GP Emilia-Romagna: Tovární Yamaha slaví zásluhou Viňalese první letošní vítězství
silnice

Včera se na okruhu Marca Simoncelliho odjel další závod Mistrovství světa silničních motocyklů. Z prvního vítězství, v letošní sezóně, se radoval Španěl Maverick Viňales. Na startu nechyběl ani český jezdec Filip Salač, ten skončil ovšem těsně za bodovanou patnáctkou. V kategorii MotoE se představil i Jakub Kornfeil.

VÍCE
Necelá sekunda dělila Salače od bodu
silnice

Osmým letošním podnikem seriálu MotoGP byl v neděli 20. září 2020 druhý závod v italském Misanu. Souboje na známém Misano World Circuit Marco Simoncelli svedla samozřejmě i kategorie Moto3, ve které má Česká republika svého zástupce v podobě osmnáctiletého Filipa Salače soutěžícího v barvách Rivacold Snipers Team. Po nevydařeném minulém víkendu se na tomto okruhu snažil napravit svou reputaci a získat další body do tabulky seriálu. Nakonec skončil šestnáctý o 0,084 sekundy za bodovaným umístěním.

VÍCE
Závod v Misanu se Salačovi nevydařil
silnice

Sedmým letošním podnikem seriálu MotoGP byl v neděli 13. září závod v italském Misanu. Souboje na známém Misano World Circuit Marco Simoncelli svedla samozřejmě i kategorie Moto3, kde má Česká republika svého zástupce v podobě osmnáctiletého Filipa Salače soutěžícího v barvách Rivacold Snipers Team.

VÍCE
GP Štýrska: Dva se perou a Oliveira se směje
silnice

Včerejší již šestý závod Mistrovství světa silničních motocyklů dokázal překvapivě vyhrát portugalský jezdec Miguel Oliveira na satelitním stroji KTM. V kategorii Moto3 dojel na bodech i český jezdec Filip Salač.

VÍCE
Dramatickou Grand Prix Rakouska vyhrál Dovizioso s Ducati
silnice

Na okruhu Red Bull Ring dnes jezdci odjeli již čtvrtý závod Mistrovství světa silničních motocyklů po koronavirové pauze. Stejně jako v loňském roce, tak i letos vyhrál závod MotoGP Ital Andrea Dovizioso, když zvládl nejlépe restart závodu z důvodu velké nehody. V kategorii Moto3 se představil i Filip Salač, který cíl závodu neviděl.

VÍCE
MotoGP se letos vrátí do Portugalska!
silnice

Jezdci Mistrovství světa silničních motocyklů se mohou těšit na návrat do Portugalska, a to na okruh v Portimau. MS se sem vrací po dlouhých 8 letech, kdy se naposledy jelo na okruhu Estoril.

VÍCE
Binder se svojí KTM šokoval v Brně a zvítězil!
silnice

Dnešní závodní den se zlatým písmem nesmazatelně zapíše do dějin rakouského výrobce KTM, a to když Brad Binder dokázal získat, v kategorii MotoGP, premiérové vítězství pro tuto značku. V závodě kategorie Moto3 se představil i český jezdec Filip Salaš, kterému se ovšem závod nepovedl.

VÍCE
Kornfeil součástí MotoE ve Španělsku, seriál bude pokračovat v Misanu
silnice

Dva závodní víkendy v řadě má za sebou Jakub Kornfeil, co by stálý účastník kompletního šampionátu třídy MotoE pod hlavičkou MotoGP. A mezitím co ten první byl určený zvykání si na zcela nové prostředí, tak v tom druhém si český jezdec již připsal na své konto první bodový zisk za 12. místo.

VÍCE
Brněnská GP bude letos bez diváků, lístky zůstanou v platnosti na příští rok
silnice

Letošní Grand Prix ČR se kvůli přísným opatřením proti šíření nemoci Covid-19 pojede bez účasti diváků a přísnému režimu se nevyhnou ani zaměstnanci okruhu či samotní jezdci a členové týmů. Fanoušci se však mohou v rámci čtvrtečního pre-eventu těšit na besedu s osobnostmi motocyklového sportu či autogramiádu přímo v centru Brna.

VÍCE
Velká cena v centru Brna - bohatý doprovodný program MotoGP
silnice

Grand Prix České republiky letos bohužel bude bez diváků, ale když nemůže fanoušek na Masarykův okruh, dorazí Masarykův okruh k fanouškovi. Ve čtvrtek 6. srpna si zájemci mohou užít besedu s osobnostmi motocyklového sportu v brněnském kině Scala. Vstup na akci je zdarma.

VÍCE