Geneva SX 2018: startovky a Plessinger ze hry!
motocross

Ženevský superkros patří k těm s nejdelší evropskou historií, a proto není divu, že se ho mnohdy účastní velká spousta amerických talentů. Když bychom nahlédli ještě více do hloubky, v minulosti se jel závod ve Švýcarsku pod hlavičkou FIM mistrovství světa v superkrosu, který byl součástí AMA SX série. Na konci v tom byl trošku maglajs, protože jsme měli v závěru dva jezdce s tabulkou číslo jedna.

VÍCE
Weston Peick a update o jeho ošklivém zranění
motocross

Podle posledních informací má za sebou Weston Peick druhou (a tentokrát sedmihodinovou) operaci obličeje, kterou se chirurgové pokusili napravit paseku po srážce během superkrosu v Paříži. Podle lékařů šlo vše podle plánu a Weston se zotavuje v nemocnici Pitié-Salpêtrière.

VÍCE
Reed opanoval FIM Oceania Championship po triumfu v Aucklandu
motocross

Australan Chad Reed ovládl Monster Energy S-X Open International Supercross FIM Oceania šampionát, přičemž svědkem mu byl 21.126 fanoušků čítající dav na novozélandském Mt Smart stadionu. Reedovi se povedlo vyhrát všechny tři závody naprosto suverénním způsobem, což ho v závěru noci vyneslo také do čela celkového pořadí.

VÍCE
Angelo Pellegrini pojede AMA SX za Honda Motoconcepts
motocross

Když se Italovi Angelo Pellegrinimu povedlo jako historicky prvnímu kvalifikovat do Main Event 450 cc, ukázalo se, že je připravený na nové americké dobrodružství. Vypadá to, že se Angelo zúčastní prvních šesti závodů AMA SX šampionátu v hlavní kategorii čtyřistapadesátek.

VÍCE
Aktuální info o zdravotním stavu Weston Peick
motocross

JGR/Yoshimura Suzuki jezdec Weston Peick měl dost děsivý crash během víkendového supercrossu v Paříži. Peick ve finále kolidoval s Dylanem Ferrandisem ve třetím hlavním závodě a následně na něm přistál Cedric Soubeyras. Peick byl okamžitě transportovaný do nemocnice.

VÍCE
SX Paris 2018 pod nadvládou Amíků: Anderson králem, Owen princem
motocross

Pařížský supercross se včera stal historií a my známe vítěze. Výhrou druhé noci si královskou korunovaci ve třídě SX1 zajistil Jason Anderson. Ten dokončil v sobotu první závod sice třetí, ale další dvě rozjížďky pohodlně vyhrál. Za Andersonem to byl Dylan Ferrandis, který stejně jako v pátek skončil svoje závodní působení celkovým druhým místem.

VÍCE
SX Paris 2018: Jason Anderson bral zlatou placku první noci
motocross

Američan Jason Anderson zdá se být nezastavitelným superkrosovým jezdcem. Tentokrát se mu podařilo vyhrát první noc SX v Paříži. Za svá záda odsunul všechny soupeře dvakrát ze tří rozjížděk, když jednou musel přenechat triumf někomu jinému a skončil třetí. I to však stačilo na jeho celkové vítězství.

VÍCE
Josh Grant SX králem Barcelony 2018
motocross

Překrásnou španělskou Barcelonu rovněž zasáhla superkrosová vlna, která s sebou přinesla startovku plnou zajímavých jezdců bojujících o titul krále a prince. V rukou koho nakonec skončily tituly, se dozvíte stručně a jasně níže.

VÍCE
SX Stuttgart 2018: Francouzi dominovali, Američan vyhrál, Češi se neztratili!
motocross

Ve dnech 9. – 10. listopadu 2018 se fanoušci superkrosu vypravili do Stuttgartu na úvodní závod série ADAC SX Cup 2018/2019. Králem Stuttgartu byl korunovaný Američan Cole Martinez, na prince byl pasovaný Tom Koch a třídu SX3 ovládl Carl Ostermann. A protože jsme měli na startu opět i pár českých závodníků, dozvíte se jejich výsledky a další informace níže.

VÍCE
Startovky SX Paris 2018
motocross

Proslulý pařížský (dříve Bercy) Supercross je na programu o víkendu v Paris La Defense aréně. A stejně jako v předchozích letech do něj naskočí spousta hvězd včetně talentovaných amerických jezdců. Jak už jsme vám sdělili před pár hodinami, chybět bude bohužel dvojnásobný král Paříže Marvin Musquin, který si poranil koleno. Kompletní startovky tříd SX1 a SX2 máte níže.

VÍCE