MS superbiků další dva roky na Nova Sport a Voyo
silnice

V následujících pěti letech budou Nova Sport a videoportál Voyo vysílat závody FIM SUPERBIKE World Championship (WorldSBK). Nova Sport tak rozšiřuje motoristickou nabídku a k MotoGP přibude další světová a mimořádně kvalitní série závodů.

VÍCE
Fabio Quartararo nezískal svoji přezdívku El Diablo jen tak!
silnice

Skromný a úspěšný - Fabio Quartararo vypráví svůj příběh v nové epizodě ze série Come With Us! Přezdívku El Diablo není nezískal jen tak pro nic za nic. Pokud je právě teď některý jezdec na hranici geniality, rozhodně jím je Fabio Quartararo.

VÍCE
Při Jarní ceně Brna rozhodla tisícina vteřiny
silnice

Závod nejsilnější kubatury nad 600 ccm zakončil program Jarní ceny Brna 2021, která se konala na Masarykově okruhu v Brně. V závěrečném klání vyhrál Karel Pešek, který po napínavém souboji překonal Michala Práška. Prášek se po sobotním vítězství musel spokojit se stříbrnou pozicí. Dařilo se i juniorským závodníkům. Jakub Gurecký a Jonáš Kocourek obsadili první dvě příčky v obou víkendových závodech.

VÍCE
Čtyřbodový Salač není spokojený
silnice

V neděli 2. května vyvrcholil letošní čtvrtý závod světového šampionátu silničních motocyklů. V závodě nechyběl v kategorii Moto3 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Ten do závodu startoval z dvanáctého místa, ale v jeho průběhu se pohyboval mimo bodované pozice. Po divokém posledním kole se však na dvanáctou pozici vrátil a připsal si další čtyři body. I přes zisk čtyř bodů za dvanáctou pozici se Filip v šampionátu propadl na osmnácté místo. Kolotoč MotoGP teď čeká jeden víkend pauza, poté se jezdci utkají o další mistrovské body ve francouzském Le Mans. To patří mezi oblíbené okruhy našeho jezdce, v loňském roce zde bodoval, a nejen čeští fanoušci budou věřit, že se mu zde bude dařit i letos.

VÍCE
WSBK se vrací do Čech!
silnice

Autodrom Most se zařadil mezi věhlasné okruhy, které pořádají závody světového šampionátu superbiků WorldSBK. Premiérový závodní víkend se na severu Čech uskuteční 6. až 8. srpna 2021, a to místo původně zamýšleného podniku v Austrálii, odloženého vzhledem k nejistotě kolem situace s pandemií nemoci covid-19 na rok 2022. Automotoklub Most, který je pořadatelem závodního víkendu WorldSBK Czech Round Mistrovství světa superbiků Autodrom Most, podepsal s promotérem šampionátu pětiletý kontrakt. Fanoušci se tak mohou těšit na souboje elitních jezdců jedné z nejsledovanějších událostí světového motorsportu na mosteckém autodromu až do roku 2025.

VÍCE
Rossi a Morbidelli představili 5 svých tajemství
silnice

Klip ze série Monster Energy - „5 věcí, které o mě nevíte“ - odhalí tajemství Valentina Rossiho a Franca Morbidelliho. Na videoklip se můžete podívat níže.

VÍCE
Aktuální startovky Jarní cena Brna 2021
silnice

Tradiční závod české roadracingové scény, Jarní cena Brna 2021, se na základě udělené výjimky uskuteční 30. dubna až 2. května 2021. Závod bude bohužel bez divácké účasti. Nově se motocykloví závodníci mohou na Jarní cenu Brna hlásit až do pátku. „Rozhodli jsme se prodloužit možnost registrace do všech závodních tříd za stejných podmínek, a to až do pátku. Pro nás to sice znamená nějaké organizační komplikace, ale letošní situace je opravdu specifická a chceme vyhovět všem zájemcům o účast. I těm, kteří se rozhodnou přijet do Brna až na poslední chvíli,“ vysvětluje ředitel závodu Petr Civín.

VÍCE
Další rozhovor s brněnskou závodnicí Sašou Pelikánovou
silnice

Saša Pelikánová, jedenadvacetiletá brněnská motocyklová závodnice pojede letos druhou sezónu SSP 300 Women's European Cup na Yamaze v týmu Moto X Racing. S jakými ambicemi do sezóny vstupuje, se dozvíte v našem rozhovoru.

VÍCE
Matyáš Pálka zahájil sezónu pátým místem
silnice

Třináctiletý motocyklový závodník Matyáš Pálka zahájil novou sezónu prvním závodem italského mistrovství CIV Minimoto na okruhu Happy Valley Cervia. Maty se po loňském celkovém třetím místě v CIV přesunul do pro něj nové kategorie kde již nezávodí s dětmi, ale s téměř dospělými závodníky. I přesto se dosahovanými časy ve všech tréninkových jízdách držel v popředí klasifikace.

VÍCE
Filip Salač dojel na okruhu v Portimão třináct
silnice

V neděli 18. dubna vyvrcholil letošní třetí závod světového šampionátu silničních motocyklů MotoGP. V závodě nechyběl v kategorii Moto3 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Ten do závodu startoval z šestnácté pozice a převedl trpělivý výkon, který mu vynesl další světové body.

VÍCE