Předsezónní testování na SlovakiaRingu
silnice

Podobně jako v předloňském roce Autoklub České republiky ve spolupráci se Slovenskou motocyklovou federací pořádá předsezónní testování na SlovakiaRingu pro všechny držitele národních a mezinárodních licencí.

VÍCE
Mám rád Sachsenring, říká Kuba Gurecký
silnice

Nadějný patnáctiletý závodník z Moravy poskytl rozhovor, kde se zmínil o svých začátcích, současnosti, závodění při škole a také své budoucnosti. Vše, co vás zajímá o tomto mladém závodníkovi, naleznete níže.

VÍCE
Gurecký a Kocourek pokračují v Northern Talent Cupu
silnice

Jakub Gurecký a Jonáš Kocourek budou i v letošní sezóně součástí prestižního šampionátu Northern Talent Cup. Dvojice členů juniorského závodního týmu Automotodromu Brno tak má příležitost navázat na loňský úspěšný ročník. Tomu odpovídají ambice obou závodníků, cílem je pohybovat se mezi nejlepšími.

VÍCE
WRP Wepol Racing v sezóně 2021 pojede mistrovství světa
silnice

Tým WRP Wepol Racing posílí v mistrovství světa na dva stálé jezdce. Bude mít zastoupení ve třídách Supersport a Supersport300. Po sezóně 2020, která byla pro tým úspěšnou premiérou na úrovni mistrovství světa, se ekipa rozroste o mladého brněnského závodníka Petra Svobodu.

VÍCE
Rozhovor s minimoto jezdcem Matyášem Pálkou
silnice

Do redakčního mailu nám přistál rozhovor s třináctiletým motocyklovým závodníkem Matyášem Pálkou. Matyáš jezdí italské mistrovství minimoto a v sezóně 2020 byl celkově třetí.

VÍCE
Oliver König se v zimě připravuje v terénu
silnice

Silniční závodník Oliver König se v loňské sezóně zúčastnil několika závodů šampionátu Supersport 300. Podařilo se mu vyhrát trénink, ale na vysněnou bednu prozatím nedosáhl. Jaká pro něj byla uplynulá sezóna a s jakými plány vstupuje do té další? V zimě se zaměřuje také na přípravu na motokrosové motorce, o tom se nám rozpovídal.

VÍCE
Prohlášení AMD Brno: Neporovnávejme neporovnatelné
silnice

Automotodrom Brno považuje za nutné uvést na pravou míru velmi zkreslující tvrzení, kterých se prostřednictvím tiskové zprávy dopustil majitel mosteckého Autodromu.

VÍCE
Úspěšné zakončení sezóny v mistrovství světa pro WRP Wepol Racing
silnice

O víkendu se jel v portugalském Estorilu poslední závodní víkend v rámci WorldSBK2020. Stejně jako na předchozím závodě v Magny-Cours i zde byl český tým zastoupen třemi jezdci.

VÍCE
Hanika zajel historický výsledek za český tým WRP Wepol Racing
silnice

O minulém víkendu se jel předposlední závod seriálu WorldSBK na francouzském okruhu v Magny Cours. Víkend to byl náročný, protože celé tři dny silně pršelo a o pády nebyla nouze. Bohužel se nevyhýbaly ani českému týmu, který poprvé do depa dorazil nejen se stálým účastníkem mistrovství světa supersportů Danny Webbem, ale na divokou kartu tým přizval i dva české závodníky.

VÍCE
Masarykův okruh slaví výročí devadesát let závodní trati
silnice

Masarykův okruh slaví 90 let své existence. Na téměř 30 kilometrů dlouhé trati, která vedla v okrajových částech Brna, se 28. září 1930 uskutečnila první automobilová bitva. Tehdejší závodnická elita se vydala do boje o trofej prezidenta Masaryka a nastartovala tak tradici světových motoristických závodů, která trvá dodnes.

VÍCE