Michael Vorba: Pro malé závodníky nejsem jen trenér, ale i kamarád
auta

Z archivu, aneb stále zajímavý a aktuální rozhovor z 08/2019, který realizoval Ondra Laušman: Jméno Michael Vorba je známé každému českému, či slovenskému okruhovému fanouškovi. Talentovaný závodník se během počátků kariéry setkal na trati s nejednou hvězdou současnosti, za všechny lze jmenovat čtyřnásobného šampiona Formule 1 Sebastiana Vettela, kterého Vorba úspěšně proháněl.

VÍCE
Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou hledá náhradní termín!
auta

Na počátku měsíce května se každoročně rozezvučely motory závodních automobilů na trati do vrchu v Náměšti nad Oslavou. I v letošním roce je MANN-FILTER Zámecký vrch jednak v kalendáři Mistrovství ČR soudobých a historických automobilů, dále České Trofeje a v seriálu mezinárodních pohárových závodů soudobých a historických automobilů do vrchu – Maverick Rescue Euro Cup 2020.

VÍCE
Závody MS v rallye hledají nové termíny
auta

Bohužel současná situace ve světě je taková, jaká je a změny v kalendáři MS musí dělat i organizátoři šampionátu WRC. Argentina, Portugalsko i Itálie odkládají závody.

VÍCE
Zajímá vás dovoz aut ze zahraničí? Zjistěte, co vše obnáší
auta

Pokud uvažujete o dovozu auta z Německa, je třeba se náležitě připravit a počítat i s komplikacemi, které mohou nastat. I když se nabídka na českém trhu zvýšila, ceny vozů jsou příznivější a koruna oslabila, ...

VÍCE
Úvodní podniky MČR rallye odloženy
auta

První tři závody Mistrovství České republiky musely být odloženy z důvodu šíření nákazy koronavirem. Na Valašsku, Šumavě a v Krumlově se kvůli tomu hledají náhradní termíny.

VÍCE
Roman Staněk se stal členem ACCR Czech Talent Teamu
auta

Novým členem ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky je formulový jezdec Roman Staněk. Mladý závodník narozený ve Valašském Meziříčí je poslední dobou označován za jednoho z nejtalentovanějších českých jezdců. I přes jeho relativně krátkou kariéru toho už má hodně za sebou, včetně několika významných výsledků. Roman má jasný cíl, kterým je špička ledovce mezi motoristickým sportem, věhlasná Formule 1!

VÍCE
Ústecká 21 byla zrušena!
auta

Automobilový závod Ústecká 21, memoriál Miroslava Urbana byl z důvodu šíření nákazy koronavirem zrušen. Závod se měl konat od 29. - 31. 5. 2020. Diváci si tak musí na následující ročník počkat do sezóny 2021.

VÍCE
Enge – Vršecký pojedou s Buggyrou šampionát GT
auta

Dva uznávaní čeští piloti Tomáš Enge a David Vršecký pojedou v barvách týmu Buggyra Racing šampionát GT v Číně. Roudnická stáj tímto krokem vstupuje do nového dobrodružství, když se po ME tahačů a Dakaru rozhodla vyzkoušet závody na okruzích.

VÍCE
Po přípravách na okruzích jsou jezdci připraveni
auta

Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra v uplynulých dnech absolvovali úvodní test na nadcházející sezónu 2020. V průběhu necelého týdne tým navštívil dvě tratě z kalendáře Grand Prix F1. Tou první byla moderní a rychlá trať Paula Ricarda v Le Castelet a tou druhou byl tradiční a velice oblíbený Circuit de Barcelona.

VÍCE
Enge Racing vysílá do sezóny dva vozy
auta

Jistě jste se po přečtení nadpisu zasnili v možnosti rodinného souboje Engových. Přeci jen vidět při jednom závodě proti sobě Břetislava a Tomáše Engeho by bylo více než zajímavé. Do letošní sezóny sice Enge Racing vyrazí skutečně se dvěma vozy, ale v nové jezdecké sestavě, kdy posádky budou tvořit Tomáš Enge a Lucka Engová (Ford Escort RS2000 MKII) a nově Milan Poživil s Richardem Nesvadbou (Škoda 130 LR).

VÍCE