TZ: MMČR pokračuje v neděli v Dalečíně
motocross

V loňské sezóně Dalečín zahájil sezónu motokrosu jako jeden z prvních v Evropě. V neděli 1. srpna zavítá kolotoč MMČR znovu do Dalečína, kde se uskuteční už třetí klání letošní sezóny a boje o mistrovské body. Jezdci se mohou opět těšit na rychlou a připravenou trať. Fanoušci na souboje českých i zahraničních pilotů!

VÍCE
TZ: MMČR Juniorů a žen Rudník
motocross

V Rudníku se i přes termínovou kolizi s německým mistrovstvím ADAC sešla velmi slušná konkurence a viděli jsme zajímavou podívanou ve všech třídách. Souboje se odehrály na velmi pěkně připravené a rychlé dráze, kterou lemovala okolní malebná příroda.

VÍCE
Kůta MMČR Jinín – foto Karolína Hůlová
motocross

Ani na druhém závodě MMČR, který se konal v neděli v Jiníně, nechyběla početná skupina fotografů. O své úlovky se s námi podělila Karolína Hůlová. Mezi jezdci na pětaosmdesátkách zvítězil Víťa Marek, v MX1 bral zlatý pohár Němec Max Nagl, nižší kubaturu MX2 ovládl Honza Wagenknecht a ostřílený mazák Petr Bartoš zvítězil mezi veterány.

VÍCE
TZ: Kůta MMČR Jinín 2021 z pohledu promotéra
motocross

Druhý podnik seriálu Kůta MM ČR motokrosu se jel jen týden po tom prvním (11.07.2021). A nebylo to letos naposledy. Takovéhle „dvojzávody“ nás čekají ještě dvakrát. Ale pojďme do jihočeského Jinína podívat se na ten druhý ze zatím dvou odjetých. Účast jezdecká byla skoro stejná jako v Pacově, jen trochu přibylo pětaosmdesátkařů na úkor Veteránů, ale to je vlastně jen a jen dobře. Divácká účast byla slabší, ale to je bohužel věčné negativum tohoto závodiště, i když situace se pomalu zlepšuje.

VÍCE
Pozvánka do Rudníka na dvojzávod
motocross

V sobotu 17. července se na trati v Rudnické rokli pojede již čtvrtý podnik MMČR juniorů a žen. Trať o délce 1750 metrů přivítá na svém červeném hlinitém povrchu všechny tříd. Do Rudnické rokle se závod mistrovství republiky v motokrosu vrací po dlouhých 35 letech a tak se místní pořadatelé i fanoušci motocyklového sportu na špičkové domácí i zahraniční jezdce určitě velmi těší. Mimo jiné se den poté uskuteční VI. ročník závodu „O Pohár Rudnické Rokle,“ který je dotován financemi a jezdci si z Rudníka mohou odvézt velký finanční obnos.

VÍCE
TZ: Locurcio i Butron v Jiníně na bedně
motocross

Dva jezdci zahraniční piloti českého týmu JD Gunnex KTM Racing Teamu se objevili na stupních vítězů ve druhém podniku Kůta Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu, který se jel v jihočeském Jiníně.

VÍCE
Jak si vedl Denis Poláš při MX republice v Pacově?
motocross

V neděli 4. července 2021 nechyběl při prvním závodě Kůta MMČR motokrosu v Pacově ani slovenský jezdec Denis Poláš (#97) z Rentor Racing Teamu. Co ho během úvodního podniku potkalo a jak vidí svoji budoucnost, se dozvíte z jeho reportu.

VÍCE
Co řekli Jihočeši Kovář, Michek a Plch po MX mistráku v Pacově?
motocross

Jihočeský novinář Pavel Kortus vyzpovídal po úvodním kole Kůta MMČR motokrosu v Pacově hned tři jezdce. Jsou jimi Vašek Kovář, Martin Michek a Rudolf Plch. Jejich pacovský souhrn s pár informacemi navíc si můžete přečíst dále. Všechny články jsou ovšem "za kačku".

VÍCE
Pozvánka na Kůta MMČR MX do Jinína (11.07.2021)
motocross

Minulý víkend jsme konečně odstartovali Kůta MMČR MX 2021 v Pacově. Níže si můžete přečíst, jak tento závod hodnotí několik týmů a s jakou představou jedou do Jinína. Čekají nás bitvy nejen nově zařazených mladíků na strojích 85 ccm, kteří nahradili po letech holky. Ty se naopak přesunuly k juniorskému šampionátu. Hlavním tahákem bude jistě souboj světových jezdců ve třídě MX1, a to Maxe Nagla a Joseho Butrona.

VÍCE
Začátek sezóny Romana Mňuka
motocross

Povedený vstup do sezóny zažívá východočeský pilot Roman Mňuk, který jezdí v barvách rodinného týmu Mňuk Racing Team. Téměř celou zimní přípravu se připravoval společně s Martinem Krčem a vstup do letošní sezóny měl výborný! Na slovenském mistráku v dalekém Mníšku skončil třetí a v Pacově bral celkově v prestižní třídě MX1 celkové páté místo. Už v neděli ho čeká další český mistrák v Jiníně!

VÍCE