König se Salačem řádili na pražské Markétě
silnice

Dunivý zvuk, létající kousky hlíny a hlavně samé vtípky. Takhle to vypadalo na tréninku flattracku na pražské Markétě, kam dorazili Oliver König a Filip Salač. A to pod dohledem Ervína Krajčoviče, který se účastní mistrovství světa ve flattracku. „Moc mě to baví, je to ideální příprava na závody, protože se při tom učím citu se zadním kolem a projíždění smykem,“ pochvaloval si König, kterého čeká o víkendu pokračování MS superbiků v Katalánsku, konkrétně v Barceloně.

VÍCE
Největším Vostatkovým soupeřem byla technika
silnice

Po srpnové přestávce se 9. září 2022 přesunulo Mistrovství světa Superbiků do francouzského Magny-Cours. Francouzskou trať si poprvé vyzkoušel i český jezdec Ondřej Vostatek, který je stálým účastníkem v kategorii Supersport 600. Dokázal se rychle adaptovat na novou trať a vyrovnat se s proměnlivým počasím, ale tentokrát mu technické problémy znemožnily bojovat o další cenné body. Oba závody dokončil na dvacátém třetím a dvaadvacátém místě.

VÍCE
Petr Svoboda skončil nakonec sedmý
silnice

Napínavý druhý závod kategorie World Supersport 300 v Magny Cours připoutal diváky k sedačce od samotného začátku. Obzvláště pak fanoušky českobudějovického týmu Accolade Smrz Racing a jejich Petra Svobody, který ve Francii opět startoval na divokou kartu, a bojoval o pódiové umístění až do samotného závěru. Po startu ze 17. místa nakonec projel cílem sedmý. „Bedna“ mu unikla jen o vlásek. José Luis Perez Gonzalez měl opět smůlu v prvním kole. Podařilo se mu však dotáhnout čelní skupinku a vybojovat další světové body za 12. pozici. Rookie Yeray Saiz Marquez dnes skončil 22.

VÍCE
Na Juránka čeká závěrečný závod šampionátu juniorů
silnice

Talentovaný jezdec z Prahy Filip Juránek má před sezonou poslední závody Yamaha R3 BluCru Cupu. A to ve francouzském Magny Cours při mistrovství světa superbiků. „Moc se těším, protože v Mostě jsem nemohl závodit kvůli zdravotním problémům,“ připomenul jezdec z týmu Movisio Racing. Cílem je navázat na Itálii, kde skončil na stupních vítězů.

VÍCE
Holíčsky zámocký okruh 2022
silnice

V sobotu 20. augusta 2022 sa v Holíči uskutoční 12. ročník motocyklových pretekov seriálu MM SR vintage regularity, Ducati Slovakia cupu a Babetta Cupu. Podujatie je taktiež podujatím Európskeho pohára Vintage Regularity.

VÍCE
Zemřel Jiří Mrkývka nejstarší
silnice

V neděli 14. srpna 2022, jen několik dní po 71. narozeninách, odešel motocyklový závodník Jiří Mrkývka nejstarší po krátké a těžké nemoci do motorkářského nebe.

VÍCE
Vostatek v Mostě bojoval o body
silnice

Ve dnech 29.-31. července 2022 v Mostě pokračovalo Mistrovství světa Superbiků, kde se mohl s českými fanoušky pozdravit i sedmnáctiletý český jezdec Ondřej Vostatek, který měl v loňském roce právě na tomto okruhu svojí světovou premiéru. Stálý a nejmladší jezdec v kategorii Supersport zajel svojí nejlepší kvalifikaci a vybojoval jedenáctou pozici na startu. V obou závodech pak bojoval o bodované příčky. V prvním závodě skončil těsně na jedenáctém místě a ve druhém závodě byl těsně šestnáctý.

VÍCE
Ondřej Vostatek skončil v Doningtonu těsně za body
silnice

O uplynulém víkendu pokračovalo Mistrovství světa Supersportů, český jezdec Ondřej Vostatek si poprvé v životě vyzkoušel okruh v anglickém Donington Parku. Na technicky náročné trati při své premiéře vybojoval v závodech 17. a 18. místo a zůstal těsně za bodovanými příčkami. Nyní se již těší na následující závody mistrovství, které se pojedou 29.-31. července 2022 v Mostě.

VÍCE
Flynn Kratochwil ovládl FIM MiniGP v Chebu
silnice

Třetí podnik českého šampionátu Miniracing Czech Republic a první závod světové série FIM MiniGP Alpe Adria Series přivítal o uplynulém víkendu okruh v Chebu. Závodní víkend započal už během pátečního odpoledne a po celou dobu konání zněl z ampliónů podél trati známý hlas Josky Kubíčka, který dodal závodům tu pravou mistrovskou atmosféru. Pro diváky i soutěžící byla přichystána ukázková jízda minibikové akademie, kde se představilo pět chlapců s jednou slečnou.

VÍCE
Závody IDM už o víkendu v Mostě!
silnice

Mezinárodní mistrovství Německa silničních motocyklů (IDM) míří do Mostu a během víkendu od 24. do 26. června 2022 je pro fanoušky motoristického sportu připravena pořádná porce vzrušení. Na jezdce v osmi třídách čeká devět levotočivých a 12 pravotočivých zatáček na 4,21 km dlouhé závodní trati Autodromu Most. Má Florian Alt v nejvyšší třídě IDM Superbike šanci snížit bodový náskok velkého favorita na titul Markuse Reiterbergera?

VÍCE