Mistři světa Bax-Musset oceněni na FIM Awards 2020-21
sidecarcross

Po dvou letech se znovu konal slavnostní ceremoniál FIM Awards, na kterém byli oceněni všichni motocykloví mistři světa za sezonu 2020 a 2021. Motocyklovou smetánku hostilo Monako v neděli 5.12.2021 a nechyběli zde ani sajdkárkrosoví mistři Etienne Bax a Nicolas Musset s promotérem šampionátu Martinem Beňou.

VÍCE
Adrian Peter mění spolujezdce
sidecarcross

Bronzový medailista letošního mezinárodního mistrovství ČR, němec Adrian Peter, se rozhodl změnit spolujezdce. Miroslava Zatloukala od příští sezóny nahradí belgičan Niki Debruyne.

VÍCE
Slavné jméno se vrací do kolotoče MS!
sidecarcross

Nizozemský talent Ijen Kops, který v minulém roce skončil na 18. místě v mistrovství světa, oznámil novinky v jeho týmu a při té příležitosti odtajnil jméno jeho nového spolujezdce. Do koloběhu světového šampionátu se tak vrací slavné jméno z 90. let!

VÍCE
Přebor ČR side, veterán a klasik 2021: Statistika a nej
sidecarcross

V posledním zhodnocení letošní sezony českého šampionátu v sajdkárkrosu se podíváme pod drobnohledem také na Přebor ČR a jeho tří kategorií, který přináší zajímavá čísla. Nikoliv vždy platilo, že posádky ovládající statistiky a nej se staly mistry. S výsledným pořadím zahýbaly totiž zranění nebo neúčasti, které stály kýžené body do konečné tabulky.

VÍCE
Sezona MMČR side 2021: Podrobná analýza, statistiky a nej!
sidecarcross

Po předcházejících článcích zaměřující se na jednotlivé posádky a jejich hodnocení přicházíme se souhrnnou analýzou, statistikou a nej momentů uplynulé sezony Mezinárodního mistrovství ČR v sajdkárkrosu. Snad již veškeré vášně ochladly a s čistou hlavou můžeme rozebrat, jaký byl letošní ročník 2021, v němž obhájili mistrovský titul bratři Boukalové. Pojďme se podívat, kdo vládl statistikám, kdo byl nejrychlejší, kdo získal nejvíce holeshotů nebo na jakou techniku jezdci nejvíce sázeli...

VÍCE
Pohled do zrcátka: PČR sajdkár, přebor veterán a přebor klasik
sidecarcross

Ruku v ruce s mezinárodním mistrovstvím ČR sajdkár jdou spojené třídy přeboru, veteránů a klasiků. Oproti velkému mistráku se hlavně jede kratší závod, ale i ten dovede nabídnout zajímavou podívanou.

VÍCE
Pohled do zrcátka: MM ČR sajdkár 2021
sidecarcross

Letošní sajdkárová sezóna je minulostí, některé posádky se s ní rozloučily symbolicky na svých domovských tratích, jiné pozvaly své kamarády a příznivce jen tak posedět a probrat úspěchy a neúspěchy. Někdo techniku již zazimoval, někdo chystá na jaro nové zbraně, jedni jedou v zajetých kolejích už několikátou sezónu a na někoho zase čekají nové výzvy… Zkrátka určitě se bude na jaře na co těšit, ale než se jej dočkáme, pojďme si v několika článcích připomenout tu právě skončenou sezónu.

VÍCE
Koen Hermans chce světový titul a využije k němu Nicolase Musseta!
sidecarcross

Světové eso Koen Hermans z nizozemského Hengela, který v letošní sezoně skončil na 4. místě v MS s Glenem Janssenem, se domluvil na příští ročník s francouzským spolujezdcem Nicolasem Mussetem. Se staronovým parťákem se chce pokusit o zisk titulu mistra světa!

VÍCE
Předběžný kalendář MS sajdkár 2022
sidecarcross

Aktuálně promotér světového šampionátu v sajdkárkrosu a FIM představili předběžnou podobu kalendáře na rok 2022. V termínové listině počítají se dvanácti Velkými cenami. Dvakrát seriál zavítá do České republiky. Premiérově budeme také hostit i atraktivní „Národy“ side a quad!

VÍCE
Varik-Kunnas dál pokračují ve spolupráci!
sidecarcross

Velice úspěšnou sezonu v mistrovství světa i Estonska má za sebou estonsko-finská dvojice Varik-Kunnas, která letos dosáhla na svá nejlepší umístění v kariéře. Spokojenost v týmu je patrná, i proto se oba jezdci dohodli na pokračování úspěšné spolupráce i v sezoně 2022.

VÍCE