MMČR autocross Poříčí nad Sázavou 2020 - foto Radek Lavička
auta

Protože je letos motoristických akcí výrazně méně, přinášíme vám mega galerku Radka Lavičky z autokrosového MMČR, které se odjelo ve dnech 24. - 26. července v Poříčí nad sázavou. Přejeme příjemnou podívanou.  Oficiální web Autocross Poříčí je tady. Pokud žijete autokrosem, více informací je na Autokrosar.cz. Foto: Radek Lavička 03.08.2020  

VÍCE
Rally Mexiko 2020 – II. a zároveń závěrečná etapa
auta

Během sobotní etapy proběhlo jednání mezi organizátory, FIA a týmy ohledně předčasného ukončení Mexické Rally z důvodu urychlení návratu týmů na Evropský kontinent, kde se postupně zavádějí opatření, kvůli potlačení šíření koronaviru.

VÍCE
Rally Mexiko 2020 I. Etapa
auta

Letošní Rally Mexiko má za sebou již první etapu. Slavnostní start a dva průjezdy městské zkoušky se konaly ve čtvrtek tradičně v městě Guanajuato, které je každoročně obsypané spoustou diváků. Opravdová rally začínala následující den v pátek, kdy bylo na programu 10 rychlostních zkoušek, z čehož byly 3 regulérní rychlostní zkoušky, které měly dva průjezdy a zbývající 4 rychlostní zkoušky byly městské superspeciálky.

VÍCE
12. Rally Turkey Marmaris 2019
auta

12. Rally Turkey Marmaris 2019 skončila a zná své vítěze. Během tří etap bylo na posádky přichystáno 17 RZ o celkové délce bezmála 310 kilometrů.

VÍCE

12. Rally Turkey Marmaris 2019 - II. etapa
auta

Druhá etapa turecké rally je také minulostí. Stejně jako včera, i dnes byly připravené 3 rychlostní zkoušky, kdy dopoledne se jel první průjezd a po servisní zóně druhý s celkovou délkou necelých 110 kilometrů.

VÍCE
12. Rally Turkey Marmaris 2019 - I. Etapa
auta

První etapa 12. Rally Turkey Marmaris 2019 je za námi. Posádky ve čtvrtek čekal v městě Marmaris slavnostní start a o něco později jen 2 kilometry dlouhá městská superspeciálka. S tou si nejlépe poradily posádky Neuville-Gilsoul a Mikkelsen-Jæger s vozy Hyundai i20 Coupe WRC, když měly v cíli totožný čas.

VÍCE
Shakedown Turecké Rally 2019
auta

Dnes večer na závodníky čeká úvodní městská rychlostní zkouška. Vyzkoušet si nastavení ovšem mohli již tradičně na shakedownu, který sice měřil jen 4,7 kilometrů, ale svým rozbitým charakterem dal zabrat nejen jezdcům, ale hlavně vozům. Posádky měly možnost absolvovat shakedown 3x a mezi průjezdy měli mechanici spoustu práce s úpravou vozů.

VÍCE
Barum Czech rallye Zlín 2019 - foto Lukáš Trtílek
auta

O minulém víkendu se konal již 49. ročník tradiční Barum Czech rallye Zlín. Tento podnik je součástí evropského mistrovství v rallye pod záštitou FIA ERC. Diváci se tedy mohli těšit, kromě našich posádek jedoucích v rámci českého mistrovství, také na ty nejlepší jezdce Evropy a v neposlední řadě také na našeho účastníka světového rallye šampionátu pilota tovární Škody Fabia R5 Evo Jana Kopeckého se spolujezdcem Pavlem Dreslerem.

VÍCE
FIA ETRC OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia
auta

Krátký report a povedená fotogalerie Lukáše Trtílka z FIA ETRC OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia.

VÍCE
15. Rally Hustopeče 2019 - foto Lukáš Trtílek
auta

Ve dnech 14. a 15. června 2019 se uskutečnil již 15. ročník tradiční Rallye Hustopeče tentokrát pod hlavičkou sponzorů Agrotec Petronas Rallye Hustopeče. Jednalo se už o čtvrtý podnik letošního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

VÍCE