Slovák Vaculík skončil na SpeedwayGP v Goričane desátý
ostatní

30. apríla 2022 odštartoval v chorvátskom Goričane tohtoročný svetový šampionát Speedway GP, ktorého súčasťou je po 6-ty krát v rade i náš najlepší plochodrážnik Martin Vaculík #54. V náročnej svetovej konkurencii si Martin na úvodnom podujatí GP vybojoval 7 bodov, čo mu vynieslo konečné 10. miesto.

VÍCE
Harley-Davidson Europe prodává trička na pomoc Ukrajině
ostatní

Harley-Davidson Europe vydává tričko H-D for Ukraine v limitované edici ve spolupráci s nadací Open Mind Fund (OpenMind.fund) ve prospěch humanitární pomoci Ukrajině. Z každého prodaného trička bude 50 % kupní ceny věnováno Open Mind Fund, charitativní organizaci se sídlem v Kyjevě na Ukrajině, která poskytuje okamžitou pomoc v podobě dopravy, přístřeší, potravin, léků a nezbytných dětských potřeb pro občany v nouzi.

VÍCE
Prožijte Velikonoční pondělí na okruhu!
ostatní

Netradiční možnost prožití nadcházejícího Velikonoční pondělí nabízí brněnský automotodrom. Zároveň půjde o poslední jarní příležitost vyrazit na téměř pět a půl kilometru dlouhou závodní dráhu „po svých“.

VÍCE
Železo na železo!
ostatní

Dvojnásobný šampion F1 a vítěz IndyCar Emerson Fittipaldi převzal začátkem jara Zlatý volant za celoživotní přínos motorsportu. Ve svých 75 letech má při vyprávění historek ze zlaté éry motorsportu v očích stále stejnou jiskru a zároveň je z něj cítit velká pokora a klid. Potkali jsme se s ním v noblesní Vile Čapek na okraji Českého ráje, kde byl ubytovaný během svého zatím posledního pobytu v Čechách.

VÍCE
Jedu s dobou pro řidiče seniory
ostatní

Vzdělávací program Jedu s dobou je určen široké aktivní motoristické veřejnosti seniorského věku. Přesněji 65 a více let, a to nejen pro ty, kteří hledají pocit jistoty za volantem, ale i pro seniory s celoživotními řidičskými zkušenostmi. Finanční podporu projekt získal z Fondu zábrany škod a díky tomu je pro účastníky zcela ZDARMA.

VÍCE
Jarní Retrogaráž v Lysé otevře své brány již zítra
ostatní

Zítra, tedy v sobotu 9. dubna, opět proběhne největší veteránská akce v České republice s názvem Retrogaráž. Jedná se o veřejnou burzu automobilových a motocyklových veteránů, která je spojena i s prodejní výstavou se zaměřením na historická vozidla a jejich příslušenství.

VÍCE
Lukáš Hutla získal nejlepší umístění pro Česko od roku 1992
ostatní

Sezóna ledové ploché dráhy skončila nezvykle už v jarních dnech letošního roku. Stejně jako v minulých dvou letech, se na našich rybnících nedalo z povětrnostních důvodů závodit, prostě bylo teplo a nezamrzlo. V Česku proto zůstane zatím posledním pořadatelem klub z Holic z února 2019. Už dva roky se nezávodí v Německu a ještě delší pauz než my mají v Rakousku. Ve střední Evropě se díky snaze společnosti „Speedwayevents“ podařilo uspořádat dva závody mistrovství Evropy.

VÍCE
Tuning Show a Masaryk Run na brněnském okruhu
ostatní

Sezóna na Masarykově okruhu pokračuje tento víkend hned dvěma akcemi. Nejprve na trať vyrazí sportovci při dalším ročníku Masaryk Runu. Program bude pokračovat nedělním srazem tuningových aut.

VÍCE
Na pražské Markétě startuje nová sezóna!
ostatní

Závod mistrovství světa a juniorský světový šampionát, už poslední květnový víkend na pražské Markétě. A s novým promotérem to bude opravdu parádní sportovní podnik, ale také nezapomenutelný zážitek nejen pro fanoušky ploché dráhy!

VÍCE
Ouředníček s Křípalem a jejich Ultimate Dakar Team začali sezónu vítězně
ostatní

V maďarské oblasti Papoc – Kapuvar byla závodem RIVERSIDE BAJA zahájena závodní sezóna roku 2022. Tento podnik patří nejen do maďarského šampionátu, ale také do FIA Central Europe Zone (CEZ).

VÍCE