Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2018
auta

Letošní ročník rally mezi vinohrady - Agrotec Petronas Rally Hustopeče - byl ve dnech 15. - 16. června 2018 ve znamení sportovních tragédií. Tou první bylo odstoupení Václava Pecha ještě před startem pro poruchu motoru. Následovala vážná nehoda posádky Kopáček-Rendlová, po které oba zúčastnění skončili v lékařském ošetření. 

VÍCE
Autokros Humpolec 2018 - foto Radek Lavička
auta

Radka Lavičku známe především jako MX fotografa. Minulý víkend si ale udělal výlet do Humpolce, kde nacvakal pěknou řádku fotek z další terénní disciplíny jménem autokros. Mrkněte na jeho fotogalerii!

VÍCE
XXIV. Vančík Rallysprint Kopná 2018
auta

Ve dnech 6. -7. dubna odstartoval také tzv. "malý mistrák", Rallysprint série 2018. Postaral se o to již 24. ročník Vančík Rallysprint Kopná 2018. Ke startu soutěže bylo převzato 90 posádek soudobých vozidel a 17 posádek historických vozidel.

VÍCE
37. Kowax Valašská Rally ValMez 2018
auta

Novou rally sezónu odstartovala 37. KOWEX Valašská rally ValMez 2018, která se konala 23.-25. března. Poměřit síly přijelo na úvodní rally této sezóny 79 posádek, mezi kterými byly také dvě posádky továrního týmu Škoda Motorsport. Během zimní přestávky posádky změnily nejen design svých vozů, ale někteří závodníci také samotný vůz. Mezi nimi byli například posádky Kopáček/Rendlová a Mareš/Hloušek. Obě posádky přesedlaly do vozu kategorie R5 a jejich srovnání bylo po celou rally jedním z hlavních témat.

VÍCE
Silvestrovský rallycross Strupina 2017 – foto Josef Hejnal
auta

Na poslední den v roce 2017 uspořádali příbramští nadšenci do aut závodní odpoledne na trati Strupina u Nečíně, kde se každý z nich představil v několika rozjížďkách. Divácký zájem o tuto atrakci na Silvestra byl enormní. Z celé akce jsme pořídili několik snímků. Již jsme publikovali článek a nyní přidáváme ještě menší fotogalerii.

VÍCE
Masaryk Racing Days 2017 - fotogalerie
auta

Uplynulý víkend patřil na Masarykově okruhu v Brně vrcholu pozdimní části sezony - Masaryk Racing Days 2017. 

VÍCE
Truck Trial Bohemia Kunštát - foto R. Kubala
auta

Další závod Mistrovství ČR v Truck trialu se uskutečnil v pískovně Kora u obce Kunštát na jižní Moravě. V pořadí čtvrtý letošní závod se konal o víkendu 12. a 13. srpna 2017. Na diváky čekaly ukázky dovednosti řidičů trucků, kteří jezdili v extrémním terénu. Posádky byly rozděleny do několika kategorií.

VÍCE
24. Veszprém Rallye 2017
auta

Ve dnech 8. - 9. července 2017 se v okolí Veszprému konal 5. podnik maďarského mistrovství, 24. Veszprém Rallye 2017. Na start se přihlásilo přes 60 posádek. Drtivé zastoupení mělo Maďarsko, mezi přihlášenými byli také Rakušané, nebo ženská italsko-rakouská posádka.

VÍCE
37. ME Ecce Homo Šternberk 2017
auta

Během prvního červnového víkendu se ve Šternberku konal již 37. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Bojovat o vítězství ve třídách přijel rekordní počet jezdců. Po administrativních a technických přejímkách jich bylo celkem 200. V sobotu byly naplánovány dvě tréninkové jízdy, v neděli pak dvě závodní. Druhá závodní jízda byla přerušena kvůli silnému dešti a zbytek startovního pole se musel poprat s tratí Ecce Homo na mokru.

VÍCE
25. Rally Vyškov 2017 objektivem Kamil Macha
auta

V sobotu 6. 5. 2017 byl na programu v okolí Vyškova 2. podnik Rallysprint série, již 25. ročník Rally Vyškov 2017. Na start vyškovské rally se postavilo 84 posádek, pro něž bylo připraveno téměř 73,5 ostrých kilometrů, které byly vměstnány do devíti rychlostních zkoušek.

VÍCE