V Brně kraloval Beneš s Janíkem a Trnkou
auta

Úvodní podnik LIQUI MOLY Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu se konal o víkendu na Masarykově okruhu v Brně. Téměř dvě stovky účastníků naplnily startovní listiny našeho domácího šampionátu, seriálu LIQUI MOLY Maverick Hill Climb Czech a ÖBM Mistrovství Rakouska. V obou závodech se na nejvyšší příčce absolutního pořadí LIQUI MOLY MČR umístil Miloš Beneš, startující za GMS CZECH RACING TEAM.

VÍCE
Vrchaři míří do Brna
auta

Na Masarykově okruhu v Brně se o víkendu rozjede aktuální sezóna LIQUI MOLY Mistrovství České republiky v závodech automobilů do vrchu, společně s LIQUI MOLY Maverick Hill Climb Czech a ÖBM Mistrovství Rakouska. Na úvodním podniku se tak představí celkem 201 jezdců a z tohoto důvodu bude letošní VI.GMS PROLOG Automotodrom Brno premiérově dvoudenní.

VÍCE
Blíží se start série LIQUI MOLY Maverick Hill Climb Czech 2023
auta

Za okny stále ještě sem tam drobně poletuje sníh, ale sluníčko dává o sobě vědět, že jaro je již tady a s tím se neúprosně blíží termín úvodního podniku závodů automobilů do vrchu. Místem konání VI. GMS PROLOGU bude mezi jezdci závod na oblíbeném Automotodromu Brno. Termín konání bude o prvním dubnovém víkendu – v sobotu prvního a neděli druhého a bude úzce navazovat na předsezónní třídenní testování a volné jízdy sportovních a závodních automobilů, které se uskuteční od středy 29. do pátku 31. března 2023.

VÍCE
Vyhlášení sezóny závodů do vrchu 2022
auta

První březnovou sobotu proběhlo v klubovém domě AČR školení jezdců a pořadatelů závodů automobilů do vrchu, na které navázalo slavnostní vyhlášení loňské sezóny. V přátelské atmosféře byli oceněni vítězové Mistrovství České republiky současných i historických vozidel a České trofeje.

VÍCE
Vrchaři se premiérově představili v Sosnové
auta

Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové je tradiční motoristickou show na závěr sezóny. A fanoušci se každý listopad těší na atraktivní paralelní souboje závodníků rallye, autokrosu a rallycrossu. Letos se na trati zdejšího autodromu premiérově představilo také několik jezdců z disciplíny závodů automobilů do vrchu.

VÍCE
Mičánek je vrchařským vicemistrem, v Brně dominoval
auta

Jezdecké zkušenosti i znalost domácí trati. Tyto dva faktory rozhodly o tom, že Jiří Mičánek jr. si pojede na slavnostní vyhlášení mistrů pro pohár za titul vicemistra České republiky v závodech do vrchu. Brněnský závodník na mokré dráze Masarykova okruhu suverénně ovládl finále sezony.

VÍCE
O víkendu Albrechtice i Saint - Ursanne
auta

Nadcházející víkend se uskuteční dva významné podniky v závodech automobilů do vrchu. Zatímco čeští reprezentanti odjeli do švýcarského Saint – Ursanne na sedmý podnik evropského šampionátu, naši vrchaři budou bojovat o další příděl bodů v Lanškrouně, na třetím ročníku GMS Albrechtického kopce. Společný podnik Mistrovství ČR a seriálu Maverick Hill Climb Czech se jede zároveň jako druhý ročník Memoriálu Jiřího Lose.

VÍCE
Do začátku závodu v Albrechticích zbývá týden
auta

O víkendu 19. až 21. srpna 2022 se na čtyřkilometrové závodní trati v Albrechticích u Lanškrouna uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Pardubickém kraji, III. GMS Albrechtický kopec a zároveň II. ročník memoriálu Jiřího Lose, nad kterým převzal záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Při závodním víkendu zabojují účastníci o body letošní mezinárodní série Maverick Hill Climb Czech 2022 a součástí závodního programu budou i závody AUTOKLUB Mistrovství ČR.

VÍCE
V polské Limanowě míchalo pořadím ME počasí
auta

U našich severních sousedů se konalo šesté pokračování evropského šampionátu v závodech automobilů do vrchu. Nedělní program ovlivnil déšť, a především v závěrečné závodní jízdě limitovala výkony nejrychlejších jezdců mokrá trať. Další absolutní vítězství zaznamenal Christian Merli, skvělé druhé místo vybojoval náš reprezentant Petr Trnka.

VÍCE
ME do vrchu pokračuje na nejdelší trati starého kontinentu
auta

Po domácím Ecce Homo ve Šternberku vyrazili čeští reprezentanti do italského Trenta, kde se opět utkají s početnou evropskou, ale především italskou konkurencí. A čeká je nejdelší trať v Evropě, s převýšením 1350 metrů, délkou 17,3 kilometru a více než stovkou záludných zatáček. Trento Bondone je velkou výzvou nejen pro jezdce, ale i techniku.

VÍCE