Pokorný-Čiko přecházejí k VMC Hocob!
sidecarcross

S překvapivým krokem přichází osmý tým z republiky Pokorný-Čiko, který se během zimy rozhodl změnit značku svého rámu. Odchází od WSP a přechází k VMC Hocob. K jejich rozhodnutí přispěl i čtrnáctinásobný mistr republiky Václav Rozehnal, který s tímto rámem měl největší zkušenosti a posbíral s ním nejvíce úspěchů.

VÍCE
Aktualizovány novinky a kalendář MMČR side a quad 2019!
sidecarcross

Po předešlém zveřejnění kalendáře a novinek v MMČR side a quad 2019, který vzbudil až nevídané ohlasy na sociální síti, dochází ještě k menším úpravám - rozšíření počtu podniků o jeden, změna formátu kvalifikace a upřesnění pravidel v kategorii side veterán. Podívejte se na nový upgrade novinek a kalendáře!

VÍCE
PŘEBOR ČR side a veterán: Podrobná analýza sezony 2018!
sidecarcross

Sezonu MMČR side 2018 jsme již podrobili hloubkové analýze, ale opomněli jsme se také zmínit, jak se jelo v nové a progresivní kategorii Přebor ČR side a veterán. Tímto bychom chtěli vše napravit a přinést také pár čísel a statistik z přeboru, který každým rokem získává na větší popularitě. Minulý rok zažil doslova obrovský boom v počtu posádek. Dokonce v Kramolíně se jich na startovní rošt rovnalo neuvěřitelných 32! Svým počtem tzv. „hobíci“ a veteráni přebili velkou republiku. Pojďme se ale podívat, jak si vedly jejich jednotlivé posádky a kdo hrál prim...

VÍCE
Německo-české spojení Peter-Zatloukal je na spadnutí!
sidecarcross

Po skončení sajdkárkrosového týmu Vejchoda-Zatloukal nezůstal jeho spolujezdec Miroslav Zatloukal dlouho bez angažmá. Jak sám předesílal, rád by ještě závodil. A šance se mu právě naskytla. Laso mu hodil mladý, nadějný pilot Adrian Peter z Německa. Svou spolupráci dnes oficiálně oznámili na svých stránkách!

VÍCE
Kam zavítal český šampionát v sajdkárkrosu během své historie?
sidecarcross

V souvislosti s nově vznikajícími kalendáři závodů pro letošní sezonu jsme připravili historický přehled tratí i četnost podniků v jednotlivých letech, které se uskutečnily v rámci československého a posléze českého šampionátu v sajdkárkrosu. Podívejte se, kam a kolikrát zavítala tzv. „republika“ sajdkár! Kdo je nejčastějším pořadatelem? Jak se měnil počet podniků v jednotlivých dekádách historie českého sajdkárkrosu?

VÍCE
Pravě vyšel nový kalendář MMČR side a quad 2019 s novinkami!
sidecarcross

Čeští sajdkárkrosaři a quadcrossaři si již mohou plánovat letošní rok, protože aktuálně byl na oficiálním portále o sajdkárkrosu, sidemx.cz, zveřejněn nový kalendář seriálu MMČR side a quad 2019. S ním přicházejí i některé změny a novinky, které se týkají délky rozjížděk, parametrů u side veterán a také znovuzařazení závodu družstev. Podívejte se níže, co nás letos čeká!

VÍCE
Bilance bratrů Hrochových v sezoně 2018
sidecarcross

Jak jsme již uváděli v předešlém rozhovoru s bratry Hrochovými, v sezoně 2018 se jim velmi výsledkově dařilo. Při srovnání s jejich minulými sezonami udělali zase krůček kupředu. Znovu se žebříčkem a pořadím prokousali o pár pozic výše. Kromě toho v článku dále naleznete, jakých výsledků a statistických údajů dosáhli v seriálech MMČR i v MS v roce 2018, takže neváhejte si prolistovat jejich bilanci!

VÍCE
Rozhovor s bratrskou posádkou Pavlem a Martinem Hrochovými
sidecarcross

Výsledkově se bratrům Hrochovým dlouhodobě daří, když v minulém roce znovu poskočili o další stupínek výše. Dílčí úspěchy zaznamenali v českém i světovém šampionátu, a proto se řadí do úzké české špičky. Jako s druhými vícemistry republiky s nimi udělal interview náš redakční fotograf Zdeněk Růžička. Jak se ohlížejí za uplynulou sezonou? Co jim dala účast na MS? Jak si považují 3. místo v republice a 21. na světě? Co na sebe práskli ze svého soukromí? Tak i na takové otázky nám odpovídali. Chceš vědět více, tak si přečti celý rozhovor!

VÍCE
Píle, trpělivost a odhodlání vede k úspěchu, říká Ondřej Čermák
sidecarcross

Během vánočních svátků připravil náš redakční fotograf Zdeněk Růžička interview se spolujezdcem Ondřejem Čermákem. Znovu se s ním ohlédl za sezonou 2018, ale také se zeptal na plány na příští rok. Dozvíte se, jak je na tom Ondřej po zdravotní stránce a jak pokračuje léčba jeho zranění nohy. Dále Zdeňkovi prozradil i návod, jak být úspěšný v tom, co člověk dělá. Přečtěte si dlouhý rozhovor s Ondřejem Čermákem, kde kromě své kariéry prozradil i něco ze svého rodinného života...

VÍCE
Pudlo-Vitoň potvrzují sezonu 2019!
sidecarcross

Poslední dobou bylo těch nepříznivých zpráv o končících posádkách dost, proto radost zajisté udělalo rozhodnutí dvojice Lukáš Pudlo - Radek Vitoň o jejich dalším pokračování v příštím roce. Přitom ještě o několik týdnů zpátky to u nich v týmu vypadalo bledě. Lukáš laboroval se zraněním zad a nějakou dobu byl hospitalizován v nemocnici. Nyní by mělo být vše v pořádku. Se svým spolujezdcem tak spřádají plány na sezonu 2019!

VÍCE