„Otvírák“ sezony vyhráli Willemsen-Stupelis!
sidecarcross

V nizozemském Eersel se 16. února otevírala nová sezona v sajdkárkrosu prvním mezinárodním závodem, který v nejsledovanější třídě INTER ovládla domácí staronová posádka Daniel Willemsen a Kaspars Stupelis.

VÍCE
U nehody na MX trati v Nečíni zasahoval vrtulník letecké záchranné služby!
sidecarcross

V neděli 16.2.2020 došlo na motokrosové trati Strupina u Nečíně k nehodě sajdkárkrosové posádky. Kvůli vážnějšímu zranění musel být jezdec transportován vrtulníkem letecké záchranné služby.

VÍCE
OBRAZEM: Best of Křížové 2019
motocross sidecarcross

V „republice“ sajdkár nejspíše nenajdeme jiného aktivního, českého jezdce, který by měl tak dlouhou závodní kariéru a po většinu ní se stále držel v top5 nejlepších, než jakým je mistr republiky z roku 2001 Jaroslav Kříž. V minulém roce načal již svou 29. sezonu a zakončil ji se svým bratrem Liborem na 7. příčce! Pojďme se za ní ohlédnout formou fotografií a sebehodnocením samotných jezdců.

VÍCE
Holanďané zvou na „otvírák“ sezony do Eersel!
sidecarcross

Zimní přestávka se již blíží ke svému závěru a v Nizozemsku se již chystají k prvnímu závodu pro side a quad, který jako již několik let otvírá novou sezonu. Stane se tak 16. února v nizozemském MCC De Kempen v Eersel, kam jsou zváni nejen „profi“ jezdci ze světové a mezinárodní série, ale také hobby jezdci z přeboru či národních pohárů.

VÍCE
Posádka Kolenčík-Hejhal trénovala v Itálii!
sidecarcross

„Tohle byl oheň,“ ucedil manažer týmu Petr Kolenčík nad tréninkovou jízdou posádky Kolenčík-Hejhal na kempu v Itálii, kde se několik dní připravovali na novou sezonu.

VÍCE
Kalendář ME quad 2020 téměř kopíruje seriál MS side!
sidecarcross

Oproti minulým létům se znovu dočkáme větší sounáležitosti disciplín side a quad na celoevropském a světovém měřítku. Čtyři z pěti závodů ME quad se totiž pojedou současně se seriálem MS sajdkár!

VÍCE
Tým Veldman-Čermák oficiálně představen veřejnosti!
sidecarcross

V sobotu 25.1.2020 se konalo oficiální představení nového týmu Veldman-Čermák v nizozemském Kampenu. Za přítomnosti médií, hlavních sponzorů i příznivců se prezentovali nejen samotní jezdci, ale také byl ukázán nový závodní stroj CPD/MEGA.

VÍCE
Quadcrossař Zdeněk Poláček je pyšným tátou!
sidecarcross

Jen co stačil úspěšný quadcrossař Zdeněk Poláček zapít svůj v pořadí třetí mistrovský titul, změnil se mu i jeho soukromý život. Trojnásobný mistr republiky se stal totiž pyšným otcem dcerky jménem Lillien, která se narodila v sobotu 1.2.2020! Radostná událost v jeho rodině se ihned šířila na sociální síti.

VÍCE
OBRAZEM: 6. místo patřilo posádce Hlava-Kříž
motocross sidecarcross

Viditelný progres během tří sezon v seriálu MMČR side a quad udělala dvojice Hlava-Kříž. V minulém roce i přes veškerou smůlu, která je provázela, obsadili pěkné 6. místo. A právě jim je věnována následující fotogalerie a k ní připojena i jejich podrobná analýza sezony 2019. Pojďme se podívat, jak to u nich probíhalo a s čím se museli vypořádat!

VÍCE
OBRAZEM: Černý-Musil uzavírali první pětku
motocross sidecarcross

Český šampionát v roce 2019 zažil comeback úspěšné dvojice Černý-Musil, která se do něj vracela po dvouleté přestávce. Její forma vrcholila až v samém závěru sezony, kdy ovládla poslední podnik MMČR side v Horním Újezdě a zejména zářila na ME družstev v německém Schwedt, kde značnou měrou přispěla ke 4. místu. Z českých družstev v Dalečíně si pak odvážela bronz společně s Kalinovský-Liška a Štědronský-Hrachovec. Pojďme se tak ohlédnout i za tímto týmem ve formě bohaté fotogalerie.

VÍCE