TZ: Pozvánka na MMČR juniorů v Ledči nad Sázavou (27. 4. 2019)
motocross

Na začátek nové sezony už se těší i motokrosoví junioři. První podnik hostí trať v Ledči nad Sázavou na Vysočině. Věříme, že se jezdci na trati sejdou v hojném počtu, stejně jako na posledním závodě minulého roku. Na co se můžete těšit?

VÍCE
Kůta MMČR MX Loket 2019: První závod bez loňských šampionů
motocross

Zase to uteklo jako voda. První závod Kůta MMČR motokrosu v Lokti (31. 3. 2019) máme za sebou. Ve třídách MX1, MX2 a Ženy chyběl loňský šampion nebo šampionka. Proto nebylo vůbec jasné, jak závody budou vypadat, a kdo si odveze to první dílčí vítězství. Oficiální report prozrazuje víc!

VÍCE
Martin Michek prošvihne první mistrák v Lokti
motocross

První závod letošního Kůta MMČR 2019 v Lokti je na spadnutí. Pokud jste se nemohli dočkat, určitě už máte naplánovaný výlet v neděli 31. března. Vypadá to, že se spousta jezdců stačila dát od minulé sezóny dohromady, ale přesto nezůstala marodka úplně prázdná. Bude chybět jedna z hlavních tváří - několikanásobný mistr ČR Martin Michek. Důvod se dozvíte níže.

VÍCE
TZ Kůta MMČR 2019: První závod sezóny v Lokti
motocross

Nepřijde vám, že to všechno zase šíleně uteklo? Taky se na to jaro vždycky tak těšíte, trvá to snad staletí a najednou zbývá jenom týden do prvního závodu? Už je to tady zase. Hurá! Těšíme se na první závod Kůta MMČR motokrosu do Lokte nad Ohří. Bude to paráda a týmy s sebou přivezou dost změn. Přijeďte se podívat na pořádný závod už poslední březnový den.

VÍCE
Zprávy z tisku: Motokros je celý můj život, říká Rudolf Weschta
motocross

Přestože Ruda Weschta naši nabídku rozhovoru v minulosti ignoroval, přinášíme vám, co jsme zachytili v online verzi Tachovského deníku, kterému se alespoň trošku rozpovídal: Lásce jménem motokros se závodník Rudolf Weschta z Těchlovic u Stříbra věnuje už od svých pěti let. Ve své kariéře si připsal několik velkých úspěchů a zažil i nepříjemná zranění, která tento druh adrenalinového sportu přináší.

VÍCE
UPDATE! Kalendáře MMČR motokrosu 2019
motocross

Po dlouhých jednáních mezi Autoklubem ČR a promotérskou společností o podmínkách spolupráce došlo v úterý k dosažení dohody. Na základě toho zahájil okamžitě promotér závěrečná jednání s pořadateli jednotlivých závodů o obsazení termínů stanovených Komisí motokrosu počátkem ledna.

VÍCE
Posezónní rozhovor s Filipem Neugebauerem
motocross

Na webu Osička MX Teamu se objevil rozhovor s Filipem Neugebauerem, který se rozpovídal o skončené sezóně 2018 a prozradil o trochu víc o svých plánech v roce 2019, kdy se mj. stane také otcem svého prvorozeného syna. Část interview jsme převzali níže...

VÍCE
Martin Michek o snové sezóně 2018
motocross

Pevnou rukou vládne českému motokrosu. Pátý rok za sebou vybojoval Martin Michek (30 let) titul mezinárodního mistra republiky v nejprestižnější kubatuře MX1. K tomu přidal v dresu svého týmu Buksa/Ados také triumf v mistrovském závodě družstev a navíc se stal ještě mistrem Evropy ve třídě Open. „Lepší rok to snad ani být nemohl,“ spokojeně se usměje sám jezdec.

VÍCE
Pár info k MX mistráku 2018
motocross

Na zasedání Komise motokrosu AČR dne 25. října 2018 bylo rozhodnuto, že délka rozjížděk ve třídě MX2 bude nově 25 minut + 2 kola. Stejně tak bude upravena délka rozjížděk u třídy 125 2T na 20 minut + 2kola.

VÍCE
Jakub Terešák v nové sezoně v novém týmu
motocross

Závěr každé sezóny a začátek té nové, nadcházející, vždy přinese spoustu změn a novinek ve složení týmu, nových sponzorů, změn motorek a dalších záležitostí. Změna týmu se týká také našeho úspěšného jezdce Jakuba Terešáka, který je pravidelným účastníkem závodů nejen v České republice.

VÍCE