Masarykův okruh zdobí pamětní lípa k připomenutí 100 let republiky
silnice

Pamětní lípa vysazená při příležitosti stoletého výročí založení Československa je součástí Masarykova okruhu. V areálu závodní dráhy, která nese jméno prvního československého prezidenta, ji vysadili zástupci Automotodromu Brno společně s osobnostmi motoristického sportu.

VÍCE
Ježek s Hanikou vezou z Bol DOr 10. místo po výkonech na hraně
silnice

Ondřej Ježek s Karlem Hanikou dojeli do cíle legendární 24hodinovky Bol d´Or na výborném 10. místě. Český tým Mercury Racing tak v silné konkurenci továrních jezdců zdárně odstartoval do nové sezóny mistrovství světa vytrvalostních závodů EWC. Na francouzském okruhu Paula Ricarda však naši závodníci zažili několik nečekaných okamžiků, které zkomplikovaly původní plány. Přesto se podařilo podat úctyhodné výkony a potvrdit si tak, že příště může být výsledek ještě lepší.

VÍCE
Be Yamaha Rockstar během MT Tour 2018
silnice

Rádi bychom vás jménem Yamahy pozvali na akci Yamaha MT Tour 2018, která se bude konat v sobotu 28. 7. 2018 na brněnském Masarykově okruhu. Jde o vyvrcholení a vlastně i slavnostní zakončení naší putovní akce MT Tour po českých dealerstvích, při které měli zákazníci možnost otestovat naše nové motocykly – jinými slovy Yamaha den v Brně.

VÍCE
Nová kolekce VR46 CORE snadno dostupná i v ČR!
silnice

Společnost Moto Performance, která se pyšní oficiálním zastoupením značky VR46, přitáhla do ČR a na Slovensko pro fanoušky Valentina Rossiho parádní a velmi bohatou kolekci pojmenovanou CORE, z níž si vybere každý fanda živelné legendy Valentina Rossiho!

VÍCE
Značku United Motors si vyzkouší motorkáři na Vysočině
silnice

Motorky United Motors si už našly cestu na české silnice a jejich spanilá jízda pokračuje. Další fanoušky si americká značka určitě najde, a to během dubnového testování motorek UM na Vysočině. Testovací jízdy zdarma připravila pro všechny motorkáře největší moto prodejna na Vysočině – třebíčské RIMOTO.

VÍCE
Česká motocyklová špička zahajuje závodní sezónu
silnice

Jarní cena Brna 2018 je pro tuzemské závodníky na silničních motocyklech už tradičním začátkem sezóny. Letos se na dráhu Masarykova okruhu jezdci vydají 6. – 8. dubna 2018. Po loňské úspěšné premiéře v programu závodního víkendu nesmí chybět populární sidecary. Do boje o první body v seriálu International Sidecar Trophy vyrazí taky dvě české posádky.

VÍCE
Yamaha a Klassickwheels hlásí start do sezony
ostatní

Zveme vás prostřednictvím Yamaha Motor EU na zajímavou akci "Nakopni to", kterou mají na svědomí kluci z pražských Klassickwheels. Jde o start do motorkářské sezony, která se koná na Velký pátek 30. 3. 2018. Co vás na akci čeká, se dozvíte z pozvánky.

VÍCE
Hit nadcházejícího léta! Půjčování motocyklů a zájem o pánské výlety
silnice

Bezstarostné jízdy alpskými průsmyky nebo týdenní pánské výlety do Itálie či východní Evropy. To jsou nejčastější přání lidí, kteří se zajímají o zapůjčení motocyklu. A zájemců o tuto službu přibývá: „Oproti roku 2016 jsme vloni zaznamenali 30% nárůst počtu zápůjček. Vzhledem 
k tomu, že jsme letos zařadili nové a atraktivní modely, věřím, že by růst zájmu klientů mohl být v roce 2018 podobný, ne-li ještě vyšší,“ říká Martin Blažek, šéf Motopůjčovny BARTH.

VÍCE
Smolná Malajsie pro Jakuba Kornfeila
silnice

Ve třetím a posledním závodě pacifického turné na okruhu Sepang International Circuit chtěl Jakub Kornfeil navázat na dva předešlé závody a zase o něco rozšířit svou bodovou sbírku. Této výzvě se postavil z osmé řady na startovním roštu.

VÍCE
Benelli TRK 502 Traveler: dostupný cesťák kategorie A2
silnice

Italská Benelli zažívá menší znovuzrození a se svými novými modely míří především na jezdce, kteří hledají nevšední design a dokáží ocenit skvělý poměr ceny a výkonu. Model TRK 502 tak nabízí duši cestovatele, skvělé jízdní vlastnosti, solidní zpracování, možnosti řídit jej od 18 let a rozhodně vám neudělá takový průvan v kasičce jako konkurence. Více v našem testu.

VÍCE