Ani na 2. MM Francie nenašli přemožitele Vanluchene-Musset!
sidecarcross

O minulém víkendu pokračoval francouzský šampionát v sajdkárkrosu svým druhým závodem v St Jean d'Angely. Předešlí vítězové se neměnili. Belgicko-francouzský tandem Vanluchene-Musset potvrdil formu a znovu podnik naprosto a suverénně ovládl!

VÍCE
Lebreton nahradil zraněného Evana Pruniera!
sidecarcross

Mladý a nadějný francouzský tým bratrů Prunierových, který v minulém roce skončil jako 18. na světě, řešil před druhým závodem MM Francie obsazení na místě spolujezdce. Stávající se totiž při prvním podniku zranil.

VÍCE
Martine, vše nejlepší!
sidecarcross

Životní jubileum dnes slaví známý sajdkárkrosař a také vývojář JJD Jawa Martin Vrátný. Rádi bychom mu touto cestou popřáli všeho dobrého a mnoho úspěchů a zdraví!

VÍCE
Mladí sajdkárkrosaři v O2 TV SPORT
sidecarcross

Závodní sezóna se ještě naplno nerozjela, ale mladí sajdkárkrosaři svou účastí na veletrhu Motocykl Praha zaujali štáb televize O2 TV SPORT.

VÍCE
Až mezi posledními zveřejnili kalendář závodů Švédové
sidecarcross

Už je to pár let, kdy na MS startovaly špičkové švédské posádky jako Söderqvist, Stenborg atd. Dřívější světová velmoc ale úplně ze sajdkárkrosové mapy nevymizela. Jejich šampionát běží nepřetržitě. Aktuálně jejich asociace oznámila kalendář závodů pro letošní rok.

VÍCE
Vanluchene-Musset vyhráli první závod MM Francie!
sidecarcross

Mezi prvními v Evropě odstartovali svůj šampionát v sajdkárkrosu Francouzi, čehož využilo velké množství zahraničních jezdců z mistrovství světa. A právě oni se nejvíce drali do popředí. Belgicko-francouzská posádka Vanluchene-Musset vyhrála všechny tři jízdy a stala se zaslouženými vítězi prvního podniku.

VÍCE
VIDEO: Prvomájový MEZ Bučovice 1986
sidecarcross

Tentokráte se v nedělní chvilce historické poezie vrátíme do roku 1986, kdy se na trati v Hájku v Bučovicích odehrávalo mezinárodní klání v sajdkárkrosu. Sláva byla veliká, což se promítlo i do značné divácké návštěvy. Že prvenství neunikne rozjetým světovým jezdců, nikdo nepochyboval. Přesto českoslovenští jezdci prokázali své kvality. Posádka Bažant-Přibyl brala 4. místo, o čemž se můžete přesvědčit v hodnotném, barevném záznamu.

VÍCE
Junior Side to rozbalili na výstavišti v Letňanech
sidecarcross

Březnová prodejní výstava Motocykl Praha je největší podobnou akcí v republice. Po dvou covidových letech se organizátoři akcí v Praze a Brně dohodli, že si nebudou navzájem konkurovat a o pořadatelství se podělí. V lichých ročnících Praha, v sudých Brno.

VÍCE
VIDEO: Barevný záznam ze závodu PČSR v Bučovicích 1982
sidecarcross

A je tu neděle, což znamená, že si opět pustíme video ze zlaté éry československého sajdkárkrosu a připomeneme si tím naše legendární jezdce. Tentokráte se podíváme do Bučovic na trať v Hájku v roce 1982, kde se před letními prázdninami odehrávala bitva o vedení v Přeboru ČSR v sajdkárkrosu a diváky přitáhli i jezdci z velké republiky ve volném závodě. Dejte si kávu a vychutnejte si hodnotný barevný záznam!

VÍCE
Junioři ze side a quad opět v České televizi na Planetě YÓ!
sidecarcross

Našim mladým nadějím se dostává čím dál více mediální pozornosti, zejména v pořadech na „Déčku“ na České televizi. Po natáčení „Lvíčat“ se objeví i v pořadu Planeta Yó!

VÍCE