Filip Salač se po sezóně přesouvá do Moto2
silnice

Český jezdec Filip Salač přestupuje v nadcházející sezoně do silnější kubatury Moto2 a bude tak již pouze jediný krok od královské MotoGP. Smlouvu podepsal s italským týmem Gresini Racing, který pro našeho reprezentanta a člena ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky připraví motocykl značky Kalex.

VÍCE
Andrea Dovizioso se vrací do MotoGP – nahradí Morbidelliho
silnice

Návrat jako hrom! Ano, hovořilo se o tom dlouho, že pokud Franco Morbidelli přestoupí do továrního týmu Yamahy, tak jeho místo z 95% zaujme Andrea Dovizioso. A je tomu skutečně tak. Ve čtvrtek to tým Petronasu společně se zástupci Yamahy posvětil na okruhu v Misanu.

VÍCE
Morbidelli podepsal v MotoGP s tovární Yamahou do roku 2023
silnice

Očekáváné se stalo skutečností! Žák Valentina Rossiho, Franco Morbidelli, podepsal s továrním týmem Yamaha Factory Racing MotoGP smlouvu do konce roku 2023. Za tovární tým bude závodit společně se svým bývalým stájovým kolegou Fabiem Quartararem.

VÍCE
Viňales bude v roce 2022 krotit Aprilii
silnice

Španělský motocyklový jezdec, který závodí od sezóny 2015 v seriálu MotoGP, pojede příští rok v továrním týmu italské Aprilie. Bude se tak jednat o třetí tovární stáj, za kterou Španěl bude v MotoGP závodit.

VÍCE
 MotoGP na Nova Sport a Voyo dalších pět let
silnice

Nova Sport a videoportál Voyo budou i nadále vysílat nejprestižnější motocyklový šampionát planety – Mistrovství světa silničních motocyklů. Skupina Nova prodloužila smlouvu na vysílání MotoGP v Česku a na Slovensku do roku 2026. Nova Sport vysílá MotoGP™ nepřetržitě už 13 let a minimálně dalších 5 let tomu nebude jinak.

VÍCE
Multišampion Rossi po sezóně skončí v MotoGP
silnice

Valentino Rossi po letošní sezóně opustí kolotoč Mistrovství světa silničních motocyklů. Rodák z italského Urbina začínal závodit v MS v již v roce 1996 ve třídě do 125cm3 a za celou kariéru napříč všemi kategoriemi získal 9 titulů mistra světa. Na průřez jeho kariérou se podíváme v článku.

VÍCE
Crutchlow nahradí u Petronasu zraněného Morbidelliho
silnice

Testovací jezdec japosnké továrny Cal Crutchlow nahradí u malajského týmu Petronas Yamaha SRT zraněného Franca Morbidelliho po dobu tří následujících Velkých cen.

VÍCE
Pedrosa se vrací do kolotoče MS!
silnice

Pětatřicetiletý Španěl se vrací do seriálu MotoGP po třech letech. Do závodu na okruhu Red Bull Ring nastoupí jako testovací jezdec rakouské KTM, kde plní od roku 2019 roli testovacího jezdce.

VÍCE
Viňales končí u Yamahy, podepíše u Aprilie?
silnice

Španělský jezdec Maverick Viňales se rozhodl po zvážení všech pro a proti ukončit své působení u továrního týmu Yamahy. Stane se tak po letošní sezóně, společně se na tom domluvili se šéfem Linem Jarvisem.

VÍCE
Filip Salač končí ve Snipers Teamu
silnice

Na jedné straně nejlepší životní výsledek v podobě druhého místa ve Velké ceně Francie, na straně druhé průběžně až třináctá pozice v tabulce šampionátu Moto3. Minulý víkend historicky poprvé pole position v kvalifikaci, a pak nedokončený závod. Filip Salač se rozhodl v sezóně jak na houpačce pro nový impuls – změnit tým.

VÍCE