GP FRANCIE: Bax-Čermák si v Brou připsali další stříbro!
sidecarcross

Vzrůstající formu potvrdili úřadující šampioni Etienne Bax a Ondřej Čermák i na tvrdém povrchu ve francouzském Brou a odvážejí si po prvním a druhém místě stříbro! Při stejné bodové rovnosti nakonec díky lepší druhé jízdě celkově zvítězili lídři šampionátu Vanluchene-Musset. Na stupních vítězů je pak jako třetí doprovodili Hermans-van den Bogaart.

VÍCE
KVALI GP FRA: Ve slunném Brou kralovali Bax a Wilkinson!
sidecarcross

Sobotní kvalifikací započala již pátá Velká cena sajdkárkrosu. Po letech od pandemie se tříkolové speciály vracely do motoristické země zaslíbené do Francie, kde divácké návštěvy trhají rekordy. Jinak tomu nebylo ani v sobotu. V kvalifikačních závodech ukázali formu Bax-Čermák a zlepšený výkon i Angličané Wilkinson-Millard!

VÍCE
GP NED: Konečně! Bax-Čermák v plné síle na stupních vítězů!
sidecarcross

Čeští fanoušci se konečně dočkali! Úřadující šampioni hlásí návrat na pozice, kde bychom je chtěli mít. Při nedělních jízdách GP Nizozemska v Heerde navázali na skvělou kvalifikaci a po druhých místech letos poprvé stanuli na stupních vítězů! Domácí Velkou cenu pak ovládli Hermans-van den Bogaart a jako třetí skončili lídři šampionátu Vanluchene-Musset.

VÍCE
KVALI GP NED: Bax-Čermák se chytli!
sidecarcross

Čtvrtý díl MS sajdkár v nizozemském Heerde odstartovala sobotní kvalifikace. V pískovém rejdišti se nejlépe dařilo domácím posádkám, pro které je takový měnící povrch denním chlebem. Úřadující šampioni se vrátili v plné síle, jak jsme byli u nich minulý rok zvyklí.

VÍCE
Welcome to GP Heerde!
sidecarcross

Už jen pár hodin nás dělí od vypuknutí dalšího kola světové série sajdkár v nizozemském Heerde. Poprvé letos se tak kola strojů zaboří do bezedného, hlubokého písku, typického povrchu v Holandsku. Celý světový cirkus je na místě a během pátečního dne prošly všechny posádky technickou přejímkou. Pojďme se podívat formou fotografií od promotéra WSC na místo, kde se o víkendu pojede!

VÍCE
PREVIEW: Další zastávkou MS sajdkár je nová trať v Heerde
sidecarcross

Po zrušeném třetím podniku MS sajdkár v českém Kramolíně, kdy se odjela pouze sobotní kvalifikace a nedělní warm-up, pokračuje světový šampionát dalším dílem v nizozemském Heerde o nadcházejícím víkendu.

VÍCE
Závody MS side v Kramolíně byly po tragické nehodě veteránů zrušeny!
sidecarcross

Třetí podnik Mistrovství světa sajdkár v Kramolíně u Nepomuku poznamenala tragická nehoda při nedělním doprovodném programu vloženého závodu veteránských sajdkár, po kterém mezinárodní jury rozhodla o zrušení zbývajících závodů, včetně GP.

VÍCE
KVALI GP: Diblík, Peč i Vejchoda jdou dál!
sidecarcross

Velká cena ČR v sajdkárkrosu v Kramolíně u Nepomuku započala sobotní kvalifikací o 30 míst do hlavních závodů, do kterých naskočila čtveřice českých posádek s mistrem světa Ondřejem Čermákem v holandském týmu Etienna Baxe. Jak se jim povede? Před domácím publikem se naši rozhodně nenechali v konkurenci rozjetých posádek zahanbit! Jen domácí tým Jana Polívky s Miroslavem Zatloukalem do boje bohužel nezasáhl...

VÍCE
Pozvánka na MS sajdkár do Kramolína 6.-7.5.2023!
sidecarcross

Vrchol české motoristické sezony je už před dveřmi! O víkendu 6.-7. května se otevřou brány tradičního areálu v Kramolíně u Nepomuku, aby už podvanácté hostil světovou elitu v sajdkárkrosu! Velká cena České republiky bude jedinečná s velkou atraktivností, jakou sajdkárkros přináší, proto nezůstávejte doma a vyražte do Kramolína!

VÍCE
Předběžná startovní listina na GP ČR Kramolín 2023
sidecarcross

Již za týden se seriál Mistrovství světa sajdkár přesune do naší země a Velkou cenu bude hostit tradiční bašta Kramolín u Nepomuku. A jaké posádky na ní budou startovat a kdo z Čechů se vydá na západočeskou trať, se můžeme podívat do prozatimní soupisky přihlášených.

VÍCE