GP LOTYŠSKA: Ve Stelpe došlo na totální sajdkárkros s triumfem Hermanse!
sidecarcross

V neděli 29.7.2018 se v lotyšském Stelpe odehrávala další napínavá bitva o světové body za extrémních pomínek. V ní triumfovali Hermans-Musset před Baxem a Vanluchenem. Velmi se dařilo i českým posádkám. Čermákové skončili osmí, Hrochové čtrnáctí a Boukalové osmnáctí!

VÍCE
KVALIFIKACE GP: České posádky zítra do druhé řady na startu!
sidecarcross

Za parné soboty 28.7.2018 započala v lotyšském Stelpe kvalifikace MS sajdkár. Nízká účast zapříčila jen jednu kvalifikační jízdu o místa na startu. Tu vyhráli Bax-Stupelis. Z českých posádek se Čermákové umístili na 17. místě, Boukalové na 16. a Hrochové nedokončili pro poruchu na motoru.

VÍCE
PREVIEW GP Lotyšska: Co přinese nejskákavější GP ve Stelpe?
sidecarcross

Jen co závodní speciály sajdkár utichly v německém Strassbessenbachu, rozezní se týden na to v lotyšském Stelpe! Již o tomto víkendu 28.-29.7.2018 se koná další Velká cena v sajdkárkrosu na nejskákavější trati z celého seriálu. Jezdce tentokráte čeká plno rytmických pasáží a také písčitý povrch.

VÍCE
Kolenčík po pádu v kvalifikaci ve Strassbessenbachu má naprasklá žebra!
sidecarcross

Nadějně rozjetou kvalifikaci na GP Německa měli Kolenčík-Hejhal, kteří sahali po přímém postupu. Jejich rozlet ale skončil těžkým pádem na dlouhé lavici, když se jim při dopadu zlomil rám. Zranění si přivodil řidič sajdkáry Petr Kolenčík. Více jejich vyjádření...

VÍCE
GP NĚMECKA: Willemsen se stává expertem na Strassbessenbach!
sidecarcross

Desetinásobný mistr světa Daniel Willemsen exceloval na 9. GP sidecarcross v německém Strassbessenbachu v neděli 22.7.2018, kde jen všechny znovu přesvědčil, že na tamní trati je prostě přeborník a vždy zde vyhrává. Bezkonkurečně tuto Velkou cenu zase ovládl. Senzačně se za ním umístil nejmladší pilot Veldman a třetí skončil Bax. Z českých dvojic se nejvíce věřilo Čermákům, kteří i přes start z druhé řady se vtěsnali do elitní desítky. Body berou i Boukalové!

VÍCE
Bratři Boukalové se kousli v kvalifikaci GP!
sidecarcross

Emoce cloumaly ve velmi vypjaté kvalifikaci GP Německa ve Strassbessenbachu v sobotu 21.7.2018. Podepsala se na ní letošní rekordní účast posádek. Jako na sinusoidě si připadal český fanoušek, který držel pěsti hned šestici českých posádek. Z nich postoupily Čermákové, Boukalové a Vejchoda-Zatloukal!

VÍCE
PREVIEW před 9. GP sidecarcross ve Strassbessenbachu!
sidecarcross

O nadcházejícím víkendu 21.-22.7.2018 se bude konat již devátý letošní podnik seriálu Mistrovství světa sajdkár. Hostit ho bude tradiční bašta sajdkárkrosu, a to německý Strassbessenbach. Očekává se rekordní účast posádek. V první vlně přistálo pořadatelům do schránky 55 přihlášek! Mezi nimi figuruje i 7 z České republiky!

VÍCE
GP BELGIE: Senzační překvapení na pódiu v Lommelu!
sidecarcross

V belgickém Lommelu pokračoval v neděli 24.6.2018 další díl světového šampionátu v sajdkárkrosu. Na nejnáročnější pískové trati zažívali jezdci hotové peklo, kde o nečekané zvraty nebylo nouze. Celkovými vítězi se stali Bax-Stupelis. Ovšem o senzaci se postarali druzí Varik-Daiders a domácí Dierckens-Rostingt! Na hranici top15 pak skončili bratři Čermákové, kterým se velmi povedla druhá jízda.

VÍCE
KVALIFIKACE GP: Písečné peklo v Lommelu!
sidecarcross

Belgický Lommel ukázal svou drsnou tvář již v sobotní kvalifikaci 23.6.2018, ve které nejlepší jezdci světa okusili, jak náročné můžou být závodní podmínky. Uvíznutí v písku či karamboly nebyly ničím vyjímečným. Své kvality prokázali zejména Holanďané i domácí Belgičané. První kvalifikační skupinu vyhráli Willemsen-Bax a druhou překvapivě Varik-Daiders, když největší favorit Hermans odpadl. Bohužel smůla se dál drží bratrů Čermákových, když si museli projít tzv. poslední šancí.

VÍCE
PREVIEW: Světová esa čeká nejtěžší písková trať. Lommel!
sidecarcross

O nadcházejícím víkendu se po baltské tour Lotyššsko-Estonsko roztočí kola světových sajdkár na území Belgie! Stane se tak na nejnáročnější trati v Lommelu. Dobré zprávy se linou z týmu Čermák, kde Ondřej prodělal lékařské vyšetření a žádné nepříznivé diagnózy se nepotvrdily!

VÍCE