Jihočech Václav Janout si přivlastnil MX titul mistra Itálie
motocross

Pozoruhodný motokrosový talent vyrůstá na jihu Čech. Václav Janout (12 let) z Drachkova u Strakonic získal v mimořádně silné konkurenci titul mezinárodního mistra Itálie ve třídě 85 ccm. Jeho děda Miroslav Janout byl věhlasným cyklistickým rozhodčím, který dvakrát řídil i slavnou Tour de France. Ke kolům však jeho dva vnuci až tolik nepřilnuli. „Oba kluci na kole jezdí, ale mají to jen jako doplněk k motokrosu," říká otec nadějného závodníka Jan Janout. Má totiž dva syny, kteří se věnují motokrosu. Kromě Václava ještě o dva roky staršího Jana.

VÍCE
Víme, kdy si budete moct zapařit hru MXGP 2020
motocross

Infront Moto Racing a Milestone makají na dokončení nového vydání hry MXGP 2020. S ohledem na složitou situaci, které čelí celý svět, došlo rovněž ke změně termínu vydání, což však napomohlo, abyste si již brzy mohli zahrát nejlepší hru na všech dostupných platformách.

VÍCE
Startovní listiny – MXGP of Trentino
motocross

Už zítra odstartuje první ze tří závodů na trati v italské Pietramuratě. Do Itálie vyjela početná skupinka českých závodníků. Ve třídě MX2 se dle startovních listin na start postaví slovenský jezdec Richard Šikyňa, kterého doplní české duo Petr Polák a Jakub Terešák. Do evropské kubatury EMXOPEN by měli odstartovat Petr Michalec, Petr Bartoš, Petr Rathouský, Libor Pletka a Martin Michek. Všem českým závodníkům budeme držet palce v bojích o evropské body. Kdo další se postaví na start?

VÍCE
Australský VMX magazín No 83 s fotkami Miroslava Jirečka!
motocross

Jestli se pohybujete na motokrosových mistrácích, nebo například na krajských závodech kolem Pardubic, určitě jste už minimálně jednou zahlédli vzrůstem sice menšího, ale celkově o to více významného muže - fotografa Miroslava Jirečka. A pokud máte rádi historické fotky, pak jsou webovky "Kominíka", jak se Mirkovi přezdívá, vaší elektronickou encyklopedií, kam se chodíte kochat i čerpat fakta. O tom, že se o Mirkovi ví také celosvětově, svědčí fakt, že jsou jeho fotografie publikované v různých tištěných médiích, nejnovější tedy v australském magazínu "VMX - VINTAGE MOTOCROSS & DIRT BIKE QUARTERLY No 83".

VÍCE
Nový majitel Dalečína chce vrátit tratím slávu
motocross

Bývaly časy, kdy motokrosové hvězdy přilákaly do Písečské zmole u Dalečína i 15 tisíc fanoušků. Slavné závodiště na Žďársku budovali od 60. let nadšenci kolem Miroslava Hakla. I když se po úpadku automotoklubu vypadalo, že trať zaroste kopřivami, našel se zachránce. Areál v roce 2017 koupil brněnský podnikatel Petr Hromek a postupně závodiště vylepšuje.

VÍCE
GasGas představil nové jezdce a potvrdil odchod Coldenhoffa
motocross

Společnost GasGas si před novou sezónou zajistila dva výborné závodníky do kategorie MXGP na sezónu 2021. Bývalý mistr světa MX2 Pauls Jonass se spojí s talentovaným Brianem Bogersem, aby vytvořili novou jezdeckou sestavu Standing Construct GasGas Factory Racing. Níže naleznete také prohlášení Tima Mathyse o odchodu současné týmové hvězdy Glenna Coldenhoffa. Odchod z týmu nemine ani italského závodníka Ivo Monticelli.

VÍCE
Estonec Talviku podepsal s No Fear Jumbo BT Motorsport Husqvarna
motocross

Jörgen-Matthias Talviku se ve své rookie EMX250 sezóně blýskl skvělým výsledkem, když skončil pod křídly ASA United Husqvarna týmu celkově pátý. V roce 2021 pojede Talvik opět EMX250, ovšem tentokrát v dresu No Fear Jumbo BT Motorsport Husqvarna teamu, kterému se upsal. A nebude doufat v žádný jiný výsledek, než jakým je titul.

VÍCE
Gautier Paulin odchází do motokrosového důchodu
motocross

Gautier Paulin oznámil prostřednictvím svých sociálních sítí, že se rozhodl odejít od motokrosu. Znamená to, že poslední tři závody v Trentinu budou jeho posledními! Motokrosový svět tak přijde o dalšího z výborných motokrosařů.

VÍCE
Malcolm Stewart v roce 2021 za Monster Energy Star Yamaha Racing
motocross

Monster Energy Star Yamaha Racing tým informuje ve své nejnovější tiskovce, že za ně v roce 2021 pojede Monster Energy AMA Supercross sérii na čtyřistapadesátce mistr 250SX East (rok 2016) Malcolm Stewart. Připojí se tak k mistrovi 250SX West (rok 2018) Aaronovi Plessingerovi a 250SX West šampionovi Dylanu Ferrandisovi.

VÍCE
Jak je na tom aktuálně Arminas Jasikonis?
motocross

Pokud vás zajímá, jak probíhá rekonvalescence Arminase Jasikonise z továrního Ice One Husqvarna týmu, pak pro vás máme krátké sdělení, které se objevilo na jeho sociálních sítích. "Daří se mi skvěle a užívám si svoji druhou šanci na život opravdu naplno bez jakéhokoli plýtvání!"

VÍCE