Racing a Classic Expo Letňany 2019 – foto Pavel Horák
ostatní

Od pátku 8. listopadu do neděle 10. listopadu se konal na letňanském veletržním výstavišti veletrh s názvem Racing  & Classic EXPO 2019. Veletrh určený pro všechny milovníky historických a závodních strojů přivítal spousty návštěvníků všech věkových kategorií. Náš fotograf Pavel Horák se veletrhu zúčastnil v sobotu. Jak vypadal veletrh z jeho pohledu, můžete vidět zde.

VÍCE
Racing a Classic Expo Letňany 2019 - foto Zdeněk Růžička
ostatní

V pátek 8. 11. 2019 začal v pražských Letňanech veletrh "Racing a Classic Expo 2019", kde můžete vidět mnoho závodních speciálů z motoristického sportu. Návštěvu si nenechal ujít náš redakční fotograf Zdeně Růžička, aby vám přiblížil, jak to v Letňanech vypadá a nalákal vás k návštěvě. Ještě v neděli veletrh bude probíhat, takže určitě neváhejte se tam přijet podívat!

VÍCE
Buggyra představila jezdce na Dakar 2020 a na příští rok ETRC
ostatní

Roudnická stáj Buggyra racing uspořádala v neděli na okruhu, v Mostě, tiskovou konferenci o uplynulé sezóně FIA ETRC a plánech na další ročník, ať už na Rallye Dakar 2020, a nebo na sezónu evropských tahačů.

VÍCE
RD8 Transport Project Drift Challenge - foto L. Trtílek
ostatní

O víkendu 26. - 27. října se na brněnském automotodromu uskutečnil závěrečný podnik Czech drift series 2019 s názvem RD8 Transport Project Drift Challenge, a stal se tak stylovou tečkou za letošní vydařenou sezonou na Masarykově okruhu.

VÍCE
71. Zlatá přilba – foto Pavel Horák
ostatní

Jason Doyle zvítězil v 71. ročníku Zlaté přilby města Pardubic. Sympatický Australan vybojoval tuto cennou trofej i v loňském ročníku a stal se tak teprve osmým jezdcem v dlouholeté historii tohoto prestižního podniku, kterému se obhajoba vítězství podařila. A to ještě přesně v den jeho 34. narozenin.

VÍCE
NitrOlympX Hockenheimring 2019 - foto Roman Knedlík
ostatní

Když se na Hockenheimringu ozve neuvěřitelných 20 000 koňských sil, navštívili jste NitrOlympX 2019. Rychlost, síla, řev motorů, nebezpečí a obrovská show, to byly závody nejrychlejších dragsterů na světě NitrOlympX - Drag Racing 2019 na 400 metrové rovince na německém Hockenheimringu, které se konaly 17. - 18. 8. 2019.  

VÍCE
Extraliga družstev skončila, vítězí Praha
ostatní

Plochá dráha jede a to doslova. Tato disciplína je ojedinělá třeba tím, že se jezdí i v pracovních dnech. Ve středu 18. září 2019 se v Pardubicích odjel poslední podnik letošní extraligy – MMČR družstev. Krátký shrnující report je doplněn o fotogalerii Pavla Horáka.

VÍCE
Masaryk Racing Days 2019 - foto Lukáš Trtílek
ostatní

Minulý víkend se na Masarykově okruhu v Brně konala již tradiční akce s názvem Masaryk Racing Days, která opět obsahovala spoustu závodů různých kategorií jak formulových, tak závodních aut specifikace GT3 a také cestovních vozů. Letos byla tato akce okořeněna i speciální exhibicí, která se konala v pátek 6. 9. kdy se potkaly na trati tři silné stroje v exhibičním souboji, a to závodní tahač Buggyra VK50, vůz GT3 Lamborgini Huracán Evo 2019 a vrtulník AS350 B3e.Pro všechny přihlížející byl určitě skvělý zážitek pozorovat tyto rozličné stroje v zápolení na stejné trati ve stejný čas.

VÍCE
Festival rychlosti Brno Revival - foto Lukáš Trtílek
ostatní

Nasajte motoristickou retro atmosféru nedávno proběhlé akce Brno Revival na úžasných fotografiích Lukáše Trtílka a připomeňte si doby dávno minulé.

VÍCE
Velká cena města Trenčína 2019 - foto Tomáš Košík
silnice

Na letišti nedaleko od Trenčína se uplynulý víkend (14. - 16. 6. 2019) uskutečnil další road racingový závod s názvem "Velká cena města Trenčína 2019", který se výsledkově započítával do seriálu CAMS.

VÍCE