Exkluzivní video z Grand Prix ČSSR v Ouběnicích 1989!
sidecarcross

Narazili jsme na další unikátní materiál ze slavných Ouběnic, které dříve platily za opravdovou Mekku sajdkárkrosu a kam ve své době směřovali desetitisíce diváků! Tentokráte přinášíme opravdu exkluzivní video z 2. Grand Prix ČSSR v Ouběnicích z roku 1989 od nizozemsko-belgických fanoušků – Jan van Bon a Luc van der Aa.

VÍCE
Česká špička se už chlubí novými stroji!
sidecarcross

Přes zimní přestávku je živo nejen v posilovnách a tělocvičnách, ale také v dílnách českých jezdců. Špička si už pořídila nové stroje a nyní je jako skládačku dává dohromady, aby byly připravené na první tréninky.

VÍCE
V Bělorusku se také jezdí sajdkárkros!
sidecarcross

O téhle zemi se v souvislosti se sajdkárkrosem málo mluví, ale i zde je tento sport zakořeněný a má své přívržence a nadšence. Dokonce v sezoně 2000 se objevilo v kalendáři mistrovství světa v sajdkárkrosu! Pravidelně se zde jezdí „národní“ šampionát. Pro letošní rok je již vydán jízdní řád s šesti termíny závodů. Na něj se můžete podívat níže.

VÍCE
Reprezentační výběr side a quad se připravoval na kempu v Srní
sidecarcross

V termínu 11.-14.1.2018 probíhalo reprezentační soustředění side a quad pod záštitou Autoklubu ČR v areálu hotelu v Srní. Vybraní jezdci z těchto disciplín podstoupili několikafázové tréninky v tělocvičně, na běžkách, v bazénu a posilovně s následnou rehabilitací. Od fundovaných trenéru se jim dostalo mnoho užitečných rad.

VÍCE
Pavel Peták pořádal jehněčí hody
sidecarcross

Minulý víkend byl plodný na oslavy sajdkárkrosařů. Po narozeninové oslavě Petra Kolenčíka v Havrani totiž druhý den pořádal jezdec z Přeboru ČR side Pavel Peták jehněčí hody, aby také s dvouměsíčním předstihem zapil své narozeniny.

VÍCE
Ve velkém stylu slavil třícítku sajdkárkrosař Petr Kolenčík!
motocross sidecarcross

Nováčkové Kolenčík-Hejhal vlétli do republiky jako čerstvé tornádo, které příjemně rozvířilo tamní sajdkárkrosové prostředí. Přesně takovou mladou a energickou krev bývalých úspěšných motokrosařích česká side scéna potřebovala. Za redakci Motolevel.com jsme se za nimi vydali do Havraně u Mostu, kam jsme jimi byli pozváni na narozeninovou oslavu Petra Kolenčíka.

VÍCE
Ohlédnutí za ruským sajdkárkrosem v sezoně 2017
sidecarcross

Největší mediální i divácká pozornost patří pochopitelně sajdkárkrosu v západní a střední Evropě, protože odtud pochází největší světová esa a mistři světa. Rádi bychom ale dali prostor i jiným lokalitám, o několik tisíc kilometrů vzdálených od tohoto epicentra. Tentokráte bychom nahlédli až za Ural. Dění na ruské scéně má totiž pod palcem náš spolupracovník Miroslav Šimek, který již dříve nám poskytl hodnotné materiály. Nyní pro vás zpracoval minulou sezonu v Rusku.

VÍCE
VIDEO z dronu: Trénink posádky Bax-Stupelis na americké půdě!
sidecarcross

Podívejte se na exkluzivní záběry z dronu na trénink mistrů světa Etienna Baxe a Kasparse Stupelise v Americe, kam vyrazili propagovat sajdkárkros. Během týdne už si vyzkoušeli několik vyhlášených tratí, včetně v Pala Raceway v Kalifornii.

VÍCE
Kalendář MMČR side a quad 2018 konečně spatřil světlo!
sidecarcross

Dlouhá doba čekání na kalendář českého šampionátu v sajdkárkrosu a quadcrossu pro sezonu 2018 je ukončena. Oficiálně byl zveřejněn na portálu sidemx.cz. Odteď si už i čeští a zahraniční jezdci zmíněných disciplín mohou plánovat letošní rok, který bude pro ně hodně nabitý! Kalendář totiž skýtá celkem osm zastaveních na vesměs již dobře známých závodištích. Novou lokalitou jsou pak Petrovice u Karviné!

VÍCE
Jak probíhá americká mise posádky Bax-Stupelis?
sidecarcross

Mistři světa v sajdkárkrosu Etienne Bax a Kaspars Stupelis už kroutí sedmý den v USA ve státě Kalifornia v Pala raceways. Jejich první dny začaly vskutku dobrodružně, kdy se stali svědky policejní přestřelky... Přes otřesný zážitek ale pokračují v misi. Na jejich sociálním vláknu můžete vysledovat, jak trénují na místní motokrosové trati a vzbuzují pozornost!

VÍCE