V Pačejově bude na startu sedm posádek Peugeot Rally Cupu
auta

I když je letošní ročník českého šampionátu SONAX MČR v rally zásadně ovlivněn celosvětovou pandemií, všechny doposud uspořádané závody měly velmi vysokou úroveň a početné jezdecké obsazení. Čtvrtý ročník Peugeot Rally Cupu zažívá dokonce nejsilnější sezónu ve své historii. Do nadcházející Invelt Rally Pačejov je přihlášeno sedm posádek, což jsou všechny vozy Peugeot 208 R2 ve startovní listině.

VÍCE
Restart MS vyšel nejlépe domácímu Tänakovi
auta

Po koronavirové pauze se o uplynulém víkendu rozběhl znovu kalendář Mistrovství světa v rallye a z vítězství se radoval domácí jezdec Ott Tänak.

VÍCE
Meeke testoval tovární Fabii ŠKODA Motorsport
auta

Severoirský jezdec Kris Meeke krotil na asfaltu, v Itálii, Škodu Fabii Rally2 Evo. Loni tento borec jezdil ještě s Yarisem ve WRC.

VÍCE
Sourozenci Enge – Engová ovládli historiky na Valašce
auta

V rámci třetího podniku Mistrovství České republiky v rally historických automobilů (MČR HA), který se uskutečnil v sobotu 8. srpna na Valašsku, vybojovala posádka ve složení Tomáš Enge – Lucie Engová své premiérové vítězství ve voze Ford Escort RS 2000 MKII.

VÍCE
Pech ovládl Valašku stylem start – cíl!
auta

Plzeňský rodák Václav Pech jun., který před letošní sezónou vyměnil svoji závodní techniku a jezdí s Fordem Focus RS WRC´06 ovládl i druhý závod MČR v rally.

VÍCE
Na Valašku dorazí více jak 120 posádek
auta

Soutěžácká sezóna bude pokračovat o víkendu 7. – 9. srpna 2020 „dvojzávodem“ KOWAX ValMez Rally 2020 a KOWAX Rallysprint 2020. Do soutěže s centrem ve Valašském Meziříčí a v Kopřivnici je přihlášeno 128 posádek soudobých a historických vozů.

VÍCE
Nesnáze Mareše a Buchy v Itálii
auta

Krátce po startu českého rallyového šampionátu, se svého restartu dočkalo i mistrovství starého kontinentu, které o uplynulém víkendu hostila italská Rally di Roma Capitale. Na jejím startu nechyběla ani nově složená posádka Filipa Mareše a Radovana Buchy, startující pod hlavičkou ACCR Czech Rally Teamu s vozem Škoda Fabia Rally2 Evo. Úřadující juniorský mistr Evropy si tak startem v Itálii vybral druhou část své odměny za loňský titul.

VÍCE
Ogier jedná o nové smlouvě s Toyotou
auta

Šestinásobný mistr světa Sébastien Ogier jedná o prodloužení stávajícího kontraktu s továrním týmem Toyota pro rok 2021.

VÍCE
Pech překonal Kopeckého a podmanil si 47. Rally Bohemia
auta

Plzeňský rodák Václav Pech junior zvítězil po 14 letech na Rally Bohemia. Na prvním domácím podniku MČR v rally se ukázalo, že jeho přestup na Ford Focus RS WRC byl krokem kupředu!

VÍCE
Filip Mareš představil nový tým a spolujezdce
auta

LAURETA AUTO ŠKODA TEAM, tak zní celý název nového týmu, který si už tento týden odbude svou premiéru a to rovnou na domácích tratích zahajovacího podniku MČR 2020 – Rally Bohemia. Reprezentovat jej bude nově složená posádka, když Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy z loňského roku, doplní na sedadle spolujezdce mladoboleslavský Radovan Bucha. O přípravu jejich vozu Škoda Fabia R5 evo, se postará jenišovický Rexteam rodiny Cvrčkových.

VÍCE