Slovák Solík se stal českým mistrem ve třídě S3
motocross

Cez víkend 9.-10. októbra sa v českom Chebe uskutočnilo finálové podujatie 6-dielneho seriálu Medzinárodných majstrovstiev Supermoto Českej republiky. Tohto šampionátu sa pravidelne zúčastňovali i jazdci SMF a to konkrétne Michal Solík, Marián Nejedlík, Ján Mikulák, Marek Novotný a Stephan Wyckoff. Michal Solík si v silnej medzinárodnej konkurencii dokázal poradiť a vo svojej kategórii S3 si vybojoval titul majstra ČR! Gratulujeme!

VÍCE
Supermoto Hrušovany 2021 ve fotografiích
motocross

Uplynulý víkend patřil v jihomoravských Hrušovanech opět závodění - do místních ulic znovu vtrhli ti nejlepší jezdci supermota, čtyřkolek a motokár, aby poměřili své síly v jedinečném městském závodě, který v Česku nemá obdoby.

VÍCE
Supermoto Hrušovany: Adrenalinová show v ulicích města již tento víkend
motocross

Hrušovany nad Jevišovkou, přezdívané jihomoravské monte carlo, se již o nadcházejícím víkendu znovu stanou dějištěm jedinečných závodů supermota, motokár a čtyřkolek přímo v ulicích města, kde se představí elitní jezdci nejen z Česka, ale i ze zahraničí.

VÍCE
Jan Ulman závodil ve francouzském Mirecout
motocross

O uplynulém víkendu se konal další závod německého mistrovství ADAC v supermotu. Tento závod se jel netradičně ve Francii na dráze Mirecout. Na tyto závody dorazil i český juniorský reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Jan Ulman, který dokázal ve své kategorii zvítězit! Zde je Jendy vyjádření k závodům.

VÍCE
Tomáš Ševčík: Přípravy hrušovanského supermota zaberou celý rok
motocross

Tomáš Ševčík – bývalý závodník, podnikatel, ale především organizátor jedné z nejvýznamnějších motoristických událostí na jižní Moravě se v našem rozhovoru rozpovídal nejen o přípravách samotného závodu, kterému se příznačně přezdívá jihomoravské monte carlo, ale také o jeho bohaté historii a i o tom, nač se mohou diváci těšit letos. Supermoto Hrušovany 2021 totiž odstartuje již příští víkend.

VÍCE
MS Supermoto Vysoké Mýto – foto Marcel Hulík
motocross

Svou světovou premiéru zažilo o víkendu závodiště ve Vysokém Mýtě. Zdejším pořadatelům a fanouškům se předvedli nejlepší světoví jezdci disciplíny supermoto v čele s francouzským pilotem Thomasem Chareyre. Na start se postavilo také několik českých pilotů. Nejlepším byl stálý účastník mistrovství světa Milan Sitnianský.

VÍCE
Jaké to je stát na startu mistrovství světa?
motocross

Víte jaké to je stát na gridu mistrovství světa? Cítit tu atmosféru, nervozitu, natěšenost a závodní benzín? Východočeský supermoto závodník Erik Provazník společně se svým Region Racing Teamem už ano a bylo to neuvěřitelné! Jejich týmovou story si můžete přečíst níže.

VÍCE
MS Supermoto zažilo premiéru ve Vysokém Mýtě
motocross

O víkendu 24. a 25. července 2021 se ve Vysokém Mýtě konal letošní druhý závod FIM Mistrovství světa v supermotu. Bylo to vůbec poprvé, kdy sem světová supermoto elita zavítala. Na startu v areálu vysokomýtského autodromu nechybělo ani početné zastoupení českých závodníků v čele se stálým účastníkem světového šampionátu Milanem Sitnianským. Z českých pilotů nechyběl ani Erik Provazník, Aleš Cikánek, Tomáš Trávníček nebo Miroslav Řihák.

VÍCE
Startovní listina S1GP
motocross

Druhý závod FIM Mistrovství světa v supermotu je na programu o víkendu 24. a 25. července ve Vysokém Mýtě. Poslední mistrovství světa se v Čechách konalo před několika lety v Sosnové. Na startu neprestižnější kubatury S1 se objeví i čtyři čeští zástupci.

VÍCE
Hrušovany se znovu stanou hlavním městem jihomoravského motorsportu
motocross

Již za měsíc (7. - 8. srpna) bude unikátní městský okruh v Hrušovanech nad Jevišovkou, kterým se přezdívá jihomoravské Monte Carlo, opět hostit tradiční závody supermotardů, čtyřkolek a motokár.

VÍCE