Buggyra vstoupí do Euronascar se dvěma vozy
auta

V následující sezóně se v sérii NASCAR Whelen Euro Series (NWES) premiérově představí stáj Buggyra ZM Racing, která tímto krokem rozšíří globální aktivity spojené se značkou Buggyra. Aliyyah a Yasmeen Kolocovy budou závodit v kategoriích EuroNASCAR PRO a EuroNASCAR 2 na speciálech Ford Mustang. Sedmnáctiletá dvojčata budou závodit se startovními čísly 29 a 47.

VÍCE
Doubek zvítězil v sérii EuroNascar
auta

Stále vzkvétající disciplína EuroNascar je obrovským tahákem pro fanoušky okruhových závodů. Mohou tak vidět rychlé Nascar speciály, které znají z Ameriky, na tratích v Evropě. Tradičně se také závodníci představují na našem okruhu v Mostě, kde má velkou fanouškovskou základnu vítěz letošní série EuroNascar 2 Martin Doubek.

VÍCE
Finále Drift Challenge 2021 - foto Lukáš Trtílek
auta

O víkendu 23. - 24.října 2021 se na brněnském automotodromu uskutečnilo velké finále RD7 Transport Projekt Drift Challenge 2021. Souboje tak probíhaly v kategoriích PRO a PRO2, přičemž každá z nich se odehrávala na jiné části Masarykova okruhu.

VÍCE
Podzimní automotodrom čekají další automobilové závody
auta

Nadcházející víkend se na brněnském automotodromu ponese opět ve znamení automobilových závodů. V sobotu se na trať vydají „vrchaři“ v rámci posledního podniku šampionátu Maverick Rescue Cup, v neděli se pak uskuteční vytrvalostní závod Le Brno 9H.

VÍCE
Histo Cup 2021 - foto Lukáš Trtílek
auta

V termínu 9. a 10. října se na Masarykově okruhu odehrálo fenomenální finále mezinárodního šampionátu historických vozů Histo Cup. Fanouškům nabídlo celou řadu napínavých závodů a neobyčejných historických závodních vozů z druhé poloviny 20. století. Startovaly zde desítky cestovních aut, vozů Grand Turismo a také historických formulí. Účastnil se i místní závodník David Bečvář s autentickou kopií ikonického vozu Jaguar XJS z roku 1984. Velkým tahákem byly i závody Classical Trophy, kde soupeřily vozy Porsche 911 Carrera, Porsche 944, Ford GT40 MK I a Alfa Romeo Spider 3.0 V6.

VÍCE
Brněnské finále HistoCupu ve fotografiích
auta

Rakouský šampionát závodních vozů převážně z 2. poloviny 20. století s názvem HistoCup si své letošní finále odbyl o uplynulém víkendu na brněnském Masarykově okruhu. A rozhodně bylo nač koukat! Ostatně, posuďte sami v naší fotogalerii.

VÍCE
Petr Fulín je pyšný na celý svůj tým
auta

Historicky první víkend FIA WTCR na Autodromu Most je minulostí. A český závodník Petr Fulín zanechá v jeho kronice velmi výrazný odstavec. „Pokud závodíte na divokou kartu, máte oproti ostatním zhruba následující podmínky: ,Tady máš šestnáct pneumatik místo čtyřiadvaceti, tady máš ještě závaží, užij si atmosféru a moc se nám tam nepleť,“ vypočítává Petr Fulín startovní podmínky při separátním závodě mezi světovou elitou.

VÍCE
Velké finále HistoCupu se odehraje v Brně
auta

HistoCup – rakouský závodní šampionát klasických vozů z druhé poloviny 20. století si své velké finále sezony 2021 odbyde na brněnském Masarykově okruhu o víkendu 9. – 10. října.

VÍCE
FIA ETRC Zolder – neděle: Lacko byl v neděli dvakrát druhý
auta

V neděli se jezdci vydali do druhého závodního dne na okruhu v Zolderu. Po sobotních závodech, které se oba jely za nepříznivých podmínek už čekala na jezdce jasná obloha. V obou nedělních závodech se dařilo i českému jezdci Adamu Lackovi, který dojel v obou jízdách na místě druhém.

VÍCE
FIA ETRC Zolder – sobota: Vodník Lacko získal letošní první vítězství
auta

V sobotu se na okruhu v belgickém Zolderu opět po čtrnácti denní pauze rozběhl kolotoč Mistrovství Evropy tahačů. Na startu závodu samozřejmě nechybí ani český tým Buggyra Racing v čele s Adamem Lackem. Ten dnes dojel v prvním závodě na místě čtvrtém a druhý opanoval!

VÍCE