Filip Mareš bude startovat na Rally Bohemia
auta

Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích uzavře svou první polovinu už tento víkend v Mladé Boleslavi. 48. ročník Rally Bohemia bude domácím závodem nejen pro posádku Filipa Mareše a Radka Buchy, ale i pro celý tým, v čele s hlavními partnery Laureta Auto a Entry Engineering.

VÍCE
Cais překonal postcovidový syndrom a míří na Kopnou
auta

Trápil ho postcovidový syndrom, rušil účast na soutěžích. Nyní je Eric Cais v pořádku, o víkendu absolvoval v Itálii Camunia Rally. „Konečně jsem byl zase v závodním režimu. Kdyby nás nezastavil technický problém, mohli jsme bojovat o vítězství,“ popisoval talentovaný pilot rallye, kterého od pátku čeká další výzva – tradiční Rallysprint Kopná. Poté se bude Cais připravovat na evropský šampionát, který začne v červnu v Polsku.

VÍCE
Martin Semerád se vrací!
auta

Na prvním závodě jednodenního seriálu Rallysprintu Kopná se po dlouhé odmlce ukáže na českých tratích Martin Semerád. Martina doslova na návrat ukecali, ale díky podpoře a perfektní přípravě od ProtocarsCZ ho uvidíme zpátky na českých erzetách.

VÍCE
Mareš s Buchou si v Sanremu moc nezazávodili
auta

Mladoboleslavská posádka ve složení Filip Mareš a Radovan Bucha absolvovala svou letošní třetí soutěž opět na italské půdě. V barvách dealera Laureta Auto se dvojce postavila na start legendární Rally Sanremo, tradičně s vozem Škoda Fabia Rally2 evo. Po slibném vstupu do soutěže, českou posádku brzy ze hry vyřadily dva defekty pneumatik.

VÍCE
Jezdecké ohlasy po Valašce
auta

O tom, že se ruská posádka Nikolaj Gryazin - Konstantin Aleksandrov na voze Volkswagen Polo Gti R5 stala absolutními vítězem letošního ročníku KOWAX Valašské Rally ValMez 2021 před dvojicí Jan Kopecký - Jan Hloušek na Škodě Fabia Rally2 Evo, jsme vás již informovali. Třetí příčku získali Filip Mareš s Radovanem Buchou, rovněž na Fabii Rally2 Evo. Pojďme si však shrnout, co jezdci řekli po dojezdu do cíle.

VÍCE
Gryazin si podmanil Valašskou rallye
auta

Ruský jezdec Nikolay Gryazin, který závodí především v šampionátech ME a MS, vyhrál úvodní podnik MČR. Tento mladý střelec dominoval již od pátečního shakedownu a nechal za svými zády veškerou českou špičku.

VÍCE
Sedmdesátka startujících posádek na Valašce
auta

Organizační tým 39. KOWAX Valašská rally ValMez 2021, která se uskuteční 26. – 28. března 2021, eviduje více než sedmdesátku přihlášek. Nejnižší startovní čísla byla přidělena prioritním jezdcům FIA Janu Kopeckému a Nikolaji Grjazinovi, které bude „nahánět“ úřadující český šampión Václav Pech. Oficiální tisková zpráva je doplněna o video Nikolaje Grjazinova z testu před Valaškou

VÍCE
Ken Block pojede ve Fábii!
auta

Úspěšný závodník, světový showman a hvězda gymkhana videí ukončil po jedenácti letech spolupráci se značkou Ford. Na závod 100 Acre Wood Rally si Ken Block, rodák z Kalifornie, vybral náčiní z Mladé Boleslavi!

VÍCE
Duo Kopecký & Hloušek představili vůz a tým pro sezónu 2021!
auta

Jeden z nejúspěšnějších českých jezdců Jan Kopecký bude letos nově závodit v soukromém týmu, jelikož tovární tým Škoda Motorsport již od letošní sezóny nebude startovat na žádném podniku.

VÍCE
Společné cesty Loeba s Elenou se po 23 letech rozcházejí
auta

Mezi nejznámější rallyové posádky patří bezpochyby Sébastien Loeb s navigátorem Danielem Elenou. Na společné konto si připsali 79 vítězství ve WRC, 119 pódiových umístění a to hlavně ve vozech Citroën. Společně absolvovali pětkrát Dakar.

VÍCE