Čermákové zvítězili na 2. MM Německa v Aufenau!
sidecarcross

Bratři Čermákové ovládli druhý podnik německého mistrovství v Aufenau v neděli 22.4.2018. Po suverenních vítězstvích v obou jízdách se na stupních vítězů oprávněně radovali ze zlatého věnce! Ve stejném závodě skončili na 7. místě Kolenčík-Hejhal, kterým se velmi vydařila druhá jízda v top5! Během víkendu pak národní šampionáty v sajdkárkrosu běžely i ve Francii, Nizozemsku nebo Velké Británii, kde všude se ukázaly posádky z MS.

VÍCE
R.I.P. Patrick Van Der Veken

Sajdkárkrosová rodina se letos již podruhé halí do černé. Bohužel přinášíme znovu smutné zprávy z Holandska. Belgický sajdkárkrosař Patrik van der Veken zde v úterý 3.4.2018 podlehl zraněním, které si přivodil na holandském mistráku ve Valkenswaard dne 1.4.2018. Jak jsme informovali, byl tento závod na základě dalších okoloností předčasně zrušen.

VÍCE
Na Velikonoce si Čermákové vykoledovali stříbrné vajíčko!

Na Velikonoční pondělí se pořadatelé v různých zemích v Evropě rozšoupli s pořádáním svých mezinárodních šampionátů v sajdkárkrosu. Jelo se v Německu, kde startovaly dvě české posádky – Čermákové a Boukalové, ve Francii a také ve Švýcarsku. Světová esa si tyto šampionáty nenechala ujít, aby se rozjela na víkendové Grand Prix ve Francii! Čermákové obsadili celkově stříbrnou příčku, když triumfovali v druhé jízdě!

VÍCE
Déšť a nehoda předčasně ukončily 2. holandský mistrák!

Druhý podnik holandského mistrovství, který se jel v holandském Valkenswaard, byl předčasně zrušen! Podmáčená trať i vážné havárie přispěly k takovému rozhodnutí místní pořadatele.

VÍCE
I Francouzi odstartovali svůj šampionát!

Po Holandsku a Belgii zahájila novou sajdkákrosovou sezonu také Francie. První jejich mistrák se jel ve francouzském Chinon v neděli 18.3.2018. Největší aspiranti na francouzský titul Giraud-Mucenieks naplno potvrdili roli favoritů a suverénně zvítězili ve všech jízdách!

VÍCE
Pozvánka na první ročník memoriálu Petra Antoše v Karlíně!

Závodní sezóna je tu a AMK Karlín znovu srdečně zve celou sidecarcrossovou komunitu na volný závod – první ročník memoriálu Petra Antoše. Využijte příležitosti a vyzkoušejte svoji fyzičku a techniku před prvním závodem Mezinárodního mistrovství ČR v Mohelnici!

VÍCE
Čermákové vezou stříbro z Belgie!

Po nepříliš úspěšném startu v holandském Lochem si bratři Čermákové zvedli sebevědomí v belgickém Moerbeke-Waas, který hostil zahajovací podnik belgického šampionátu. I přes kolizi na startu v první jízdě a vítězství v druhé nakonec obsadili stříbrnou příčku!

VÍCE
Holandsko truchlí nad smrtelnou nehodou sajdkárkrosaře

Sobota 10.3.2018 se zapíše černým písmem v sajdkárkrosové historii Holandska, kde místní závodník Hans Garritsen těžce havaroval při tréninku na trati u Heelweg a podlehl vážným zraněním. Smůtek tak nyní cloumá holandskou sajdkárkrosovou rodinou.

VÍCE
Bratři Čermákové se rozjedou i na belgickém mistrovství!

Také Belgičané zahájí svou sezonu prvním závodem v Moerbeke-Waas v MC Scheldeland v neděli 11. 3. 2018. Účastí ho okoření i česká posádka! Bratři Čermákové se chtějí totiž po startu na holandském mistrovství rozjet i v Belgii, kde na ně samozřejmě čeká kvalitní mezinárodní konkurence.

VÍCE
V Litvě se lidi bavili závody sajdkár na ledě!

Po letošní zimě si můžeme říci, že sajdkárkros okusil snad všechny možné povrchy a terény. Z východní Evropy často přinášíme mrazivé závody sajdkár na sněhu, u kterých se ani místní nepozastavují. Tentokráte jsme narazili na opravdu nezvyklý „terén“ pro sajdkárkros. V Litvě se totiž rozhodli pro potěchu obecenstva uspořádat „Motocross Ice Racing“, tedy závody motokrosových disciplín na ledě!