2. MMČR juniorů a žen Vranov 2023 – foto Pavel Horák
motocross

Na druhém závodě MX Shop Sekerka MMČR juniorů a žen ve Vranově se sešla početná skupina závodníků všech kategorií. Jezdci se na skvěle připravené trati ukázali v tom nejlepším světle, fanoušci viděli velké množství soubojů a adrenalinových momentů. Během závodu našel skulinku a něco nafotil i náš kolega Pavel Horák, který pro vás připravil výběr fotek!

VÍCE
Report Vranov 2023: Návrat MMČR do Vranova se vydařil
motocross

V sobotu 27. května 2023 se ve Vranovském žlebu nedaleko Brna uskutečnil druhý podnik MX Shop Sekerka MMČR juniorů a žen. Místní pořadatelé udělali maximum pro to, aby se závod v jejich areálu vydařil. Poslední mistrovský závod se totiž ve Vranově naposledy uskutečnil v roce 2017. Odměnou za výborně připravenou trať a zázemí jim byla vysoká jezdecká účast a kvalitní závody! Jak se juniorům dařilo?

VÍCE
KBS Team o 3. závodě GP endura ve Finsku
motocross

GP Enduro Finsko, Heinola - třetí podnik letošního seriálu mistrovství světa v enduru je minulostí. V náročném finském terénu a na obtížných měřených testech vybojovali reprezentanti KBS TEAMu a České republiky velmi cenné body do průběžného hodnocení světového šampionátu ve svých třídách.

VÍCE
Kaplice končí se závody…
motocross

Už od prvního mistráku v Dalečíně motokrosovým depem kolovaly zvěsti o konci závodění v Kaplici. Spekulace se bohužel potvrdily a Motokrosový areál Blanská kotlina v Kaplici končí. Je to ohromná škoda pro český motokros a také obrovská škoda vynaložené práce v posledních letech, kterou areálu věnovala rodina pana Froňka, Blanka Vaněčková a Nikola Klečková.

VÍCE
1. AMA MX 2022: V režii bratrů Lawrenců
motocross

Královskou třídu 450MX ovládl s plným počtem bodů nováček Jett Lawrence, před Sextonem a Ferrandisem. Skvěle jeli jezdci nového týmu Jirky Jankovského. Jose Butron skončil celkově osmý a Locurcio devátý. Třída 250MX přinesla napínavé souboje. V první jízdě se skvěle předvedl Hampshire a Vohland, v druhé zase Hunter Lawrence a Deegan. Celkové vítězství si pak připsal Lawrence, před Deeganem a Hampshirem.

VÍCE
Americký Pro Motocross Championship již tento víkend!
motocross

V sobotu 27. května startuje americký motokrosový šampionát tradičním závodem na trati FOX RACEWAY v kalifornském městečku Pala. V královské třídě budou zraky fanoušku upnuty na nováčka Jetta Lawrenceho. Dalšími adepty o titul jsou Sexton, Ferrandis, Webb, Cianciarulo nebo Plessinger. Ve slabší třídě 250MX je favoritem Hunter Lawrence, ale silní budou jistě také Vialle, Cooper, Shimoda, Hampshire, Smith, Kitchen a nebo mladíček Deegan.

VÍCE
Víťa Marek poskytl rozhovor pro zahraniční média!
motocross

Není pochyb o tom, že Víťa Marek patří mezi juniorskou světovou špičku. Jeho letošních úspěchů si všímají i zahraniční média. Po vydařené GP Francie Víťu vyzpovídal Andy McKinstry ze známého webu gatedrop.com. Celý přepis zajímavého rozhovoru si můžete přečíst v dnešním článku.

VÍCE
Jago Geerts podstoupil úspěšnou operaci zápěstí
motocross

Jago Geerts měl v sobotní kvalifikaci na MXGP Francie nepříjemný pád, při kterém si poranil zápěstí. Včera podstoupil jezdec Monster Energy Yamaha Factory MX2 úspěšnou operaci u specialisty na ruce a zápěstí Dr. Jorise Duerinkxe v Genku v Belgii. Stihne ještě letos bojovat o titul? Připomeňme si, že šampionát má tento víkend pauzu, ale hned ten následující se koná MXGP Lotyšska a týden poté MXGP Německa.

VÍCE
Vranov 2023: Juniorský šampionát se přesouvá na Moravu
motocross

Druhý závod MX Shop Sekerka MMČR juniorů a žen 2023 se uskuteční už v sobotu 27. května 2023. Závod bude hostit oblíbená trať se zkušenými pořadateli ve Vranově u Brna, kam se mistrovský závod vrací po několikaleté pauze. Na startu nebudou chybět tradiční juniorské kategorie a třída žen! Jak si juniorští závodníci společně se ženami aktuálně vedou?

VÍCE
Kdy vyjde další číslo CZECH MOTOCROSS magu?
motocross

Přinášíme oficiální info o posunu vydání dalšího čísla CZECH MOTOCROSS časopisu! Redakce CZECH MOTOCROSS magu došla k závěru, že letošní jarní číslo vynechá. Důvodem vůbec nejsou finance, jak už pár lidí po neoficiálním oznámení tohoto rozhodnutí napadlo. Jde především o čas několika hlavních členů jejich týmu.

VÍCE