ProfiAuto Show bude až v roce 2021
ostatní

Společnost Moto-Profil, pořadatel motoristického veletrhu Profi-Auto Show, informuje, že letošní ročník veletrhu ProfiAuto Show byl zrušen na základě analýzy současné situace související s rozšířením koronaviru SARS-CoV-2 a v souladu s názorem Státního hygienického inspektora v Katovicích. Veletrh se měl konat v Katovicích 30. a 31. května 2020.

VÍCE
Czech Simracing Series 2020 je na svém startu!
ostatní

V žádném jiném sportu není realita a digitální simulace tak blízká jako u motoristického sportu. Křenek Motorsport pořádá ve spolupráci s Autoklubem České republiky Mistrovství České republiky SIMRACING SERIES 2020!

VÍCE
Mění se i plochodrážní kalendář
ostatní

Koronavirus už zasáhl i český plochodrážní kalendář. V souvislosti se současným vývojem situace nejenom v České republice, ale i v zahraničí a s ohledem na vydaná mimořádná opatření státními orgány je nutné přijímat adekvátní opatření v oblasti předcházení rizikům spojeným s nákazou koronavirem SARS-CoV-2 způsobujícím onemocnění COVID-19. Proto muselo proběhnout několik změn v termínovém kalendáři české ploché dráhy, které učinili pořadatelé závodů na ploché dráze k 25. březnu.

VÍCE
Prezident AČR Jan Šťovíček: Jsme připraveni pomoci
ostatní

Akutní nebezpečí koronavirové nákazy zasáhlo veškeré dění. V České republice platí mimořádná opatření, byl vyhlášen nouzový stav. „Čelíme obtížné situaci, ale musíme doufat, že společným úsilím nás všech dojde k jejímu zlepšení. Důležité je zachovat klid a dodržovat stanovené zásady a doporučení,“ říká Jan Šťovíček, prezident Autoklubu České republiky. Nejstarší motoristická organizace u nás je stejně jako v krizových momentech z minulosti připravena pomoci potřebným. Nabízí zajištění nákupu a dovozu potravin, léků a dalšího potřebného zboží členům Klubu závodníků veteránů, kteří jsou povětšinou v seniorském věku.

VÍCE
Známe mistra světa na ledové ploché dráze
ostatní

V sobotu se měly uskutečnit v bavorském městečku Inzell další boje v rámci letošního mistrovství světa na ledové ploché dráze. Už v pondělí však pořadatel oznámil, že vzhledem k opatřením v boji s virem COVID-19 se závody ruší.

VÍCE
Motosalon 2020 je za námi!
ostatní

V Brně se konal od čtvrtka do neděle již 11. ročník veletrhu, který se každoročně uskuteční buď na území Brna, nebo Prahy. Každý z návštěvníků a příznivců motocyklů si zde přijde na své. A co bylo na BVV k vidění?

VÍCE
1. ročník Dakar Show v Litomyšli
ostatní

Když se řekne Dakar, tak si mnoho lidí představí poušť, nekonečné duny a techniku, která v náročném terénu válcuje jeden kilometr za druhým. V České republice má tento nejnáročnější motoristický dálkový závod stále silné jméno a především historii, díky které patříme mezi nejpočetnější národy v dakarském bivaku.

VÍCE
Projekt pro motorkáře - Učme se přežít
ostatní

Preventivní projekt Učme se přežít má za cíl snížení nehodovosti motocyklistů. Ve svém dvanáctiměsíčním období zahrnuje 16 výukových kurzů pro celkem 850 motocyklistů, dále jeden speciální kurz a seminář pro 40 učitelů autoškol. Nositelem projektu je od roku 2010 obecně prospěšná společnost Bezpečně na silnicích. Pro rok 2020 se na základě dohodnuté spolupráce stal nositelem projektu Autoklub České republiky.

VÍCE
Třetí den u ruské rodiny
ostatní

Když se probudím, všichni jsou v práci a zůstávám v celém bytě úplně sám. Dnes po obědě bych chtěl opustit zdejší malé město a vyrazit za dalším dobrodružstvím. Mám namířeno do města Čeljabinsk, dříve nazýváno městem tanků, které se zde za války vyráběly.

VÍCE
Ledaři budou závodit na MS Družstev v Berlíně
ostatní

Ledový ovál v západoberlínské městské části Wilmersdorf bude o víkendu dějištěm bojů o medaile v letošním šampionátu družstev na ledové ploché dráze. Tento šampionát začal psát svoji historii v roce 1979 a je stejně jako individuální šampionát „poznamenán“ dominancí jezdců z východu. Chybět nebude ani výběr České republiky!

VÍCE