Van Werven ulovil hvězdu do svého týmu!
sidecarcross

Zimní přestávka s sebou přináší čilý ruch na poli vyjednávání složení týmů na další sezonu. Zejména v zemích mistrů světa dochází k takovým obměnám často. Holanďan Gert van Werven již oznámil velkou změnu ve složení své posádky!

VÍCE
Zemřel Friedhelm Zabel
sidecarcross

Smutná zpráva dnes obletěla sajdkárkrosový svět. Zemřel tvůrce nejúspěšnějších a nejprodávanejších sajdkárkrosových motorů Friedhelm Zabel z Německa. Sajdkárkrosová komunita tak ztratila jednu ze svých výrazných osobností!

VÍCE
Konečně na štítě něco máme, říkají noví mistři republiky Boukalové
sidecarcross

I když posléze přiznávají, že pocity ze zisku titulu z podivné sezony mají rozporuplné. Věří však, že je v jejich silách všem ukázat, že ho mají právem, prozradili nám v obsáhlém interview oba závodníci. A co dalšího nám pověděli? Listujte dále!

VÍCE
Willemsen-Bax získávají nizozemský titul!
sidecarcross

Zhoršující se situace se šířením koronaviru v Nizozemsku donutila tamní motocyklovou federaci KNMV ke zrušení posledního závodu holandského mistrovství v sajdkárkrosu, který se měl jet v Oldebroek dne 24.10.2020. Jako u nás vítěze šampionátu určily odjeté předešlé podniky. Titul mezinárodního mistra Nizozemska tak získává domací dvojice Daniel Willemsen – Robbie Bax!

VÍCE
Na další sezonu se Boukalové upsali BO MOTOR OIL racing týmu!
sidecarcross

Zisk mistrovského titulu vynesl bratrům Boukalovým prodloužení spolupráce s Action BO Motor oil – Motoshop Příbram. Smlouvu podepsali na sezonu 2021, ve které budou opět hájit barvy BO MOTOR OIL racing týmu.

VÍCE
Vanluchene a van den Bogaart končí spolupráci!
sidecarcross

S překvapivým rozhodnutím přišla úspěšná belgicko-holandská posádka Vanluchene-van den Bogaart, mistři světa z roku 2018. Nedávno zveřejnili zprávu, že ukončí spolupráci ke konci roku!

VÍCE
Bratři Boukalové se stali mistry republiky 2020!
sidecarcross

Je za námi podivný ročník MMČR side a quad, který velmi ovlivnila celosvětová epidemie COVID-19. Plány na jeho odjetí vzaly za své. Zhoršující se epidemiologická situace u nás a s ní související vládní opatření proti šíření COVID-19 daly přítřž na pokračování tohoto seriálu. Tituly se tak rozdají na základě výsledků z odjetých tří závodů. Z nich vycházejí překvapiví mistři. V jubilejním 50. ročníku českého šampionátu v sajdkárkrosu získávají titul mistrů republiky bratři Jan a Pavel Boukalové! Ve čtyřkolkách putuje titul do Polska ke Kacperovi Mieszkowski!

VÍCE
Poslední závody MMČR side a quad zrušeny!
sidecarcross

Ani se nám pořádně česká sezona v sajdkárkrosu a quadcrossu nerozběhla, odjely se pouze tři závody, a je již kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru ukončena! Zbývající dva podniky v Březové nad Svitavou (17.10.) a v Horním Újezdě (24.10.) jsou zrušeny! Z průběžného pořadí se stává konečné.

VÍCE
3. MMČR side a quad Dobřany 2020 - foto Zdeněk Růžička
motocross sidecarcross

Z blátivého závodu v Dobřanech přinášíme obsáhlou fotogalerii od našeho redakčního fotografa Zdeňka Růžičky. Podívejte se, jakým bahenním peklem prošli všichni závodníci.

VÍCE
3.MMČR: Bahenní lázeň v Dobřanech ovládli jawisté!
sidecarcross

Letošní počasí si s námi pohrává. Nejinak tomu bylo na dalším podniku MMČR side a quad v Dobřanech v sobotu 26.září, kdy závodníci museli skousnout opravdu náročné podmínky – nepřetržitý déšť, silnou vrstvu bahna, obrovské kaluže a měnící se koleje. Vzhledem ke zhoršující se situaci kolem koronaviru startovní pole značně prořídlo o zahraniční týmy. V bahnitých závodech se tak nejvíce dařilo „jawistům“. Celkově zvítězili Černý-Chopin před premianty na republikovém pódiu Herclíky a dvojicí Šroler-Zářecký.

VÍCE