Rozhovor: Vašek Kovář 7 let v jednom týmu
motocross

Dlouhých 7 let působil Václav Kovář v motokrosovém týmu HT Group Racing, se kterým se soustředil zejména na závody MMČR. V rychlosti jsme se Vaška zeptali, jak se vlastně do týmu dostal, a jakých bylo sedm společných let. Co ho čeká v roce 2023?

VÍCE
Adam Máj zhodnotil uplynulou sezónu
motocross

Sezóna 2022 byla pro Adama Máje už jedenáctou na motokrosových závodech. V letošní sezóně byla pro Adama prioritou účast na závodech MMČR juniorů ve třídě MX2 Junior. Dalším seriálem, kterého se Adam zúčastnil, byl seniorský šampionát mezinárodního mistrovství České republiky ve třídě MX2. Uplynulá sezóna byla první, kdy závodník Starling Cross Teamu závodil na čtyřtaktním motocyklu KTM SX-F 250. V uplynulých dvou letech totiž střídal dvoutaktní 125 ccm se čtyřtaktní 250 ccm.

VÍCE
Vyhlášení juniorky zná svůj termín
motocross

Na webu juniormx.cz se objevila informace o závěrečném vyhlášení. To se uskuteční společně s vyhlášením Krajského přeboru SMS VVL ve Vřeskovicích. Vyhlášeni budou tři nejúspěšnější.

VÍCE
Václav Kovář rozvázal spolupráci s HT Group Racing Teamem
motocross

S koncem sezóny přichází i větší změny v sestavách týmů a vypadá to, že přesuny po letošní sezóně budou ve větším měřítku. Vašek Kovář se na svých sociálních sítích rozloučil s týmem HT Group Racing Team, se kterými spojil 7 let své závodní kariéry! Krátké sdělení najdete níže.

VÍCE
Mandys končí v MTX Racing Teamu
motocross

Daniel Mandys měl letos povedenou sezónu a bylo jen otázkou času, kdy se zaměří na větší závody v zahraničí nebo si ho všimne konkurenční tým. Daniel dnes na svých sociálních sítích potvrdil, že ho uvidíme v nových barvách. Jeho vyjádření najdete níže.

VÍCE
Mandys má za sebou povedenou sezónu
motocross

Daniel Mandys, člen MTX Racing Teamu, má za sebou povedenou sezónu 2022. Úspěchy začal sbírat už v zimě, kdy se stal českým mistrem v motoskijöringu. Poté pokračoval ve sbírání úspěchů v motokrose. Třešničkou za sezónou byl jeho výkon na závodě družstev!

VÍCE
Drdaj s Bartošem ve Světě motorů
motocross

Ve středu 12. října 2022 se do studia Jiřího Zíty dostavili novopečení mistři Dušan Drdaj (MX1) a Petr Bartoš (Veterán). V pořadu Svět motorů odpovídali na otázky týkající se sezóny jednotlivců, ale i posledního závodu družstev v Dalečíně.

VÍCE
MMČR MX družstev 2022 Kubovi Terešákovi nevyšlo
motocross

Poslední podnik MMČR se jel o víkendu 9. října 2022 v Dalečíně jako mezinárodní mistrovství ČR družstev. Kuba naskakoval místo zraněného rakouského jezdce Markuse Rammela v týmu s Dušanem Drdajem a dalším Rakušanem Marcelem Staufferem. Obrovskou smůlu měl Kuba hned v úvodním kole volného tréninku. Trefil kámen v tobogánu, ten mu vyrazil přední kolo a následoval pád, při kterém si zlomil kličku.

VÍCE
Jihočech Ruda Plch skončil pátý v domácím MX mistráku
motocross

Našel si své pevné místo v republikové špičce a vystřídal Martina Michka na postu jedničky jihočeského motokrosu českého motokrosu. Rudolf Plch (24 let) obsadil slušivou pátou příčku v mezinárodním mistrovství republiky hlavní kubatury MX1, které pro něj bylo letos prioritou.

VÍCE
Hradiště u Klatov ukončilo sezónu pro třídy 50, 65 a 85 ccm
motocross

Sobotní závodní den v Hradišti u Klatov byl vydařeným zakončením letošního ročníku, velmi dobře připravená trať, příjemné počasí a napínavé souboje o mistrovské body na trati, to byl poslední závod juniorského MMČR juniorů a žen 2022.

VÍCE