MXoEN Gdaňsk 2019: Česká republika na bedně, holky v TOP10
motocross

Skvělý výsledek se podařilo zajet českým juniorským reprezentantům na závodě v Gdaňsku. Čtveřice Mikula, Marek, Wagenknecht a Drdaj tak ukázala svou sílu a zkušenosti s mezinárodní silnou konkurencí. Dobře se dařilo i holkám, které se umístily v TOP10 hodnocení národů.

VÍCE
MXoEN Gdaňsk 2019: Sobotní kvalifikace máme za sebou
motocross

V polském Gdaňsku nás reprezentují čtyři čeští junioři a dvě závodnice. V rámci evropských národů se jedou i ženské evropské národy. Česká republika byla vylosována jako dvacátá k výběru startovní pozice do kvalifikace, holky vybíraly z jedenáctky. Jak si naši závodníci a závodnice vedli během dneška a z jaké pozice budou nastupovat do zítřejších závodů?

VÍCE
Češi se zúčastní evropských národů v Gdaňsku
motocross

Výběr českých reprezentantů se zúčastí závodu Motocross of European Nations, který se bude konat první víkend v říjnu v polském Gdaňsku. Reprezentovat Českou republiku budou dvě dívky a čtyři chlapci. Kdo je ve výběru jsme pro vás připravili zde.

VÍCE
Liam Everts pojede EMX125 i v roce 2020
motocross

Liam Everts letos přešel na stopětadvacítky a měl dobrou nováčkovskou sezónu. Jeho otec Stefan, desetinásobný mistr světa, rozhodl, že i pro další sezónu pojedou stále třídu EMX125.

VÍCE
Report z ME Classic motocross v Netolicích
motocross

Na známé trati Ingilinka v jihočeských Netolicích se jel v sobotu, 6. července 2019 druhý a poslední závod letošního seriálu ME Classic Motocross. S kvalitními závodníky z Itálie, Francie, Švédska, Finska, Anglie, Německa, Švýcarska a dalších evropských zemí poměřili na domácí půdě síly naši čeští reprezentanti a vedli si tradičně velice dobře.

VÍCE
Marek s Mikulou postupují do finálového závodu
motocross

Již tradičně se odjede finálový závod tříd 65ccm a 85ccm při závodě MXGP v Lokti nad Ohří, letos v termínu 27. – 28. července 2019. Do závodu se přímo kvalifikovali Víťa Marek a Julek Mikula. Otazník prozatím visí nad účastí Václava Janouta, kterému chybí ještě jeden kvalifikační závod v jeho zóně.

VÍCE
Julek Mikula s Víťou Markem na bedně při ME v Německu
motocross

Čtvrtý závod severozápadní zóny EMX65 a EMX85, doplněný o Mistrovství Evropy žen, se konal na německé trati Reutlingen. S dobrým počasím probíhalo vše podle časového harmonogramu. Z kvalifikací do závodu postupovali i čeští zástupci. Vítězslav Marek, Stanislav Pojar, Martin Červenka, Dominik Valter, David Widerwill a Matyáš Výleta ze třídy 65ccm a Julius Mikula, Jiří Klejšmíd, Jakub Nevima a Dominik Kučeřík ze třídy 85ccm.

VÍCE
Sedmé místo Vaška Kováře v Mantově
motocross

Přečtěte si, co o svém sedmém místu a celkovém vystoupení v Itálii prozradil Vašek Kovář fanouškům. "O víkendu se odjel další závod mistrovství světa v Mantově. Při těchto závodech jsme měli i druhý závod evropského šampionátu EMX2T, ve kterém jsem byl průběžně na druhém místě. Od prvního tréninku jsme měli problém se správným nastavením motocyklu. V kvalifikaci z toho bylo “až” 9 místo...

VÍCE
Víťa Marek na bedně i v Lommelu!
motocross

Druhý díl FIM evropského motocrossového šampionátu tříd EMX 65 a EMX 85 (zóna severozápad) zamířil uplynulý víkend do belgického Lommelu. Na těžké písčité trati svádělo souboje deset českých zástupců. Tím nejúspěšnější byl, stejně jako v Uhercích, Víťa Marek v kategorii EMX 65.

VÍCE
Talent Víťa Marek si odváží ze Slovenska evropské zlato!
motocross

V rámci prvního závodu slovenského mistrovství MX Open ve Velkých Uhercích pořadatelé uspořádali vložený závod EMX 65 a EMX 85. Závod a skvělý odrazový můstek pro mladé naděje z celé Evropy! Sobotní program byl pro nejmladší závodníky na motocyklech o objemu 65ccm zrušen z důvodu nesjízdnosti trati po silném dešti. V neděli se však nic nezrušilo a odjel se regulérní závod, kde zazářil Víťa Marek.

VÍCE