Co je s Víťou Markem ?
motocross

Bez starosti, všechno je v pořádku. Po Novém roce začal Víťa se svolením lékařů s ostrým tréninkem na motocyklu. Potěšilo, že všechno šlo bez problémů, neztratil rychlost, ani se neprojevil povědomý strach po zranění a tak mohla příprava probíhat podle plánu, bez omezení.

VÍCE
S Julkem Mikulou o podpisu smlouvy s MJC Yamaha a cílech do budoucna
motocross

Julius Mikula patří k našim nejvýraznějším mladým talentům. V sezóně 2022 na sebe upozornil zlepšenými výkony a pravidelnými umístěními v první desítce v závodech motokrosového mistrovství Evropy třídy 125 ccm. V seriálu skončil na skvělém celkově šestém místě a zaujal i vítězstvím v první jízdě a celkovým druhým místem na drsné pískové trati v belgickém Lommelu. Udělal dojem na týmy v paddocku GP a pro sezónu 2023 získal smlouvu s továrním týmem MJC Yamaha pro třídu EMX 125, v němž má šanci bojovat o titul šampióna.

VÍCE
Mikula potvrzen jako tovární jezdec Yamahy!
motocross

Sny se mají plnit a jeden z nich se letos splnil i Julkovi Mikulovi. Český juniorský reprezentant se stal továrním jezdcem Yamahy, se kterou bude v sezóně 2023 startovat v evropské sérii EMX125. „Rád bych svým fanouškům oznámil, že jsem podepsal smlouvu s Yamaha Racing a v roce 2023 budu startovat ve třídě EMX125 za Team MJC,“ oznámil Mikula na svých sociálních sítích.

VÍCE
Víťa Marek získal podporu od KTM!
motocross

Motokrosoví fanoušci spekulovali, s jakými novinkami může přijít Víťa Marek. Podepíše v jiném týmu nebo se bude držet jistoty v rodinném týmu? Zůstala druhá varianta, kterou mu schvalujeme! Bonusem je však přímá podpora od KTM!

VÍCE
Andrea Rossi se zaměří na EMX250
motocross

Mladý italský závodník Andrea Rossi si zajistil na sezónu 2023 místo v týmu FmMax Bart KTM Racing. Rossi přejde na motocykl KTM a jeho hlavním zaměřením budou závody EMX250 a také italské mistrovství.

VÍCE
Kam zamíří Lotyš Jānis Martins Reišulis?
motocross

Jānis Martins Reišulis patří v motokrosové komunitě k jednomu z nejtalentovanějších juniorských závodníků. Letos byl nováčkem ve třídě EMX125, kde ve svých čtrnácti letech skončil na celkovém třetím místě. Spekuluje se o tom, že by měl podepsat několikaletý kontrakt s Yamahou.

VÍCE
Víťa Marek shrnul letošní sezónu
motocross

Sezóna 2022 je u konce a s koncem přichází i tradiční souhrny. O jeden z nich se podělil i juniorský reprezentant Vítězslav Marek, který se aktuálně zotavuje ze zranění, které si přivodil při pádu na ADAC v Drehně. I letos zvládl Víťa posbírat výborná umístění!

VÍCE
Julek Mikula hodnotí letošní sezónu
motocross

Sezóna 2022 je pro juniorského reprezentanta Julka Mikulu u konce. Na svých sociálních sítích se podělil o souhrn a poděkování letošní sezóny. Mezi jeho největší úspěchy můžeme určitě zařadit celkové umístění na mistrovství Evropy, ADAC nebo umístění na mistrovství světa.

VÍCE
Estonec Vettik se připojil k TM
motocross

Továrně podporovaný tým Steels Dr Jack společně s italskou továrnou TM potvrdily příchod mladého Estonce do týmu. Meico Vettik se zúčastní evropské série EMX250 a italského šampionátu. Prohlášení týmu najdete níže.

VÍCE
Startovky Motokros evropských národů 2022
motocross

Infront Moto Racing s potěšením představuje seznam přihlášených závodníků na FIM Motokros evropských národů a také na ženské evropské národy. Závod se uskuteční o víkendu 8. a 9. října 2022 ve španělském Talavera de la Reina. Podnik se po pauze vrací poprvé od roku 2019, kdy se uskutečnil v polském Gdaňsku. Tehdy brali bronzovou medaili čeští závodníci ve složení Dušan Drdaj, Jan Wagenknecht, Víťa Marek a Julek Mikula. Letos na startu neuvidíme ani české juniory, ani české ženy.

VÍCE