Česká špička se už chlubí novými stroji!
sidecarcross

Přes zimní přestávku je živo nejen v posilovnách a tělocvičnách, ale také v dílnách českých jezdců. Špička si už pořídila nové stroje a nyní je jako skládačku dává dohromady, aby byly připravené na první tréninky.

VÍCE
Reprezentační výběr side a quad se připravoval na kempu v Srní
sidecarcross

V termínu 11.-14.1.2018 probíhalo reprezentační soustředění side a quad pod záštitou Autoklubu ČR v areálu hotelu v Srní. Vybraní jezdci z těchto disciplín podstoupili několikafázové tréninky v tělocvičně, na běžkách, v bazénu a posilovně s následnou rehabilitací. Od fundovaných trenéru se jim dostalo mnoho užitečných rad.

VÍCE
Kalendář MMČR side a quad 2018 konečně spatřil světlo!
sidecarcross

Dlouhá doba čekání na kalendář českého šampionátu v sajdkárkrosu a quadcrossu pro sezonu 2018 je ukončena. Oficiálně byl zveřejněn na portálu sidemx.cz. Odteď si už i čeští a zahraniční jezdci zmíněných disciplín mohou plánovat letošní rok, který bude pro ně hodně nabitý! Kalendář totiž skýtá celkem osm zastaveních na vesměs již dobře známých závodištích. Novou lokalitou jsou pak Petrovice u Karviné!

VÍCE
Blíží se reprezentační soustředění SIDE a 4K!
sidecarcross

Jako tomu bylo minulý rok, tak i letos se bude konat reprezentační soustředění pro jezdce sajdkárkrosu a quadcrossu. Obě disciplíny se snaží jít ve šlépějích motokrosu a zapracovat na společném tréninku. Jezdcům se bude naskýtat znovu náhled, jak správně trénovat i jak se stravovat před a po závodě. Probírat se samozřejmě bude i letošní ME družstev side a quad, které se pojede v dánském Slagelse. O všem informuje webový portál sidemx.cz.

VÍCE
Kolenčík-Hejhal nabírali sílu ve Vysokých Tatrách!
sidecarcross

Během Vánoc a závodní pauzy si sajdkárkrosaři dopřávají zasloužený relax, odpočívání s rodinou, ale také nabírání sil a energie do příští sezony. Výjimkou nejsou ani novicové z republiky Petr Kolenčík a Matěj Hejhal, kteří velmi míchali kartami na špici minulou sezonu... Jak pokračují jejich přípravy a kam si zajeli zarelaxovat? Více se dočtete níže...

VÍCE
Nej sezony MMČR side a PČR side 2017
sidecarcross

Přesně 61 sajdkár startovalo v českém šampionátu v sezoně 2017! Úchvatné číslo, na němž je i vidět, že český sajdkárkros zažívá nyní obrovský boom a ocitá se zase na výsluní v centru pozornosti! Nejen kvantitativně roste, ale i co do kvality! V mistrovství světa bodovalo totiž 9 českých posádek a Čermáci, atakující první pětku, skončili na 7. místě! Zařazujeme se tak mezi sajdkárkrosové velmoci světa. Na malou zemi ze střední Evropy to sakra ujde! Sajdkárkros je zase IN!

VÍCE
Na závody budou Hrošáci cestovat autobusem!
sidecarcross

Horké novinky se nyní valí jako tornádo z moravských krajů, kde je v posledních týdnech asi nejvíce probíraná posádka bratrů Pavla a Martina Hrochových. Změn a novinek u nich najdeme hned několik. Faktem zůstává, že po úspěšné letošní sezoně se rozhodli rázně připravit na tu následující.

VÍCE
S novými suvenýry se před Vánocemi vytasili bratři Čermákové!
sidecarcross

Fanoušci bratrské posádky Čermák si už nemusejí lámat hlavu, jaký dárek k Vánocům koupí svým nejbližším. Jejich favorité totiž nyní vydali sadu nových suvenýrů, které už jsou nebo v blízké době budou v prodeji. Dle náhledů jsou moc povedené a nápadité a neopomíjejí ani děti!

VÍCE
Zákulisí z garážového focení u Ondřeje Čermáka
sidecarcross

O první adventní neděli jsme se vydali navštívit Ondřeje Čermáka, abychom s ním udělali pár fotografií k tématickým článkům, které můžete na našem webu vyhlížet v nejbližší době. Vzhledem k časové vytíženosti našeho nejlepšího spolujezdce jsme byli rádi, že si ještě před noční šichtou v práci na nás pošetřil chvilku a byl velice ochotný nám postát modelem a pomoci s článkem. Abychom vás trochu navnadili, připravili jsme pár snímků ze zákulisí našeho odpoledne s Ondrou.

VÍCE
Plašilové z Přeboru ČR side si dávají na rok pauzu!
sidecarcross

Přebor ČR side v příští sezoně nemůže počítat s mladou posádkou - Jakub Plášil a Štěpán Plášil. Oba jezdci vydali prohlášení na své facebookové stránce, kde vše objasňují...

VÍCE