19. Monster Energy MXGP – Francie
motocross

Spolu s BAM MM ČR 2017 skončil o uplynulém víkendu také seriál MS MXGP a stejně jako ve Vranově u Brna, i na trati Villars sous Ecot panovalo deštivé počasí, které proměnilo trať v bahnitou lázeň. Na tomto posledním závodě se také mělo rozhodnout o titulu šampiona třídy MX2 a dle očekávání se jím stal Pauls Jonass.

VÍCE
Richard Šikyňa dobil stupně vítězů v BAM MMČR 2017!
motocross

Záverečné body seriálu „Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky“ sa rozdeľovali túto nedeľu na trati vo Vranove, neďaleko Brna. Upršané počasie premenilo „Vranovskou rokli“ na bahennú arénu a tak súboje o posledné body neboli len o rýchlosti, ale aj schopnosti zostať celú jazdu v sedle motocykla. Richard Šikyňa (#102) z tímu MX Slovakia, jazdiaci na KTM 250 SXF počas tohtoročného českého seriálu hosťoval v partnerskom tíme JD191 KTM Racing Team.

VÍCE
BAM MM ČR 2017 Vranov - foto Jirka Kružík
motocross motocross

Užijte si hardcore motokros z posledního závodu Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu 2017 ve Vranově u Brna na několika fotkách nebo se u nás na webu začtěte do oficiální tiskové zprávy. 

VÍCE
BAM MM ČR motokros 2017: Blátivý závěr sezóny
motocross

V neděli 17.9. se letos naposledy sešli motokrosaři na posledním závodě seriálu Buksa/Ados motokros 2017. Téměř všichni mistři byli známi a zbývalo rozklíčovat pořadí na zbylých pódiových příčkách, které ve Vranově rozhodně nebyly zadarmo.

VÍCE
Red Bull Get on TOP 2017: Na stupních vítězů skončili otec se synem
motocross

Piaty ročník Red Bull Get on Top svoju povesť extrémnych pretekov potvrdil aj tento rok. Zatiaľ najdrsnejšie preteky v histórii podujatia vyhral mladý český jazdec David Cyprián. Porúbka pri Žiline bola cez víkend centrom, v ktorom sa stretli špičkoví motocyklisti, nielen zo Slovenska, ale opäť aj z Česka a Poľska. Kopec na rozhraní obcí Porúbka a Turie dal zabrať každému jazdcovi, keďže dážď urobil z trate poriadnu divočinu! Kamene aj polená v endurokrosovej časti, ale aj samotný strmý výjazd neboli dnes iba skúškou techniky, ale aj skúškou odvahy a odhodlania.

VÍCE
Antonio Cairoli bude testovat Formuli 1
motocross

Krátce po zisku devátého titulu mistra světa přišla z Tonyho tábora zajímavá informace ohledně jeho usednutí za volant monopostu F1, kterou v rozhovoru prozradila jeho snoubenka Jill Cox. Navrch přihodila také Tonyho usednutí za volant rally auta.

VÍCE
Report z JČ KP v motokrosu ve Voticích
motocross

Předposledním podnikem pokračoval v neděli, 10. září seriál jihočeského KP v motokrosu ve Voticích. Účastnilo se ho celkem 113 závodníků. Trať je položena celkem vysoko, 630 metrů nad mořem a dá se říci, že jde v podstatě o jednu z nejvýše položených motokrosových tratí v celé ČR. A to bylo také důvodem, proč bylo skoro celé dopoledne sychravo i když vyloženě nepršelo. Trať byla zkrátka ponořena v mraku. Povrch tratě ale díky tomu zůstal po celý den ideální a hasiči neměli vůbec žádnou práci s kropením. Zajímavostí také je, že se ani v jedné z hlavních přeborových kategoriích zatím nerozhodlo o letošních titulech přeborníků kraje, pouze Dominik Kučeřík ve zvlášť hodnocené kategorii 65ccm má seriálové vítězství jisté již před posledním závodem v Klukách.

VÍCE
Superkrosový kalendář 2017-2018
motocross

Za měsíc odstartuje série superkrosových závodů velkolepým Monster Energy Cupem v Las Vegas a na stejném místě skočí začátkem května. Během této dlouhé doby se jak v USA, tak i v Evropě odjede spousta zajímavých závodů a na jejich seznam se můžete podívat zde.

VÍCE
Pozvánka na Profidriving motokrosové soustředění 2017
motocross

Profi Driving v čele s trenérem Alešem Doležalem pořádá ve dnech 28. 9. - 1. 10. 2017 v Pacově podzimní motokrosové soustředění kubatur 65, 85, MX1, MX2, Hobby a Veterán.

VÍCE
MXoN 2017: Preview interview s Jaromírem Romančíkem
motocross

Ke zkompletování reprezentačního trojlístku pro FIM Monster Energy Motokros národů (MXoN) 2017 je potřeba přidat ještě dalšího českého bojovníka, který bude startovat ve třídě OPEN. Řeč není o nikom jiném, než o Jaromíru Romančíkovi. Ani jeho jsem nešetřila a musel čelit účelově sestavenému setu otázek.

VÍCE