Denis Dvořák závodil v italské Maggioře
motocross

Denis Dvořák, východočeský závodník, přesedlal po několika letech na novou značku motocyklu a pro letošní sezónu přešel i do jiného týmu. V barvách nového týmu odjel o víkendu závod v italské Maggioře. Vyzpovídali jsme Denise, který nám prozradil, jak se mu dařilo na jihu a v jakém týmu nově pojede.

VÍCE
GALERIE: Osička MX Team
motocross

Také český motokrosový tým Osička MX Team představil své letošní barvy. Již před nějakou dobou bylo jasné, kdo bude reprezentovat barvy týmu. Československou sestavu bude tvořit Martin Krč, Šimon Jošt a Tomáš Kohút. Na fotografie od Marka Igliće se můžete podívat níže.

VÍCE
ROZHOVOR: Biser A. Arichtev o seriálu Kukačky
motocross

Na televizní obrazovky vstoupil 8. ledna nový český seriál Kukačky. V seriálu nejde jen o výměnu dětí, ale také o vztahy v jednotlivých rodinách. Na vedlejší koleji je mimo jiné motokros, díky kterému sleduje třináctidílnou sérii velká motokrosová komunita. Vyzpovídali jsme režiséra Bisera A. Arichteva, který nám prozradil zákulisní informace a důvod, proč byl vlastně vybrán motokros, jako jeden z největších koníčků seriálové rodiny. Na závěr se také dočtete, jak si natáčení užil SXS Team Slapy. Kromě toho nám něco málo řekl mladý závodník Vojta Kuthan, který dělal jednoho z hlavních doublérů.

VÍCE
Přihořívá – sezóna MXGP má pevnější obrysy
motocross

Horizont je čára, která se od nás vzdaluje stejně rychle, jako se k ní přibližujeme. Na horizontu našich přání byl donedávna termín startu letošní mistrovské motokrosové sezóny - teď snad konečně dostal pevnější podobu a dovolí jezdcům a jejich týmům upřesnit program závěrečné přípravy před startem prvních závodů mistrovství světa. V pilné přípravě jsou i naši dva adepti pro mistrovství světa třídy MX2 – Petr Polák a Jakub Terešák.

VÍCE
ROZHOVOR: Ladislav Červenka a HULHO Motocross Team
motocross

Západočeský HULHO Motocross Team je pevnou součástí motokrosových závodů již od roku 2000. V jeho barvách závodil například Petr Smítka, Václav Kovář nebo Martin Finěk. Vyzpovídali jsme Ladislava Červenku, týmového manažera a jezdce v jedné osobě, který nám přiblížil začátky HULHO Motocross Teamu a také popsal svou roli v týmu.

VÍCE
MUD wear – hadry pro krosáky a bikery
motocross

Možná jste už na sociálních sítích zaznamenali, že se o slovo hlásí trička a čepice od značky MUD wear. Stojí za ní dva kluci z motokrosu, kteří sami o sobě říkají: „Nebaví nás nosit mainstreamovej diktát obřích značek!“ A tak se zrodil MUD wear, značka, která se snaží nabídnout trochu toho nekonvenčního stylu i dalším krosákům a bikerům.

VÍCE
Zahraniční závodnice vs. český mistrák
motocross

MMČR Žen není jenom o našich závodnicích. Pravidelně se našich závodů účastí závodnice ze zahraničí, zejména z Rakouska, Německa nebo Maďarska. Zajímavostí je, že většina z nich startuje v barvách jihočeského Motosportu Chýnov. Vybrali jsme několik z nich a zeptali jsme se, proč si vlastně zvolili český mistrák a jak se jim u nás závodí!

VÍCE
I nadále můžete pomáhat Davidovi
motocross

V únoru jsme sdíleli informaci o možnostech darování a pomoci Davidovi Kainzmeierovi. Bývalý závodník chce udělat pro návrat na nohy maximum, proto se pokusí využít ty nejlepší možné rehabilitace. Náklady na ně však přesahují 100 000,- měsíčně. Dopis od Davida naleznete níže.

VÍCE
Prado potvrdil účast na třetím španělském mistráku
motocross

Dvojnásobný světový šampion, Španěl Jorge Prado, potvrdil účast na dalším kole španělského šampionátu. Potěší tak domácí fanoušky při závodě v Calatayud, který se bude konat o víkendu 17. a 18. dubna.

VÍCE
Začátek sezóny seniorského MMČR se odkládá
motocross

Také Kůta MM ČR motokrosu nezahájí svou letošní sezónu podle původních plánů. Rozvolňování přijdou, to je jisté, ale není jisté, jak to dále bude fungovat. Předběžně je naplánováno posunout první dva závody. Upřesnění bude následovat v příštím týdnu!

VÍCE