Na CNN Prima NEWS vystoupila sajdkárkrosová ikona Jan Polívka!
sidecarcross

Velké mediální pocty se dostalo sajdkárkrosové legendě Janu Polívkovi z Kramolína. Do hledáčku televizního štábu CNN Prima News se dostal při natáčení pořadu Prima Město, které se zaobíralo jeho rodným Nepomukem a okolí. Jako výrazné motoristické osobnosti regionu mu byla věnovaná část zmiňovaného pořadu.

VÍCE
Nizozemské otevření sezony v Eersel zrušeno!
sidecarcross

Počasí si letos s pořadateli zahrává. Každoroční otevírání nové sezony sajdkár a čtyřkolek v nizozemském Eersel bylo kvůli silným dešťům a podmáčenému terénu zrušeno! Fanoušci i jezdci přicházejí hned na začátku roku o tento vyhlášený závod, kam se vždy sjížděla světová špička.

VÍCE
Úřadující šampion Vanluchene otestoval svého nového spolujezdce!
sidecarcross

Plány na obhajobu titulu u belgického pilota Marvina Vanluchena dostaly hned v polovině zimní přestávky trhliny, když mu jeho loňský spolujezdec Nicolas Musset oznámil smutnou novinu, že kvůli zdravotnímu stavu nemůže jet. Problém, kde najít náhradu, aby příprava neutrpěla, vyřešil velmi rychle a nyní se s novým mitfárou Glen Janssensem představil na závodní trati!

VÍCE
Evropské národy v sajdkárkrosu a quadcrossu povýšeny na status MS!
sidecarcross

Mezinárodní motocyklová federace FIM právě s hrdostí oznámila, že „Sidecarcross and Quadcross of Nations“ získaly status mistrovství světa pro národní týmy! Reflektovala tak rostoucí zájem týmů z celého světa.

VÍCE
Světové týmy ladí formu na jihu!
sidecarcross

Jako každoročně vyráží světová špička poladit formu do jižních států s příhodným podnebím na vícedenní tréninkový kemp. Ani letos za ničím nezaostaly a ze sociálních sítích můžeme vysledovat, kdo kam vycestoval.

VÍCE
Švýcarské legendy Christoph a Andreas Hüsserovi slaví 70 let!
sidecarcross

Někdejší hvězdy světového sajdkárkrosu švýcarská dvojčata Christoph a Andreas Hüsserovi letos slaví 70. narozeniny. V 80. letech patřili za absolutní špičku, když spolu dvakrát v řadě vyhráli dva tituly mistra světa. Zmínku o nich nyní přináší švýcarská stránka blick.ch a reportér Felix Bingesser.

VÍCE
Nová aktualizace kalendáře OPEN MČR sajdkár a čtyřkolek 2024
sidecarcross

Závod v Kramolíně se přesouvá ze zářijového termínu na květen. Legendární trať bude podnik OPEN MČR sajdkár a čtyřkolek hostit již 5. května. Předešlý termín je volný a bude doplněn!

VÍCE
Lotyšské komety v plné přípravě!
sidecarcross

Vycházející hvězdy lotyšského sajdkárkrosu bratři Daniels a Bruno Lielbardisové vlétli na světovou scénu jako vichr a loni již sklízeli samé úspěchy, korunované premiérovým pódiem na GP. V polovině ledna pak doma převzali ocenění „tříhvězdiček” jako sportovci roku v kategorii motosport. Nyní se intenzivně a aktivně připravují na rok 2024, aby byli ještě lepší!

VÍCE
Kalendář italského šampionátu quad a side 2024
sidecarcross

Italská motocyklová federace vydala nový kalendář závodů pro své mistrovství čtyřkolek a sajdkár, ve kterém počítá s pěti podniky.

VÍCE
ME v quadcrossu bude mít stejného promotéra jako MS sajdkár!
sidecarcross

EMX European Quadcross Championship se od začátku sezóny 2024 posune na další úroveň, protože roli oficiálního promotéra seriálu převezme pražská APO Multimedia, která má pod svými křídly i světový sajdkárkros.

VÍCE