Dušek při družstvech ozkoušel velkou motorku
motocross

Adam Dušek, jezdec KRTZ motorsport, vyzkoušel při závěrečném českém mistrovském závodě Kůta MM ČR motokrosu družstev silnější motocykl. Učinil tak, aby pomohl svému týmu v bojích o mistrovskou bednu. A vyšlo to! Společně se svým týmovým kolegou Michaelem Kratzerem vystoupal na třetí pódiový stupínek. Nemohl tam s nimi přijít druhý rakouský závodník Roland Edelbacher, který se při závodě zranil. Co pro náš web vzkázal Adam Dušek?

VÍCE
Letošní kapitola uzavřena, mise splněna, říká Blábolil
motocross

Letos promluvil do veteránské třídy také jihočeský závodník Zdeněk Blábolil. Do závodního kolotoče se vrátil po pětileté přestávce a návrat to byl stylový. V barvách Yamaha Čepelák Racing Teamu se několikrát postavil na stupně vítězů a stal se českým vicemistrem pro rok 2021. Přečtěte si jeho krásně napsaný příběh o návratu a letošní sezóně.

VÍCE
Junioři zakončili sezónu v Hradišti u Klatov
motocross

V Hradišti u Klatov se v sobotu 9. října odjel poslední závod letošní sezóny MMČR juniorů ve třídách 50ccm, 65ccm a 85ccm. Celou sobotu panovalo na závodišti hezké slunečné prostředí, jezdci si pochvalovali velmi dobře připravenou trať a tak nic nebránilo tomu, abychom zjistili, kdo získá tituly ve třídách do 65 ccm a 85 ccm.

VÍCE
Adam Máj se premiérově představil na čtyřtaktu
motocross

V neděli se poprvé na startovní rošt postavil na čtyřtaktní dvěstěpadesátce Adam Máj, jezdec Starling Cross Teamu. Ten se na dalečínském závodě družstev představil v barvách svého týmu se startovním číslem #39. V týmu ho doplnil Jan Srnec a Ondřej Pantoflíček. Jak Adamovi sedla nová motorka?

VÍCE
Kůta MMČR MX družstev 2021: Zvítězila mezinárodní sestava!
motocross

Poslední letošní závod je za námi! Po roční pauze se družstva vydařila. Jezdci a jejich doprovody se však museli smířit s ledovým vichrem a chladným počasím po celý víkend. Ani to však neodradilo velké množství fanoušků, aby dorazili podpořit své favority. Mezi rozjížďkami odjeli svůj poslední letošní závod také ženy.

VÍCE
Družstva se po roce vrací do Dalečína
motocross

Po loňské pauze se vrací oblíbený závod družstev. Letos se uskuteční na trati v Dalečíně v neděli 10. října 2021. Družstva jsou výjimečná tím, že až do poslední jízdy může být pořadí různé. Věříme, že i letos se bude body míchat a týmy udělají maximum, aby se na závěr sezóny ukázaly. Součástí závodu bude vložený závěrečný závod žen.

VÍCE
 V Hradišti se rozdají tituly pro 85 ccm a 65 ccm
motocross

Poslední závod sezóny pojedeme v sobotu v Hradišti u Klatov. Z juniorského šampionátu uvidíme na trati třídy 50 ccm, 65 ccm a 85 ccm. Společně s těmito třídami se v Hradišti pojede i přebor SMS VVL – ASIAWING – BO MOTOR OIL CUP 2021 ve třídách MX1 – MX2 hobby, MX1 – MX2 s licencí národní a mezinárodní.

VÍCE
Přerov potvrdil letošní šampiony!
motocross

Sedmý a zároveň poslední závod Kůta MM ČR v motokrosu jednotlivců se konal v neděli 3. října 2021 v Přerovské rokli. Motokrosové závody na této úrovni se do Přerova vrátily po dlouhé přestávce a pořadatelům bylo odměnou, že do diváckých prostor dorazilo velké množství fanoušků. Znovu nejzajímavější třídou byla třída MX2, kde se bodově míchalo až do závěrečného projetí pod šachovnicovou vlajkou.

VÍCE
Junioři v Pacově odjeli povedený závod
motocross

V Pacově jsme odjeli velmi povedený závod seriálu MMČR juniorů a žen a ještě jednou musíme velmi poděkovat celému pořadatelskému týmu, že přijal náročnou výzvu a narychlo precizně uspořádal nedělní závod.

VÍCE
MMČR čeká poslední zastávka v Přerově
motocross

V neděli 3. října 2021 se po několikaleté přestávce vrací český motokrosový šampionát do Přerovské rokle. Předposlední závod v Opatově nerozhodl o mistrech České republiky v jednotlivých kategoriích. Už nyní však víme, že největším aspirantům stačí na zisk mistrovského titulu pouze několik bodů. Až do poslední zatáčky budeme sledovat souboje ve třídě MX2, která je pro letošní rok nejvyrovnanější. Pojďme se podívat, jak vypadají výsledky před posledním mistrovským závodem jednotlivců.

VÍCE