Anstie zmešká první kolo v Houstonu
motocross

Max Anstie se nezúčastní prvního závodu AMA SX v Houstonu. V polovině týdne upadl při posledním tréninku a přivodil si zranění v oblasti zad. Předpokládá se, že by se mohl vrátit do Indianapolis.

VÍCE
Startovka AMA SX – Houston 1
motocross

Během víkendu byly zveřejněny provizorní startovky tříd 450SX a 250SX East na první závod AMA Supercrossu, který se bude konat v Houstonu 16. ledna. Startovní listiny nejsou ještě úplně finální. Kdo je vašim favoritem pro první závod?

VÍCE
Představení týmů GasGas America
motocross

GasGas Severní Amerika oznámila své závodní plány na sezónu 2021 na tiskové konferenci, která se konala v Kalifornii. Společnost GasGas má po celém světě sestavu sportovců na vysoké úrovni, ale v Americe je jedná o vůbec první SX a MX zkušenosti, které by měly rozšířit historii značky GasGas.

VÍCE
Honda USA představila tovární SX tým
motocross

Včera byl v rámci virtuální tiskovky představen Hondou USA jezdecký tým pro sezónu 2021. Jezdci budou hájit týmové barvy v rámci AMA Supercross 2021 a AMA Pro Motocross 2021.

VÍCE
Nakonec to nebyla špatná sezóna, míní Roczen
motocross

V průběhu několika posledních let si Ken Roczen prošel několika vážnými zraněními. V sezóně 2020 byl velice motivován k zisku mistrovského titulu AMA SX. Němec nakonec skončil na třetím místě! Znovu však dokázal vyhrávat a to si ještě nedávno nebyl jistý, zda bude schopen závodit na té nejvyšší úrovni. Roczen se ohlíží na loňský rok a je spokojený s tím, jak to proběhlo.

VÍCE
Kalendář AMA Monster Energy Supercross 2021 je venku!
motocross

Tým Feld Enterntainment si dal tentokrát z pochopitelných důvodů s kalendářem Monster Energy AMA Supercrossu 2021 načas. Došlo sice k několika úpravám a přesunům, ale kalendář se sedmnácti závody je na světě a vy se na něj můžete podívat. Zajímavostí je, že v roce 2021 se pojedou všechny závody klasickým způsobem. Osvěžující a napínavý "Tripple Crown" formát se vrátí až v sezóně 2022. V příštím roce budou nepravidelně závodní úterky a soboty. A podle všeho by na stadionech neměli chybět ani fanoušci.

VÍCE
AMA SX 2021 – tratě
motocross

FIM mistrovství světa Monster Energy Supercross 2021 začne 16. ledna na stadionu NRG v texaském Houstonu. Pro prvních šest závodů byly představeny mapy tratí. První tři závody se budou konat v Houstonu a další tři v Indianapolis. Prvních šest vizuálu hledejte níže.

VÍCE
Jett a Hunter Lawrencovi míří do tovární Hondy
motocross

Tým Honda HRC potvrdil, že jeho jezdecká sestava bude v sezóně 2021 čítat čtyři jezdce, kteří se zúčastní AMA Supercross a AMA PRO Motocross. Jak již bylo dříve oznámeno, ve třídě 450 budou hájit barvy týmu Ken Roczen a Chase Sexton, kteří se na start postaví se zcela novým modelem CRF450R. Kromě této dvojice se k týmu přidá bratrské duo Hunter a Jett Lawrencovi, kteří budou sedlat motocykl CRF250R ve třídě 250.

VÍCE
Vohland doplní Red Bull Factory KTM 2021 AMA team
motocross

Se zahájením zimních příprav oznámil tým Red Bull Factory KTM jezdeckou sestavu, která čítá tři jezdce. Ve třídě 450 ccm se v barvách týmu představí dva aspiranti na titul, kterými jsou Marvin Musquin a Cooper Webb. Nadějný závodník Maximus Vohland zažije v roce 2021 svůj profesionální debut ve třídě 250 ccm.

VÍCE
Chad Reed se nemá v roce 2021 k závodění
motocross

Vypadá to, že jednomu ze superkrosových šampionů chybí touha znovu závodit. Australská motoristická ikona Chad Reed připustil, že je stále méně a méně pravděpodobné, že by naskočil coby hostující jezdec do závodů Monster Energy Supercross série v příštím roce. Postrádá totiž chuť tak učinit.

VÍCE