Záznamy z TV – MMČR Dalečín
motocross

Na prvním závodě Kůta MM ČR v motokrosu v Dalečíně nechyběly ani televizní kamery s redaktory. Záznamy z prvního mistráku jste tak mohly vidět na obrazovkách ČT Sport a O2TV. Jejich záznamy vám přinášíme níže.

VÍCE
1. Kůta MMČR v MX Dalečín 2022 - foto Pavel Horák
motocross

Na prvním mistráku jsme měli dva fotografy a právě druhou galerii vám přinášíme týden po závodě. Také Pavel Horák si našel v Dalečíně chvíli času a něco nafotil. Jeho výběr hledejte níže.

VÍCE
1. Kůta MMČR v MX Dalečín 2022 - foto Lukáš Trtílek
motocross

Prvního mistrovského závodu v Dalečíně se zúčastnil i náš kolega Lukáš Trtílek, který si pro vás připravil výběr fotografií z napínavého a náročného závodu na Vysočině. Přejeme příjemnou podívanou!

VÍCE
MMČR juniorů a žen Horní Újezd – foto Pavel Horák
motocross

Do Újezda si na malou chvíli odskočil i náš kolega Pavel, který si nezapomněl vzít svůj foťák a něco vyfotit. Dopolední část závodu provázel déšť a na přírodně nakropené trati se tak vyjela „jednokolejka“. Odpolední část bohužel poznamenal vážný pád závodníka ve třídě 85 ccm.

VÍCE
Slovenský mistrák pokračuje v Mníšku nad Hnilcom
motocross

Počas tretej májovej nedele, konkrétne 15.5.2022 sa na východe Slovenska bude sústrediť medzinárodná a slovenská špička motokrosových pretekárov. MX trať v Mníšku nad Hnilcom bude tento víkend hostiť v poradí druhé podujatie tohtoročného seriálu MM SR MX OPEN, v ktorom štartujú a o body do priebežného bodovania bojujú triedy MX85, MXjunior125, MX2 junior, MX2, MX Open a skúsenejší (starší) pretekári v triedach MX4 a MX4 .

VÍCE
Start Jakuba Mencla je letos nejistý
motocross

Jakub Mencl, závodník ze západu Čech, se letos přesunul do nového týmu MX Kids Academy. Jeho sezóna však ještě nezačala a Jakub už má stopku. Co se stalo na konci března?

VÍCE
Terešák zajel výborný závod v Maggioře
motocross

Dvojice českých reprezentantů, Jakub Terešák a Petr Polák, závodila na sedmém závodě mistrovství světa v motokrosu v italské Maggioře. Oba reprezentanti závodí ve třídě MX2. Jakub Terešák je součástí českého týmu JD Gunnex KTM Racing Team a Petr Polák, člen ACCR Czech Talent Teamu, hájí barvy JM Honda Racing.

VÍCE
TZ: Újezd hostil druhý závod MMČR juniorů a žen
motocross

V Horním Újezdu jsme odjeli druhý podnik seriálu MMČR juniorů a žen. Účast na závodech byla ve všech třídách velmi dobrá, nejmenších závodníků dokonce bylo na startovní listině 23, což je nejvyšší účast za poslední dvě sezóny. Pořadatel zvládl kompletní organizaci velmi dobře a zaslouží za svou práci uznání. Pro neustálý drobný déšť jsme pro kategorii do 50 ccm byli nuceni po úvodním seznamovacím tréninku upravit trať, ale ani tato změna neubrala nic na dramatičnosti závodních soubojů.

VÍCE
1. MMČR MX Dalečín 2022: Náročná trať prověřila všechny jezdce
motocross

Očekávaného startu sezóny jsme se dočkali v neděli 8. května 2022 na trati v Dalečíně. Místní pořadatelé připravili pro jezdce náročnou trať, která prověřila jezdce každé výkonnostní kategorie. Do závodu nastoupilo několik favoritů, kteří dokázali, že se mezi špičku řadí oprávněně. Dočkali jsme se ale i několika překvapení a debutů v nové kategorii, které sklidily aplaus u velkého množství přihlížejících diváků. Jak si vedlo nejlepších deset v každé kategorii?

VÍCE
17. AMA SX 2022: Craig to dokázal
motocross

Trnitá byla cesta k titulu ve třídě 250SX West. Craig vítězil na začátku sezóny, ale poslední tři závody vyhrál Hunter Lawrence a zůstal tak ve hře o titul až do posledního závodu. Překvapení se však nekonalo. I přes pád Craig uhájil osmé místo a psychickou bitvu o titul vyhrál. Vítězství v závodě si připsal jeho týmový kolega Nate Thrasher. Ve třídě 450SX si vítězství připsal Anderson, ale pozornost strhával souboj o třetí místo v šampionátu.

VÍCE