Sports Car Challenge letos vyhrál Němec Marco Fink
auta

Letošní ročník uzavřela také Sports Car Challenge, která je poslední dobou doménou prototypových vozů, rozdělených do dvou divizí. Marco Fink zvítězil jak celkově, tak i v divizi 1. Sports Car Challenge měla letos v kalendáři jen čtyři závodní víkendy.

VÍCE
Vrchaři se premiérově představili v Sosnové
auta

Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové je tradiční motoristickou show na závěr sezóny. A fanoušci se každý listopad těší na atraktivní paralelní souboje závodníků rallye, autokrosu a rallycrossu. Letos se na trati zdejšího autodromu premiérově představilo také několik jezdců z disciplíny závodů automobilů do vrchu.

VÍCE
Czech Drift Series Brno 2022 - foto Lukáš Trtílek
auta

O víkendu 21. - 23. října 2022 se na brněnském automotodromu uskutečnilo velké finále Drift Challenge, což je mezinárodní pohár ve specifickém jízdním stylu jménem driftování. Soutěžilo se ve dvou kategoriích PRO a PRO 2. Drifltovalo se na dvou tratích využívajících prostor před tribunami C a F. Hlavní závodní klání víkendu s názvem BATTLE bylo určeno pro 16 závodníků v kategorii PRO 2 a 32 v kategorii PRO.

VÍCE
Radek Touš si splnil sen v San Remu
auta

V Itálii se nedávno uskutečnila 37. populární Rallye Sanremo Storico, která byla zároveň závěrečným podnikem letošního evropského šampionátu v rallye historických automobilů. Do klání burácejících motorů a rychlých kol nesoudobých vozidel se na Apeninském poloostrově přihlásilo 64 posádek. Mezi nimi i dvě západočeské.

VÍCE
Úspěšná sezóna pro Hyundai Janík Motorsport
auta

Tým Hyundai Janík Motorsport má za sebou super úspěšnou sezónu. Za skvělé výsledky v TCR Eastern Europe byli tým i jeho závodníci bohatě odměněni při slavnostním vyhlášení sezóny ESET Cupu a TCR Eastern Europe v Dunajské Stredě.

VÍCE
Rekordní návštěvu přivítal Prague Car Festival
auta

Poslední říjnový víkend patřil na výstavišti PVA Expo Praha Letňany znovu výstavě Prague Car Festival. Obohacený program přilákal rekordní množství milovníků automobilů ve všech podobách. Počet návštěvníků atakoval třicet tisíc!

VÍCE
Tým Jiřího Mičánka ovládl finále Lamborghini Super Trofeo
auta

Poslední závod sezony korunoval tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra vítězstvím. Posádka Karol Basz – Bronislav Formánek nejdřív v prvním závodě dojela druhá, odpolední dramatické finále ale zvládla nejlépe a ve třídě Pro-AM zvítězila. Formánek se díky tomu dostal na třetí pozici v celkovém hodnocení seriálu.

VÍCE
Březík s Krajčou vítězi Poháru 2
auta

Posádka Samohýl ŠKODA Teamu Adam Březík – Ondřej Krajča korunovala své letošní vystoupení v Rallysprint Sérii absolutním prvenstvím v hodnocení Autoklub Poháru 2 . Triumf na Rentor – Partr Rally Vsetín byl čtvrtým absolutním v řadě, což znamenalo bodové překonání dosavadního lídra Vojtěcha Štajfa.

VÍCE
Seznamte se s Jiřím Jupou a jeho závodním koníčkem
auta

Automobilový závodník, který se závodění věnuje už hodně dlouho, ať již okruhovým, nebo kopcovým závodům. Ale závodit začal někde úplně jinde. Více už v rozhovoru s Jiřím Jupou z Družce z Kladna.