Malcolm Stewart se upsal Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Teamu
motocross

Floridský závodník Malcolm Steward podepsal dvouletou smlouvu na účast v AMA SX a AMA MX sérii za Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing Team. Osmadvacetiletý Malcolm bude startovat na stroji FC 450 Rockstar Edition a předvede se v nových barvách už 8. ledna v rámci úvodního závodu AMA Supercross šampionátu v Anaheimu.

VÍCE
Marvin Musquin pojede za Red Bull KTM Factory Racing i v roce 2022
motocross

KTM Severní Amerika vydala tiskovku, v níž oznámila, že Marvin Musquin bude startovat za Red Bull KTM Factory Racing rovněž během AMA Supercross šampionátu 2022. Pro francouzského jezdce to tak bude už 12. sezóna, kdy bude závodit pod křídly amerického továrního týmu, jehož hlavní motto zní "READY TO RACE".

VÍCE
Jeremy Martin zůstává u týmu Star Yamaha
motocross

Yamaha Motor Corporation, U.S.A. s nadšením oznamuje, že závodník Jeremy Martin zůstává v týmu Monster Energy/Star Yamaha Racing i pro nadcházející sezónu 2022 a v barvách týmu se zúčastní závodů Monster Energy AMA Supercross a Lucas Oil Pro Motocross. Dvojnásobný šampion 250MX ukazuje, že je tím správným uchazečem o titul.

VÍCE
Kalendář Monster Energy AMA Supercross 2022
motocross

Feld Entertainment představil kalendář jedné ze světově nejpopulárnějších motoristických sérií - Monster Energy AMA Supercross 2022. Naplánováno je 17 závodů, které se odehrají stejně jako před pandemií v rámci celých víkendů. Závodníci budou závodit v 15 městech ve 13 různých státech včetně Kalifornie, Colorada, Massachusetts, Michiganu a Washingtonu.

VÍCE
Spekulace – Malcolm Stewart na Husqvarnu?
motocross

Uplynulá SX sezóna byla pro Malcolma Stewarta povedenou poté, co dokončil sezónu na šestém místě. Chris Cooksey prozradili, že se možná chystá přestup tohoto amerického pilota do týmu Rockstar Husqvarna. Proslýchá se, že už trénuje s Aldonem Bakerem. Malcolm je proslulý tím, že věnuje všechno supercrossu a je jedním z těch, kteří jsou známi svou pracovní morálkou a trénováním. Na video v angličtině se můžete podívat níže.

VÍCE
Monster Energy AMA SX šampionát už nebude pod křídly FIM
motocross

Společnost Feld Motor Sport, promotér Monster Energy AMA Supercross šampionátu nedávno publikoval tiskovou zprávu, v níž uvedl, že s ohledem na probíhající mezinárodní koronavirovou situaci neobnoví smlouvu s FIM a pojedou pod AMA = American Motorcyclist Acociation.

VÍCE
AMA SX: TOP deset momentů
motocross

Prožijte znovu deset nejlepších momentů z uplynulé SX sezóny a vraťte se do dění na stadionu. V téměř dvacetiminutovém sestřihu uvidíte záběry mladých pilotů, souboj matadorů Webba a Roczena nebo zajímavé vítězství Christiana Craiga. Přejeme hezkou podívanou!

VÍCE
AMA SX: Vítězství a pády
motocross

Vítězství a pády – dva protiklady, které jsou nedílnou součástí všech závodů. Koukat na pády není moc zábavné, ale u fanoušků to je kolikrát to, co chtějí vidět. Všechny nejšílenější pády a vítězství letošní Monster Energy AMA SX sezóny najdete níže ve videu!

VÍCE
Roczen, Sexton a Lawrencovi o posledním SX závodě
motocross

Mladý Jett Lawrence ukončil letošní napínavou SX sezónu vítězstvím při 250SX West/East Showdown. Celkově bral bronz v hodnocení 250SX East. Jeho starší bratr Hunter si vedl také dobře, když obsadil třetí místo v závodě a druhé v sérii 250SX West. V nejsilnější třídě se dařilo Chase Sextonovi, který dokonce vedl závod. Nakonec skončil třetí. Ken Roczen dokončil finální závod jako desátý a v celkovém hodnocení bral stříbrný pohár. Pro tým Honda HRC to byla úspěšná SX sezóna!

VÍCE
Max Anstie o své první SX sezóně
motocross

Angličan Anstie je spokojen se svou první AMA SX sezónou v hlavní třídě 450SX. Jeho přáním je však touha, odjet více závodů! Jezdec týmu Twisted Tea HEP Suzuki bude mít nyní tři týdny na venkovní přípravu. Závodník nasbíral během uplynulé sezónu dostatek zkušeností a ukázal svou rychlost, se kterou ne každý počítal.

VÍCE