Julius Mikula končí v tovární Yamaze
motocross

Yamaha Motor Europe dnes oficiálně zveřejnila sestavu pro rok 2024. Ve třídě EMX125 sází především na nováčky, kteří přestupují ze třídy 85. Konkrétně na mistra světa Heitinka a vicemistra Bervoetse. Sestavu doplní francouzský talent Mano Faure. Ve třídě EMX250 si Yamaha ponechala Karlise Reisulise a Ivano Van Erpa. Nováčkem v této třídě bude úřadující šampión třídy EMX125 Janis Reisulis. Náš talent Julius Mikula na soupisce pro rok 2024 chybí. Celé znění tiskové zprávy si můžete přečíst v dnešním článku.

VÍCE
Vítězslav Marek čtvrtý v Evropě
motocross

Posledním závodem mistrovství světa v motokrosu v anglickém Matterley Basin se také uzavřely letošní seriály dvou kategorií, které jsou zásobárnou mladých talentů pro budoucí ročníky mistrovství světa - mistrovství Evropy tříd 125 a 250 ccm. Pozornost našich fanoušků platila zvlášť stopětadvacítkám, kde letos opět úspěšně účinkovali dva naši zástupci - Julius Mikula a Vítězslav Marek.

VÍCE
MX GP Loket 2023 objektivem Vaška Volfa
motocross

MX GP České republiky je definitivně minulostí. Při tomto motokrosovém svátku jsme na legendární trati v Loketských serpentinách nemohli chybět, a nyní přinášíme první fotoohlédnutí za touto MX událostí roku - tentokrát z objektivu Vaška Volfa.

VÍCE
Slovák Zimmerman byl úspěšný v Lokti
motocross

Súčasťou svetového šampionátu v motokrose v Lokti sa počas víkendu o.i. odjazdilo i finálové podujatie európskeho šampionátu v motokrose tried EMX65/EMX85. Medzi 65-tkami nás úspešne reprezentoval mladý talentovaný jazdec Maxim Zimmerman, ktorý v silnej konkurencii obsadil v súčte dvoch jázd vynikajúce šieste miesto. Gratulujeme!

VÍCE
Víťa Marek poskytl rozhovor pro zahraniční média!
motocross

Není pochyb o tom, že Víťa Marek patří mezi juniorskou světovou špičku. Jeho letošních úspěchů si všímají i zahraniční média. Po vydařené GP Francie Víťu vyzpovídal Andy McKinstry ze známého webu gatedrop.com. Celý přepis zajímavého rozhovoru si můžete přečíst v dnešním článku.

VÍCE
Aneta Čepeláková závodila na ME v Prisannewitzu
motocross

Na startu závodu mistrovství Evropy žen v německém Prisannewitzu nechyběla ani česká závodnice Aneta Čepeláková. Aneta skončila v nabité konkurenci čtrnáctá a získala další cenné zkušenosti do závodnické kariéry. Na svých sociálních sítích se podělila o svůj tradiční report.

VÍCE
Víťa Marek stříbrný ve Švýcarsku
motocross

Úvodního podniku evropské série EMX125 se o velikonočním víkendu zúčastnil Vítězslav Marek v barvách rodinného Cermen KTM Racing Teamu. První závod hostila tradiční trať ve švýcarském Frauenfeldu a pro českého reprezentanta to byla více než povedená jízda! Víťovi sedl místní povrch už od soboty, kdy se blýskl nejrychlejším časem ve volném tréninku ve skupině A. O umístění v závodě hodně rozhodovaly starty. Víťa nám poslal svůj report, který vám přinášíme níže!

VÍCE
EMX65 + EMX85 Lommel 2023
motocross

MXGP ve Švýcarsku není jediným důležitým závodem, který se o tomto velikonočním víkendu koná. Dalším závodem, kam vyrazili zejména juniorští závodníci, je závod EMX65 a EMX85 v belgickém Lommelu. Dle ohlasů z místa dala náročná trať jezdcům opravdu zabrat, ale mladí závodníci z Čech a Slovenska si bravurně poradili a získali cenné zkušenosti do budoucna. Nejúspěšnějším českým závodníkem v pětašedesátkách byl Josef Vrtal, v pětaosmdesátkách to byl Standa Pojar.

VÍCE
Salvador Perez se připojuje k týmu MJC Yamaha
motocross

Tým MJC Yamaha se na poslední chvíli rozhodl angažovat Salvadora Pereze ze Španělska do série EMX125. Tým MJC se rozhodl angažovat dalšího jezdce poté, co si Julek Mikula přivodil zranění nohy. Perez věří, že udělá na nový tým dojem. Pokud by se mu to povedlo, mohl by doplnit dvojici Reisulis-Mikula a společně s nimi zůstat po celou sezónu.

VÍCE
MXGP Švýcarska 2023 – startovní listiny EMX
motocross

O velikonočním víkendu se uskuteční třetí podnik FIM Mistrovství světa v motokrosu, který se po letech vrátí do švýcarského Frauenfeldu. Společně se třídami mistrovství světa se ve Švýcarsku představí i jezdci na evropských dvácách. K dnešnímu dni jich je přihlášených neskutečných 95!!! Z České republiky by se měl na start postavit Víťa Marek a Václav Janout. Přihlášený je i Julek Mikula, který by se závodu ještě neměl zúčastnit.

VÍCE