Objevte zcela novou KIA Sportage!
auta

Přemýšlíte o obměně auta? Co říkáte na totálně překopanou KIA Sportage - moderní SUV s atraktivním designem, s výkonnými a hospodárně hybridními pohony (včetně verze Plug-in Hybrid) a prostorným a všestranným interiérem?

VÍCE
Školení posádek ASR pro sezónu 2022
auta

Autoklub Sport Rescue (ASR) je národním záchranným týmem zajišťující bezpečnost závodníků při motoristických sportovních podnicích. V sobotu 15. ledna 2022 proběhlo v klubovém domě Autoklubu České republiky první letošní školení jeho posádek. Program zahrnoval vyhodnocení uplynulé motoristické sezony a teoretickou přípravu posádek na sezonu nadcházející. Následovat budou ještě pravidelná praktická školení nedlouho před prvními závody sezony.

VÍCE
Česká republika má zástupce ve světové radě FIA
auta

V Paříži probíhá Valné shromáždění Mezinárodní automobilové federace FIA. Včera proběhly volby orgánů FIA na příští čtyři roky. Prezidentem FIA byl zvolen Mohammed Ben Sulayem. Významného diplomatického úspěchu se podařilo dosáhnout Autoklubu České republiky, jehož prezident Jan Šťovíček byl zvolen do Světové rady motorsportu (World Motor Sport Council – WMSC).

VÍCE
Seznamte se! Kia XCeed Black Edition
auta

Vyrazte za dobrodružstvím v odvážném modelu Kia XCeed Black Edition s atraktivním designem s bohatou výbavou, konektivitou a prémiovým soundsystémem JBL.

VÍCE
Brněnské finále Drift Challenge ve fotografiích Vaška Volfa
auta

O víkendu 23. - 24. října se nad brněnským Masarykovým okruhem vznášel hustý dým. Nešlo však o požár ani žádné jiné neštěstí, to se zde jen utkávali ti nejlepší drifteři z Česka a střední Evropy v rámci posledního závodu sezony šampionátu Drift Challenge. Motolevel byl samozřejmě u toho a přináší obsáhlou galerii od Vaška Volfa.

VÍCE
Tuneři uzavřou sezonu na brněnském automotodromu
auta

Sobota 30. října bude na brněnském Masarykově okruhu patřit tunerům a všem příznivcům upravených aut - uskuteční se zde totiž poslední letošní Tuning Show.

VÍCE
V Brně se budou znovu pálit gumy – Drift Challenge jde do finále
auta

Brněnský Masarykův okruh bude ve dnech 23. – 24. října opět hostit velké finále šampionátu v jízdě řízeným smykem – Drift Challenge.

VÍCE
Automobilový slalom čekají změny
auta

Slalom je základní a nejdostupnější automobilovou disciplínou, kde je možnost startu jak pro jezdce s licencí na slalomových speciálech a homologovaných vozech, tak také pro širokou veřejnost bez nutnosti licence a se sériovým vozem. Na začátku letošního roku jsme si mysleli, že již vliv pandemie na tuto disciplínu nebude tak významný, postupem roku však zjišťujeme, že ještě stále nemáme vyhráno a minimálně začátek sezóny se nakonec neobejde bez změn.

VÍCE
Přihlaste se do FIA Cross Car Academy
auta

FIA Cross Car Academy Trophy je novinkou mezinárodní automobilové federace FIA. Projekt je zaměřený na jezdce ve věku 13 – 16 let především z disciplíny autokros. Zájemci se mohou přihlašovat své domovské autoritě pro motoristický sport do 31. března 2021.

VÍCE
Enge se těší zpátky do pouště
ostatní

Přestože od mimořádně úspěšné Rally Dakar uplynuly necelé dvě měsíce, čelí tým Buggyra Zero Mileage Racing nové výzvě. Již o víkendu se totiž pojede v Saúdské Arábii další závod FIA Cross Country Rally s názvem Baja Al Sharqiya.

VÍCE