Supermoto Moravský Krumlov se vrátí v červenci, přihlašování jezdců začalo
motocross

Další ročník jedinečného městského závodu SUPERMOTO je potvrzen, a to včetně data i místa konání. Jihomoravským Monte Carlem, jak se této unikátní motoristické události již léta přezdívá, se během třetího červencového víkendu 22. - 23. července 2023 stane stejně jako vloni město Moravský Krumlov.

VÍCE
Předběžný kalendář českého supermota
motocross

Předběžný kalendář MMČR SUPERMOTO pro rok 2023 a opětovné spojení několika závodů s rakouskými závodníky. V roce 2023 se MMČR SUPERMOTO pojedou opět dva závody na území Rakouska, ale zbylé podniky zůstávají doma. Poslední závod se opět pojede ve znamení dvojnásobného počtu bodů.

VÍCE
Marc Reiner Schmidt mistrem světa S1GP
motocross

Sezóna mistrovství světa v supermotu uzavřela ve francouzském Carole letošní závodní rok pro italský tým L30 Racing. Marc Reiner Schmidt nastupoval do posledního závodu jako lídr a svou zvolenou závodní taktikou si zajistil mistrovský titul. Italský šampion Elia Sammartin skončil v seriálu S1GP na čtvrtém místě a Estonec Patrick Pals skončil v šampionátu třináctý.

VÍCE
Matěj Kokeš je novým evropským šampionem
motocross

Poslední závod FIM Mistrovství Evropy juniorů v supermotu hostila trať ve francouzském Carole. Na startu nechyběl ani český závodník Matěj Kokeš (Husqvarna), který byl na konci dne korunován novým evropským šampionem. Společně s ním se do nejlepší evropské trojice dostali Mathias Vatkin (TM) a Ramon Godino (Yamaha).

VÍCE
Milan Sitnianský získal titul mistra ČR
motocross

Minulý víkend 10.-11. září 2022 byl ve znamení posledního podniku Mezinárodního mistrovství České republiky v Supermoto. Proběhl v rakouském Melku a byl spojen s rakouským mistrovstvím. Tato disciplína spojuje asfaltovou a terénní část, což je pro jezdce ale i pro diváky velice atraktivní. Finále bylo velmi napínavé a všichni se procvičili v počtech a strategiích. Za poslední závod byl jezdcům totiž připsán dvojnásobný počet bodů, a tedy i malá chyba mohla zamíchat s výsledným pořadím.

VÍCE
Supermoto Moravský Krumlov - ohlasy jezdců a pořadatelů
motocross

Jedinečné městské závody podniku SUPERMOTO, které letos premiérově uskutečnily v Moravském Krumlově namísto tradičních Hrušovan nad Jevišovkou, jsou již tři týdny minulostí. A jak tuto unikátní motoristickou událost zpětně hodnotí sami jezdci a pořadatelé?

VÍCE
Supermoto Moravský Krumlov 2022 objektivem Vaška Volfa
motocross

O uplynulém víkendu do centra Moravského Krumlova vtrhly jedinečné městské závody supermotardů a čtyřkolek, dříve konané v Hrušovanech nad Jevišovkou. A ani v Krumlově nebyla nouze o adrenalinem nabité momenty, které dostaly do varu tisíce přihlížejících diváků. Ostatně, posuďte sami v naší galerii.

VÍCE
MS Supermoto 2022 Vysoké Mýto – neděle – foto Marcel Hulík
motocross

Po prvním sobotním závodě, který vyhrál Lukas Hollbacher, se v neděli na Autodromu Vysoké Mýto uskutečnilo pokračování FIM Mistrovství světa v supermotu. Marc Reiner Schmidt byl tím, který nakonec celkově ovládl českou GP. Nejrychlejším nováčkem byl Youri Catherine. U nedělních závodů, v rámci kterých se konalo i mistrovství České republiky, nechyběl ani náš kolega Marcel Hulík.

VÍCE
Supermoto vtrhne do ulic Krumlova již tento víkend
motocross

Opět po roce se vrací legendární městský závod supermotardů a čtyřkolek. O nadcházejícím víkendu 16. – 17. července se však jezdci kvůli dopravním komplikacím v Hrušovanech nad Jevišovkou utkají ve zcela nové lokalitě, kterou se pro letošní rok stal premiérově Moravský Krumlov.

VÍCE
MS Supermoto 2022 Vysoké Mýto - sobota – foto Marcel Hulík
motocross

V rámci sobotního programu se na druhém závodě Mistrovství světa v supermotu ve Vysokém Mýtě ukázal také náš spolupracující kolega Marcel Hulík. Jak zachytil atmosféru na východě Čech najdete níže.

VÍCE