Ondřej Vostatek se vrací do Španělska
silnice

Český talentovaný jezdec Ondřej Vostatek, který se stal v roce 2022 stálým účastníkem mistrovství světa Supersportů, se bohužel v letošním světovém šampionátu neobjeví. Stane se účastníkem mistrovství Španělska ESBK, kde bude závodit s českým týmem New2 Project opět v kategorii Supersportů. Přípravu proto zahájí na španělských okruzích v Almérii, Cartageně a ve Valencii začátkem února.

VÍCE
Další fáze úprav Autodromu Most
silnice

Začátkem ledna odstartovala další fáze úprav dráhy Autodromu Most, která má dále posílit bezpečnost i komfort závodní dráhy, na níž se letos bude už třetím rokem konat mistrovství světa superbiků (28-30/07/23) a řada dalších nejen sportovních podniků.

VÍCE
YAMAHA VALENTINA ROSSIHO - build-up kolekce od De Agostini!
silnice

Sestavte si model legendární Yamahy YZR-M1 v měřítku 1:4, na níž Valentino Rossi bodoval na Mistrovství světa MotoGP v roce 2016! Díky nejnovější kolekci nakladatelství De Agostini pocítíte vzrušení z motocyklových závodů! Krok za krokem a díl za dílem si můžete sestavit tento ikonický model.

VÍCE
Accolade Smrz Racing po víkendu v Portimau
silnice

Český tým Accolade Smrz Racing absolvoval se svými svěřenci další závod MS World Supersport 300 v Portimau. Po perfektním začátku víkendu se José Luis Perez Gonzalez nemohl vyhnout kolizi v závodě. Yeray Saiz Marquez po restartu vybojoval své nejlepší umístění. V neděli Yeray Saiz Marquez bojoval ve druhém závodě s přední skupinkou a skončil dvanáctý. José Luis Perez Gonzalez do závodu nenastoupil po sobotním pádu.

VÍCE
König se Salačem řádili na pražské Markétě
silnice

Dunivý zvuk, létající kousky hlíny a hlavně samé vtípky. Takhle to vypadalo na tréninku flattracku na pražské Markétě, kam dorazili Oliver König a Filip Salač. A to pod dohledem Ervína Krajčoviče, který se účastní mistrovství světa ve flattracku. „Moc mě to baví, je to ideální příprava na závody, protože se při tom učím citu se zadním kolem a projíždění smykem,“ pochvaloval si König, kterého čeká o víkendu pokračování MS superbiků v Katalánsku, konkrétně v Barceloně.

VÍCE
Největším Vostatkovým soupeřem byla technika
silnice

Po srpnové přestávce se 9. září 2022 přesunulo Mistrovství světa Superbiků do francouzského Magny-Cours. Francouzskou trať si poprvé vyzkoušel i český jezdec Ondřej Vostatek, který je stálým účastníkem v kategorii Supersport 600. Dokázal se rychle adaptovat na novou trať a vyrovnat se s proměnlivým počasím, ale tentokrát mu technické problémy znemožnily bojovat o další cenné body. Oba závody dokončil na dvacátém třetím a dvaadvacátém místě.

VÍCE
Petr Svoboda skončil nakonec sedmý
silnice

Napínavý druhý závod kategorie World Supersport 300 v Magny Cours připoutal diváky k sedačce od samotného začátku. Obzvláště pak fanoušky českobudějovického týmu Accolade Smrz Racing a jejich Petra Svobody, který ve Francii opět startoval na divokou kartu, a bojoval o pódiové umístění až do samotného závěru. Po startu ze 17. místa nakonec projel cílem sedmý. „Bedna“ mu unikla jen o vlásek. José Luis Perez Gonzalez měl opět smůlu v prvním kole. Podařilo se mu však dotáhnout čelní skupinku a vybojovat další světové body za 12. pozici. Rookie Yeray Saiz Marquez dnes skončil 22.

VÍCE
Na Juránka čeká závěrečný závod šampionátu juniorů
silnice

Talentovaný jezdec z Prahy Filip Juránek má před sezonou poslední závody Yamaha R3 BluCru Cupu. A to ve francouzském Magny Cours při mistrovství světa superbiků. „Moc se těším, protože v Mostě jsem nemohl závodit kvůli zdravotním problémům,“ připomenul jezdec z týmu Movisio Racing. Cílem je navázat na Itálii, kde skončil na stupních vítězů.

VÍCE
Holíčsky zámocký okruh 2022
silnice

V sobotu 20. augusta 2022 sa v Holíči uskutoční 12. ročník motocyklových pretekov seriálu MM SR vintage regularity, Ducati Slovakia cupu a Babetta Cupu. Podujatie je taktiež podujatím Európskeho pohára Vintage Regularity.

VÍCE
Zemřel Jiří Mrkývka nejstarší
silnice

V neděli 14. srpna 2022, jen několik dní po 71. narozeninách, odešel motocyklový závodník Jiří Mrkývka nejstarší po krátké a těžké nemoci do motorkářského nebe.

VÍCE