Kůta MMČR Loket 2019 - foto Pavel Horák
motocross

V neděli 31. března 2019 byl odmávnutý úvodní závod letošního sedmidílného Kůta MMČR motokrosu na světové trati v Lokti nad Ohří. Účast byla opravdu dobrá, konkurence vysoká a na trati proběhlo hned několik zásadních bitev napříč třídami MX1, MX2, Ženy a Veterán. Ale dost už bylo tlachání, kolikrát je zajímavější nějaký ten obrazový záznam, a tak mrkejte na galerku od Pavla Horáka! 

VÍCE
X-Knights 2019 ovládli mladí talenti
motocross

Třináctý ročník X-Knights, aneb souboj rytířů v zemi, kde se střetává naprostý klid s každodenním chaosem. To je Costa Rica. A právě díky těmto absolutním protikladům se znovu vyprodala hala pro téměř 40 000 diváků a spustil se boj o žezla roku 2019. 

VÍCE
Motorkářská sezóna 2019 zahájena Motosalonem!
motocross

Tradiční motocyklový veletrh MOTOSALON již podesáté odstartoval novou motorkářskou sezónu. Letos v termínu 28. února až 3. března shlédly tisíce motorkářů, fanoušků a příznivců nové modely motocyklů, množství moto příslušenství, mohly potkat své oblíbené závodníky a mnohem více. To vše letos na výstavišti v Praze Letňanech. Na letošním veletrhu se představilo na 150 vystavovatelů a navíc, co je podstatné, většina z nich jsou značky zastoupené a působící v České republice!

VÍCE
MČR motoskijöring Dobřany 2019 - foto Pavel Horák
motocross

V sobotu 23. února 2019 odjely motoskijöringové závodní dvojice třetí a poslední díl letošního šampionátu, kterému přálo počasí bohužel jen napůl. Závod v Dobřanech v Orlických horách opět neunikl pozornosti a ani objektivům zapáleného fotografa Pavla Horáka. Přinášíme galerku, která určitě stojí za váš čas. 

VÍCE

Hobby motoskijöring se odjel na Šedivci
motocross

Závody MČR se díky současnému počasí nepodařilo tento víkend uspořádat, avšak místní nadšenci a fanoušci tohoto sportu spojili síly a připravili hobby závod. Tradiční hobby závod motoskijöringu, který je jednou z nejoblíbenějších zimních moto disciplín, se proto odjel v sobotu 9. února na Šedivci nedaleko Letohradu.

VÍCE
MČR motoskijöring Rudník 2019 - foto Pavel Horák
motocross

Fotografu Pavlu Horákovi energie neubývá ani během zimního období, které nás v České republice již takřka každoročně cvičí. Pavel se tak v sobotu vypravil do Rudníku, kde se jel 2. závod MČR v motoskijöringu. Jak se mu podařilo zachytit atmosféru opět jezdecky i divácky úspěšného závodu, se přesvědčte sami díky galerii, kterou připravil. 

VÍCE
MČR motoskijöring Klášterec 2019 - foto Pavel Horák
motocross

Náš nový redakční přírůstek - fotograf Pavel Horák, se proměnil v ledového mužíka a vyrazil vyzbrojený foťákem na 1. závod Mistrovství ČR v motoskijöringu "Orion - Shiva KTM Cup 2019" do Klášterce. Celkem 23 posádek si nenechalo ujít příležitost zazávodit si na připravené umrzlé trati. A k tomu všemu přišlo jejich výkony omrknout na 900 diváků. Podívejte se, jak se podařilo atmosféru akce zachytit Pavlovi. 

VÍCE
AUS-X Open Sydney 2018 - foto Lachlan Russell
motocross

Nejproslulejší halový superkrosový závod "down under" - Monster Energy AUS-X Open se stal v sobotu 10. listopadu 2018 v Sydney minulostí. Prostřednictvím výběru z oficiálních galerií vás necháme nahlédnout nejen do dění v hale a jejím okolí, ale také do míst, kam se běžní fanoušci nedostali, neboť byla určená pouze pouzvaným SX ikonám a další doprovodné družině. 

VÍCE
FMX Gladiator Games 2018 - foto Pavel Horák
motocross

Letošním gladiátorem pražských FMX Gladiator Games 2018 se stal David Rinaldo. V pořadí již 18. ročník nejstarší freestyle motokrosové akce v Evropě - FMX Gladiator Games hostila plně vyprodaná O2 arena. Opět skvělá adrenalinová show způsobila v aréně nekonečný aplaus a standing ovation. Před diváky se předvedlo celkem 12 závodníků na motocyklech a dva na sněžných skútrech. Celým programem provázel Martin Koreň s Ondřejem Novotným.

VÍCE
Zatěžkávací test motocyklů TM proběhl na trati v Přepychách
motocross

Výhradní distributor TM Racing, firma MOTO PERFORMANCE s.r.o., uspořádal ve spolupráci se svým kolínským prodejcem testovací den motocyklů pro MX jezdce a milovníky italských motocyklů TM. Akce se konala v sobotu 13. října na východočeské motocrossové trati MX Přepychy, nedaleko Přelouče.

VÍCE