Ervín Krajčovič a Karel Hanika byli oceněni na FIM Awards 2023
ostatní

Akce FIM Awards, pro neznalé něco jako "Oskaři" v motorismu, se uskutečnila o prvním adventním víkendu. Vůbec poprvé za svou existenci tento slavnostní galavečer hostila Velká Británie. Do Liverpoolu se už od čtvrtka sjížděli světový šampioni letošního roku, aby si před zraky 700 lidí převzali zlaté medaile. V ulicích města tak lidé mohli potkávat hvězdy jako je Andrea Adamo, Jorge Prado, Billy Bolt nebo Mathias Valin a další. Mezi nimi byli také dva Češi - Ervín Krajčovič (Flat Track) a Karel Hanika (Endurance). Oba si přijeli převzít svůj první titul světového šampiona ve zmíněných kategoriích.

VÍCE
 Samuraiská stopa na Dakaru 2024 nezmizí!
ostatní

Děkujeme všem za pochopení a podporu v této obtížné situaci, když jsme museli oznámit odstoupení Toyoty Land Cruiser 90 ve složení Ondřej Martinec, Ollie Roučková... Samuraiská stopa na Dakaru však nezmizí, projekt Mechanic Academy ( SŠTŘ Nový Bydžov) jede na Dakar Classic 2024 i s doprovodným kamionem. A budou poskytovat zázemí Báře Holické.

VÍCE
Podmínky udělení statutu reprezentanta 2024
ostatní

Konec letošní roku se nezadržitelně blíží a v Autoklubu České republiky se již pilně pracuje na nové sezóně. Její nedílnou součástí budou také státní reprezentanti napříč motoristickými disciplínami. Jedním z prvních zveřejněných dokumentů pro nový rok jsou Podmínky reprezentace 2024. Ty od dnešního dne najdou zájemci o státní reprezentaci na webu Autoklubu ČR v sekci reprezentace.

VÍCE
Podmol absolvoval přejímky na Dakar. Chystá se na FMX GG!
ostatní

Slavný český freestyle motokrosař úspěšně absolvoval technické přejímky v Barceloně na Dakarskou rallye. Ve Španělsku začátkem týdne vyzvedl svoji motorku, se kterou absolvoval FMX akci v Seville. A musel ji předělat na verzi pro dálkovou rallye. „Zároveň tu potrénuji, protože jízdy na motorce v českém mraze na Rockyho už mě moc nelákají. V novém ročníku bych rád dojel do cíle a přivezl trofej z pódiového umístění,“ přál si Podmol, který v letošním roce pouštní soutěže havaroval v první etapě. V nadcházejícím ročníku pojede v kategorii bez asistence. Ještě předtím ho čeká tradiční akce FMX Gladiator Games.

VÍCE
Moto Racing Group posilní na Dakaru tři nováčci!
ostatní

Nejlepší český motorkářský tým ORION – Moto Racing Group rozšířil svoji jezdeckou sestavu! Vedle stabilních závodníků Martina Michka a Milana Engela se nadcházející Dakarské rallye účastní také úspěšný motokrosař Dušan Drdaj, šampion offroad maratonů Martin Prokeš a Jaromír Romančík, bronzový medailista z Šestidenní a domácí mistr motokrosu nebo endura.

VÍCE
První ročník FIA F4 CEZ dramatický až do konce
ostatní

Nadějní jezdci, kteří hledají cestu do formulí, nebo vyšších kategorií motorsportu, tak těm je určen seriál FIA F4 CEZ s novými monoposty Tatuus T421 s motorem Abarth 1,4ltr turbo, který se jede pod patronací FIA a jezdci také sbírají body do jejich žebříčku.

VÍCE
CZECH SAMURAJS tým je na Dakar 24 připravený
ostatní

Za necelé dva měsíce odstartuje nová sezóna Rally Dakar, a na jejím startu ani letos nebudou chybět posádky týmu CZECH SAMURAJS. Loňští čeští nejlepší jezdci napříč kategoriemi Dakar Classic kontinuálně pokračují již třetím rokem a pro nadcházející ročník mohou počítat s generální podporou společnosti Autorozvody CZ a Emil Frey CZ. Ve voze Toyota Land Cruiser 90 se představí dvojice Ondřej Martinec a Ollie Roučková. Pod hlavičkou týmu CZECH SAMURAIS odstartuje také posádka Bára Holická-Lucie Engová s Citroënem 2CV.

VÍCE
Dakar 2024 poběží na Voyo a Nova Action
ostatní

Už od 5. ledna 2024 bude stanice Nova Action a Voyo opět vysílat nejdrsnější rally světa. Dakar 2024 slibuje parádní podívanou s tradičně silnou českou stopou. V úterý 21. listopadu proběhla ve studiu Nova Action v Praze na Barrandově tisková konference, které se zúčastnily tváře TV Nova, které budou vysílání připravovat, a také zástupci některých týmů, kteří se závodu v Saudské Arábii zúčastní. Rozhovory se zástupci týmů si můžete pustit ze záznamu TK na odkazu níže.

VÍCE
König řádil na flattracku na Day of Dirt v Rakousku
ostatní

Tohle byl povedený závěr sezony. V náročném týmovém závodě v Rakousku skončil Oliver König společně s Matyášem Červenkou na druhém místě. Jednalo se o akci s názvem Day of dirt a zúčastnilo se jí celkem 24 týmů. „Objevili se tam testovací jezdci z továrního motokrosového týmu KTM, výsledek nás velmi potěšil," hlásil König, motocyklový závodník z Prahy.

VÍCE
Kiki Vaňková končí se závoděním
ostatní

I konec závodění patří k motorsportu. Někdo skončí dříve z důvodu zranění, financí, … Někdo naopak závodí celý život. Kristýna Vaňková, závodnice offroad maratonů a dálkových soutěží, se rozhodla nečekaně ukončit kariéru i přes to, že si nesplnila svůj největší sen – Dakar.

VÍCE