Mareš s Buchou si v Sanremu moc nezazávodili
auta

Mladoboleslavská posádka ve složení Filip Mareš a Radovan Bucha absolvovala svou letošní třetí soutěž opět na italské půdě. V barvách dealera Laureta Auto se dvojce postavila na start legendární Rally Sanremo, tradičně s vozem Škoda Fabia Rally2 evo. Po slibném vstupu do soutěže, českou posádku brzy ze hry vyřadily dva defekty pneumatik.

VÍCE
Jezdecké ohlasy po Valašce
auta

O tom, že se ruská posádka Nikolaj Gryazin - Konstantin Aleksandrov na voze Volkswagen Polo Gti R5 stala absolutními vítězem letošního ročníku KOWAX Valašské Rally ValMez 2021 před dvojicí Jan Kopecký - Jan Hloušek na Škodě Fabia Rally2 Evo, jsme vás již informovali. Třetí příčku získali Filip Mareš s Radovanem Buchou, rovněž na Fabii Rally2 Evo. Pojďme si však shrnout, co jezdci řekli po dojezdu do cíle.

VÍCE
Gryazin si podmanil Valašskou rallye
auta

Ruský jezdec Nikolay Gryazin, který závodí především v šampionátech ME a MS, vyhrál úvodní podnik MČR. Tento mladý střelec dominoval již od pátečního shakedownu a nechal za svými zády veškerou českou špičku.

VÍCE
Sedmdesátka startujících posádek na Valašce
auta

Organizační tým 39. KOWAX Valašská rally ValMez 2021, která se uskuteční 26. – 28. března 2021, eviduje více než sedmdesátku přihlášek. Nejnižší startovní čísla byla přidělena prioritním jezdcům FIA Janu Kopeckému a Nikolaji Grjazinovi, které bude „nahánět“ úřadující český šampión Václav Pech. Oficiální tisková zpráva je doplněna o video Nikolaje Grjazinova z testu před Valaškou

VÍCE
Ken Block pojede ve Fábii!
auta

Úspěšný závodník, světový showman a hvězda gymkhana videí ukončil po jedenácti letech spolupráci se značkou Ford. Na závod 100 Acre Wood Rally si Ken Block, rodák z Kalifornie, vybral náčiní z Mladé Boleslavi!

VÍCE
Duo Kopecký & Hloušek představili vůz a tým pro sezónu 2021!
auta

Jeden z nejúspěšnějších českých jezdců Jan Kopecký bude letos nově závodit v soukromém týmu, jelikož tovární tým Škoda Motorsport již od letošní sezóny nebude startovat na žádném podniku.

VÍCE
Společné cesty Loeba s Elenou se po 23 letech rozcházejí
auta

Mezi nejznámější rallyové posádky patří bezpochyby Sébastien Loeb s navigátorem Danielem Elenou. Na společné konto si připsali 79 vítězství ve WRC, 119 pódiových umístění a to hlavně ve vozech Citroën. Společně absolvovali pětkrát Dakar.

VÍCE
Posádka Mareš-Bucha odstartuje sezónu v Itálii
auta

Po více než pětiměsíční zimní pauze odstartují Filip Mareš s Radkem Buchou do ostrého závodu. Stane se tak už tento týden v první soutěži italského mistrovství CIR na 44. Rally Il Ciocco. Laureta Auto, prodejce vozů značky ŠKODA, tak zahájí druhý rok spolupráce s mladoboleslavskou posádkou, která bude i v letošním roce startovat s vozem Škoda Fabia Rally2 evo. Start na italské soutěži má být především ostrou přípravou na start českého mistrovství, které bude pro tým i v letošním roce prioritou.

VÍCE
Nový formát českého Peugeot Rally Cupu
auta

Do svého pátého pokračování vstoupí v letošním roce seriál Peugeot Rally Cup CZ. Od roku 2021 se evropský 208 Cup může pořádat pouze s novou generací vozu Peugeot 208 Rally4. Díky vedení značky Peugeot v ČR má český Peugeot Rally Cup výjimku a startovat v něm mohou kromě speciálů Peugeot 208 Rally4 také nestárnoucí „dvěstěosmičky“ v provedení R2.

VÍCE
Škoda Motorsport podpoří 8 českých posádek
auta

Automobilka ŠKODA slaví letos významné jubileum – 120 let svého působení v motoristickém sportu. S tímto výročím se pojí řada aktivit na národní i mezinárodní úrovni v průběhu celého roku. Jednou z nich je účast tzv. dealerských týmů se soutěžními speciály ŠKODA FABIA Rally 2 nebo ŠKODA FABIA Rally 2 evo, které budou startovat s podporou tuzemského importéra značky ŠKODA. Do mistrovství ČR v rallye 2021 zasáhne tímto způsobem historicky největší počet 7 autorizovaných prodejců, kteří dohromady nasadí 8 závodních posádek.

VÍCE