Mistrovství Evropy závodů do vrchu se letos neuskuteční!
auta

Vzhledem k přetrvávajícím potížím s pandemií koronaviru se letos na evropských kopcích závodit nebude. Rozhodli o tom organizátoři.

VÍCE
Buggyra splnila sen nevidomému fanouškovi
auta

Tým Buggyra Racing si na své konto připisuje další rekord. Ten zajel nový člen Buggyry, třicetiletý masér Petr Haluška alias „Slepý Bandita“, s Renaultem Clio IV Cup.

VÍCE
Mostecká NASCAR Show zná svůj termín
auta

Závodní víkend OMV MaxxMotion NASCAR Show sezony 2020 na velkém okruhu mosteckého autodromu se přesouvá na 13. až 15. listopadu. Nové datum oznámili promotér NASCAR Whelen Euro Series a vedení společnosti AUTODROM MOST.

VÍCE
Projekt ACA Škoda Autoklub Team s Filipem Marešem ukončen
auta

Čtyři úspěšné sezóny podpory rallyové posádky Filip Mareš a Jan Hloušek Autoklubem ČR měly být zakončeny v letošním roce startem na vybraných podnicích třech šampionátů, z nichž největší výzvou bylo mistrovství světa v rally. Koronavirová pandemie však bezprecedentně zasáhla do všech aktivit, motorsport nevyjímaje. Mezinárodní závody jsou zatím v nedohlednu.

VÍCE
Premiérová sezóna Sonax MMČR v Online Rally
auta

Aktuální koronavirová krize sice na nějaký čas ochromila řadu sportovních disciplín, ty motoristické nevyjímaje, avšak na druhou stranu pomohla akcelerovat nástup nových alternativ v oblasti virtuální reality. Autoklub České republiky po loňské první vlaštovce v podobě okruhového seriálu nyní v oblasti esportu vstupuje také do rally – ve spolupráci s pořadateli aktuálně největšího domácího virtuálního seriálu NRC vypisuje pilotní sezonu Mezinárodního mistrovství České republiky v online rally.

VÍCE
Manželé Sajlerovi míří na okruhy
auta

Manželský pár Filip a Gabriela Sajlerovi, kteří jsou všem fanouškům známi především z prostředí automobilů do vrchu, se rozhodli před letošní sezónou pro změnu a budeme je moci vídat na okruzích.

VÍCE
Dušan Kouřil jr. členem nového projektu
auta

Od sezóny 2020 představí Janík Motorsport novinku v podobě startů v okruhovém šampionátu cestovních vozů TCR Eastern Europe 2020, kde bude mít tým na starost rozvoj talentovaného jezdce Dušana Kouřila jr. a přípravu speciálu Hyundai i30 N TCR s nímž Dušan bude startovat v rámci projektu pod hlavičkou Autoklubu České republiky – ACCR Czech Talent Team.

VÍCE
Testování sportovních vozidel rally má nové termíny
auta

Autoklub České republiky po téměř dvou měsících od zrušení centrálního testování sportovních vozidel zná nové termíny testace v Praze i ve Zlíně.

VÍCE
Druhý ročník evropské série NASCAR se pojede v Mostu
auta

V listopadu se na mosteckém autodromu pojede pod záštitou OMV druhý ročník evropské série NASCAR Před dvěma lety navázal mostecký autodrom strategickou spolupráci se společností OMV, která se loni stala také hlavním partnerem závodního víkendu, během něhož se v České republice poprvé utkaly legendární závodní vozy NASCAR.

VÍCE
Hahn zbrojí na novou sezónu FIA ETRC
auta

Německý závodník Jochen Hahn, který závodí v Mistrovství Evropy tahačů, postavil na letošní sezónu zbrusu nové Iveco.

VÍCE