GP GER: Leferink a Hermans slaví vítězství, ale Vanluchene triumfuje v Bessenbachu!
sidecarcross

V německém Strassbessenbachu se o víkendu 20.-21. července uskutečnila velkolepá Velká cena, která přilákala rekordní počet posádek i diváků, navzdory tropickým teplotám. Senzační vítězství v první jízdě získali mladí bratři Leferinkové, zatímco druhý závod ovládl Hermans. Celkové vítězství v německé Grand Prix si však odnesli lídři šampionátu, Vanluchene-Janssens.

VÍCE
GP FRANCIE: Vanluchene-Janssens si v Iffendicu pojišťují červenou tabulku!

Nedělní hlavní závody na GP Francie v Iffendicu byly plné napětí. Do průběhu se zapojila celá špička, včetně heroických výkonů domácích jezdců. Velkou cenu nakonec ovládli Belgičané Vanluchene-Janssens před Francouzi Prunierovými a Lotyši Lielbardisovými.

VÍCE
KVALIFIKACE GP FRANCIE: Vanluchene a Prunier dominují v Iffendicu!

V sobotu 14. července se v Iffendicu konala kvalifikace na Velkou cenu Francie, která přilákala nadšené davy diváků. Francouzi motosport milují a domácí posádka Prunierové se jim odvděčila vítězstvím ve své skupině. Druhou skupinu ovládli lídři šampionátu Vanluchene-Janssens, čímž potvrdili svou dominanci.

VÍCE
GP BEL: Vanluchene-Janssens se ujímají vedení po písčitém Lommelu

Šestý závod MS sajdkár se konal o víkendu 29.-30. června v belgickém Lommelu. Vyhlášená nejtěžší písčitá trať přilákala rekordní počet posádek. Diváci se těšili nejen na souboje mezi Lielbardisem a Vanluchenem, ale i na návrat Baxů. Velká cena Belgie tak získala ještě větší náboj a samotné závody to plně potvrdily.

VÍCE
HIGHLIGHTS VIDEO WSC: 5. závod MS sajdkár v polském Gdaňsk

Ještě jednou se vracíme k nedávno skončené Velké ceně sajdkárkrosu, která se konala v polském Gdaňsku o víkendu 15.-16. června. Triumfovala na ní mladá lotyšská dvojčata Daniels a Bruno Lielbardisové, kteří vyhráli obě jízdy start-cíl. Připomeňme si tuto nezapomenutelnou Velkou cenu Polska prostřednictvím strhujícího videa a navnaďme se na nadcházející závody světového šampionátu v belgickém Lommelu.

VÍCE
GP POL: V Gdaňsku dominovala lotyšská dvojčata Lielbardisové!

Červenou tabulku pro lídry šampionátu si i po Velké ceně Polska stále drží lotyšská dvojčata Daniels a Bruno Lielbardisové, která v Gdaňsku předvedla suverénní dominanci. Obě jízdy vyhrála stylem start-cíl. Velcí favorité zaspali. S 12bodovou ztrátou na ně z druhé příčky vzhlíželi Nizozemci Koen Hermans a Ben van den Bogaart, a podobně z 3. místa úřadující šampion Marvin Vanluchene z Belgie se svým krajanem Glennem Janssensem.

VÍCE
KVALI GP POL: Lielbardisové a Hermans-van den Bogaart nejrychlejší

Světový šampionát sajdkár a evropský čtyřkolek o tomto víkendu pokračuje v polském Gdaňsku. V sobotu 15. června absovovali všichni jezdci kvalifikační závody o postavení na startu v zitřejší GP. V první skupině byli nejrychlejší lídři mistrovství bratři Lielbardisové, v druhé dominovali Hermans-van den Bogaart.

VÍCE
Jak hodnotí světová špička GP ČR v Kramolíně?

Zeptali jsme se jezdců, kteří obsadili stupně vítězů na Velké ceně ČR v sajdkárkrosu v Kramolíně, jak hodnotí závody a jejich pohled. Přečtěte si komentáře od úřadujícího mistra světa Marvina Vanlucheneho z Belgie, který v Kramolíně zvítězil. Dále od stříbrného Němce Tima Prümmera a od aktuálních lídrů šampionátu, lotyšských hvězd Lielbardisových. Jezdci sdíleli své pocity z náročného závodu, zdůraznili důležitost strategie a adaptace na měnící se podmínky trati.

VÍCE
VIDEA WSC z Velké ceny ČR v sajdkárkrosu a ME čtyřkolek v Kramolíně

Opět se vracíme k uplynulému víkendu, kdy se konal světový šampionát v sajdkárkrosu a mistrovství Evropy v quadcrossu v Kramolíně u Nepomuku. Tento jedinečný závodní víkend přinesl neuvěřitelné zážitky, které si nyní můžete znovu připomenout díky úchvatným a dechberoucím záběrům od TV crew WSC. Profesionálně natočené sestřihy zachycují to nejlepší z každé jízdy MS sajdkár a ME čtyřkolek a zaručeně vás dostanou do kolen!

VÍCE

Víkendové mistrovství světa v sajdkárkrosu, které se konalo v Kramolíně, přinese na obrazovky pořad Svět motorů na ČT Sport. Přímý záznam z těchto strhujících závodů bude vysílán ve středu 5. června od 23:20. Závodní fanoušci se mohou těšit na napínavé okamžiky a vzrušující souboje, které se odehrály na trati. Speciálními hosty tohoto vysílání budou bratři Vejchodové, kteří se v Kramolíně umístili na úctyhodném 12. místě.