Trénink Pacov - foto Pavel Horák
motocross motocross

Tréninky jedou v České republice naplno. Vysoké účasti jezdců na všech trénincích také přidávají nově zveřejněné termíny prvních letošních závodů. V sobotu 23. května vyrazil náš fotograf na trénink do jihočeského Pacova. Na oblíbené mistrovské trati si zatránovalo několik jezdců patřící do české špičky i jezdec mistrovství světa třídy MX2. Čeští hobby i profi jezdci si tak vyzkoušeli pacovskou trať a mohli poměřit síly s účastníkem MS Richardem Šikyňou. 

VÍCE
„Závodění mi velmi chybí,“ říká Denis Poláš
motocross

I když jsme se nemohli potkat osobně, připravili jsme pro vás se slovenským závodníkem rozhovor. Slovenského reprezentanta zná většina fanoušků českého motokrosu, protože se na závodech MMČR pohybuje už od kubatury 65 ccm. Na jakých tratích se připravuje Denis Poláš a jaké byly jeho začátky?

VÍCE
Německý Ladies Cup zrušen
motocross

U žen oblíbený německý šampionát DMV MX Ladies CUP byl pro letošní sezónu zrušen. V loňském roce absolvovala celou sezónu Kristýna Vítková, která mezi velkou konkurencí brala celkové třetí místo. Závodu se pravidelně účastní i závodnice z MS, stálicí je například domácí Larissa Papenmeier.

VÍCE
Konečně jsme se dočkali ….
motocross

… 28. června se rozjede další sezóna MMČR v motokrosu! První závod sezóny bude hostit dalečínská trať. První tiskovou zprávu s pokyny pro jezdce a diváky naleznete zde.

VÍCE
Progres Liama Evertse
motocross

Držitel červené tabulky ve třídě EMX125 Liam Everts vypadá, že by mohl být v budoucnu úspěšným závodníkem. Patnáctiletý závodník vyhrál úvodní závod evropského šampionátu v Matterley Basin, kde bral dvakrát první místo. Poté se ukázal na úvodním závodě EMX250 v holandském Valkenswaardu, kde s výsledky 7-6 skončil celkově šestý.

VÍCE
POZVÁNKA na organizovaný trénink do Dalečína (30.05.2020)!
motocross

S velkým povděkem kvitujeme snahu představitelů AČR vyjednat možnost zahájení motokrosové sezony 28. 6. v Dalečíně. Jednání zdárně pokračují a rýsuje se velká možnost odstartovat sezonu za předpokladu dodržení přísných hygienických opatření. Proto jsme si ve spolupráci s Petrem Masaříkem dovolili pro profi jezdce i amatéry připravit organizovaný MX trénink s následujícím programem...

VÍCE
Přežijeme to, říká prezident AČR Jan Šťovíček
motocross

Již čtvrtým rokem stojí jako prezident v čele Autoklubu České republiky Jan Šťovíček. Za dobu svého působení v roli velitele našeho motoristického sportu ještě nikdy nemusel čelit větší krizi, než kterou přinesla pandemie koronaviru.

VÍCE
Aktualizace kalendáře ADAC MX Masters
motocross

Oblíbený motocrossový seriál ADAC MX Masters musel už několikrát během letošního roku měnit kalendář. Další změna nastala v předchozích dnech. Letos tak ADAC bude pouze krátkým seriálem, který se bude konat na podzim.

VÍCE
Levi Townley: Chci dokázat víc, než můj táta Ben
motocross

Novozélanďan Ben Townley se může pyšnit brilantní motokrosovou kariérou, kterou zdobí mj. titul šampiona třídy MX2 z Mistrovství světa v motokrosu z roku 2004. Po následujícím roce stráveném v kategorii MX1 se Townley rozhodl zkusit závodnické štěstí v Americe. V rámci této mise se mu podařilo ovládnout SX Lites East a získat titul v roce 2007. Ben se musel během své závodnické kariéry vypořádat s mnoha zraněními. Ale když byl zcela fit, bylo to znát.

VÍCE
Kontrolní motokros Kaplice 1982 - foto Miroslav Jireček
motocross motocross

V březnu roku 1982 se vydal český fotograf a nadšenec Miroslav Jireček do Kaplice, kde se na jihočeské trati konal kontrolní motokrosový závod. Už během cesty na tento kontrolní závod se začalo počasí silně zhoršovat. Mirek vzpomínal, jak v Českých Budějovicích začalo doslova sypat a kaplická trať se během několika málo minut ocitla pod náloží sněhu. Někteří závodníci se závodu obávali, ale bylo rozhodnuto, že pokud trať projede alespoň jeden závodník, jedná se o sjízdnou trať, na které můžou být závody uskutečněny. Do hry tak vstoupil Jaroslav Falta, který trať projel a tak byla prohlášena za sjízdnou. Kromě legendárního Jaroslava Falty se závodu zúčastnili i jezdci Kovář, Antony,...

VÍCE