Report z MMČR Junior v motokrosu v Jiníně
motocross

Poslední sobota v září hostila v Jiníně za krásného babího léta finálový závod juniorského MMČR v motokrosu „Lorenc – Logistic 2017“. Na startu se sešla stovka závodníků. Ve třídách 50ccm a 85ccm se ještě rozhodovalo o letošních titulech mezinárodních mistrů ČR, v ostatních třídách pak o zbylé vavříny. A samozřejmě se bojovalo i o výsledky v samotném jinínském klání, například ve třídě MX2 Junior to byla parádní podívaná za účasti hned několika kvalitních zahraničních jezdců, kteří se pravidelně úspěšně účastní seriálu ME. Pořadatelem závodu byl klub ERWO Jinín a až na malé drobnosti ohledně zavlažování tratě proběhly závody bez větších komplikací. Hned po závodě se uskutečnilo nejen vyhlášení samotného závodu, ale i vyhlášení celého seriálu.

VÍCE
MMČR juniorů v motokrosu 2017: Přijeďte na finále v sobotu do  Jinína!
motocross

Poslední závod juniorského MMČR v motokrosu „Lorenc - Logistic 2017“ bude hostit v sobotu, 30. září jihočeský Jinín. Ve třech kategoriích je už sice o titulu rozhodnuto, ale ve třídách 50ccm a především v 85ccm to bude napínavé až do poslední chvíle. Bojovat se samozřejmě bude též o zbývající pódiové pozice v seriálu. České závodníky opět doplní kvalitní zahraniční jezdci z Německa, Rakouska, Slovenska, Maďarska a dalších zemí. Na známé trati, která v minulosti hostila hned několik závodů mistrovství světa, se bude startovat v kategoriích 50, 65 a 85ccm,125ccm Junior a MX2 Junior.

VÍCE
BAM MM ČR motokros 2017: Blátivý závěr sezóny
motocross

V neděli 17.9. se letos naposledy sešli motokrosaři na posledním závodě seriálu Buksa/Ados motokros 2017. Téměř všichni mistři byli známi a zbývalo rozklíčovat pořadí na zbylých pódiových příčkách, které ve Vranově rozhodně nebyly zadarmo.

VÍCE
BAM MM ČR motokros 2017: Poslední body ve Vranově
motocross

Neděle 17. září bude patřit poslednímu závodu seriálu Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR ve Vranově u Brna. Po nezvykle dlouhé sezóně známe již předčasně jména mistrů republiky ve třech třídách a zbývá doplnit poslední jméno. Ve Vranově se však bude velmi tvrdě bojovat o zbylá pódia, kde je situace po sedmi odjetých závodech velmi těsná.

VÍCE
Report z MMČR Junior v motokrosu, Horní Újezd, 9.9.2017
motocross

Po dvouměsíční přestávce pokračoval v sobotu, 9. září motokrosový šampionát MMČR Junior "Lorenc - Logistic 2017", na znovu zprovozněné dráze ve východočeském Horním Újezdu nedaleko Litomyšle. Počasí bylo pro tento sport ideální, místní pořadatelé z Autoklubu Horní Újezd v AČR se snažili a pro samotné závodníky nachystali kvalitně upravenou trať. Ranní dopolední přejímkou prošlo pouze 88 pilotů, což rozhodně není nějaké oslnivé číslo, naopak se očekávalo, že k tomuto klání dorazí daleko více aktérů. Kromě české juniorské špičky přijeli již tradičně zástupci ze Slovenska, Maďarska, Polska a Rakouska. Bojovalo se o další mistrovské body v pěti kategoriích, ale i o předčasné celkové triumfy.

VÍCE
Pozvánka na MMČR Junior v motokrosu, Horní Újezd, 9. 9. 2017
motocross

Po prázdninové přestávce nastoupí na scénu opět motokrosoví junioři. V sobotu, 9. září, pokračuje seriál juniorského MMČR v motokrosu „Lorenc - Logistic 2017“ na východočeské trati v Horním Újezdu. Závodníci české juniorské špičky, doplněné o kvalitní zahraniční piloty jistě na tomto předposledním podniku seriálu výrazně naznačí, anebo už třeba i rozuzlí, kam poputují letošní mistrovské tituly. Startovat se bude v kategoriích 50, 65 a 85ccm, 125ccm Junior a MX2 Junior.

VÍCE
BAM MM ČR motokros 2017: Stříbro rozhodlo o mistrech
motocross

Po pěti letech se v neděli 20. 8. vrátil domácí šampionát Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR na terén svatého Petra do Stříbra. Početná divácká kulisa shlédla jeden z nejhezčích závodů sezóny a také korunovaci třech nových mistrů republiky!

VÍCE
Martin Michek kraluje českému motokrosu za všech okolností
motocross

Jihočech Martin Michek (29) je králem českého motokrosu. Nic na tom nezměnila ani blátivá neděle v Blanské kotlině, kde znovu potvrdil svou suverenitu a s přehledem vyhrál obě jízdy šestého závodu BAM MMČR hlavní kubatury MX1.

VÍCE
BAM MM ČR motokros 2017: Po pěti letech ve Stříbře
motocross

V neděli 20. 8. se sjede špička českého motokrosu k předposlednímu závodu seriálu Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR. Motokrosaři po pěti letech opět zavítají na oblíbenou trať do Stříbra, kde se naposledy jel závod družstev v roce 2012. Už po prvních jízdách bychom mohli znát některé mistry republiky, ale dokud není odmávnuto, nic není jisté.

VÍCE
BAM MM ČR motokros 2017: Michkovo území
motocross

Šestý podnik seriálu Buksa/Ados motokros 2017 MM ČR zavítal na bezpochyby jednu z nejnáročnějších tratí v republice - do Kaplice. Pěkně nachystanou trať spláchly přes noc vydatné deště, které nepolevily ani po celý závodní den.

VÍCE