SM talent Jan Ulman říká: Ještě musím hodně makat, než ze mě bude profík…
motocross

Nedávno se stal juniorským supermotardovým Mistrem Evropy 2018 třídy 85cc a dokonce vyhrál v Belgii nesmírně populární městský závod v Mettet. Jeho trenérem je Pavel Kejmar, který mu od roku 2019 zajistil přeskok ze zelené motorky na modrou TM od Moto Performance. Řeč je o vzrůstem sice ještě menším, ale velkými úspěchy již ověnčenému Honzovi Ulmanovi (10 let) s nadějnou budoucností.

VÍCE
FB petice  za nevinu odsouzeného Tomáše Travexe Trávníčka
motocross

Pamatují si někteří z vás na úspěšného a zábavného supermotardového závodníka, který měl poměrně značnou část těla pokrytou tetováním, na němž si ujíždí? Už je tomu rok, co byl talentovaný jezdec Tomáš „Travex“ Trávníček #16 obviněný a odsouzený k pěti letům ve věznici s ostrahou. Vinařice se tak naprosto nečekaně staly jeho přechodným „domovem“. Jeho rodina i další blízcí přátelé se dlouhodobě snaží o udělení milosti a také o znovuotevření a prošetření celé kauzy.

VÍCE
Supermoto přivítá novou kategorii elektro motorek pro děti
motocross

Pro letošní rok dala česká firma Kuberg k dispozici za exkluzivních podmínek 10 elektrických motorek typu CROSS, které budou v modifikaci pro supermoto a budou se za stanovených podmínek zapůjčovat zájemcům na celou sezónu 2017.

VÍCE
Nečekaně otevřený rozhovor s Pavlem Kejmarem – 2. část
motocross

V první části rozhovoru s Pavlem "Kejmim" Kejmarem došlo mj. také na nějaký ten lifestyle. Druhá část se věnuje více závodům samotným. Koho považuje Pavel za největšího soupeře, kam se v sezóně 2017 chystá, jaké je srovnání nákladů motokros versus supermoto... atd. Pokud vás povídání Kejmiho minule zaujalo, nezklame ani pokračování. Neotálejte a pusťte se do čtení.

VÍCE
Nečekaně otevřený rozhovor s Pavlem Kejmarem – 1. část
motocross

V průběhu prosince jsem si chvilku psala s Pavlem "Kejmim" Kejmarem a tahala z něj rozumy, jak vidí zpětně sezónu 2016 a co očekává od té následující. Jak jsme se tak "rozchatovali", dohodli jsme se, že těch otázek připravím přece jen více... A je z toho pořádně otevřený rozhovor, který vám musíme naservírovat na dvě části, aby se zvýšila šance, že ho dočtete až do konce. Nudit se rozhodně nebudete, protože Kejmi si nebere servítky a říká například: "Opravdu mě ženou dopředu a pomáhají věci, které vlastně nejdříve udělat ani nechci. Vy*rat se na cokoli můžeš přece vždycky."

VÍCE
Češi druzí na Supermotu národů!
motocross

Český motocyklový sport letos zažívá neskutečně úspěšný rok. Po 16. místu na MXoN, 3. místu na ISDE, 3. místu na Sidecarcrossu národů přichází STŘÍBRO zásluhou Pavla Kejmara, Milana Sitnianského a Petra Vorlíčka, kteří na Supermotu národů ve španělském Circuito d’Alcarras ukázali, že Češi prostě umí fungovat jako sehraný tým.

VÍCE
Zdeněk Klobása bral v KYT helmě bronz na supermotu v Mýtě
motocross

Seriál mistrovských supermoto závodů se konečně rozjel v neděli 8. května 2016 prvním podnikem ve Vysokém Mýtě. Moravák Zdeněk Klobása tento rok přešel do nejvyšší třídy, a tak jsme byli zvědaví, jak se mu bude mezi ostřílenými jezdci dařit.

VÍCE
MMČR supermoto Vysoké Mýto 2016 - foto Martin Kozák
motocross

V neděli 8. května 2016 zavítal fotograf Martin Kozák na úvodní závod seriálu MMČR v supermotu a odvezl si z autodromu ve Vysokém Mýtě kvalitní várku fotografií.

VÍCE
Pavel Kejmar v roce 2016 za MTR KTM racing team v MS supermota
motocross

.... a také jako instruktor Supermoto Academy. Sezóna 2015 je za námi a nyní se Pavel Kejmar plně koncentruje na rok nadcházející. V plánu je opět Mistrovství světa v supermotu ve třídě S1, ovšem tentokrát na stroji KTM a za italský tým MTR KTM racing team: „Smlouvu jsem v týmu MTR KTM racing team podepsal na dva roky. Prozatím probíhá spolupráce perfektně a už se těším na první závody. Pevně věřím, že já i motorka jsme schopni bojovat o nejvyšší příčky,“ řekl Pavel.

VÍCE
Kalendář FIM MS supermoto 2016
motocross

Agentura BPROM konečně vyvěsila na webu, jak vypadá kalendář FIM MS Supermoto 2016. Celkem čeká jezdce sedm závodů jednotlivců a Supermoto národů, které hostí španělská Barcelona.

VÍCE