JJD trénink Černý-Musil ve Stříbře - Josef Hejnal
motocross sidecarcross

Ani o Velikonocích nebyl ve Stříbře od motorů klid. Krásný víkend využilo mnoho motokrosařů (zejména z Německa), ale také sajdkárkrosařů k tréninku na svatopetrské trati. Následující fotogalerie je věnována týmu Černý-Musil. Podívejte se, jak se jim jezdilo ve velmi prašném Stříbře!

VÍCE
3.GP NIZOZEMSKA: Bodující Hrochové přicházejí na chuť písku!
sidecarcross

Sice písečný povrch není pro české posádky příliš oblíbený, přesto na něm bratři Hrochové dokázali zajet slušné výsledky na bodovaných pozicích. Na 3. GP Holandska v Oldebroek navázali na skvělé výkony z prvního závodu sezony v Lommelu. Celkem získali 4 body! Druhá našeho posádka, bratři Boukalové, na bodovanou top20 nedosáhla. Písečný Oldebroek pak ovládli podle předpokladů domácí šíbři, Bax-Stupelis. Druzí skončili Willemsen-Rostingt a třetí úřadující mistři světa Vanluchene-van den Bogaart.

VÍCE
V Benátkách probíhalo soustředění side a quad!
sidecarcross

Benátečtí jsou poslední dobou velmi aktivní. Po zorganizování 1. kola Bobeš cupu na své trati v Benátkách nad Jizerou uspořádali tentokráte soustředění pro disciplíny side a quad, které se konalo od 19. do 20.4.2019.

VÍCE
KVALI GP NED: Ani písek nezastavil české mládí!
sidecarcross

Světový šampionát v sajdkárkrosu se nezastaví ani o tomto víkendu. V sobotu 20.4.2019 se už rozhořela těžká kvalifikační bitva o místo v hlavních závodech GP Nizozemska, které se pojedou až na Velikonoční pondělí. Vstupenku na něj si zajistili obě české dvojice, bratři Boukalové i Hrochové!

VÍCE
Bobeš Cup zahájil sezonu!
sidecarcross

I letos se mohou sajdkárkrosaři a quadcrossaři těšit na další seriál, kde mohou poměřit své jezdecké síly. Po 1. podniku MMČR side a quad v Mohelnici dne 30.3.2019 otevřel svou sezonu také Bobeš cup, kde jsou zmíněné disciplíny vítané. Zahájen byl na tradiční trati pořadatelů v Benátkách nad Jizerou. Jak probíhal tamní závod a kdo zvítězil, si můžete přečíst níže!

VÍCE
GP ŠPANĚLSKA: Bratři Boukalové v elitní patnáctce!
sidecarcross

Větší příděl světových bodů si po srdnatých výkonech vybojovali bratři Boukalové na 2. Grand Prix Španělska v sajdkárkrosu, když se jim povedlo vtěsnat do elitní patnáctky světa! Stupně vítězů pak ovládli největší aspiranti na světový titul. Celkově zvítězil Hermans před druhým Baxem a třetím Vanluchenem.

VÍCE
KVALI GP ESP: V Talavera de la Reina se děly divy!
sidecarcross

Pouze malý počet posádek startoval v kvalifikačních závodech na GP Španělska v Talavera de la Reina v sobotu 13.4.2019. Vítězství si vybojovali Sanders-Kunnas v první skupině a ve druhé Brown-Chamberlain. Českým dvojicím, Boukal-Boukal a Kolenčík-Hejhal, se tolik nevedlo. Zdravotní stav na straně našeho druhého týmu nakonec nedovolí start v zítřejším závodě GP o body...

VÍCE
1.GP BEL: Bratři Hrochové vezou cenné 3 body z písečného Lommelu!
sidecarcross

Na úvodním podniku MS sajdkár, který se odehrával na nejtěžší pískové trati v belgickém Lommelu dne 7.4.2019, zaznamenali bratři Hrochové obdivuhodného výsledku. Přes náročné a na naše poměry nezvyklé závodní podmínek vezou 3 body za 19. a 20. místo! Stupně vítězů pak opanovaly belgicko-nizozemské týmy. Vítěz Vanluchene, druhý Willemsen a třetí Bax!

VÍCE
Sajdkárkrosové tréninky v Jiníně – foto Josef Hejnal
motocross sidecarcross

Krásné jarní počasí o víkendu přálo tréninkům na „motorce“. Jezdci sajdkárkrosu toho využili, aby si ozkoušeli novou MX trať v Jiníně u Strakonic, kde se pojede český mistrák o prvním víkendu v květnu. Sešlo se tedy více sajdkárkrosařů. Jestliže chcete vědět, jak lítali, podívejte se na fotogalerii níže!

VÍCE
Bratři Čermákové s BO Motor-oil vítali jaro!
sidecarcross

V sobotu 6.4.2019 se v Příbrami na Pichcích konala tradiční akce „Vítání jara“, kterou zavedli před lety bratři Čermákové a úspěšně v ní pokračují. Nyní ji pořádali společně s BO Motor-Oil Racing teamem, který tak představil jak širokou základnu závodníků má.

VÍCE