Talentovaný český závodník vyzkouší MS
auta

Nenápadně, ale o to razantněji vstoupil mezi českou elitu v automobilových soutěžích. Bývalý motokárový jezdec Dominik Stříteský (21) letos jede první sezonu s vozem kategorie Rally2 a útočí na medaili v mistrovství ČR. Kromě toho se zúčastnil italského podniku ME a v polovině října jej čeká další milník – start ve španělské soutěži MS. Pojede s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo špičkového týmu Toksport WRT s podporou automobilky ŠKODA, navigován spolujezdcem Jiřím Hovorkou.

VÍCE
Stollnberger a Špalek byli nejrychlejšími na víkendové Divácké 13
auta

O víkendu se na trati v Divákách u Hustopečí konal předposlední závodní podnik letošního seriálu Maverick Hill Climb Czech 2021. Na trať zavítalo opět veliké množství jezdců, kterým v sobotu kraloval rakouský jezdec s Dallarou Andreas Stollnberger a v neděli dokázal zvítězit již český jezdec Jiří Špalek s Normou.

VÍCE
FIA ETRC Zolder – neděle: Lacko byl v neděli dvakrát druhý
auta

V neděli se jezdci vydali do druhého závodního dne na okruhu v Zolderu. Po sobotních závodech, které se oba jely za nepříznivých podmínek už čekala na jezdce jasná obloha. V obou nedělních závodech se dařilo i českému jezdci Adamu Lackovi, který dojel v obou jízdách na místě druhém.

VÍCE
FIA ETRC Zolder – sobota: Vodník Lacko získal letošní první vítězství
auta

V sobotu se na okruhu v belgickém Zolderu opět po čtrnácti denní pauze rozběhl kolotoč Mistrovství Evropy tahačů. Na startu závodu samozřejmě nechybí ani český tým Buggyra Racing v čele s Adamem Lackem. Ten dnes dojel v prvním závodě na místě čtvrtém a druhý opanoval!

VÍCE
Masaryk Racing Days 2021 objektivem Lukáše Trtílka
auta

O prvním zářijovém víkendu rozburácel brněnský Masarykův okruh zvuk vozů formule 1 v rámci Masaryk racing days & Boss GP. Dva vozy F1 startovaly v rámci šampionátu historických formulí Boss GP, kde se představil vůz F1 Toro Rosso s desetiválcovým motorem Cosworth o objemu 3 litry z roku 2006 a také vůz Benetton B197 z roku 1997.

VÍCE
Kolotoč FIA ETRC míří do belgického Zolderu
auta

Letošní ročník Mistrovství Evropy tahačů bude o víkendu pokračovat již třetím letošním závodním víkendem. V čele průběžného pořadí přijede do Belgie maďarský jezdec Norbert Kiss, následován druhým Lenzem a třetím Lackem z týmu Buggyra Racing. A jaké ambice od tohoto závodu očekávají jezdci Buggyry?

VÍCE
Diváky u Hustopečí budou o víkendu hostit závody do vrchu Maverick Hill Climb Czech
auta

Předposlední, sedmý podnik, letošního seriálu Mezinárodních závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech a Maverick Slalom Trophy 2021 soudobých a historických automobilů se uskuteční o tomto víkendu od 10. do 12. září 2021 v jihomoravských Divákách nedaleko Hustopečí. Závod se uskuteční na trati dlouhé 2,4 km jako XVI. Divácká 13. Rekord trati drží Miloš Beneš (Ralt RT23) z loňského nedělního závodu časem 57,78 sekundy – 149,17 km/hod. a vítězství ze seriálu Mavericku by měl obhajovat rakouský jezdec Ferdinan Madrian (Norma M20FC), který loni zajel nejrychlejší čas v nedělním závodě 1:04,44 min. – 134,07 km/hod.

VÍCE
FIA ETRC Most - neděle: Lacko bral druhé a čtvrté místo
auta

V neděli pokračoval druhým dnem na Autodromu Most seriál Mistrovství Evropy tahačů FIA ETRC. Adam Lacko bral v prvním nedělním závodě druhé místo a ve druhém závodě obsadil příčku čtvrtou.

VÍCE
FIA ETRC Most - sobota: Lacko dojel třetí a osmý
auta

Dnešním dnem odstartoval na Autodromu Mostu druhý podnik letošního seriálu Mistrovství Evropy tahačů. Z průběžného druhého místa do závodního víkendu nastupoval Čech Adam Lacko, který si dnes dojel pro třetí a osmé místo.

VÍCE
Beneš vylepšil traťový rekord Albrechtického kopce a zvítězil
auta

Miloš Beneš se svým speciálem Osella FA 30 si o uplynulém víkendu v Lanškrouně doslova přisvojil trať a nedal nikomu sebemenší šanci. Závod se jel v rámci seriálu Maverick Hill Climb Czech 2021 a to jako Memoriál Jiřího Lose.

VÍCE