Salač je se čtyřmi body z Barcelony spokojený
silnice

Velkou cenou Katalánska pokračovalo na okruhu v Barceloně mistrovství světa silničních motocyklů. Pro Filipa Salače je to vlastně domácí podnik, protože se na letošní sezónu do Barcelony přestěhoval, aby mohl využít maximum času na trénink. Závodní víkend na barcelonském okruhu zahájil český jezdec týmu Marc VDS Racing Team dobrými časy, v sobotním tréninku si vybojoval přímý postup do druhé části kvalifikace, ve které obsadil sedmnácté místo. Závod kategorie Moto2 dokončil na 12. pozici.

VÍCE
Salač absolvoval první ostré testy v novém týmu
silnice

Ve druhé polovině loňského roku podepsal Filip Salač dvouleté angažmá u špičkového týmu ELF Marc VDS Racing. Po zimní přestávce nastoupil v nových barvách do dvou předsezónních testů v Portugalsku a Španělsku. První zajeté časy a minimální časové rozdíly ihned naznačily, že nás čeká velmi atraktivní sezóna a špička kategorie Moto2 bude znovu extrémně vyrovnaná.

VÍCE
MotoGP v Argentině je zrušeno!
silnice

FIM, IRTA a Dorna Sports potvrdili, že se MotoGP v Argentině v roce 2024 nepojede.

VÍCE
Salač je po prvních testech s Marc VDS spokojený!
silnice

Ještě včera bojoval v závěrečném závodu kategorie Moto2 o poslední mistrovské body, dnes už testoval v barvách ELF Marc VDS Racing Team. Filip Salač přechází do špičkového zázemí, kde má podepsaný kontrakt na dva roky a může tak naplno využít nejen svoje schopnosti, ale také zkušenosti týmu, který má na svém kontě tři světové tituly.

VÍCE
Filip Salač se ve Valencii rozloučil se sezónou i týmem
silnice

Do závěrečného závodu letošní sezóny v kategorii Moto2 startoval Filip Salač ze třetí řady. Měl nakročeno k dobrému výsledku, ale veškeré naděje padly v první pravotočivé zatáčce úvodního kola. Český jezdec se připletl k hromadnému pádu Garcii, Guevary a Viettiho. Vyhnul se sice střetu, ale za cenu výjezdu hluboko do kačírku. Propadl se až na 28. místo a následující stíhací jízdou se protlačil na konečnou sedmnáctou pozici.

VÍCE
MotoGP má ráda divočinu
silnice

K poslední velké ceně Katalánska by se hodila slova dědy Homolky: „Ježíš, Ludvo, ty jsi přišel o moc, to byl závod, to jsi neviděl, člověče, to byl koncert, to byla filharmonie…" Asi takhle bych popsal klání všech tří tříd na okruhu Catalunya v Montmeló během jedenácté GP sezóny. Jako by se Španělé chtěli ukázat, kdo je na domácím pískovišti pánem a současně, kdo je králem Španělska, promiňte Katalánska.

VÍCE
Filip Salač přestupuje do týmu ELF Marc VDS Racing Team
silnice

Filip Salač podepsal na dva roky smlouvu se špičkovým týmem ELF Marc VDS Racing Team. Pro mnohé bude tato zpráva velkým překvapením, ale v zákulisí Moto2 se o přestupu Filipa Salače už nějaký čas hovořilo. O našeho jediného zástupce v Mistrovství světa silničních motocyklů je velký zájem a nabídky přišly z několika týmů. Nebylo to tedy jednoduché rozhodování, ale volba nakonec padla na špičkový tým Marc VDS, který má na svém kontě už tři světové tituly v kategorii Moto2.

VÍCE
Salač dojel na Sachsenringu třináctý
silnice

Startem z páté řady zahájil dnes na Sachsenringu závod kategorie Moto2 Filip Salač. Český jezdec týmu QJ MOTOR GRESINI RACING získal po startu dvě pozice a nějaký čas jezdil osamocený na dvanácté příčce. Pak se za něho zavěsilo trio Roberts, Baltus a Ogura. Filip bojoval o svou pozici nejprve s Robertsem a později s Baltusem, který se před našeho jezdce nakonec prosadil. Víkend na Sachsenringu zakončil Filip Salač na bodovaném 13. místě.

VÍCE
Salač bere další TOP10
silnice

Na španělském okruhu v Jerezu bylo dnes příjemněji než včera. Šestadvacet stupňů je pro jezdce i motocykly mnohem snesitelnější teplota. Filip Salač otevíral na startovním roštu pátou řadu a vydařený závod dokončil na devátém místě. Průběžně drží v kategorii Moto2 šestou pozici.

VÍCE
Filip Salač zítra odstartuje z páté řady
silnice

Na diváckých tribunách okolo španělského okruhu Jerez bylo už dopoledne vidět velké množství deštníků. Důvodem však nebyly dešťové kapky, ale na duben nezvykle vysoké teploty, které v jižní části Španělska panují. Filip Salač se po třetím volném tréninku posunul na osmé místo, které mu zaručilo přímý postup do druhé části kvalifikace. Kvalifikační patnáctiminutovku dokončil na 13. místě a do zítřejšího závodu odstartuje z páté řady.

VÍCE