OBRAZEM: 13. místo patřilo další rakouské posádce!
sidecarcross

Již několikátým rokem se v českém mistráku objevuje další rakouská posádka, kterou tvoří Franz Umgeher a Andreas Rottensteiner. Minulá sezona se jim velmi vydařila, když ji dokončili na slušném 13. místě, a tak i jejich hodnocení je velice pozitivní. Podívejte se na obsáhlejší fotogalerii věnované těmto rakouským jezdcům.

VÍCE
OBRAZEM: „Sezona se nám povedla,“ shodují se Králíčkovi
sidecarcross

Není žádným tajemstvím, že v sajdkárkrosu se hojně vyskytují bratrské posádky, které jsou také tím ve výhodě, co se týče sladění, a jsou také velmi úspěšné. Vzpomeňme jen na bratry Rozehnalovy či Čermákovy. Naopak méně vidíme posádku složenou otce se synem. Snad naposledy to byla slavná rodina Novotných. Podobného složení jsme se dočkali v minulé sezoně MMČR side, do které premiérově naskočili otec a syn Králíčkovi. A nevedli si špatně. Republiková top10 byla velmi blízko. Závodnický talent se tedy u nich nezapře.

VÍCE
OBRAZEM: Premiérový start dvojice Šroler-Zářecký na MMČR!
sidecarcross

Z úspěšné jízdy přeborem rovnou do republiky. Takový skok neváhala udělat posádka Šroler-Zářecký. Zápal pro věc jim nechyběl ani v jejich premiérové sezoně MMČR side 2019, kde si nejdříve zvykali, ale postupně už platili za velmi houževnaté soupeře. Ostatně zanechali skvělou vizitku a výsledek před hranicí top10! Přečtěte si, co nám ke své jízdě rokem 2019 řekli sami jezdci, a podívejte se na jejich fotogalerii níže!

VÍCE
FOTO: Počátky Japokry 1970-72
sidecarcross

Na stránkách Japokra sidecarcross teamu, které patří Janu Polívkovi mladšímu, současnému sajdkárkrosaři a vítězi Přeboru ČR 2019, se nyní při odkladu sezony vzpomíná na zlaté časy československého sajdkárkrosu a jeho počátky. Samozřejmě, že fotky i vše kolem se točí kolem slavné rodiny Polívků. Starší toho rodu stavěl slavné sajdkárkrosové rámy Japokra, úspěšně závodil a nyní je nestorem slavného AMK Nepomuk s pořádáním světových závodů na trati v Kramolíně. V následující fotogalerii nabízí zpětné zrcátko do úplných začátků Jana Polívky staršího. Přesuneme se v čase do roku 1970!

VÍCE
Vzpomínka na největší úspěch českého sajdkárkrosu – GP Kivioli 2011!
sidecarcross

Když už vzpomínáme a v předminulé fotogalerii jsme zakotvili v sezoně 2011, je třeba obsáhleji se podívat na největší úspěch českého sajdkárkrosu ve své historii, který zatím ještě nikdo nepřekonal. Dosáhli ho bratři Václav a Marek Rozehnalovi, několikanásobní mistři republiky s dlouhou šňůrou titulů v řadě. V české historii není úspěšnějších sajdkárkrosařů. Pojďme se ale podívat, jak se jim zlatý úspěch na GP Estonska v Kivioli dne 14. srpna 2011 podařil...

VÍCE
Svižným skokem do sezony 2011 – foto Růžička a Hejnal
sidecarcross

Nyní máme nebývalou možnost se ohlédnout za minulými ročníky českého šampionátu a nejen jeho, jak s námi šel čas, kdo vše na závody jezdil a pomocí fotografií si připomenout léta minulá. V prvním sledu jsme pro vás připravili výběrovou fotogalerii ze sezony 2011, protože právě v ní jsme započali naši činnost na stránkách Motolevel.com.

VÍCE
Úsměv, prosím! – foto Zdeněk Růžička
sidecarcross

Na zvednutí dobré nálady jsme připravili velmi pozitivní galerii s výběrem snímků plných úsměvů z minulého ročníku MMČR side a quad. Podívejte se, jak nám to sluší, když se smějeme!

VÍCE
OBRAZEM: Nestárnoucí Anton Wanger se stále drží české elity!
sidecarcross

Několik dekád v sedle sajdkárkrosového speciálu a pořád při síle být ve špičce závodního pole českého šampionátu, charakteristika, která sedí na nestárnoucí, rakouskou legendu Antona Wangera. V minulé sezoně při absenci jednoho podniku obsadil se svým německým mitfárou Richterem pěkné desáté místo. A právě jim je věnována následující skromná fotogalerie, kterou doplňují ještě slova samotných jezdců!

VÍCE
OBRAZEM: Zaostřeno na deváté Herclíky!
sidecarcross

Není to tak dávno, co řady „jawistů“ rozšířili bratři Herclíkové z Benátek nad Jizerou a stali se jí pevnou součástí. S českým motorem se jim navíc v minulé sezoně povedlo zase vystoupat republikovým pořadím a napevno se usadit v elitní desítce. A jak se oni dívají na své ještě nedávné výkony v seriálu MMČR side? Odpovědí je jejich podrobná analýza sezony 2019! S ní si můžete prohlédnout i celou řádku fotografií věnovaných jejich týmu..

VÍCE
OBRAZEM: 8. místo obsadili Pečové!
sidecarcross

Pokračujeme dalším dílem seriálu „Ohlédnutí za sezonou 2019“. Tentokráte se naše pozornost zaměřila na bratrskou posádku Peč-Peč, která se minulý rok umístila v MMČR side na 8. místě. Znovu vám nabízíme ohlédnutí formou fotografií, ale také hodnocení sezony od zmiňované posádky, která také prozradila novinky u nich v týmu pro sezonu 2020!

VÍCE