Desátý ročník Mikuláš Rally zná své vítěze
auta

Poslední listopadovou sobotu byla na programu 10. Hothess Mikuláš Rally Slušovice. Tradiční volný podnik na rozloučení s uplynulou sezónou slavil svůj jubilejní ročník, který ozdobilo široké spektrum přihlášených vozidel. Nechyběla krásná historická vozidla, rychlí piloti s vozy kategorie R2, moderní vozy třídy R5 a v neposlední řadě také legendární WRC.

VÍCE
Toyota oznámila jezdecké složení pro rok 2020
auta

Spekulace o odchodu Sebastiana Ogiere od Citroenu se potvrdili po Katalanské rally a závodník zamířil k tovární Toyotě. Odchod Ogiera znamenal dle značky důvod odchodu z MS. Z Toyoty naopak odchází mistr světa Ott Tänak a míří k Hyundai.

VÍCE
Spolujezdecké akademie bude pokračovat druhým seminářem
auta

Spolujezdecká akademie, která je určena jak začínajícím, ale i profesionálním spolujezdcům, stejně tak nadšencům o spolujezdecké řemeslo, pokračuje druhým seminářem. Proběhne v polovině prosince v Autoklubu ČR.

VÍCE
Cairoli desátý na Rally Tuscan Rewind
auta

Při desátém ročníku Rally Tuscan Rewind, posledním závodě italského mistrovství v rally, se předvedl fanouškům i legendární Antonio Cairoli. Závod se konal na cestách v okolí vesničky Montalcino v provincii Siena.

VÍCE
Citroën končí svoje působení ve WRC
auta

Francouzská automobilka včera vydala mimořádnou novinku, a to, že s okamžitou platností ukončuje svůj program v mistrovství světa WRC.

VÍCE
Filip Mareš v Maďarsku nedojel, v seriálu skončil čtvrtý
auta

Na závěrečném podniku FIA ERC v Maďarsku startovala také posádka ACCR Czech Rally Teamu ve složení Filip Mareš a Jan Hloušek. Tentokrát se Filip Mareš představil s novou evolucí vozu Škoda Fabia R5 a i když do cíle nakonec nedojel, znovu ukázal svoji rychlost.

VÍCE
Australská Rallye zrušena, pohár konstruktérů bere tovární Hyundai
auta

Poslední podnik mistrovství světa, kterým měla být rallye konající se každoročně na závěr v Austrálii, musela být z důvodu velkých lesních požárů zrušena.

VÍCE
Cais a Žáková zvítězili na Rally Hungaria
auta

Posledním závodem European Rally Champioship v roce 2019 byla nová Rally Hungaria. Premiérový ročník tohoto podniku v seriálu mistrovství Evropy nabízel dosud neokoukané tratě, které v mnohém připomínaly Německou rally ze seriálu WRC. Úzké asfaltové silničky ve vinařské oblasti prověřili schopnosti posádek, mezi kterými nechyběli ani členové ACCR Czech Rally Teamu Erik Cais s Jindřiškou Žákovou.

VÍCE
Filip Mareš míří na Rally Hungary s R5 Evo
auta

Premiérový start s novou specifikací Škoda Fabia R5 Evo má před sebou posádka ACCR Czech Rally Teamu – Filip Mareš a Jan Hloušek. Se startovním číslem 4 odstartuje mladá dvojice do závěrečného podniku evropského šampionátu FIA ERC – Rally Hungary.

VÍCE
Tänak bude od příští sezóny jezdit za Hyundai
auta

Novopečený mistr světa kategorie WRC Ott Tänak přechází od japonské Toyoty k aktuálně největšímu konkurentovi ve WRC, a to ke korejské továrně Hyundai.

VÍCE