GP EST: Kolenčík-Hejhal v top10 ve druhém závodě!
sidecarcross

V neděli 9.6.2019 se v estonském Kivioli odehrával další díl o světové body do tabulky seriálu MS sajdkár. Velkou cenu Estonska opanovali po doubl vítězství Hermans-Musset, které na pódium doprovodili největší favorité na titul – druzí Vanluchene a třetí Bax. České posádky si pak přivážejí slušný počet bodů. Kolenčík po trablech nakonec v druhé jízdě exceloval a skončil v top10. Bratři Boukalové dojeli 19. a 17. Německo-česká dvojice Peter-Zatloukal pak obsadila dvakrát 16. místo.

VÍCE
KVALI GP EST: České posádky uzavírají desítku!
sidecarcross

Seriál MS sajdkár nabírá před letními prázdninami na obrátkách. Ze slunné GP Francie v Plomion se přesunul do druhého koutu Evropy, do estonského Kivioli! V sobotu 8.6.2019 se odehrála již první bitva, zatím kvalifikační. Hravě si v ní poradily i dvě české posádky Kolenčík-Hejhal a Boukalové, ale také německo-český tandem Peter-Zatloukal.

VÍCE
6.GP FRANCIE: Peter-Zatloukal atakovali první patnáctku!
sidecarcross

V neděli 2.6.2019 pokračoval seriál MS sajdkár svým šestým závodem ve francouzském Plomionu, kde v domácím prostředí se vytáhl tým Girauda s německým spolujezdcem Hallerem. Z českých jezdců startoval pouze mitfára Miroslav Zatloukal v německým týmu Petera. Přes obtížnou kvalifikaci se jim podařilo protáhnout do bojů o světové body. Dostali se na hranici top15!

VÍCE
GP UKRA: Bax-Stupelis si po triumfu berou zpět červenou tabulku!
sidecarcross

Na 5. GP Ukrajiny v Kyjevě triumfovala nizozemsko-lotyšská dvojice Bax-Stupelis. Po rozhodných vítězstvích se zaslouženě radovala na prvním stupínku pódia. A bylo proč. Znovu vedou celý světový šampionát! Jejich rivalové, úřadující mistři světa Vanluchene-van den Bogaart, totiž měli v první jízdě crash, který je připravil o lepší umístění. Skončili jako čtvrtí. Na stupně se tak dostali Varik-Daiders a Hermans-Musset. Jediná česká posádka, bratři Hrochové, si vyjela 12. místo!

VÍCE
KVALI GP UKRA: Napínavá bitva mezi Dierckensem a Baxem!
sidecarcross

V sobotu 18.5.2019 pokračoval světový šampionát v sajdkárkrosu na ukrajinské půdě u hlavního města Kyjeva. Kvalifikační jízdy ovládli Hermans-Musset a Dierckens-Bax. Jediná česká posádka bratři Hrochové si vyjela 7. místo. Český mitfára Zatloukal s německým pilotem Peterem dokončili jízdu na 9. místě po pádu.

VÍCE
GP ČR Kramolín: Všechny české posádky na bodech!
sidecarcross

V neděli 12.5.2019 se v Kramolíně u Nepomuku odehrávala napínavá bitva o světové body do seriálu MS v sajdkárkrosu, do které velmi výrazně promluvila i česká čtveřice posádek. Vítězství z Kramolína si nakonec odvážejí Vanluchene-van den Bogaart před druhými Dierckens-Bax a třetími Hermans-Musset. Do první patnáctky se propracovali Černý-Musil a Kolenčík-Hejhal. Body urvali i Boukalové a Hrochové.

VÍCE
KVALI GP: Černý-Musil se v deštivé smršti vytáhli!
sidecarcross

Velmi deštivé podmínky zavládly na kvalifikaci GP Kramolín v sobotu 11.5.2019. Přímý postup z českých posádek si zajistili Černý-Musil a Boukalové! Z poslední šance se pak protáhli Hrochové a Kolenčík-Hejhal. Kvalifikace pak vyhráli Vanluchene a Bax.

VÍCE
Pozvánka na MS sajdkár do Kramolína!
sidecarcross

O nadcházejícím víkendu nás čeká jeden z TOP motoristických podniků pořádaných v České republice. V Kramolíně u Nepomuku se ve dnech 11.-12.5.2019 uskuteční čtvrtý podnik letošního Mistrovství světa v sajdkárkrosu. Přijměte naše pozvání a nenechte si ujít tuto jedinečnou možnost sledovat světová esa, která se vám u nás představí!

VÍCE
3.GP NIZOZEMSKA: Bodující Hrochové přicházejí na chuť písku!
sidecarcross

Sice písečný povrch není pro české posádky příliš oblíbený, přesto na něm bratři Hrochové dokázali zajet slušné výsledky na bodovaných pozicích. Na 3. GP Holandska v Oldebroek navázali na skvělé výkony z prvního závodu sezony v Lommelu. Celkem získali 4 body! Druhá našeho posádka, bratři Boukalové, na bodovanou top20 nedosáhla. Písečný Oldebroek pak ovládli podle předpokladů domácí šíbři, Bax-Stupelis. Druzí skončili Willemsen-Rostingt a třetí úřadující mistři světa Vanluchene-van den Bogaart.

VÍCE
KVALI GP NED: Ani písek nezastavil české mládí!
sidecarcross

Světový šampionát v sajdkárkrosu se nezastaví ani o tomto víkendu. V sobotu 20.4.2019 se už rozhořela těžká kvalifikační bitva o místo v hlavních závodech GP Nizozemska, které se pojedou až na Velikonoční pondělí. Vstupenku na něj si zajistili obě české dvojice, bratři Boukalové i Hrochové!

VÍCE