Champs Party Wilkinson-Chamberlain 2018 – foto Tracy Thacker
motocross sidecarcross

Jak slavili čeští mistři, jsme již publikovali, ale jak taková párty probíhá v zahraničí? Na sociální síti byli velmi aktivní Angličané. Noví mistři Velké Británie, Wilkinson-Chamberlain, se pochlubili svým večírkem, kde slavili svůj premiérový titul! Na jejich párty vyrazil i náš mistr republiky Zdeněk Poláček se svou přítelkyní. Podívejte se na exkluzivní záběry z veselice anglického titulu od Tracy Thacker!

VÍCE
Na FIM Awards 2018 oceněni mistři světa Vanluchene-van den Bogaart!
sidecarcross

Všichni mistři světa motocyklového sportu se dočkali oficiálního ocenění od FIM. Slavnostní akt se odehrál v neděli 2.12.2018 v Andorra la Vella. Mezi nimi nechyběli ani mistři světa v sajdkárkrosu Marvin Vanluchene z Belgie a jeho spolujezdec Ben van den Bogaart z Nizozemska.

VÍCE
Ondřej Čermák rekapituluje sezonu 2018!
sidecarcross

Přečtěte si hodnocení sezony 2018 od Ondřeje Čermáka, na jehož tým se letos nalepilo až nezdravě smůly, která pak zapříčinila i nepříliš příznivé pořadí v MS (12. místo) i MMČR (2. místo). Přesto budou ve světovém měřítku hodnoceni jako naše nejúspěšnější posádka. Co se ale s týmem Čermák stalo v závěru sezony, kdy ztratil top8 v MS a 42 bodový náskok na čele MMČR? Více vám prozradí Ondřej Čermák!

VÍCE
Rád posouvám své hranice, říká Matěj Hejhal
sidecarcross

Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem, si po letošní veúspěšné sezoně může říci sedlčanský mitfára a mistr republiky – Matěj Hejhal. Teprve před třemi léty přičichl sajdkárkrosovému vozíku, aby se postupně vypracoval mezi špičkové české spolujezdce. Jak sám praví, rád posouvám své hranice, což v závodech naplno potvrdil a do činnosti spolujezdců přinesl další akrobatické prvky. Něco málo nám o tom na sebe prásknul! Viz níže!

VÍCE
FIM zveřejnila výsledky testu paliva tří posádek z GP Německa!
sidecarcross

Ve středu 28.11.2018 vydala FIM oficiální tiskové prohlášení k výsledku odebraných vzorků paliva u trojice světových posádek na GP Německa ve Strassbessenbachu. Testem paliva neprošel v souladu s pravidly FIM tým Willemsen-Bax. Dodatečně byly jeho výsledky z GP Německa anulovány. Odběrem jejich bodů se tak proměnilo konečné pořadí posádek MS 2018.

VÍCE
VIDEO: Seznámení s „přeborníky“ Polívka-Baroch a Šárkové
sidecarcross

Přebor ČR side se stává hotovou líhní nových sajdkárkrosařů. Letošní ročník byl na ně opravdu plodný, takže startovní pole každým závodem jenom bobtnalo. Vzrůst účasti v této kategorii si nešlo nevšimnout, proto náš redakční fotograf Zdeněk Růžička zašel mezi tuto skupinu jezdců, aby s některými připravil video-interview. A koho oslovil?

VÍCE
Letos měl sajdkárkrosový čáp napilno!
sidecarcross

Sajdkárkrosaři se tuto sezonu velmi činili i mimo trať. Jen co po posledním závodě odhodili své dresy, spěchali do nemocnic za svými ženami k porodu. Radostnou zprávu zvěstovali nejen od Černých, ale nejdříve u Čermáků, Hotových a Kadečků. Sice s mírným zpožděním zaviněným posezónní vlnou článků a práce, informujeme až nyní.

VÍCE
Sajdkárkrosaři a quadcrossař na Vyhlášení mistrů motocyklového sportu!
sidecarcross

Při pátečním večeru 23.11.2018 se v Praze v sídle Autoklubu ČR konalo tradiční, slavnostní „Vyhlášení mistrů všech motocyklových disciplín AČR“. Blýštivou trofej za letošní rok přebírali také mimo jiné jezdci Zdeněk Poláček a dvojice Kolenčík-Hejhal ze seriálu MMČR side a quad.

VÍCE
VIDEO: Jak se stát mistry ČR za 2 roky!
sidecarcross

Chcete vědět, jak se získá titul mistra republiky za dva roky? Sajdkárkrosový tým Kolenčík-Hejhal dává návod! Podívejte se na jejich video, které pro ně zpracovaly jejich přítelkyně. V něm poodhalují, co stálo za vzestupem této nové sajdkárkrosové dvojice z bývalých motokrosařů!

VÍCE
Aktuálně vyšel oficiální kalendář pro MS sajdkár 2019!
sidecarcross

O víkendu zveřejnila FIM oficiální podobu nového kalendáře pro Mistrovství světa v sajdkárkrosu pro rok 2019. Naplánováno je celkem 14 Velkých cen v deseti zemích. Do české kotliny světová karavana zamíří o víkendu 11.-12.5.2019 a znovu ji bude hostit tradiční pořadatel z Kramolína u Nepomuku. Podívejte se, kde všude se příští rok pojede!

VÍCE