Monster Energy Cup je zrušen!
motocross

Bylo jen otázkou času, kdy by došlo k odkladu nebo zrušení Monster Energy Cupu 2020. Ve státech se totiž začínají obnovovat různé sporty a promotér Feld Entertainment by měl problémy s místem konání závodu.

VÍCE
Ryan Hughes velmi chválí Jetta Lawrence
motocross

Během pátého AMA SX víkendu v Salt Lake City získal Jett Lawrence první podium v debutové sezóně ve třídě 250SX. Nebylo to žádné překvapení, už jsme to nějakou dobu očekávali a je skvělé, že se mu to nakonec podařilo.

VÍCE
Ženevský supercross je zrušen!
motocross

Pořadatelé tradičního ženevského SX závodu byli donuceni kvůli pandemii koronaviru už nyní zrušit prosincový závod.

VÍCE
Jak shrnul Tomac první titul AMA SX šampiona? Obrovská úleva
motocross

Cesta Eli Tomaca za prvním titulem šampiona AMA 450SX trvala několik let a letos se stal jeho sen konečně skutečností! Tomac do posledního závodu Salt Lake City 7 nastupoval s devatenáctibodovým náskokem a byl neuvěřitelně blízko k zisku titulu. "Nejhorší část téhle závodní sezóny byla doba mezi poslední středou a nedělí, to byla fakt hrůza, byl jsem na pokraji šílenství, protože jsem věděl, že sahám po titulu. Takže jen tak sedět a čekat, až pomine čtvrtek, pátek a sobota a bude konečně zase neděle, bylo fakt dlouhé..."

VÍCE
Aktualizace zranění Austina Forknera
motocross

Během závěrečného závodu 250SX East/West v Salt Lake City Austin tvrdě upadl na zem. V době pádu mi chybělo šest bodů na titul. Situace pro Austina však nevypadá pozitivně a podle všeho by se neměl zúčastnit série venkovního motocrossu.

VÍCE
Tomac a Cianciarulo zůstávají u Kawasaki
motocross

Kawasaki Motors Corp., U.S.A. oznamuje, že jezdci Eli Tomac a Adam Cianciarulo budou členy Monster Energy Kawasaki teamu i v nadcházející sezóně 2021. Zelený tým Kawasaki tak bude pít opět ve třídě 450 skvělé obsazení!

VÍCE
Musquin znovu trénuje
motocross

Poté, co francouzský závodník ztratil celou SX sezónu kvůli zranění kolene, je Marvin Musquin zpátky v sedle. Nyní se bude soustředit na datum 18. července, kdy začíná venkovní AMA série.

VÍCE
Salt Lake City VII. – report a highlights
motocross

Sedmý závod v Salt Lake City je za námi, což znamená, že jsme viděli poslední závod letošní Monster Energy AMA SX sezóny. V letošní sérii vybojoval svůj první SX titul ve třídě 450SX Eli Tomac. Ve třídě 250SX East celkově zvítězil Chase Sexton a ve třídě 250SX West byl nejúspěšnějším Dylan Ferrandis.

VÍCE
Salt Lake City VI. – report a highlights
motocross

Kvalitní závody a bouřlivé emoce byly ve hře v rámci 16. kola Monster Energy AMA Supercrossu, které vynesly na trůn po dramatickém předposledním závodě na Rice-Eccles stadionu v kategorii 450SX Red Bull KTM jezdce Cooper Webba. Druhým v pořadí byl Monster Energy Kawasaki závodník Eli Tomac, kterému utekla šance urvat pro sebe letošní titul. Poslední, bronzovou příčku si přivlastnil Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing superkrosař Zach Osborne, který vévodil poli dravců dvaadvacet kol z celkových devětadvaceti.

VÍCE
Nerozhodný Chad Reed nechává otázku závodů v roce 2021 otevřenou!
motocross

Bude probíhající AMA SX sezóna 2020 opravdu tou poslední pro Chada Reeda? Oznámení o odchodu do závodnického důchodu aspoň legenda #22 loni předhodila celé motoristické veřejnosti coby fakt. Nicméně kvůli koronavirové pandemii, která s sebou nese závodění bez zaplněných stadionů, začíná Chad zvažovat, že by závodil ještě příští rok a rozloučil se za normálních podmínek a s fanoušky pod jednou střechou, což by byla z jeho pohledu důstojná tečka.

VÍCE