3. Kůta MMČR v MX 2019 - Dalečín objektivy Pavla Horáka
motocross

Slunečné počasí, souboje na trati, výborné palačinky, perfektně připravená trať a zázemí. Nejen tohle ale i mnohem více mohly vidět tisíce diváků v neděli 26. května 2019 v Dalečíně na třetím závodě MMČR v motokrosu. Stráně kolem trati a hlavně divácká místa uprostřed byly narvány k prasknutí a během hlavních tříd MX1 a MX2 sledovali diváci závody z několika řad. Závody okořenila účast lotyšského jezdce Matisse Karra, který předvedl svůj čistý styl při závodě a po celý den rozdával úsměvy po depu.

VÍCE
3. Internationales Classic Motocross Teutschenthal - foto Pavel Horák
motocross

V sobotu 11. května 2019 patřila světová trať Teutschenthal v pořadí třetímu ročníku Talkessel-Classics 2019, jehož pořadateli byli členové ADMV a MSC Teutschenthal. Během závodů bylo možné vidět spoustu historických strojů v kategoriích Classic, Twin-Shock a EvoPre90, v jejichž sedlech byl rovněž hojný počet českých závodníků. "Musím říct, že to byly opravdu luxusní závody. Škoda toho počasí, světelné podmínky asi nejhorší, co jsem zažil. A do toho všeho jsem si nad sebou ještě držel deštník," připojil stručný komentář autor fotogalerky Pavel Horák.   

VÍCE
Kůta MM ČR 2019 - Pacov - foto Jiří Šplíchal
motocross

Letošní druhý podnik MM ČR v motokrosu se konal na tradičním závodišti v Pacově. Letos bohužel nevyšlo počasí jako v loňském roce. Pokud jste kvůli nečekaně nízkým teplotám zůstali doma, můžete si prohlédnout fotky v naší fotogalerii.

VÍCE
Zimomřivý Kůta MMČR MX Pacov 2019 - foto Pavel Horák
motocross

V neděli 5. května se fotograf Pavel Horák vydal nejen napakovaný svou foto výbavou, ale také zimní čepicí a teplejším oblečením do krásného motokrosového areálu v Pacově, který hostil druhé pokračování letošního Kůta MMČR motokrosu. Domů si přivezl spoustu zajímavých snímků, z nichž připravil výběr, jenž vás spolehlivě vtáhne do samotného dějiště závodů.   

VÍCE

MX OPEN Myjava 2019 - ofiko report a foto Pavel Horák
motocross

Myjava 1. 5. 2019: Prvomájový motokros na Myjave je už viac ako 50 ročnou tradíciou a preto niet divu, že diváci obliehajú každý meter štvorcový okolo trate. Takáto fanúšikovská základňa a aj výborná poloha blízko českých hraníc láka množstvo kvalitných jazdcov z oboch republík. Organizátori z OZ Slovakia motocross action si dali záležať na perfektne pripravenej trati s novými prvkami a skokmi, odmenou im boli plné rampy vo všetkých jazdách a divákmi preplnený areál. Tak ako aj na prvom podujatí vo Veľkých Uherciach, aj teraz nenechal Rakúšan Lukas Neurauter (AT) z Osička MX teamu nikoho na pochybách, že v MX OPEN aj v superfinále je najrýchlejší. Po smole z prvého podujatia si napravil...

VÍCE
MMČR juniorů Ledeč nad Sázavou 2019 - foto Pavel Horák
motocross

Tak už se konečně také junioři oficiálně rozjeli. V sobotu 27. dubna 2019 byl na programu první závod mezinárodního mistrovství ČR juniorů v Ledči nad Sázavou. Na místě nechyběl ani náš redakční spolupracovník a opravdový moto srdcař (a nově také ekologický komisař - bacha na něj :-)) Pavel Horák, který pro vás připravil super galerku! 

VÍCE
Kůta MMČR Loket 2019 - foto Pavel Horák
motocross

V neděli 31. března 2019 byl odmávnutý úvodní závod letošního sedmidílného Kůta MMČR motokrosu na světové trati v Lokti nad Ohří. Účast byla opravdu dobrá, konkurence vysoká a na trati proběhlo hned několik zásadních bitev napříč třídami MX1, MX2, Ženy a Veterán. Ale dost už bylo tlachání, kolikrát je zajímavější nějaký ten obrazový záznam, a tak mrkejte na galerku od Pavla Horáka! 

VÍCE
X-Knights 2019 ovládli mladí talenti
motocross

Třináctý ročník X-Knights, aneb souboj rytířů v zemi, kde se střetává naprostý klid s každodenním chaosem. To je Costa Rica. A právě díky těmto absolutním protikladům se znovu vyprodala hala pro téměř 40 000 diváků a spustil se boj o žezla roku 2019. 

VÍCE
Motorkářská sezóna 2019 zahájena Motosalonem!
motocross

Tradiční motocyklový veletrh MOTOSALON již podesáté odstartoval novou motorkářskou sezónu. Letos v termínu 28. února až 3. března shlédly tisíce motorkářů, fanoušků a příznivců nové modely motocyklů, množství moto příslušenství, mohly potkat své oblíbené závodníky a mnohem více. To vše letos na výstavišti v Praze Letňanech. Na letošním veletrhu se představilo na 150 vystavovatelů a navíc, co je podstatné, většina z nich jsou značky zastoupené a působící v České republice!

VÍCE
MČR motoskijöring Dobřany 2019 - foto Pavel Horák
motocross

V sobotu 23. února 2019 odjely motoskijöringové závodní dvojice třetí a poslední díl letošního šampionátu, kterému přálo počasí bohužel jen napůl. Závod v Dobřanech v Orlických horách opět neunikl pozornosti a ani objektivům zapáleného fotografa Pavla Horáka. Přinášíme galerku, která určitě stojí za váš čas. 

VÍCE