Romain Febvre o svém návratu
motocross

Francouzský reprezentant se vrátil na závodní trať po pěti měsících, poté co si zlomil stehenní kost, což ukončilo jeho sezónu 2019. Tento rok a nová sezóna 2020 je pro Romaina plná změn. Již delší dobu je známo, že podepsal s týmem Monster Energy Factory Kawasaki a tento víkend se vrátil na závodní trať.

VÍCE
Italské mistrovství #1 – Riola Sardo
motocross

První kolo italského šampionátu se konalo na náročné trati Riola Sardo. Dle předpokladů se o nejvyšší příčky v celkovém hodnocení poprali tovární jezdci. Loňský mistr světa Tim Gajser dokázal celou trať a startovní pole ovládnout. Jak si vedli další závodníci, naleznete zde.

VÍCE
Monster Energy Kawasaki Racing Team 2020
motocross

Jezdecké duo Romain Febvre a Clement Desalle nafotilo krásné předsezónní promo fotky. Jak vypadají jezdci továrního týmu Kawasaki, můžete shlédnout zde.

VÍCE
AMA Supercross 2020 – Glendale report
motocross

Na State Farm Stadium v Glendale, Arizona, se konal další díl oblíbeného seriálu Monster Energy Supercross 2020. Čtvrtý závod se jel poprvé ve formátu „Triple Crown“, kdy na jezdce obou kategorií čekají tři hlavní závody, ze kterého vzejdou jezdci na stupně vítězů.

VÍCE
Yamaha odhalila svůj vzhled
motocross

Oficiální fotogalerii představily i týmy Monster Energy Yamaha Factory MXGP a Monster Energy Yamaha Factory MX2. Reprezentanti týmu – Jeremy Seewer, Gautier Paulin, Arnaud Tonus, Jago Geerts a Ben Watson jsou připraveni bojovat a značku tří ladiček dostat co nejvíce do popředí v celkovém hodnocení.

VÍCE
MXGP se vrací do Španělska
motocross

Po jednoleté přestávce v kalendáři MXGP je španělská Grand Prix zpět! Společnost Youthstream s nadšením oznamuje, že ve dnech 18. – 19. dubna 2020 bude hostit nová španělská trať Xanadú in Arroyomolinos světový šampionát motocrossu.

VÍCE
Tým HRC je připraven na sezónu 2020
motocross

Úřadující šampion třídy MXGP Tim Gajser bude opět v čele týmu HRC. Gajser bude usilovat o zopakování loňské sezóny a zisk dalšího motokrosového titulu. Letos bude pod červeným stanem Honda vedle jeho zbrusu nové motorky CRF450RW s číslem #243 stát i motorka s číslem #43. Tu bude prohánět po tratích a na závodech MS Mitch Evans. Nechybí ani týmové fotografie.

VÍCE
KTM potvrdila, kdy se Cairoli vrátí k závodění
motocross

Tým Red Bull KTM Factory Racing odhalil, kdy se jeho legendární závodník Antonio Cairoli vrátí na závodní tratě. Bohužel to nebude tento víkend, kdy se koná první kolo italského šampionátu.

VÍCE
Změna kalendáře MMČR!
motocross

V kalendáři MMČR Seniorů došlo ke změně termínu závodu v Lokti. Správný, aktualizovaný kalendář naleznete ve zprávě.

VÍCE
Pauls Jonass a Arminas Jasikonis v letošních barvách
motocross

Oficiální fotografie týmu Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing MXGP 2020 ve složení Pauls Jonass a Arminas Jasikonis byly představeny. V současnosti se jezdecké duo připravuje na tréninkovém campu na Sardinii, kde probíhají přípravy na první závod FIM Mistrovství světa, který se bude konat 1. března ve Velké Británii.

VÍCE