Na pokec s Arne Dierckens, pilotem z elitní desítky MS
sidecarcross

V minulé sezoně MS sajdkár se do elitní společnosti top jezdců prodralo mládí kolem dvaceti let. Mezi ně můžeme počítat i belgického, talentovaného pilota Arne Dierckense, který se progresivně šplhá ve světovém žebříčku směrem vzhůru. Na třech GP se dostal mezi top 5 a jedenkrát se radoval i na stupních vítězů. Obzvlášť potěšilo, že se mu to podařilo na domácím podniku v Lommelu. Na výborné výsledky navazoval i v dalších GP, a tak na závěr mu patřila konečná 10. příčka na MS. Jeho hvězda měla zářit i na ME družstev v dánském Slagelse, ale tam si přivodil zranění kolena. Začátek zimní přípravy tak zdržela rekonvalescence. Jak nyní pokračuje s tréninkem a jaké plány spřádá v sezoně, odpověděl v našem mini rozhovoru...

VÍCE
Další týmy z MS se prezentují! S čím vyrazí?
sidecarcross

Před začátkem nové sezony představujeme další dva zahraniční týmy z MS. Jejich ambice ve světovém, resp. evropském seriálu jsou rozhodně vysoké a cílí do elitní top10-15. Jedni navazují na veleúspěšnou spolupráci, druzí pojedou v novém složení s plánem napravit nezdařilou minulou sezonu. O kom je řeč? Přečtěte si níže!

VÍCE
Světové týmy drtí už jen na trati!
sidecarcross

Již přes měsíc už světové posádky trénují na sajdkáře v otevřených motokrosových areálech v jejich zemi. Někteří jdou ale dále a vydávají se i na několikadenní tréninkové kempy do jižních krajin. Oblíbenou destinací je povětšinou Španělsko a Itálie. Prakticky celá top10 už ladí jezdeckou formu na svém stroji, aby do sezony vlétla co nejlépe.

VÍCE
Týmová prezentace nové posádky Sanders-Kunnas!
sidecarcross

Období těsně před novou sezonou využívají jednotlivé světové posádky ke své veřejné prezentaci. Zejména svým sponzorům, příznivcům a fans odhalují svou novou techniku, představují realizační tým a také svou novou barevnou kombinaci. O minulém víkendu podobná akce proběhla v Belgii, kde se prezentovala nová belgicko-finská posádka Sanders-Kunnas. Podívejte se na video, v čem pojedou letošní sezonu!

VÍCE
Do MS 2019 zasáhne nově složená posádka Boussy-Schlinnertz
sidecarcross

Světové týmy jsou již v plném tréninku na sajdkáře, protože již za nedlouho začne nová kapitola seriálu MS sajdkár. Každý se snaží co nejlépe připravit a vyladit vše kolem týmu. Změn během zimní pauzy proběhlo již mnoho. Čilý ruch byl zejména v Belgii a Nizozemsku, kde je asi největší sajdkárkrosová základna. Nepřekvapí, že další zprávy se linou právě odtud. Do MS chce s razantnější silou vejít belgické mládí. Aktuálně se skloňuje nově utvořená dvojice Dylen Boussy a Andy Schlinnertz.

VÍCE
Pojďme do toho, velí Julian Veldman
sidecarcross

Nizozemsko je přímo líhní mladých talentů, kteří minulý rok takříkajíc odstrčili od kormidla zkušená „třicetiletá“ esa. Mezi ně zajisté patří nejmladší pilot MS - Julian Veldman z Nizozemska. Jeho progres a „supermanovský“ skok mezi nejužší elitu světa během pouhých tří let hraničí až se zázrakem. Zasvěcení ovšem vědí, kolik stojí za tím dřiny, takže jeho úspěchy je až tolik nepřekvapí. Pojďme se ale podívat, jak se současná star z top5 připravuje na letošní sezonu!

VÍCE
MEGA se dále rozpíná po Evropě!
sidecarcross

Během letošní zimy se rakouská firma na výrobů motorů MEGA Rübig více prosazuje na sajdkárkrosovém trhu. Jejím zástupcům se již povedlo uzavřít kontrakty s některými špičkovými týmy z mistrovství světa. Pod svá křídla již získali francouzské jedničky a top3 z MS, posádku Giraud-Badaiere, ale také talentovanou nizozemsko-belgickou dvojici Veldman-Janssen, tak i jejich krajany Keuben-de Laat. Aktuálně přichází oficiální web této společnosti se zprávou, že nově získali také švýcarskou posádku Inderbitzin-Betschart!

VÍCE
Jak se připravují hvězdy světového sajdkárkrosu?
sidecarcross

Z intenzivní, fyzické přípravy se již světová esa sajdkárkrosu vrhají do tréninku na své sajdkáře v dostupných závodních areálech. Jak se po celou zimu a i nyní chystají na novou sezonu, jsme se jich přímo zeptali, aby prozradili něco ze svého tréninkového plánu. V první části odpovídali Valentin Giraud z Francie, Stuart Brown z Velké Británie, Etienne Bax z Nizozemska a Brett Wilkinson z Velké Británie.

VÍCE
WSC oficiálním promotérem MS sajdkár!
sidecarcross

Ještě před startem nové sezony dochází k převratné změně a zároveň k historickému milníku v seriálu Mistrovství světa v sajdkárkrosu. Tento týden FIM oficiálně jmenovala Martina Beňa jako historicky prvního promotéra pro světový šampionát FIM Sidecar Motocross od sezony 2020 na čtyřleté období!

VÍCE
Elvijs Mucenieks se vrací po dlouhé rekonvalescenci!
sidecarcross

Zimní příprava jezdců je v plném proudu, něketří navazují na úspěšnou spolupráci, jíní se snaží v nových týmech sladit, i přes rozběhlou přípravu ještě dochází ke změnám na postech v side! Nedávno ji oznámil Nizozemec Gert van Werven, který znovu spojil síly s mitfárou Peterem Beunkem. Potěšující zprávy přicházejí i z Lotyšska, kdy se po zranění a dlouhé rekonvalescenci vrací na závodní dráhu Elvijs Mucenieks. S kým pojede, si přečtěte níže!

VÍCE