FIA ETRC OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia
motocross auta

Krátký report a povedená fotogalerie Lukáše Trtílka z FIA ETRC OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia.

VÍCE
Peugeot Rally CUP – Na Bohemce opět v nové sestavě
auta

Předposledním podnikem letošního Mistrovství ČR v rally je nadcházející Rally Bohemia, do které odstartuje také sedm posádek seriálu PEUGEOT RALLY CUP CZ. Průběžně vedoucí dvojice ve složení René Dohnal – Roman Švec bude chtít upevnit svoje postavení, ale o další pozice se bude ještě tvrdě bojovat.

VÍCE
15. Rally Hustopeče 2019 - foto Lukáš Trtílek
motocross auta

Ve dnech 14. a 15. června 2019 se uskutečnil již 15. ročník tradiční Rallye Hustopeče tentokrát pod hlavičkou sponzorů Agrotec Petronas Rallye Hustopeče. Jednalo se už o čtvrtý podnik letošního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

VÍCE
Pár letních tipů na cesty autem
auta

V létě se více než kdy jindy vydáváme na cesty autem, které bývají kolikrát delší než průměrné dvě hodiny. Přinášíme vám pár tipů, jak si výlety celkově zpříjemnit.

VÍCE
Mokrý Glasbach novou zkušeností pro Liqui Moly Racing Team
auta

Výfukové svody závodních speciálů sotva stačily vychladnout po závodním víkendu na šternberském Ecce Homo, kde se utkala evropská špička v závodech do vrchu při pátém podniku mistrovství Evropy, kde nemohl chybět ani Liqui Moly Racing Team a už se opět žhavily motory v německém Glasbachu, kde evropský vrchařský šampionát pokračoval na 5500 metrů dlouhé trati. Německý závod představuje zcela rozlišný profil tratě, která oproti předchozím závodům vyžaduje maximální úsilí a soustředění, protože v jejím profilu je minimum přímých úseků a mnoho zatáček takzvaně na srdce.

VÍCE
ProfiAuto Show 2019 s rekordní účastí
auta

Celkem 46 000 návštěvníků, 150 vystavovatelů a dva veletržní dny plné vášně, adrenalinu a nejnovějších trendů. Na veletrh dorazil také velký zástup českých a slovenských motoristických nadšenců a zástupců autoservisů. Největší motoristická show ve Slezsku ukázala, že automobilový průmysl se rozvíjí závratným tempem.

VÍCE
Tip na víkend: Skok auta s člověkem z osmdesátimetrové výšky
auta

Všichni milovníci a fanoušci motorismu budou mít o nadcházejícím víkendu svátek. V polských Katovicích se totiž uskuteční 8. a 9. června veletrh ProfiAuto Show. Na veletrhu se představí na 150 vystavovatelů, velký prostor dostane servisní zóna a aktivity pro mechaniky. Návštěvníci si třeba užijí adrenalinové atrakce, závodní motokáry nebo drift show. Poprvé zde bude prezentovat policejní techniku Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Ukáže se zde také 600koňový speciál McLaren F1 EVO 2019 českého závodníka do vrchu Marka Rybníčka.

VÍCE
Poháry pro Liqui Moly Racing Team z evropského závodu ve Šternberku
auta

Ve Šternberku se o uplynulém víkendu jel již 39. ročník slavného závodu automobilů do vrchu – Ecce Homo, jehož výsledky se započítávají do hodnocení seriálu Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu 2019. Přejímkami prošlo celkem 143 jezdců se soudobými vozy. Mezi nimi, ale tentokrát v zúžené sestavě, byli i tři jezdci Liqui Moly Racing Teamu – Marek Rybníček s vozem McLaren F1 EVO, Martin Jerman s Lamborghini Gallardo GT 3 a Jiří Špalek na voze Norma M20 F Evo.

VÍCE
Pozvánka na motoristický veletrh – ProfiAuto Show 2019
auta

Přijměte pozvání na jednu z nejdůležitějších akcí pořádanou pod záštitou značky ProfiAuto – motoristický veletrh ProfiAuto Show 2019, který se koná 8. a 9. června v Mezinárodním kongresovém centru v polských Katovicích.

VÍCE
12H Brno 2019 - foto Lukáš Trtílek
motocross auta

V pátek 24. 5. a sobotu 25. 5. se na Automotodromu Brno uskutečnil podnik Hankook 12H Brno, který je součástí šampionátu 24H series. Závodilo se v novém formátu, kdy se jede první část závodu v pátek a zbytek v sobotu. Na startovní listině figurovalo přes 30 závodních strojů napříč kategoriemi GT3,GT4 a TCR.

VÍCE