Mexická rally: Škoda získala první tři místa kategorie WRC2
auta

Pět týdnů po svém premiérovém vítězství v kategorii WRC2 na Švédské rally zvítězil nový vůz Škoda Fabia RS Rally2 v této kategorii také na první šotolinové soutěži, která je součástí FIA mistrovství světa v rally (WRC).

VÍCE
Samohýl Škoda Team míří s novým designem do Rakouska
auta

Už o tomto víkendu odstartuje letošní sezónu posádka Samohýl ŠKODA Teamu Adam Březík – Ondřej Krajča. Zúčastní se druhého závodu rakouského šampionátu – Rebenland Rallye s centrem v Leutschachu, nedaleko slovinských hranic. Na neznámé tratě vyrazí se startovním číslem 4. Samohýl ŠKODA Team zůstává pro sezónu 2023 věrný vozu Škoda Fabia R5, se kterým loni Adam s Ondřejem vybojovali řadu kvalitních výsledků (4. místo na Šumavě a 5. místa v Českém Krumlově a na Bohemii, vítězství v Power Stage na Barumce) a hlavně prvenství v Poháru 2 (sprintrally).

VÍCE
Valašská rally ValMez odkrývá další detaily
auta

Start KOWAX Valašské rally ValMez 2023 se neúprosně blíží. Jednačtyřicátý ročník populární valašsko-lašské soutěže se uskuteční ve dnech 31. března – 2. dubna 2023. V soutěžácké terminologii bude úvodním kláním seriálů FIA European Rally Trophy, Mistrovství ČR v rally a v rally historických automobilů. Zároveň se pojede jako druhý podnik FIA Central European Zone.

VÍCE
Na souboje v Octavia Cupu se nezapomíná
auta

V době, kdy už plně fungoval pohár Škoda Pick-Up Freestyle se pan Otakar Zenkl a Josef Paseka, Autospektrum 2000 Mariánské Lázně, začali věnovat projektu závodů Škoda Octavia Cup. V roce 1996 došlo na realizaci projektu pro pořádání závodů domácího okruhového závodění na vysoké úrovni. Díky identičnosti aut byl každý závod doprovázen vyrovnanými souboji a dravost pilotů dokazovala, že ani o desáté místo nemusí být lehké závodit. Několik škarohlídů z počátku seriál nekvitovalo, ale nakonec to byl právě tento seriál Škoda Octavia Cup, který nastartoval renesanci okruhového závodění a získal velkou prestiž.

VÍCE
TK Dominika Stříteského s Jiřím Hovorkou
auta

První mistrovská soutěž v rally se blíží mílovými kroky. Proto není divu, že známé posádky představují novinářům své plány na letošní sezónu. Dnes se na tiskové konferenci v Praze prezentovali loni třetí v prestižním českém šampionátu Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou. Dominik patří k mladým talentovaným jezdcům, který odjel zatím 43 soutěží včetně jedné na MS. Navigovat ho bude opět zkušený Jiří Hovorka, který odjel už 140 rally, z toho 2 jako MS.

VÍCE
Vyhlášení sezóny závodů do vrchu 2022
auta

První březnovou sobotu proběhlo v klubovém domě AČR školení jezdců a pořadatelů závodů automobilů do vrchu, na které navázalo slavnostní vyhlášení loňské sezóny. V přátelské atmosféře byli oceněni vítězové Mistrovství České republiky současných i historických vozidel a České trofeje.

VÍCE
Kalendář Hankook Carboniacup 2023
auta

Zimní spánek závodních automobilů pomalu dokončuje poslední fázi přípravy na novou sezónu. Na již 13. sezónu už se chystá i seriál okruhových závodů Carboniacup, který ovšem pro svoje příznivce připravil přes zimu novinku, a tím je získání nového hlavního partnera, kterým se stal výrobce pneumatik HANKOOK. Ten se tak stává pro rok 2023 nedílnou součástí názvu celého seriálu, který tak bude znít HANKOOK CARBONIA CUP 2023.

VÍCE
Výstava škodovek na Pankráci: závodní speciály i papežův enyaq
auta

V pondělí 6. března byla v pražském nákupním centru Arkády Pankrác zahájena unikátní výstava několika desítek vozů značky ŠKODA AUTO, mapující přes 120 let dlouhou historii výroby motocyklů a automobilů v Mladé Boleslavi. Úvodního setkání se zúčastnil i známý sběratel historických automobilů pan Ladislav Samohýl nebo rallyový závodník Emil Triner. Exponáty pak bude možné zhlédnout až do 26. března tohoto roku.

VÍCE
Zámek Svijany opanuje rally
auta

Ano, je to tak. Zámek Svijany ožije ve středu 8. března motorsportem. Posádka týmu Svijany Racing ve složení Lukáš Kubíček / Roman Linhart zde v live on-online přenosu od 19:00 hodin představí novou zbraň pro letošní MMČR v rally.

VÍCE
Na závodech ME v rally se představí Filip Mareš
auta

Pod hlavičkou ACCR Entry Engineering se letos Filip Mareš s Radovanem Buchou postaví obrovské konkurenci v seriálu European Rally Championship. Mělo by se tak stát na všech 8 plánovaných soutěžích a osvědčenou techniku v podobě vozu Škoda Fabia Rally2 Evo připraví, stejně jako v předchozí sezóně, PMX Rally Management.

VÍCE