První závod Northern Talent Cupu přivítá Novotného s Prokešem
silnice

Michal Prokeš a Filip Novotný před sebou mají první ostrý závodní víkend v Northern Talent Cupu. Závodníci Brno Circuit Junior Racing Teamu zahájí sezónu ve francouzském Le Mans, kde se juniorský šampionát koná současně se závody MotoGP.

VÍCE
Petr Najman zahájil sezónu IRRC v Hengelu
silnice

O uplynulém víkendu se naplno rozjela letošní sezóna šampionátu IRRC. Začalo se tradičním podnikem v holandském Hengelu. Petr Najman i přes potíže prokázal, že právem patří ke špičce třídy Supersport.

VÍCE
Petr Svoboda bojoval o pódium, jeho výkon zhatila penalizace
silnice

Druhý závod kategorie World Supersport 300 v Assenu byl jeden z nejnapínavějších v historii této kategorie. O vítězství bojovala početná skupinka až do samotného závěru včetně českého jezdce týmu Accolade Smrz Racing, Petra Svobody, který pouhých několik kol před cílem figuroval i na 3. pozici. Nakonec projel cílem osmý, pouze půl vteřiny za vítězem závodu. Poté však přišla rána od komisařů závodu v podání penalizce, která Svobodu posunula až na 17. pozici. Petr tak skončil i přes svůj fantastický výkon bez bodů. Yeray Saiz Marquez druhý závod dokončil na 18. pozici.

VÍCE
Slovenský tým Maco Racing vstupuje do MS Endurance
silnice

Počas veľkonočného víkendu štartuje seriál majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov FIM EWC na okruhu Bugatti v Le Mans vo Francúzsku. Na úvod sezóny tohtoročného seriálu endurance štartujúce tímy, medzi ktorými sa už po dvadsiaty-krát predstaví i slovenský tím MACO RACING, absolvujú v Le Mans tradičnú 24-hodinovku. Tento rok sa tu odjazdí už 45. ročník 24-hodinových vytrvalostných pretekov, tj. jubiluje Le Mans i náš Maco Racing tím.

VÍCE
Juránek získal úvodní dva body v R3 Cupu
silnice

Mladý motocyklový jezdec z Prahy má za sebou premiéru na evropském šampionátu juniorů Yamaha R3 Cup. Filip Juránek získal v Aragonu dva body za 14. místo. Druhý závod po kolizi se soupeřem nedokončil. Sedmnáctiletý jezdec se zároveň seznamoval s veškerými pravidly, absolvoval společné focení nebo brífink s promotéry z Dorny. „Byly to pro mě obrovsky poučné dny. Tohle už jsou pravé a profesionální závody a moc jsem si je užíval. Příště si chci posunout ještě výš,“ prohlásil Juránek z týmu Movisio Racing.

VÍCE
Petr Svoboda si z Aragonu odváží pět světových bodů
silnice

Druhý závod letošní sezóny kategorie World Supersport 300 odstartoval dnes odpoledne na okruhu Motorland Aragon. Závod skončil úspěchem pro český tým Accolade Smrz Racing a ziskem pěti světových bodů, o které se zasloužil Petr Svoboda. Český jezdec i po velkém pádu v ranním warm-upu zabojoval, a jen o vlásek mu uniklo umístění v Top10. Nakonec projel cílem 11. se ztrátou pouhých 4.6 vteřin na vítěze závodu. Se svým výkonem byl spokojený také nováček Yeray Saiz Marquez, který projel cílem devatenáctý.

VÍCE
Filip Juránek se zaměří na Yamaha R3 Cup s Movisio Racing
silnice

Po úspěšné loňské sezoně angažuje Movisio Racing dalšího nadějného závodníka. Nově bude za pražský motocyklový tým jezdit Filip Juránek. Sedmnáctiletý jezdec se bude účastnit evropského šampionátu juniorů Yamaha R3 Cup, který se pořádá na vybraných závodech při MS superbiků. Ukázat by se měl také na Alpe Adria Cupu. „Filip se může opřít o tým, za který v minulém roce závodil Oliver König. Právě do šampionátu Supersport 300 bychom ho rádi dostali. Věříme, že jde o dalšího velmi nadějného závodníka,“ prohlásil Miloš Čihák, zkušený manažer. Jako koordinátor celého projektu byl pověřen Joska Kubíček.

VÍCE
Junioři z si vyzkoušeli, jak náročné je ušít kombinézu
silnice

Členové Brno Circuit Junior Racing Teamu se včera zajeli podívat do dílen českého výrobce závodních kombinéz. Ve firmě PSí Hubík si převzali kombinézy na novou sezónu a zároveň si v rámci workshopu prošli celou výrobu. Firma ze Zlínska s více než třicetiletou tradicí podporuje motocyklové naděje z Masarykova okruhu dlouhodobě.

VÍCE
König, Salač a Vostatek nově členy OLYMP CSMV
silnice

Od 1. března 2022 se členy Oddělení moto OLYMP Centra sportu ministerstva vnitra stali motocykloví závodníci Filip Salač, Oliver König a Ondřej Vostatek. Přidávají se k současným devíti závodníkům ploché dráhy. Oddělení moto sídlí na plochodrážním stadionu Na Markétě, kde mají sportovci potřebné zázemí pro přípravu. Využívat mohou také špičkové vybavení tělesné, regenerační a fyzioterapeutické základny v areálu v pražské Stromovce, kde OLYMP CSMV sídlí.

VÍCE
Alpe Adria se vrací do Brna na Masarykův okruh
silnice

Do kalendáře letošní sezóny mezinárodního motocyklového šampionátu Alpe Adria přibyly další dva závody. Oba se pojedou na Masarykově okruhu v Brně v rámci Jarní ceny Brna a Velké ceny Bohumila Staši. Dohodli se na tom Automotodrom Brno, Motocyklová unie Alpe Adria, Autoklub České republiky, Road Racing Club a ČAMS.

VÍCE