Největší středoevropská výstava tuningu a motorsportu se blíží
ostatní

Pražské výstaviště PVA Expo Letňany bude ve dnech 30. – 31. října hostit již desátý ročník prestižní výstavy se zaměřením na tuning, motorsport a historická vozidla s názvem Prague Car Festival.

VÍCE
Michek vyhrál generálku před Dakarem
ostatní

Předposledního závodu FIM Bajas World Cup 2021 se zúčastnil také český reprezentant a člen Orion – Moto Racing Group Martin Michek. Výsledek víkendového klání ho vyšvihl na průběžné druhé místo celkového hodnocení a už za dva týdny bude bojovat o prvenství v letošním Světovém poháru.

VÍCE
Krajčovič vyhrál flat trackový titul
ostatní

Do posledního závodu se bojovalo o tituly v MMČR ve Flattracku. V napínavých finále nakonec bere v nejprestižnější třídě FT1 první místo Ervín Krajčovič a ve třídě Classic Jiří Mikšovský.

VÍCE
Zraněný Engel věří, že stihne Dakar
ostatní

Ne nadarmo se říká, že Rallye du Maroc je malý Dakar. Světová konkurence, totožná navigace a týden v náročné poušti plný spousty ostrých kilometrů. Velká prověrka pro všechny závodníky, kteří chtějí zdolat rallye Dakar. Jako jediný Čech se mezi světovou elitou pral Milan Engel. Bohužel jen do třetí etapy, kde měl ošklivý pád a se zlomeninami byl vrtulníkem transportován do nejbližší nemocnice.

VÍCE
Macík do cíle závodu Rallye du Maroc nedojel
ostatní

Martin Macík jr. musel bohužel pro technické problémy se svým novým kamionem odstoupit ze skvěle rozjetého závodu v Maroku. A co se Arnoštovi na trati přihodilo?

VÍCE
Macík s novým Arnoštem v Maroku zatím vítězí
ostatní

Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem, mechanikem Davidem Švandou a novým kamionem pojmenovaným Arnošt zatím vedou v kategorii kamionů na Rallye du Maroc. Po prologu a třech etapách mají najeto přes 1000 ostrých kilometrů v náročném terénu plném písečných dun i zrádného kamení. A jejich nový speciál si vede velice dobře. Přestože posádka v každé etapě řeší některé dětské nemoci svého vozu, stabilně udává tempo kamionové kategorii. „Je to krásná soutěž. Kdo sem jede, dobře dělá, protože před Dakarem jsou to opravdu cenné kilometry,“ hodnotí po polovině závodu pilot Martin Macík.

VÍCE
Představení Jantar Dakar teamu 2022
ostatní

Jantar Team vyšle na rally Dakar 2022 v Saúdské Arábii historicky nejpočetnější slovenskou výpravu, jaká kdy v nejzajímavějším pouštním dobrodružství startovala. Kromě českého motorkáře Davida Pabišky ji tvoří slovenský jezdec Ivan Jakeš a duo Juraj Ulrich - Ľuboš Schwarzbacher, které bude startovat v kategorii Dakar Classic.

VÍCE
Hroneš přijde kvůli zranění o Dakar
ostatní

Další sezóna dálkové rallye klepe na dveře a tým Orion-Moto Racing Group odstartuje na Rallye du Maroc svoji přípravu na Dakar 2022. Na měl odjet v plánované, čistě české sestavě, Michek, Engel a nováček, Jakub Hroneš. Na poslední možnou chvíli však Hroneše potkalo zranění, kvůli kterému nebude moct nastoupit do marocké kvalifikace.

VÍCE
Jezdci flattrack úspěšní při domácím závodě MS
ostatní

Třetím závodem pokračovala FIM Grand Prix ve flat tracku na skvěle připraveném domácím oválu v Pardubicích. Před velkou diváckou kulisou nebyla nouze o jízdy plné soubojů, pádů a také český úspěch.

VÍCE
Plochodrážník Matěj Frýza zažívá neuvěřitelné věci
ostatní

VIDEO příběh Tachovského deníku: Čtrnáctiletý Matěj Frýza ze Zbůchu zažívá během své krátké kariéry plochodrážního jezdce neuvěřitelné věci. Během tří let, kdy zpočátku netušil ani jak se na plochodrážní motorce jezdí, vystoupal několikrát na stupně vítězů na domácích tratích, ale těžko se to dá srovnat s jeho posledními skvělými počiny.

VÍCE