ADAC Pokal získal Jens Herkommer na Škodě 130
auta

Historický pohár ADAC Haigo je s námi na okruzích již pořádně dlouho, a i letos vyhlašoval promotér pořadí v cestovních vozech a formulových monopostech rozličných motorizací vonící bývalým režimem, ale auta za režim nemohou, a dnes přinášejí tyto závody radost i pro vzpomínky na léta dávno minulá.

VÍCE
F1 Abu Dhabi GP 2023 - foto Vašek Volf
auta

Letošní sezona šampionátu F1 se uzavřela v Abu Dhabi na okruhu Yas Marina. Atmosféru tohoto jedinečného závodu můžete zažít i prostřednictvím naší obsáhlé fotogalerie z objektivů Vaška Volfa.

VÍCE
Sports Car Challenge 2023 vyhrál Sven Barth s Ginettou LMP3
auta

Více jak 25 let na okruzích má na kontě série rychlých prototypů Sports Car Challenge (SCC), která dříve jezdila též pod názvem Austria Euroserie. Loňské vítězství neobhájil Marco Fink. Sports Car Challenge jezdí na evropských autodromech už hodně sezón pod taktovkou Waltera a Emanuella Pedrazzi z Rakouska.

VÍCE
Drexler Formula Cup 2023 ocení Bertu, Toblera a Turchetta
auta

V Toskánsku na okruhu Mugello skončil poslední závod Drexler Formula Cupu, a tak se budou jezdci honorovat na konci závodní sezóny. Sezóna Drexler Formula Cupu navštívila světoznámé závodní okruhy a svoje síly na některé z nich spojila se závody italské série Zinox F2000 Trophy, nebo FIA CEZ. Letošní sezóna začala závody v Mugellu, a také na něm posledním závodem skončila.

VÍCE
13. sezónu Carboniacupu uzavřel tradičně Most
auta

Panattoni Racing Day uzavřel letošní závodní sezónu Hankook Carboniacupu na domácím autodromu v Mostě, kde se jezdci sešli již potřetí a účast byla ohromná. Celkem 125 přihlášených vozů a maximální kapacita tratě pro 30 závodních strojů slibovaly již před závodem kvalitní podívanou. Své finance do závodu v Mostě tentokrát vložila firma Panattoni, a tak den nesl její jméno. Do hlediště i depa autodromu našli cestu i diváci, ale rozmary počasí tentokrát přinesly i déšť, či docela chladné počasí.

VÍCE
Drifteři uzavřou sezonu v Brně
auta

Tradiční finále Czech Drift Series v kategoriích PRO a PRO2 se opět odehraje na brněnském Masarykově okruhu, a to o víkendu 21. a 22. října.

VÍCE
Hankook Racing Day na Pannoniaringu 2023
auta

Předposlední závody sezóny 2023 má za sebou Hankook Carboniacup, který je tu s námi již třináctou sezónu. Závody, které měly za úkol nahnat jedny z posledních bodů do klasifikace seriálu amatérských i profesionálních jezdců, hostil Pannoniaring v Maďarsku, poblíž známého lázeňského komplexu Sárvár. Své finanční prostředky jako garant závodu vložila zde pneumatikářská firma Hankook a závod tedy nesl její jméno.

VÍCE
Masaryk Racing Days 2023 - foto Lukáš Trtílek
auta

Přinášíme vám ještě jednu pestrobarevnou galerii z letošní akce Masaryk Racing Days & F1 Show 2023, kterou hostil Masarykův okruh v Brně. Nezapomenutelný víkend plný zajímavých závodů, zážitků a zábavy si nenechal ujít náš spolupracující fotograf Lukáš Trtílek. A očividně se při focení zase vyřádil, tak mrkněte, co si pro nás připravil.

VÍCE
Hankook Carboniacup 2023 jede na Pannoniaring
auta

Teplé zářiové počasí je připraveno pro další závod Hankook Carboniacupu k jeho letošnímu předposlednímu závodu. Jezdci mají možnost si zajezdit na 4740m dlouhé trati, nebo také zavítat do lázeňského komplexu Sárvár, který leží nedaleko Pannoniaringu. Také maďarské okruh se snaží vylepšovat svoje zázemí a nabízet kvalitní svezení. Garantem závodu, která vložila finanční prostředky je tentokrát firma MK Racing, která má zastoupení v distribuci pneumatik Hankook a tak závod nese jméno Hankook Racing Day.

VÍCE
MAXX Formula: Poslední závody vyhrál Jenzer Motorsport
auta

Poslední závody sezóny absolvovala závodní série Maxx Formula v Mugellu ovládl jezdec ze Švýcarska, ze stáje Jenzer Motorsport. Sezóna rychlých formulí Landsail Maxx Formula odjela svůj letošní poslední závodní víkend v italském Mugellu. Na start se zde postavilo deset monopostů a uzavřely tak letošní sezónu, při které se opět představily v Mostě.

VÍCE