Sezona 2016 patřila 33. výročí založení okruhu a premiéře poháru DMV
auta

Připomínce „Kristových“ třiatřicátin byla zasvěcena sezona 2016 na mosteckém autodromu. Právě v roce 1983 odstartovaly na velkém závodním okruhu tehdy zbrusu nového areálu, vybudovaného na výsypce hnědouhelného lomu, první závody. Oslava magického výročí vyvrcholila v červnu, fanouškům motoristického sportu ale kalendář akcí nabídl spousty další zajímavé podívané. Patřila k nim i premiéra poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup, v němž se představily okruhové speciály věhlasných značek, například Audi R8 LMS, Lamborghini Gallardo GT3, McLaren MP4-12 GT3, Porsche 997 GT3 Cup, Chrysler Viper GTS-R, Ferrari 488 GT3 nebo BMW M235i.

VÍCE
Také letošní trucky okoření monoposty F1
auta

Po loňském představení novodobých monopostů velkých cen F1, GP2 a IndiCar na mosteckém autodromu se vysokoobjemové formulové speciály vyráběné od 90. let do roku 2010 objeví na severu Čech i letos. Závodní série MAXX Formula bude opět součástí závodního víkendu Czech Truck Prix, spolu se sérií Seyffarth Audi Sport R8 LMS Cup doplní ve dnech 27. až 29. srpna souboje jezdců evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC).

VÍCE
Historické speciály zpestří závodní víkend v Mostě
auta

Mostecký autodrom zve všechny fanoušky motoristického sportu na další lahůdku sezony 2021, závodní víkend OMV MaxxMotion NASCAR Show ve dnech 18 až 20. června. NASCAR Whelen Euro Series zavítala do Mostu poprvé v roce 2019, loni se v důsledku epidemie koronaviru a nemoci covid-19 nemohla uskutečnit. Epidemie zhatila řádný termín v červnu, poté i odložený listopadový. Nicméně všechny vstupenky zakoupené na závodní víkend NASCAR v sezoně 2020 platí i letos. Prodej vstupenek pak autodrom obnoví na svém e-shopu od 28. února.

VÍCE
Jáchym Galáš se připojí k týmu Janík Motorsport
auta

Očekáváme, že sezóna 2021 přinese spoustu zajímavých novinek. Tou podstatnou z nich, o kterou bychom se rádi podělili, je představení našeho nového mladého talentovaného jezdce, který se posadí do vozu Hyundai I30N TCR. Pilot, který si své místo opravdu vybojoval a svými výsledky si jej patřičně zaslouží! Řeč je o Jáchymu Galášovi, juniorském vítězi aktuální sezóny, který své soupeře deklasoval i přes nevýhodu staršího vozu a ukázal tak své kvality a mimořádný jezdecký talent.

VÍCE
NASCAR v Mostě se přesouvá na příští rok
auta

Závodní víkend OMV MaxxMotion NASCAR Show, který se měl na mosteckém okruhu uskutečnit 14. a 15. listopadu, se přesouvá do sezony 2021. Dohodli se na tom promotér NASCAR Whelen Euro Series a společnost AUTODROM MOST. Důvodem je nepříznivý vývoj epidemie koronaviru a nemoci covid-19 na území České republiky. Hlavní hvězdou závodu měl být v Mostě český závodník Martin Doubek z Orion Racing Teamu.

VÍCE
Lacko s Calvetem sbírali vavříny na Hungaroringu
auta

V pořadí teprve druhý závodní víkend Mistrovství Evropy tahačů se odjel o tomto víkendu na maďarském Hungaroringu. A členové roudnické stáje Buggyra Zero Mileage Racing byli hodně vidět.

VÍCE
Břetislav Enge odešel do závodnického nebe
auta

Fanoušky českého motorsportu zasáhla smutná zpráva. Ve věku 70 let zemřel bývalý automobilový závodník Břetislav Enge.

VÍCE
Lacko získal dvojí stupně vítězů při Czech Truck Prix
auta

O uplynulém víkendu se konečně po koronavirové pauze rozběhl šampionát FIA ETRC. A česká stáj Buggyra Zero Mileage Racing sbírala i zásluhou Adama Lacka cenné úspěchy.

VÍCE
WTCR živě na stanici Sport1
auta

Světový šampionát FIA WTCR našel nový domov. Díky dohodě mezi promotérem WTCR Eurosport Events a sportovním kanálem Sport1 zakotví po minimálně další dva roky v Maďarsku.

VÍCE
Emerson Fittipaldi otestoval závodní tahač Buggyra
auta

Přestože je jméno dvojnásobného mistra světa závodů F1 (1972, 1974), na jehož kontě je stejný počet triumfů v závodě 500 mil Indianapolis (1989, 1993), spojeno s nejrychlejšími monoposty planety, rozhodně se přes zralý věk nebrání novým zkušenostem.

VÍCE