Alpe Adria znovu míří do Brna
silnice

O prvním červencovém víkendu se na Masarykově okruhu rozburácí mezinárodní motocyklový šampionát Alpe Adria. Oslavte start prázdnin napínavým závodním víkendem, který ve dvou dnech nabídne neuvěřitelných 16 závodů.

VÍCE
König v Mostě první bod nevybojoval
silnice

Český motocyklový závodník Oliver König nezískal bod ani na závodech v Mostě. V šampionátu IDM na domácí trati byl v první závodní jízdě devatenáctý a ve druhé pak šestnáctý. Od prvního bodu ho dělilo 9,5 vteřiny. „V tom úvodním závodě jsem se cítil dobře, bojoval jsem o třinácté místo. Bohužel na závěrečnou část nebyla uzpůsobená nádrž," popsal König. Jezdec z týmu Hertrampf Racing Ducati se potýkal zejména s nastavením motorky. Další víkend IDM německého šampionátu superbiků proběhne koncem července v Schleizer Dreiecku.

VÍCE
Königa čeká 2. závodní víkend v IDM na Ducati
silnice

Hlavně dohonit tréninkové manko a lépe poznat závodní stroj ducati. Takové byly hlavní cíle Olivera Königa před druhým závodním víkendem letošní sezony IDM, který se uskuteční Oscherslebenu. Český jezdec do něho vstoupí sebevědoměji. „Měli jsme zhruba tři dny testů, ve kterých jsme se poprvé významněji posunuli. Mám z toho radost, cítím se lépe. S motorkou jsem najel více než 800 kilometrů," prohlásil König, člen týmu Hertrampf Racing Ducati. Závody prestižního mezinárodního německého mistrovství mohou fanoušci sledovat zadarmo na youtube kanálu.

VÍCE
Olympia Brno hostí výstavu Ducati. Nechybí speciál VR46
silnice

Návštěva obchodního centra Olympia Brno dostává dnešním dnem další, zcela výjimečný rozměr. Až do 26. května je tu k vidění výstava motocyklů Ducati, která je dokonalým průřezem historie slavné značky. Mezi 36 exponáty najdete legendární Ducati Cucciolo z roku 1949, ale také aktuální modely letošní sezony. Organizátoři putovní expozice si navíc speciálně pro Brno připravili opravdovou lahůdku: V jihomoravské metropoli se představí závodní speciál jezdce Luca Mariniho. Ten tímto speciálně lakovaným motocyklem „Grazia Vale" vzdal hold svému nevlastnímu bratru Valentinu Rossimu při jeho posledním závodě MotoGP kariéry v Itálii.

VÍCE
Slovácký okruh 2024 by Stancekfoto
silnice

O víkendu 4. - 5. května 2024 se jel ve Starém Městě 20. ročník Slováckého okruhu. Na jezdce čekala 4200 m dlouhá trať s převýšením 35 m. Mezi muži se ukázaly i 2 ženy, které statečně bojovaly a nedaly chlapům na trati nic zadarmo! Počasí se jen usmívalo, a tak se kolem závodní tratě ukázalo i nespočet fanoušků, kteří jezdce skvěle podporovali. Dokonce padl i traťový rekord ve skupině superbike. Postaral se o něj David Datzer s časem 1:31:05.

VÍCE
König v prvních závodech IDM nebodoval
silnice

První závodní víkend v mezinárodním mistrovství Německa silničních motocyklů (IDM) má za sebou Oliver König. S jeho týmem ho na Sachsenringu čekala pořádná šichta. A to hlavně s nastavením jeho nového stroje značky Ducati. „Bohužel jsme neměli moc prostoru před sezonou na testování, takže jsme většinu doháněli v trénincích. Neděle byla velmi složitá, ale motorka má rozhodně potenciál,“ prohlásil český závodník, který nedokončil ani jeden závod, v kvalifikaci dojel na 18. místě. Další závod se uskuteční koncem května v Oscherslebenu.

VÍCE
König pojede německé IDM na superbikové Ducati
silnice

Po dvou kompletních sezonách v MS superbiků se Oliver König stěhuje do mezinárodního mistrovství Německa silničních motocyklů (IDM). V něm se chce přední český závodník prosadit a dojíždět v nejlepší desítce. Český jezdec bude závodit za tým Hertrampf Racing Ducati, jeho týmovým kolegou bude Rus Vladimir Leonov. „Těším se tam moc, protože německý šampionát má velkou kvalitu. Jsou tam rychlí jezdci, například se zkušenostmi z vytrvalostního šampionátu, superbiků nebo z mistrovsví světa. Konkurence je velká,“ prohlásil König. IDM začíná v květnu na Sachsenringu, v červnu šampionát IDM zavítá také do Mostu.

VÍCE
Tým Accolade Smrz Racing BGR absolvoval závod v Assenu
silnice

Legendární okruh v holandském Assenu hostuje tento víkend druhý podnik letošního šampionátu mistrovství světa World Supersport 300. Oba mladí jezdci týmu Accolade Smrz Racing BGR, Filip Novotný a Chris Clark, se těšili zpět za řídítka s cílem navázat na poznatky získané během prvního podniku v Barceloně před několika týdny. Klimatické podmínky nebyly příznivé pro jezdce a týmy; prvním tréninkem, který se jel na suchu, byl samotný první závod, který byl přerušen červenou vlajkou, když jezdci odjeli pouhá tři kola. Filip Novotný, který startoval z 32. pozice (25. po restartu), úspěšně čelil náročným podmínkám, a cílem projel na 18. pozici. Přiblížil se tak světovým bodům. Chris Clark také úspěšně bojoval ve své skupince, pro pád však po restartu závod nedokončil. Zítřejší druhý závod startuje opět ve 12:45.

VÍCE
Jezdci týmu Jakuba Smrže absolvovali první závod
silnice

První závodní víkend prestižní světové kategorie World Supersport 300 ve španělské Barceloně je za námi. Závody nabídly jako vždy fantastickou podívanou a spoustu dramatických okamžiků. Dvojice českobudějovického týmu Accolade Smrz Racing BGR, rookie Filip Novotný a Chris Clark čelili velké konkurenci z řad zkušených jezdců ve snaze zjískat co nejvíce poznatků a zkušeností pro zbytek sezóny. Filip zajel své nejrychlejší kolo celého víkendu ve druhém závodě a skončil na 24. pozici. Chris Clark z USA skončil 30. Další podnik mistrovství světa se koná v holandském Assenu 19.-21. dubna.

VÍCE
Filip Salač se rozhodl založit tým pro podporu juniorů
silnice

Filip Salač přichází s velice pěkným projektem. Cílem je vytvořit tým a následně i jezdeckou akademii pro podporu našich mladých závodníků a pomoci jim se dostat až do světového šampionátu.

VÍCE