Předběžný kalendář automobilového sportu 2021
auta

Autoklub České republiky vydal předběžný kalendář automobilového sportu pro letošní rok. Doposud byl zveřejněn kalendář pouze pro disciplínu rally. Tu nyní doplňují další disciplíny kromě závodů do vrchu, kde je kalendář podniků ještě v jednání. Také u disciplíny autokros není kalendář kompletní, je ale nutné připomenout, že se jedná o předběžný kalendář k 30. prosinci 2020, který ještě pravděpodobně dozná změn.

VÍCE
Josef Zajíček převzal ocenění pro všechny pořadatelé
auta

Předseda představenstva společnosti AUTODROM MOST Josef Zajíček převzal z rukou prezidenta Autoklubu České republiky (AČR) Jana Šťovíčka nejvyšší vyznamenání AČR Granátový lev. Stal se tak velvyslancem všech organizátorů a pořadatelů akcí motoristického sportu, kteří se museli vypořádat s výjimečnou situací vzniklou pandemií koronaviru a nemoci covid-19.

VÍCE
120. výročí královny volantu Elišky Junkové
auta

našeho motorismu. Autoklub České republiky v posledních letech rozvíjí její památku a odkaz. V minulém roce v rámci oslav 90. výročí klubového domu Autoklubu ČR byla ve vestibulu odhalena busta Elišky Junkové s jejím mottem „Musíte mít vůli zvítězit.“ Na návrh Autoklubu ČR pak byla v loňském roce Eliška Junková oceněna prezidentem republiky státním vyznamenáním Za zásluhy in memoriam. Při té příležitosti byla v klubovém domě otevřena výstava o životě Elišky Junkové.

VÍCE
Masaryk Racing Days & BOSS GP 2020: Na Masarykově okruhu uvidíme silné stroje, přijede i Formule 1. Diváci mohou do hlediště
auta

Brno – 19 vypsaných závodů a přes 200 přihlášených závodníků. Navzdory náročné sezóně ovlivněné opatřeními proti šíření nemoci COVID-19 se fanoušci motoristického sportu při letošních Masaryk Racing Days mohou těšit na kvalitně zaplněnou startovní listinu. Tradiční podzimní akce se na Automotodromu Brno uskuteční tento víkend.

VÍCE
Vyrazte vstříc radostem s novým vozem KIA XCEED
auta

Automobil KIA XCEED je skvělou alternativou ke klasickým SUV vozům. Tento nový rodinný a městský crossover se dočkal nového a velmi povedeného designu, který cílí rovněž na věkově mladší kupce. XCEED je model, který se nezalekne jízd v těsných městských uličkách, ale ani po děravých silnicích.

VÍCE
Slalom můžete vyzkoušet se svým vozem
auta

Sezóna motorsportu ve Zlínském kraji nabrala značného zpoždění. První automobilovou soutěží tak bude 31. Autoslalom Zlín, který pořádají organizátoři Barum Czech Rally Zlín. Zlínský slalom v letošním roce proběhne navíc jako dvojzávod v termínu 13. a 14. června 2020. Oba závody jsou součástí Autoklub Mistrovství České republiky v automobilovém slalomu 2020 a České trofeje junior, ale přesto se mohou přihlásit i účastníci s běžným vozem bez nutnosti vlastnit jezdeckou licenci. Komfortní prostory pro uspořádání akce poskytl dlouholetý partner Barum Czech Rally Zlín, když se účastníci utkají se stopkami na testovací dráze Continental Barum s.r.o. v Otrokovicích.

VÍCE
Zajímá vás dovoz aut ze zahraničí? Zjistěte, co vše obnáší
auta

Pokud uvažujete o dovozu auta z Německa, je třeba se náležitě připravit a počítat i s komplikacemi, které mohou nastat. I když se nabídka na českém trhu zvýšila, ceny vozů jsou příznivější a koruna oslabila, ...

VÍCE
Pohár historických vozidel 2020
auta

Zveřejňujeme letošní kalendář, národní sportovní řády a formulář přihlášky na soutěže seriálu Mistrovství České republiky – Poháru historických vozidel Asociace veteran car clubů Autoklubu ČR 2020. Šampionát bude opět desetidílný, obsahuje totožné podniky následující za sebou ve stejném pořadí jako v minulém roce.

VÍCE
Vyhlášení mistrů v klubovém domě
auta

V pátek 10. ledna 2020 byly rozdány poslední poháry za uplynulou sezónu. Pro svá ocenění si do klubového domu Autoklubu České republiky přišli úspěšní jezdci slalomů, závodů na okruzích a také posádky rally z kategorií soudobých i historických automobilů.

VÍCE
Středoevropský kongres Mezinárodní automobilové federace FIA
auta

Někteří z předních českých jezdců měli náročný víkend. Po pátečním Galavečeru motoristického sportu v budově Autoklubu České republiky bylo potřeba se přesunout do albánské Tirany. Zde proběhl středoevropský kongres Mezinárodní automobilové federace FIA, který byl završen slavnostním vyhlášením nejlepších v této sezóně.

VÍCE