Fantastický závěr Alpe Adria MiniGP Vransko
silnice

Téměř přesně jeden kilometr dlouhá trať Vransko, nacházející se ve středu Slovinska, hostila poslední letošní závod série AA MiniGP. Ten pro náš tým dopadl tak, že nic lepšího jsem si snad nemohl přát. Po zhruba sedmi set kilometrech jsme dorazili do závodního areálu, který je obklopen nádhernou přírodou a v případě obou našich jezdců byly cíle jasné.

VÍCE
Report z Alpe Adria MiniGP Třinec
silnice

Na předposlední závody seriálu Alpe Adria ve třídách MiniGP 160 a 190 jsme vyrazili na trať Steel Ring do Třince. Jak trať, tak zázemí jsou podle mě nejhezčí z celého seriálu a zároveň se zde jelo tentokrát i Mistrovství republiky. Protože je Třinec v Čechách, cesta z našehozázemí na Steel Ring mi přijde snad stejně dlouhá, jako do Říma. Ale trať je tak pěkná, že doba za volantem za to stojí.

VÍCE
Na Masarykáči se schyluje k evropské bitvě v Alpe Adria Cupu
silnice

Motocykloví piloti z celkem 21 států se o tomto víkendu 14. až 16. července utkají o vítězstvích v závodních třídách mezinárodního šampionátu Alpe Adria. Program slibuje napínavou podívanou v celkem 12 kláních, včetně prestižní kubatury Superbike, nebo série Women’s European Championship. Vstup na Masarykův okruh je pro diváky po celý závodní víkend zdarma.

VÍCE
Jarní cena Brna 2023: 1. moto závod nabídl rekordní účast
silnice

Takřka 300 motocyklových jezdců se o víkendu postavilo na startovní rošt Jarní ceny Brna. Tradiční podnik pořádaný pod taktovkou Českomoravské asociace motocyklového sportu letos v obnovené premiéře úspěšně doplnil mezinárodní šampionát sidecar. O dramatické momenty nebyla nouze v kubatuře nad 600 kubických centimetrů. I díky penalizaci za předčasný start pro Jiřího Šustra uspěl v sobotním závodě Karel Pešek.

VÍCE
Jarní cena Brna nabídne souboje tří stovek jezdců včetně sidecar
silnice

O první body nové sezóny Mistrovství a Přeboru ČR na přírodních okruzích se motocykloví závodníci utkají při Jarní ceně Brna. Tradiční podnik se na Masarykově okruhu koná tento víkend 21. – 23. dubna.

VÍCE
Alpe Adria v červenci 2023 na Masarykově okruhu a vrací se sajdy
silnice

Příští sezóna na Masarykově okruhu nabídne motocyklový šampionát Alpe Adria, který po loňské obnovené premiéře dostává samostatný červencový termín. Do závodního programu se zároveň vrací mezinárodní šampionát sidecar. Fanoušci se mohou těšit i na pestrý automobilový víkend Masaryk Racing Days nebo oblíbený Histo Cup.

VÍCE
Předběžný kalendář přírodních okruhů 2023
silnice

V sobotu 15. 10. 2022 proběhla v Hořicích tradiční porada přírodních okruhů. Zúčastnili se jí zástupci jednotlivých pořádajících klubů pod Autoklubem České republiky, sportovní komisaři, ale i zástupci Slovenské motocyklové federace a organizátoři závodů pod hlavičkou CAMS. Cílem porady nebylo pouze zhodnotit sezónu 2022, ale především co nejvíce sjednotit pravidla šampionátů všech tří stran.

VÍCE
VC Bohumila Staši 2022 - foto Lukáš Trtílek
silnice

O prvním říjnovém víkendu přivítal brněnský Automotodrom velké finále české okruhové sezony, které rozhodovalo o mistrech českých motocyklových šampionátů pro sezonu 2022. Na startovní listině se objevilo přes neuvěřitelných 300 startujících závodníků z osmi evropských zemí. Své síly tentokrát spojily šampionáty Alpe Adria a Mistrovství ČR na přírodních okruzích.

VÍCE
ALPE ADRIA dorazí do Brna i příští rok
silnice

Velká cena Bohumila Staši uzavřela sezónu Mistrovství a Přeboru ČR na přírodních okruzích, stejně jako mezinárodního šampionátu Alpe Adria. V nejsilnější třídě Alpe Adria Superbike zvítězil dvakrát Michal Filla, královskou kubaturu přírodních okruhů pak v obou kláních opanoval Michal Prášek.

VÍCE
VC Bohumila Staši 2022: Na Masarykově okruhu se rozhodne o titulech
silnice

Přes 300 přihlášených závodníků z 8 evropských zemí. Druhý ročník Velké ceny Bohumila Staši, který se na Masarykově okruhu v Brně koná tento víkend 1. a 2. října, nabídne fanouškům motocyklových závodů napínavé souboje o celková prvenství v Mistrovství ČR na přírodních okruzích, stejně jako v mezinárodním šampionátu Alpe Adria.

VÍCE