Ohlédnutí za dalečínským motokrosem v čase koronaviru
motocross

Připravit pro hladové provozovatele motokrosu a jejich příznivce dva mezinárodní závody ve středu Evropy sotva po odeznění koronavirové krize byl odvážný a záslužný čin českého motokrosu, který byl po zásluze vysoce oceněn, ale přinesl taky pořadatelům prvního závodu Kůta Mezinárodního mistrovství ČR v Dalečíně řadu starostí a problémů. Velký zájem jezdců v obou hlavních kategoriích – MX1 a MX2 – si vynutil rozdělení tréninků a kvalifikací do dvou skupin, což samo o sobě napnulo jednodenní program k prasknutí. Horké počasí při odpoledních jízdách a menší trénovanost, způsobená karanténní pauzou, se projevila u některých účastníků zdravotními obtížemi a ztrátou koncentrace, a to vedlo k pádům a zraněním, které přetížily zdravotnické zabezpečení závodu a byly další ranou časovému rozvrhu. Jezdci třídy MX1 a diváci se tak nedočkali své druhé jízdy, to ale byl snad jediný stín...

VÍCE
Druhý závod MMČR v Kaplici
motocross

TZ: Zbývá už jenom pár chvil a celé Kůta MMČR v motokrosu se přesune na druhý závod sezony. Tentokrát se všichni sejdeme už v neděli na trati v jihočeské Kaplici. Stejně jako v Dalečíně, ani zde nebudou chybět hvězdy světového motokrosu, které opět okoření závodění v českém šampionátu. Opět uvidíme Maxe Nagla za Haas Racing Team, jezdce továrního týmu KTM, Husqvarny, Yamahy i GasGas. V MX2 se tak opět představí například Tom Vialle, Rene Hofer nebo Liam Everts, ale nově také Jed Beaton, Thomas Kjer Olsen nebo Kay De Wolf. V MX1 to kromě Maximiliana Nagla bude například Arminas Jasikonis.

VÍCE
„Konkurence byla v Dalečíně velmi kvalitní,“ říká Joel Smets
motocross

Pětinásobný mistr světa v motokrosu v královské kubatuře 500 ccm Belgičan Joel Smets je dnes sportovním manažerem KTM a má velkou zásluhu na tom, že se letos na prvních dvou závodech mezinárodního mistrovství České republiky objevili lídr lídr světového šampionátu třídy MX2 Francouz Tom Vialle a další špičkový závodník MS Rakušan Rene Hofer. Oba se představí v neděli na závodě v Kaplici.

VÍCE
Martin Michek informuje o svém zdravotním stavu
motocross

Jak již většina fanoušků motokrosu ví, nebo v Dalečíně viděla, Martin Michek upadl a musel být převezen záchranářskou helikoptérou do jihlavské nemocnice. Martin nyní informuje fanoušky o svém aktuálním stavu. Přejeme Martinovi brzké uzdravení!!

VÍCE
Vialle je spokojený s vítězstvím
motocross

Na první kolo českého motokrosového šampionátu vyrazilo závodit několik rychlých jezdců, kteří využili příležitosti k přípravě na začátek závodů mistrovství světa, nechyběli ani jezdci z týmu Red Bull KTM Factory Racing/Motosport Chýnov. Sluncem políbený závod v Dalečíně byl totiž po nedávné vynucené pauze prvním větším motokrosovým závodem v Evropě, na který mohli dorazit fanoušci a shlédnout své oblíbence v konkurenci s jezdci MS.

VÍCE
Kůta MMČR MX 2020: Tovární týmy na startu v Dalečíně
motocross

Jako mistrovství světa. Tak mluvili diváci i jezdci o prvním závodě Kůta mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu. Odstartovali jsme šampionát mezi prvními v Evropě, a tak výhodná poloha Dalečína, zkušenost pořadatelů a rozvolněná opatření kvůli koronaviru lákaly do České republiky zvučná jména světového motokrosu.

VÍCE
Jago Geerts devátý na úvodním podniku MMČR
motocross

Jezdec týmu Monster Energy Yamaha Factory MX2 dokončil první závod MMČR v Dalečíně na celkovém devátém místě. V první rozjížďce projel pod cílovou vlajkou jako druhý a ve druhé rozjížďce nebodoval, protože ho ze hry vyřadil problém s technikou.

VÍCE
Informace pro diváky
motocross

O víkendu na trati v Dalečíně startuje úvodním závodem Kůta Mezinárodní mistrovství v motokrosu 2020. Výhodná poloha, zkušenost českých pořadatelů a rozvolněná opatření kvůli koronaviru lákají do České republiky zvučná jména světového motokrosu. Hlásí se tovární týmy, na trati v Dalečíně by se měli objevit Tom Vialle, vedoucí jezdec MX2, ale také například Jago Geerts, Max Nagl, Liam Everts, nebo Rene Hofer.

VÍCE
Herlings prozatím neplánuje účast na MMČR
motocross

Proslýchalo se, že by do Dalečína měl dorazit i holandský reprezentant Jeffrey Herlings, který by se chtěl určitě předvést v tom nejlepším světle. Pro české piloty by bylo ctí být na roštu s takovým jezdcem. V jednom z rozhovorů vysvětlil, jaká je teď situace s jeho závoděním.

VÍCE
První závody sezóny v Dalečíně
motocross

Museli jsme sice pár měsíců počkat, ale sezóna 2020 se konečně rozjíždí. Úvodní závod letošního Kůta MMČR v motokrosu se pojede na trati Písečská Zmole v Dalečíně 28. 6. 2020. Na trati, kde se v minulosti odehrávaly boje na úrovni mistrovství světa, se opět dočkáme a na startu uvítáme hned několik hvězd MS třídy MX2, včetně aktuálně druhého MX2 jezdce průběžného pořadí Jeda Beatona z Rockstar Energy Husqvarna Factory teamu. Hned další víkend 5. 7. budeme pokračovat závodem v Kaplici. Čeká nás pár změn a opatření, ale hlavně zase konečně začnou boje o tituly mistrů republiky ve všech závodních třídách: MX1, MX2, Ženy a Veteráni.

VÍCE