Letošní sezona MS sajdkár a „Národy“ zrušena!
sidecarcross

Ve středu 3.6.2020 promotér APO Multimedia a FIM zveřejnili společné oznámení o zrušení letošní sezony Mistrovství světa v sajdkárkrosu. O několik dní se k nim přidala i FIM Europe, aby informovala o zrušení ME družstev side a quad (Sidecarcross and Quadcross of European Nations).

VÍCE
Velké shrnutí a nej MS sajdkár 2019
sidecarcross

I přes zpoždění přinášíme tradiční analýzu a statistiku minulé sezony MS side 2019, ze které jsme vytáhli zajímavá data a čísla. Znovu si tak můžete minulou sezonu osvěžit a připomenout. Jestliže vás zajímá, kdo si podmanil statistiky, čím byl šampionát v minulém roce výjimečný nebo jak se vedlo početnému zástupu českých posádek, pak právě pro vás je následující přehledné shrnutí.

VÍCE
Po dalších zrušených závodech kalendář MS side 2020 značně zeštíhlel!
sidecarcross

V souvislosti s celosvětovou pandemií COVID-19 a opatřením vlád jednotlivých zemí se kalendář MS sajdkár 2020 mění každým dnem. Po již několikáté aktualizaci musel promotér přikročit k další úpravě!

VÍCE
Start MS side 2020 se odkládá!
sidecarcross

Další změnu doznal kalendář seriálu MS sajdkár 2020. Promotér reaguje na další opatření vlád jednotlivých států v souvislosti s letošní pandemii koronavirus Covid-19. První závod GP Ukrajiny v Bucha se ruší! Více níže!

VÍCE
I kalendář MS sajdkár 2020 doznává změn!
sidecarcross

Promotér FIM Mistrovství světa v sajdkárkrosu musel zareagovat na nastalou světovou situaci ohledně celosvětového šíření koronaviru a na následná opatření vlád jednotlivých států. V kalendáři MS side udělal několik změn!

VÍCE
Tým Veldman-Čermák oficiálně představen veřejnosti!
sidecarcross

V sobotu 25.1.2020 se konalo oficiální představení nového týmu Veldman-Čermák v nizozemském Kampenu. Za přítomnosti médií, hlavních sponzorů i příznivců se prezentovali nejen samotní jezdci, ale také byl ukázán nový závodní stroj CPD/MEGA.

VÍCE
Po roční pauze je co dohánět, říka Ondřej Čermák
sidecarcross

Není již žádnou novinkou, že do koloběhu závodů v sajdkárkrosu se letos po delší odmlce znovu vrátí úspěšný a zkušený spolujezdec Ondřej Čermák. Na novou sezonu, v níž bude tvořit posádku s mladým holandským talentem Julianem Veldmanem, se intezivně připravuje. Fyzický trénink podstupuje zejména u nás a tréninky na sajdkáře se svým novým řidičem v Nizozemsku.

VÍCE
Český spolujezdec Miroslav Zatloukal trénoval v Holandsku
sidecarcross

Tréninkové dávky nejen v posilovně, ale již na sajdkáře na trati si ordinuje zkušený český spolujezdec Miroslav Zatloukal v německém týmu Adriana Petera. V roce 2019 tato mezinárodní posádka obsadila 24. místo na MS sajdkár a nyní již pevně vyhlíží novou sezonu, na kterou se zodpovědně připravuje. Již během ledna si vyzkoušela těžké písečné tratě v Nizozemsku.

VÍCE
Kalendář MS side 2020 dostává finální podobu!
sidecarcross

Promotér světového šampionátu v sajdkárkrosu doplnil chybějící místa v kalendáři seriálu MS side v roce 2020 a zveřejnil již finální podobu. Seznamte se s ní! Dvě GP se odehrají v České republice!

VÍCE
Mistři světa v sajdkárkrosu oceněni na FIM Awards 2019!
sidecarcross

Slavnostní předávání cen nejlepším jezdcům světa v motocyklovém sportu se letos uskutečnilo v Monte Carlu v neděli 1.12.2019. Na ceremoniálu FIM Awards 2019 tak byli všichni mistři světa oficiálně dekorováni. V záři reflektorů se objevili také sajdkárkrosaři Etienne Bax a Kaspars Stupelis.

VÍCE