9. MXGP 2019: Gajser s Pradem vítězí i v Lotyšsku
motocross

Devátý závod šampionátu MXGP v Lotyšsku ukázal nepředvídatelné závodní akce, spoustu pádů, a to vše v kombinaci s plnými tribunami nažhavených fanoušků, kteří fandili svým oblíbencům o sto šest. Devátý závod sezóny se zařadil mezi ty těžší, které dokáží zamotat průběžné pořadí v celém seriálu. Avšak jezdci Tim Gajser a Jorge Prado zase úřadovali a stále jsou majiteli červených tabulek.

VÍCE
MXGP Kegums 2019: Šikyňa vydoloval z lotyšského písku 3 body
motocross

Seriál majstrovstiev sveta „2019 FIM MXGP Motocross World Championship“ má po tomto víkende (15. - 16. 6. 2019) za sebou rovnú polovicu. Deviate podujatie sa konalo na tradičnej pieskovej trati v lotyšskom Kegumse. Slovenský reprezentant Richard Šikyňa (MX Slovakia), jazdiaci v triede MX2 na motocykli KTM 250SXF vo farbách tímu JD GUNNEX KTM RACING si pripísal ďalšie 3 body za 18. miesto v prvej jazde.

VÍCE
Kovář s Terešákem závodili v Kegumsu
motocross

Dva jezdci českého motocrossového HT Group Racing Teamu se zúčastnili závodu Mistrovství světa v lotyšském Kegums. Jakub Terešák závodil v kategorii EMX250 a Václav Kovář v kategorii EMX2T na stroji Gas Gas. Jezdci zatím rozsáhlejší reporty nevydali, ale jak si oba čeští zástupci vedli, se dozvíte z připraveného článku.

VÍCE
4.MMČR QUAD: Vedro i prach zakusili jezdci v Březové
motocross

4. podnik MMČR SIDE a QUAD se jel tento víkend v Březové nad Svitavou, 230 km od Příbrami. Počasí moc jezdcům nepomohlo, protože ve stínu jsme mohli naměřit 35°C. Bylo velké dusno po celý den. To zavinilo i menší účást diváků, kterých nepřišlo moc a raději si jeli odpočinout k vodě.

VÍCE
Kůta MMČR 2019: Pozvánka na 4. závod do Opatova
motocross

A je tady čtvrtý závod Kůta mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu. To už je vlastně polovina sezony. Přesouváme se na trať do Opatova u Svitav. Uvidíme klasické vítěze? A ovlivní závody nové tváře? Zatím tipujte a přijeďte se přesvědčit na vlastní oči už v neděli 23. června.

VÍCE
Jeffrey Herlings a Tony Cairoli se zranili při MXGP Lotyšska 2019
motocross

Poslední dobou MXGP tratě jezdce opravdu neskutečně "kosí", a tak se po každém závodě zvětšuje marodka těch, kteří jsou na kratší či delší čas mimo hru. Posledními přírůstky do této nešťastné soupisky jsou bohužel italský hřebec Antonio Cairoli a teprve nedávný navrátilec Holanďan Jeffrey Herlings. Co se jim přihodilo, se dozvíte z článku, a více ukáží samotné oficiální video záběry těchto pádů.

VÍCE
Tři lotyšské body pro JD Gunnex KTM Racing Team
motocross

Jedno bodované umístění ve třídě MX2 vybojoval Richard Šikyňa, slovenský jezdec českého týmu JD Gunnex KTM Racing Team, v devátém podniku mistrovství světa v motokrosu v lotyšském Kegumsu. Ve druhé jízdě skončil třiadvacátý. Český závodník Petr Polák obsadil 22. a 24. místo.

VÍCE
MXGP 2020 bude hostit po šesti letech i Finsko
motocross

YouthStream společně s Lahti Events během estonské GP oznámili, že se MS v motokrosu (MXGP) vrátí v roce 2020 do Finska na tzv. KymiRing motor okruh. Motokrosová historie je ve Finsku opravdu dlouhá a zahrnuje několik mistrů světa.

VÍCE
MUSCLE DOCTOR: Plnohodnotné doplňky pro každého krosáka
motocross

Poohlížíte se v průběhu letošní sezóny po nových doplňcích výživy? Máme pro vás tip na MUSCLE DOCTOR, který vám pomůže s nastartováním výkonnosti a zároveň s regenerací.

VÍCE
Update o zranění jezdců během MXGP v Rusku 2019
motocross

Letošní MXGP Ruska vytrestala pár špičkových jezdců, z nichž se zaměřme na jména Clement Desalle, Alessandro Lupino a Evgeny Bobryshev, kteří se nyní zotavují s podporou rodiny ze svých zranění.

VÍCE