Předběžný kalendář MMČR SAJDKÁR A ČTYŘKOLEK 2022
sidecarcross

Po zveřejnění předběžných kalendářů ve většině zemí, kde má sajdkárkros hluboce zapuštěné kořeny, přichází se svým jízdním řádem i Česká republika.

VÍCE
Do českého šampionátu se vrací další zvučná jména!
sidecarcross

Letos si sajdkárkrosaři oblíbili vánoční svátky jako zvěstování novinek. Nejinak tomu je i u bývalých českých jezdců. Po téměř šesti letech, když nepočítáme jejich intermezzo v roce 2019, ohlásila comeback na závodní dráhu dvojice Robert Diblík a Michal Gábor!

VÍCE
VIDEO: Legendární Josef Peták pro Autokult CZ
sidecarcross

Nedávno byl hostem redakce Autokult CZ Josef Peták, výrazná motoristická osobnost a stále závodník. Ve velmi dlouhém audio rozhovoru se rozpovídal, jak se dostal k motorům a jaké byly jeho závodní začátky, ať už v trialu, sólech, sajdkárách či rallye. Poslechněte si níže jeho poutavé vyprávění!

VÍCE
Adrian Peter mění spolujezdce
sidecarcross

Bronzový medailista letošního mezinárodního mistrovství ČR, němec Adrian Peter, se rozhodl změnit spolujezdce. Miroslava Zatloukala od příští sezóny nahradí belgičan Niki Debruyne.

VÍCE
Přebor ČR side, veterán a klasik 2021: Statistika a nej
sidecarcross

V posledním zhodnocení letošní sezony českého šampionátu v sajdkárkrosu se podíváme pod drobnohledem také na Přebor ČR a jeho tří kategorií, který přináší zajímavá čísla. Nikoliv vždy platilo, že posádky ovládající statistiky a nej se staly mistry. S výsledným pořadím zahýbaly totiž zranění nebo neúčasti, které stály kýžené body do konečné tabulky.

VÍCE
Sezona MMČR side 2021: Podrobná analýza, statistiky a nej!
sidecarcross

Po předcházejících článcích zaměřující se na jednotlivé posádky a jejich hodnocení přicházíme se souhrnnou analýzou, statistikou a nej momentů uplynulé sezony Mezinárodního mistrovství ČR v sajdkárkrosu. Snad již veškeré vášně ochladly a s čistou hlavou můžeme rozebrat, jaký byl letošní ročník 2021, v němž obhájili mistrovský titul bratři Boukalové. Pojďme se podívat, kdo vládl statistikám, kdo byl nejrychlejší, kdo získal nejvíce holeshotů nebo na jakou techniku jezdci nejvíce sázeli...

VÍCE
Pohled do zrcátka: PČR sajdkár, přebor veterán a přebor klasik
sidecarcross

Ruku v ruce s mezinárodním mistrovstvím ČR sajdkár jdou spojené třídy přeboru, veteránů a klasiků. Oproti velkému mistráku se hlavně jede kratší závod, ale i ten dovede nabídnout zajímavou podívanou.

VÍCE
Pohled do zrcátka: MM ČR sajdkár 2021
sidecarcross

Letošní sajdkárová sezóna je minulostí, některé posádky se s ní rozloučily symbolicky na svých domovských tratích, jiné pozvaly své kamarády a příznivce jen tak posedět a probrat úspěchy a neúspěchy. Někdo techniku již zazimoval, někdo chystá na jaro nové zbraně, jedni jedou v zajetých kolejích už několikátou sezónu a na někoho zase čekají nové výzvy… Zkrátka určitě se bude na jaře na co těšit, ale než se jej dočkáme, pojďme si v několika článcích připomenout tu právě skončenou sezónu.

VÍCE
Vejchodové se vrací zpátky!
sidecarcross

Jak asi můžeme vysledovat z účasti letošní sezony, nemá český sajdkárkros nikterak příznivé vyhlídky do budoucnosti. O to více nyní potěšilo, že někteří bývalí špičkoví jezdci plánují svůj návrat do závodního kolotoče příští sezonu!

VÍCE
Mezi dospěláky se přesouvá Zdeněk Rašpl
sidecarcross

Teprve třináctiletý závodník Zdeněk Rašpl prožil výjimečnou sezonu. Absolvoval všechny podniky MMČR sajdkár a čtyřkolek (v Jiníně, Krásné Lípě, Kramolíně, Horšovském Týně a Horním Újezdě), v PČR čtyřkolek junior dosáhl se svým strojem Yamaha 250, o který se mu stará jeho otec Zdeněk, na pět cenných pohárů a ve finále se stal juniorským vicemistrem ČR ve čtyřkolkách pro rok 2021.

VÍCE