Předběžný kalendář MM Německa 2022
sidecarcross

V západní Evropě se sajdkárkrosaři dočkávají termínů závodů svých národních šampionátů. Nyní s předběžnou podobou kalendáře Mezinárodního mistrovství Německa vyšla i německá motocyklová federace, která naplánovala pro sajdkáry celkem devět podniků...

VÍCE
VIDEO: TV záznam z Grand Prix ČR Ouběnice 24.-25.6.1995
sidecarcross

Nic netrvá věčně a vše má svůj začátek a konec, což je případ i ouběnické legendy. Její sajdkárkrosová kapitola se navždy uzavřela památným závodem MS sajdkár o víkendu 24.-25.6.1995. Z něj přinášíme poslední naše video, profesionální televizní záznam České televize s fundovaným komentováním Karla Březiny, kde nechybí rozhovory s jezdci, nej momenty i hromadná havárie posádek ve výjezdu pověstného strmého kopce!

VÍCE
VIDEO: TV záznam z Grand Prix ČR Ouběnice 17.-18.9.1994
sidecarcross

Opět se vydáme do historie slavných Ouběnic a zabrousíme do roku 1994, kdy se zde jel předposlední závod mistrovství světa. Z něj se dochoval televizní záznam od TV NOVA a na něj se můžete u nás podívat. K němu přikládáme i kompletní výsledkový servis a několik fotografií, aby vás lépe vtáhly do děje památné sezony 1994 i s tehdejšími světovými esy a českými lídry.

VÍCE
Hezké vánoční svátky!
sidecarcross

Ještě než usednete ke štědrovečerní večeři, rádi bychom Vám několika slovy popřáli k Vánocům a do nového roku 2022.

VÍCE
I Švýcaři mají naplánováno...
sidecarcross

Další národní federace přikládá těsně před Štědrým dnem svůj kalendář závodů na rok 2022. Po Francii, Velké Británii a Nizozemsku se s ním pochlubili Švýcaři, země bývalých několikanásobných mistrů světa.

VÍCE
Už i Nizozemci se ohání svým kalendářem!
sidecarcross

Aktuálně se s novým kalendářem pro sezonu 2022 pochlubila nizozemská federace. Pro své mezinárodní mistrovství v sajdkárkrosu naplánovala celkem 8 závodů a její jízdní řád pokrývá období od března po září na většině léty prověřených tratích.

VÍCE
VIDEO: Grand Prix ČR Ouběnice 7.-8.8.1993
sidecarcross

Znovu nahlédneme do historie světových Ouběnic ve velmi hodnotném a dlouhém videu a zavítáme s ním do letních prázdnin 7.-8. srpna 1993, kdy slavná trať „Na Kocábě“ hostila světovou elitu sedmým závodem MS sajdkár toho roku. Jedná se o období, kdy nadvládu nizozemských mistrů přebírají švýcarští jezdci Fuhrer-Käser na dlouhá 4 léta.

VÍCE
Ve Francii i ve Velké Británii vědí, jak pojedou v roce 2022
sidecarcross

Motocyklové federace ve Francii a ve Velké Británii připravily jízdní řády pro příští rok svých šampionátů v sajdkárkrosu, na kterých startují i silné zahraniční týmy. Jezdce čeká slušná porce závodů od března až do září!

VÍCE
Funkcionáři z ME IMBA představili kalendář na rok 2022!
sidecarcross

Předběžnou podobu svého kalendáře na rok 2022 nedávno zveřejnili činovníci z federace IMBA na svých webových stránkách. Zatím jsou na něm vyčleněny jen čtyři sajdkárkrosové závody v západní Evropě.

VÍCE
VIDEO: Finále GRAND PRIX ČSFR v Ouběnicích 26.-27.9.1992
sidecarcross

V zimní přestávce obvykle dávame prostor historii českého sajdkárkrosu. Nejinak tomu je nyní. V našem archivu jsme narazili na další dobové video ze slavných Ouběnic. Tentokráte zabrousíme do roku 1992, kdy se na trati „Na Kocábě“ odehrávala finálová bitva o mistra světa. Nejenže uvídíte amatérský záznam, ale přikládáme z něj i reportáž z časopisu Svět motorů a kompletní výsledkový servis. Zavzpomínejme na minulé časy!

VÍCE