Climbkhana: 1400 koní vs 1400 stop!
auta

Climbkhana je další generací mega úspěšných a cenami ověnčených virálních videí Gymkhana, vytvořených Kenem Blockem. Nový projekt spojuje koncepce předchozích filmů s rally závoděním na jedinečných silnicích po celém světě. Pro úvodní díl nové série vybral Ken Block jednu z nejznámějších silnic na světě: Pikes Peak Highway nedaleko Colorado Springs.

VÍCE
Masaryk Racing Days 2017 - fotogalerie
motocross auta

Uplynulý víkend patřil na Masarykově okruhu v Brně vrcholu pozdimní části sezony - Masaryk Racing Days 2017.

VÍCE
Masaryk Racing Days 2017: Padl rekord okruhu!
auta

1:36,065 - taková je hodnota nového oficiálního traťového rekordu Masarykova okruhu. Zajel ho Ingo Gerstl s monopostem F1 Toro Rosso STR1 v nedělním závodě BOSS GP. Rakouský pilot překonal sám sebe – byl totiž držitelem i předchozího nejrychlejšího času z roku 2015.

VÍCE
Na Masarykův okruh míří vozy Formule 1
auta

Na atraktivní závodní sérii formulí BOSS GP se při závodním víkendu Masaryk Racing Days mohou fanoušci motorsportu těšit už o nadcházejícím víkendu.

VÍCE
Truck Trial Bohemia Kunštát - foto R. Kubala

Další závod Mistrovství ČR v Truck trialu se uskutečnil v pískovně Kora u obce Kunštát na jižní Moravě. V pořadí čtvrtý letošní závod se konal o víkendu 12. a 13. srpna 2017. Na diváky čekaly ukázky dovednosti řidičů trucků, kteří jezdili v extrémním terénu. Posádky byly rozděleny do několika kategorií.

VÍCE
Tidemand a Andersson získali tituly mistrů světa ve WRC 2
auta

Posádka týmu ŠKODA Motorsport Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S) na německé ADAC Rallye Deutschland vybojovala potřebné body pro předčasný zisk titulu mistra světa v kategorii WRC 2.

VÍCE
24. Veszprém Rallye 2017

Ve dnech 8. - 9. července 2017 se v okolí Veszprému konal 5. podnik maďarského mistrovství, 24. Veszprém Rallye 2017. Na start se přihlásilo přes 60 posádek. Drtivé zastoupení mělo Maďarsko, mezi přihlášenými byli také Rakušané, nebo ženská italsko-rakouská posádka.

VÍCE
37. ME Ecce Homo Šternberk 2017

Během prvního červnového víkendu se ve Šternberku konal již 37. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Bojovat o vítězství ve třídách přijel rekordní počet jezdců. Po administrativních a technických přejímkách jich bylo celkem 200. V sobotu byly naplánovány dvě tréninkové jízdy, v neděli pak dvě závodní. Druhá závodní jízda byla přerušena kvůli silnému dešti a zbytek startovního pole se musel poprat s tratí Ecce Homo na mokru.

VÍCE
Králem Zámeckého vrchu 2017 je Liqui Moly Racing Team
auta

Nové traťové rekordy, absolutní vítězství a prvenství v divizi 2 a divizi 3, těmito úspěchy ozdobili letošní ročník MANN FILTER Zámeckého vrchu v Náměšti nad Oslavou jezdci Liqui Moly Racing - Marek Rybníček a David Komárek. Snažili se i další jezdci Liqui Moly Racing Jiří Špalek a Gabriela Sajlerová, kteří ke zlatým úspěchům přidali stříbrné pozice. Petr Lisa se v České trofeji také neztratil a ve své skupině byl první.

VÍCE
 David Komárek překonal na Zámeckém vrchu traťový rekord!
auta

Dvanáct roků starý rekord Zámeckého vrchu - 54,25 sekundy, jehož držitelem byla vrchařská legenda Ing. Otakar Krámský z Jilemnice, byl při nedělním závodě XXXVI. Zámeckého vrchu MANN-FILTER 2017 v Náměšti nad Oslavou překonán. Postaral se o to okříšský David Komárek z týmu Liqui Moly Racing Team, který s vozem Norma M20FC KOMVET, zajel v první nedělní jízdě čas 54,18 sekund. Trať dlouhou 2,030 km projel průměrnou rychlostí 133,77 km/hod.