Marvin Musquin prodloužil smlouvu s Red Bull KTM o další dva roky
motocross

Většina velkých jmen z královské kubatury 450 už m o své budoucnosti jasno, a tak se dal předpokládat další dílek puzzle z KTM týmu, který oznámil prodloužení kontraktu s Marvinem Musquinem až do roku 2021 (včetně).

VÍCE
Malcolm Stewart se vrací v roce 2020 do týmu Motoconcepts
motocross

Nikdy není příliš brzy zahledět se do budoucnosti Monster Energy AMA SX 2020, zvláště když jsme se nedávno doslechli o dvou zásadních prodlouženích smluv. Honda HRC si pojistila Kena Roczena na další tři roky a Smartop/Bullfrog Spas/Motoconcepts Honda oznámil, že se rozhodli znovu podepsat roční smlouvu s Malcolmem Stewartem.

VÍCE
Chad Reed chce závodit i v roce 2020
motocross

Přestože Chad Reed nenastoupil v barvách JGR/Yoshimura Suzuki do finálového závodu Monster Energy AMA SX 2019 v Las Vegas, protože se ještě stále zotavuje ze zranění v podobě osmi zlomených žeber, zlomeniny lopatky a odražené plíce, která si přivodil v Seattlu, chce i tak tento dvojnásobný šampion závodit v roce 2020.

VÍCE
Oznámení o Broc Tickle suspenzaci
motocross

Více než rok od provizorní suspenzace podle článku 7.9.2 FIM Anti-Dopingového kódu přišlo Broc Tickle oznámení o jeho vyloučení. Tickle ve svém Instagram postu v roce 2018 prozradil, že bude mimo hru po dobu dvou let kvůli pozitivním výsledkům antidopingového testu.

VÍCE
James Stewart ukončil profesionální závodní kariéru
motocross

Před několika dny jsme se dočkali finální části video trilogie #7, která se postupně prokousávala kariérou Jamese Stewarta. V posledním díle padlo očekávané rozlousknutí otazníku, jak to bude s Bubbou dál. A jak již prozrazujeme v titulku, James se opravdu rozhodl odejít ze světa profesionálních závodů. Jaké jsou jeho důvody? Co mu bude chybět, a co naopak rád oželí? Čtěte dál...

VÍCE
Eli Tomac prodloužil smlouvu s Monster Energy Kawasaki teamem
motocross

Tuhle zprávu jsme pravděpodobně mohli předvídat. Eli Tomac prodloužil smlouvu s Monster Energy Kawasaki pro rok 2020 a dál. Tovární Kawasaki potvrdila několikaleté nastavení kontraktu, které Tomacovi umožní dostat se opět k top motocyklům i materiálu v profesionálním zázemí.

VÍCE
Ken Roczen další tři roky na Hondě!
motocross

Během včerejší tiskové konference před finálním závodem AMA Supercross na stadionu Sam Boyd v Las Vegas oznámil americký tým Honda, že Ken Roczen prodloužil smlouvu s týmem Honda HRC. Smlouva pro populárního německého závodníka na stroji Honda CRF 450R bude platná na závodech AMA Supercross a AMA Pro Motocross po následující tři roky.

VÍCE
Finále AMA SX 2019 bude bez Joshe Granta
motocross

Nemilá tiskovka přišla z Monster Energy Yamaha Factory Racing Teamu, který oznámil, že finálový závod Monster Energy AMA Supercrossu 2019 v Las Vegas zmešká Josh Grant. Ten se bohužel zranil během středečního tréninku na testovací trati v Jižní Kalifornii, kde to odnesla jeho noha a žebra.

VÍCE
16. AMA SX 2019: Cooper Webb si připsal sedmé letošní vítězství
motocross

Šestnácté kolo Monster Energy AMA SX na MetLife stadionu v East Rutherfordu zvedalo fanoušky pořádně ze sedaček na místě i doma před monitory. Vzrušení, dramata a důležitá navýšení bodových kont. Přestože kategorie 450SX měla ve hře hned čtyři potenciální kandidáty na titul. Těm však vyfouknul rybník Cooper Webb z Red Bull KTM Factory Racing Teamu, který slavil své sedmé vítězství společně s davem 61.247 fanoušků a do posledního závodu v Las Vegas bude nastupovat s náskokem 23 bodů. Ve třídě 250SX East proskočil pro něj poprvé triumfálně Chase Sexton z GEICO Honda týmu. Přísun bodů ho katapultoval do čela průběžného hodnocení s výhodou devíti bodů před dalšími soupeři, s nimiž se utká v rámci finálového klání 250SX East/West Showdown.

VÍCE
Vrátí se Chad Reed na start v AMA SX Las Vegas?
motocross

Nezáleží na tom, jestli Chada Reeda z JGR / Suzuki teamu milujete nebo nenávidíte, každý by měl ocenit Chadovu upřímnost. Jsme si jistí, že Chadova schopnost vyjádřit vždycky naplno svůj názor má co dělat s jeho věkem a také celkovým postavením v tomto sportu. Reed se nikdy nebál říct, co si myslí. Obvykle je hodně dobrý ve vyjadřování toho, co si nemusí nechat pro sebe.

VÍCE