Filip Salač hodnotí uplynulý závod GP na Red Bull Ringu
silnice

Grand Prix Rakouska mistrovství světa silničních motocyklů o víkendu skončila na Red Bull Ringu. Závod třídy Moto3 byl ovlivněn mokrou tratí a Filip Salač doplatil na kontakty s ostatními soupeři. Po propadu na poslední pozici se pustil do stíhací jízdy.

VÍCE
Smůla pro Filipa Salače při Velké ceně České republiky
silnice

Dobře rozjetý víkend pro Filipa Salače v závodě skončil velice brzy, když ho v první zatáčce srazil jeden ze soupeřů. Tím pro něj zhasly všechny naděje na dobrý výsledek.

VÍCE
Filip Salač:
silnice

Filip Salač si pro domácí závod v Brně v dnešní kvalifikaci vybojoval start ze 14. místa a je tak nejlepším českým závodníkem. Zítra ho čeká start z páté řady, takže může být okamžitě v kontaktu s vedoucí skupinou.

VÍCE
Povedené páteční tréninky Filipa Salače
silnice

Jeden z nejdůležitějších víkendů celého roku - domácí Velkou cenu v Brně - zahájil český závodník Filip Salač velice dobrým výkonem. V prvním tréninku sice nebyl spokojený, ale v tom druhém si zlepšil náladu a den ukončil se ztrátou jen osmi desetin na nejlepšího.

VÍCE
Tiskovka před MotoGP ČR 2019
silnice

Tak už je to tady! Opět po roce se do Brna vrací kolotoč nejrychlejších strojů na dvou kolech MotoGP a celý podnik jako vždy otevírala tisková konference, která se odehrála ve čtvrtek 1. 8. 2019 na Hvězdárně a planetáriu na Kraví Hoře v Brně. Této konference se účastnili jak zástupci kraje a samosprávy, tak naši jezdci Jakub Kornfeil a Karel Abraham.

VÍCE
Jakub Kornfeil po Velké ceně Německa
silnice

Ve Velké ceně Německa na okruhu Sachsenring se náš závodník Jakub Kornfeil ukázal ve třídě Moto3 opět na čele závodu. Byla to skvělá podívaná na našeho jezdce bojujícího v první skupině. Co způsobilo jeho potíže a propad z čela se dozvíte v tiskové zprávě. Jakub také dodává, že se těší na domácí fanoušky při Velké ceně České republiky.

VÍCE
Hořkosladké pódium pro Kubu Kornfeila v Assenu
silnice

Úspěšný závodní víkend pro našeho závodníka Jakuba Kornfeila je dokonán. Ve Velké ceně Nizozemí předvedl obdivuhodný výkon, za který byl nakonec odměněn pódiovým umístěním. Jenže ve hře bylo mnohem víc.

VÍCE
MotoGP Katalánska byla pro Jakuba Kornfeila divočina
silnice

Jakub Kornfeil se kvalifikoval do Velké ceny Katalánska jako šestadvacátý. Díky penalizacím uděleným jeho soupeřům se na roštu posunul o čtyři místa. Stejně jako celý víkend byla úvodní kola závodu velkým trápením. Pak se ale náš jezdec posunul a dokonce zaznamenal bodový zisk za umístění v první desítce.

VÍCE
MotoGP ČR 2019: Automotodrom Brno vítá navýšení státní podpory
silnice

Vláda České republiky v pondělí 10. června 2019 rozhodla o navýšení příspěvku na konání Grand Prix České republiky. Výše státní podpory pro tento ročník bude činit 55 miliónů korun. Automotodrom Brno, a.s. vysoce oceňuje pozitivní přístup Vlády ČR k této prestižní sportovní události.

VÍCE
Pro Automotodrom Brno je záchrana GP České republiky prioritou
silnice

Letošní ročník Grand Prix České republiky opět provází nejistota související s financováním akce. Pořádající subjekt Spolek pro GP ČR Brno, jehož členy jsou Jihomoravský kraj a statutární město Brno, je připraven do rozpočtu Grand Prix přispět vyšším dílem. Jak vyplynulo z jednání Spolku a Automotodromu Brno, část závazků je ochoten převzít i Automotodrom Brno, byť není jedním z pořádajících subjektů.

VÍCE