Na FIM Awards 2018 oceněni mistři světa Vanluchene-van den Bogaart!
sidecarcross

Všichni mistři světa motocyklového sportu se dočkali oficiálního ocenění od FIM. Slavnostní akt se odehrál v neděli 2.12.2018 v Andorra la Vella. Mezi nimi nechyběli ani mistři světa v sajdkárkrosu Marvin Vanluchene z Belgie a jeho spolujezdec Ben van den Bogaart z Nizozemska.

VÍCE
FIM zveřejnila výsledky testu paliva tří posádek z GP Německa!
sidecarcross

Ve středu 28.11.2018 vydala FIM oficiální tiskové prohlášení k výsledku odebraných vzorků paliva u trojice světových posádek na GP Německa ve Strassbessenbachu. Testem paliva neprošel v souladu s pravidly FIM tým Willemsen-Bax. Dodatečně byly jeho výsledky z GP Německa anulovány. Odběrem jejich bodů se tak proměnilo konečné pořadí posádek MS 2018.

VÍCE
Aktuálně vyšel oficiální kalendář pro MS sajdkár 2019!
sidecarcross

O víkendu zveřejnila FIM oficiální podobu nového kalendáře pro Mistrovství světa v sajdkárkrosu pro rok 2019. Naplánováno je celkem 14 Velkých cen v deseti zemích. Do české kotliny světová karavana zamíří o víkendu 11.-12.5.2019 a znovu ji bude hostit tradiční pořadatel z Kramolína u Nepomuku. Podívejte se, kde všude se příští rok pojede!

VÍCE
Další nový tým pro MS 2019! Compalati-Chopin!
sidecarcross

Ve světovém sajdkárkrosu dochází k čilému ruchu na poli přestupů. Další, kdo nově ohlásil nového spolujezdce, je Zeno Compalati z Itálie! Do nové sezony vyrazí s francouzským mitfárou Bastienem Chopinem...

VÍCE
Wilkinson i Sanders mění spolujezdce!
sidecarcross

Jako již tradičně dochází v zimní přestávce k různým změnám u sajdkárkrosových posádek. Zejména přestupy spolujezdců jsou asi nejožehavějším tématem. Světové týmy v západní Evropě jsou vůbec nejčilejší. Aktuálně vyšli s novinkami Belgičan Davy Sanders a Angličan Brett Wilkinson. Koho angažovali? Viz níže!

VÍCE
Světové eso Valentin Giraud prodloužil spolupráci s Johnny Badaire!
sidecarcross

Jakmile skončila světová sezona v sajdkárkrosu, ohlašují týmy jeden po druhém novinky a nové složení své posádky. Nedávno se k takovému prohlášení odhodlal i nejlepší francouzský pilot Valentin Giraud, který letos po trablech s technikou i těžkém karambolu na 3. GP ve španělské Talavera de la Reina obsadil 5. místo v konečné tabulce MS.

VÍCE
Změny v zahraničních týmech aneb škatulata, hejbejte se!
sidecarcross

Jen co světová sezona 2018 skončila, dochází už k čirým jednáním o složení nových posádek pro příští ročník. O největší poprask se postaral tým desetinásobného mistra světa Daniela Willemsena z Holandska, který mění spolujezdce! Spouští se tak předpokládaný dominový efekt...

VÍCE
VIDEO: V hlavní roli mistři světa 2018!
sidecarcross

Pojďme si připomenout královskou jízdu nových mistrů světa Marvina Vanluchena a Ben van den Bogaarta světovou sezonou 2018 ve formě exkluzivního videa z dílny TV crew WSC, ve kterém uvidíte nej momenty této belgicko-nizozemské posádky v letošním roce. Od jejich první vyhrané GP až po šňůru jejich vládnutí šampionátu! Jak rostla nová hvězda světového sajdkárkrosu?! Dále přikládáme i video z jejich velké párty v rodném městě Marvina v Oostrozebeku.

VÍCE
VIDEA z posledního závodu MS sajdkár ve francouzském Vesoul 2018
sidecarcross

Z posledního závodu MS sajdkár jsme přinesli bohaté zpravodajství s reporty ze závodů, zajímavostmi, aktualitami, výsledky či fotografiemi. Nyní doplňujeme ještě o profesionální videa z dílny TV crew WSC společnosti APO Multicam. Podívejte se na nej momenty z Vesoul ve formě Highlight a Newsfeed z nedělní GP!

VÍCE
MS FRANCIE: Nejmladší tým Veldman-Janssens vyhrává svou první GP!
sidecarcross

I na GP Francie ve Vesoul pokračoval letošní trend, kdy se vlády nad světovým sajdkárkrosem pomalu začínají ujímat mladší jezdci kolem 20 let! Zvítězili zde totiž nejmladší jezdci Julian Veldman a Glen Janssens z Holandska, pro něž to byla první vyhraná Velká cena. Na stupních s nimi stáli dále na druhém místě letošní mistři světa Vanluchene-van den Bogaart a na třetím Bax-Stupelis. Z českých posádek na body dosáhli pouze bratři Hrochové.

VÍCE