Po roční pauze je co dohánět, říka Ondřej Čermák
sidecarcross

Není již žádnou novinkou, že do koloběhu závodů v sajdkárkrosu se letos po delší odmlce znovu vrátí úspěšný a zkušený spolujezdec Ondřej Čermák. Na novou sezonu, v níž bude tvořit posádku s mladým holandským talentem Julianem Veldmanem, se intezivně připravuje. Fyzický trénink podstupuje zejména u nás a tréninky na sajdkáře se svým novým řidičem v Nizozemsku.

VÍCE
OBRAZEM: Bratři Boukalové v top3 MMČR side 2019
motocross sidecarcross

V konečném pořadí seriálu MMČR side 2019 se na třetí příčce umístili bratři Boukalové, kteří k ní dospěli vyrovnanějšími výkony než v předcházejících sezonách. Zlepšení přineslo své výsledky a zisk titulu druhých vícemistrů republiky. Nejen doma, ale i v zahraničí o sobě dala tato bratrská posádka vědět. Více o jejich sezoně 2019 naleznete uvnitř článku s rozsáhlou fotogalerií.

VÍCE
Český spolujezdec Miroslav Zatloukal trénoval v Holandsku
sidecarcross

Tréninkové dávky nejen v posilovně, ale již na sajdkáře na trati si ordinuje zkušený český spolujezdec Miroslav Zatloukal v německém týmu Adriana Petera. V roce 2019 tato mezinárodní posádka obsadila 24. místo na MS sajdkár a nyní již pevně vyhlíží novou sezonu, na kterou se zodpovědně připravuje. Již během ledna si vyzkoušela těžké písečné tratě v Nizozemsku.

VÍCE
OBRAZEM: Cesta bratrů Hrochových k titulu vícemistrů 2019
motocross sidecarcross

V dalším díle „Ohlédnutí za sezonou 2019“ se podíváme na bratry Hrochovy, kteří v seriálu MMČR side skončili na druhém místě. K němu získali společně s dvojicí Kolenčík-Hejhal a Polívka-Rota i českého mistra v družstvech. Pravidelný přísun bodů vozili dále z mistrovství světa, kde opanovali konečnou 23. příčku. A jak své výkony hodnotí samotní jezdci? Více v článku, kde naleznete i bohatou fotogalerii z jejich jízdy v roce 2019!

VÍCE
STR Promotorsport uspořádal soustředění na běžkách!
sidecarcross

Zimní příprava jezdců běží v plných obrátkách a na sociálních sítích můžeme vysledovat, jak jsou někteří sajdkárkrosaři činní. Výjimkou nejsou ani několikadenní soustředění větších týmů. A právě takové zorganizoval STR Promotorsport pod vedením bývalých nejúspěšnějších sajdkárkrosařů Václava a Marka Rozehnalových.

VÍCE
Oficiální kalendáře mistrovství side v NED, FRA, GER a GBR v roce 2020
sidecarcross

V západní Evropě již sajdkárkrosaři znají termíny a závody svých domácích mistrovství v sajdkárkrosu, které se pojedou v jejich zemi. Motocyklové federace v Nizozemsku, Francii, Německu a Velké Británii tak zveřejnili své kalendáře. Níže se můžete podívat, jaké mají podobu!

VÍCE
OBRAZEM: Mistrovský marš Kolenčíka s Hejhalem sezonou 2019
motocross sidecarcross

Velmi úspěšnou sezonu za sebou má sajdkárkrosová dvojice Petr Kolenčík a Matěj Hejhal, která v minulém roce posbírala celkem tři mistrovské tituly – dva české a jeden německý. Jejich úspěšný marš za triumfy podpíraly velmi dominantní a jednoznačné výkony a výsledky. Pojďme se obrazem i slovem samotných jezdců ohlédnout za jejich sezonou 2019!

VÍCE
Kalendář seriálu MMČR side a quad 2020 zveřejněn!
sidecarcross

Na stránkách sidemx.cz byl dnes zveřejněn nový kalendář seriálu MMČR side a quad pro sezonu 2020, který oproti loňskému čítá více závodů. Podívejte se na jeho podobu níže.

VÍCE
Nová posádka Vach-Čiko pojede Přebor ČR side
sidecarcross

Nastávající nezávodní období je plné změn. Se začátkem roku s novinkou přicházejí jezdci Dominik Vach a Lukáš Čiko, kteří se dohodli na spolupráci pro letošní sezonu v Přeboru ČR.

VÍCE
OBRAZEM: Sajdkárkrosaři si odskočili na hokej
motocross sidecarcross

V zimní přípravě si sajdkárkrosaři dávají pořádně do těla, aby jejich kondice byla na novou sezonu co nejlepší. K jejímu zvýšení cvičí nejen v posilovnách nebo venku, ale pro zpestření si vybírají i kolektivní sporty. Bratři Boukalové s motoristickou legendou Josefem Petákem si před koncem roku vyzkoušeli i pro ně nezvyklý sport – hokej.

VÍCE