WSBK 2018: Neděle Pierra Coppy v Brně
silnice

Pierre Coppa absolvoval sedmý podnik Mistrovství světa Supersportů, který se vrátil po letech na Masarykův okruh v Brně. Sympatický Ital s českými kořeny si tak splnil se svým týmem MotorVillage69 sen a načerpal atmosféru největších závodů produkčních šestistovek na světě. Do Hořic v Podkrkonoší, kde žije, si tak odváží 25. místo z nedělního závodu, ale především cenné zkušenosti, které chce využít v budoucnosti k dalšímu růstu výkonnosti.

VÍCE
WSBK Brno 2018: Ondra Ježek děkuje divákům za podporu
silnice

V neděli v Brně na Masarykově okruhu vyvrcholila 7. série šampionátu superbiků. Na Ondřeje Ježka, Brňáka, který je aktuálně jediným Čechem, kterému se podařilo do nejvyšší soutěže sériově vyráběných motocyklů propracovat, čekal warm up a 2. závod. Během dopolední jízdy zvládl náš jezdec zajet svůj nejrychlejší čas víkendu. V následujícím 2. závodě dojel na 18. místě.

VÍCE
WSBK Brno 2018: Prestižní kubatury ovládli Britové
silnice

Jonathan Rea v sobotu a Alex Lowes v nedělním závodě. To jsou vítězové prestižní kubatury WorldSBK, která se společně s dalšími třídami tento víkend uskutečnila na Masarykově okruhu v Brně v rámci Mistrovství světa superbiků. Při obou závodech nebyla nouze o napínavé momenty.

VÍCE
Napínavé superbiky v Brně. Zazlobily semafory i Ježkův motocykl
silnice

Jezdci MS superbiků včera na Masarykově okruhu v Brně po šesti letech opět odstartovali do ostrého závodu. A natěšení diváci se měli na co dívat. Dramatické chvíle pro ně připravili jak závodníci nejprestižnější soutěže, která se jede na sériově vyráběných motocyklech, tak nevyzpytatelná technika. Ani jediný český reprezentant v šampionátu, Ondřej Ježek, se nečekaným momentům nevyhnul a opět souvisely s jeho závodním strojem. Nakonec náš jezdec dojel 17.

VÍCE
WSBK Brno 2018: Pierre Coppa po sobotě
silnice

I přes noční déšť začal sobotní program na suché trati. Po deváté hodině ranní jsme odstartovali do třetího volného tréninku s cílem doladit nastavení podvozku v souvislosti s různými směsmi pneumatik. Povedlo se stáhnout čas o necelé tři desetiny vteřiny. Bohužel v odpoledním krátkém Superpoli nás potkaly technické problémy a nebylo tak možné čas posunout ještě níž.

VÍCE
WSBK Brno 2018: Ježek po tréninku zůstává optimistou!
silnice

Včera ráno na Masarykově okruhu v Brně po šesti letech opět zaburácely motory superbiků. Do pátečních měřených tréninků sedmého seriálu mistrovství světa sériově vyráběných motocyklů vyjel také Ondřej Ježek, jediný český závodník, kterému se aktuálně podařilo propracovat mezi nejlepší jezdce v této prestižní soutěži. Za sebou dnes nechal náš biker 3 soupeře, poté co zajel 17. pozici.

VÍCE
Pierre Coppa po pátečním programu WSBK Brno 2018
silnice

Páteční ráno nás přivítalo vydatnou dešťovou přeháňkou, která poznamenala i první volný trénink třídy Supersport, který se jel v 10:40 při teplotě necelých 20˚C. Celá trať byla ještě vlhká a až postupně ke konci se vyjela suchá stopa v ideální linii. Pro nás byl zásadní změnou zásah do nastavení podvozku. Již od začátku sezóny se Pierre potýkal s problémem především při výjezdech ze zatáček. Vzhledem k tomu, že závodní víkend je poměrně krátký a možností na nastavení je velmi málo, tak se technici rozhodli pro výměnu zadní pružící jednotky, což se následně ukázalo, jako dobrá volba.

VÍCE
WSBK Brno 2018: Tiskovka s Ondrou Ježkem a Sašou Pelikánovou
silnice

Po 6 letech tady máme návrat mistrovství světa superbiků na Masarykův okruh. Tento závodní víkend dnes zahájila tisková konference, které se zúčastnila mimo jiné výkonná ředitelka Autodromu Brno paní Ulmanová a dále jezdec hlavní kategorie Ondřej Ježek a také místní jezdkyně Saša Pelikánová, jíž se podařilo získat divokou kartu pro kategorii Supersport 300. V článku jsou jejich dojmy, o které se podělili na tiskové konferenci s veřejností.

VÍCE
WSBK se vrací do Brna v plné parádě!
silnice

Stálého pilota v Mistrovství světa superbiků Ondřeje Ježka doplní v rámci domácího závodního víkendu 8. až 10. června hned šest dalších jezdců, kteří ve svých třídách odstartují na divokou kartu. Návrat šampionátu po šesti letech se tak ponese ve znamení bohatého českého zastoupení.

VÍCE
Pierre Coppa - Ital s českými kořeny bude závodit v Brně
silnice

Již tento víkend nás čeká na Masarykově okruhu v Brně Mistrovství světa superbiků. Světového šampionátu produkčních motocyklů slabší třídy Supersport se zúčastní i Pierre Coppa. Sympatický Ital s českými kořeny, žijící v Hořicích.

VÍCE