Jak to vypadá s českou špičkou?
sidecarcross

Na začátku sezony se českým divákům na závodech českého šampionátu představila vyrovnaná sedmice posádek na čele. Z nich ale postupně někteří vypadli pro zranění, takže jsme tím byli ochuzení o napínavé boje. Jaký je aktuální stav některých? S oficiálním prohlášením přicházejí dvojice Kolenčík-Hejhal a bratři Janouškovi. Více níže!

VÍCE
Tropické teploty sužují Evropu a sajdkárkrosaři závodí!
sidecarcross

Po nejextrémnější GP Lotyšska se v některých koutech Evropy odjely národní mistráky. O minulém víkendu si svůj šampionát odbyli v Německu a ve Velké Británii. Volný závod pak uspořádali v rakouském Nursch, kam se vydali i někteří čeští jezdci. Z těchto závodů přinášíme stručný přehled.

VÍCE
Best of GP Latvia Stelpe - foto Josef Hejnal
motocross sidecarcross

Podívejte se ještě jednou na uběhlou GP Lotyšska, která se jela o víkendu 28.-29.7.2018 ve Stelpe! Dosud nejxtrémnější závod sezony - velká horka kolem 35 stupňů, náročná trať se spoustou skoků a s písečným podkladem, vše dohromady dalo jezdcům sajdkárkrosu pěkně zabrat, že si sáhli na dno svých sil!

VÍCE
GP LOTYŠSKA: Ve Stelpe došlo na totální sajdkárkros s triumfem Hermanse!
sidecarcross

V neděli 29.7.2018 se v lotyšském Stelpe odehrávala další napínavá bitva o světové body za extrémních pomínek. V ní triumfovali Hermans-Musset před Baxem a Vanluchenem. Velmi se dařilo i českým posádkám. Čermákové skončili osmí, Hrochové čtrnáctí a Boukalové osmnáctí!

VÍCE
KVALIFIKACE GP: České posádky zítra do druhé řady na startu!
sidecarcross

Za parné soboty 28.7.2018 započala v lotyšském Stelpe kvalifikace MS sajdkár. Nízká účast zapříčila jen jednu kvalifikační jízdu o místa na startu. Tu vyhráli Bax-Stupelis. Z českých posádek se Čermákové umístili na 17. místě, Boukalové na 16. a Hrochové nedokončili pro poruchu na motoru.

VÍCE
PREVIEW GP Lotyšska: Co přinese nejskákavější GP ve Stelpe?
sidecarcross

Jen co závodní speciály sajdkár utichly v německém Strassbessenbachu, rozezní se týden na to v lotyšském Stelpe! Již o tomto víkendu 28.-29.7.2018 se koná další Velká cena v sajdkárkrosu na nejskákavější trati z celého seriálu. Jezdce tentokráte čeká plno rytmických pasáží a také písčitý povrch.

VÍCE
Best of GP Německa Strassbessenbach 2018 - foto Josef Hejnal
motocross sidecarcross

Podívejte se ještě jednou na nejlepší momenty, detaily, záběry, akce, emoce a na zachycenou úžasnou atmosféru 9. GP Německa, která se konala o uplynulém víkendu ve Strassbessnbachu!

VÍCE
Kolenčík po pádu v kvalifikaci ve Strassbessenbachu má naprasklá žebra!
sidecarcross

Nadějně rozjetou kvalifikaci na GP Německa měli Kolenčík-Hejhal, kteří sahali po přímém postupu. Jejich rozlet ale skončil těžkým pádem na dlouhé lavici, když se jim při dopadu zlomil rám. Zranění si přivodil řidič sajdkáry Petr Kolenčík. Více jejich vyjádření...

VÍCE
GP NĚMECKA: Willemsen se stává expertem na Strassbessenbach!
sidecarcross

Desetinásobný mistr světa Daniel Willemsen exceloval na 9. GP sidecarcross v německém Strassbessenbachu v neděli 22.7.2018, kde jen všechny znovu přesvědčil, že na tamní trati je prostě přeborník a vždy zde vyhrává. Bezkonkurečně tuto Velkou cenu zase ovládl. Senzačně se za ním umístil nejmladší pilot Veldman a třetí skončil Bax. Z českých dvojic se nejvíce věřilo Čermákům, kteří i přes start z druhé řady se vtěsnali do elitní desítky. Body berou i Boukalové!

VÍCE
Bratři Boukalové se kousli v kvalifikaci GP!
sidecarcross

Emoce cloumaly ve velmi vypjaté kvalifikaci GP Německa ve Strassbessenbachu v sobotu 21.7.2018. Podepsala se na ní letošní rekordní účast posádek. Jako na sinusoidě si připadal český fanoušek, který držel pěsti hned šestici českých posádek. Z nich postoupily Čermákové, Boukalové a Vejchoda-Zatloukal!

VÍCE