Jak se zrodila myšlenka „Putovního poháru“ pro mistra republiky?
sidecarcross

Na konci loňské sezony MMČR v sajdkárkrosu si premiérově mistři republiky odnášeli také „Putovní pohár“, který k této příležitosti nechal zhotovit známý fanoušek sajdkárkrosu, reprezentační kuchař a komentátor Radek Chmel. O jeho vztahu k našemu sportu a okolnostech vzniku nové tradice s „Putovním pohárem“ pro mistry se nám dále více rozepsal. Jestliže se chcete dozvědět něco více o zákulísí této ušlechtilé myšlenky, pak si přečtěte obsáhlé zdůvodnění autora...

VÍCE
I benátečtí Herclíkové se do toho dali!
sidecarcross

S příznivým počasím i blížícím se zahájením sezony jsou čím dál více vidět sajdkáry v terénu. Ani v Benátkách nad Jizerou nejsou pozadu. Domácí posádka Jiří a Miroslav Herclíkové osedlala svůj nový stroj a vyrazila na místní trať.

VÍCE
Oblíbeným cílem českých sajdkárkrosařů se stává Maďarsko
sidecarcross

Už je tomu skoro tradicí, že většina českých sajdkárkrosařů při vyhledávání vhodných areálů na trénink během zimní přestávky volí Maďarsko, kam vyráží na vícedenní kempy. Poměrně blízká vzdálenost od nás, ale i tamní pohostinnost, skvěle připravené tratě a také příznivé počasí hrají rozhodující roli. A jaké posádky se letos za naše hranice vypravily?

VÍCE
Sajdkárkrosař Martin Žižlavský si pro letošek dává pauzu!
sidecarcross

S nepříznivou zprávou pro české fanoušky sajdkárkrosu dnes přišel pilot sajdkáry Martin Žižlavský, který se na týmových stránkách rozepsal o své letošní pauze a důvodech. Níže přikládáme jeho vyjádření!

VÍCE
Poháry i pro posádky na 4. až 5. místě v závodě MMČR side!
sidecarcross

Větší náboj dostanou letošní závody republiky sajdkár, protože ohodnoceni budou posádky až do 5. místa. Ceny pro ně zasponzoruje firma Autoservis Rodik, jezdce Roberta Diblíka. Cíl je jasný, namotivovat i další posádky o místo u stupních vítězů.

VÍCE
Kalendář MMČR side a quad 2023 a novinky
sidecarcross

Motokrosová komise AČR oficiálně posvětila nový jízdní řád závodů a novinek seriálu MMČR side a quad. Jak bude nová sezona 2023 vypadat, přinášíme níže...

VÍCE
S vicemistrem republiky Mírou Zatloukalem o letošních plánech
sidecarcross

Již 26. závodní sezonu načne šumperský spolujezdec Miroslav Zatloukal z legendární sajdkárkrosové rodiny, která je ověnčena tituly mistrů republiky. Jeho úctyhodnou bilanci a vytrvalost mu leckdo může závidět, přitom další jeho kroky byly nejisté. Co nakonec rozhodlo, že bude pokračovat? Cinkne mu už konečně letos zlato? O tom všem jsme si popovídali...

VÍCE
Na dvoutakt přesedlají „kramolínští“ Noháček-Šafář
sidecarcross

Jen epizodní vystoupení v MMČR side měla v loňské sezoně kramolínská posádka Radek Noháček a Přemysl Šafář, proto oba nyní doufají, že letos se povede absolvovat více podniků. Dopomoci by měla i změna stroje, kde vyměnili čtyřtaktní Jawu za dvoutaktní Zabel.

VÍCE
Posádka Diblík-Gábor se chystá na novou sezonu!
sidecarcross

Loňský comeback dvojice Robert Diblík-Michal Gábor znamenal čerstvý vítr v soupeření mezi českou špičkou. Jednu chvíli i vedli průběžnou tabulku MMČR side, ale bohužel na květnovém GP ČR v Lokti nad Ohří se Robert zranil a na závodní dráhu se vrátili až na sklonku sezony. Po ní vyvstal velký otazník nad jejich dalšími kroky. O stávající situaci promluvil pilot Robert Diblík.

VÍCE
TZ: Jak si vedl BO Motor-Oil racing team v sezoně side a quad 2022?
sidecarcross

Loňská sajdkárkrosová a quadcrossová sezona byla pro BO Motor-Oil racing team mimořádně úspěšná. Jeho kmenoví či podporovaní jezdci dosáhli na ty nejvyšší mety v čele s mistrem světa Ondřejem Čermákem. Do sledovaných disciplín vyslal tým celkem 7 posádek a 3 quadcrossaře.

VÍCE