UPDATE! Kalendáře MMČR motokrosu 2019
motocross

Po dlouhých jednáních mezi Autoklubem ČR a promotérskou společností o podmínkách spolupráce došlo v úterý k dosažení dohody. Na základě toho zahájil okamžitě promotér závěrečná jednání s pořadateli jednotlivých závodů o obsazení termínů stanovených Komisí motokrosu počátkem ledna.

VÍCE
Posezónní rozhovor s Filipem Neugebauerem
motocross

Na webu Osička MX Teamu se objevil rozhovor s Filipem Neugebauerem, který se rozpovídal o skončené sezóně 2018 a prozradil o trochu víc o svých plánech v roce 2019, kdy se mj. stane také otcem svého prvorozeného syna. Část interview jsme převzali níže...

VÍCE
Martin Michek o snové sezóně 2018
motocross

Pevnou rukou vládne českému motokrosu. Pátý rok za sebou vybojoval Martin Michek (30 let) titul mezinárodního mistra republiky v nejprestižnější kubatuře MX1. K tomu přidal v dresu svého týmu Buksa/Ados také triumf v mistrovském závodě družstev a navíc se stal ještě mistrem Evropy ve třídě Open. „Lepší rok to snad ani být nemohl,“ spokojeně se usměje sám jezdec.

VÍCE
Pár info k MX mistráku 2018
motocross

Na zasedání Komise motokrosu AČR dne 25. října 2018 bylo rozhodnuto, že délka rozjížděk ve třídě MX2 bude nově 25 minut + 2 kola. Stejně tak bude upravena délka rozjížděk u třídy 125 2T na 20 minut + 2kola.

VÍCE
Jakub Terešák v nové sezoně v novém týmu
motocross

Závěr každé sezóny a začátek té nové, nadcházející, vždy přinese spoustu změn a novinek ve složení týmu, nových sponzorů, změn motorek a dalších záležitostí. Změna týmu se týká také našeho úspěšného jezdce Jakuba Terešáka, který je pravidelným účastníkem závodů nejen v České republice.

VÍCE
Jara Romančík vyhodnocuje sezónu 2018
motocross

Blíží se konec roku 2018, a tak se začínají rojit zhodnocení právě skončené motoristické sezóny. Jedním z prvních, kdo si na Facebooku vylil srdíčko a slovně si možná trošku ulevil, je Jara Romančík. "Letošní sezóna je za mnou. Musím říct, že jsem rád. V téhle sezóně jsem si prošel opravdu vším. Byl jsem ve své životní formě. Připravoval jsem se v USA, kde jsem si zlomil v lednu stehenní kost. A následně jsem byl hned na dně. Když jsem se z toho vzpamatoval a začal trénovat, tak jsem si zlomil zápěstí. A to mě zastavilo až do srpna..."

VÍCE
Mistři motokrosu 2018
motocross

V rámci tradičního podzimního Vyhlášení mistrů České republiky v motocyklovém sportu byli oceněni všichni úspěšní závodníci a reprezentanti motocrossu. Vyhlášení proběhlo, jak je již zvykem, v budově Autoklubu ČR v pátek 23. listopadu 2018. Kromě motocrossu se vyhlašovali mistři i jiných kategorií – trial, plochá dráha, mototuristika a další.

VÍCE
Honza Froněk: rozhovor s manažerem české juniorské MX reprezentace
motocross

Přiblížila se nám tzv. domácí „okurková sezóna“, během níž vás však v žádném případě nepřestaneme zásobovat aktualitami ze zahraniční scény. A protože si nepřejeme, aby utichly ani tamtamy na domácí půdě, přineseme vám postupně interview s lidmi, o nichž se nejen mluví, ale s nimiž se zároveň příjemně hovoří. První na řadě je Jan Froněk – manažer české juniorské reprezentace a muž mnoha dalších „přívlastků“.

VÍCE
Report z MMČR juniorů v Jiníně 2018
motocross

V sobotu 13. října hostil jihočeský Jinín finálový závod seriálu „Lorenc – Logistic“ Mezinárodního mistrovství ČR Junior v motokrosu 2018. Krásné babí léto, několik novinek na trati i v celém areálu, na druhou stranu poměrně slabší mezinárodní účast (tentokrát přijelo pouze pár Rakušanů a Slováků), tradičně málo diváků – to byly atributy tohoto posledního juniorského klání.

VÍCE
Pozvánka na finále MMČR junior 2018 do Jinína!
motocross

Poslední díl série Mezinárodního mistrovství ČR Junior v motokrosu „Lorenc – Logistic 2018“ uvítá tuto sobotu, 13. října známá trať v Jiníně. Pod novým nájemcem Jaroslavem Kalným tento areál Autoklubu ČR vzkvétá a úspěšnou generálkou na tento podnik byl srpnový závod jihočeského KP, kam přijelo přes 220 jezdců.

VÍCE