OPEN MČR QUAD: Suverénní David Sůsa jde do trháku!
sidecarcross

V sobotu 8. června se v Krásné Lípě u Chomutova uskutečnil pátý závod OPEN MČR side a quad. Čtyřkolky nabídly ve všech kategoriích strhující podívanou plnou soubojů a pádů. Jen účast mohla být vyšší. Přestože předpověď počasí byla ideální, očekávání plných roštů a hojné účasti se nenaplnilo. Jezdců dorazilo téměř nejméně za celou sezónu.

VÍCE
Průběžný stav OPEN MČR sajdkár po 5 závodech a profily jezdců!
sidecarcross

Český šampionát v sajdkárkrosu má nyní tříměsíční přestávku, než se 8. září znovu roztočí kola závodních strojů v Kalíně u Čejče. Odjeta je již více než polovina závodů a zbývají jen dva, které rozhodnou o titulu mistra republiky. Kdo nyní vede průběžnou tabulku mistrovství a jak jsou na tom ostatní posádky? Pojďme se podívat na aktuální stav šampionátu! Jako bonus přidáváme i profilové snímky všech zúčastněných posádek!

VÍCE
Žhavé fotogalerie z 5. OPEN MČR side a quad v Krásné Lípě!
sidecarcross

Podívejte se na fotogalerii z 5. otevřeného mistrovství ČR v sajdkárkrosu a čtyřkolkách, které se konalo v Krásné Lípě v sobotu 8. června. Na snímcích můžete obdivovat dechberoucí akci závodníků, kteří ze sebe vydali maximum a podávali těžké, vyčerpávající výkony na svých strojích. Galerie zachycuje žhavé momenty plné adrenalinu, dynamické záběry a emoce třískající ve vzduchu. Uvidíte úlevu, radost i zklamání, živé zákulisí a nádherný pohled na lidi z komunity závodníků. Vychutnejte si výběr toho nejlepšího z tohoto napínavého závodního dne!

VÍCE
OPEN MČR: Krásná Lípa patřila jednoznačně světové hvězdě!
sidecarcross

Spalující výheň a vyčerpávající závod, závodníci na dně svých sil a one man show desetinásobného mistra světa Daniela Willemsena z Nizozemska s krajanem Jensem Vincentem – takový byl pátý podnik OPEN Mistrovství České republiky v sajdkárkrosu, který se konal v Krásné Lípě v sobotu 8. června. Holandská posádka Willemsen-Vincent bezkonkurenčně zvítězila a za sebou nechala českou jedničku, bratry Vejchodovy, kteří obsadili druhé místo. Bronzovou příčku si vybojovali Králíček s Hrachovcem. Tento závod přinesl nejen úžasnou podívanou pro diváky, ale i tvrdý boj na trati, kde každý tým dal do svého výkonu maximum.

VÍCE
POZVÁNKA: OPEN MČR sajdkár a čtyřkolek míří do Krásné Lípy!
sidecarcross

Český šampionát v sajdkárkrosu a quadcrossu se přehoupl do své druhé poloviny. Před námi je již pátý závod, který se uskuteční v Dykeno aréně v Krásné Lípě u Chomutova v sobotu 8. června. Boje o mistrovské tituly vrcholí, takže si tuto akci nenechte ujít! Přijďte fandit a podpořit své favority v napínavých soubojích o prvenství.

VÍCE
Odstartoval Junior Czech Sidecarcross Cup 2024
sidecarcross

První závod čtyřdílné série určené pro mladé sajdkáristy, organizované ve spolupráci s Buffler Cupem, byl naplánován na sobotu 25. května do Slaného. Čtvrteční přívalový déšť ale proměnil jinak perfektně připravenou dráhu v bažinu a ani páteční počasí jejímu vyschnutí moc nepomohlo. Když se natěšení jezdci v sobotu ráno probudili do mlhavého rána, bylo jasné, že malé sajdičky tuto trať nezvládnou. Pořadatelé ale nesložili zbraně, rozhodli se natěšené závodníky nezklamat a po rychlé poradě přesunuli sajdkárovou část cupu na asi čtyřicet kilometrů vzdálené závodiště do Malešova, kde byly podmínky naprosto ideální.

VÍCE
TV reportáž ze 4. závodu OPEN MČR sajdkár a čtyřkolek ve Stříbře
sidecarcross

Ještě jednou se vracíme k poslednímu odjetému podniku českého šampionátu sajdkár a čtyřkolek, který se odehrával ve Stříbře v neděli 19. května. Podívejte se na televizní reportáž z pořadu Svět motorů na ČT SPORT.

VÍCE
FOTO: Freestyleshow a životní výsledek v jednom. Králíček-Boukal bodují u diváků!
sidecarcross

Stříbro se pravděpodobně vryje do paměti rodině Králíčků. Životního výsledku se na něm dočkal totiž starší z rodu, když si po skvělých výkonech vyjel premiérové stupně vítězů. Svůj díl na něm nese i jeho spolujezdec, dvojnásobný mistr republiky Pavel Boukal, který ještě jejich jízdy vyšperkoval freestyle show pro diváky! Byl to jejich okamžik a po závodě u nich panovala patřičná euforie.

VÍCE
FOTOGALERIE ke 4. OPEN MČR sajdkár a čtyřkolek ve Stříbře
sidecarcross

Bahno lítalo všemi směry, shůry se snášel déšť, ale na správném soupeření ve stříbrském Pekle západu nic neubralo. Objektivem fotoaparátu jsem se snažil zachytit pekelnou atmosféru čtvrtého podniku OPEN MČR sajdkár a čtyřkolek ve Stříbře v neděli 19. května.

VÍCE
OPEN MČR QUAD: Čtyřkolkáři naplno rozbalili své umění ve Stříbře!
sidecarcross

Čtvrtý podnik OPEN MČR quad hostila legendární trať ve Stříbře v neděli 19. května. Pořadatelé připravili trať a celé závody na jedničku s hvězdičkou. Jediné, co nedokázali podchytit, bylo počasí. S jezdci si opravdu pohrálo. Zejména junioři si obě rozjížďky vychutnali v dešti a poznali tak i stinnou stránku motokrosu.

VÍCE