Slavné Bučovice navštívilo i deset tisíc fanoušků!
sidecarcross

Když se řeknou Bučovice, český fanoušek sajdkárkrosu zajisté zbystří. Jedná se totiž o bývalou, slavnou baštu sajdkár, která hostila nejen českou špičku, ale i tu světovou a přicházeli na ni desetitisíce diváků. V dobách největší slávy platila za pojem jako Ouběnice v Čechách. Bohužel stihl ji stejný osud. Dnes už se v Bučovicích závody sajdkár nekonají. Můžeme jen zavzpomínat. Připomenout by nám je měl článek, který vyšel v Brněnském deníku v roce 2012.

VÍCE
Zahajovací závod nizozemského mistrovství zrušen!
sidecarcross

Znovu dochází ke zrušení závodů vlivem neutěšující se situace s celosvětovou pandemií. V Nizozemsku již dopředu hlásí zrušení prvního podniku v Oldebroek, který se měl jet 5. dubna 2021.

VÍCE
V Estonsku probíhá ledový šampionát v sajdkárkrosu!
sidecarcross

V estonské Valgeranně u Pärnu se odehrával již třetí díl atraktivního Estonského šampionátu na ledu, na kterém startovaly třídy MX, quad, ale také i sajdkárkrosové speciály. Pořadatelé vítali pravou zimu s otevřenou náručí a tradičně připravili motoristické radovánky na lední ploše v zasněžené krajině.

VÍCE
Nizozemci představili svůj tým na ME IMBA
sidecarcross

Sice současná situace v celém světě není příznivá a nikdo nedokáže říci, jak to bude vypadat s kalendáři a kdy začne sezona, přesto motorističtí sportovci se musí připravit na své soutěže. Nejinak tomu je u jezdců na ME IMBA. Nizozemci proto s předstihem oznámili, které posádky ho budou na tomto atraktivním seriálu reprezentovat.

VÍCE
Tréninkový kemp s Valentinem Giraudem opět začíná
sidecarcross

Další charitativní akci, která má finančně pomoci bývalému špičkovému sajdkárkrosaři Valentinu Giraudovi z Francie, který po těžkém úraze skončil na invalidním vozíku, pořádá jeho sdružení. Jedná se o tréninkový kemp s ním na trati MC Trac ve Faye v polovině března.

VÍCE
Vše nejlepší „Pípo“!
sidecarcross

Bývalý mistr republiky a současná výrazná osobnost sajdkárkrosu, Josef Přibyl, dnes oslaví své 60. narozeniny a naše redakce by se chtěla přidat svým přáním k zástupu gratulantů.

VÍCE
HISTORY: Jak legendární „Novotňák“ zazářil na plážovém závodě!
sidecarcross

Duny jako v poušti, moře, měnící se stopa i sypký, měkký písek, kde snadno zapadnete a zamotává nejednomu jezdci hlavu a divákům přináší ohromnou podívanou... Že jste ještě neslyšeli o závodě na pláži? Pak vězte, že i na ní se dají pořádat sajdkárkrosová klání a jaká! S nápadem samozřejmě přišli Nizozemci! A právě na jeden takový se v 90. letech vydal i naš tehdejší několikanásobný mistr Josef Novotný a rozhodně na něm nezklamal! Více ve videu!

VÍCE
Vývoj sajdkárkrosového rámu u nás podle Jana Všetečky
sidecarcross

Znovu dáváme prostor jednomu z našich prvních mistrů republiky v sajdkárkrosu, legendárnímu Janu Všetečkovi, který si pro vás připravil povídání o vývoji sajdkárkrosového rámu v tehdejším Československu. Dozvíte se, s čím se tehdejší jezdci potýkali, čemu věnovali svou pozornost a jak těžké byly začátky rodící se nové motoristické disciplíny u nás.

VÍCE
Kalendář italského mistráku 2021
sidecarcross

Další zemí, která poodkryla svůj kalendář závodů na letošní rok, je Itálie. Její motoristická federace ho nedávno zveřejnila na svých stránkách. V rozpisu se pamatovalo také na sidecarcross a quadcross.

VÍCE
Je libo trénink na sněhu?
sidecarcross

V současné době svázané vládními opatřeními a zákazy v souvislosti s pandemií Covid 19, navíc letošním vyloženě zimním počasím se příprava na sezonu v tuto chvíli jeví jako docela složitý problém. Dva mladí Švýcaři si z toho ale nedělají starosti...

VÍCE