Filip Salač je připraven na první závod MotoGP
silnice

Tři náročné testovací dny v portugalském Portimau má za sebou tým QJMOTOR GRESINI RACING Moto2. Na známém okruhu Autodrom International do Algarve proběhl o víkendu poslední oficiální test, a právě na této trati odstartuje už za necelý týden první letošní podnik MotoGP. Filip Salač odjezdil celkem 125 kol a v kombinovaném měření zaznamenal jedenáctý nejrychlejší čas.

VÍCE
Petr Najman před sezónou 2023
silnice

Petr Najman pro letošní road racingovou sezónu navázal nové spolupráce a také vyměnil stroj. Letos ho uvidíme v barvách týmu FESTA and LASERSCANNING EUROPE na motocyklu Yamaha.

VÍCE
Salač je po testu v Jerezu spokojený
silnice

Tým QJMOTOR GRESINI RACING Moto2 se po tříměsíční zimní přestávce konečně vrátil na závodní trať. Filip Salač zaznamenal v Jerezu 15. místo v kombinovaných výsledcích, těsně dokázal pokořit svého týmového kolegu a zažil i drsný pád, který naštěstí odnesla jen motorka a kombinéza. Dvoudenního testu se zúčastnila většina letošních soupeřů Filipa Salače, včetně Jeremyho Alcoby, který letos pojede také v barvách týmu Gresini.

VÍCE
FIM MiniGP Alpe Adria Series 2023
silnice

V tomto roce se uskuteční již třetí ročník světového šampionátu silničních motocyklů pro jezdce od 10 let v disciplíně MiniGP. Finále se vždy koná v rámci poslední Velké ceny MotoGP ve Valencii. Mezi finalisty se probojují ti nejlepší z národních soutěží. I letos se tak koná seriál FIM MiniGP pod hlavičkou Alpe Adria Motorcycle Union (AAMU), ve které má velmi aktivní zastoupení Autoklub České republiky. U nás se FIM MiniGP pojede dokonce dvakrát, v Chebu a v Třinci.

VÍCE
Königovi se na startu rozsypala motorka kvůli nedostatku dílů
silnice

Takový závod patrně nezažil… Oliver König se připravoval na nedělní start v Indonésii, jenže po zhasnutí všech světel se s motorkou nerozjel. Nemohl. Na vině byl souběh několika technických závad najednou. „Praskl napínák k řetězu, takže se posunulo kolo dopředu, zkroutilo se a do toho spadl řetěz. S motorkou nešlo jet. Nic podobného se mi ještě nestalo," smutnil König, český zástupce v mistrovství světa superbiků. V Indonésii dokončil tedy první závod a Superpole Race, kde dojel osmnáctý. Šampionát teď čeká po dvou odjetých zámořských závodech pauza, v dubnu se pokračuje v nizozemském Assenu.

VÍCE
König sedmnáctý v prvním závodě v Indonésii
silnice

Vedro, dusno nebo nebezpečné jídlo… Takové jsou pasti v Indonésii, kam zavítal o tomto víkendu šampionát superbiků. V prvním závodě skončil Oliver König na 17. místě, překonat se mu podařilo jen Brita Toma Sykese. „Jako každý rok je tu strašné vedro. V sobotu bylo ale pod mrakem a celkem také foukalo. Podmínky jsem zvládal, fyzicky jsem na tom totiž dobře,“ prohlásil König z týmu Orelac Racing Movisio. V neděli je na programu Superpole Race a druhý závod, který bude v ranních hodinách opět přenášet stanice Nova Sport.

VÍCE
Königovi ujížděli na rovinkách, v Austrálii dojel osmnáctý
silnice

Po celou dobu byl v kontaktu se soupeři, dojel na osmnáctém místě, přesto nebyl v cíli Oliver König spokojený. „Nejsem tu od toho, abych jezdil neustále na chvostu. Chci být více vpředu,“ dodal jezdec z týmu Orelac Racing MOVISIO. V Austrálii se však dál prosadit nedokázal, limitem byl také starší model motorky. „Věděli jsme, že materiál na první zámořské závody nebude nic moc, ale nečekali jsme, že to bude tak hrozné,“ přiznal Miloš Čihák, jezdcův manažer. Už příští víkend se šampionát MS superbiků přesouvá do Indonésie.

VÍCE
Königa potkal při prvním závodě technický problém
silnice

Velmi náročně začal letošní ročník mistrovství světa superbiků. Hned v prvním závodě v Austrálii pršelo a trať byla po celou dobu mokrá. Oliver König se po technických problémech do cíle nedostal, když v jedenáctém kole zajel do boxů. „Jednalo se o elektroniku, s motorkou nešlo pořádně řadit, chovala se nepředvídatelně,“ vysvětlil jediný český zástupce v prestižním šampionátu. Hlavní závod tak nedokončil po hodně dlouhé době, naposledy v roce 2021 v Indonésii. V neděli ráno startuje druhý závod opět na Nova Sportu.

VÍCE
Manažer Čihák opustil japonský tým a začne se naplno věnovat Königovi
silnice

Na závodech v mistrovství světa superbiků řešil v minulém roce dilema, komu vlastně fandit. Miloš Čihák je totiž manažerem závodníka Olivera Königa, zároveň řídil konkurenční tým MIE Racing Honda Team. Ten se však po čtyřech letech rozhodl opustit a tak se bývalý jezdec a zkušený manažer upne na pomoc Königovi.

VÍCE
 König chce ve 2. sezóně WSBK více bodů
silnice

Do své druhé sezony v mistrovství světa superbiků vstoupí Oliver König. V ní bude mít v přebudovaném týmu po dvou závodech novou motorku. Hlavní cíl je jasný – jediný český účastník elitní motocyklové série chce během roku získat co nejvíce bodů. „Už jsme na ně dosáhli v minulé sezoně a nevidím důvod, proč bychom je nemohli vybojovat letos. Chci jich co nejvíce," vyhlásil jezdec z Prahy, který se připravuje také v OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra. Sezona začíná 24. února závody v Austrálii, šampionát opět bude přenášet Nova Sport.

VÍCE