Úvodku jihočeského KP v MX vyhráli Plch a Bartoš
motocross

Kluky u Písku hostily minulou sobotu úvodní závod jihočeského krajského přeboru v motokrosu, kterého se zúčastnilo 214 jezdců hned z několika zemí. Technicky náročná trať se při tomto počtu účastníků pochopitelně také odpovídajícím způsobem rozbila, a tak opravdu řádně prověřila jejich síly. Pro pořadatele byl podnik generálkou na červnové mezinárodní mistrovství republiky.

VÍCE
IMBA 2024 s velkým finále v Německu!
motocross

IMBA letos pořádá velké finále celého Mistrovství Evropy, které se pojede v Německu na trati v Kleinhau. Název závodu je MX Masters Nation 2024. Jsou to takové malé narody v evropském podání. Specifikem tohoto závodu je, že tam pojede pouze IMBA a bude to dvoudenní závod v termínu 28. - 29. září 2024.

VÍCE
V Gbeloch úspešne odštartoval seriál MX OPEN 2024
motocross

V nedeľu 7. apríla 2024 sa v motokrosovom areáli Gbely uskutočnilo úvodné podujatie tohtoročnej motokrosovej sezóny SMF, prvé podujatie seriálu Medzinárodných majstrovstiev SR MX OPEN 2024. Organizátor Motocross club Gbely pripravil velmi uspesný start do tohorocnej 30 jubilejnej motocrossovej sezony a 8mej novodobej. Vynikajúco pripravená trat a hlavne bohaté štartové pole pripravili pre všetkých prítomných divákov a jazdcov nezabudnutelný sportový zázitok, k comu prispeli aj výkony startujúcich jazdcov. V ôsmych triedach (do tejto sezony aj aktraktívna trieda MX LADIES) sa na start postavilo rekordných 155 jazdcov zo Slovenska, Česka, Poľska, Madarska a Rakúska.

VÍCE
MXGP 2024 – Trentino – startovky
motocross

Čtvrtý závod Mistrovství světa v motokrosu MXGP odstartuje o víkendu na oblíbené trati v italské Pietramuratě. Trať dlouhá 1 570 metrů přivítá kromě hlavních tříd MXGP a MX2 i evropské třídy EMX250 a EMX125. Startovní listiny ve všech třídách ukazují, že se bude jednat o výborné závody. Ve třídě MXGP je na startovní listině Kuba Terešák a Tomáš Kohút. O světové body se ve třídě MX2 popere Julek Mikula. Mezi jednašedesáti přihlášenými do třídy EMX250 bude bojovat Jaroslav Katriňák a Martin Venhoda. Do stopětadvacítek je přihlášeno více než 85 závodníků a z českých pilotů se do závodu pokusí probojovat Václav Janout. Celkové startovky najdete níže.

VÍCE
1. závody MX tratě SERIÁLU sklidily pochvalu
motocross

První závody MX tratě SERIÁLU - skončili jsme chvilku před pátou, jezdci si chválili připravenou trať i organizaci. Ve Smrku u Třebíče jsme 6. dubna 2024 odjeli první závody MX tratě SERIÁLU. V celkovém počtu se dohromady sešlo přes 140 jezdců rozdělených do 10 kategorií.

VÍCE
Report z Paulo Duarte FIM EnduroGP 2024 Portugalsko-Fafe
motocross

Čeští reprezentanti vybojovali v Portugalsku na úvod sezony cenné body do sedmidílného světového seriálu GP Enduro 2024. Úvodní podnik letošní sezóny seriálu motocyklových soutěží Enduro GP se odehrál o tomto víkendu 5. - 7. dubna na severu Portugalska v okolí města Fafe. Již tradičně nabídly portugalské hory náročný terén a to nejen na měřených testech, ale i na přejezdech mezi časovými kontrolami. Kromě kamenitých úseků se na mnoha místech kvůli dešťovým přeháňkám vyjely navíc hluboké blátivé koleje.

VÍCE
POZVÁNKA: Jihočeský KP v motokrosu Kluky už 13.4.2023
motocross

Motokrosová sezóna na jihu Čech odstartuje tuto sobotu, 13. dubna na mistrovské trati v Klukách. Pořadatelem úvodního závodu jihočeského Krajského přeboru je velice agilní klub MS Kluky, který se pevně zařadil mezi pořadatele prestižního MMČR Senior i MMČR Junior. Seriál jihočeského KP bude letos čítat celkem sedm závodů. Jihočeský KP se i letošní rok těší jak zájmu jezdců, tak i pořadatelů a sponzorů.

VÍCE
MXGP 2024 – Sardínie – výsledky
motocross

Třetí závod Mistrovství světa v motokrosu MXGP se uskutečnil tento víkend na náročné pískové trati v Riola Sardo. Silná trojice se umístila na stupních vítězů v královské kubatuře. S padesáti body zvítězil Jorge Prado, druhý skončil Tim Gajser a třetí Jeffrey Herlings. Jakub Terešák dojel v první jízdě na 22. místě! Ve třídě MX2 zvítězil Kay de Wolf, který získal stejně bodů jako druhý Lucas Coenen. Triumph s Camdenem Mc Lellanem znovu dosáhl na pódium! Doplňující třídu WMX ovládla Lotte Van Drunen, která bere po dvou závodech červenou tabulku pro lídra seriálu. Na závodě nechyběla Aneta Čepeláková, která tentokrát nebodovala. První závod roku čekal na jezdce evropských 125 ccm. Závod ovládl maďarský reprezentant Noel Zanocz. Do závodu se bohužel nedostal Václav Janout. Výsledky závodu najdete níže.

VÍCE
Adam Dušek pojede ADAC s podporou MXTZ
motocross

Adam Dušek bude na českém mistrovství reprezentovat tým HT Group Racing ve třídě MX2. Kvůli věkovému limitu se závodů ADAC může účastnit už jen v kategorii MX Masters. Do závodů nastoupí se třistapadesátkou a novou podporou. Adamovo krátké sdělení najdete níže.

VÍCE
Ferruccio Zanchi je zraněn – nezúčastní se závodu v Riole
motocross

Italský reprezentant Ferruccio Zachni se v barvách továrního týmu HRC nepředstaví na dalším závodě MXGP v Riola Sardo. V týdnu měl větší pád v Chorvatsku a po domluvě s týmem závod vynechají, aby nedošlo k většímu zranění.

VÍCE