Report a fotogalerie z Krajského přeboru v Pacově
motocross

Pátý podnik jihočeského KP v motokrosu hostila známá a oblíbená trať v Pacově. I navzdory deštivé předpovědi počasí dorazilo do Pacova 195 jezdců, což je na závod krajského přeboru velice slušný počet. Nechyběli dokonce ani závodníci z Německa, Rakouska a Slovenska. Většinu odpoledních jízd pak doprovázel déšť a bláto, přesto závod proběhl bez jakýchkoli problémů a ke spokojenosti naprosté většiny jeho účastníků. Pořadatelem byl klub, který má zkušenosti s pořádáním závodů MS, ME i MMČR – AMK Pacov v AČR.

VÍCE
6. Kůta MMČR v MX Kramolín 2019 – foto Pavel Horák
motocross

V neděli jsme odjeli předposlední závod MMČR v Kramolíně. Závod přinesl spousty zajímavých soubojů a nečekaná umístění. Spousta jezdců musela ze závodu odstoupit z důvodu rozpletení předního kola. Jak to v Kramolíně vypadalo, se můžete podívat ve fotogalerii.

VÍCE
MXGP Loket 2019 pohledem Pavla Horáka
motocross

Třináctý závod sezóny Mistrovství světa se odjel v Lokti nad Ohří minulý víkend. Závodu se zúčastnily tisíce fanoušků, krom domácích milovníků a fanoušků motocrossových jezdců zde byli nejvíce zastoupeni Němci a Slovinci. Nechyběl ani početný fanklub Slováka Richarda Šikyňi. Radost určitě udělal všem fanouškům Víťa Marek, který zde vyhrál titul Mistra Evropy. Neztratili se však ani ostatní čeští jezdci a jezdkyně. Vítězem nejsilnější třídy MXGP se stal Romain Febvre, nižší třídu MX2 s přehledem ovládl Jorge Prado.

VÍCE
Memoriál Tří Štaudů 2019 – foto Pavel Horák
motocross

V sobotu 20. července se na motokrosové trati ve Vranově u Brna odjel, již tradiční, Memoriál Tří Štaudů. Volného závodu se kromě motokrosařů zúčastnili i jezdci endura. Povoleno bylo startovat s licencí i bez, dle toho byli jezdci rozděleni do svých kategorií. Po vyhlášení výsledků následovalo večerní posezení pro všechny zúčastněné.

VÍCE
5. Kůta MMČR v MX Petrovice 2019 – foto Pavel Horák
motocross

Zajímavé závody, hodně předjíždění, soubojů, krásně připravená trať a výborné pochoutky. To vše čekalo na jezdce a fanoušky na pátém závodě MMČR v Petrovicích u Karviné. Perfektně v závodě zajel polský závodník Tomek Wysocki, Marika Mlýnková dotahovala Vítkovou, avšak to se jí nepovedlo. Smůlu v závodě měl Dušan Drdaj, který musel těsně před koncem druhé jízdy odstoupit.

VÍCE
4. Kůta MMČR v MX Opatov 2019 - foto Jiří Šplíchal
motocross

5. závod MMČR v MX se nám nezadržitelně blíží. Bude se konat tuto neděli v Petrovicích u Karviné. Jako pozvánku na tento závod Vám dnes přinášíme fotogalerii, ve které si můžete připomenout jak to vypadalo na předchozím závodě v Opatově u Svitav. Tento závod se nesl v duchu kvalitně připravené trati, hlubokých kolejí a velkých děr, které prověřily fyzičku každého závodníka.

VÍCE
MMČR juniorů Kaplice 2019 – foto Pavel Horák
motocross

V sobotu si to na jihočeské trati v Kaplici rozdali ti nejmenší – junioři. Tím nejmladším, kdo závodil, byl pětiletý jezdec ve třídě 50ccm. Závodníci se museli při závodě, ale i v depu, poprat s velkým teplem. Kromě bojů o body do celkového hodnocení MMČR to byl závod, který připravil jezdce na Mistrovství světa juniorů v italském Trentinu, které se koná následující víkend.

VÍCE
4. Kůta MMČR v MX Opatov 2019 – foto Pavel Horák
motocross

Čtvrtý závod MMČR v MX se odjel v neděli 23. června na trati v Opatově u Svitav. Kromě zajímavých, možná až překvapivých výsledků bylo poutavé sledovat, jak si závodníci a závodnice poradí s těžkou a náročnou tratí. Pořadatelé trať připravili tak, jak je zvykem v zahraničí. Nechyběly hluboké koleje, ani silně rozbitá místa. 

VÍCE
3. Kůta MMČR v MX 2019 - Dalečín objektivy Pavla Horáka
motocross

Slunečné počasí, souboje na trati, výborné palačinky, perfektně připravená trať a zázemí. Nejen tohle ale i mnohem více mohly vidět tisíce diváků v neděli 26. května 2019 v Dalečíně na třetím závodě MMČR v motokrosu. Stráně kolem trati a hlavně divácká místa uprostřed byly narvány k prasknutí a během hlavních tříd MX1 a MX2 sledovali diváci závody z několika řad. Závody okořenila účast lotyšského jezdce Matisse Karra, který předvedl svůj čistý styl při závodě a po celý den rozdával úsměvy po depu.

VÍCE
3. Internationales Classic Motocross Teutschenthal - foto Pavel Horák
motocross

V sobotu 11. května 2019 patřila světová trať Teutschenthal v pořadí třetímu ročníku Talkessel-Classics 2019, jehož pořadateli byli členové ADMV a MSC Teutschenthal. Během závodů bylo možné vidět spoustu historických strojů v kategoriích Classic, Twin-Shock a EvoPre90, v jejichž sedlech byl rovněž hojný počet českých závodníků. "Musím říct, že to byly opravdu luxusní závody. Škoda toho počasí, světelné podmínky asi nejhorší, co jsem zažil. A do toho všeho jsem si nad sebou ještě držel deštník," připojil stručný komentář autor fotogalerky Pavel Horák.   

VÍCE