Oliver König se po dvou letech loučí s WSBK
silnice

Po dvou letech se Oliver König loučí s elitní třídou MS superbiků. V současné době je jasné, že i přes zájem několika týmů se nakonec nepodařilo finálně dojednat místo na příští sezonu. Probíhají tak jednání o angažmá v nižší kategorii Supersportů, ve hře je také účast v jiných motocyklových šampionátech.

VÍCE
König usiluje o setrvání ve WSBK. Rozhodne se v listopadu!
silnice

Dvě kompletní sezony v mistrovství světa superbiků absolvoval Oliver König. To, jestli se rozjede do třetí, jisté zatím není. V současné době se však český závodník rozloučil se španělským týmem Orelac Racing, v jehož barvách jezdil v letošním a minulém roce. A pokračuje vyjednávání o budoucím angažmá. „Věřím, že jsem ještě neukázal v tomto šampionátu všechny své schopnosti a možnosti. Rád bych zde jezdil dál, protože je velkým zážitkem být po boku nejlepších jezdců světa. Obrovsky si toho vážím," řekl König, který se v superbicích doposud zúčastnil 66 závodů, včetně Superpole race.

VÍCE
König dostal v Jerezu novější motor a dojel kousek od bodu
silnice

Poslední letošní víkend v superbicích má za sebou Oliver König. A ve španělském Jerezu si udělal radost, když v sobotu skončil jen 44 setin za bodovaným patnáctým místem. V neděli pak dojel na 23. místě. Za zlepšení může změna motoru – český závodník z týmu Orelac Racing Movisio obdržel starší verzi od Jonathana Rey. „Bylo skvělé se svézt na motorce, se kterou stačím na ostatní a bojuji o body. Kéž by to tak bylo od začátku sezony," dodal König, který tak ve své druhé sezoně v šampionátu superbiků nevybojoval ani jeden bod.

VÍCE
Königa čeká závěr sezony v Jerezu
silnice

Závěrečný víkend v mistrovství světa superbiků má před sebou Oliver König. Pražský rodák před ním hodně trénoval na motokrosu, fyzicky se připravoval a rád by si v něm udělal radost. „Může to být můj poslední závod v této elitní třídě, protože stále ještě není jasné, kde budu v příštím roce,“ prozradil jezdec z týmu Orelac Racing Movisio. Ve španělském Jerezu začnou v pátek tréninky, kvalifikace a závody se uskuteční o víkendu v přímých přenosech na Nova Sportu.

VÍCE
Königa ve 2. závodě v Portugalsku zradil motor
silnice

Český jezdec do nedělních závodů nezasáhl. Už v nedělním warm-upu se Oliveru Königovi porouchal náhradní motor a program v Portugalsku sledoval pouze u tratě. „Za mě už to byla jen taková třešnička na dortu v tom špatném smyslu. Od začátku jsem neměl dobrý pocit z motorky, přišlo mi, že nejede a ztrácí výkon," vysvětlil závodník z týmu Orelac Racing Movisio, který v sobotu dojel na 23. místě. Před sebou má tak poslední víkend seriálu ve Španělsku.

VÍCE
König v Portugalsku měnil motor a dojel třiadvacátý
silnice

Další těžké dny v mistrovství světa superbiků má za sebou. A ni v Portugalsku se to nevyhnulo bez problémů. V pátek se totiž Oliveru Königovi porouchal motor a musel se vyměnit. Komplikace měl také v kvalifikaci a v závodě se bohužel neudržel soupeřů. Český jezdec tak dojel na posledním 23. místě. „Snažím se ale plnit věci, které můžu ovlivnit a zaměřovat se na zlepšení mého jezdeckého stylu. Slabou útěchou je, že jsem byl v kvalifikaci rychlejší oproti loňsku," dodal König z týmu Orelac Racing Movisio. V neděli se chce opět rychlostně posunout, čeká ho Superpole Race a druhý závod. Přímé přenosy jsou k vidění na Nova Sport.

VÍCE
König v Aragonii nebodoval, dojel jednadvacátý
silnice

Ani ve druhém závodě mistrovství světa superbiků v Aragonii se český jezdec nedokázal prosadit do bodových pozic. Oliver König dojel na 21. místě se ztrátou více než minuty. Přitom úvod vypadal nadějně – v prvním kole dokázal předjet Španěla Isaaca Vinalese. „Jenže jsem udělal chybu a pak už jsem nebyl schopný se držet tempa soupeřů. Jsem ale dál odhodlaný pracovat na mých nedostatcích. To je to jediné, co mohu ovlivnit," vysvětlil König z týmu Orelac Racing Movisio. Další závod je už v příštím týdnu v Portugalsku.

VÍCE
König dojel v Aragonii dvaadvacátý
silnice

Český motocyklový závodník dokončil první závod ve Španělsku na 22. místě. Po celou dobu se držel vzadu, v jedenáctém kole ho předjel italský jezdec Ruiu a odsunul tak Olivera Königa na poslední místo. „Zatím to neprobíhá tak, jak jsme chtěli, musím lépe využívat potenciál nové pneumatiky a zlepšit mé jezdecké nedostatky, poladit motorku. Fyzicky jsem na tom ale dobře a chci dál bojovat," vyhlásil König z týmu Orelac Racing Movisio. V neděli nastoupí v šampionátu superbiků v Aragonii do Superpole race a do druhého závodu, který bude přenášet Nova Sport.

VÍCE
König má potenciál dojíždět na bodech, říká Kněžínek
silnice

Dvacet let se pohybuje v paddocku světového šampionátu superbiků. Začínal u Ondřeje Ježka, nyní pomáhá Oliveru Königovi v týmu Orelac Racing Movisio. Zároveň elektronik Michal Kněžínek byl u několika dalších závodníků. „Oliver má určitě potenciál jezdit na bodech. Kdyby se nám nekazila tolik technika v závodech, dokázali bychom to všem také v letošním roce," dodal zkušený Kněžínek, který si spolupráci pochvaluje. V akci bude také o víkendu, kdy zavítá seriál superbiků do španělské Aragonie.

VÍCE
König dojel ve Francii na osmnáctém místě
silnice

Nadějnou sobotu vystřídala nepovedená neděle. Oliver König sice dojel na lepším osmnáctém místě, zároveň se ale nedostával tak do soubojů jako v prvním závodě ve Francii. „Nevím moc, co jsem mohl udělat lépe, nebyl jsem schopný držet krok s kluky a zajíždět časy, jaké bych si představoval. Dal jsem do toho ale maximum," prohlásil český závodník z týmu Orelac Racing Movisio, který v cíli ztratil na vítězného Španěla Bautistu 58 vteřin. Další závodní víkend mistrovství světa superbiků se uspořádá od 22. září v Aragonii.

VÍCE