Tým BT Husqvarna končí
motocross

Závodní motokrosový tým BT Husqvarna, který vedl bývalý účastník závodů Grand Prix Bas Verhoeven, potvrdil na svých sociálních sítích, že v sezóně 2024 nebude pokračovat. Týmem prošlo několik úspěšných jezdců a fanoušci si ho určitě vybaví ve spojení s titulárním partnerem JUMBO.

VÍCE
Ital Mannini míří do EMX125
motocross

Jedním z juniorských talentů je bezesporu italský junior Nicky Mannini, který se letos zúčastnil několika závodů EMX125 za podpory týmu Maddii Fantic.

VÍCE
Julius Mikula končí v tovární Yamaze
motocross

Yamaha Motor Europe dnes oficiálně zveřejnila sestavu pro rok 2024. Ve třídě EMX125 sází především na nováčky, kteří přestupují ze třídy 85. Konkrétně na mistra světa Heitinka a vicemistra Bervoetse. Sestavu doplní francouzský talent Mano Faure. Ve třídě EMX250 si Yamaha ponechala Karlise Reisulise a Ivano Van Erpa. Nováčkem v této třídě bude úřadující šampión třídy EMX125 Janis Reisulis. Náš talent Julius Mikula na soupisce pro rok 2024 chybí. Celé znění tiskové zprávy si můžete přečíst v dnešním článku.

VÍCE
Vítězslav Marek čtvrtý v Evropě
motocross

Posledním závodem mistrovství světa v motokrosu v anglickém Matterley Basin se také uzavřely letošní seriály dvou kategorií, které jsou zásobárnou mladých talentů pro budoucí ročníky mistrovství světa - mistrovství Evropy tříd 125 a 250 ccm. Pozornost našich fanoušků platila zvlášť stopětadvacítkám, kde letos opět úspěšně účinkovali dva naši zástupci - Julius Mikula a Vítězslav Marek.

VÍCE
MX GP Loket 2023 objektivem Vaška Volfa
motocross

MX GP České republiky je definitivně minulostí. Při tomto motokrosovém svátku jsme na legendární trati v Loketských serpentinách nemohli chybět, a nyní přinášíme první fotoohlédnutí za touto MX událostí roku - tentokrát z objektivu Vaška Volfa.

VÍCE
Slovák Zimmerman byl úspěšný v Lokti
motocross

Súčasťou svetového šampionátu v motokrose v Lokti sa počas víkendu o.i. odjazdilo i finálové podujatie európskeho šampionátu v motokrose tried EMX65/EMX85. Medzi 65-tkami nás úspešne reprezentoval mladý talentovaný jazdec Maxim Zimmerman, ktorý v silnej konkurencii obsadil v súčte dvoch jázd vynikajúce šieste miesto. Gratulujeme!

VÍCE
Víťa Marek poskytl rozhovor pro zahraniční média!
motocross

Není pochyb o tom, že Víťa Marek patří mezi juniorskou světovou špičku. Jeho letošních úspěchů si všímají i zahraniční média. Po vydařené GP Francie Víťu vyzpovídal Andy McKinstry ze známého webu gatedrop.com. Celý přepis zajímavého rozhovoru si můžete přečíst v dnešním článku.

VÍCE
Aneta Čepeláková závodila na ME v Prisannewitzu
motocross

Na startu závodu mistrovství Evropy žen v německém Prisannewitzu nechyběla ani česká závodnice Aneta Čepeláková. Aneta skončila v nabité konkurenci čtrnáctá a získala další cenné zkušenosti do závodnické kariéry. Na svých sociálních sítích se podělila o svůj tradiční report.

VÍCE
Víťa Marek stříbrný ve Švýcarsku
motocross

Úvodního podniku evropské série EMX125 se o velikonočním víkendu zúčastnil Vítězslav Marek v barvách rodinného Cermen KTM Racing Teamu. První závod hostila tradiční trať ve švýcarském Frauenfeldu a pro českého reprezentanta to byla více než povedená jízda! Víťovi sedl místní povrch už od soboty, kdy se blýskl nejrychlejším časem ve volném tréninku ve skupině A. O umístění v závodě hodně rozhodovaly starty. Víťa nám poslal svůj report, který vám přinášíme níže!

VÍCE
EMX65 + EMX85 Lommel 2023
motocross

MXGP ve Švýcarsku není jediným důležitým závodem, který se o tomto velikonočním víkendu koná. Dalším závodem, kam vyrazili zejména juniorští závodníci, je závod EMX65 a EMX85 v belgickém Lommelu. Dle ohlasů z místa dala náročná trať jezdcům opravdu zabrat, ale mladí závodníci z Čech a Slovenska si bravurně poradili a získali cenné zkušenosti do budoucna. Nejúspěšnějším českým závodníkem v pětašedesátkách byl Josef Vrtal, v pětaosmdesátkách to byl Standa Pojar.