Zeknova Carboniacup zavítal na úvod do Mostu
auta

Známé místo motoristických sportů Autodrom Most hostil letošní první závody Zeknova Carboniacupu. Seriál se letos přejmenoval na Zeknova Carboniacup kvůli problémům korejské značky s továrnou na pneumatiky, jenž byla partnerem loni a kterou zasáhl velký požár, a tak se pro letošní rok stala hlavním partnerem nová firma a to Zeknova, která také nabízí závodní pneumatiky.

VÍCE
Zeknova Carboniacup 2024 otevírá zítra sezónu v Mostě
auta

Nabité startovní listiny lákají diváky na první letošní závod Zeknova Carboniacupu v roce 2024. Nový hlavní partner Carboniacupu společnost Zeknova nahradila korejskou značku pneumatik Hankook, kvůli problémům ve výrobě závodních pneumatik. Garantem závodu v Mostě pak bude společnost Panattoni Czech, která buduje developerské stavby velkého charakteru a závod v Mostě bude mít název Panattoni Racing Day.

VÍCE
Rallyshow Vacov 2024 se dvěma motoristickými vrcholy
auta

Šumavský Vacov ožil 23. března už potřetí motorsportem. Do místního kulturního sálu opět dorazily špičky českého motorsportu. Letošním tématem bylo porovnání nejslavnějšího a nejtěžšího závodu na planetě Rally Dakar se závody mistrovství světa v rally WRC. Právě první takový závod na českém území Central European Rally má k Vacovu opravdu blízko. Jeho trať totiž vedla také přímo Vacovem. K vidění bylo na místě už tradičně několik autentických závodních strojů jak rallyových, tak dakarských v čele s Citroënem 2CV alias „kachnou". Tu do Vacova přivezla Barbora Holická, která s ní letos poprvé dokončila Rally Dakar a zájem o tento speciál byl velký.

VÍCE
Vrchaři odstartují sezonu v Brně
auta

Nenechte si ujít o víkendu 6. – 7. dubna první podnik dalšího ročníku mezinárodního mistrovství závodů soudobých i historických automobilů do vrchu - MMZAV LIQUI MOLY MAVERICK HILL CLIMB CZECH.

VÍCE
Už zítra čeká fanoušky na Valašce shakedown
auta

Rallysprintový závod KOWAX Valašská rally ValMez sice odstartuje až v neděli 7. dubna v 9:15 hodin ze servisního areálu DEZY, ale pro fanoušky rallysportu bude připraven program už na sobotní odpoledne 6. dubna.

VÍCE
Mareš se představí s Toyotou GR Yaris Rally2
auta

ACCR TOYOTA DOLÁK se s posádkou Filip Mareš a Radovan Bucha představí v kompletním šampionátu FIA ERC 2024 a ve vybraných závodech Mistrovství České republiky. Na start se postaví se zbrusu novou technikou v podobě vozu Toyota GR Yaris Rally2. Premiérový závod je naplánovaný na druhý dubnový víkend při Rally Hungary, jež zahajuje letošní evropský šampionát. Českou premiéru nového vozu by pak měla obstarat Rallye Šumava Klatovy.

VÍCE
Adam Březík na startu sezóny s novou Fabii RS Rally2
auta

Posádka Samohýl Škoda Teamu Adam Březík – Ondřej Krajča loni odstartovala sezónu na rakouské Rebenland Rallye se startovním číslem 4, letos tomu tak bude na Valašské rally ValMez. Na konci roku 2023 se radovala z třetího místa v českém šampionátu, s novou technikou by letos ráda loňský výsledek minimálně obhájila.

VÍCE
Kariéra Adama Kouta pokračuje
auta

Na pár otázek před sezónou bude odpovídat jezdec, který má za sebou nejen závody rychlých motokár, formulí, ale také minulou sezónu ve stáji Janík Motorsport v Hyundai TCR. Jezdcem je Adam Kout.

VÍCE
Na III. Rallyshow Vacov si to už tuto sobotu rozdá Dakar s WRC
auta

Na Šumavě se už v sobotu 23. března 2024 od 14 hodin uskuteční třetí ročník Rallyshow Vacov, a to rovnou se dvěma motoristickými vrcholy pro Česko najednou. Letošním tématem je totiž porovnání nejslavnějšího a nejtěžšího závodu na planetě – Rally Dakar se závody mistrovství světa v rally WRC. Řeč bude nejen o uplynulé a pro české barvy tentokrát velmi úspěšné Rally Dakar, ale také o prvním závodu mistrovství světa na území České republiky Central European Rally.

VÍCE
Carboniacup startuje do nové sezóny již v dubnu
auta

Další sezónu chystá pro fanoušky okruhového závodění seriál Carboniacup. Jedná se již o 14. sezónu v historii tohoto okruhového seriálu, kterou odstartujeme na Autodromu v Mostě. Zimní přestávka pomalu končí a jezdci se chystají do nové sezóny a na motorech dolaďují poslední nastavení před jarním výjezdem na letiště apod.

VÍCE