Mistrovství Evropy IMBA v roce 2020 komplet zrušeno!
sidecarcross

Ke kompletnímu zrušení celé sezony 2020 se rozhodli pořadatelé Mistrovství Evropy IMBA, jelikož situace v zemích, kde se jednotlivé podniky konají, není příznivá.

VÍCE
Původní termíny Březové a Bělé zrušeny
sidecarcross

Na nejbližší víkendy byly naplánované dva závody MMČR side a quad, a to v Březové nad Svitavou dne 30.5. a v Bělé u Jevíčka dne 14.6.2020. Pořadatelé ale v nastalé situaci, která panuje, museli přikročit ke zrušení těchto závodů v daných termínech. Oba si ale zažádali o odklad.

VÍCE
Český sajdkárkros se zase pomalu probouzí k životu...
sidecarcross

Uvolňování opatření české vlády proti šíření koronaviru COVID-19 se před několika týdny dotklo i motoristického sportu. V rámci hygienických pravidel jsou povoleny tréninky na venkovních tratích. Postupně tak své brány „krosákům“ otevíral jeden motoareál za druhým. Nyní se již v českých luzích a hájích zase ozývá hluk motorů!

VÍCE
OBRAZEM: 13. místo patřilo další rakouské posádce!
motocross sidecarcross

Již několikátým rokem se v českém mistráku objevuje další rakouská posádka, kterou tvoří Franz Umgeher a Andreas Rottensteiner. Minulá sezona se jim velmi vydařila, když ji dokončili na slušném 13. místě, a tak i jejich hodnocení je velice pozitivní. Podívejte se na obsáhlejší fotogalerii věnované těmto rakouským jezdcům.

VÍCE
OBRAZEM: „Sezona se nám povedla,“ shodují se Králíčkovi
motocross sidecarcross

Není žádným tajemstvím, že v sajdkárkrosu se hojně vyskytují bratrské posádky, které jsou také tím ve výhodě, co se týče sladění, a jsou také velmi úspěšné. Vzpomeňme jen na bratry Rozehnalovy či Čermákovy. Naopak méně vidíme posádku složenou otce se synem. Snad naposledy to byla slavná rodina Novotných. Podobného složení jsme se dočkali v minulé sezoně MMČR side, do které premiérově naskočili otec a syn Králíčkovi. A nevedli si špatně. Republiková top10 byla velmi blízko. Závodnický talent se tedy u nich nezapře.

VÍCE
Velké shrnutí a nej MS sajdkár 2019
sidecarcross

I přes zpoždění přinášíme tradiční analýzu a statistiku minulé sezony MS side 2019, ze které jsme vytáhli zajímavá data a čísla. Znovu si tak můžete minulou sezonu osvěžit a připomenout. Jestliže vás zajímá, kdo si podmanil statistiky, čím byl šampionát v minulém roce výjimečný nebo jak se vedlo početnému zástupu českých posádek, pak právě pro vás je následující přehledné shrnutí.

VÍCE
OBRAZEM: Premiérový start dvojice Šroler-Zářecký na MMČR!
motocross sidecarcross

Z úspěšné jízdy přeborem rovnou do republiky. Takový skok neváhala udělat posádka Šroler-Zářecký. Zápal pro věc jim nechyběl ani v jejich premiérové sezoně MMČR side 2019, kde si nejdříve zvykali, ale postupně už platili za velmi houževnaté soupeře. Ostatně zanechali skvělou vizitku a výsledek před hranicí top10! Přečtěte si, co nám ke své jízdě rokem 2019 řekli sami jezdci, a podívejte se na jejich fotogalerii níže!

VÍCE
Po dalších zrušených závodech kalendář MS side 2020 značně zeštíhlel!
sidecarcross

V souvislosti s celosvětovou pandemií COVID-19 a opatřením vlád jednotlivých zemí se kalendář MS sajdkár 2020 mění každým dnem. Po již několikáté aktualizaci musel promotér přikročit k další úpravě!

VÍCE
Další závod MMČR side a quad zrušen!
sidecarcross

Současná tíživá situace ohledně pandemie dopadá na plánované sportovní podniky čím dál více. Z kalendáře MMČR side si můžeme odškrtnout další podnik. Zrušen byl závod ve Stříbře, který se měl jet 24.5.2020!

VÍCE
FOTO: Počátky Japokry 1970-72
motocross sidecarcross

Na stránkách Japokra sidecarcross teamu, které patří Janu Polívkovi mladšímu, současnému sajdkárkrosaři a vítězi Přeboru ČR 2019, se nyní při odkladu sezony vzpomíná na zlaté časy československého sajdkárkrosu a jeho počátky. Samozřejmě, že fotky i vše kolem se točí kolem slavné rodiny Polívků. Starší toho rodu stavěl slavné sajdkárkrosové rámy Japokra, úspěšně závodil a nyní je nestorem slavného AMK Nepomuk s pořádáním světových závodů na trati v Kramolíně. V následující fotogalerii nabízí zpětné zrcátko do úplných začátků Jana Polívky staršího. Přesuneme se v čase do roku 1970!

VÍCE