Salač odstartuje do závodu ze třetí desítky
silnice

Druhým dnem pokračoval letošní druhý podnik světového šampionátu silničních motocyklů MotoGP na okruhu Mandalika v Indonésii. Na trať opět vyjel v kategorii Moto2 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Na programu byl dnes poslední volný trénink a kvalifikace. Ve třetím volném tréninku byl Salač osmnáctý a musel tak do Q1. V té se mu nepodařilo postoupit a zítra ho čeká start z 23. pozice.

VÍCE
Salačovi se v pátečních trénincích nedařilo
silnice

Dnes odstartoval volnými tréninky program druhého závodu letošního seriálu MotoGP, který se odehraje na indonéském okruhu Mandalika. Nechybí zde ani kategorie Moto2 se stájí Gresini Racing, jejímž jezdcem je také český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filip Salač. Ten nenavázal na rychlé tréninky v prvním závodě a s novou tratí se zatím seznamuje.

VÍCE
Seriál MotoGP míří na nový okruh do Indonésie
silnice

Kolotoč Mistrovství světa silničních motocyklů bude již v pátek pokračovat druhým závodním víkendem letošní sezóny. Jezdci z prostředí MS tentokráte zavítají pro ně na zcela nový okruh Pertamina Mandalika International Street Circuit, kde se závody pojedou vůbec poprvé.

VÍCE
Bastianini šokoval Katar, Salač po pádu nedokončil
silnice

Včera se na okruhu Losail odjel první závod letošní sezóny Mistrovství světa silničních motocyklů. V kategorii MotoGP překvapil všechny italský jezdec Enea Bastianini, který dokázal zvítězit. Filip Salač bohužel při premiérovém startu v Moto2 nedokončil.

VÍCE
Seriál MotoGP startuje v Kataru
silnice

Již dnes na okruhu Losail odstartuje další sezóna seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů i s Filipem Salačem v kategorii Moto2. Na co se letos můžeme a na co naopak nemůžeme těšit? To se dozvíte v článku!

VÍCE
Filip Salač je na Katar připraven
silnice

Uplynulé dny byly pro českého reprezentanta ve světovém šampionátu silničních motocyklů a člena ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu ČR Filipa Salače ve znamení oficiálních testů nového motocyklu pro letošní sezónu. Společně se svým týmem Gresini Racing zkoušel novou techniku do kategorie Moto2 ve dnech 19.-21. února v portugalském Portimão. Tento oficiální test přes dva lehké pády přinesl do týmu dobrý pocit, všichni se cítí připraveni na úvodní závod sezóny v Kataru.

VÍCE
Salač má za sebou první testy Moto2
silnice

Druhý únorový týden pro byl českého reprezentanta ve světovém šampionátu silničních motocyklů a člena ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu ČR Filipa Salače ve znamení testů nového motocyklu pro letošní sezónu. Tím bude speciál týmu Gresini Racing v kategorii Moto2. Dvoudenní test ve španělském Jerezu dopadl dobře a tým i jezdec odjížděli spokojení.

VÍCE
Gresini Racing na startu Moto2 s českým pilotem
silnice

Po nezapomenutelné týmové prezentaci MotoGP dnes odhalujeme barvy našeho týmu pro kategorii Moto2. Fausto Gresini byl jedním z těch, který „střední“ třídu Moto2 propagoval tak, aby umožnila mladým pilotům ukázat světu svůj talent. Třída je ideálním odrazovým můstkem pro jejich budoucnost. Pro rok 2022 je i nadále vedoucím projektu Moto2 Luca Gresini.

VÍCE
Český závodník Salač má za sebou první test Moto2
silnice

O víkendu 19.-21. listopadu absolvoval český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filip Salač oficiální test na motocyklu kategorie Moto2. Do té přestupuje po letošní sezóně a bude hájit barvy známého italského týmu Gresini Racing. Víkendový test proběhl na okruhu Jerez ve Španělsku a Filipovi se dařilo. V konkurenci svých budoucích soupeřů zajel osmý nejrychlejší čas.

VÍCE
Filip Salač se po sezóně přesouvá do Moto2
silnice

Český jezdec Filip Salač přestupuje v nadcházející sezoně do silnější kubatury Moto2 a bude tak již pouze jediný krok od královské MotoGP. Smlouvu podepsal s italským týmem Gresini Racing, který pro našeho reprezentanta a člena ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky připraví motocykl značky Kalex.

VÍCE