MMČR juniorů v Horažďovicích je úspěšně za námi
motocross

Úvodní podnik seriálu „Lorenc – Logistic“ MMČR Junior v motokrosu hostily západočeské Horažďovice. Na perfektně připravené trati se sešlo celkem 122 závodníků z pěti zemí. A počasí? To bylo přímo letní. Zdravotníci měli naštěstí práce minimálně, což je především při juniorských závodech vždy důležitý faktor. Poměrně zajímavé rozměry nabyla diskuze ohledně stavu trati, neboť pořadatelský sbor Motokros Klub Horažďovice v AČR bleskově rovnal i zavlažoval trať v každé přestávce, což se některým jezdcům zdálo až kontraproduktivní, neboť se v podstatě ani nestačily tvořit koleje.

VÍCE
David Čadek už se chce motokrosem především bavit
motocross

V březnu oslavil už osmatřicáté narozeniny, přesto David Čadek stále ještě prohání na motokrosových tratích své výrazně mladší soupeře. „Už ale nemám žádné ambice. Chci se motokrosem hlavně bavit,“ usměje se.

VÍCE
Pozvánka MMČR Junior v motokrosu, Horažďovice, 14.4.2018

Letos šestidílný seriál Mezinárodního Mistrovství ČR Junior v motokrosu „Lorenc - Logistic 2018“ odstartuje již tuto sobotu, 14. dubna na tradiční trati v západočeských Horažďovicích!

VÍCE
Václav Kovář chce letos sesadit Martina Michka z trůnu
motocross

Dozrává ve velkého závodníka. Někdejší obrovský talent českého motokrosu Václav Kovář (22 let) věří, že má éru pádů a následných zranění už za sebou. Zklidnil se, stabilizoval výkonnost a důrazně se dere do absolutní domácí špičky. Na úvodním závodě mezinárodního mistrovství republiky hlavní třídy MX1 obsadil v Blanské kotlině druhé místo za dalším Jihočechem Martinem Michkem.

VÍCE
Martina Fiňka vyřadila z kaplických MX bitev zlomená ruka
motocross

Na startu letošního úvodního závodu mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu chyběl Jihočech Martin Finěk (26 let). Důvod byl prozaický, stopku mu vystavila zlomená ruka. Úraz si přivodil v průběhu zimní přípravy, za kterou se letos vypravil až do USA. „V Americe jsem měsíc v pohodě trénoval. Na závěr pobytu jsem zkusil jeden závod. Bohužel hned v prvním kole první jízdy jsem měl kontakt s jedním ze soupeřů.

VÍCE
Vašek Kovář se blýskl na MX mistráku v Kaplici brilantním výkonem!
motocross

Tisková zpráva Vaška Kováře: "Tak Kaplice je za námi a pro mě to nebyl špatný závod… Kvalifikaci jsem ovládl s náskokem 1,6 s na Martina Michka. Do první jízdy se mi podařilo odstartovat na druhém místě za již zmiňovaným Martinem. Na záda mi přitom dýchal Bence Szvoboda, takže jsem si první kola snažil hlídat záda.

VÍCE
Michek vládne českému MX a žezlo ještě předávat nehodlá
motocross

Spoustu let vládne našemu motokrosu Jihočech Martin Michek (30 let) a své žezlo zřejmě hned tak někomu předat nemíní. Čtyřikrát po sobě vyhrál mezinárodní mistrovství České republiky nejprestižnější třídy MX1 a letos by rád připojil i pátý titul v řadě. Vykročil za ním nedělním suverénním vítězstvím na úvodním závodě letošního šampionátu v Kaplici.

VÍCE
Michek kraloval v Kaplici, sekundoval mu další Jihočech Kovář
motocross

Kaplice – Jihočech Martin Michek se stal suverénním vítězem úvodního závodu Kůta mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu v hlavní třídě MX1. Druhé místo obsadil další Jihočech Václav Kovář.

VÍCE
Report Kaplice 2018: Na začátek pěkně zostra!
motocross

Závody Kůta MMČR motokrosu na nejtěžší trati seriálu jsou za námi. Všichni od rána hypnotizovali meteorologické radary, protože už týden slibovaly na první závod MMČR celodenní déšť. A písečné bažiny jako loni v Kaplici si nikdo nepřál. Nakonec aprílové počasí přineslo spíš slunce než déšť. A jak to dopadlo na trati?

VÍCE
Richard Šikyňa dominoval v druhé jízdě kaplického mistráku
motocross

Prvé tohtoročné preteky seriálu Medzinárodných majstrovstiev Českej republiky sa uskutočnili v nedeľu 1. 4. 2018 na trati v Kapliciach. Aj keď niekoľko dní pred pretekmi promotér a organizátor zvažovali, že termín posunú o týždeň neskôr, nakoniec všetko dobre dopadlo a vo veľkonočnú nedeľu naši západní susedia odštartovali svoju najvyššiu motokrosovú súťaž.

VÍCE