Moped Dobšice 2019 – vyjížďka v rytmu dvoutaktů
ostatní

Motorsport není jen MotoGP, MXGP či F1, ale také mnoho menších podniků a setkání, které pořádají nadšenci do všeho, co jezdí. Ti také dokazují, že s téměř vším se dá i cestovat či dokonce závodit. Nejinak tomu je i v případě spolku Moped Dobšice.

VÍCE
Jan Kvěch je juniorským Mistrem Evropy do 19 let
ostatní

Česká plochá dráha může slavit další velký úspěch. Po úspěšném vystoupení v pardubickém semifinále si Jan Kvěch zajistil postup do finálového klání ve slovenské Žarnovici, kde se rozhodovalo o letošním titulu Mistra Evropy v juniorské kategorii do 19 let. A právě český jezdec si tuto cennou trofej ze Slovenska odváží.

VÍCE
Orientační závod Priessnitzův okruh se jel v okolí Jeseníku
ostatní

Šestý podnik letošního Poháru historických vozidel ASOCIACE VETERAN CAR CLUBŮ V AČR se v sobotu 10. srpna 2019 jel v České Vsi u Jeseníku. Priessnitzův okruh letos oslavil jubilejní dvacátý ročník rekordní účastí, na start se postavilo 49 automobilistů a 38 motocyklistů. Orientační soutěž, kterou pořádá agilní Auto moto veterán klub v AČR Česká Ves, tradičně jedou také zahraniční posádky, letos přijely ze Slovenska, Polska, Německa a Belgie.

VÍCE
Rally Monte Carlo Historique a účast Škodovek
ostatní

Czechs4Monte.cz 2020 – projekt, který vznikl jako reminiscence na legendární Modrý tým Aero. 24. února roku 1934 odstartovaly z Opletalovy ulice v Praze tři vozy Aero a vyjely přes Evropu na cestu do severní Afriky. Projekt Czechs4Monte.cz 2020 se vydá s vozy Škoda na cestovatelskou pouť ve stopách českých účastníků Rallye Monte Carlo. Auta s okřídleným šípem v něm startovala poprvé v roce 1912. V lednu příštího roku vyjedou škodovky od klubového domu Autoklubu ČR na Rallye Monte Carlo Historique 2020.

VÍCE
Projekt ACCR Czech Talent Team představil nové členy
ostatní

ACCR Czech Talent Team se po krátké době opět rozrůstá. Autoklub České republiky výrazně pomáhá mladým talentům v mnoha motoristických disciplínách. Úspěšný projekt nyní posiluje Petr Nikodém a Jakub Novotný za autokros, trialista David Fabián, Jan Ulman za supermoto a novopečený juniorský mistr světa v motokrosu – Vítězslav Marek.

VÍCE
Páté místo pro Martina Michka
ostatní

Přes 24 hodin dlouhou cestu absolvoval tým Orion – Moto Racing Group, aby se zúčastnil Mistrovství světa v Baje, které se konalo 140 kilometrů severně od španělského města Valencie. S týmem se na svoji premiéru v dálkové soutěži vydal i Martin Michek, nejlepší český motokrosař posledních let. V plánu bylo vyzkoušet si techniku, navigaci a také systém závodů, který se od těch klasických na závodní dráze dost liší.

VÍCE
Macík s Karlem vezou zlato z Baja Aragon 2019
ostatní

Martin Macík, František Tomášek a David Švanda z týmu Big Shock Racing zvítězili ve španělském mistrovství Baja Aragon, kde poprvé startovali se svým novým dakarským speciálem. Kromě zlaté trofeje a mnoha zkušeností si vezou také přesvědčení, že vsadit na změnu kamionu byla dobrá volba. Karel, vůz Iveco sestrojený týmovými mechaniky, je rychlý, ale zároveň je jízda s ním neuvěřitelně komfortní a posádce dokáže ušetřit mnoho sil, což na Dakaru 2020 určitě ocení. „Jsme spokojení, vyhráli jsme, auto jezdí špičku. Kromě jednoho karambolu, který mě mrzí, protože jsem klukům mechanikům přidělal práci a šroubovali do 5 hodin ráno, to bylo super,“ říká Macík. Španělská dálková rally také odhalila na novém kamionu pár detailů, na kterých mechanici, pod vedením šéfa týmu Martina Macíka staršího, začnou pracovat hned po návratu do sedlčanských dílen. Do lednového Dakaru by tak Karlova forma měla...

VÍCE
Baja Aragon: Macík si s Karlem poprvé zazávodí
ostatní

Mechanici týmu Big Shock Racing už se nemohou dočkat až Martin Macík poprvé v ostrém závodním tempu na Baja Aragon prověří Karla, nový dakarský speciál Iveco, který sestrojili v sedlčanských dílnách. Závod bude o to napínavější, že na start se postaví také Karlovo dvojče, druhé identické Iveco postavené týmem na zakázku pro Jaroslava Valtra. Od květnových testů v tuniské poušti Macíkův speciál zaznamenal několik podstatných úprav, které ve Španělsku projdou zátěžovou zkouškou. A premiéru si tu odbyde i nový člen posádky, mechanik David Švanda.

VÍCE
Potvrzeno! Martin Michek se zúčastní FIM Baja Aragón
ostatní

36. ročník tohoto tradičního aragónského podniku odstartuje už tento pátek. Většina týmů či závodníků však chystá svůj příjezd do paddocku už na středu. Výjimkou není ani český tým Orion – Moto Racing Group, který se na cestu dlouhou přes 2.000 kilometrů vydal už během pondělního večera.

VÍCE
Míří Martin Michek na Dakar?
ostatní

Jak je známo, tak nejtěžší motocyklové soutěže by se chtěla zúčastnit většina jezdců. První spekulace kolovaly o Martinu Žeravovi, který na to fyzické proporce má. Velkým lákadlem pro fanoušky byla skoro účast Petra Bartoše. Honza Brabec přešel na dálkové soutěže a je velice úspěšný. Také FMX závodník Libor Podmol se pomalu připravuje na dálkovou soutěž. Teď je ve hře nové jméno!

VÍCE