Mitch Evans je po úspěšné operaci
motocross

Jezdec týmu HRC Honda, Mitch Evans, se dobře zotavuje doma v Austrálii po úspěšné operaci pravého ramene, které si poranil během druhého závodu MXGP v holandském Valkenswaardu.

VÍCE
Televizní motokros Dolní Bousov 1979 – foto Miroslav Jireček
motocross motocross

Máme tu některé pamětníky? Miroslav Jireček pro vás připravil další album, tentokrát z roku 1979. Na trati v Dolním Bousově se konal tzv. Televizní motokros. Už podle fotek poznáte, kdy se závod jel, protože místy jsou stále plochy sněhu a náročná trať je doslova celá pod bahnem. Na černobílých vzpomínkách naleznete Gennadije Mojsejeva, Jiřího Stodůlku, Oldřicha Hamršmída, Vlastimila Hlouse a další. Příjemnou podívanou!

VÍCE
Další změna v kalendáři ADAC
motocross

Bohužel se nejedná o aprílový žert, ale kalendář ADAC MX Masters musí být znovu upraven. Očekávané zahájení sezóny je tak prozatím plánováno na 11. července v Holzgerlingenu.

VÍCE
Jak si vedou české týmy?
motocross

Oslovili jsme několik motocrossových týmů závodících na našem území a jejich manažeři se s vámi podělili o to, jak se týmy připravují v této nelehké době a jak se těší na začátek sezóny.

VÍCE
Pusťte Podmola domů! FMX šampion vytvořil kondiční program
motocross

Nezastavila ho vleklá zranění, po léčbě na nemocničním lůžku se vždycky dokázal vrátit zpátky a získávat medaile. Tajemství nezdolného Libora Podmola teď může odkrýt každý. Freestyle motokrosař dnešním dnem oficiálně spustil workoutový projekt Podmol Get Fit, se kterým se lze dostat do formy. „Program začíná 21 denní výzvou, kdy každý den pošlu email s motivačním vzkazem a videem, podle kterého se bude cvičit, posilovat, jógovat nebo meditovat.

VÍCE
Po konci v MotoGP chce Dovizioso jezdit motocross
motocross

Jedna ze současných hvězd MotoGP, Andrea Dovizioso, se musí rozhodnout, kam povedou jeho další plány pro sezónu 2021. Jeho smlouva u tovární stáje Ducati mu vyprší po aktuální, složité sezóně a je pro něj otázkou, zda nadále zůstane v paddocku MotoGP. Ital projevil zájem o účast na motocrossových závodech, pokud by pověsil boty z MotoGP na hřebík. Uvidíme, zda se to stane už příští rok.

VÍCE
Šestidenní se pojede až příští rok!
motocross

V návaznosti na důkladné diskuze mezi FIM, FMI a lokálními organizátory byla rozhodnuto, že 95. ročník FIM Mezinárodní šestidenní v Enduru a 5. ročník FIM Enduro Vintage trophy bude odloženo na rok 2021! Důvodem jsou souvislosti probíhající s omezením kvůli probíhající pandemií koronaviru.

VÍCE
MS 125 ccm Holice 1983 – foto Miroslav Jireček
motocross motocross

Velká cena ČSSR 125 ccm se konala na legendární trati v Holicích ve Východních Čechách. Pod hlavičkou bývalého Svazarmu tak mohlo na trati odstartovat jedno z dalších mistrovství světa tehdejší doby. Na perfektních fotkách z minulé doby najdete například Petra Kováře, Erica Geborse, Jana Postemu, Reného Seewera a další motocrossové hvězdy ze zahraničí na dvoutaktních motocyklech. Kromě toho pro vás máme i startovní listinu a výsledky obou rozjížděk, kdy jezdci závodili 40 minut 2 kola! Nechybí ani zmínka o Petru Kovářovi.

VÍCE
Thomas Kjer Olsen začal znovu trénovat
motocross

Thomas Kjer Olsen vydal na svém Instagramu nové prohlášení, kde oznamuje, že se znovu vrátil do tréninku poté, co mu byly vyndány šrouby z ruky z předsezónního zranění.

VÍCE
Superkros Litovel 2006 - foto Miroslav Jireček
motocross motocross

Tentokrát se pojďme vrátit zpátky do roku 2006. Další galerii pro vás připravil opět fotograf Míra Jireček. Před 14 lety se v Litovli jednalo o mezinárodní volný závod v superkrosu. Na start se postavil Petr Bartoš, Míra Kučírek, Jirka Bittner, Víťa Marek, Marek Sukup, Petr Michalec, rakouský reprezentant Markus Mauser a další.

VÍCE