Eli Tomac vyhrál milionový Monster Energy Cup 2018
motocross

Eli Tomac to dokázal a v rámci Monster Energy Cupu vyhrál všechny tři hlavní závody. Když vezmete v úvahu, že jsou motocrossy a supercrossy často spojované s totožnými jmény výherců a zejména s konkrétním obdobím, kdy jejich vláda trvala, čímž máme na mysli například "Carmichael éra" nebo "McGrath éra", Monster Energy Cup patří mezi závody, jimž se shodný vítěz po dobu existence tohoto závodu zcela vyhýbá. Totožně vše dopadlo uplynulý víkend, kdy tentokrát Monster Energy Kawasaki jezdec Eli Tomac ovládl všechny tři hlavní rozjížďky a odjel tak domů do Colorada s obsahem kufříku v podobě milionu dolarů.

VÍCE
Dylan Ferrandis vyhrál SX Marseille 2018
motocross

Sotva se Dylan Ferrandis vstoupil na svoji rodnou francouzskou půdu, proměnil víkendové závodění v úspěch, jímž byla výhra Supercrossu v Marseille. Dvojnásobný vítěz z Motokrosu národů to tentokrát neměl vůbec lehké, neboť musel odolávat útokům Cédric Soubeyras!

VÍCE
AUS-X Open 2018: Chad Reed a Ryan Villopoto znovu v Sydney!
motocross

Australský superkrosový svátek se kvapem blíží, takže za necelý měsíc se mohou fanoušci těšit na AUS-X Open v Sydney (9. – 10. 11. 2018) s mnoha hvězdami na startu. Nejnovější tiskovky leccos napověděly, a tak je jisté, že Chad Reed, Ryan Villopoto a další americké i australské hvězdy nebudou chybět!

VÍCE
Kalendář AMA SX 2019
motocross

Feld Motorsports vydal oficiální kalendář nejprestižnější superkrosové série Monster Energy AMA Supercross, mrkněte na něj v článku!

VÍCE
AUS SX Jimboomba 2018: Úvodními vítězi jsou Amík Brayton a Aussiek Wilson
motocross

Obhajující šampion Justin Brayton odpálil pořádně parný letošní australský šampionát vítězstvím v prvním kole na stadionu Jimboomba v sobotu 15. září 2018. Po nejrychlejším kvalifikačním čase mu bylo v podstatě předpovězeno, že to dotáhne hodně vysoko. Ale závody končí až po proskočení finišem.

VÍCE
Start AUS SX šampionátu 2018 zítra hostí Jimboomba!
motocross

Před startem letošního seriálu všichni pověření makali na tom, aby dostáli tomu, co slíbili. Australský superkrosový šampionát tak má být v letošním roce tím doposud nejnašlapanějším a nejvydařenějším. Vše vypukne už zítra 15. září 2018 na stadionu Jimboomba v Queenslandu (jen hodinku od Brisbane a o kousek dál z Gold Coastu).

VÍCE
Red Bull Straight Rhythm bude v roce 2018 jen o dvoutaktech!
motocross

Čtyřtakty, motorky s elektronickým vstřikováním a další seznam věcí, které letos na Red Bull Straight Rhythm rozhodně neuvidíme. Tahle všemi ostře sledovaná událost se vrací do Fairplex v Pomoně 20. října. A tentokrát bude celý event pouze o dvoutaktech (ring-a-ding-ding).

VÍCE
Amatérský Arenacross v USA končí
motocross

Populární amatérská SX série AMSOIL Arenacross, která měla sloužit jako vstupenka do světa Monster Energy AMA SX šampionátu, si letos odjela svůj poslední ročník. Nahradí ji osmidílná série Supercross Futures, která se poje na stejných tratích, jako profesionální šampionát.

VÍCE
17. Monster Energy AMA SX 2018 – Las Vegas
motocross

Finálový závod největší SX série na světě je za námi a konečně tedy známe letošní mistry tříd 450SX, 250SX West a 250SX East. Dle očekávání se jimi stali Jason Anderson, Zach Osborne a Aaron Plessinger, ovšem bodové rozdíly mezi nimi a jejich pronásledovateli nebyly zrovna velké, takže stát se mohlo cokoliv.

VÍCE
16. Monster Energy AMA SX 2018 – Salt Lake City
motocross

Předposlední závod americké SX série přinesl perné chvilky oběma potenciálním šampionům – zapotili se Aaron Plessinger i Jason Anderson, ani jednomu se nepodařilo získat titul ještě před koncem šampionátu, takže vyvrcholení přijde až za týden v Las Vegas! Více v reportu.

VÍCE