Fichtl Mazec 24h 2020 –report a foto
ostatní

O uplynulém víkendu se konal sedmý ročník závodu Fichtl MAZEC 24 hodin. Po původních plánech se závody v Milovicích se akce přesunula do osvědčeného Dolního Bousova, kde si jezdci na fichtlech museli poradit s autokrosovou tratí, motokrosovou tratí i přilehlými úseky trati. Jak to na závodě vypadalo?

VÍCE
Masaryk Racing Days & Boss GP 2020 - foto L. Trtílek
ostatní

První zářijový víkend se v Brně uskutečnil již tradiční podnik s názvem Masaryk Racing Days & Boss GP. Na brněnské závodní trati se předvedla široká plejáda závodních strojů od juniorských formulí, cestovních vozů, vozů grand turismo až po největší trhák, jímž byl vůz formule 1 Toro Rosso STR1 s motorem Cosworth, který vévodil startovnímu poli seriálu Boss GP společně s Rakušanem Gerstlem sedícím za jeho volantem. 

VÍCE
Pardubice ovládl Hagleitner, Divišov Poppenreiter
ostatní

Neobvyklá doba covidová vede pořadatele k neobvyklým řešením. Tentokrát k tomu uspořádat dva závody FlatTrack hned dva dny po sobě. První z nich se jel minulý pátek v Pardubicích, kde se mělo původně jet v dubnu jako start sezóny. V sobotu se pak odjel závod v Divišově. Na závodě v Pardubicích, nechyběl náš fotograf Pavel Horák, jehož fotografie jsou doplněny k oficiálnímu reportu po závodě.

VÍCE
MČR jednotlivců Plzeň – foto Pavel Horák
ostatní

Šestnáct nejlepších českých plochodrážníků se sešlo na plochodrážním stadionu v Plzni, kde se pokusili vybojovat titul českého šampióna. Na plzeňské poměry navštívilo závod velké množství fanoušků a tak jezdci nebyli ochuzeni o pořádnou podporu z tribun.

VÍCE

Czech Stunt Day 2020 - foto Lukáš Staněk
ostatní

Ve dnech 21. - 23. srpna 2020 probíhal celosvětově proslulý ostravský Czech Stunt Day 2020, na který se vypravil s námi spolupracující fotograf Lukáš Staněk a připravil pro vás povedenou galerii. Ani tentokrát nebyla nouze o rozžhavené pneumatiky, specifickou vůni benzínu a emotivní adrenalinové akce. Jako obvykle se zde sešla, byť s koronavirovými omezeními, světová špička motocyklových kaskadérů a návštěvníci si rovněž užívali doprovodný program. 

VÍCE
1000 mil československých – foto Pavel Horák
ostatní

Závod historických automobilů vyrobených do roku 1939 odstartoval 13. srpna z Prahy a vozy mají namířeno do Bratislavy a zpět k Technickému muzeu v Praze. Jaké skvosty odstartovaly do závodu 1000 mil československých, se můžete podívat na fotografiích.

VÍCE
Brno Revival 2020 - foto Lukáš Trtílek
ostatní

I přes nepřízeň způsobenou kolem koronaviru se i letos uskutečnilo tradiční setkání nejen historických vozů s názvem Festival Brno Revival. Vzhledem k nastalé situaci se ovšem muselo smrsknout z původních dvou dní pouze na jeden a zrušeny musely být i tradiční jízdy vozů po trati vytyčené v prostoru Brněnského výstaviště. Bohužel ani počasí tento rok pořadatelům nepřálo a návštěvníky přivítala pochmurná a deštivá sobota.  

VÍCE
První plochodrážní závody jsou za námi
ostatní

V Pardubicích na plochodrážním stadionu ve Svítkově začala ve středu 3. června závodní plochodrážní sezóna. Závod Poháru Autoklubu České republiky, který je pokračovatelem tradičních přeborových závodů doplnil úvodní závod juniorů o titul mistra České republiky v kategorii do 250 ccm. Zájem o tento závod zdaleka předčil možnosti pořadatelů, kteří při omezení počtu účastníků mohli vedle jezdců, mechaniků a nezbytného technického personálu zajišťujícího závod vpustit do hlediště 150 diváků. Tisková zpráva je doplněna o fotografie ze závodu.

VÍCE
Racing a Classic Expo Letňany 2019 – foto Pavel Horák
ostatní

Od pátku 8. listopadu do neděle 10. listopadu se konal na letňanském veletržním výstavišti veletrh s názvem Racing  & Classic EXPO 2019. Veletrh určený pro všechny milovníky historických a závodních strojů přivítal spousty návštěvníků všech věkových kategorií. Náš fotograf Pavel Horák se veletrhu zúčastnil v sobotu. Jak vypadal veletrh z jeho pohledu, můžete vidět zde.

VÍCE
Racing a Classic Expo Letňany 2019 - foto Zdeněk Růžička
ostatní

V pátek 8. 11. 2019 začal v pražských Letňanech veletrh "Racing a Classic Expo 2019", kde můžete vidět mnoho závodních speciálů z motoristického sportu. Návštěvu si nenechal ujít náš redakční fotograf Zdeně Růžička, aby vám přiblížil, jak to v Letňanech vypadá a nalákal vás k návštěvě. Ještě v neděli veletrh bude probíhat, takže určitě neváhejte se tam přijet podívat!

VÍCE