Report z MMČR juniorů v Jiníně 2018
motocross

V sobotu 13. října hostil jihočeský Jinín finálový závod seriálu „Lorenc – Logistic“ Mezinárodního mistrovství ČR Junior v motokrosu 2018. Krásné babí léto, několik novinek na trati i v celém areálu, na druhou stranu poměrně slabší mezinárodní účast (tentokrát přijelo pouze pár Rakušanů a Slováků), tradičně málo diváků – to byly atributy tohoto posledního juniorského klání.

VÍCE
Pozvánka na finále MMČR junior 2018 do Jinína!
motocross

Poslední díl série Mezinárodního mistrovství ČR Junior v motokrosu „Lorenc – Logistic 2018“ uvítá tuto sobotu, 13. října známá trať v Jiníně. Pod novým nájemcem Jaroslavem Kalným tento areál Autoklubu ČR vzkvétá a úspěšnou generálkou na tento podnik byl srpnový závod jihočeského KP, kam přijelo přes 220 jezdců.

VÍCE
MMČR Junior v motokrosu: Krásná Lípa je odjetá
motocross

Za ideálního počasí a na pěkně přichystané dráze v Krásné Lípě u Chomutova pokračoval v sobotu 29. září předposledním dílem letošní Mezinárodní juniorský šampionát v motokrosu "LORENC LOGISTIC 2018". Do ranních volných tréninků vyrazilo v pěti kategoriích postupně 82 jezdců ze čtyř zemí. Číslo tedy žádné závratné, diváci zkrátka na juniorský motokros moc nechodí. Je to ovšem škoda. Na druhou stranu je fakt, že je již konec sezony - někteří motokrosaři jsou zraněni, Slováci, kteří jezdí k nám tradičně v hojném počtu, tak sem tentokrát nedorazili a Němci, kteří to měli v podstatě za kopcem, tak ti také nepřijeli - další škoda, přesto závody měly svůj strhující náboj v každé třídě a bylo se rozhodně na co dívat.

VÍCE
MMČR Junior v motokrosu 2018 v sobotu v Krásné Lípě
motocross

Čtvrtý závod seriálu Mezinárodního Mistrovství ČR Junior v motokrosu „Lorenc - Logistic 2018 se uskuteční na tradiční trati tohoto seriálu tuto sobotu, 29. září v Krásné Lípě u Chomutova. Závodit se bude ve třídách 50ccm, 65ccm, 85ccm, 125ccm 2T a MX2 Junior. Společně se utkají jako vždy mladí motokrosaři nejen z ČR, ale i z Rakouska, Německa, Maďarska, Slovenska a Polska.

VÍCE
Kůta MMČR 2018: Družstva ukončila napínavou mistrovskou sezónu!
motocross

Posledním závodem motokrosové sezony roku 2018 byla po třech letech družstva. Odjela se na trati v Dalečíně na Vysočině. Přivítal je typicky první podzimní den. Byla zima, pršelo a na trati to pěkně klouzalo. Tyhle podmínky potrápily i některé favority. Družstev se v Dalečíně sešlo dvacet plus závodníci ve třídě Veterán a Veterán 50+, kterým ještě do hodnocení chyběl jejich poslední závod jednotlivců.

VÍCE
Závod družstev Kůta MMČR motokrosu se vrací do Dalečína
motocross

Ač se to zdá neuvěřitelné a motokrosový rok utekl jako voda, je to skutečně tady. Poslední závod Kůta MMČR v motokrosu číhá za dveřmi. Družstva a poslední klání veteránské třídy startují už v neděli 23. září 2018. Závod družstev se do seriálu MMČR vrací po třech letech. A tak si pojďme trochu osvěžit paměť…

VÍCE
Kůta MMČR v MX jednotlivců 2018: V Opatově rozdány zbývající tituly
motocross

Šestý závod Kůta MMČR v motokrosu je úspěšně za námi a i přesto, že třída Veterán má poslední závod ještě před sebou při dalečínském závodě družstev, je o šampionech rozhodnuto ve všech kategoriích.

VÍCE
Přihláška a pár informací k MX mistráku družstev 2018
motocross

Jak už snad všichni víte, nakonec se jedou družstva tak, jak bylo původně plánováno tedy 23. 9. v Dalečíně. V tomto článku se dozvíte základní informace a dozvíte se, kde se je možné přihlásit.

VÍCE
Šestý závod Kůta MMČR v motokrosu 2018 hostí Opatov!
motocross

Začíná školní rok a ten motokrosový pomalu končí. Minimálně co se týká letošních šesti závodů jednotlivců Kůta MMČR v motokrosu. Poslední závodní víkend v Opatově rozhodne o titulech ve třídách MX1, Ženy a Veterán. MX dvojky už to mají jasné – Francouz Sulivan Jaulin se stal šampionem minulý závod ve Stříbře.

VÍCE
TZ: Report Stříbro 2018: Tady se děly věci!
motocross

To byly zase závody! Konkurence byla ve Stříbře hodně silná a také se ukázalo, že i ta sebejistější věc je skutečně stoprocentní až po odmávnutí šachovnicového praporu. Kdo porazil Žeravu? A proč u stupňů vítězů MX1 tekly slzy? Čtěte, co se dělo na trati ve Stříbře.

VÍCE