Předběžný kalendář ME IMBA na rok 2023!
sidecarcross

V německém Linci nad Rýnem se o minulém víkendu konal kongres činovníků Mezinárodní motocyklové asociace (IMBA), kde byl taktéž představen nový kalendář závodů mistrovství Evropy v motokrosu a sajdkárkrosu.

VÍCE
Sezóna Junior Czech Sidecarcross
sidecarcross

Podobně jako u dospělých bychom chtěli trochu shrnout rok 2022 z pohledu juniorských sajdkár.

VÍCE
V Kramolíně a Medlově se ukončovala závodní sezona!
sidecarcross

Jak už se stalo tradicí, i sajdkárkrosové a quadcrossové týmy chtějí v uvolněné atmosféře ukončit sezonu se svými fanoušky, příznivci, spolupracovníky a sponzory. Po posledním závodě už ji někteří podnikli. Naposledy minulou sobotu bylo dostaveníčko v Kramolíně a v Medlově.

VÍCE
Mladí sajdkárkrosaři stále nemají dost
sidecarcross

Do oblíbeného areálu v Benátkách nad Jizerou opět zamířili mladí sajdkárkrosaři. Tentokrát nebylo na pořadu dne další závodění, ale probíhalo zde natáčení magazínu Lvíčata pro Českou televizi.

VÍCE
Vyhodnocení Junior Czech Sidecarcross Serie 2022
sidecarcross

Hned po poslední akci letošního roku se malí sajdkáristé přesunuli do hotelu U bílého páva v Benátkách nad Jizerou, kde uzavřeli právě proběhlou sezónu.

VÍCE
Sidecarové setkání generací proběhlo v Benátkách nad Jizerou
sidecarcross

Na závěr sidecarové junior série si mladé posádky pozvaly do Benátek nad Jizerou své stejně staré kolegy na čtyřkolkách a naopak jako protiváha v kategorii SUPER HOBBY startovaly na sajdách veteránské posádky, dvojice složené z mechaniků, nebo prostě ti, kteří si chtěli užít radost z jízdy na sajdkáře v pravém krosáckém terénu.

VÍCE
Junior Side v Dobřanech vyhráli Nechaničtí
sidecarcross

Předposlední závod české juniorské série v sidecarcrossu se stal kořistí bratrů Nechanických. Perfektně připravenou dobřanskou trať s novým povrchem proměnil noční déšť v kluzkou a lepivou měkkou hmotu, která dala zabrat hlavně těm nejmenším. Na start se postavilo sedm natěšených posádek včetně belgických bratří Gielkensových.

VÍCE
VIDEO: Mistři světa slavili na Pichcích!
sidecarcross

Minulou sobotu měli všichni motorističtí příznivci možnost se setkat s čerstvými mistry světa v sajdkárkrosu, pilotem Etiennem Baxem z Nizozemska a nejlepším českým spolujezdcem Ondřejem Čermákem, na akci pořádané sajdkárkrosovým týmem Čermák a jejich rodinami k ukončení veleúspěšné sezony. Veškerý doprovodný program probíhal na skromné trati Pichce u Příbrami, kde organizátoři připravili nejen svezení na sajdkárkrosových a quadcrossových speciálech, ale i bohaté občerstvení a další aktivity s nočním ohňostrojem.

VÍCE
MEGA testování v Kramolíně
sidecarcross

Již tuto sobotu si mohou sajdkárkrosové posádky vyzkoušet nový motor MEGA RS 750 GP23 v rámu WSP 2022 na motokrosové trati v Kramolíně u Nepomuku. Jestliže máte zájem, určitě si takovou nabídku nenechte ujít!

VÍCE
POZVÁNKA: Mistr světa zve na oslavu titulu na Pichce!
sidecarcross

Jako již tradičně po sezoně nastávají akce svezení i párty sajdkárkrosových a quadcrossových týmu. A právě v sobotu 15. října od 13 hodin se jedna taková koná na Pichcích u Příbrami, která bude o to více zajímavá přítomností čerstvých mistrů světa Etienna Baxe a Ondřeje Čermáka!

VÍCE