Historické speciály zpestří závodní víkend v Mostě
auta

Mostecký autodrom zve všechny fanoušky motoristického sportu na další lahůdku sezony 2021, závodní víkend OMV MaxxMotion NASCAR Show ve dnech 18 až 20. června. NASCAR Whelen Euro Series zavítala do Mostu poprvé v roce 2019, loni se v důsledku epidemie koronaviru a nemoci covid-19 nemohla uskutečnit. Epidemie zhatila řádný termín v červnu, poté i odložený listopadový. Nicméně všechny vstupenky zakoupené na závodní víkend NASCAR v sezoně 2020 platí i letos. Prodej vstupenek pak autodrom obnoví na svém e-shopu od 28. února.

VÍCE
Jáchym Galáš se připojí k týmu Janík Motorsport
auta

Očekáváme, že sezóna 2021 přinese spoustu zajímavých novinek. Tou podstatnou z nich, o kterou bychom se rádi podělili, je představení našeho nového mladého talentovaného jezdce, který se posadí do vozu Hyundai I30N TCR. Pilot, který si své místo opravdu vybojoval a svými výsledky si jej patřičně zaslouží! Řeč je o Jáchymu Galášovi, juniorském vítězi aktuální sezóny, který své soupeře deklasoval i přes nevýhodu staršího vozu a ukázal tak své kvality a mimořádný jezdecký talent.

VÍCE
NASCAR v Mostě se přesouvá na příští rok
auta

Závodní víkend OMV MaxxMotion NASCAR Show, který se měl na mosteckém okruhu uskutečnit 14. a 15. listopadu, se přesouvá do sezony 2021. Dohodli se na tom promotér NASCAR Whelen Euro Series a společnost AUTODROM MOST. Důvodem je nepříznivý vývoj epidemie koronaviru a nemoci covid-19 na území České republiky. Hlavní hvězdou závodu měl být v Mostě český závodník Martin Doubek z Orion Racing Teamu.

VÍCE
Lacko s Calvetem sbírali vavříny na Hungaroringu
auta

V pořadí teprve druhý závodní víkend Mistrovství Evropy tahačů se odjel o tomto víkendu na maďarském Hungaroringu. A členové roudnické stáje Buggyra Zero Mileage Racing byli hodně vidět.

VÍCE
Břetislav Enge odešel do závodnického nebe
auta

Fanoušky českého motorsportu zasáhla smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel bývalý automobilový závodník Břetislav Enge.

VÍCE
Lacko získal dvojí stupně vítězů při Czech Truck Prix
auta

O uplynulém víkendu se konečně po koronavirové pauze rozběhl šampionát FIA ETRC. A česká stáj Buggyra Zero Mileage Racing sbírala i zásluhou Adama Lacka cenné úspěchy.

VÍCE
WTCR živě na stanici Sport1
auta

Světový šampionát FIA WTCR našel nový domov. Díky dohodě mezi promotérem WTCR Eurosport Events a sportovním kanálem Sport1 zakotví po minimálně další dva roky v Maďarsku.

VÍCE
Emerson Fittipaldi otestoval závodní tahač Buggyra
auta

Přestože je jméno dvojnásobného mistra světa závodů F1 (1972, 1974), na jehož kontě je stejný počet triumfů v závodě 500 mil Indianapolis (1989, 1993), spojeno s nejrychlejšími monoposty planety, rozhodně se přes zralý věk nebrání novým zkušenostem.

VÍCE
Porsche Sprint Challenge vyvrcholí v Mostě
auta

Pořadatel seriálu klubových závodů Porsche Sprint Challenge Central Europe představil revidovaný kalendář pro letošní sezonu. Z původních šesti zastávek na Slovensku, v Rakousku, Polsku, České republice a Maďarsku zbyla kvůli opatřením proti šíření epidemie koronaviru a nemoci COVID-19 jen polovina.

VÍCE
Buggyra testovala uplynulé tři dny v Nogaru
auta

Česká stáj Buggyra Racing, která se účastní Mistrovství Evropy tahačů, testovala společně s ostatními týmy ve francouzském Nogaru.

VÍCE