Další závod slovenského MXOPEN se konal v Gbelech
motocross

Predposledné body v sezóne v seriály MX OPEN, si jazdci prišli ukoristiť na Záhorie do Gbelov. Počasie bolo katalógové, trať pripravená profesionálne a výkony na nej dych vyrážajúce. Trať bola obsypaná divákmi a každý kto sem meral cestu, iste neľutoval. Česká aj slovenská motokrosová špička si na trati nič nedarovala. Tento krát to v MX OPEN Filip Neugebauer spočítal Lukasovi Neurauterovi, Martin Krč znova potvrdil svoju dominanciu v MX2, tak ako Samuel Struk v MX2 Junior a Martin Venhoda v MX Junior 125. Pred nami je už len jediné podujatie a to v Šenkviciach 5.10.2019. Bude po posledná šanca získať maximálnu hodnotu, teda 50 bodov na svoj účet.

VÍCE
15. MXGP 2019: Suverénní Coldenhoff vyhrál obě rozjížďky
motocross

Patnáctý závod sezóny byl odjet na historickém silničním okruhu v Imole. Tim Gajser zde získal svůj třetí mistrovský titul a je jediným, kdo to pro Hondu dokázal! V Imole nešlo jen o Gajsera. Ve skvělém světle se předvedl Glenn Coldenhoff a stal se tak celkovým vítězem italské GP. Jorge Prado vyhrál nižší třídu MX2.

VÍCE
Tim Gajser se zúčastní letošního Monster Energy Cupu
motocross

Poté, co minulý víkend vyhrál svůj třetí světový titul, se Tim Gajser s jeho týmem HRC přihlásil do závodu 2019 Monster Energy Cup, který se bude konat na stadionu Sam Boyd v Las Vegas. Již tradiční akce, za účasti nejlepších jezdců světa, se bude konat 19. října.

VÍCE
MXoN 2019: Potvrzené sestavy jednotlivých států
motocross

Motokros národů v holandském Assenu se nezadržitelně blíží. Poslední víkend v září se odjede jeden z nejočekávanějších závodů roku. Seznam jezdců a týmů se postupně rozšiřuje, proto jsme pro vás připravili zatím zveřejněné sestavy. Další státy a jména budou níže ve článku postupně doplňovány a aktualizovány!

VÍCE
Kůta MMČR Jinín (25. 8. 2019): Závěrečný závod MMČR už v neděli
motocross

Je tady poslední závod jednotlivců Kůta MMČR v motokrosu v sezoně 2019! Rozhodující klání bude hostit trať v Jiníně u Strakonic. A to, co se bude dít na trati, už jste dlouho neviděli. Hlavně ve třídách MX1 a MX2 jsou od sebe závodníci vzdálení jenom v jednotkách bodů. Přijeďte je podpořit už 25. srpna na trať do Jinína.

VÍCE
Tip na originální dárek: Dekorativní nástěnné moto hodiny
motocross

Máš svoje místo mezi motorkáři nebo motorkářkami, nebo jsi prostě jen zapáleným fanouškem motorek? Hledáš dárek pro někoho blízkého? Máme pro tebe tip, kterým jsou dekorativní hodiny v moderním designu brzdového kotouče, které můžeš ozvláštnit svojí vlastní fotkou nebo třeba i startovní tabulkou.

VÍCE
TZ: Dalších 10 bodů pro JD GUNNEX KTM Racing Team
motocross

Deset bodů vezou jezdci českého JD GUNNEX KTM Racing Teamu z patnáctého podniku mistrovství světa v motokrosu, kerý se jel v italské Imole. Ve třídě MX2 bodovali ve druhé jízdě oba jeho členové. Čtrnácté místo obsadil slovenský jezdec Richard Šikyňa a osmnáctý skončil český závodník Petr Polák.

VÍCE
Gajser se stal mistrem světa
motocross

Po prvním závodě MXGP v Imole již bylo jasno. I přes nepříznivou jízdu stačil počet bodů na to, aby Tim Gajser a jeho team HRC Honda mohli slavit titul mistra světa ve třídě MXGP.

VÍCE
Tovární tým Yamahy pro sezónu 2020
motocross

Yamaha uspořádala při závodě MXGP v italské Imole tiskovou konferenci a před patnáctým závodem letošní sezóny představila svůj plán, jezdecké složení a novou strukturu týmu pro nadcházející sezónu 2020.

VÍCE
Cooper Webb si zranil koleno a je venku z AMA MX 2019
motocross

Přinášíme smutnou zprávu, která se týká Red Bull KTM Factory jezdce Coopera Webba, který si minulý víkend poranil koleno v Unadille. Tým oficiálně oznámil, že už Webba ve zbývajících závodech Lucas Oil AMA Pro Motocross 2019 bohužel neuvidíme.

VÍCE