Lukáš Kubíček: V Pačejově chceme bojovat o TOP 3 v naší kategorii RN7
auta

Trojnásobný mistr svých kategorií v závodech do vrchu EDDA Cup, devětadvacetiletý Lukáš Kubíček, v letošní sezoně poprvé okusil chuť velkého mistráku v rally. Pod hlavičkou Svijany Racing Teamu se společně s navigátorem Romanem Linhartem a vozem Opel Adam zúčastnil již dvou závodů – konkrétně Agrotec Petronas Rally Hustopeče a mladoboleslavské Bohemia Rally. Nyní jej čeká již třetí vystoupení mezi českou rallyovou špičkou, a to v podhůří Šumavy na 43. INVELT Rally Pačejov.

VÍCE
43. INVELT Rally Pačejov se blíží
auta

Závodit se bude v sobotu 1. a v neděli 2. října 2022. V pátek 30. září je na programu testovací shakedown na zbrusu novém úseku a večer pak zpestří tradiční předstartovní show.

VÍCE
Vsetinský sprint bude uspořádán na čtyřech úsecích
auta

Seriály Pirelli Rallysprint Série a Pohár 2 jsou v plném proudu, poslední závod kalendáře – RENTOR – PARTR Rally Vsetín – je naplánován na termín 28. – 29. října 2022. Soutěž uspořádá Autoklub Vsetín – město v AČR.

VÍCE
Jan Černý zvítězil na Ardeca Ypres Rally Belgium
auta

Slovenský Jantar Team společně se soutěžní posádkou Jan Černý – Tom Woodburn a vozidlem Ford Fiesta Rally3 vyhráli v rámci WRC3 Ardeca Ypres Rally Belgium 2022. Devatenáct vítězství z celkových dvaceti rychlostních zkoušek, ale i náskok od druhého v pořadí skoro 11 minut a samozřejmě vítězství ve WRC3. To vše se podařilo posádce slovenského Jantar Teamu, Janovi Černému a jeho spolujezdci Angličanovi Tomovi Woodburnovi. Jan Černý si navíc připsal premiéru v rámci anglického rozpisu.

VÍCE
Barum Rally 2022 ve Zlatém jablku už odstartovala
auta

Zlín a fanoušci motorismu se už chystají na 51. ročník Barum Czech Rally Zlín. Jako první se s jejím programem mohou setkat návštěvníci obchodního centra Zlaté jablko. Od neděle 14. srpna zde mohou obdivovat vystavené rally speciály, pobavit se ve fotokoutku nebo se zapojit do soutěže o atraktivní rally ceny. Otevřený je také fan shop se vstupenkami a upomínkovými předměty. V průběhu rally pak do Zlatého jablka na autogramiády zavítají i přední jezdci, vítězové se zúčastní závěrečné tiskové konference.

VÍCE
Přípravy na 43. Invelt Rally Pačejov jsou v plném proudu
auta

Přípravy na 43. INVELT Rally Pačejov jsou v plném proudu. V těchto dnech byla schválena zvláštní ustanovení s puštěn přihlašovací systém k rally. Letošní, již 43. ročník pačejovské soutěže, bude opět součástí Mistrovství České republiky v rally. Nebudou chybět ani účastníci Mistrovství ČR v rally historických automobilů. Zřejmě naposledy se v Pačejově představí posádky České Trophy v rally pravidelnosti. Tato soutěž se bohužel od příštího roku nebude moci jezdit v podobě, v jaké ji známe. Závodit se bude v sobotu 1. a v neděli 2. října 2022. V pátek 30. září je na programu testovací shakedown na zbrusu novém úseku. Večer pak tradiční předstartovní šou.

VÍCE
Rallysprint Fulnek bude soubojem mladí a zkušeností
auta

Seznam přihlášených Rallysprintu Fulnek – Odry čítá 77 soutěžních vozů, 64 soudobých a 13 historiků. Účastníci si to rozdají v sobotu 13. srpna 2022 na šesti rychlostních zkouškách, s cílem na historickém náměstí ve Fulneku. Rallysprint Fulnek – Odry bude čtvrtým podnikem šampionátů Pirelli Rallysprint Série, Poháru 2 a Autoklub Rallysprint Série v rally historických automobilů (z celkem sedmi, následují Vyškov, Morava a Vsetín).

VÍCE
Bez penalizace bychom bojovali o bednu, říká Mareš
auta

Necelé dvě stovky kilometrů na klikatých cestách, radost z vyrovnané partie s evropskou špičkou, ale také výsledek, který ani zdaleka neodpovídá předvedenému nasazení. Tak lze zhodnotit účinkování Filipa Mareše, Radovana Buchy a jejich Škody Fabie Rally2 Evo na Rally di Roma Capitale, která byla šestým dílem evropského šampionátu.

VÍCE
Daniel Polášek se chystá na asfaltovou Rally di Roma Capitale
auta

Už tři závody juniorského evropského šampionátu má letos za sebou český reprezentant v disciplíně rally Daniel Polášek. A s navigátorkou Kateřinou Janovskou je už o tomto víkendu čeká další výzva, s vozem Ford Fiesta Rally4 se představí na asfaltové Rally di Roma Capitale.

VÍCE
XIII. ročník Veteran Rallye Kutná Hora  proběhne 20.–21. srpna 2022
auta

Předposlední srpnový víkend se Kutná Hora stane již potřinácté místem setkání milovníků automobilových veteránů. V sobotu 20. a v neděli 21. srpna 2022 se v nádherných kulisách historického města opět uskuteční Veteran Rallye Kutná Hora, na níž se dosud přihlásilo více než 40 posádek.

VÍCE