VIDEO: Ve Španělsku víří prachem posádka Bax-Musset
sidecarcross

Není lepší přípravy než v jižních státech Evropy s příhodným podnebím. Odsouhlasí asi každý krosový závodník. V kurzu je hlavně Španělsko a Itálie. I přes tíživou situaci s koronavirem zde už od poloviny února nabírá potřebné hodiny tréninku na sajdkáře trojnásobný mistr světa Etienne Bax z Nizozemska se svým francouzským spolujezdcem Nicolasem Musset. Jak si slunné podmínky užívají, můžete vidět v následujícím videu!

VÍCE
Promo video nizozemského týmu Justina Keubena 2021
sidecarcross

Před začátkem sezony se některé posádky z mistrovství světa snaží představit veřejnosti a ukázat, co je sajdkárkros, ale také odprezentovat své sponzory. Jedním z nich je nizozemská dvojice Keuben-Debruyne, která spustila své promo video v moderním střihu a vy si ho můžete nyní u nás na webu vychutnat. Přejeme příjemnou zábavu!

VÍCE
Francouzi již připravují své družstvo na Sajdkárkros národů!
sidecarcross

Ač doba příliš nenahrává k nějakému většímu sportování, rozhodli se ve Francii pomoci tamnímu sajdkárkrosu, který poslední roky nezažívá příliš dobré období. Francouzská motocyklová federace tak již s předstihem zveřejnila trojici posádek na domácí ME družstev, kterým se bude následující měsíce věnovat a připraví je na naplánované podniky.

VÍCE
Bax-Musset se připravují ve Španělsku!
sidecarcross

Třeskuté mrazy sužují Evropu, a tak některé světové týmy vyhlédávají lokality k trénování v teplejších krajích. Trojnásobný mistr světa Etienne Bax vycestoval na několikadenní kemp do Španělska, kde bude se svým francouzským spolujezdcem Nicolasem Mussetem nabírat potřebné motohodiny na sajdě.

VÍCE
Kdo drží rekord v počtu vyhraných GP?
sidecarcross

Po zveřejnění článku o bohaté historii MS s přehledem všech mistrů přinášíme také statistiku s vítězi Grand Prix, ve které se dozvíte, kteří piloti a spolujezdci jsou nejúspěšnější. A v neposlední řadě se nabízí také pořadí národů. Jak si stojíme mezi elitou, napoví článek níže!

VÍCE
Nizozemský team Etienna Baxe vyhlíží novou sezónu 2021!
sidecarcross

Přípravy jsou v plném proudu a nejinak tomu je u trojnásobného mistra světa Etienna Baxe z Nizozemska. Jeho tým se těší na novou sezonu o to více, když tu minulou poznamenala korona krize, MS sajdkár bylo zrušeno a prakticky se ani nejelo tolik závodů. O to větší chuť má nyní. Na nové dobrodružství se vydává v nezměněném složení. Opět se bude snažit navázat na úspěch s francouzským spolujezdcem Nicolasem Mussetem.

VÍCE
Přes půl století se píše historie nejvyšší soutěže sajdkár...
sidecarcross

Jen pět evropských zemích se může pyšnit mistry světa za celé 49 leté období existence mistrovství světa, resp. Evropy v sajdkárkrosu. Většinu titulů si rovným dílem rozdělilo Nizozemsko se Švýcarskem. Hlavní podíl na vzestupu první země má pak Daniel Willemsen, který jich získal celkem 10 a je absolutně nejlepším pilotem sajdkárkrosové historie. V následujících řádcích nabízíme náhled do bohaté historie nejvyšší soutěže pro sajdkárkros se všemi mistry i zajímavou statistiku...

VÍCE
NEWS: Britský jezdec pojede se Švýcarem
sidecarcross

V poslední den v roce 2020 oznámil britský sajdkárkrosař Brett Wilkinson očekávanou změnu na místě spolujezdce. Do svého týmu nakonec angažoval švýcarského mitfáru Maxima Cuche, se kterým si již vyzkoužel pár závodů v covidové sezoně.

VÍCE
Rozpad anglické dvojice Wilkinson-Humphrey!
sidecarcross

Spojení Wilkinson-Humphrey již neplatí. Anglická posádka, která po těžké sezoně 2019 skončila na 19. místě, přišla nyní s vyjádřením týkající se její budoucnosti. Bohužel jejich fanoušci si budou muset zvykat na změnu...

VÍCE
Marvin Vanluchene právě odhalil svého nového spolujezdce!
sidecarcross

Když mistři světa z roku 2018, Marvin Vanluchene a Ben van den Bogaart, přišli po konci letošní podivné sezony s prohlášením, že se jejich cesty rozcházejí, netrpělivě jsme vyhlíželi, s kým příští sezonu vyrukují. Nyní už je vše nadmíru jisté a stvrzené, koho si vybrali! Aktualizováno!

VÍCE