2. AMA SX 2022: Komentáře jezdců po závodě
motocross

I když Oakland nenabídnul tolik strhujících bitev jako Anaheim 1, tak z pohledu celkového vývoje šampionátu byl zajímavý. Jen pětibodový rozdíl mezi druhým Andersonem a osmým Stewartem. Tak těsná je zatím královská třídy 450SX. Barcia se v Oaklandu uklidnil a nepředvedl žádný agresivní útok. I díky tomu byl znova třetí a v šampionátu opět po roce okusí chuť červené tabulky pro průběžného lídra. Níže přinášíme komentáře jezdců po druhém závodě sezóny.

VÍCE
2. AMA SX 2022: Oakland ovládnul Anderson
motocross

Páni, tak tohle snad nikdo nečekal. Minulý týden na hraně TOP 10 a nyní na stupních nejvyšších. Anderson a Plessinger v druhém závodě překvapili. Ve slabší kubatuře se však překvapení nekonalo a na bednu vystoupili stejní jezdci jako minule.

VÍCE
Jak by mohla vypadat letošní sezóna amerického superkrosu?
motocross

Po covidovém roce opět zaplněné stadiony a návrat k formátu jen sobotních závodů. Ale také spousta změn v soupiskách předních týmů třídy 450SX. Připomeňme si ještě, co se odehrálo před sezónou a jak by ta letošní mohla vypadat.

VÍCE
1. AMA SX 2022: Komentáře jezdců po závodě
motocross

Na tiskové konferenci po závodě mluvili jezdci často o tom, jak náročná byla trať úvodního dějství. Především ke konci hlavní události třídy 450SX byly koleje už tak hluboké, že loňský šampión Cooper Webb označil svou jízdu jako "Boj o přežití", což následně potvrdili i první Roczen a třetí Barcia. To ve slabší třídě 250SX si složitost tratě vyžádala i několik zranění. Nejvíce to odnesl Colt Nichols, pro kterého již sezóna pravděpodobně skončila. Pojďme si však poslechnout, co řekli přední jezdci obou tříd po závodě.

VÍCE
1. AMA SX 2022: Anaheim 1 s vítězi Roczenem a Craigem
motocross

Tradiční otvírak Anaheim 1 zahájil letošní sedmnáctikolovou sérii Monster Energy AMA Supercrossu 2022. "Can I believe that?" to byla první slova Roczena po jeho fenomenálním vítězství ve třídě 450SX. Ken tomu sice nemohl uvěřit, ale 39 elitních účastníků MXGP mu věřilo už před závodem a v tradiční předsezónní anketě pasovalo sympatického Němce na největšího favorita úvodního závodu. Ve třídě 250SX West dominoval Christian Craig, když jeho týmový kolega a vítěz minuloroční východní série Colt Nichols skončil po pádu už v heat race.

VÍCE
AMA SX RD1 – výsledky
motocross

Ještě než vám přineseme report z prvního SX závodu v Anaheimu, pojďme se podívat na výsledky třídy 450SX a 250SX West. První závod ukázal, jak by se mohla sezóna vyvíjet. Je to však dlouhá cesta, protože před závodníky je ještě 16 závodů a poslední závod na ně čeká 7. května

VÍCE
AMA SX 2022: Šance pro milovníka SX se stylovým slohem
motocross

Zjišťoval jsi už coby vášnivý fanoušek, v kolik hodin budeš muset zítra ráno vstávat, abys mohl sledovat LIVE 1. závod Monster Energy AMA Supercross šampionátu 2022? V Anaheimu už to právě teď žije a my chceme dát někomu redaktorskou/reportérskou šanci u nás na MOTOLEVELu. Čti dál, jestli máš aspoň trochu slohové vlohy.

VÍCE
Provizorní startovka AMA SX – RD 1
motocross

První a dlouho očekávaný závod Monster Energy AMA Supercross série se uskuteční už 8. ledna. Přinášíme vám provizorní startovní listinu tříd 450 i 250. Některé změny jmen můžeme očekávat zejména v nižší kubatuře.

VÍCE
Troy Lee Designs-Red Bull-Gas Gas 2022
motocross

Tým Troy Lee Designs-Red Bull-Gas Gas jede dál i v následující sezóně 2022! Bude se jednat o druhou sezónu na americké superkrosové a motokrosové scéně. Na motocyklu MC 450F bude závodit ostřílený Justin Barcia, jemuž budou krýt záda Michael Mosiman a Pierce Brown na slabší MC 250F. Tým se těší na zahájení SX sezóny v Anaheimu v sobotu 8. ledna 2022!

VÍCE
Ferrandis s Tomacem se nemůžou dočkat startu nové sezóny
motocross

Závodníci Dylan Ferrandis a Eli Tomac v barvách týmu Monster Energy Star Yamaha Racing jsou připraveni na novou sezónu! Ta odstartuje už 8. ledna závodem série Monster Energy AMA SX v Anaheimu. Součástí tiskové zprávy je také výběr fotografií z týmového představení!

VÍCE