Na Masarykově okruhu se opět pojede o rekord
ostatní

Na Masarykův okruh se po několikaleté odmlce vrací populární akce Motorekord. Vyznavači jedné stopy mají možnost zapojit se do unikátního pokusu o rekord. Organizátoři zvou v sobotu 23. září všechny motorkáře na hromadnou jízdu po závodní dráze Automotodromu Brno.

VÍCE
Goodyear FIA ETRC v Zolderu i s plameny
ostatní

Další závod FIA Goodyear ETRC absolvovali jezdci na závodní trati v belgickém Zolderu a třeba Rodriguezovi se v zolderu zadařilo pěkně, ale Recuenco i zahořel. První jízdu FIA ETRC v Zolderu vyhrál Jochen Hahn na Ivecu, když do hry ho vrátilo 30 získaných bodů, přičemž Norbert Kiss první jízdu nedokončil.

VÍCE
Ervín Krajčovič vede mistrovství světa ve flattracku!
ostatní

Po roce se světový flattrack vrátil na ovál v Debrecenu a stejně jako před rokem zažil úspěšné české tažení. Stadion viděl velice dramatickou finálovou jízdu, která byla hned třikrát zastavena kvůli pádům. Do cíle dojel na třetím místě Ervín Krajčovič a dostal se tak do čela průběžného pořadí mistrovství světa. Svědík skončil šestý.

VÍCE
Eliška Plná byla vybrána do FIA Girls on Track
ostatní

Motoristický sport není už dávno pouze výsadou mužů, ale v mnoha automobilových disciplínách se stále častěji prosazují ženy. A právě pro příslušnice něžného pohlaví vypsala FIA ve spolupráci s Komisí pro ženy v motoristickém sportu už čtvrtý ročník FIA Girls on Track – Rising Stars. Tento program je vypsán především pro disciplínu karting a o to větším překvapením je, že poprvé v historii dostává příležitost mladá jezdkyně autocrossu. Eliška Plná je natolik dobrá, že se dostala do hledáčku FIA a je zařazena mezi další mladé hvězdy z celého světa.

VÍCE
Formel Vau bude hostem Czech Truck Prix 2023
ostatní

Formulová série Formel Vau už v Mostě závodila, ale málokdo ji zná. Přinášíme článek k historii a současnosti Formel Vau. V Mostě ji uvidíte již za 14 dní při Czech Truck Prix kamionů. V roce 1959 započalo v Americe VW Racing. Ferry Porsche a tehdejší závodní ředitel Huschke von Hanstein se nechali inspirovat americkou myšlenkou a vzali 10 vozů do Německa.

VÍCE
Ani vytrvalý déšť neodradil tisíce dakarských fanoušků
ostatní

Posedlí Dakarem OpenAir je největší dakarskou událostí v České republice pod taktovkou Martina Macíka. Martin pozval další české dakarské závodní týmy a již podruhé se v Sedlčanské kotlině bylo opravdu na co dívat. „Nadšení fanoušků i v takovém počasí neznalo mezí, je tady vynikající atmosféra a všichni se dobře baví," hodnotil akci promoklý Tomáš Ouředníček. S Davidem Křípalem totiž dovezli nový nádherný tovární speciál TOYOTA HILUX GR T1+ i celé zázemí týmu Toyota Gazoo Racing Czech. Fanoušci si tak poprvé mohli vychutnat krásný zvuk 5l motoru Lexus V8 a vidět Hilux T1+ v akci.

VÍCE
BOSS GP Brazilci vládli Misanu
ostatní

Pořadatel závodů v Misanu PKN Motrsport tentokrát zvolil pro předstartovní ceremoniál tanečníky samby a po závodě se ukázalo, že Brazilci měli dobrý důvod k oslavám. Absence vozů F1, pro které není bohužel okruh v Misanu schválen, znamenala změnu preferencí na hlavního favorita, kterým se pro závod v Misanu stal bývalí jezdec F1 Antonio Pizzonia.

VÍCE
Charley Boorman o knize Dlouhá cesta na jih
ostatní

Jednoho velmi chladného slunečného rána jsem se vypravila do velitelství expedice Dlouhá cesta na jih (Long Way Down), abych se Charleyho Boormana vyptala na jeho poslední výpravu s Ewanem McGregorem, Dlouhou cestu na jih. Mimo jiné se mi poštěstilo tam spatřit jejich motorky, pořád ještě pokryté africkým blátem! Charley byl velmi sympatický, i když unavený, a byla na něm stále patrná únava z prožitého dobrodružství; nicméně o své cestě a dobročinných projektech (CHAS, UNICEF, Riders for Health), jež podporují, hovořil s nadšením. Přepis rozhovoru jsem upravila jen nepatrně. Ať se vám líbí!

VÍCE
Čeští plochodrážníci postoupili na MS družstev
ostatní

Český reprezentační tým skončil v prvním semifinále mistrovství světa družstev, FIM Speedway World Cupu, na třetím místě. Zajistil si tak postup do pátečního závodu „poslední šance,“ Race Off, z něhož si vítěz zajistí účast v sobotním finále. Češi si postup zajistili v poslední jízdě a o bod porazili reprezentační tým Německa.

VÍCE
Úspěšná premiéra na Světovém poháru pro Toyota Gazoo Czech
ostatní

V seriálu Světového poháru v dálkových rally není žádný jiný závod, na který by pasoval přívlastek „legendární“ tak přiléhavě, jako na právě skončený podnik Baja Espaňa Aragon. Tento extrémně náročný závod se v krásné polopusté oblasti Monegros v centrálním Španělsku jezdí již tři desítky let a na seznamu jeho vítězů lze najít takové jména jako Ari Vatanen, Pierre Lartigue, Jacky Icks, Timo Salonen, Jean Louis Schlesser, Nani Roma, Nasser Al Attiyah nebo Stéphane Peterhansel.

VÍCE