WSBK 2018: Ondra Ježek zajel v Assenu sedmnácté místo
silnice

Po nadějné kvalifikaci se Ondřeji Ježkovi nepodařilo v závodě v nizozemském Assenu zúročit malou ztrátu na soupeře a dojel opět na sedmnácté pozici. Až neuvěřitelně teplým počasím přivítal Assen tento víkend motocyklové fanoušky na legendárním okruhu. Brněnský závodník věřil, že by to na jeho oblíbené trati mohlo být lepší, než v předchozím závodě v Aragonu.

VÍCE
WSBK 2018 v Assenu s Ondrou Ježkem na startu
silnice

Čtvrtým kolem pokračuje světový šampionát Superbiků na trati v nizozemském Assenu. A jak je na tento závod připraven Ondřej Ježek? Poslední závody ve Španělsku Ondrovi nijak úsměv na tváři nevyčarovaly. Dvě sedmnáctá místa, to rozhodně není to, s čím do sezóny se svým týmem Guandalini vstupovali.

VÍCE
WSBK Aragon Ondrovi Ježkovi body nepřinesl
silnice

Třetí podnik MS Superbike ve španělském Aragonu nebyl pro brněnského závodníka Ondřeje Ježka úspěšný. V sobotním i nedělním závodě dojel sedmnáctý a tedy nebodoval. Očekávané zlepšení se zkalibrovanou elektronikou se nekonalo. Ačkoliv se dá hovořit o určitém zlepšení, protože Ondra dojel oproti minulému podniku oba závody a najezdil mnoho kilometrů, závod ve Španělsku zkrátka očekávání nesplnil.

VÍCE
Thajské fiasko Ondřeje Ježka 2018
silnice

Velkým peklem, co se týče teplot i výsledků na trati, si prošel brněnský motocyklový závodník Ondřej Ježek v thajském Buriramu. Sobotní i nedělní závod nedokončil kvůli technické poruše. Během všech tréninků i kvalifikací se Ondra pohyboval beznadějně na posledním místě se značnou ztrátou na předposledního. Nedá se. Motorka nedělá, co po ní požaduji. Najet a vyjet ze zatáčky v rychlosti, abych stačil ostatním, je prostě nemožné, stěžoval si Ondra celý víkend.

VÍCE
Ondra Ježek se stěhuje s WSBK do Thajska
silnice

Po čtyrtýdenní zavodni pauze znovu vypukne naplno superbikové MS. Tentokrát v thajském Buriramu, opět s brněnským Ondřejem Ježkem na startu. Aklimatizaci pojal český jezdec tradičně týdenním pobytem v teple. Tentokrát na thajském ostrově Koh Tao. "Po závodě v Austrálii bylo vše hodně hektické, zejména pak brněnský Motosalon. Byl jsem ale rád, že můžu konečně trochu vypnout a soustředit se na sebe. Docela jsem si i zatrénoval, takže věřím, že forma bude," dodal Ondra, který na dovolené požádal o ruku svoji dlouholetou přítelkyni Šárku. "Byly to nervy, ale vše se mi podařilo utajit :-)".

VÍCE
Masarykův okruh 2018: WSBK se vrací!
silnice

Brno – Pro fanoušky motocyklového sportu nemůže být sezóna 2018 na Masarykově okruhu zajímavější. K tradiční Grand Prix České republiky se po šesti letech přidává závod Mistrovství světa superbiků. Ani příznivci automobilových závodů nepřijdou zkrátka – chybět nebude tradiční podnik Masaryk Racing Days, v červenci dráhu ovládne týdenní Ferrari Challenge.

VÍCE
WSBK Austrálie 2018: Ondra Ježek si odvezl bod
silnice

Jediným českým zástupcem ve WSBK šampionátu, který odstartoval na australském Phillip Islandu byl o víkendu 24. a 25. 2. 2018 Ondra Ježek, který v úvodním závodě obsadil 15. místo. Jak jeho víkend pokračoval, se dozvíte dál.

VÍCE
Jonathan Rea: Lektvar úspěchu vzniká v garáži
silnice

Trojnásobné vítězství v seriálu WorldSBK a sláva v britských médiích jsou jen důsledek chemie, kterou Severní Ir vytvořil v boxu Kawasaki. Jak se mu to povedlo? Vydali jsme se to zjistit do španělského Jerezu... Na garáži týmu Kawasaki Racing je něco neobvyklého. Ve slunném Jerezu probíhají poslední testovací jízdy roku 2017 a před vjezdem do paddocku je slyšet ohlušující řev superbikových a MotoGP motocyklů.

VÍCE
WSBK se po pěti letech vrací na Masarykův okruh!
silnice

Brno – Mistrovství světa superbiků míří zpět do České republiky. Po MotoGP druhá nejprestižnější motocyklová závodní série se na Masarykově okruhu představí 8. - 10. června 2018. Předprodej vstupenek již začal.

VÍCE
Ondra Ježek zajel v Jerezu nejlepší závod sezóny 2017!
silnice

V prosluněném Jerezu pokračoval seriál MS Superbiků. V sobotním závodě se dařilo českému zástupci Ondřeji Ježkovi, když si připsal mistrovský bod za 15. místo.

VÍCE