Report z ME Classic motocross v Netolicích
motocross

Na známé trati Ingilinka v jihočeských Netolicích se jel v sobotu, 6. července 2019 druhý a poslední závod letošního seriálu ME Classic Motocross. S kvalitními závodníky z Itálie, Francie, Švédska, Finska, Anglie, Německa, Švýcarska a dalších evropských zemí poměřili na domácí půdě síly naši čeští reprezentanti a vedli si tradičně velice dobře.

VÍCE
Marek s Mikulou postupují do finálového závodu
motocross

Již tradičně se odjede finálový závod tříd 65ccm a 85ccm při závodě MXGP v Lokti nad Ohří, letos v termínu 27. – 28. července 2019. Do závodu se přímo kvalifikovali Víťa Marek a Julek Mikula. Otazník prozatím visí nad účastí Václava Janouta, kterému chybí ještě jeden kvalifikační závod v jeho zóně.

VÍCE
Julek Mikula s Víťou Markem na bedně při ME v Německu
motocross

Čtvrtý závod severozápadní zóny EMX65 a EMX85, doplněný o Mistrovství Evropy žen, se konal na německé trati Reutlingen. S dobrým počasím probíhalo vše podle časového harmonogramu. Z kvalifikací do závodu postupovali i čeští zástupci. Vítězslav Marek, Stanislav Pojar, Martin Červenka, Dominik Valter, David Widerwill a Matyáš Výleta ze třídy 65ccm a Julius Mikula, Jiří Klejšmíd, Jakub Nevima a Dominik Kučeřík ze třídy 85ccm.

VÍCE
Sedmé místo Vaška Kováře v Mantově
motocross

Přečtěte si, co o svém sedmém místu a celkovém vystoupení v Itálii prozradil Vašek Kovář fanouškům. "O víkendu se odjel další závod mistrovství světa v Mantově. Při těchto závodech jsme měli i druhý závod evropského šampionátu EMX2T, ve kterém jsem byl průběžně na druhém místě. Od prvního tréninku jsme měli problém se správným nastavením motocyklu. V kvalifikaci z toho bylo “až” 9 místo...

VÍCE
Víťa Marek na bedně i v Lommelu!
motocross

Druhý díl FIM evropského motocrossového šampionátu tříd EMX 65 a EMX 85 (zóna severozápad) zamířil uplynulý víkend do belgického Lommelu. Na těžké písčité trati svádělo souboje deset českých zástupců. Tím nejúspěšnější byl, stejně jako v Uhercích, Víťa Marek v kategorii EMX 65.

VÍCE
Talent Víťa Marek si odváží ze Slovenska evropské zlato!
motocross

V rámci prvního závodu slovenského mistrovství MX Open ve Velkých Uhercích pořadatelé uspořádali vložený závod EMX 65 a EMX 85. Závod a skvělý odrazový můstek pro mladé naděje z celé Evropy! Sobotní program byl pro nejmladší závodníky na motocyklech o objemu 65ccm zrušen z důvodu nesjízdnosti trati po silném dešti. V neděli se však nic nezrušilo a odjel se regulérní závod, kde zazářil Víťa Marek.

VÍCE
Polský Gdaňsk bude hostit Motokros evropských národů 2019
motocross

YouthStream nedávno oznámil, kde se bude konat Motokros evropských národů (MXoEN) v roce 2019. Letos se třídy 250cc, 125cc, 85cc a ženy poperou o co nejlepší výsledek na polském závodišti v Gdaňsku.

VÍCE
GasGas a Václav Kovář v Mistrovství Evropy EMX 2T 2019
motocross

Seriál Mistrovství Evropy dvoutaktních 250 startuje 23. března 2019 ve Velké Británii na krásné přírodní trati v Matterley Basin. A stejně jako v minulém roce nebude na startu chybět český pilot Václav Kovář na španělském stroji GasGas.

VÍCE
Provizorní kalendář FIM evropského motocrossu
motocross

FIM Europe zveřejnila provizorní kalendář motocyklových závodů pořádaných v Evropě. Právě motocrossové závody pořádané FIM Europe jsou výborným odrazovým můstkem pro všechny jezdce, kteří chtějí být úspěšní na světové scéně. V loňském roce zaznamenali skvělé úspěchy například Václav Kovář, Petr Polák, Víťa Marek a další. Dříve byli v sérii OPEN také úspěšní Petr Bartoš, Petr Michalec nebo Martin Michek. V České republice se odjede v rámci MXGP v Lokti finále kategorií 65ccm a 85ccm - 27. – 28.07.2019.

VÍCE
TZ z ME družstev Classic Motocross Pacov 2018
motocross

Exkluzivně připravené a zorganizované závody, obrovský úspěch české reprezentace a krásné počasí – tak by se dal v kostce charakterizovat závod Mistrovství Evropy družstev v Classic Motocrossu, který se konal uplynulý víkend v Pacově.

VÍCE