Startovní listina Rally Vsetín se pomalu zaplňuje
auta

I když nedávná Rally Morava korunovala vítěze Rallysprint Série a Poháru 2 , stále bude v okolí Vsetína o co bojovat. Ve hře jsou v obou klasifikacích další pódiové příčky. RENTOR – PARTR Rally Vsetín, která startuje 30. října 2021, má uzávěrku přihlášek již tuto neděli 24. října o půlnoci.

VÍCE
Ken Block pomůže Audi při vývoji elektromobilů
auta

Zajímavá zpráva prolétla v tomto týdnu světem motorsportu. Americký rallyový jezdec, třiapadesátiletý Ken Block, který své jméno v minulosti spojil se značkami jako Subaru, Ford či Hoonigan, nyní začíná spolupracovat s ingolstadtskou Audi – a to překvapivě na vývoji elektromobility.

VÍCE
Talentovaný český závodník vyzkouší MS
auta

Nenápadně, ale o to razantněji vstoupil mezi českou elitu v automobilových soutěžích. Bývalý motokárový jezdec Dominik Stříteský (21) letos jede první sezonu s vozem kategorie Rally2 a útočí na medaili v mistrovství ČR. Kromě toho se zúčastnil italského podniku ME a v polovině října jej čeká další milník – start ve španělské soutěži MS. Pojede s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo špičkového týmu Toksport WRT s podporou automobilky ŠKODA, navigován spolujezdcem Jiřím Hovorkou.

VÍCE
Filip Mareš bude startovat na Rally Bohemia
auta

Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích uzavře svou první polovinu už tento víkend v Mladé Boleslavi. 48. ročník Rally Bohemia bude domácím závodem nejen pro posádku Filipa Mareše a Radka Buchy, ale i pro celý tým, v čele s hlavními partnery Laureta Auto a Entry Engineering.

VÍCE
Cais překonal postcovidový syndrom a míří na Kopnou
auta

Trápil ho postcovidový syndrom, rušil účast na soutěžích. Nyní je Eric Cais v pořádku, o víkendu absolvoval v Itálii Camunia Rally. „Konečně jsem byl zase v závodním režimu. Kdyby nás nezastavil technický problém, mohli jsme bojovat o vítězství,“ popisoval talentovaný pilot rallye, kterého od pátku čeká další výzva – tradiční Rallysprint Kopná. Poté se bude Cais připravovat na evropský šampionát, který začne v červnu v Polsku.

VÍCE
Martin Semerád se vrací!
auta

Na prvním závodě jednodenního seriálu Rallysprintu Kopná se po dlouhé odmlce ukáže na českých tratích Martin Semerád. Martina doslova na návrat ukecali, ale díky podpoře a perfektní přípravě od ProtocarsCZ ho uvidíme zpátky na českých erzetách.

VÍCE
Mareš s Buchou si v Sanremu moc nezazávodili
auta

Mladoboleslavská posádka ve složení Filip Mareš a Radovan Bucha absolvovala svou letošní třetí soutěž opět na italské půdě. V barvách dealera Laureta Auto se dvojce postavila na start legendární Rally Sanremo, tradičně s vozem Škoda Fabia Rally2 evo. Po slibném vstupu do soutěže, českou posádku brzy ze hry vyřadily dva defekty pneumatik.

VÍCE
Jezdecké ohlasy po Valašce
auta

O tom, že se ruská posádka Nikolaj Gryazin - Konstantin Aleksandrov na voze Volkswagen Polo Gti R5 stala absolutními vítězem letošního ročníku KOWAX Valašské Rally ValMez 2021 před dvojicí Jan Kopecký - Jan Hloušek na Škodě Fabia Rally2 Evo, jsme vás již informovali. Třetí příčku získali Filip Mareš s Radovanem Buchou, rovněž na Fabii Rally2 Evo. Pojďme si však shrnout, co jezdci řekli po dojezdu do cíle.

VÍCE
Gryazin si podmanil Valašskou rallye
auta

Ruský jezdec Nikolay Gryazin, který závodí především v šampionátech ME a MS, vyhrál úvodní podnik MČR. Tento mladý střelec dominoval již od pátečního shakedownu a nechal za svými zády veškerou českou špičku.

VÍCE
Sedmdesátka startujících posádek na Valašce
auta

Organizační tým 39. KOWAX Valašská rally ValMez 2021, která se uskuteční 26. – 28. března 2021, eviduje více než sedmdesátku přihlášek. Nejnižší startovní čísla byla přidělena prioritním jezdcům FIA Janu Kopeckému a Nikolaji Grjazinovi, které bude „nahánět“ úřadující český šampión Václav Pech. Oficiální tisková zpráva je doplněna o video Nikolaje Grjazinova z testu před Valaškou

VÍCE