IMBA kvalifikace pokračuje v Trutnově 22.06.2024
motocross

IMBA letos pořádá velké finále celého Mistrovství Evropy, které se pojede v Německu na trati v Kleinhau. Název závodu je MX Masters Nation 2024. Jsou to takové malé národy v evropském podání. Specifikem tohoto závodu je, že tam pojede pouze IMBA a bude to dvoudenní závod v termínu 28.-29. září. Na jednom místě uvidíme všechny třídy startující v IMBA, a to 50 ccm, 65 ccm, 85 ccm, MX2 Youth125, MX2, Open, Ladies, Side a Veteran.

VÍCE
HT Group Open MČR MX Přerov 2024: Bláto a zrušené rozjížďky
motocross

Třetí závod HT Group Open mistrovství České republiky v motokrosu přinesl hodně těžké podmínky. Ovšem pouze v polovině závodních tříd. Třídy 85 ccm a Veterán byli kompletně zrušeny pro velmi těžce sjízdnou trať a výsledky v nich zůstávají naprosto stejné jako po druhém závodě. Jezdci MX1 a MX2 ale náročný závod absolvovali. Začínalo se kvalifikačními jízdami, v nichž měli závodníci k dispozici i pár minut na volný trénink, následovaly dvě ostré závodní rozjížďky.

VÍCE
První poločas letošního OPEN MČR Supermoto se uzavřel ve Fuglau
motocross

Během třetího červnového víkendu se na okruhu MJP Arena v dolnorakouském Fuglau odjel poslední závod jarní části OPEN MČR Supermoto, a to navíc ve spojení s rakouským národním šampionátem.

VÍCE
18. Pilníkovo pozdní odpoledne – to byla FMX show pro celou rodinu
motocross

Tradiční freestylová akce předního českého ridera Petra Piláta oslavila letošním ročníkem své 18. narozeniny a nabídla jako vždy show plnou adrenalinu, a to jak na zemi, tak ve vzduchu.

VÍCE
TZ: Stauffer se vrací na závody, ukáže se v Přerově
motocross

Víkend 15. - 16. 6. 2024 opět provoní benzín a motokrosoví nadšenci si přijdou na své během desátého kola série Mistrovství světa, ale také na domácí půdě během třetího podniku Mezinárodního mistrovství České republiky. Osička MX Team letos poprvé vyšle do boje všechny tři závodníky.

VÍCE
HT Group Open MČR v MX 2024: Třetí závod hostí Přerov
motocross

Na řadě je třetí závod HT Group Open mistrovství ČR v motokrosu! A hostit ho bude trať v Přerově, která je v seriálu po delší pauze opět zařazená od roku 2021. Stejně jako v předešlých podnicích se na startu představí jezdci čtyř tříd: 85 ccm, MX2, MX1 a Veterán. Ti nejlepší budou jistě chtít udržet červené tabulky a všichni diváci určitě opět čekají na dramatický souboj o vedení ve třídě MX1. V sezóně 2024 zbývá ještě 5 dalších závodů jednotlivců, včetně toho nadcházejícího v Přerově, a jeden podnik družstev, který je klasicky naplánovaný na konec sezóny, konkrétně 13. října v Dalečíně.

VÍCE
TZ: Mikula nakoukl do TOP10, bodoval i Kohút
motocross

O víkendu 8. - 9. 6. 2024 pokračovalo na písečné trati v lotyšském Kegumsu už devátým kolem Mistrovství světa v motokrose. Z MXGP v Německu zamířili do Lotyšska i závodnící Osička MX Teamu Julius Mikula #451 a Tomáš Kohút #45

VÍCE
Pilníkovo pozdní odpoledne nabídne freestyle i leteckou akrobacii
motocross

Již tradiční letní open-air akce jednoho z našich nejlepších FMX jezdců, Petra „Pilníka“ Piláta s názvem Pilníkovo pozdní odpoledne vstupuje do svého dalšího ročníku, tentokrát již do osmnáctého. A mimo FMX, BMX či parkouru se představí i přední český pilot Martin Šonka!

VÍCE
MX tratě SERIÁL pokračuje před létem ve Vranově!
motocross

Už tuhle sobotu ve Vranově pokračuje MX tratě SERIÁL. Bude to 4. závod SERIÁLU – poslední před letní pauzou. A organizátoři s úsměvem na tváři dodávají: "Dojeďte si zatahat, než všichni odletí do Hurghady a pozastaví se závodní období."

VÍCE
OPEN MČR Supermoto: poslední jarní závod se pojede v Rakousku
motocross

České mistrovství v supermotu má před sebou poslední závod svojí jarní části, který se o víkendu 15. – 16. června uskuteční za hranicemi ČR – konkrétně pak na okruhu MJP Arena Nordring ve Fuglau, a to i jako součást rakouského mistrovství.

VÍCE