Omezení provozu na brněnském okruhu
silnice

Automotodrom Brno dnes zveřejnil informaci o zrušení některých závodů a omezení provozu automotdromu z důvodu šířícího se koronaviru. Týká se to také oblíbené Jarní ceny Brna.

VÍCE
YAMAHA PEMM CZ: Velký týdenní výprodej MOTO HELEM!
silnice

Mít pořádnou helmu při jízdě na motorce je základ! Bez ní se prostě nikdo neobejde. A protože začátek sezóny pomalu klepe na dveře, přinášíme vám nabídku slevy na moto helmy YAMAHA centra - PEMM Brno s.r.o.! Akce se vztahuje na všechny skladové modely značek IXS, Shark a Shoei zakoupené od 25. do 29. 2. 2020.

VÍCE
Jakub Smrž zvolen viceprezidentem AAMU
silnice

V pátek 7. února uspořádal Autoklub ČR ve svém klubovém domě mimořádné valné shromáždění Alpe Adria Motorcycle Union (AAMU). Důvodem tohoto setkání byla situace, kdy na prosincovém řádném valném shromáždění AAMU byl odvolán dosavadní prezident, a nedošlo ke zvolení nového vedení unie šesti národních federací.

VÍCE
Gurecký a Kocourek v roce 2020 v šampionátu Northern Talent Cup
silnice

Brno – Hned dvojice členů juniorského závodního týmu Automotodromu Brno uspěla s přihláškou do nového mezinárodního šampionátu Northern Talent Cup. Jakub Gurecký a Jonáš Kocourek budou v následující sezóně závodit s nejnadanějšími mladými závodníky ze severní a střední Evropy.

VÍCE
Karel Hanika byl součástí vítězného týmu osmihodinovky
silnice

Tým YART Yamaha bral vítězství ve druhém podniku před druhým týmem Honda Asia-Dream Racing with Showa a před třetím BMW Motorrad World Endurance. Osmihodinovce v Sepangu nepřálo počasí a pořadatelé byli nuceni zkrátit jeho délku. I přes zkrácení závodu byly závody velice napínavé.

VÍCE
Ondřej Ježek zazářil v Sepangu
silnice

Český závodník Ondřej Ježek v barvách týmu ERC Endurance v Sepangu úspěšně naskočil do druhého závodu MS vytrvalostních motocyklových závodů EWC. Společnost mu během malajské 8hodinovky dělali zkušení týmoví kolegové Louis Rossi a Randy De Puniet. A Ondřej zvládl svůj první start v novém dresu naprosto s přehledem, když svým perfektním výkonem pomohl týmu dostat se do TOP 10.

VÍCE
Ondřej Ježek na Ducati ve vytrvalostním MS motocyklů
silnice

Ondřej Ježek se vrací do světa vytrvalostních motocyklových závodů a od 14. prosince se stane posilou týmu ERC Endurance Ducati v rámci 8hodinovky v Sepangu v Malajsii. „První závod sezóny jsem vynechal, protože jsem ještě neměl dořešené angažmá, ale od října mám podepsanou smlouvu a moc se těším na týmovou spolupráci a na své kolegy Louise Rossiho a Randy De Punieta,“ říká Ondra Ježek. Radost má také z čerstvé novinky. Jeho tým po prvním závodě aktuální sezóny FIM EWC 2019/2020 změní značku motocyklu a nově pojede na stoji Ducati s tovární podporou.

VÍCE
Zuda a Gurecký mají za sebou závody španělské školy Cuna de Campeones
silnice

Štěpán Zuda a Jakub Gurecký se letos účastní kompletní sezóny španělské motocyklové školy Cuna de Campeones. Na závěr je navíc čekají dva víkendy za sebou a jak hodnotí ten v Navaře?

VÍCE
Martin Horký vítězem závodu IBHR v Magny-Cours
silnice

Český jezdec Martin Horký zvítězil na francouzském okruhu Magny-Cours v nedělním závodě seriálu International Bridgestone Handy Race. Tento seriál pro handicapované jezdce se jede během vybraných podniků světového šampionátu WSBK a MotoGP. Díky vítězství ve Francii skončil náš závodník v této sérii celkově třetí.

VÍCE
Karel Hanika vyhrál třídu Superbike
silnice

Na mosteckém autodromu se uzavřela letošní sezóna středoevropské série Alpe Adria v závodech silničních motocyklů na okruzích. Už v sobotním prvním závodě si v elitní třídě Superbike zajistil titul náš Karel Hanika na motocyklu BMW. Vydařený víkend mu přinesl také mistrovský titul v domácím mistrovství.

VÍCE