Pozvánka na SIDE, MX a DODÁČE do Klášterce!
sidecarcross

Do e-mailu nám přistála pozvánka na volný závod sajdkár, MX, DODÁČE a Fichtl cup do Klášterce nad Orlicí, který se bude konat příští sobotu 8.6.2019. Nenechte si tento nevšední podnik ujít a zúčastněte se! Pořadatelé slibují, že to bude stát za to!

VÍCE
Nehoda, probdělá noc a přesto stříbro!

Krušné chvíle zažil tým Kolenčík-Hejhal při cestě na další podnik MM Německa ADAC do Geisledenu dne 5.5.2019. Ve dvě hodiny v noci měli na dálnici defekt pneu u svého kamionu. Na místo závodiště dorazili k ránu. Se spánkovým deficitem nastoupili do závodů a nakonec si i přes všechny strasti vybojovali cenné stříbro a pódium!

VÍCE
Rozčarování panovalo u týmu Kolenčík-Hejhal z německého závodu!

Na Svátek práce, 1.5.2019, pokračoval dalším dílem německý šampionát v sajdkárkrosu v německém Kamp-Lintfort. Svou účastí ho okořenila i světová esa – Bax-Stupelis, Sanders-Kunnas a Dierckens-Bax, která v závodech patřila ke špičce závodního pole. Mezi ně se podařilo protlačit i jediné české posádce Kolenčík-Hejhal. Závody dokončili na 3. a 2. místě, ale po nich došlo k nečekanému rozuzlení, které zvedlo vlnu emocí. Více si přečtěte níže!

VÍCE
Na německém mistráku dominovali Kolenčík-Hejhal!

V neděli 28.4.2019 se v německém Dolle odehrával další díl německého mistrovství v sajdkárkrosu, kterého se úspěšně zúčastnili i čeští jezdci. Kolenčík-Hejhal zvítězili po dominantních jízdách! Druhé místo si pak odvážel německo-český tým Peter-Zatloukal!

VÍCE
V Benátkách probíhalo soustředění side a quad!

Benátečtí jsou poslední dobou velmi aktivní. Po zorganizování 1. kola Bobeš cupu na své trati v Benátkách nad Jizerou uspořádali tentokráte soustředění pro disciplíny side a quad, které se konalo od 19. do 20.4.2019.

VÍCE
Bobeš Cup zahájil sezonu!

I letos se mohou sajdkárkrosaři a quadcrossaři těšit na další seriál, kde mohou poměřit své jezdecké síly. Po 1. podniku MMČR side a quad v Mohelnici dne 30.3.2019 otevřel svou sezonu také Bobeš cup, kde jsou zmíněné disciplíny vítané. Zahájen byl na tradiční trati pořadatelů v Benátkách nad Jizerou. Jak probíhal tamní závod a kdo zvítězil, si můžete přečíst níže!

VÍCE
Náročný víkend měli Kolenčík-Hejhal!

Po triumfu na prvním závodě českého mistráku v Mohelnici se tým Kolenčík-Hejhal přesunul do Německa na tamní druhý podnik v Hänchen. Na minulé vítězství v německém mistráku nenavázali, ač statečně bojovali s písčitým terénem, technikou i soupeři. Skončili nakonec jako desátí. Lépe se vedlo českému mitfárovi Zatloukalovi, který s německým týmem Adriana Petera obsadil vynikající 4. místo.

VÍCE
Třetí holandský mistrák patřil posádce Willemsen-Rostingt!

O minulém víkendu hleděla sajdkárkrosová komunita nejen na výsledky z německého šampionátu, ale také na ty z holandského. V nizozemském Varsseveld se konal již třetí podnik nizozemské série a i tentokráte se z nejvyššího stupínka pódia radoval domácí tým. Vyhrála totiž nizozemsko-francouzská dvojice Willemsen-Rostingt!

VÍCE
České pódium na prvním závodě německého šampionátu!

Skvělých výsledků dosáhly české týmy na úvodním podniku německého mistráku v německém Schnaitheim v neděli 24.3.2019. Naši úřadující mistři republiky, Kolenčík-Hejhal, celkově zvítězili! Na stupně vítězů s nimi vystoupali ještě třetí bratři Hrochové. V první desítce figurovali také bratři Boukalové.

VÍCE
Jawa na holandském mistráku na bedně!

České motory Jawa si dělají jméno v Nizozemsku, kde je využívají do svých sajdkárkrosových speciálů domácí dvojice Tjoelker – Nijenhuis. Na druhém podniku holandského mistrovství v kategorii „Národní“ obsadila celkové třetí místo z 35 startujících!