Brno Revival 2020 - foto Lukáš Trtílek
motocross ostatní

I přes nepřízeň způsobenou kolem koronaviru se i letos uskutečnilo tradiční setkání nejen historických vozů s názvem Festival Brno Revival. Vzhledem k nastalé situaci se ovšem muselo smrsknout z původních dvou dní pouze na jeden a zrušeny musely být i tradiční jízdy vozů po trati vytyčené v prostoru Brněnského výstaviště. Bohužel ani počasí tento rok pořadatelům nepřálo a návštěvníky přivítala pochmurná a deštivá sobota.  

VÍCE
Další pohárový závod je za námi
ostatní

Pohár Autoklubu České republiky, bývalý Přebor jednotlivců, úspěšně zahájil plochodrážní sezónu na Markétě. Eduard Krčmář zůstal neporažen a je lídrem celého seriálu Pohár AČR.

VÍCE
Deset největších zážitků komentátora F1 Tomáše Richtra
ostatní

Obnovený start sezony F1 2020 je doslova za dveřmi! Pro Tomáše Richtra to bude třináctý rok komentování přenosů velkých cen formule 1 a šestý rok na programech Sport1 a Sport2. K této příležitosti jsme se ho zeptali na TOP 10 největších zážitků.

VÍCE
Plochodrážní závody pokračují na Markétě
ostatní

Už v úterý 23. června se na pražské Markétě uskuteční další závod Poháru Autoklubu České republiky. Pro fanoušky ploché dráhy přinášíme informaci o vstupenkách níže.

VÍCE
Libor Podmol rozšíří řady týmu MRG
ostatní

Je to už definitivně oficiální – Libor Podmol se zúčastní v příštím roce Dakarské rallye! Stane se tak historicky prvním freestyle motokrosařem, který pojede nejtěžší pouštní soutěž na světě. Zároveň se stává členem Orion - Moto Racing Group, nejlepšího českého motocyklového týmu. Své spojení utvrdili společně na tiskové konferenci u Mercedes-Benz, jednoho z Podmolových partnerů.

VÍCE
Manuály pro pořádání závodů jsou schváleny
ostatní

Autoklub ČR z pozice nositele národní autority v oblasti motorsportu vyjednal se státními orgány podmínky, za kterých lze pořádat motoristické podniky za účasti diváků. A to i nad stanovený maximální počet osob shromážděných na jednom místě. Zásadním principem je rozdělení na sektory, a to od parkoviště přes příchod do diváckého prostoru pro návštěvníky, tak i pro závodní týmy, zázemí a organizátory. Návrh souboru preventivních protiepidemických opatření v uzavřených areálech i mimo ně byl schválen.

VÍCE
Rally Dakar 2021 v Saúdské Arábii!
ostatní

I přes nepříznivou situaci kolem koronaviru se legendární závod Rally Dakar 2021 uskuteční bez větších obtíží! Pojede se ovšem pouze na území Saudské Arábie.

VÍCE
Kalendář FIM Baja a Cross Country Rallye 2020
ostatní

S ohledem na koronavirovou pandemii a související cestovatelská opatření došlo k dalším změnám termínů v kalendáři FIM Baja a Cross Country Rallye. Pořadatelé Jordan Baja, Hungarian Baja a Baja Aragon se proto rozhodli závody zrušit. Podívejte se tedy na aktualizovanou podobu kalendáře.

VÍCE
Plochodrážník Milík nominován na SEC 2020
ostatní

FIM Europe spolu s polskou společností One sport, promotérem závodů ME na ploché dráze dnes informovala, že letošního mistra Evropy na ploché dráze určí seriál pěti závodů konaných během čtyř týdnů výhradně na polských stadionech. Výherce SEC 2021 má zajištěnou účast ve Speedway GP 2021!

VÍCE
První plochodrážní závody jsou za námi
motocross ostatní

V Pardubicích na plochodrážním stadionu ve Svítkově začala ve středu 3. června závodní plochodrážní sezóna. Závod Poháru Autoklubu České republiky, který je pokračovatelem tradičních přeborových závodů doplnil úvodní závod juniorů o titul mistra České republiky v kategorii do 250 ccm. Zájem o tento závod zdaleka předčil možnosti pořadatelů, kteří při omezení počtu účastníků mohli vedle jezdců, mechaniků a nezbytného technického personálu zajišťujícího závod vpustit do hlediště 150 diváků. Tisková zpráva je doplněna o fotografie ze závodu.

VÍCE