Tim Gajser se zúčastní letošního Monster Energy Cupu
motocross

Poté, co minulý víkend vyhrál svůj třetí světový titul, se Tim Gajser s jeho týmem HRC přihlásil do závodu 2019 Monster Energy Cup, který se bude konat na stadionu Sam Boyd v Las Vegas. Již tradiční akce, za účasti nejlepších jezdců světa, se bude konat 19. října.

VÍCE
Kalendář Monster Energy AMA Supercross 2020
motocross

Před měsícem a něco zveřejnil pořadatel Feld Motor Sports tiskovku, ve které informuje, jak to bude s Monster Energy AMA Supercrossem 2020. Šampionát odstartuje tradičně 4. ledna 2020 na Angel stadionu v Anaheimu a do seriálu se vrátily zastávky St. Louis, Tampa, Foxborough a Salt Lake City, přičemž poslední jmenované bude hostit 2. května 2020 finále sedmnáctidílného šampionátu. Kalendář je k dispozici v článku.

VÍCE
Neugebauer si odskočil na supercross
motocross

Český jezdec Osička MX Teamu se minulý víkend nevydal na závody ADAC do Německa, ale jel si zazávodit na jednorázovou akci Supercross Cup do italského města Brescia. Závodu se účastnili velmi zkušení jezdci supercrossu z celého světa, mezi které se Filip Neugebauer řadí také.

VÍCE
Marvin Musquin prodloužil smlouvu s Red Bull KTM o další dva roky
motocross

Většina velkých jmen z královské kubatury 450 už m o své budoucnosti jasno, a tak se dal předpokládat další dílek puzzle z KTM týmu, který oznámil prodloužení kontraktu s Marvinem Musquinem až do roku 2021 (včetně).

VÍCE
Malcolm Stewart se vrací v roce 2020 do týmu Motoconcepts
motocross

Nikdy není příliš brzy zahledět se do budoucnosti Monster Energy AMA SX 2020, zvláště když jsme se nedávno doslechli o dvou zásadních prodlouženích smluv. Honda HRC si pojistila Kena Roczena na další tři roky a Smartop/Bullfrog Spas/Motoconcepts Honda oznámil, že se rozhodli znovu podepsat roční smlouvu s Malcolmem Stewartem.

VÍCE
Chad Reed chce závodit i v roce 2020
motocross

Přestože Chad Reed nenastoupil v barvách JGR/Yoshimura Suzuki do finálového závodu Monster Energy AMA SX 2019 v Las Vegas, protože se ještě stále zotavuje ze zranění v podobě osmi zlomených žeber, zlomeniny lopatky a odražené plíce, která si přivodil v Seattlu, chce i tak tento dvojnásobný šampion závodit v roce 2020.

VÍCE
Oznámení o Broc Tickle suspenzaci
motocross

Více než rok od provizorní suspenzace podle článku 7.9.2 FIM Anti-Dopingového kódu přišlo Broc Tickle oznámení o jeho vyloučení. Tickle ve svém Instagram postu v roce 2018 prozradil, že bude mimo hru po dobu dvou let kvůli pozitivním výsledkům antidopingového testu.

VÍCE
James Stewart ukončil profesionální závodní kariéru
motocross

Před několika dny jsme se dočkali finální části video trilogie #7, která se postupně prokousávala kariérou Jamese Stewarta. V posledním díle padlo očekávané rozlousknutí otazníku, jak to bude s Bubbou dál. A jak již prozrazujeme v titulku, James se opravdu rozhodl odejít ze světa profesionálních závodů. Jaké jsou jeho důvody? Co mu bude chybět, a co naopak rád oželí? Čtěte dál...

VÍCE
Eli Tomac prodloužil smlouvu s Monster Energy Kawasaki teamem
motocross

Tuhle zprávu jsme pravděpodobně mohli předvídat. Eli Tomac prodloužil smlouvu s Monster Energy Kawasaki pro rok 2020 a dál. Tovární Kawasaki potvrdila několikaleté nastavení kontraktu, které Tomacovi umožní dostat se opět k top motocyklům i materiálu v profesionálním zázemí.

VÍCE
Ken Roczen další tři roky na Hondě!
motocross

Během včerejší tiskové konference před finálním závodem AMA Supercross na stadionu Sam Boyd v Las Vegas oznámil americký tým Honda, že Ken Roczen prodloužil smlouvu s týmem Honda HRC. Smlouva pro populárního německého závodníka na stroji Honda CRF 450R bude platná na závodech AMA Supercross a AMA Pro Motocross po následující tři roky.

VÍCE