Na CNN Prima NEWS vystoupila sajdkárkrosová ikona Jan Polívka!
sidecarcross

Velké mediální pocty se dostalo sajdkárkrosové legendě Janu Polívkovi z Kramolína. Do hledáčku televizního štábu CNN Prima News se dostal při natáčení pořadu Prima Město, které se zaobíralo jeho rodným Nepomukem a okolí. Jako výrazné motoristické osobnosti regionu mu byla věnovaná část zmiňovaného pořadu.

VÍCE
Nizozemské otevření sezony v Eersel zrušeno!
sidecarcross

Počasí si letos s pořadateli zahrává. Každoroční otevírání nové sezony sajdkár a čtyřkolek v nizozemském Eersel bylo kvůli silným dešťům a podmáčenému terénu zrušeno! Fanoušci i jezdci přicházejí hned na začátku roku o tento vyhlášený závod, kam se vždy sjížděla světová špička.

VÍCE
Švýcarské legendy Christoph a Andreas Hüsserovi slaví 70 let!
sidecarcross

Někdejší hvězdy světového sajdkárkrosu švýcarská dvojčata Christoph a Andreas Hüsserovi letos slaví 70. narozeniny. V 80. letech patřili za absolutní špičku, když spolu dvakrát v řadě vyhráli dva tituly mistra světa. Zmínku o nich nyní přináší švýcarská stránka blick.ch a reportér Felix Bingesser.

VÍCE
Kalendář italského šampionátu quad a side 2024
sidecarcross

Italská motocyklová federace vydala nový kalendář závodů pro své mistrovství čtyřkolek a sajdkár, ve kterém počítá s pěti podniky.

VÍCE
Lukáš Pudlo založil svůj závodní tým „Nové generace“!
sidecarcross

S nadšením můžeme pozorovat, že bývalým i těm současným sajdkárkrosařům není lhostejná budoucnost jejich sportu a každý po svém se zapojuje do podpory těch nejmladších, začínajících závodníků. Mezi další se řadí i bývalý pilot Lukáš Pudlo, který rovnou založil skromný závodní tým složený z juniorů ze sajd a čtyřkolek.

VÍCE
Kalendář prvního PČR side junior 2024
sidecarcross

Letos je premiérově vyhlášen Přebor ČR sajdkár junior, který se pojede při OPEN MČR MX junior 50 ccm. Aktuálně byl zveřejněn i kalendář tohoto šampionátu pro letošní sezonu.

VÍCE
Nadšení junioři Kalinovský-Padevět v plné přípravě!
sidecarcross

Nejen dospělí, ale i juniorští sajdkárkrosaři se poctivě připravují na nadcházející sezonu, o čemž svědčí i jejich aktivita na sociální síti. Zdárně ji plní svou činností, obrázky i videi. Jako jedni z prvních si ještě před začátkem nového roku byli zatrénovat Václav Kalinovský a Petr Padevět, a to na velké motorce Jawa 710!

VÍCE
Mé novoroční rozjímání a PF2024!
sidecarcross

Od mého začátku na Motolevel.com uběhlo přes jedno desetiletí, kdy se vám snažím formou článků i fotografií přiblížit a zpropagovat náš oblíbený sport sajdkárkros, na kterém jsem jako malý vyrůstal. Jako vždy na přelomu roku či na jeho počátku chci věnovat prostor také mému redakčnímu bilancování, jak jsem viděl uplynulou sezonu, poděkovat za podporu a také bych vám chtěl popřát všeho dobrého v novém roce.

VÍCE
Kalendář Mistrovství Evropy IMBA 2024
sidecarcross

Ještě před Vánoci stihla Mezinárodní motocyklová asociace IMBA odsouhlasit nový kalendář závodů MX a side pro rok 2024. Novinkou bude Superfinále na konci září 2024 pro všechny třídy!

VÍCE
Rozpis závodů ONK Sidecar and Quad Masters 2024!
sidecarcross

Nizozemská motocyklová federace KNMV právě oznámila kalendář svého mezinárodního mistrovství sajdkár a čtyřkolek (ONK/NK Sidecar a Quad Master) pro rok 2024. Níže uvádíme její rozpis závodů pro hlavní třídy.

VÍCE