Televizní motokros Dolní Bousov 1979 – foto Miroslav Jireček
motocross

Máme tu některé pamětníky? Miroslav Jireček pro vás připravil další album, tentokrát z roku 1979. Na trati v Dolním Bousově se konal tzv. Televizní motokros. Už podle fotek poznáte, kdy se závod jel, protože místy jsou stále plochy sněhu a náročná trať je doslova celá pod bahnem. Na černobílých vzpomínkách naleznete Gennadije Mojsejeva, Jiřího Stodůlku, Oldřicha Hamršmída, Vlastimila Hlouse a další. Příjemnou podívanou!

VÍCE
MS 125 ccm Holice 1983 – foto Miroslav Jireček
motocross

Velká cena ČSSR 125 ccm se konala na legendární trati v Holicích ve Východních Čechách. Pod hlavičkou bývalého Svazarmu tak mohlo na trati odstartovat jedno z dalších mistrovství světa tehdejší doby. Na perfektních fotkách z minulé doby najdete například Petra Kováře, Erica Geborse, Jana Postemu, Reného Seewera a další motocrossové hvězdy ze zahraničí na dvoutaktních motocyklech. Kromě toho pro vás máme i startovní listinu a výsledky obou rozjížděk, kdy jezdci závodili 40 minut 2 kola! Nechybí ani zmínka o Petru Kovářovi.

VÍCE
Superkros Litovel 2006 - foto Miroslav Jireček
motocross

Tentokrát se pojďme vrátit zpátky do roku 2006. Další galerii pro vás připravil opět fotograf Míra Jireček. Před 14 lety se v Litovli jednalo o mezinárodní volný závod v superkrosu. Na start se postavil Petr Bartoš, Míra Kučírek, Jirka Bittner, Víťa Marek, Marek Sukup, Petr Michalec, rakouský reprezentant Markus Mauser a další.

VÍCE
Superkros Rondo 2001 - foto Miroslav Jireček
motocross

Teď je pravý čas zavzpomínat! Výběr fotek z brněnského Ronda pro nás připravil fotograf Miroslav Jireček, který si dal práci a všechny fotky naskenoval z historických filmků z analogového fotoaparátu. Můžeme tak zavzpomínat na halové závody, které byly v České republice velice úspěšné. Na fotkách můžete kromě zahraničních jezdců vidět i Honzu Brabce, Víťu Marka st., Mirka Kučírka a další.

VÍCE
MXGP Matterley Basin - 2. část - foto Patrik Procházka
motocross

Druhou část skvělých fotek od Patrika Procházky můžete shlédnout zde. Využijte tak páteční večer jako navnadění na víkendový druhý závod FIM Mistrovství světa v motocrossu, který se koná v holandském Valkenswaardu!

VÍCE
MXGP Matterley Basin - foto Patrik Procházka
motocross

Přinášíme vám první část skvělých fotek z MXGP Velké Británie, kde ovládl třídu MXGP Jeffrey Herlings a třídu MX2 vyhrál Jago Geerts. Český reprezentant Petr Polák byl ve třídě MX2 hodnocený na celkovém 38. místě. Slovenský závodník Richard Šikyňa skončil se šesti body devatenáctý. V kubatuře EMX125 se neztratil Martin Venhoda ani Radek Větrovský. Jak svými objektivy zachytil závody český fotograf Patrik Procházka hledejte zde!

VÍCE
28. Silvestrovský motokros v Přelouči
motocross

Už tradiční akci na závěr roku hostilo opět město Přelouč. V areálu na okraji města se motokrosoví nadšenci rozloučili s loňským rokem a sezónou 2019. Na start se postavili mladí závodníci, dospělí, profíci i amatéři. Nechyběla účast čtyřkolek a dokonce i jedna tříkolka.

VÍCE
Výběr z MMČR 2019 - foto Pavel Horák
motocross

Náš fotograf Pavel Horák si pro vás připravil výběr fotek z letošního MMČR v motokrosu seniorů a dvou závodů juniorů, pojďte si na závěr roku připomenout, jak to na závodech českého mistráku vypadalo. Více jak 50 fotek najdete níže.

VÍCE
FMX Gladiator Games 2019 - galerie
motocross

Letošní gladiátoři opět rozbouřili naplněnou pražskou O2 Arénu. Vítězství obhájil David Rinaldo. Jak to v Praze vypadalo, se můžete podívat zde.

VÍCE
V Herálci se závodilo pro dobrou věc
motocross

Motocrossoví závodníci dokážou i pomáhat! Ukázkou tomu byl například zorganizovaný hobby závod, který se konal minulou sobotu 28. září na trati v Herálci u Hlinska. Kromě 90 jezdců se přijela podívat i jedna z legend českého motocrossu a současná úspěšná závodnice ženského motocrossu.

VÍCE