Konečně na štítě něco máme, říkají noví mistři republiky Boukalové
sidecarcross

I když posléze přiznávají, že pocity ze zisku titulu z podivné sezony mají rozporuplné. Věří však, že je v jejich silách všem ukázat, že ho mají právem, prozradili nám v obsáhlém interview oba závodníci. A co dalšího nám pověděli? Listujte dále!

VÍCE
Na další sezonu se Boukalové upsali BO MOTOR OIL racing týmu!
sidecarcross

Zisk mistrovského titulu vynesl bratrům Boukalovým prodloužení spolupráce s Action BO Motor oil – Motoshop Příbram. Smlouvu podepsali na sezonu 2021, ve které budou opět hájit barvy BO MOTOR OIL racing týmu.

VÍCE
Vanluchene a van den Bogaart končí spolupráci!
sidecarcross

S překvapivým rozhodnutím přišla úspěšná belgicko-holandská posádka Vanluchene-van den Bogaart, mistři světa z roku 2018. Nedávno zveřejnili zprávu, že ukončí spolupráci ke konci roku!

VÍCE
Bratři Boukalové se stali mistry republiky 2020!
sidecarcross

Je za námi podivný ročník MMČR side a quad, který velmi ovlivnila celosvětová epidemie COVID-19. Plány na jeho odjetí vzaly za své. Zhoršující se epidemiologická situace u nás a s ní související vládní opatření proti šíření COVID-19 daly přítřž na pokračování tohoto seriálu. Tituly se tak rozdají na základě výsledků z odjetých tří závodů. Z nich vycházejí překvapiví mistři. V jubilejním 50. ročníku českého šampionátu v sajdkárkrosu získávají titul mistrů republiky bratři Jan a Pavel Boukalové! Ve čtyřkolkách putuje titul do Polska ke Kacperovi Mieszkowski!

VÍCE
Poslední závody MMČR side a quad zrušeny!
sidecarcross

Ani se nám pořádně česká sezona v sajdkárkrosu a quadcrossu nerozběhla, odjely se pouze tři závody, a je již kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru ukončena! Zbývající dva podniky v Březové nad Svitavou (17.10.) a v Horním Újezdě (24.10.) jsou zrušeny! Z průběžného pořadí se stává konečné.

VÍCE
3.MMČR: Bahenní lázeň v Dobřanech ovládli jawisté!
sidecarcross

Letošní počasí si s námi pohrává. Nejinak tomu bylo na dalším podniku MMČR side a quad v Dobřanech v sobotu 26.září, kdy závodníci museli skousnout opravdu náročné podmínky – nepřetržitý déšť, silnou vrstvu bahna, obrovské kaluže a měnící se koleje. Vzhledem ke zhoršující se situaci kolem koronaviru startovní pole značně prořídlo o zahraniční týmy. V bahnitých závodech se tak nejvíce dařilo „jawistům“. Celkově zvítězili Černý-Chopin před premianty na republikovém pódiu Herclíky a dvojicí Šroler-Zářecký.

VÍCE
Pozvánka na 3. závod MMČR side a quad do Dobřan
sidecarcross

V Dobřanech u Plzně bude pokračovat svým 3. závodem seriál MMČR side a quad. Kola těchto závodních speciálů se roztočí tuto sobotu 26.9.2020. Přijměte naše pozvání na další adrenalinový zážitek, který tyto závody přinášejí!

VÍCE
Hvězdně obsazený sajdkárkros mistrák v Jiníně ovládl šampion Bax
sidecarcross

Na start skutečně mimořádně obsazeného mistrovského závodu se postavilo devatenáct posádek, dalších čtyřiadvacet absolvovalo závod přeboru republiky a veteránů. „Dohromady i se čtyřkolkami přijelo nějakých osmdesát motorek. To je velice slušná účast. A hlavně dorazily i ty největší hvězdy, které jsme divákům slibovali,“ pochvaloval si ředitel závodu a šéf pořádajícího MX-Enduro parku v Jiníně Jaroslav Kalný.

VÍCE
2.MMČR: Na stupních vítězů se Kolenčík-Hejhal vloudili mezi mistry světa!
sidecarcross

Takové závody ještě seriál MMČR side dlouho nezažil, aby ho poctilo svou účastí hned dvojí několikanásobní mistři světa! A právě jim patřilo pódium. Ovšem na stříbrnou pozici se vklínili po senzačním výkonu Kolenčík-Hejhal mezi první Bax-Musset a třetí Vanluchene-van den Bogaart. Vše se událo o sobotě 12.9.2020 v Jiníně u Strakonic.

VÍCE
Představujeme nový český motor JAWA JJD 750!!!
sidecarcross

Průlom ve vývoji sajdkárkrosových motorů ztělesňuje ryze český produkt JAWA JJD 750, který po několika měsících vyvíjel tým kolem Martina Vrátného a Lukáše Černého. Spalovací motor s elektrickým startérem a vstřikováním. Dříve líbivá myšlenka, ale až nyní přetavená v realitu! Již na 2. podniku MMČR side a quad v Jiníně na ní poprvé pojede posádka Lukáš Černý s francouzským spolujezdcem Bastienem Chopinem!

VÍCE