Marvin Musquin je OUT z celá AMA SX série 2020
motocross

Jezdec týmu Red Bull KTM Marvin Musquin si obnovil zranění kolene, které ho vyřadilo z celého seriálu amerického supercrossu! Podrobnosti v článku.

VÍCE
Gas Gas bude mít tým i ve třídě MX2
motocross

Přítomnost továrny Gas Gas v mistrovství světa v motokrosu byla rozšířena i do třídy MX2. V menší kubatuře bude továrním týmem Diga Procross GasGas Factory Juniors, který budou v následující sezóně 2020 reprezentovat jezdci Simon Längenfelder a Jeremy Sydow.

VÍCE
Febvre je zpátky na motorce
motocross

Francouzský závodník Romain Febvre je zpátky v sedle poté, co jeho sezónu 2019 přerušilo zranění. Tentokrát však už v nových barvách a v novém týmu

VÍCE
Tovární tým JGRMX Yoshimura Suzuki je kompletní
motocross

JGRMX/Yoshimura/Suzuki továrna ukončila výběrové řízení na dvě poslední místa v týmu. Monster Energy AMA Supercross sérii tak budou reprezentovat Fredrik Noren v premiérové třídě velkých na Suzuki RM-Z450 společně s týmovým parťákem Joey Savatgym. Do týmu se vrátil Jimmy Decotis, který bude závodit v East Coast kolech AMA SX. Ve West Coast se pokusí bojovat o co nejlepší výsledky Alex Martin. Oba pojedou na Suzuki RM-Z250, přičemž domluva s týmem z ní, že budou startovat taky na čtyřistapadesátce v některých dalších vybraných kolech.

VÍCE
TZ: Kurz začínajících trenérů Licence C
motocross

Středisko motocyklového sportu Pardubice ve spolupráci s Autoklubem ČR zahájilo nový projekt – Trenérská škola. Trenéři budou odborně školeni a testováni ve všech odvětvích sportovního procesu. O jaký projekt se jedná a sdělení více informací naleznete níže.

VÍCE
Zach Pichon má už jasno o své budoucnosti
motocross

Mladý Francouz zvažoval přechod na enduro pro nadcházející sezónu 2020, ale oznámil, že zůstane věrný motocrossu.

VÍCE
Max Anstie pojede příští rok v USA na Suzuki
motocross

Motocrossový tým H.E.P. Motorsports prodloužil svou spolupráci se Suzuki Motor of America i pro další závodní sezónu. Zároveň tým také představil svou jezdeckou sestavu.

VÍCE
Ryan Dungey vyměnil KTM za HONDU
motocross

Profesionální americký závodník a několikanásobný šampion po několika letech v oranžovém stanu KTM zamíří k tým GEICO Honda, kde bude vykonávat manažerskou profesi. Své velké nadšení k přechodu Ryana k Hondě na svém Instagramu potvrdil i Ken Roczen.

VÍCE
Rockstar Energy Husqvarna team 2020 s podporou FOX
motocross

Značka FOX Racing navázala pro rok 2020 spolupráci s továrním Rockstar Energy Husqvarna týmem, v němž budou startovat dánský jezdec Thomas Kjer Olsen (TKO) a Australan Jed Beaton. Dalším členem crew je Holanďan Kay De Wolf, který pojede sérii EMX250. Všichni jezdci budou oháknuti do FOXu, přičemž jim nebude chybět vhodné obutí - FOX Instinct a hledět budou skrze brýle FOX VUE.

VÍCE
Savatgy se poranil při tréninku v Melbourne
motocross

Nešťastný Joey Savatgy prozatím neví, kdy se vrátí zpátky po zranění, které si přivodil při tréninku na závodě supercrossu v australském Melbourne.

VÍCE