Celkové výsledky MČR v motoskijöringu 2023
motocross

Připravili jsme pro vás souhrn celkových výsledků MČR v motoskijöringu 2023, který i letos nesl název partnera – „Orion-Shiva KTM 2023.“ Ve výsledcích jednotlivých závodů jsem zahrnuty i výsledky lotyšských posádek, které do České republiky přijely bojovat. Nenajdete je však ve výsledcích celkových, protože závod byl vyhlášen pouze jako národní! Nezapomněli jsme ani na vložený Orlický pohár.

VÍCE
MČR + OP v motoskijöringu – Dobřany v O.h. – 12. 02. 2023
motocross

Mistrovství ČR „ORION-SHIVA KTM 2023“ pokračovalo hned další den na závodišti „U hradu“ v Dobřanech v Orlických horách. Závod se jel podruhé o Putovní pohár Josefa Švorce - bývalého závodníka a posléze i dobřanského organizátora všech motoristických akcí. Do Dobřan se jezdí návštěvníci rádi dívat na kvalitní závody. Důkazem toho bylo plné parkoviště u silnice. Byla škoda, že se výrazně oteplilo a dalo se očekávat, že poctivě připravená trať rozměkne a bude pro jezdce hodně těžká. Zajímavý průběh měl už dopolední krátký volný trénink. Zdálo se, že trať příliš nesvědčila agresívnímu stylu lotyšských hostů, kteří s ní měli problémy, hlavně s posledním výjezdem.

VÍCE
MČR + OP v motoskijöringu - Klášterec n. O. – 11. 02. 2023
motocross

Tak jsme se přece jen dočkali populárních závodů v motoskijöringu. V kalendáři Mistrovství ČR „ORION-SHIVA KTM 2023“ bylo původně 5 závodů. Ale pořadatelé míní a příroda mění. Jako každý rok nám zrovna moc nepřálo počasí. Ale o tomto víkendu se podařilo odjet 2 závody, které určily mistra ČR pro rok 2023. V sobotu 11.2. se jelo na známé trati v Klášterci nad Orlicí. Místní zkušení požadatelé měli nedávno výročí 25 let, kdy uspořádali úplně první závod MČR. Poctivě a dlouho připravovali trať, museli dvakrát změnit termín, ale nakonec jim to vyšlo. Naposledy se v Klášterci závodilo v roce 2019. Pak byla tříletá pauza způsobená pandemií a loni i kvůli počasí. Výsledkem jejich snažení byly krásné závody, na které přišlo kolem 900 spokojených diváků. A přijelo i hodně jezdců.

VÍCE
Mötoskijoring se pojede příští víkend
motocross

Zimní motokrosové radovánky se přeci jen pojedou! Pořadatelé z Klášterce a Dobřan potvrdili, že mají dobré snéhové podmínky a podaří se jim závody uspořádat s pomocí přírody.

VÍCE
Kalendář MMČR i s tratěmi!
motocross

Konečně jsme se dočkali a známe finální termíny MM ČR seniorů v motokrosu. Letošní seriál čítá osm závodů jednotlivců a jeden závod družstev. Do seriálu se vrací závodiště Opatov a Stříbro.

VÍCE
Motoskijöring se nejede ani tento víkend
motocross

Příznivci zimního motoskijöringu musí bohužel zůstat doma i tento víkend. Sněhové podmínky nedovolí uspořádat kvalitní závod pořadatelům v Dalečíně a v Klášterci. Budeme doufat, že se vyplní předpověď a následující víkend si užijeme zimní radovánky!

VÍCE
Jakub Terešák má hotový plán sezóny 2023
motocross

Kuba Terešák se zakousl do zimní přípravy hned, jakmile mu doktor povolil usednout na motocykl. Po nešťastném pádu na posledním loňském závodě v Dalečíně si zlomil klíční kost a musel mu ji opravit pár šroubky a destičkou. Jak říká český matador motokrosu Petr Bartoš: "Klička je motokrosová chřipka a Kuba jí měl za svoji kariéru jen na pravé straně již čtyřikrát a pokaždé se musela operovat."

VÍCE
Sociální sítě MM ČR juniorů a žen 2023
motocross

Určitě jste zaznamenali rozsáhlé změny u domácího mistrovství pro juniory a ženy. Součástí změn jsou i nové sociální sítě. Připravili jsme pro vás jejich souhrn, aby se k vám vždy dostaly ty nejčerstvější informace.

VÍCE
Kalendář MM ČR juniorů a žen 2023
motocross

Nový promotér MM ČR juniorů a žen 2023 představil prostřednictvím sociálních sítí kalendář na sezónu 2023 včetně tratí, na které junioři se ženami zavítají. Závodníci se můžou těšit na šest mistrovských závodů napříč Českou republikou a tři nové tratě!

VÍCE
MMČR MX senior a junior 2023: Registrace startovních čísel
motocross

Pro letošní rok nastává změna v systému registrace startovního čísla do MM ČR motokrosu senior a junior. Nově si jezdci budou registrovat čísla sami na adrese www.startovnicislo.cz, stejně jako to již dlouhá léta dělají jezdci endura či supermota.

VÍCE