Tip odborníka: Jak šetřit turbo vašeho auta!
auta

Vytáčení motoru do maximálních otáček se nemusí řidičům automobilů vybavených „turbem“ vyplatit. Další „past“ se může skrývat v systému Start-Stop, zejména při zastavení po rychlé jízdě. Je tak potřeba dodržovat základní provozní pokyny. Převážná většina automobilů je v dnešní době vybavena motorem s přeplňováním pomocí turbodmychadla. Bohužel někteří řidiči princip fungování turba neznají a jiní na přeplňovaný motor, ať už vznětový nebo zážehový, nemyslí vůbec.

VÍCE
Ouředníček s Křípalem zázrakem přežili havárii v Africe
auta

Letošní závod Morocco Desert Challenge skončil pro vítěze loňského ročníku Tomáše Ouředníčka a Davida Křípala bohužel předčasně. Pouhých 200 m před cílem první etapy jejich speciál Ford Ranger Dakar, který byl právě nejrychlejším strojem na trati, nečekaně vletěl v maximální rychlosti do neoznačené díry a několikrát se přetočil přes střechu. Jako zázrakem Tomáš s Davidem neutrpěli žádná vážná zranění. Vůz byl ale téměř zcela zdemolován.

VÍCE
Přípravy na Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou jsou v plném proudu
auta

Tradiční závod automobilů do vrchu, XXXVII. Zámecký vrch MANN-FILTER 2018, přivítá jezdce a diváky opětovně o víkendu 5. - 6. května 2018. Během dvou závodů se divákům představí široká plejáda jezdců letošního seriálu Mistrovství České republiky soudobých a historických automobilů v závodech do vrchu. Chybět samozřejmě nebude ani mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup 2018.

VÍCE
Češi jsou připraveni dobýt největší africký závod rallye
auta

Takový menší Dakar: vypořádat se s Morocco Desert Challenge, největším závodem rallye v Africe a druhým největším závodem na světě, má v období 14. - 22. dubna 2018 za úkol velký počet českých týmů. Od posádek závodních automobilů, Tomáš Ouředníček - David Křípal a Boris Vaculík – Martin Plechatý, i od trojic závodníků v kategorii trucků, Aleš Loprais - Lukáš Janda - Ferran Marco Alcayna a Tomáš Vrátný - Jaromír Martinec - Jaroslav Miškolci, se očekává, že v Maroku pozvednou českou vlajku mezi 700 dalšími účastníky závodu z 24 různých zemí.

VÍCE
TOP 10 aut, na nichž rozhodně neproděláte
auta

Říká se, že investice do auta je ta nejhorší. A něco na tom bude, například hodnota nové Škody Octavia klesne po roce od prodeje až o třetinu. Pokud hledáte vhodný vůz k investici, musíte se ohlédnout zpět, do historie. Ta přitom nemusí být ani příliš vzdálená, takzvané youngtimery mohou nabývat na hodnotě i v řádech desítek procent ročně.

VÍCE
XXIV. Vančík Rallysprint Kopná 2018
motocross auta

Ve dnech 6. -7. dubna odstartoval také tzv. "malý mistrák", Rallysprint série 2018. Postaral se o to již 24. ročník Vančík Rallysprint Kopná 2018. Ke startu soutěže bylo převzato 90 posádek soudobých vozidel a 17 posádek historických vozidel.

VÍCE
Liqui Moly Racing Team zahájil sezónu na Masarykově okruhu v Brně
auta

O velikonoční sobotě bylo na části Masarykova okruhu v Brně zahájeno letošní mistrovství republiky automobilů do vrchu – II. GMS HILLCLIMB PROLOG 2018. Mezi 65 startujícími si velice úspěšně vedli jezdci Liqui Moly Racing Teamu. Po zimní přestávce si dala v Brně dostaveníčko kompletní česká špička jezdců v závodech automobilu a nechyběla ani sestava Liqui Moly Racing Teamu.

VÍCE
Chcete auto z USA? Víme, na co si dát pozor!
auta

Ojetá auta ze zahraničí jsou někdy na internetu opravdu lákavým soustem. Legendární americké značky jsou občas za velmi atraktivní ceny. Ale taková „super“ cena se nevzala jen tak odnikud. Za atraktivní cenou mnohdy stojí méně či více významné nedostatky a potenciální problémy.

VÍCE
37. Kowax Valašská Rally ValMez 2018
motocross auta

Novou rally sezónu odstartovala 37. KOWEX Valašská rally ValMez 2018, která se konala 23.-25. března. Poměřit síly přijelo na úvodní rally této sezóny 79 posádek, mezi kterými byly také dvě posádky továrního týmu Škoda Motorsport. Během zimní přestávky posádky změnily nejen design svých vozů, ale někteří závodníci také samotný vůz. Mezi nimi byli například posádky Kopáček/Rendlová a Mareš/Hloušek. Obě posádky přesedlaly do vozu kategorie R5 a jejich srovnání bylo po celou rally jedním z hlavních témat.

VÍCE
Auto po zimě. Na co si dát pozor?
auta

Přípravy automobilů na jarní sezonu jsou v plném proudu. Mezi základní činnosti patří přezutí pneumatik, kontrola gumiček stěračů, podvozku nebo brzdového systému. Svěřit odbornější úkony odborníkům z autoservisů se určitě vyplatí.

VÍCE