4. AMA SX 2023: Vialle bojoval o pódium
motocross

Nám dobře známý Tom Vialle vstoupil do zcela nové disciplíny impozantně. V hlavní události třídy 250SX se v prvním kole ujal vedení a na čele závodu se pohyboval po většinu závodu. Ke konci sice spadl a přišel o pódium, ale určitě se na úvod předvedl v dobrém světle. Nováčci obecně v Houstonu zazářili a bude potřeba s nimi v průběhu sezóny počítat. Ve třídě 450SX se velké překvapení nekonalo.

VÍCE
AMA SX: Tom Vialle zažije americkou premiéru už tento víkend
motocross

Po loňském zisku druhého světového titulu ve třídě MX2 se mladý Francouz Tom Vialle přesunul na domluvené angažmá do Ameriky. Od podzimu pilně trénuje a už tuto sobotu ho uvidíme v prvním superkrosovém závodě východního regionu v Houstonu. Jeho výkon bude jistě sledovat spousta evropských a věřím, že i českých fanoušků. To američtí fanoušci si nenechají ujít premiéru mladičké vycházející hvězdy Haidena Deegana.

VÍCE
3. AMA SX 2023: První Triple Crown formát sezóny
motocross

Triple Crown formát je pro diváky atraktivní a závod v Anaheimu to potvrdil. Jezdcům odpadají rozjížďky, tzv. heat race. Z kvalifikace se jde rovnou do finále, které tvoří 3 samostatné jízdy. Ve třídě 250SX jsme viděli množství pádů a celou řadu překvapení. Své prémiové prvenství si připsal Levi Kitchen. Třídou 450SX otřásl tvrdý pád Tomaca. České fanoušky určitě potěší první letošní bedna Kena Roczena.

VÍCE
2. AMA SX 2023: Vzrušující bitvy v královské třídě 450SX
motocross

Třída 250SX velké překvapení nepřinesla. Hlavní souboj se odehrával mezi třemi favority letošního šampionátu západní konference. Naopak královská třída přinesla několik zajímavých momentů a bitev. Ve velmi dobrém světle se předvedl nám dobře známý Ken Roczen. Po špatném startu postupoval dopředu a neslábnul jako v minulé sezóně. Kam až to Ken v závodě dotáhnul a jak závod dopadl?

VÍCE
AMA SX 2023: Šampionát pokračuje 2. závodem již tuto sobotu
motocross

Americký supercrossový šampionát má za sebou první úvodní kolo, které proběhlo 7. ledna tradičně v Anaheimu. Minulý víkend byl závod v Oaklandu z důvodu vytrvalého deště zrušen. K tomuto kroku se museli funkcionáři odhodlat poprvé v padesátileté historii. Závod v Oaklandu se tak bude konat až 18. února. Ale už tento víkend se jezdci znovu utkají v San Diegu. Koho v závodě uvidíme a kdo je zraněn?

VÍCE
Výsledky ADAC SX Dortmund
motocross

O víkendu 13. a 14. ledna 2023 je v německém Dortmundu hlavním programem ADAC série supercrossu. Pojďme se podívat, jak dopadly výsledky tříd SX2 a SX1 v sobotu.

VÍCE
Anaheim 1 – startovky
motocross

Do začátku prvního amerického supercrossu roku 2023 zbývá jen několik málo dní. AMA uveřejnila předběžný seznam startujících jezdců. Seznam jezdců je aktualizován téměř denně a hlavně u třídy 250 dochází ke změnám až těsně před závody!

VÍCE
Ken Roczen a Suzuki pro sezónu 2023!
motocross

Konečně jsme se dočkali… Tohle spojení si přála většina SX fanoušků! Německý závodník Ken Roczen se pro sezónu 2023 spojuje s týmem H.E.P. Motorsports. Roczen se znovu spojí se Suzuki, se kterou už zažil už výborné chvíle v rodném Německu i v Americe. Se svou žlutou „Sůzou“ se těší na start série AMA SX, která začíná už 7. ledna 2023.

VÍCE
Prezentace Red Bull KTM Factory týmu 2023
motocross

Továrna KTM odhalila složení jezdců pro rok 2023, kteří mají před sebou náročné a našlapané AMA Supercross a outdoor AMA Pro Motocross šampionáty s 31 závody celkem. Z celkové pětice pojedou na KTM 450 SX-F Cooper Webb (27 let), Marvin Musquin (32 let) a Aaron Plessinger (26 let). Motorky KTM 250 SX-F osedlají Maximus Vohland (19 let) a Tom Vialle (22 let). Ale dost řečí, koukněte na povedené prezentační video!

VÍCE
Sobotní výsledky – Pařížský supercross 2022
motocross

V sobotu 12. listopadu večer skončil sobotní závodní program, kdy na jezdce obou tříd čekaly dva závody (sprinty) plus finále, ze kterého se sečetly výsledky. Třídu SX2 ovládl Chris Blose, SX1 ovládl Eli Tomac.

VÍCE