Jiří Mičánek slaví životní jubileum
auta

Sedmdesáté narozeniny slaví legenda českého motorsportu Jiří Mičánek. Brněnský závodník během za svoji kariéru získal 25 mistrovských titulů na okruzích a v závodech do vrchu, převážně za volantem formule. První závody přitom jel „na blátě“.

VÍCE
K Mičánkovi se připojí i Matěj Pavlíček
auta

Talentovaný juniorský jezdec Matěj Pavlíček bude v roce 2023 startovat v barvách týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra. S Lamborghini Huracán pojede ve středoevropském okruhovém šampionátu FIA CEZ ve sprinterské kategorii.

VÍCE
KTM X-BOW GTX nováčkem v týmu Janík Motorsport
auta

Rozsáhlý vozový park týmu Janík Motorsport rozšířilo nové želízko v ohni - unikátní sportovní speciál KTM X-BOW GTX. Převážně okruhová „hračka“ s pětiválcem o výkonu 530 koní a 650Nm, jež má karoserii vyrobenou kompletně z karbon – kevlaru s hmotností pouhých 1048 kg, jistě zaujme nejen svým efektním a nadčasovým vzhledem nejednoho motoristického nadšence.

VÍCE
První junior v Huracánu: za tým Mičánek Motorsport bude jezdit Jáchym Galáš
auta

Jeden z nejtalentovanějších mladých jezdců současné okruhové generace Jáchym Galáš má nové angažmá. V barvách týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra bude startovat ve středoevropském mistrovství FIA CEZ na okruzích.

VÍCE
Pavel Sovička nejen za volantem závodní Corvette
auta

Dnes bychom vám chtěli představit Pražského závodníka Pavla Sovičku, který spojil své závodní počínání s vozy Corvette a Lotus, ale zkušenosti má i dalšími závodními stroji, a nejen čtyřkolovými.

VÍCE
Czech Drift Series Brno 2022 - foto Lukáš Trtílek
auta

O víkendu 21. - 23. října 2022 se na brněnském automotodromu uskutečnilo velké finále Drift Challenge, což je mezinárodní pohár ve specifickém jízdním stylu jménem driftování. Soutěžilo se ve dvou kategoriích PRO a PRO 2. Drifltovalo se na dvou tratích využívajících prostor před tribunami C a F. Hlavní závodní klání víkendu s názvem BATTLE bylo určeno pro 16 závodníků v kategorii PRO 2 a 32 v kategorii PRO.

VÍCE
Úspěšná sezóna pro Hyundai Janík Motorsport
auta

Tým Hyundai Janík Motorsport má za sebou super úspěšnou sezónu. Za skvělé výsledky v TCR Eastern Europe byli tým i jeho závodníci bohatě odměněni při slavnostním vyhlášení sezóny ESET Cupu a TCR Eastern Europe v Dunajské Stredě.

VÍCE
Tým Jiřího Mičánka ovládl finále Lamborghini Super Trofeo
auta

Poslední závod sezony korunoval tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vítězstvím. Posádka Karol Basz – Bronislav Formánek nejdřív v prvním závodě dojela druhá, odpolední dramatické finále ale zvládla nejlépe a ve třídě Pro-AM zvítězila. Formánek se díky tomu dostal na třetí pozici v celkovém hodnocení seriálu.

VÍCE
Seznamte se s Jiřím Jupou a jeho závodním koníčkem
auta

Automobilový závodník, který se závodění věnuje už hodně dlouho, ať již okruhovým, nebo kopcovým závodům. Ale závodit začal někde úplně jinde. Více už v rozhovoru s Jiřím Jupou z Družce z Kladna.

VÍCE
Mezi vítězi Ferrari Challenge je i Franz Engstler
auta

Finále letošní Tropheo Pirelli Europe bude sice hostit na konci měsíce Imola, ovšem už po Mugellu známe vítěze ve Ferrari Challenge 2022. Předposlední závody sezóny má za sebou také italská série pro vozy Ferrari Challenge, kde kromě ostřílených závodníků startují také amatéři. České jezdce představují jezdci Scuderia Praha, tedy letos Josef Král, figuruje zatím na osmém místě a jeho stájový kolega René Matera, kterému patří zatím desáté místo v Coppa Shell AM.

VÍCE