Mostecká NASCAR Show zná svůj termín
auta

Závodní víkend OMV MaxxMotion NASCAR Show sezony 2020 na velkém okruhu mosteckého autodromu se přesouvá na 13. až 15. listopadu. Nové datum oznámili promotér NASCAR Whelen Euro Series a vedení společnosti AUTODROM MOST.

VÍCE
Manželé Sajlerovi míří na okruhy
auta

Manželský pár Filip a Gabriela Sajlerovi, kteří jsou všem fanouškům známi především z prostředí automobilů do vrchu, se rozhodli před letošní sezónou pro změnu a budeme je moci vídat na okruzích.

VÍCE
Dušan Kouřil jr. členem nového projektu
auta

Od sezóny 2020 představí Janík Motorsport novinku v podobě startů v okruhovém šampionátu cestovních vozů TCR Eastern Europe 2020, kde bude mít tým na starost rozvoj talentovaného jezdce Dušana Kouřila jr. a přípravu speciálu Hyundai i30 N TCR s nímž Dušan bude startovat v rámci projektu pod hlavičkou Autoklubu České republiky – ACCR Czech Talent Team.

VÍCE
Druhý ročník evropské série NASCAR se pojede v Mostu
auta

V listopadu se na mosteckém autodromu pojede pod záštitou OMV druhý ročník evropské série NASCAR Před dvěma lety navázal mostecký autodrom strategickou spolupráci se společností OMV, která se loni stala také hlavním partnerem závodního víkendu, během něhož se v České republice poprvé utkaly legendární závodní vozy NASCAR.

VÍCE
Hahn zbrojí na novou sezónu FIA ETRC
auta

Německý závodník Jochen Hahn, který závodí v Mistrovství Evropy tahačů, postavil na letošní sezónu zbrusu nové Iveco.

VÍCE
Autodrom Most zahajuje sezónu s milionovými ztrátami
auta

Mostecký autodrom vyčíslil ztrátu způsobenou koronavirem zatím na 14,5 milionů korun. Žádná z plánovaných akcí pro veřejnost v březnu a dubnu se vzhledem k restriktivním opatřením státu nemohla uskutečnit. Postupné rozvolňování opatření zatím umožňuje tréninky profesionálním sportovcům a od konce dubna autodrom obnoví za přísných bezpečnostních opatření kurzy bezpečné jízdy. „Pozitivní je, že začínáme vidět světlo na konci tunelu a máme připravený už nový kalendář. Zásadní pro nás bude otevření hranic, aby k nám mohli na testy jezdit klienti z Německa,“ říká předseda představenstva společnosti AUTODROM MOST Josef Zajíček.

VÍCE
Buggyra vyrazila testovat do Mostu
auta

Neobvyklé ticho, které zavládlo na mosteckém autodromu po zavedení vládních restriktivních opatření, v úterý 21. dubna prořízly motory závodních speciálů týmu Buggyra Racing.

VÍCE
Michael Vorba: Pro malé závodníky nejsem jen trenér, ale i kamarád
auta

Z archivu, aneb stále zajímavý a aktuální rozhovor z 08/2019, který realizoval Ondra Laušman: Jméno Michael Vorba je známé každému českému, či slovenskému okruhovému fanouškovi. Talentovaný závodník se během počátků kariéry setkal na trati s nejednou hvězdou současnosti, za všechny lze jmenovat čtyřnásobného šampiona Formule 1 Sebastiana Vettela, kterého Vorba úspěšně proháněl.

VÍCE
Roman Staněk se stal členem ACCR Czech Talent Teamu
auta

Novým členem ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky je formulový jezdec Roman Staněk. Mladý závodník narozený ve Valašském Meziříčí je poslední dobou označován za jednoho z nejtalentovanějších českých jezdců. I přes jeho relativně krátkou kariéru toho už má hodně za sebou, včetně několika významných výsledků. Roman má jasný cíl, kterým je špička ledovce mezi motoristickým sportem, věhlasná Formule 1!

VÍCE
Enge – Vršecký pojedou s Buggyrou šampionát GT
auta

Dva uznávaní čeští piloti Tomáš Enge a David Vršecký pojedou v barvách týmu Buggyra Racing šampionát GT v Číně. Roudnická stáj tímto krokem vstupuje do nového dobrodružství, když se po ME tahačů a Dakaru rozhodla vyzkoušet závody na okruzích.

VÍCE