Histo Cup 2023 pohledem Lukáše Trtílka
auta

Na slavném Masarykově okruhu v Brně se opět odehrál nezapomenutelný závodní víkend. Tentokrát se však na okruhu neobjevily moderní formule ani rychlá moderní GT auta, ale skvostné historické závodní stroje. Histo Cup je prestižní závodní série historických vozů z různých období 20. století. V rámci tohoto šampionátu se závodí v mnoha kategoriích, zejména bych chtěl jmenovat zápolení historických formulí Renault 2.0 a klasickou trofej mrštných závodních vozů jako Alfa Romeo, Porsche 911 Carrera, Audi TT a Ford Sierra RS.

VÍCE
Masarykův okruh přivítá o víkendu Histo Cup
auta

Divácky populární Histo Cup se po roce vrací na Masarykův okruh. Šampionát klasických závodních vozů nabídne fanouškům to nejlepší ze zlatých časů motorsportu. Do ostrých soubojů ikonických strojů z druhé poloviny 20. století vyrazí tento víkend 13. a 14. května automobily jako Ford Zakspeed Turbo Capri, Pontiac Trans AM nebo Sierra RS Davida Bečváře.

VÍCE
Drexler Formula 2023 a třetí závod na Hungaroringu
auta

Drexler Formula Cup 2023 má za sebou již třetí závodní víkend v maďarském Hungaroringu. Celkově vedou Berta a Bonanomi. Po závodech Drexler Formula Cupu 2023 na rychlé italské Imole, kde byla převaha italských vozů, zavítal formulový pohár do Maďarska na okruh Hungaroring, jednalo se již o třetí závodní víkend. Ten se konal v rámci FIA CEZ, ovšem konkurence se tentokrát moc velká nesešla.

VÍCE
Hankook Carboniacup hostí Slovakia Ring již 9. května
auta

Slovenský autodrom u Orechovej Potoni hostí letos už druhý díl okruhového poháru s názvem Hankook Carboniacup, tedy v jeho již třinácté závodní sezóně. Pro závod na Slovakia Ring se přihlásilo kolem 80 vozů, které zajisté budou skvělým předpokladem pro návštěvu diváků při Hankook Racing Day na Slovakia Ringu. Den před závody slaví Slovensko svátek, a tak si mohou diváci prodloužit víkend. Okruh 5922 m bude na rychlé stroje jako vždy výborně přichystaný.

VÍCE
Humpolec a Nová Paka otevřely autokrosovou sezónu
auta

Úvodními dvěma podniky v Humpolci a v Nové Pace začalo MČR 2023 v autokrosu. Začátek autokrosové sezóny obstaral závod v Humpolci a závody v autokrosu pokračovaly opět po týdenní přestávce na trati ve Štikovské rokli u Nové Paky. Stejně jako na jiných kláních bylo k vidění spoustu zábavy, kdy auta občas při soubojích vzala svodidla, někdy přes střechu nebo i vyšlehly plameny. Lukáš Kořínek o tom ví svoje a určitě na závod v Nové Pace nebude zrovna vzpomínat.

VÍCE
Rychlá Gabriela Jílková v Prototype Cupu Germany 2023
auta

Česká závodnice Gabriela Jílková má za sebou starty s nejrůznějšími vozy, tentokrát však zavítala do tajů zatím neokoukaných, tedy Prototype Cupu Germany. Gabrielu Jílkovou znají čeští příznivci řízných závodních vozů asi dobře, netřeba připomínat její starty v cestovních vozech, formulových monopostech a v poslední době také s GT vozy zvučných jmen.

VÍCE
Sports Car Challenge 2023 s podporou AvD
auta

S podporou Automobil Club von Deutschland začíná letošní sezóna sportovních prototypů na Hockenheimu v termínu Jim Clark Revival. První letošní závod Sports Car Challenge se bude konat při Jim Clark Revivalu na Hockenheimringu. Tento termín tam budou velké závody, hlavně historií vonící techniky. Rychlé stroje Sports Car Challenge budou mít po boku dalších sérií dobré místo ke startu sezóny 2023. Startuje se již 5.-7. května.

VÍCE
Hankook Carboniacup 2023 odstartoval v Mostě
auta

Po zimní přestávce si účastníci Panattoni Racing Day v Mostě konaném na Autodromu v Mostě vyzkoušeli novou, nebo jen trochu vylepšenou techniku na prvních závodech Hankook Carboniacupu, tedy závodů na okruzích v kategoriích cestovních aut, sériových cestovních aut, speciálů a prototypů nebo formulových monopostů. Účastníky mosteckých závodů nečekalo po příjezdu do Mostu moc jarní počasí, ale příroda přichystala ještě nevlídné studené počasí a ranní volné tréninky ještě všichni ani na mokrou a studenou trať nevyrazili. Po zimě byl čas nastavit techniku, ale ani v chladnu se vozů moc poslouchat nechtělo, někteří tedy skončili dříve, než se začalo kvalifikace, a tak musí své body zase zkusit získat příště.

VÍCE
Juniory týmu Mičánek Motorsport čeká premiéra
auta

První ostrý start za volantem Lamborghini Huracán ST EVO2 čeká juniorskou dvojici jezdců týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Jáchym Galáš a Matěj Pavlíček se představí v prvním závodu střeodevropského okruhového šampionátu FIA CEZ na Oscherslebenu.

VÍCE
13. sezóna Panattoni Racing Day v Mostě s více jak 100 vozy
auta

Letošní sezónu zahajuje Hankook Carboniacup opět na domácím autodromu v Mostě, kde uvidíme více jak 100 vozů. Vstup pro diváky do prostoru depa i na tribuny máme opět zdarma. Carboniacup se pohybuje na závodních drahách již třináctou sezónu. Letos s ním přichází nový název a to Hankook Carboniacup, tedy značkový pohár výrobce pneumatik. Do mosteckého klání, které otevírá třináctou sezónu vložila svoje prostředky k zajištění závodu firma Panattoni.

VÍCE