SMX of Nations Cingoli: Holanďané triumfovali!
sidecarcross

Jako každý rok přichází na konci sezony ojedinělý a atraktivní závod evropských družstev side a quad, kdy se fanoušci a závodníci halí do národních barev a panuje jedinečná atmosféra podpořená soudržností jednotlivých států. Tentokráte ho hostilo italské Cingoli o víkendu 23.-24.9.2017. Český tým vyrážel s touhou obhájit loňské bronzové umístění.

VÍCE
Nominační rébus na ME družstev Cingoli vyřešen!
sidecarcross

Dlouho otřásaná nominační listina národních týmu na ME družstev side a quad do italského Cingoli, kde se pojede o víkendu 23.-24.9.2017, je již zveřejněna. Podívejte se, kdo vše bude reprezentovat a jaké státy se zúčastní tohoto ojedinělého závodu na konci sezony. Velice nabitá je zejména ta ve čtyřkolkách, kde jsou přihlášeni borci i z USA, Austrálie a Argentiny!

VÍCE
Sajdkárkrosová svatba u Vejchodů!
sidecarcross

Abychom vám trochu odlehčili od závodního dění, přinášíme vám radostnou zprávu ze sajdkárkrosové rodiny Vejchodů. V sobotu 5. 8. 2017 si na radnici v Šumperku řekli své ANO Jakub Vejchoda, bývalý úspěšný mitfára, a jeho dlouholetá partnerka Eva Kranichová.

VÍCE
Napříč Evropou se rozléhal dunivý zvuk motorů!
sidecarcross

Uplynulý víkend byl doslova napěchovaný mezinárodními závody v sajdkárkrosu, když napříč Evropou se kola těchto strojů roztočila na pěti od sebe vzdálených šampionátech. Dunivý zvuk motorů se rozléhal v Belgii, Německu, Itálii, Severním Irsku nebo Švýcarsku, kde odstartovala ME IMBA. Z těchto podniků přinášíme stručné zprávy, fotografie a videa...

VÍCE
I ve Francii odstartoval domácí šampionát v sajdkárkrosu!
sidecarcross

Pomalu ale jistě už káždá země ze západní Evropy otevírá novou sezonu svým domácím mistrovstvím. Ve stejnémm termínu jako závod německého mistrovství v Hänchen se konal také první závod francouzského šampionátu v Illats. Nejžhavější favorité Giraud-Mucenieks sice ukázali svou dominanci v první a třetí jízdě, ale bohužel pro technické problémy nedojeli druhou. Celkovými vítězi se tak stali bratři Thomasové před švýcarskou dvojicí Cuche-Cuche. Až na třetím skončili Giraud-Mucenieks.

VÍCE
Z Německa přivážejí bratři Čermákové stříbro!
sidecarcross

Značná enkláva českých sajdkárkrosařů cestovala na 1. závod MM Německa, který se konal na těžké písčité trati v Hänchen v neděli 26. 3. 2017. Na úvod si dali všichni pořádnou porci, protože místní podmínky byly velice náročné. O to více těší, že bratři Čermákové si odvážejí stříbrné věnce!

VÍCE
Pozvánka na 1. volný závod v sajdkárkrosu do rakouského Nursch
sidecarcross

Do e-mailu mi přistála zajímavá nabídka pro všechny české sajdkárkrosaře na volný závod o letních prázdninách v Rakousku, nedaleko českých hranic. Vzhledem k tomu, že se v tomto termínu u nás nic nejede, by bylo škoda toho nevyužít a nevyzkoušet si závod také na zahraniční trati, obzvláště když je kousek od hranic. Spolupořadatelem je nám známý pravidelný účastník českého šampionátu Anton Wanger z Rakouska.

VÍCE
2.ONK: Bax-Musset vyhráli bouřlivý závod
sidecarcross

I druhý závod holandského mistrovství, který se tentokráte uskutečnil ve Varsseveld v neděli 19. 3. 2017, se nesl ve zvýšeném zájmu jezdců. Kvalitní podnik si nenechalo ujít mnoho předních posádek z MS, aby se dostatečně rozjelo a nabralo formu. Ve strastiplném závodě, kdy druhá jízda byla zastavena, vyhráli Bax-Musset a potvrdili lídry šampionátu.

VÍCE
1.BK: I Belgičané zahájili sezonu!
sidecarcross

Země mistrů světa, Belgie, navázala na své sousedy a taktéž roztočila kolotoč závodů svého šampionátu v sajdkárkrosu první zastávkou v belgickém Moerbeke-Waass v neděli 12.3.2017. Do prvního závodu vletěli jako střela domácí favorité Van Daele-van den Bogaart, když ho absolutně ovládli a pasovali se do lídra šampionátu. Vždy druzí za nimi skončili holandské vycházející hvězdy Veldman-van der Putten a třetí zase domácí Santermans-Daiders.

VÍCE
1.ONK: Holanďané velkolepě odpálili svůj šampionát!
sidecarcross

Konečně se všichni příznivci sajdkárkrosu dočkali. Sezona 2017 začala, když ji jako první odpálili Nizozemci prvním závodem svého mezinárodního šampionátu v místě Lochem, domovině desetinásobného mistra světa Daniela Willemsena. Dlouhý zimní půst zapříčinil velkolepou účast sajdkár, kterých se na starty postavilo neuvěřitelných 68, ale i divácký zájem byl obrovský. Vskutku velkolepý úvod nového ročníku!

VÍCE