Kevin Horgmo pojede evropskou sérii EMX250
motocross

Závodní budoucnost Kevina Horgmo byla nějakou dobu nejistá. Jisté však bylo, že v příští sezóně nebude závodit v barvách týmu Marchetti KTM. Nyní vyšlo najevo, že talentovaný Nor uzavřel smlouvu s týmem SM-Action GasGas a bude závodit v EMX250 poté, co strávil rok ve třídě MX2.

VÍCE
Známe provizorní kalendáře EMX
motocross

Na závodech ME je každoročně velká účast českých závodníků. To se letos ukázalo například na závěrečném trojzávodě v Pietramuratě. Češi na těchto závodech sbírají také cenné vavříny. Příkladem může být zisk titulu mistra Evropy ve třídě 65 ccm. Češi bývají úspěšní i na evropských národech. Kdy jsou naplánovány závody EMX?

VÍCE
Liam Everts představil plány na nadcházející sezónu
motocross

Liam Everts, nemladší závodník ze slavné rodiny, představil své plány na sezónu a odhalil, na jakých šampionátech ho bude možné vidět. Také sdělil, jak to má s týmem pro sezónu 2021.

VÍCE
TM Racing se vrací na scénu
motocross

Na konci sezóny 2018 se italská továrna TM rozhodla opustit paddock MXGP. Posledním továrním jezdcem tak byl německý závodník Max Nagl. Dobrou zprávou pro všechny fanoušky značky je, že se TM vrací na do depa mistrovství světa v následující sezóně.

VÍCE
Kdy se vrátí Liam Everts na motorku?
motocross

Na webu Liama Evertse se objevila aktualizace, která vysvětluje jeho aktuální stav po zranění, které si přivodil během závodu EMX 125 v italské Faenze.

VÍCE
Martin Michek třetí na závěrečném závodě EMX Open
motocross

Do italské Pietramuraty vyrazila reprezentovat Českou republiku početná skupinka závodníků. Tím nejúspěšnějším se stal Martin Michek, který si z posledního závodu odvezl bronzový pohár. Šampionem třídy se stal mladý Estonec Karel Kutsar. Jak dopadl poslední závod EMX Open, který se konal v rámci posledního závodu mistrovství světa MXGP of Garda Trentino?

VÍCE
Pietramurata – předposlední závody EMX Open a EMX 2T
motocross

Úterní závody evropských tříd Open a dvoutaktů, které předcházely letošní předposlední Velké ceně Pietramuraty, přinesly opět zajímavou podívanou. V obou třídách jsme měli české zástupce, kteří se na náročné trati a ve vyrovnané konkurenci snažili podat co nejlepší výsledky. Poslední závod čeká naše závodníky už zítra 7. listopadu.

VÍCE
Venhodu trápily technické potíže
motocross

V sobotu odjel svůj poslední závod ve třídě EMX125 český reprezentant Martin Venhoda. Martin chtěl ukázat své maximum, avšak obě jeho dvoutaktní stopětadvacítky ho na závěr zradily. Co sdělil o třetím závodním dni v Lommelu?

VÍCE
Bonacorsi se stal letošním šampionem EMX125
motocross

Andrea Bonacorsi získal titul evropského šampiona EMX125 již po prvním závodě na třetím klání v Lommelu, poté co skončil třetí. Titulem tak zakončil svou fantastickou sezónu na stroji Fantic. Jak se dařilo českým reprezentantům Martinovi Venhodovi a Radkovi Větrovskému a jaké jsou výsledky šampionátu?

VÍCE
Venhoda má za sebou druhý závod v Lommelu
motocross

Dalšího závodu EMX se zúčastnil český reprezentant Martin Venhoda, kterého během druhého klání v Lommelu potrápily technické problémy na závodním motocyklu. Report ze závodu je doplněn o rychlý rozhovor pro ADAC.

VÍCE