Český tým WRP Wepol Racing bude jezdit IDM
silnice

Český tým z Chlumce nad Cidlinou se bude účastnit prestižního německého šampionátu IDM. Reprezentovat ho budou tři čeští závodníci ve třech různých třídách. Šampionát začíná už tento víkend v holandském Assenu.

VÍCE
Český tým na MS Superbiků v Portimãu
silnice

Jen co se odjely závody ve španělském Jerezu, se šampionát Mistrovství světa Superbiků přesunul do portugalského Portimãa, kam také zamířil český tým ACCR Czech Talent Team - Willi Race a Smrz Racing - Willi Race.

VÍCE
Binder se svojí KTM šokoval v Brně a zvítězil!
silnice

Dnešní závodní den se zlatým písmem nesmazatelně zapíše do dějin rakouského výrobce KTM, a to když Brad Binder dokázal získat, v kategorii MotoGP, premiérové vítězství pro tuto značku. V závodě kategorie Moto3 se představil i český jezdec Filip Salaš, kterému se ovšem závod nepovedl.

VÍCE
Kornfeil součástí MotoE ve Španělsku, seriál bude pokračovat v Misanu
silnice

Dva závodní víkendy v řadě má za sebou Jakub Kornfeil, co by stálý účastník kompletního šampionátu třídy MotoE pod hlavičkou MotoGP. A mezitím co ten první byl určený zvykání si na zcela nové prostředí, tak v tom druhém si český jezdec již připsal na své konto první bodový zisk za 12. místo.

VÍCE
Další závody Miniracingu už o víkendu v Třinci
silnice

Již pátý závodní podnik Mezinárodního mistrovství České republiky - Miniracing se o nadcházejícím víkendu uskuteční v Třinci. Zároveň jde o poslední závody toho šampionátu na území ČR, protože závěr sezóny bude patřit závodům na Slovensku.

VÍCE
Brněnská GP bude letos bez diváků, lístky zůstanou v platnosti na příští rok
silnice

Letošní Grand Prix ČR se kvůli přísným opatřením proti šíření nemoci Covid-19 pojede bez účasti diváků a přísnému režimu se nevyhnou ani zaměstnanci okruhu či samotní jezdci a členové týmů. Fanoušci se však mohou v rámci čtvrtečního pre-eventu těšit na besedu s osobnostmi motocyklového sportu či autogramiádu přímo v centru Brna.

VÍCE
Velká cena v centru Brna - bohatý doprovodný program MotoGP
silnice

Grand Prix České republiky letos bohužel bude bez diváků, ale když nemůže fanoušek na Masarykův okruh, dorazí Masarykův okruh k fanouškovi. Ve čtvrtek 6. srpna si zájemci mohou užít besedu s osobnostmi motocyklového sportu v brněnském kině Scala. Vstup na akci je zdarma.

VÍCE
Márquez musel na reoperaci, v Brně ho nahradí Bradl
silnice

Německý závodník Stefan Bradl se po necelém roce vrací do seriálu MotoGP, aby nahradil zraněného Marca Márqueze, který si při letošním prvním závodě zlomil paži.

VÍCE
Český tým konečně na startu mistrovství světa
silnice

Na přelomu července a srpna se opět začalo závodit v Mistrovství světa Superbiků a letošní premiéru v novém jezdeckém složení si užil český ACCR Czech Talent Team Willi Race a Smrz Racing - Willi Race.

VÍCE
Sezóna MMČR zahájena na Pannoniaringu
silnice

Mezinárodní mistrovství České republiky silničních závodů motocyklů na závodních okruzích bylo úspěšně odstartováno na Pannoniaringu, kde se jelo v rámci závodů Alpe Adria.

VÍCE