Königovi se na startu rozsypala motorka kvůli nedostatku dílů
silnice

Takový závod patrně nezažil… Oliver König se připravoval na nedělní start v Indonésii, jenže po zhasnutí všech světel se s motorkou nerozjel. Nemohl. Na vině byl souběh několika technických závad najednou. „Praskl napínák k řetězu, takže se posunulo kolo dopředu, zkroutilo se a do toho spadl řetěz. S motorkou nešlo jet. Nic podobného se mi ještě nestalo," smutnil König, český zástupce v mistrovství světa superbiků. V Indonésii dokončil tedy první závod a Superpole Race, kde dojel osmnáctý. Šampionát teď čeká po dvou odjetých zámořských závodech pauza, v dubnu se pokračuje v nizozemském Assenu.

VÍCE
König sedmnáctý v prvním závodě v Indonésii
silnice

Vedro, dusno nebo nebezpečné jídlo… Takové jsou pasti v Indonésii, kam zavítal o tomto víkendu šampionát superbiků. V prvním závodě skončil Oliver König na 17. místě, překonat se mu podařilo jen Brita Toma Sykese. „Jako každý rok je tu strašné vedro. V sobotu bylo ale pod mrakem a celkem také foukalo. Podmínky jsem zvládal, fyzicky jsem na tom totiž dobře,“ prohlásil König z týmu Orelac Racing Movisio. V neděli je na programu Superpole Race a druhý závod, který bude v ranních hodinách opět přenášet stanice Nova Sport.

VÍCE
Königovi ujížděli na rovinkách, v Austrálii dojel osmnáctý
silnice

Po celou dobu byl v kontaktu se soupeři, dojel na osmnáctém místě, přesto nebyl v cíli Oliver König spokojený. „Nejsem tu od toho, abych jezdil neustále na chvostu. Chci být více vpředu,“ dodal jezdec z týmu Orelac Racing MOVISIO. V Austrálii se však dál prosadit nedokázal, limitem byl také starší model motorky. „Věděli jsme, že materiál na první zámořské závody nebude nic moc, ale nečekali jsme, že to bude tak hrozné,“ přiznal Miloš Čihák, jezdcův manažer. Už příští víkend se šampionát MS superbiků přesouvá do Indonésie.

VÍCE
Königa potkal při prvním závodě technický problém
silnice

Velmi náročně začal letošní ročník mistrovství světa superbiků. Hned v prvním závodě v Austrálii pršelo a trať byla po celou dobu mokrá. Oliver König se po technických problémech do cíle nedostal, když v jedenáctém kole zajel do boxů. „Jednalo se o elektroniku, s motorkou nešlo pořádně řadit, chovala se nepředvídatelně,“ vysvětlil jediný český zástupce v prestižním šampionátu. Hlavní závod tak nedokončil po hodně dlouhé době, naposledy v roce 2021 v Indonésii. V neděli ráno startuje druhý závod opět na Nova Sportu.

VÍCE
Manažer Čihák opustil japonský tým a začne se naplno věnovat Königovi
silnice

Na závodech v mistrovství světa superbiků řešil v minulém roce dilema, komu vlastně fandit. Miloš Čihák je totiž manažerem závodníka Olivera Königa, zároveň řídil konkurenční tým MIE Racing Honda Team. Ten se však po čtyřech letech rozhodl opustit a tak se bývalý jezdec a zkušený manažer upne na pomoc Königovi.

VÍCE
 König chce ve 2. sezóně WSBK více bodů
silnice

Do své druhé sezony v mistrovství světa superbiků vstoupí Oliver König. V ní bude mít v přebudovaném týmu po dvou závodech novou motorku. Hlavní cíl je jasný – jediný český účastník elitní motocyklové série chce během roku získat co nejvíce bodů. „Už jsme na ně dosáhli v minulé sezoně a nevidím důvod, proč bychom je nemohli vybojovat letos. Chci jich co nejvíce," vyhlásil jezdec z Prahy, který se připravuje také v OLYMP Centrum sportu Ministerstva vnitra. Sezona začíná 24. února závody v Austrálii, šampionát opět bude přenášet Nova Sport.

VÍCE
König letos poprvé testoval, ale zatím bez nové motorky
silnice

Ve španělském Jerezu se uskutečnily první letošní testy šampionátu superbiků. Účastnil se ho rovněž Oliver König, který měl k dispozici nové členy svého týmu Orelac Racing Movisio. Celkem za dva dny dosáhl na dvacátý čas z 32 účastníků se ztrátou 3,326 sekundy na nejrychlejšího. „Mám z toho smíšené pocity, v Jerezu jsem byl poprvé na velké litrové motorce. Navíc jsem bohužel spadl, což nás zdrželo. Odstupy jsou velké, ale neodráží to zcela realitu," prohlásil König, jediný český zástupce v mistrovství světa superbiků. Sezona startuje 24. února v Austrálii.

VÍCE
König znovu studuje a bere si na WSBK pomoc české mechaniky
silnice

Je to oficiální – Oliver König pokračuje v mistrovství světa superbiků! Jeho manažer podepsal smlouvu a nově se tým bude jmenovat Orelac Racing Movisio. K českému závodníkovi přichází také nový technický ředitel Ital Thomasso Noccioli, o data se bude starat Michal Kněžínek a jedním z mechaniků se stane Lukáš Porš. „Domluvili jsme se, že od letošního roku půjde nově o česko-španělský tým, z čeho mám velkou radost. Očekávám, že se s Oliverem významně posuneme, i když konkurence bude letos ještě větší," prohlásil Miloš Čihák, jezdcův manažer. König je v současné době na testování ve Španělsku. Šampionát superbiků bude vysílat stanice Nova Sport.

VÍCE
Vynechá König letošní ročník superbiků kvůli škole?
silnice

Stále není jasno o dalším směřování Olivera Königa v kariéře motocyklového závodníka. Český jezdec je sice na startovní listě letošního ročníku mistrovství světa superbiků, ale zásadní slovo na pokračování má jeho manažer Miloš Čihák. Právě on vyjednává podmínky ve španělském týmu Orelac Racing, za který König minulou sezonu jezdil. A právě on musí smlouvu podepsat.

VÍCE
König zajel v Austrálii nej výsledek a chce zůstat ve WSBK!
silnice

To nejlepší na konec! Oliver König v závěrečném závodě sezony v Austrálii dojel na 14. místě, což je jeho maximem v mistrovství světa superbiků. V poslední jízdě předváděl časy na úrovni dvanácté příčky, neustále zrychloval. Jako nováček vybojoval celkem tři body a povedlo se mu dokončit všechny hlavní závody. „Mám radost z těch dvou bodů. Představoval jsem si, že rok bude jednodušší. Učil jsem se mnoho novým věcem – myslím, že jsem vyrostl. Rád bych v superbicích zůstal,\" prohlásil König z týmu Orelac Racing. Z 31 jezdců, kteří dosáhli alespoň na bod, skončil český jezdec v celkovém pořadí na 27. místě.

VÍCE