2. Kůta MMČR v MX Kaplice 2020 - foto Pavel Horák
motocross

I na druhý závod letošní sezóny MMČR dorazily do Kaplice hvězdy světového motocrossu. Nesmíme však zapomínat ani na naše piloty, kteří si musí poradit s velkou konkurencí a velkou nářočností tratí. Rekapitulaci výsledků a pohled na to, jak to v Kaplici vypadalo, můžete shlédnout zde.

VÍCE
 1. Kůta MMČR v MX Dalečín 2020 – foto Lukáš Trtílek
motocross

Pokud si myslíte, že už jste z 1. Kůta MMČR v motokrosu, který hostil v neděli 28. června 2020 Dalečín viděli vše, tak pozor! Jste na omylu, protože pro vás máme ještě jednu exkluzivní galerii, jejímž autorem je Lukáš Trtílek, který je zkušeným motoristickým fotografem. Avšak na motokros se vypravil poprvé, díky čemuž vám nabízí jiný úhel pohledu. A posuďte sami, jaká je to podívaná.

VÍCE
1. Kůta MMČR v MX Dalečín 2020 – foto Pavel Horák
motocross

Dlouho očekávaný závod MMČR odstartoval letošní zkrácenou sezónu 2020 na trati v Dalečíně. České závodníky po dlouhé době doplnili jezdci z mistrovství světa, kteří závod využili zejména pro přípravu na nadcházející restart sezóny MXGP. Jak to v Dalečíně vypadalo?

VÍCE
Na KP v Klukách závodili jezdci mistrovství světa
motocross

V sobotu, 14. června se uskutečnil úvodní závod jihočeského KP v motokrosu v Klukách u Písku. Již v sobotu večer bylo depo nezvykle zaplněno závodníky, dlouhá nucená pauza dala znát, že motokrosařům závody už moc chyběly. Součástí závodu byl i přebor VVL Cup. Celkem se na startu objevilo 218 jezdců z Čech, Rakouska, Německa a Belgie! Součástí reportu je i fotogalerie!

VÍCE
Endurosprint Uhlířské Janovice – foto Pavel Horák
motocross

Absolutním vítězem celého závodního víkendu se stal David Cyprián, kterého známe spíše ze závodů hard endura. Na záda mu však dýchala dakarská legenda Štefan Svitko. Kromě těchto závodníků a závodníků disciplíny enduro se na prvních závodech představilo i několik motokrosařů – Jaromír Romančík, Petr Smítka nebo Martin Finěk. Na start sobotního závodu se postavil i FMX jezdec Libor Podmol. V neděli se na startovní čáru postavilo méně jezdců než v sobotu, protože na trati byly opravdu náročné podmínky, které vydržely ty nejstatečnější. Jak to v neděli vypadalo v Uhlířských Janovicích, můžete shlédnout níže.

VÍCE
Trénink Jinín – foto Jana Terešáková
motocross

Poslední z řady měřených tréninků se konal v Jiníně. Na skvěle připravené trati se opět sjela česká špička, tak jako je zvykem na závody mistrovství republiky. Tréninku se startem se zúčastnili juniorští i seniorští závodníci.

VÍCE
Trénink Dalečín – foto Richard Sigmund
motocross

V sobotu 30. května se konal další z řady předsezónních tréninků. Na měřený trénink pod vedením Petra Masaříka opět dorazili ti nejlepší jezdci z Česka. Poprvé si na našem území zatrénovali i slovenští závodníci. Do Dalečína si odskočil potrénovat rychlost a oko fotograf Richard Sigmund. Jak zachytil organizovaný trénink?

VÍCE
Trénink Pacov - foto Pavel Horák
motocross

Tréninky jedou v České republice naplno. Vysoké účasti jezdců na všech trénincích také přidávají nově zveřejněné termíny prvních letošních závodů. V sobotu 23. května vyrazil náš fotograf na trénink do jihočeského Pacova. Na oblíbené mistrovské trati si zatránovalo několik jezdců patřící do české špičky i jezdec mistrovství světa třídy MX2. Čeští hobby i profi jezdci si tak vyzkoušeli pacovskou trať a mohli poměřit síly s účastníkem MS Richardem Šikyňou. 

VÍCE
Kontrolní motokros Kaplice 1982 - foto Miroslav Jireček
motocross

V březnu roku 1982 se vydal český fotograf a nadšenec Miroslav Jireček do Kaplice, kde se na jihočeské trati konal kontrolní motokrosový závod. Už během cesty na tento kontrolní závod se začalo počasí silně zhoršovat. Mirek vzpomínal, jak v Českých Budějovicích začalo doslova sypat a kaplická trať se během několika málo minut ocitla pod náloží sněhu. Někteří závodníci se závodu obávali, ale bylo rozhodnuto, že pokud trať projede alespoň jeden závodník, jedná se o sjízdnou trať, na které můžou být závody uskutečněny. Do hry tak vstoupil Jaroslav Falta, který trať projel a tak byla prohlášena za sjízdnou. Kromě legendárního Jaroslava Falty se závodu zúčastnili i jezdci Kovář, Antony,...

VÍCE
MR 250 ccm Vamberk 1979 - foto Miroslav Jireček
motocross

Na trati ve Vamberku si v současné době už nezazávodíte, ale trať budete míjet a po kousku dokonce pojedete, když budete směřovat z Hradce Králové směrem na Šumperk po silnici I/11. V roce 1979 se zde konalo Mistrovství republiky ve třídě 250ccm, kterého se zúčastnil Jaroslav Falta, Zdeněk Velký, Zdenek Antony a další. Spolu s republikovým závodem se jel i vložený závod střediska Holice. Jak zachytil závody fotograf Míra Jireček se můžete podívat níže!

VÍCE