Po roční pauze je co dohánět, říka Ondřej Čermák
sidecarcross

Není již žádnou novinkou, že do koloběhu závodů v sajdkárkrosu se letos po delší odmlce znovu vrátí úspěšný a zkušený spolujezdec Ondřej Čermák. Na novou sezonu, v níž bude tvořit posádku s mladým holandským talentem Julianem Veldmanem, se intezivně připravuje. Fyzický trénink podstupuje zejména u nás a tréninky na sajdkáře se svým novým řidičem v Nizozemsku.

VÍCE
Český spolujezdec Miroslav Zatloukal trénoval v Holandsku
sidecarcross

Tréninkové dávky nejen v posilovně, ale již na sajdkáře na trati si ordinuje zkušený český spolujezdec Miroslav Zatloukal v německém týmu Adriana Petera. V roce 2019 tato mezinárodní posádka obsadila 24. místo na MS sajdkár a nyní již pevně vyhlíží novou sezonu, na kterou se zodpovědně připravuje. Již během ledna si vyzkoušela těžké písečné tratě v Nizozemsku.

VÍCE
Kalendář MS side 2020 dostává finální podobu!
sidecarcross

Promotér světového šampionátu v sajdkárkrosu doplnil chybějící místa v kalendáři seriálu MS side v roce 2020 a zveřejnil již finální podobu. Seznamte se s ní! Dvě GP se odehrají v České republice!

VÍCE
Mistři světa v sajdkárkrosu oceněni na FIM Awards 2019!
sidecarcross

Slavnostní předávání cen nejlepším jezdcům světa v motocyklovém sportu se letos uskutečnilo v Monte Carlu v neděli 1.12.2019. Na ceremoniálu FIM Awards 2019 tak byli všichni mistři světa oficiálně dekorováni. V záři reflektorů se objevili také sajdkárkrosaři Etienne Bax a Kaspars Stupelis.

VÍCE
Vyšel kalendář MS sajdkár 2020
sidecarcross

V průběhu tohoto týdne byl zveřejněn kalendář Mistrovství světa v sajdkárkrosu pro sezonu 2020, který připravil promotér světového šampionátu – mediální společnost APO Multicam. Celkem čítá 12 GP, přičemž dvakrát zavítá do České republiky!

VÍCE
VIDEO: Ondřej Čermák se vrací po roční pauze!
sidecarcross

Comeback Ondřeje Čermáka je již definitivní! Náš elitní spolujezdec se vrací do závodního kolotoče, nikoliv do sajdkáry svého bratra Tomáše, ale do týmu mladého a talentovaného holandského jezdce Juliana Veldmana! Jejich spolupráce na nadcházející sezonu 2020 je již stvrzena. Společný start si již vyzkoušeli na posledním závodě MMČR side v Horním Újezdě, kde nám Ondřej Čermák poskytl video-rozhovor.

VÍCE
Dodatečná diskvalifikace ze závodu MS 2019! Kdo neprošel na test paliva?
sidecarcross

Na konci sezony se mezinárodní jury FIM vrací k 8. podniku MS sajdkár v nizozemském Markelo konané ve dnech 6.-7.7.2019, kde bylo testováno palivo u trojice posádek. Kdo neprošel a jak nyní vypadá upravená tabulka MS?

VÍCE
GP NĚMECKA: Kolenčík-Hejhal zakončují světovou pouť na 7. místě!
sidecarcross

Závěr světového šampionátu v sajdkárkrosu v německém Rudersbergu patřil Angličanům. Po kvalifikačním triumfu si Brown sen.-Chamberlain připsali i double vítězství v závodech GP. Stupně vítězů s nimi dále opanovali druzí Bax-Stupelis a třetí Vanluchene-van den Bogaart. Z českých posádek se velmi blýskli Kolenčík-Hejhal. Celkově jim patřila 7. příčka! Na body dosáhli také Hrochové a Peter-Zatloukal.

VÍCE
KVALI GP GER: Otec a syn Brownové ohromili Rudersberg!
sidecarcross

V sobotní kvalifikaci na GP Německa v Rudersbergu došlo k nevídané situaci. Otec a syn Brownové ovládli oba kvalifikační závody! Nejprve se z vítězství těšil Brown sen. s Chamberlainem, aby posléze ho napodobil jeho syn Jake Brown s Millardem. Českým dvojicím se vedlo rozdílně. Rozjetí Kolenčík-Hejhal se přímo kvalifikovali z 6. místa, Hrochové a Boukalové z poslední šance. Postup se povedl i německo-české dvojici Peter-Zatloukal.

VÍCE
13.GP FRA: V Dardon-Guegnon si Bax-Stupelis zajistili titul mistra světa!
sidecarcross

Již na předposledním závodě GP si Bax-Stupelis zajistili světový titul! Francouzský Dardon-Guegnon tak v neděli 8.9.2019 po první jízdě zažil korunovaci nových mistrů! U holandského týmu Bax následně propukla ohromná radost a oslava triumfu. Ostatně důvod ke slavení měla i česko-finská posádka Černý-Kunnas, která po skvělých výkonech si vybojovala top10!

VÍCE