Štěpán Zuda míří na supermoto!
motocross

Dalším českým závodníkem, který usedne za řídítka italského stroje TM je šestnáctiletý Štěpán Zuda. Štěpána známe hlavně ze závodů silničních motocyklů, kdy jeho poslední štací byla účast na Northern Talent Cupu. Situace se vyvinula tak, že závodník neměl jistou budoucnost. Přeskočil do nové disciplíny, kterou však zná moc dobře, a stane se týmovým parťákem Jana Ulmana.

VÍCE
Jan Ulman má nové angažmá
motocross

Jenom několik hodin zbývá do konce letošního roku a náš úspěšný juniorský reprezentant v supermotu se může těšit z nového angažmá. Třináctiletého Honzu Ulmana čeká nová výzva v Itálii!

VÍCE
Mistrovské supermoto se vrátí do Mýta
motocross

Na veřejnost se dostal nový kalendář FIM Supermoto Mistrovství světa, Mistrovství Evropy Supermoto a Supermoto národů. V nadcházející sezóně je naplánováno 6 Grand Prix včetně jedné české ve Vysokém Mýtě. Nově přibude třída S4 v Evropském šampionátu a S1 Rookie Cup v rámci S1GP. Nové třídy budou určeny pro závodníky, kteří budou v příští sezóně debutovat v šampionátu.

VÍCE
Slovák Solík se stal českým mistrem ve třídě S3
motocross

Cez víkend 9.-10. októbra sa v českom Chebe uskutočnilo finálové podujatie 6-dielneho seriálu Medzinárodných majstrovstiev Supermoto Českej republiky. Tohto šampionátu sa pravidelne zúčastňovali i jazdci SMF a to konkrétne Michal Solík, Marián Nejedlík, Ján Mikulák, Marek Novotný a Stephan Wyckoff. Michal Solík si v silnej medzinárodnej konkurencii dokázal poradiť a vo svojej kategórii S3 si vybojoval titul majstra ČR! Gratulujeme!

VÍCE
Supermoto Hrušovany 2021 ve fotografiích
motocross

Uplynulý víkend patřil v jihomoravských Hrušovanech opět závodění - do místních ulic znovu vtrhli ti nejlepší jezdci supermota, čtyřkolek a motokár, aby poměřili své síly v jedinečném městském závodě, který v Česku nemá obdoby.

VÍCE
Supermoto Hrušovany: Adrenalinová show v ulicích města již tento víkend
motocross

Hrušovany nad Jevišovkou, přezdívané jihomoravské monte carlo, se již o nadcházejícím víkendu znovu stanou dějištěm jedinečných závodů supermota, motokár a čtyřkolek přímo v ulicích města, kde se představí elitní jezdci nejen z Česka, ale i ze zahraničí.

VÍCE
Jan Ulman závodil ve francouzském Mirecout
motocross

O uplynulém víkendu se konal další závod německého mistrovství ADAC v supermotu. Tento závod se jel netradičně ve Francii na dráze Mirecout. Na tyto závody dorazil i český juniorský reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Jan Ulman, který dokázal ve své kategorii zvítězit! Zde je Jendy vyjádření k závodům.

VÍCE
Tomáš Ševčík: Přípravy hrušovanského supermota zaberou celý rok
motocross

Tomáš Ševčík – bývalý závodník, podnikatel, ale především organizátor jedné z nejvýznamnějších motoristických událostí na jižní Moravě se v našem rozhovoru rozpovídal nejen o přípravách samotného závodu, kterému se příznačně přezdívá jihomoravské monte carlo, ale také o jeho bohaté historii a i o tom, nač se mohou diváci těšit letos. Supermoto Hrušovany 2021 totiž odstartuje již příští víkend.

VÍCE
MS Supermoto Vysoké Mýto – foto Marcel Hulík
motocross

Svou světovou premiéru zažilo o víkendu závodiště ve Vysokém Mýtě. Zdejším pořadatelům a fanouškům se předvedli nejlepší světoví jezdci disciplíny supermoto v čele s francouzským pilotem Thomasem Chareyre. Na start se postavilo také několik českých pilotů. Nejlepším byl stálý účastník mistrovství světa Milan Sitnianský.

VÍCE
Jaké to je stát na startu mistrovství světa?
motocross

Víte jaké to je stát na gridu mistrovství světa? Cítit tu atmosféru, nervozitu, natěšenost a závodní benzín? Východočeský supermoto závodník Erik Provazník společně se svým Region Racing Teamem už ano a bylo to neuvěřitelné! Jejich týmovou story si můžete přečíst níže.

VÍCE