MTX Racing na společném tréninku v Pacově
motocross

Na týmový trénink do jihočeského Pacova vyrazil celý MTX Racing Team ve složení Viki Lohniská (Ženy), Dan Mandys (MX2), Pavel Dvořáček (MX1) a Jakub Mencl (MX1). Jak si jezdci zatrénovali na oblíbené mistrovské trati, najdete na fotkách níže.

VÍCE
Časopis CZECH MOTOCROSS 01-2021 je v prodeji!
motocross

Konečně finiš! Podařilo se nám projet pomyslným cílem, jímž je vydání stošedesátistránkového tištěného časopisu CZECH MOTOCROSS 01/2021. Zatím jsme si tedy nenašli zrovna moc času na oslavy, ale s těmi nám můžete pomoct, jestli vás něco z obsahu nadchne natolik, že už se budete těšit stejně s námi na dvojku. K tomu ale teď budete nejdříve potřebovat vlastní výtisk, protože dělit se o něj první šťastní majitelé doposud moc nechtějí, což nám vlévá do žil další vysokooktanový benzín. Jak a kde časopis koupíte? Pokračujte!

VÍCE
Dominika Kvapilová přiblížila posluchačům motokros
motocross

Včerejším dopoledním hostem na Rádiu Z byla Dominika Kvapilová. Moderátor Martin Karlík vyzpovídal Dominiku, kterou známe jako bývalou motokrosovou závodnici a člověka, který dělal rozhovory na MMČR. V současné době se naplno věnuje mateřským povinnostem.

VÍCE
Jiří Matějec pojede letos na 2T
motocross

V loňském roce Jirka Matějec vyzkoušel dvoutaktní dvěstěpadesátku, která se mu zalíbila natolik, že s ní letos bude závodit. I když jsme ho v minulé sezóně na závodech v roli jezdce moc nevídali, stanovuje si na letošek nemalé cíle! Rozhovor s devatenáctiletým jezdcem z Moravy hledejte níže!

VÍCE
Hugo Brant chce být jednou mistrem světa
motocross

Desetiletý Hugo Brant se na motorku poprvé posadil ve čtyřech letech a pouhý rok poté vyzkoušel svůj první závod na ECC v Benešově u Semil. V loňském roce skončil jako druhý na juniorském mistráku ve třídě do 50 ccm a na vítěze mu scházelo pouhých 10 bodů! Hugo nám prozradil, že by chtěl být jednou mistrem světa. V jeho týmu Cermen Racing má dobrou motivaci díky svému kolegovi, kterým je úspěšný Vítězslav Marek.

VÍCE
Kristýna Vítková představila design svých helem
motocross

V letošní sezóně bude jezdit Kristýna Vítková, závodnice Q Racing Teamu, v nových helmách. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby nebyly speciálně upraveny. Zlaté české ručičky připravily tyto helmy a Kristýnu tak na závodech MMČR a MS rozhodně nepřehlédneme!

VÍCE
Slovák Jošt se připravuje i v České republice
motocross

Na mrazivém tréninku v Pacově jsme potkali celý Osička MX Team a na pár minut zdrželi slovenského závodníka Šimona Jošta, který bude hájit barvy českého týmu více jak deset sezón. Obhájce českého titulu nám vysvětlil, jak to bude mít letos s kategoriemi a také prozradil, že ho v letošní sezóně uvidíme naposledy na čtyřtaktní dvěstěpadesátce. Co dalšího Šimon prozradil?

VÍCE
Martin Finěk stále řeší nedoléčené koleno a řeší budoucnost
motocross

Motokrosař Martin Finěk z Blatné stále ještě není fit. Zotavuje se po operaci utrženého předního křížového kolenního vazu a také přemýšlí, jak se svou kariérou naloží dál.

VÍCE
GALERIE: Osička MX Team
motocross

Také český motokrosový tým Osička MX Team představil své letošní barvy. Již před nějakou dobou bylo jasné, kdo bude reprezentovat barvy týmu. Československou sestavu bude tvořit Martin Krč, Šimon Jošt a Tomáš Kohút. Na fotografie od Marka Igliće se můžete podívat níže.

VÍCE
ROZHOVOR: Ladislav Červenka a HULHO Motocross Team
motocross

Západočeský HULHO Motocross Team je pevnou součástí motokrosových závodů již od roku 2000. V jeho barvách závodil například Petr Smítka, Václav Kovář nebo Martin Finěk. Vyzpovídali jsme Ladislava Červenku, týmového manažera a jezdce v jedné osobě, který nám přiblížil začátky HULHO Motocross Teamu a také popsal svou roli v týmu.

VÍCE