Marvin Vanluchene a Nicolas Musset oceněni na FIM Awards v Liverpoolu
sidecarcross

Slavnostní předávání cen FIM Awards 2023 bylo poprvé úspěšně uspořádáno ve Spojeném království v centru historického města Liverpoolu. Na tomto prestižním ceremoniálu na konci sezóny převzali letošní mistři světa v sajdkárkrosu své zlaté medaile za hlasitého potlesku členů rodiny FIM v čele s prezidentem FIM Jorgem Viegasem.

VÍCE
Jaké jsou novinky ve světových týmech? Kdo s kým v roce 2024?
sidecarcross

Jen co utichly motory sajdkárkrosových speciálů, je čilý ruch na poli „diplomacie“ a sestavování posádek na příští sezonu. Opět tak můžeme vysledovat zajímavé posuny spolujezdců na úrovni špičkových týmů. Kdo s kým pojede a jak vypadá složení favoritů?

VÍCE
Kramolín figuruje v předběžném kalendáři MS 2024!
sidecarcross

Aktuálně promotér světového šampionátu v sajdkárkrosu zveřejnil předběžnou podobu kalendáře MS sajdkár v roce 2024, který počítá s jedenácti Velkými cenami v devíti zemích. Doplněn je také termínem závodu "Sidecarcross and Quadcross of Nations", který se pojede v českém Lokti.

VÍCE
GP FRA: Světový titul patří letošním lídrům Vanluchene-Musset
sidecarcross

Finále světového šampionátu ve francouzském Castelnau de Lévis rozlousklo letošní tajenku, kdo se stane mistrem světa?! Sen o něm živila po celou dobu jako lídr belgicko-francouzská posádka Vanluchene-Musset, která ho před desetitisícovou návštěvou stvrdila dvěma vítězstvími. Bohužel loňským šampionům Bax-Čermák se plány rozpadly hned po začátku první jízdy...

VÍCE
KVALI GP FRA: Vanluchene i Bax ovládli své skupiny!
sidecarcross

Ve francouzském Castelnau de Lévis byla dnes odstartována letošní poslední Velká cena v sajdkárkrosu. Členitou trať s nesčetně skoky si v kvalifikačních závodech vyzkoušely všechny týmy. Ze dvou kvalifikačních skupin vyšli vítězně Vanluchene-Musset a Bax-Čermák.

VÍCE
PREVIEW: Ve Francii se rozhodne o mistrech světa!
sidecarcross

O nadcházejícím víkendu nás čeká poslední závod čtrnáctidílného seriálu Mistrovství světa v sajdkárkrosu. Blíže ke světovému titulu je belgicko-francouzská posádka Vanluchene-Musset, která drží červenou tabulku s náskokem 23 bodů na loňské mistry světa Baxe s Čermákem. Rozhodne se ve francouzském Castelnau de Lévis!

VÍCE
GP GER: Bax-Čermák vítězí v Rudersbergu, ale ztráta na lídra je značná
sidecarcross

Elektrizující atmosféra panovala v neděli na předposledním závodě MS sajdkár v německém Rudersbergu, kde šlo o hodně. Umaže druhý Bax více z náskoku lídra šampionátu Vanluchena? Bitva o titul se tak naplno rozhořela...

VÍCE
KVALI GP GER: S vítězi Hermansem a Baxem postupují také Polívka-Zatloukal
sidecarcross

Kvalifikační rej na GP Německa v Rudersbergu započal už od brzkého sobotního ráno, kde si na 34 týmů snažilo vydobýt pozici do nedělního rozdělování bodů. Ve skupině A triumfovali Hermans-van den Bogaart a s nimi se kvalifikačním sítem protáhli i Polívka-Zatloukal. „Béčko“ zase ovládli úřadující šampioni Bax-Čermák.

VÍCE
Páteční den na GP Německa v Rudersbergu
sidecarcross

Již jen několik hodin zbýva do startu předposledního závodu MS sajdkár v německém Rudersbergu, kde se Ondřej Čermák se svým pilotem Etiennem Baxem budou snažit o umáznutí náskoku lídra šampionátu Marvina Vanlucheneho. Kromě našeho Ondry budeme mít zastoupení i v podobě kramolínsko-šumperské dvojice Jan Polívka – Miroslav Zatloukal. Tým promotéra WSC je na místě a přibližuje aktuální atmosféru, trať a ruch v paddocku. Pojďme se podívat, jak to na místě vypadá a co Češi?

VÍCE
POZVÁNKA: Světový šampionát vrcholí! Předposlední díl nabídne Rudersberg
sidecarcross

Světová sezona v sajdkárkrosu míří neúprosně do svého závěru. Zbývají již jen dvě Velké ceny a tedy čtyři jízdy. Honba za titulem pokračuje již o nadcházejícím víkendu v německém Rudersbergu! Utrhnou se na čele Vanluchene-Musset nebo se k nim přiblíží Bax-Čermák?

VÍCE