V Herálci se závodilo pro dobrou věc
motocross

Motocrossoví závodníci dokážou i pomáhat! Ukázkou tomu byl například zorganizovaný hobby závod, který se konal minulou sobotu 28. září na trati v Herálci u Hlinska. Kromě 90 jezdců se přijela podívat i jedna z legend českého motocrossu a současná úspěšná závodnice ženského motocrossu.

VÍCE
MMČR Družstev Dalečín 2019 - foto Pavel Horák
motocross

V neděli 22. září jsme odjeli úplně poslední závod "velkého mistráku". Tím závodem byl oblíbený závod družstev. Na start se postavilo početné zastoupení jezdců a týmů. Celkově zvítězil tým Osička MX Team ve složení Neugebauer, Jošt a Neurauter. Samostatně se hodnotily družstva jednotlivých středisek motocrossu. Tím vítězným družstvem se stalo SMS Pardubice ve složení Votroubek, Dvořák, Mňuk. Závod byl okořeněn vloženým závodem juniorů na motocyklech o objemu 85 ccm.

VÍCE
Michael Špaček Memorial 2019 – foto Pavel Horák
motocross

V neděli 8. září 2019 se konal již třetí Michael Špaček Memorial. Závodu se kromě českých reprezentantů zúčastnili jezdci z Německa, Španělska, Slovenska, Slovinska nebo Itálie. Kdo závod vyhrál a jak to na závodech vypadlo, se můžete podívat ve fotogalerii. Bylo nám ctí být partnery Memoriálu Michaela Špačka 2019 a vzpomenout tak, spolu s jezdci, na špičkového jezdce, kterým Michael bezpochybně byl.

VÍCE
Classic Motocross Holice 2019 – foto Pavel Horák
motocross

Na trať do Poběžovic u Holic zavítali jezdci seriálu Classic Motocross. Nadšenci a milovníci historických závodních strojů ukázali, že si dokáží poradit i s deštěm a kluzkým jílovitým povrchem. Fanoušci mohli vidět krásné stroje ČZ, Maico nebo například i novější stroje Honda, Suzuki a Yamaha ve třídě EVO. Nechyběli samozřejmě ani jiné značky.

VÍCE
7. Kůta MMČR v MX Jinín 2019 – foto Pavel Horák
motocross

Poslední závod seniorského MMČR jednotlivců byl odjet 25. srpna na jihočeské trati v Jiníně. Kromě veteránů, kde byl už titul jasný, jsme se dozvěděli i jména nových mistrů republiky ve třídách MX1, MX2 a Ženy. V každé třídě se bojovalo o všechno a jezdci předvedli před tisíci fanoušků své maximum.

VÍCE
Report a fotogalerie z Krajského přeboru v Pacově
motocross

Pátý podnik jihočeského KP v motokrosu hostila známá a oblíbená trať v Pacově. I navzdory deštivé předpovědi počasí dorazilo do Pacova 195 jezdců, což je na závod krajského přeboru velice slušný počet. Nechyběli dokonce ani závodníci z Německa, Rakouska a Slovenska. Většinu odpoledních jízd pak doprovázel déšť a bláto, přesto závod proběhl bez jakýchkoli problémů a ke spokojenosti naprosté většiny jeho účastníků. Pořadatelem byl klub, který má zkušenosti s pořádáním závodů MS, ME i MMČR – AMK Pacov v AČR.

VÍCE
6. Kůta MMČR v MX Kramolín 2019 – foto Pavel Horák
motocross

V neděli jsme odjeli předposlední závod MMČR v Kramolíně. Závod přinesl spousty zajímavých soubojů a nečekaná umístění. Spousta jezdců musela ze závodu odstoupit z důvodu rozpletení předního kola. Jak to v Kramolíně vypadalo, se můžete podívat ve fotogalerii.

VÍCE
MXGP Loket 2019 pohledem Pavla Horáka
motocross

Třináctý závod sezóny Mistrovství světa se odjel v Lokti nad Ohří minulý víkend. Závodu se zúčastnily tisíce fanoušků, krom domácích milovníků a fanoušků motocrossových jezdců zde byli nejvíce zastoupeni Němci a Slovinci. Nechyběl ani početný fanklub Slováka Richarda Šikyňi. Radost určitě udělal všem fanouškům Víťa Marek, který zde vyhrál titul Mistra Evropy. Neztratili se však ani ostatní čeští jezdci a jezdkyně. Vítězem nejsilnější třídy MXGP se stal Romain Febvre, nižší třídu MX2 s přehledem ovládl Jorge Prado.

VÍCE
Memoriál Tří Štaudů 2019 – foto Pavel Horák
motocross

V sobotu 20. července se na motokrosové trati ve Vranově u Brna odjel, již tradiční, Memoriál Tří Štaudů. Volného závodu se kromě motokrosařů zúčastnili i jezdci endura. Povoleno bylo startovat s licencí i bez, dle toho byli jezdci rozděleni do svých kategorií. Po vyhlášení výsledků následovalo večerní posezení pro všechny zúčastněné.

VÍCE
5. Kůta MMČR v MX Petrovice 2019 – foto Pavel Horák
motocross

Zajímavé závody, hodně předjíždění, soubojů, krásně připravená trať a výborné pochoutky. To vše čekalo na jezdce a fanoušky na pátém závodě MMČR v Petrovicích u Karviné. Perfektně v závodě zajel polský závodník Tomek Wysocki, Marika Mlýnková dotahovala Vítkovou, avšak to se jí nepovedlo. Smůlu v závodě měl Dušan Drdaj, který musel těsně před koncem druhé jízdy odstoupit.