Malcolm Stewart v roce 2021 za Monster Energy Star Yamaha Racing
motocross

Monster Energy Star Yamaha Racing tým informuje ve své nejnovější tiskovce, že za ně v roce 2021 pojede Monster Energy AMA Supercross sérii na čtyřistapadesátce mistr 250SX East (rok 2016) Malcolm Stewart. Připojí se tak k mistrovi 250SX West (rok 2018) Aaronovi Plessingerovi a 250SX West šampionovi Dylanu Ferrandisovi.

VÍCE
Justin Brayton potvrdil plány na rok 2021
motocross

V loňském roce byl Justin Brayton pod křídly HRC Honda pro vnitřní SX sezónu. Poté ho na venkovní MX sérii vystřídal v sedle továrního motocyklu Chase Sexton. Jaké má Justin plány na sezónu 2021?

VÍCE
Plán sezóny AMA Supercross 2021
motocross

Feld Entertainment, Inc. v úterý představil kalendář pro nadcházející sezónu 2021 Monster Energy AMA Supercross. Závody se znovu pojedou v rámci FIM mistrovství světa. Vstupenky se pro fanoušky začnou prodávat začátkem prosince. Jak se dalo očekávat, stadiony budou mít výrazně sníženou návštěvní kapacitu. Finále znovu zavítá na stadion v Utahu, tentokrát však s fanoušky.

VÍCE
Startovní čísla AMA SX a AMA MX jezdců 2021
motocross

Jak již bývá před novou sezónou zvykem, tak byla zveřejněna startovní čísla pro jezdce amerických sérií pro sezónu 2021. Sourozenecká dvojice Jett a Hunter Lawrencovi budou mít nová čísla. To stejné potká i Maxe Anstieho. Čísla doplněná o hvězdičku jsou čísly kariérními.

VÍCE
Jezdecká sestava Pro Circuit Kawasaki 2021
motocross

Nadcházející sezóna 2021 znamená pro Kawasaki a Pro Circuit 28 let vzájemné spolupráce. Úspěšná spolupráce Monster Energy, Pro Circuit a Kawasaki se může pochlubit působivým životopisem, který zahrnuje různá vítězství v motocrossu i supercrossu. Můžeme uvést i zisk mistrovského titulu v AMA Pro Motocross 2019, kterého dosáhl jezdec Monster Energy Kawasaki Adam Cianciarulo.

VÍCE
Martin a Craig podepsali se Star Yamahou, ta se stala továrním týmem
motocross

Jeremy Martin hlásí návrat k týmu Star Racing Yamaha. Týmu, který ho přivedl ke dvěma venkovním titulům ve třídě 250. Martin nahradí Dylana Ferrandise, který přestupuje na stroj o objemu 450 ccm. K týmu se přidá i Christian Craig, který se po úspěšné sezóně na motocyklu Honda 450 vrátí zpět na dvěstěpadesátku.

VÍCE
Potvrzeno: Tovární tým Honda US 250 ccm končí!
motocross

Honda potvrdila to, o čem se dlouhou dobu spekulovalo. Tým GEICO Honda byl dlouhé roky jedním z nejúspěšnějších týmu v Americe ve třídě 250 ccm. Nyní však končí! Pro americký motokros je to tvrdá rána, protože třída 250 ccm nyní ztratí řadu továrních jezdců. Očekává se však, že by s Hondou měli i nadále spolupracovat bratři Lawrencovi.

VÍCE
TLD KTM se stane v roce 2021 oficiálním továrním týmem GasGas
motocross

Fabrická stáj GasGas jede na plné obrátky a motokrosový svět je plný zpráv od této továrny. Tým Troy Lee Designs Red Bull KTM po sezóně vymění své oranžové stroje KTM za červené GasGas. Továrna to už oficiálně potvrdila ve svém tiskovém prohlášení. Kdo bude sedlat jejich stroj, není prozatím známo. Nejvíce se však spekuluje o Justinu Barciovi, který prozatím nic oficiálně nepotvrdil. Jediný, kdo jeho přestup od Yamahy ke GasGasu potvrdil, byl Roger DeCoster, který má na starosti tovární týmy KTM, Husqvarna a GasGas.

VÍCE
Dungey nevylučuje návrat k závodění
motocross

Ryan Dungey potvrdil, že se chce znovu vrátit k závodění. Pro rok 2021 prozatím není moc možností, takže není jasné, kam jeho kroky povedou.

VÍCE
Koronavirus zrušil také AUS-X Open 2020
motocross

Pořadatelé Monster Energy AUS-X Open Melbourne přihodili další polínko do Covid-19 ohně prohlášením, že se letošní ročník odkládá. AUS-X Open Supercross se stal legendární akcí, na kterou míří fanoušci z celého světa již od roku 2015. Doposud největší loňský supercross na jižní polokouli hostil melbournský Marvel stadion, který přivítal 35.000 dav australských a mezinárodních fanoušků.

VÍCE