17. AMA SX 2023: I třetí titul pro Hondu!
motocross

Honda letos získala titul ve všech kategoriích. Ten poslední přidal v královské třídě 450SX Chase Sexton, který ovládl i poslední závod sezóny a v cíli mohl konečně začít slavit. Byla to dlouhá sezóna plná zvratů a titul je určitě v dobrých rukou. Ken Roczen měl nakročeno k třetímu místu celkově. V Salt Lake City jel skvěle. Těsně druhý v kvalifikaci, vyhrál svoji heat race. Jenže ve finále si nešťastně šlápl nohou v zatáčce a závod pro něj kvůli zranění kolene předčasně skončil.

VÍCE
16. AMA SX 2023: Druhý titul pro Hondu ve stínu zranění ET3
motocross

Jett Lawrence podle předpokladů získal svůj druhý superkrosový titul ve třídě 250SX a navázal tak na úspěch svého bratra z minulého víkendu. V Denveru sice dojel až třetí, ale to mu s přehledem stačilo, aby korunovace mohla proběhnout již po předposledním závodě. Ve třídě 450SX se odehrálo nevídané drama. Téměř jistý šampion Eli Tomac si při doskoku utrhl achillovku a bez pádu tak musel závod z vedoucí pozice opustit.

VÍCE
15. AMA SX 2023: Třída 250SX East zná svého šampiona!
motocross

Po suverénní sezóně se to dalo čekat. Sedm vítězství, dvě třetí místa, v každém závodě na pódiu. To je dosavadní bilance Huntera Lawrenceho, šampiona třídy 250SX East pro rok 2023. Hunterovi stačilo dojet v předposledním závodě východní série dvacátý nebo lepší. Neponechal však nic náhodě a profesorskou jízdou opět zvítězil. Třídu 450SX zasáhlo mnoho pádů, které výrazně promluvily do boje o titul.

VÍCE
14. AMA SX 2023: Barcia a Anstie vítězí
motocross

V bahenní lázně se změnil závod čtrnáctého kola v East Rutherford na předměstí New Yorku. Kvalifikace a rozjížďky se jely za sucha, ale večer před hlavní událostí se spustil hustý déšť. Závod se nakonec se zpožděním odjel a mohli jsme tak vidět celou řadu skvělých soubojů i pádů. Nejlépe si s nástrahami těžké tratě poradil Justin Barcia, ale skvěle opět jel i Ken Roczen. Ve třídě 250SX si premiérové prvenství připsal Max Anstie.

VÍCE
13. AMA SX 2023: Roczen znovu na bedně!
motocross

Impozantní výkon předvedl v Atlantě nám dobře známý Ken Roczen. Získal holeshot a přestože vedení neudržel, tak třetí místo je jistě povzbuzující. Je to jeho již šedesáté pódiové umístění v kariéře. Nezvykle denní závod v Atlanta Motor Speedway ovládl Chase Sexton, který tak znovu vstoupil do hry o titul. Závod slabší kubatury tvořil benjamínek Haiden Deegan, který se od posledního závodu východního regionu opět zlepšil.

VÍCE
Barcia prodloužil s GasGas o další dva roky
motocross

Justin Barcia na včerejší tiskové konferenci potvrdil, že znovu podepsal smlouvu s Red Bull GasGas na další dva roky! Agresivní závodník má letos výbornou formu, možná nejlepší na 450. I když nevyhrál žádný závod, stále atakuje pódiová umístění a snaží se to dokázat!

VÍCE
12. AMA SX 2023: Atraktivní Triple Crown formát v Glendale
motocross

Po týdenní přestávce se američtí jezdci utkali v dalším díle superkrosového šampionátu. Tentokrát se jel naposledy v letošní sezóně Triple Crown formát, tedy systém třech kratších finálových rozjížděk. Suverénním vítězem se stal opět Eli Tomac a osamostatnil se tak na čele průběžného pořadí. Letošní závody Triple Crown formátu byly hodnoceny rovněž samostatně a tam měl celkově nejvíce bodů Chase Sexton, který si tak z Glendale odváží malý pohár šampiona.

VÍCE
Justin Hill podepsal s BUD Kawasaki na závody WSX
motocross

Po úspěšném roce 2022 je tým BUD Racing Kawasaki zpátky, aby se svými jezdci absolvoval šampionát WSX World Supercross Championship, který začne 1. července v Birminghamu.

VÍCE
Cameron McAdoo o svém zranění
motocross

Cameron McAdoo, jeden z kandidátů na vítězství ve třídě SX250 West, oznámil, že musí podstoupit operaci ramene po pádu, který nezpůsobil. Jezdci přejeme brzký návrat do sedla!

VÍCE
11. AMA SX 2023: Tomacovo vítězství číslo 50!
motocross

Eli Tomac již dávno patří mezi legendy motokrosového sportu. Při sobotním superkrosu v Seattlu však dosáhl dalšího významného milníku. Zvítězil totiž po padesáté v kariéře. V historických tabulkách je nyní na děleném druhém místě po boku Jamese Stewarta a na vedoucího Jeremy McGratha ztrácí "jen" 22 vítězství. V Seattlu Tomac rovněž získal zpět červenou tabulku průběžného lídra závodu. A jak celý závod v obou třídách probíhal?

VÍCE