První závod Northern Talent Cupu přivítá Novotného s Prokešem
silnice

Michal Prokeš a Filip Novotný před sebou mají první ostrý závodní víkend v Northern Talent Cupu. Závodníci Brno Circuit Junior Racing Teamu zahájí sezónu ve francouzském Le Mans, kde se juniorský šampionát koná současně se závody MotoGP.

VÍCE
Petr Najman zahájil sezónu IRRC v Hengelu
silnice

O uplynulém víkendu se naplno rozjela letošní sezóna šampionátu IRRC. Začalo se tradičním podnikem v holandském Hengelu. Petr Najman i přes potíže prokázal, že právem patří ke špičce třídy Supersport.

VÍCE
Alpe Adria Cup Brno 2022 - foto Lukáš Trtílek
silnice

Poprvé od roku 2012 se brněnští fanoušci dočkali toho nejkvalitnějšího mezinárodního šampionátu v zóně střední Evropy, a to šampionátu Alpe Adria. Ten nabízí nepřeberné množství kubatur a pro tento víkend nabídl neuvěřitelných 318 jezdců. Takovéto množství kubatur a jezdců zajišťovalo motocyklovým fanouškům v ochozech brněnského Automotodromu neustálý přísun akce, a to od pátku až do nedělního podvečera.

VÍCE
Juránek si z Nizozemska veze body za desáté místo
silnice

Tohle byl intenzivní závodnický prožitek. Motocyklový jezdec Filip Juránek byl velmi blízko stupňů vítězů na evropském šampionátu juniorů Yamaha R3 Cup. Dokonce v nizozemském Assenu vedl, pohyboval se na třetím místě. Jenže o fantastické umístnění přišel v posledním kole a po zásahu komisařů kvůli překročení track limitu se odsunul nakonec na 10. místo. „Samozřejmě jsme se ihned odvolali, ale po zhlédnutí videozáznamu jsem musel porušení tratě uznat. Byl to ale parádní závod, ve kterém Filip ukázal svůj potenciál,“ prohlásil Miloš Čihák, CEO Movisio Racing. Druhý závod český jezdec nedokončil.

VÍCE
Jarní cena Brna 2022 objektivy Vaška Volfa
silnice

Velký návrat mezinárodního motocyklového šampionátu Alpe Adria a nabitý startovní rošt. Tak by se dal ve zkratce shrnout uplynulý víkend na Masarykově okruhu. V rámci letošní Jarní ceny Brna se zde utkaly více než tři stovky jezdců v celkem sedmi kategoriích - od klasiků až po litrové superbiky.

VÍCE
Tým Orelac Racing je s výkonem Königa v Assenu spokojený
silnice

Od bodů už nebyl výsledkově daleko… Oliver König ve druhém závodě v Assenu skončil na osmnáctém místě. Přesto nebyl po dojezdu do cíle spokojený. „Neodvíjelo se to podle mých představ. Start se mi sice povedl, ale začal jsem se propadat,“ tvrdil König po druhém víkendu v mistrovství světa superbiků. Další závod je na programu v květnu v Portugalsku. „Tým je spokojený, protože chce ode mě hlavně to, abych se učil,“ dodal jezdec Orelac Racing.

VÍCE
Petr Svoboda bojoval o pódium, jeho výkon zhatila penalizace
silnice

Druhý závod kategorie World Supersport 300 v Assenu byl jeden z nejnapínavějších v historii této kategorie. O vítězství bojovala početná skupinka až do samotného závěru včetně českého jezdce týmu Accolade Smrz Racing, Petra Svobody, který pouhých několik kol před cílem figuroval i na 3. pozici. Nakonec projel cílem osmý, pouze půl vteřiny za vítězem závodu. Poté však přišla rána od komisařů závodu v podání penalizce, která Svobodu posunula až na 17. pozici. Petr tak skončil i přes svůj fantastický výkon bez bodů. Yeray Saiz Marquez druhý závod dokončil na 18. pozici.

VÍCE
König skončil v Assenu 21. V neděli chce být víc agresivní
silnice

Do svého druhého závodního víkendu vstoupil Oliver König v rámci mistrovství světa superbiků. V nizozemském Assenu to ale zatím neprobíhá podle jeho představ. Český jezdec v sobotu skončil na 21. místě s více než minutovou ztrátou. Do nedělního závodu se chce určitě zlepšit. „Jsem zdravě naštvaný. Vím, že musím být více agresivní,“ dodal König ze španělského týmu Orelac Racing. Nedělní závod superbiků začíná od 15:15. Z vítězství se radoval Brit Jonathan Rea.

VÍCE
Oliver König trénoval před Assenem na flattracku
silnice

Má před sebou druhý závodní víkend v mistrovství světa superbiků. A v rámci přípravy před Assenem ladil Oliver König svůj jezdecký styl na flat tracku. O minulém víkendu se český závodník zúčastnil domácího šampionátu, kde skončil na čtvrtém místě. „Je to o zatáčkách, kontrole zadního kola a plynu. Jezdím zde rovněž v mírném smyku, což se potřebuji více naučit také pro superbiky,“ pochvaloval si König, který v prvních závodech v Aragonu skončil pokaždé dvaadvacátý. V Nizozemsku se chce jezdec týmu Orelac Racing posunout výš. Závody superbiků přenáší Nova Sport, v sobotu od 14:00 a v neděli od 15:15.

VÍCE
Jarní cenu Brna čeká silná mezinárodní účast
silnice

Neuvěřitelných 318 jezdců se ve svých závodních třídách postaví na start Jarní ceny Brna, která se koná 22. až 24. dubna na Masarykově okruhu v Brně. Víkendový program nabídne velký návrat mezinárodního šampionátu Alpe Adria.