Aleksandr Tonkov má nejistý návrat za řidítka
motocross

Bývalý jezdec závodů mistrovství světa, Aleksandr Tonkov, který měl koncem prázdnin ošklivý pád na poloostrově Kamčatka, se stále léčí a rehabilituje. Jeho páteř je zpevněna kovovými tyčemi a šrouby.

VÍCE
Hvězdná jména míří na závod Hawkstone International
motocross

Tradiční předsezónní závod ve Velké Británií letos nese název ASHBROOK Congleton – Hazport – Tysers Hawkstone International. Termín závodu je naplánovaný na 9. února 2020, ale už nyní jsou známa některá jména účastníků závodu.

VÍCE
Pessoa odchází z mistrovství světa
motocross

Gustavo Pessoa, mladý brazilský talent, strávil poslední sezónu a půl v paddocku závodů mistrovství světa s týmem DRT Kawasaki. Od příští sezóny ho už na roštu neuvidíme.

VÍCE
ISDE 2019: Výsledky českých týmů
motocross

V letošním roce nebyl nominován na portugalskou šestidenní český tým do třídy WORLD TROPHY, a tak si naši reprezentanti sestavili družstva do kategorie CLUB TEAM AWARD. Kdo vyhrál mezi národy a jak si vedly týmy s českou vlajkou? Připravili jsme pro vás hlavní a nejdůležitější výsledky. Jak si týmy vedly a jak postupem dnů proklouzávaly pořadím, se podívejte níže.

VÍCE
Smets s Evertsem se rozpovídali o stavu motocrossu v Belgii
motocross

V minulosti byla Belgie jednou z hlavních motocrossových zemí na světě. Největší hvězdy Belgie i světového motocrossu Joël Smets a Stefan Everts svou kariéru dávno ukončily. Jeremy Van Horebeek, Kevin Strijbos nebo Clément Dessale jsou na sklonku vlastní kariéry. Kdo bude dalším belgickým talentem?

VÍCE
Týmové focení KTM Team 2020
motocross

Podívejte se na výběr fotek z oficiálního focení pro sezónu 2020 s týmem Red Bull/KTM – Cooper Webb #1 a Marvin Musquin #25 a s týmem Rocky Mountain ATV/MC/KTM – Blake Baggett #4 a Justin Bogle #19. Bohužel Marvin se stále léčí, a tak prozatím neexistuje fotka na motorce.

VÍCE
GasGas je továrnou a nebude chybět v MXGP, enduru ani rally
motocross

Konečně je oficiální, co už se nějaký čas proslýchalo. Továrna GasGas to v roce 2020 rozjede vskutku ve velkém stylu, když bude se svým továrním týmem součástí MXGP, rally a také enduro soutěží. Na strojích GasGas budou startovat jezdci Glenn Coldenhoff a Ivo Monticelli za Standing Construct, který tedy ponese nový název „Standing Construct GasGas Factory Racing".

VÍCE
Dylan Ferrandis se naplno přesune na 450
motocross

Dylan potvrdil v rozhovoru pro Swampoto, ihned po pařížském supercrossu, že se pro další sezónu 2021 přesouvá do kategorie 450.

VÍCE
Brian Hsu se vrátil v plné parádě
motocross

Brian Hsu, pařížský Princ a bývalý mistr světa třídy 85 a 125 se vrátil na závodní scénu hodně stylově. Vyrazil na supercrossový závod do Paříže a na plné čáře vyhrál třídu SX2.

VÍCE
Glenn Coldenhoff pojede na motocyklu GAS GAS
motocross

Joachim Sauer, produktový manažer pro terénní motocykly KTM, potvrzuje, že vítěz MXoN a velice rychlý jezdec Glenn Coldenhoff bude brzy závodit na stroji značky GAS GAS!

VÍCE