Ohlasy Filipa Salače po thajském závodě
silnice

V thajském Buriramu v neděli vyvrcholila 15. Grand Prix letošní sezóny MotoGP. Na programu byly závody, kde si Filip Salač připsal mistrovské body za 11. místo.

VÍCE
Nastavení motorky ovlivnilo Salačův závod v Aragónu
silnice

Filip Salač hodnotí nedělní závod při Grand Prix v Aragónu. Na začátku se pohyboval v Top10, ale poté přišly problémy s motorkou a po dobře rozjetém víkendu nakonec nezískal výsledek, jaký si přál. Přesto si stále odváží více pozitivních věcí, než negativních.

VÍCE
Filip Salač se umístil v nejlepší desítce
silnice

Po sobotním nejlepším kvalifikačním výsledku letošní sezóny si Filip Salač připsal na své konto nejlepší závodní výsledek kariéry, když při Grand Prix San Marina a riviéry Rimini získal deváté místo.

VÍCE
Jakub Kornfeil oficiálně u týmu RBA BOÉ Skull Rider
silnice

Český jezdec z Rohatce u Hodonína a stálice kategorie Moto3 Jakub Kornfeil bude i v příští sezóně jezdit v nejslabší kategorii mistrovství světa. Jeho domluva s novým týmem je již oficiální!

VÍCE
Husqvarna se vrací do seriálu Grand Prix
silnice

V roce 2020 se do seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů vrátí na scénu továrna Husqvarna, která ovšem spadá pod rakouskou KTM. Značka Husqvarna se v seriálu MS představila již v roce 2014 a 2015.

VÍCE
Jakub Kornfeil chce zůstat stále v Moto3
silnice

Český závodník Jakub Kornfeil plánuje i v nadcházejícím roce závodit v nejslabší kubatuře Mistrovství světa silničních motocyklů. Kornfeil se ovšem po třech letech rozhodl odejít z německého týmu Prüstel GP.

VÍCE
Filip Salač bude členem nového týmu
silnice

Český závodník Filip Salač přestupuje pro rok 2020 do týmu VNE Snipers, který patří ve třídě Moto3 v mistrovství světa silničních motocyklů k nejlepším.

VÍCE
F. Salač z Moto3: Na motorce jsem začal jezdit dřív než na kole
silnice

V sedmnácti letech se pohybuje v prostředí, o kterém teenageři v jeho věku jenom sní. Na motorce seděl závodník Filip Salač dřív než na kole. Mezi zkušenějšími protivníky funguje se stejnou jistotou, s jakou vede svůj stroj po okruzích v kategorii Moto3. Ale ví, že za úspěchem stojí velká dřina, a nezapomíná ani na zadní vrátka.

VÍCE
Filip Salač závodil na okruhu Silverstone
silnice

Mistrovství světa silničních motocyklů o uplynulém víkendu pokračovalo závody ve Velké Británii. Dlouhý a široký okruh Silverstone byl pro Filipa Salače novým, což bylo pro českého jezdce náročné i vzhledem k nalezení správného nastavení motorky.

VÍCE
Filip Salač hodnotí uplynulý závod GP na Red Bull Ringu
silnice

Grand Prix Rakouska mistrovství světa silničních motocyklů o víkendu skončila na Red Bull Ringu. Závod třídy Moto3 byl ovlivněn mokrou tratí a Filip Salač doplatil na kontakty s ostatními soupeři. Po propadu na poslední pozici se pustil do stíhací jízdy.

VÍCE