TZ: Report Stříbro 2018: Tady se děly věci!
motocross

To byly zase závody! Konkurence byla ve Stříbře hodně silná a také se ukázalo, že i ta sebejistější věc je skutečně stoprocentní až po odmávnutí šachovnicového praporu. Kdo porazil Žeravu? A proč u stupňů vítězů MX1 tekly slzy? Čtěte, co se dělo na trati ve Stříbře.

VÍCE
První motokros, aneb zrod legendy ve Stříbře
motocross

Článek na téma velkého jubilea Terénu svatého Petra samozřejmě musí začínat klasickým klišé, že závodní areál v přehledné kotlině na kraji města je kolébkou československého motokrosu. Samozřejmě je to pravda, protože 18. července 1948 se zde jel první motokrosový závod na našem území a pořadatelský úspěch nastartoval celé další dění v tomto sportu. Samozřejmě nelze vynechat ani pochvalu několika generacím pořadatelů, kteří až do současnosti nepřetržitě pečují o svou velkolepou trať a přivádějí na ní motokrosové závody vrcholné republikové i mezinárodní úrovně.

VÍCE
Pátý závod Kůta MMČR motokrosu 2018 ve Stříbře je za roštem!
motocross

Po delší než měsíční pauze je tady další, v pořadí už pátý závod Kůta mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu. Tentokrát se všechny týmy přesunou na trať do západočeského Stříbra. Zajímavou podívanou nabídne už samotná trať včetně známého skoku přes cestu, ale i jezdci prahnoucí po vítězství. Kdo bude mít největší štěstí, se dozvíme už 12. srpna.

VÍCE
Termíny MM ČR motokrosu družstev seniorů a juniorů 2018
motocross

Na základě dlouhé diskuze s komisí motokrosu, pořadatelem, některými týmy a s ohledem na termín Motokrosu národů bylo rozhodnuto a tom, že termín MM ČR motokrosu družstev 2018 se pojede v původně plánovaném termínu 23. 9. 2018 v Dalečíně. Jakou třídou bude tento závod doplněn, bude upřesněno co nejdříve.

VÍCE
Report z MMČR Junior, Netolice, 5. července 2018
motocross

Ve sváteční čtvrtek, 5. července 2018 se uskutečnil třetí díl seriálu „Lorenc – Logistic“ Mezinárodního mistrovství ČR v motokrosu Juniorů v jihočeských Netolicích. Tamní známá trať Ingilinka v minulosti hostila nejen závody MMČR Junior a Senior, ale dokonce i významné mezinárodní závody. V předvečer juniorského šampionátu zapršelo, a i když to v samotný den závodu vypadalo na parný den, odpoledne se pak zase zatáhlo, dokonce byly v dálce vidět i blesky, a tak pořadatelé z MSK Netolice dokázali za pomoci své osvědčené staré dobré automobilové techniky udržet trať i bez nějakého většího masivnějšího zavlažování v poměrně slušné kondici.

VÍCE
TZ: Petrovice 2018: Hymna čtyřikrát jinak
motocross

V Petrovickém závodě bylo opravdu na co koukat! Kromě tradičního složení mezinárodní mistrovství České republiky se do Petrovic sjeli i někteří závodníci z Rakouska nebo nedalekého Polska. Poláci měli bohatou fanouškovskou základnu. Z tratě je to jenom pár kroků do Polska. „Cizí“ jezdci hlavně v MX2 hodně zamíchali pořadím. Davy šílely a v každé třídě se hrála jiná hymna. Mezi nimi i ta česká.

VÍCE
Pozvánka MMČR Junior v motokrosu, Netolice, 5.7.2018
motocross

Třetí díl seriálu Mezinárodního Mistrovství ČR Junior v motokrosu „Lorenc - Logistic 2018“ se před prázdninovou pauzou uskuteční již tento čtvrtek (státní svátek), 5. července v jihočeských Netolicích na krásné, přírodní trati s poměrně velkým převýšením.

VÍCE
TZ: Čtvrtý závod Kůta MMČR motokrosu v Petrovicích u Karviné
motocross

Je tady hned druhá závodní nálož po sobě. Jezdci si pomalu ani nestihli umýt motorky po závodě v Dalečíně a už se chystají na čtvrté klání letošního roku, tentokrát v Petrovicích u Karviné. Tam se sejdeme už tuto neděli 8. července. A my se ptáme, kdo konečně porazí Žeravu a Laierovou?

VÍCE
Kůta MMČR Dalečín 2018: Některé výsledky se nezmění
motocross

Třetí závod Kůta MMČR motokrosu je za námi. Závody na vylepšené trati v Dalečíně se povedly a nové prvky na závodní dráze přinesly zajímavou podívanou. Některé kategorie zase nabídly strhující závody, překvapivého vítěze přinesla kategorie MX1, mezi ženami a veterány bylo první místo sázkou na jistotu.

VÍCE
TZ: Třetí závod Kůta MMČR motokrosu v Dalečíně
motocross

Dalečínská trať “jednička” nechybí v kalendáři Kůta mezinárodního mistrovství České republiky motokrosu ani letos. A je na co se těšit! Změny čekají jak na diváky, tak na samotné jezdce. Závodní trať prošla úpravami a prodělala velké změny. V depu je zbrusu nové zázemí včetně restaurace, sprch a toalet. A samozřejmě nebude nouze ani o napínavé závody. Tak dorazte do Dalečína první červencovou neděli!

VÍCE