Přípravy na zlínskou barumku v plném proudu
auta

Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín pracují na přípravách jubilejního 50. ročníku této oblíbené automobilové soutěže. Ten je naplánován na tradiční termín o posledním srpnovém víkendu 27. – 29. 8. 2021. Organizační tým kolem dlouholetého ředitele Miloslava Regnera i v této nelehké situaci ovlivněné celosvětovou pandemií koronaviru pracuje na plné obrátky, aby se jubilejní barumka uskutečnila.

VÍCE
Na Autoklubu jednali o možnostech startu dalších WRC!
auta

Prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček včera pozval do klubového domu přední české rally jezdce, aby s nimi projednal změnu řádů Mistrovství České republiky v rally od roku 2022, a to těsně před zveřejněním detailů samotnou Komisí rally. Od příštího roku dochází k rozdělení šampionátu do dvou divizí a zároveň se uvolňují pravidla ohledně specifikace vozů WRC. Budou povoleny všechny vozy WRC s ukončenou homologací a s maximální výbavou dle varianty 300/XX WRC bez ohledu na registraci, což vychází pro WRC vozy až do roku 2016. Tím může dále vzrůst pestrost startovního pole a atraktivita pro fanoušky.

VÍCE
Rallye Český Krumlov vyhlíží květnový termín
auta

Už druhým rokem musí pořadatelé tuzemských automobilových soutěží řešit komplikace spojené s protiepidemickými opatřeními. Stejně jsou na tom organizátoři Rallye Český Krumlov, kteří připravený 48. ročník odložili vloni na jaře přesně o dvanáct měsíců.

VÍCE
Pořadatelé Valašky věří, že se závod uskuteční v plánovaném termínu
auta

KOWAX Valašská rally ValMez 2021, 39. ročník populární soutěže, je naplánován na termín 26. – 28. března 2021. Závod na pomezí Zlínského a Moravskoslezského kraje je zařazen do seriálu European Rally Trophy – Central, Central European Zone a MČR v rally 2021. Naopak pořadatelé nemohou počítat s účastí slovenských posádek.

VÍCE
Andreas Mikkelsen je jedním z favoritů WRC2
auta

S dvojicí vozů ŠKODA FABIA Rally2 evo, nasazených za podpory ŠKODA Motorsport týmem Toksport WRT, pojedou celou letošní sezónu FIA Mistrovství světa v rallye v kategorii WRC2 posádky Andreas Mikkelsen/Ola Fløene (N/N) a Marco Bulacia/Marcelo Der Ohannesian (BOL/RA). V úvodním kole celého mistrovství, kterým bude slavná Rallye Monte-Carlo (21.–24. ledna 2021), budou obě posádky patřit k favoritům a budou součástí silného 34členného startovního pole vozů skupiny Rally2. Sedm z nich, jedoucích s vozy čtyř výrobců, bude sbírat body do hodnocení kategorie WRC2.

VÍCE
Soukromí jezdci s vozy od ŠKODA MOTORSPORT uspěli ve světě
auta

Stejně jako mnoho jiných závodních sérií byl i svět rallye silně ovlivněn bojem proti šíření koronaviru. Zatímco v některých zemích musela být národní mistrovství pozastavena, FIA Mistrovství světa v rallye 2020 zvládlo odjet sedm kol a jelo se rovněž FIA Mistrovství Evropy v rallye. Kdekoliv bylo možné závodit, mohli se zákazníci ŠKODA spolehnout na podporu ze sídla ŠKODA Motorsport v Mladé Boleslavi. Výjimečný mezi 14 mezinárodními, regionálními a národními tituly získanými v roce 2020 je ten týmu Toksport WRT, který vyhrál hodnocení týmů WRC2 ve FIA Mistrovství světa v rallye 2020.

VÍCE
Předběžné termíny české rally scény 2021
auta

Autoklub České republiky vydává předběžný kalendář závodů pro příští rok jedné z nejsledovanějších disciplín. Automobilové rally mají přes letošní složitou sezónu opět nabitý kalendář a je dobrou zprávou, že všichni pořadatelé plánovaných loňských podniků v MČR a RSS přihlásili své závody také do sezóny 2021.

VÍCE
Škoda zakončila sezónu dvojitým vítězstvím ve WRC3
auta

Andreas Mikkelsen/Anders Jæger (N/N) na ACI Rally Monza (3.–6. prosince 2020), které bylo posledním kolem letošního FIA Mistrovství světa v rallye, vybojovali přesvědčivé vítězství v kategorii WRC3. S vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo tato dvojice vyhrála ve své kategorii před Oliverem Solbergem (S) a jeho spolujezdcem Aaronem Johnstonem (IRL), jedoucími za podpory ŠKODA Motorsport. Tidemandovi unikl jeho druhý mistrovský titul po prvním z roku 2017 v kategorii WRC2 o minimální ztrátu. Společně se spolujezdcem Patrikem Barthem (S) dojeli ve své kategorii na druhém místě a na stejné pozici jsou také v celém FIA Mistrovství světa. I přesto, že při svém rallyovém debutu zažil dřívější tovární pilot DTM a jezdec seriálu GT vozů Maro Engel (D) nejnáročnější podmínky, jež si lze v rallye představit, dovezl svůj vůz ŠKODA FABIA Rally2 evo do cíle bez poškození.

VÍCE
Kopecký s Hlouškem stříbrní na MČR v rally 2020
auta

SONAX Mistrovství ČR v rally 2020 se do historie českého motoristického sportu zapíše hned několika nej. I když se kvůli koronavirovým opatřením odjelo nejméně soutěží v historii a okolo tratí se z důvodu diváckých restrikcí sešlo nejméně fanoušků, bylo se na co dívat. Věrní fanoušci byli svědky jednoho z nejtěsnějších soubojů o vítězství nejenom v jednotlivých soutěžích, ale i v celém seriálu. Mistry ČR pro rok 2020 se nakonec stala posádka Václav Pech/Petr Uhel s vozem Ford Focus RS WRC ’06. Jan Kopecký s Janem Hlouškem skončili při své premiérové společné sezoně na druhé příčce.

VÍCE
TipCars Pražský Rallysprint se odkládá!
auta

Dalším odloženým závodem na příští rok 2021 je tradiční závod TipCars Pražský Rallysprint. Hojně navštěvovaný pražský závod tak budou muset rally fanoušci oželit, stejně jako mnoho závodů letos.

VÍCE