GP GER: Leferink a Hermans slaví vítězství, ale Vanluchene triumfuje v Bessenbachu!
sidecarcross

V německém Strassbessenbachu se o víkendu 20.-21. července uskutečnila velkolepá Velká cena, která přilákala rekordní počet posádek i diváků, navzdory tropickým teplotám. Senzační vítězství v první jízdě získali mladí bratři Leferinkové, zatímco druhý závod ovládl Hermans. Celkové vítězství v německé Grand Prix si však odnesli lídři šampionátu, Vanluchene-Janssens.

VÍCE
První mezinárodní závod juniorů pro Širokého a Chaloupku
sidecarcross

Vítězi prvního závodu International Junior Sidecarcross Cupu se stali Jan Široký s Davidem Chaloupkou. Zvítězili v obou jízdách stylem start-cíl a do hodnocení čtyřdílné série si připsali plný počet bodů.

VÍCE
GP FRANCIE: Vanluchene-Janssens si v Iffendicu pojišťují červenou tabulku!
sidecarcross

Nedělní hlavní závody na GP Francie v Iffendicu byly plné napětí. Do průběhu se zapojila celá špička, včetně heroických výkonů domácích jezdců. Velkou cenu nakonec ovládli Belgičané Vanluchene-Janssens před Francouzi Prunierovými a Lotyši Lielbardisovými.

VÍCE
KVALIFIKACE GP FRANCIE: Vanluchene a Prunier dominují v Iffendicu!
sidecarcross

V sobotu 14. července se v Iffendicu konala kvalifikace na Velkou cenu Francie, která přilákala nadšené davy diváků. Francouzi motosport milují a domácí posádka Prunierové se jim odvděčila vítězstvím ve své skupině. Druhou skupinu ovládli lídři šampionátu Vanluchene-Janssens, čímž potvrdili svou dominanci.

VÍCE
Setkání mistrů v sajdkárkrosu v Benátkách nad Jizerou bylo fenomenální!
sidecarcross

Minulý víkend se v Benátkách nad Jizerou uskutečnila jedinečná akce, která nemá v České republice obdoby. Na jednom místě se sešli mistři republiky i světa v sajdkárkrosu, což přitáhlo velkou pozornost fanoušků tohoto sportu. Setkání mistrů, jak se akce nazývala, mělo ohromný úspěch. Bývalí mistři se podělili o své zážitky a vzpomínky, čímž vytvořili nezapomenutelnou atmosféru.

VÍCE
POZVÁNKA: Na první závod Internatinal Junior Cup do Malešova!
sidecarcross

V sobotu 13. července se v MX areálu Malešov uskuteční úvodní závod International Junior Cup v sajdkárkrosu a čtyřkolkách. Tento závod slibuje skvělou podívanou díky mezinárodní účasti závodníků z různých zemí, včetně Holandska a Belgie. Přijďte a zažijte atmosféru napínavého sportovního klání!

VÍCE
Skvělý úspěch Kalinovského a Padevěta v Holandsku: Domů přivážejí stříbro!
sidecarcross

Holandsko, země zaslíbená sajdkárkrosu a líheň mistrů světa, svědčí naší juniorské posádce Václav Kalinovský a Petr Padevět. Na druhém závodě juniorského šampionátu v Mill, pořádaném federací MON v sobotu 6. července, se oba čeští jezdci prosadili na stříbrnou příčku. Obě jízdy dokončili na skvělém druhém místě mezi domácími ostřílenými závodníky, přičemž k vítězství jim chybělo jen velmi málo.

VÍCE
Fotogalerie z Přeboru ČR Side Junior v Benátkách nad Jizerou
sidecarcross

Z pátého závodu Přeboru ČR Side Junior, který se konal v Benátkách nad Jizerou v sobotu 29. června, přinášíme bohatou fotogalerii plnou akce, emocí, radostí a dovedností. Prohlédněte si dechberoucí výkony mladých závodníků zachycené na fotografiích.

VÍCE
GP BEL: Vanluchene-Janssens se ujímají vedení po písčitém Lommelu
sidecarcross

Šestý závod MS sajdkár se konal o víkendu 29.-30. června v belgickém Lommelu. Vyhlášená nejtěžší písčitá trať přilákala rekordní počet posádek. Diváci se těšili nejen na souboje mezi Lielbardisem a Vanluchenem, ale i na návrat Baxů. Velká cena Belgie tak získala ještě větší náboj a samotné závody to plně potvrdily.

VÍCE
PČR SIDE JUNIOR: Kalinovský-Padevět zářili v benáteckém žáru!
sidecarcross

V sobotu 29. června pokračoval pátým dílem seriál Přeboru ČR sajdkár junior při Tomanon MX kids Motocross 2024 na motokrosové trati v Benátkách nad Jizerou. Tentokrát hrálo prim slunečné počasí, kdy teploty přesahovaly 35 stupňů ve stínu. Mladí jezdci si sáhli na dno svých sil a předvedli strhující a napínavé závody. Kalinovský-Padevět, posilněni úspěchy z Holandska, suverénně ovládli obě jízdy. O stříbrnou příčku svedli nervydrásající souboj Široký-Chaloupka s Nechaničtími a o čtvrté místo se vyrovnaně utkali Šimkové se Sedláčkem a Taškou.

VÍCE