Gurecký a Kocourek v roce 2020 v šampionátu Northern Talent Cup
silnice

Brno – Hned dvojice členů juniorského závodního týmu Automotodromu Brno uspěla s přihláškou do nového mezinárodního šampionátu Northern Talent Cup. Jakub Gurecký a Jonáš Kocourek budou v následující sezóně závodit s nejnadanějšími mladými závodníky ze severní a střední Evropy.

VÍCE
Karel Hanika byl součástí vítězného týmu osmihodinovky
silnice

Tým YART Yamaha bral vítězství ve druhém podniku před druhým týmem Honda Asia-Dream Racing with Showa a před třetím BMW Motorrad World Endurance. Osmihodinovce v Sepangu nepřálo počasí a pořadatelé byli nuceni zkrátit jeho délku. I přes zkrácení závodu byly závody velice napínavé.

VÍCE
Ondřej Ježek zazářil v Sepangu
silnice

Český závodník Ondřej Ježek v barvách týmu ERC Endurance v Sepangu úspěšně naskočil do druhého závodu MS vytrvalostních motocyklových závodů EWC. Společnost mu během malajské 8hodinovky dělali zkušení týmoví kolegové Louis Rossi a Randy De Puniet. A Ondřej zvládl svůj první start v novém dresu naprosto s přehledem, když svým perfektním výkonem pomohl týmu dostat se do TOP 10.

VÍCE
Ondřej Ježek na Ducati ve vytrvalostním MS motocyklů
silnice

Ondřej Ježek se vrací do světa vytrvalostních motocyklových závodů a od 14. prosince se stane posilou týmu ERC Endurance Ducati v rámci 8hodinovky v Sepangu v Malajsii. „První závod sezóny jsem vynechal, protože jsem ještě neměl dořešené angažmá, ale od října mám podepsanou smlouvu a moc se těším na týmovou spolupráci a na své kolegy Louise Rossiho a Randy De Punieta,“ říká Ondra Ježek. Radost má také z čerstvé novinky. Jeho tým po prvním závodě aktuální sezóny FIM EWC 2019/2020 změní značku motocyklu a nově pojede na stoji Ducati s tovární podporou.

VÍCE
Zuda a Gurecký mají za sebou závody španělské školy Cuna de Campeones
silnice

Štěpán Zuda a Jakub Gurecký se letos účastní kompletní sezóny španělské motocyklové školy Cuna de Campeones. Na závěr je navíc čekají dva víkendy za sebou a jak hodnotí ten v Navaře?

VÍCE
Martin Horký vítězem závodu IBHR v Magny-Cours
silnice

Český jezdec Martin Horký zvítězil na francouzském okruhu Magny-Cours v nedělním závodě seriálu International Bridgestone Handy Race. Tento seriál pro handicapované jezdce se jede během vybraných podniků světového šampionátu WSBK a MotoGP. Díky vítězství ve Francii skončil náš závodník v této sérii celkově třetí.

VÍCE
Karel Hanika vyhrál třídu Superbike
silnice

Na mosteckém autodromu se uzavřela letošní sezóna středoevropské série Alpe Adria v závodech silničních motocyklů na okruzích. Už v sobotním prvním závodě si v elitní třídě Superbike zajistil titul náš Karel Hanika na motocyklu BMW. Vydařený víkend mu přinesl také mistrovský titul v domácím mistrovství.

VÍCE
Saša Pelikánová se vrací po letní pauze
silnice

Česká motocyklová závodnice Alexandra Pelikánová se po takřka dvouměsíční letní přestávce vrací do světového šampionátu Supersport 300 a o nadcházejícím víkendu se představí v portugalském Portimau. Devatenáctiletá rodačka z Brna využila pauzu mezi jednotlivými závodními víkendy k fyzickému tréninku i testování v sedle závodního motocyklu.

VÍCE
Přírodní okruhy ukončí sezónu v Branné
silnice

Poslední závody letošní sezóny na přírodních okruzích se odjedou o víkendu v Branné na Kolštejnském okruhu. Zde se pojedou závody přeboru ČR SZM jízd pravidelnosti historických závodních motocyklů.

VÍCE
Bezpečnostní komise AČR řešila incident v Hořicích
silnice

Během letošního ročníku České Tourist Trophy a závodů IRRC v Hořicích v Podkrkonoší došlo k incidentu, kdy na uzavřenou závodní trať přes veškerou činnost a důrazné pokyny pořadatelské služby vjelo neoprávněné osobní vozidlo. Případem se minulý týden zabývala bezpečnostní komise SZM Autoklubu České republiky na mimořádném zasedání. Byla přijata opatření do budoucna.

VÍCE