Již 5. října nás čeká 52. Memoriál Luboše Tomíčka
ostatní

Je potvrzeno, že po tradiční pardubickém plochodrážním víkendu nás čeká další významný podnik. V pondělí 5. října odstartují plochodrážníci do 52. Memoriálu Luboše Tomíčka, který se bude konat na pražské Markétě.

VÍCE
Zlatá přilba 2020 bude i s diváky
ostatní

Pořadatelé znovu zažívají těžké období, kdy musí řešit, zda se závody uskuteční nebo neuskuteční. To se nevyhnulo ani pořadateli Zlaté přilby v Pardubicích.

VÍCE
Fichtl Mazec 24h 2020 –report a foto
motocross ostatní

O uplynulém víkendu se konal sedmý ročník závodu Fichtl MAZEC 24 hodin. Po původních plánech se závody v Milovicích se akce přesunula do osvědčeného Dolního Bousova, kde si jezdci na fichtlech museli poradit s autokrosovou tratí, motokrosovou tratí i přilehlými úseky trati. Jak to na závodě vypadalo?

VÍCE
Slavný fotograf Chytka varuje před zánikem motoristických šampionátů
ostatní

V motoristické branži si fotograf Marian Chytka udělal takové jméno, že ho chce téměř každý. Na lednovém Dakaru pracoval pro tým Fernanda Alonsa, ještě v únoru fotil Valentina Rossiho u něj doma v Itálii na ranči. Jenže pak i rodáka ze Vsetína zastavila koronavirová krize. „Až poslední týdny se to zase rozbíhá. První velkou akcí teď pro mě v sobotu bude 24 hodin Le Mans,“ uvedl jednatřicetiletý Chytka.

VÍCE
Prague Harley Days přivítalo přes 23 000 návštěvníků
ostatní

První zářijový víkend patřil v Praze silným strojům Harley-Davidson, dobrému jídlu a skvělé muzice. Na holešovickém Výstavišti se totiž uskutečnila trojakce Prague Harley Days, Burger Fest a Koncert pro 10 milionů, která trvala od pátečního odpoledne až do neděle. Během tří dnů na akci zavítalo přes 23 000 návštěvníků, 4 000 z nich přijelo na motocyklech a sobotní spanilé jízdy se účastnilo 756 strojů. Zkonzumováno bylo celkem 25 000 burgerů a vypito 14 985 půllitrů piva a zahrály kapely jako Support Lesbiens, Silver Spoons, ZakázanÝ ovoce, Lokomotiva nebo Yo Yo Band.

VÍCE
Hroneš cílí na Dakar 2022
ostatní

Talentovaný jezdec Jakub Hroneš se domluvil s Orion – Moto Racing Group. Endurový specialista by měl v barvách českého týmu absolvovat Dakarskou rallye v roce 2022. Hroneš na sebe upozornil výkonem na letošním Baja Poland, kde vybojoval druhé místo

VÍCE
Dokument Open Doors - pohled do zákulisí nečekaných šampionů z Monzy
ostatní

Když legendární jezdec formule 1 David Coulthard v únoru představil v Hangáru 7 novou formuli týmu Scuderia Alpha Tauri, nikdo nepochyboval o ambicích staronové stáje. Ale jen málokdo by se odvážil věřit, že se jeden z jejich pilotů hned v úvodní sezoně postaví na stupně vítězů. A hned na jejich vrchol. Pierrovi Gaslymu se to ale přece jen podařilo, navíc v Monze, která je mnohými považovaná za Mekku motorsportu. Nahlédněte do zákulisí čerstvých šampionů v unikátním dokumentu.

VÍCE
Masaryk Racing Days & Boss GP 2020 - foto L. Trtílek
motocross ostatní

První zářijový víkend se v Brně uskutečnil již tradiční podnik s názvem Masaryk Racing Days & Boss GP. Na brněnské závodní trati se předvedla široká plejáda závodních strojů od juniorských formulí, cestovních vozů, vozů grand turismo až po největší trhák, jímž byl vůz formule 1 Toro Rosso STR1 s motorem Cosworth, který vévodil startovnímu poli seriálu Boss GP společně s Rakušanem Gerstlem sedícím za jeho volantem. 

VÍCE
Pardubice ovládl Hagleitner, Divišov Poppenreiter
motocross ostatní

Neobvyklá doba covidová vede pořadatele k neobvyklým řešením. Tentokrát k tomu uspořádat dva závody FlatTrack hned dva dny po sobě. První z nich se jel minulý pátek v Pardubicích, kde se mělo původně jet v dubnu jako start sezóny. V sobotu se pak odjel závod v Divišově. Na závodě v Pardubicích, nechyběl náš fotograf Pavel Horák, jehož fotografie jsou doplněny k oficiálnímu reportu po závodě.

VÍCE
Ultimate Dakar: Baja Poland 2020 i přes nepřízeň počasí úspěšná
ostatní

První velký závod cross country rally po koronavirové pandemii byl očekáván mnoha závodníky i fanoušky. Tým Ultimate Dakar - Tomáš Ouředníček - Petr Hauptmann - obsadil 4. místo ve FIA Central Europe Zone na hvězdně obsazeném podniku Baja Poland.

VÍCE