MotoGP Katalánska 2018: Kornfeilův závod k vzteku!
silnice

Jediný český zástupce ve třídě Moto3 Jakub Kornfeil zažil při Velké ceně Katalánska víkend plný turbulencí. Po excelentních volných trénincích následovala nepodařená kvalifikace a víkend pro Jakuba skončil také nešťastným průběhem závodu.

VÍCE
MotoGP Barcelona 2018: Kornfeilovi chyběl kousíček štěstí
silnice

Sedmá zastávka šampionátu MotoGP tentokrát zamířila do Španělska. Na čerstvě přeasfaltovaném okruhu v Barceloně se v pátečních trénincích blýskl náš zástupce v Moto3 Jakub Kornfeil, který byl jedním z kandidátů na přední příčky také v kvalifikaci.

VÍCE
MotoGP 2018: Hořké Mugello pro Kubu Kornfeila
silnice

Velká cena Itálie 2018 na okruhu v Mugellu zůstane v paměti Jakuba Kornfeila zapsaná jako extra nepodařená. Náš závodník měl skvělé volné tréninky. V kvalifikaci se mu ale nevedlo a stejné to bylo bohužel také v závodě.

VÍCE
Letec Kuba Kornfeil hitem internetu
silnice

Počet startů Jakuba Kornfeila se dnešním závodem ve Francii vyšplhal na 150. Kubajz startoval z nejlepší startovní pozice v kariéře a celý závod bojoval o vítězství.

VÍCE
MotoGP Francie 2018: Kornfeil bojoval o vítězství
silnice

Stopadesátá velká cena, do které Jakub Kornfeil nastoupil, je u konce a už teď o ní mluví celý svět. Nejen kvůli skvělému výkonu, který Jakub předvedl, ale také díky bravurnímu zvládnutí dramatické situace dvě kola před cílem.

VÍCE
MotoGP Francie 2018: Kornfeil v životní kvalifikaci druhý
silnice

Kvalifikace a Jakub Kornfeil letos nejdou příliš dohromady. V pátém podniku sezóny na okruhu Bugatti ve francouzském Le Mans ale Kubajz toto prokletí prolomil a zajel svou životní kvalifikaci.

VÍCE
Kuba Kornfeil v Jerezu 2018 osmý
silnice

Kvalifikací na Velkou cenu Španělska si Jakub Kornfeil opět moc nepomohl. V závodě ovšem předvedl další pěkný výkon a nakonec z první evropské Velké ceny letošního roku odváží cennou top ten a důležité body.

VÍCE
Kuba Kornfeil na startu španělské MotoGP v šesté řadě
silnice

Okruh Jerez de la Frontera se před zahájením první evropské zastávky šampionátu MotoGP dočkal velké pocty. Nově ponese jméno legendárního šampióna Ángela Nieta. Sobotní program patřil kvalifikacím, kde český závodník Jakub Kornfeil zápasil nejen se soupeři, ale také s alergií.

VÍCE
MotoGP US 2018: Šťastný konec pro šťastného Kubajze Kornfeila!
silnice

Start až ze třetí desítky mu nedával příliš nadějí. Jakub Kornfeil se ale ve Velké ceně Ameriky vybičoval ke skvělému výkonu a z boje ve skupině jedoucí o stupně vítězů nakonec odváží nejlepší výsledek sezóny. Jakub ve své stíhací jízdě získal čtyři pozice již během prvního kola. Ve stejném tempu pokračoval také v dalším okruhu a po třetím minutí startu a cíle okruhu Circuit Of The Americas už atakoval nejlepší desítku.

VÍCE
Jakub Kornfeil přivezl z Argentiny dva body
silnice

Jakub Kornfeil si řádnou porci bodů ke svým pětadvacátým narozeninám nenaděllil. Byť z Velké ceny Argentiny odváží body, na větší příděl si bude muset počkat. Kornfeil se v úvodu závodu propadl. Kvůli úhybnému manévru přišel o několik pozic a musel tedy dohánět manko až ze třetí desítky startovního pole.

VÍCE