Motokros evropských národů 2017 s českou účastí
motocross

V polském Gdaňsku se letos odjede EMXoN 2017 a česká výprava ve složení Dušan Drdaj, Petr Polák, Martin Venhoda a Radek Větrovský nebude chybět! Koukněte na jejich konkurenty na týmových soupiskách v článku.

VÍCE
EMX víkend s hojnou účastí českých jezdců
motocross

O uplynulém víkendu se jelo hned několik závodů evropského šampionátu EMX, naši jezdci a jezdkyně startovali v Polsku, Finsku, Řecku a také v Německu skoro ve všech vypsaných třídách. Jejich výsledky a dojmy ze závodů najdete v článku.

VÍCE
MX závod ME provázelo v Bulharsku špatné počasí
motocross

Druhým kolem pokračoval o víkendu 6. - 7. května 2017 evropský šampionát kubatury Open na známé světové dráze v bulharském středisku Sevlievo. Místní pořadatelé jako vždy připravili dráhu na závody velice pečlivě, ovšem jejich snahu zhatilo neskutečně špatné počasí. V podstatě od soboty, kdy na kvalifikaci dorazilo 29 závodníků, až do poslední nedělní jízdy vytrvale padaly provazy vody!!

VÍCE
Pozvánka na ME Classic Motocross do Stříbra (6. 5. 2017)
motocross

Přijměte pozvání na 1. závod třídilného letošního ME Classic Motocross. Závod hostí v sobotu 6. 5. 2017 Stříbro. Tréninky začínají v 8.15 hodin, závody ve 12.30 hodin. V rámci doprovodného programu předvede své freestyle motokrosové umění Petr Pilát, který bude skákat od 11.30 a ve 14.20 hod. během pauzy mezi rozjížďkami.

VÍCE
Čeští junioři i senioři bodovali na EMX v Dánsku
motocross

Vedle světového šampionátu MXGP se tento víkend jel také druhý závod severovýchodní divize EMX65 a EMX85 a spolu s nimi si svůj první závod odjela také třída EMX Open. Naši zástupci si z blátivého dánského Koldingu odváží cenné evropské body a my vám přinášíme jejich výsledky.

VÍCE
Matěj Skořepa na stupních vítězů Mistrovství Evropy v motokrosu
motocross

Teprve desetiletý Matěj Skořepa vybojoval na svém prvním startu na Mistrovství Evropy v motokrosu druhé místo! Jak dojeli další naši reprezentanti se dozvíte v článku.

VÍCE
Sledujte přímý přenos z EMX65, EMX85 a EMX Women z Dánska
motocross

Zahajovací závod evropské sezóny mladých pilotů a žen se odjede tuto neděli v dánském Nisseringenu (Næstved) a vy se na tyto závody, kde bude přítomných hned několik českých juniorských závodníků, můžete dívat v přímém přenosu díky odkazu v tomto článku.

VÍCE
Motokros evropských národů 2017 se pojede v Polsku
motocross

Dnes bylo ohlášeno místo a datum konání příštího evropského motokrosu národů, kterým bude polská trať u města Gdaňsk. Na tuto dráhu na severu Polska se Motokros evropských národů vrací dvanáctileté odmlce. Součástí bude i týmový závod žen, takže 3. září by mohl být zajímavým dnem v kalendáři českých fanouškům reprezentantů a reprezentantek!

VÍCE
Podmol vyhrál ME FMX v Mnichově, pak slavil se svým synem
motocross

Freestyle motokrosař Libor Podmol triumfoval v sobotu 23. června 2016 v mnichovské Olympia Halle v závodě mistrovství Evropy. Před vyprodanou arénou předvedl čistou jízdu a nejtěžší triky ze všech jezdců. „Myslím, že rozhodčí mi neměli co vytknout. Bylo fajn slyšet v zaplněné mnichovské aréně českou hymnu," liboval si Podmol. Na druhém místě skončil Francouz David Rinaldo, třetí byl domácí jezdec Luc Ackermann.

VÍCE
Informace o kvalifikaci ME Juniorů 2016
motocross

S novou sezónou se rozjela také kvalifikace ME tříd 65 ccm a 85 ccm. Evropa je rozdělená do čtyřech zón a z každé zóny se pak kvalifikuje deset nejlepších jezdců do finálového závodu, který se letos pojede o víkendu 23. - 24. července 2016 v Lokti v rámci MXGP. Česká republika patří do severozápadní (NW) kvalifikační zóny, která je dlouhodobě vnímaná jako ta nejkvalitnější.

VÍCE