12. Rally Turkey Marmaris 2019
motocross auta

12. Rally Turkey Marmaris 2019 skončila a zná své vítěze. Během tří etap bylo na posádky přichystáno 17 RZ o celkové délce bezmála 310 kilometrů.

VÍCE
12. Rally Turkey Marmaris 2019 - II. etapa
motocross auta

Druhá etapa turecké rally je také minulostí. Stejně jako včera, i dnes byly připravené 3 rychlostní zkoušky, kdy dopoledne se jel první průjezd a po servisní zóně druhý s celkovou délkou necelých 110 kilometrů.

VÍCE
12. Rally Turkey Marmaris 2019 - I. Etapa
motocross auta

První etapa 12. Rally Turkey Marmaris 2019 je za námi. Posádky ve čtvrtek čekal v městě Marmaris slavnostní start a o něco později jen 2 kilometry dlouhá městská superspeciálka. S tou si nejlépe poradily posádky Neuville-Gilsoul a Mikkelsen-Jæger s vozy Hyundai i20 Coupe WRC, když měly v cíli totožný čas.

VÍCE
Shakedown Turecké Rally 2019
motocross auta

Dnes večer na závodníky čeká úvodní městská rychlostní zkouška. Vyzkoušet si nastavení ovšem mohli již tradičně na shakedownu, který sice měřil jen 4,7 kilometrů, ale svým rozbitým charakterem dal zabrat nejen jezdcům, ale hlavně vozům. Posádky měly možnost absolvovat shakedown 3x a mezi průjezdy měli mechanici spoustu práce s úpravou vozů.

VÍCE
12. Rally Turkey Marmaris 2019 - preview
auta

Mistrovství světa v rally se přehouplo do své poslední čtvrtiny. Z celkových 14 soutěží již zbývá odjet pouhé čtyři. Tou nejbližší z nich je 12. Rally Turkey Marmaris 2019, která se loni vrátila do světového kolotoče po 8 letech.

VÍCE
Buggyra v Mostě se třemi tahači
auta

Přelom měsíců srpna a září se již několik desetiletí tradičně nese ve znamení jedné z největších motoristických akcí na území České republiky Total Czech Truck Prix. Již tento víkend se na Autodromu Most mohou fanoušci těšit na celý tým Buggyra Racing v čele s mistrem Evropy z roku 2017 Adamem Lackem.

VÍCE
Barum Czech rallye Zlín 2019 - foto Lukáš Trtílek
motocross auta

O minulém víkendu se konal již 49. ročník tradiční Barum Czech rallye Zlín. Tento podnik je součástí evropského mistrovství v rallye pod záštitou FIA ERC. Diváci se tedy mohli těšit, kromě našich posádek jedoucích v rámci českého mistrovství, také na ty nejlepší jezdce Evropy a v neposlední řadě také na našeho účastníka světového rallye šampionátu pilota tovární Škody Fabia R5 Evo Jana Kopeckého se spolujezdcem Pavlem Dreslerem.

VÍCE
Dohnal se Švecem vyhráli Peugeot Rally Cup
auta

Devětačtyřicátý ročník BARUM CZECH RALLY ZLÍN uzavřel MMČR v rally a byl to také finálový závod letošního ročníku PEUGEOT RALLY CUP CZ. Do závodu bylo přihlášeno deset vozů poháru, nakonec odstartovalo devět posádek, včetně dvou slovenských a jedné polské. Legendární Barumku ovládl René Dohnal s Romanem Švecem a tato dvojice se také stala celkovými vítězi Peugeot Rally Cupu 2019. Ze Zlína si odváží ještě další cenné trofeje: vítězství ve třídě 6 a titul Mistrů ČR ve „dvoukolkách.“

VÍCE
Filip Mareš je novopečeným juniorským Mistrem Evropy
auta

Dramatickou podívanou a vypjaté souboje nabídla tradičně legendární BARUM CZECH RALLY ZLÍN. Závěrečný podnik domácího šampionátu a vrchol evropského mistrovství se konal uplynulý víkend a posádka Mareš – Hloušek na něj odjížděla s jednoznačným cílem. Porazit své největší rivaly Ingrama s Whitthockem a vybojovat titul mistrů Evropy do 28 let. Filip Mareš rozhodl až v závěrečné rychlostní zkoušce, když britského jezdce překonal a na nejcennější trofej své dosavadní kariéry dosáhl s minimálním náskokem 0,3 vteřiny!

VÍCE
Mareše čeká ve Zlíně velké finále
auta

Letošní ročník BARUM CZECH RALLY ZLÍN uzavírá netradičně náš domácí šampionát v rally. Legendární barumka tak rozhodne nejen o konečném pořadí juniorů v evropském mistrovství FIA ERC1 Junior, ale také o závěrečném skóre mistrovství České republiky. Filip Mareš má dobře rozehráno v obou šampionátech a ve Zlíně bude bojovat především o titul nejlepšího evropského juniora do 28 let.

VÍCE