QXoN SCHWEDT: Český quadcrossový tým v top10!
sidecarcross

O minulém víkendu 5.-6.10.2019 se jezdci z celého světa zúčastnili Quadcrossu národů na velice těžké trati v německém Schwedt. Za Českou Republiku vyrazili bojovat Jan Balšánek, Zdeněk Poláček a Jirka Kašpar pod vedením Jana Rejholce. Trať je z velké části písčitá, a proto patří mezi ty obtížnější. Dalším mínusem pro jezdce bylo počasí, které jim moc nepřálo. Celý týden před závody pršelo a ani v sobotu tomu nebylo jinak. Naštěstí v neděli se nám už rozjasnilo a nepršelo.

VÍCE
SMXoN: Česká reprezentace veze z písečného pekla 4. místo!
sidecarcross

SCHWEDT, Německo, 6.10.2019: Česká reprezentace v sajdkárkrosu na „Sidecarcross of Nations“ v německém Schwedt vylepšila umístění z minulého roku, když obsadila 4. místo! Popasovat se přitom musela s těžkým a pro nás neoblíbeným písčitým podkladem. Celkovými vítězi se v písečném pekle stali podle předpokladů Nizozemci. Senzací pak je druhé místo Estonců, naopak očekávaný byl bronz Velké Británie.

VÍCE
SMXoN: V kvalifikaci české posádky obsadily 6. místo
sidecarcross

SCHWEDT, Německo, 5.10.2019: Sobotní kvalifikace na ME družstev side a quad nastínila, v jakém rozpoložení a formě přijely národní týmy. Favorité potvrdili předpoklady. Kvalifikaci ovládli Belgičané před Nizozemci. S těžkou, písčitou tratí se popasovalo i české družstvo, které v celkovém hodnocení obsadilo 6. místo.

VÍCE
Sleduj sajdkárkrosové a quadcrossové národy LIVE!
sidecarcross

Jestliže nemůžeš navštívit družstva národů v sajdkárkrosu a quadcrossu v německém Schwedt, ale přesto je chceš vidět, tak právě pro tebe máme speciální nabídku! Závody „národů“ budou přenášeny TV crew WSC živě. Ve spolupráci s ní nabízíme našim věrným čtenářům motoristického portálu Motolevel.com voucher se 70% slevou na sledování živého televizního přenosu!

VÍCE
Oficiální startovka na SIDECARCROSS a QUADCROSS národů!
sidecarcross

Neúprosně se blíží největší sajdkárkrosová a quadcrossová akce roku – družstva národů! O nadcházejícím víkendu je bude hostit německý Schwedt na své pískové trati. V oficiální startovce figuruje 13 národních týmů v sajdkárkrosu a 21 v quadcrossu! Sajdkárkrosový titul z minulého roku budou obhajovat Nizozemci, kteří jsou i letos nejžhavějšími kandidáty. Jejich plány budou chtít překazit ambiciozní Belgičané a Britové.

VÍCE
Motoden v Benátkách se náramně povedl!
sidecarcross

Sajdkárkros klub Benátky nad Jizerou dává o sobě vědět nejen pořádáním seriálu Hobby cup, ale také dalšími akcemi pro veřejnost. A právě minulou sobotu 14.9.2019 zorganizoval MOTODEN zaměřený hlavně na děti. Z něj pak přinášíme pár fotografií od Vladimíra Černého s jeho postřehy. Podívejte se, jak to v Benátkách probíhalo.

VÍCE
Quadcrossař Zdeněk Poláček skončil na ME QUAD 2019 jako šestý!
sidecarcross

Evropský šampionát v quadcrossu dospěl do svého cíle na posledním podniku v chorvatské Mladině v neděli 1.9.2019, kam zavítala i solidní česká účast s trojlístkem jezdců. Zdeněk Poláček se vešel do top5, Jiří Kašpar skončil jako devátý a Jan Balšánek byl klasifikován jako dvanáctý. Titul mistra Evropy získal Estonec Kevin Saar.

VÍCE
Pozvánka na MOTODEN do Benátek nad Jizerou!
sidecarcross

Nadcházející týdny nás čeká plno motoristických akcí. V sajdkárkrosu to budou dva závody MS po sobě. Kromě nich bychom vám chtěli doporučit navštívit i jednu sice nezávodní, ale také plnou adrenalinu, spáleného benzínu a quadcrossových i sajdkárkrosových speciálů. Sajdkárkros klub v Benátkách nad Jizerou pořádá na své trati v sobotu 14.9.2019 tradiční MOTODEN. Určitě si ho nenechte ujít a za 14dni přijeďte do Benátek nad Jizerou!

VÍCE
Mediální hvězdou na závodě v ruském Irbitu!
sidecarcross

Náš redaktor Zdeněk Růžička pokračuje ve svém vyprávění zážitků ze své motocesty po Rusku. V minulém článku se věnoval především své návštěvě centra ruského sajdkárkrosu a závodu v ruském Permu. Nyní naváže o dojmy ze setkání s ruskými legendami sajdkárkrosu a poodhalí vám, jak probíhaly závody v ruském Irbitu, kde tamní klub slavil 75.výročí. Právě tam se dostal do hledáčku místních médií...

VÍCE
Představení sajdkárkrosu na ME autocrossu v Přerově!
sidecarcross

Skvělé prezentace se sajdkárkrosu dostalo na velmi sledovaném a prestižním závodě ME autocrossu v Přerově o uplynulém víkendu. Své sajdkárkrosové dovednosti představili dvojice Lukášek-Peč, Tobiáš-Rocha, Gintherové a Pečové. Více si můžete přečíst z jejich reportáže a nasát jejich zážitky níže.

VÍCE