David Coulthard hlásí návrat do milované Prahy
ostatní

Red Bull Racing s událostí Red Bull Showrun rozparádí Prahu. Už 17. srpna obsadí Karlín esa motorsportu v čele se skotským pilotem Davidem Coulthardem. Vítěz třinácti Velkých cen F1 usedne do symbolického vozu RB7, ve kterém Sebastian Vettel získal titul světového šampiona. „V Praze jsem několikrát do roka. Zbožňuju ji! Tahle návštěva bude ale speciální. Nemůžu se dočkat, až tohle budu moci zažít společně s diváky," láká David Coulthard.

VÍCE
První vítězství Maxe Karhana v F4 CEZ na Slovakia Ringu
ostatní

Slovakia Ring hostil další klání Eset Series a F4 CEZ opět na Slovakia Ringu nechybělo. Závody vyrovnaných vozů F4 Tatuus T421 Abarth 1,4 turbo lákají převážně mladé jezdce z okolních evropských států. Na startu blízko Orechovej Potoně nechyběl ani tým Jenzer Motorsport se svými spolehlivými monoposty a také Max Karhan, který se na závod moc těšil.

VÍCE
Rally Albania 2024: EPILOG
ostatní

Přes 300 soutěžících z 22 zemí světa a v letošním itineráři projeli více než 500 tamějších vesnic a měst, a v 8 dnech najeli přes 1 800 kilometrů… Jubilejní, dlouhá, horká, extra kamenitá, obtížná, krásná, vyčerpávající - taková byla! V sobotu kluky čekal epilog - závěrečná etapa rally, měřil 131 kilometrů, byly v něm dvě SS - 44 km a závěrečných 23 km.

VÍCE
Rally Albania 2024: Stage 6
ostatní

Dnes se jela poslední etapa, zítra se jede ještě jednou - naposledy/na závěr, a říká se tomu epilog. Stage 6 měla 3 x SS (měřený úsek) - 70 km, 96 km a 35 km. Celkově si jezdci na přejezdu z Shëngjin do bivaku v Tiraně zajeli 310 kilometrů – pro představu dnes nejrychlejší FILIPPO PIETRI (kategorie M1) to zvládl za 4 hodiny a 14 minut, ti pomalejší šli časem k 8 hodinám.

VÍCE
Rally Albania 2024: Stage 5
ostatní

Včerejšek byl docela výživný, odjíždělo se z bivaku Korça zpátky na sever Albánie. Nový bivak? Shëngjin. I s přejezdy se jelo 409 kilometrů, se třemi SS - 124 km, 103 km a závěrečných 33 km. Od rána byly přeháňky, takže se jelo mnohem líp, než dosud. Celé to bylo rychlé, klukům se stage líbila a obtížnost určitě neklesla!

VÍCE
Rally Albania 2024: Stage 4
ostatní

Dnes jen krátce. Nebyl to náš den… Stage 4 měla celkových 228 km a v ní opět 3 SS - 55 km, 102 km a 55 km. V první SS přišly menší komplikace a kluci si pomáhali navzájem. Druhá byla vyčerpávající, v takovém vedru to bylo zase peklíčko, ale ta třetí už se líbila. Dnešek byl náročný, opět vysoké teploty a zkrátka to nešlo dle plánů.

VÍCE
Rally Albania 2024: Stage 3
ostatní

Vyrazili jsme do STAGE 3! Dnes byly na trase 3 SS (měřené úseky) a celkové nějakých 263 km přes hory, měřené úseky měly 17km 55 km 99 km. Byla to krásná etapa, rychlá, byl v ní asfalt, šotolina, brody, šutry, vypalováky… Bohužel v dnešním třetím měřáku skončil náš Pavel Svoboda pro poruchu motoru, přestože si do té doby držel luxusní 2. místo ve své kategorii...

VÍCE
Fabián dvakrát v TOP10 na MS v Andoře
ostatní

V pořadí třetí a čtvrtý závod mistrovství světa v trialu se konal v Andorrském knížectví. Na světové trialisty čekaly zalesněné svahy, velké kameny a proměnlivé počasí. První závod se odjel na suchu, ale první nedělní kolo naopak propršelo. Osychající pyrenejské skály jsou proslulé svým kluzkým povrchem, obzvlášť, když se na ně vytahalo bláto.

VÍCE
Rally Albania 2024: Stage 2
ostatní

Dnes jezdce čekala krátka trasa, cca 40 km - byla to rychlovka po šotolinách. Po včerejšku to ale byl záhul i tak, někteří přijeli do bivaku až nad ránem - podotýkám, že v 5.30 hod startovala první motorka. Kluci Robert Skyd Bártek a Bohdan Bond Bártek to včera zvládli a do bivaku dorazili kolem půlnoci!

VÍCE
Rally Albania 2024: Stage 1
ostatní

Den druhý - STAGE 1 (3 SS): Dnes se jela etapa dlouhá 414 km, ve které byly 3 měřené úseky 71 km, 104 km a 87 km. První motorka startovala v 5:30 hodin a dost jich stále ještě není v bivaku (je 21 hodin). Jinak opět vedro jako kráva, skály, hory, šutry, brody… Tohle byla velmi náročná maratonská etapa.

VÍCE