Světová TOP 10 se ohlíží za sezonou 2021
sidecarcross

„Sice byla krátká, ale úžasná,“ shoduje se světová špička, která byla ráda, že se i přes pandemii jejich seriál MS sajdkár vůbec uskutečnil. Navíc nový formát v podobě tří rozjížděk nabídl divákům více sportovního zápolení, které bylo velmi vyrovnané, když o mistru světa se rozhodovalo až v poslední jízdě finálové GP v nizozemském Oss. Historie takovou situaci dlouho nezažila...

VÍCE
VIDEO: Ohlédnutí za světovou sezonou 2021
sidecarcross

Na začátku nového roku se pojďme ještě ohlédnout za předešlou sezonou mistrovství světa, kterou se podařilo zachránit i přes panující celosvětovou pandemii a která díky ní nabídla pouze čtyři Velké ceny. Zpětně se na ni podíváme formou profesionálních videí od promotéra světového šampionátu v sajdkárkrosu...

VÍCE
Jak se proměnila světová top4?
sidecarcross

Nepsané pravidlo, že vítězná sestava se nemění, vůbec neplatí v sajdkárkrosu a obzvláště v tom světovém. Po skončení každé sezony můžeme vysledovat živý ruch ve složení týmů. Letos došlo ale vůbec k zajímavému úkazu, kdy jen přední světová špička si mezi sebou vyměnila své spolujezdce. Rošáda takřka nevídaná...

VÍCE
Ondřej Čermák pojede příští sezonu s mistrem světa!
sidecarcross

Krásný vánoční dárek dostali všichni čeští příznivci sajdkárkrosu na Štědrý den. Právě v té době byla oznámena senzační zpráva o dohodě spolupráce mezi nejúspěšnějším českým spolujezdcem Ondřejem Čermákem a čtyřnásobným mistrem světa Etiennem Baxem z Nizozemska pro nadcházející sezonu!

VÍCE
Nizozemci loví ve Francii!
sidecarcross

Jen z letošní sezony můžeme vytáhnout pár příkladů ze světové špičky, kdy nizozemští jezdci spojili své síly s francouzskými spolujezdci. Ať to byl mistr světa Etienne Bax či legenda Daniel Willemsen. Nyní se k nim řadí i nizozemský talent Sven Wisselink...

VÍCE
Mistři světa Bax-Musset oceněni na FIM Awards 2020-21
sidecarcross

Po dvou letech se znovu konal slavnostní ceremoniál FIM Awards, na kterém byli oceněni všichni motocykloví mistři světa za sezonu 2020 a 2021. Motocyklovou smetánku hostilo Monako v neděli 5.12.2021 a nechyběli zde ani sajdkárkrosoví mistři Etienne Bax a Nicolas Musset s promotérem šampionátu Martinem Beňou.

VÍCE
Slavné jméno se vrací do kolotoče MS!
sidecarcross

Nizozemský talent Ijen Kops, který v minulém roce skončil na 18. místě v mistrovství světa, oznámil novinky v jeho týmu a při té příležitosti odtajnil jméno jeho nového spolujezdce. Do koloběhu světového šampionátu se tak vrací slavné jméno z 90. let!

VÍCE
Koen Hermans chce světový titul a využije k němu Nicolase Musseta!
sidecarcross

Světové eso Koen Hermans z nizozemského Hengela, který v letošní sezoně skončil na 4. místě v MS s Glenem Janssenem, se domluvil na příští ročník s francouzským spolujezdcem Nicolasem Mussetem. Se staronovým parťákem se chce pokusit o zisk titulu mistra světa!

VÍCE
Předběžný kalendář MS sajdkár 2022
sidecarcross

Aktuálně promotér světového šampionátu v sajdkárkrosu a FIM představili předběžnou podobu kalendáře na rok 2022. V termínové listině počítají se dvanácti Velkými cenami. Dvakrát seriál zavítá do České republiky. Premiérově budeme také hostit i atraktivní „Národy“ side a quad!

VÍCE
Varik-Kunnas dál pokračují ve spolupráci!
sidecarcross

Velice úspěšnou sezonu v mistrovství světa i Estonska má za sebou estonsko-finská dvojice Varik-Kunnas, která letos dosáhla na svá nejlepší umístění v kariéře. Spokojenost v týmu je patrná, i proto se oba jezdci dohodli na pokračování úspěšné spolupráce i v sezoně 2022.

VÍCE