BARTH Racing vysílá na Rallye Dakar 2018 pět závodníků
ostatní

...A v listopadu chystá pro fanoušky velkou výroční party! Na Rallye Dakar 2018 bude mít závodní tým BARTH Racing nejpočetnější výpravu v dosavadní historii. Vůbec poprvé se navíc představí v kategorii osobních automobilů. Jezdec Boris Vaculík a navigátor Martin Plechatý vyjedou do nejtěžší pouštní soutěže se závodním vozem Ford F150 EVO. V sestavě nechybí legendární Josef Macháček, pětinásobný vítěz této soutěže. Do Jižní Ameriky se vydá také velezkušený David Pabiška, v kategorii motocyklů pojede ještě Rudolf Lhotský a ve čtyřkolkách Zdeněk Tůma. Před fanoušky se česká sestava pro Rallye Dakar 2018 poprvé oficiálně ukáže 11. listopadu na výroční akci BARTH Day. V jejím rámci bude k vidění i množství atraktivních automobilů včetně dakarského speciálu od Peugeotu.

VÍCE
Masarykův okruh se opět otevře veřejnosti
ostatní

Tradičním Dnem otevřené dráhy se Automotodrom Brno rozloučí se sezónou 2017. V neděli 15. října mají fanoušci motoristického sportu i široká veřejnost možnost naplno si užít zázemí prestižní závodní dráhy.

VÍCE
Vzpomínka na Simoncelliho a Motoshow rekord
ostatní

Motorkáři míří zakončit sezónu na Masarykův okruh. Tuto sobotu 14. října se pokusí překonat rekord v počtu motocyklů, které se v jednu chvíli objeví na dráze.

VÍCE
4. ročník JetSurf Open Cupu ve fotografiích
ostatní

Krásné počasí provázelo účastníky již čtvrtého ročníku závodu JetSurf Open Cup, který se uskutečnil minulý víkend v zatopené pískovně v jihomoravských Valticích.

VÍCE
Motorkář Brabec si odvezl z HunGarian Baji bronz!
ostatní

Motorkář týmu Big Shock Racing Jan Brabec zabodoval pódiovým umístěním na HunGarian Baja, závodě světového poháru cross country. A během závodu stačil obdivovat staré tanky a vrtulníky. „Jezdil jsem 25 let motocross, v Maďarsku jsem právě absolvoval svou druhou dálkovou soutěž. Stále se adaptuji na nový styl jízdy, proto třetí místo vnímám jako úspěch. Zároveň jsem nasbíral další cenné zkušenosti před Dakarem 2018,“ komentuje výsledek Jan Brabec.

VÍCE
Test Honda CMX500 Rebel
ostatní

Poohlížíte se po stylové motorce za skvělé peníze? Máte řidičské oprávnění kategorie A2 nebo prostě oceníte nižší spotřebu a nepotřebujete extra výkon? V tom případě pro vás máme jeden tip od Hondy – nová CMX500 Rebel si zaslouží vaši pozornost! Více v našem testu.

VÍCE
Formula Student - malé velké závodění
ostatní

O uplynulém víkendu patřil mostecký polygon studentům z celého světa. Konal se zde totiž další ze závodů seriálu Formule Student – tedy šampionátu vozů zkonstruovaných samotnými studenty vysokých škol nejen ze střední Evropy, ale rovněž například z Ruska či Turecka.

VÍCE
Macík odjel z Baja Aragon se zlatem, Brabec pojede Dakar 2018
ostatní

Česká posádka dakarského týmu Big Shock Racing v kamionu Liaz vyhrála Baja Aragon, závod světového poháru cross country. „Ruce jako vánočka, uražená bočnice, defekt, několikrát mimo trať, ale nakonec nejrychlejší,“ hlásí výsledky dramatického závodu Martin Macík, pilot týmu. Ten spolu s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Michalem Mrkvou zvítězil v úvodním prologu a z vedoucí pozice se přes mnohé komplikace nenechal sesadit ani v jedné z následujících etap.

VÍCE
Big Shock Racing odstartoval závodní sezónu 2017
ostatní

Vyladěný Franta s osvědčenou posádkou, nová posila na motorce, trénink v afrických dunách a letní závodění. O posádce kamionu Liaz pro další sezónu nebylo pochyb. Sehraná sestava, pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik Michal Mrkva společně pojedou už čtvrtý ročník nejnáročnější rallye na světě.

VÍCE
Harley-Davidson oslaví své 115. výročí v Praze
ostatní

Již v příštím roce oslaví motocyklová ikona Harley-Davidson své 115. výročí založení a hlavním dějištěm oslav se stane Praha. Oslavy se uskuteční v termínu 5. až 8. července 2018 a během pouhých čtyř dní čeká na naše hlavní město přes 100 000 návštěvníků. V rámci velkolepých oslav nebude samozřejmě chybět ani spanilá jízda napříč metropolí nebo výstava více než 150 motocyklů značky, od nejstarších exponátů až po současné. Prahu tak skutečně čeká nejmasovější akce za poslední roky, na kterou jsou všichni jezdci i milovníci motocyklů a stylu Harley-Davidson vítáni. Vše proběhne za podpory hlavního města i Vlády ČR.

VÍCE