Adam Máj novou posilou Starling Cross Teamu
motocross

Novou posilou východočeského týmu Starling Cross Team se stává úspěšný český závodník Adam Máj. Adam v loňském roce vybojoval druhé místo v juniorském šampionátu 125 ccm. Na velkém mistráku se ukázal zejména v Petrovicích. Letos ho čeká poslední sezóna na dvoutaktní stopětadvacítce!

VÍCE
Honza Srnec – vloni mechanik, letos jezdec
motocross

Po zranění na motorce byl pět let mechanikem. Nyní se rozhodl, že je čas k návratu na závodní tratě. Honza Srnec si chce však závody užít a dojíždět ve zdraví. Co na sebe jezdec z jihu Moravy prozradil?

VÍCE
Bára Purmová skončila se závoděním
motocross

Bára Purmová, česká motokrosová závodnice, se rozhodla ukončit svou závodní kariéru. Od prvního závodu v roce 2014 odjela spoustu dalších po celé České republice. Kromě motokrosu vyzkoušela také enduro a mötoskijoring. Co ji vedlo ke skončení a jak vzpomíná svůj začátek?

VÍCE
Představení českých MX závodnic
motocross

V sezóně 2020 se českého šampionátu žen zúčastnilo 35 závodnic. MMČR žen se zúčastnily, kromě závodnic z České republiky, také závodnice z dalších čtyř evropských zemí. Vyzpovídali jsme všechny české závodnice a zjistili, jaké jsou jejich nejoblíbenější tratě, kdo je jejich jezdeckým vzorem, co mají rádi k snědku a spoustu dalších informací, které vás budou zajímat! Také se dozvíte, jak přišly ke svému startovnímu číslu.

VÍCE
K motorkám mě přivedl můj taťka, prozradil Tomáš Švirák
motocross

Dnes si představíme závodníka ze Zlínského kraje. Je jím Tomáš Švirák, nenápadný závodník, který má ambice umísťovat se mezi nejlepšími na MMČR. V loňském roce skončil celkově šestý na juniorce a dokázal bodovat i na seniorském mistráku. Jak zvládá kombinovat školu s motokrosem a kdo je jeho jezdeckým vzorem?

VÍCE
Václav Kovář shodil 15 cm a je zpátky na motorce
motocross

V sobotu jsme na pískové trati v Pánově potkali Václava Kováře, který se po zranění ruky vrátil na motorku po více než sto dnech. Jak se mu jezdilo po takové dlouhé době a co ho vedlo ke změně image? Kromě toho také zmínil, kdo je jeho favoritem v oblíbeném seriálu AMA Supercross!

VÍCE
Termíny MMČR Junior 2021
motocross

Je to tady! Zveřejňujeme termíny Mezinárodního mistrovství České republiky juniorů pro aktuální závodní sezónu 2021. Zapište si termíny do svých kalendářů a již v polovině dubna se těšíme na viděnou při prvním podniku v Jiníně.

VÍCE
Kalendář MMČR je venku!
motocross

Termíny českého mistráku jsme znali již delší dobu. Dneska však promotér vydal i závodiště! Po několika letech zavítá MMČR do Přerova!

VÍCE
Je to furt jen zábava, říká Daniel Mandys
motocross

Do našeho hledáčku se dostal také patnáctiletý závodník Daniel Mandys. V sezóně 2020 se na start závodů postavil v barvách MTX Racing Teamu. Mladý a talentovaný motokrosař z Pardubic zvládá kombinovat atletické závody s těmi motokrosovými. Jak se k závodění dostal a jak pomáhá své sestře s tréninky?

VÍCE
Silný ročník 2003 v MX2
motocross

Kromě ostřílených a zkušených závodníků bude k vidění na závodech MMČR ve třídě MX2 spousta mladých závodníků, kteří budou čeřit vodu a míchat hodnocením. Počítat musíme hlavně s jezdci, kteří se narodili v roce 2003. Představení jezdců hledejte níže! Na konci připraveného článku také naleznete informace o mladších závodnících, se kterými je také třeba počítat.

VÍCE