racing BGR startoval již koncem letošní sezóny.

VÍCE
Ladislav Veverka se zúčastnil finálového FIM MiniGP World Series
silnice

V dňoch 21.-23. novembra sa vo Valencii uskutočnilo finálové podujatie FIM MiniGP World Series, do ktorého sa prebojovali mladí motocykloví pretekári z celého sveta. Slovensko reprezentoval Ladislav Veverka, ktorý na mieste oslávil svoje šestnáste narodeniny. Veverka si účasť do Valencii vybojoval v seriáli FIM MiniGP Alpe Adria Series.

VÍCE
Oliver König se po dvou letech loučí s WSBK
silnice

Po dvou letech se Oliver König loučí s elitní třídou MS superbiků. V současné době je jasné, že i přes zájem několika týmů se nakonec nepodařilo finálně dojednat místo na příští sezonu. Probíhají tak jednání o angažmá v nižší kategorii Supersportů, ve hře je také účast v jiných motocyklových šampionátech.

VÍCE
Salač je po prvních testech s Marc VDS spokojený!
silnice

Ještě včera bojoval v závěrečném závodu kategorie Moto2 o poslední mistrovské body, dnes už testoval v barvách ELF Marc VDS Racing Team. Filip Salač přechází do špičkového zázemí, kde má podepsaný kontrakt na dva roky a může tak naplno využít nejen svoje schopnosti, ale také zkušenosti týmu, který má na svém kontě tři světové tituly.

VÍCE
Filip Salač se ve Valencii rozloučil se sezónou i týmem
silnice

Do závěrečného závodu letošní sezóny v kategorii Moto2 startoval Filip Salač ze třetí řady. Měl nakročeno k dobrému výsledku, ale veškeré naděje padly v první pravotočivé zatáčce úvodního kola. Český jezdec se připletl k hromadnému pádu Garcii, Guevary a Viettiho. Vyhnul se sice střetu, ale za cenu výjezdu hluboko do kačírku. Propadl se až na 28. místo a následující stíhací jízdou se protlačil na konečnou sedmnáctou pozici.

VÍCE
Vostatek pokračuje v týmu PTR Triumph Racing i v roce 2024
silnice

Tým PTR Triumph Racing odhaluje částečně obnovenou sestavu jezdců pro Mistrovství světa Supersport 2024, když si Ondřej Vostatek udržuje své místo v týmu a nově se k němu připojuje nový jezdec Tom Booth-Amos. Booth-Amos se posadí na motocykl Triumph Street Triple 765 RS po úspěšných společných kampaních v britské a světové sérii Supersport v roce 2023, kdy britský jezdec skončil celkově druhý v domácí sérii ve Velké Británii se sedmi vítězstvími, s nejlepším výsledkem šestého místa na světové scéně a zároveň vyhrál mistrovství World Supersport Challenge.

VÍCE
Pešek v roli trenéra pomohl českým mladíkům do finále MiniGP
silnice

Trenér Pešek dostal české mladíky mezi elitu. Zázrak, říká o kvalifikaci všech svých svěřenců na neoficiální MS. Bývalý elitní český motocyklový závodník Lukáš Pešek piplá mladé české naděje včetně teprve dvanáctiletého Romana Durdise a šestnáctiletého Nikolase Gieslera, které čeká v listopadu finále závodu MiniGP.

VÍCE
König usiluje o setrvání ve WSBK. Rozhodne se v listopadu!
silnice

Dvě kompletní sezony v mistrovství světa superbiků absolvoval Oliver König. To, jestli se rozjede do třetí, jisté zatím není. V současné době se však český závodník rozloučil se španělským týmem Orelac Racing, v jehož barvách jezdil v letošním a minulém roce. A pokračuje vyjednávání o budoucím angažmá. „Věřím, že jsem ještě neukázal v tomto šampionátu všechny své schopnosti a možnosti. Rád bych zde jezdil dál, protože je velkým zážitkem být po boku nejlepších jezdců světa. Obrovsky si toho vážím," řekl König, který se v superbicích doposud zúčastnil 66 závodů, včetně Superpole race.

VÍCE
König dostal v Jerezu novější motor a dojel kousek od bodu
silnice

Poslední letošní víkend v superbicích má za sebou Oliver König. A ve španělském Jerezu si udělal radost, když v sobotu skončil jen 44 setin za bodovaným patnáctým místem. V neděli pak dojel na 23. místě. Za zlepšení může změna motoru – český závodník z týmu Orelac Racing Movisio obdržel starší verzi od Jonathana Rey. „Bylo skvělé se svézt na motorce, se kterou stačím na ostatní a bojuji o body. Kéž by to tak bylo od začátku sezony," dodal König, který tak ve své druhé sezoně v šampionátu superbiků nevybojoval ani jeden bod.

VÍCE