K fair-play mě vedli rodiče, říká Michal Makeš
auta

Projekt Autoklubu České republiky Fair-play motorsport, který se věnuje osvětě v oblasti fair-play v dětských a juniorských kategoriích kontaktních disciplín, absolvuje v letošním roce svou šestou sezónu. V rámci projektu bylo každoročně vydáno několik rozhovorů se známými jezdci automobilového i motocyklového sportu na téma fair-play a nejinak tomu bude i v roce 2022. Tentokrát jsme vyzpovídali Michala Makeše, který se úspěšně pohybuje v závodech automobilů na okruzích a třeba v loňském roce ovládl šampionát TCR Eastern Europe!

VÍCE
Přípravy na 43. Invelt Rally Pačejov jsou v plném proudu
auta

Přípravy na 43. INVELT Rally Pačejov jsou v plném proudu. V těchto dnech byla schválena zvláštní ustanovení s puštěn přihlašovací systém k rally. Letošní, již 43. ročník pačejovské soutěže, bude opět součástí Mistrovství České republiky v rally. Nebudou chybět ani účastníci Mistrovství ČR v rally historických automobilů. Zřejmě naposledy se v Pačejově představí posádky České Trophy v rally pravidelnosti. Tato soutěž se bohužel od příštího roku nebude moci jezdit v podobě, v jaké ji známe. Závodit se bude v sobotu 1. a v neděli 2. října 2022. V pátek 30. září je na programu testovací shakedown na zbrusu novém úseku. Večer pak tradiční předstartovní šou.

VÍCE
V polské Limanowě míchalo pořadím ME počasí
auta

U našich severních sousedů se konalo šesté pokračování evropského šampionátu v závodech automobilů do vrchu. Nedělní program ovlivnil déšť, a především v závěrečné závodní jízdě limitovala výkony nejrychlejších jezdců mokrá trať. Další absolutní vítězství zaznamenal Christian Merli, skvělé druhé místo vybojoval náš reprezentant Petr Trnka.

VÍCE
Rallysprint Fulnek bude soubojem mladí a zkušeností
auta

Seznam přihlášených Rallysprintu Fulnek – Odry čítá 77 soutěžních vozů, 64 soudobých a 13 historiků. Účastníci si to rozdají v sobotu 13. srpna 2022 na šesti rychlostních zkouškách, s cílem na historickém náměstí ve Fulneku. Rallysprint Fulnek – Odry bude čtvrtým podnikem šampionátů Pirelli Rallysprint Série, Poháru 2 a Autoklub Rallysprint Série v rally historických automobilů (z celkem sedmi, následují Vyškov, Morava a Vsetín).

VÍCE
BOSS GP se do Brna vrátí po letní pauze
auta

Dvěma závody na French Historic Grand Prix na okruhu Paul Ricard skončila v červnu první část sezóny šampionátu BOSS GP. Atraktivní formulový podnik se po letní pauze vrátí do akce na Automotodromu Brno při Masaryk Racing Days.

VÍCE
Bez penalizace bychom bojovali o bednu, říká Mareš
auta

Necelé dvě stovky kilometrů na klikatých cestách, radost z vyrovnané partie s evropskou špičkou, ale také výsledek, který ani zdaleka neodpovídá předvedenému nasazení. Tak lze zhodnotit účinkování Filipa Mareše, Radovana Buchy a jejich Škody Fabie Rally2 Evo na Rally di Roma Capitale, která byla šestým dílem evropského šampionátu.

VÍCE
Janík Motorsport v chorvatském Grobniku na pódiu
auta

Série TCR Eastern Europe pokračovala ve dnech 22.-24.7.2022 na chorvatském Automotodromu Grobnik, kde startovali i zástupci týmu Hyundai Janík Motorsport ve složení – Václav Janík a Petr Semerád. Oba jezdci startovali s okruhovými speciály Hyundai i30 N TCR.

VÍCE
David Vršecký si ve Spa splní sen
auta

Po úspěšném premiérovém startu v Nogaru se tým Buggyra ZM Racing vrací do francouzského šampionátu GT4 (FFSA GT4). V jeho čtvrtém pokračování se o tomto víkendu bude s Aliyyah Koloc střídat David Vršecký. Dvojnásobný šampion evropských tahačů na okruzích si tak na legendární trati ve Spa-Francorchamps splní ve voze Mercedes-AMG GT4 životní sen.

VÍCE
Dvojice Huracánů v uličkách Moravského Krumlova
auta

Dvojice vozů Lambroghini Huracán Super Trofeo EVO2 v barvách týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra se o víkendu prohnala ulicemi historického centra Moravského Krumlova. Exhibiční jízda byla součástí závodů Supermoto.

VÍCE
Daniel Polášek se chystá na asfaltovou Rally di Roma Capitale
auta

Už tři závody juniorského evropského šampionátu má letos za sebou český reprezentant v disciplíně rally Daniel Polášek. A s navigátorkou Kateřinou Janovskou je už o tomto víkendu čeká další výzva, s vozem Ford Fiesta Rally4 se představí na asfaltové Rally di Roma Capitale.

VÍCE