Jakub Terešák v nové sezoně v novém týmu
motocross

Závěr každé sezóny a začátek té nové, nadcházející, vždy přinese spoustu změn a novinek ve složení týmu, nových sponzorů, změn motorek a dalších záležitostí. Změna týmu se týká také našeho úspěšného jezdce Jakuba Terešáka, který je pravidelným účastníkem závodů nejen v České republice.

VÍCE
Jara Romančík vyhodnocuje sezónu 2018
motocross

Blíží se konec roku 2018, a tak se začínají rojit zhodnocení právě skončené motoristické sezóny. Jedním z prvních, kdo si na Facebooku vylil srdíčko a slovně si možná trošku ulevil, je Jara Romančík. "Letošní sezóna je za mnou. Musím říct, že jsem rád. V téhle sezóně jsem si prošel opravdu vším. Byl jsem ve své životní formě. Připravoval jsem se v USA, kde jsem si zlomil v lednu stehenní kost. A následně jsem byl hned na dně. Když jsem se z toho vzpamatoval a začal trénovat, tak jsem si zlomil zápěstí. A to mě zastavilo až do srpna..."

VÍCE
Mistři motokrosu 2018
motocross

V rámci tradičního podzimního Vyhlášení mistrů České republiky v motocyklovém sportu byli oceněni všichni úspěšní závodníci a reprezentanti motocrossu. Vyhlášení proběhlo, jak je již zvykem, v budově Autoklubu ČR v pátek 23. listopadu 2018. Kromě motocrossu se vyhlašovali mistři i jiných kategorií – trial, plochá dráha, mototuristika a další.

VÍCE
Honza Froněk: rozhovor s manažerem české juniorské MX reprezentace
motocross

Přiblížila se nám tzv. domácí „okurková sezóna“, během níž vás však v žádném případě nepřestaneme zásobovat aktualitami ze zahraniční scény. A protože si nepřejeme, aby utichly ani tamtamy na domácí půdě, přineseme vám postupně interview s lidmi, o nichž se nejen mluví, ale s nimiž se zároveň příjemně hovoří. První na řadě je Jan Froněk – manažer české juniorské reprezentace a muž mnoha dalších „přívlastků“.

VÍCE
Report z MMČR juniorů v Jiníně 2018
motocross

V sobotu 13. října hostil jihočeský Jinín finálový závod seriálu „Lorenc – Logistic“ Mezinárodního mistrovství ČR Junior v motokrosu 2018. Krásné babí léto, několik novinek na trati i v celém areálu, na druhou stranu poměrně slabší mezinárodní účast (tentokrát přijelo pouze pár Rakušanů a Slováků), tradičně málo diváků – to byly atributy tohoto posledního juniorského klání.

VÍCE
Pozvánka na finále MMČR junior 2018 do Jinína!
motocross

Poslední díl série Mezinárodního mistrovství ČR Junior v motokrosu „Lorenc – Logistic 2018“ uvítá tuto sobotu, 13. října známá trať v Jiníně. Pod novým nájemcem Jaroslavem Kalným tento areál Autoklubu ČR vzkvétá a úspěšnou generálkou na tento podnik byl srpnový závod jihočeského KP, kam přijelo přes 220 jezdců.

VÍCE
MMČR Junior v motokrosu: Krásná Lípa je odjetá
motocross

Za ideálního počasí a na pěkně přichystané dráze v Krásné Lípě u Chomutova pokračoval v sobotu 29. září předposledním dílem letošní Mezinárodní juniorský šampionát v motokrosu "LORENC LOGISTIC 2018". Do ranních volných tréninků vyrazilo v pěti kategoriích postupně 82 jezdců ze čtyř zemí. Číslo tedy žádné závratné, diváci zkrátka na juniorský motokros moc nechodí. Je to ovšem škoda. Na druhou stranu je fakt, že je již konec sezony - někteří motokrosaři jsou zraněni, Slováci, kteří jezdí k nám tradičně v hojném počtu, tak sem tentokrát nedorazili a Němci, kteří to měli v podstatě za kopcem, tak ti také nepřijeli - další škoda, přesto závody měly svůj strhující náboj v každé třídě a bylo se rozhodně na co dívat.

VÍCE
MMČR Junior v motokrosu 2018 v sobotu v Krásné Lípě
motocross

Čtvrtý závod seriálu Mezinárodního Mistrovství ČR Junior v motokrosu „Lorenc - Logistic 2018 se uskuteční na tradiční trati tohoto seriálu tuto sobotu, 29. září v Krásné Lípě u Chomutova. Závodit se bude ve třídách 50ccm, 65ccm, 85ccm, 125ccm 2T a MX2 Junior. Společně se utkají jako vždy mladí motokrosaři nejen z ČR, ale i z Rakouska, Německa, Maďarska, Slovenska a Polska.

VÍCE
Kůta MMČR 2018: Družstva ukončila napínavou mistrovskou sezónu!
motocross

Posledním závodem motokrosové sezony roku 2018 byla po třech letech družstva. Odjela se na trati v Dalečíně na Vysočině. Přivítal je typicky první podzimní den. Byla zima, pršelo a na trati to pěkně klouzalo. Tyhle podmínky potrápily i některé favority. Družstev se v Dalečíně sešlo dvacet plus závodníci ve třídě Veterán a Veterán 50+, kterým ještě do hodnocení chyběl jejich poslední závod jednotlivců.

VÍCE
Závod družstev Kůta MMČR motokrosu se vrací do Dalečína
motocross

Ač se to zdá neuvěřitelné a motokrosový rok utekl jako voda, je to skutečně tady. Poslední závod Kůta MMČR v motokrosu číhá za dveřmi. Družstva a poslední klání veteránské třídy startují už v neděli 23. září 2018. Závod družstev se do seriálu MMČR vrací po třech letech. A tak si pojďme trochu osvěžit paměť…

VÍCE