TipCars Pražský Rallysprint se odkládá!
auta

Dalším odloženým závodem na příští rok 2021 je tradiční závod TipCars Pražský Rallysprint. Hojně navštěvovaný pražský závod tak budou muset rally fanoušci oželit, stejně jako mnoho závodů letos.

VÍCE
Klatovská rally je nakonec zrušena
auta

Nešťastný osud potkal i letošní 4. Rally Klatovy, která byla zrušena. Sezóna českých závodů rally se tak rapidně zkrátila.

VÍCE
Klatovštví pořadatelé se nevzdávají!
auta

K pondělnímu datu v kalendáři se upíraly zraky mnoha závodníků i dalších příznivců rallysportu z celé České republiky. Právě začátek nového týdne byl totiž předem ohlášeným definitivním termínem pro rozhodnutí organizačního výboru Rally Klatovy 2020, zdali se závěrečná bodovaná soutěž národního kalendáře ve dnech 6. – 8. 11. 2020 uskuteční či nikoliv. A jak to tedy dopadlo?

VÍCE
RENTOR racing – PARTR Rally Vsetín musela být zrušena
auta

Vyhlášený nouzový stav a s tím související epidemiologická a hygienická opatření donutily pořadatelský tým Autoklubu Vsetín – město v AČR k nepopulárnímu rozhodnutí. RENTOR racing – PARTR Rally Vsetín, která měla být posledním závodem Liqui Moly Rallysprint Série a Poháru 2 a předposlední soutěží MČR v rally historiků, se 24. října 2020 neuskuteční.

VÍCE
Filip Mareš je zklamaný z odstoupení z bojů o stupně
auta

V netradičním termínu se letos potřetí na stratu závodu MČR v rally představil dealerský tým LAURETA AUTO ŠKODA TEAM. V jeho barvách se tradičně prezentovala mladoboleslavská posádka Filip Mareš – Radovan Bucha, jež měla, v průběhu Invelt Rally Pačejov, za úkol hájit průběžné třetí místo v tabulce domácího mistrovství.

VÍCE
Kopecký suverénně ovládl Rallye Pačejov
auta

V neděli a v pondělí se konal letošní třetí ročník MČR v rallye. Diváci se mohli opět těšit na souboj dvojice Kopecký x Pech. Šťastnějším a rychlejším byl ovšem tentokráte jezdec mladoboleslavského týmu Škoda Motorsport a připsal si letošní první vítězství.

VÍCE
V Pačejově bude na startu sedm posádek Peugeot Rally Cupu
auta

I když je letošní ročník českého šampionátu SONAX MČR v rally zásadně ovlivněn celosvětovou pandemií, všechny doposud uspořádané závody měly velmi vysokou úroveň a početné jezdecké obsazení. Čtvrtý ročník Peugeot Rally Cupu zažívá dokonce nejsilnější sezónu ve své historii. Do nadcházející Invelt Rally Pačejov je přihlášeno sedm posádek, což jsou všechny vozy Peugeot 208 R2 ve startovní listině.

VÍCE
Restart MS vyšel nejlépe domácímu Tänakovi
auta

Po koronavirové pauze se o uplynulém víkendu rozběhl znovu kalendář Mistrovství světa v rallye a z vítězství se radoval domácí jezdec Ott Tänak.

VÍCE
Meeke testoval tovární Fabii ŠKODA Motorsport
auta

Severoirský jezdec Kris Meeke krotil na asfaltu, v Itálii, Škodu Fabii Rally2 Evo. Loni tento borec jezdil ještě s Yarisem ve WRC.

VÍCE
Sourozenci Enge – Engová ovládli historiky na Valašce
auta

V rámci třetího podniku Mistrovství České republiky v rally historických automobilů (MČR HA), který se uskutečnil v sobotu 8. srpna na Valašsku, vybojovala posádka ve složení Tomáš Enge – Lucie Engová své premiérové vítězství ve voze Ford Escort RS 2000 MKII.

VÍCE