DEFINICE SPORTU – Jakub Kornfeil
silnice

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil napsal motivační, poučnou a inspirativní knihu /DEFINICE SPORTU/, která popisuje kariérní růst nejúspěšnějšího českého motocyklového jezdce v kategorii Moto3. Rozklíčování samotného úspěchu a dlouhé cesty paddockem mistrovství světa. Předávání nasbíraných zkušeností je hlavním tématem knihy. Má 210 stran a vyjde v pevné vazbě V8.

VÍCE
Ondřej Vostatek je novým vicemistrem Evropy
silnice

20. – 21. listopadu 2021 ukončil ve Valencii sezónu sedmnáctiletý český jezdec Ondřej Vostatek. V šampionátu FIM CEV Repsol v kategorii Superstock 600 vybojoval celkem šestkrát pódiové umístění a s celkovým počtem 157 bodů se stal vicemistrem Evropy.

VÍCE
Tadeáš Benáček skončil osmý na FIM MiniGP World Series
silnice

Jediného zástupce měla Česká republika ve finále FIM MiniGP World Series. Tadeáš Benáček startoval ve Valencii v celosvětové konkurenci nejlepších mladých závodníku této kategorie. Člen Brno Circuit Junior Racing Teamu si připsal velký úspěch, když vybojoval konečné osmé místo.

VÍCE
R7 Series 2022
silnice

Společnost Yamaha Motor Europe s radostí pro rok 2022 oznamuje jedinečnou závodní akci, které bude určen pro nový supersport Yamaha R7. Yamaha R7 Series European SuperFinale se uskuteční během jednoho z finálových kol mistrovství světa FIM Superbike 2022. Představí se na něm 36 nejlepších jezdců z národních pohárů R7 Cup, jež organizují pobočky společnosti Yamaha z celé Evropy.

VÍCE
Velká cena Bohumila Staši 2021 - foto Lukáš Trtílek
silnice

Již tradiční Podzimní Velká cena na Masarykově okruhu v Brně se letos jela na počest našeho vynikajícího motocyklového závodníka minulosti, Bohumila Staši. Diváci se mohli těšit na nepřeberné množství závodů různých kategorií šampionátu Českomoravské asociace motocyklového sportu CAMS. Součástí závodu byly třídy Supermono a kategorie 400SSP, třídy Klasik o objemu do 175, 250, 350, 500 a do 750 cc, třídy do 125 Grand prix a 125 Sport Production, kategorie Moto3, společný závod kategorií TWIN, STOCK 300 a 250 Sport Production a v neposlední řadě závod královské kategorie nad 600 cc.

VÍCE
Čechům se v Mostě dařilo!
silnice

Skvělý úspěch pro český TME Racing a podium pro Haniku. Finálový závod mistrovství světa vytrvalostních motocyklů v Mostě rozhodl i o vítězi celé série. Novým mistrem světa Endurance World Championship je tým Yoshimura Sert Motul.

VÍCE
Smolná Velká cena Bohumila Staši pro Petra Najmana
silnice

Petr Najman se po ukončení sezóny v šampionátu IRRC rozhodl zúčastnit závodů Velké ceny Bohumila Staši v Brně. Závodní víkend pro Petra skončil sice dvěma výhrami, nicméně odjel dost potlučený po velkém pádu.

VÍCE
Salač v Mostě bude závodit!
silnice

Ošklivým pádem ukončil své působení v nedělní Red Bull Grand Prix of The Americas český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filip Salač. Přivodil tak mnoho vrásek fanouškům českého motocyklového sportu, kteří se těší na Endurance World Championship do Mostu. Filip je naštěstí v pořádku a o víkendu bude startovat.

VÍCE
Sedmá zatáčka na brněnském okruhu nese jméno Bohumila Staši
silnice

Zatáčka Bohumila Staši. Název, který odteď mohou používat všichni fanoušci motoristického sportu, kteří budou popisovat dění na závodní dráze Masarykova okruhu. Sedmá zatáčka byla dnes slavnostně pojmenována po jednom z největších československých závodníků historie.

VÍCE
Na Velké ceně Bohumila Staši se představí tuzemská elita
silnice

Šampionát silničních motocyklů Českomoravské asociace motocyklového sportu má na Masarykově okruhu velkou tradici, ale letos budou jezdci poprvé soupeřit o poháry Velké ceny Bohumila Staši. Nový název odkazuje na legendu československého motoristického sportu, na jehož počest bude o víkendu pojmenována jedna ze zatáček Masarykova okruhu.

VÍCE