Exkluzivní video z Grand Prix ČSSR v Ouběnicích 1989!
sidecarcross

Narazili jsme na další unikátní materiál ze slavných Ouběnic, které dříve platily za opravdovou Mekku sajdkárkrosu a kam ve své době směřovali desetitisíce diváků! Tentokráte přinášíme opravdu exkluzivní video z 2. Grand Prix ČSSR v Ouběnicích z roku 1989 od nizozemsko-belgických fanoušků – Jan van Bon a Luc van der Aa.

VÍCE
V Bělorusku se také jezdí sajdkárkros!
sidecarcross

O téhle zemi se v souvislosti se sajdkárkrosem málo mluví, ale i zde je tento sport zakořeněný a má své přívržence a nadšence. Dokonce v sezoně 2000 se objevilo v kalendáři mistrovství světa v sajdkárkrosu! Pravidelně se zde jezdí „národní“ šampionát. Pro letošní rok je již vydán jízdní řád s šesti termíny závodů. Na něj se můžete podívat níže.

VÍCE
Pavel Peták pořádal jehněčí hody
sidecarcross

Minulý víkend byl plodný na oslavy sajdkárkrosařů. Po narozeninové oslavě Petra Kolenčíka v Havrani totiž druhý den pořádal jezdec z Přeboru ČR side Pavel Peták jehněčí hody, aby také s dvouměsíčním předstihem zapil své narozeniny.

VÍCE
Ohlédnutí za ruským sajdkárkrosem v sezoně 2017
sidecarcross

Největší mediální i divácká pozornost patří pochopitelně sajdkárkrosu v západní a střední Evropě, protože odtud pochází největší světová esa a mistři světa. Rádi bychom ale dali prostor i jiným lokalitám, o několik tisíc kilometrů vzdálených od tohoto epicentra. Tentokráte bychom nahlédli až za Ural. Dění na ruské scéně má totiž pod palcem náš spolupracovník Miroslav Šimek, který již dříve nám poskytl hodnotné materiály. Nyní pro vás zpracoval minulou sezonu v Rusku.

VÍCE
Jaké závody MS sajdkár a ME quad se pojedou společně?
sidecarcross

Už pár let platí spojení dvou motokrosových kategorií – quadcrossu a sidecacrossu, které se většinou v celé Evropě jedou ve společných šampionátech. Souznění vysledujeme jak na národní, mezinárodní i světové úrovni. A právě po zveřejnění kalendářů MS sajdkár a ME quad můžeme vysledovat, že celkem 4 závody se kříží a pojedou se společně.

VÍCE
V Rusku proběhl závod sajdkár na sněhu!
sidecarcross

V zimní přestávce bývá povětšinou od závodů sajdkár klid. Závodníci se ukládají do posiloven nebo do garáží, aby sebe a své stroje připravili na novou sezonu. Trochu odlišná situace je ale v Rusku. Sice aktuálně v něm panují tuhé mrazy a krajinu pokrývá vrstva sněhu, ale místním zoceleným sajdkárkrosařům to nevadí. Nebojí se testovat sebe a svou techniku i přes tvrdé podmínky v závodě pro diváky!

VÍCE
PF 2018 a poděkování za uplynulou sezonu!
sidecarcross

Starý rok už pomalu předává žezlo tomu novému. Jen několik hodin zbývá k mohutným oslavám, ohňostrojům a přáním k přivítání nového roku. V tento příhodný čas, jak bývá naším dobrým zvykem, bychom ještě chtěli zabilancovat nad tím uplynulým, vyjádřit poděkování všem našim věrným čtenářům a hlavně poděkovat všem, co nám letos pomáhali, abychom mohli propagovat náš sport – sidecarcross. V neposlední řadě vám také chceme popřát mnoho dobrého v novém roce.

VÍCE
České posádky v roce 2017 startovaly i na německém poháru Flöha!
sidecarcross

Čeští sajdkárkrosaři využívají čím dále více možnosti vycestovat na zahraniční závody a nemusí jít v tomto případě ani o republikové šíbry ze špičky, které se povětšinou zúčastňují MS nebo německého ADACu. V minulém roce si například vyjely na zkušenou a zazávodit posádky z přeboru – Peták-Lundák a Vokurka-Procházka, kteří startovali na regionálním německém poháru Flöha.

VÍCE
V únoru se chystá tradiční otvírák sezony v holandském Eersel
sidecarcross

Stalo se již tradicí, že jako první otevírají sajdkárkrosovou sezonu v Nizozemsku. Nejinak tomu bude i v příštím roce. Sice se nejedná o začátek národního mistrovství, přesto tento volný závod ještě v tuhé zimě láká nejlepší jezdce z krajin Beneluxu, Velké Británie a Německa. Možnost startu se naskýtá i českým posádkám, aby poprvé v roce usedly na sajdkáru v závodě...

VÍCE
Jak dopadly národní mistráky zemí ze světové top20?
sidecarcross

Největší záběr fanouškovského i mediálního zájmu patří samozřejmě mistrovství světa v sajdkárkrosu, o kterém máme celkem vynikající přehled. O našem šampionátu se zase snažíme psát na našem webu. Ovšem tajemstvím zůstávají zastřeni ostatní neméně významné mistrovství v různých zemích Evropy, o kterých už takové informace nejsou. Zapátrali jsme tedy na různých webech a nakonec připravili přehled mistrů s konečnou klasifikací deseti národních šampionátů, vesměs z nich pochází jezdci z top20 v MS. Níže se dozvíte, kdo vyhrál v Nizozemsku, Belgii, Česku, Německu, Velké Británii, Francii, Švýcarsku, Estonsku, Lotyšsku a Finsku.

VÍCE