Speedway GP ČR 2019: Rychlá soutěž s Monster Energy!
ostatní

Máme pro vás bleskovou soutěž o vstupenky a další ceny spojené s MS v ploché dráze - Speedway GP České republiky, kterou hostí v sobotu 15. června 2019 pražská Markéta. Veškeré potřebné info se dozvíte z textu níže.

VÍCE
Festival rychlosti na brněnském výstavišti na konci června!
ostatní

Poslední sobotu v červnu se bude konat dnes již tradiční akce Brno Revival • festival rychlosti mezi pavilony. Každý rok se na trati uprostřed veletržního areálu objeví plno unikátních závodních strojů se zajímavou historií. Tak tomu bude i letos.

VÍCE
Macík v Africe otestoval Karla, zraněný Brabec Dakar stihne
ostatní

Tým Big Shock Racing se vrátil z afrického testování s mnoha zajímavými poznatky. Martin Macík se poprvé svezl v písečných dunách ve svém novém kamionu pojmenovaném Karel. Náročný 14denní trénink měl odhalit slabiny dakarského speciálu, na kterých začnou týmoví mechanici pracovat ihned po návratu do Sedlčan.

VÍCE
Fotograf Marian Chytka bude při formuli 1 v Monaku fotit knížecí rodinu!
ostatní

Osmkrát fotil proslulý Dakar, ve světě dálkových soutěží ho zná prakticky každý. Vždyť pracoval i pro devítinásobného mistra světa v rallye Sébastiena Loeba. Přesto nyní čekají světoznámého fotografa Mariana Chytku tři velké premiéry. Ta nejzajímavější se uskuteční při víkendovém závodu F1 v Monaku, kde bude mít v hledáčku i samotnou knížecí rodinu! V následujících týdnech odcestuje na další kultovní závody – Isle of Man TT a 24 hodin Le Mans.

VÍCE
Tomáš Ouředníček - Osobnost roku 2019
ostatní

Významného ocenění se o uplynulém víkendu dočkal dakarský závodník Tomáš Ouředníček. Z rukou ředitele motoristické výstavy LEGENDY 2019 Lubora Kose převzal prestižní ocenění OSOBNOST ROKU 2019.

VÍCE
Tip na výlet: Zážitkové centrum Autostadt Wolfsburg
ostatní

Německé město Wolfsburg je známé především jako sídlo hlavního závodu automobilky Volkswagen. Nicméně od roku 2000 se v těsné blízkosti továrny nachází i volnočasové centrum věnované mobilitě, kultuře, gastronomii a umění – Autostadt.

VÍCE
Macík poprvé ukázal nový kamion pro Dakar 2020, Karla
ostatní

Karel, závodní speciál Martina Macíka pro Dakar 2020, je na světě. Měří 6 950 mm, váží 8 500 kg, je to Iveco a má čumák. Karel má v sobě vše dobré z Franty, vozu Liaz, se kterým Macík úspěšně projel 3 předchozí Dakary. Ale zároveň přichází s mnoha vylepšeními, která by týmu Big Shock Racing měla pomoci posunout se v nejnáročnějším motoristickém závodě opět o kus dál. „Karel je tvrdší, s novým tlumením, změnilo se šasi, máme čumák, sedíme za předními koly. Bude se mi trochu jinak řídit a zároveň se změní výhled z kabiny. Zůstává manuální převodovka, stávající motor Iveco a spousta dalších vyzkoušených věcí,“ popisuje Martin Macík. Jeho Karel bude mít 1 100 koní a 4 500 Nm krouťák.

VÍCE
Macík s Brabcem řádili v traktoru na Rallye Šumava
ostatní

Dakarští závodníci Martin Macík a Jan Brabec z týmu Big Shock Racing dotáhli svou výzvu do finále a nakonec opravdu odstartovali do dvou rychlostních zkoušek Rallye Šumava Klatovy v traktoru Valtra. Povedená akce, která vznikla z impulsivního nápadu, se nakonec stala příjemným zpestřením oblíbeného českého závodu a pobavila fanoušky motorsportu i jezdce samotné. Co všechno se odehrálo před startem a jaká byla atmosféra v kabině traktoru během jízd?

VÍCE
Histo Cup 2019: Závodní retro míří na Masarykův okruh
ostatní

Retro pro všechny. Klasické závodní vozy míří na Masarykův okruh. Na téměř dvacet závodů jednotlivých kategorií se mohou těšit všichni, kteří tento víkend dorazí na Masarykův okruh. Na závodní dráze se 26. až 28. dubna představí automobiloví závodníci rakouského šampionátu Histo Cup. Tato oslava zlatých dob motoristického sportu nabídne v ostré akci ikonické vozy druhé poloviny 20. století.

VÍCE
Pozvánka na Moto výstavu Liberec 2019
ostatní

Zveme vás na III. ročník MOTO VÝSTAVY LIBEREC 2019. Probíhá již od zítřejšího pátku 5. do neděle 7. dubna 2019 v Centru Babylon. Vystavených bude cca 90 strojů, a to jak sériových novinek, tak především custom staveb, veteránů a sportovních motocyklů.

VÍCE