Petr Trnka skončil druhý na ME v Portugalsku
auta

V portugalském městě Braga se odehrálo druhé dějství letošního Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Zatím nejúspěšnější závod ve své kariéře zaznamenal náš reprezentant Petr Trnka, který vyhrál skupinu CN/E2-SC a v absolutním pořadí dojel druhý za fenomenálním Italem Merlim.

VÍCE
Matador Macháček zažije debut v EuroNascar
auta

Rok plný premiér pokračuje historicky prvním startem týmu Buggyra ZM Racing v šampionátu EuroNASCAR. Jeho úvodní díl je na programu tento víkend ve španělské Valencii. Hlavním želízkem v ohni budou sestry Aliyyah a Yasmeen Koloc, které pojedou kompletní sezonu EuroNASCAR. Na španělské trati ale čeká velký okruhový debut také šestinásobného vítěze Rallye Dakar Josefa Macháčka.

VÍCE
Tarabus ovládl Peugeot Cup na Šumavě
auta

Na 56. Rallye Šumava Klatovy odstartovalo šesté pokračování Peugeot Rally Cupu. Celkem osm posádek vyrazilo v pátek do šumavských hvozdů a od prvního kilometru potvrdila roli favoritů zkušená dvojice Tarabus – Trunkát. Nicméně velkým překvapením bylo vystoupení domácího Jakuba Talaše, který dovezl rodinnou dvěstěosmičku na druhé místo v cupu. Třetí pozice v cíli patřila posádce Brož – Navrátil.

VÍCE
Histo Cup 2022: Legendární retro na Masarykově okruhu v Brně
auta

Jaguar XJS, Ford GT 40, HSS March Audi Turbo Can Am nebo evropská klasika BMW 635 CSi. Tyto a další ikonické závodní vozy se o víkendu 14. a 15. května představí na Masarykově okruhu v Brně. Populární historický šampionát divákům nabídne 13 závodů.

VÍCE
David Komárek ovládl oba závodní dny 41. Zámeckého vrchu
auta

Nebývalá konkurence se tento víkend sjela do Náměště nad Oslavou na tradiční závody automobilů do vrchu. Po roční přestávce přivítali pořadatelé účastníky MČR v závodech automobilů do vrchu a již tradičního mezinárodního seriálu Maverick Hill Climb Czech 2022.

VÍCE
KIA EV6 - Inspirujte své smysly
auta

Modely EV6 2022 jsou řipraveny na budoucnost. Jde totiž o čistě elektrický crossover značky Kia, který přináší novou éru a stanovuje nová měřítka mobility pro příští roky. Nechte se inspirovat přitažlivým a osobitým designem. EV6 je moderní a sportovní crossover. Každý detail, velký i malý, přispívá u tohoto přitažlivého, svalnatého designu k osobitému a sportovnímu vzhledu.

VÍCE
Historici znovu zamíří do Brna
auta

Mezinárodní šampionát historických vozů HistoCup se po půl roce opět vrací na Masarykův okruh, a to již v obvyklém jarním termínu v polovině května, tedy 14. až 15.5.2022.

VÍCE
Zámecký vrch v Náměšti proběhne již tento víkend
auta

Po dvou předcházejících ročnících, které komplikovala opatření proti šíření nemoci Covid-19 a pořadatelé museli přesunout termín závodů na červencový termín, se vrací závody automobilů v Náměšti nad Oslavou na tradiční první květnový víkend 7. - 8. 5. 2022.

VÍCE
Veterány ŠKODA zahájí sezónu na rally 7 Castles Trial
auta

Tým ŠKODA Classic patří k tradičním účastníkům rally 7 Castles Trial. Na start 7. ročníku vyšle v sobotu 30. dubna hned 9 vozů ze ŠKODA Muzea a potěší diváky na trase dlouhé 238 kilometrů.

VÍCE
56. Rallye Šumava Klatovy se pomalu blíží, startovní listina se plní
auta

Vypuklo jaro a s ním zahájila i nová sezóna českého rallysportu. Pozvolna se začíná blížit také termín jubilejní 30. Historic Vltava Rallye, která se opět pojede společně s Rallye Šumava Klatovy, připravující se na svůj už 56. ročník. Obě soutěže letos proběhnou 5. – 8. května 2022

VÍCE