Seriál medzinárodných majstrovstiev Slovenska v motokrose ponesie už tretiu sezónu názov MX OPEN. Aj v roku 2019 sa v ňom stretnú tí najlepší jazdci zo Slovenka, Čiech či Maďarska a keďže promotér ESX spoločne so Slovenskou Motocyklovou federáciou (SMF) v zime nelenili, bude hneď niekoľko lukratívnych noviniek.

VÍCE
Pozvánka na MČR motoskijöring 2019 v Dobřanech
motocross

Vážení přátelé, podle sportovního motoristického kalendáře je plánován na tuto sobotu 23. 2. 2019 závěrečný závod MČR v motoskijöringu "ORION-SHIVA KTM CUP 2019". Od pořadatele z Dobřan v Orlických horách mám potěšitelnou zprávu.

VÍCE
AMA Supercross 2019 - Arlington záznamy
motocross

Záznamy z dalšího kola Monster Energy AMA SX 2019 jsou tady!

VÍCE
MMČR supermoto 2019 - novinky a změny v řádech
motocross

Přátelé, kamarádi, vážení jezdci, týmoví manažeři, někteří nedočkavci již pilně trénují, přestože do prvního závodu zbývá ještě 81 dnů, nicméně ani činovníci nezahálejí, a tak můžeme představit změny a novinky ve Sportovních řádech a Soutěžním systému Supermota pro rok 2019.

VÍCE
Ten třetí – Red Bull KTM a Rene Hofer v Mantově
motocross

I třetí, závěrečný závod jarního italského mistrovství v Mantově, byl pro tovární tým Red Bull KTM Factory Racing Team úspěšný. Antonio Cairoli vyhrál i třetí superfinále, Jorge Prado v něm skončil opět třetí, když předtím vyhrál svou třídu MX2 a v ní třetí místo vybojovala nová akvizice týmu, Francouz Tom Vialle.

VÍCE
Závod MČR v motoskijöringu v Chotčinách (16. 2. 2019) ZRUŠEN!!!
motocross

Bohužel nepřízeň počasí zrušila i další plánovaný závod seriálu v Chotčinách. Přitom již od ledna byla trať připravena, její profil byl uválcovaný a zmrzlý, po celém obvodu dráhy byly též nahrnuty z obou stran sněhové mantinely a ještě týden před akcí trať splňovala všechny parametry pro kvalitní mistrovský závod.

VÍCE
Jeremy Van Horebeek našel nový tým
motocross

Belgičan Jeremy Van Horebeek byl po odchodu od tovární Yamahy dlouhou dobu bez týmu. Až nyní přichází oficiální oznámení jeho nového působiště.

VÍCE
V Mantově byli korunováni mistři Itálie
motocross

V Mantově se odjel poslední závod třídílného italského motokrosového mistrovství. Italským mistrem se stal již po jedenácté Antonio Cairoli, ve třídě MX2 Jorge Prado, na pódium vystoupal Němec Max Nagl a mezi motocykly o objemu 125 ccm se skvělým výkonem blýskl Jan Wagenknecht, jezdicí za Starling Cross Team. O posledním závodě se rozepsal také Vašek Kovář.

VÍCE
Hobby motoskijöring se odjel na Šedivci
motocross motocross

Závody MČR se díky současnému počasí nepodařilo tento víkend uspořádat, avšak místní nadšenci a fanoušci tohoto sportu spojili síly a připravili hobby závod. Tradiční hobby závod motoskijöringu, který je jednou z nejoblíbenějších zimních moto disciplín, se proto odjel v sobotu 9. února na Šedivci nedaleko Letohradu.

VÍCE
Souhrnný kalendář MX závodů v České republice
motocross

Připravili jsme pro vás ke stažení kalendář motocrossových závodů v České republice 2019 v tabulkovém formátu. V kalendáři naleznete prozatím známé a zveřejněné kalendáře.