GP BELGIE: Senzační překvapení na pódiu v Lommelu!
sidecarcross

V belgickém Lommelu pokračoval v neděli 24.6.2018 další díl světového šampionátu v sajdkárkrosu. Na nejnáročnější pískové trati zažívali jezdci hotové peklo, kde o nečekané zvraty nebylo nouze. Celkovými vítězi se stali Bax-Stupelis. Ovšem o senzaci se postarali druzí Varik-Daiders a domácí Dierckens-Rostingt! Na hranici top15 pak skončili bratři Čermákové, kterým se velmi povedla druhá jízda.

VÍCE
Lommelská kvalifikace GP 2018 – foto Zdeněk Růžička
motocross sidecarcross

Další fotogalerii z belgického Lommelu pro vás připravil Zdeněk Růžička!

VÍCE
Kvalifikace GP Belgie 2018 - foto Josef Hejnal
motocross sidecarcross

A přidáváme další slušnou porci fotografií, abyste věděli, jak to tady v Lommelu probíhalo.

VÍCE
KVALIFIKACE GP: Písečné peklo v Lommelu!
sidecarcross

Belgický Lommel ukázal svou drsnou tvář již v sobotní kvalifikaci 23.6.2018, ve které nejlepší jezdci světa okusili, jak náročné můžou být závodní podmínky. Uvíznutí v písku či karamboly nebyly ničím vyjímečným. Své kvality prokázali zejména Holanďané i domácí Belgičané. První kvalifikační skupinu vyhráli Willemsen-Bax a druhou překvapivě Varik-Daiders, když největší favorit Hermans odpadl. Bohužel smůla se dál drží bratrů Čermákových, když si museli projít tzv. poslední šancí.

VÍCE
PREVIEW: Světová esa čeká nejtěžší písková trať. Lommel!
sidecarcross

O nadcházejícím víkendu se po baltské tour Lotyššsko-Estonsko roztočí kola světových sajdkár na území Belgie! Stane se tak na nejnáročnější trati v Lommelu. Dobré zprávy se linou z týmu Čermák, kde Ondřej prodělal lékařské vyšetření a žádné nepříznivé diagnózy se nepotvrdily!

VÍCE
Volný závod Klášterec 2018 - foto Josef Hejnal
motocross sidecarcross

Podívejte se ještě na další porci fotografií z volného závodu v Klášterci nad Orlicí, který se jel o sobotě 16.6.2018.

VÍCE
SMK Klášterec nad Orlicí uspořádal parádní závody!
sidecarcross

Nemusí jít přímo o závody Grand Prix, aby se divákům zvýšil tep a lechtaly je nervy. Postačí i menší podnik, jaký se například odehrával v Klášterci nad Orlicí v sobotu 16.6.2018, kam se každoročně sjíždějí nadšenci do motokrosu. Program vždy vyšperkují sajdkáry. Ani letos tomu nebylo jinak.

VÍCE
GP ESTONSKA: Vysoké nasazení přineslo Boukalům tučný vak bodů!
sidecarcross

Své světové konto si bratři Boukalové velmi vylepšili na 7. GP Estonska v Kivioli v neděli 17.6.2018, kde skončili celkově na hranici top 15! Smůla dál provází naše jedničky bratry Čermákovy, kteří po dokončení první jízdy museli druhou vzdát pro zranění mitfáry Ondřeje Čermáka. Estonské závody pak ovládlo holandsko-belgické mládí. Z prvního místa se radovali lídři šampionátu Vanluchene-van den Bogaart před Hermans-Musset a úřadujícími mistry světa Bax-Stupelis.

VÍCE
KVALIFIKACE GP: Hladký postup českých posádek do finále GP Kivioli!
sidecarcross

V sobotu 16.6.2018 se v estonském Kivioli odehrávala kvalifikační bitva o nedělní finále! Dvě české posádky, bratři Boukalové a Čermákové, postoupily přímo! Kvalifikační skupiny vyhráli Holanďané Bax a Willemsen.

VÍCE
PREVIEW: Před námi nejhezčí Velká cena v sajdkárkrosu! Kivioli!
sidecarcross

O tomto víkendu se seriál MS sajdkár překlene do své druhé poloviny. Na pořadu je jedna z nejhezčích Velkých cen této motokrosové disciplíny, která se koná v proslulém, víceúčelovém areálu v estonském Kivioli! Je to více než závod. Už sám název „Kivioli Motofestival“ napovídá, že se bude jednat o řádnou směs zábavy a rozličných závodních speciálů! Fanoušky čeká opravdová adrenalinová nálož!

VÍCE