GP LAT: Bratři Hrochové v top 10 nejlepších ve Stelpe!
sidecarcross

Úspěšnou stopu za sebou zanechali bratři Hrochové na 10. GP Lotyšska ve Stelpe. Povedlo se jim propasírovat do elitní desítky! Větší příděl bodů si přivážejí i další čeští sajdkárkrosaři bratři Boukalové, Diblík-Gábor a Peter-Zatloukal.

VÍCE
Report Ivany Duchoslavové z 9.GP: Všechny české posádky ve finále!
sidecarcross

9.GP se jela o víkendu 13.-14.7. v německém Strassbessenbachu. Sjelo se sem celkem 45 posádek, z toho 6 českých a jedna německo-česká. Tato trať je jak pro jezdce, tak i pro diváky velice přitažlivá. Před sobotními kvalifikacemi počasí nepřálo a celý týden pršelo. Trať byla promáčená, ale v sobotních závodech se to ustálilo a v neděli už bylo krásně slunečno.

VÍCE
KVALI GP GER: Strassbessenbach přeje českým posádkám!
sidecarcross

Českým sajdkárkrosařům se velmi zadařilo v kvalifikaci na GP Německa ve Strassbessenbachu v sobotu 13.7.2019, když se všichni dokázali protáhnout nabitou kvalifikací s 45 posádkami.

VÍCE
8.GP Markelo: Comeback britské posádky WILKINSON-HUMPHREY
sidecarcross

O tomto víkendu 6.-7.7. se jela 8.GP sidecarcrossu v holandském Markelu a tím jezdcům začala i druhá polovina celého seriálu MS. Sjelo se sem celkem 30 posádek, mezi nimi i posádka s českým spolujezdcem PETER - ZATLOUKAL. V sobotu se jely jak kvalifikace MS SIDE, tak i holandský PŘEBOR SIDE. Do nedělních závodů MS SIDE se nám připojil i holandský mistrák QUAD, ve kterém dominoval holandský jezdec Mike van Grinsven. Ten si také dojel pro absolutní vítězství.

VÍCE
GP EST: Kolenčík-Hejhal v top10 ve druhém závodě!
sidecarcross

V neděli 9.6.2019 se v estonském Kivioli odehrával další díl o světové body do tabulky seriálu MS sajdkár. Velkou cenu Estonska opanovali po doubl vítězství Hermans-Musset, které na pódium doprovodili největší favorité na titul – druzí Vanluchene a třetí Bax. České posádky si pak přivážejí slušný počet bodů. Kolenčík po trablech nakonec v druhé jízdě exceloval a skončil v top10. Bratři Boukalové dojeli 19. a 17. Německo-česká dvojice Peter-Zatloukal pak obsadila dvakrát 16. místo.

VÍCE
KVALI GP EST: České posádky uzavírají desítku!
sidecarcross

Seriál MS sajdkár nabírá před letními prázdninami na obrátkách. Ze slunné GP Francie v Plomion se přesunul do druhého koutu Evropy, do estonského Kivioli! V sobotu 8.6.2019 se odehrála již první bitva, zatím kvalifikační. Hravě si v ní poradily i dvě české posádky Kolenčík-Hejhal a Boukalové, ale také německo-český tandem Peter-Zatloukal.

VÍCE
6.GP FRANCIE: Peter-Zatloukal atakovali první patnáctku!
sidecarcross

V neděli 2.6.2019 pokračoval seriál MS sajdkár svým šestým závodem ve francouzském Plomionu, kde v domácím prostředí se vytáhl tým Girauda s německým spolujezdcem Hallerem. Z českých jezdců startoval pouze mitfára Miroslav Zatloukal v německým týmu Petera. Přes obtížnou kvalifikaci se jim podařilo protáhnout do bojů o světové body. Dostali se na hranici top15!

VÍCE
GP UKRA: Bax-Stupelis si po triumfu berou zpět červenou tabulku!
sidecarcross

Na 5. GP Ukrajiny v Kyjevě triumfovala nizozemsko-lotyšská dvojice Bax-Stupelis. Po rozhodných vítězstvích se zaslouženě radovala na prvním stupínku pódia. A bylo proč. Znovu vedou celý světový šampionát! Jejich rivalové, úřadující mistři světa Vanluchene-van den Bogaart, totiž měli v první jízdě crash, který je připravil o lepší umístění. Skončili jako čtvrtí. Na stupně se tak dostali Varik-Daiders a Hermans-Musset. Jediná česká posádka, bratři Hrochové, si vyjela 12. místo!

VÍCE
KVALI GP UKRA: Napínavá bitva mezi Dierckensem a Baxem!
sidecarcross

V sobotu 18.5.2019 pokračoval světový šampionát v sajdkárkrosu na ukrajinské půdě u hlavního města Kyjeva. Kvalifikační jízdy ovládli Hermans-Musset a Dierckens-Bax. Jediná česká posádka bratři Hrochové si vyjela 7. místo. Český mitfára Zatloukal s německým pilotem Peterem dokončili jízdu na 9. místě po pádu.

VÍCE
GP ČR Kramolín: Všechny české posádky na bodech!
sidecarcross

V neděli 12.5.2019 se v Kramolíně u Nepomuku odehrávala napínavá bitva o světové body do seriálu MS v sajdkárkrosu, do které velmi výrazně promluvila i česká čtveřice posádek. Vítězství z Kramolína si nakonec odvážejí Vanluchene-van den Bogaart před druhými Dierckens-Bax a třetími Hermans-Musset. Do první patnáctky se propracovali Černý-Musil a Kolenčík-Hejhal. Body urvali i Boukalové a Hrochové.

VÍCE