Inter MČR Třemošnice 2014 – foto Pavel Horák
motocross motocross

Přesně před 6 lety se vydal náš redakční fotograf na jeden ze svých prvních závodů s foťákem v ruce. Jako první závod si vybral úvodní kolo Inter MČR v Třemošnici 6. dubna 2014. Závodu se zúčastnili kromě jezdců české a slovenské národnosti i zahraničí závodníci. Jak to tenkrát v Třemošnici vypadalo? Kromě fotografií jsme připravili i výsledky, konkrétně TOP 10 z každé kategorie.

VÍCE
Evžen Zadražil si nedokáže představit závody v době rouškové
motocross

Kvůli koronavirové pandemii pochopitelně neodstartovala ani motokrosová sezona na jihu Čech. O aktuální situaci jsme hovořili s vedoucím krajského střediska Evženem Zadražilem.

VÍCE
Jeremy Seewer o sezóně a začátku sezóny
motocross

Přestože se světový šampionát MXGP z důsledku celosvětové epidemie zastavil, členové pořádajícího týmu Paul Malin a Lisa Leyland vyzpovídali ve studiové show továrního pilota Yamahy Jeremyho Seewera! Záznam ze studia naleznete ve článku také.

VÍCE
ROZHOVOR: Filip Neugebauer o současné situaci
motocross

Úspěšný český závodník Filip Neugebauer je už dlouhou řádku let členem Osička MX Teamu. Jak Filip vnímá současnou situaci a co ho vedlo ke změně startovního číslo? Více informací níže!

VÍCE
Henry Jacobi podstoupil menší operaci
motocross

Nováček v královské kubatuře MXGP, třiadvacetiletý Henry Jacobi, si poranil záda po tvrdém pádu během úvodního podniku mistrovství světa v anglickém Matterley Basin. Německý závodník však bojoval, co to šlo.

VÍCE
Petar Petrov o malých týmech
motocross

Petar Petrov, který závodí za tým VRT Nordpesca KTM, pochází z Bulharska a nyní žije spolu se svoji rodinou v Belgii. I jeho se týká celosvětové opatření. V jednom z rozhovorů se zmínil o nejasné budoucnosti menších týmů. Jaký je jeho názor?

VÍCE
Marcus Freitas o továrním týmu Hondy
motocross

Generální ředitel Marcus Pereira de Freitas se v tomto náročném období zmínil o fungování týmu HRC a o svých svěřencích. Tim Gajser i Mitch Evans zůstávají ve svých rodných domovech. Marcusovou prací je však připravovat celý týmový plán, koordinovat členy týmu po celé Evropě i Japonsku a mít tým, který bude připraven na den D.

VÍCE
Anderson by rád zkusil MXGP
motocross

V loňském roce skončil se svým týmem USA na šestém místě mezi národy na obtížném závodě Motokrosu národů v Assenu. Nyní Jason Anderson poodhalil svou touhu zkusit závodit na MXGP.

VÍCE
ROZHOVOR: David Luongo o současné situaci
motocross

David Luongo ze společnosti Infront Moto Racing se v rozhovoru rozpovídal o letošní sezóně MXGP, následující sezóně, GP za zavřenými dveřmi, motocrossu všeobecně a MXoN. Současné mezinárodní pozastavení sportovních akcí popisuje vedoucí společnosti, která má práva na MXGP, jako „šedou zónu.“

VÍCE
Mitch Evans je po úspěšné operaci
motocross

Jezdec týmu HRC Honda, Mitch Evans, se dobře zotavuje doma v Austrálii po úspěšné operaci pravého ramene, které si poranil během druhého závodu MXGP v holandském Valkenswaardu.

VÍCE