WRC odstartovalo v Monaku, z vítězství se raduje Neuville
auta

Letošní ročník Mistrovství světa v rallye odstartoval, jako každoročně na tratích Monackého knížectví. K největším aspirantům na vítězství patřili jezdci Toyoty a Hyundaie.

VÍCE
Seminář FIA pro rally se konal v Praze
auta

Historicky poprvé se v klubovém domě Autoklubu ČR konal oficiální předsezónní seminář Mezinárodní automobilové federace FIA pro disciplíny rally a cross-country. Do Prahy se sjelo 206 delegátů ze 48 národních federací. Mezi těmi, kteří to měli nejdál, byli zástupci z Japonska, Číny, Indie, Mexika, nebo afrických států.

VÍCE
Chceš se stát časoměřičem?
auta

Zajímá vás, jak se na rally měří čas jednotlivým posádkám? Přemýšleli jste, kdo se stará o to, aby bylo vše podle regulí? A chtěli byste být u toho?

VÍCE
M-Sport představil jezdecké složení pro sezónu 2020
auta

Tovární tým M-Sport Ford představil včera jezdecké složení pro příští sezónu v nejprestižnějším seriálu Mistrovství světa WRC.

VÍCE
Spolujezdecká akademie slavila advent vzděláváním
auta

Třetí adventní neděle byla časem studijním pro účastníky Spolujezdecké akademie. Již podruhé se sešli spolujezdci z různých šampionátů rozvíjet své schopnosti a dovednosti pro toto krásné řemeslo.

VÍCE
Škodovka končí v Mistrovství světa
auta

Tovární tým Škoda Motorsport končí v kolotoči mistrovství světa v rallye, přestože byl pro ni rok 2019 nejvydařenějším v její dosavadní historii.

VÍCE
25. Pražský Rallysprint ukončil letošní sezónu
auta

V sobotu 7. prosince se odehrál poslední závod letošního roku, tradiční Pražský Rallysprint. Rozloučení se sezónou si nenechala ujít řada předních českých i zahraničních posádek. Vysoké šance na vítězství měl mezi fanoušky juniorský mistr Evropy Filip Mareš, vítěz Mikulášské rally ve Slušovicích Jan Černý, desetinásobný vítěz závodu Václav Pech, nebo zahraniční hosté Koči s Grzybem.

VÍCE
Desátý ročník Mikuláš Rally zná své vítěze
auta

Poslední listopadovou sobotu byla na programu 10. Hothess Mikuláš Rally Slušovice. Tradiční volný podnik na rozloučení s uplynulou sezónou slavil svůj jubilejní ročník, který ozdobilo široké spektrum přihlášených vozidel. Nechyběla krásná historická vozidla, rychlí piloti s vozy kategorie R2, moderní vozy třídy R5 a v neposlední řadě také legendární WRC.

VÍCE
Toyota oznámila jezdecké složení pro rok 2020
auta

Spekulace o odchodu Sebastiana Ogiere od Citroenu se potvrdili po Katalanské rally a závodník zamířil k tovární Toyotě. Odchod Ogiera znamenal dle značky důvod odchodu z MS. Z Toyoty naopak odchází mistr světa Ott Tänak a míří k Hyundai.

VÍCE
Spolujezdecké akademie bude pokračovat druhým seminářem
auta

Spolujezdecká akademie, která je určena jak začínajícím, ale i profesionálním spolujezdcům, stejně tak nadšencům o spolujezdecké řemeslo, pokračuje druhým seminářem. Proběhne v polovině prosince v Autoklubu ČR.

VÍCE