Estonec Vettik se připojil k TM
motocross

Továrně podporovaný tým Steels Dr Jack společně s italskou továrnou TM potvrdily příchod mladého Estonce do týmu. Meico Vettik se zúčastní evropské série EMX250 a italského šampionátu. Prohlášení týmu najdete níže.

VÍCE
Startovky Motokros evropských národů 2022
motocross

Infront Moto Racing s potěšením představuje seznam přihlášených závodníků na FIM Motokros evropských národů a také na ženské evropské národy. Závod se uskuteční o víkendu 8. a 9. října 2022 ve španělském Talavera de la Reina. Podnik se po pauze vrací poprvé od roku 2019, kdy se uskutečnil v polském Gdaňsku. Tehdy brali bronzovou medaili čeští závodníci ve složení Dušan Drdaj, Jan Wagenknecht, Víťa Marek a Julek Mikula. Letos na startu neuvidíme ani české juniory, ani české ženy.

VÍCE
EMX250 pouze do 21 let, EMX Open jeden závod
motocross

Infront Moto Racing představil společně s FIM Europe změnu pravidel, která se dotkne evropských motokrosových šampionátů, zejména pak EMX250 a EMX Open. Změny vstoupí v platnost od sezóny 2023.

VÍCE
Butron evropským šampionem!
motocross

Poslední závod mistrovství Evropy EMX OPEN se jel v tureckém Afyonu. José Butron do tohoto závodu šel s cílem získat evropský titul což se mu už po vyhrané sobotní první jízdě podařilo.

VÍCE
Slováci berou celkové druhé a čtvrté místo na EMX Open!
motocross

V týchto chvíľach v nedeľu 4.9.2022 vrcholí v Turecku tohtoročný seriál majstrovstiev sveta v motokrose MXGP, ktorého súčasťou je i záverečné podujatie šesťdielneho seriálu majstrovstiev Európy triedy EMX Open. Slovenský motokros môže oslavovať, v sezóne 2022 máme vicemajstra Európy Tomáša Kohúta a okrem toho Šimon Josť skončil na vynikajúcom 4.mieste (obaja jazdiaci za český Osička MX team).

VÍCE
TZ: Kohút skončil třetí na EMX Open ve Finsku!
motocross

Počas víkendu 13.-14.8.2022 sa vo fínskom meste Hyvinkää odjazdilo v poradí 16-te podujatie prestížneho seriálu Majstrovstiev sveta v motokrose “MXGP” tried MX2 a MXGP. Súčasťou MS MXGP bolo aj predposledné podujatie seriálu majstrovstiev Európy triedy EMX Open, v ktorej nás veľmi úspešne reprezentovali dvaja pretekári a to Tomáš Kohút #4 a Šimon Jošt #53 (obaja OSIČKA MX Team). Tomáš Kohút si z Fínska odnáša druhé pódiové umiestnenie! Gratulujeme!

VÍCE
Kohút s Joštem míří na předposlední EMX Open do Finska
motocross

Počas nasledujúceho víkendu 13.-14.8.2022 sa vo fínskom meste Hyvinkää uskutoční 16-te podujatie prestížneho seriálu Majstrovstiev sveta v motokrose tried MXGP a MX2. Súčasťou MS MXGP budú vo Fínsku aj Majstrovstvá Európy tried EMX125, EMX250 a taktiež predposledné podujatie ME triedy EMX Open. Práve v poslednej menovanej kategórii nás, tak ako počas celej sezóny, budú reprezentovať naši dvaja pretekári – Tomáš Kohút #4 a Šimon Jošt #53 (obaja OSIČKA MX Team).

VÍCE
Lotte Van Drunen o svých plánech
motocross

Nizozemská závodnice Lotte Van Drunenová patří už řadu let k výrazným talentům mladého evropského motokrosu. Byla tradiční rovnocennou soupeřkou našeho Víti Marka v evropských i světových závodech tříd EMX65 a EMX85 a od loňského podzimu závodí taky ve třídě 125 ccm. V této kategorii je úspěšná i v závodech domácího holandského mistrovství. Letos se kvalifikovala do několika závodů mistrovství Evropy třídy 125 ccm a vyjela si v této kategorii i první evropské body Naposled vzbudila pozornost ve druhé jízdě závodu třídy EMX 125 v belgickém Lommelu, když se po dobrém startu držela na těžké pískové trati dlouho na šestém místě a do cíle uhájila skvělou desátou pozici. Čerstvě patnáctiletá Lotte chystá svou premiéru v mistrovství světa žen - na posledním letošním závodě této třídy v Turecku bude závodit ještě na motocyklu 125 ccm, příští rok 2023 se ale zúčastní celého seriálu s...

VÍCE
Noel Zanocz podepsal s Tech32 KTM
motocross

Tým Tech32 KTM oznámil, že jeho řady rozšíří do konce sezóny maďarský talentovaný závodník Noel Zanocz. Jezdec tak dostává možnost udělat dojem a zajistit si zázemí i na nadcházející sezónu 2023.

VÍCE
Julek Mikula získal první pódium v EMX125
motocross

Sny se plní a vytrvalost ukazuje, že to jde! Julius Mikula se už dlouhé roky připravuje pod vedením trenéra Pavla Schneidera a letos se spolu účastní evropské série EMX125. Třída absolvovala o víkendu závod v Lommelu a Julek dokázal jednu jízdu vyhrát a celkově skončil na druhém místě!

VÍCE