Již 5. října nás čeká 52. Memoriál Luboše Tomíčka
ostatní

Je potvrzeno, že po tradiční pardubickém plochodrážním víkendu nás čeká další významný podnik. V pondělí 5. října odstartují plochodrážníci do 52. Memoriálu Luboše Tomíčka, který se bude konat na pražské Markétě.

VÍCE
Zlatá přilba 2020 bude i s diváky
ostatní

Pořadatelé znovu zažívají těžké období, kdy musí řešit, zda se závody uskuteční nebo neuskuteční. To se nevyhnulo ani pořadateli Zlaté přilby v Pardubicích.

VÍCE
Slavný fotograf Chytka varuje před zánikem motoristických šampionátů
ostatní

V motoristické branži si fotograf Marian Chytka udělal takové jméno, že ho chce téměř každý. Na lednovém Dakaru pracoval pro tým Fernanda Alonsa, ještě v únoru fotil Valentina Rossiho u něj doma v Itálii na ranči. Jenže pak i rodáka ze Vsetína zastavila koronavirová krize. „Až poslední týdny se to zase rozbíhá. První velkou akcí teď pro mě v sobotu bude 24 hodin Le Mans,“ uvedl jednatřicetiletý Chytka.

VÍCE
Prague Harley Days přivítalo přes 23 000 návštěvníků
ostatní

První zářijový víkend patřil v Praze silným strojům Harley-Davidson, dobrému jídlu a skvělé muzice. Na holešovickém Výstavišti se totiž uskutečnila trojakce Prague Harley Days, Burger Fest a Koncert pro 10 milionů, která trvala od pátečního odpoledne až do neděle. Během tří dnů na akci zavítalo přes 23 000 návštěvníků, 4 000 z nich přijelo na motocyklech a sobotní spanilé jízdy se účastnilo 756 strojů. Zkonzumováno bylo celkem 25 000 burgerů a vypito 14 985 půllitrů piva a zahrály kapely jako Support Lesbiens, Silver Spoons, ZakázanÝ ovoce, Lokomotiva nebo Yo Yo Band.

VÍCE
Hroneš cílí na Dakar 2022
ostatní

Talentovaný jezdec Jakub Hroneš se domluvil s Orion – Moto Racing Group. Endurový specialista by měl v barvách českého týmu absolvovat Dakarskou rallye v roce 2022. Hroneš na sebe upozornil výkonem na letošním Baja Poland, kde vybojoval druhé místo

VÍCE
Dokument Open Doors - pohled do zákulisí nečekaných šampionů z Monzy
ostatní

Když legendární jezdec formule 1 David Coulthard v únoru představil v Hangáru 7 novou formuli týmu Scuderia Alpha Tauri, nikdo nepochyboval o ambicích staronové stáje. Ale jen málokdo by se odvážil věřit, že se jeden z jejich pilotů hned v úvodní sezoně postaví na stupně vítězů. A hned na jejich vrchol. Pierrovi Gaslymu se to ale přece jen podařilo, navíc v Monze, která je mnohými považovaná za Mekku motorsportu. Nahlédněte do zákulisí čerstvých šampionů v unikátním dokumentu.

VÍCE
Ultimate Dakar: Baja Poland 2020 i přes nepřízeň počasí úspěšná
ostatní

První velký závod cross country rally po koronavirové pandemii byl očekáván mnoha závodníky i fanoušky. Tým Ultimate Dakar - Tomáš Ouředníček - Petr Hauptmann - obsadil 4. místo ve FIA Central Europe Zone na hvězdně obsazeném podniku Baja Poland.

VÍCE
Dokumentární TV pořad Long Way up brzy na Apple TV
ostatní

Nová premiérová řada v hlavních rolích s Ewanem McGregorem a Charleyem Boormanem “Long Way Up” bude v celosvětové premiéře již 18. září na Apple TV , která představila první ukázku nové motocyklové série dokumentárního TV pořadu

VÍCE
Baja Poland 2020: Hroneš druhý, Podmol a Engel odstoupili
ostatní

Skvělý výkon předvedl Jakub Hroneš v náročné Baja Poland. Nováček týmu Orion – Moto Racing Group dojel v celkovém pořadí na druhém místě. Z vítězství se radoval domácí Maciej Giemza. Libor Podmol společně s Milanem Engelem se rozhodli ze soutěže odstoupit. V sobotu bylo totiž na trati velké množství vody a mohlo dojít k poškození techniky nebo zranění.

VÍCE
Tým Orion - Moto Racing Group chce zaútočit na bednu
ostatní

Týden po Řecké rallye jsou opět na startu. Tentokrát na závodníky z týmu Orion - Moto Racing Group čeká Baja Poland. A oběma se v pátečním shakedownu dařilo – Milan Engel skončil na pátém místě, Libor Podmol dojel osmý. Nově se k týmu přidal i endurista Jakub Hroneš.

VÍCE