Škoda Équipe jede! Jak se přepravovaly závodní speciály v minulosti?
auta

V červnu 1950 vůz značky Škoda poprvé startoval v prestižním 24hodinovém závodu v Le Mans. Speciál Škoda Sport bylo nutné na legendární trať dopravit. Zjistěte, jak se převážely závodní vozy v minulosti.

VÍCE
FIA ETRC 2023 Kiss upaloval na Slovakia Ringu do čela
auta

Druhým závodem pokračovalo Goodyear FIA ETRC na Slovakia Ringu, když závod v Maďarsku byl zrušen. Pojede se tak jen osm podniků evropských kamionů. Maďar Norbert Kiss se těšil na domácí závod, ale ten bohužel letos nevyšel, a tak si chtěl spravit chuť na Slovakia Ringu. Rychlý slovenský okruh u Orechovej Potoni více vyhovuje rychlejším vozům, ale v kalendáři FIA ETRC už si svoje místo našel.

VÍCE
Výstava škodovek na Pankráci: závodní speciály i papežův enyaq
auta

V pondělí 6. března byla v pražském nákupním centru Arkády Pankrác zahájena unikátní výstava několika desítek vozů značky ŠKODA AUTO, mapující přes 120 let dlouhou historii výroby motocyklů a automobilů v Mladé Boleslavi. Úvodního setkání se zúčastnil i známý sběratel historických automobilů pan Ladislav Samohýl nebo rallyový závodník Emil Triner. Exponáty pak bude možné zhlédnout až do 26. března tohoto roku.

VÍCE
Vzpomínka na Kena Blocka
auta

Motoristický svět zastihla v ranních hodinách zpráva, které jde jen těžko uvěřit. Pojďme si prostřednictvím několika fotografií a videí připomenout, jakou legendou a vzorem pro tisíce lidí Ken byl.

VÍCE
Ken Block odešel do motoristického nebe
auta

Ken Block, jméno, které znají miliony fanoušků po celém světě. Ken byl motoristickou legendou a celý jeho život byl spojený s gymkhanou, se silnými auty, motorkami a značkou Monster Energy. Sám byl spoluzakladatelem značky DC Shoes. Každý malý kluk nebo malá holka hltali jeho drifty a dovednosti, kterými dokázal bavit celý svět. Osudným se mu v pětapadesáti stala nehoda na sněžném skútru.

VÍCE
Motoristický ples Barum Czech Rally Zlín
auta

Rally sezona ještě nebude zahájena, což je vítaná příležitost potkat se na jednom místě. Ať už vy jako jezdci a spolujezdci, mechanici, partneři nebo fanoušci, zkrátka celá rallyová rodina. K tanci a poslechu zahrají v hlavním sále hudební kapely Foxy Hunters a Avion Big Band. V restauraci Spirit proběhne diskotéka v režii DJ Ondřeje Albrechta. Večerem bude provádět mimo jiné Petr Eliáš. Pro návštěvníky plesu je vedle velké porce zábavy připravena bohatá tombola od partnerů Barum Czech Rally Zlín.

VÍCE
Sports Car Challenge letos vyhrál Němec Marco Fink
auta

Letošní ročník uzavřela také Sports Car Challenge, která je poslední dobou doménou prototypových vozů, rozdělených do dvou divizí. Marco Fink zvítězil jak celkově, tak i v divizi 1. Sports Car Challenge měla letos v kalendáři jen čtyři závodní víkendy.

VÍCE
Rekordní návštěvu přivítal Prague Car Festival
auta

Poslední říjnový víkend patřil na výstavišti PVA Expo Praha Letňany znovu výstavě Prague Car Festival. Obohacený program přilákal rekordní množství milovníků automobilů ve všech podobách. Počet návštěvníků atakoval třicet tisíc!

VÍCE
Prague Car Festival 2022 startuje
auta

Jedenáctý ročník akce evropského významu nabídne vystavovatelům i návštěvníkům jedinečnou podívanou na široké spektrum unikátních automobilů a motocyklů.

VÍCE
Tuneři opět uzavřou sezonu na brněnském automotodromu
auta

Poslední říjnová neděle bude na Masarykově okruhu již tradičně patřit tunerům a všem příznivcům upravených sportovních aut – uskuteční se zde totiž letošní finálová Tuning Show.

VÍCE