FIA ETRC Jarama 2022: Lenz se na Hahna bodově nedostal
auta

Poslední závody letošní sezóny mají za sebou jezdci Goodyear FIA ETRC, tedy evropského šampionátu rychlých tahačů. Sezóna FIA ETRC se přesunula na poslední závody sezóny klasicky do španělské Jaramy, která se nachází nejen u dálnice, ale v blízkosti Madridu. Zdejší okruh neposkytuje mnoho míst na předjíždění, a tak si jezdci spíše musí počkat na chybu svých soupeřů. Zatáčkovitá Jarama hostila evropské závody FIA, ale také domácí kamionové mistrovství Španělska CECC, kde mimochodem oslavil titul Pedro Marco s tahačem MAN, ale objevil se zde i veterán truckracingu Eduardo Rodriguez, nebo s ex Recuencovým MANem, který i letos startoval při jednom podniku FIA, se objevil Miquel Prat.

VÍCE
Buggyra po 30 letech končí v ME tahačů
auta

Závodním víkendem v Jaramě skončila nejen letošní sezona ME tahačů na okruzích, ale také jedna éra týmu Buggyra ZM Racing. Jeden z neúspěšnějších týmů historie šampionátu totiž svět evropských trucků opouští. Na rozloučenou Téo Calvet vybojoval titul v Promoter’s Cupu a Adam Lacko skončil bramborový. V hodnocení týmů Buggyra dosáhla na bronz.

VÍCE
Masaryk Racing Days 2022 - foto Lukáš Trtílek
auta

O druhém zářijovém víkendu mohli všichni příznivci kvalitního motorsportu sledovat na Masarykově okruhu v Brně prototyp LMP2 Mira Konopky, který se letos také účastnil závodu 24h Le Mans. Na brněnském okruhu se tento prototyp představil ve vytrvalostním závodě, konaném v rámci šampionátu FIA CEZ. Zejména sluchové vjemy fanoušků potěšily dva monoposty historických formulí 1 Toro Rosso STR1 a STR 3 z roku 2006 a 2008.

VÍCE
Mostecký double pro Fullinrace Academy
auta

Finálový podnik letošní sezóny TCR Eastern Europe nabídl po delší době dvojité vystoupení týmu Petra Fulína. ‚Fulda‘ se sám posadil za volant vozu Carola Wittkeho, který z osobních důvodů vynechal druhou polovinu sezóny, a spolu s Petrem Čížkem v první jízdě na mosteckém Autodromu vybojovali první a druhé místo. V neděli pak ‚Fulda‘ vyhrál, zatímco ‚Čížin‘ pátým místem uzavřel cestu za postem druhého vicemistra šampionátu. Po prvním a třetím místě v kvalifikaci se oba Petrové v sobotním klání udrželi vepředu a historický double pro tým byl na světě.

VÍCE
Formule, gétéčka i historici – Masaryk Racing Days se vrací
auta

Nadcházející víkend 9. – 11. září se na start brněnského okruhu postaví skutečné legendy světového motorsportu – ohlušující monoposty F1, kterým budou během akce s názvem Masaryk Racing Days & Boss GP sekundovat silná gétéčka, cestovní vozy i historici v rámci včleněného šampionátu Haigo.

VÍCE
Nejnabitější závodní víkend sezóny s účastí Top Gearu i Stiga
auta

Třicáté výročí Czech Truck Prix, závody evropských NASCAR a šampionát cestovních vozů. To bude první zářijový víkend v Mostě (3. – 4. září), který nese oficiální název TEXTAR Czech Truck Prix 30 let & NASCAR Whelen Euro Series.

VÍCE
K fair-play mě vedli rodiče, říká Michal Makeš
auta

Projekt Autoklubu České republiky Fair-play motorsport, který se věnuje osvětě v oblasti fair-play v dětských a juniorských kategoriích kontaktních disciplín, absolvuje v letošním roce svou šestou sezónu. V rámci projektu bylo každoročně vydáno několik rozhovorů se známými jezdci automobilového i motocyklového sportu na téma fair-play a nejinak tomu bude i v roce 2022. Tentokrát jsme vyzpovídali Michala Makeše, který se úspěšně pohybuje v závodech automobilů na okruzích a třeba v loňském roce ovládl šampionát TCR Eastern Europe!

VÍCE
BOSS GP se do Brna vrátí po letní pauze
auta

Dvěma závody na French Historic Grand Prix na okruhu Paul Ricard skončila v červnu první část sezóny šampionátu BOSS GP. Atraktivní formulový podnik se po letní pauze vrátí do akce na Automotodromu Brno při Masaryk Racing Days.

VÍCE
Janík Motorsport v chorvatském Grobniku na pódiu
auta

Série TCR Eastern Europe pokračovala ve dnech 22.-24.7.2022 na chorvatském Automotodromu Grobnik, kde startovali i zástupci týmu Hyundai Janík Motorsport ve složení – Václav Janík a Petr Semerád. Oba jezdci startovali s okruhovými speciály Hyundai i30 N TCR.

VÍCE
David Vršecký si ve Spa splní sen
auta

Po úspěšném premiérovém startu v Nogaru se tým Buggyra ZM Racing vrací do francouzského šampionátu GT4 (FFSA GT4). V jeho čtvrtém pokračování se o tomto víkendu bude s Aliyyah Koloc střídat David Vršecký. Dvojnásobný šampion evropských tahačů na okruzích si tak na legendární trati ve Spa-Francorchamps splní ve voze Mercedes-AMG GT4 životní sen.

VÍCE