Zapadlá videa: Když ještě závodil předseda...
sidecarcross

Sezona se čím dál víc oddaluje, takže se nabízí jedinečná šance se podívat trochu více do historie a připomenout si zlaté časy i to, jak jsme byli mladí. Nedávno jsme objevili dvě starší videa z roku 2010, ve kterých figurují v hlavní roli Přemysl Hájek a Václav Hotový. Poslechněte si, jak odpovídali regionální novinářce na jejich výkony v kramolínském závodě.

VÍCE
Vzpomínka na největší úspěch českého sajdkárkrosu – GP Kivioli 2011!
motocross sidecarcross

Když už vzpomínáme a v předminulé fotogalerii jsme zakotvili v sezoně 2011, je třeba obsáhleji se podívat na největší úspěch českého sajdkárkrosu ve své historii, který zatím ještě nikdo nepřekonal. Dosáhli ho bratři Václav a Marek Rozehnalovi, několikanásobní mistři republiky s dlouhou šňůrou titulů v řadě. V české historii není úspěšnějších sajdkárkrosařů. Pojďme se ale podívat, jak se jim zlatý úspěch na GP Estonska v Kivioli dne 14. srpna 2011 podařil...

VÍCE
Svižným skokem do sezony 2011 – foto Růžička a Hejnal
motocross sidecarcross

Nyní máme nebývalou možnost se ohlédnout za minulými ročníky českého šampionátu a nejen jeho, jak s námi šel čas, kdo vše na závody jezdil a pomocí fotografií si připomenout léta minulá. V prvním sledu jsme pro vás připravili výběrovou fotogalerii ze sezony 2011, protože právě v ní jsme započali naši činnost na stránkách Motolevel.com.

VÍCE
Zrušen 1. závod MMČR side a quad v Sedlčanech!
sidecarcross

Aktualizace kalendáře závodů se dotkla i českého šampionátu v sajdkárkrosu a quadcrossu! Kvůli vzrůstajícímu šíření koronaviru a následných opatření vlády bylo rozhodnuto, že první závod nové sezony MMČR side a quad v Sedlčanech se ruší.

VÍCE
Úsměv, prosím! – foto Zdeněk Růžička
motocross sidecarcross

Na zvednutí dobré nálady jsme připravili velmi pozitivní galerii s výběrem snímků plných úsměvů z minulého ročníku MMČR side a quad. Podívejte se, jak nám to sluší, když se smějeme!

VÍCE
Tragická autonehoda u Bučovic!
sidecarcross

Bohužel přinášíme další smutnou zprávu do naší side komunity. Ve čtvrtek 12.3.2020 došlo k tragické autonehodě u Bučovic, při které vyhasly dva lidské životy. Jedním z nich byl i ten Lenky Smisitelové, která neodmyslitelně patřila do naší sajdkárkrosové rodinky.

VÍCE
Zemřel dlouholetý člen AMK Březové stráně
sidecarcross

V pondělí 9.3.2020 zemřel ve věku nedožitých 77 let Jaroslav Kříž starší, dlouholetý člen Automotoklubu Březovské stráně a otec sajdkárkrosařů Jaroslava a Libora Křížových. O smutné události informoval na svých stránkách zmíněný klub.

VÍCE
I kalendář MS sajdkár 2020 doznává změn!
sidecarcross

Promotér FIM Mistrovství světa v sajdkárkrosu musel zareagovat na nastalou světovou situaci ohledně celosvětového šíření koronaviru a na následná opatření vlád jednotlivých států. V kalendáři MS side udělal několik změn!

VÍCE
Také Belgie, Francie nebo IMBA ruší úvodní podniky...
sidecarcross

Postupně se přidávají další a další motocyklové federace, které ruší nebo odkládají první podniky v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru. K situaci se postavili také například v Belgii, Francii nebo organizace IMBA.

VÍCE
Evropou se ruší nebo odkládají závody...
sidecarcross

Opatření proti šíření koronaviru se dotýkají také pořádání podniků v sajdkárkrosu. V Německu už tamní organizátoři zrušili úvodní závod, který se měl jet 22.3. ve Schnaitheim. K razantnějšímu kroku přistoupili i v Nizozemsku, kde ruší všechny podniky do konce března.

VÍCE