Čermákové zvítězili na 2. MM Německa v Aufenau!
sidecarcross

Bratři Čermákové ovládli druhý podnik německého mistrovství v Aufenau v neděli 22.4.2018. Po suverenních vítězstvích v obou jízdách se na stupních vítězů oprávněně radovali ze zlatého věnce! Ve stejném závodě skončili na 7. místě Kolenčík-Hejhal, kterým se velmi vydařila druhá jízda v top5! Během víkendu pak národní šampionáty v sajdkárkrosu běžely i ve Francii, Nizozemsku nebo Velké Británii, kde všude se ukázaly posádky z MS.

VÍCE
Lukáš Pudlo se dohodl s Radkem Vitoněm!
sidecarcross

K turbulentním změnám dochází u sajdkárkrosového týmu Pudla! Do sezony sice šel s novým mitfárou Michalem Gáborem, ale po dvou odjetých závodech se rozešli. Po zveřejněných prohlášeních to vypadalo, že už tento tým v letošní sezoně neuvidíme. Netrvalo to ani 14 dní a Lukáš Pudlo ohlásil dohodu s novým spolujezdcem! Přihlášeni jsou i na MS side v Kramolíně!

VÍCE
Elvijs Mucenieks se ze španělské nemocnice vrátil do Belgie!
sidecarcross

Lotyšský spolujezdec Elvijs Mucenieks, který měl se svým týmovým jezdcem Valentinem Giraudem na Velké ceně Španělska v Talavera de la Reina těžký pád, se po týdenním pobytu ve španělské nemocnici vrátil zpět do svého domova v Belgii. Uvedl na svých stránkách motokrosový klub X99-Slitter.

VÍCE
FIM rozhodla! Poslední závod MS side 2018 se pojede ve Vésoul!
sidecarcross

Mezinárodní motocyklová federace FIM se již vyjádřila k situaci ohledně zrušení finálové GP Německa v Rudersbergu a prozradila, kde bude šampionát zakončen.

VÍCE
Šok! GP Německa v Rudersbergu zrušena!
sidecarcross

Poprask na světové scéně způsobila včerejší tisková zpráva německého klubu MSC Wieslauftal z Rudersbergu, který oznámil, že kvůli finančnímu riziku se vzdává pořadatelství posledního podniku MS sajdkár na své trati v Rudersbergu! Finále se zde mělo jet v termínu 15.-16.9.2018. Nyní se horentně řeší, kdo proslulou německou lokalitu nahradí nebo jestli neskončí šampionát na plánovaném předposledním závodě ve Francii...

VÍCE
Česká marodka narůstá. Janoušek zraněn!
sidecarcross

Z šestice posádek z české špičky, které bavily diváky na prvním mistráku v Mohelnici neúprosným bojem o 2. místo, zbyly už jen čtyři! Už dříve oznámil tým Pudlo rozpad posádky, nyní přicházejí se špatnou zprávou i Janouškové. V Petrovicích u Karviné nenastoupí!

VÍCE
Startovní listina na MS side v Kramolíně 2018!
sidecarcross

Aktuálně vyšla startovní listina přihlášených posádek na Mistrovství světa sajdkár v Kramolíně u Nepomuku, které se pojede o víkendu 12.-13.5.2018. Jako vždy se Grand Prix Česka těší velkého zájmu jezdců. Kolik se jich přihlásilo a kdo z našich pojede, se dočtete níže...

VÍCE
GP ŠPANĚLSKA: Vanluchene vyhrál svoji první GP a udržel červenou desku!
sidecarcross

Nedělní závody 3. Grand Prix v sajdkárkrosu ve španělském Talavera de la Reina zastínila vážná havárie francouzsko-lotyšské dvojice Giraud-Mucenieks, žhavé adepty na světový titul, v ranním tréninku. Samotné jízdy daly vyniknout aktuálnímu lídrovi šampionátu Vanluchenovi z Belgie, který se poprvé v kariéře radoval z celkového vítězství na GP. Velmi se dařilo také bratrům Čermákovým, kteří se vtěsnali do první pětky! Bodově nepřišli zkrátka ani bratři Hrochové po krásných umístěních v top15!

VÍCE
V kvalifikaci na GP Španělska měli Čermákové kolizi!
sidecarcross

V sobotu 14.4.2018 se začala ve španělském Talavera de la Reina odvíjet v pořadí 3. GP sidecarcross ostrou kvalifikací za slunného počasí. Při nízké účasti se jel jen jeden kvalifikační závod, ve kterém dominovali favorité. Zvítězil francouzsko-lotyšský tandem Giraud-Mucenieks před holandsko-lotyšskou dvojicí Bax-Stupelis a Holanďany Willemsen-Bax. Čermákové se dostali do kolize a skončili nakonec jako třináctí. Hrochové dojeli na 19. místě!

VÍCE
PREVIEW: Světová esa jsou na GP Španělska!
sidecarcross

Třetí zastavení v dlouhém seriálu MS sajdkár 2018 čeká světovou karavanu ve španělském Talavera de la Reina o tomto víkendu 14.-15.4.2018. Z minulé GP Francie se vydala směrem více na jih k hlavnímu městu Španělska Madridu. Podle dostupných informacích panuje teplé a slunné počasí, ač dešťové přeháňky se této lokalitě nevyhly.

VÍCE