Pozvánka na předposlední MMČR side a quad do Kramolína!
sidecarcross

Po prázdninách se znovu rozběhne seriál MMČR side a quad jednotlivců svým předposledním závodem, který bude hostit tradiční adresa v Kramolíně u Nepomuku v neděli 22.9.2019. Přijměte naše pozvání na bezpochyby atraktivní a napínavé jízdy troj- i čtyřkolových speciálů plné adrenalinu! Více info uvnitř článku!

VÍCE
Motoden v Benátkách se náramně povedl!
sidecarcross

Sajdkárkros klub Benátky nad Jizerou dává o sobě vědět nejen pořádáním seriálu Hobby cup, ale také dalšími akcemi pro veřejnost. A právě minulou sobotu 14.9.2019 zorganizoval MOTODEN zaměřený hlavně na děti. Z něj pak přinášíme pár fotografií od Vladimíra Černého s jeho postřehy. Podívejte se, jak to v Benátkách probíhalo.

VÍCE
Něco málo z GP GER Rudersberg 2019 od Zdeňka Růžičky
motocross sidecarcross

Náš redakční fotograf Zdeněk Růžička se na motorce vypravil na otočku na poslední podnik MS sajdkár do německého Rudersbergu, který se konal o uplynulém víkendu. Podívejte se na jeho jedinečné záběry, které se mu podařilo zachytit. Je to jen menší výběr, jelikož měl později problém s technikou. Co se zachovalo, stojí za zhlédnutí!

VÍCE
GP NĚMECKA: Kolenčík-Hejhal zakončují světovou pouť na 7. místě!
sidecarcross

Závěr světového šampionátu v sajdkárkrosu v německém Rudersbergu patřil Angličanům. Po kvalifikačním triumfu si Brown sen.-Chamberlain připsali i double vítězství v závodech GP. Stupně vítězů s nimi dále opanovali druzí Bax-Stupelis a třetí Vanluchene-van den Bogaart. Z českých posádek se velmi blýskli Kolenčík-Hejhal. Celkově jim patřila 7. příčka! Na body dosáhli také Hrochové a Peter-Zatloukal.

VÍCE
KVALI GP GER: Otec a syn Brownové ohromili Rudersberg!
sidecarcross

V sobotní kvalifikaci na GP Německa v Rudersbergu došlo k nevídané situaci. Otec a syn Brownové ovládli oba kvalifikační závody! Nejprve se z vítězství těšil Brown sen. s Chamberlainem, aby posléze ho napodobil jeho syn Jake Brown s Millardem. Českým dvojicím se vedlo rozdílně. Rozjetí Kolenčík-Hejhal se přímo kvalifikovali z 6. místa, Hrochové a Boukalové z poslední šance. Postup se povedl i německo-české dvojici Peter-Zatloukal.

VÍCE
13.GP FRA: V Dardon-Guegnon si Bax-Stupelis zajistili titul mistra světa!
sidecarcross

Již na předposledním závodě GP si Bax-Stupelis zajistili světový titul! Francouzský Dardon-Guegnon tak v neděli 8.9.2019 po první jízdě zažil korunovaci nových mistrů! U holandského týmu Bax následně propukla ohromná radost a oslava triumfu. Ostatně důvod ke slavení měla i česko-finská posádka Černý-Kunnas, která po skvělých výkonech si vybojovala top10!

VÍCE
KVALI GP FRA: Černý-Kunnas zajeli v top5!
sidecarcross

Do Francie se nyní zaměřuje zrak českého fanouška sajdkárkrosu, protože právě tam rozbila své stany světová karavana s dvěma českými posádkami. V Dardon-Guegnon, kde česká reprezentace před třemi roky získala bronz, se v sobotu 7.9.2019 odjel kvalifikační závod na nedělní GP Francie. Ovládly ho týmy Hermanse a Vanluchene. Z českých posádek se nejlépe vedlo prozatimní česko-finské dvojici Černý-Kunnas, která se vměstnala do top 5!

VÍCE
PREVIEW GP FRA: Černý vyrukuje s finským mitfárou!
sidecarcross

O nadcházejícím víkendu 7.-8.9.2019 nás čeká předposlední podnik MS sajdkár ve francouzském Dardon-Guegnon, kde se může rozhodnout o titulu mistra světa. Aktuální lídři Bax-Stupelis jsou mu hodně blízko. Budou slavit již ve Francii? Vše nám napoví následující závody GP! Na nich budou české barvy hájit i Vrátný-Kadečka a Černý s finským mitfárou Kunnasem.

VÍCE
Quadcrossař Zdeněk Poláček skončil na ME QUAD 2019 jako šestý!
sidecarcross

Evropský šampionát v quadcrossu dospěl do svého cíle na posledním podniku v chorvatské Mladině v neděli 1.9.2019, kam zavítala i solidní česká účast s trojlístkem jezdců. Zdeněk Poláček se vešel do top5, Jiří Kašpar skončil jako devátý a Jan Balšánek byl klasifikován jako dvanáctý. Titul mistra Evropy získal Estonec Kevin Saar.

VÍCE
Pozvánka na MOTODEN do Benátek nad Jizerou!
sidecarcross

Nadcházející týdny nás čeká plno motoristických akcí. V sajdkárkrosu to budou dva závody MS po sobě. Kromě nich bychom vám chtěli doporučit navštívit i jednu sice nezávodní, ale také plnou adrenalinu, spáleného benzínu a quadcrossových i sajdkárkrosových speciálů. Sajdkárkros klub v Benátkách nad Jizerou pořádá na své trati v sobotu 14.9.2019 tradiční MOTODEN. Určitě si ho nenechte ujít a za 14dni přijeďte do Benátek nad Jizerou!

VÍCE