Filip Salač se umístil v nejlepší desítce
silnice

Po sobotním nejlepším kvalifikačním výsledku letošní sezóny si Filip Salač připsal na své konto nejlepší závodní výsledek kariéry, když při Grand Prix San Marina a riviéry Rimini získal deváté místo.

VÍCE
Jakub Kornfeil oficiálně u týmu RBA BOÉ Skull Rider
silnice

Český jezdec z Rohatce u Hodonína a stálice kategorie Moto3 Jakub Kornfeil bude i v příští sezóně jezdit v nejslabší kategorii mistrovství světa. Jeho domluva s novým týmem je již oficiální!

VÍCE
Kolštejnský okruh v Branné hostil poslední letošní podnik
silnice

Letošní sezóna na českých přírodních okruzích je definitivně u konce, když se poslední závodní podnik odjel o uplynulém víkendu v Branné.

VÍCE
Königovi nevyšel nedělní závod podle představ
silnice

Mistrovství světa Superbiků o víkendu pokračovalo závody v portugalském Portimãu. V nedělním závodě třídy Supersport 300 se z ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race představil Oliver König, který obsadil 26. místo.

VÍCE
Husqvarna se vrací do seriálu Grand Prix
silnice

V roce 2020 se do seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů vrátí na scénu továrna Husqvarna, která ovšem spadá pod rakouskou KTM. Značka Husqvarna se v seriálu MS představila již v roce 2014 a 2015.

VÍCE
Saša Pelikánová se vrací po letní pauze
silnice

Česká motocyklová závodnice Alexandra Pelikánová se po takřka dvouměsíční letní přestávce vrací do světového šampionátu Supersport 300 a o nadcházejícím víkendu se představí v portugalském Portimau. Devatenáctiletá rodačka z Brna využila pauzu mezi jednotlivými závodními víkendy k fyzickému tréninku i testování v sedle závodního motocyklu.

VÍCE
Přírodní okruhy ukončí sezónu v Branné
silnice

Poslední závody letošní sezóny na přírodních okruzích se odjedou o víkendu v Branné na Kolštejnském okruhu. Zde se pojedou závody přeboru ČR SZM jízd pravidelnosti historických závodních motocyklů.

VÍCE
Jakub Kornfeil chce zůstat stále v Moto3
silnice

Český závodník Jakub Kornfeil plánuje i v nadcházejícím roce závodit v nejslabší kubatuře Mistrovství světa silničních motocyklů. Kornfeil se ovšem po třech letech rozhodl odejít z německého týmu Prüstel GP.

VÍCE
Bezpečnostní komise AČR řešila incident v Hořicích
silnice

Během letošního ročníku České Tourist Trophy a závodů IRRC v Hořicích v Podkrkonoší došlo k incidentu, kdy na uzavřenou závodní trať přes veškerou činnost a důrazné pokyny pořadatelské služby vjelo neoprávněné osobní vozidlo. Případem se minulý týden zabývala bezpečnostní komise SZM Autoklubu České republiky na mimořádném zasedání. Byla přijata opatření do budoucna.

VÍCE
Test ACCR Czech Talent Team - Willi Race v Portimãu
silnice

Mistrovství světa Superbiků má v tuto chvíli dlouhou letní pauzu mezi závody. Té ACCR Czech Talent Team - Willi Race využil k testování pro co nejlepší přípravu na poslední závody tohoto roku.

VÍCE