Dokument o sezóně 2023 týmu Mičánek Motorsport míří do kina
auta

Šest týdnů po VIP premiéře pro partnery týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra míří dokument mapující sezónu 2023 k veřejnosti. Vůbec poprvé jej uvidí fanoušci na premiérovém večeru v Cinema City Olympia Brno. Premiéra bude spojená s talkshow s Jiřím Mičánkem, moderovat ji bude legendární motoristický komentátor Joska Kubíček.

VÍCE
Vzpomínka na mostecké Super Trucky
auta

Staré dobré časy, aneb když Supry táhly Evropou... Doby Super trucků jsou dávno pryč, co se na chvíli zastavit a podívat se na rok 2000, kdy tyto rychlé stroje válcovaly závodní okruhy po Evropě. Celkem desetidílný seriál přivítal účastníky FIA European Racing Cupu v roce 2000. Tehdy se jezdil ještě pohár, později se závody tahačů staly prestižní kategorií FIA a bylo vypsáno FIA Truck Racing Championship od roku 2006. Mezi lety 1985-1993 se jezdilo mistrovství Evropy.

VÍCE
CZECH DRIFT SERIES 2023 - foto Lukáš Trtílek
auta

#THROWBACK Finále Czech Drift Series, mezinárodního mistrovství ČR v jízdě "bokem" proběhlo o víkendu 21. - 22. října 2023 v Brně. Na "Stadionu" a v "Esíčku" mohli diváci sledovat skvělou show, o kterou se postarali ti nejlepší drifteři tříd PRO a PRO2 z celé střední Evropy. Lukáš Trtílek měl volno a vypravil se na okruh, aby připravil skvělou nálož fotek.

VÍCE
Prague Car Festival – oslava motorsportu a tuningu se blíží
auta

Prague Car Festival na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany je největší výstava ve střední a východní Evropě se zaměřením na tuning, motorsport, historické automobily a motocykly. Dvanáctý ročník akce evropského významu nabídne o víkendu 28. - 29. října jedinečnou podívanou na široké spektrum unikátních automobilů a motocyklů, a to na téměř 40 tisících metrech čtverečních výstavní plochy.

VÍCE
Brno se zahalilo do mlhy – finále CDS objektivem Vaška Volfa
auta

Finále Czech Drift Series, mezinárodního mistrovství ČR v jízdě řízeným smykem, se během víkendu 21. – 22. října opět po roce vrátilo do Brna. Na „Stadionu“ a v „Esíčku“, tedy divácky nejatraktivnějších úsecích Masarykova okruhu, se o poslední letošní body utkali ti nejlepší drifteři z celé střední Evropy, a to ve třídách PRO a PRO2.

VÍCE
Škoda Équipe jede! Jak se přepravovaly závodní speciály v minulosti?
auta

V červnu 1950 vůz značky Škoda poprvé startoval v prestižním 24hodinovém závodu v Le Mans. Speciál Škoda Sport bylo nutné na legendární trať dopravit. Zjistěte, jak se převážely závodní vozy v minulosti.

VÍCE
FIA ETRC 2023 Kiss upaloval na Slovakia Ringu do čela
auta

Druhým závodem pokračovalo Goodyear FIA ETRC na Slovakia Ringu, když závod v Maďarsku byl zrušen. Pojede se tak jen osm podniků evropských kamionů. Maďar Norbert Kiss se těšil na domácí závod, ale ten bohužel letos nevyšel, a tak si chtěl spravit chuť na Slovakia Ringu. Rychlý slovenský okruh u Orechovej Potoni více vyhovuje rychlejším vozům, ale v kalendáři FIA ETRC už si svoje místo našel.

VÍCE
Výstava škodovek na Pankráci: závodní speciály i papežův enyaq
auta

V pondělí 6. března byla v pražském nákupním centru Arkády Pankrác zahájena unikátní výstava několika desítek vozů značky ŠKODA AUTO, mapující přes 120 let dlouhou historii výroby motocyklů a automobilů v Mladé Boleslavi. Úvodního setkání se zúčastnil i známý sběratel historických automobilů pan Ladislav Samohýl nebo rallyový závodník Emil Triner. Exponáty pak bude možné zhlédnout až do 26. března tohoto roku.

VÍCE
Vzpomínka na Kena Blocka
auta

Motoristický svět zastihla v ranních hodinách zpráva, které jde jen těžko uvěřit. Pojďme si prostřednictvím několika fotografií a videí připomenout, jakou legendou a vzorem pro tisíce lidí Ken byl.

VÍCE
Ken Block odešel do motoristického nebe
auta

Ken Block, jméno, které znají miliony fanoušků po celém světě. Ken byl motoristickou legendou a celý jeho život byl spojený s gymkhanou, se silnými auty, motorkami a značkou Monster Energy. Sám byl spoluzakladatelem značky DC Shoes. Každý malý kluk nebo malá holka hltali jeho drifty a dovednosti, kterými dokázal bavit celý svět. Osudným se mu v pětapadesáti stala nehoda na sněžném skútru.

VÍCE