Jezdci týmu Jakuba Smrže absolvovali první závod
silnice

První závodní víkend prestižní světové kategorie World Supersport 300 ve španělské Barceloně je za námi. Závody nabídly jako vždy fantastickou podívanou a spoustu dramatických okamžiků. Dvojice českobudějovického týmu Accolade Smrz Racing BGR, rookie Filip Novotný a Chris Clark čelili velké konkurenci z řad zkušených jezdců ve snaze zjískat co nejvíce poznatků a zkušeností pro zbytek sezóny. Filip zajel své nejrychlejší kolo celého víkendu ve druhém závodě a skončil na 24. pozici. Chris Clark z USA skončil 30. Další podnik mistrovství světa se koná v holandském Assenu 19.-21. dubna.

VÍCE
Filip Salač se rozhodl založit tým pro podporu juniorů
silnice

Filip Salač přichází s velice pěkným projektem. Cílem je vytvořit tým a následně i jezdeckou akademii pro podporu našich mladých závodníků a pomoci jim se dostat až do světového šampionátu.

VÍCE
Smrz Racing vsadí na dva mladé talenty
silnice

Po fantastické sezóně 2023, která se zapsala do historie tuzemského motosportu - českobudějovický tým Accolade Smrz Racing BGR získal zásluhou španělského jezdce José Luis Perez Gonzaleze titul vícemistra světa v kategorii World Supersport 300 – se tým Jakuba Smrže rozhodl dát šanci dvěma mladým jezdcům. Jedním z nich je také česká naděje Filip Novotný. Teprve šestnáctiletého rodáka z Brna, který v roce 2023 vybojoval pódium v Northern Talent Cupu, tak v příští sezóně čeká debut v mistrovství světa. Jeho týmovým kolegou bude Chris Clark z USA, který v barvách týmu Accolade Smrz Racing BGR startoval již koncem letošní sezóny.

VÍCE
Ladislav Veverka se zúčastnil finálového FIM MiniGP World Series
silnice

V dňoch 21.-23. novembra sa vo Valencii uskutočnilo finálové podujatie FIM MiniGP World Series, do ktorého sa prebojovali mladí motocykloví pretekári z celého sveta. Slovensko reprezentoval Ladislav Veverka, ktorý na mieste oslávil svoje šestnáste narodeniny. Veverka si účasť do Valencii vybojoval v seriáli FIM MiniGP Alpe Adria Series.

VÍCE
Vostatek pokračuje v týmu PTR Triumph Racing i v roce 2024
silnice

Tým PTR Triumph Racing odhaluje částečně obnovenou sestavu jezdců pro Mistrovství světa Supersport 2024, když si Ondřej Vostatek udržuje své místo v týmu a nově se k němu připojuje nový jezdec Tom Booth-Amos. Booth-Amos se posadí na motocykl Triumph Street Triple 765 RS po úspěšných společných kampaních v britské a světové sérii Supersport v roce 2023, kdy britský jezdec skončil celkově druhý v domácí sérii ve Velké Británii se sedmi vítězstvími, s nejlepším výsledkem šestého místa na světové scéně a zároveň vyhrál mistrovství World Supersport Challenge.

VÍCE
Na Masarykově okruhu se opět pojede o rekord
silnice

Na Masarykův okruh se po několikaleté odmlce vrací populární akce Motorekord. Vyznavači jedné stopy mají možnost zapojit se do unikátního pokusu o rekord. Organizátoři zvou v sobotu 23. září všechny motorkáře na hromadnou jízdu po závodní dráze Automotodromu Brno.

VÍCE
Společnost SHAKAI koupila Masarykův okruh!
silnice

Areál Masarykova okruhu včetně závodní dráhy, polygonu a hotelu GRID převzal nový majitel. Společnost SHAKAI podnikatele a investora Karla Hubáčka počítá se zachováním současných aktivit v areálu a s jeho dalším rozvojem. Karel Hubáček areál včetně pozemků koupil od společnosti A.B.R. HOLDING a.s. a Karla Abrahama, který areál ovládal od roku 2005. Výši transakce podnikatelé nezveřejnili.

VÍCE
Smrž Racing byl v Mostě na bedně
silnice

Tým Accolade Smrz Racing BGR slaví obrovský úspěch. Po dramatickém souboji se José Luis Perez Gonzalezovi podařilo vybojovat třetí místo a vedení v šampionátu v posledním kole druhého závodu kategorie World Supersport 300 v Mostě. Start závodu byl nejprve odložen z důvodu nepříznivého počasí a zkrácen na pouhých 8 kol. Po startu z prvního místa se španělský jezdec českobudějovického týmu držel v čelní skupince a kontroloval situaci, jelikož se závod jel na vodě. V samotném závěru předvedl dech beroucí souboj se dvěma soupeři a dojel si pro své historicky první umístění na stupních vítězů v této světové kategorii. Historicky první bednu tak slaví také tým Jakuba Smrže, a to na domácí půdě před zraky českých fanoušků. Maxim Repák při svém debutu také slaví úspěch. Ve druhém závodě skončil opět třináctý.

VÍCE
Alpe Adria Brno 2023 - foto Lukáš Trtílek
silnice

O třetím červencovém víkendu opět zavítal na brněnský automotodrom mezinárodní šampionát Alpe Adria, ve kterém závodí motocyklisté z 21 zemí světa. Tentokrát se událost konala v tropických teplotách, což přidalo jezdcům další výzvu do již tak fyzicky náročných soubojů na trati. Kromě profesionálních jezdců se na Automotodromu v Brně objevili také talentovaní mladí jezdci, a dokonce i mladé jezdkyně, pro které byla vypsána speciální kategorie Womens SSP300.

VÍCE
Oliver König pózoval pro časopis Playboy
silnice

Oliver König je v současnosti považován za jednoho z nejtalentovanějších motocyklových závodníků nové generace v České republice a je jediným českým zástupcem v královské kubatuře Mistrovství světa Superbiků – WSBK. Karolína Holcová je modelka a finalistka castingu Hledáme Playmate 2022. Karolína a Oliver nafotili pro Playboy odvážné snímky.

VÍCE