Q Racing Team je nadšený z nové spolupráce
motocross

S příchodem nové sezóny se uzavírají také nové smlouvy, dohody s partnery a další záležitosti nutné k fungování závodního týmu. Také český Q Racing Team nezaostává pozadu a je nadšený z nové spolupráce s dealerem značky Husqvarna.

VÍCE
Q Racing Team se vrací na scénu!
motocross

A to ve velkém stylu. Má totiž ambice bodovat na mistrovství světa. Hlavní členkou týmu je Kristýna Vítková, která má v plánu účast právě na mistrovství světa a určitě bude chtít obhájit domácí titul. Martin Venhoda předá týmu zkušenosti získané ve světě, které nabyl díky předchozímu angažmá v Belgii. Trojici jezdců doplní Standa Vašíček, který letos skončil celkově čtvrtý na MMČR Juniorů.

VÍCE
Co přineslo zasedání Motokrosové komise AČR?
motocross

Ve středu 11. listopadu 2020 zasedla prostřednictvím videokonference Motokrosová komise Autoklubu ČR spolu s promotérem MM ČR senior. V úvodu komise zhodnotila sezonu 2020. Ta se navzdory okolnostem uskutečnila takřka v kompletním rozsahu. Jakmile to epidemiologická situace dovolí, chtěli bychom uspořádat v budově Autoklubu ČR vyhlášení mistrů ve smyslu loňského vyhlášení MM ČR junior a senior, ale i s disciplínami supermoto, side a quad.

VÍCE
Haas Racing Team ukončil spolupráci s Wagenknechtem
motocross

Východočech Honza Wagenknecht končí po vzájemné domluvě v týmu Haas Racing Team. Wagenknecht ukázal hlavně v závěru sezóny, že je s ním do budoucna nutno počítat. Ve své premiérové sezóně v seniorském mistrovství třídy MX2 skončil celkově čtvrtý a nebýt několika výpadků a chyb na začátku sezóny, mohl pomýšlet na příčky vyšší.

VÍCE
Složení Osička MX Teamu pro sezónu 2021
motocross

Většina fanoušků toto složení úspěšného českého Osička MX Teamu předpovídala. Dnes jsme se však dočkali oficiální potvrzení. Kdo bude reprezentovat stáj Osička MX Team?

VÍCE
Nový majitel Dalečína chce vrátit tratím slávu
motocross

Bývaly časy, kdy motokrosové hvězdy přilákaly do Písečské zmole u Dalečína i 15 tisíc fanoušků. Slavné závodiště na Žďársku budovali od 60. let nadšenci kolem Miroslava Hakla. I když se po úpadku automotoklubu vypadalo, že trať zaroste kopřivami, našel se zachránce. Areál v roce 2017 koupil brněnský podnikatel Petr Hromek a postupně závodiště vylepšuje.

VÍCE
Osička MX Team ukončuje spolupráci i s Neurauterem
motocross

Ani rakouský pilot Lukas Neurauter nebude součástí českého Osička MX Teamu v následující sezóně 2021. Jaké jsou vaše tipy na jezdecké obsazení Osička MX Teamu pro další sezónu?

VÍCE
Filip Neugebauer končí u Osička MX Teamu
motocross

Všechno jednou končí. Tak by se dala nazvat kariérní čtrnáctiletá štace úspěšného českého závodníka Filipa Neugebauera v barvách českého Osička MX Teamu. Filip už na závěrečném podniku MMČR v Petrovicích u Karviné naznačil, že zatím neví, co bude s příští sezónou. Nechme se tak překvapit, jaké budou další plány. Vyjádření týmu hledejte níže.

VÍCE
Za předčasný konec sezóny Martina Fiňka může přetržený křížák
motocross

Přetržený přední křížový kolenní vaz mu předčasně ukončil sezonu a vypadl tak z elitní desítky mezinárodního mistrovství republiky elitní třídy MX1. Motokrosový závodník Martin Finěk (29 let) je po operaci, rehabilituje a přemýšlí, jak naloží dál se svou sportovní kariérou.

VÍCE
Ruda Plch má z motokrosové sezóny 2020 smíšené pocity
motocross

Obhájil třetí místo v rakouském motokrosovém šampionátu, bronzový byl také v českém mistrovství v endurosprintu, přesto Jihočech Rudolf Plch (22 let) s uplynulou sezonou moc spokojený nebyl. „Bylo to takové rozporuplné,“ přikývne.

VÍCE