VIDEO: Ondřej Čermák se vrací po roční pauze!
sidecarcross

Comeback Ondřeje Čermáka je již definitivní! Náš elitní spolujezdec se vrací do závodního kolotoče, nikoliv do sajdkáry svého bratra Tomáše, ale do týmu mladého a talentovaného holandského jezdce Juliana Veldmana! Jejich spolupráce na nadcházející sezonu 2020 je již stvrzena. Společný start si již vyzkoušeli na posledním závodě MMČR side v Horním Újezdě, kde nám Ondřej Čermák poskytl video-rozhovor.

VÍCE
Dodatečná diskvalifikace ze závodu MS 2019! Kdo neprošel na test paliva?
sidecarcross

Na konci sezony se mezinárodní jury FIM vrací k 8. podniku MS sajdkár v nizozemském Markelo konané ve dnech 6.-7.7.2019, kde bylo testováno palivo u trojice posádek. Kdo neprošel a jak nyní vypadá upravená tabulka MS?

VÍCE
GP NĚMECKA: Kolenčík-Hejhal zakončují světovou pouť na 7. místě!
sidecarcross

Závěr světového šampionátu v sajdkárkrosu v německém Rudersbergu patřil Angličanům. Po kvalifikačním triumfu si Brown sen.-Chamberlain připsali i double vítězství v závodech GP. Stupně vítězů s nimi dále opanovali druzí Bax-Stupelis a třetí Vanluchene-van den Bogaart. Z českých posádek se velmi blýskli Kolenčík-Hejhal. Celkově jim patřila 7. příčka! Na body dosáhli také Hrochové a Peter-Zatloukal.

VÍCE
KVALI GP GER: Otec a syn Brownové ohromili Rudersberg!
sidecarcross

V sobotní kvalifikaci na GP Německa v Rudersbergu došlo k nevídané situaci. Otec a syn Brownové ovládli oba kvalifikační závody! Nejprve se z vítězství těšil Brown sen. s Chamberlainem, aby posléze ho napodobil jeho syn Jake Brown s Millardem. Českým dvojicím se vedlo rozdílně. Rozjetí Kolenčík-Hejhal se přímo kvalifikovali z 6. místa, Hrochové a Boukalové z poslední šance. Postup se povedl i německo-české dvojici Peter-Zatloukal.

VÍCE
13.GP FRA: V Dardon-Guegnon si Bax-Stupelis zajistili titul mistra světa!
sidecarcross

Již na předposledním závodě GP si Bax-Stupelis zajistili světový titul! Francouzský Dardon-Guegnon tak v neděli 8.9.2019 po první jízdě zažil korunovaci nových mistrů! U holandského týmu Bax následně propukla ohromná radost a oslava triumfu. Ostatně důvod ke slavení měla i česko-finská posádka Černý-Kunnas, která po skvělých výkonech si vybojovala top10!

VÍCE
KVALI GP FRA: Černý-Kunnas zajeli v top5!
sidecarcross

Do Francie se nyní zaměřuje zrak českého fanouška sajdkárkrosu, protože právě tam rozbila své stany světová karavana s dvěma českými posádkami. V Dardon-Guegnon, kde česká reprezentace před třemi roky získala bronz, se v sobotu 7.9.2019 odjel kvalifikační závod na nedělní GP Francie. Ovládly ho týmy Hermanse a Vanluchene. Z českých posádek se nejlépe vedlo prozatimní česko-finské dvojici Černý-Kunnas, která se vměstnala do top 5!

VÍCE
PREVIEW GP FRA: Černý vyrukuje s finským mitfárou!
sidecarcross

O nadcházejícím víkendu 7.-8.9.2019 nás čeká předposlední podnik MS sajdkár ve francouzském Dardon-Guegnon, kde se může rozhodnout o titulu mistra světa. Aktuální lídři Bax-Stupelis jsou mu hodně blízko. Budou slavit již ve Francii? Vše nám napoví následující závody GP! Na nich budou české barvy hájit i Vrátný-Kadečka a Černý s finským mitfárou Kunnasem.

VÍCE
GP BELGIE: Vanluchene-van den Bogaart doma umí!
sidecarcross

Úřadující mistři světa Vanluchene-van den Bogaart se chytli na domácí GP v belgickém Gooik v neděli 1.9.2019, kde po dominantních jízdách dvakrát zvítězili a dostali do transu místní fans! Vždy druzí za nimi končili Bax-Stupelis. Velkou senzací na pódium pak bylo třetí místo pro anglickou dvojici Brown junior-Millard. Čeští jezdci naopak na body nedosáhli.

VÍCE
KVALIFIKACE GP: V belgickém Gooik jediná česká posádka!
sidecarcross

V rychlém sledu pokračuje světový šampionát v sajdkárkrosu. Po GP Švýcarska se přesunul do belgického Gooik, kde se v sobotu 31.8.2019 odehrávala kvalifikační bitva o místa na startu v nedělních závodech GP. Do ní naskočila jediná česká posádka Diblík-Gábor a český mitfára Zatloukal ve službách německého týmu Petera.

VÍCE
GP ŠVÝCARSKA: Bodové žně českých posádek s top10 Kolenčík-Hejhal!
sidecarcross

S vysokými teplotami a dusným podnebím se museli vypořádat nejlepší sajdkárkrosaři světa na 11. GP Švýcarska v Roggenburgu v neděli 25.8.2019. Aktuální lídři šampionátu Bax-Stupelis proměnili letošní dominanci ve dva triumfy a celkově zvítězili. Českým posádkám se zadařilo a vezou pořádný vak bodů, do kterého nejvíce přisypali Kolenčík-Hejhal. Ti se vešli do top 10 nejlepších!

VÍCE