MS v trialu v Čechách nebude
ostatní

V souvislosti s probíhající pandemii koronaviru a souvisejícím omezením cestování, dospělo FIM společně s národními federacemi a místními organizátory k závěru, že přijmou následující rozhodnutí týkající se velkých změn letošního kalendáře FIM Mistrovství světa v trialu 2020.

VÍCE
Speedway GP na Markétě 19. září
ostatní

Je nám velmi líto, že Pandemie – COVID 19 ovlivnila i pořádání letošního SGP v Praze. V České republice se postupně omezení uvolňují a již se začínají povolovat i sportovní akce. Přesný termín jsme však stále konzultovali s Mezinárodní motocyklovou federací FIM, promotérem BSI a Autoklubem České Republiky. Oficiálním termínem pro 2020 Anlas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix je sobota 19. září.

VÍCE
Jaká je budoucnost Sebastiana Vettela? Formule 1 nebo rodina?
ostatní

Je úplně jedno, zda je člověk fanouškem Sebastiana Vettela nebo ne, jeho rozchod s Ferrari je smutnou zprávou. Neuspěl totiž – ať jsou příčiny jakékoli – další ambiciózní projekt. Leda by se stal zázrak a Vettel získal pro Ferrari titul v sezoně 2020, jejíž podobu neznáme. Pokud se však zázrak nestane, tak se čekání na titul protáhne už na třináct let. Pravda, bylo to v minulosti horší: tituly Jodyho Schecktera v roce 1979 a Michaela Schumachera v sezoně 2000 dělilo 21 let.

VÍCE
ROZHOVOR: Martin Macík jr. o dění na Dakaru
ostatní

V době koronavirové jsme si pro Vás připravili druhý rozhovor, který se týká Rally Dakar. Dovolili jsme si vyzpovídat osminásobného účastníka Martina Macíka jr. Martin se stal historicky nejmladším pilotem kamionu, který kdy na Dakaru startoval a jezdí za český tým Big Shock Racing.

VÍCE
Plochá dráha odstartuje 3. června
ostatní

Na pardubickém plochodrážním stadionu přes všechny problémy letošního roku už třikrát vyjely na ovál plochodrážní stroje. Hned po uvolnění prvních tvrdých opatření se ve Svítkově začala příprava na pozdní rozjezd letošní sezóny. Možnost přípravy během oficiálních tréninkových jednotek využili nejenom jezdci domácího klubu, ale také další reprezentanti České republiky soustředění v CS MV České republiky. Organizace tréninku je v současných podmínkách sice trochu složitá, je ovlivněna mnoha předpisy a nařízeními, ale zatím se i díky přístupu všech zúčastněných daří vše zvládat bez problémů.

VÍCE
Jantar míří na Dakar 2021
ostatní

Nově vzniklý tým, pod vedením automobilového závodníka Jána Miloně, bude účastníkem Rally Dakar 2021. Kdo bude za Jantar Team závodit?

VÍCE
Jedinečná nabídka dezinfekce auta ozonem v PEMM Brno!
ostatní

Pokud chcete mít jistotu, že jste vaše auto opravdu pořádně vydezinfikovali, využijte nabídku čištění ozonem, který se dostane i do těch nejmenších skulinek a zlikviduje až 99,9 % všech virů a bakterií, takže i COVID-19.

VÍCE
KTM, Husqvarna a Gas Gas obnoví výrobu
ostatní

Z důvodu vypuknutí celosvětové krize vstoupila společnost Pierer Mobility do výrobní přestávky u všech svých značek – KTM, Husqvarna a Gas Gas. Největší evropský výrobce motocyklů je však nyní připraven obnovit výrobu v Rakousku a motocykly začít znovu vyrábět v Mattighofenu už v pondělí 11. května 2020.

VÍCE
Pražská Speedway GP byla přeložena
ostatní

Změna termínu se dotkla i letošního závodu ANLAS Czech Republic FIM Speedway GP, který byl plánován na 13. června 2020. Závod by se měl v letošním roce na pražské Markétě odjet. Kdy je závod nově plánován?

VÍCE
ROZHOVOR: Aleš Loprais o Rallye Dakar
ostatní

Vyzpovídali jsme pro vás dakarského závodníka, který nakoukl k dálkovým soutěžím již jako kluk. Závodí v rodinném týmu Instaforex Loprais Team a v minulém roce postavil zbrusu nový kamion Pragu V4S DKR, se kterou prožil úspěšný debut. Co dalšího prozradil o svých plánech do budoucna Aleš Loprais?

VÍCE