AUS-X Open Sydney 2018 - foto Lachlan Russell
motocross

Nejproslulejší halový superkrosový závod "down under" - Monster Energy AUS-X Open se stal v sobotu 10. listopadu 2018 v Sydney minulostí. Prostřednictvím výběru z oficiálních galerií vás necháme nahlédnout nejen do dění v hale a jejím okolí, ale také do míst, kam se běžní fanoušci nedostali, neboť byla určená pouze pouzvaným SX ikonám a další doprovodné družině. 

VÍCE
FMX Gladiator Games 2018 - foto Pavel Horák
motocross

Letošním gladiátorem pražských FMX Gladiator Games 2018 se stal David Rinaldo. V pořadí již 18. ročník nejstarší freestyle motokrosové akce v Evropě - FMX Gladiator Games hostila plně vyprodaná O2 arena. Opět skvělá adrenalinová show způsobila v aréně nekonečný aplaus a standing ovation. Před diváky se předvedlo celkem 12 závodníků na motocyklech a dva na sněžných skútrech. Celým programem provázel Martin Koreň s Ondřejem Novotným.

VÍCE
Zatěžkávací test motocyklů TM proběhl na trati v Přepychách
motocross

Výhradní distributor TM Racing, firma MOTO PERFORMANCE s.r.o., uspořádal ve spolupráci se svým kolínským prodejcem testovací den motocyklů pro MX jezdce a milovníky italských motocyklů TM. Akce se konala v sobotu 13. října na východočeské motocrossové trati MX Přepychy, nedaleko Přelouče.

VÍCE
Výstava 50 let motocrossu - foto Pavel Horák
motocross

Během posledního závodu seriálu MXGP, který se konal na okruhu Autodromo Enzo & Dino Ferarri v Imole, byla uspořádána výstava motocyklů a galerie s názvem „50 Years of Motocross“. Tuto akci měl na starosti Luciano Costa společně s italskou motocyklovou federací, autodromem a klubem CRAME (Romagna Old Auto and Moto Club).

VÍCE

MXGP Imola 2018 - foto Pavel Horák
motocross

Vrchol MXGP sezóny jednotlivců ve všech kubaturách byl zpečetěný uplynulý víkend 29. a 30. září 2018 v italské Imole. Historický okruh se stal svědkem vrcholu 20dílné série, během níž se závody konaly v průběhu osmi měsíců v mnoha rozličných koutech světa. Dominantními vítězi se už dříve celkově, ale nyní i na zmíněné trati, stali jezdci Jeffrey Herlings a Jorge Prado z Red Bull KTM Factory teamu. 

VÍCE
Finále Kůta MMČR v MX 2018: Opatov objektivy Pavla Horáka
motocross

V pořadí šestý, závěrečný závod, Kůta MMČR v motokrosu se zapsal do závodní historie v neděli 2. září 2018 v Opatově u Svitav. Nebyla nouze o napínavé momenty a nervy drásající souboje až do úplného konce. Podívejte se, jak se podařilo zachytit atmosféru na trati i v zákulisí naší nové redakční posile Pájovi Horákovi. 

VÍCE
MXGP Švýcarska 2018 objektivy Pavla Horáka
motocross

Sladký úspěch si během Monster Energy FIM MS v motokrosu - MXGP Švýcarska o víkendu 18. a 19. 8. 2018 dopřáli MXGP "kulka" Jeffrey Herlings a MX2 střela Jorge Prado. A protože se do Frauenfeldu vypravila také naše nová redakční posila Pavel Horák, můžete se díky němu podívat na povedenou průřezovou galerku! Nechte si... :-)

VÍCE
MMČR v motokrosu 2018 Stříbro - foto Jirka Kružík
motocross

Ještě jedno fotoohlédnutí za velice zajímavým pátým mistrákem ve Stříbře.

VÍCE
5. MX mistrák ve Stříbře na fotkách Pavla Horáka
motocross

V neděli 12. srpna 2018 nechyběl na 5. pokračování Kůta MMČR v motokrosu ve Stříbře ani neúnavný a ještě stále nadšený fotograf Pavel Horák. A když už vážil cestu na vzdálený konec republiky, připravil galerii 50 fotek, o něž se s vámi s radostí prostřednictvím našeho webu dělí. 

VÍCE
MXGP Loket 2018 - třináct fotek od Michala Kohouta
motocross

Během FIM Mistrovství světa v motokrosu v Lokti jsem narazila na fotografa Michala Kohouta, který nám poslal výběrovou třináctku fotek. Mrkněte sami, na koho bylo možné během české 2018 GP narazit. 

VÍCE