GP Holandska: V Markelu korunováni Bax-Musset mistry světa!
sidecarcross

Poslední závod 14dílného seriálu MS sajdkár se odehrával na žhavé holandské půdě v Markelu o víkendu 16.-17.9. 2017 a korunoval nové mistry světa. Domácí tým Bax s francouzským spolujezdcem Mussetem proměnil svůj pohodlný bodový náskok na čele v titul! Česká pozornost patřila ovšem bratrům Čermákovým, kteří křísili naději na konečnou 4. příčku na těžké písečné trati...

VÍCE
KVALI GP: Vydařený comeback Lukaše Černého s Radkem Vitoněm!
sidecarcross

V sobotu 26.8.2017 pokračoval seriál MS sajdkár kvalifikací ve švýcarském Roggenburgu. Velmi vydařený comeback po roční pauze zaznamenal Lukáš Černý s Radkem Vitoněm, kteří se po velmi vyživné jízdě kvalifikovali přímo do hlavního závodu! S nimi na start naskočí dále druzí Čermákové a Vejchoda-Zatloukal. V roli náhradníků pak budeme mít bratry Hrochovy.

VÍCE
GP LOTYŠSKA: Čermáci na bedně i ve Stelpe!
sidecarcross

Čermákové pozvedli po roce zase v lotyšském Stelpe na MS sajdkár český prapor na stupních vítězů! Ve velmi napínavých závodech GP s nečekanými zvraty na čele, tak uhájili bronz! První skončili Bax-Musset a druzí Giraud-Mucenieks. Blýskly se ale i další české posádky. Tučnější přísun bodů si vybojovali Vejchoda-Zatloukal. Bratři Boukalové přidali tři! Pro české barvy byla Velká cena ve Stelpe úspěšnou!

VÍCE
Kvalifikace Stelpe: Všechny české posádky postupují dále!
sidecarcross

V lotyšském Stelpe dne 12. 8. 2017 započala další Velká cena v sajdkárkrosu kvalifikací o hlavní závod o světové body. Hned trojice českých posádek se snažila si kýžený postup mezi smetánku vybojovat. Bratři Čermákové udělali holeshot a skončili jako druzí! Přímý postup neminul ani moravskou dvojici Vejchoda-Zatloukal, která obsadila v kvalifikačním závodě 9. místo. Mezi nejlepší se pak dostali i po vydařené poslední šanci bratři Boukalové!

VÍCE
GP Möggers: Čermákové stíhají první trojku!
sidecarcross

Do Rakouska se Velká cena v sajdkárkrosu vrátila téměř po dvaceti letech a zanechala úchvatné dojmy. Pořadetelsky se ji zhostil premiérově Möggers zasazený do krásné, hornaté krajiny Vorarlberska nedaleko Bodamského jezera o víkendu 29.-30.7.2017. Již před závody tedy nádherná kulisa.

VÍCE
GP NĚMECKA: Bratři Čermákové zvedají bronzový věnec!
sidecarcross

V německém Strassbessenbachu v neděli 16. 7. 2017 pokračovala další řežba o světové body na GP sidecacross, ze které si velkým dílem ukrojili i Čermákové! Po fantastických výkonech si vyjeli bronz! K jejich úspěchu musíme připočíst i senzační premiérový bod bratrů Hrochových. Do české kasy přispěli ještě Vejchoda-Zatloukal. Boukalové bohužel na body nedosáhli.

VÍCE
KVALIFIKACE GP: České mládí konečně zabralo!
sidecarcross

V sobotu 15. 7. 2017 se v německém Strassbessenbachu rozhořela kvalifikační bitva do hlavního závodu. Skupiny ovládli Willemsen-Bax a Giraud-Mucenieks. Z českých dvojic hladce postoupili Čermákové a Vejchoda-Zatloukal. Ve velice vypjaté poslední šanci se povedlo zajet postupový čas Hrochům a jako náhradníci je doplnili Boukalové!

VÍCE
GP BELGIE: Drtivá nadvláda Holanďanů v písečném pekle Lommel!
sidecarcross

Jestliže někomu písčitý terén svědčí, pak jsou to bezdebaty Nizozemci! Naprosto o tom přesvědčili na sedmé GP v belgickém Lommel v neděli 9.7.2017, kdy zabrali všechny místa na stupních vítězů. Vyhráli Willemsen-Bax velice zkušeným stylem jízdy, druzí skončili Bax-Musset a třetí nejmladší pilot Veldman s van den Bogaartem. Na sypkém podkladě se Čermákům tolik nedařilo a navíc v druhé jízdě jejich snažení zastavila technika.

VÍCE
KVALIFIKACE GP: V Lommelu řádil nejmladší pilot MS!
sidecarcross

Prvním testem na nejtěžší pískové trati v belgickém Lommelu si tuto sobotu prošla světová esa. Kvalifikační bitvu před zítřejším hlavním závodem GP nejlépe zvládli Willemsen-Bax a Veldman-van den Bogaart v případě druhé kvalifikační skupiny. Bratři Čermákové se s těžkým, měnícím terénem popasovali jako osmí.

VÍCE
GP Francie: Bratři Čermákové vezou z Iffendic 5. místo!
sidecarcross

V neděli 2. 7. 2017 se odehrávala další bitva o světové body v sajdkárkrosu ve francouzském Iffendic. V početném kotli vášnivého francouzského publika dokázala nizozemsko-francouzská dvojice Bax-Musset dvakrát suverénně zvítězit a připsat si plný počet bodů. Domácímu Giraudovi s Musset nebylo v první jízdě přáno, ale v druhé skončil jako druhý. Na pódiu se tak objevili Willemsen-Bax a Daiders-Stupelis. Vynikajícího výsledku dosáhla i česká posádka bratří Čermáků.

VÍCE