Fotograf Chytka o Dakaru 2020: Okradený, zarmoucený a psychicky vyčerpaný
ostatní

Ve třiceti letech to byl už jeho devátý Dakar. Fotograf Marian Chytka ale na premiéru legendární rallye v Saúdské Arábii nebude rád vzpomínat. Hned první den soutěže se mu porouchalo auto, což výrazně zkomplikovalo plány pro celý jeho tým. Následně mu ukradli jeden z fotoaparátů i s objektivem. Jenže pak přišla ta nejkrutější rána. Následkům pádu podlehl portugalský motocyklista Paulo Goncalves, pro kterého léta pracoval. „Hodně mě to zasáhlo. Ve finále ty všechny věci, které se mi staly, neznamenaly vůbec nic,“ řekl Marian Chytka po návratu do Česka.

VÍCE
Martin Michek překvapil na Dakaru
ostatní

Ve středu 22. ledna 2020 uzavřel letošní ročník Dakarské rally tým Moto Racing Group tiskovou konferencí v Praze. V týmu vládly smíšené pocity. Překvapení z dobré jízdy Martina Michka, nenaplnění očekávání u Milana Engela, nebo rychlost a smůla Tomáše Kubieny. To jsou dojmy týmu po premiérovém Dakaru v Saudské Arábii, kde cíl spatřili dva ze tří jezdců s logy Orionu na prsou.

VÍCE
Zdeněk Tůma chválí premiérový Dakar v Saúdské Arábii
ostatní

Rallye Dakar se po jedenácti letech přesunula z Jižní Ameriky do Saúdské Arábie. Jak premiérový ročník na Středním východě dopadl? Pro čtyřkolkáře Zdeňka Tůmu skvěle. Jezdec týmu BARTH Racing dokončil legendární soutěž na 9. místě, v desáté etapě dokonce dojel druhý.

VÍCE
DAKAR 2020: Závěrečná etapa a celkové výsledky
ostatní

Dvanáctá etapa byla zároveň i poslední etapou, kterou v letošním ročníku Rallye Dakar závodníci absolvovali. Etapa vedoucí z Haradhu do Qiddiya měřila 429 kilometrů, 167 kilometrů z toho měřených. Z českých motorkářů si v závěru nejlépe vedl Martin Michek, v kamionech opět bojoval o příčky nejlepší Martin Macík. Jak si na závěr nejtěžšího závodu světa vedli čeští zástupci a jak dopadli celkově? V roce 1989 vyhrála Honda Dakar naposledy, letos se, díky zásluze Rickyho Brabce, povedlo překazit dlouhotrvající vítěznou šňůru KTM.

VÍCE
DAKAR 2020: Jedenáctá etapa
ostatní

Dnes byla na programu 11. etapa Rallye Dakar 2020. Na jezdce čekala rychlostní zkouška dlouhá 379 kilometrů a prvních 80 kilometrů této etapy vedlo v těžkých dunách. Dnešní etapa měla název Shubaytah – Haradh. Jednalo se tak o druhou část maratonské etapy, ve které se český jezdec Martin Macík stal čerstvým tatínkem.

VÍCE
Tři NEJ z uplynulé sezóny Formule 1
ostatní

S prvním prosincovým dnem roku 2019 skončil poslední závod loňské série Formule 1 v Abú Dhabí. I proto jsme se rozhodli zrekapitulovat tři nejlepší momenty, které jsme viděli na televizních stanicích Sport1 a Sport2. Kdo se stal nejlepším jezdcem a u kterého souboje se nám tajil dech?

VÍCE
DAKAR 2020: Desátá etapa
ostatní

Dnes čekala na jezdce a posádky první část maratonské etapy Rally Dakar 2020. Etapa začínala ve městě Haradh a její cíl byl naplánován do městečka Shubaytah. Etapa byla ovšem zkrácena z původních 508 kilometrů na 345, protože se ve druhé části speciálky vyskytovala písečná bouře.

VÍCE
DAKAR 2020: Devátá etapa
ostatní

Rallye Dakar dnes pokračovala svou již devátou etapou z Wadi Al-Dawasiru do Haradhu. Etapa měřila 886 kilometrů a z toho 415 bylo vypsáno jako rychlostní zkouška. Nejlepším českým závodníkem byl opět Aleš Loprais. Na motocyklu dojel třináctý Martin Michek. Článek bude aktualizován!

VÍCE
DAKAR 2020: Osmá etapa
ostatní

V dnešní etapě byl pro jezdce připraven 239 km dlouhý spojovací úsek a měřená speciálka byla dlouhá 477 km. Start i cíl osmé etapy byl ve Wadi Al Dawasir. Nejlepším českým závodníkem byl dnes Aleš Loprais, který dýchá na záda továrním Kamazům. Do etapy neodstartovali motorkáři a čtyřkolkáři, kteří mají od pořadatele den volna, z důvodu včerejšího tragického úmrtí Paula Goncalvese. Článek bude aktualizován.

VÍCE
DAKAR 2020: Sedmá etapa
ostatní

Dnes byla na programu 7. etapa Rallye Dakar 2020. Dnešní rychlostní zkouška zavedla jezdce, z hlavního města Saudské Arábie, Riyadhu do města Wadi Al Dawasir. Dnešní etapu zajel skvěle český motokrosař Martin Michek, když skončil těsně za nejlepší desítkou.

VÍCE