MEDAILON: Švýcarská legenda a pětinásobný mistr Robert Grogg
sidecarcross

V historických tabulkách figuruje na druhém místě se ziskem pěti titulů Mistrovství Evropy a Poháru FIM, tehdejších předchůdkyní Mistrovství světa sajdkár. Nejslavnější období tohoto švýcarského jezdce je zasazeno právě do ranného desetiletí sajdkárkrosu do 70. let, kde sbíral jeden zlatý vavřín za druhým! S počtem vyhraných GP závodů se řadí na historické 4. místo. O něm jsme připravili menší medailonek, který dokresluje i dobové video z jeho závodní kariéry. Výraznou stopu zanechal i v bývalém Československu, kam se rád vracel na mezinárodní závody do Ouběnic.

VÍCE
Blýská se na lepší časy?
sidecarcross

Švýcarský motoklub Wila uvažuje, že by mezi prvními v Evropě uspořádal na své trati ve Schlatt závod švýcarského mistrovství v sajdkárkrosu již 25. dubna za dodržení přísných opatřeních. Jelo by se ale bez diváků!

VÍCE
Jaroslav Pokorný čeká další přírůstek do rodiny a vyhlíží závody
sidecarcross

Republiková stálice, Jaroslav Pokorný, bude již podruhé otcem! O radostnou novinu se podělil se svou ženou na sociální síti. Nyní hýří štěstím. I přes rozrůstající rodinu netají plány na comeback v sajdkárkrosu.

VÍCE
Co dělat, když se vám svlékne guma?
sidecarcross

Pokračovat dál nebo zastavit? To je, oč tu běží. Někdy se prostě na závodech sajdkár zadaří a nastane neočekávaná situace, na kterou musí jezdci bleskurychle reagovat. Nehoda, s kterou nikdo dopředu nepočítá, a přece se může stát. Historické fotografie z různých let jsou toho důkazem, že ani průkopníci v sajdkárkrosu neměli na růžích ustláno!

VÍCE
O Velikonocích hromadné tréninky ve Velké Británii a Nizozemsku
sidecarcross

I když zatím pandemická situace nedovoluje větší závody, v západních státech už díky zlepšení se konají první hromadnější akce, a to tréninky s vícero motorkami v motokrosových areálech. V britském Grittenhamu se sešla dokonce celá anglická špička v sajdkárkrosu a v nizozemském Halle byl uspořádán závod pro sajdkárkrosaře mladší 27 let!

VÍCE
Vícemistru světa se narodil syn!
sidecarcross

Špičkovému belgickému sajdkárkrosaři Marvinu Vanluchenovi, mistru světa z roku 2018 a vícemistru 2019, porodila jeho přítelkyně Tessa Declerck syna Bentleye! Oba jsou nyní šťastnými a hrdými rodiči.

VÍCE
Dva rodinné triumfy z Mohelnice dělí bezmála 24 let!
sidecarcross

Říká se, že jablko nepadá daleko od stromu. A u rodiny Černých to platí dvojnásob. Jak otec Miloš, tak jeho syn Lukáš spojili svoji kariéru se sajdkárkrosem a dosáhli mnohých úspěchů. Z jejich kariéry zaujme pojítko s tratí v Mohelnici, kde oba dokázali zvítězit. Oba jejich triumfy dělí 24 let a jsou spojeny s životními událostmi rodiny.

VÍCE
I Van Werven-van den Bogaart zakotvili ve Francii!
sidecarcross

Do tréninkového procesu se zapojuje čím dál více posádek. Do Francii vyrazila ladit formu nizozemská dvojice Gert van Werven a Ben van den Bogaart, která zajisté bude na mistrovství světa cílit na přední místa.

VÍCE
Wilkinson-Cuche tráví přípravu ve Španělsku!
sidecarcross

Ze světových týmů zacílila na jih Evropy také nově složená anglicko-švýcarská dvojice Brett Wilkinson a Maxime Cuche. Aktuálně vstřebává tréninkové dávky ve španělském prachu!

VÍCE
Do Francie si zajeli Peter-Zatloukal
sidecarcross

Sice i letos je komplikované vycestovat do zahraničí kvůli covidu, přesto sajdkárkrosové týmy nutnou „proceduru“ kontrol na hranicích podstupují. Nejvíce na ni doplácejí mezinárodní posádky, ač cesta existuje, jak nám ukázala nizozemsko-česká dvojice Veldman-Čermák, aktuálně trénující v Itálii. V podobných stopách šel i německo-český tandem Peter-Zatloukal, který si vybral slunnou Francii!

VÍCE