O Putovní Pohár Rudnické Rokle 2020
motocross

Motokrosový víkend v Rudnické rokli se nezadržitelně blíží! Zveme všechny jezdce a příznivce motokrosu na motokrosový závod Nova Motocross Cup, který se pojede v sobotu 15. srpna 2020 a vyvrcholením víkendového programu bude prestižní (finančně dotovaný) motokrosový volný závod ,,O PUTOVNÍ POHÁR RUDNICKÉ ROKLE\", který se pojede v neděli 16. srpna 2020.

VÍCE
Herlings se nedávno lehce zranil
motocross

Během tíživých časů uzavřených hranic kvůli koronaviru, se spousta jezdců snažila po opětovném otevření tratí namotat co nejvíce tréninkových kol, protože Mistrovství světa v motokrosu (MXGP) se opravdu rychle blíží. A právě v době, kdy byl Jeffrey Herlings ve svém živlu a konečně trávil dost času na motorce, přišel další pád, jehož důsledkem nebude připravený na MXGP v Lotyšsku nejspíš tak, jak by si sám přál. I když...

VÍCE
Osička MX Team se bude muset obejít bez Lukase Neurautera
motocross

Rakouský závodník Lukas Neurauter, který závodí v barvách Osička MX Teamu, odjel pro letošek v Jiníně poslední závod. Po pádu v Jiníně měl neutichající bolesti v pravém rameni. Během včerejšího dne navštívil lékaře, který mu zjistil utržený vaz. Bohužel se to neobejde bez operace, tudíž pro Lukase letošní sezóna skončila.

VÍCE
MXGP jezdci nebudou muset před startem v Lotyšsku do karantény
motocross

Lotyšská vláda vydala prohlášení, že se běžně nařízená čtrnáctidenní karanténa nebude týkat jezdců MXGP, kteří se chystají na restart Mistrovství světa v motokrosu o víkendu 8. - 9. srpna 2020 v Kegums. Přestože se rojily všemožné dezinformace, pokud bude Covid-19 test jezdců při příjezdu do země negativní, nebudou jim bránit ke vstupu a nebude pro ně nařízená karanténa.

VÍCE
Calvin Vlaanderen o svém progresu a návratu k závodění v Arnhemu
motocross

Začátek mistrovství světa MXGP přišel pro nováčka v kategorii Calvina Vlaanderena příliš brzy. Poté co se dohodl se svým novým týmem Gebben Van Venrooy Yamaha Racing a následně se zranil, neměl snadný začátek sezóny, protože nebyl stoprocentně fit, což je v nabitém startovním poli MXGP znát!

VÍCE
Zuzana Nováčková předčasně ukončuje letošní sezónu
motocross

Zranění bohužel k závodům patří a v letošní zkrácené sezóně se nevyhnulo ani české reprezentantce v enduru Zuzaně Nováčkové. Závodnice se startovním číslem #191 v letošním roce startovala i na závodech Kůta MMČR v motokrosu. Co se vlastně stalo?

VÍCE
Pozvánka na Kůta MMČR motokros do Lokte (9. 8. 2020)
motocross

Polovina letošní sezony Kůta MMČR v motokrosu je tady! Před pár měsíci bychom nevěřili, že se povede nějaké závody uspořádat, natož s takovou účastí jezdců i diváků. Děkujeme a těšíme se i na čtvrtý závod v pořadí, na světovou trať Loket nad Ohří, kde si alespoň částečně vynahradíme zrušený závod MXGP.

VÍCE
Rudovi Plchovi se v Jiníně nedařilo podle představ
motocross

Nebyl to úplně jeho závod. Rudolf Plch (22 let) by chtěl prohánět elitní desítku mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu třídy MX1. Na třetím závodě v Jiníně za ní kousek zaostal a obsadil třináctou příčku.

VÍCE
Je nepravděpodobné, že se Ryan Hughes letos vrátí do paddocku GP
motocross

Holandský závodník Glenn Coldenhoff představil před letošní sezónou svého nového trenéra Ryana Hughese. Američan byl přítomen v paddocku GP na úvodních dvou podnicích MXGP ve Valkenswaardu a v Matterley Basin. Kvůli pandemii COVID-19 však nastaly větší změny, jak to vypadá s působením Ryana pro zbytek sezóny?

VÍCE
Martin Finěk v Jiníně dokázal, že patří do elitní TOP 10
motocross

Výborný výkon především ve druhé jízdě a celkově bral osmé místo. Taková byla bilance Jihočecha Martina Fiňka (29 let) na třetím závodě mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu elitní třídy MX1 v neděli v Jiníně.

VÍCE