Martin Prokop a Tomáš Ouředníček se společně chystají na Dakar 2019
ostatní

Letošní jubilejní čtyřicátý ročník slavné rally Dakar ještě Martin Prokop a Tomáš Ouředníček absolvovali nezávisle na sobě v různých týmech a s odlišnou technikou. V lednu 2019 se však dva zkušení piloti postaví na start čistě peruánského Dakaru v roli týmových kolegů.

VÍCE
Pozvánka na motoristickou výstavu Ohlédnutí 1978-2018
ostatní

Dne 29.11.2018 bude slavnostní vernisáží v 16:00 hodin zahájena výstava v Technickém muzeu Tatra v Kopřivnici s názvem OHLÉDNUTÍ 1978–2018 a podtitulem 40 závodních sezon záchranného systému v československém motorsportu. Výstava je součástí projektu mapující činnost a historii vzniku záchranného systému v tuzemsku u příležitosti právě končící 40 sezony nepřetržité činnosti záchranného týmu, který se v současnosti prezentuje pod názvem Autoklub Sport Rescue.

VÍCE
Dakarské nalodění v Normandii: Brabec a Macík odevzdali klíčky
ostatní

Dakar odstartuje v Peru sice až 6. ledna, ale závodní stroje týmu Big Shock Racing už se vydaly na cestu. Ve francouzském přístavu Le Havre proběhlo dakarské nalodění téměř 600 vozidel na trajekt směřující do Limy. Ten se přes noc stal nejexkluzivnějším plovoucím parkovištěm v celém Atlantickém oceánu. Nechyběla ani kompletní sestava týmu Big Shock Racing. Martin Macík odevzdal klíčky od svého černožlutého Liazu s číslem 504, přezdívaného Franta. Jan Brabec se rozloučil s Maruškou, motorkou Husqvarna ozdobenou číslem 46.

VÍCE
Macík a Brabec se těší na písečné Dakar peklo 2019
ostatní

Už 6. ledna odstartuje v Peru 41. ročník legendárního dálkového závodu Dakar. Martin Macík s Janem Brabcem ze sedlčanského týmu Big Shock Racing nebudou chybět. Macík se popáté posadí za volant žlutého kamionu Liaz, který tentokrát ozdobí startovní číslo 504. Společnost mu v kabině bude dělat ostřílený navigátor František Tomášek a nový mechanik Lukáš Kalanka.

VÍCE
Představení týmu Klymčiw Racing
ostatní

Již tradičně v půlce listopadu, těsně před odvozem techniky, hostí Pardubice představení dakarského týmu Klymčiw Racing, tentokrát v clubu Žlutý pes. Následujícího Dakaru se Ondřej Klymčiw zúčastní, avšak v jiné, než jezdecké pozici. Představení týmu moderoval Honza Říha a mimo stovky fanoušků nechyběli ani motocykloví jezdci z jiných disciplín. Speciálním hostem byl mnohonásobný dakarský účastník Tomáš Ouředníček.

VÍCE
CZECHBUS 2018 už příští týden
ostatní

Již poosmé rozzáří pražské Výstaviště v Holešovicích lesk nablýskaných autobusů téměř všech značek aktivních v regionu střední Evropy. Od úterý 20. listopadu do čtvrtka 22. listopadu ovládne vnitřní i venkovní prostory tradiční veletrh autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CZECHBUS.

VÍCE
Tomáš Ouředníček a Martin Prokop pojedou na Dakar 2019 společně!
ostatní

Týmy z Vysočiny spojily před Dakarem síly. Tomáš Ouředníček a Martin Prokop pojedou na Dakar 2019 společně v týmu MP-Sports! Necelé dva měsíce zbývají do startu proslulé Rally Dakar. Přípravu na start v peruánských dunách mají za sebou i dva Dakarem ošlehané týmy z Vysočiny – velkomeziříčský tým South Racing CE Tomáše Ouředníčka a jihlavský MP-Sports s jezdcem Martinem Prokopem.

VÍCE
Ouředníček a Prokop spolu pojedou Dakar 2019 v týmu MP-Sports!
ostatní

Když v uplynulém ročníku Rally Dakar odtáhl jezdec Tomáš Ouředníček do cíle jedné z infarktových etap nepojízdný Ford Martina Prokopa a umožnil mu tak dokončit nejtěžší motoristický podnik planety, ani jeden z nich určitě netušil, že za několik měsíců dostane Ouředníček na oplátku lano od Prokopa, sedmého nejlepšího pilota Dakaru 2018. „Dohodli jsme se, že na letošní dakarskou rallye vyrazíme jako druhá posádka v Martinově týmu MP-Sports,“ informoval o aktuální situaci Ouředníček.

VÍCE
Tým BARTH Racing na Dakaru 2019 neodstartuje
ostatní

Nejpočetnější český závodní tým BARTH Racing se rozhodl vynechat nadcházející ročník Dakarské rallye. Sestava, kterou tvořili zejména jezdci na motocyklech nebo čtyřkolkách, tak po čtyřech letech do nejtěžší maratonské soutěže neodstartuje. Hlavním důvodem je změna trasy, která měla původně vést z Ekvádoru, přes Peru do Chile. „Tím, že se organizátoři rozhodli všechny etapy uskutečnit pouze v Peru, vznikla pro nás spousta dalších problémů. Rozhodli jsme se raději veškerou energii soustředit na rok 2020,“ vysvětloval důvody Michal Burkoň, manažer týmu BARTH Racing.

VÍCE
Czech Drift Series Brno 2018 by Lukáš Trtílek
motocross ostatní

Poslední říjnový víkend se na Masarykově okruhu konal závěrečný závod podniku Czech Drift Series. Bojovalo se v kategoriích Semi-PRO a PRO, ve které se rozhodovalo o Mistru České Republiky mezi Michalem Vychodilem a Marco Zakouřilem.

VÍCE