12. Rally Turkey Marmaris 2019
auta

12. Rally Turkey Marmaris 2019 skončila a zná své vítěze. Během tří etap bylo na posádky přichystáno 17 RZ o celkové délce bezmála 310 kilometrů.

VÍCE
12. Rally Turkey Marmaris 2019 - II. etapa
auta

Druhá etapa turecké rally je také minulostí. Stejně jako včera, i dnes byly připravené 3 rychlostní zkoušky, kdy dopoledne se jel první průjezd a po servisní zóně druhý s celkovou délkou necelých 110 kilometrů.

VÍCE
12. Rally Turkey Marmaris 2019 - I. Etapa
auta

První etapa 12. Rally Turkey Marmaris 2019 je za námi. Posádky ve čtvrtek čekal v městě Marmaris slavnostní start a o něco později jen 2 kilometry dlouhá městská superspeciálka. S tou si nejlépe poradily posádky Neuville-Gilsoul a Mikkelsen-Jæger s vozy Hyundai i20 Coupe WRC, když měly v cíli totožný čas.

VÍCE
Shakedown Turecké Rally 2019
auta

Dnes večer na závodníky čeká úvodní městská rychlostní zkouška. Vyzkoušet si nastavení ovšem mohli již tradičně na shakedownu, který sice měřil jen 4,7 kilometrů, ale svým rozbitým charakterem dal zabrat nejen jezdcům, ale hlavně vozům. Posádky měly možnost absolvovat shakedown 3x a mezi průjezdy měli mechanici spoustu práce s úpravou vozů.

VÍCE
Barum Czech rallye Zlín 2019 - foto Lukáš Trtílek
auta

O minulém víkendu se konal již 49. ročník tradiční Barum Czech rallye Zlín. Tento podnik je součástí evropského mistrovství v rallye pod záštitou FIA ERC. Diváci se tedy mohli těšit, kromě našich posádek jedoucích v rámci českého mistrovství, také na ty nejlepší jezdce Evropy a v neposlední řadě také na našeho účastníka světového rallye šampionátu pilota tovární Škody Fabia R5 Evo Jana Kopeckého se spolujezdcem Pavlem Dreslerem.

VÍCE
FIA ETRC OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia
auta

Krátký report a povedená fotogalerie Lukáše Trtílka z FIA ETRC OMV MaxxMotion Truck Race of Slovakia.

VÍCE
15. Rally Hustopeče 2019 - foto Lukáš Trtílek
auta

Ve dnech 14. a 15. června 2019 se uskutečnil již 15. ročník tradiční Rallye Hustopeče tentokrát pod hlavičkou sponzorů Agrotec Petronas Rallye Hustopeče. Jednalo se už o čtvrtý podnik letošního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

VÍCE
12H Brno 2019 - foto Lukáš Trtílek
auta

V pátek 24. 5. a sobotu 25. 5. se na Automotodromu Brno uskutečnil podnik Hankook 12H Brno, který je součástí šampionátu 24H series. Závodilo se v novém formátu, kdy se jede první část závodu v pátek a zbytek v sobotu. Na startovní listině figurovalo přes 30 závodních strojů napříč kategoriemi GT3,GT4 a TCR.

VÍCE
Histo Cup 2019 - foto Lukáš Trtílek
auta

Na Automotodromu Brno se mezi 26. až 28. dubnem představily již tradiční podniky nejenom historických vozů pod názvem Histo Cup. Jedním z největších lákadel byly dva vozy Jaguar XJS našich závodníků Davida Bečváře a Jaroslava Rejky, kterým se velmi vydařil minulý podnik na Red Bull Ringu.

VÍCE
GMS Hillclimb Prolog Brno 2019
auta

První dubnovou sobotu se pořádal na Masarykově okruhu v Brně závod automobilů do vrchu GMS Hillclimb prolog. Součástí byl i podnik Maverick Rescue Euro Cup a Liqui Moly Mistrovství ČR. Největší změnou oproti minulému roku byly délka i směr závodní trati, která se jela v klasickém směru a měla 4 800 metrů.

VÍCE