Kompletně přebudovaný Jinín se líbí Plchovi i dalším
motocross

Ruda Plch jezdí, na co momentálně má. Ale sám ví, že by to mohlo být i výrazně lepší. Jihočech byl na čtvrtém závodě mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu v Jiníně v hlavní třídě MX1 jako čtvrtý nejlepší z českých jezdců osmý a osmá příčka mu patří i v průběžné klasifikaci šampionátu.

VÍCE
TZ: Stauffer s Kohútem bodovali i na dalším mistráku
motocross

Čtvrté kolo Open mistrovství České republiky zná své vítěze! Česká špička poměřila síly na nově přebudované trati v Jiníně nedaleko Strakonic. Ve třídě MX2 nastoupil za Osička MX Team rakouský pilot Marcel Stauffer, v MX1 reprezentoval tým tradičně Slovák Tomáš Kohút.

VÍCE
MX seniorka Jinín 2024: Velké teplo a pády s dobrým koncem
motocross

Čtvrtý závod Open mistrovství České republiky v motokrosu se jel v neděli 30. června 2024 na přebudované trati v Jiníně. Ta přilákala spoustu jezdců, kdy například v MX2 byla opravdu nadstandardní jezdecká účast - 57 závodníků. Jezdci se museli poprat nejen se zapamatováním nových prvků na závodní dráze, ale také s nepříjemným horkem. Diváci byli svědky několika pádů, všechny se ale obešly bez vážného konce. Sem tam ovšem zamíchaly pořadím.

VÍCE
HT Group Open MČR v MX 2024: Pozvánka do Jinína
motocross

Je před námi už 4. závod HT Group Open mistrovství ČR v motokrosu! A pojede se na přebudované trati v Jiníně, kam se seriál mistrovství republiky vrátí po několika letech, a ne v Klukách u Písku, jak bylo původně plánováno. Po minulém závodě v Přerově, kde kvůli špatně sjízdné trati startovaly pouze třídy MX1 a MX2, budou mít diváci možnost vidět opět všechny jezdce tříd 85 ccm, MX2, MX1 a Veterán a čeká je jistě zajímavá podívaná. Závodníci na špici výsledkové listiny mají mezi sebou velmi malé bodové rozdíly, někde dokonce pouze jednobodové.

VÍCE
TZ: Kohút i Stauffer na bedně v Přerově
motocross

Sezóna je dávno v plném proudu, ale i tak byl víkend 15. - 16. 6. 2024 pro Osička MX Team tak trochu výjimečný a hlavně na domácí půdě také plný emocí. Letos poprvé jsme startovali v plné sestavě! Julius Mikula #451 pokračoval v boji o světové body na MXGP of Italy, v Přerově se na start MMČR postavil Tomáš Kohút #45 a svůj comeback si zde odbyl i Marcel Stauffer #401.

VÍCE
HT Group Open MČR MX Přerov 2024: Bláto a zrušené rozjížďky
motocross

Třetí závod HT Group Open mistrovství České republiky v motokrosu přinesl hodně těžké podmínky. Ovšem pouze v polovině závodních tříd. Třídy 85 ccm a Veterán byli kompletně zrušeny pro velmi těžce sjízdnou trať a výsledky v nich zůstávají naprosto stejné jako po druhém závodě. Jezdci MX1 a MX2 ale náročný závod absolvovali. Začínalo se kvalifikačními jízdami, v nichž měli závodníci k dispozici i pár minut na volný trénink, následovaly dvě ostré závodní rozjížďky.

VÍCE
TZ: Stauffer se vrací na závody, ukáže se v Přerově
motocross

Víkend 15. - 16. 6. 2024 opět provoní benzín a motokrosoví nadšenci si přijdou na své během desátého kola série Mistrovství světa, ale také na domácí půdě během třetího podniku Mezinárodního mistrovství České republiky. Osička MX Team letos poprvé vyšle do boje všechny tři závodníky.

VÍCE
HT Group Open MČR v MX 2024: Třetí závod hostí Přerov
motocross

Na řadě je třetí závod HT Group Open mistrovství ČR v motokrosu! A hostit ho bude trať v Přerově, která je v seriálu po delší pauze opět zařazená od roku 2021. Stejně jako v předešlých podnicích se na startu představí jezdci čtyř tříd: 85 ccm, MX2, MX1 a Veterán. Ti nejlepší budou jistě chtít udržet červené tabulky a všichni diváci určitě opět čekají na dramatický souboj o vedení ve třídě MX1. V sezóně 2024 zbývá ještě 5 dalších závodů jednotlivců, včetně toho nadcházejícího v Přerově, a jeden podnik družstev, který je klasicky naplánovaný na konec sezóny, konkrétně 13. října v Dalečíně.

VÍCE
Czech MX Junior 2024: Juniorka pokračuje v Dalečíně!
motocross

Druhý závod motokrosového seriálu MX Shop Sekerka OPEN MČR juniorů a žen 2024 se uskuteční už v sobotu 8. června 2024! Závodníci se představí na vyhlášené trati Písečská zmole v Dalečíně. Po dohodě s místními pořadateli se promotér zaměřil na přípravu tratě tak, aby splňovala kritéria juniorského závodu a byla vhodně připravena pro jezdce všech výkonnostních kategorií. Stejně jako na předchozím závodě v Dolních Heřmanicích se ve třídách 65 ccm a 85 ccm představí nejmladší závodníci, kteří už v nízkém věku sbírají cenné zkušenosti na evropské půdě. Silnější borci se představí ve třídách 125 ccm 2T a MX2 Junior. Už tradiční součástí závodů jsou ženy, které mají svou vlastní kategorii. Přijměte proto pozvání a dorazte podpořit své favority nebo favoritky!

VÍCE
HT Group Open MČR MX Pacov 2024: Lídři zůstávají zatím stejní
motocross

Druhý závod sezóny HT Group Open mistrovsví republiky je minulostí. V motokrosovém areálu v Pacově nechyběly tradiční palačinky a skvělá podpora diváků, kterým naše motokrosová špička nabízela po celý den krásné závody. V některých třídách šlo doslova o dechberoucí souboje. Jak nyní vypadá tabulka průběžných výsledků?

VÍCE