WRC odstartovalo v Monaku, z vítězství se raduje Neuville
auta

Letošní ročník Mistrovství světa v rallye odstartoval, jako každoročně na tratích Monackého knížectví. K největším aspirantům na vítězství patřili jezdci Toyoty a Hyundaie.

VÍCE
Seminář FIA pro rally se konal v Praze
auta

Historicky poprvé se v klubovém domě Autoklubu ČR konal oficiální předsezónní seminář Mezinárodní automobilové federace FIA pro disciplíny rally a cross-country. Do Prahy se sjelo 206 delegátů ze 48 národních federací. Mezi těmi, kteří to měli nejdál, byli zástupci z Japonska, Číny, Indie, Mexika, nebo afrických států.

VÍCE
Pohár historických vozidel 2020
auta

Zveřejňujeme letošní kalendář, národní sportovní řády a formulář přihlášky na soutěže seriálu Mistrovství České republiky – Poháru historických vozidel Asociace veteran car clubů Autoklubu ČR 2020. Šampionát bude opět desetidílný, obsahuje totožné podniky následující za sebou ve stejném pořadí jako v minulém roce.

VÍCE
Vyhlášení mistrů v klubovém domě
auta

V pátek 10. ledna 2020 byly rozdány poslední poháry za uplynulou sezónu. Pro svá ocenění si do klubového domu Autoklubu České republiky přišli úspěšní jezdci slalomů, závodů na okruzích a také posádky rally z kategorií soudobých i historických automobilů.

VÍCE
Chceš se stát časoměřičem?
auta

Zajímá vás, jak se na rally měří čas jednotlivým posádkám? Přemýšleli jste, kdo se stará o to, aby bylo vše podle regulí? A chtěli byste být u toho?

VÍCE
M-Sport představil jezdecké složení pro sezónu 2020
auta

Tovární tým M-Sport Ford představil včera jezdecké složení pro příští sezónu v nejprestižnějším seriálu Mistrovství světa WRC.

VÍCE
Spolujezdecká akademie slavila advent vzděláváním
auta

Třetí adventní neděle byla časem studijním pro účastníky Spolujezdecké akademie. Již podruhé se sešli spolujezdci z různých šampionátů rozvíjet své schopnosti a dovednosti pro toto krásné řemeslo.

VÍCE
Škodovka končí v Mistrovství světa
auta

Tovární tým Škoda Motorsport končí v kolotoči mistrovství světa v rallye, přestože byl pro ni rok 2019 nejvydařenějším v její dosavadní historii.

VÍCE
Středoevropský kongres Mezinárodní automobilové federace FIA
auta

Někteří z předních českých jezdců měli náročný víkend. Po pátečním Galavečeru motoristického sportu v budově Autoklubu České republiky bylo potřeba se přesunout do albánské Tirany. Zde proběhl středoevropský kongres Mezinárodní automobilové federace FIA, který byl završen slavnostním vyhlášením nejlepších v této sezóně.

VÍCE
Předběžné kalendáře pro automobilové závody 2020
auta

Zatímco motocykloví závodníci jsou zvyklí na zveřejnění svých kalendářů po Novém roce, jezdci automobilového sportu netrpělivě očekávají každým dnem nové informace o příští sezóně. Předběžný kalendář automobilového sportu je hotový a tak je milou povinností Autoklubu ho zveřejnit. Nezapomínejte, že kalendář je stále ještě předběžný, aktualizace budou probíhat a na konečnou oficiální verzi je třeba ještě chvíli počkat.

VÍCE