Odešel průkopník českého sajdkárkrosu a jeho první mistr republiky...
sidecarcross

S lítostí Vám musíme oznámit, že v úterý 16. června 2020 zemřel jeden z prvních mitfáru českého sajdkárkrosu a mistr republiky, Jiří Požár.

VÍCE
Mistrovství Evropy IMBA v roce 2020 komplet zrušeno!
sidecarcross

Ke kompletnímu zrušení celé sezony 2020 se rozhodli pořadatelé Mistrovství Evropy IMBA, jelikož situace v zemích, kde se jednotlivé podniky konají, není příznivá.

VÍCE
Tragická autonehoda u Bučovic!
sidecarcross

Bohužel přinášíme další smutnou zprávu do naší side komunity. Ve čtvrtek 12.3.2020 došlo k tragické autonehodě u Bučovic, při které vyhasly dva lidské životy. Jedním z nich byl i ten Lenky Smisitelové, která neodmyslitelně patřila do naší sajdkárkrosové rodinky.

VÍCE
Zemřel dlouholetý člen AMK Březové stráně
sidecarcross

V pondělí 9.3.2020 zemřel ve věku nedožitých 77 let Jaroslav Kříž starší, dlouholetý člen Automotoklubu Březovské stráně a otec sajdkárkrosařů Jaroslava a Libora Křížových. O smutné události informoval na svých stránkách zmíněný klub.

VÍCE
Také Belgie, Francie nebo IMBA ruší úvodní podniky...
sidecarcross

Postupně se přidávají další a další motocyklové federace, které ruší nebo odkládají první podniky v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru. K situaci se postavili také například v Belgii, Francii nebo organizace IMBA.

VÍCE
Evropou se ruší nebo odkládají závody...
sidecarcross

Opatření proti šíření koronaviru se dotýkají také pořádání podniků v sajdkárkrosu. V Německu už tamní organizátoři zrušili úvodní závod, který se měl jet 22.3. ve Schnaitheim. K razantnějšímu kroku přistoupili i v Nizozemsku, kde ruší všechny podniky do konce března.

VÍCE
První holandský mistrák zrušen!
sidecarcross

S nepříznivou zprávou přicházejí pořadatelé prvního podniku nizozemského šampionátu v sajdkárkrosu v Sint Isidorushoeve, který byl naplánován na tuto neděli 1.3.2020. Závod musejí zrušit kvůli zatopenému areálu.

VÍCE
Kalendář belgického mistrovství v sajdkárkrosu 2020
sidecarcross

Mezi posledními vydávají svůj kalendář domácího mistrovství Belgičané, kteří naplánovali pouze 4 podniky. Na jeho podobu se můžete podívat níže.

VÍCE
„Otvírák“ sezony vyhráli Willemsen-Stupelis!
sidecarcross

V nizozemském Eersel se 16. února otevírala nová sezona v sajdkárkrosu prvním mezinárodním závodem, který v nejsledovanější třídě INTER ovládla domácí staronová posádka Daniel Willemsen a Kaspars Stupelis.

VÍCE
Holanďané zvou na „otvírák“ sezony do Eersel!
sidecarcross

Zimní přestávka se již blíží ke svému závěru a v Nizozemsku se již chystají k prvnímu závodu pro side a quad, který jako již několik let otvírá novou sezonu. Stane se tak 16. února v nizozemském MCC De Kempen v Eersel, kam jsou zváni nejen „profi“ jezdci ze světové a mezinárodní série, ale také hobby jezdci z přeboru či národních pohárů.

VÍCE