6. AMA SX 2024: Roczen zvítězil v Glendale
motocross

Byl to večer Kena Roczena. Bezchybnou jízdu a dokonalé starty přetavil ve své první vítězství v této sezóně. Dočkal se až v šestém závodě, ale skvěle jede od začátku roku. Nyní se však všechno konečně sešlo a sympatický Němec tak zůstává v boji o mistrovský titul. Druhý dojel v Glendale Anderson a třetí Jett Lawrence, který se tímto umístěním vyšvihnul do průběžného vedení šampionátu.

VÍCE
5. AMA SX 2024: Austin Forkner je zpět
motocross

Hromadný pád po startu prvního závodu třídy 250SX East vyřadil většinu favoritů z boje o pódium. Deegan, Vialle, McAdoo, Hammaker. Ti všichni nabrali hned na úvod šampionátu velkou bodovou ztrátu. V samotném závodě se však odehrával jiný příběh. Věčný smolař Forkner tentokrát bral holeshot a stylem start cíl s přehledem a velmi zaslouženě zvítězil. Připsal si třinácté vítězství v kariéře a mnozí už možná zapomínají, že jde o jednoho z nejlepších jezdců třídy 250SX všech dob.

VÍCE
4. AMA SX 2024: Triple Crown v Anaheim 2
motocross

Anaheim 2 byl první ze tří letošních akcí Triple Crown, které kombinují výsledky ze tří závodů a určují jednoho vítěze večera. Tento formát s mnoha starty je velmi atraktivní pro diváky. Ti mohli vidět šest různých vítězů v jednotlivých závodech obou tříd. Sextona, Andersona a Tomaca ve třídě 450SX. Kitchena, Hampshireho a Thrashera ve třídě 250SX. Královskou třídu 450SX ale nakonec celkově ovládl konzistentními výsledky Webb. Boj o druhé až šesté místo byl dramatický do posledního kola poslední třetí jízdy.

VÍCE
3. AMA SX 2024: Večer Aarona Plessingera
motocross

Kdo by před začátkem superkrosové sezóny tipoval, že v jednom závodě zvítězí sympatický Aaron Plessinger? A našel by se někdo, kdo by tipnul, že po třetím závodě bude držet i červenou tabulku průběžného lídra? Asi nikdo. A přesně to se ve třetím závodě sezóny v San Diegu stalo. Plessinger s legendárním číslem #7 zvítězil celkem suverénně, i když prvních sedm kol závodu vévodil Ken Roczen. Dramatický závod třídy 250SX ovládl Nate Thrasher.

VÍCE
2. AMA SX 2024: Sexton, Tomac, Roczen
motocross

Druhý závod letošního superkrosového šampionátu se jel za vytrvalého deště na rozbahněné trati v San Franciscu. Tento charakter trati moc nevyhovoval suverénovi prvního závodu Jettu Lawrencovi a tak jsme na vedoucích pozicích mohli vidět i jiné jezdce. V semifinále se například blýsknul Jorge Prado, když svoji skupinu vyhrál. Velké večerní finále pak ovládnul Sexton, před Tomacem a mocně stahujícím Roczenem. Ve třídě 250SX odpadlo mnoho favoritů a úspěch nakonec slavil veterán Jordon Smith.

VÍCE
Startovní listiny ADAC Supercross – Dortmund 2024
motocross

Ve stínu druhého závodu AMA SX je naplánována také německá série ADAC SX, která se uskuteční už tento víkend 12. – 14. ledna 2024 v Dortmundu. Na akci zbývají ještě nějaké lístky, takže pokud nevíte, co s volným víkendem, můžete vyrazit do Německa. Mezi přihlášenými závodníky není žádný český jezdec.

VÍCE
Wildcat GasGas představil sestavu na AMA SX 2024
motocross

Tým Wildcat GasGas se představil loni na závodech AMA Nationals. Letos se rozhodli, že budou závodit v sérii AMA Supercross. Jezdci Nick Laurie i Lorenzo Locurcio se představí ve třídě 250SX East.

VÍCE
1. AMA SX 2024: Našlapaná sezóna konečně začala
motocross

Letošní třídu 450SX amerického superkrosu označovali odborníci jako nejvíce "nadupanou" za posledních mnoho let. A první závod v Anaheimu to potvrdil. Vracející se legenda Tomac měl sice po zranění vlažnější úvod a skončil devátý. Naopak překvapil Webb, který bojoval o pódium. Roczen se předvedl ve skvělém světle ve své rozjížďce, ale ve finále spadl hned po startu. Se ctí absolvoval svůj první SX závod úřadující mistr světa MXGP Jorge Prado. Jak to ale vše dopadlo a kdo nakonec "překvapivě" vyhrál se dozvíte v dnešním článku.

VÍCE
Tom Vialle - 2024
motocross

Francouzský reprezentant Tom Vialle je na novou SX i MX sezónu připraven! Na motorce vypadá skvěle a je jen otázkou, kdy bude bojovat o příčky nejvyšší. Teprve se ukáže, jestli to bude ve vnitřní nebo venkovní sérii, ale souboje třeba s Haidenem Deeganem nebo Jo Shimodou budou určitě stát za to! Na startu ho letos uvidíme se startovním číslem #16.

VÍCE
AMA SX RD1 – provizorní startovky
motocross

První zveřejnění startovek na ostře sledovaný závod AMA Supercross Anaheim 1 vzbudilo velký ohlas! V seznamu chyběli sourozenci Lawrencovi, jednalo se nejspíš o administrativní chybu a v dnešním updatu už zase figurují. V provizorních startovkách je početný seznam úspěšných závodníků. Provizorní startovky jsou aktuální ke 4.1.2O24!

VÍCE