Jezdecká sestava JK Racing 2022
motocross

Italský tým JK Racing potvrdil ve svém sdělení na sociálních sítích, že i nadále bude soutěžit v závodních sériích EMX, WMX a MXGP.

VÍCE
Max Spies se rozloučil s továrnou Fantic
motocross

Poslední dva roky strávil Max Spies v barvách Maddii Racing, se kterými dokázal získat evropský titul ve třídě EMX2T. Mladý německý závodník na svých sociálních sítích potvrdil, že se s týmem rozešel. Je však otázkou, kam jeho cesty zamíří na sezónu následující. Pravděpodobný je i přesun do EMX250.

VÍCE
Rathouský, Marek, Mikula – foto Alex Skoczek
motocross

O tom, že nás naši závodníci skvěle reprezentují na závodech mistrovství Evropy, ví každý český fanoušek. Pojďme se na výběru fotografií od polského kolegy Alexe Skoczka podívat, jak to našim sedělo v italské Pietramuratě. Petr Rathouský sbírá nové zkušenosti v EMX250, mladší Víťa Marek s Julkem Mikulou bojují o evropské body v EMX125. Výsledkový report bude následovat.

VÍCE
Marek poprvé bodoval v EMX125, Mikula v TOP10
motocross

Další, v pořadí již sedmý, závod EMX125 hostila znovu italská Pietramurata. Na startu nechybělo ani české talentované duo Mikula-Marek. Víťa Marek zaválel a připisuje si prvních 8 bodů na Mistrovství Evropy stopětadvacítek. Julek Mikula měl povedenější závod než minule a právem skončil jako desátý nejlepší. Společně s nimi startovala také kategorie EMX250, kam nakoukl náš závodník Petr Rathouský. Jak se našim vedlo?

VÍCE
Mikula na bodech, Marek sbírá zkušenosti
motocross

Dalšího závodu evropských stopětadvacítek se v sobotu v italské Pietramuratě zúčastnil Julek Mikula i Víťa Marek. Oba měli povedenou kvalifikaci a z velkého počtu závodníků se kvalifikovali do závodu. Vítězem závodu se však stal holandský závodník Ivano Van Erp. Nesmíme opomenout ani maďarského reprezentanta Bence Pergela, který byl celkově sedmý. Jak se dařilo našim juniorům v jednotlivých jízdách?

VÍCE
Lotte van Drunen bude na 125 ccm debutovat v Itálii
motocross

O účasti českých reprezentantů na závodě EMX 125 v Trentu jsme vás už informovali. Na startovní listině však nechybí ještě jedno zajímavé jméno – Lotte van Drunen. Mladá Holanďanka má za sebou skvělé sezóny ve třídách 85 ccm a 65 ccm a nyní začala jezdit na silnější stopětadvacítce. Jde v podobných stopách jako náš úspěšný juniorský závodník Víťa Marek, kterému byla Lotte několikrát velkým konkurentem.

VÍCE
Marek debutoval při EMX125, Mikula získal bod
motocross

Poprvé se na startovní rošt evropských stopětadvacítek postavil v sobotu 2. října český juniorský závodník Vítězslav Marek. Tuto účast mu zajistil tým, který ho odměnil za výborné výsledky na slabším motocyklu o objemu 85 ccm. Na startu se spolu s ním představil také Julius Mikula. Jak si naši závodníci vedli v Teutschenthalu?

VÍCE
Víťa Marek vyzkouší evropské stopětadvacítky
motocross

O víkendu se na závodě Mistrovství Evropy v německém Teutschenthalu představí talentovaný juniorský reprezentant Víťa Marek. Víťa měl letos povedenou sezónu na menším motocyklu do 85 ccm. Závod, který se jede v sobotu před MXGP, bude skvělým tréninkem pro sezóny následující. Na závody GP do sousedního Německa každoročně vyjíždí množství českých fanoušků, takže i Marek může očekávat jejich podporu během sobotního dne.

VÍCE
Pro Víťu Marka sezóna ještě nekončí
motocross

Víťa Marek zažívá i letos povedenou sezónu a jeho výsledky ho znovu katapultovaly mezi přední juniorské jezdce z celého světa. Vyhrál ADAC, druhý skončil na Mistrovství světa a v sobotu se stal evropským šampionem. V neděli se představí českým fanouškům při domácím MMČR Junior v Pacově, kde však nebude sedlat svou vítěznou motorku!

VÍCE
Na Sardinii nechyběl ani Maxim Zimmerman
motocross

Počas víkendu 18.-19. septembra 2021 sa na Sardínii uskutočnilo finálové podujatie Majstrovstiev Európy tried EMX65 a EMX85. Na tomto prestížnom podujatí, ktoré bolo súčasťou Majstrovstiev sveta v motokrose MX2 a MXGP, nás reprezentoval mladý a talentovaný Maxim ZIMMERMAN #520. Maxim do finále ME postúpil zo 4.miesta severozápadnej zóny šampionátu a náročnej medzinárodnej konkurencie 35-tich jazdcov z 21 krajín Európy(zo štyroch zón) sa naozaj nezľakol.

VÍCE