Jeremy Van Horebeek již trénuje na Betě
motocross

Podívejte se na jedny z prvních fotek belgického závodníka Jeremy Van Horebeeka na novém motocyklu Beta. Nový stroj bude určitě ozdobou paddocku GP a bude jedním z nejvyhledávanějších motocyklů od fanoušků.

VÍCE
Termíny MMČR Junior 2021
motocross

Je to tady! Zveřejňujeme termíny Mezinárodního mistrovství České republiky juniorů pro aktuální závodní sezónu 2021. Zapište si termíny do svých kalendářů a již v polovině dubna se těšíme na viděnou při prvním podniku v Jiníně.

VÍCE
Anstie zmešká první kolo v Houstonu
motocross

Max Anstie se nezúčastní prvního závodu AMA SX v Houstonu. V polovině týdne upadl při posledním tréninku a přivodil si zranění v oblasti zad. Předpokládá se, že by se mohl vrátit do Indianapolis.

VÍCE
Rozhovor s endurákem Jakubem Hronešem
motocross

Kromě motokrosařů jsme vyzpovídali i některé jezdce z velmi blízké disciplíny. Tou disciplínou je enduro! Jakub Hroneš nám prozradil, jak se dostal k závodění, jaké jsou rozdíly mezi motokrosem a endurem a hlavně, jaká výzva ho čeká v roce 2022!

VÍCE
Kalendář MMČR je venku!
motocross

Termíny českého mistráku jsme znali již delší dobu. Dneska však promotér vydal i závodiště! Po několika letech zavítá MMČR do Přerova!

VÍCE
Kalendář AMA Nations 2021
motocross

Společnost MX Sports Pro Racing ve spolupráci s NBC Sports představila kalendář pro nadcházející šampionát Lucas Oil Pro Motocross Championship 2021. Kalendář obsahuje dvanáct závodů a letos zavítá na známější místa amerického motokrosu. Očekává se, že na každou akci budou mít přístup fanoušci.

VÍCE
Joël Robert opustil motokrosový svět
motocross

Velice smutná zpráva dorazila z Belgie. Ve věku 77 let zemřel jeden z největších velikánů našeho sportu, belgický šampion a šestinásobný mistr světa Joël Robert. Robert měl obrovský vliv na rozvoj motokrosu v jeho rodné Belgii. Jeho jméno však bude nepochybně zapsáno v historii motokrosových tratí po celém světě.

VÍCE
Aktuálně od Petra Poláka
motocross

Zranění švýcarského motokrosového jezdce Arnauda Tonuse po pádu v tréninku lituje i jeho kolega z týmu Hostetter Yamaha Racing, Petr Polák. „Je to škoda, Arnaud není jen jezdecký tahoun, ale je to i výborný kamarád s přátelským vystupováním, který přispívá k dobré pohodě v týmu. Zlomený člunek je nepříjemné zranění, které se nehojí lehce, musíme věřit, že se Arnaud včas vyléčí, aby mohl pokračovat v přípravě na sezónu“, říká Petr.

VÍCE
Je to furt jen zábava, říká Daniel Mandys
motocross

Do našeho hledáčku se dostal také patnáctiletý závodník Daniel Mandys. V sezóně 2020 se na start závodů postavil v barvách MTX Racing Teamu. Mladý a talentovaný motokrosař z Pardubic zvládá kombinovat atletické závody s těmi motokrosovými. Jak se k závodění dostal a jak pomáhá své sestře s tréninky?

VÍCE
Rozhovor Giuseppe Luongo
motocross

Sezóna 2020 je za námi, virus Covid-19 bohužel ještě ne. Nevypadá to, že bychom se brzdy dočkali konce pandemie. Mistrovství světa by však mělo začít v dubnu a Giuseppe Luongo věří, že to tak bude. Nebojí se však začít později, když bude potřeba, protože chce GP s diváky. V jednom z rozhovorů Luongo prozradil, jaká je situace kolem mistrovství světa.

VÍCE