Čtyřkolkář Tůma se zúčastní náročného Africa Eco Race!
ostatní

Zkušený český jezdec Zdeněk Tůma se poprvé zúčastní dálkové soutěže Africa Eco Race. Ta odstartuje 18. října a pojede se přes Maroko, Mauretánii a Senegal. Na závodníky čeká trasa okolo 6000 kilometrů, která povede převážně po písčitých dunách. „Je to nejlepší příprava na Dakarskou rallye, v nejlepším možném čase a na ideálním terénu. Nebude to ale nic lehkého, půjde o pořádně náročný test,“ prohlásil Tůma, který se stal nejlepším českým účastníkem letošního ročníku Dakaru, když skončil čtvrtý. Jezdec z týmu BARTH Racing zároveň potvrdil účast na příštím ročníku.

VÍCE
Macík vyhrál s Čendou Rallye du Maroc
ostatní

Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda, v barvách týmu Big Shock! Racing, vyhráli Rallye du Maroc. Domů si vezou také 3 etapová vítězství. Jejich Čenda, nový vůz sestrojený vývojáři sedlčanského týmu MM Technology, dostal nakládačku, jakou potřeboval. Všechny dětské nemoci nového kamionu se dařilo zvládnout, zejména díky skvělým výkonům sedlčanských mechaniků. Více než 2000 kilometrů ujetých v novém autě v drsném terénu má svou cenu. Čenda je otestován a vedl si velmi dobře. Sehrané české jezdce nezastavilo vysklené přední okno, utržená bočnice ani povolený chladič. Zvládli si poradit bez nářadí poztráceného po cestě a etapu dojet, i když jim došly pneumatiky.

VÍCE
Macíkův Čeněk jede na Rallye du Maroc kudlu!
ostatní

Martin Macík, pilot týmu Big Shock! Racing, po čtyřech závodních dnech Rallye du Maroc zatím drží 1. celkovou pozici před Keesem Koolenem. Oba závodníci jedou v kamionech od sedlčanských MM Technology. Macíkova posádka současně úspěšně pokračuje v testování limitů nového závodního speciálu pojmenovaného Čenda. Už společně stihli zažít spoustu nečekaných situací. Extrémně náročný závod zatím nabídl perfektní rozcvičku nejen Čendovi, ale i jeho posádce. Ta určité momenty zažívá zcela poprvé, přesto je dokáže operativně řešit.

VÍCE
Nováček Prokeš bojuje o Dakar i prvními pády v dunách
ostatní

Slavná marocká rallye je v plném proudu a dnes pokračovala 316 kilometrů dlouhou speciálkou. Čeští závodníci si ve světové konkurenci nevedou vůbec špatně a Engel atakuje elitní dvacítku. Když nepočítáme prolog, tak Rallye Du Maroc pokračuje druhým ostrým dnem. Jedním z nejzkušenějších borců ve startovním poli motocyklů je jednatřicetiletý Milan Engel, který po delší zdravotní pauze opět zahájil přípravu na svoji devátou účast na Dakaru.

VÍCE
Ervín Krajčovič bronzový na Mistrovství světa ve flattracku
ostatní

Z posledního místa na třetí a druhé pódium v řadě. Krajčovič se v celkovém hodnocení Mistrovství světa Flattracku posunul na 3. místo. Jak už bylo podle předpovědi zřejmé, tak většinu sobotního dne nad dráhou v Debrecenu propršelo. Déšť přidělával vrásky nejen závodníkům, ale také pořadatelům, kteří do poslední chvíle nevěděli, zda závod pustit, či rozpustit.

VÍCE
Macík testuje Čendu v Rallye du Maroc
ostatní

Jakmile byly na čerstvě sestrojeném závodním speciálu pilota Martina Macíka dotaženy poslední šroubky, mechanici kamion naložili na podval a vydali se na cestu směr Agadir. Už 1. října tu odstartuje náročný šestidenní závod Rallye du Maroc a posádka týmu Big Shock! Racing v novém závoďáku nebude chybět. Martin Macík se těší na svou první jízdu v Čendovi, jak svůj kamion prozatím pojmenoval. Zdolají společně přes 2300 kilometrů rozprostřených do 6 drsných etap plných kamení a písku. Lepší test si pro svůj nový stroj nemohl přát. Členové sedlčanské výpravy jsou připraveni na nadcházející probdělé noci, během kterých budou v Maroku vychytávat dětské nemoci nového vozu a sbírat podněty pro závěrečné přípravy kamionu před Dakarem 2023.

VÍCE
Macíkův nový Dakar 2023 kamion vyjel z dílen
ostatní

Pilot kamionu Martin Macík poprvé nastartoval svůj nový speciál pro Rallye Dakar 2023. Vůz je podle kabiny IVECO Powerstar, pod kapotou se však skrývá důmyslný stroj, který v žádném sériově vyráběném autě nenajdete. Vychází z 20letého vývoje šéfa týmu MM Technology Martina Macíka staršího. Jeho stavba trvala přibližně 6 měsíců. Technické novinky napomohou, aby byl maximálně pohodlný, a přitom dokázal snést zběsilou dakarskou jízdu. V sedlčanských dílnách přitom vznikly dva totožné kamiony. Jejich, zatím pracovní, jména jsou Čenda a Jenda. Martin Macík s Čendou odjíždí na ostrý test v rámci Rallye du Maroc.

VÍCE
Krajčovič zajel životní výsledek, v Pardubicích skončil druhý
ostatní

Životní úspěch pro českého jezdce! Ervín Krajčovič se dostal poprvé na stupně vítězů v závodě mistrovství světa ve flattracku. V Pardubicích dojel na druhém místě. „Jsem maximálně spokojený. První místo nebylo daleko, ale jelo se strašně rychle. Slavit budu hodně,“ prohlásil Krajčovič, který je v šampionátu průběžně na pátém místě. Z vítězství se radoval Ital Danielle Moschini. Je to historicky poprvé, kdy dojel český jezdec na stupních vítězů v tomto šampionátu.

VÍCE
53. Memoriál Luboše Tomíčka v pondělí 26. září
ostatní

V pondělí 26. září 2022 se v Praze 6 na plochodrážním stadionu Markéta od 19.00 hodin uskuteční 53. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka, který se nejen v Praze těší velké oblibě. Již skutečnost, že tento závod je nejstarším motoristickým podnikem pořádaným v Praze hovoří samo za sebe. Jeho tradice byla započata v roce 1969 na počest slavného československého plochodrážního reprezentanta Luboše Tomíčka, kdy podlehl následkům zranění při havárii v závodě „Zlatá přilba“ roku 1968 v Pardubicích. Od té doby se stává pravidelným vyvrcholením motoristické sezóny v Praze s vysokou diváckou účastí.

VÍCE
291. Zasedání prezídia Autoklubu ČR
ostatní

Průběžné hodnocení letošní sezóny, jmenování nového člena Senátu Autoklubu ČR, informace o ekonomice a financování, rozhodnutí o jarním termínu Výroční konference Autoklubu ČR. To jsou některé z projednávaných bodů 291. zasedání Prezídia Autoklubu ČR, které se konalo v úterý 13. září 2022.

VÍCE