V Mytě odstartovala sezóna Miniracing Czech Republic
silnice

V sobotu 11.5. 2024 se za téměř letního počasí na Autodromu Vysoké Mýto odjely první dva závody českého Miniracingu a FIM MiniGP. Všichni závodníci předváděli na trati parádní souboje a nebyla nouze také o dramatické pády. Naštěstí se nikomu nestalo nic vážného, nejhůře dopadl jezdec kategorie Ohvale 110 Jakub Sedláček, který havaroval hned v prvním závodě a skončil s otřesem mozku v nemocnici. Přejme mu brzké uzdravení a rychlý návrat do sedla Ohvalky.

VÍCE
Najman získal dvě trofeje na Slováckém okruhu
silnice

První květnový víkend patřil ve Starém Městě jubilejnímu XX. ročníku Slováckého okruhu. Petr Najman sem nakonec přijel s oběma motorkami. Víkend se tentokrát vyvíjel velice dobře, většině soupeřů ukázal záda a díky tomu si odváží skvělé výsledky.

VÍCE
Jarní cena Brna 2024 objektivy Lukáše Trtílka
silnice

O uplynulém víkendu 20. - 21. dubna 2024 se na Automotodromu v Brně konal další ročník Jarní ceny Brna, doprovázený International Sidecar Trophy. Závody se konaly pod patronací Českomoravské asociace motocyklového sportu (CAMS), která standardně pořádá spíše závody na přírodních okruzích, ale občas zavítá i na permanentní okruhy, jako je právě Brno nebo Slovakiaring.

VÍCE
Petr Najman: „Mrazivá a komplikovaná Jarní cena Brna“
silnice

Letošní česká motocyklová sezóna se rozjela o uplynulém víkendu na Masarykově okruhu v Brně. Více než jarní, šlo spíše o zimní cenu Brna kvůli nízkým teplotám a nepříznivému počasí. Kromě toho se musel Petr Najman popasovat i s technickými problémy. Jarní cenou Brna se minulý víkend rozjela letošní motocyklová sezóna na českých tratích a jak už bohužel bývá zvykem, dobré počasí panující týdny před třetím dubnovým víkendem vystřídaly nepříznivé podmínky. Teploty jen lehce nad bodem mrazu, vítr a déšť, byly spíše podmínky na to dál vyčkávat na sezónu. Spousta závodníků se ale nenechala odradit a do Brna vyrazili. Mezi nimi byl i Petr Najman, který měl pro letošek plán zasáhnout do závodů tříd Supersport a Supertwin. S Ducati pro první zmíněnou třídu měl technické problémy, které způsobily neúčast v závodech. Se Supertwinem si po sobotním pádu v neděli spravil chuť pódiovým umístěním.

VÍCE
Jarní cena Brna otevře domácí motocyklovou sezónu
silnice

Jarní cena Brna nabídne fanouškům motocyklových závodů tradičně vysokou závodnickou účast. Do prvního klání sezóny vyrazí přes tři stovky jezdců, které doplní třicítka posádek mezinárodního šampionátu sidecar. Úvodní podnik sezóny Mistrovství a Přeboru ČR na přírodních okruzích se na Masarykově okruhu uskuteční tento víkend 20. a 21. dubna.

VÍCE
Pešek v roli trenéra pomohl českým mladíkům do finále MiniGP
silnice

Trenér Pešek dostal české mladíky mezi elitu. Zázrak, říká o kvalifikaci všech svých svěřenců na neoficiální MS. Bývalý elitní český motocyklový závodník Lukáš Pešek piplá mladé české naděje včetně teprve dvanáctiletého Romana Durdise a šestnáctiletého Nikolase Gieslera, které čeká v listopadu finále závodu MiniGP.

VÍCE
VC Bohumila Staši: FOTO Lukáš Trtílek
silnice

Závěrečný podnik šampionátu organizace CAMS, VC Bohumila Staši, se odjel o víkendu 30.09.-01.10.2023 na brněnském Masarykově okruhu. Účast jezdců v sedmi třídách byla více než 300 jezdců. Tento vrcholný podnik si nenechal ujít ani náš spolupracující fotograf Lukáš Trtílek.

VÍCE
VC Bohumila Staši ve fotografiích Vaška Volfa
silnice

Závěrečný podnik šampionátu organizace CAMS, jehož název odkazuje na legendu československých motocyklových dějin, se odjel o minulém víkendu na brněnském Masarykově okruhu. O finální body se zde utkalo více než tři sta jezdců, a to hned v sedmi třídách.

VÍCE
Na Masarykově okruhu se rozhodne o motocyklových mistrech
silnice

Tuzemská motocyklová sezóna vyvrcholí tento víkend na Masarykově okruhu v Brně třetím ročníkem Velké ceny Bohumila Staši. Do závěrečného podniku šampionátu ČAMS na přírodních okruzích se přihlásilo přes 300 závodníků ze sedmi evropských zemí.

VÍCE
Velká cena Bohumila Staši 2023 se blíží
silnice

Elita českého roadracingu se na přelomu září a října představí na brněnském Masarykově okruhu. Tradiční podnik, nesoucí jméno československé okruhářské legendy se uskuteční již o nadcházejícím víkendu 29.9. – 1.10.

VÍCE