Finský spolujezdec Larri Kunnas zastavuje svou kariéru
sidecarcross

V pořadí pátým světovým sajdkárkrosařem, který se po minulé sezoně rozhodl zastavit závodní kariéru, je úřadující vicemistr světa Larri Kunnas z Finska.

VÍCE
Speciálně vyvinutou sajdkáru bude mít letos Bax-Čermák!
sidecarcross

Sajdkárkrosový tým Bax-Čermák, úřadující mistři světa, letos odstartuje se speciálně vyvinutou sajdkárou od WSP Racing z dílny desetinásobného mistra světa Daniela Willemsena.

VÍCE
VELKÝ ROZHOVOR s mistrem světa Ondřejem Čermákem
sidecarcross

„Slyšet českou hymnu je něco opravdu krásného a když ji hrajou na počest vašeho vítězství, nezapomenutelný zážitek. Sen každého sportovce. Jsem rád, že i já jsem měl tu možnost,“ říká sajdkárkrosový spolujezdec Ondřej Čermák, historicky první český mistr světa, který po boku nizozemského pilota Etienna Baxe posbíral i další trofeje z národních mistrovství a národů. V dějinách českého sajdkárkrosu bychom asi nenašli úspěšnějšího sajdkárkrosaře. Jak probíhala jeho cesta za světovým titulem, byla jeho předsezonní příprava něčím výjimečná, jak funguje nejprofesionálnější tým či co stojí za tak mimořádným úspěchem? O tom všem se nám Ondřej rozpovídal ve velkém rozhovoru, na jehož konci můžete očekávat i menší bonus!

VÍCE
Belgický tým Sanders mění motor a přechází na MEGU!
sidecarcross

Na poli světového sajdkárkrosu dochází k dalším novinkám. Loňské čtrnácté místo na MS bylo pro belgický tým Sanderse zklamáním, proto nepřekvapí, že na novou sezonu se o to více připravuje. Ke zvýšení šance na lepší výsledek by měla přispět i změna značky motoru v rámu jejich sajdkáry. Uzavírá partnerství s rakouským výrobcem MEGA!

VÍCE
Motoplky: Mistr světa Ondřej Čermák o sajdkárkrosu
sidecarcross

Pětapadesátý díl rozhovoru Víti Ryšavého a týmu Geneze přivítal mezi svými hosty mistra světa v sajdkárkrosu Ondřeje Čermáka. Dozvíte se v něm, jak se k sidecarcrossu dostal, kolik stojí poskládání motorky, jestli je náročnější být pilot nebo spolujezdec, jak se řeší, když během závodu vypadne, jaká je budoucnost sidecarcrossu v ČR, proč už nejezdí s bratrem, co ho motivuje po získání titulu a jak se jako záchranář dívá na vybavení motorkářů... Pohodlně se usaďte, udělejte si kafe, protože vás čeká příjemný hodinu a půl trvající rozhovor!

VÍCE
Nejúspěšnější estonský jezdec ukončil kariéru!
sidecarcross

Senzační vystoupení estonského pilota Kerta Varika v závěru loňské světové sezony a zisk titulu vicemistra světa nebude mít v nadcházejícím ročníku pokračování! Nejúspěšnější estonské eso totiž oznámilo konec kariéry...

VÍCE
Velká Británie přichází na příští sezonu o jednu z hvězd!
sidecarcross

Sajdkárkrosovou komunitu a své fanoušky zarmoutil špičkový britský tým Brown-Horton s právě zveřejněným oznámením, že v roce 2023 nebude moci startovat!

VÍCE
Po 21 letech končí jedna z legend světového sajdkárkrosu!
sidecarcross

Jako vyhlášený nejlepší spolujezdec byl žádaný u všech největších týmů světa a dosáhl s nimi na nejvyšší mety. Čtyřikrát se stal mistrem světa a vyhrál 53 Velkých cen! Řeč je o Kaspersi Stupelisovi, hvězdy z Lotyšska, který se po letošní úspěšné sezoně rozhodl ukončit svou bohatou jednadvacet let trvající kariéru.

VÍCE
Osmé světové eso oznámilo náhradu za loučící se legendu!
sidecarcross

Zimní přestávka je plná změn ve složení světových týmů. Nedávno s ní seznámil veřejnost úspěšný estonský pilot Gert Gordějev, který reagoval na konec kariéry svého lotyšského spolujezdce Kasparse Stupelise, čtyřnásobného mistra světa.

VÍCE
Špičkový belgický pilot ohlásil nového spolujezdce
sidecarcross

Skočit backflip na sajdkáře? Není problém pro dřívější belgické eso Jasona van Daeleho, který ve své době proháněl slovutná světová jména a dělal vrásky na čele nejedné konkurenci. Nebýt jeho freestylové show, ani o něm nevíme... Až letos sporadicky naskočil do pár závodů MS s českým mitfárou Miroslavem Zatloukalem a získali 6 bodů. Nyní o něm kolují zvěsti, že je prý pořád při chuti a chystá se znovu rozvířit prach zašlé závodnické kariéry!

VÍCE