Petr Najman dominoval road racingovým závodům v Hričově
silnice

Petr Najman o uplynulém víkendu navázal na své nedávné závodní úspěchy. Tentokrát zavítal na Slovensko, odkud si odvezl nejcennější poháry ze všech závodů, do kterých nastoupil. Na letišti v Dolním Hričově u Žiliny se o uplynulém víkendu odjely jedny z prvních letošních road racingových závodů. Ty uspořádalo SMF ve spolupráci s AČR a CAMS. Petr Najman tradičně nastoupil do tříd Supermono a Supersport a na slovenském letišti nenašel přemožitele. Severočeský závodník vyhrál oba závody v obou třídách, ale nešlo jen o konečné výsledky, celý závodní víkend mu dobře posloužil k přípravě na letošní sezónu v IRRC.

VÍCE
CIV Minimoto: Matyáš Pálka v Rieti stříbrný
silnice

O předchozím víkendu se konal už 2. závod mistrovství Itálie CIV minimoto a nechyběl zde ani český jezdec Matyáš Pálka. V sobotních trénincích našeho pilota potrápily brzdy a to se podepsalo na jeho čase v první kvalifikační rozjížďce, protože čas 37,043 s by stačil až na 8. místo. Ve druhé kvalifikaci už Maty zatáhl a bylo z toho krásné druhé místo na startovním roštu s časem 36,406 se ztrátou 0,078 na prvního jezdce Mattiu Bianchi.

VÍCE
Gurecký vyhrál počtvrté v řadě
silnice

Dvěma závody na Sachsenringu pokračovala o uplynulém víkendu sezóna Northern Talent Cupu. Na německé trati zazářil Jakub Gurecký, který díky 45 bodům za vítězství a druhé místo navýšil svůj náskok v celkovém hodnocení šampionátu.

VÍCE
Euforii ze čtvrtého místa v závodě 24h Le Mans vystřídalo rozčarování
silnice

Po dokončení závodu 24 Heures Motos Le Mans se český motocyklový závodník Ondřej Ježek se svými spolujezdci Janem Bühnem a Jesperem Pellijeffem těšili ze 4. pozice, kterou se jim po obrovském nasazení podařilo vybojovat v prvním podniku letošní sezóny vytrvalostního MS motocyklů EWC. Ondrovo nadšení polevilo, když se několik hodin po ukončení závodu dozvěděl, že jeho tým Bolliger Switzerland byl z technických důvodů dodatečně vyloučen. Cenné umístění v dlouho očekávaném klání tak Ondřej i jeho týmoví kolegové nakonec museli oželet. Přesto si Ježek z náročného závodu odváží cenné zkušenosti.

VÍCE
Úspěšný víkend v Barceloně pro Ondřeje Vostatka
silnice

Ve dnech 12. – 13. června 2021 pokračoval šampionát FIM CEV Repsol v Barceloně, kde šestnáctiletý český závodník Ondřej Vostatek vybojoval poprvé v tomto šampionátu a v obou závodech kategorie Superstock 600 dvakrát podium. V prvním závodě skončil třetí a ve druhém závodě si dojel pro místo druhé. V celkovém hodnocení šampionátu se tak s počtem 67 bodů posunul na druhé místo.

VÍCE
Představení brněnské minibike akademie
silnice

O víkendu se konal první závod kategorie minibike na území České republiky. Šampionát Minimotocup byl zahájen na malé dráze Masarykova okruhu v Brně během víkendu 5. a 6. června. Při této příležitosti jsme vyzpovídali Ondřeje Holíka, který nám představil minibike akademii čítající více než 50 svěřenců. Své dojmy a poznatky nám sdělili také trenéři Petr Seménka a Michal Šembera.

VÍCE
Ondřej Ježek se na 24hodinovku připravuje na horském kole
silnice

Český motocyklový závodník Ondřej Ježek se chystá podruhé zdolat legendární čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans. Vytrvalostní MS motocyklů se na francouzském okruhu Circuit Bugatti uskuteční už 12. a 13. června. Ježek opět posílí Team Bolliger Switzerland. Na Ondřeje čeká jeden z fyzicky nejnáročnějších startů jeho kariéry. Pro trénink kondice před oblíbeným vytrvalostním závodem zvolil poněkud netradiční formu, účast v Českém poháru horských kol.

VÍCE
Úpravy v Mostě si vyžádaly více jak 15 milionů
silnice

Výrazných úprav se dočkal v minulých dnech velký okruh mosteckého autodromu. Je tak nyní plně připraven na závodní víkend mistrovství světa superbiků MOTUL FIM Superbike World Championship, který bude mít na severu Čech historickou premiéru začátkem srpna. Investice si vyžádala více než 15 milionů korun.

VÍCE
V Brně odstartuje Minimotocup tuzemskou sezónu minibiků
silnice

Na malé dráze Masarykova okruhu v Brně se tento víkend 5. a 6. června koná závod šampionátu Minimotocup. Bude to vůbec první podnik kategorie minibike na území České republiky, který se v letošní sezóně uskuteční. Na domácí trati se očekává velké zastoupení členů Minibikové akademie Masarykova okruhu, která letos čítá takřka 30 nejmenších závodníků a závodnic.

VÍCE
Gurecký a Koucourek slaví velký úspěch v Oscherslebenu
silnice

Čtyři pódiová umístění, z toho dvě vítězství. Závodníci Brno Circuit Junior Racing Teamu pokračují v nové sezóně dalšími velkými úspěchy. V německém Oscherslebenu, který byl o uplynulém víkendu dějištěm Northern Talent Cupu, dominovali v obou víkendových závodech.

VÍCE