Štěpán Zuda míří na supermoto!
motocross

Dalším českým závodníkem, který usedne za řídítka italského stroje TM je šestnáctiletý Štěpán Zuda. Štěpána známe hlavně ze závodů silničních motocyklů, kdy jeho poslední štací byla účast na Northern Talent Cupu. Situace se vyvinula tak, že závodník neměl jistou budoucnost. Přeskočil do nové disciplíny, kterou však zná moc dobře, a stane se týmovým parťákem Jana Ulmana.

VÍCE
V sobotu motoskijöring nebude …
motocross

Všichni jistě víme, jaká je aktuálně situace s počasím a se všemi opatřeními. Závod by byl odjet, ale sněhové podmínky, které jsou na uspořádání závodu potřeba, v Dalečíně nejsou příznivé. Proto zdejší pořadatelé hledají náhradní termín za zrušenou sobotu 22. ledna 2022.

VÍCE
2. AMA SX 2022: Komentáře jezdců po závodě
motocross

I když Oakland nenabídnul tolik strhujících bitev jako Anaheim 1, tak z pohledu celkového vývoje šampionátu byl zajímavý. Jen pětibodový rozdíl mezi druhým Andersonem a osmým Stewartem. Tak těsná je zatím královská třídy 450SX. Barcia se v Oaklandu uklidnil a nepředvedl žádný agresivní útok. I díky tomu byl znova třetí a v šampionátu opět po roce okusí chuť červené tabulky pro průběžného lídra. Níže přinášíme komentáře jezdců po druhém závodě sezóny.

VÍCE
Jonáš Nedvěd se vrací do MX2
motocross

Dlouhé roky byl Jonáš Nedvěd, Mr.Holeshot, součástí tradičního českého Orion Racing Teamu. Pro nadcházející sezónu se u něj mění téměř všechno – tým, motorka i třída. Jonášovo krátké prohlášení hledejte níže.

VÍCE
2. AMA SX 2022: Oakland ovládnul Anderson
motocross

Páni, tak tohle snad nikdo nečekal. Minulý týden na hraně TOP 10 a nyní na stupních nejvyšších. Anderson a Plessinger v druhém závodě překvapili. Ve slabší kubatuře se však překvapení nekonalo a na bednu vystoupili stejní jezdci jako minule.

VÍCE
Kalendář MMČR juniorů a žen 2022
motocross

Kalendář české juniorky, ke které jsou připojeny i ženy, se mezi závodníky dostal už v průběhu týdne. Až během pátku se však objevily termíny s rozdělením tříd a se základními informacemi na oficiálním juniorském webu. Jejich zprávu vám přinášíme zde.

VÍCE
Jak by mohla vypadat letošní sezóna amerického superkrosu?
motocross

Po covidovém roce opět zaplněné stadiony a návrat k formátu jen sobotních závodů. Ale také spousta změn v soupiskách předních týmů třídy 450SX. Připomeňme si ještě, co se odehrálo před sezónou a jak by ta letošní mohla vypadat.

VÍCE
CZECH MOTOCROSS ČASOPISY – SEZNAM PRODEJNÍCH MÍST
motocross

Často se nás ptáte, kde se dá koupit časopis CZECH MOTOCROSS osobně v kamenné prodejně. Máme pro vás abecedně řazený seznam míst v ČR a na Slovensku, kam si pro něj můžete zajít. Úplně na konci je soupiska měst, v nichž je mag k dostání v PNS stáncích.

VÍCE
Předběžné termíny MMČR
motocross

Promotér Kůta MM ČR v motokrosu představil kalendář na nadcházející sezónu. Najdeme v něm prozatím prázdné termíny, které budou potvrzeny následně. Je to hlavně z důvodu nepotvrzených kalendářů závodů mistrovství Evropy. Dalším důvodem je aktuální opatření 1000 diváků, při kterém nelze „velký mistrák“ organizovat.

VÍCE
Herlings pojede MXGP 2022 s jedničkou!
motocross

Z nějakého důvodu už jen málokdo jezdí pod číslem jedna, to se ale rozhodl změnit šampión MXGP Jeffrey Herlings, který pro sezónu 2022 vymění své ikonické číslo osmdesát čtyři za číslo jedna. Sám říká, že se tak rozhodl proto, že už možná nikdy jindy nedostane šanci to udělat.

VÍCE