POZVÁNKA: MMČR side a quad podstoupí stříbrské peklo Západu
sidecarcross

Pro české sajdy a 4kolky má letošní D-Day datum 4. 6. 2023! Těžké terénní speciály se již tuto neděli vylodí ve Stříbře ke třetí bitvě mezinárodního mistrovství České republiky v sidecarcrossu a quadcrossu organizovaného Autoklubem ČR.

VÍCE
MaximMoto CUP v Malešově
sidecarcross

Protože akcí pro ty nejmenší jezdce je jako šafránu, zaslouží si pozornost MaximMoto Cup, jehož první závod se jel o uplynulém víkendu na trati v Malešově, která je pro dětské závody jako stvořená. Délka okruhu plus-mínus kilometr, nenáročné převýšení a hlavně celková přehlednost, to jsou hlavní atributy tohoto krásného areálu.

VÍCE
GP FRANCIE: Bax-Čermák si v Brou připsali další stříbro!
sidecarcross

Vzrůstající formu potvrdili úřadující šampioni Etienne Bax a Ondřej Čermák i na tvrdém povrchu ve francouzském Brou a odvážejí si po prvním a druhém místě stříbro! Při stejné bodové rovnosti nakonec díky lepší druhé jízdě celkově zvítězili lídři šampionátu Vanluchene-Musset. Na stupních vítězů je pak jako třetí doprovodili Hermans-van den Bogaart.

VÍCE
KVALI GP FRA: Ve slunném Brou kralovali Bax a Wilkinson!
sidecarcross

Sobotní kvalifikací započala již pátá Velká cena sajdkárkrosu. Po letech od pandemie se tříkolové speciály vracely do motoristické země zaslíbené do Francie, kde divácké návštěvy trhají rekordy. Jinak tomu nebylo ani v sobotu. V kvalifikačních závodech ukázali formu Bax-Čermák a zlepšený výkon i Angličané Wilkinson-Millard!

VÍCE
FOTOGALERIE z 2.MMČR side v Březové nad Svitavou
sidecarcross

I z druhého podniku českého šampionátu v sajdkárkrosu, který se odehrával na Březovských stráních minulou neděli, přinášíme bohaté fotogalerie od našeho redakčního fotografa Josefa Hejnala. V balíčku tří galerií věnovaných kategoriím side si pojďme ještě jednou vychutnat extrémně horký a zaprášený závod na Březovských stráních!

VÍCE
JUNIOR SIDE – BŘEZOVÁ NAD SVITAVOU
sidecarcross

O třetí závod Junior Czech Sidecarcross série se postarali pořadatelé z Březové nad Svitavou. Připravili pro ně část mistrovské trati s dlouhými a strmými výjezdy a sjezdy, které u mladých jezdců budily značný respekt. Do malebného areálu uprostřed republiky proto dorazilo jen pět posádek, které si troufnuly změřit síly a poprat se nejen se soupeři, ale i s náročnou tratí. Odměnou jim byl ideálně připravený povrch a zasloužený potlesk diváků.

VÍCE
2.MMČR: Na Březovských stráních burácelo ke stovce závodních strojů!
sidecarcross

Skvělé počasí, elektrizující atmosféra, napínavé závody a zaplněné depo k prasknutí s 97 závodními speciály, i tak by se daly charakterizovat závody českého šampionátu sajdkár a čtyřkolek v Březové nad Svitavou v neděli 21.května.

VÍCE
POZVÁNKA: Sajdkáry a čtyřkolky čekají pověstné Březovské stráně!
sidecarcross

Druhé kolo českého šampionátu v sajdkárkrosu a quadcrossu se odehraje v Březové nad Svitavou již tuto neděli 21. května. Přijměte naše srdečné pozvání a přijeďte se na závody těchto atraktivních disciplín podívat na živo!

VÍCE
GP NED: Konečně! Bax-Čermák v plné síle na stupních vítězů!
sidecarcross

Čeští fanoušci se konečně dočkali! Úřadující šampioni hlásí návrat na pozice, kde bychom je chtěli mít. Při nedělních jízdách GP Nizozemska v Heerde navázali na skvělou kvalifikaci a po druhých místech letos poprvé stanuli na stupních vítězů! Domácí Velkou cenu pak ovládli Hermans-van den Bogaart a jako třetí skončili lídři šampionátu Vanluchene-Musset.

VÍCE
KVALI GP NED: Bax-Čermák se chytli!
sidecarcross

Čtvrtý díl MS sajdkár v nizozemském Heerde odstartovala sobotní kvalifikace. V pískovém rejdišti se nejlépe dařilo domácím posádkám, pro které je takový měnící povrch denním chlebem. Úřadující šampioni se vrátili v plné síle, jak jsme byli u nich minulý rok zvyklí.

VÍCE