Partr Rally Vsetín 2018 - foto Zdeněk Knapík
auta

V sobotu 27. října se uskutečnil ve Vsetíně poslední podnik českého mistráku v rallysprintech. Stylem start-cíl obhájila své loňské vítězství polská posádka Grzyb-Wrobel. Po první etapě situace vypadala na velký souboj o vítězství se slovenskou posádkou bratří Melichárků. Ten se nakonec pro vydatný déšť ve druhé etapě nekonal, protože jak prohlásil v cíli Jaroslav Melichárek, téměř dva roky na vodě nejeli a bylo zbytečné riskovat.

VÍCE
Ferrari Challenge 2018 objektivy Lukáše Trtílka
auta

O víkendu 21. a 22. července zavítaly na brněnský okruh dech beroucí sporťáky legendární značky Ferrari v čele s monopostem F1 v rámci Ferrari Challenge 2018. Další šťavnatou galerii vám po reportu a fotografiích Vaška Volfa přináší náš externí spolupracovník Lukáš. Přejeme příjemnou podívanou! 

VÍCE
Legendární italské sporťáky zavítaly do Brna
auta

Značku Ferrari není třeba ve světě motorsportu dlouze představovat. Za více než 70 let své stvořila neuvěřitelné množství dech beroucích sporťáků. Mnohé z těchto legend, a to včetně monopostu F1, se vzpínajícím se hřebcem na kapotě navštívily o uplynulém víkendu moravskou metropoli.

VÍCE
Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2018
auta

Letošní ročník rally mezi vinohrady - Agrotec Petronas Rally Hustopeče - byl ve dnech 15. - 16. června 2018 ve znamení sportovních tragédií. Tou první bylo odstoupení Václava Pecha ještě před startem pro poruchu motoru. Následovala vážná nehoda posádky Kopáček-Rendlová, po které oba zúčastnění skončili v lékařském ošetření. 

VÍCE
Autokros Humpolec 2018 - foto Radek Lavička
auta

Radka Lavičku známe především jako MX fotografa. Minulý víkend si ale udělal výlet do Humpolce, kde nacvakal pěknou řádku fotek z další terénní disciplíny jménem autokros. Mrkněte na jeho fotogalerii!

VÍCE
XXIV. Vančík Rallysprint Kopná 2018
auta

Ve dnech 6. -7. dubna odstartoval také tzv. "malý mistrák", Rallysprint série 2018. Postaral se o to již 24. ročník Vančík Rallysprint Kopná 2018. Ke startu soutěže bylo převzato 90 posádek soudobých vozidel a 17 posádek historických vozidel.

VÍCE
37. Kowax Valašská Rally ValMez 2018
auta

Novou rally sezónu odstartovala 37. KOWEX Valašská rally ValMez 2018, která se konala 23.-25. března. Poměřit síly přijelo na úvodní rally této sezóny 79 posádek, mezi kterými byly také dvě posádky továrního týmu Škoda Motorsport. Během zimní přestávky posádky změnily nejen design svých vozů, ale někteří závodníci také samotný vůz. Mezi nimi byli například posádky Kopáček/Rendlová a Mareš/Hloušek. Obě posádky přesedlaly do vozu kategorie R5 a jejich srovnání bylo po celou rally jedním z hlavních témat.

VÍCE
Silvestrovský rallycross Strupina 2017 – foto Josef Hejnal
auta

Na poslední den v roce 2017 uspořádali příbramští nadšenci do aut závodní odpoledne na trati Strupina u Nečíně, kde se každý z nich představil v několika rozjížďkách. Divácký zájem o tuto atrakci na Silvestra byl enormní. Z celé akce jsme pořídili několik snímků. Již jsme publikovali článek a nyní přidáváme ještě menší fotogalerii.

VÍCE
Masaryk Racing Days 2017 - fotogalerie
auta

Uplynulý víkend patřil na Masarykově okruhu v Brně vrcholu pozdimní části sezony - Masaryk Racing Days 2017. 

VÍCE
Truck Trial Bohemia Kunštát - foto R. Kubala
auta

Další závod Mistrovství ČR v Truck trialu se uskutečnil v pískovně Kora u obce Kunštát na jižní Moravě. V pořadí čtvrtý letošní závod se konal o víkendu 12. a 13. srpna 2017. Na diváky čekaly ukázky dovednosti řidičů trucků, kteří jezdili v extrémním terénu. Posádky byly rozděleny do několika kategorií.

VÍCE