Představení týmu Mission Winnow Ducati
silnice

Představení továrního týmu nesoucího název Mission Winnow Ducati proběhlo v italské Boloni. V průběhu akce byly představeny motocykly a jezdci Andrea Doviioso a Danilo Petrucci. Jezdecké duo, společně s manažery Claudiem Domenicalim a Luigim Dall´lgnou, představilo nové barvy motocyklu Desmosedici GP20, se kterými se italský tým představí ve světovém šampionátu MotoGP 2020.

VÍCE
Filip Salač představil novou motorku
silnice

Před několika dny proběhlo oficiální představení VNE Snipers Teamu, za který bude závodit v příští sezóně Filip Salač. Český závodník bude reprezentovat tým v kubatuře MOTO3, jeho novým týmovým kolegou bude italský jezdec Tony Arbolino.

VÍCE
Jakub Kornfeil ukončil profesionální kariéru
silnice

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil skončil v Mistrovství světa silničních motocyklů.

VÍCE
Iannoneho test na doping byl pozitivní
silnice

Italskému závodnímu jezdci, který startoval uplynulou sezónu za tovární tým Aprilie byla zastavena závodní činnost minimálně pro únorové testy v Sepangu.

VÍCE
Miller nechal vydražit svou helmu pro dobrou věc
silnice

Čtyřiadvacetiletý závodník Jack Miller získal za svou helmu ve veřejné aukci 18 000 dolarů, což je v přepočtu asi 290 000,-Kč. Veškerý výdělek z aukce míří na pomoc australským hasičům.

VÍCE
Skončí Valentino Rossi po sezóně 2020 v MotoGP?
silnice

Italskému závodníkovi, který se narodil v malebném městečku Urbino, vyprší po sezóně 2020 smlouva u továrního týmu Monster Energy Yamaha.

VÍCE
Co motivuje Filipa Salače po konci sezóny a kam směřuje?
silnice

Motivace, cesta za snem a neutuchající odhodlání. Tak by se daly popsat pocity z rozhovoru s největší českou motocyklovou nadějí současnosti. Čerstvě osmnáctiletý Filip Salač si letos připsal životní umístění v Moto3, změnil tým i motorku a už vyhlíží příští sezonu. Co ho posouvá stále kupředu a proč musel zapracovat na psychice?

VÍCE
Zarco nahradí u Avintie Abrahama
silnice

Francouzský jezdec, který v letošní sezóně odešel od továrního týmu KTM, bude od příštího roku jezdit v královské kubatuře MotoGP za tým Real Avintia Racing Team.

VÍCE
Viňales zůstává při testech neporažený
silnice

Španělský závodník, jezdící za tovární tým Monster Energy Yamaha MotoGP, opanoval dvoudenní testy na okruhu v Jerezu. Úřadující mistr světa Marc Marquez z týmu Repsol Honda si zajistil druhou příčku, v dvou denním testováním, i přes problémy s pravým ramenem.

VÍCE
Karel Abraham skončil v mistrovství světa
silnice

Karel Abraham, jeden z nejúspěšnějších českých závodníků ukončil, po vyhazovu od Avintie, své působení v mistrovství světa silničních motocyklů. Na jeho průřez kariérou v MS se podíváme v článku.

VÍCE