Podmol skvěle naladil motorku a bral další stříbro z X-Games!
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol získal na X-Games svoji osmou medaili! Jediný český zástupce na olympiádě extrémních sportů v americkém Minneapolis skončil na druhém místě v závodě Step-up, tedy ve skoku přes laťku. Podmolovi se povedlo překonat výšku 12,5 metru, což bylo rozhodující pro zisk medaile. Laťku ve výšce 13 metrů už však nepřeskočil. To se povedlo jedině Australanu Jarrydu McNeilovi, který se stal vítězem. Na třetím místě skončil Američan Colby Raha. „Mám z toho neskutečnou radost. X-Games absolvuji na sériové motorce, kterou jsem si vyzvedl v obchodě a pouze ji polepil. Nakonec se nám ji povedlo skvěle vyladit," prohlásil Podmol.

VÍCE
MXGP Loket 2018: České kvalifikace a výsledky prvních závodů
motocross

Během sobotního dne FIM mistrovství světa v motokrosu (MXGP) v Lokti nad Ohří závodili jezdci pěti tříd v rámci kvalifikačních jízd kategorií MXGP a MX2 a zároveň o první body v rámci evropského šampionátu – EMX300, EMX65 a EMX85. Podařilo se mi přesvědčit pár jezdců, kteří se podělili o své postřehy. Níže je najdete spolu s kompletními výsledky česko-slovensko-polské výpravy.

VÍCE
Libor Podmol chce další medaili z X Games! Připravil si nový trik
motocross

Libor Podmol jako jediný český zástupce odletěl na letní olympiádu extrémních sportů do USA. Prestižní X-Games začaly v Minneapolis už ve čtvrtek. Český freestyle motokrosař se představí ve dvou disciplínách během jediného dne! V sobotu od 21:00 SEČ (PP na Nova Sport 1) bude ve Step-upu, tedy ve skoku do výšky přes laťku, obhajovat medaili z loňského roku. A od 1:00 rána (PP na Nova Sport 1) odstartuje do disciplíny Best Trick.

VÍCE
Oficiální prohlášení Járy Romančíka o jeho konci v MXGP!
motocross

Na Facebook profilu JD 191 KTM Racing Teamu se nedávno objevilo prohlášení Járy Romančíka o tom, co se stalo a bude dál s jeho závodní kariérou. Čtěte víc nížel...

VÍCE
 Marek Sukup bude závodit na dvoutaktu TM 300 v Lokti!
motocross

FIM MS v motokrosu v Lokti (21. - 22. 7. 2018) je za dveřmi, což ostatně dokládají první Instagram stories a další posty na sociálních sítích přímo z dějiště MXGP. Včera jsme vám naservírovali kompletní přehled českých jmen, které budou startovat ve všech pěti třídách. Odkaz máte níže. Nyní si však pojďte přečíst interview s jedním z českých želízek v ohni Markem Sukupem z HT Group Racing Teamu, který bude překvapivě startovat na dvoutaktním motocyklu TM 300 s podporou oficiálního TM dealera Moto Performance.

VÍCE
2. TZ k závodu MS v motokrosu, Loket, 21. - 22. července 2018
motocross

Velká cena České republiky v motokrosu v Lokti se uskuteční již tento víkend! Loketské Serpentiny budou ve dnech 21. - 22. července 2018 hostit letošní čtrnáctý podnik seriálu MXGP, který se k nám přestěhuje až ze vzdálené Indonésie.

VÍCE
Startovní listiny MXGP České republiky 2018
motocross

Loket 2018 se kvapem blíží! Kolik českých jmen se bude prát o světové, potažmo evropské body, se dozvíte právě zde.

VÍCE
Pozvánka na GreenRacing-AngelsWheels Cup 2018
motocross

Na trati ve Vílanci u Jihlavy se letos odjede dvoudílný seriál závodů. První z nich se bude konat 28. července a pořadatel slibuje skvěle připravenou trať a několik extra překvapení. Bližší info v článku.

VÍCE
MXGP ČR 2018: Rychlá soutěž o vstupenky, trička a drinky
motocross

Určitě už máte pár měsíců červeně poznačený v diářích nejprestižnější motokrosový závod na českém území – FIM MS v motokrosu (MXGP), který je na programu již nadcházející víkend 21. – 22. července 2018 v areálu Loketské serpentiny jen pár kilometrů od Karlových Varů a na dosah majestátnímu hradu Loket. Díky spolupráci s českou pořadatelskou crew a s naším partnerem Monster Energy, jsme pro vás připravili soutěž o vstupenky a také trička a drinky.

VÍCE
Pozvánka na závod ŠAC v Pacově
motocross

V sobotu, 14. července 2018 pořádá Motosport Chýnov na známé motokrosové trati v Pacově pátý podnik motokrosového seriálu Šumavský Amater Cup (ŠAC) 2018. Tradiční součástí tohoto závodu jednotlivců bude i oblíbená soutěž amatérských družstev, do níž je letos přihlášen rekordní počet týmů.

VÍCE