Vostatek získal divoké karty na další tři závody MS
silnice

První šanci využil parádně. Když dostal talentovaný motocyklový závodník Ondřej Vostatek možnost ukázat se díky divoké kartě v závodě Mistrovství světa v Supersportech 600 v Mostě, dosáhl na fantastické čtrnácté místo. Tenhle úspěch mu otevřel bránu k dalšímu měření s elitou. Odměnou mu jsou tři divoké karty, které mu umožní start v barvách rakouského týmu Compos racing team by Yart na následujících akcích seriálu závodů MS.

VÍCE
König ve Francii dojel dvaadvacátý
silnice

Náročný víkend prožil Oliver König ve Francii, kde se jelo další pokračování šampionátu superbiků. Na Magny-Cours se chtěl talentovaný český jezdec předvést, usilovat o přední pozice. Jenže se k tomu vůbec nedostal. V sobotním závodě třídy Supersport 300 dojel na 21. příčce, v neděli byl v cíli na o místo horším místě. „Víkend hodnotím jako velké zklamání zvlášť po tom, jak se mi dařilo v Mostě. Snažili jsme se najít technické problémy, ale s motorkou nic nebylo. Bylo to spíše o mém jezdeckém stylu,“ podotkl König, který z Francie odjížděl bez bodu.

VÍCE
Bautista se vrací ve WSBK zpět k Ducati
silnice

Španělský závodník Álvaro Bautista bude od příští sezóny opět závodit za italskou továrnu Ducati. Motocyklový závodník se k této značce vrací po dvou letech strávených u Hondy.

VÍCE
WSBK Most 2021: NEDĚLE – Razgatlioglu s Reddingem si podmanili závody v Mostě
silnice

Most zažil show, jaká dlouho v České republice nebyla! Závody Mistrovství světa WSBK byly fantastickou podívanou. V dnešních závodech se radovali z vítězství Toprak Razgatlıoglu (Superpole Race) a v druhém závodě Scott Redding. Oliver König dnes obsadil v SSP300 solidní šesté místo!

VÍCE
WSBK Most 2021: Sobotní závody
silnice

Premiéra jako HROM! Na mosteckém autodromu se dnes při závodě WSBK děly divy. Po třaskavém boji se z vítězství raduje Turek Toprak Razgatlıoglu. V kategorii SSP zvítězil v sobotním závodě Steven Odendaal. A v nejslabší kubatuře SSP300 bere Oliver König BEDNU za místo třetí!

VÍCE
WSBK Most 2021: Sobotní kvalifikace – König druhý
silnice

Od brzkého rána se na mosteckém okruhu opět rozeznívá zvuk krásných strojů. Dnešní program byl započat kvalifikacemi. Kvalifikaci kubatury WSBK ovládl britský jezdec Jonathan Rea. Nejrychlejším jezdcem Supersportů se stal Manuel Gonzalez. V kategorii SSP300 skončil na fantastickém druhém místě Oliver König.

VÍCE
Ondřej Vostatek oplývá po prvním dni optimismem
silnice

Český jezdec se letos poprvé představuje v rámci Mistrovství světa supersportů, a to hned rovnou na domácím okruhu v Mostě Po dnešním dni patří Ondrovi krásné kombinované 10. místo.

VÍCE
WSBK Most 2021: Páteční tréninky
silnice

Na okruhu v Mostě ihned ráno nastaly komplikace, které způsobily špatné povětrnostní podmínky. Díky tomu nemohl vzlétnout vrtulník záchranné služby a harmonogram dne musel být trošku upraven. Nejrychlejším mužem dne se stal ve WSBK Toprak Razgatlioglu. Čech Karel Hanika je po dnešku na místě devátém. A jak si vedli ostatní Češi v pátečních trénincích?

VÍCE
MS Superbiků v Mostě již tento víkend
silnice

Od pátku 6. do neděle 8. srpna 2021 se na mosteckém autodromu uskuteční další závod MOTUL FIM Superbike World Championship. Premiérový závod v Mostě je jedním z nejvýznamnějších motoristických podniků, který se na území České republiky letos uskuteční. Na startu navíc bude i sedm českých závodníků. K televizním obrazovkám přilákají závody WSBK více jak 250 milionů diváků po celém světě. Domácí fanoušci motorsportu mají jedinečnou příležitost sledovat světovou elitu na vlastní oči z tribun kolem okruhu.

VÍCE
Záštita pro premiérový závod WorldSBK. Uvidí jej diváci po celém světě!
silnice

Víkend 6. - 8. srpna 2021 bude na mosteckém okruhu patřit seriálu MOTUL FIM Superbike World Championship. K televizním obrazovkám pravidelně přiláká okolo 250 milionů diváků po celém světě a jako letošní nejvýznamnější motoristický podnik v ČR, získalo Mistrovství světa superbiků, zvláštní podporu od představitelů města, regionu i Českého státu.

VÍCE