Letošní ročník Grand Prix České republiky opět provází nejistota související s financováním akce. Pořádající subjekt Spolek pro GP ČR Brno, jehož členy jsou Jihomoravský kraj a statutární město Brno, je připraven do rozpočtu Grand Prix přispět vyšším dílem. Jak vyplynulo z jednání Spolku a Automotodromu Brno, část závazků je ochoten převzít i Automotodrom Brno, byť není jedním z pořádajících subjektů.

VÍCE
300 Zatáček Gustava Havla - foto Tomáš Košík
motocross silnice

O uplynulém víkendu se  v Hořicích konal 57. ročník 300 ZATÁČEK GUSTAVA HAVLA. Jak to na trati vypadalo, se můžete podívat v galerii.

VÍCE
Pierre Coppa v závodě 300 zatáček Gustava Havla na bedně
silnice

Tým Motor Village 69 nastoupil do 57. ročníku legendárního závodu 300 zatáček Gustava Havla opět s Pierrem Coppou. Pro tohoto závodníka to byl již pátý start na zdejší trati. Po smolném výpadku při posledním startu v roce 2016 si zde letos překonal své maximum. Tím byl doposud silný příběh z ročníku předešlého, kdy po pádu a zlomenině klíční kosti v sobotním programu, zaznamenal tento sympatický Ital s českými kořeny čtvrté místo v nedělním závodě. Letošní závod startoval za téměř ideálního počasí.

VÍCE
Cenná TOP 10 pro Kubu Kornfeila ve Francii
silnice

Velká cena Francie mistrovství světa silničních motocyklů na okruhu Le Mans se odehrála v hodně chladných podmínkách. Náš Jakub Kornfeil se s nástrahami závodu popral a z jednadvacáté příčky na roštu vytěžil umístění v první desítce.

VÍCE
XVII. SLOVÁCKÝ OKRUH o Cenu Bohumila Kováře - foto Tomáš Košík

Ve dnech 4. a 5. května 2019 se ve Starém Městě uskutečnil XVII. ročník motocyklových závodů o Cenu Bohumila Kováře. Závodilo se již v tradičních kubaturách a nově se na městském okruhu představila třída nad 600 ccm.

VÍCE
Jakub Kornfeil ve Španělsku kousek od pódia
silnice

Velká cena Španělska 2019 byla v podání českého závodníka Jakuba Kornfeila skvělou podívanou. Po startu z dvanácté pozice se probojoval na samotné čelo vedoucí skupiny, kde zasáhl do bojů o pódiová umístění.

VÍCE
Pierre Coppa dvakrát druhý při chladné Jarní ceně Brna
silnice

Tým Motorvillage 69 nastoupil do “zimně” Jarní ceny Brna ve dvou třídách. V kubatuře 125 SP se představil David Polák, který v sobotním závodě skončil po penalizaci jednoho z jezdců jen těsně pod stupni vítězů. V nedělním závodě bohužel skončilo Davidovo snažení pádem v prvním kole, hned “na áčku”. Pro Marka Hornu byl start s otazníkem. Nakonec k závodu nastoupil, bohužel jeho zdravotní stav zatím nedovoluje plné závodní zatížení.

VÍCE
Jarní cena Brna 2019 - foto Lukáš Trtílek

O víkendu 13. - 14. 4. 2019 se na Masarykově okruhu konala již tradiční akce - Jarní cena Brna, jejíž součástí bylo International Sidecar Trophy a Mistrovství a Přebor ČR na přírodních okruzích.

VÍCE
Jarní cena Brna 2019 - foto Tomáš Košík

O víkendu 12. – 14. 4. 2019 se na Masarykově okruhu bojovalo o první body do tuzemského šampionátu silničních motocyklů. Sezóna na přírodních okruzích začala Jarní cenou Brna.

VÍCE
Jakub Kornfeil se v USA zranil a podstoupil operaci
silnice

Jakub Kornfeil odstartoval do Velké ceny USA v kategorii Moto3 z patnácté pozice. Měl skvělý start do závodu a pral se v čelní skupině. Pak ale přišel incident s Romanem Fenatim a náš jezdec skončil na zemi.