Úvodní závod Peugeot Rally Cupu ovládl Jakub Talaš
auta

Už je to pár let, kdy v seriálu Peugeot Rally Cup startoval Jan Talaš. Rodinnou „dvěstěosmičku“ má stále na dílně a občas ji půjčí svému mladšímu bratrovi Jakubovi, jehož doménou jsou především motokáry. Kuba si však rozumí i s plechovým autem a domácí Šumavu vyhrál s náskokem bezmála jeden a půl minuty před Miroslavem Čížem.

VÍCE
Pech pošesté ovládl Rallye Šumava Klatovy
auta

Klatovské náměstí Míru bylo už pošesté místem vítězných oslav dvojice Václav Pech – Petr Uhel, kteří tak se svým Fordem Focus WRC navázali i na své prvenství z minulé soutěže, která letošní PSG Mistrovství ČR otevřela. Plzeňané své vítězství stvrdili až na závěrečné rychlostní zkoušce, před kterou měli s dvojicí Jan Kopecký – Jan Hloušek téměř shodný čas. Třetí dojeli Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou.

VÍCE
Němec s Gajarem testovali v Bělé pod vedením Tomáše Engeho
auta

Areál Adventure Land v Bělé pod Bezdězem je oblíbeným místem pro testování mnoha rallyových posádek a ve středu 12. dubna jej pro své předsézonní zkoušky využili i Vít Němec a Pavel Gajar, kteří zde pod vedením mistra volantu Tomáše Engeho ladili své vozy před letošním ročníkem ČMPR.

VÍCE
Lukáš Kubíček: „Vysoká škola Valašska!“
auta

Úspěšnou premiéru na 41. Kowax Valašské Rally ValMez 2023 prožila posádka Lukáš Kubíček – Roman Linhart.

VÍCE
Rallyový jezdec Craig Breen tragicky zahynul během testování
auta

Ve věku třiatřiceti let zemřel irský rallyový pilot Craig Breen. Stalo se tak ve čtvrtek 13. dubna při testování před nadcházející Chorvatskou rally.

VÍCE
Ohlasy z cíle 41. Valašky
auta

V cíli letošní 41. KOWAX Valašské rally ValMez 2023 jsme samozřejmě ještě naposledy vyzpovídali z aktuálních dojmů nejlepší posádky absolutního pořadí úvodní soutěže PSG mistovství České republiky v rally. Kromě toho jsme k nim také na samotný závěr soutěže zařadili nejlepší trojici pilotů v rámci hodnocení vozů s jednou poháněnou nápravou.

VÍCE
Kopecký začal sezónu jako třetí
auta

Jan Kopecký s Janem Hlouškem vstoupili do letošní sezóny podobně, jako do té loňské. Posádka AGROTEC Škoda Rally Teamu obsadila na náročné Kowax Valašské rally Valmez třetí místo absolutně. Pro Jana Kopeckého to byl první ostrý start s novým vozem Škoda Fabia RS Rally2 a byla tak otázka, jak dobře se podaří nastavit auto na proměnlivé podmínky. Před soutěží proběhl jen jeden větší test a ten se bohužel uskutečnil pouze na suchu.

VÍCE
Jan Kopecký vstupuje do nové sezóny s Fabií RS Rally2
auta

Spolupráce mezi Janem Kopeckým a AGROTEC Škoda Rally Teamem pokračuje i po dvou veleúspěšných sezónách. Ty byly pokaždé korunovány ziskem domácího mistrovského titulu. Ze 14 společných startů jich hned 10 skončilo vítězstvím v absolutní klasifikaci. Není proto divu, že Jan Kopecký bude reprezentovat barvy AGROTEC Škoda Rally Teamu i v sezóně 2023.

VÍCE
MČR v rally podpoří silný partner
auta

Již tento víkend odstartuje letošní seriál Mistrovství České republiky v rally. Naši nejatraktivnější motoristickou disciplínu sleduje velké množství fanoušků přímo u tratí jednotlivých soutěží, v televizi a pochopitelně také na sociálních sítích. Po dohodě s novým promotérem mistrovství se do rally vrací silný partner PSG, jehož jméno a logo ponese celý letošní šampionát.

VÍCE
Tým Vojtěcha Štajfa před sezónou 2023
auta

Tým ACCR Racing21 představil svůj program na soutěžní sezónu 2023. Vedle letošních startů v rámci Autoklub MČR historických vozů a současně v Poháru 2 při Rallysprint sérii, plánuje tým účast také na prestižní mezinárodní soutěži East African Safari Classic Rally. Během sezóny 2023 se k týmu Racing21 opět připojí navigátorka Veronika Havelková.

VÍCE