3.GP NIZOZEMSKA: Bodující Hrochové přicházejí na chuť písku!
sidecarcross

Sice písečný povrch není pro české posádky příliš oblíbený, přesto na něm bratři Hrochové dokázali zajet slušné výsledky na bodovaných pozicích. Na 3. GP Holandska v Oldebroek navázali na skvělé výkony z prvního závodu sezony v Lommelu. Celkem získali 4 body! Druhá našeho posádka, bratři Boukalové, na bodovanou top20 nedosáhla. Písečný Oldebroek pak ovládli podle předpokladů domácí šíbři, Bax-Stupelis. Druzí skončili Willemsen-Rostingt a třetí úřadující mistři světa Vanluchene-van den Bogaart.

VÍCE
KVALI GP NED: Ani písek nezastavil české mládí!
sidecarcross

Světový šampionát v sajdkárkrosu se nezastaví ani o tomto víkendu. V sobotu 20.4.2019 se už rozhořela těžká kvalifikační bitva o místo v hlavních závodech GP Nizozemska, které se pojedou až na Velikonoční pondělí. Vstupenku na něj si zajistili obě české dvojice, bratři Boukalové i Hrochové!

VÍCE
GP ŠPANĚLSKA: Bratři Boukalové v elitní patnáctce!
sidecarcross

Větší příděl světových bodů si po srdnatých výkonech vybojovali bratři Boukalové na 2. Grand Prix Španělska v sajdkárkrosu, když se jim povedlo vtěsnat do elitní patnáctky světa! Stupně vítězů pak ovládli největší aspiranti na světový titul. Celkově zvítězil Hermans před druhým Baxem a třetím Vanluchenem.

VÍCE
KVALI GP ESP: V Talavera de la Reina se děly divy!
sidecarcross

Pouze malý počet posádek startoval v kvalifikačních závodech na GP Španělska v Talavera de la Reina v sobotu 13.4.2019. Vítězství si vybojovali Sanders-Kunnas v první skupině a ve druhé Brown-Chamberlain. Českým dvojicím, Boukal-Boukal a Kolenčík-Hejhal, se tolik nevedlo. Zdravotní stav na straně našeho druhého týmu nakonec nedovolí start v zítřejším závodě GP o body...

VÍCE
1.GP BEL: Bratři Hrochové vezou cenné 3 body z písečného Lommelu!
sidecarcross

Na úvodním podniku MS sajdkár, který se odehrával na nejtěžší pískové trati v belgickém Lommelu dne 7.4.2019, zaznamenali bratři Hrochové obdivuhodného výsledku. Přes náročné a na naše poměry nezvyklé závodní podmínek vezou 3 body za 19. a 20. místo! Stupně vítězů pak opanovaly belgicko-nizozemské týmy. Vítěz Vanluchene, druhý Willemsen a třetí Bax!

VÍCE
KVALI GP BELGIE: Těžké, ale jsou tam! Hrochové postoupili!
sidecarcross

Světová sezona v sajdkárkrosu započala na nejtěžší pískové trati v belgickém Lommelu. V sobotu 6.4.2019 si 45 posádek odbylo náročnou kvalifikaci. Jediní čeští zástupci, bratři Hrochové, se dokázali i přes náročné podmínky protáhnout přímo do finále!

VÍCE
Vanluchene truck připraven!
sidecarcross

Předsezonní příprava sajdkárkrosových týmů nezahrnuje jen práci na fyzické kondici jezdců a tréninků na sajdkáře na trati, ale také zkompletování techniky a ostatních věcí. Neméně důležitou oblastí je i mít perfektně připravené obytné auto, s kterým tým bude cestovat po Evropě. Na sociální síti se s ním nyní pochlubil mistr světa Marvin Vanluchene, který ho nechal nově polepit do týmových barev. Podívejte se, jak vypadá jeho „dům na kolečkách“!

VÍCE
I Litevci se stávají pevnou součástí seriálu MS side!
sidecarcross

Sajdkárkros v pobaltských zemích je velmi oblíbený. Jejich domácí šampionáty charakterizuje vysoká jezdecká účast, a proto asi nepřekvapí, že se jejich posádky zúčastňují seriálu mistrovství světa. A nejsou v žádném případě jen do počtu, o čemž přesvědčila v minulé sezoně i litevská posádka Baltušis – Natka. Podívejte se, v čem letos vyrazí!

VÍCE
Miroslav Zatloukal se připravoval s německým týmem v Itálii!
sidecarcross

Ambiciozní německý tým Adriana Petera absolvoval se svým novým mitfárou Miroslavem Zatloukalem z ČR týdenní soustředění v Itálii, kde se mu naskytly výborné podmínky pro finalizující fázi jeho zimní přípravy. Nyní již vyhlíží první závod německého mistráku!

VÍCE
BENELUX chrlí mladé juniory pro MS!
sidecarcross

Od minulé sezony se na MS čím dál tím více prosazují mladší jezdci kolem dvaceti let, kteří vystřídali u žezla zkušené třicátníky. Titul mistra světa získal Vanluchene z Belgie, vícemistra Hermans z Nizozemska. Patrný je rukopis holandské, juniorské školy v sajdkárkrosu. A tato známá škola chrlí dál talenty pro světový sajdkárkros. Další z nich se odhodlal pro vstup do elitní společnosti sajdkárkrosu!

VÍCE