Týmové video posádky Černý-Chopin z francouzského mistráku!
sidecarcross

Ještě jednou se ohlížíme za závodem MM Francie ve Vesoul, kde JJD JAWA tým ve složení Lukáše Černý-Bastien Chopin vybojovali top5. Nyní se můžete podívat na jejich video od společnosti Push2Film!

VÍCE
I Belgičané otevřeli svou sezonu!
sidecarcross

Kdo si počká, ten se dočká, si mohou říci v Belgii. Půst od sajdkárkrosu ale trval u nich díky pandemii pekelně dlouho. Fanoušci i jezdci svůj šampionát netrpělivě vyhlíželi od jara, ale dočkali se ho až v neděli 18.7.2021 ve Wachtebeke. Své mistrovské umění na něm bezesporu rozvinul bývalý mistr světa Marvin Vanluchene, který ho se svým spolujezdcem Robbiem Baxem ovládli.

VÍCE
Ve Francii se nám dařily starty, říká Miroslav Zatloukal
sidecarcross

Šesté místo si ze třetího závodu MM Francie ve Vesoul odvážela německo-česká posádka Adrian Peter a Miroslav Zatloukal, pro níž to byla skvělá průprava na světový šampionát. Jak se ohlížejí za svým výkonem ve Vesoul i co je trápilo, nám více prozradil moravský mitfára...

VÍCE
3. MM FRANCIE Vesoul 2021 – foto Zdeněk Růžička
sidecarcross

Náš redakční fotograf Zdeněk Růžička využil nabídky na cestu na třetí závod MM Francie do Vesoul a nafotil skvostné a zábavné snímky, kde kromě závodů nechybí ani záběry do zákulisí, do depa nebo na diváky.

VÍCE
Černý-Chopin v první pětce na francouzském mistráku!
sidecarcross

Již třetím dílem pokračovalo Mezinárodní mistrovství Francie v sajdkárkrosu na trati ve Vesoul v neděli 11.7.2021. Výraznou stopu za sebou zanechali i čeští jezdci, kteří vyjeli za hranice popasovat se s hvězdnou konkurencí. Černý-Chopin i Peter-Zatloukal se vešli do nejlepší šestky!

VÍCE
Ondřej Čermák se ohlíží za svým startem v Nizozemsku a Belgii
sidecarcross

I přes potíže zaviněné pandemickou situací se snaží příbramský sajdkárkrosař Ondřej Čermák připravit co nejlépe na světovou sezonu na povolených podnicích. V barvách holandského týmu Juliana Veldmana se mohl o uplynulém víkendu 3.-4.7.2021 porovnat s konkurencí na nizozemském mistrovství a dále na mezinárodním závodě v Belgii. A jak si vedli?

VÍCE
Český prapor vlál na prvním stupni pódia v Belgii!
sidecarcross

Pořádnou závodní porci si dala o minulém víkendu nizozemsko-česká dvojice Veldman-Čermák. Po smolném prvním nizozemském mistráku v Oldebroek, o kterém jsme již informovali, se odebrali do Belgie na mezinárodní podnik v Tielt, kde si naprosto vylepšili náladu prvním místem!

VÍCE
Po dvou letech zase na písku!
sidecarcross

S náročným pískem se musela vypořádat německo-česká dvojice Peter-Zatloukal na prvním podniku nizozemského šampionátu v Oldebroek. V kvalitně obsazeném startovním poli se dokázali prosadit a skončit na líbivém 7. místě. S čím vším se museli poprat, jak viděli závod i co se jim přihodilo během druhé jízdy, o tom hovoří Miroslav Zatloukal.

VÍCE
Na holandském mistrovství v Oldebroek zvítězili Vanluchene-Bax!
sidecarcross

Další zemí, kde se rozeběhl národní šampionát v sajdkárkrosu, je Nizozemsko. V sobotu 3. července odstartoval v nizozemském Oldebroek, kam se sjela celá světová špička. Česká vlajka vlála v rukou spolujezdců Ondřeje Čermáka a Miroslava Zatloukala. Kvalitní podnik pak ovládla belgicko-nizozemská posádka Vanluchene-Bax.

VÍCE
Oba Brownové ovládají britský šampionát!
sidecarcross

Ještě jednou se vracíme k minulému víkendu, kdy v neděli 27. června pokračoval svým druhým závodem ACU britský šampionát v sajdkárkrosu. Závodiště ve Fatcat si podmanil mladší z rodiny Brownů Jake a se svým spolujezdcem Millardem většinu jízd vyhráli.

VÍCE