Bax triumfuje ve Varsseveldu při svém 100. startu na ONK!
sidecarcross

Úřadující šampioni Bax-Čermák se před GP Německa naladili na vítěznou vlnu! Na předposledním podniku Mezinárodního mistrovství Nizozemska ve Varsseveld o minulém víkendu celkově zvítězili.

VÍCE
Odešel bez rozloučení - Jirka Medera
sidecarcross

Jako blesk z čistého nebe proletěla sajdkárovým depem další smutná zpráva. Náhle a nečekaně nás opustil Jirka Medera, který byl dlouhá léta spojený s týmem Promotorsportu.

VÍCE
Široký s Chaloupkou zvítězili v Kramolíně mezi juniory
sidecarcross

Na nejslavnější české sajdkárové trati nemohly v neděli chybět ani juniorské posádky. Navíc letos v nejsilnějším obsazení včetně domácích Kalinovský-Padevět a bratrů Polívkových.

VÍCE
Sajdkáristé se loučí s Willy Lieblem
sidecarcross

Celý sajdkárkrosový svět vstřebává smutnou zprávu. Ve věku osmdesáti let odešel Willy Liebl, dlouholetý závodník a milovník motokrosu a sidecarcrossu.

VÍCE
Britskými šampiony se stali Wilkinson-Millard
sidecarcross

O minulém víkendu dospěl britský šampionát v sajdkárkrosu ke zdárnému konci. V anglickém School House MX-Park Consett zpečetili titul mistra Brett Wilkinson a Joe Millard.

VÍCE
Kalinovský-Padevět opět úspěšní
sidecarcross

Juniorská sidecarová posádka Václav Kalinovský-Petr Padevět hlásí další úspěšný zahraniční výjezd. Tentokrát se jelo v sobotu 26. srpna v holandském Greosbeeku na písčité dráze nazývané De Zeven Heuvelen, tedy Sedm kopců.

VÍCE
Kalinovský s Padevětem vyhráli v Belgii
sidecarcross

Do belgického Oostrozebeke vyrazila mladá posádka Kalinovský-Padevět pro další zahraniční zkušenosti. Místní pořadatelé připravili obrovskou show pro neskutečné množství motorek, čtyřkolek a sajdkár. Sajdkár bylo přihlášeno více než sto(!), tak je pořadatelé rozdělili do několika skupin. Od mezinárodních, přes amatéry, hobby a smíšené posádky. Skupina nejmladších jezdců byla spojená s kategorií quad junior.

VÍCE
Hanulíkové propagovali juniorský sajdkárkros
sidecarcross

V sobotu 12. srpna uspořádali zajímavou akci otec a syn Žeravové. Cílem bylo zpropagovat terénní motocykly ve všech kategoriích. Do Kamenné, ležící mezi Šumperkem a Uničovem našlo cestu zajímavé seskupení motokrosařů.

VÍCE
Z Rakouska si Peták-Hotový odvezli vítězství!
sidecarcross

O minulém víkendu 5.-6. srpna se v rodišti legendárního rakouského sajdkárkrosaře Antona Wangera jel volný mezinárodní závod v sajdkárkrosu v rámci motokrosového Waldviertel Cupu. Tradiční prázdninový podnik, na který míří obvykle i několik českých posádek, poznamenaly deštivé přeháňky.

VÍCE
Buffler Cup v Malešově se opět vydařil
sidecarcross

V sobotu 22. července 2023 se odjela další akce BUFFLER QUAD CUP. Horké letní počasí a skvělá atmosféra. To byly hlavní dva znaky dalšího závodu oblíbeného seriálu. Ranní trénink začal jak je zvykem v 9:15 a po něm následovala kvalifikace, kde si všichni jezdci chtěli vydobít co nejlepší místo na startu.

VÍCE