Vrchařský seriál Maverick Hill Climb Czech zná kalendář na sezónu 2022
auta

Organizátoři v čele s hlavním organizátorem Alešem Gansdörferem představili seznam tratí, na kterých se pojedou příští rok závody do vrchu v rámci MHCC 2022. Do seriálu se vrací dvě nové tratě a je na co se těšit!

VÍCE
Zakladatel vítězné dynastie – Škoda Fabia WRC
auta

Vůz ŠKODA FABIA první generace se veřejnosti poprvé představil v roce 1999. Po větším modelu OCTAVIA šlo o další stěžejní řadu, která je dodnes jedním ze základních pilířů úspěchů vozů ŠKODA. Odvozený soutěžní derivát pro kategorii WRC sliboval díky kompaktním rozměrům ještě lepší sportovní výsledky.

VÍCE
Tomáš Štuksa ovládl národní kolo FIA Rally Star
auta

V neděli 28. listopadu 2021 se uskutečnila ve Vysokém Mýtě česká národní část Real Challenge projektu FIA Rally Star. Zúčastnilo se jí 24 jezdců ve věku 18 – 26 let, kteří měřili své schopnosti na motokárách, slalomu a osobních pohovorech. Vítězem se stal osmnáctiletý Tomáš Štuksa z Prahy, toho na stupních vítězů doplnili Filip Kohn a Jakub Lavický. Všichni se mohou těšit na účast v kontinentálním finále, které proběhne na konci ledna v Německu.

VÍCE
Kopcová komise má nového předsedu
auta

Minulý týden proběhlo v klubovém domě Autoklubu ČR jednání několika členů řídícího výboru AČR s nově navrženými členy Komise závodů do vrchu, současným pořadatelem podniků Maverick Hill Climb Czech a dalšími hosty.

VÍCE
Do ligy výjimečných – Škoda Octavia WRC
auta

Novodobá ŠKODA OCTAVIA první generace se veřejnosti představila v roce 1996. Po modelu FELICIA z roku 1994 znamenala další velký krok a zároveň vstup mladoboleslavské automobilky do segmentu nižší střední třídy. Ambice modelu OCTAVIA na trhu současně provázela nová, vyšší očekávání i na poli motoristického sportu.

VÍCE
Pražský Rallysprint znovu odložen…
auta

Už necelý týden zbýval k odstartování TipCars Pražského Rallysprintu, když opět promluvila vyšší moc a 26. ročník oblíbené autoshow konané ve vánočně naladěné Praze se podruhé odkládá.

VÍCE
Buggyra vstoupí do Euronascar se dvěma vozy
auta

V následující sezóně se v sérii NASCAR Whelen Euro Series (NWES) premiérově představí stáj Buggyra ZM Racing, která tímto krokem rozšíří globální aktivity spojené se značkou Buggyra. Aliyyah a Yasmeen Kolocovy budou závodit v kategoriích EuroNASCAR PRO a EuroNASCAR 2 na speciálech Ford Mustang. Sedmnáctiletá dvojčata budou závodit se startovními čísly 29 a 47.

VÍCE
XXVI. TipCars Pražský Rallysprint se blíží
auta

Po vynucené jednoroční pauze se v sobotu 4. 12. 2021 opět v Praze rozezní motory soutěžních vozů, které se zúčastní už XXVI. ročníku tradičního TipCars Pražského Rallysprintu.

VÍCE
Seznamte se! Kia XCeed Black Edition
auta

Vyrazte za dobrodružstvím v odvážném modelu Kia XCeed Black Edition s atraktivním designem s bohatou výbavou, konektivitou a prémiovým soundsystémem JBL.

VÍCE
Doubek zvítězil v sérii EuroNascar
auta

Stále vzkvétající disciplína EuroNascar je obrovským tahákem pro fanoušky okruhových závodů. Mohou tak vidět rychlé Nascar speciály, které znají z Ameriky, na tratích v Evropě. Tradičně se také závodníci představují na našem okruhu v Mostě, kde má velkou fanouškovskou základnu vítěz letošní série EuroNascar 2 Martin Doubek.

VÍCE