Pedrosa se vrací do kolotoče MS!
silnice

Pětatřicetiletý Španěl se vrací do seriálu MotoGP po třech letech. Do závodu na okruhu Red Bull Ring nastoupí jako testovací jezdec rakouské KTM, kde plní od roku 2019 roli testovacího jezdce.

VÍCE
Viňales končí u Yamahy, podepíše u Aprilie?
silnice

Španělský jezdec Maverick Viňales se rozhodl po zvážení všech pro a proti ukončit své působení u továrního týmu Yamahy. Stane se tak po letošní sezóně, společně se na tom domluvili se šéfem Linem Jarvisem.

VÍCE
Filip Salač končí ve Snipers Teamu
silnice

Na jedné straně nejlepší životní výsledek v podobě druhého místa ve Velké ceně Francie, na straně druhé průběžně až třináctá pozice v tabulce šampionátu Moto3. Minulý víkend historicky poprvé pole position v kvalifikaci, a pak nedokončený závod. Filip Salač se rozhodl v sezóně jak na houpačce pro nový impuls – změnit tým.

VÍCE
Garett Gerloff nahradí Morbidelliho při Grand Prix Nizozemska
silnice

Americký závodník, který jezdí v šampionátu WSBK dostane fantastickou příležitost od Yamahy a představí se během nadcházejícího víkendu na okruhu v Assenu. V týmu Petronasu nahradí zraněného Franca Morbidelliho.

VÍCE
Gresini Racing od příští sezóny s Ducati
silnice

Italská stáj Gresini Racing se rozhodla po letošní sezóně odejít po 7 letech jako „tovární“ stáj od Aprilie. Jejich další kroky povedou k Ducati, se kterou dnes podepsali smlouvu na 2 roky. Posádku budou tvořit čistě italští jezdci Enea Bastianini a Fabio Di Giannatonio.

VÍCE
Salač si odvezl z Mugella pět bodů
silnice

V neděli 30. května vyvrcholil letošní šestý závod světového šampionátu silničních motocyklů. V závodě nechyběl v kategorii Moto3 Filip Salač, zástupce Snipers Teamu. Ten do závodu startoval z osmnáctého místa, po skvělém startu se bohužel propadl pořadím a cílem neuvěřitelně vyrovnaného závodu projel nakonec jako jedenáctý. Vzhledem k úmrtí jeho kamaráda Jasona Dupasquiera jsou bohužel dnešní výsledky zcela nepodstatné.

VÍCE
Jason Depasquier podlehl vážným zraněním
silnice

S velkým smutkem oznamujeme odchod Jasona Depasquiera do motocyklového nebe. Motocyklový závodník, který závodil v seriálu Mistrovství světa za německý tým Prüstel GP, měl ve včerejší kvalifikaci těžkou nehodu.

VÍCE
Ducati prodloužila s Millerem o jeden rok
silnice

Italská stáj Ducati prodloužila se svým stávajícím továrním jezdcem smlouvu do konce roku 2022. Australský jezdec tak má o své budoucnosti jasno. A co řekl k podpisu smlouvy?

VÍCE
Filip Salač stříbrný v Le Mans
silnice

V neděli 16. května vyvrcholil letošní pátý závod světového šampionátu silničních motocyklů. V závodě nechyběl v kategorii Moto3 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Ten do závodu startoval ze skvělého sedmého místa a hned v prvním kole se dostal do vedení. Cílem nakonec projel jako druhý a připsal si tak životní výsledek.

VÍCE
Fabio Quartararo nezískal svoji přezdívku El Diablo jen tak!
silnice

Skromný a úspěšný - Fabio Quartararo vypráví svůj příběh v nové epizodě ze série Come With Us! Přezdívku El Diablo není nezískal jen tak pro nic za nic. Pokud je právě teď některý jezdec na hranici geniality, rozhodně jím je Fabio Quartararo.

VÍCE