Petr Trnka skončil druhý na ME v Portugalsku
auta

V portugalském městě Braga se odehrálo druhé dějství letošního Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Zatím nejúspěšnější závod ve své kariéře zaznamenal náš reprezentant Petr Trnka, který vyhrál skupinu CN/E2-SC a v absolutním pořadí dojel druhý za fenomenálním Italem Merlim.

VÍCE
David Komárek ovládl oba závodní dny 41. Zámeckého vrchu
auta

Nebývalá konkurence se tento víkend sjela do Náměště nad Oslavou na tradiční závody automobilů do vrchu. Po roční přestávce přivítali pořadatelé účastníky MČR v závodech automobilů do vrchu a již tradičního mezinárodního seriálu Maverick Hill Climb Czech 2022.

VÍCE
Zámecký vrch v Náměšti proběhne již tento víkend
auta

Po dvou předcházejících ročnících, které komplikovala opatření proti šíření nemoci Covid-19 a pořadatelé museli přesunout termín závodů na červencový termín, se vrací závody automobilů v Náměšti nad Oslavou na tradiční první květnový víkend 7. - 8. 5. 2022.

VÍCE
Evropské vrchy otevřel francouzský St. Jean
auta

Úvodní podnik Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu proběhl o víkendu ve Francii. Na Saint du Gard – Col Sait Pierre vyrazilo i několik českých reprezentantů. Naším nejrychlejším zástupcem se stal podle očekávání Petr Trnka, který dnes patří k absolutní evropské špičce.

VÍCE
V. GMS – PROLOG AMD BRNO zahájil vrchařskou sezónu
auta

Na Masarykově okruhu brněnského Automotodromu byla o první dubnové neděli zahájena letošní sezóna závodů automobilů do vrchu. Uskutečnil se zde první z devítidílné série mezinárodních závodů Maverick Hill Climb Czech 2022 a společného Autoklub Mistrovství České republiky. V jednom dni se jely dva závody na trati dlouhé 2,435 km se startem pod Schwantzovou zatáčkou a cílem před tribunou A. I přes nepříznivé, velmi chladnému počasí se k závodům prezentovalo velmi solidních 113 jezdců.

VÍCE
Maverick Hill Climb Czech 2022 - foto Lukáš Trtílek
auta

Dlouhá zimní motoristická závodní přestávka na Masarykově okruhu skončila o prvním březnovém víkendu, kdy na okruh zavítal mezinárodní šampionát v závodech do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2022. Specifikem tohoto závodu je, že využívá pouze část okruhu o délce 2,5 km a jede v protisměru ke klasickému okruhovému závodění na Masarykově okruhu. Trať začíná pod Schwantzovou zatáčkou a pokračuje do kopce přes populární sekci stadion C až před tribunu A.

VÍCE
Vrchaři se sešli na vyhlášení v Praze
auta

Před začátkem letošní motoristické sezóny probíhají každoroční školení jezdců a pořadatelů všech disciplín. V sobotu 5. března se v klubovém domě AČR sešli jezdci závodů do vrchu. Po ukončení školení proběhl slavnostní večer, během kterého byli vyhlášeni vítězové dvou uplynulých ročníků této disciplíny.

VÍCE
Vrchařský seriál Maverick Hill Climb Czech zná kalendář na sezónu 2022
auta

Organizátoři v čele s hlavním organizátorem Alešem Gansdörferem představili seznam tratí, na kterých se pojedou příští rok závody do vrchu v rámci MHCC 2022. Do seriálu se vrací dvě nové tratě a je na co se těšit!

VÍCE
Kopcová komise má nového předsedu
auta

Minulý týden proběhlo v klubovém domě Autoklubu ČR jednání několika členů řídícího výboru AČR s nově navrženými členy Komise závodů do vrchu, současným pořadatelem podniků Maverick Hill Climb Czech a dalšími hosty.

VÍCE
Brněnský drak podruhé: Jiří Mičánek jde do boje o vrchařské vavříny
auta

O další vítězství bude chtít zabojovat Jiří Mičánek jr. s Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO v tradičním vrchařském závodu Brněnský drak na Masarykově okruhu. Tradiční podnik kalendáře Maverick Hillclimb Czech se jede 16. října.

VÍCE