Kubíček & Linhart: Do sezony s lepším autem, novým livery i vidinou pódia
auta

Zimní pauza velkého rallyového mistráku je ve své polovině a pozvání k dalšímu „lehce neformálnímu“ povídání s příchutí benzínu nejen o přípravách na další sezonu, ale i o té uplynulé, přijala dvojice Lukáš Kubíček & Roman Linhart.

VÍCE
Radek Touš si splnil sen v San Remu
auta

V Itálii se nedávno uskutečnila 37. populární Rallye Sanremo Storico, která byla zároveň závěrečným podnikem letošního evropského šampionátu v rallye historických automobilů. Do klání burácejících motorů a rychlých kol nesoudobých vozidel se na Apeninském poloostrově přihlásilo 64 posádek. Mezi nimi i dvě západočeské.

VÍCE
Březík s Krajčou vítězi Poháru 2
auta

Posádka Samohýl ŠKODA Teamu Adam Březík – Ondřej Krajča korunovala své letošní vystoupení v Rallysprint Sérii absolutním prvenstvím v hodnocení Autoklub Poháru 2 . Triumf na Rentor – Partr Rally Vsetín byl čtvrtým absolutním v řadě, což znamenalo bodové překonání dosavadního lídra Vojtěcha Štajfa.

VÍCE
Víkendová Rally Vsetín zná své favority
auta

Pětaosmdesát posádek figuruje v seznamu přihlášených na RENTOR – PARTR Rally Vsetín 2022, která je závěrečným závodem Pirelli Rallysprint Série, Poháru 2 a RSS historických automobilů. Osmnáctý ročník vsetínské soutěže proběhne 28. – 29. října 2022.

VÍCE
Lukáš Kubíček: V Pačejově chceme bojovat o TOP 3 v naší kategorii RN7
auta

Trojnásobný mistr svých kategorií v závodech do vrchu EDDA Cup, devětadvacetiletý Lukáš Kubíček, v letošní sezoně poprvé okusil chuť velkého mistráku v rally. Pod hlavičkou Svijany Racing Teamu se společně s navigátorem Romanem Linhartem a vozem Opel Adam zúčastnil již dvou závodů – konkrétně Agrotec Petronas Rally Hustopeče a mladoboleslavské Bohemia Rally. Nyní jej čeká již třetí vystoupení mezi českou rallyovou špičkou, a to v podhůří Šumavy na 43. INVELT Rally Pačejov.

VÍCE
43. INVELT Rally Pačejov se blíží
auta

Závodit se bude v sobotu 1. a v neděli 2. října 2022. V pátek 30. září je na programu testovací shakedown na zbrusu novém úseku a večer pak zpestří tradiční předstartovní show.

VÍCE
Vsetinský sprint bude uspořádán na čtyřech úsecích
auta

Seriály Pirelli Rallysprint Série a Pohár 2 jsou v plném proudu, poslední závod kalendáře – RENTOR – PARTR Rally Vsetín – je naplánován na termín 28. – 29. října 2022. Soutěž uspořádá Autoklub Vsetín – město v AČR.

VÍCE
Jan Černý zvítězil na Ardeca Ypres Rally Belgium
auta

Slovenský Jantar Team společně se soutěžní posádkou Jan Černý – Tom Woodburn a vozidlem Ford Fiesta Rally3 vyhráli v rámci WRC3 Ardeca Ypres Rally Belgium 2022. Devatenáct vítězství z celkových dvaceti rychlostních zkoušek, ale i náskok od druhého v pořadí skoro 11 minut a samozřejmě vítězství ve WRC3. To vše se podařilo posádce slovenského Jantar Teamu, Janovi Černému a jeho spolujezdci Angličanovi Tomovi Woodburnovi. Jan Černý si navíc připsal premiéru v rámci anglického rozpisu.

VÍCE
Barum Rally 2022 ve Zlatém jablku už odstartovala
auta

Zlín a fanoušci motorismu se už chystají na 51. ročník Barum Czech Rally Zlín. Jako první se s jejím programem mohou setkat návštěvníci obchodního centra Zlaté jablko. Od neděle 14. srpna zde mohou obdivovat vystavené rally speciály, pobavit se ve fotokoutku nebo se zapojit do soutěže o atraktivní rally ceny. Otevřený je také fan shop se vstupenkami a upomínkovými předměty. V průběhu rally pak do Zlatého jablka na autogramiády zavítají i přední jezdci, vítězové se zúčastní závěrečné tiskové konference.

VÍCE
Přípravy na 43. Invelt Rally Pačejov jsou v plném proudu
auta

Přípravy na 43. INVELT Rally Pačejov jsou v plném proudu. V těchto dnech byla schválena zvláštní ustanovení s puštěn přihlašovací systém k rally. Letošní, již 43. ročník pačejovské soutěže, bude opět součástí Mistrovství České republiky v rally. Nebudou chybět ani účastníci Mistrovství ČR v rally historických automobilů. Zřejmě naposledy se v Pačejově představí posádky České Trophy v rally pravidelnosti. Tato soutěž se bohužel od příštího roku nebude moci jezdit v podobě, v jaké ji známe. Závodit se bude v sobotu 1. a v neděli 2. října 2022. V pátek 30. září je na programu testovací shakedown na zbrusu novém úseku. Večer pak tradiční předstartovní šou.

VÍCE