Tropické teploty sužují Evropu a sajdkárkrosaři závodí!
sidecarcross

Po nejextrémnější GP Lotyšska se v některých koutech Evropy odjely národní mistráky. O minulém víkendu si svůj šampionát odbyli v Německu a ve Velké Británii. Volný závod pak uspořádali v rakouském Nursch, kam se vydali i někteří čeští jezdci. Z těchto závodů přinášíme stručný přehled.

VÍCE
Pozvánka na trénink a volné závody do Benátek nad Jizerou!
sidecarcross

Sidecarcross klub Benátky nad Jizerou pořádá na své trati organizovaný trénink a volné závody side a quad tuto sobotu 21.7.2018. K účasti zve jezdce, diváky a nadšence zmíněných disciplín. Níže naleznete oficiální pozvánku!

VÍCE
Mezinárodní závody sajdkár obohatily minulý víkend!
sidecarcross

Sice v Čechách je nyní od sajdkár klid, za to v zahraničí jim bylo o uplynulém víkendu dopřáno. Největší pozornost na sebe strhly tři mezinárodní závody v západní Evropě, které následovaly po sobě. Na všech se objevil tým úřadujícího mistra světa Etienna Baxe! Od pátku do neděle se tak přesouval z Holandska do Francie a pak zpět do Belgie!

VÍCE
Na německém ADAC váleli Kolenčík-Hejhal a Hrochové!
sidecarcross

Další podnik německého mistráku ADAC se odehrával v Aichwaldu o víkendu 7.-8.7.2018, kam zamířily i dvě české posádky. Kolenčík-Hejhal i bratři Hrochové sahali po celkovém pódiovém umístěním! Ve druhé jízdě se to povedlo prvně zmíněným. Po sečtení bodů z obou jízd jim ale bedna unikla jen o vlásek! Zvítězli Weiss-Schneider z Rakouska před Sanders-Haller a Hendrickx-Chopin.

VÍCE
Pozvánka na volný závod do rakouského Nursch!
sidecarcross

Český šampionát si dává nyní letní prázdniny, takže většina republikových i přeborových sajdkárkrosařů má volno. Na začátku srpna se všem ale nabízí účast na prestižním volném závodě v rakouském Nursch v blízkosti našich hranic. Jedná se o zajímavou akci na celý víkend 4.-5.8.2018 spojenou s večerní zábavou. Tahákem je pak účast čtyřnásobných mistrů světa v sajdkárkrosu Hansi Bächtolda a Fritze Fussa ze Švýcarska. Neotálejte se přihlásit a určitě si tento nevšední podnik nenechte ujít!

VÍCE
Posádka Bax-Stupelis slaví holandský titul!
sidecarcross

Na posledním závodě holandského mistráku v Rhenen v sobotu 7.7.2018 stvrdili první místo v tabulce domácí dvojice Etienne Bax a jeho lotyšských spolujezdec Kaspars Stupelis. Pátý podnik absolutně vyhráli a mohli se tak radovat z dalšího titulu! Druzí vždy za nimi dojížděli Hermans-Musset a třetí skončili Willemsen-Bax.

VÍCE
SMK Klášterec nad Orlicí uspořádal parádní závody!
sidecarcross

Nemusí jít přímo o závody Grand Prix, aby se divákům zvýšil tep a lechtaly je nervy. Postačí i menší podnik, jaký se například odehrával v Klášterci nad Orlicí v sobotu 16.6.2018, kam se každoročně sjíždějí nadšenci do motokrosu. Program vždy vyšperkují sajdkáry. Ani letos tomu nebylo jinak.

VÍCE
Šroler-Zářecký skončili třetí v Poháru Flöha!
sidecarcross

Regionální pohár Flöha, který se odehrává na sever od našich hranic v německém Sasku, pokračoval druhým dílem v Leubsdorfu v sobotu 9.6.2018, kam zavítaly i dvě české posádky z přeboru. Šroler-Zářecký si vyjeli celkové třetí místo! Peták-Hotový se předvedli v první jízdě, kterou dokončili jako druzí.

VÍCE
TZ PROMOTORSPORT: Rozehnalové dobývají silnici!
sidecarcross

"Nabitou závodní neděli jsem měl po dlouhé době také já s bráchou. Po dvou a půl letech opět spolu na závodech a na sajdkáře. Tentokrát ovšem silniční. Účast v tomto závodě byla dohodnuta teprve týden před samotným závodem. Jediné naše testování bylo, že jsme přijeli vyzkoušet k majiteli Jirkovi Humlovi, jestli se do motorky poskládáme. Takže bez tréninku hurá na závody a zrovna na takovém speciálu, jakým dvoutaktní Suzuki GT 750 řádně vytuněná, rozhodně je."

VÍCE
Pozvánka na volný závod side do Klášterce nad Orlicí!
sidecarcross

Do našeho redakčního e-mailu přišla pozvánka na volný závod sajdkár, který se pojede v Klášterci nad Orlicí v sobotu 16.6.2018. Pořadatel zve všechny republikové a přeborové jezdce k účasti! Nenechte si ujít příležitost se svézt v závodě před MMČR side v Ledči nad Sázavou!

VÍCE