Jak to vypadá s kalendáři v západní Evropě?
sidecarcross

I když čísla s počtem nakažených klesají a proočkováno je více a více lidí, národní šampionáty v sajdkárkrosu se zatím posouvají. Pojďme se ale podívat, jak po zrušených závodech aktuálně vypadají kalendáře v jednotlivých zemích...

VÍCE
Další litevské vítězství si připisují Gordejev-Stupelis
sidecarcross

V Litvě na nic nečekají a již uspořádali další závody. Nyní ho hostila trať Moto-Roki v Rokiskis v neděli 9.5.2021. Znovu ho suverénně ovládla estonsko-lotyšská dvojice Gordejev-Stupelis, která obě jízdy vyhrála.

VÍCE
Zemřel Filip Pohořal, bývalý špičkový sajdkárkrosař
sidecarcross

S hlubokým zármutkem touto cestou všem oznamujeme, že ve středu 5. května 2021 zemřel po těžké nemoci ve věku 44 let bývalý vynikající závodník v sajdkárkrosu, český reprezentant a podnikatel pan Filip Pohořal.

VÍCE
O víkendu se závodilo i v Itálii a Velké Británii
sidecarcross

U nás jsou výhledy na nějaké závody celkem bledé, proto zrak sajdkárkrosového fanouška míří do západní Evropy, kde se o uplynulém víkendu pokračovalo v druhém i třetím dějství tamních mistrovství.

VÍCE
Gordejev-Stupelis vítězí v Litvě!
sidecarcross

Další zemí, kde se rozeběhl národní šampionát v sajdkárkrosu, je Litva. Zahajovací závod se uskutečnil na trati v Petrašiūnai v neděli 2.5.2021 a ovládla ho estonsko-lotyšská posádka Gordejev-Stupelis!

VÍCE
Kostelecký a Faktor závodili v italském Bellinzagu
sidecarcross

Kromě sajdkárkrosařů se prvního závodu italského šampionátu zúčastnili také tři naši jezdci na čtyřkolkách. V nejsilnější třídě nás reprezentoval Jakub Kostelecký. Zajímavostí je, že většina startujících v této třídě startuje na čtyřkolkách značky Yamaha. Ve veteránech hájil naše barvy Jaroslav Faktor a ve třídě sport chtěla získat nové zkušenosti Andrea Kavalová. Pro všechny to nebyl úplně povedený víkend. Jak se jim dařilo?

VÍCE
Na prvním italském mistráku zvítězili Kolenčík-Hejhal!
sidecarcross

V Itálii využili vládních rozvolněních a uspořádali jako téměř první v Evropě závod svého šampionátu v quadcrossu a sajdkárkrosu. Na něm startovala i početná česká skupina. Naši dvojnásobní mistři republiky Kolenčík-Hejhal dokonce celý podnik ovládli a po vítězství ve všech jízdách se radovali z prvenství! Na skvělém pátém místě pak za nimi skončila výborně jedoucí nestárnoucí legenda Josef Peták s Václavem Hotovým. Zastoupení jsme měli i v quadcrossu v podání Jakuba Kosteleckého a Jaroslava Faktora.

VÍCE
V Anglii první závody bez diváků!
sidecarcross

O minulém víkendu se v anglickém Grittenhamu poblíž Chippenhamu ve Wiltshire konaly po několika lockdownech první závody v sajdkárkrosu. Nejednalo se sice o seriál britského šampionátu, ale jen NORA MX mistrovství, přeci na něm startovala kompletní britská špička.

VÍCE
Australský kalendář v sajdkárkrosu 2021
sidecarcross

Ano, i u protinožců se jezdí sajdkárkros! Dokonce se chlubí i dlouholetou historickou tradicí a vynikajícími jezdci, kteří občas startují i na mistrovství světa. Za všechny můžeme jmenovat hvězdné legendy Johna Robinsona a Briana Anthonyho. Na letošní rok jim australská asociace naplánovala pětidílný seriál závodů, který započne 16. května v Murray Bridge a dále bude pokračovat v každém měsíci jeden až do září.

VÍCE
V Anglii ruší zahajovací závod ve Foxhill
sidecarcross

Pandemie dopadá čím dál více i na letošní sezonu. Anglická motoristická unie ACU musela kvůli ní zrušit první podnik britského šampionátu v sajdkárkrosu, který mělo hostit Foxhill dne 18.4.

VÍCE