TZ: MMČR juniorů v Kaplici společně s EMX65 a EMX86
motocross

Nadcházející víkend bude v Kaplici patřit juniorům. Covidová opatření loňský závod evropského seriálu EMX65 a EMX85 spojený s domácím MMČR juniorů a žen posunula až na první zářijový víkend, letos se do Kaplice bez jakýchkoliv omezení sjedou jezdci již před prázdninami a závody se tentokrát obejdou bez kategorie žen. Závody tak slibují skvělou podívanou těch nejlepších jezdců třídy do 65 ccm a 85 ccm zóny „North West,“ kterou naši jezdci v této fázi sezóny absolvují a bojují o nominaci na finálový závod, který se pojede v rámci MXGP v Lokti v polovině července.

VÍCE
Ruda Plch šokoval v Kaplici výhrou kvaldy
motocross

Hodně důrazně tluče Jihočech Rudolf Plch (24 let) na vrata nejužší špičky našeho motokrosu. Na druhém závodě mezinárodního mistrovství republiky v Blanské kotlině dokonce vyhrál kvalifikaci nejprestižnější třídy MX1. V odpoledních finálových jízdách už se mu ale až tolik nevedlo a obsadil sedmou příčku.

VÍCE
2. Kůta MMČR v MX Kaplice 2022 – foto Kristýna Dvořáčková
motocross

Momentky z depa, ale i závodní akce. Takové jsou fotografie z druhého českého mistráku Kůta MM ČR v motokrosu, které nám poskytla kolegyně Kristýna Dvořáčková. Jak vypadaly závody v deštivé Kaplici z jejího pohledu?

VÍCE
Němec Maximilian Nagl byl na motokrosu v Kaplici nepolapitelný
motocross

Hvězdný Němec Max Nagl potvrdil svou suverenitu na českých tratích a naprosto s přehledem vyhrál hlavní třídu MX1 na druhém závodě mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu, který v neděli hostila Blanská kotlina. Celkem 115 jezdců ve čtyřech třídách dorazilo na jih Čech poprat se podruhé v sezoně o mistrovské body. „S jezdeckou účastí jsme spokojeni. Jenom jsme doufali, že dorazí o něco více diváků, ale na tom se hodně podepsalo nepříznivé počasí," posteskla si ředitelka jinak po všech stránkách výborně zorganizovaného závodu Blanka Vaněčková.

VÍCE
2. MMČR MX Kaplice 2022: Sychravé počasí a náročná trať
motocross

Druhý mistrovský závod v Kaplici 29. května 2022 mohl svou náročností, kterou prověřil jezdce všech kategorií, konkurovat Dalečínu. Déšť a chladný vítr jezdcům i fanouškům ukázaly, jaké umí být počasí na Šumavě. Od poloviny závodního dne byla trať přírodně kropena, rozbíjela se, a tak vyškolila i ty nejzkušenější piloty.

VÍCE
Do Kaplice s automobily těžší než 3,5 tuny přes objížďku!
motocross

V Kaplici se předělává most dole přes řeku před závodištěm. Objízdná trasa platí pro automobily těžší 3,5 tuny (vč. 3,5 t). Proto prosíme, uposlechněte pokyny pořadatelů a Policie ČR a využijte vyznačené objízdné trasy.

VÍCE
Kaplice se zavazuje k uspořádání špičkového motokrosu
motocross

Po Rallye Český Krumlov čeká příznivce motorismu na jihu Čech další svátek. V neděli se pojede v Blanské kotlině u Kaplice druhý závod mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu. Závodit se bude ve dvou hlavních kubaturách MX1 a MX2, dále pojedou své samostatné rozjížďky veteráni nad čtyřicet let a také mladíci ve třídě 85 ccm. Start hlavního závodu je plánován na 13. hodinu, dopolední tréninky začínají už v 7:45.

VÍCE
Kůta MMČR v MX 2022: Mistrák se přesouvá na jih Čech
motocross

Jihočeská Kaplice přivítá v neděli 29. května 2022 druhý díl mistrovského seriálu Kůta MM ČR v motokrosu. Už v loňském roce jsme mohli na trati a v jejím zázemí vidět znatelné změny, na kterých místní zapracovali. První závod v Dalečíně prověřil naplno jezdeckou přípravu a to stejné očekáváme i od náročného závodního okruhu v Kaplici.

VÍCE
Záznamy z TV – MMČR Dalečín
motocross

Na prvním závodě Kůta MM ČR v motokrosu v Dalečíně nechyběly ani televizní kamery s redaktory. Záznamy z prvního mistráku jste tak mohly vidět na obrazovkách ČT Sport a O2TV. Jejich záznamy vám přinášíme níže.

VÍCE
1. Kůta MMČR v MX Dalečín 2022 - foto Pavel Horák
motocross

Na prvním mistráku jsme měli dva fotografy a právě druhou galerii vám přinášíme týden po závodě. Také Pavel Horák si našel v Dalečíně chvíli času a něco nafotil. Jeho výběr hledejte níže.

VÍCE