Letos měl sajdkárkrosový čáp napilno!
sidecarcross

Sajdkárkrosaři se tuto sezonu velmi činili i mimo trať. Jen co po posledním závodě odhodili své dresy, spěchali do nemocnic za svými ženami k porodu. Radostnou zprávu zvěstovali nejen od Černých, ale nejdříve u Čermáků, Hotových a Kadečků. Sice s mírným zpožděním zaviněným posezónní vlnou článků a práce, informujeme až nyní.

VÍCE
Pozvánka na quad rozlučku se SiX-3 SSW a Jawa racing týmy!
sidecarcross

Přijměte pozvání na další rozlučku se sezonou 2018, tentokráte od quadcrossových týmů SiX-3SSW a Jawa, která se koná v Nečíni na trati Strupina v sobotu 10.11.2018!

VÍCE
Narodil se další sajdkárkrosař!
sidecarcross

Rádi zvěstujeme radostné zprávy a právě nyní s jednou přicházíme. Česká side rodinka je od úterý 30.10.2018 početnější o jednoho malého člena! Několikanásobnému vícemistru republiky a druhému vícemistru Evropy, Lukáši Černému, a jeho partnerce Mie Hejdukové se narodil syn Lukáš!

VÍCE
STR Promotorsport uzavíral sezonu v Medlově!
sidecarcross

Tým STR Promotorsport uzavřel letošní sezonu v sobotu 27.10.2018 na domácí trati v Medlově. Spolek Promotorsport se svými členy uspořádal tradiční ukončení sezóny pro své sponzory, reklamní partnery, fanoušky a přátele. Novinkou byl premiérový závod horských kol.

VÍCE
Wilkinson-Chamberlain získali titul mistra Velké Británie!
sidecarcross

Před týdnem proběhla korunovace nových mistrů i ve Velké Británii, i když k ní nedošlo na závodní trati, ale u „stolu“. Poslední závod sezony ve Foxhill byl totiž v průběhu minulého týdne zrušen, a tak titul získali Wilkinson-Chamberlain, kteří vévodili celému šampionátu.

VÍCE
ME side IMBA zná také své mistry 2018!
sidecarcross

Po Mistrovství světa v sajdkárkrosu i druhý nejvyšší šampionát tohoto sportu, tzv. IMBA, na starém kontinentu poznal své mistry. Stala se jím nizozemská posádka Mulders-Van de Wiel, která si ho vybojovala i díky smůle rivalů na posledním závodě v nizozemském Meijel v neděli 30.9.2018.

VÍCE
Ohlasy české reprezentace v sajdkárkrosu k ME Dánska
sidecarcross

Málokdo tipoval, že narychlo složená reprezentace v sajdkárkrosu bez výrazných hvězd dosáhne obhajoby předešlého umístění v italské Cingoli. A přeci! Velice mladí jezdci s minimem zkušeností a ve světě málo známí dokázali ze sebe vydat maximum a svým výkonem vlít do české krve pořádnou dávku pozitivních emocí! K senzačnímu 5. místu na ME družstev v dánském Slagelse se vyjádřili také samotní aktéři, včetně manažera Přemysla Hájka. Přečtěte si jejich pocity z úspěšné dánské mise!

VÍCE
Český výběr v sajdkárkrosu na ME družstev v Dánsku obhájil pětku!
sidecarcross

V dánském Slagelse se v neděli 23.9.2018 odehrávala tvrdá bitva o vítěze v jedinečném závodě národních družstev v sajdkárkrosu a quadcrossu. Nizozemští sajdkárkrosaři naplno potvrdili roli hlavních favoritů a po dominantních vítezstvích ve třech jízdách se radovali z triumfu a trofeje evropských národů! Český výběr bez výrazných hvězd mile překvapil! I bez zkušeností obstál v těžké konkurenci a může se zaslouženě radovat z 5. místa! Přispěly k němu hlavně nadstandardní výkony bratrů Boukalových, náhradníků, kteří plnili roli spíše tahounů, dále bojovnost a houževnatost Kolenčík-Hejhal a Hrochů.

VÍCE
ME družstev Dánsko: Těžká kvalifikace plná zvratů!
sidecarcross

Již sobotní kvalifikace „Sidecarcross and Quadcross of Nations“ v dánském Slagelse napověděla o rozložení sil, ale i potvrdila papírové předpoklady favoritů. V sajdkárkrosu se nejlépe vedlo týmům Belgie, Francie a Lotyšska. Se smůlou se potázali Nizozemci, kteří dva závody nedojeli. Českému výběru patřila 8. příčka. Bohužel náš quadcrossový tým neprošel těžkým kvalifikačním sítem...

VÍCE
OBRAZEM: Vylodění a utáboření evropských týmů v dánském Slagelse!
sidecarcross

Všechna přihlášená družstva na Sidecarcross and Quadcross of Nations 2018 už absolvovala delší cestu do dějiště tohoto atraktivního podniku, který se odehraje v dánském Slagelse o tomto víkendu. Za sebou už mají utáboření v paddocku i technické přejímky. Uvnitř článku naleznete pár aktuálních fotografií z pátečního dne!

VÍCE