MMČR 2020 – foto Pavel Horák
motocross

Připravil jsem si pro vás průřez rokem 2020 na závodech MMČR v motokrosu. Nejedná se o nějaký TOP výběr, ale spíše připomenutí závodní atmosféry během letošní zvláštní sezóny. Přejeme vám, ať se poslední den v roce vydaří dle vašich představ a do nového roku hlavně hodně zdraví!

VÍCE
7. Kůta MMČR v MX Petrovice 2020 – foto Kristýna Dvořáčková
motocross

Do Petrovic u Karviné, kde se konal 4. října závěrečný závod Kůta MMČR v motokrosu, vyrazila i fotografka Kristýna Dvořáčková, která pro vás připravila výběr fotografií toho nejlepšího. Z důvodu silného deště byly zrušeny ranní tréninky a tak závodníci nastoupili až do kvalifikačních jízd, které byly prodlouženy o několik minut.

VÍCE
6. Kůta MMČR v MX Opatov 2020 – foto Pavel Horák
motocross

Do Opatova se dostal i náš redakční fotograf Pavel Horák. Ten byl však značně zaneprázdněný, proto si pro vás tentokrát připravil menší galerii. Jak zachytil závody v Opatově on?

VÍCE
6. Kůta MMČR v MX Opatov 2020 - foto Kristýna Dvořáčková
motocross

Šestý podnik Kůta MMČR v motokrosu se konal v neděli 20. září v Opatově v u Svitav. V závodě opět došlo k velkým překvapením i zajímavým soubojům. První mistrovský titul v České republice získal Max Nagl ve třídě MX1. Ve třídě MX2 má nejlépe našlápnuto Šimon Jošt, v ženách Kristýna Vítková a ve veteránech Petr Bartoš. Velkou fotogalerii pořídila i Kristýna Dvořáčková, která vám prostřednictvím svých fotografii přiblíží atmosféru a závody českého mistrovství.

VÍCE

5. Kůta MMČR v MX Pacov 2020 – foto Pavel Horák
motocross

Pozdě, ale přece. Výběr fotek z pátého závodu Kůta MMČR v motokrosu, který se konal v jihočeském Pacově, hledejte níže. Závod byl i přes nižší účast zahraničních jezdců na vysoké úrovni a zejména mladí čeští junioři ukázali, že je s nimi třeba do budoucna počítat. Jak to v Pacově vypadalo?

VÍCE
V Rudníku se závodilo o vysoké prémie – report a foto
motocross

V neděli 16. srpna se konal již pátý ročník závodu O Pohár Rudnické Rokle. Na závody nedorazilo zrovna oslnivé číslo závodníků, ale profesionální jezdci MMČR, mladí závodníci a hobby jezdci předvedli i v menším počtu pořádné závody, které každý fanoušek a divák u trati sledoval s nadšením.

VÍCE
4. Kůta MMČR v MX Loket 2020 – foto Pavel Horák
motocross

Další závod Kůta MMČR v motokrosu byl odjet na mistrovské trati v Lokti. Fanoušci se tak mohli na oblíbené trati podívat na závody českého mistrovství, když mistrovství světa bylo pro letošní rok zrušeno. Závod přinesl nové překvapivé výsledky! Značně se promíchalo i průběžné pořadí MMČR poté, co se závodu nezúčastnili jezdci MS a továrních týmů.

VÍCE
3. Kůta MMČR v MX Jinín 2020 – foto Pavel Horák
motocross

Třetí závod letošního Kůta MMČR v motokrosu se konal na jihočeské motokrosové trati v Jiníně, kam opět zavítala početná skupina jezdců z celé Evropy. Třídu MX1 ovládl Max Nagl v barvách Haas Racing Teamu, dvěstěpadesátky vyhrál Michael Sandner z Motorsportu Chýnov, kategorii žen vyhrála Kristýna Vítková z Yamaha Čepelák Racing Teamu a ve veteránech zvítězil zkušený matador Petr Bartoš, který závodí v barvách Orion Racing Teamu. Jak si vedli další jezdci a jak to v Jiníně vypadalo?

VÍCE

2. Kůta MMČR v MX Kaplice 2020 - foto Pavel Horák
motocross

I na druhý závod letošní sezóny MMČR dorazily do Kaplice hvězdy světového motocrossu. Nesmíme však zapomínat ani na naše piloty, kteří si musí poradit s velkou konkurencí a velkou nářočností tratí. Rekapitulaci výsledků a pohled na to, jak to v Kaplici vypadalo, můžete shlédnout zde.

VÍCE
 1. Kůta MMČR v MX Dalečín 2020 – foto Lukáš Trtílek
motocross

Pokud si myslíte, že už jste z 1. Kůta MMČR v motokrosu, který hostil v neděli 28. června 2020 Dalečín viděli vše, tak pozor! Jste na omylu, protože pro vás máme ještě jednu exkluzivní galerii, jejímž autorem je Lukáš Trtílek, který je zkušeným motoristickým fotografem. Avšak na motokros se vypravil poprvé, díky čemuž vám nabízí jiný úhel pohledu. A posuďte sami, jaká je to podívaná.

VÍCE