Karlín bude hostit pátý závod MMČR Junior
motocross

Již tuto sobotu 26. září hostí Karlín u Čejče další závod seriálu MMČR Junior. Pro třídy 125ccm 2T a MX2 se jedná o poslední závod seriálu a tak se dočkáme korunovace nových juniorských mistrů těchto kubatur. Doufejme, že nás vládní opatření nezastaví!

VÍCE
Jakub Mencl se dere do české motokrosové špičky
motocross

Rychlého pilota s velkou budoucností si hýčká majitel motokrosového týmu MTX Racing Jiří Kuthan. Jakub Mencl (22 let) se dere do nejužší špičky českého motokrosu. Již je to více než dvacet let, kdy Jiří Kuthan v roli majitele založil v té době nejsilnější jihočeskou stáj Sandra Pacov. Vystřídali se v ní naši tehdejší elitní piloti Petr Kuchař, Miroslav Kučírek, Petr Bartoš, Vojtěch Brumla a celá řada dalších.

VÍCE
Kůta MMČR MX 2020: Známe prvního mezinárodního mistra České republiky
motocross

Do šestého závodu Kůta MMČR v motokrosu odstartovali závodníci na východočeské trati v Opatově u Svitav. Pro fanoušky bylo určitě radostí sledovat mladé a dravé závodníky ve třídě MX2, kteří si na trati nedarovali ani centimetr. To stejné platilo i ve třídě MX1, kde se některým jezdcům dařilo více než obvykle a dostali se tak na lepší bodové umístění.

VÍCE
Pozvánka na Kůta MMČR motokros do Opatova (20. 9. 2020)
motocross

Šestý a zároveň předposlední závod letošní sezóny odstartuje už v neděli 20. září na východočeské trati v Opatově u Svitav. Většina závodníků má opatovskou trať v oblibě, tak můžeme očekávat zajímavou podívanou. Jezdecké souboje na minulém závodě totiž ukázaly, že i přes nižší konkurenci je co sledovat. Jezdci navíc budou muset bojovat o každý bod, který je může posunout průběžným pořadím na lepší pozice.

VÍCE
Čtvrtý závod juniorského MMČR v Klukách
motocross

V sobotu 12. září se jel čtvrtý závod juniorského MMČR v motokrosu v Klukách u Písku. Na tradiční trati jihočeského motokrosového střediska si tak pořadatel z MS Kluky odbyl premiéru v rámci republikového šampionátu a to na jedničku. K jejímu podtržení chybělo jen pár drobných organizačních a technických detailů, především v zázemí trati. Ty však nebude problém do budoucna odstranit.

VÍCE
Osobnost Petr Bartoš válcuje veterány, ale nadále školí i mladíky
motocross

Zná ho úplně každý, kdo sleduje český motokros. Populární Petr Bartoš (41 let) je dvojnásobným mistrem Evropy, domácích titulů má nepočítaně. A hlavně ale vždycky dokázal především bavit fanoušky.

VÍCE
Juniorka má další závod navíc
motocross

Do kalendáře MMČR Junior byl doplněn další závod pro třídu 85ccm. Závod bude součástí MMČR Družstev. Kdy a kde se závod uskuteční?

VÍCE
Český motokrosovým divoženkám kraluje Kristýna Vítková
motocross

Vybrala si typicky chlapský sport, ale naučila se ho ovládat skutečně velice zdatně. Třiadvacetiletá Kristýna Vítková je momentálně první dámou českého motokrosu.

VÍCE
Pozvánka na další závod MMČR Junior – Kluky u Písku 12.9.2020
motocross

V sobotu, 12. září budou Kluky u Písku premiérově hostit závod Mezinárodního mistrovství ČR v juniorském motokrosu. Jedná se o náhradní termín, který doplní původně plánovaný počet závodů seriálu kvůli některým zrušeným podnikům na začátku sezóny. Pořadatel MS Kluky již dlouhodobě úspěšně pořádá závody jihočeského KP, a tak bere pořádání juniorského šampionátu jako další výzvu.

VÍCE
Václav Kovář je v MX mistráku průběžně druhý, lákají ho plážové závody
motocross

Udržel si pozici nejlepšího českého motokrosaře. Jihočeský Václav Kovář (24 let) obsadil na pátém závodě mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu hlavní třídy MX1 v Pacově třetí místo, v průběžné klasifikaci už je ale druhý za zatím nedostižným Němcem Maxem Naglem.

VÍCE