TZ: Po 21 letech se do Lokte nad Ohří vrací MISTROVSTVÍ SVĚTA v sajdkárkrosu
sidecarcross

Na legendární 1 586 metrů dlouhou trať v Lokti nad Ohří zamíří o víkendu 21. a 22. května kolotoč mistrovství světa FIM v sajdkárkrosu. Po úvodním podniku v holandském Markelu je na čele šampionátu dvojice Nizozemec Etienne Bax s českým spolujezdcem Ondřejem Čermákem, který bojuje o svůj první titul mistra světa. Na startu se mohou diváci těšit na rekordní počet 42 posádek v MS sajdkárkrosu a 25 jezdců v rámci doprovodného ME quadů.

VÍCE
Junior Side se jely v Podluhách
sidecarcross

Česká sajdkárová junior série pokračovala v sobotu 14. května. Tentokrát ve spojení s MX Mini Tomanon cupem v Podluhách. A opět se bylo na co dívat. Úchvatné souboje o každé umístění skvěle okomentovali známí motokrosoví spíkři Míra Šimek a Petr Maršálek.

VÍCE
Startovka na GP ČR v Lokti se hodně plní!
sidecarcross

Po hubeném minulém roce v počtu startujících se zdá, že se blýská na lepší časy! Startovní listina na 2. Velkou cenu do českého Lokte nad Ohří, která se pojede o víkendu 21.-22.5.2022, se zajímavě plní posádkami. Počty se už přehouply přes čtyřicítku! Dočkáme se po letech tvrdé a náročné kvalifikace?

VÍCE
Z kalendáře MS sajdkár vypadla další Velká cena!
sidecarcross

O čemž se delší dobu spekulovalo, se stává skutečností! Promotér světového šampionátu přichází s další úpravou jízdního řádu závodů Grand Prix. Z termínové listiny náhle vypadala Velká cena Nizozemska v Oss, která se měla jet 12. června... Náhradní závod za ni nebyl vypsán.

VÍCE
Rychlý pokec s krásnou sajdkárkrosařkou Celinou Jahn
sidecarcross

Sajdkárkros není zapovězen ani ženám! Druhý závod republiky sajdkár v Krásné Lípě budiž toho důkazem. Po roce se mezi českou elitou znovu ukázala talentovaná a krásná spolujezdkyně Celina Jahn z Německa v sajdkáře svého přítele Patricka Hengster. Co jí vedlo si zkusit velmi fyzicky náročný sport a jaké cíle si v něm klade, o tom všem jsme si příjemně popovídali.

VÍCE
Fotogalerie z MMČR side a quad v Krásné Lípě
sidecarcross

Stroje utichly, dobojováno... Své vítěze po víkendu zná Krásná Lípa a my z ní přinášíme obsáhlé fotogalerie dokumentující celou závodní sobotu. Můžete se těšit na živý ruch v paddocku či akční záběry přímo z tratě! Ohlédněte se ještě jednou za druhým podnikem českého šampionátu v sajdkárkrosu a quadcrossu v Krásné Lípě, kterou poctil svým startem čtyřnásobný mistr světa Etienne Bax s naším nejúspěšnějším spolujezdcem Ondřejem Čermákem!

VÍCE
Bax s Čermákem potvrdili v Krásné Lípě roli favoritů
sidecarcross

Druhým závodem pokračovalo MMČR sajdkár v Krásné Lípě u Chomutova. Největší divácký tahák – posádka Bax-Čermák splnili roli favoritů a bez problémů zvítězili v obou rozjížďkách.

VÍCE
POZVÁNKA: Čtyřnásobný mistr světa na 2. MMČR side a quad v Krásné Lípě!
sidecarcross

Český šampionát v sajdkárkrosu a quadcrossu pokračuje svým druhým dílem v Krásné Lípě u Chomutova již tuto sobotu 7. května. Velkým tahákem bude start čtyřnásobného mistra světa Etienna Baxe z Nizozemska s naším Ondřejem Čermákem. Přijměte srdečné pozvání a nenechte si takovou podívanou ujít!

VÍCE
Se stříbrným věncem odjíždějí Bax-Čermák z německého mistráku
sidecarcross

První květnovou neděli pokračoval německý šampionát v sajdkárkrosu v Kamp-Linfort, na němž startovala celá plejáda jezdců z mistrovství světa. O vítězství se přetahoval mistr s vicemistrem. Nakonec ho na svou stranu přiklonili Vanluchene-Bax před Bax-Čermák.

VÍCE
Sešlost legend na prvním mistráku v Mohelnici
sidecarcross

Nejen atraktivní závody nabídl úvodní podnik MMČR sajdkár, ale i možnost se potkat s bývalými a slavnými jezdci tohoto sportu, kteří se nesmazatelně zapsali do její historie. A kteří jimi byli?

VÍCE