O víkendu Albrechtice i Saint - Ursanne
auta

Nadcházející víkend se uskuteční dva významné podniky v závodech automobilů do vrchu. Zatímco čeští reprezentanti odjeli do švýcarského Saint – Ursanne na sedmý podnik evropského šampionátu, naši vrchaři budou bojovat o další příděl bodů v Lanškrouně, na třetím ročníku GMS Albrechtického kopce. Společný podnik Mistrovství ČR a seriálu Maverick Hill Climb Czech se jede zároveň jako druhý ročník Memoriálu Jiřího Lose.

VÍCE
Do začátku závodu v Albrechticích zbývá týden
auta

O víkendu 19. až 21. srpna 2022 se na čtyřkilometrové závodní trati v Albrechticích u Lanškrouna uskuteční jeden z nejvýznamnějších automobilových závodů v Pardubickém kraji, III. GMS Albrechtický kopec a zároveň II. ročník memoriálu Jiřího Lose, nad kterým převzal záštitu hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Při závodním víkendu zabojují účastníci o body letošní mezinárodní série Maverick Hill Climb Czech 2022 a součástí závodního programu budou i závody AUTOKLUB Mistrovství ČR.

VÍCE
V polské Limanowě míchalo pořadím ME počasí
auta

U našich severních sousedů se konalo šesté pokračování evropského šampionátu v závodech automobilů do vrchu. Nedělní program ovlivnil déšť, a především v závěrečné závodní jízdě limitovala výkony nejrychlejších jezdců mokrá trať. Další absolutní vítězství zaznamenal Christian Merli, skvělé druhé místo vybojoval náš reprezentant Petr Trnka.

VÍCE
ME do vrchu pokračuje na nejdelší trati starého kontinentu
auta

Po domácím Ecce Homo ve Šternberku vyrazili čeští reprezentanti do italského Trenta, kde se opět utkají s početnou evropskou, ale především italskou konkurencí. A čeká je nejdelší trať v Evropě, s převýšením 1350 metrů, délkou 17,3 kilometru a více než stovkou záludných zatáček. Trento Bondone je velkou výzvou nejen pro jezdce, ale i techniku.

VÍCE
Ústecké 21 svědčí konání v červnu
auta

Příznivci závodů do vrchu vyrazili o víkendu do Ústí nad Orlicí, na známou trať vedoucí k rozhledně na Andrlův chlum. Atraktivní místa byla v obležení diváků, což bylo znát zejména během svozů, kdy se snažili pozdravit své favority z bezprostřední blízkosti. To sice dělalo vrásky na čele bezpečnostním činovníkům, ale závodníky obrovská přízeň fanoušků potěšila.

VÍCE
Mičánek po Ústecké 21 skládá poklonu fanouškům
auta

Dva poháry za druhé místo ve skupině 2 si z legendárního vrchařského závodu Ústecká 21 odváží Jiří Mičánek v barvách Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Na náročné trati si skvěle vedl i v celkovém pořadí, kde byl devátý, resp. osmý.

VÍCE
Ústecká 21 letos přiláká na 150 jezdců
auta

Po dvouleté pauze ožije známá cesta z Ústí nad Orlicí na Andrlův chlum burácením závodních speciálů. Jedna z nejkrásnějších tratí v České republice patří historicky mezi nejoblíbenější a není divu, že o start na 64. a 65. ročníku „Ústecké 21“ je velký zájem. Oproti původním plánům čítá seznam přihlášených 150 jmen z Mistrovství ČR, České trofeje a série Maverick Hill Climb Czech.

VÍCE
Merli zajel ve Šternberku další traťový rekord
auta

Jednačtyřicátý ročník legendárního závodu Ecce Homo přilákal velké množství diváků. A měli se na co dívat. Naše domácí špička nastoupila proti nejlepším Evropanům v čele s Christianem Merlim. Fenomenální Ital vylepšil svůj loňský čas a tím i traťový rekord. Domácí Petr Trnka dojel v absolutním pořadí na druhém místě a překonal tak český rekordní čas, který držel Miloš Beneš. Ten měl sice velké ambice, které ale ukončil kontakt se svodidly a poškozené zadní křídlo.

VÍCE
Divácky oblíbené Ecce Homo startuje už o víkendu
auta

Je před námi jeden z vrcholů letošní motoristické sezóny. Po prvních třech podnicích ve Francii, Portugalsku a Španělsku se nejlepší evropští vrchaři utkají na proslulé, téměř osmikilometrové trati ve Šternberku. Historie Ecce Homo se datuje už od roku 1905, o 76 let později se zde konalo první evropské klání. Součástí podniku je také naše domácí mistrovství v závodech do vrchu.

VÍCE
Petr Trnka skončil druhý na ME v Portugalsku
auta

V portugalském městě Braga se odehrálo druhé dějství letošního Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. Zatím nejúspěšnější závod ve své kariéře zaznamenal náš reprezentant Petr Trnka, který vyhrál skupinu CN/E2-SC a v absolutním pořadí dojel druhý za fenomenálním Italem Merlim.

VÍCE