Letošní Strmý vrch se v Chýnově uskuteční 25.9.
motocross

Závod motocyklů do Strmého vrchu v Chýnově u Tábora se uskuteční tuto sobotu 25. září 2021. Jedná se již o XXXVIII. ročník tohoto tradičního podniku, pořadatelem je Motosport Chýnov ve spolupráci s Městem Chýnov. Hlavním partnerem akce je firma GeoSun.

VÍCE
Hrušovanští zvou na dětské motokrosové závody
motocross

Organizátoři městských závodů supermota v Hrušovanech nad Jevišovkou připravili na sobotu 25. září dětské motokrosové závody, kde si budou moci zajezdit i nejmenší milovníci jedné stopy, a okusit tak jedinečnou soutěžní atmosféru.

VÍCE
MXGP a Petr Polák do druhé poloviny
motocross

Hluboký písek okruhu v Riola Sardo při nedělní Velké ceně Sardinie zamotal hlavami závodníků i pořadím ve výsledkové listině. Zatímco Tom Vialle, nebo Jeffrey Herlings v čele závodu předváděli rychlou plynulou jízdu jako z partesu, řada jezdců dělala na hrbolaté trati drobné chyby, které je připravovaly o čas i pořadí. Úvodní závod druhé poloviny seriálu MXGP 2021 s početnou diváckou kulisou měl ve všech jízdách zajímavý a dramatický průběh.

VÍCE
Report z jihočeského KP v motokrosu v Kaplici
motocross

V neděli, 19. září se na tradiční trati v Kaplici jel předposlední závod seriálu jihočeského KP v motokrosu. Pořadatelem byl AMK v AČR Kaplice a trať byla připravena jako na MMČR. Celý den bylo ideální počasí pro motokros a tak si na své přišlo všech 119 jezdců. Závod se jel společně se seriálem VVL Cup. Na závody se přišla podívat zhruba pětistovka diváků.

VÍCE
Classic Motocross Stříbro – foto Pavel Horák
motocross

Závod Classic Motocross byl v západočeském Stříbře odjet už v sobotu 4. září. Náš fotograf se k fotkám dostal o něco později, a proto vám až nyní přinášíme pohled zpět, jak to na této populární trati vypadalo.

VÍCE
Junioři v neděli zamíří do Pacova
motocross

V neděli 26. září pojedeme pokračování juniorky v Pacově. Pacovským pořadatelům patří velké díky za rychlou reakci a přijetí nabídky na pořádání závodu po nuceném zrušení závodu na trati v Horšovském Týně. Pacovský propad patří dlouhé roky mezi stálice domácích motokrosových klání, trať je dlouhá celkem 1950 metrů s převýšením 29 metrů. Pro bezpečný pohyb diváků po jednotlivých úsecích trati pomáhá pět podchodů. Nyní v areálu probíhají poslední přípravy a v neděli bude vše nachystáno pro jezdce i ostatní návštěvníky mistrovského závodu juniorů a žen.

VÍCE
Pro Víťu Marka sezóna ještě nekončí
motocross

Víťa Marek zažívá i letos povedenou sezónu a jeho výsledky ho znovu katapultovaly mezi přední juniorské jezdce z celého světa. Vyhrál ADAC, druhý skončil na Mistrovství světa a v sobotu se stal evropským šampionem. V neděli se představí českým fanouškům při domácím MMČR Junior v Pacově, kde však nebude sedlat svou vítěznou motorku!

VÍCE
Na Sardinii nechyběl ani Maxim Zimmerman
motocross

Počas víkendu 18.-19. septembra 2021 sa na Sardínii uskutočnilo finálové podujatie Majstrovstiev Európy tried EMX65 a EMX85. Na tomto prestížnom podujatí, ktoré bolo súčasťou Majstrovstiev sveta v motokrose MX2 a MXGP, nás reprezentoval mladý a talentovaný Maxim ZIMMERMAN #520. Maxim do finále ME postúpil zo 4.miesta severozápadnej zóny šampionátu a náročnej medzinárodnej konkurencie 35-tich jazdcov z 21 krajín Európy(zo štyroch zón) sa naozaj nezľakol.

VÍCE
Kristýna Vítková vyzkoušela enduro
motocross

Víkendového endura ve Světlé nad Sázavou se zúčastnila také česká motokrosová závodnice Kristýna Vítková. Ta využila možnosti poznat novou disciplíny v sedle endurového speciálu BETA. Jak se ji na závodě dařilo?

VÍCE
Fichtl MAZEC 24 hodin už po osmé v cíli!
motocross

Už legendární závod se po osmé dostal do cíle. Tentokrát to bylo znovu na trati v Dolním Bousově, kde se sešlo šestadevadesát posádek na fichtlech. Pro všechny zúčastněné to byl neskutečný zážitek a my děkujeme pořadatelům, že jsme u toho mohli být s nimi. Na fotogalerii od našeho redaktora Pavla Horáka se můžete těšit následující týden.

VÍCE