Antonín Baborovský slaví životní jubileum!
motocross

Karlovarský rodák a jeden z nejúspěšnějších motokrosových závodníků československé historie dnes slaví životní jubileum 70 let. Během své kariéry posbíral několik významných trofejí po celém světě. Řadil se mezi nejrychlejší světové piloty.

VÍCE
Drb: Dojde ke změnám v MXGP továrnách KTM, GasGas a Husqvarna?
motocross

Zaslechli jsme drb, který pokud se potvrdí, bude mít velký dopad na celý MXGP paddock. Rakouská „Austrian Group“, která provozuje fabriky KTM, GasGas a Husqvarna, přemýšlí o reorganizaci účasti v MXGP. V uplynulých dvou letech totiž přibrala pod svá křídla hned dvě značky – Husqvarna a GasGas, přičemž ze dvou továrních týmů bylo najednou šest, což se pochopitelně odrazilo na celkové výši závodního rozpočtu.

VÍCE
Pozvánka na jihočeský krajský MX přebor ve Voticích (26.06.2021)
motocross

Po dlouhé pauze, způsobené vládními opatřeními, odstartuje v sobotu 26. června jihočeský Krajský přebor v motokrosu. Uskuteční se na jedné z nejvýše položených tratí v ČR ve Voticích v oblasti, která se nazývá Česká Sibiř. Pořadatelem tohoto úvodního závodu je AMK Votice. Startovat se bude tradičně ve třídách 65+85ccm, Hobby MX2, Hobby MX1, Veterán nad 40 let, MX2 a MX1.

VÍCE
Startovky MXGP Velké Británie
motocross

Druhý závod MXGP se nezadržitelně blíží! O víkendu 26. a 27. června se uskuteční v anglickém Matterley Basin. Na startu MXGP bude hájit barvy českého týmu JD GUNNEX KTM Racing Team Lorenzo Locurcio. Jeho týmový kolega Jakub Terešák odstartuje do závodu MX2, kde mu bude na záda dýchat Petr Polák z Hostettler Yamaha Racing. Součástí závodu budou i evropské třídy EMX125 a EMX250. V silnější třídě dvěstěpadesátek nás bude reprezentovat Martin Venhoda a Standa Vašíček, oba závodí za Q Racing Team.

VÍCE
MMČR Juniorů a žen Jinín – foto Pavel Horák
motocross

V sobotu 19. června spadly startovní rošty na druhém juniorském mistráku v Jiníně. Do závodu se přihlásilo přes 210 závodníků z několika koutů Evropy, což můžeme brát jako prozatímní rekord české juniorky. Bylo by krásné, kdyby tento trend v počtu závodníků vydržel i nadále... A jak to vypadalo v parném Jiníně? Podívejte se na fotky od našeho fotografa Pavla Horáka!

VÍCE
Vrcholový motokros se vrací po dvou letech na Slovensko
motocross

Kvôli padnémii Corona Vírusu sa minulý rok nemohol konať seriál MMSR MX OPEN 2020. Aj tento rok sa do poslednej chvíle nevedelo, či vôbec bude dovolené organizovať hromadné podujatia. Našťastie aktuálna situácia dovoluje aj keď s omedzeniami sezónu začať. Prvý krát v histórii začiatok Slovenského majtráku privíta najvýchodnejšia trať Mníšek nad Hnilcom 27. 6. 2021. Trať známa svojím špecifickou štartovou líniou a okolím je už v týchto dňoch komplet pripravená na rekordnú účasť domácich ale aj zahraničných jazdcov a divákov.

VÍCE
Petr Polák čtvrtý v Arnhemu
motocross

Páté kolo nizozemského motokrosového mistrovství ONK se jelo v neděli 20. června na pískové trati v Arnhemu. Volného termínu mezi úvodními závody mistrovství světa využilo k doladění formy i několik jezdců světového šampionátu v čele s domácí hvězdou Jeffrey Herlingsem. Mezi přihlášenými k závodu byli i členové švýcarského týmu hostettler Yamaha Racing Teamu. Z nich nakonec bojoval v závodě jen náš Petr Polák. Arnaud Tonus odtrénoval, ale necítil se dobře a k závodu třídy 450 ccm nenastoupil, závod třídy 250 ccm nejel ani mladý Joel Elsener.

VÍCE
Jan Ulman získává další supermoto zkušenosti
motocross

O víkendu se Jan Ulman zúčastnil německého mezinárodního šampionátu ADAC na trati Wittgenborn, odkud si odvezl stříbrný pohár. Jak se mu při závodě dařilo?

VÍCE
Tropické počasí nebránilo juniorským soubojům
motocross

Sobotní závody v jihočeském Jiníně nabídly v tropickém počasí opět skvělou podívanou plnou dramatických soubojů a elitní konkurenci zahraničních jezdců. Na základě rozhodnutí JURY bylo nutné po každé jízdě kropit trať a tak došlo ke zkrácení rozjížděk všech tříd. Po uplynutí času tak následovalo 1 kolo, místo standardních 2. Vzhledem k velkému počtu jezdců opět došlo nestandardně k rozdělení tříd 125 ccm 2T a MX2.

VÍCE
Michael Sandner se zúčastní juniorky v Jiníně
motocross

Motoristická sezona se začíná po vynucené covidové pauze rozbíhat na plné obrátky. V sobotu se v Jiníně pojede druhý závod mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu juniorů a žen. Ředitel závodu nám potvrdil, že stejně jako v Horažďovicích dojde k rozdělení tříd MX2 Junior a 125 ccm.

VÍCE