Christian Craig se upsal Husqvarně!
motocross

Dvouletou smlouvu s Husqvarnou získal kalifornský rodák Christian Craig do třídy 450. Uvidíme ho tak v nejprestižnějších AMA sériích SX i MX. Vítěz loňské série 250SX West se nyní začne připravovat na motocyklu FC 450 Rockstar Edition a svůj debut si odbyde v Anaheimu 7. ledna 2023. Christian už stihl vydat i svůj tradiční vlog s příznačným názvem DAY ONE.

VÍCE
Tixier pojede World Supercross
motocross

Jordi Tixier, bývalý mistr světa v motokrosu třídy MX2, potvrdil, že se zúčastní v sezóně 2022 – 2023 série World Supercross. Závodit bude na motocyklu Honda.

VÍCE
17. AMA SX 2022: Craig to dokázal
motocross

Trnitá byla cesta k titulu ve třídě 250SX West. Craig vítězil na začátku sezóny, ale poslední tři závody vyhrál Hunter Lawrence a zůstal tak ve hře o titul až do posledního závodu. Překvapení se však nekonalo. I přes pád Craig uhájil osmé místo a psychickou bitvu o titul vyhrál. Vítězství v závodě si připsal jeho týmový kolega Nate Thrasher. Ve třídě 450SX si vítězství připsal Anderson, ale pozornost strhával souboj o třetí místo v šampionátu.

VÍCE
16. AMA SX 2022: Tomac šampionem
motocross

V Denveru se konal předposlední díl letošního šampionátu. Eli Tomac naplnil předpoklady a po taktickém výkonu získal před domácím publikem titul v královské třídě 450SX. Je to jeho druhý titul v kariéře a po dlouhých třinácti letech první titul pro Yamahu. Ve třídě 250SX se boj o titul trochu zdramatizoval, protože Craig dojel po pádu "až" třetí. Potřetí v řadě zvítězil Hunter Lawrence a na Craiga ztrácí před posledním závodem hratelných osmnáct bodů.

VÍCE
15. AMA SX 2022: První titul zná svého majitele
motocross

Patnáctý díl supercrossového šampionátu mohl rozhodnout o titulech jak ve třídě 250SX East, tak i v 450SX. V prvním případě se tak skutečně stalo a taktickou jízdou si svůj první titul připsal Jett Lawrence na Hondě. V královské kubatůře musel Tomac dojet před Andersonem, což se nestalo a tak o titulu se zřejmě rozhodne až příští týden v Denveru, který leží jen nedaleko od Tomacova rodiště. Bude slavit příští týden před domácím publikem?

VÍCE
14. AMA SX 2022: East-West Showdown vyhrál starší brácha
motocross

Nádherná, dlouhá a rychlá trať v Atlanta Motor Speedway přivítala jezdce východní i západní konference. Už bylo na čase trochu oživit prořídlou třídu 250SX a spojením obou regionů se to povedlo. Zajímavý závod ovládnul překvapivě starší z Lawrenců Hunter. V královské kubatuře si své čtvrté letošní vítězství připsal bezchybnou jízdou Jason Anderson.

VÍCE
Triple crown formát v St. Louis měl neobvyklé vítěze
motocross

Tomac, Lawrence, Craig. To jsou jezdci, kteří letos vítězí nejčastěji. Třináctý díl supercrossového šampionátu však dal šanci, také jiným jezdcům. V 450SX po dlouhé době zvítězil Marvin Musquin a v 250SX si premiérové vítězství v kariéře připsal velký bojovník Rj Hampshire. Závod se jel po dvoutýdenní přestávce, která ovšem nepřispěla k uzdravení zraněných jezdců. Ba naopak. Během přestávky se zranil Cooper Webb a těsně před samotným závodem pak Cameron Mcadoo.

VÍCE
12. AMA SX 2022: Tomac přepisuje historické tabulky
motocross

V Seattlu opět vítězí Tomac, který se tak v historických tabulkách dostal na dělené čtvrté místo v počtu vítězství v závodech královské třídy. Má jich na kontě už 44 stejně jako legenda minulých let Chad Reed. Ve slabší kubatuře se po šestitýdenní přestávce opět představili jezdci západního regionu. Vítězství si připsal Hunter Lawrence před suverénem této sezóny Craigem, který doháněl ztrátu po nezaviněném pádu.

VÍCE
11. AMA SX 2022: V Indianapolis zvítězili lídři šampionátu
motocross

Zajímavě rozjetý jedenáctý závod sezóny byl napínavý téměř až do konce. Nakonec se však překvapení nekonalo a po rozvážném výkonu znovu vítězí Tomac. Počtvrté za sebou a pošesté v této sezóně. Slabší kubatura nabídla pěkný souboj jezdců Hondy a Kawasaki, který nakonec vyhrál Jett Lawrence na tovární Hondě.

VÍCE
10. AMA SX 2022: Drama se spoustou pádů
motocross

V Detroitu se diváci rozhodně nenudili. Závod 450SX byl od samého počátku velmi dramatický. Jeden souboj střídal druhý. Nouze nebyla také o množství pádů, které na několik minut doslova paralyzovaly konec závodu. Webb, Sexton, Anderson a Ferrandis cíl závodu neviděli a je otázkou, zda je uvidíme příště. Suverénem večera však byl Eli Tomac.

VÍCE