GALERIE: Představujeme mistrovský tým Bax-Musset
sidecarcross

Jestliže v sajdkárkrosu hledáte profesionální tým, naleznete ho bezpochyby v Nizozemsku, v zemi několikanásobných mistrů světa! Takovým zářným příkladem budiž trojnásobný mistr světa Etienne Bax a jeho staronový spolujezdec Nicolas Musset z Francie s jedním titulem. V současnosti asi není větších hvězd s tak profesionálním přístupem, než jsou oba závodníci. Právě oni před sezonou se představili svým fanouškům, v jakých barvách pojedou. Podívejte se na galerii níže, ať máte letos přehled, kdo pojede na špici!

VÍCE
Velká cena Francie zrušena!
sidecarcross

Od poslední aktualizace kalendáře seriálu MS sajdkár neuběhl ani měsíc a již doznává další změny. Z termínové listiny vypadl pořadatel z francouzského Iffendic!

VÍCE
Příprava, práce, práce, rodina... Ondřej Čermák je v jednom kole!
sidecarcross

Složitým obdobím během pandemie procházejí všichni sportovci, obzvláště ty poloprofesionální, protože neustále žijí v nejistotě, kdy začne nová sezona, která se pořád odkládá. Více ztíženou situaci má holandsko-česká dvojice Julian Veldman a Ondřej Čermák, kterým vládní opatření obou států komplikují společnou přípravu.

VÍCE
Vícemistru světa se narodil syn!
sidecarcross

Špičkovému belgickému sajdkárkrosaři Marvinu Vanluchenovi, mistru světa z roku 2018 a vícemistru 2019, porodila jeho přítelkyně Tessa Declerck syna Bentleye! Oba jsou nyní šťastnými a hrdými rodiči.

VÍCE
I Van Werven-van den Bogaart zakotvili ve Francii!
sidecarcross

Do tréninkového procesu se zapojuje čím dál více posádek. Do Francii vyrazila ladit formu nizozemská dvojice Gert van Werven a Ben van den Bogaart, která zajisté bude na mistrovství světa cílit na přední místa.

VÍCE
Wilkinson-Cuche tráví přípravu ve Španělsku!
sidecarcross

Ze světových týmů zacílila na jih Evropy také nově složená anglicko-švýcarská dvojice Brett Wilkinson a Maxime Cuche. Aktuálně vstřebává tréninkové dávky ve španělském prachu!

VÍCE
Do Francie si zajeli Peter-Zatloukal
sidecarcross

Sice i letos je komplikované vycestovat do zahraničí kvůli covidu, přesto sajdkárkrosové týmy nutnou „proceduru“ kontrol na hranicích podstupují. Nejvíce na ni doplácejí mezinárodní posádky, ač cesta existuje, jak nám ukázala nizozemsko-česká dvojice Veldman-Čermák, aktuálně trénující v Itálii. V podobných stopách šel i německo-český tandem Peter-Zatloukal, který si vybral slunnou Francii!

VÍCE
Julian Veldman se připravoval na quadu a teď je s týmem v Itálii!
sidecarcross

Když máte spolujezdce z cizí země, je spolupráce a společný trénink komplikovanější, pokud se nepřestěhuje za vámi. Letos ještě více umocněná celosvětovou pandemií a vládními nařízeními jednotlivých státu. A právě tím si nyní prochází nizozemsko-česká dvojice Julian Veldman a Ondřej Čermák, kteří naštěstí cestu k sobě našli.

VÍCE
Aktualizace kalendáře MS sajdkár 2021
sidecarcross

I letos musí promotér světového šampionátu v sajdkárkrosu reagovat na neutichající celosvětovou pandemii COVID-19 a sáhnout do termínové listiny závodů. Aktuálně vyšel s několika změnami v kalendáři. Zásadní zprávou je, že v květnu ani v červnu se MS nedočkáme!

VÍCE
MSC Geisleden se chce ucházet o MS side 2022
sidecarcross

Někteří pořadatelé se již dívají dále do budoucnosti a už zase plánují. Mezi ně patří i motoristický klub v německém Geisledenu s dlouholetou tradicí pořádání motokrosových i sajdkárkrosových závodů. Proslýchá se, že uvažují o kandidatuře pořadatelství Mistrovství světa v sajdkárkrosu v roce 2022.

VÍCE