Rozpad anglické dvojice Wilkinson-Humphrey!
sidecarcross

Spojení Wilkinson-Humphrey již neplatí. Anglická posádka, která po těžké sezoně 2019 skončila na 19. místě, přišla nyní s vyjádřením týkající se její budoucnosti. Bohužel jejich fanoušci si budou muset zvykat na změnu...

VÍCE
Marvin Vanluchene právě odhalil svého nového spolujezdce!
sidecarcross

Když mistři světa z roku 2018, Marvin Vanluchene a Ben van den Bogaart, přišli po konci letošní podivné sezony s prohlášením, že se jejich cesty rozcházejí, netrpělivě jsme vyhlíželi, s kým příští sezonu vyrukují. Nyní už je vše nadmíru jisté a stvrzené, koho si vybrali! Aktualizováno!

VÍCE
Gordejev-Stupelis společně do sezony 2021!
sidecarcross

Před koncem roku přišla s novinkou estonsko-lotyšská dvojice Gert Gordejev a Kaspars Stupelis, že příští sezonu absolvují společně. Rýsuje se tak zajímavé spojení estonské štiky s několikanásobným mistrem světa z Lotyšska, které určitě na světovém šampionátu 2021 nebude chtít hrát druhé housle!

VÍCE
Udělej dobrý skutek před koncem roku!
sidecarcross

Sdružení „všichni společně pro Valentina Girauda“ organizuje novou aukci, která bude zahájena 2. prosince ve 12:00 a její výnos půjde na pomoc tomuto francouzskému pilotovi, který měl v minulém roce těžkou havárii na MS v sajdkárkrosu v nizozemském Markelu, po níž ochrnul. Před koncem letošního roku pak máte šanci udělat dobrý skutek!

VÍCE
Předběžný kalendář MS sajdkár 2021 právě vyšel!
sidecarcross

Letošní rok byl noční můrou pro všechny zainteresované do světového sajdkárkrosu, protože organizátoři museli vlivem celosvětové korona-krize nakonec sezonu MS sajdkár zrušit. Po těžkém období snad svítá naděje a aktuálně vychází nový prozatimní kalendář světového šampionátu na příští rok, čítající 12 GP!

VÍCE
Nová posádka Sanders-Badaire vyhlíží novou sezonu 2021!
sidecarcross

I když byl letos světový šampionát v sajdkárkrosu zrušen, odjely se jen některé národní mistrovství, tak i přesto dochází k tradičním změnám v GP týmech. K němu přistoupil i špičkový belgický jezdec Davy Sanders, který zalovil ve francouzských vodách.

VÍCE
ROZHOVOR: Etienne Bax sní o Velké ceně USA!
sidecarcross

Za současnou světovou hvězdu sajdkárkrosu bezesporu platí trojnásobný mistr světa Etienne Bax z Nizozemska, který se exkluzivně pro náš web rozpovídal o jeho sportu, propagaci i snech, které by ještě chtěl dosáhnout. Jako jeden z mála je v sajdkárkrosu profesionálním jezdcem, který má za zády silné obchodní partnery a skvělý realizační tým. Za poslední léta lze u něj vypozorovat patřičný jezdecký i manažerský progres, které ho vynesly na výsluní světového sajdkárkrosu.

VÍCE
Van Werven ulovil hvězdu do svého týmu!
sidecarcross

Zimní přestávka s sebou přináší čilý ruch na poli vyjednávání složení týmů na další sezonu. Zejména v zemích mistrů světa dochází k takovým obměnám často. Holanďan Gert van Werven již oznámil velkou změnu ve složení své posádky!

VÍCE
Letošní sezona MS sajdkár a „Národy“ zrušena!
sidecarcross

Ve středu 3.6.2020 promotér APO Multimedia a FIM zveřejnili společné oznámení o zrušení letošní sezony Mistrovství světa v sajdkárkrosu. O několik dní se k nim přidala i FIM Europe, aby informovala o zrušení ME družstev side a quad (Sidecarcross and Quadcross of European Nations).

VÍCE
Velké shrnutí a nej MS sajdkár 2019
sidecarcross

I přes zpoždění přinášíme tradiční analýzu a statistiku minulé sezony MS side 2019, ze které jsme vytáhli zajímavá data a čísla. Znovu si tak můžete minulou sezonu osvěžit a připomenout. Jestliže vás zajímá, kdo si podmanil statistiky, čím byl šampionát v minulém roce výjimečný nebo jak se vedlo početnému zástupu českých posádek, pak právě pro vás je následující přehledné shrnutí.

VÍCE