König zajel v Austrálii nej výsledek a chce zůstat ve WSBK!
silnice

To nejlepší na konec! Oliver König v závěrečném závodě sezony v Austrálii dojel na 14. místě, což je jeho maximem v mistrovství světa superbiků. V poslední jízdě předváděl časy na úrovni dvanácté příčky, neustále zrychloval. Jako nováček vybojoval celkem tři body a povedlo se mu dokončit všechny hlavní závody. „Mám radost z těch dvou bodů. Představoval jsem si, že rok bude jednodušší. Učil jsem se mnoho novým věcem – myslím, že jsem vyrostl. Rád bych v superbicích zůstal,\" prohlásil König z týmu Orelac Racing. Z 31 jezdců, kteří dosáhli alespoň na bod, skončil český jezdec v celkovém pořadí na 27. místě.

VÍCE
König získal první bod ve WSBK
silnice

Skvělá zpráva! Oliver König poprvé v sezoně dokázal bodovat mezi elitou v mistrovství světa superbiků. Ve druhém závodě v Indonésii skončil na patnáctém místě. Navíc ztráta na prvního činila pouze 44 vteřin, což je jeho dosavadním maximem. „Spadl ze mě stres, protože jsem rozhodně nechtěl být prvním jezdcem historie, co nezíská ani jeden bod jako stálý účastník. Potěšil mě ale celkový progres víkendu. Mám velkou radost, asi si udělám tetování,“ dodal s úsměvem König z týmu Orelac Racing, kterého ještě čekají poslední závody v sezoně, a to v příštím týdnu v Austrálii.

VÍCE
König skončil pouhou vteřinu od bodu
silnice

1,2 vteřiny. Tolik dělilo Olivera Königa od prvních letošních bodů v mistrovství světa superbiků. V prvním závodě v Indonésii sváděl souboje po celou dobu, ještě v posledním kole usiloval o patnáctou příčku. „Hodně mě to mrzí, protože jsem doufal v první body. Hlavně první kolo bylo zcela šílené,“ prohlásil König z týmu Orelac Racing. V neděli ráno evropského času ho čeká Superpole Race a druhý závod. Opět na Nova Sportu.

VÍCE
König potrénoval na jetsurfu a čeká ho WSBK v Indonésii
silnice

Jedny z klíčových závodů sezony vyhlíží Oliver König o víkendu. Mistrovství světa superbiků zavítá totiž do Indonésie, kde se v minulém roce objevil také český závodník. Právě na okruhu v Mandaliku si poprvé vyzkoušel závodní superbike. A svými výkony zaujal týmové manažery natolik, že dostal místo v Orelac Racing. „Rád na to vzpomínám, dívám se na fotky z té doby. Myslím, že to bude o trochu snadnější, protože z tratě mám nějaké zkušenosti," prohlásil König, kterého čekají poslední dva závodní víkendy v sezoně.

VÍCE
Předběžný kalendář přírodních okruhů 2023
silnice

V sobotu 15. 10. 2022 proběhla v Hořicích tradiční porada přírodních okruhů. Zúčastnili se jí zástupci jednotlivých pořádajících klubů pod Autoklubem České republiky, sportovní komisaři, ale i zástupci Slovenské motocyklové federace a organizátoři závodů pod hlavičkou CAMS. Cílem porady nebylo pouze zhodnotit sezónu 2022, ale především co nejvíce sjednotit pravidla šampionátů všech tří stran.

VÍCE
YAMAHA VALENTINA ROSSIHO - build-up kolekce od De Agostini!
silnice

Sestavte si model legendární Yamahy YZR-M1 v měřítku 1:4, na níž Valentino Rossi bodoval na Mistrovství světa MotoGP v roce 2016! Díky nejnovější kolekci nakladatelství De Agostini pocítíte vzrušení z motocyklových závodů! Krok za krokem a díl za dílem si můžete sestavit tento ikonický model.

VÍCE
König v Argentině předjížděl a ukázal dobré časy
silnice

Povedený víkend má za sebou Oliver König. Ve své premiéře na argentinské trati předváděl dobré výkony. V trénincích a kvalifikaci měl ztrátu na nejrychlejší pouze kolem dvou vteřin, na jeho první bod mu v neděli chybělo deset sekund. „Pocity z víkendu jsou docela dobrý, až na včerejší závod. Vím, co musím za každou cenu zlepšit, abych už skončil na bodech,“ dodal jediný český zástupce v MS superbicích. V Argentině dojel v sobotu na 19. místě, v neděli pak byl osmnáctý. Za čtrnáct dní pokračuje šampionát v Indonésii.

VÍCE
König před závody v Argentině trénoval trať na Playstationu
silnice

Má před sebou poslední tři letošní závody v sezoně mistrovství světa superbiků. A všechny jsou mimo Evropu. O víkendu pojede Oliver König v Argentině zcela poprvé. „Koukal jsem na onboardy a najížděl trať na Playstationu u Filip Feigla. Pomáhá mi to pro úvodní představu o okruhu," prohlásil český jezdec z týmu Orelac Racing. První závod začne v sobotu od 20:00, půjde přímým přenosem na Nova Sport.

VÍCE
König se závodem v Portugalsku nebyl spokojený
silnice

Český motocyklový závodník má za sebou evropskou část MS superbiků. Oliver König o víkendu v Portugalsku bral 24. a 23. místo. A nebyl spokojený. „Poslední evropské závody hodnotím negativně. Takto se prezentovat nechci. Částečné posuny dopředu ale jsou, těch se hodlám držet,“ dodal König. Jezdce z týmu Orelac Racing nyní čekají atraktivní destinace – Argentina, Indonésie a Austrálie. Šampionát končí v polovině listopadu.

VÍCE
Accolade Smrz Racing po víkendu v Portimau
silnice

Český tým Accolade Smrz Racing absolvoval se svými svěřenci další závod MS World Supersport 300 v Portimau. Po perfektním začátku víkendu se José Luis Perez Gonzalez nemohl vyhnout kolizi v závodě. Yeray Saiz Marquez po restartu vybojoval své nejlepší umístění. V neděli Yeray Saiz Marquez bojoval ve druhém závodě s přední skupinkou a skončil dvanáctý. José Luis Perez Gonzalez do závodu nenastoupil po sobotním pádu.

VÍCE