Petr Trnka představil závodní auto pro sezónu 2021
auta

Vrchařský specialista, který závodí především na závodech ME se v loňském roce, vlivem pandemie Covid-19, představil i na českých tratích, kde proháněl absolutní českou špičku v čele s Václavem Janíkem a Milošem Benešem.

VÍCE
Marek Rybníček představil nový vrchařský speciál
auta

Nová sezóna, nová technika. V loňském roce jsme na kopcích mohli vídat rychlého Marka Rybníčka za volantem Škoda Fabia R5 ve Skupině 2. V letošním roce ho uvidíme ve speciál KTM X-BOW GTX a opět tak můžeme očekávat těsné souboje na špici!

VÍCE
Jezdecké ohlasy po Valašce
auta

O tom, že se ruská posádka Nikolaj Gryazin - Konstantin Aleksandrov na voze Volkswagen Polo Gti R5 stala absolutními vítězem letošního ročníku KOWAX Valašské Rally ValMez 2021 před dvojicí Jan Kopecký - Jan Hloušek na Škodě Fabia Rally2 Evo, jsme vás již informovali. Třetí příčku získali Filip Mareš s Radovanem Buchou, rovněž na Fabii Rally2 Evo. Pojďme si však shrnout, co jezdci řekli po dojezdu do cíle.

VÍCE
Gryazin si podmanil Valašskou rallye
auta

Ruský jezdec Nikolay Gryazin, který závodí především v šampionátech ME a MS, vyhrál úvodní podnik MČR. Tento mladý střelec dominoval již od pátečního shakedownu a nechal za svými zády veškerou českou špičku.

VÍCE
Sedmdesátka startujících posádek na Valašce
auta

Organizační tým 39. KOWAX Valašská rally ValMez 2021, která se uskuteční 26. – 28. března 2021, eviduje více než sedmdesátku přihlášek. Nejnižší startovní čísla byla přidělena prioritním jezdcům FIA Janu Kopeckému a Nikolaji Grjazinovi, které bude „nahánět“ úřadující český šampión Václav Pech. Oficiální tisková zpráva je doplněna o video Nikolaje Grjazinova z testu před Valaškou

VÍCE
Přihlaste se do FIA Cross Car Academy
auta

FIA Cross Car Academy Trophy je novinkou mezinárodní automobilové federace FIA. Projekt je zaměřený na jezdce ve věku 13 – 16 let především z disciplíny autokros. Zájemci se mohou přihlašovat své domovské autoritě pro motoristický sport do 31. března 2021.

VÍCE
Ken Block pojede ve Fábii!
auta

Úspěšný závodník, světový showman a hvězda gymkhana videí ukončil po jedenácti letech spolupráci se značkou Ford. Na závod 100 Acre Wood Rally si Ken Block, rodák z Kalifornie, vybral náčiní z Mladé Boleslavi!

VÍCE
Duo Kopecký & Hloušek představili vůz a tým pro sezónu 2021!
auta

Jeden z nejúspěšnějších českých jezdců Jan Kopecký bude letos nově závodit v soukromém týmu, jelikož tovární tým Škoda Motorsport již od letošní sezóny nebude startovat na žádném podniku.

VÍCE
Společné cesty Loeba s Elenou se po 23 letech rozcházejí
auta

Mezi nejznámější rallyové posádky patří bezpochyby Sébastien Loeb s navigátorem Danielem Elenou. Na společné konto si připsali 79 vítězství ve WRC, 119 pódiových umístění a to hlavně ve vozech Citroën. Společně absolvovali pětkrát Dakar.

VÍCE
Sezona 2016 patřila 33. výročí založení okruhu a premiéře poháru DMV
auta

Připomínce „Kristových“ třiatřicátin byla zasvěcena sezona 2016 na mosteckém autodromu. Právě v roce 1983 odstartovaly na velkém závodním okruhu tehdy zbrusu nového areálu, vybudovaného na výsypce hnědouhelného lomu, první závody. Oslava magického výročí vyvrcholila v červnu, fanouškům motoristického sportu ale kalendář akcí nabídl spousty další zajímavé podívané. Patřila k nim i premiéra poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup, v němž se představily okruhové speciály věhlasných značek, například Audi R8 LMS, Lamborghini Gallardo GT3, McLaren MP4-12 GT3, Porsche 997 GT3 Cup, Chrysler Viper GTS-R, Ferrari 488 GT3 nebo BMW M235i.

VÍCE