Jarní cena Brna & International sidecar trophy 2023
silnice

Tradiční první jarní podnik na brněnském auto moto dromu se uskutečnil letos o předposledním dubnovém víkendu. Opět se zde uskutečnily závody pod patronací Českomoravské asociace motocyklového sportu (CAMS) a nově se letos k podniku připojil i divácky velmi populární mezinárodní šampionát sidecar. Šampionát CAMS vždy nabízí velmi široké pole jezdců a kategorií, letos to bylo 300 jezdců ze 14 zemí, rozřazených do 16 kategorií.

VÍCE
Accolade Smrz Racing BGR vstoupil skvěle do sezóny
silnice

Tým Accolade Smrz Racing BGR vstoupil do letošní sezóny kategorie World Supersport 300 tím nejlepším možným způsobem. Španělský jezdec českého týmu, José Luis Perez Gonzalez, předvedl skvělý výkon i v nedělním druhém závodě, kde po penalizaci soupeřů skončil těsně pod stupni vítězů (čtvrtý), i navzdory několika nešťastných kontaktů se soupeři, které ho připravily o šanci bojovat o vítězství v posledním kole.

VÍCE
Besední show v Hořicích - Salač, König, Vostatek, ...
silnice

Dostat k jednomu stolu čtyři elitní české motocyklové jezdce je skoro nemožné. Organizátorům akce „Historky z natáčení“ se to však povedlo. Besední show k výroční 60. ročníku závodu 300 zatáček Gustava Havla se zúčastní Filip Salač, Oliver König, Karel Hanika nebo Ondřej Vostatek. A zpovídat je bude Joska Kubíček, Kamil Holán nebo Olga Lounová. Nevšední a vzácná událost se uskuteční v úterý 18. dubna od 18:00 v biografu Na Špici v Hořicích. Více informací je na Museumcrr.cz.

VÍCE
Moto sezóna se blíží! 6 tipů, jak si užít a přežít 1. jízdu po zimě
silnice

Jaro je konečně tady a s ním pomyslně začíná i letošní moto sezóna. Vyšší teploty, více slunečního svitu a jaro, které je cítit ve vzduchu! Přesně to každoročně na silnice přiláká motorkáře, kteří po zimním spánku opět své stroje, nejrůznějších značek a kubatur, probouzí k životu, aby si po půl roce mohli užít jízdu v jedné stopě! Nekonečná porce svobody, volnosti, zábavy i lehkého adrenalinu, odplavení stresu, vypnutí a vyčištění hlavy. Co víc si přát? I přes nepopsatelné benefity jsou však motorkáři stále jednou z nejohroženějších skupin účastníků silničního provozu. Nakonec, jen loni jich na našich silnicích zemřelo 80, což tvoří 17 % obětí všech dopravních nehod.

VÍCE
Vostatek musí odložit start sezóny
silnice

Po absolvování zimní a jarní přípravy, která vyvrcholila oficiálními testy v Jerezu, bylo jasně vidět, že je Ondřej, společně s týmem New2project, perfektně připravený společně usilovat o španělský titul. Bohužel situace se českému jezdci zkomplikovala, protože ze zdravotních důvodů nemůže nastoupit do úvodního podniku sezony španělského šampionátu.

VÍCE
Petr Najman testoval novou R6 v Rijece
silnice

Petr Najman využil předsezónního času pro testování a vyrazil do chorvatské Rijeky, kde strávil čtyři dny v sedle závodního stroje. A jak se ukázalo, přestup na novou Yamahu YZF R6 mu sedl dobře. Motorka mu vyhovuje svou ergonomií, podvozkem, brzdami i motorem, což jsou dobré vyhlídky pro start sezóny. V Rijece si vyzkoušel prakticky všechny podmínky, když první dva dny bylo sucho a poté pršelo. Petra stále limituje ruka, kterou si zranil loni při závodě v Imatře, nicméně je vidět neustálý progres, a to potvrdil i na motorce.

VÍCE
Vostatek s novým týmem v zádech mezi nejrychlejšími
silnice

Minulý víkend vyrazil reprezentant České republiky Ondřej Vostatek znovu do Španělska, kde absolvoval privátní testování a v Jerezu i oficiální testy mistrovství Španělska supersportů. Poprvé v sezóně se tak sešel společně s týmem New2project, se kterým pojede celý šampionát. V obou dnech oficiálního testování se českému závodníkovi velmi dařilo. Od počátku testování patřil Ondra k nejrychlejším, když v prvním dni vyhrál oba tréninky. Stejně dobrý výkon podal i ve druhém dni.

VÍCE
Petr Najman před sezónou 2023
silnice

Petr Najman pro letošní road racingovou sezónu navázal nové spolupráce a také vyměnil stroj. Letos ho uvidíme v barvách týmu FESTA and LASERSCANNING EUROPE na motocyklu Yamaha.

VÍCE
FIM MiniGP Alpe Adria Series 2023
silnice

V tomto roce se uskuteční již třetí ročník světového šampionátu silničních motocyklů pro jezdce od 10 let v disciplíně MiniGP. Finále se vždy koná v rámci poslední Velké ceny MotoGP ve Valencii. Mezi finalisty se probojují ti nejlepší z národních soutěží. I letos se tak koná seriál FIM MiniGP pod hlavičkou Alpe Adria Motorcycle Union (AAMU), ve které má velmi aktivní zastoupení Autoklub České republiky. U nás se FIM MiniGP pojede dokonce dvakrát, v Chebu a v Třinci.

VÍCE
Ondřej Vostatek se vrací do Španělska
silnice

Český talentovaný jezdec Ondřej Vostatek, který se stal v roce 2022 stálým účastníkem mistrovství světa Supersportů, se bohužel v letošním světovém šampionátu neobjeví. Stane se účastníkem mistrovství Španělska ESBK, kde bude závodit s českým týmem New2 Project opět v kategorii Supersportů. Přípravu proto zahájí na španělských okruzích v Almérii, Cartageně a ve Valencii začátkem února.

VÍCE