17. AMA SX 2024: V Salt Like City se rozdávaly tituly!
motocross

Do posledního závodu nebylo jasné, kdo letos získá tituly ve třídách 250SX East, 250SX West a v královské třídě 450SX. Největší drama se čekalo ve třídě 250SX West, kde před posledním závodem měli Hampshire a Kitchen stejný počet bodů. Samotný závod však až tak dramatický nebyl a titul získal zkušenější Hampshire. Ve třídě 250SX získal titul Tom Vialle a ke dvěma motokrosovým titulům mistra světa, přidal první americký superkrosový. Třídu 450SX opanoval podle předpokladů Jett Lawrence, který si v posledním závodě už jen kontroloval pořadí.

VÍCE
15. AMA SX 2024: Anstie králem v 250SX
motocross

Ještě dva závody zpět měli Jett Lawrence a Cooper Webb stejný počet bodů. Webbovi však nevychází silný závěr sezóny. Minulý víkend byl třetí a tuto sobotu v Philadelphii dokonce až čtvrtý. To Jett Lawrence nezaváhal a oba závody s přehledem vyhrál. Dvanáct bodů je slibný náskok, ale Webb se ve dvou posledních závodech rozhodně ještě nevzdá. Ve třídě 250SX East má k titulu nejblíže Tom Vialle. V Philadelphii dojel druhý za Maxem Anstiem a co je důležité, tak o jedno místo před svým největším rivalem Deeganem.

VÍCE
14. AMA SX 2024: Smolný večer pro Kena Roczena
motocross

Byl to jeden z těch večerů, na který fanoušci Kena Roczena nezapomenou. V úvodu závodu jel jako vystřelený z praku. Předváděl líbivou, kreativní a neskutečně účinnou jízdu. V prvním kole postupně předjel Webba i Lawrenceho a usadil se na druhém místě za Tomacem. V šesté minutě závodu však mohli diváci vidět nevídaný a srdcervoucí moment. Kenovi po doskoku trojáku doslova explodovala motorka. Stříkající olej způsobil, že na následné roletě šel sympatický Němec tvrdě přes řidítka k zemi.

VÍCE
11. AMA SX 2024: Bitva Webb versus Sexton
motocross

Cooper Webb se rozhodně nehodlá vzdát boje o titul. V Seattlu zvítězil a dokázal stáhnout náskok Jetta Lawrenceho o cenných pět bodů. Ten má sice v průběžném pořadí stále náskok šestnáct bodů, ale Webb je znám svým silným závěrem sezóny. V Seattlu jel skvěle i Sexton a souboje s Webbem zvedaly diváky ze sedadel. Lawrence bohužel doplatil na nováčkovské chyby, ale i tak dojel na solidním třetím místě. Ve třídě 250SX zvítězil Kitchen.

VÍCE
10. AMA SX 2024: Roczen kousek od vítězství
motocross

Letošní sezóna třídy 450SX se pomalu stává spanilou jízdou Jetta Lawrence. V Indianapolis si připsal třetí vítězství v řadě a už páté v této sezoně. Je sympatické vidět, když Jettovi někdo konkuruje, nebo ho dokonce dokáže předjet. Tím hrdinou byl v sobotu večer Ken Roczen. Měl skvělé starty a když náhodou neodstartoval jako první, tak se přece jen na chvíli do čela dostal. Nakonec to v ani jedné ze tří jízd Triple Crown závodu nedotáhl do vítězného konce, ale i celkové druhé místo se skórem 2-2-3 je určitě skvělé.

VÍCE
9. AMA SX 2024: Tom Vialle znovu vítězí
motocross

Americký superkrosový šampionát se nám devátým závodem v Birminghamu přehoupl do své druhé poloviny. Vyrovnaná třída 250SX East má nového průběžného lídra. Není jím nikdo jiný než vítěz dvou posledních závodů a nám dobře známý Tom Vialle. V Birminghamu ho na stupních vítězů doplnili jezdci Kawasaki McAdoo a Hammaker. Ve třídě 450SX ukázal znovu svoji dominanci Jett Lawrence a stylem start-cíl vyhrál. Druhý Webb nedokázal stíhat tempu mladého Australana, i když v závěru přece jen ztrátu trochu stáhnul. Nenápadný, ale skvělý byl Ken Roczen. Po špatném startu se postupně z jedenáctého místa prokousal až na poslední pódiové umístění.

VÍCE
Hunter Lawrence se zranil
motocross

Po pádu v Daytoně Honda krátkým sdělením oznámila, že Hunter Lawrence nebude tento víkend na startovním roštu v Birminghamu.

VÍCE
7. AMA SX 2024: Tragédie pro Forknera
motocross

V Arlingtonu se jel sedmý podnik amerického superkrosu. Slabší kubatuře 250SX dominoval Austin Forkner. Pět minut před koncem měl však tento velký smolař drsný pád, po kterém už nedokázal dále pokračovat. Vítězství tak spadlo do klína Haidenu Deeganovi, pro kterého jde o první vítezství v kariéře. Blýsknul se také Tom Vialle, který poprvé ve své kariéře vystoupil na bednu.

VÍCE
6. AMA SX 2024: Roczen zvítězil v Glendale
motocross

Byl to večer Kena Roczena. Bezchybnou jízdu a dokonalé starty přetavil ve své první vítězství v této sezóně. Dočkal se až v šestém závodě, ale skvěle jede od začátku roku. Nyní se však všechno konečně sešlo a sympatický Němec tak zůstává v boji o mistrovský titul. Druhý dojel v Glendale Anderson a třetí Jett Lawrence, který se tímto umístěním vyšvihnul do průběžného vedení šampionátu.

VÍCE
5. AMA SX 2024: Austin Forkner je zpět
motocross

Hromadný pád po startu prvního závodu třídy 250SX East vyřadil většinu favoritů z boje o pódium. Deegan, Vialle, McAdoo, Hammaker. Ti všichni nabrali hned na úvod šampionátu velkou bodovou ztrátu. V samotném závodě se však odehrával jiný příběh. Věčný smolař Forkner tentokrát bral holeshot a stylem start cíl s přehledem a velmi zaslouženě zvítězil. Připsal si třinácté vítězství v kariéře a mnozí už možná zapomínají, že jde o jednoho z nejlepších jezdců třídy 250SX všech dob.

VÍCE