Histo Cup 2024 - foto Lukáš Trtílek
auta

Opět po roce k nám na brněnský Automotodrom zavítal Histo Cup, což je otevřený šampionát historických vozů. Diváci tak mohli nasát atmosféru zlatých časů automobilového sportu, kdy o vítězství rozhodoval pouze um závodníků a šikovnost jejich mechaniků. Na závodní trati se představily desítky závodních strojů z druhé poloviny 20. století.

VÍCE
BMW 635 CSi Hartge oslnilo návštěvníky Histo Cupu 2024
auta

Na Automotodromu Brno se v rámci závodního víkendu Histo Cup uskutečnilo slavnostní odhalení legendárního vozu BMW 635 CSi Hartge, se kterým před 41 lety proháněli Zdeněk Vojtěch a Břetislav Enge tehdejší jezdeckou špičku evropského šampionátu cestovních vozů. Odhalení modrobílého BMW v barvách Hartge si v sobotu 11. května nenechalo ujít mnoho diváků Histo Cupu. „Je to vzácný okamžik. Historie Masarykova okruhu je plná výjimečných příběhů, a tento mezi ně bezesporu patří," říká předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.

VÍCE
Zeknova Carboniacup tentokrát hostil Slovakia Ring
auta

Oblíbená rychlá slovenská trať hostila v pořadí druhý letošní závod, tedy přesněji dvojzávod Zeknova Carboniacupu 2024. Při zápolení na rychlém okruhu nebyla nouze o zajímavé momenty při předjíždění, ale také bohaté pole 90 závodních strojů, které obohatila i rychlá formule GP2. Počasí také přálo, ač jsme se obávali deště, nakonec nepřišel.

VÍCE
Masarykův okruh přivítá Histo Cup 2024
auta

Automobily, které by byly ozdobou každého motoristického muzea, vyrazí o tomto víkendu 11. a 12. května do ostré závodní bitvy. Na Automotodrom Brno míří populární šampionát Histo Cup, který fanouškům nabídne exkurz do zlatých časů motorsportu.

VÍCE
Zeknova Carboniacup zavítal na úvod do Mostu
auta

Známé místo motoristických sportů Autodrom Most hostil letošní první závody Zeknova Carboniacupu. Seriál se letos přejmenoval na Zeknova Carboniacup kvůli problémům korejské značky s továrnou na pneumatiky, jenž byla partnerem loni a kterou zasáhl velký požár, a tak se pro letošní rok stala hlavním partnerem nová firma a to Zeknova, která také nabízí závodní pneumatiky.

VÍCE
Zeknova Carboniacup 2024 otevírá zítra sezónu v Mostě
auta

Nabité startovní listiny lákají diváky na první letošní závod Zeknova Carboniacupu v roce 2024. Nový hlavní partner Carboniacupu společnost Zeknova nahradila korejskou značku pneumatik Hankook, kvůli problémům ve výrobě závodních pneumatik. Garantem závodu v Mostě pak bude společnost Panattoni Czech, která buduje developerské stavby velkého charakteru a závod v Mostě bude mít název Panattoni Racing Day.

VÍCE
Kariéra Adama Kouta pokračuje
auta

Na pár otázek před sezónou bude odpovídat jezdec, který má za sebou nejen závody rychlých motokár, formulí, ale také minulou sezónu ve stáji Janík Motorsport v Hyundai TCR. Jezdcem je Adam Kout.

VÍCE
Carboniacup startuje do nové sezóny již v dubnu
auta

Další sezónu chystá pro fanoušky okruhového závodění seriál Carboniacup. Jedná se již o 14. sezónu v historii tohoto okruhového seriálu, kterou odstartujeme na Autodromu v Mostě. Zimní přestávka pomalu končí a jezdci se chystají do nové sezóny a na motorech dolaďují poslední nastavení před jarním výjezdem na letiště apod.

VÍCE
Plány JMT Racing a povídání o minulé sezóně
auta

Přečtěte si rozhovor s někým ze stáje, která zásobuje svými vozy okruhové závody v ČR. Jde o JMT a na naše dotazy nám odpovídal Jiří Koldinský.

VÍCE
Mičánek vyprodal kinosál se svým filmem o sezoně 2023
auta

Víc jak 200 diváků se přišlo podívat na veřejnou premiéru dokumentu o týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra v brněnském CinemaCity v Olympii.

VÍCE