Pro Víťu Marka sezóna ještě nekončí
motocross

Víťa Marek zažívá i letos povedenou sezónu a jeho výsledky ho znovu katapultovaly mezi přední juniorské jezdce z celého světa. Vyhrál ADAC, druhý skončil na Mistrovství světa a v sobotu se stal evropským šampionem. V neděli se představí českým fanouškům při domácím MMČR Junior v Pacově, kde však nebude sedlat svou vítěznou motorku!

VÍCE
Na Sardinii nechyběl ani Maxim Zimmerman
motocross

Počas víkendu 18.-19. septembra 2021 sa na Sardínii uskutočnilo finálové podujatie Majstrovstiev Európy tried EMX65 a EMX85. Na tomto prestížnom podujatí, ktoré bolo súčasťou Majstrovstiev sveta v motokrose MX2 a MXGP, nás reprezentoval mladý a talentovaný Maxim ZIMMERMAN #520. Maxim do finále ME postúpil zo 4.miesta severozápadnej zóny šampionátu a náročnej medzinárodnej konkurencie 35-tich jazdcov z 21 krajín Európy(zo štyroch zón) sa naozaj nezľakol.

VÍCE
POZVÁNKA: Po 20 letech čeká Kaplici ME v motokrosu juniorů!
motocross

Český svátek pro všechny juniorské motokrosaře se neúprosně blíží. V termínu 4.-5.9.2021 se na trati Blanská kotlina v Kaplici uskuteční Mistrovství Evropy v motokrosu kategorií 65 a 85 ccm. Zároveň s ním se pojede také závod Mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu juniorů a žen.

VÍCE
Výsledky EMX Velké Uherce
motocross

O víkendu se uskutečnil další evropský závod juniorských kategorií. Tentokrát se konal na území Slovenska, na trati MX Vinohrad ve Velkých Uhercích. Na stupních vítězů nechyběli ani čeští závodníci! Jak dopadly výsledky tohoto závodu pro naše a slovenské závodníky? Součástí závodu byl i slovenský mistrák MX Open. Výsledky a report z tohoto závodu vám přineseme později.

VÍCE
Maxim Zimmerman a jeho úspěšný start na EMX65 v Dánsku
motocross

Na štart úvodného podujatia tohtoročného seriálu ME EMX65/85 v dánskom Sønderborgu sa postavil i náš Maxim Zimmerman #520, ktorý si okrem krásnych zážitkov domov priniesol veľmi cenné skúsenosti z tohto prestížneho seriálu. V náročnej európskej konkurencii si dokázal vo svojej triede EMX65 vybojovať 12. miesto z 37 štartujúcich! Gratulujeme!

VÍCE
Víťa Marek druhý na ME
motocross

Na prvním závodě EMX65 v dánském Sønderborgu nechyběl ani náš český reprezentant Vítězslav Marek. Ten první jízdu ovládl, byla však zrušeno. Ve druhé dojel druhý a tak byl i hodnocen ve finále! Víťovo shrnutí najdete níže.

VÍCE
Håkon Østerhagen se zranil při tréninku
motocross

Norského talentovaného závodníka Håkona Østerhagena potkal při tréninku pád, při kterém si zlomil nohu. Je to pro něj velká čára přes rozpočet, závodník na motocyklu Fantic má slušně rozjetou sezónu v seriálu EMX125 a měl šance na zisk evropského titulu.

VÍCE
Aneta Čepeláková se zúčastnila další Evropy
motocross

V pořadí již pátý závod Mistrovství Evropy žen se konal o uplynulém víkendu ve Francii. Na trati Champ-le-Duc se představilo dvadvacet závodnic, mezi kterými nechyběla česká reprezentantka Aneta Čepeláková. Ta si ze země galského kohouta dovezla 8 evropských bodů a celkové 17. místo. Vítězkou závodu se stala talentovaná Holnďanka Lynn Valk. Děkujeme domácímu fotografovi Léo Gaillardovi za zaslání fotografií!

VÍCE
Oriol Oliver podepsal s WZ Racing
motocross

Oriol Oliver, mladý španělský talent, neměl zrovna povedený vstup do sezóny společně s týmem Ghidinelli Yamaha Racing. V polovině sezóny se s týmem rozešel a představil své plány pro zbývající část sezóny. Vrací se na motocykl KTM a bude hájit barvy týmu WZ Racing. Jezdec doufá, že ho tato změna vrátí zpět do výsledkové listiny EMX250, tam kam patří.

VÍCE
V sobotu byli naši v Lokti vidět
motocross

Sobotní předkrm pátého závodu letošního seriálu Velkých cen MXGP měl zajímavou náplň - vedle úvodního závodu Mistrovství světa žen se jely dvě trochu okrajové, ale pro nás zajímavé kategorie – evropské mistrovství třídy Open a rovněž úvodní závod třídy dvoutaktů.

VÍCE