Prázdniny na Autodromu v Mostě odstartoval Carboniacup
auta

Zeknova Carboniacup začal své čtvrté dějství letošní sezóny na Autodromu v Mostě pod názvem garanta dne Panattoni Racing Day a ani tentokrát se příznivci mokrého asfaltu zase nedočkali, bylo krásných 20 stupňů, takže žádné úmorné vedro ani déšť. Přes 105 vozů si zajezdilo na autodromu, včetně velkých a malých áček, sériovek, prototypů a formulí.

VÍCE
Brno GP: Historické závodní série opanují Masarykův okruh již za týden
auta

Brno GP Revival - unikátní podnik sdružující historické série se po desetileté odmlce znovu vrátí na brněnský Masarykův okruh. O víkendu 13. – 14. července 2024 se návštěvníci mohou těšit i na monoposty F1, historické cestovní vozy, ale také motocykly.

VÍCE
Polášek bude útočit na medailové stupně
auta

Mladý talentovaný jezdec Daniel Polášek byl pro letošní rok jmenován ambasadorem BARUM CZECH RALLY ZLÍN. V roli oficiálního vyslance šíří věhlas zlínské rally na soutěžích FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC). Ve dvojici se spolujezdcem Zdeňkem Omelkou na voze Peugeot 208 Rally4 mu patří v polovině evropského juniorského šampionátu čtvrtá příčka. „Stále jdeme do toho s tím, že chceme šampionát vyhrát,“ řekl odhodlaně regionální závodník ze Zlínského kraje.

VÍCE
Brno GP Revival 2024: Legendy motorsportu se vrací do Brna
auta

Po desetiletém čekání se na brněnský Masarykův okruh vrací jedinečná přehlídka závodních legend, která nemá ve střední Evropě obdoby – Brno GP Revival, a to v termínu 13. – 14. července 2024.

VÍCE
Sluníčko hostilo v Brně závod Zeknova Carboniacupu
auta

Třetí dějství má na Automotodromu v Brně za sebou seriál Zeknova Carboniacupu, který se i tentokrát odehrál ve velmi pěkném počasí a příjemné atmosféře jihomoravské metropole. Sponzorství závodního dne se ujala společnost Enigoo, a tak nesl den jméno Enigoo Racing Day.

VÍCE
1000 mil československých startuje - fotogalerie
auta

Jubilejní závod 1000 mil československých, který spojuje krásu veteránů s náročností dálkové rallye, startuje. Prohlédněte si galerii z technických přejímek 120 soutěžních automobilů, které odstartují do letošního ročníku!

VÍCE
Škoda Auto se letos zúčastní závodu 1000 mil
auta

Škoda Auto si účastí na letošním závodu 1000 mil československých připomíná výročí 85 let od začátku výroby modelu Rapid OHV s aerodynamickou karoserií. Vozy takzvaného „dálnicového typu“ patří k vysoce ceněným unikátům, neboť jich bylo dle firemních údajů vyrobeno pouze 110 kusů. Automobil ze sbírek Škoda Muzea a dalších zhruba 120 veteránů odstartuje ve čtvrtek 13. června brzy ráno od budovy pražského Autoklubu, cíl pak posádky protnou v sobotu 15. června před Národním technickým muzeem v Praze.

VÍCE
Zeknova Carboniacup zítra hostí Automotodrom Brno
auta

Třetí závodní den připravili organizátoři pro jezdce Zeknova Carboniacupu na Automotodromu v Brně již toto úterý 11. června 2024 za podpory teamu Šenkýř Motorsport a závodní den ponese název po garantovi dne, který vložil část finančních prostředků, a den se tedy jmenuje Enigoo Racing Day.

VÍCE
Veterání vyrazí z Prahy do Bratislavy – závod 1000 mil startuje ve středu
auta

Již 90 let uplynulo od prvního legendárního závodu 1000 mil československých, který mezi lety 1933 a 1935 pořádal pod záštitou prezidenta Masaryka tehdejší Autoklub republiky československé.

VÍCE
Salaquarda s Milotou zažili náročný víkend ve Spa
auta

Spa – Francorchamps, závodní okruh zvaný jako jeden z nejslavnějších a nejhezčích okruhů na světě. O jeho výjimečnosti a nevyzpytatelnosti se přesvědčilo také naše české duo Libor Milota a Filip Salaquarda. Poslední květnový víkend se právě zde konalo třetí kolo světového šampionátu International GT Open.

VÍCE