Lukáš Pešek na výstavě motocyklů Ducati v OC Arkády Pankrác
ostatní

V obchodním centru Arkády Pankrác pokračuje výstava motocyklů Ducati. Návštěvníci mohou obdivovat 31 modelů, které jsou průřezem historií tradiční italské značky i přehlídkou nejslavnějších závodních motorek současnosti. Už v sobotu 24. února pak zavítá na Arkády Pankrác Lukáš Pešek, bývalý jezdec MotoGP, v současnosti testovací jezdec Ducati a také ambasador značky pro Českou republiku.

VÍCE
Navštivte výstavu Ducati v OC Arkády Pankrác
ostatní

Na tři desítky motocyklů slavné značky Ducati zdobí od pondělí 12. února 2024 pražské obchodní centrum Arkády Pankrác. Je to poprvé, kdy veřejnost může zhlédnout unikátní putovní výstavu, která představuje jak historii, tak současnost motocyklového fenoménu z Itálie. K vidění je legendární model Ducati Cucciolo z roku 1949, kterým celá produkce značky začala, ale také aktuální modely letošní sezony. Výstava probíhá pod záštitou importéra Ducati pro Českou republiku a potrvá až do 1. března. Její součástí je navíc doprovodný program, kdy si návštěvníci mohou otestovat závodní Ducati za asistence bývalého jezdce MotoGP Lukáše Peška nebo soutěžit o hodnotné ceny.

VÍCE
Večer majstrov SMF 2023 – Považská Bystrica
ostatní

V sobotu 27. ledna 2024 se v DK Považská Bystrica uskutečnilo reprezentativní vyhlášení mistrů motocyklového sportu za sezónu 2023. Součástí alce byl také desátý motocyklový ples SMF, který slovenská federace uspořádala při příležitosti 30. výročí založení SMF. Mistři ze všech disciplín si odnesli ocenění, pro zábavu zahrál Adam Ďurica nebo Barbora Panáková a všichni přítomní si užívali vyhlášení tak, jak má být.

VÍCE
Hamilton se po sezóně 2024 přesune k Ferarri!
ostatní

Lewis Hamilton, sedminásobný mistr světa F1, se po sezóně 2024 přesune z Mercedesu k Ferrari. S italskou stájí se dohodl na víceleté smlouvě. „Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí, jaké jsem kdy musel udělat,“ prozradil Lewis k přestupu, který ve včerejších večerních hodinách zamíchal děním v F1. Co říkáte na tento nečekaný přestup?

VÍCE
Masarykův okruh odhaluje závodní kalendář pro rok 2024
ostatní

Všechny generace motoristických fanoušků si v kalendáři mohou výrazně vyznačit druhý červencový víkend. Právě v tomto termínu se Masarykův okruh stane dějištěm závodní akce Brno Grand Prix Revival, která nabídne unikátní průřez historií motorsportu od meziválečných vozů po klasickou Formuli 1.

VÍCE
Vydražte plakáty a autogramy FIM mistrů světa 2023!
ostatní

V listopadu jsme se zúčastnili akce FIM Awards, kde jsme nechali mistry světa podepsat jeden blok s plakáty navíc. Blok obsahuje celkem 40 plakátů, včetně autogramů. Rozhodli jsme se, že vzhledem k hodnotě, jakou má, o něj uspořádáme aukci.

VÍCE
Fotograf Chytka tolik výbuchů zmaru na Dakaru ještě neviděl
ostatní

Jeho tým udělal z letošní Dakarské rallye dohromady půl milionu fotek, z toho 20 tisíc šlo finálním výběrem klientům – závodníkům nebo továrním stájím. Počet snímků mohl být nižší, Mariana Chytku málem zastavily technické problémy jeho vozu. „První polovinu letošního ročníku nás sužovaly velké komplikace. Na jednom našem autě odešlo turbo a ztratili jsme tak velkou část výkonu, na druhém se porouchal alternátor a následně taky automatická převodovka. Vše se ale nakonec povedlo vyřešit," oddychl si proslulý český fotograf, kterému pomáhalo dalších deset kolegů. Všichni si pochvalovali novinku v podobě dvoudenní etapy, v cíli zachytili mnoho emocí a například pomáhali Sébastienu Loebovi s porouchaným autem.

VÍCE
Extrémně nebezpečný Dakar Drdaje nadchnul!
ostatní

Stal se dakarskou kometou. Ve výsledcích, ale také na trati. Nováček Dušan Drdaj dokázal v etapách vybojovat umístění v nejlepší dvacítce, duny překonával na motorce v jednom dni dokonce bez brzd. Nová akvizice týmu Orion – Moto Racing Group má velký potenciál. „Před startem jsem prohlašoval, že chci v Saudské Arábii sbírat hlavně zkušenosti. Překvapilo mě, že jsem byl schopný usilovat o takové příčky. Rozhodně bych se chtěl na Dakar ještě vrátit," hlásil Drdaj, který už v současné době shání partnery a finance na příští ročník.

VÍCE
Na Motosalonu 2024 se můžeme těšit na všechny hlavní značky
ostatní

Jarní motocyklová výstava v Brně kdysi začínala v jednom pavilonu a letos se z moderního pavilonu P rozšíří ještě do tří dalších výstavních hal. Ve dnech 29. 2. – 3. 3. 2024 se dvě haly P a F zaplní expozicemi s vystavenými motocykly a příslušenstvím. Ve třetí Zážitkové hale G1 s podtitulem Přijďte se projet si budou moci návštěvníci zajezdit na nových modelech BMW. V poslední čtvrté hale bude připraveno „motorkářské“ občerstvení tzv. Burger Festival Aréna. A pořádná zábava bude i venku, místo jedné jízdní plochy tu budou hned dvě stuntriderské arény pro doprovodný program plný divokých kousků na motorkách.

VÍCE
KLYMCIW - Dakar mě změnil
ostatní

Na Youtube kanálu Škodovkou Na Dakar bylo před pár dny nahráno nové video nesoucí název - KLYMCIW - Dakar mě změnil (2022) Oficiální verze. Dokumentární snímek mapující život dakarského závodníka Ondřeje Klymčiwa nám přiblíží, jak se z obyčejného kluka stal během čtyř let závodník světové špičky a jak vypadal návrat do života po měsíci v umělém spánku. Dojemný příběh můžete shlédnout také prostřednictvím našeho webu.

VÍCE