První informace ke Kůta MMČR motokrosu 2018
motocross

Vážení, dovolte mi abych vás oslovil před nadcházející sezónou s několika málo prvotními informacemi. Na úvod mi dovolte, abych vyjádřil poděkování panu Aleši Buksovi za dlouholetou podporu motokrosovému šampionátu a popřál mu mnoho úspěchů s jeho týmem, s nímž bude nadále v šampionátu pokračovat.

VÍCE
MXGP Evropy 2018
motocross

Red Bull KTM pokračuje ve své dominanci napříč třídami mistrovství světa a skvělý výsledek zajel Petr Polák ve třídě EMX125! Více z mrazivého a zasněženého Valkenswaardu najdete v reportu.

VÍCE
MXGP Valkenswaard 2018: Vašek Kovář přivezl z ME první tři body
motocross

O víkendu 17. a 18. 3. 2018 se při závodě mistrovství světa v motokrosu v holandském Valkenswaardu konal také první závod Mistrovství Evropy dvoutaktních třístovek – EMX 300. Do závodu se přihlásilo více než 50 jezdců z celé Evropy. Raritou ve startovním poli byl španělský Gas Gas, který osedlal český pilot Václav Kovář. Tento dvaadvacettiletý jezdec si už jeden závod této třídy vyzkoušel v roce 2016 v Lokti nad Ohří, kde obsadil 4. místo.

VÍCE
11. Monster Energy AMA SX 2018 – St. Louis
motocross

Eli Tomac rozdrtil konkurenci a získal svoje čtvrté letošní vítězství a v bitvě dvou červených tabulek ve slabší třídě zvítězil Zach Osborne, zatímco jeho sok Austin Forkner zblízka poznával hlínu v St. Louis. Více v reportáži, kde jako vždy najdete také záznamy hlavních závodů.

VÍCE
Cooper Webb OUT pro St. Louis
motocross

I přes veškerou snahu se Cooper Webb nezúčastní 11. kola AMA SX šampionátu 2018. Důvodem je vyhozené rameno z pádu při tréninku.

VÍCE
MX Slovakia: Richard Šikyňa v MXGP 2018
motocross

Už tento víkend 17. - 18. 3. 2018 sa uskutočnia v holandskom Valkenswaarde prvé európske preteky seriálu Majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a MX2. Richard Šikyňa (MX Slovakia) sa pre sezónu 2018 dostal v triede MX2 medzi 36 „vyvolených“ jazdcov sveta s pevnou miestenkou na štartovacej rampe v celom seriály. Ide o ďalší historický moment pre slovenský motokros, za ktorým stojí tento mladý, húževnatý motokrosový talent z Oravy.

VÍCE
Thomas Ramette se připojí k týmu Star Racing Yamaha
motocross

Francouzský pilot Thomas Ramette zastoupí zraněné jezdce týmu Monster Energy/Yamalube/Star Racing Yamaha a odjede 11. kolo AMA SX 2018 ve třídě 250SX East, které se koná už tuto sobotu na stadionu v St. Louis.

VÍCE
Tim Gajser se vrací tento víkend ve Valkenswaardu
motocross

Po měsíční pauze zaviněné dvojitou frakturou čelisti se Tim Gjaser opět ukáže na své tovární Hondě, a to už tento víkend během druhého kola světového šampionátu MXGP 2018.

VÍCE
MXGP Mag 55 je online!
motocross

Agentura YouthStream vyslala do světa další MXGP mag, tenhle s pořadovým číslem 55. V online časopise je k přečtení rozhovor s vítězem MXGP Argentiny 2018 - s Jeffreym "Bullet" Herlingsem. Zajímavý je bezpochyby článek o mentální přípravě jednotlivých jezdců, kteří podstupují závodní dávky na úrovni FIM Mistrovství světa v motokrosu (MXGP).

VÍCE
RJ Hampshire se zranil při AMA SX v Daytoně
motocross

Jezdec týmu Geico Honda RJ Hampshire šel během svého heat race přes řídítka a slušně se domlátil. Na výčet jeho zranění a video z pádu mrkněte v článku.

VÍCE