Václav Kovář se loučí s Gas Gas
motocross

Dvě sezóny strávil český závodník Václav Kovář v sedle dvoudobého motocyklu Gas Gas. V roce 2018 se zúčastnil všech 7 závodů ME, následující sezónu 2019 odjel 6 závodů. Sedmý závod v Turecku vynechala většina závodníků. Shrnutí působení v Mistrovství Evropy a poděkování naleznete v připraveném článku.

VÍCE
MXoEN se přesouvá na Sardinii
motocross

Po několika letech v polském Gdaňsku se závody družstev FIM Mistrovství evropských národů a FIM Mistrovství Evropy žen přesouvá na Sardinii. Akce se bude konat na pískové trati, nesoucí název Riola Sardo Crossdromo.

VÍCE
Motocykly Fantic se vrací na scénu
motocross

Fantic Motor a Yamaha Motor Europe posouvají svou vzájemnou spolupráci, v sektoru off-road, o další level výše. Fantic se vrací do světa motocrossu a již bylo potvrzeno, že ho spatříme na závodech mistrovství světa.

VÍCE
Martin Venhoda přestupuje do týmu NR83
motocross

Tým NR83 patří belgickému závodníkovi Nathanu Renkensovi. Nathan se účastní závodů po celé Evropě, jeho hlavním zaměřením je MXGP a ADAC. V současné době si buduje tým se svými následovníky.

VÍCE
MXoEN Gdaňsk 2019: Česká republika na bedně, holky v TOP10
motocross

Skvělý výsledek se podařilo zajet českým juniorským reprezentantům na závodě v Gdaňsku. Čtveřice Mikula, Marek, Wagenknecht a Drdaj tak ukázala svou sílu a zkušenosti s mezinárodní silnou konkurencí. Dobře se dařilo i holkám, které se umístily v TOP10 hodnocení národů.

VÍCE
MXoEN Gdaňsk 2019: Sobotní kvalifikace máme za sebou
motocross

V polském Gdaňsku nás reprezentují čtyři čeští junioři a dvě závodnice. V rámci evropských národů se jedou i ženské evropské národy. Česká republika byla vylosována jako dvacátá k výběru startovní pozice do kvalifikace, holky vybíraly z jedenáctky. Jak si naši závodníci a závodnice vedli během dneška a z jaké pozice budou nastupovat do zítřejších závodů?

VÍCE
Češi se zúčastní evropských národů v Gdaňsku
motocross

Výběr českých reprezentantů se zúčastí závodu Motocross of European Nations, který se bude konat první víkend v říjnu v polském Gdaňsku. Reprezentovat Českou republiku budou dvě dívky a čtyři chlapci. Kdo je ve výběru jsme pro vás připravili zde.

VÍCE
Liam Everts pojede EMX125 i v roce 2020
motocross

Liam Everts letos přešel na stopětadvacítky a měl dobrou nováčkovskou sezónu. Jeho otec Stefan, desetinásobný mistr světa, rozhodl, že i pro další sezónu pojedou stále třídu EMX125.

VÍCE
Report z ME Classic motocross v Netolicích
motocross

Na známé trati Ingilinka v jihočeských Netolicích se jel v sobotu, 6. července 2019 druhý a poslední závod letošního seriálu ME Classic Motocross. S kvalitními závodníky z Itálie, Francie, Švédska, Finska, Anglie, Německa, Švýcarska a dalších evropských zemí poměřili na domácí půdě síly naši čeští reprezentanti a vedli si tradičně velice dobře.

VÍCE
Marek s Mikulou postupují do finálového závodu
motocross

Již tradičně se odjede finálový závod tříd 65ccm a 85ccm při závodě MXGP v Lokti nad Ohří, letos v termínu 27. – 28. července 2019. Do závodu se přímo kvalifikovali Víťa Marek a Julek Mikula. Otazník prozatím visí nad účastí Václava Janouta, kterému chybí ještě jeden kvalifikační závod v jeho zóně.

VÍCE