28. Silvestrovský motokros v Přelouči
motocross

Už tradiční akci na závěr roku hostilo opět město Přelouč. V areálu na okraji města se motokrosoví nadšenci rozloučili s loňským rokem a sezónou 2019. Na start se postavili mladí závodníci, dospělí, profíci i amatéři. Nechyběla účast čtyřkolek a dokonce i jedna tříkolka.

VÍCE
Výběr z MMČR 2019 - foto Pavel Horák
motocross

Náš fotograf Pavel Horák si pro vás připravil výběr fotek z letošního MMČR v motokrosu seniorů a dvou závodů juniorů, pojďte si na závěr roku připomenout, jak to na závodech českého mistráku vypadalo. Více jak 50 fotek najdete níže.

VÍCE
FMX Gladiator Games 2019 - galerie
motocross

Letošní gladiátoři opět rozbouřili naplněnou pražskou O2 Arénu. Vítězství obhájil David Rinaldo. Jak to v Praze vypadalo, se můžete podívat zde.

VÍCE
V Herálci se závodilo pro dobrou věc
motocross

Motocrossoví závodníci dokážou i pomáhat! Ukázkou tomu byl například zorganizovaný hobby závod, který se konal minulou sobotu 28. září na trati v Herálci u Hlinska. Kromě 90 jezdců se přijela podívat i jedna z legend českého motocrossu a současná úspěšná závodnice ženského motocrossu.

VÍCE
MMČR Družstev Dalečín 2019 - foto Pavel Horák
motocross

V neděli 22. září jsme odjeli úplně poslední závod "velkého mistráku". Tím závodem byl oblíbený závod družstev. Na start se postavilo početné zastoupení jezdců a týmů. Celkově zvítězil tým Osička MX Team ve složení Neugebauer, Jošt a Neurauter. Samostatně se hodnotily družstva jednotlivých středisek motocrossu. Tím vítězným družstvem se stalo SMS Pardubice ve složení Votroubek, Dvořák, Mňuk. Závod byl okořeněn vloženým závodem juniorů na motocyklech o objemu 85 ccm.

VÍCE
Michael Špaček Memorial 2019 – foto Pavel Horák
motocross

V neděli 8. září 2019 se konal již třetí Michael Špaček Memorial. Závodu se kromě českých reprezentantů zúčastnili jezdci z Německa, Španělska, Slovenska, Slovinska nebo Itálie. Kdo závod vyhrál a jak to na závodech vypadlo, se můžete podívat ve fotogalerii. Bylo nám ctí být partnery Memoriálu Michaela Špačka 2019 a vzpomenout tak, spolu s jezdci, na špičkového jezdce, kterým Michael bezpochybně byl.

VÍCE
Classic Motocross Holice 2019 – foto Pavel Horák
motocross

Na trať do Poběžovic u Holic zavítali jezdci seriálu Classic Motocross. Nadšenci a milovníci historických závodních strojů ukázali, že si dokáží poradit i s deštěm a kluzkým jílovitým povrchem. Fanoušci mohli vidět krásné stroje ČZ, Maico nebo například i novější stroje Honda, Suzuki a Yamaha ve třídě EVO. Nechyběli samozřejmě ani jiné značky.

VÍCE
7. Kůta MMČR v MX Jinín 2019 – foto Pavel Horák
motocross

Poslední závod seniorského MMČR jednotlivců byl odjet 25. srpna na jihočeské trati v Jiníně. Kromě veteránů, kde byl už titul jasný, jsme se dozvěděli i jména nových mistrů republiky ve třídách MX1, MX2 a Ženy. V každé třídě se bojovalo o všechno a jezdci předvedli před tisíci fanoušků své maximum.

VÍCE
Report a fotogalerie z Krajského přeboru v Pacově
motocross

Pátý podnik jihočeského KP v motokrosu hostila známá a oblíbená trať v Pacově. I navzdory deštivé předpovědi počasí dorazilo do Pacova 195 jezdců, což je na závod krajského přeboru velice slušný počet. Nechyběli dokonce ani závodníci z Německa, Rakouska a Slovenska. Většinu odpoledních jízd pak doprovázel déšť a bláto, přesto závod proběhl bez jakýchkoli problémů a ke spokojenosti naprosté většiny jeho účastníků. Pořadatelem byl klub, který má zkušenosti s pořádáním závodů MS, ME i MMČR – AMK Pacov v AČR.

VÍCE
6. Kůta MMČR v MX Kramolín 2019 – foto Pavel Horák
motocross

V neděli jsme odjeli předposlední závod MMČR v Kramolíně. Závod přinesl spousty zajímavých soubojů a nečekaná umístění. Spousta jezdců musela ze závodu odstoupit z důvodu rozpletení předního kola. Jak to v Kramolíně vypadalo, se můžete podívat ve fotogalerii.

VÍCE