Jaroslav Pokorný čeká další přírůstek do rodiny a vyhlíží závody
sidecarcross

Republiková stálice, Jaroslav Pokorný, bude již podruhé otcem! O radostnou novinu se podělil se svou ženou na sociální síti. Nyní hýří štěstím. I přes rozrůstající rodinu netají plány na comeback v sajdkárkrosu.

VÍCE
Itálie nás správně nakopla, říká Matěj Hejhal
sidecarcross

Světová sezona se nám sice odkládá na červenec, ale jezdci dál pokračují v intenzivní přípravě na ni. I přes pandemii se snaží vyrážet na delší tréninkové kempy. Z českých posádek ho absolvovali Kolenčík-Hejhal, kteří se vydali na prodloužený víkend až do Itálie na začátku března. Za sebou ale už mají i trénování v Maďarsku.

VÍCE
Kolenčík-Hejhal v „talk show“ Josefa Gažúra
sidecarcross

Mediální zájem o dvojnásobné mistry republiky a mistry Německa v zimním období neutichá. Po vystoupení v České televizi se stali hosty pořadu „Scrub and talk“ ve video podcastu Josefa Gažúra, který jste mohli sledovat na Instagramu. Záznam z něj vám přinášíme níže!

VÍCE
Dubnové závody MMČR side a quad zrušeny!
sidecarcross

Jak se dalo předpokládat, také kalendář českého šampionátu v sajdkárkrosu a quadcrossu doznává prvních výrazných změn. Nepříznivá situace u nás s epidemií a následná vládní opatření vystavují stopku pro plánované podniky v měsíci dubna!

VÍCE
Podmolové přihlíželi jízdě českých mistrů v sajdkárkrosu!
sidecarcross

Velice zajímavé setkání se naskytlo našim mistrům republiky, bratrům Boukalovým, při jejich tréninku na domácí trati Strupina u Nečině. Minulý víkend se totiž o dráhu podělili s hvězdami ve freestyle motokrosu, bratry Podmolovými!

VÍCE
Rakušané zahájili jaro na trati
sidecarcross

S příchodem lepšího počasí vytáhli sajdkáru z garáže také rakouské stálice českého šampionátu Umgeher-Rottensteiner. Na místní trati si po dlouhém zimním období vyzkoušeli, jestli své jezdecké dovednosti nezapomněli a vyhrli se do první letošní jízdy!

VÍCE
Boukalové si staví nový stroj na sezonu!
sidecarcross

Nejen fyzickou přípravu podstupují jezdci sajdkárkrosu v zimním období, ale nesmí zanedbat ani tu pracovní, kdy musejí dát dohromady svůj závodní speciál, aby v sezoně dobře šlapal. Mistři republiky, bratři Boukalové, tuto část nezanedbávají a nyní v jejich garáži horečně skládají nově zakoupený kousek!

VÍCE
ROZHOVOR: Svézt se ve zdraví a užít si to, říká Josef Peták
sidecarcross

Jen těžko byste na Příbramsku hledali většího nadšence do motorismu, než je legendární závodník Josef Peták. Loni znovu dostál slov a s odhodláním se vrhl do tří motoristických disciplín najednou. I přes pandemii zůstal v jednom kole. Závodil na sajdkáře na silnici i v terénu, aby následně řidítka vyměnil za volant v rally. Před jeho činorodostí a všestranností musí každý příznivec motorismu smeknout. Vše s grácií zvládl, jak je mu podobné a k tomu přidal i pár vavřínových věnců. Jak to viděl sám Pepík a co plánuje na letošek, se dočtete v našem rozhovoru s ním!

VÍCE
Kolenčík-Hejhal byli hosty pořadu Svět motorů Speciál!
sidecarcross

Dvojnásobní mistři republiky a také Německa dostali pozvánku do středečního Speciálu pořadu Svět motorů, kde se pobavili o sajdkárkrosu a prozradili, jak vidí dále svoji kariéru. Jestliže jste včerejší dvacetiminutové vysílání nestihli, přinášíme Vám na něj odkaz v článku!

VÍCE
Změnila se situace v době koronavirové u „Hrošáků“?
sidecarcross

… hledá odpověď nejeden fanoušek českého sajdkárkrosu a doufá v jejich návrat. Mladá dvojice z Moravy měla totiž slibně nakročeno k výšinám ve svém sportu. S rezolutní odpovědí přichází řidič Pavel Hroch.

VÍCE