Filip Mareš představil nový tým a spolujezdce
auta

LAURETA AUTO ŠKODA TEAM, tak zní celý název nového týmu, který si už tento týden odbude svou premiéru a to rovnou na domácích tratích zahajovacího podniku MČR 2020 – Rally Bohemia. Reprezentovat jej bude nově složená posádka, když Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy z loňského roku, doplní na sedadle spolujezdce mladoboleslavský Radovan Bucha. O přípravu jejich vozu Škoda Fabia R5 evo, se postará jenišovický Rexteam rodiny Cvrčkových.

VÍCE
Rally sezónu zahájí Bohemka
auta

První červencový den letošního roku nepřinesl jezdcům, týmům a fanouškům rally mnoho radosti. Přesunutí 50. Barum Czech Rally Zlín na rok 2021 vyvolalo mezi mnohými pochybnosti o celkovém konání SONAX Mistrovství České republiky v rally a Liqui Moly Rallysprint Série v roce 2020. Tyto obavy se brzy ukáží jako liché, přesunutí Barum Czech Rally Zlín neohrožuje celý šampionát, v němž dochází pouze k jedné změně v oblasti hodnocení.

VÍCE
Barumka odložena na příští rok
auta

Legendární 50. ročník Barum Czech Rally Zlín se nepojede v letošní sezóně 2020. Tento jubilejní ročník měl být výjimečný a nezapomenutelný spolu s prodlouženou tratí a dalším výjimečným programem. Oficiální TZ o odložení akce a video z tiskové konference naleznete zde.

VÍCE
Motory rallyových speciálů se rozburácí na „MOGUL Test Rally Sosnová“
auta

Už v sobotu se na domácí trati v Sosnové představí po koronavirové krizi špičkové české posádky z domácí scény rally před očima fanoušků.

VÍCE
Kopecký vyměnil svého navigátora
auta

Nejlepší český rallyeový jezdec současnosti Jan Kopecký má nového stáleho spolujezdce. Je jím Jan Hloušek, který doposud navigoval Filipa Mareše. Hloušek nahradí po boku továrního jezdce Škody Pavla Dreslera, místo kterého už usedl do vozu Fabia R5 již v závěru minulé sezony ve dvou závodech mistrovství světa.

VÍCE
Projekt ACA Škoda Autoklub Team s Filipem Marešem ukončen
auta

Čtyři úspěšné sezóny podpory rallyové posádky Filip Mareš a Jan Hloušek Autoklubem ČR měly být zakončeny v letošním roce startem na vybraných podnicích třech šampionátů, z nichž největší výzvou bylo mistrovství světa v rally. Koronavirová pandemie však bezprecedentně zasáhla do všech aktivit, motorsport nevyjímaje. Mezinárodní závody jsou zatím v nedohlednu.

VÍCE
Premiérová sezóna Sonax MMČR v Online Rally
auta

Aktuální koronavirová krize sice na nějaký čas ochromila řadu sportovních disciplín, ty motoristické nevyjímaje, avšak na druhou stranu pomohla akcelerovat nástup nových alternativ v oblasti virtuální reality. Autoklub České republiky po loňské první vlaštovce v podobě okruhového seriálu nyní v oblasti esportu vstupuje také do rally – ve spolupráci s pořadateli aktuálně největšího domácího virtuálního seriálu NRC vypisuje pilotní sezonu Mezinárodního mistrovství České republiky v online rally.

VÍCE
Testování sportovních vozidel rally má nové termíny
auta

Autoklub České republiky po téměř dvou měsících od zrušení centrálního testování sportovních vozidel zná nové termíny testace v Praze i ve Zlíně.

VÍCE
Rally sezóna by měla brzy začít
auta

V pondělí 27. dubna 2020 proběhlo v Heinzově síni klubového domu Autoklubu ČR jednání o budoucnosti letošní sezóny rally. Prezidenta Autoklubu ČR Jana Šťovíčka navštívili jezdci Václav Pech a Vojtěch Štajf. Probíraly se dopady omezení na závodní týmy a potřeba dostát závazkům vůči sponzorům. Účastníci diskuze se shodli v tom, že je nutné, aby se uskutečnil letošní ročník mistrovství republiky v rally.

VÍCE
Valašská rally je odjeta online
auta

1. KOWAX Valašské online rally ValMez se zúčastnilo téměř 700 účastníků. Závod se podařilo uspořádat díky velké aktivitě pořadatelského týmu Valašské rally ValMez 2020 a největší české komunitě RBR NRC. Hra byla vypsána pro licencované jezdce a spolujezdce, fanoušky a aktivní hráče online her.

VÍCE