Kalendář a informace k seriálu MČR v motoskijöringu 2019
motocross

V Klášterci nad Orlicí se sešli 7. 12. 2018 všichni pořadatelé seriálu Mistrovství ČR v motoskijöringu 2019, který se pojede opět jako „Orion Shiva KTM Cup 2019“. Byly odsouhlaseny následující termíny závodů.

VÍCE
Zásady reprezentace Motocyklového sportu AČR 2019
motocross

Státní sportovní reprezentace je řízena Programem I – Sportovní reprezentace vypisovaným každoročně Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen MŠMT). Finanční prostředky ze zmíněného programu, lze použít pro jezdce startující v Mistrovství světa, Mistrovství Evropy a dalších významných mezinárodních šampionátech FIM / FIM Europe, které jsou uznány v metodických pokynech Programu I. - MŠMT.

VÍCE
Stefan Everts onemocněl malárií a leží v kómatu na JIPce
motocross

Desetinásobný světový motokrosový šampion Stefan Everts minulý měsíc navštívil Congo, odkud si bohužel odvezl malárii. Everts se na místo vydal kvůli charitativní akci, díky níž se podařilo vydělat peníze na mnoho projektů, přičemž jedním z nich je vybudování školy včetně vybavení.

VÍCE
Provoz na pískové trati Hodonín - Pánov zahájen!
motocross

Na Facebooku firmy DNX-Shop se objevilo info o obnoveném provozu na pískové trati v Hodoníně - Pánově. Tréninkové dny jsou pátek a sobota od 9.00 do 16.00 hod. Trať se nachází v přírodní památce, kde je zákaz vjezdu. Proto je třeba jako v minulosti vyzvednout před příjezdem povolení k vjezdu v obchodě DNX-Shop, případně se domluvit telefonicky.

VÍCE
MXGP 2019: Konečně známe první zastávku světového šampionátu!
motocross

Tak jsme se dočkali a víme, kde se pojede úvodní závod FIM Mistrovství světa v motokrosu (MXGP) tříd MXGP a MX2. Očekávanou destinací je úžasná lokace Patagonia-Argentina s tratí Neuquen. První kolo se pojede podle plánu v neděli 10. března 2019 s tím, že kvalifikace bude o den dříve tradičně v sobotu.

VÍCE
Podmol přichystal fanouškům lahůdku k Vánocům - pokračování deníku
motocross

Chcete vědět, co dělá nejlepší český freestyle motokrosař ve svém volnu? Píše knihy. Libor Podmol od listopadu 2018 prodává druhý díl svého exkluzivního deníku. Více než 400 stran si kompletně připravil ve vlastní režii, pomáhala mu pouze profesionální korektorka.

VÍCE
Zlatý volant: fanoušci mohou hlasovat ve dvanácti kategoriích
motocross

Anketa, ve které můžete pomoci získat svým oblíbeným jezdcům zajímavé ceny. Kromě závodů automobilů budou oceněni i jiní. Cenu Elišky Junkové může například získat motokrosařka Kristýna Vítková, Zlatá řidítka mohou získat motorkáři napříč kategoriemi. Talentem roku můžou být motokrosaři Víťa Marek, Radek Větrovský nebo třeba jezdec supermoto Jan Ulman.

VÍCE
Jakub Terešák v nové sezoně v novém týmu
motocross

Závěr každé sezóny a začátek té nové, nadcházející, vždy přinese spoustu změn a novinek ve složení týmu, nových sponzorů, změn motorek a dalších záležitostí. Změna týmu se týká také našeho úspěšného jezdce Jakuba Terešáka, který je pravidelným účastníkem závodů nejen v České republice.

VÍCE
Už jste slyšeli o MotoParku Trenčín?
motocross

Pro Sport Team o.z. v Trencine prevadzkuje trat pre motokros, enduro a offroad - Motopark Trencin. Areal je vhodny na konanie MX ci enduro pretekov. MX trat ma dlzku 1.800 m. Enduro okruh ma cca 6 km.

VÍCE
Jara Romančík vyhodnocuje sezónu 2018
motocross

Blíží se konec roku 2018, a tak se začínají rojit zhodnocení právě skončené motoristické sezóny. Jedním z prvních, kdo si na Facebooku vylil srdíčko a slovně si možná trošku ulevil, je Jara Romančík. "Letošní sezóna je za mnou. Musím říct, že jsem rád. V téhle sezóně jsem si prošel opravdu vším. Byl jsem ve své životní formě. Připravoval jsem se v USA, kde jsem si zlomil v lednu stehenní kost. A následně jsem byl hned na dně. Když jsem se z toho vzpamatoval a začal trénovat, tak jsem si zlomil zápěstí. A to mě zastavilo až do srpna..."

VÍCE