Představení týmu Yamaha Petronas SRT
silnice

Nový rok, nový tým, nové dobrodružství. I tak by se dala popsat situace, ve které se letos ocitá devítinásobný mistr světa Valentino Rossi, který pojede poprvé v satelitním týmu Yamahy. Stájovým kolegou Itala bude jeho žák a učeň Franco Morbidelli.

VÍCE
Zemřel Fausto Gresini
silnice

Ital Fausto Gresini prohrál ve věku šedesáti let boj s koronavirem. Dvojnásobný mistr světa třídy 125 ccm po své závodní kariéře založil úspěšný tým Gresini Racing. Z motocyklového světa tak odešla další významná osobnost.

VÍCE
Tovární Honda představila zbarvení a jezdecké složení pro sezónu 2021
silnice

Tovární tým Repsol Honda představila svůj tovární tým, za který v letošní sezóně pojedou dva španělští jezdci, a to ostřílený matador Marc Márquez a nováček v týmu, nikoliv v MotoGP, Pol Espargaró.

VÍCE
GALERIE: Průřez motocykly Yamaha Factory Racing
silnice

Minulý týden představila Yamaha svůj tovární tým Moto GP, který budou v letošním roce reprezentovat Maverick Viñales a Fabio Quartararo. Pojďte se podívat, jak se tovární motocykly v průběhu let 2002-2021 měnily. Jaký ročník se vám nejvíce líbí?

VÍCE
Nakagami pojede po boku Alexe Márqueze
silnice

Japonský závodník Takaaki Nakagami chce v letošní sezóně bojovat o umístění na pódiu. Bude závodit v barvách LCR Honda po boku Alexe Márqueze. Pro nynější sezónu si rozhodně nedává malé cíle.

VÍCE
Alex Márquez v novém týmu a v nových barvách!
silnice

Bratr slavnějšího bratra Marca Márquze, Alex, dnes představil se svým novým týmem LCR Honda Team nové závodní zbarvení pro letošní sezónu.

VÍCE
KTM představila svůj tovární i satelitní tým
silnice

Rakouská továrna KTM, která se každoročně prezentuje v seriálu MotoGP velice dobrými umístění, představila oba dva své týmy, které pojedou v nejsilnější třídě Mistrovství světa.

VÍCE
Ducati Lenovo Team ukázal barvy letošní sezóny
silnice

Jack Miller a Francesco Bagnaia se pro letošní rok stali továrními piloty italské stále Ducati, které v letošní sezóně ponese název Ducati Lenovo Team. Letošní představení proběhlo trochu netradičně, když nemohla proběhnout prezentace s novináři, v Ducati připravili třicetiminutové video. Pojďte se podívat na boloňské rakety!

VÍCE
Marini & Bastianini = Avintia Esponsorama Racing
silnice

Zcela nová dvojice, zcela nové šance pro tento španělský tým. Od letošního roku budeme v tomto týmu vídat dva nováčky, kteří do kategorie MotoGP přišli z prostřední kubatury Moto2.

VÍCE
HRC Honda v MotoGP dalších pět let
silnice

Honda potvrdila pokračování v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP. Kontrakt prodloužila s Dornou až do roku 2026. V letošní sezóně bude hájit barvy továrního týmu Pol Espargaro #44 a jeho týmovým kolegou bude Marc Marquez #93, u kterého prozatím není potvrzeno, kdy se navrátí.

VÍCE