Motoskijöring po 25 letech
motocross

Dnes je to historicky dlouhých 25 let, kdy jsme jeli 1. oficiální závod MČR v motoskijöringu 7.2.1998. Bylo to na trati v Klášterci nad Orlicí. A jsem rád, že Vás mohu pozvat zrovna na tuto trať, kde pojedeme v sobotu 11.2.2023. A hned v neděli 12.2.2023 se pojede v Dobřanech v Orlických horách. Obě známé tratě pořadatelé dokončují tak, aby byly dobře sjízdné a jezdecky i divácky zajímavé.

VÍCE
Startovka International Italian Championship RD1
motocross

Už o nadcházejícím víkendu se na trati Ponte A Egola uskuteční úvodní podnik Mezinárodní italské série, který zahájí italskou motokrosovou sezónu. Už podle startovních listin je vidět, že jezdci využijí tento závod k přípravě na nadcházející sezónu EMX a MXGP/MX2. Na startu uvidíme zajímavá jména! Prozatím však není ve startovce žádný z českých pilotů.

VÍCE
Red Bull KTM Factory Team 2023
motocross

Red Bull KTM Factory Team, jeden z nejoblíbenějších týmu paddocku MXGP, absolvoval společně s uznávaným fotografem Juanem Pablo Acevedem předsezónní focení. Výběr fotek, na kterých najdete Jeffrey Herlingse, Andreu Adamo, Liama Evertse nebo Sachu Coenena, najdete níže.

VÍCE
Julek Mikula bronzový ve Španělsku
motocross

Parádní vstup do sezóny zaznamenal juniorský reprezentant Julius Mikula, který v barvách továrního týmu MJC Yamaha získal první pódiové umístění v roce 2023. Bylo tomu tak na prvním závodě Mezinárodního mistrovství Španělska v Montearagonu.

VÍCE
Kiara Fontanesi se vrací na mistrovství světa
motocross

Kiara Fontanesi, několikanásobná světová šampionka, ohlásila návrat na závody WMX! Oznámení proběhlo prostřednictvím jejího dlouhodobého partnerství se značkou UFO Plast.

VÍCE
4. AMA SX 2023: Vialle bojoval o pódium
motocross

Nám dobře známý Tom Vialle vstoupil do zcela nové disciplíny impozantně. V hlavní události třídy 250SX se v prvním kole ujal vedení a na čele závodu se pohyboval po většinu závodu. Ke konci sice spadl a přišel o pódium, ale určitě se na úvod předvedl v dobrém světle. Nováčci obecně v Houstonu zazářili a bude potřeba s nimi v průběhu sezóny počítat. Ve třídě 450SX se velké překvapení nekonalo.

VÍCE
Mötoskijoring se pojede příští víkend
motocross

Zimní motokrosové radovánky se přeci jen pojedou! Pořadatelé z Klášterce a Dobřan potvrdili, že mají dobré snéhové podmínky a podaří se jim závody uspořádat s pomocí přírody.

VÍCE
Kalendář MMČR i s tratěmi!
motocross

Konečně jsme se dočkali a známe finální termíny MM ČR seniorů v motokrosu. Letošní seriál čítá osm závodů jednotlivců a jeden závod družstev. Do seriálu se vrací závodiště Opatov a Stříbro.

VÍCE
AMA SX: Tom Vialle zažije americkou premiéru už tento víkend
motocross

Po loňském zisku druhého světového titulu ve třídě MX2 se mladý Francouz Tom Vialle přesunul na domluvené angažmá do Ameriky. Od podzimu pilně trénuje a už tuto sobotu ho uvidíme v prvním superkrosovém závodě východního regionu v Houstonu. Jeho výkon bude jistě sledovat spousta evropských a věřím, že i českých fanoušků. To američtí fanoušci si nenechají ujít premiéru mladičké vycházející hvězdy Haidena Deegana.

VÍCE
Co je s Víťou Markem ?
motocross

Bez starosti, všechno je v pořádku. Po Novém roce začal Víťa se svolením lékařů s ostrým tréninkem na motocyklu. Potěšilo, že všechno šlo bez problémů, neztratil rychlost, ani se neprojevil povědomý strach po zranění a tak mohla příprava probíhat podle plánu, bez omezení.

VÍCE