Čeští jezdci se vrací k finálovému závodu MS v Oss...
sidecarcross

Světová sezona byla zakončena o minulém víkendu v nizozemském Oss. Českým želízkem v ohni byla hned čtveřice našich reprezentantů, která se snažila sžít s neoblíbeným písečným podkladem místní trati. Jednotlivě chtěli vylepšit svá maxima a pořadí v konečné tabulce seriálu Mistrovství světa sajdkár. Jak se jim dařilo, vypovídají osobně...

VÍCE
GP NED: Suverénní let dvojice Bax-Musset za titulem v Oss!
sidecarcross

Závěrečný marš za světovým titulem lépe zvládli Bax-Musset. Na domácí trati v nizozemském Oss ani v neděli 17. října nezaváhali a celkově zvítězili. Druzí skončili Hermans-Janssens a třetí Vanluchene-Bax. Bohužel českým barvám se nedařilo dle plánu. Veldman s Čermákem nakonec obsadili páté místo a v konečném pořadí jim patří stále fantastický bronz!

VÍCE
GP NED KVALI A PRVNÍ JÍZDA: Bax-Musset jdou do čela!
sidecarcross

V sobotu 16. října se v nizozemském Oss rozeběhlo poslední dějství seriálu MS sajdkár, do nějž vstupovali Veldman-Čermák jako lídři šampionátu a Černý-Chopin usilovali vylepšit 8. pozici. Již od kvalifikace ale bylo zřejmé, že na těžkém písečném podkladu to nebude žádný med. První jízda vše ukázala ve své nahotě, kde jen nizozemští piloti si libovali.

VÍCE
PREVIEW GP NED OSS: Finále světového šampionátu bude mít náboj!
sidecarcross

Ani se pomalu nezastavila kola závodních speciálů a již tu máme další závod MS sajdkár, který se pojede o nadcházejícím víkendu v nizozemském Oss. Bodové rozestupy jednotlivých posádek v průběžném pořadí jsou minimální. O světový titul se utká hned trojice týmů! Součástí jednoho je i český spolujezdec Ondřej Čermák. Budeme mít prvního mistra?

VÍCE
Přehled publikovaných fotogalerií z MS sajdkár v Kramolíně!
sidecarcross

Ještě jednou se ohlížíme za skončenou 3. GP sidecarcross, kterou hostil kramolínský areál u Nepomuku. Během závodního víkendu jsme průběžně publikovali jednu fotogalerii za druhou. Aby vám neunikl ani jeden snímek, přidáváme odkazy na facebookovou stránku Czech Moto, kde všechny jsou...

VÍCE
VIDEO: Záznamy z 3. GP CZE Kramolín
sidecarcross

Pojďme se ještě jednou podívat na závod MS sajdkár a ME quad, který se jel v Kramolíně u Nepomuku o uplynulém víkendu. Tentokráte si můžete pustit pěkná videa z něj, které pro vás vyrobil štáb TV Crew WSC a také Česká televize.

VÍCE
Ohlasy českých sajdkárkrosařů po MS v Kramolíně
sidecarcross

Máme za sebou druhou letošní Grand Prix České republiky, tentokrát na tradiční trati v Kramolíně. Se světovou konkurencí našlo odvahu poměřit síly několik našich posádek, tak si pojďme připomenout, jak se jim o víkendu dařilo.

VÍCE
GP CZE: Veldman-Čermák lídry světového šampionátu!
sidecarcross

Česká fantazie se odehrávala při 3. GP v sajdkárkrosu v Kramolíně u Nepomuku v neděli 10.10.2021. Psaly jí nadstandardní výkony českých posádek a jezdců. Vedoucí postavení v šampionátu si totiž po výhře ve třetí jízdě vyjeli Veldman-Čermák. Po první šestce pohlíželi Černý-Chopin, srdnatí Boukalové si po všech obtížích vtěsnali do top 14 a světové body přihodily další čtyři české posádky!


VÍCE
GP CZE KVALI a PRVNÍ JÍZDA: Bax-Musset se hlásí o titul!
sidecarcross

V sobotu 9.10.2021 se v Kramolíně u Nepomuku na 3. GP sidecarcross představila světová špička s celou plejádou českých posádek. Odjetá první jízda naznačila, že bitva o titul bude ještě zajímavá. Českého fanouška zajisté potěšily výkony našich a jejich umístění. Tři z nich byli na bodech!

VÍCE
Jaká světová esa se před Kramolínem drží v top5?
sidecarcross

Po představení českých posádek uvádíme ještě ty nejlepší jezdce ze světového šampionátu, kteří bojují o titul mistra světa. Zajisté i v Kramolíně cílí na stupně vítězů, a tak není od věci si je blíže představit.

VÍCE