Český jezdec zaujal ve WSBK rychlostí
silnice

Asi v nejhorších možných podmínkách si Oliver König odbyl premiéru v mistrovství světa superbiků. Poslední závody sezony v Indonésii probíhaly na osychající trati. Talentovanému českému jezdci vyšel úvod, když se dokonce dostal na 14. místo. Jenže na začátku druhého kola přišel pád, do dalšího závodu pak neodstartoval. „Splnil jsem očekávání, které na mě bylo kladeno, ale své cíle jsem si nesplnil. Na trati jsem s litrovou motorkou nestrávil tolik času. Rychlost jsem ale předvedl, ztráta na světovou špičku nebyla velká,“ prohlásil König, který jel za tým Pedercini Racing na kawasaki.

VÍCE
Větší déšť jsem v životě neviděl, říká König
silnice

Těšil se, že v sobotu poprvé v kariéře pojede závod superbiků mezi elitou. K tomu ale nedošlo. Oliver König stejně jako další nemohli odstartovat kvůli obrovskému dešti. První závod se tedy uskuteční v neděli od 4:00 (PP Nova Sport 1) a druhý od 8:00. „Dva závody v jednom dni jsem nejel, ale nebojím se toho. Jsem moc rád, že se s motorkou čím dál více sžívám,“ hlásil König, který v Indonésii jede za tým Pedercini Racing na litrové Kawasaki.

VÍCE
König po prvním dni na motocyklu WSBK spokojen
silnice

Má za sebou první ostrá kola se superbikovou motorkou. A Oliveru Königovi se nevedlo vůbec špatně. Tou zásadní zprávou je, že mladý český jezdec předvedl v Indonésii progres. V prvním tréninku s Kawasaki ZX-10RR spadl po šesti kolech, v tom druhém se však dokázal zlepšit a nakonec skončil se ztrátou 4,6 vteřin za nejlepším.

VÍCE
Vostatek získal divoké karty na další tři závody MS
silnice

První šanci využil parádně. Když dostal talentovaný motocyklový závodník Ondřej Vostatek možnost ukázat se díky divoké kartě v závodě Mistrovství světa v Supersportech 600 v Mostě, dosáhl na fantastické čtrnácté místo. Tenhle úspěch mu otevřel bránu k dalšímu měření s elitou. Odměnou mu jsou tři divoké karty, které mu umožní start v barvách rakouského týmu Compos racing team by Yart na následujících akcích seriálu závodů MS.

VÍCE
König ve Francii dojel dvaadvacátý
silnice

Náročný víkend prožil Oliver König ve Francii, kde se jelo další pokračování šampionátu superbiků. Na Magny-Cours se chtěl talentovaný český jezdec předvést, usilovat o přední pozice. Jenže se k tomu vůbec nedostal. V sobotním závodě třídy Supersport 300 dojel na 21. příčce, v neděli byl v cíli na o místo horším místě. „Víkend hodnotím jako velké zklamání zvlášť po tom, jak se mi dařilo v Mostě. Snažili jsme se najít technické problémy, ale s motorkou nic nebylo. Bylo to spíše o mém jezdeckém stylu,“ podotkl König, který z Francie odjížděl bez bodu.

VÍCE
Bautista se vrací ve WSBK zpět k Ducati
silnice

Španělský závodník Álvaro Bautista bude od příští sezóny opět závodit za italskou továrnu Ducati. Motocyklový závodník se k této značce vrací po dvou letech strávených u Hondy.

VÍCE
WSBK Most 2021: NEDĚLE – Razgatlioglu s Reddingem si podmanili závody v Mostě
silnice

Most zažil show, jaká dlouho v České republice nebyla! Závody Mistrovství světa WSBK byly fantastickou podívanou. V dnešních závodech se radovali z vítězství Toprak Razgatlıoglu (Superpole Race) a v druhém závodě Scott Redding. Oliver König dnes obsadil v SSP300 solidní šesté místo!

VÍCE
WSBK Most 2021: Sobotní závody
silnice

Premiéra jako HROM! Na mosteckém autodromu se dnes při závodě WSBK děly divy. Po třaskavém boji se z vítězství raduje Turek Toprak Razgatlıoglu. V kategorii SSP zvítězil v sobotním závodě Steven Odendaal. A v nejslabší kubatuře SSP300 bere Oliver König BEDNU za místo třetí!

VÍCE
WSBK Most 2021: Sobotní kvalifikace – König druhý
silnice

Od brzkého rána se na mosteckém okruhu opět rozeznívá zvuk krásných strojů. Dnešní program byl započat kvalifikacemi. Kvalifikaci kubatury WSBK ovládl britský jezdec Jonathan Rea. Nejrychlejším jezdcem Supersportů se stal Manuel Gonzalez. V kategorii SSP300 skončil na fantastickém druhém místě Oliver König.

VÍCE
Ondřej Vostatek oplývá po prvním dni optimismem
silnice

Český jezdec se letos poprvé představuje v rámci Mistrovství světa supersportů, a to hned rovnou na domácím okruhu v Mostě Po dnešním dni patří Ondrovi krásné kombinované 10. místo.

VÍCE