Jiří Jevický se přesouvá do role jezdce
auta

Dlouhé roky patřil k uznávaným a vyhledávaným soutěžáckým spolujezdcům. Jiří Jevický (36 let) se ale posunul zase o krok dál a v letošním roce definitivně přesedlal do role rallyeového pilota. Hned se blýskl na závěrečném podniku mistrovství republiky v Pačejově třetím místem ve třídě RN7.

VÍCE
Středoevropská rally bude i v roce 2024 součástí seriálu mistrovství světa
auta

Skutečnost, že FIA dnes odpoledne definitivně potvrdila Středoevropskou rally v kalendáři pro rok 2024, považují pořadatelé za velký kompliment. „Jsme potěšeni, že nám zástupci WRC a FIA dali tímto způsobem jasnou důvěru," říká prezident ADAC Sport Gerd Ennser.

VÍCE
Peugeot Rally Cup ovládl ve Zlíně J. Tarabus
auta

Za velkého vedra a v obležení fanoušků proběhl dvaapadesátý ročník Barum Czech Rally Zlín. Atmosféra populární Barumky je naprosto výjimečná i v porovnání s ostatními evropskými podniky. Seriál Peugeot Rally Cup byl ve Zlíně zastoupen sedmi posádkami, které poměřily své síly s početnou evropskou konkurencí. V hodnocení cupu excelovala od začátku dvojice Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát, která zvítězila ve všech rychlostních zkouškách. Druhé místo obsadili David Štefan s Ondřejem Vichtorou a bronzovou pozici vybojovala posádka Miroslav Číž – Jaroslav Novák.

VÍCE
Za Barumkou do Zlatého jablka!
auta

Barum Czech Rally Zlín je opět tady. A ještě dříve, než závodníci vyrazí na tratě 52. ročníku, mohou si fanoušci motorismu přijít na své v obchodním centru Zlaté jablko. Od pondělí 7. srpna zde jsou vystavené závodní speciály, připravený je fanshop, fotokoutek nebo soutěž o atraktivní ceny. Nebudou chybět ani oblíbené autogramiády rally posádek a setkání s těmi nejlepšími po skončení závodů.

VÍCE
Filip Mareš posunul své maximum na šotolině
auta

Šotolinová část letošního mistrovství Evropy v rally (ERC) napsala svoji poslední kapitolu a zastihla ve skvělé formě české reprezentanty. Pokud se v cíli lotyšské Tet Rally Liepaja zdálo, že Filipu Marešovi s Radovanem Buchou ke spokojenosti kousek schází, nedávná Royal Rally of Scandinavia jejich očekávání možná i předčila. Na soutěži, která přehoupla kontinentální seriál do druhé poloviny, předvedli skvělý výkon a v silné konkurenci vybojovali velmi cenné šesté místo.

VÍCE
XIV. ročník Veteran Rallye Kutná Hora se jede 26. a 27. srpna
auta

Poslední srpnový víkend se Kutná Hora stane už počtrnácté místem setkání milovníků automobilových veteránů. V sobotu 26. a neděli 27. srpna 2023 se v nádherných kulisách historického města uskuteční Veteran Rallye Kutná Hora, na niž se přihlásilo několik desítek posádek. Jako už tradičně se mohou návštěvníci těšit na vozidla vyrobená do roku 1940 i na posádky oblečené v dobových kostýmech. Na diváky čeká defilé notoricky známých i méně rozšířených značek a modelů aut jako Ford T, Rollls-Royce, Bentley, Triumph Dolomite Saloon, Humber, Wanderer, z domácích např. Laurin & Klement, Škoda, Tatra, Aero nebo Praga.

VÍCE
Minigalerka z jubilejní Rally Bohemia 2023
auta

Závěrečná etapa 50. ročníku Bohemia Rally Mladá Boleslav přinesla velké drama na špici absolutního pořadí, kde se o desetinky vteřiny přetahovalo trio Pech, Kopecký a Stříteský. Jako lídr nastupoval do nedělního dne Václav Pech, ale pro technickou závadu odstoupil z prvního místa před devátou rychlostní zkouškou.

VÍCE
Pech pošesté ovládl Rallye Šumava Klatovy
auta

Klatovské náměstí Míru bylo už pošesté místem vítězných oslav dvojice Václav Pech – Petr Uhel, kteří tak se svým Fordem Focus WRC navázali i na své prvenství z minulé soutěže, která letošní PSG Mistrovství ČR otevřela. Plzeňané své vítězství stvrdili až na závěrečné rychlostní zkoušce, před kterou měli s dvojicí Jan Kopecký – Jan Hloušek téměř shodný čas. Třetí dojeli Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou.

VÍCE
Úvodní závod Peugeot Rally Cupu ovládl Jakub Talaš
auta

Už je to pár let, kdy v seriálu Peugeot Rally Cup startoval Jan Talaš. Rodinnou „dvěstěosmičku“ má stále na dílně a občas ji půjčí svému mladšímu bratrovi Jakubovi, jehož doménou jsou především motokáry. Kuba si však rozumí i s plechovým autem a domácí Šumavu vyhrál s náskokem bezmála jeden a půl minuty před Miroslavem Čížem.

VÍCE
Němec s Gajarem testovali v Bělé pod vedením Tomáše Engeho
auta

Areál Adventure Land v Bělé pod Bezdězem je oblíbeným místem pro testování mnoha rallyových posádek a ve středu 12. dubna jej pro své předsézonní zkoušky využili i Vít Němec a Pavel Gajar, kteří zde pod vedením mistra volantu Tomáše Engeho ladili své vozy před letošním ročníkem ČMPR.

VÍCE