Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou se letos uskuteční v červenci
auta

Do plánu organizátorů tradičních závodů automobilů pořádaných v Náměšti nad Oslavou každoročně v květnovém termínu, zasáhla opatření proti šíření nemoci Covid-19. Nejistota ohledně vývoje nemoci, ale hlavně průběhu preventivních opatření, vyústila u pořadatelů z ASK Náměšť nad Oslavou k rozhodnutí o zrušení závodu v květnu a pokusit se závod uspořádat v jiném vhodném náhradním termínu.

VÍCE
Mistrovství Evropy závodů do vrchu se letos neuskuteční!
auta

Vzhledem k přetrvávajícím potížím s pandemií koronaviru se letos na evropských kopcích závodit nebude. Rozhodli o tom organizátoři.

VÍCE
Zámecký vrch v Náměšti nad Oslavou hledá náhradní termín!
auta

Na počátku měsíce května se každoročně rozezvučely motory závodních automobilů na trati do vrchu v Náměšti nad Oslavou. I v letošním roce je MANN-FILTER Zámecký vrch jednak v kalendáři Mistrovství ČR soudobých a historických automobilů, dále České Trofeje a v seriálu mezinárodních pohárových závodů soudobých a historických automobilů do vrchu – Maverick Rescue Euro Cup 2020.

VÍCE
Ústecká 21 byla zrušena!
auta

Automobilový závod Ústecká 21, memoriál Miroslava Urbana byl z důvodu šíření nákazy koronavirem zrušen. Závod se měl konat od 29. - 31. 5. 2020. Diváci si tak musí na následující ročník počkat do sezóny 2021.

VÍCE
Dan Michl a Lukáš Vojáček na vyhlášení evropských vrchů
auta

Seriál Mistrovství Evropy v závodech do vrchu znamenal také v letošním roce baštu českých jezdců. Ve čtyřech vypsaných kategoriích vybojovali Češi dvě zlaté medaile, což z nich udělalo hlavní postavy sobotního vyhlášení celého šampionátu v italském Trentu, tedy v místě konání jednoho z nejtěžších závodů seriálu Mistrovství Evropy.

VÍCE
Lukáš Vojáček Mistrem Evropy pro rok 2019
auta

Český závodník, s vozem Subaru, se stal podruhé v řadě Mistrem Evropy v závodech do vrchu.

VÍCE
V Dobšiné hrálo hlavní roli počasí
auta

Mistrovství ČR a Evropy v závodech do vrchu pokračovalo uplynulý víkend v Dobšiné. Letošní ročník provázelo proměnlivé počasí a silné dešťové přeháňky přinesly velkou pneumatikovou ruletu. Na mokrou trať doplatilo mnoho favoritů, protože jejich největší soupeři odjeli na suchu

VÍCE
Mokrý Glasbach novou zkušeností pro Liqui Moly Racing Team
auta

Výfukové svody závodních speciálů sotva stačily vychladnout po závodním víkendu na šternberském Ecce Homo, kde se utkala evropská špička v závodech do vrchu při pátém podniku mistrovství Evropy, kde nemohl chybět ani Liqui Moly Racing Team a už se opět žhavily motory v německém Glasbachu, kde evropský vrchařský šampionát pokračoval na 5500 metrů dlouhé trati. Německý závod představuje zcela rozlišný profil tratě, která oproti předchozím závodům vyžaduje maximální úsilí a soustředění, protože v jejím profilu je minimum přímých úseků a mnoho zatáček takzvaně na srdce.

VÍCE
Poháry pro Liqui Moly Racing Team z evropského závodu ve Šternberku
auta

Ve Šternberku se o uplynulém víkendu jel již 39. ročník slavného závodu automobilů do vrchu – Ecce Homo, jehož výsledky se započítávají do hodnocení seriálu Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu 2019. Přejímkami prošlo celkem 143 jezdců se soudobými vozy. Mezi nimi, ale tentokrát v zúžené sestavě, byli i tři jezdci Liqui Moly Racing Teamu – Marek Rybníček s vozem McLaren F1 EVO, Martin Jerman s Lamborghini Gallardo GT 3 a Jiří Špalek na voze Norma M20 F Evo.

VÍCE
Domácí závod v Náměšti Liqui Moly Racing Team zvládl
auta

Domácí závod v Náměšti nad Oslavou byl pro Liqui Moly Racing Team stejný jako víkendové počasí. Místy jasno, ale převážně zataženo. Druhý podnik letošního seriálu Liqui Moly Mistrovství ČR závodů do vrchu soudobých a historických automobilů se konal v Náměšti nad Oslavou jako XXXVII. MAN-FILTER Zámecký vrch 2019. Mezi téměř šedesátkou startujících v domácím šampionátu byli po úspěšném vystoupení na evropském závodě v rakouském Rechbergu všichni čtyři jezdci týmu.

VÍCE