Brněnský drak podruhé: Jiří Mičánek jde do boje o vrchařské vavříny
auta

O další vítězství bude chtít zabojovat Jiří Mičánek jr. s Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO v tradičním vrchařském závodu Brněnský drak na Masarykově okruhu. Tradiční podnik kalendáře Maverick Hillclimb Czech se jede 16. října.

VÍCE
Stollnberger a Špalek byli nejrychlejšími na víkendové Divácké 13
auta

O víkendu se na trati v Divákách u Hustopečí konal předposlední závodní podnik letošního seriálu Maverick Hill Climb Czech 2021. Na trať zavítalo opět veliké množství jezdců, kterým v sobotu kraloval rakouský jezdec s Dallarou Andreas Stollnberger a v neděli dokázal zvítězit již český jezdec Jiří Špalek s Normou.

VÍCE
Diváky u Hustopečí budou o víkendu hostit závody do vrchu Maverick Hill Climb Czech
auta

Předposlední, sedmý podnik, letošního seriálu Mezinárodních závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech a Maverick Slalom Trophy 2021 soudobých a historických automobilů se uskuteční o tomto víkendu od 10. do 12. září 2021 v jihomoravských Divákách nedaleko Hustopečí. Závod se uskuteční na trati dlouhé 2,4 km jako XVI. Divácká 13. Rekord trati drží Miloš Beneš (Ralt RT23) z loňského nedělního závodu časem 57,78 sekundy – 149,17 km/hod. a vítězství ze seriálu Mavericku by měl obhajovat rakouský jezdec Ferdinan Madrian (Norma M20FC), který loni zajel nejrychlejší čas v nedělním závodě 1:04,44 min. – 134,07 km/hod.

VÍCE
Beneš vylepšil traťový rekord Albrechtického kopce a zvítězil
auta

Miloš Beneš se svým speciálem Osella FA 30 si o uplynulém víkendu v Lanškrouně doslova přisvojil trať a nedal nikomu sebemenší šanci. Závod se jel v rámci seriálu Maverick Hill Climb Czech 2021 a to jako Memoriál Jiřího Lose.

VÍCE
II. GMS Albrechtický kopec už o víkendu v Lanškrouně!
auta

Šestý podnik letošního seriálu Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021 se uskuteční o víkendu 20. – 22. 8. 2021. Místem konání bude II. GMS Albrechtický kopec „Memoriál Jiřího Lose“ v Lanškrouně. Záštitu nad tímto závodem převzal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

VÍCE
Pietní vzpomínka a odhalení pamětního místa Jiřího Lose
auta

V pátek 20. srpna 2021 v předvečer II. GMS Albrechtického kopce – Memoriálu Jiřího Lose, závodu automobilů do vrchu MZAV Maverick Hill Climb se uskuteční pietní akt a odhalení pamětního místa pro uctění památky jezdce Jiřího Lose.

VÍCE
Ve Vrbně na závodech do vrchu bojovalo 76 vozů
auta

Jen týden po brněnských závodech, které uzavřely první polovinu letošního seriálu Mezinárodního mistrovství v závodech automobilů do vrchu Maverick Hill Climb Czech 2021, pokračoval seriál závodů u příležitosti VIII. Vrbenského vrchu ve Vrbně pod Pradědem 6. – 8. 8. 2021. Na 3,320 km dlouhou a náročnou trať přijelo bojovat o další mistrovské body 76 jezdců, z toho 61 se soudobými a 15 s historickými vozy.

VÍCE
Vrbno pod Pradědem se promění ve vrchařskou show
auta

V rychlém sledu, jen týden po závodech na brněnském Automotodromu, bude pokračovat seriál Mezinárodního mistrovství v závodech do vrchu – Maverick Climb Czech 2021 pátým podnikem jímž bude VIII. ročník Vrbenského vrchu ve Vrbně pod Pradědem. Ten se uskuteční o tomto víkendu 6. – 8. 8. 2021 na trati dlouhé 3,2 km.

VÍCE
Komárek si v neděli podmanil Brno a zvítězil
auta

Český jezdec, který letos závodí výhradně v šampionátu Maverick Hill Climb Czech 2021, dokázal v neděli na letošním čtvrtém podniku tohoto seriálu zvítězit a ovládnout tak IV. GMS – Automotodrom Brno.

VÍCE
V neděli se rozburácí motory vrchařských speciálů na okruhu v Brně
auta

O prvním srpovém víkendu se na brněnském Automotodromu uskuteční již čtvrtý díl letošního ročníku Mezinárodního mistrovství soudobých a historických automobilů v závodech do vrchu – Maverick Hill Climb Czech, který bude doplněn o pohárový závod soudobých a historických automobilů -Maverick Slalom -Trophy 2021.

VÍCE