Le Touquet 2023: Ze 430 jezdců Jan Brhel jako šestnáctý!
sidecarcross

Český quadcrossař Jan Brhel dosáhl velkého úspěchu na nejtěžším „plážovém“ závodě ve francouzském Le Tourquet, kde ze 430 jezdců obsadil 16. místo!

VÍCE
VIDEO: Kontrolní závod před MEZ Ouběnice 1976
sidecarcross

Oživíme si zase vzpomínky na slavná léta minulá. K vašemu zraku se dostává historické video z roku 1976, kdy se v Ouběnicích vše schylovalo k druhému mezinárodnímu závodu. Opět na něm startovala světová špička a mistři sajdkárkrosu. Náš dobový střípek je ale věnován kontrolnímu závodu před zmíněným mezinárodním, na který se československé posádky snažily kvalifikovat. „O cenu Československé televize a Uranového průmyslu“ mohlo jet jen osm našich dvojic!

VÍCE
Juniorská posádka Kalinovský-Padevět se stala členem MX Kids Academy!
sidecarcross

Vystoupení českých juniorů na sajdkárách v loňském nultém ročníku zaujalo činovníky z MX Kids Academy v Dobřanech a na novou sezonu se dohodli na spolupráci s talentovanou posádkou Kalinovský-Padevět. Poprvé se mladí sajdkárkřosaři stávají členy vyhlášené akademie!

VÍCE
Finský spolujezdec Larri Kunnas zastavuje svou kariéru
sidecarcross

V pořadí pátým světovým sajdkárkrosařem, který se po minulé sezoně rozhodl zastavit závodní kariéru, je úřadující vicemistr světa Larri Kunnas z Finska.

VÍCE
Speciálně vyvinutou sajdkáru bude mít letos Bax-Čermák!
sidecarcross

Sajdkárkrosový tým Bax-Čermák, úřadující mistři světa, letos odstartuje se speciálně vyvinutou sajdkárou od WSP Racing z dílny desetinásobného mistra světa Daniela Willemsena.

VÍCE
SOUSTŘEDĚNÍ JUNIOR SIDE
sidecarcross

Mladí sajdkáristé si zpestřili zimní přestávku soustředěním v podhůří Krkonoš.

VÍCE
Ondřej Čermák hostem pořadu Svět motorů
sidecarcross

Ve včerejším vysílání České televize v pořadu Svět motorů vystoupil mistr světa Ondřej Čermák, který byl hostem moderátora Jiřího Zíty. Celý díl byl věnovaný sajdkárkrosu a sezoně 2022. Kdo jste ho zmeškali, nabízíme na celý záznam odkaz v článku níže...

VÍCE
VELKÝ ROZHOVOR s mistrem světa Ondřejem Čermákem
sidecarcross

„Slyšet českou hymnu je něco opravdu krásného a když ji hrajou na počest vašeho vítězství, nezapomenutelný zážitek. Sen každého sportovce. Jsem rád, že i já jsem měl tu možnost,“ říká sajdkárkrosový spolujezdec Ondřej Čermák, historicky první český mistr světa, který po boku nizozemského pilota Etienna Baxe posbíral i další trofeje z národních mistrovství a národů. V dějinách českého sajdkárkrosu bychom asi nenašli úspěšnějšího sajdkárkrosaře. Jak probíhala jeho cesta za světovým titulem, byla jeho předsezonní příprava něčím výjimečná, jak funguje nejprofesionálnější tým či co stojí za tak mimořádným úspěchem? O tom všem se nám Ondřej rozpovídal ve velkém rozhovoru, na jehož konci můžete očekávat i menší bonus!

VÍCE
Předběžný kalendář závodů juniorských sajdkár v Nizozemsku
sidecarcross

Země mistrů světa dbá i na výchovu svých budoucích nadějí, proto neopomíjí se jim zodpovědně věnovat. Péče se jim několikrát vyplatila a v současném sajdkárkrosu můžeme vidět její bývalé žáky na sajdkárkrosovém vrcholu, ať už několikanásobného mistra světa Etienna Baxe z Nizozemska, Marvina Vanluchena z Belgie či Koena Hermanse z Nizozemska. Nyní juniorská škola v Nizozemsku vydala předběžný kalendář svých závodů, kde plánuje na 15 podniků!

VÍCE
VIDEA ze Sajdkárkrosu a Quadcrossu národů v Kramolíně 2022
sidecarcross

Ze zářijových národů v západočeském Kramolíně u Nepomuku pořizoval záznam kreativní tým Push2Film. Na jejich výstup jsme sice delší dobu čekali, ale vyplatilo se! Nyní publikovali svá videa z obou závodů sajdkár a čtyřkolek zaostřená na český tým. Na našem portále se na obě můžete podívat níže!

VÍCE