WSBK v Kataru odloženo!
silnice

O víkendu 13. až 15. března se měl konat na okruhu Losail již druhý závodní víkend Mistrovství světa superbiků. Covid-19 ovšem tomuto závodu vystavil stopku.

VÍCE
První závod WSBK se odjel na Phillip Islandu
silnice

Ročník 2020 Mistrovství světa Superbiků byl zahájen v Austrálii. První závodní víkend byl bohatý na vítěze a rozhodně to letos bude boj mezi všemi továrními značkami!

VÍCE
V Magny-Cours závodil i ACCR Czech Talent Team - Willi Race
silnice

Mistrovství světa Superbiků tento víkend pokračovalo závody ve francouzském Magny-Cours. Zde se tentokrát český ACCR Czech Talent Team - Willi Race představil v jiném složení a jak víkend hodnotí?

VÍCE
Königovi nevyšel nedělní závod podle představ
silnice

Mistrovství světa Superbiků o víkendu pokračovalo závody v portugalském Portimãu. V nedělním závodě třídy Supersport 300 se z ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race představil Oliver König, který obsadil 26. místo.

VÍCE
Test ACCR Czech Talent Team - Willi Race v Portimãu
silnice

Mistrovství světa Superbiků má v tuto chvíli dlouhou letní pauzu mezi závody. Té ACCR Czech Talent Team - Willi Race využil k testování pro co nejlepší přípravu na poslední závody tohoto roku.

VÍCE
WSBK 2018: Neděle Pierra Coppy v Brně
silnice

Pierre Coppa absolvoval sedmý podnik Mistrovství světa Supersportů, který se vrátil po letech na Masarykův okruh v Brně. Sympatický Ital s českými kořeny si tak splnil se svým týmem MotorVillage69 sen a načerpal atmosféru největších závodů produkčních šestistovek na světě. Do Hořic v Podkrkonoší, kde žije, si tak odváží 25. místo z nedělního závodu, ale především cenné zkušenosti, které chce využít v budoucnosti k dalšímu růstu výkonnosti.

VÍCE
WSBK Brno 2018: Ondra Ježek děkuje divákům za podporu
silnice

V neděli v Brně na Masarykově okruhu vyvrcholila 7. série šampionátu superbiků. Na Ondřeje Ježka, Brňáka, který je aktuálně jediným Čechem, kterému se podařilo do nejvyšší soutěže sériově vyráběných motocyklů propracovat, čekal warm up a 2. závod. Během dopolední jízdy zvládl náš jezdec zajet svůj nejrychlejší čas víkendu. V následujícím 2. závodě dojel na 18. místě.

VÍCE
WSBK Brno 2018: Prestižní kubatury ovládli Britové
silnice

Jonathan Rea v sobotu a Alex Lowes v nedělním závodě. To jsou vítězové prestižní kubatury WorldSBK, která se společně s dalšími třídami tento víkend uskutečnila na Masarykově okruhu v Brně v rámci Mistrovství světa superbiků. Při obou závodech nebyla nouze o napínavé momenty.

VÍCE
Napínavé superbiky v Brně. Zazlobily semafory i Ježkův motocykl
silnice

Jezdci MS superbiků včera na Masarykově okruhu v Brně po šesti letech opět odstartovali do ostrého závodu. A natěšení diváci se měli na co dívat. Dramatické chvíle pro ně připravili jak závodníci nejprestižnější soutěže, která se jede na sériově vyráběných motocyklech, tak nevyzpytatelná technika. Ani jediný český reprezentant v šampionátu, Ondřej Ježek, se nečekaným momentům nevyhnul a opět souvisely s jeho závodním strojem. Nakonec náš jezdec dojel 17.

VÍCE
WSBK Brno 2018: Pierre Coppa po sobotě
silnice

I přes noční déšť začal sobotní program na suché trati. Po deváté hodině ranní jsme odstartovali do třetího volného tréninku s cílem doladit nastavení podvozku v souvislosti s různými směsmi pneumatik. Povedlo se stáhnout čas o necelé tři desetiny vteřiny. Bohužel v odpoledním krátkém Superpoli nás potkaly technické problémy a nebylo tak možné čas posunout ještě níž.

VÍCE