Petr Najman celkově třetí v Supersportech IRRC
silnice

Petr Najman může být náležitě hrdý na to, co letos s týmem dokázali. Jako nováček nastoupil do závodů IRRC ve třídě Supersport a dal o sobě náležitě vědět. Sezónu ukončil na celkovém skvělém třetím místě.

VÍCE
Potvrzeno! Jakub Gurecký pojede v Red Bull Rookies Cupu
silnice

Česká republika bude mít svého zástupce v Red Bull Rookies Cupu. Do startovní listiny pro rok 2022 se dle očekávání dostal Jakub Gurecký, který v letošní sezóně suverénně vyhrál šampionát Northern Talent Cup. Jezdec Brno Circuit Junior Racing Teamu bude jediným českým jezdcem mezi mládežnickou motocyklovou elitou.

VÍCE
Northern Talent Cup suverénním způsobem ovládl Jakub Gurecký
silnice

Northern Talent Cup suverénním způsobem ovládl Jakub Gurecký. Jezdec Brno Circuit Junior Racing Teamu si v šampionátu připsal 232 bodů a 10 pódiových umístění, z toho pět vítězství. Díky tomu slaví zisk mistrovského titulu v silné mezinárodní konkurenci. Zároveň si zajistil účast v populárním a uznávaném Red Bull Rookies Cupu!

VÍCE
Petr Najman hvězdou hořických zatáček
silnice

Přišel jsem, viděl jsem, zvítězil jsem, tak by se dal označit závodní víkend letošního 58. ročníku 300 zatáček Gustava Havla v podání Petra Najmana, který ohromil soupeře a fanoušky svými bezkonkurenčními třemi výhrami.

VÍCE
Dva body chybí Gureckému k zisku titulu
silnice

Dalšími dvěma závody pokračoval Northern Talent Cup. Z nizozemského Assenu si důležité body odváží oba členové Brno Circuit Junior Racing Teamu. Zatímco Jonáš Kocourek se v celkovém hodnocení stále drží na čtvrtém místě, Jakub Gurecký se na pouhé dva body přiblížil stoprocentní jistotě, že šampionát vyhraje.

VÍCE
Pódium, ale i pád. Závody IRRC v Chimay nedopadly pro Petra Najmana dle představ.
silnice

Konec července každoročně patří závodům IRRC v belgickém Chimay, kde šlo o start letošní sezóny IRRC. Do ní naskočil také český závodník Petr Najman, který ve velké konkurenci v obou závodech bojoval o vítězství.

VÍCE
POCTA LEGENDĚ: Na podzim se na Masarykově okruhu pojedou závody nesoucí název po Bohumilu Stašovi
silnice

Brno – Na Automotodrom Brno se na podzim vrátí Mistrovství a Přebor ČR na přírodních okruzích. Tradiční závodní podnik ponese jméno po velikánovi tuzemského motocyklového sportu. Velká cena Bohumila Staši se uskuteční 1. až 3. října 2021. Do závodu pod taktovkou Českomoravské asociace motocyklového sportu (CAMS) se mohou jezdci hlásit už nyní.

VÍCE
ME mini road racing se na Slovensku neuskuteční
silnice

Už počas nadchádzajúceho víkendu, 23.-25. 7. 2021, sa na Slovak Karting Centre malo uskutočniť podujatie Majstrovstiev Európy mini road racing. Žiaľ, pre nízky počet prihlásených pretekárov je podujatie zrušené!

VÍCE
 König vyhrál na Slovensku o parník!
silnice

Dojet do cíle s náskokem 30 vteřin je málo vídaná záležitost. A přesně takovou dominanci předvedl Oliver König hned dvakrát v poháru Alpe Adria na Slovensku, v rámci kterého se pořádá také domácí šampionát.

VÍCE
König v Chorvatsku vyhrál dva závody a nabral důležitá data
silnice

Lepší průběh víkendu si nemohl ani přát. Talentovaný motocyklový jezdec Oliver König vyhrál oba závody na chorvatském okruhu Grobnik v rámci šampionátu Alpe Adria. Ten se započítává také do domácího mezinárodního mistrovství. A König byl v kategorii Supersport 300 bodově stoprocentní, konkurenci významně drtil. „Na motorce jsem se cítil dobře, vyzkoušeli jsme hodně věcí v nastavení. Nabral jsem skvělý pocit a mnoho užitečných dat. Jsem za to moc rád,“ mluvil spokojeně König, kterého čeká koncem července závod v Nizozemsku v rámci MS superbiků.

VÍCE