12. AMA SX 2024: Napínavý Triple Crown v St. Louis
motocross

Eli Tomac zažil fenomenální návrat na nejvyšší stupínek. Bylo to sice jeho už padesáté druhé vítězství v kariéře, ale první v letošní sezóně a také první od vážného zranění v roce 2023. Naopak lídr šampionátu Jett Lawrence se přesvědčil o nevyzpytatelnosti motokrosu a superkrosu. Po silném střetu s Justinem Barciou mohl v sekundě přijít o šanci na letošní titul. Třídu 250SX ovládl naprosto suverénně Levi Kitchen. Zvítězil stylem start-cíl ve všech třech jízdách.

VÍCE
Auctor MX Team představil jezdeckou sestavu
motocross

S příchodem nové sezóny zveřejnil tým Auctor MX jezdeckou sestavu pro rok 2024. V letošní sezóně se zaměří zejména na podporu juniorských závodníků.

VÍCE
Oficiálně: Dušan Drdaj představil nový tým
motocross

Dušana Drdaje čeká nová sezóna v novém dresu! Už delší dobu se spekulovalo, kam povedou cesty úspěšného českého motokrosaře pro letošní sezónu. Skalní fanoušci to už možná nějakou dobu tušili, ale oficiální potvrzení proběhlo až dneska. Dušan Drdaj se oficiálně stává členem východočeského ORION - BV Racing Teamu.

VÍCE
Zendulka se připojuje k Cermen KTM Temu
motocross

Juniorského závodníka Vojtěcha Zendulku čeká v sezóně 2024 nová výzva. Stal se členem východočeského Cermen KTM Racing Teamu. V letošní třídě se svěřenec Vítězslava Marka staršího bude soustředit na třídu 65 ccm. Týmové sdělení najdete níže.

VÍCE
Víťa Marek zdraví z marodky
motocross

Kvalitní obsazení měly v uplynulých dvou víkendech jízdy stopětadvacítek obou prvních přípravných závodů, Mezinárodního mistrovství Itálie v Riola Sardo a v Mantově. Jednoho z kandidátů pódia ale fandové motokrosu postrádali - na startu se neobjevil tajný favorit letošního mistrovství Evropy, náš patnáctiletý talent Vítězslav Marek. Mělo to vážný důvod - Víťa řeší neočekávané zdravotní problémy. O jejich průběhu a výhledu nás informoval Víťův otec, Vítězslav Marek starší.

VÍCE
Kalendáře OPEN MČR 2024
motocross

Seniorský i juniorský šampionát zveřejnil finální kalendář včetně tratí, kde se letos mistrovské závody pojedou. Fanoušci a jezdci se tak 6. února mohli radovat z toho, že si do svých diářů mohou zapsat místa, kam pojedou. Pojďme si představit kalendáře s tratěmi, kde se jednotlivé šampionáty uskuteční!

VÍCE
Filip Matějec opouští NEW2 Project
motocross

Změnu týmu oznámil před začátkem sezóny Filip Matějec. Filip byl v uplynulých třech sezónách členem NEW2 Project a společně s nimi se zúčastnil velkého množství závodů. Pro sezónu 2024 se pravděpodobně přesune do MX Team Znojmo, kde už závodí jeho starší bratr Jiří. Informace prozatím nebyla potvrzena. Filipovo sdělení najdete níže.

VÍCE
 Rozdělení juniorské reprezentace 2024
motocross

Další novinkou v dětském a juniorském motokrosu je pověření a sestavení realizačního teamu Reprezentace ČR juniorů pro kategorie 65 a 85 ccm. Komisí motokrosu byl trenérem jmenován Jindřich Hrabica a manažerem Emil Končel.

VÍCE
Informace pro třídu 50 ccm - MČR
motocross

Jak už mnozí víte, třída 50 ccm pojede odděleně od závodů OPEN MČR juniorů a žen 2024. O změně se v Komisi motokrosu AČR diskutovalo už delší dobu a motokrosová veřejnost s tím byla seznamována už během sezóny 2023. V sezóně 2024 se závody OPEN MČR junior 50 ccm uskuteční společně s Přeborem České republiky 65 ccm a s juniorským přeborem sidekárkrosařů.

VÍCE
Registrace startovních čísel na závody Open MČR
motocross

Na webu www.startovnicislo.cz byla během dnešního dne spuštěna registrace startovních čísel na závody Open MČR. Souhrn, jak se registrovat na závody přinesl Fb profilu juniorského mistrovství.

VÍCE