Ondřej Čermák rekapituluje sezonu 2018!
sidecarcross

Přečtěte si hodnocení sezony 2018 od Ondřeje Čermáka, na jehož tým se letos nalepilo až nezdravě smůly, která pak zapříčinila i nepříliš příznivé pořadí v MS (12. místo) i MMČR (2. místo). Přesto budou ve světovém měřítku hodnoceni jako naše nejúspěšnější posádka. Co se ale s týmem Čermák stalo v závěru sezony, kdy ztratil top8 v MS a 42 bodový náskok na čele MMČR? Více vám prozradí Ondřej Čermák!

VÍCE
Rád posouvám své hranice, říká Matěj Hejhal
sidecarcross

Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem, si po letošní veúspěšné sezoně může říci sedlčanský mitfára a mistr republiky – Matěj Hejhal. Teprve před třemi léty přičichl sajdkárkrosovému vozíku, aby se postupně vypracoval mezi špičkové české spolujezdce. Jak sám praví, rád posouvám své hranice, což v závodech naplno potvrdil a do činnosti spolujezdců přinesl další akrobatické prvky. Něco málo nám o tom na sebe prásknul! Viz níže!

VÍCE
VIDEO: Seznámení s „přeborníky“ Polívka-Baroch a Šárkové
sidecarcross

Přebor ČR side se stává hotovou líhní nových sajdkárkrosařů. Letošní ročník byl na ně opravdu plodný, takže startovní pole každým závodem jenom bobtnalo. Vzrůst účasti v této kategorii si nešlo nevšimnout, proto náš redakční fotograf Zdeněk Růžička zašel mezi tuto skupinu jezdců, aby s některými připravil video-interview. A koho oslovil?

VÍCE
Sajdkárkrosaři a quadcrossař na Vyhlášení mistrů motocyklového sportu!
sidecarcross

Při pátečním večeru 23.11.2018 se v Praze v sídle Autoklubu ČR konalo tradiční, slavnostní „Vyhlášení mistrů všech motocyklových disciplín AČR“. Blýštivou trofej za letošní rok přebírali také mimo jiné jezdci Zdeněk Poláček a dvojice Kolenčík-Hejhal ze seriálu MMČR side a quad.

VÍCE
VIDEO: Jak se stát mistry ČR za 2 roky!
sidecarcross

Chcete vědět, jak se získá titul mistra republiky za dva roky? Sajdkárkrosový tým Kolenčík-Hejhal dává návod! Podívejte se na jejich video, které pro ně zpracovaly jejich přítelkyně. V něm poodhalují, co stálo za vzestupem této nové sajdkárkrosové dvojice z bývalých motokrosařů!

VÍCE
INTERVIEW: Štěstí přeje připraveným, říkají mistři republiky Kolenčík a Hejhal!
sidecarcross

Noví mistři republiky Petr Kolenčík a Matěj Hejhal strhli hotovou tsunami v českém sajdkárkrosu, když jako bývalí motokrosaři po dvou letech v nové disciplíně se dopracovali na absolutní vrchol. Od jejich triumfálního vítězství už uběhlo pár týdnu, kdy pomalu vstřebali zisk titulu a mohli nám poskytnout stručné interview, jak vnímali celou sezonu a jaké pocity s nimi cloumaly ve finále sezony v Horním Újezdě. Čekali, že budou mistry? Co se jim honilo hlavou před rozhodující bitvou? Co říkají na srovnání motokros versus sajdkárkros? Čti níže!

VÍCE
Mistři republiky Kolenčík-Hejhal boří stereotypy!
sidecarcross

V letošní sezoně českého šampionátu v sajdkárkrosu byla linie vlády bratrských posádek přetržena. Po dlouhé 18ti leté nadvládě Rozehnalů, Čermáků a jednou Křížů se na českém trůně v sajdkárkrosu usadila dvojice Kolenčík-Hejhal! Mistry se stali až po závodě v Horním Újezdě v sobotu 13.10.2018. Jejich jména se tak vryla do historických tabulek mezi ostatní české mistry od vzniku mistrovství v roce 1970! Pojďme se ale podívat, jaká byla cesta Petra Kolenčíka a Matěje Hejhala k titulu!

VÍCE
Oficiální vyjádření bratrů Čermákových k sezoně 2019!
sidecarcross

V kuloárech se šíří mnoho fám a spekulací o sajdkárkrosovém týmu Čermák a jejich pokračování či nepokračování v roce 2019. Nyní proto bratrská posádka vydala oficiální prohlášení, ve kterém vše uvádí na pravou míru a objasňuje své rozhodnutí. Více níže!

VÍCE
Sedlčanskou kotlinou se rozduněly sajdkáry posádky Pokorný-Čiko a spol!
sidecarcross

Rozlučkové akce sajdkárkrosových týmů nepřestávají! V sobotu 3.11.2018 ji pořádal osmý tým z republiky Pokorný-Čiko v motoareálu Sedlčanské kotliny. Sezonu tedy ukončoval ve velkolepém stylu. Atmosféra prosycená vůní benzínu, davy lidí, dychtící nadšenci o svezení, spokojené ratolesti, velmi bohaté občerstvení s velkým výběrem jídla a přátelští a pozorní pořadatelé, takovou kulisu měla rozlučka dvojice Pokorný-Čiko!

VÍCE
Pozvánka na sajdkárkrosovou akci do Sedlčan!
sidecarcross

Další rozlučka s letošní sezonou je před námi! V sobotu 3.11.2018 ji pořádá tým Pokorný-Čiko v Sedlčanech na trati, kam se tím sajdkáry vrací po dlouhých 36 letech. Přijměte naše pozvání a přijďte si zpestřit sobotu v přátelské atmosféře závodního týmu a možnosti svezení na závodním speciálu! O programu se dočtete níže!

VÍCE