4. Vírské serpentiny v Bystřici nad Pernštejnem již tento víkend!
auta

O posledním červnovém víkendu – 25. – 27. června 2021 se uskuteční na trati dlouhé 2,9 km mezi Vírem a Bystřici nad Pernštejnem čtvrtý ročník závodu Vírské serpentiny. Bude se jednat o druhý podnik letošního seriálu závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021 a třetí podnik Maverick Slalom Trophy 2021.

VÍCE
Nevidomý automobilový nadšenec zajel nový traťový rekord
auta

3:40,531. Taková je hodnota nového traťového rekordu Masarykova okruhu, který dnes zajel nevidomý Petr Haluška se svým navigátorem. Automobilový nadšenec, který je známý pod přezdívkou Slepý bandita, dosáhl tohoto času ve voze KTM X-BOW RR brněnského závodního týmu RTR Projects. Rekord bude ve své speciální kategorii zapsán mezi oficiálně nejrychlejší časy Automotodromu Brno.

VÍCE
Formánek se Zárubou se posunuli na druhé místo
auta

Extrémní bouřky, které se přes víkend přehnaly přes západní Evropu, řádily i v Zandvoortu, kde tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra startoval ve třetím podniku série Lamborghini Super Trofeo Europe. Tým se musel porvat s technikou i vytopeným stanem, smolný víkend ale zlomil nedělním druhým místem. Dvojice jezdců Formánek - Záruba se díky němu posunula na druhé místo v průběžném pořadí.

VÍCE
Michal Makeš v čele série TCR Eastern Europe
auta

Michal Makeš vede po závodním víkendu v Poznani seriál TCR Eastern Europe. Jezdec týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra sesadil z prvního místa Tomáše Pekaře díky dvěma skvělým výsledkům – první závod jedenadvacetiletý pilot vyhrál, ve druhém po dramatickém průběhu dojel druhý.

VÍCE
Lacko bral na Hungaroringu poháry za třetí místa
auta

O uplynulém víkendu se na okruhu v Maďarsku roztočila kolo několika tunových monster. Na startu ME tahačů nechyběla ani česká stáj Buggyra Racing a její jezdci si vedli vskutku znamenitě. Čech Adam Lacko skončil třikrát na místě třetím!

VÍCE
O víkendu startuje Mistrovství Evropy tahačů
auta

Již zítra na okruhu Hungaroring, který se nachází v Maďarsku, odstartuje další sezóna ME trucků. Na závodních tratích nebude chybět veškerá evropská špička v čele s roudnickým týmem Buggyra Racing.

VÍCE
Merli udolal Faggioliho na 40. Ecce Homo, Trnka skončil třetí absolutně!
auta

O uplynulém víkendu se na trati ve Šternberku odjel již 40. ročník ME závodů do vrchu. Na slavném závodě Ecce Homo nechyběli ani dva nejlepší jezdci současnosti, italové Faggioli a Merli. Českým fanouškům udělali radost dva jezdci v TOP5.

VÍCE
Ferrari Challenge nabídne v Brně souboje silných závodních strojů
auta

Třetím dějištěm letošní sezóny evropského šampionátu Ferrari Challenge se tento víkend 28. až 30. května stane Masarykův okruh v Brně. Do České republiky dorazí přes čtyři desítky automobilových závodníků, kteří budou o trofeje bojovat v závodních speciálech Ferrari 488 Challenge Evo.

VÍCE
Cais překonal postcovidový syndrom a míří na Kopnou
auta

Trápil ho postcovidový syndrom, rušil účast na soutěžích. Nyní je Eric Cais v pořádku, o víkendu absolvoval v Itálii Camunia Rally. „Konečně jsem byl zase v závodním režimu. Kdyby nás nezastavil technický problém, mohli jsme bojovat o vítězství,“ popisoval talentovaný pilot rallye, kterého od pátku čeká další výzva – tradiční Rallysprint Kopná. Poté se bude Cais připravovat na evropský šampionát, který začne v červnu v Polsku.

VÍCE
Buggyra se rozrůstá o dalšího „člena“ rodiny
auta

Konkrétně o další model úspěšné řady Mercedes – AMG. Mladší brácha loňské akvizice AMG GT3 bude sloužit přípravě mladých talentů pod dohledem zkušeného Davida Vršeckého na vybraných podnicích evropských sériích.

VÍCE