Petit zajel na Laudonu rekord, v MČR nejrychlejší Janík
auta

V neděli se na trati v Albrechticích u Lanškrouna odjel třetí závod MČR automobilů do vrchu. V MČR zvítězil letos poprvé Václav Janík, ale ani on nestačil na Francouze Petita, který startoval v Maverick Rescue Eurocapu. Závod se odjel na počest tragicky zesnulého Jiřího Lose a jezdci bojovali hlavně za něho. Výsledkový servis je doplněn o TZ Janik Motorsport.

VÍCE
Jiří Los tragicky zemřel při závodech
auta

V sobotu 22. srpna 2020 v 8:13 hodin došlo při tréninku na závod Mistrovství České republiky v závodech do vrchu na trati v Lanškrouně k tragické nehodě jezdce Jiřího Lose mladšího.

VÍCE
Petit zajel rekord, celkovým vítězem se stal opět Beneš
auta

Nebývalá mezinárodní konkurence se tento víkend sjela do Náměště nad Oslavou na tradiční závody automobilů do vrchu XXXIX. MANN-FILTER Zámecký vrch 2020. Již pohled do seznamu přihlášených do závodů seriálu Autoklub Mistrovství České republiky a mezinárodního pohárového seriálu Maverick Rescue Euro cupu 2020 sliboval, že se bude jednat o jeden z nejlépe obsazených ročníku v historii závodu, a to se do puntíku vyplnilo. Na startovní čáru závodu se postavil rekordní počet závodníků a jako třešničku na dortu vytvořil francouzský jezdec Sébastien Petit traťový rekord, který má hodnotu 51,92 sekund.

VÍCE
O víkendu se představí vrchaři v Náměšti
auta

O víkendu 18. a 19. července 2020 se v Náměšti nad Oslavou uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Kraji Vysočina, MANN-FILTER Zámecký vrch 2020. Závodní trať okolo náměšťského zámku, která je dlouhá 2030 m přivítá účastníky druhého podniku letošního seriálu Mistrovství ČR závodů automobilů do vrchu a současně i mezinárodní pohárový závod Maverick Rescue Euro Cup 2020.

VÍCE
Ve Vrbně kraloval Miloš Beneš s Osellou
auta

O víkendu se na trati ve Vrbně pod Pradědem konal první závodní víkend MČR závodů do vrchu. Jednalo se o vůbec první závod tohoto roku.

VÍCE
Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou se letos uskuteční v červenci
auta

Do plánu organizátorů tradičních závodů automobilů pořádaných v Náměšti nad Oslavou každoročně v květnovém termínu, zasáhla opatření proti šíření nemoci Covid-19. Nejistota ohledně vývoje nemoci, ale hlavně průběhu preventivních opatření, vyústila u pořadatelů z ASK Náměšť nad Oslavou k rozhodnutí o zrušení závodu v květnu a pokusit se závod uspořádat v jiném vhodném náhradním termínu.

VÍCE
Mistrovství Evropy závodů do vrchu se letos neuskuteční!
auta

Vzhledem k přetrvávajícím potížím s pandemií koronaviru se letos na evropských kopcích závodit nebude. Rozhodli o tom organizátoři.

VÍCE
Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou hledá náhradní termín!
auta

Na počátku měsíce května se každoročně rozezvučely motory závodních automobilů na trati do vrchu v Náměšti nad Oslavou. I v letošním roce je MANN-FILTER Zámecký vrch jednak v kalendáři Mistrovství ČR soudobých a historických automobilů, dále České Trofeje a v seriálu mezinárodních pohárových závodů soudobých a historických automobilů do vrchu – Maverick Rescue Euro Cup 2020.

VÍCE
Ústecká 21 byla zrušena!
auta

Automobilový závod Ústecká 21, memoriál Miroslava Urbana byl z důvodu šíření nákazy koronavirem zrušen. Závod se měl konat od 29. - 31. 5. 2020. Diváci si tak musí na následující ročník počkat do sezóny 2021.

VÍCE
Dan Michl a Lukáš Vojáček na vyhlášení evropských vrchů
auta

Seriál Mistrovství Evropy v závodech do vrchu znamenal také v letošním roce baštu českých jezdců. Ve čtyřech vypsaných kategoriích vybojovali Češi dvě zlaté medaile, což z nich udělalo hlavní postavy sobotního vyhlášení celého šampionátu v italském Trentu, tedy v místě konání jednoho z nejtěžších závodů seriálu Mistrovství Evropy.

VÍCE