WSC VIDEO: Fantastická GP FRANCIE v Plomion
sidecarcross

O minulém víkendu si světová karavana sajdkár rozložila stany ve francouzském Plomionu. Velká cena se odehrávala ve fascinující atmosféře s nabitými startovními rošty a emotivním domácím publikem. Jejich bouření vygradovalo vítězstvím domácí posádky bratrů Prunierových! Podívejte se na akční záběry a záznam z obou jízd, které vám přináší štáb promotéra WSC!

VÍCE
GP FRA: Bratři Pruniérové vyhrávají doma první Velkou cenu!
sidecarcross

Před elektrizující a domácí atmosférou ovládli francouzští bratři Prunierové svoji první Velkou cenu. Francouzské Plomin bylo hned na nohou! Další místa na stupních vítězů patřila favoritům. Stříbro získali Hermans-van den Bogaart a bronz Vanluchene-Janssens.

VÍCE
KVALI GP: Smolný trénink pro dvojici Willemsen-Gábor!
sidecarcross

V sobotu 25. května započala kvalifikace na 3. Velkou cenu v sajdkárkrosu ve francouzském Plomionu. Od covidového roku se sešla nejvyšší účast posádek! V kvalifikačních závodech pak čarovali favorité. Hermans-van den Bogaart ovládli A skupinu a úřadující šampion Vanluchene s Janssensem zase B skupinu. Bohužel do víru dění nezasáhli lídři českého šampionátu Willemsen-Gábor, protože už ve volném tréninku se zranil Michal!

VÍCE
GP NED: Lídři šampionátu Lielbardisové dál vládnou!
sidecarcross

I na druhé Velké ceně v sajdkárkrosu v nizozemském Heerde se těšili z nejvyššího stupně pódia mladá lotyšská dvojčata Daniels a Bruno Lielbardisové. Jen o bod za nimi skončili na druhém loňský mistr světa Marvin Vanluchene a jeho nový spolujezdec Glenn Janssens a o dva body na třetím domácí hvězdy Hermans-van den Bogaart. O sobě dali vědět i lídři českého šampionátu Willemsen-Gábor, a to holeshotovým vstupem do první jízdy!

VÍCE
KVALI GP NED: Willemsen-Gábor sedmí v kvalifikačním závodě!
sidecarcross

V sobotu 11. května byla v nizozemském Heerde odstartována kvalifikace na druhou Velkou cenu v sajdkárkrosu. Jediným českým želízkém byl spolujezdec Michal Gábor v týmu Daniela Willemsena z Nizozemska, kteří současně vedou český šampionát. V písečném pekle si po kvalifikační jízdě vyjeli 7. místo. Skupiny pak ovládla německo-francouzská posádka Prümmer-Lebreton a v druhém případě domácí Leferinkové. Favorité Hermans-van den Bogaart v problémech.

VÍCE
GP POR: Lielbardisové vyhráli svoji první Velkou cenu!
sidecarcross

První závod sezony Mistrovství světa v sajdkárkrosu v portugalském Alqueidao v neděli 21. dubna přinesl nečekané překvapení. Vycházející mladé hvězdy z Lotyšska, dvojčata Lielbardisové, totiž vyhráli Velkou cenu Portugalska, když největší favority zklamala technika. Jako druhá se umístila britská posádka Wilkinson-Millard a třetí Nizozemci Hermans-van den Bogaart.

VÍCE
KVALI GP POR: Vanluchene a Hermans bezchybní!
sidecarcross

V portugalské Alqueidáo dnes odstartovala nová světová sezona v sajdkárkrosu kvalifikací o hlavní závody GP. Ve startovní listině bylo několik nových jmen i připravených mladých nadějí, které mají ty nejvyšší ambice. Sobotní kvalifikační jízdy skupiny A a B ovládla belgická posádka, úřadujícího mistra světa, Vanluchena s Janssensem a v druhém případě nizozemský tandem Hermans-Van den Bogaart.

VÍCE
Startovní listina na první závod MS v Portugalsku
sidecarcross

Nová sezóna odstartuje ve slunném Torres Novas v Portugalsku o víkendu 20. a 21. dubna na velkolepé trati, na které se jelo minulý rok. A kdo z jezdců je na ni přihlášený? Více startovní listina níže!

VÍCE
PODCAST: Ondřej Čermák: Původně mě táta dal radši na fotbal
sidecarcross

V šestém díle podcastu Benzín, nervy, šachovnice byl hostem mistr světa v sajdkárkrosu Ondřej Čermák. Níže se můžete zhlédnout obsáhlé téměř dvouhodinové video s ním, kde odpovídal na rozličné otázky.

VÍCE
Úřadující mistr světa Vanluchene představil nový design týmu!
sidecarcross

Jak už bývá zvykem, s novou sezonou se posádky představí v nových barvách a designu své sajdkáry i dresů. Menší vrásky mohou připravit fanouškům, kterým ze začátku trochu znesnadní identifikaci jednotlivých týmů. Asi nejvíce pozornosti se točí kolem světových šampionů. S čím vyrazí Marvine Vanluchene? A jak se vám jeho nová sada líbí?

VÍCE