Elvijs Mucenieks se ze španělské nemocnice vrátil do Belgie!
sidecarcross

Lotyšský spolujezdec Elvijs Mucenieks, který měl se svým týmovým jezdcem Valentinem Giraudem na Velké ceně Španělska v Talavera de la Reina těžký pád, se po týdenním pobytu ve španělské nemocnici vrátil zpět do svého domova v Belgii. Uvedl na svých stránkách motokrosový klub X99-Slitter.

VÍCE
FIM rozhodla! Poslední závod MS side 2018 se pojede ve Vésoul!
sidecarcross

Mezinárodní motocyklová federace FIM se již vyjádřila k situaci ohledně zrušení finálové GP Německa v Rudersbergu a prozradila, kde bude šampionát zakončen.

VÍCE
Šok! GP Německa v Rudersbergu zrušena!
sidecarcross

Poprask na světové scéně způsobila včerejší tisková zpráva německého klubu MSC Wieslauftal z Rudersbergu, který oznámil, že kvůli finančnímu riziku se vzdává pořadatelství posledního podniku MS sajdkár na své trati v Rudersbergu! Finále se zde mělo jet v termínu 15.-16.9.2018. Nyní se horentně řeší, kdo proslulou německou lokalitu nahradí nebo jestli neskončí šampionát na plánovaném předposledním závodě ve Francii...

VÍCE
Startovní listina na MS side v Kramolíně 2018!
sidecarcross

Aktuálně vyšla startovní listina přihlášených posádek na Mistrovství světa sajdkár v Kramolíně u Nepomuku, které se pojede o víkendu 12.-13.5.2018. Jako vždy se Grand Prix Česka těší velkého zájmu jezdců. Kolik se jich přihlásilo a kdo z našich pojede, se dočtete níže...

VÍCE
GP ŠPANĚLSKA: Vanluchene vyhrál svoji první GP a udržel červenou desku!
sidecarcross

Nedělní závody 3. Grand Prix v sajdkárkrosu ve španělském Talavera de la Reina zastínila vážná havárie francouzsko-lotyšské dvojice Giraud-Mucenieks, žhavé adepty na světový titul, v ranním tréninku. Samotné jízdy daly vyniknout aktuálnímu lídrovi šampionátu Vanluchenovi z Belgie, který se poprvé v kariéře radoval z celkového vítězství na GP. Velmi se dařilo také bratrům Čermákovým, kteří se vtěsnali do první pětky! Bodově nepřišli zkrátka ani bratři Hrochové po krásných umístěních v top15!

VÍCE
V kvalifikaci na GP Španělska měli Čermákové kolizi!
sidecarcross

V sobotu 14.4.2018 se začala ve španělském Talavera de la Reina odvíjet v pořadí 3. GP sidecarcross ostrou kvalifikací za slunného počasí. Při nízké účasti se jel jen jeden kvalifikační závod, ve kterém dominovali favorité. Zvítězil francouzsko-lotyšský tandem Giraud-Mucenieks před holandsko-lotyšskou dvojicí Bax-Stupelis a Holanďany Willemsen-Bax. Čermákové se dostali do kolize a skončili nakonec jako třináctí. Hrochové dojeli na 19. místě!

VÍCE
PREVIEW: Světová esa jsou na GP Španělska!
sidecarcross

Třetí zastavení v dlouhém seriálu MS sajdkár 2018 čeká světovou karavanu ve španělském Talavera de la Reina o tomto víkendu 14.-15.4.2018. Z minulé GP Francie se vydala směrem více na jih k hlavnímu městu Španělska Madridu. Podle dostupných informacích panuje teplé a slunné počasí, ač dešťové přeháňky se této lokalitě nevyhly.

VÍCE
Švýcarský tým Cuche se vypořádává se zraněním!
sidecarcross

Marně jsme vyhlíželi švýcarský tým Cuche v kvalifikaci GP Francie v Castelnau de Lévis, který sice přicestoval, ale do závodu nenaskočil. S neblahým vysvětlením nyní přichází členové týmu Cuche, které zveřejnili na svých týmových stránkách. Spolujezdec Maxim Cuche je totiž zraněný!

VÍCE
Julian Veldman již našel náhradníka za zraněného van der Puttena
sidecarcross

Holandský tým Juliana Veldmana musel po Grand Prix Francie řešit nepříznivou situaci. Zranění kotníku spolujezdce Siebe van der Puttena, které si přivezl ze zahajovacího podniku MS v holandském Oss, je vážnější, než se čekalo. Sice se na druhou GP Francie v Castelnau de Lévis kvalifikovali, ale do hlavních závodů již nenastoupili. Pro nadcházející závody tak horečně hledali náhradníka, aby další světové body nepřišly vniveč.

VÍCE
Suverénní Giraud-Mucenieks ovládli domácí GP Francie!
sidecarcross

Francouzský tým Valentina Girauda naplno potvrdil, že jestliže jede na domácí Velké ceně, je nepřemožitelný! Přesvědčil o tom na 2. GP Francie v Castelnau de Lévis v neděli 8.4.2018. Fantastické francouzské publikum hnalo své vyvolené Giraud-Mucenieks k dvojnásobnému vítězství v jízdách! Do role dvojky se překvapivě pasoval belgicko-nizozemský tandem Vanluchene-van den Bogaart. Třetí nakonec skončili Bax-Stupelis. Dařilo se i bratrům Čermákovým, kteří obsadili sedmou příčku!

VÍCE