Gurecký a Kocourek v roce 2020 v šampionátu Northern Talent Cup
silnice

Brno – Hned dvojice členů juniorského závodního týmu Automotodromu Brno uspěla s přihláškou do nového mezinárodního šampionátu Northern Talent Cup. Jakub Gurecký a Jonáš Kocourek budou v následující sezóně závodit s nejnadanějšími mladými závodníky ze severní a střední Evropy.

VÍCE
Představení týmu Mission Winnow Ducati
silnice

Představení továrního týmu nesoucího název Mission Winnow Ducati proběhlo v italské Boloni. V průběhu akce byly představeny motocykly a jezdci Andrea Doviioso a Danilo Petrucci. Jezdecké duo, společně s manažery Claudiem Domenicalim a Luigim Dall´lgnou, představilo nové barvy motocyklu Desmosedici GP20, se kterými se italský tým představí ve světovém šampionátu MotoGP 2020.

VÍCE
Filip Salač představil novou motorku
silnice

Před několika dny proběhlo oficiální představení VNE Snipers Teamu, za který bude závodit v příští sezóně Filip Salač. Český závodník bude reprezentovat tým v kubatuře MOTO3, jeho novým týmovým kolegou bude italský jezdec Tony Arbolino.

VÍCE
Jakub Kornfeil ukončil profesionální kariéru
silnice

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil skončil v Mistrovství světa silničních motocyklů.

VÍCE
Iannoneho test na doping byl pozitivní
silnice

Italskému závodnímu jezdci, který startoval uplynulou sezónu za tovární tým Aprilie byla zastavena závodní činnost minimálně pro únorové testy v Sepangu.

VÍCE
Miller nechal vydražit svou helmu pro dobrou věc
silnice

Čtyřiadvacetiletý závodník Jack Miller získal za svou helmu ve veřejné aukci 18 000 dolarů, což je v přepočtu asi 290 000,-Kč. Veškerý výdělek z aukce míří na pomoc australským hasičům.

VÍCE
Skončí Valentino Rossi po sezóně 2020 v MotoGP?
silnice

Italskému závodníkovi, který se narodil v malebném městečku Urbino, vyprší po sezóně 2020 smlouva u továrního týmu Monster Energy Yamaha.

VÍCE
Co motivuje Filipa Salače po konci sezóny a kam směřuje?
silnice

Motivace, cesta za snem a neutuchající odhodlání. Tak by se daly popsat pocity z rozhovoru s největší českou motocyklovou nadějí současnosti. Čerstvě osmnáctiletý Filip Salač si letos připsal životní umístění v Moto3, změnil tým i motorku a už vyhlíží příští sezonu. Co ho posouvá stále kupředu a proč musel zapracovat na psychice?

VÍCE
Karel Hanika byl součástí vítězného týmu osmihodinovky
silnice

Tým YART Yamaha bral vítězství ve druhém podniku před druhým týmem Honda Asia-Dream Racing with Showa a před třetím BMW Motorrad World Endurance. Osmihodinovce v Sepangu nepřálo počasí a pořadatelé byli nuceni zkrátit jeho délku. I přes zkrácení závodu byly závody velice napínavé.

VÍCE
Ondřej Ježek zazářil v Sepangu
silnice

Český závodník Ondřej Ježek v barvách týmu ERC Endurance v Sepangu úspěšně naskočil do druhého závodu MS vytrvalostních motocyklových závodů EWC. Společnost mu během malajské 8hodinovky dělali zkušení týmoví kolegové Louis Rossi a Randy De Puniet. A Ondřej zvládl svůj první start v novém dresu naprosto s přehledem, když svým perfektním výkonem pomohl týmu dostat se do TOP 10.

VÍCE