České závodnice v TOP 10 na ME
motocross

Do Litvy vyrazily na první závod Mistrovství Evropy žen dvě české reprezentantky. Pro Kristýnu Vítkovou to byl další trénink a zisk zkušeností před závody Mistrovství světa. Aneta Čepeláková si pro změnu odbyla premiéru na evropské scéně. Jak se našim holkám dařilo na trati Šiauliai?

VÍCE
Vítková s Čepelákovou míří do Litvy
motocross

První závod Mistrovství Evropy žen okoření i česká účast. Na startovní listině víkendového závodu figuruje Kristýna Vítková a Aneta Čepeláková. Obě tak čeká boj o první letošní evropské body! Závody se konají společně s třídami EMX65 a EMX85 severovýchodní zóny.

VÍCE
Reprezentace motokrosu 2021
motocross

Každoročně udělují všechny sportovní autority statut reprezentanta výběru sportovců, kteří plánují hájit barvy své republiky na závodech mistrovství Evropy a vyšších. Stejně tak i jednotlivé komise Autoklubu ČR vybírají reprezentanty v motorsportu. Jiří Šitina, předseda Komise motokrosu, se s námi podělil o seznam letošních reprezentantů, který zahrnuje disciplíny motokros, sajdkárkros, čtyřkolky a supermoto.

VÍCE
Emilio Scuteri odhalil plány s TM
motocross

Andrea Zanotti skončil u týmu Steels Dr. Jack Fly Over a jeho místo nyní zaujme Emilio Scuteri. V sedle motocyklu TM 250 Twin FI bude závodit v italské sérii Prestige. Scuteri už začal testovat, aby se mohl 10. a 11. dubna v Maggioře předvést na maximum. Kromě toho se zúčastní celé série EMX250, společně s týmovým kolegou Leonardem Angeli JR. Pokud se zadaří, zúčastnil by se některých závodů mistrovství světa MX2.

VÍCE
Liam Everts se přidává do týmu Red Bull
motocross

Jméno Everts je v motokrosové komunitě určitý pojem. Harry Everts dokázal být čtyřnásobným mistrem světa a jeho syn Stefan získal deset světových titulů ve čtyřech různých třídách. Třetím závodníkem z této belgické rodiny je šestnáctiletý Liam Everts, který se snaží v této disciplíně prosadit a potvrdit tak slavné jméno. Red Bull věří v talent Liama a chce ho podpořit a pomoci mu v jeho rozkěvtu. Red Bull přeci dává křídla!

VÍCE
Daniel Fragoso z Mexika pojede EMX125
motocross

Tým F4E GasGas podepsal smlouvu s mladým Danielem Fragosem z Mexika. Daniel bude sbírat zkušenosti v evropské konkurenci na závodech EMX125.

VÍCE
Erki Kahro pojede šampionát EMX Open
motocross

Erki Kahro představil své plány na letošní sezónu a potvrdil, že bude pravidelným účastníkem v paddocku GP. Na jakých závodech ho uvidíme?

VÍCE
GALERIE: Team Fantic Factory Maddii Racing
motocross

Společnost Fantic Motor prodloužila spolupráci s toskánským týmem, který vede Marco a Corrado Maddii. Všichni jezdci týmu Fantic Factory Maddii Racing se v letošní sezóně zúčastní závodů mistrovství Evropy. Na krásné italské stroje se můžete podívat níže.

VÍCE
Jezdecká sestava MGR KTM 2021
motocross

Tým MGR KTM potvrdil své plány na sezónu 2021 a představil své jezdecké složení. V loňském roce byl hlavní akvizicí týmu Španěl Iker Larranaga, který se však zranil. Tým se pro letošní rok rozhodl jít jiným směrem.

VÍCE
Sampo Rainio potvrdil plány na rok 2021
motocross

Sampo Rainio, mladý motokrosový talent z Finska, představil své plány na rok 2021 a rozhodl se zúčastnit šampionátu EMX250.

VÍCE