Pešek v roli trenéra pomohl českým mladíkům do finále MiniGP
silnice

Trenér Pešek dostal české mladíky mezi elitu. Zázrak, říká o kvalifikaci všech svých svěřenců na neoficiální MS. Bývalý elitní český motocyklový závodník Lukáš Pešek piplá mladé české naděje včetně teprve dvanáctiletého Romana Durdise a šestnáctiletého Nikolase Gieslera, které čeká v listopadu finále závodu MiniGP.

VÍCE
VC Bohumila Staši: FOTO Lukáš Trtílek
silnice

Závěrečný podnik šampionátu organizace CAMS, VC Bohumila Staši, se odjel o víkendu 30.09.-01.10.2023 na brněnském Masarykově okruhu. Účast jezdců v sedmi třídách byla více než 300 jezdců. Tento vrcholný podnik si nenechal ujít ani náš spolupracující fotograf Lukáš Trtílek.

VÍCE
VC Bohumila Staši ve fotografiích Vaška Volfa
silnice

Závěrečný podnik šampionátu organizace CAMS, jehož název odkazuje na legendu československých motocyklových dějin, se odjel o minulém víkendu na brněnském Masarykově okruhu. O finální body se zde utkalo více než tři sta jezdců, a to hned v sedmi třídách.

VÍCE
Na Masarykově okruhu se rozhodne o motocyklových mistrech
silnice

Tuzemská motocyklová sezóna vyvrcholí tento víkend na Masarykově okruhu v Brně třetím ročníkem Velké ceny Bohumila Staši. Do závěrečného podniku šampionátu ČAMS na přírodních okruzích se přihlásilo přes 300 závodníků ze sedmi evropských zemí.

VÍCE
Velká cena Bohumila Staši 2023 se blíží
silnice

Elita českého roadracingu se na přelomu září a října představí na brněnském Masarykově okruhu. Tradiční podnik, nesoucí jméno československé okruhářské legendy se uskuteční již o nadcházejícím víkendu 29.9. – 1.10.

VÍCE
Fantastický závěr Alpe Adria MiniGP Vransko
silnice

Téměř přesně jeden kilometr dlouhá trať Vransko, nacházející se ve středu Slovinska, hostila poslední letošní závod série AA MiniGP. Ten pro náš tým dopadl tak, že nic lepšího jsem si snad nemohl přát. Po zhruba sedmi set kilometrech jsme dorazili do závodního areálu, který je obklopen nádhernou přírodou a v případě obou našich jezdců byly cíle jasné.

VÍCE
Report z Alpe Adria MiniGP Třinec
silnice

Na předposlední závody seriálu Alpe Adria ve třídách MiniGP 160 a 190 jsme vyrazili na trať Steel Ring do Třince. Jak trať, tak zázemí jsou podle mě nejhezčí z celého seriálu a zároveň se zde jelo tentokrát i Mistrovství republiky. Protože je Třinec v Čechách, cesta z našehozázemí na Steel Ring mi přijde snad stejně dlouhá, jako do Říma. Ale trať je tak pěkná, že doba za volantem za to stojí.

VÍCE
Na Masarykáči se schyluje k evropské bitvě v Alpe Adria Cupu
silnice

Motocykloví piloti z celkem 21 států se o tomto víkendu 14. až 16. července utkají o vítězstvích v závodních třídách mezinárodního šampionátu Alpe Adria. Program slibuje napínavou podívanou v celkem 12 kláních, včetně prestižní kubatury Superbike, nebo série Women’s European Championship. Vstup na Masarykův okruh je pro diváky po celý závodní víkend zdarma.

VÍCE
Jarní cena Brna 2023: 1. moto závod nabídl rekordní účast
silnice

Takřka 300 motocyklových jezdců se o víkendu postavilo na startovní rošt Jarní ceny Brna. Tradiční podnik pořádaný pod taktovkou Českomoravské asociace motocyklového sportu letos v obnovené premiéře úspěšně doplnil mezinárodní šampionát sidecar. O dramatické momenty nebyla nouze v kubatuře nad 600 kubických centimetrů. I díky penalizaci za předčasný start pro Jiřího Šustra uspěl v sobotním závodě Karel Pešek.

VÍCE
Jarní cena Brna nabídne souboje tří stovek jezdců včetně sidecar
silnice

O první body nové sezóny Mistrovství a Přeboru ČR na přírodních okruzích se motocykloví závodníci utkají při Jarní ceně Brna. Tradiční podnik se na Masarykově okruhu koná tento víkend 21. – 23. dubna.

VÍCE