Miloslav Hřava pojede v závěru sezóny ve WorldSSP 300
silnice

Miloslav Hřava rozšíří ACCR Czech Talent Team - Willi Race na konci letošní sezóny v mistrovství světa Superbiků ve třídě Supersport 300, kdy se představí při závodech v Portimãu a Magny-Cours.

VÍCE
MMČR na přírodních okruzích skončilo, přebor ČR vyrazí o víkendu do Hořic
silnice

Letošní sezóna mezinárodního mistrovství české republiky silničních závodů motocyklů na přírodních okruzích skončila pro většinu tříd na začátku července v Těrlicku, nicméně závodů na přírodních tratích je mnohem více. O nadcházejícím víkendu se můžeme těšit na Českou Tourist Trophy v Hořicích, kde se kromě přeboru ČR zároveň představí evropská špička ze šampionátu IRRC.

VÍCE
Úspěšný víkend na Oscherslebenu pro ACCR Czech Talent Team - Willi Race
silnice

V pauze mezi návody mistrovství světa se jezdci ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race zúčastnili závodů mezinárodního šampionátu Alpe Adria na Oscherslebenu, při kterém se zároveň jelo další kolo MMČR SZM na závodních okruzích.

VÍCE
Přírodní okruhy nově pod dohledem bezpečnostní komise
silnice

Závody silničních motocyklů na přírodních okruzích budou pod dohledem nově zřízené bezpečnostní komise. Pro každý okruh bude v intencích bezpečnostního manuálu zpracován konkrétní bezpečnostní plán. Jeho dodržování budou před i během závodu kontrolovat členové bezpečnostní komise.

VÍCE
36. ročník závodů Havířovský Zlatý kahanec
silnice

Mezinárodního mistrovství České republiky silničních závodních motocyklů na přírodních okruzích o nadcházejícím pokračuje 36. ročníkem závodů Havířovský Zlatý kahanec, který se jede na těrlickém okruhu.

VÍCE
Pozvánka na 11. závod motocyklů na okruhu FRANTIŠKA BARTOŠE v Ostravě
silnice

O následujícím víkendu 29. – 30. 6. 2019 se koná Mezinárodní silniční závod motocyklů na okruhu FRANTIŠKA BARTOŠE v Ostravě - Radvanicích.

VÍCE
Pierre Coppa v závodě 300 zatáček Gustava Havla na bedně
silnice

Tým Motor Village 69 nastoupil do 57. ročníku legendárního závodu 300 zatáček Gustava Havla opět s Pierrem Coppou. Pro tohoto závodníka to byl již pátý start na zdejší trati. Po smolném výpadku při posledním startu v roce 2016 si zde letos překonal své maximum. Tím byl doposud silný příběh z ročníku předešlého, kdy po pádu a zlomenině klíční kosti v sobotním programu, zaznamenal tento sympatický Ital s českými kořeny čtvrté místo v nedělním závodě. Letošní závod startoval za téměř ideálního počasí.

VÍCE
Jarní cena Brna 2019 - česká motocyklová špička a sidecary
silnice

O první body tuzemského šampionátu silničních motocyklů na přírodních okruzích budou motocykloví závodníci soupeřit tento víkend 13. až 14. dubna na Masarykově okruhu v Brně. Jarní cena Brna nabídne vyjma 13 motocyklových závodních tříd i mezinárodní šampionát atraktivních sidecar.

VÍCE
Motocyklem roku 2019 se stal BMW R 1250 GS
silnice

Během motocyklového veletrhu Motosalon je vyhlašována také anketa Motocykl roku. Fanoušci a motocykloví příznivci mohli hlasovat online formou nebo přímo během veletrhu. V letošním roce si nejvíc prvenství zasloužila německá značka BMW.

VÍCE
PR: Kolekce VR46 k vidění na Motosalonu 2019 a zakoupení přes eshop
silnice

Fandíte čerstvému čtyřicátníkovi Valentino Rossi #46? Pak byste měli mít v šatníku něco z jeho originální kolekce VR46 2019, zvlášť jestli se chystáte na některý ze závodů MotoGP. Oblečení právě dorazilo do ČR a k vidění bude na jubilejním 10. ročníku Motosalonu Praha ve dnech 28. února - 3. března 2019.

VÍCE