Tarabus ovládl Peugeot Cup na Šumavě
auta

Na 56. Rallye Šumava Klatovy odstartovalo šesté pokračování Peugeot Rally Cupu. Celkem osm posádek vyrazilo v pátek do šumavských hvozdů a od prvního kilometru potvrdila roli favoritů zkušená dvojice Tarabus – Trunkát. Nicméně velkým překvapením bylo vystoupení domácího Jakuba Talaše, který dovezl rodinnou dvěstěosmičku na druhé místo v cupu. Třetí pozice v cíli patřila posádce Brož – Navrátil.

VÍCE
56. Rallye Šumava Klatovy se pomalu blíží, startovní listina se plní
auta

Vypuklo jaro a s ním zahájila i nová sezóna českého rallysportu. Pozvolna se začíná blížit také termín jubilejní 30. Historic Vltava Rallye, která se opět pojede společně s Rallye Šumava Klatovy, připravující se na svůj už 56. ročník. Obě soutěže letos proběhnou 5. – 8. května 2022

VÍCE
Kopná opět zahajuje šampionát českých rallysprintů
auta

Sedmidílný seriál PIRELLI Rallysprint série 2022 startuje poslední dubnový víkend již 27. ročníkem populární Kopné. RENTOR RALLYSPRINT KOPNÁ se uskuteční v okolí Slušovic a Podkopné Lhoty v termínu 29. – 30. dubna.

VÍCE
V Hustopečích finalizují přípravy
auta

AGROTEC PETRONAS rally v Hustopečích spěje už ke svému sedmnáctému ročníku. Termín letošního klání je stanoven na 17. – 18. června 2022. Soutěž bude hostit účastníky Mistrovství FIA Zóny střední Evropa (CEZ) a tradičně se poperou o body i posádky v rámci českého i slovenského mistrovství v rally i v rally historických automobilů.

VÍCE
Filip Mareš po Valašce vede MČR
auta

Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích má za sebou své úvodní klání a je nutno podotknout, že to byl jeden z nejnáročnějších úvodů sezony vůbec. Letošní ročník Valašské Rally byl totiž poznamenaný častou změnou počasí, kdy se během pár minut klidně i několikrát vystřídalo slunce, déšť nebo dokonce sníh. Alfou a omegou byla pak správná volba pneumatik. Apríl si tak se soutěžními posádkami pohrál, jak se sluší a patří.

VÍCE
Rudolf Kouřil se vydal na svou poslední rally
auta

Podobné zprávy se nepíší jednoduše… V nedožitých 64 letech zemřel po nehodě na Slovakia Ringu rally spolujezdec a legenda české rallyové scény Rudolf Kouřil.

VÍCE
Třetí sezóna čeká hráče v Big Shock! MMČR v online rally
auta

Také v roce 2022 bude pokračovat šampionát BIG SHOCK! MMČR v Online Rally pořádaný Autoklubem České republiky. Seriál virtuálních automobilových soutěží ve hře Richard Burns Rally letos opět nabídne sedmičku podniků zastřešených pořadateli reálných rally konaných v České republice. Sezonu na přelomu března a dubna zahájí druhý ročník KOWAX Valašské Online Rally Valmez a jednotlivé souboje o body do virtuální série pak budou probíhat až do konce září.

VÍCE
René Dohnal o sezóně minulé, ale i plánech v té letošní
auta

Jubilejní desátou rallyovou sezónu má za sebou René Dohnal z Kunovic u Valašského Meziříčí. Spolu s Romanem Švecem a Peugeotem 208 Rally4 z dílen Minařík Racing posbírali řadu úspěchů nejen na českých tratích. Celkové 2. místo v MČR - 2WD, 1. místo ve třídě 5, vítězství v Peugeot Rally Cup Rally4, 1. místo ve skupině 2WD i ve třídě 5 a 5. místo v absolutním hodnocení mistrovství Slovenska, 1. místo ve třídě CEZ3 - 2WD (Zóna Střední Evropy), to je pouze výčet největších úspěchů právě odjeté sezóny. Jaká byla, co se chystá v té další a mnohem více se ale dozvíme od samotného jezdce.

VÍCE
Pražský Rallysprint startuje 26. března
auta

Každoročně se v tomto období v mnoha médiích objevuje otřepaná (ale příznivá) fráze hláška ´jaro klepe na dveře´. Při pohledu z okna je jasné, že ani letos tomu nebude jinak, pro fanoušky rallysportu však tentokrát nové roční období začne s příjemným bonusem.

VÍCE
Zlínskou Barumku čeká nová podoba
auta

Do startu největší domácí automobilové soutěže Barum Czech Rally Zlín zbývá půl roku. Jednapadesátý ročník se uskuteční v tradičním termínu na konci letních prázdnin od 26. do 28. srpna 2022. Zlínská rally bude opět součástí FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) a Mistrovství České republiky v rally (MCR). Organizační tým kolem dlouholetého ředitele Miloslava Regnera pracuje od podzimu na plné obrátky a představí fanouškům na sklonku léta řadu novinek. Evropský šampionát si vzal pod svá křídla nový promotér, který po vzoru mistrovství světa zavádí na všech soutěžích závěrečnou Power Stage, živé přenosy z každé rychlostní zkoušky a mění se i skladba měřených testů během sobotního dne.

VÍCE