Seznamte se s Macíkovou strategií Dakaru 2023
ostatní

Podle ředitele Dakaru Davida Castery bude nadcházející ročník legendárního dálkového závodu, oproti předchozím pořádaným v Saudské Arábii, drsnější a delší. Trať by jezdce měla zavést do zlověstných dun Pusté končiny. Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík okomentoval zveřejněné novinky a popsal, jak bude vypadat jeho nový kamion pro Dakar 2023. Vysvětlil, proč se před Dakarem rozhodl trénovat ve Frantovi – oblíbené liazce. A prozradil také, kdo bude závodit v Karlovi – kamionu, ve kterém absolvoval poslední tři dakarské ročníky.

VÍCE
Závody šlapacích vozítek Holice 2022
ostatní

V neděli 26. června 2022 se na náměstí T. G. Masaryka v Holicích uskutečnil druhý letošní závod šlapacích vozítek v České republice. Na start se postavilo 9 posádek z České republiky a 5 týmů z Francie. Závod tak mohl být zařazen do evropského šampionátu. Na startu v Holicích nechyběli ani závodníci ze zdejší Střední školy automobilní.

VÍCE
Macíkův Karel změnil barvu a míří do Německa
ostatní

Nové barvy, nový tým, nový motor a nový příběh. Taková je situace kolem Karla, kamionu, kterého pilotoval na Dakaru Martin Macík jr. Kamion z české dílny se stává členem německého týmu Ruhrtal_racing, se kterým se už o víkendu zúčastní Rallye Breslau.

VÍCE
Dakar bude mít náročnější etapy, Buggyra se na novou výzvu těší
ostatní

I když do startu jubilejního 45. ročníku Rallye Dakar chybí celých šest měsíců, pořadatelé už seznámili účastníky soutěže s plánovanou trasou. Počtvrté se pojede na území Saúdské Arábie a závodníci v barvách týmu Buggyra se mají opravdu na co těšit.

VÍCE
290. Zasedání prezídia Autoklubu ČR
ostatní

V úterý 7. června 2022 se v Heinzově síni klubového domu konalo 290. zasedání Prezídia Autoklubu ČR. V úvodu informoval Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR, o průběhu procesu přidělování státní podpory sportu, který je v letošním roce zpožděn, řada svazů ještě dotace neobdržela. Oproti loňsku bude výrazně zkrácena podpora významných akcí, očekává se velký přetlak žádostí. Počítá se však s vyhlášením druhého kola, do kterého se budou moci přihlásit také ti, na které se nedostane v první výzvě.

VÍCE
David Fabián skončil dvakrát čtvrtý
ostatní

Český trialový reprezentant David Fabián se ve dnech 18.-19. 6. 2022 zúčastnil dalších dvou podniků mistrovství světa. Ty se tentokrát konaly v Andoře a David pochopitelně chtěl navázat na vítězství z předchozího závodu. Tentokrát ale obsadil dvakrát čtvrté místo.

VÍCE
Milík se opět řadí mezi plochodrážní elitu
ostatní

Je rozhodnuto. Od dnešního dne známe všechny jezdce bojující o titul plochodrážního mistra Evropy. Jeden ze závodů se uskuteční na úvod svátku tohoto sportu, který vrcholí nejstarším plochodrážním závodem světa o Zlatou přilbu v Pardubicích. No a bude to závod poslední a po něm bude korunován nový evropský šampión a účastník seriálu Grand Prix 2023.

VÍCE
Arnošt se stal požárníkem, Macík bude mít nový speciál
ostatní

Do Dakaru 2023 zbývá půl roku. Ale přípravy na další ročník legendárního dálkového závodu už se roztáčejí na plné obrátky. Posádka pilota Martina Macíka se těší na závodní rozcvičku během blížící se rally Baja Aragon. Mechanici sedlčanského centra MM Technology i letos pracují na výrobě několika nových vozů. O závodní stroje, postavené partou českých dakarských vývojářů, začíná být značný zájem. Tento týden si nizozemský Fireman Dakarteam v Sedlčanech převzal Arnošta – kamion, ve kterém na minulém Dakaru zažil premiéru v dresu týmu Big Shock! Racing pilot Martin Šoltys. Finišují také přípravy na akci Posedlí Dakarem Open Air, díky níž se fanoušci na závodištích v Sedlčanech a Přerově o prázdninách potkají s českými závodníky.

VÍCE
Skončila spolupráce Big Shock! s týmem Martina Macíka
ostatní

Po dlouhých 11 letech končí Big Shock! spolupráci s Martinem Macíkem a jeho závodním týmem. Spolupráce bude ukončena ke konci roku 2022. Big Shock! tímto děkuje za skvělou reprezentaci značky a profesionálně odvedenou práci.

VÍCE
David Fabián ovládl závod MS ve Španělsku
ostatní

Šestnáctiletý David Fabián přepsal v neděli 12. června trialové dějiny České republiky. Jako první jezdec v historii na svém motocyklu Beta Factory 125 ovládl závod šampionátu mistrovství světa v kategorii Trial3!

VÍCE