Progres Liama Evertse
motocross

Držitel červené tabulky ve třídě EMX125 Liam Everts vypadá, že by mohl být v budoucnu úspěšným závodníkem. Patnáctiletý závodník vyhrál úvodní závod evropského šampionátu v Matterley Basin, kde bral dvakrát první místo. Poté se ukázal na úvodním závodě EMX250 v holandském Valkenswaardu, kde s výsledky 7-6 skončil celkově šestý.

VÍCE
Mistři Evropy 250 ccm a 500 ccm
motocross

Fotograf a motokrosový nadšenec Mirek Jireček pro vás připravil přehled bývalých mistrů Evropy tříd 250 ccm a 500 ccm. Mistrovství Evropy 250 ccm v obrazech dle jednotlivých mistrů je připraveno od roku 1957 do roku 1961. Ve dvěstěpadesátkách naleznete i českého zástupce! Fotografie a mistři z let 1952 – 1956 naleznete ze třídy 500 ccm.

VÍCE
EMX65, EMX85 a WEMX je pro letošní rok zrušeno!
motocross

FIM Europe s lítostí oznamuje, že v důsledku vypuknutí celosvětové pandemie COVID-19 je Mistrovství Evropy EMX65, EMX85 a WEMX pro letošní rok bez náhrady zrušeno! V loňském roce se evropského seriálu zúčastnila početná skupinka českých závodníků, z nichž Víťa Marek vybojoval svůj evropský titul v pětašedesátkách na domácí půdě v Lokti nad Ohří.

VÍCE
Nové datum MXoEN 2020
motocross

Společnost Infront Moto Racing by ráda oznámila všem jezdcům a fanouškům změnu termínu evropského motokrosu národů a ženského motokrosu národů. Závod byl odložen na listopad, místo konání se nemění.

VÍCE
Liam Everts je připraven na letošní sezónu
motocross

Po vydařených přípravných závodech před letošní sezónou 2020 se vydal belgický talent Liam Everts na focení do „utajovaného“ areálu, odkud vznikly skvělé fotky, na které se můžete podívat zde.

VÍCE
Václav Kovář se loučí s Gas Gas
motocross

Dvě sezóny strávil český závodník Václav Kovář v sedle dvoudobého motocyklu Gas Gas. V roce 2018 se zúčastnil všech 7 závodů ME, následující sezónu 2019 odjel 6 závodů. Sedmý závod v Turecku vynechala většina závodníků. Shrnutí působení v Mistrovství Evropy a poděkování naleznete v připraveném článku.

VÍCE
MXoEN se přesouvá na Sardinii
motocross

Po několika letech v polském Gdaňsku se závody družstev FIM Mistrovství evropských národů a FIM Mistrovství Evropy žen přesouvá na Sardinii. Akce se bude konat na pískové trati, nesoucí název Riola Sardo Crossdromo.

VÍCE
Motocykly Fantic se vrací na scénu
motocross

Fantic Motor a Yamaha Motor Europe posouvají svou vzájemnou spolupráci, v sektoru off-road, o další level výše. Fantic se vrací do světa motocrossu a již bylo potvrzeno, že ho spatříme na závodech mistrovství světa.

VÍCE
Martin Venhoda přestupuje do týmu NR83
motocross

Tým NR83 patří belgickému závodníkovi Nathanu Renkensovi. Nathan se účastní závodů po celé Evropě, jeho hlavním zaměřením je MXGP a ADAC. V současné době si buduje tým se svými následovníky.

VÍCE
MXoEN Gdaňsk 2019: Česká republika na bedně, holky v TOP10
motocross

Skvělý výsledek se podařilo zajet českým juniorským reprezentantům na závodě v Gdaňsku. Čtveřice Mikula, Marek, Wagenknecht a Drdaj tak ukázala svou sílu a zkušenosti s mezinárodní silnou konkurencí. Dobře se dařilo i holkám, které se umístily v TOP10 hodnocení národů.

VÍCE