Dominik Stříteský vítězem 51. ročníku Rallye Český Krumlov
auta

Rallye Český Krumlov je jednou z nejhezčích soutěží v kalendáři Mistrovství ČR v rally. Letošní 51. ročník navíc proběhl za pěkného počasí jen s lehkými přeháňkami a za velkého zájmu diváků. Ti byli svědky neobyčejně napínavých bojů a přetahování o zlomky sekund. Během celé extrémně rychlé rally nebyl v celém průběhu mezi prvními třemi větší rozdíl než 8 sekund. Korunu tomuto vývoji nasadila sobotní odpolední sekce, kde se před poslední rychlostní zkouškou smrskl na pouhé 2 sekundy. V dramatickém finále byl nejúspěšnější právě Dominik Stříteský a stal se tak podruhé v kariéře vítězem absolutního hodnocení mistrovského podniku.

VÍCE
Tomáš Enge testoval s novou Toyotou Yaris GR Rally2
auta

Tomáš Enge společně se svojí sestrou Lucií v roli navigátorky testoval pod hlavičkou jihlavského týmu HS Automobil zcela nový vůz Toyota Yaris GR Rally2, se kterým nastoupí do vybraných letošních závodů MČR v rally. A jaké jsou jeho dojmy po prvních ostrých kilometrech?

VÍCE
Špatnou volbou pneumatik se dají ztratit i minuty, říká Kopecký
auta

Pro Agrotec Škoda Rally Team se o víkendu naplno rozjede soutěžní sezóna. Po přípravném startu na Valašské Rally je tu první soutěž domácího šampionátu – tradiční Rallye Šumava s centrem v Klatovech. Jana Kopeckého navigovaného Janem Hlouškem ve voze Škoda Fabia RS Rally2 čeká kompletní domácí špička včetně několika posádek, pro které nejsou české starty prioritou.

VÍCE
Peugeot Rally Cup zahájí v Klatovech osmou sezónu
auta

Populární seriál Peugeot Rally Cup CZ odstartuje na 58. ročníku Rallye Šumava Klatovy už osmou závodní sezónu. Početní převahu stále nabírají nové vozy Peugeot 208 Rally4, i když do cupu se mohou přihlásit i posádky s původní „erdvojkou.“ Peugeot Rally Cup je vypsán na všech šesti podnicích Autoklub MČR v rally, české účastníky doplní opět několik zahraničních posádek.

VÍCE
Václav Pech se těší na „domácí“ Šumavu
auta

EuroOil team s posádkou Václav Pech jun. – Petr Uhel a s vozem Ford Focus WRC samozřejmě nemohou chybět o nadcházejícím víkendu na startu 58. ročníku nejstarší tuzemské automobilové soutěže Rallye Šumava v Klatovech.

VÍCE
Kopecký skončil na Valašce na druhém místě
auta

První letošní domácí soutěž pojal Agrotec Škoda Rally Team především jako přípravu na Rallye Šumava. Kowax Valašská Rally Valmez se jela jako jednodenní rallysprint v okolí Valašského Meziříčí a sešla se na ní skoro celá domácí špička.

VÍCE
Rallyshow Vacov 2024 se dvěma motoristickými vrcholy
auta

Šumavský Vacov ožil 23. března už potřetí motorsportem. Do místního kulturního sálu opět dorazily špičky českého motorsportu. Letošním tématem bylo porovnání nejslavnějšího a nejtěžšího závodu na planetě Rally Dakar se závody mistrovství světa v rally WRC. Právě první takový závod na českém území Central European Rally má k Vacovu opravdu blízko. Jeho trať totiž vedla také přímo Vacovem. K vidění bylo na místě už tradičně několik autentických závodních strojů jak rallyových, tak dakarských v čele s Citroënem 2CV alias „kachnou". Tu do Vacova přivezla Barbora Holická, která s ní letos poprvé dokončila Rally Dakar a zájem o tento speciál byl velký.

VÍCE
Už zítra čeká fanoušky na Valašce shakedown
auta

Rallysprintový závod KOWAX Valašská rally ValMez sice odstartuje až v neděli 7. dubna v 9:15 hodin ze servisního areálu DEZY, ale pro fanoušky rallysportu bude připraven program už na sobotní odpoledne 6. dubna.

VÍCE
Mareš se představí s Toyotou GR Yaris Rally2
auta

ACCR TOYOTA DOLÁK se s posádkou Filip Mareš a Radovan Bucha představí v kompletním šampionátu FIA ERC 2024 a ve vybraných závodech Mistrovství České republiky. Na start se postaví se zbrusu novou technikou v podobě vozu Toyota GR Yaris Rally2. Premiérový závod je naplánovaný na druhý dubnový víkend při Rally Hungary, jež zahajuje letošní evropský šampionát. Českou premiéru nového vozu by pak měla obstarat Rallye Šumava Klatovy.

VÍCE
Adam Březík na startu sezóny s novou Fabii RS Rally2
auta

Posádka Samohýl Škoda Teamu Adam Březík – Ondřej Krajča loni odstartovala sezónu na rakouské Rebenland Rallye se startovním číslem 4, letos tomu tak bude na Valašské rally ValMez. Na konci roku 2023 se radovala z třetího místa v českém šampionátu, s novou technikou by letos ráda loňský výsledek minimálně obhájila.

VÍCE