Hankook 12H Brno
auta

Přes třicet závodních aut na startovním roštu. Za volantem Tomáš Enge, Josef Král, Robert Šenkýř nebo mladá naděje Gabriela Jílková. Na Masarykově okruhu se ve dnech 24. — 25. května pojede mezinárodní vytrvalostní šampionát 24H Series.

VÍCE
Legendární NASCAR letos poprvé v Česku - na Autodromu Most
auta

Poslední červnový víkend čeká návštěvníky Autodromu Most mimořádný zážitek. Do České republiky se vůbec poprvé sjedou legendární americké závodní vozy NASCAR. Hlavním partnerem závodního víkendu, který se v Mostě uskuteční 28. až 30. června 2019, je společnost OMV.

VÍCE
Histo Cup 2019 - foto Lukáš Trtílek
motocross auta

Na Automotodromu Brno se mezi 26. až 28. dubnem představily již tradiční podniky nejenom historických vozů pod názvem Histo Cup. Jedním z největších lákadel byly dva vozy Jaguar XJS našich závodníků Davida Bečváře a Jaroslava Rejky, kterým se velmi vydařil minulý podnik na Red Bull Ringu.

VÍCE
Vzpomínky z Afriky - radosti i strasti
auta

Již uběhl týden od našeho osobního triumfu v Africe a mně začíná pomalu docházet, co se všechno přihodilo v uplynulém roce.

VÍCE
Liqui Moly Racing Team zvládl křest ohněm na evropském poli na výbornou
auta

Do boje o první mistrovské body letošního seriálu Mistrovství Evropy se vydali jezdci Liqui Moly Racing Teamu do sousedního Rakouska. Tam se jel na 5,050 km dlouhé trati 48. Internationales Rechbergrennen – „Hill Climb Grand Prix of Austria 2019“. Jednalo se o druhý závod soudobých a historických automobilů letošního evropského šampionátu. Mezi téměř sto padesátkou jezdců startujících mezi soudobými vozy si pro evropské vavříny dojeli Marek Rybníček, Gabriela Sajlerová i Filip Sajler.

VÍCE
Pozvánka: Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou se hlásí o slovo
auta

Již příští týden přivítá Náměšť nad Oslavou tradiční závod automobilů do vrchu XXXVIII. Zámecký vrch MANN-FILTER 2019. Během dvou víkendových závodů 4.-5. května se divákům představí kompletní česká špička letošní seriálu LIQUI MOLY Mistrovství České republiky soudobých a historických automobilů v závodech do vrchu a chybět samozřejmě nebude ani mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup 2019.

VÍCE
Zasloužený výsledek po dramatickém závodě
auta

Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem úspěšně dokončili Morocco Desert Challenge 2019. Po hektických přípravách před startem, technických problémech a dramatických chvílích čerstvě přestavěného závodního vozu, vše před dvěma dny málem skončilo, když se vůz ocitl v plamenech. Dosažení cíle znamená konec velmi tvrdého roku pro tým a - snad - začátek něčeho nového. Ačkoliv posádka byla mezi vozy 4x4 před vzplanutím na pódiových místech, 30-ti hodinová penalizace znemožnila dosáhnout dobrého celkového výsledku.

VÍCE
GMS Hillclimb Prolog Brno 2019
motocross auta

První dubnovou sobotu se pořádal na Masarykově okruhu v Brně závod automobilů do vrchu GMS Hillclimb prolog. Součástí byl i podnik Maverick Rescue Euro Cup a Liqui Moly Mistrovství ČR. Největší změnou oproti minulému roku byly délka i směr závodní trati, která se jela v klasickém směru a měla 4 800 metrů.

VÍCE
Liqui Moly Racing Team zahájil sezónu 2019 na Masarykově okruhu
auta

Úspěšně vstoupili do letošní vrchařské sezóny jezdci Liqui Moly Racing Teamu ve složení Marek Rybníček, Martin Jerman, Gabriela a Filip Sajlerovi a Jiří Špalek. Marek Rybníček se poprvé představil s nový vozem Mc F1 EVO 2019 ve třídě siluet, Martin Jerman startoval s osvědčeným sporťákem Lamborghini Gallardo GT3 ve třídě GT.

VÍCE
Macík odjede Rallye Šumava v traktoru, Brabec bude navigovat
auta

Po mnoha dotazech, zda informace týmu Big Shock Racing vydaná 1. dubna není aprílovým žertem, Martin Macík znovu seriózně potvrdil, že pojede část Rallye Šumava Klatovy v traktoru Valtra. Jeho slova dokládají i pořadatelé populárního závodu, který odstartuje v pátek 26. dubna, a na nějž už se těší tisíce fanoušků motorsportu.

VÍCE