Ken Roczen – rok poté
motocross

Po 364 dnech se Ken Roczen opět postavil na start třetího závodu AMA SX série v Anaheimu, což pro něj mělo opravdu silný osobní význam – přesně před rokem si zde totiž málem zničil celou kariéru. O svých pocitech se rozpovídal pro RacerX a my vám tento rozhovor přinášíme jako první.

VÍCE
3. Monster Energy AMA SX 2018 – Anaheim 2
motocross

Třetí pokračování AMA SX 2018 bylo okořeněno naprosto rozdílným systémem závodů, než na jaký jsme byli u superkrosu zvyklí. Jak premiérový systém „Triple Crown“ dopadl a kdo se s ním popral nejlépe, se dozvíte v našem reportu.

VÍCE
AMA SX 2018 Anaheim 2 - záznamy
motocross

Honem koukat na AMA SX záznamy! Tentokrát se jel první "Triple Crown" - každá třída tak odjela hned tři hlavní závody!

VÍCE
Stav marodky před AMA SX A2 2018
motocross

Překvápko v podobě potvrzené účasti Marvina Musquina ve 3. kole Monster Energy AMA SX 2018 podruhé v Anaheimu už jsme vám prozradili. Kdo ale dál zůstává ze hry, se dozvíte právě teď. V článku je navíc jako bonus umístěné video z Press Day, v němž je největší prostor věnovaný Shane McElrathovi, Cooper Webbovi, Justinu Barciovi a Deanu Wilsonovi. A nechybí ani odkaz, kde můžete sledovat ONLINE kvalifikace.

VÍCE
Marvin Musquin zkusí A2 odzávodit!
motocross

Přestože jsme vás včera informovali, že účast Marvina Musquina v AMA SX Anaheim 2 závodě je pouze padesátiprocentní, nakonec je všechno jinak. Francouzský bojovník se i přes vykloubené rameno z Houstonu rozhodl do třetího dílu Monster Energy AMA SX série 2018 naskočit!

VÍCE
Smutné zprávy ze Standing Construct KTM Teamu
motocross

Obrovská smůla se nalepila na MXGP Standing Construct KTM Team, především pak tedy na jejich švýcarského jezdce Valentina Guilloda a také na Belgičana Kevina Strijbose. Druhý jmenovaný si při tréninku na trati RedSand ve Španělsku předevčírem zlomil klíční kost a je tak nejistá jeho účast na prvním závodě mistrovství světa. Guillod měl těžký pád včera.

VÍCE
Pojedou Marvin Musquin a Eli Tomac Anaheim 2?
motocross

Ve druhém kole AMA SX 2018 jsme přišli hned o dva hlavní kandidáty na titul – Marvina Musquina a Eliho Tomaca. Oba se potýkali se zraněným ramenem. Budou na startovní bráně v Anaheimu 2 tento víkend? Dozvíte se v článku.

VÍCE
MMČR motoskijöring 2018: Ani v Letohradě se nepojede!
motocross

Obdrželi jsem informaci od pořadatelů nedělního letohradského závodu MČR v motoskijöringu 21. 1. 2018. Bohužel u nich stále nejsou takové sněhové podmínky, které by umožnily připravit závodní trať. I na 2. pokus se nám tak nedaří zahájit letošní zimní seriál „Orion – Shiva KTM Cup“.

VÍCE
Historické okénko Martina Molcara
motocross

Na přelomu tisíciletí se rodila spolupráce české značky JAWA s Husabergem a posléze i Gas-Gasem. Jawa měla vyvinutou výkonnou hlavu pro čtyřdobý motor, která měla potenciál se prosadit. Podrobnosti o těchto projektech, které se nakonec nepodařilo uvést v život, přináší Martin Molcar.

VÍCE
Švédská MXGP 2018 zrušena
motocross

Z původně plánovaných 20 zastávek seriálu MXGP 2018 se nyní stává 19.

VÍCE