Dramatický závěr ADAC 2022 v Lužici
motocross

Jarní závod na pískové trati u východoněmecké lužické obce Fürstlich Drehna každoročně zahajoval seriál Mezinárodního motokrosového mistrovství Německa ADAC. Letos jej ale zasáhly jarní termínové posuny v kalendáři mistrovství světa a Evropy a tak se tradiční podnik netradičně ocitl až v závěru sportovního kalendáře. A protože před finálovými jízdami byl znám vítěz jen jediné kategorie, mohli si motokrosoví fanoušci po oba víkendové dny vychutnávat napínavé sportovní boje o poslední důležité body ve všech třech zbývajících třídách. Závodilo se ve dvoudenním cyklu, po kvalifikacích se v sobotu jely první jízdy všech kategorií, zbývající dvě byly součástí nedělního programu.

VÍCE
Estonec Vettik se připojil k TM
motocross

Továrně podporovaný tým Steels Dr Jack společně s italskou továrnou TM potvrdily příchod mladého Estonce do týmu. Meico Vettik se zúčastní evropské série EMX250 a italského šampionátu. Prohlášení týmu najdete níže.

VÍCE
Kuba Terešák a jeho poslední ADAC 2022 v Drehně
motocross

První říjnový víkend 1. - 2. října 2022 se jel poslední závod seriálu ADAC. A byl nabitý jezdci ze světového šampionátu MXGP. Počasí jako na houpačce, kdy sluníčko na opalování vystřídal liják, že nebylo vidět, se opakovalo několikrát za víkend. Liják rozřešil i boje v jízdách, kdy voda a písek během jízdy znemožnily fungování převíjení krycího filmu brýlí, jezdec byl nucen brýle sundat a dá se říct, že pro něj závod skončil, protože odletující písek mu zalepil oči.

VÍCE
7. Kůta MMČR v MX Kluky 2022 – foto Pavel Horák
motocross

Poslední závod českého mistráku naplno splnil očekávání, viděli jsme pěkné souboje na trati, nepříjemné pády a po dojetí i emoce nových mistrů a jejich týmů. Závod v Klukách byl v motokrosové komunitě velice diskutovaný. Dovolíme si však tvrdit, že pořadatelé trať oproti závodům juniorky vylepšili ku prospěchu.

VÍCE
Alberto Forato potvrdil plány na sezónu 2023
motocross

Už během sezóny se objevovaly informace o tom, že by mohl být Alberto Forato bez týmu na sezónu 2023. Dobrou zprávou pro všechny jeho fanoušky je, že zůstává v týmu SM-Action Racing. Tým na svých sociálních sítích potvrdil, že přechází z GasGas na KTM a jezdec bude mít oficiální tovární podporu.

VÍCE
Christian Craig se upsal Husqvarně!
motocross

Dvouletou smlouvu s Husqvarnou získal kalifornský rodák Christian Craig do třídy 450. Uvidíme ho tak v nejprestižnějších AMA sériích SX i MX. Vítěz loňské série 250SX West se nyní začne připravovat na motocyklu FC 450 Rockstar Edition a svůj debut si odbyde v Anaheimu 7. ledna 2023. Christian už stihl vydat i svůj tradiční vlog s příznačným názvem DAY ONE.

VÍCE
Startovky Motokros evropských národů 2022
motocross

Infront Moto Racing s potěšením představuje seznam přihlášených závodníků na FIM Motokros evropských národů a také na ženské evropské národy. Závod se uskuteční o víkendu 8. a 9. října 2022 ve španělském Talavera de la Reina. Podnik se po pauze vrací poprvé od roku 2019, kdy se uskutečnil v polském Gdaňsku. Tehdy brali bronzovou medaili čeští závodníci ve složení Dušan Drdaj, Jan Wagenknecht, Víťa Marek a Julek Mikula. Letos na startu neuvidíme ani české juniory, ani české ženy.

VÍCE
Pozvánka: Dalečín přivítá závěrečná družstva
motocross

Dovolujeme si Vás pozvat do Dalečína na poslední závod Kůta MM ČR motokrosu družstev, který se uskuteční v neděli 9. října 2022. Poslední závod sezóny je vždy specifický tím, že nesoupeří jednotlivci, ale rovnou celé týmy. Družstva jsou proto již tradičním a oblíbeným podnikem, který zakončuje motokrosovou sezónu v Čechách. Diváci se mohou těšit na zajímavé souboje, ale i týmové taktiky a strategie. O stupně vítězů se bude chtít poprat hned několik týmů a u družstev se může stát cokoliv. Rozhoduje každá dojetá rozjížďka a každé umístění.

VÍCE
Drehna ukončila sezónu Víti Marka
motocross

I takový závěr může přinést motokrosová sezóna. Víťa Marek zakončil svou letošní sezónu na závodě ADAC v Drehně. Nešťastný pád ho vyřadil ze souboje o celkové umístění v TOP3. Víťa je nyní v nemocnici v Hradci Králové, kde se bude zotavovat ze svého zranění.

VÍCE
Vyjádření Adama Duška k zisku titulu vicemistra
motocross

Adam Dušek, jezdec týmu KRTZ motorsport, bojoval po celou mistrovskou sezónu na čele třídy MX2. Dlouho držel červenou tabulku. Nevyhnuly se mu však pády a při některých závodech ztratil potřebné body. Dušek dělal maximum pro to, aby získal titul mistra České republiky. Ukázal však svou sílu a vytrvalost bojovat. Zkušenosti může zúročit hned v sezóně 2023.