MEGA testovací víkend v Eersel zrušen!
sidecarcross

Jak už jsme informovali, rakouská firma MEGA Rübig plánovala testovací jízdy svého nového sajdkárkrosového motoru na tento víkend v nizozemském Eersel. Bohužel aktuální nepříznivé klima na místě konání nepřeje zkušebním jízdám na trati. Akce je zrušena, ale hledá se nové místo!

VÍCE
I quadcrossařům naplánovali kalendář ME!
sidecarcross

Po oznámení kalendáře MS sajdkár také FIM Europe naplánovala termíny závodů jejího seriálu ME quad. Příjemnou novinkou je, že šest jejích podniků se pojede souběžně se světovým šampionátem v sajdkárkrosu. Jen jeden se uskuteční zvlášť pro quad v chorvatské Mladině na konci srpna.

VÍCE
VIDEO: TV záznam z MČSFR Ouběnice 1992
sidecarcross

Pojďme se znovu přesunout v čase a zavzpomínat na krásné časy československého sajdkárkrosu, kdy naplnění startovního roštu nebylo problémem. Spíše naopak. Posádky musely procházet tvrdou kvalifikací a usilovně se ucházet o místo na startu v republice. V nostalgii nám nejlépe pomůže televizní záznam ze třetího závodu MČSFR, který se jel v Ouběnicích 20.6.1992, a k tomu i vzpomínky pamětníků.

VÍCE
Termín závodu SMX-QXoN 2021 potvrzen!
sidecarcross

Se zveřejněným kalendářem MS side vyšel také termín a konání prestižního závodu národních družstev v sajdkárkrosu a quadcrossu, o jehož pořadatelství se přihlásil francouzský Dardon Gueugnon na víkend 2.-3. října 2021.

VÍCE
Testovací víkend sajdkárkrosových motorů Mega v Nizozemsku!
sidecarcross

Rakouská firma MEGA Rübig, vyrábějící motory, se nepřestává snažit o uplatnění na sajdkárkrosovém trhu a tlačí se do popředí, aby rozšířila své závodní motory mezi více světových posádek. Z toho důvodu pořádá tradiční víkendové testování, které proběhne 5.-6. prosince 2020 na holandské trati v Eersel.

VÍCE
VIDEO: TV záznam z MEZ Ouběnice 1986
sidecarcross

Znovu vybíráme z našeho archivu k historii sajdkárkrosu. Tentokráte jsme připravili opravdovou lahůdku pro sajdkárkrosové nadšence. Hodnotný materiál je podepřen televizním záznamem a dvěma amatérskými videi z 11. mezinárodního závodu v Ouběnicích, který se jel o víkendu 12.-13. dubna 1986. Můžete tak opět zavzpomínat na zašlou slávu Ouběnic.

VÍCE
VIDEO: Vzpomínky na MEZ Bučovice 1985
sidecarcross

Znovu jsme zalovili v našem historickém archivu a vytáhli další skvostný kousek s amatérským a barevným videem z mezinárodního závodu, který se jel v Bučovicích o víkendu 27. a 28. dubna 1985. Zároveň byl prvním ze dvou O pohár Barum MEFO Tyres, kde se na stupně vítězů prosadila posádka Novotný-Lundák. Záznam zabírá především velmi rušné zákulisí v paddocku i mimo něj...

VÍCE
Jako první přicházejí s předběžným kalendářem 2021 Francouzi!
sidecarcross

Francouzská federace motocyklového sportu (FFM) nečekala na zveřejnění světového kalendáře, jak bývá zvykem, a přichází s předběžnými termíny závodů svého šampionátu v sajdkárkrosu na rok 2021! Jsou tak první z celé Evropy, kdo zná svůj národní, jízdní řád. Na jeho podobu se můžete podívat níže!

VÍCE
VIDEO: TV záznam z MEZ Ouběnice 1985
sidecarcross

V našem archivu k historii sajdkárkrosu jsme narazili na další unikátní, dobový záznam z mezinárodního závodu v Ouběnicích, který se jel za účasti tehdejší světové špičky o víkendu 5.-6.4.1985.

VÍCE
VIDEO: TV záznam z Přeboru ČSR Bučovice 1984
sidecarcross

Ze slavné éry sajdkárkrosu v Bučovicích přinášíme televizní záznam ze druhého závodu Přeboru ČSR, který se jel v neděle 27.5.1984. Jestliže chcete zavzpomínat na dobu minulou, kdy u nás brázdilo po tratích přes 100 sajdkár, pak určitě neváhejte si pustit videa níže!

VÍCE