V Benátkách probíhalo soustředění side a quad!
sidecarcross

Benátečtí jsou poslední dobou velmi aktivní. Po zorganizování 1. kola Bobeš cupu na své trati v Benátkách nad Jizerou uspořádali tentokráte soustředění pro disciplíny side a quad, které se konalo od 19. do 20.4.2019.

VÍCE
Bobeš Cup zahájil sezonu!
sidecarcross

I letos se mohou sajdkárkrosaři a quadcrossaři těšit na další seriál, kde mohou poměřit své jezdecké síly. Po 1. podniku MMČR side a quad v Mohelnici dne 30.3.2019 otevřel svou sezonu také Bobeš cup, kde jsou zmíněné disciplíny vítané. Zahájen byl na tradiční trati pořadatelů v Benátkách nad Jizerou. Jak probíhal tamní závod a kdo zvítězil, si můžete přečíst níže!

VÍCE
Náročný víkend měli Kolenčík-Hejhal!
sidecarcross

Po triumfu na prvním závodě českého mistráku v Mohelnici se tým Kolenčík-Hejhal přesunul do Německa na tamní druhý podnik v Hänchen. Na minulé vítězství v německém mistráku nenavázali, ač statečně bojovali s písčitým terénem, technikou i soupeři. Skončili nakonec jako desátí. Lépe se vedlo českému mitfárovi Zatloukalovi, který s německým týmem Adriana Petera obsadil vynikající 4. místo.

VÍCE
Třetí holandský mistrák patřil posádce Willemsen-Rostingt!
sidecarcross

O minulém víkendu hleděla sajdkárkrosová komunita nejen na výsledky z německého šampionátu, ale také na ty z holandského. V nizozemském Varsseveld se konal již třetí podnik nizozemské série a i tentokráte se z nejvyššího stupínka pódia radoval domácí tým. Vyhrála totiž nizozemsko-francouzská dvojice Willemsen-Rostingt!

VÍCE
České pódium na prvním závodě německého šampionátu!
sidecarcross

Skvělých výsledků dosáhly české týmy na úvodním podniku německého mistráku v německém Schnaitheim v neděli 24.3.2019. Naši úřadující mistři republiky, Kolenčík-Hejhal, celkově zvítězili! Na stupně vítězů s nimi vystoupali ještě třetí bratři Hrochové. V první desítce figurovali také bratři Boukalové.

VÍCE
Jawa na holandském mistráku na bedně!
sidecarcross

České motory Jawa si dělají jméno v Nizozemsku, kde je využívají do svých sajdkárkrosových speciálů domácí dvojice Tjoelker – Nijenhuis. Na druhém podniku holandského mistrovství v kategorii „Národní“ obsadila celkové třetí místo z 35 startujících!

VÍCE
Bax-Stupelis opanovali holandský mistrák v Lochem!
sidecarcross

Konečně si mohli holandští pořadatelé oddechnout, když až napodruhé se jim povedlo úspěšně zahájit mistrovskou sezonu. Úvodní podnik v Lierop byl totiž předčasně zrušen kvůli počasí. Druhý závod v Lochem v neděli 17.3.2019 se ale už obešel bez problémů. Divák si tak mohl vychutnat krásné závody s nabitými rošty. Nejsledovanější kategorii ovládl domácí tým dvojice Bax-Stupelis!

VÍCE
Silná bouře ukončila první holandský mistrák!
sidecarcross

První závod holandského mistrovství v sajdkárkrosu, který se konal v Lierop v neděli 10.3.2019, byl předčasně zrušen! V jeho dějišti se přehnala silná bouře, která vyvrátila strom do trati a napáchala další škody v depu a v celém areálu!

VÍCE
Historické video z mezinárodního závodu 1968
sidecarcross

Ještě než nám začne nová sezona, pojďme nahlédnout do minulosti sajdkárkrosu, kdy se tento sport teprve rozmáhal a prošlapával si cestu na výsluní. Následující dobové video je zasazeno do 60. let. Do období, kdy právě „tříkolové“ závody prožívaly bouřlivý rozvoj, ale ještě se k nějakému mezinárodnímu seriálu stále neschylovalo.

VÍCE
Švédský kalendář pro rok 2019
sidecarcross

Celá Evropa už zná své kalendáře. Mezi posledními, kdo ho ještě neměli, patřilo Švédsko. Nedávno se ale situace i zde změnila. Oficiálně byl představen nový jízdní řád švédského mistrovství v sajdkárkrosu pro sezonu 2019. Pojďme se podívat na jeho podobu!

VÍCE