3. MMČR side a quad Dobřany 2020 - foto Zdeněk Růžička
sidecarcross

Z blátivého závodu v Dobřanech přinášíme obsáhlou fotogalerii od našeho redakčního fotografa Zdeňka Růžičky. Podívejte se, jakým bahenním peklem prošli všichni závodníci.

VÍCE
MMČR side a quad Jinín 2020 – foto Zdeněk Růžička
sidecarcross

S pořádnou porcí fotografií se nám vytasil náš redakční fotograf Zdeněk Růžička, který nás znovu vtáhne do 2. závodu MMČR side a quad v Jiníně v sobotu 12.9.2020. Jeho galerie nezabíhá jen na závodní trať, ale také mimo ni do paddocku a mezi diváky! Podívejte se na jeho neotřelé snímky, které pohladí duši každého fanouška!

VÍCE
Bahenní lázeň v Kramolíně - foto Josef Hejnal
sidecarcross

A ještě jednou oprášíme Kramolín, který zahájil českou sezonu v sajdkárkrosu a quadcrossu, skromnou fotogalerií. Opět naleznete snímky povětšinou zaměřené na hlavní kategorii MMČR side, kterou poctila svým startem řada zahraničních týmů v čele s desetinásobným mistrem světa Danielem Willemsenem. Závody pak ovládla holandsko-česká dvojice Veldman-Čermák.

VÍCE
Republika sajdkár Kramolín - foto Zdeněk Růžička
sidecarcross

A u prvního závodu MMČR side a quad, který se jel v Kramolíně 30.8.2020, chvíli zůstaneme. Nyní vám poskytneme další fotogalerii věnovanou velké republice v sajdkárkrosu od našeho redakčního fotografa Zdeňka Růžičky. Podívejte se na jeho pěkné záběry a navnímejte znovu blátivou atmosféru z Kramolína!

VÍCE

MMČR side a quad Kramolín - foto Pavel Horák
sidecarcross

Na motokrosové trati v Kramolíně u Nepomuka zahájili v neděli 30. srpna prvním závodem svou sezónu jezdci Mezinárodního mistrovství České republiky sajdkár a čtyřkolek. Závodníci ve všech kategoriích se museli poprat s náročným a řádně pokropeným terénem, který potrápil nejen jezdce, ale také jejich techniku. Na dlouho očekávané závody dorazili i zahraniční závodníci, což kvitovali především fanoušci, kterých se přes nepřízeň počasí sešlo u trati velké množství.

VÍCE
OBRAZEM: 13. místo patřilo další rakouské posádce!
sidecarcross

Již několikátým rokem se v českém mistráku objevuje další rakouská posádka, kterou tvoří Franz Umgeher a Andreas Rottensteiner. Minulá sezona se jim velmi vydařila, když ji dokončili na slušném 13. místě, a tak i jejich hodnocení je velice pozitivní. Podívejte se na obsáhlejší fotogalerii věnované těmto rakouským jezdcům.

VÍCE
OBRAZEM: „Sezona se nám povedla,“ shodují se Králíčkovi
sidecarcross

Není žádným tajemstvím, že v sajdkárkrosu se hojně vyskytují bratrské posádky, které jsou také tím ve výhodě, co se týče sladění, a jsou také velmi úspěšné. Vzpomeňme jen na bratry Rozehnalovy či Čermákovy. Naopak méně vidíme posádku složenou otce se synem. Snad naposledy to byla slavná rodina Novotných. Podobného složení jsme se dočkali v minulé sezoně MMČR side, do které premiérově naskočili otec a syn Králíčkovi. A nevedli si špatně. Republiková top10 byla velmi blízko. Závodnický talent se tedy u nich nezapře.

VÍCE
OBRAZEM: Premiérový start dvojice Šroler-Zářecký na MMČR!
sidecarcross

Z úspěšné jízdy přeborem rovnou do republiky. Takový skok neváhala udělat posádka Šroler-Zářecký. Zápal pro věc jim nechyběl ani v jejich premiérové sezoně MMČR side 2019, kde si nejdříve zvykali, ale postupně už platili za velmi houževnaté soupeře. Ostatně zanechali skvělou vizitku a výsledek před hranicí top10! Přečtěte si, co nám ke své jízdě rokem 2019 řekli sami jezdci, a podívejte se na jejich fotogalerii níže!

VÍCE
FOTO: Počátky Japokry 1970-72
sidecarcross

Na stránkách Japokra sidecarcross teamu, které patří Janu Polívkovi mladšímu, současnému sajdkárkrosaři a vítězi Přeboru ČR 2019, se nyní při odkladu sezony vzpomíná na zlaté časy československého sajdkárkrosu a jeho počátky. Samozřejmě, že fotky i vše kolem se točí kolem slavné rodiny Polívků. Starší toho rodu stavěl slavné sajdkárkrosové rámy Japokra, úspěšně závodil a nyní je nestorem slavného AMK Nepomuk s pořádáním světových závodů na trati v Kramolíně. V následující fotogalerii nabízí zpětné zrcátko do úplných začátků Jana Polívky staršího. Přesuneme se v čase do roku 1970!

VÍCE
Vzpomínka na největší úspěch českého sajdkárkrosu – GP Kivioli 2011!
sidecarcross

Když už vzpomínáme a v předminulé fotogalerii jsme zakotvili v sezoně 2011, je třeba obsáhleji se podívat na největší úspěch českého sajdkárkrosu ve své historii, který zatím ještě nikdo nepřekonal. Dosáhli ho bratři Václav a Marek Rozehnalovi, několikanásobní mistři republiky s dlouhou šňůrou titulů v řadě. V české historii není úspěšnějších sajdkárkrosařů. Pojďme se ale podívat, jak se jim zlatý úspěch na GP Estonska v Kivioli dne 14. srpna 2011 podařil...

VÍCE