1000 mil československých startuje - fotogalerie
auta

Jubilejní závod 1000 mil československých, který spojuje krásu veteránů s náročností dálkové rallye, startuje. Prohlédněte si galerii z technických přejímek 120 soutěžních automobilů, které odstartují do letošního ročníku!

VÍCE
Škoda Auto se letos zúčastní závodu 1000 mil
auta

Škoda Auto si účastí na letošním závodu 1000 mil československých připomíná výročí 85 let od začátku výroby modelu Rapid OHV s aerodynamickou karoserií. Vozy takzvaného „dálnicového typu“ patří k vysoce ceněným unikátům, neboť jich bylo dle firemních údajů vyrobeno pouze 110 kusů. Automobil ze sbírek Škoda Muzea a dalších zhruba 120 veteránů odstartuje ve čtvrtek 13. června brzy ráno od budovy pražského Autoklubu, cíl pak posádky protnou v sobotu 15. června před Národním technickým muzeem v Praze.

VÍCE
Veterání vyrazí z Prahy do Bratislavy – závod 1000 mil startuje ve středu
auta

Již 90 let uplynulo od prvního legendárního závodu 1000 mil československých, který mezi lety 1933 a 1935 pořádal pod záštitou prezidenta Masaryka tehdejší Autoklub republiky československé.

VÍCE
Sosnová Classic 2024: Rarity ve startovním poli a slavná jména
auta

Letošní svátek historických automobilů, sidecarů a motocyklů Sosnová Classic, který se koná už 18. a 19. května, láká na řadu raritních strojů a slavná jména za jejich volanty.

VÍCE
Dokument o sezóně 2023 týmu Mičánek Motorsport míří do kina
auta

Šest týdnů po VIP premiéře pro partnery týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra míří dokument mapující sezónu 2023 k veřejnosti. Vůbec poprvé jej uvidí fanoušci na premiérovém večeru v Cinema City Olympia Brno. Premiéra bude spojená s talkshow s Jiřím Mičánkem, moderovat ji bude legendární motoristický komentátor Joska Kubíček.

VÍCE
Vzpomínka na mostecké Super Trucky
auta

Staré dobré časy, aneb když Supry táhly Evropou... Doby Super trucků jsou dávno pryč, co se na chvíli zastavit a podívat se na rok 2000, kdy tyto rychlé stroje válcovaly závodní okruhy po Evropě. Celkem desetidílný seriál přivítal účastníky FIA European Racing Cupu v roce 2000. Tehdy se jezdil ještě pohár, později se závody tahačů staly prestižní kategorií FIA a bylo vypsáno FIA Truck Racing Championship od roku 2006. Mezi lety 1985-1993 se jezdilo mistrovství Evropy.

VÍCE
CZECH DRIFT SERIES 2023 - foto Lukáš Trtílek
auta

#THROWBACK Finále Czech Drift Series, mezinárodního mistrovství ČR v jízdě "bokem" proběhlo o víkendu 21. - 22. října 2023 v Brně. Na "Stadionu" a v "Esíčku" mohli diváci sledovat skvělou show, o kterou se postarali ti nejlepší drifteři tříd PRO a PRO2 z celé střední Evropy. Lukáš Trtílek měl volno a vypravil se na okruh, aby připravil skvělou nálož fotek.

VÍCE
Prague Car Festival – oslava motorsportu a tuningu se blíží
auta

Prague Car Festival na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany je největší výstava ve střední a východní Evropě se zaměřením na tuning, motorsport, historické automobily a motocykly. Dvanáctý ročník akce evropského významu nabídne o víkendu 28. - 29. října jedinečnou podívanou na široké spektrum unikátních automobilů a motocyklů, a to na téměř 40 tisících metrech čtverečních výstavní plochy.

VÍCE
Brno se zahalilo do mlhy – finále CDS objektivem Vaška Volfa
auta

Finále Czech Drift Series, mezinárodního mistrovství ČR v jízdě řízeným smykem, se během víkendu 21. – 22. října opět po roce vrátilo do Brna. Na „Stadionu“ a v „Esíčku“, tedy divácky nejatraktivnějších úsecích Masarykova okruhu, se o poslední letošní body utkali ti nejlepší drifteři z celé střední Evropy, a to ve třídách PRO a PRO2.

VÍCE
Škoda Équipe jede! Jak se přepravovaly závodní speciály v minulosti?
auta

V červnu 1950 vůz značky Škoda poprvé startoval v prestižním 24hodinovém závodu v Le Mans. Speciál Škoda Sport bylo nutné na legendární trať dopravit. Zjistěte, jak se převážely závodní vozy v minulosti.

VÍCE