SMK Klášterec nad Orlicí uspořádal parádní závody!
sidecarcross

Nemusí jít přímo o závody Grand Prix, aby se divákům zvýšil tep a lechtaly je nervy. Postačí i menší podnik, jaký se například odehrával v Klášterci nad Orlicí v sobotu 16.6.2018, kam se každoročně sjíždějí nadšenci do motokrosu. Program vždy vyšperkují sajdkáry. Ani letos tomu nebylo jinak.

VÍCE
Šroler-Zářecký skončili třetí v Poháru Flöha!
sidecarcross

Regionální pohár Flöha, který se odehrává na sever od našich hranic v německém Sasku, pokračoval druhým dílem v Leubsdorfu v sobotu 9.6.2018, kam zavítaly i dvě české posádky z přeboru. Šroler-Zářecký si vyjeli celkové třetí místo! Peták-Hotový se předvedli v první jízdě, kterou dokončili jako druzí.

VÍCE
TZ PROMOTORSPORT: Rozehnalové dobývají silnici!
sidecarcross

"Nabitou závodní neděli jsem měl po dlouhé době také já s bráchou. Po dvou a půl letech opět spolu na závodech a na sajdkáře. Tentokrát ovšem silniční. Účast v tomto závodě byla dohodnuta teprve týden před samotným závodem. Jediné naše testování bylo, že jsme přijeli vyzkoušet k majiteli Jirkovi Humlovi, jestli se do motorky poskládáme. Takže bez tréninku hurá na závody a zrovna na takovém speciálu, jakým dvoutaktní Suzuki GT 750 řádně vytuněná, rozhodně je."

VÍCE
Pozvánka na volný závod side do Klášterce nad Orlicí!
sidecarcross

Do našeho redakčního e-mailu přišla pozvánka na volný závod sajdkár, který se pojede v Klášterci nad Orlicí v sobotu 16.6.2018. Pořadatel zve všechny republikové a přeborové jezdce k účasti! Nenechte si ujít příležitost se svézt v závodě před MMČR side v Ledči nad Sázavou!

VÍCE
Perná neděle s národními šampionáty v sajdkárkrosu
sidecarcross

V neděli 27.5.2018 se závodní stroje sidecarů rozezněly po celé západní Evropě. Národní šampionáty si odbývalo Německo, Francie, Belgie nebo Velká Británie. Podívejme se, jak jednotlivé podniky dopadly a jak si v nich vedli účastníci z MS!

VÍCE
Smůla provázela české posádky na MM Německa v Schopfheimu
sidecarcross

I přes těžkosti na 4. podniku MM Německa v Schopfheimu v neděli 27.5.2018 dokázali bratři Čermákové dosáhnout pódia a obsadit třetí příčku! Trable provázely i druhou naši posádku Kolenčík-Hejhal, která sice chytla začátek na špici, ale posléze se dostala do problémů a musela se vydat na stíhací jízdy z posledních míst. První jízdu vytáhli na 10. příčku! Jak se ohlížejí oba týmy za svým účinkováním v německém Schopfheimu, si přečtěte níže...

VÍCE
Pečové ovládli pódium na ME v polském Těšíně!
sidecarcross

O tomto víkendu se v polském Těšíně odehrával další podnik ME quad, při kterém se jel i vložený závod sajdkár. Lákavého svezení na evropské úrovni bohužel nevyslyšelo moc posádek. Stupně vítězů ovládli bratři Ladislav a Antonín Pečovi! Více se dozvíte z jejich reportáži...

VÍCE
Bratři Rozehnalové chystají návrat na závodní dráhu!
sidecarcross

Tihle bratři asi nevydrží dlouho v klidu... Po konci jejich závodní kariéry v roce 2015 se zdálo, že už se asi za řidítka nevrátí. Letos však všem vytřeli zrak! Chystájí se znovu usednout do závodního speciálu, sice do sidecarového, ale silničního! Startovat budou v závodě Mělnického okruhu o víkendu 2.-3.6.2018!

VÍCE
Pozvánka na závod side do Cieszyn - Polsko
sidecarcross

Zveme vás na volný závod side v polském Těšíně, který se pojede, pokud se podaří zajistit alespoň 10 posádek side, při ME čtyřkolek. Jestliže máte zájem, určitě neváhejte s účastí! Níže naleznete všechny potřebné informace...

VÍCE
Čermákové ve Wriezenu pod bednou, aneb přehled národních závodů
sidecarcross

O uplynulém víkendu se rozběhly národní šampionáty v sajdkárkrosu na několika místech Evropy. U nás se jelo v Petrovicích, ve Francii ve Valence, ve Švýcarsku ve Schlattu, v Belgii v Lommelu a aktuálně se dojel závod v německém Wriezenu, kde Čermákové obsadili až 4. místo, ač druhou jízdu dojeli jako první!

VÍCE