Víťa Marek poskytl rozhovor pro zahraniční média!
motocross

Není pochyb o tom, že Víťa Marek patří mezi juniorskou světovou špičku. Jeho letošních úspěchů si všímají i zahraniční média. Po vydařené GP Francie Víťu vyzpovídal Andy McKinstry ze známého webu gatedrop.com. Celý přepis zajímavého rozhovoru si můžete přečíst v dnešním článku.

VÍCE
Aneta Čepeláková závodila na ME v Prisannewitzu
motocross

Na startu závodu mistrovství Evropy žen v německém Prisannewitzu nechyběla ani česká závodnice Aneta Čepeláková. Aneta skončila v nabité konkurenci čtrnáctá a získala další cenné zkušenosti do závodnické kariéry. Na svých sociálních sítích se podělila o svůj tradiční report.

VÍCE
Víťa Marek stříbrný ve Švýcarsku
motocross

Úvodního podniku evropské série EMX125 se o velikonočním víkendu zúčastnil Vítězslav Marek v barvách rodinného Cermen KTM Racing Teamu. První závod hostila tradiční trať ve švýcarském Frauenfeldu a pro českého reprezentanta to byla více než povedená jízda! Víťovi sedl místní povrch už od soboty, kdy se blýskl nejrychlejším časem ve volném tréninku ve skupině A. O umístění v závodě hodně rozhodovaly starty. Víťa nám poslal svůj report, který vám přinášíme níže!

VÍCE
EMX65 + EMX85 Lommel 2023
motocross

MXGP ve Švýcarsku není jediným důležitým závodem, který se o tomto velikonočním víkendu koná. Dalším závodem, kam vyrazili zejména juniorští závodníci, je závod EMX65 a EMX85 v belgickém Lommelu. Dle ohlasů z místa dala náročná trať jezdcům opravdu zabrat, ale mladí závodníci z Čech a Slovenska si bravurně poradili a získali cenné zkušenosti do budoucna. Nejúspěšnějším českým závodníkem v pětašedesátkách byl Josef Vrtal, v pětaosmdesátkách to byl Standa Pojar.

VÍCE
Salvador Perez se připojuje k týmu MJC Yamaha
motocross

Tým MJC Yamaha se na poslední chvíli rozhodl angažovat Salvadora Pereze ze Španělska do série EMX125. Tým MJC se rozhodl angažovat dalšího jezdce poté, co si Julek Mikula přivodil zranění nohy. Perez věří, že udělá na nový tým dojem. Pokud by se mu to povedlo, mohl by doplnit dvojici Reisulis-Mikula a společně s nimi zůstat po celou sezónu.

VÍCE
MXGP Švýcarska 2023 – startovní listiny EMX
motocross

O velikonočním víkendu se uskuteční třetí podnik FIM Mistrovství světa v motokrosu, který se po letech vrátí do švýcarského Frauenfeldu. Společně se třídami mistrovství světa se ve Švýcarsku představí i jezdci na evropských dvácách. K dnešnímu dni jich je přihlášených neskutečných 95!!! Z České republiky by se měl na start postavit Víťa Marek a Václav Janout. Přihlášený je i Julek Mikula, který by se závodu ještě neměl zúčastnit.

VÍCE
Julek Mikula se zranil v Holandsku
motocross

Nepříjemná zpráva dorazila z úvodního podniku Dutch Masters of Motocross. Julek Mikula se při holandském otvíráku zranil a nějakou dobu bude mimo motorku… Věříme však, že se silným továrním týmem v zádech bude brzy zpátky a vrátí se na vítěznou vlnu!

VÍCE
Julek Mikula – oficiální fotografie 2023
motocross

Určitě víte, že Julius Mikula, český juniorský reprezentant, je po dlouhé době členem továrního týmu Yamahy. Už od prvních tréninků a závodů ukazuje dobrou rychlost v nabité evropské konkurenci. Věříme, že se máme na co těšit a navíc, je to fakt stylovka. No, podívejte se sami!

VÍCE
Kalendář Junior E-Motocross 2023
motocross

Zbývá jen několik měsíců do startu třetí sezóny Junior E-Motocross série. Všech pět závodních kol se uskuteční v rámci závodů MXGP a jeho finále přivítá dvojzávod v České republice v Lokti! Přihlášky do seriálu bude možné zasílat od 3. března.

VÍCE
Co je s Víťou Markem ?
motocross

Bez starosti, všechno je v pořádku. Po Novém roce začal Víťa se svolením lékařů s ostrým tréninkem na motocyklu. Potěšilo, že všechno šlo bez problémů, neztratil rychlost, ani se neprojevil povědomý strach po zranění a tak mohla příprava probíhat podle plánu, bez omezení.

VÍCE