MM Rakouska 2019: Dva naši na bedně v Paldau
motocross

Velikonoční pondělí je ve štýrském Paldau tradičně svátkem motokrosu. Zdejší závod obvykle zahajuje rakouskou mistrovskou sezónu, letošní Velikonoce si ale daly načas, a tak se ocitl až uprostřed rozjeté sezóny a odjel se jako druhý v mistrovském kalendáři. Jezdilo se naplno a tempo, které udávali špičkoví mladí domácí jezdci, se úspěšně snažili stíhat i dva vyslanci českého motokrosu – Martin Krč a Rudolf Plch.

VÍCE
Libor Podmol přeskočí pardubický Taxis
motocross

Nejlepší freestyle motocrossař z České republiky se rozhodně nebojí žádné výzvy. Libor Podmol již přeskočil dům a předvedl nespočet triků po celém světě. Společně s Motocentrem Barth představili na středeční Opening Party nové překvapení a show pro fanoušky freestylu. Libor v květnu přeskočí nejtěžší dostihovou překážku Taxisův příkop na dostihovém závodišti v Pardubicích.

VÍCE
Návrat šampiona: Jeffrey Herlings!
motocross

Red Bull KTM Factory team slaví úspěchy v souvislosti s dominancí jejich jezdců ve třídách MXGP a MX2 Mistrovství světa v motokrosu s královským šampionem Antoniem Cairolim a princem Jorgem Pradem, daří se jim mít souběžně pod kontrolou rovněž AMA Supercross šampionát, jemuž vévodí Američan Cooper Webb. A co víc, vše se připravuje k brzkéu návratu tzv. zlatého dítěte Jeffreyho Herlingse, který je připravený obrátit MX svět vzhůru nohama.

VÍCE
Víťa Marek na bedně i v Lommelu!
motocross

Druhý díl FIM evropského motocrossového šampionátu tříd EMX 65 a EMX 85 (zóna severozápad) zamířil uplynulý víkend do belgického Lommelu. Na těžké písčité trati svádělo souboje deset českých zástupců. Tím nejúspěšnější byl, stejně jako v Uhercích, Víťa Marek v kategorii EMX 65.

VÍCE
TZ: Pozvánka na MMČR juniorů v Ledči nad Sázavou (27. 4. 2019)
motocross

Na začátek nové sezony už se těší i motokrosoví junioři. První podnik hostí trať v Ledči nad Sázavou na Vysočině. Věříme, že se jezdci na trati sejdou v hojném počtu, stejně jako na posledním závodě minulého roku. Na co se můžete těšit?

VÍCE
Vrátí se Chad Reed na start v AMA SX Las Vegas?
motocross

Nezáleží na tom, jestli Chada Reeda z JGR / Suzuki teamu milujete nebo nenávidíte, každý by měl ocenit Chadovu upřímnost. Jsme si jistí, že Chadova schopnost vyjádřit vždycky naplno svůj názor má co dělat s jeho věkem a také celkovým postavením v tomto sportu. Reed se nikdy nebál říct, co si myslí. Obvykle je hodně dobrý ve vyjadřování toho, co si nemusí nechat pro sebe.

VÍCE
Deana Wilsona už v AMA SX šampionátu 2019 neuvidíme
motocross

Rockstar Energy Husqvarna jezdec Dean Wilson na svém Instagramu informoval, že už ho po zbytek Monster Energy AMA Supercrossu 2019 neuvidíme. Dean na začátku týdne absolvoval magnetickou rezonanci, která prokázala zranění ramene a rovněž diagnostikovala pohmožděnou ledvinu.

VÍCE
15. AMA SX 2019: V Denveru zase všechny rozmetali Kawasaki jezdci
motocross

Patnácté pokračování Monster Energy AMA SX přivítalo na Broncos stadionu v Denveru dosti nevlídné počasí. Ještě pár dnů před závodem byl na trati sníh a podmínky tak nebyly vůbec ideální. Vypadá to, že tato skutečnost zeleným „zmrzlíkům“ na strojích Kawasaki nenechala vzít chuť a dominovali před zraky 59 718 fanoušků. Hlavní třídu 450SX ovládl Eli Tomac z Monster Energy Kawasaki, který tak snížil bodovou ztrátu na lídra osmnáct bodů. Ve 250SX West pozvedl nad hlavu zlatou trofej Adam Cianciarulo z Monster Energy Pro Circuit Kawasaki.

VÍCE
Clément Desalle se zotavuje po operaci
motocross

Monster Energy Kawasaki Racing Team lídr Clement Desalle se zotavuje po operaci kolene a je na tom natolik dobře, že naskočí zpět do tréninku během několika dnů. Dva týdny po oslavách jeho prvního pódia na MXGP Holandska se Clément Desalle zotavuje z operace pravého kolena po náročné GP Trentina.

VÍCE
Filip Neugebauer marodí se zády
motocross

Taky jste hledali marně Filipa Neugebauera o víkendu ve výsledcích, nebo přímo v depu či na trati Fürstlich Drehna během ADAC MX Masters? Pak pro vás máme informace přímo od Filipa, co nešťastného se mu přihodilo...

VÍCE