Závodníci z devatenácti zemí budou bojovat o krále motosurfu v Brně
ostatní

Motosurfing – nová sportovní disciplína narozená v České republice se představí v plné své kráse na Brněnské přehradě. Díky Jetsurfu – surfovému prknu vybavenému spalovacím motorem vznikla také světová závodní série MotoSurf WorldCup. V jejím pětidílném seriálu ve všech koutech světa má své místo také Česká republika.

VÍCE
Zkušený motocyklista Lhotský stále není po Dakaru fit...
motocross

Během Dakarské rallye zapadl do měkkého písku a zapíchl si řídítka do břicha. S následky se motocyklista Rudolf Lhotský potýká doteď. Během kontroly v nemocnici mu doktoři ještě diagnostikovali problém s kolenem – musel na operaci a čeká ho ještě jedna. „Koleno se musí srovnat a sešroubovat. Kloub jde do rotace, zlobí mě a natéká. Do prázdnin budu muset chodit s dlahou a rehabilitovat,“ popsal závodník týmu BARTH Racing. V jednom má však jasno: příštího ročníku Dakarské rallye se chce rozhodně zúčastnit.

VÍCE
DevCom předal hlavní cenu na AUTOMECHANIK JUNIOR 2018
ostatní

Ve dnech 22. a 23. února 2018 se konal 24. ročník celostátní odborné soutěže AUTOMECHANIK JUNIOR 2018 - REGIONÁLNÍ KOLO – PRAHA pro obor Mechanik opravář motorových vozidel. Tento ročník pořádala Střední průmyslová škola dopravní, a.s. ve spolupráci s autorizovaným servisem vozidel Škoda Auto Brejla a spoelčností DevCom s. r. o., hlavním sponzorem a výrobcem automobilové diagnostiky.

VÍCE
Prvotní představení dokumentu Soul Riders
ostatní

Dovolte nám, abychom vám představili projekt dokumentárního filmu o stále více se rozvíjející subkultuře Café racerů a ostatních custom motocyklů. Tento dokument je první svého druhu, nebyl natočený žádný celovečerní dokument s touto tématikou. Bude o českých i zahraničních jezdcích z celé Evropy, kteří milují svobodu a jedinečnost.

VÍCE
 Yamaha vstupuje do světa trialu s elektrickým motocyklem TY-E
ostatní

Yamaha TY-E se zúčastní šampionátu elektrických trialek FIM Trial-E Cup. Yamaha Motor Co., Ltd. pokračuje ve svém revolučním tažení. Na jarní motocyklové výstavě představila fascinující tříkolový motocykl Niken slibující špičkové jízdní vlastnosti v zatáčkách, aby pár dní na to ohlásila svůj vstup do segmentu elektrických motocyklů.

VÍCE
Macík rozehřál Sosnovou, Brabec zaparkoval v nemocnici, besídka bude      
ostatní

Ani mrazivé počasí neodradilo tisíce fanoušků Dakaru zúčastnit se setkání v Sosnové. Členové týmu Big Shock Racing si užili se svými příznivci spoustu srdečných setkání a také se návštěvníkům akce postarali o nové zážitky. Poprvé od chvíle, kdy se týmové závodní stroje vrátily z Jižní Ameriky, Martin Macík provětral Frantu, svůj dakarský speciál, který celý den po autodromu vozil odvážné fanoušky. Chyběl jen Honza Brabec, který se zraněním skončil v brněnské nemocnici. Ale na úterní ostravské i středeční pražské besedě bude sestava opět kompletní.

VÍCE
Dakarské setkání v Sosnové již tuto neděli!
ostatní

Náš tým bude už tradičně součástí prestižního Dakarského setkání v Sosnové, které proběhne v neděli 18. března 2018. Tato akce je právem považována za největší setkání závodníků rallye a jejich techniky v České republice. Loni se zúčastnilo přes 8 000 návštěvníků.

VÍCE
Macík a Brabec začali přípravy na Dakar 2019. Zapojí fanoušky      
ostatní

Sotva se Martin Macík a Jan Brabec ze sedlčanského týmu Big Shock Racing dospali po návratu z Rallye Dakar 2018, začali spřádat plány pro další ročník nejnáročnějšího závodu na světě. „Letošní Dakar dopadl nad očekávání dobře, páté místo mezi kamiony a nejlepší české motorkářské umístění potěšilo. Ale rozhodně neplánujeme usnout na vavřínech. Už teď probíhají přípravy na Dakar 2019," říká Martin Macík.

VÍCE
Motosalon 2018 - Brno
motocross ostatní

Na brněnském výstavišti se o uplynulém víkendu (8.-11.3.2018) otevřely brány devátého ročníku veletrhu Motosalon, který se od roku 2010 koná střídavě v Brně a Praze. Na Veletrhu bylo k vidění početné zastoupení všech významných značek s aktuálními novinkami. Co si mohli návštěvníci výstavy prohlédnout ve dvou přeplněných pavilonech zdokumentoval náš fotograf Miloš Rejman.

VÍCE
Motocykl 2018 v Holešovicích podruhé – foto Zdeněk Růžička
motocross ostatní

Přinášíme druhou fotogalerii z výstavy Motocykl 2018 v pražských Holešovicích, která se konala v termínu 1.-4.3. 2018. Náš redakční fotograf Zdeněk Růžička se na ni vydal a nacvakal na ní několik fotografii. Z nich vytvořil dvě galerie. Na druhou se můžete podívat níže!

VÍCE