KVALI GP Belgie: Holandští mistři na písku se předvedli!
sidecarcross

Třetí dějství světové série v sajdkárkrosu započalo v belgickém Lommelu. Na nejtěžší pískové trati se v sobotní kvalifikaci třídilo. Skupinu A ovládli Hermans-Musset před Baxem s Čermákem a v druhé skupině zase podle předpokladů zářili Veldman-Janssens. Skvěle se vedlo i Mírovi Zatloukalovi v belgickém týmu Jasona van Daeleho...

VÍCE
TZ: V Lokti udrželi Bax s Čermákem těsné vedení v MS v sajdkárkrosu
sidecarcross

Dramatický víkend zažili diváci při druhém závodě MS v sajdkárkrosu na legendární 1 586 metrů dlouhé trati v Lokti nad Ohří. Zvítězili Nizozemec Koen Hermans a Francouz Nicolas Musset. Vedoucí dvojice šampionátu Nizozemec Etienne Bax s Čechem Ondřejem Čermákem udrželi i přes technické problémy vedení v šampionátu. Na čele mají před dalším podnikem v belgickém Lommelu náskok jen 3 bodů.

VÍCE
Best of GP CZE sidecarcross Loket 2022 – foto Josef Hejnal
sidecarcross

O uplynulém víkendu byli motorističtí příznivci svědky úžasné Velké ceny ČR v sajdkárkrosu s elektrizující atmosférou na proslulé trati Loketské serpentiny, kde i přes problémy udržela nizozemsko-česká posádka Bax-Čermák červenou tabulku pro lídry šampionátu. Z celého víkendu jsme průběžně přinášeli několik snímků. Nyní se můžete těšit na opravdu nabité fotogalerie těch nej momentů, akcí, emocí i živého paddocku!

VÍCE
Vitězi GP České republiky jsou Hermans s Mussetem
sidecarcross

Stejně jako se Loketské serpentiny ženou nahoru a dolů, tak to bylo i s výsledky mnoha posádek při druhém kole MS. Náročná trať v Lokti dokonale prověřila výdrž nejen posádek, ale i jejich techniky. Nedělní závody přinesly drama až do konce a natěšené početné publikum rozhodně nemělo důvod se nudit.

VÍCE
Čtyři české posádky uspěly v kvalifikaci na GP ČR!
sidecarcross

V sobotu 21. května se v Lokti nad Ohří rozhořela kvalifikační bitva o místenku v hlavních závodech GP České republiky v sajdkárkrosu. Zasáhlo do ní celkem sedm českých posádek a s nimi i favorit na titul Ondřej Čermák v nizozemském týmu Etienna Baxe.

VÍCE
Kdo z českých sajdkárkrosařů se představí na MS v Lokti?
sidecarcross

Podle startovní listiny je na Velkou cenu ČR v Lokti nad Ohří přihlášeno celkem sedm českých týmů a s nimi favorit na mistra světa Ondřej Čermák v barvách holandského týmu Etienna Baxe. Českému fanouškovi se nabízí opravdu široký výběr!

VÍCE
TZ: Po 21 letech se do Lokte nad Ohří vrací MISTROVSTVÍ SVĚTA v sajdkárkrosu
sidecarcross

Na legendární 1 586 metrů dlouhou trať v Lokti nad Ohří zamíří o víkendu 21. a 22. května kolotoč mistrovství světa FIM v sajdkárkrosu. Po úvodním podniku v holandském Markelu je na čele šampionátu dvojice Nizozemec Etienne Bax s českým spolujezdcem Ondřejem Čermákem, který bojuje o svůj první titul mistra světa. Na startu se mohou diváci těšit na rekordní počet 42 posádek v MS sajdkárkrosu a 25 jezdců v rámci doprovodného ME quadů.

VÍCE
Startovka na GP ČR v Lokti se hodně plní!
sidecarcross

Po hubeném minulém roce v počtu startujících se zdá, že se blýská na lepší časy! Startovní listina na 2. Velkou cenu do českého Lokte nad Ohří, která se pojede o víkendu 21.-22.5.2022, se zajímavě plní posádkami. Počty se už přehouply přes čtyřicítku! Dočkáme se po letech tvrdé a náročné kvalifikace?

VÍCE
Z kalendáře MS sajdkár vypadla další Velká cena!
sidecarcross

O čemž se delší dobu spekulovalo, se stává skutečností! Promotér světového šampionátu společně s FIM a pořadatelem z Oss přicházejí s další úpravou jízdního řádu závodů Grand Prix. Z termínové listiny vypadala Velká cena Nizozemska v Oss, která se měla jet 12. června... Aktualizováno!

VÍCE
GP NIZOZEMSKA: Jasné vítězství posádky Bax-Čermák v Markelu!
sidecarcross

Po šestiměsíční přestávce se znovu rozeběhl koloběh nejlepších a nejsledovanějších závodů sajdkár. Nizozemské Markelo naplno otevřelo novou světovou sezonu napínavým i dramatickým dějstvím, v němž hlavní roli hráli čtyřnásobný mistr světa Etienna Bax a jeho český spolujezdec Ondřej Čermák!

VÍCE