Historické speciály zpestří závodní víkend v Mostě
auta

Mostecký autodrom zve všechny fanoušky motoristického sportu na další lahůdku sezony 2021, závodní víkend OMV MaxxMotion NASCAR Show ve dnech 18 až 20. června. NASCAR Whelen Euro Series zavítala do Mostu poprvé v roce 2019, loni se v důsledku epidemie koronaviru a nemoci covid-19 nemohla uskutečnit. Epidemie zhatila řádný termín v červnu, poté i odložený listopadový. Nicméně všechny vstupenky zakoupené na závodní víkend NASCAR v sezoně 2020 platí i letos. Prodej vstupenek pak autodrom obnoví na svém e-shopu od 28. února.

VÍCE
Předběžný kalendář automobilového sportu 2021
auta

Autoklub České republiky vydal předběžný kalendář automobilového sportu pro letošní rok. Doposud byl zveřejněn kalendář pouze pro disciplínu rally. Tu nyní doplňují další disciplíny kromě závodů do vrchu, kde je kalendář podniků ještě v jednání. Také u disciplíny autokros není kalendář kompletní, je ale nutné připomenout, že se jedná o předběžný kalendář k 30. prosinci 2020, který ještě pravděpodobně dozná změn.

VÍCE
Jáchym Galáš se připojí k týmu Janík Motorsport
auta

Očekáváme, že sezóna 2021 přinese spoustu zajímavých novinek. Tou podstatnou z nich, o kterou bychom se rádi podělili, je představení našeho nového mladého talentovaného jezdce, který se posadí do vozu Hyundai I30N TCR. Pilot, který si své místo opravdu vybojoval a svými výsledky si jej patřičně zaslouží! Řeč je o Jáchymu Galášovi, juniorském vítězi aktuální sezóny, který své soupeře deklasoval i přes nevýhodu staršího vozu a ukázal tak své kvality a mimořádný jezdecký talent.

VÍCE
Josef Zajíček převzal ocenění pro všechny pořadatelé
auta

Předseda představenstva společnosti AUTODROM MOST Josef Zajíček převzal z rukou prezidenta Autoklubu České republiky (AČR) Jana Šťovíčka nejvyšší vyznamenání AČR Granátový lev. Stal se tak velvyslancem všech organizátorů a pořadatelů akcí motoristického sportu, kteří se museli vypořádat s výjimečnou situací vzniklou pandemií koronaviru a nemoci covid-19.

VÍCE
Soukromí jezdci s vozy od ŠKODA MOTORSPORT uspěli ve světě
auta

Stejně jako mnoho jiných závodních sérií byl i svět rallye silně ovlivněn bojem proti šíření koronaviru. Zatímco v některých zemích musela být národní mistrovství pozastavena, FIA Mistrovství světa v rallye 2020 zvládlo odjet sedm kol a jelo se rovněž FIA Mistrovství Evropy v rallye. Kdekoliv bylo možné závodit, mohli se zákazníci ŠKODA spolehnout na podporu ze sídla ŠKODA Motorsport v Mladé Boleslavi. Výjimečný mezi 14 mezinárodními, regionálními a národními tituly získanými v roce 2020 je ten týmu Toksport WRT, který vyhrál hodnocení týmů WRC2 ve FIA Mistrovství světa v rallye 2020.

VÍCE
Předběžné termíny české rally scény 2021
auta

Autoklub České republiky vydává předběžný kalendář závodů pro příští rok jedné z nejsledovanějších disciplín. Automobilové rally mají přes letošní složitou sezónu opět nabitý kalendář a je dobrou zprávou, že všichni pořadatelé plánovaných loňských podniků v MČR a RSS přihlásili své závody také do sezóny 2021.

VÍCE
Škoda zakončila sezónu dvojitým vítězstvím ve WRC3
auta

Andreas Mikkelsen/Anders Jæger (N/N) na ACI Rally Monza (3.–6. prosince 2020), které bylo posledním kolem letošního FIA Mistrovství světa v rallye, vybojovali přesvědčivé vítězství v kategorii WRC3. S vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo tato dvojice vyhrála ve své kategorii před Oliverem Solbergem (S) a jeho spolujezdcem Aaronem Johnstonem (IRL), jedoucími za podpory ŠKODA Motorsport. Tidemandovi unikl jeho druhý mistrovský titul po prvním z roku 2017 v kategorii WRC2 o minimální ztrátu. Společně se spolujezdcem Patrikem Barthem (S) dojeli ve své kategorii na druhém místě a na stejné pozici jsou také v celém FIA Mistrovství světa. I přesto, že při svém rallyovém debutu zažil dřívější tovární pilot DTM a jezdec seriálu GT vozů Maro Engel (D) nejnáročnější podmínky, jež si lze v rallye představit, dovezl svůj vůz ŠKODA FABIA Rally2 evo do cíle bez poškození.

VÍCE
Kopecký s Hlouškem stříbrní na MČR v rally 2020
auta

SONAX Mistrovství ČR v rally 2020 se do historie českého motoristického sportu zapíše hned několika nej. I když se kvůli koronavirovým opatřením odjelo nejméně soutěží v historii a okolo tratí se z důvodu diváckých restrikcí sešlo nejméně fanoušků, bylo se na co dívat. Věrní fanoušci byli svědky jednoho z nejtěsnějších soubojů o vítězství nejenom v jednotlivých soutěžích, ale i v celém seriálu. Mistry ČR pro rok 2020 se nakonec stala posádka Václav Pech/Petr Uhel s vozem Ford Focus RS WRC ’06. Jan Kopecký s Janem Hlouškem skončili při své premiérové společné sezoně na druhé příčce.

VÍCE
120. výročí královny volantu Elišky Junkové
auta

našeho motorismu. Autoklub České republiky v posledních letech rozvíjí její památku a odkaz. V minulém roce v rámci oslav 90. výročí klubového domu Autoklubu ČR byla ve vestibulu odhalena busta Elišky Junkové s jejím mottem „Musíte mít vůli zvítězit.“ Na návrh Autoklubu ČR pak byla v loňském roce Eliška Junková oceněna prezidentem republiky státním vyznamenáním Za zásluhy in memoriam. Při té příležitosti byla v klubovém domě otevřena výstava o životě Elišky Junkové.

VÍCE
TipCars Pražský Rallysprint se odkládá!
auta

Dalším odloženým závodem na příští rok 2021 je tradiční závod TipCars Pražský Rallysprint. Hojně navštěvovaný pražský závod tak budou muset rally fanoušci oželit, stejně jako mnoho závodů letos.

VÍCE