Alpe Adria Cup Brno 2022 - foto Lukáš Trtílek
silnice

Poprvé od roku 2012 se brněnští fanoušci dočkali toho nejkvalitnějšího mezinárodního šampionátu v zóně střední Evropy, a to šampionátu Alpe Adria. Ten nabízí nepřeberné množství kubatur a pro tento víkend nabídl neuvěřitelných 318 jezdců. Takovéto množství kubatur a jezdců zajišťovalo motocyklovým fanouškům v ochozech brněnského Automotodromu neustálý přísun akce, a to od pátku až do nedělního podvečera.

VÍCE
Jarní cena Brna 2022 objektivy Vaška Volfa
silnice

Velký návrat mezinárodního motocyklového šampionátu Alpe Adria a nabitý startovní rošt. Tak by se dal ve zkratce shrnout uplynulý víkend na Masarykově okruhu. V rámci letošní Jarní ceny Brna se zde utkaly více než tři stovky jezdců v celkem sedmi kategoriích - od klasiků až po litrové superbiky.

VÍCE
Jarní cenu Brna čeká silná mezinárodní účast
silnice

Neuvěřitelných 318 jezdců se ve svých závodních třídách postaví na start Jarní ceny Brna, která se koná 22. až 24. dubna na Masarykově okruhu v Brně. Víkendový program nabídne velký návrat mezinárodního šampionátu Alpe Adria.

VÍCE
Motocyklový šampionát Alpe Adria se vrací do Brna
silnice

Po desetileté přestávce se na dráze brněnského Masarykova okruhu v rámci mezinárodního mistrovství Alpe Adria představí přední motocykloví závodníci z celé Evropy, a to již o nadcházejícím víkendu 22. - 24. dubna.

VÍCE
Přírodní okruhy byly vyhlášeny v Hořicích
silnice

V sobotu 5. února 2022 proběhlo v prostorách Musea Czech Road Racing Hořice odložené vyhlášení Mistrů a Přeborníků ČR v závodech silničních motocyklů na přírodních okruzích za rok 2021. Během slavnostní akce se uskutečnilo také ocenění jubilantů v sezoně 2021 se vztahem k legendárním závodům v Hořicích v čele s panem Václavem Rathouským a Liborem Kamenickým a dalšími.

VÍCE
Roadracingové závody se vrací do Brna a ponesou jméno slavného závodníka
silnice

První říjnový víkend (1. – 3. října) se na brněnský Masarykův okruh znovu vrátí roadracingové závody, které tentokrát ponesou vzpomínkový název „Velká cena Bohumila Staši“.

VÍCE
Při Jarní ceně Brna rozhodla tisícina vteřiny
silnice

Závod nejsilnější kubatury nad 600 ccm zakončil program Jarní ceny Brna 2021, která se konala na Masarykově okruhu v Brně. V závěrečném klání vyhrál Karel Pešek, který po napínavém souboji překonal Michala Práška. Prášek se po sobotním vítězství musel spokojit se stříbrnou pozicí. Dařilo se i juniorským závodníkům. Jakub Gurecký a Jonáš Kocourek obsadili první dvě příčky v obou víkendových závodech.

VÍCE
Aktuální startovky Jarní cena Brna 2021
silnice

Tradiční závod české roadracingové scény, Jarní cena Brna 2021, se na základě udělené výjimky uskuteční 30. dubna až 2. května 2021. Závod bude bohužel bez divácké účasti. Nově se motocykloví závodníci mohou na Jarní cenu Brna hlásit až do pátku. „Rozhodli jsme se prodloužit možnost registrace do všech závodních tříd za stejných podmínek, a to až do pátku. Pro nás to sice znamená nějaké organizační komplikace, ale letošní situace je opravdu specifická a chceme vyhovět všem zájemcům o účast. I těm, kteří se rozhodnou přijet do Brna až na poslední chvíli,“ vysvětluje ředitel závodu Petr Civín.

VÍCE
Další rozhovor s brněnskou závodnicí Sašou Pelikánovou
silnice

Saša Pelikánová, jedenadvacetiletá brněnská motocyklová závodnice pojede letos druhou sezónu SSP 300 Women's European Cup na Yamaze v týmu Moto X Racing. S jakými ambicemi do sezóny vstupuje, se dozvíte v našem rozhovoru.

VÍCE
Jarní cena Brna se odkládá
silnice

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace šíření nemoci COVID-19 a s tím souvisejícími opatřeními vlády ČR jsme bohužel nuceni odložit konání Jarní ceny Brna 2021. Závodní víkend se v plánovaném termínu od 9. do 11. dubna 2021 neuskuteční.

VÍCE