GP BELGIE: Senzační překvapení na pódiu v Lommelu!
sidecarcross

V belgickém Lommelu pokračoval v neděli 24.6.2018 další díl světového šampionátu v sajdkárkrosu. Na nejnáročnější pískové trati zažívali jezdci hotové peklo, kde o nečekané zvraty nebylo nouze. Celkovými vítězi se stali Bax-Stupelis. Ovšem o senzaci se postarali druzí Varik-Daiders a domácí Dierckens-Rostingt! Na hranici top15 pak skončili bratři Čermákové, kterým se velmi povedla druhá jízda.

VÍCE
KVALIFIKACE GP: Písečné peklo v Lommelu!
sidecarcross

Belgický Lommel ukázal svou drsnou tvář již v sobotní kvalifikaci 23.6.2018, ve které nejlepší jezdci světa okusili, jak náročné můžou být závodní podmínky. Uvíznutí v písku či karamboly nebyly ničím vyjímečným. Své kvality prokázali zejména Holanďané i domácí Belgičané. První kvalifikační skupinu vyhráli Willemsen-Bax a druhou překvapivě Varik-Daiders, když největší favorit Hermans odpadl. Bohužel smůla se dál drží bratrů Čermákových, když si museli projít tzv. poslední šancí.

VÍCE
PREVIEW: Světová esa čeká nejtěžší písková trať. Lommel!
sidecarcross

O nadcházejícím víkendu se po baltské tour Lotyššsko-Estonsko roztočí kola světových sajdkár na území Belgie! Stane se tak na nejnáročnější trati v Lommelu. Dobré zprávy se linou z týmu Čermák, kde Ondřej prodělal lékařské vyšetření a žádné nepříznivé diagnózy se nepotvrdily!

VÍCE
GP ESTONSKA: Vysoké nasazení přineslo Boukalům tučný vak bodů!
sidecarcross

Své světové konto si bratři Boukalové velmi vylepšili na 7. GP Estonska v Kivioli v neděli 17.6.2018, kde skončili celkově na hranici top 15! Smůla dál provází naše jedničky bratry Čermákovy, kteří po dokončení první jízdy museli druhou vzdát pro zranění mitfáry Ondřeje Čermáka. Estonské závody pak ovládlo holandsko-belgické mládí. Z prvního místa se radovali lídři šampionátu Vanluchene-van den Bogaart před Hermans-Musset a úřadujícími mistry světa Bax-Stupelis.

VÍCE
KVALIFIKACE GP: Hladký postup českých posádek do finále GP Kivioli!
sidecarcross

V sobotu 16.6.2018 se v estonském Kivioli odehrávala kvalifikační bitva o nedělní finále! Dvě české posádky, bratři Boukalové a Čermákové, postoupily přímo! Kvalifikační skupiny vyhráli Holanďané Bax a Willemsen.

VÍCE
PREVIEW: Před námi nejhezčí Velká cena v sajdkárkrosu! Kivioli!
sidecarcross

O tomto víkendu se seriál MS sajdkár překlene do své druhé poloviny. Na pořadu je jedna z nejhezčích Velkých cen této motokrosové disciplíny, která se koná v proslulém, víceúčelovém areálu v estonském Kivioli! Je to více než závod. Už sám název „Kivioli Motofestival“ napovídá, že se bude jednat o řádnou směs zábavy a rozličných závodních speciálů! Fanoušky čeká opravdová adrenalinová nálož!

VÍCE
VIDEO WSC: Trať v Cesis z ptačí perspektivy a z onboardu!
sidecarcross

Pojďme si ještě jednou projet závodní trať v Cesis, na kterém se odehrávala 6. Velká cena v sajdkárkrosu. Nevšední záběry zpracoval tým WSC, když posbíral materiály z dronu a onboard kamery...

VÍCE
GP LOTYŠSKA: Čermákové létali v Cesis!
sidecarcross

V neděli 10.6.2018 se v lotyšském Cesis rozhořela další bitva o světové body, ve které si některé hvězdy výrazně pomohli do popředí! Čermákové čarovali zejména v první jízdě, kterou dojeli jako čtvrtí a celkově jim na GP Lotyšska patřilo šesté místo. Světového bodu se dočkali i Boukalové! V Cesis se o vítězství v jízdách podělili úřadující mistr světa Etienne Bax z Holandska a aktuální lídr šampionátu Marvin Vanluchene z Belgie. Rozhodující druhá jízda pak přiklonila triumf na GP Lotyšska na stranu dvojice Vanluchene-van den Bogaart před Bax-Stupelis. Třetí skončili Hermans-Musset.

VÍCE
Bratři Hrochové se zranili při kvalifikaci GP Lotyšska!
sidecarcross

Nešťastně začala sobotní kvalifikace na 6. GP Lotyšska v Cesis pro bratry Hrochovy. V kvalifikačním závodě měli totiž karambol, z kterého si řidič přivodil zranění kolene a celý tým tak odjíždí domů! Další české posádky ovšem tyto chmury zažehnaly. Bratři Čermákové navázali na zlepšující výkony a excelovali. Kvalifikaci dokončili jako druzí. Do finále postoupili také bratři Boukalové, kteří se protáhli tzv. poslední šancí.

VÍCE
PREVIEW GP Lotyšsko: České posádky zabydleny v Cesis!
sidecarcross

Už jen několik hodin zbývá do startu šestého podniku MS sajdkár v lotyšském Cesis, kde o tomto víkendu vypukne kvalifikační bitva i boj o světové body! Na místě jsou již zabydleny tři české bratrské posádky, bratři Čermákové, Hrochové a Boukalové.

VÍCE