Nová aktualizace kalendáře OPEN MČR sajdkár a čtyřkolek 2024
sidecarcross

Závod v Kramolíně se přesouvá ze zářijového termínu na květen. Legendární trať bude podnik OPEN MČR sajdkár a čtyřkolek hostit již 5. května. Předešlý termín je volný a bude doplněn!

VÍCE
Rodinné klany v českém šampionátu 2023
sidecarcross

Jak to tak v životě bývá, když se někdo z rodiny něčemu věnuje naplno, svým zanícením pohltí i všechny ostatní a rázem tím žijí všichni. U sajdkárkrosu nepsané pravidlo platí dvojnásob. Přeci jen na sajdkáru jsou potřeba dva, a když jsou v rodině dva kluci, je vymalováno. A nemusí být ani bratři, najdeme i posádky otce se synem. Za celou éru tříkolových speciálů nalezneme mnoho takovýchto úspěšných dvojic. Ani rok 2023 na ně nebyl chudý. Následný výčet to jen potvrzuje...

VÍCE
Změna! Horní Újezd se pojede v neděli 14. dubna!
sidecarcross

K nepatrné změně v kalendáři Open MČR side a quad 2024 dochází u termínu prvního podniku v Horním Újezdě. Nepojede se v sobotu 13. dubna, ale poznamenejte si, že se uskuteční o den později v neděli 14. dubna! Prosím, aktualizujte si svůj diář závodů tímto novým termínem!

VÍCE
Bacha, na novou sezonu se chystají Vach i Mach!
sidecarcross

V českém, sajdkárkrosovém rybníčku se znovu rozčeřila voda. Návrat mezi republiková esa hlásí Dominik Vach s novým spolujezdcem Danielem Kratochvílem. Pozadu nezůstává ani stálice šampionátu Luboš Mach, který angažoval do své sajdkáry mladého Miroslava Herclíka. Seznam odsouhlasených posádek tak pěkně nabývá!

VÍCE
Kalendář Open MČR sajdkár a čtyřkolek 2024
sidecarcross

Na oficiálních stránkách českého sajdkárkrosu sidemx.cz byl aktuálně zveřejněn nový kalendář pro seriál s novým názvem Open MČR sajdkár a čtyřkolek pro sezonu 2024, který je vypsán pro sedm tříd a počítá se sedmi podniky.

VÍCE
Legenda Březovských strání i nadále pokračuje!
sidecarcross

Švitoření kolem českých posádek neustává a komunitou se šíří mnoho zaručených zpráv a spekulací o tom, jak bude šampionát vypadat a kdo pojede? Jisté jsou další čtyři jména, mezi nimiž vyčnívá ikona českého šampionátu a zároveň březovská legenda Jaroslav Kříž, který načne asi svou 34. sezonu v republice! A v neposlední řadě horká novinka. Nového kalendáře se dočkáte do konce tohoto týdne!

VÍCE
Kdo pojede republiku v nové sezoně? Novinek je mnoho...
sidecarcross

Otázka, která nedá spát nejednomu českému fanouškovi. Každý vyzvídá a ptá se, jestli pojede ten či onen, kdo končí? V následujících řádcích jsme se rozepsali, jaké novinky jsou v týmech a jaké drby se nesou depem.

VÍCE
OBRAZEM: Titulová jízda posádky Peták-Hotový sezonou 2023
sidecarcross

Po 32 letech se motoristický „vícebojař“ Josef Peták dočkal dalšího sajdkárkrosového titulu, tentokráte veteránského se spolujezdcem Václavem Hotovým. Nutno říci, že sezonou propluli jako opravdoví lídři, když ovládli veškeré statistiky a konečně dotáhli své snahy do zlatého konce. V následujícím výberu nej snímků si s nimi ještě jednou projdeme jejich cestu v sedmidílném seriálu v roce 2023.

VÍCE
VIDEO: Rozhovor od kluků z dílny s Josefem Petákem
sidecarcross

Letošní sezona byla pro motoristickou legendu Josefa Petáka pekelně náročná. Nejenže střídal rally a terénní sajdkáry, ale na jeho bedrech bylo i spolupořadatelství Rally Příbram či organizace veteránských sajdkár při MS v Kramolíně. Vše zvládl nadmíru. V sajdkárách dokonce slavil se svým spolujezdcem Václavem Hotovým titul ve veteránech a stejně úspěšně se mu vedlo i v rally, proto se dostal do hledáčku „kluků z dílny“. Na jejich povedený video-rozhovor se můžete podívat níže.

VÍCE
Best of Přebor ČR sajdkár veterán 2023 – foto Josef Hejnal
sidecarcross

Další fotogalerie se zaobírá sezonou sajdkárkrosových veteránů, kteří své umění předváděli při seriálu MMČR sajdkár. Opět se můžete těšit na výběr akčních snímků i nej momentů. Pohodlně se usaďte a vychutnejte si jízdu dříve narozených!

VÍCE