Kohút s Joštem úspěšní na dalším závodě EMX Open
motocross

V dňoch 7.-8. mája sa na známej motokrosovej trati v talianskej Maggiore uskutočnilo v poradí štvrté podujatie Majstrovstiev Európy v motokrose EMX Open, kde sa opäť predstavili aj naši dvaja talentovaní pretekári z Osička MX Teamu – Tomáš Kohút #4 a Šimon Jošt #53. Obaja v náročnej európskej konkurencii zaznamenali v Taliansku veľmi pekné umiestnenia. Podujatie ME EMX Open v Maggiore bolo súčasťou v poradí deviatych prestížnych majstrovstiev sveta MXGP/MX2.

VÍCE
Slovák Zimmerman sedmý v Lommelu
motocross

Počas uplynulého víkendu (30.4.-1.5.2022) sa v belgickom Lommeli uskutočnilo v poradí druhé podujatie seriálu Majstrovstiev Európy mladých motokrosových nádejí v triedach EMX65 a EMX85 (severozápadná zóna). V Belgicku sa opäť predstavila dvojica mladých SMF jazdcov v triede EMX65: Maxim Zimmerman #520 a maďarský jazdec jazdiaci s licenciou SMF Doma Paizs #575. V Belgicku si naši chlapci museli poradiť so silnou európskou konkurenciou – až 45 jazdcov zo 7 krajín Európy.

VÍCE
David Widerwill se zranil při ME
motocross

Slibně rozjetou sezónu na pětaosmdesátce zhatil Davidovi Widerwillovi pád při závodě EMX 85 v Lommelu. Do závodu se napřímo kvalifikoval a zajížděl časy, které atakovali nejlepší šestku závodníků. I pády k motokrosu bohužel patří a my Davidovi přejeme brzký návrat za řídítka.

VÍCE
Čepeláková se zranila v Dánsku na Evropě
motocross

Prvního letošního závodu ME Žen v dánském Fjerritslevu se o uplynulém víkendu zúčastnila česká reprezentantka Aneta Čepeláková. Čekala ji náročná písková trať, kterou si v rámci tréninku vyzkoušela před závody. V sobotu odjela tréninky a kvalifikaci, ale v neděli už do závodu nenastoupila. Co se v Dánsku stalo, se dozvíte po přečtení článku.

VÍCE
Naši junioři a české týmy pod Dolomity – EMX Pietramurata – 9. - 10. 4. 2022
motocross

Průběh jízd doplňkových tříd pátého závodu motokrosového mistrovství světa v italské Pietramuratě připoutal určitě k obrazovkám a monitorům fanoušky českého motokrosu. Naši junioři ve třídě EMX125 a jezdci českých týmů v otevřené třídě EMX Open byli po oba dny vidět a svoje příznivce jistě potěšili.

VÍCE
Juniorské vystoupení pohledem Míly Rožce
motocross

Julek Mikula s Víťou Markem jsou budoucností našeho milovaného sportu a dokazují to na každých závodech. Stejně tak tomu bylo tento víkend v italském Trentinu při EMX125. Povedený a vtipný report ze závodu se objevil na sociálních téměř ihned po ukončení závodu a nám nezbývá nic jiného, než vám ho přiblížit. Přejeme vám hezký zbytek víkendu. :)

VÍCE
Tomáš Kohút hodnotí první EMX Open
motocross

Slovenský závodník Tomáš Kohút hájí i v letošní sezóně barvy českého Osička MX Teamu. Společně absolvují celý seriál EMX Open. První evropský závod hostila trať v Matterley Basin, kde byl Tomáš nejúspěšnějším členem výpravy. Jak hodnotí svůj první závod sezóny?

VÍCE
Joel Rizzi pojede EMX250 s Riley Yamaha
motocross

Jedním z dalších nových kontraktů letošní sezóny je přestup Joela Rizzi k týmu Riley Racing Yamaha. Tým se rozhodl získat tohoto mladého Brita, aby s ním absolvoval evropskou sérií. Na závody EMX250 se vrací po roce závodění v MX2. Závodník věří, že bude konkurenceschopný v této nabité třídě.

VÍCE
Scott Smulders podepsal s SKS Husqvarna
motocross

Po několika letech v barvách týmu BT Husqvarna se Scott Smulders, mladý talentovaný Holanďan, přesouvá do SKS Husqvarna. S týmem ho čeká debutový rok v nabité třídě EMX250.

VÍCE
Joe Brookes pojede EMX125
motocross

Joe Brookes, mladý talentovaný Brit, debutoval v evropských stopětadvacítkách už v loňském roce. Ukázal, že bude patřit mezi rychlé piloty. Pro rok 2022 vyměnil také Yamahu za KTM.

VÍCE