Juniorský závodní tým AMD Brno vstupuje do nové sezony a chystá novinky
silnice

Řadu úspěchů si v loňském roce připsali členové Brno Circuit Junior Racing Teamu. V nové sezóně vedení juniorského závodního týmu naváže na vynikající výsledky svých svěřenců dalším významným zlepšením tréninkového programu.

VÍCE
Michal Filla míří do Itálie
silnice

Český motocyklový závodník Michal Filla se stane v následující sezóně stálým členem italského superbikového šampionátu. Informoval o tom po Vánocích na svých sociálních sítích. Jeho týmovým kolegou bude Michele Pirro, několikanásobný italský šampion a příležitostný jezdec MotoGP.

VÍCE
Ondřej Vostatek míří na MS Supersportů
silnice

Český talentovaný jezdec Ondřej Vostatek se v sedmnácti letech stane od příštího roku stálým účastníkem Mistrovství světa superbiků. Stane se tak teprve třetím Čechem v historii, který pojede celý seriál Mistrovství světa včetně zámořských závodů.

VÍCE
PLNÁ 6 – dokument plný adrenalinu
silnice

Právě v této době se dokončuje první český profesionální dokument z prostředí nejnebezpečnějšího z motoristických sportů. Film PLNÁ 6 sleduje posledních šest let závodní kariéry jednoho z našich nejlepších motocyklových závodníků Kamila Holána, který se umisťuje na předních příčkách těch nejtěžších závodů na světě. Připojte se k podporovatelům filmu na platformě Donio a pomozte dokončit unikátní dokument o motocyklové vášni.

VÍCE
DEFINICE SPORTU – Jakub Kornfeil
silnice

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil napsal motivační, poučnou a inspirativní knihu /DEFINICE SPORTU/, která popisuje kariérní růst nejúspěšnějšího českého motocyklového jezdce v kategorii Moto3. Rozklíčování samotného úspěchu a dlouhé cesty paddockem mistrovství světa. Předávání nasbíraných zkušeností je hlavním tématem knihy. Má 210 stran a vyjde v pevné vazbě V8.

VÍCE
Český závodník Salač má za sebou první test Moto2
silnice

O víkendu 19.-21. listopadu absolvoval český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filip Salač oficiální test na motocyklu kategorie Moto2. Do té přestupuje po letošní sezóně a bude hájit barvy známého italského týmu Gresini Racing. Víkendový test proběhl na okruhu Jerez ve Španělsku a Filipovi se dařilo. V konkurenci svých budoucích soupeřů zajel osmý nejrychlejší čas.

VÍCE
Ondřej Vostatek je novým vicemistrem Evropy
silnice

20. – 21. listopadu 2021 ukončil ve Valencii sezónu sedmnáctiletý český jezdec Ondřej Vostatek. V šampionátu FIM CEV Repsol v kategorii Superstock 600 vybojoval celkem šestkrát pódiové umístění a s celkovým počtem 157 bodů se stal vicemistrem Evropy.

VÍCE
Český jezdec zaujal ve WSBK rychlostí
silnice

Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, do dalšího závodu pak neodstartoval. „Splnil jsem očekávání, které na mě bylo kladeno, ale své cíle jsem si nesplnil. Na trati jsem s litrovou motorkou nestrávil tolik času. Rychlost jsem ale předvedl, ztráta na světovou špičku nebyla velká,“ prohlásil König, který jel za tým Pedercini Racing na kawasaki.

VÍCE
Větší déšť jsem v životě neviděl, říká König
silnice

Těšil se, že v sobotu poprvé v kariéře pojede závod superbiků mezi elitou. K tomu ale nedošlo. Oliver König stejně jako další nemohli odstartovat kvůli obrovskému dešti. První závod se tedy uskuteční v neděli od 4:00 (PP Nova Sport 1) a druhý od 8:00. „Dva závody v jednom dni jsem nejel, ale nebojím se toho. Jsem moc rád, že se s motorkou čím dál více sžívám,“ hlásil König, který v Indonésii jede za tým Pedercini Racing na litrové Kawasaki.

VÍCE
König po prvním dni na motocyklu WSBK spokojen
silnice

Má za sebou první ostrá kola se superbikovou motorkou. A Oliveru Königovi se nevedlo vůbec špatně. Tou zásadní zprávou je, že mladý český jezdec předvedl v Indonésii progres. V prvním tréninku s Kawasaki ZX-10RR spadl po šesti kolech, v tom druhém se však dokázal zlepšit a nakonec skončil se ztrátou 4,6 vteřin za nejlepším.

VÍCE