FOTOGALERIE z Grand Prix Německa v Rudersbergu
sidecarcross

Pro české fanoušky byl víkend v německém Rudersbergu nezapomenutelný. Spolujezdec Ondřej Čermák se po boku nizozemského pilota Etienna Baxe stal mistrem světa. Když na stupních vítězů hrála i česká hymna, nejednomu našinci ukápla slza... Historický okamžik pro český sajdkárkros jsme zaznamenali a vytvořili několik fotogalerií. Můžete si tak znovu připomenout nesmírný úspěch, jakého dosáhl český sajdkárkrosař!

VÍCE
OBRAZEM: Vítězná radost čerstvého mistra světa Ondřeje Čermáka
sidecarcross

Ohromná radost, slzy štěstí i úleva, že je vše úspěšně hotovo, propukla bezprostředně po dojezdu poslední jízdy finálové Velké ceny Německa v Rudersbergu v nizozemsko-českém táboře. Spolujezdec Ondřej Čermák přepisuje historii a pro české barvy získává první titul mistra světa v sajdkárkrosu! Jaké emoce cloumaly u čerstvých šampionů, zachycují následující snímky...

VÍCE
GP GER: Ondřej Čermák se jako první Čech stal mistrem světa!
sidecarcross

Český spolujezdec Ondřej Čermák vstupuje do dějin! Se svým nizozemským pilotem Etiennem Baxem dotáhl svůj klukovský sen do vítězného konce a stal se mistrem světa. Letošní vyrovnané MS sajdkár zadělalo na dramatu do poslední jízdy poslední Velké ceny, která se odehrávala v elektrizující atmosféře zaplněného areálu v německém Rudersbergu. Dvě jména rezonovala Varik či Bax?

VÍCE
Hříčka přírody promluvila do kvalifikačního programu!
sidecarcross

Sobotní kvalifikace na Velkou cenu Německa v Rudersbergu velmi poznamenalo počasí. Hrozivá předpověď s trvalým deštěm se sice úplně nevyplnila, přesto občasné deštivé přeháňky měly vliv na sjízdnost závodní dráhy. Kvalifikační závod skupiny B i tzv. poslední šance byly zrušeny!

VÍCE
O titulu se rozhodne ve finále GP Německa v Rudersbergu!
sidecarcross

Závěr světového šampionátu sajdkár je na dohled! O nadcházejícím víkendu se na Velké ceně Německa v Rudersbergu rozhodne o titulu. Rozdíl mezi prvními dvěma činí jen pouhých pět bodů, takže v Německu nás čeká nervydrásající drama do úplného konce! Bude Ondřej Čermák jako první Čech mistrem světa?

VÍCE
Ohlasy českých jezdců po MS v Kaplici
sidecarcross

Do závodu Velké ceny České republiky v Blanské kotlině zasáhlo několik českých posádek a samozřejmě spolujezdec Ondřej Čermák v týmu Etienna Baxe. Pojďme se tedy ještě jednou ohlédnout za minulým víkendem očima samotných účastníků.

VÍCE
TZ: KAPLICE ZDRAMATIZOVALA BOJ O TITUL! V NĚMECKU PŮJDE O VŠECHNO
sidecarcross

Předposlední podnik letošní mistrovství světa FIM v sajdkárkrosu v jihočeské Kaplici zdramatizoval boj o titul. V čele se drží dvojice Kert Varik/Lari Kunnas, ale čtyřnásobný šampion Etienne Bax s českým spolujezdcem Ondřejem Čermákem ukrojili z jejich náskoku 11 bodů a stále jsou ve hře o titul. O něm se rozhodne v posledním závodě v německém Rudersbergu za 14 dní.

VÍCE
V Kaplici vítězí Vanluchene-Bax, Varik s Kunnasem stále v čele MS
sidecarcross

Téma víkendu bylo jasné - souboj Kerta Varika s Etiennem Baxem o mistrovský titul. Už během týdne vešlo ve známost, že Holanďanovo odvolání proti sporné penalizaci z Estonska bylo zamítnuto a tak úkol pro dvojici Bax-Čermák zněl jasně. Za pomoci fantastického publika ukousnout ze šestnáctibodové ztráty co největší sousto.

VÍCE
KVALI GP Kaplice: Po kvalifikacích je jasno, že všichni Češi postupují!
sidecarcross

Do nedělního dne postoupily při GP ČR v Kaplici všechny české posádky, takže se diváci mohou těšit na skvělou podívanou.

VÍCE
OBRAZEM: Páteční den na MS sajdkár v Kaplici
sidecarcross

V jihočeské Kaplici je vše nachystáno na závodní víkend Velké ceny ČR v sajdkárkrosu a finále ME čtyřkolek. Podívejte se, jaký byl páteční den plný přejímek, průzkumu trati i zabydlování v depu formou snímků od fotografů WSC a Zdeňka Růžičky.

VÍCE