Juránek si z Nizozemska veze body za desáté místo
silnice

Tohle byl intenzivní závodnický prožitek. Motocyklový jezdec Filip Juránek byl velmi blízko stupňů vítězů na evropském šampionátu juniorů Yamaha R3 Cup. Dokonce v nizozemském Assenu vedl, pohyboval se na třetím místě. Jenže o fantastické umístnění přišel v posledním kole a po zásahu komisařů kvůli překročení track limitu se odsunul nakonec na 10. místo. „Samozřejmě jsme se ihned odvolali, ale po zhlédnutí videozáznamu jsem musel porušení tratě uznat. Byl to ale parádní závod, ve kterém Filip ukázal svůj potenciál,“ prohlásil Miloš Čihák, CEO Movisio Racing. Druhý závod český jezdec nedokončil.

VÍCE
Tým Orelac Racing je s výkonem Königa v Assenu spokojený
silnice

Od bodů už nebyl výsledkově daleko… Oliver König ve druhém závodě v Assenu skončil na osmnáctém místě. Přesto nebyl po dojezdu do cíle spokojený. „Neodvíjelo se to podle mých představ. Start se mi sice povedl, ale začal jsem se propadat,“ tvrdil König po druhém víkendu v mistrovství světa superbiků. Další závod je na programu v květnu v Portugalsku. „Tým je spokojený, protože chce ode mě hlavně to, abych se učil,“ dodal jezdec Orelac Racing.

VÍCE
König skončil v Assenu 21. V neděli chce být víc agresivní
silnice

Do svého druhého závodního víkendu vstoupil Oliver König v rámci mistrovství světa superbiků. V nizozemském Assenu to ale zatím neprobíhá podle jeho představ. Český jezdec v sobotu skončil na 21. místě s více než minutovou ztrátou. Do nedělního závodu se chce určitě zlepšit. „Jsem zdravě naštvaný. Vím, že musím být více agresivní,“ dodal König ze španělského týmu Orelac Racing. Nedělní závod superbiků začíná od 15:15. Z vítězství se radoval Brit Jonathan Rea.

VÍCE
Oliver König trénoval před Assenem na flattracku
silnice

Má před sebou druhý závodní víkend v mistrovství světa superbiků. A v rámci přípravy před Assenem ladil Oliver König svůj jezdecký styl na flat tracku. O minulém víkendu se český závodník zúčastnil domácího šampionátu, kde skončil na čtvrtém místě. „Je to o zatáčkách, kontrole zadního kola a plynu. Jezdím zde rovněž v mírném smyku, což se potřebuji více naučit také pro superbiky,“ pochvaloval si König, který v prvních závodech v Aragonu skončil pokaždé dvaadvacátý. V Nizozemsku se chce jezdec týmu Orelac Racing posunout výš. Závody superbiků přenáší Nova Sport, v sobotu od 14:00 a v neděli od 15:15.

VÍCE
Aragón zahájil superbikovou sezónu
silnice

Fenomenální show seriálů mistrovství světa superbiků má za sebou svůj první letošní díl závodů, který se odehrál ve španělské Aragonii. Zároveň se jednalo o první ostré závody v nejvyšší třídě WorldSBK pro nadějného českého jezdce Olivera Königa.

VÍCE
König: Ve skupince to byla to zábava, musím ale posílit
silnice

Úvodní letošní závodní víkend v šampionátu superbiků má za sebou Oliver König. Také v neděli český jezdec dojel ve španělském Aragonu na 22. místě, oproti sobotě se však dostával více do soubojů a jel ve skupince. Na vítězného Španěla Alvara Bautistu ztratil minutu a sedm vteřin. „Závod to byl hodně náročný, protože bylo vedro a od motorky šlo hodně horka. Takže se mi docela špatně dýchalo. Prvních deset kol bylo dobrých, pak jsem začal pociťovat únavu. Na tom teď budu muset zapracovat,“ tvrdil jezdec z týmu Orelac Racing. Další závody jsou na programu za čtrnáct dní v nizozemském Assenu.

VÍCE
König si při testech zvykal na nový tým i motorku – o víkendu ho čekají první závody!
silnice

Má za sebou první větší krocení superbikové „bestie.“ Oliver König v pondělí a v úterý absolvoval oficiální testy ve španělském Aragonu, zvykal si na rychlý stroj a odlišnější způsob jízdy.

VÍCE
 König představil novou kombinézu a helmu - Baby on board!
silnice

Už v příštím týdnu odstartuje Oliver König do své premiérové sezony v mistrovství světa superbiků. A stane se historicky prvním jezdcem, který z nejslabší třídy Supersport 300 přestoupí do té nejvyšší. Ve startovním poli bude navíc nejmladším závodníkem.

VÍCE
König testoval superbike závratnou rychlostí
silnice

První oficiální testování v šampionátu superbiků má za sebou Oliver König. Český jezdec si v Barceloně poprvé vyzkoušel stroj ze španělského týmu ORELAC Racing, se kterým absolvuje celý prestižní seriál. Ve dvou dnech najezdil přes sto kol. A pocity na litrové kawasaki? „Byl to mazec, poprvé jsem jel rychlostí přes 315 km/h. Nejvíce mě překvapilo, jak motorka jede smykem. Z většiny zatáček vyjíždím driftem, a to je pro mě něco úplně nového. Hodně mě to baví,“ prohlásil König, který v součtu obou dní ztratil na nejrychlejšího Topraka Razgatlioglua 3,6 vteřiny.

VÍCE
König míří testovat do španělské Cartageny
silnice

V Česku se plnohodnotně připravovat na motorce kvůli chladnému počasí nemůže. Oliver König tak ve čtvrtek odletěl do španělské Cartageny, kde bude několik dní jezdit na motorce. Cílem je si více zvyknout na stroj s litrovým motorem, který skrývá dvě stě koní. A hlavně vyhodnotit, jestli je po léčení zlomené ruky v plné kondici. „Chci si zvykat na rychlosti, které budu při závodech dosahovat. Moc se na to těším. Čtyři týdny jsme makali s fyzioterapeuty a doktory na tom, abych byl zcela fit,“ prohlásil König, kterého letos čeká sezona v mistrovství světa v superbiků mezi elitními závodníky za tým Orelac Kawasaki.

VÍCE