Zuda a Gurecký mají za sebou závody španělské školy Cuna de Campeones
silnice

Štěpán Zuda a Jakub Gurecký se letos účastní kompletní sezóny španělské motocyklové školy Cuna de Campeones. Na závěr je navíc čekají dva víkendy za sebou a jak hodnotí ten v Navaře?

VÍCE
Martin Horký vítězem závodu IBHR v Magny-Cours
silnice

Český jezdec Martin Horký zvítězil na francouzském okruhu Magny-Cours v nedělním závodě seriálu International Bridgestone Handy Race. Tento seriál pro handicapované jezdce se jede během vybraných podniků světového šampionátu WSBK a MotoGP. Díky vítězství ve Francii skončil náš závodník v této sérii celkově třetí.

VÍCE
Karel Hanika vyhrál třídu Superbike
silnice

Na mosteckém autodromu se uzavřela letošní sezóna středoevropské série Alpe Adria v závodech silničních motocyklů na okruzích. Už v sobotním prvním závodě si v elitní třídě Superbike zajistil titul náš Karel Hanika na motocyklu BMW. Vydařený víkend mu přinesl také mistrovský titul v domácím mistrovství.

VÍCE
Saša Pelikánová se vrací po letní pauze
silnice

Česká motocyklová závodnice Alexandra Pelikánová se po takřka dvouměsíční letní přestávce vrací do světového šampionátu Supersport 300 a o nadcházejícím víkendu se představí v portugalském Portimau. Devatenáctiletá rodačka z Brna využila pauzu mezi jednotlivými závodními víkendy k fyzickému tréninku i testování v sedle závodního motocyklu.

VÍCE
Přírodní okruhy ukončí sezónu v Branné
silnice

Poslední závody letošní sezóny na přírodních okruzích se odjedou o víkendu v Branné na Kolštejnském okruhu. Zde se pojedou závody přeboru ČR SZM jízd pravidelnosti historických závodních motocyklů.

VÍCE
Bezpečnostní komise AČR řešila incident v Hořicích
silnice

Během letošního ročníku České Tourist Trophy a závodů IRRC v Hořicích v Podkrkonoší došlo k incidentu, kdy na uzavřenou závodní trať přes veškerou činnost a důrazné pokyny pořadatelské služby vjelo neoprávněné osobní vozidlo. Případem se minulý týden zabývala bezpečnostní komise SZM Autoklubu České republiky na mimořádném zasedání. Byla přijata opatření do budoucna.

VÍCE
V Hořicích se konal 27. ročník české Tourist Trophy
silnice

Závody v Hořicích mají dlouholetou tradici a po květnových 300 zatáčkách Gustava Havla se o uplynulém víkendu odjel 27. ročník české Tourist Trophy. Při ní se zároveň odjely závody mezinárodního road racingového šampionátu.

VÍCE
Miloslav Hřava pojede v závěru sezóny ve WorldSSP 300
silnice

Miloslav Hřava rozšíří ACCR Czech Talent Team - Willi Race na konci letošní sezóny v mistrovství světa Superbiků ve třídě Supersport 300, kdy se představí při závodech v Portimãu a Magny-Cours.

VÍCE
MMČR na přírodních okruzích skončilo, přebor ČR vyrazí o víkendu do Hořic
silnice

Letošní sezóna mezinárodního mistrovství české republiky silničních závodů motocyklů na přírodních okruzích skončila pro většinu tříd na začátku července v Těrlicku, nicméně závodů na přírodních tratích je mnohem více. O nadcházejícím víkendu se můžeme těšit na Českou Tourist Trophy v Hořicích, kde se kromě přeboru ČR zároveň představí evropská špička ze šampionátu IRRC.

VÍCE
Úspěšný víkend na Oscherslebenu pro ACCR Czech Talent Team - Willi Race
silnice

V pauze mezi návody mistrovství světa se jezdci ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race zúčastnili závodů mezinárodního šampionátu Alpe Adria na Oscherslebenu, při kterém se zároveň jelo další kolo MMČR SZM na závodních okruzích.

VÍCE