Posedlí Dakarem Macík s Brabcem vyprodali česká kina
ostatní

Martin Macík a Jan Brabec z týmu Big Shock Racing se z tratě Rallye Dakar plynule přesunuli do českých kin. V rámci besed Posedlí Dakarem fanouškům vyprávějí o svých zážitcích z nejnáročnějšího motoristického závodu na světě. Je překvapivé, kolik příznivců Dakaru a týmu Big Shock Racing si na besedy najde cestu. Série 15 setkání s českými závodníky v kinech CineStar byla beznadějně vyprodaná už před startem letošního ročníku legendárního závodu. Vstupenky zmizely nečekanou rychlostí, ačkoliv každý sál pojme kolem 300 diváků. Přesto se fanoušci na sociálních sítích dožadují dalších představení. Dobrodružství maratónského závodu, výkony jezdců a mechaniků v extrémních podmínkách, příhody, které se letos v Peru odehrály, i legrácky Martina Macíka a Jana Brabce lákají diváky více, než kdokoliv očekával.

VÍCE
Red Bull Illume se letos vrací!
ostatní

Světová soutěž Red Bull Illume pro profesionální a amatérské fotografy je právě spuštěná. Jedná se o světově nejproslulejší contest dobrodružných a akčních snímků, které zachycují vášně, podtrhují životní styl a přinášejí důležité kulturní momenty.

VÍCE
Fotograf Chytka: Dakar se už v J. Americe vyčerpává. Návrat do Afriky je reálný
ostatní

Přes 5000 fotografií připravili pro své klienty uznávaný český fotograf Marian Chytka a jeho tým v rámci letošní Dakarské rallye. Během nejtěžší pouštní soutěže se zaměřoval na Toyotu, MINI, Hondu, Kamaz, Monster Energy, ale také na Martina Prokopa či Buggyru. Zároveň byl velice blízko Sébastienu Loebovi, který skončil na třetím celkovém místě. „Tohle byl hodně specifický Dakar. Focení v dunách je sice atraktivní, ale ke konci už bylo složité něco nového vymyslet. Trasa druhé poloviny soutěže vedla po stejných místech, akorát se jela pozpátku,“ přiznal Marian Chytka, který se zaměřuje na motorismus.

VÍCE
Ouředníček přivezl pátou dakarskou medaili
ostatní

Letošní ročník Rally Dakar 2019 považuje mnoho závodníků za jeden z nejtvrdších vůbec. Pro Tomáše Ouředníčka byl však zatím nejúspěšnější jak z pohledu celkové pozice, tak i výsledků dílčích etap. Společně s navigátorem Davidem Křípalem dokončili 41. ročník Rally Dakar na vynikajícím 17. místě, zajeli 15. nejrychlejší čas v deváté etapě a v kategorii T1.1 dosáhli 8. příčky. Tomáš dokončil pátý z šesti Dakarů, z toho potřetí jako pilot.

VÍCE
Prokop se zapsal osudu navzdory do české dakarské historie
ostatní

Martin Prokop se spolu s navigátorem Janem Tománkem zúčastnil svého čtvrtého Dakaru a po návratu do Česka může po právu hýřit spokojeností. Jakožto bývalý „soutěžák“ obsadil na nejtěžší rally světa šesté místo v kategorii automobilů, což je historicky nejlepší dakarský výsledek českého pilota v této třídě. Za úspěch lze určitě považovat i konečné sedmnácté místo týmové dvojky Tomáše Ouředníčka, kterého opět navigoval David Křípal.

VÍCE
Macík a Brabec už plánují Dakar 2020. Franta bude mít bráchu Karla
ostatní

Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Lukášem Kalankou ze sedlčanského týmu Big Shock Racing ve žlutém Liazu v semi Dakaru vybojovali parádní 2. místo. Projeli celou trasu Dakaru 2019 a na své konto si pravidelně připisovali vyrovnané časy odpovídající výsledkům v TOP 5 kategorie kamionů. Jan Brabec, týmový motocyklista, předvedl odvážnou jízdu i obrovskou vůli a podařilo se mu získat celkové 34. místo.

VÍCE
Macík potvrdil, že umí prohnat kamazy. Brabec nevzdal ani po pádech
ostatní

Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Lukášem Kalankou ze sedlčanského týmu Big Shock Racing ve své žluté liazce dojeli do cíle Dakaru 2019. V semi Dakaru vybojovali skvělé 2. místo. A v poslední etapě získali také 3. nejrychlejší čas mezi všemi kamiony. Sedlčanská posádka v legendárním závodu, který je považován za nejextrémnější na světě, dokázala směle konkurovat velkým továrním týmům. Frantu, jak říkají svému kamionu, dokázali čeští závodníci výbornými výkony dovést do cíle i přes řadu nečekaných událostí.

VÍCE
Ouředníček s Křípalem vybojovali 17. místo na Rally Dakar 2019
ostatní

Tomáš Ouředníček a David Křípal slaví úspěch. Dokončili 41. ročník Rally Dakar v TOP 20. Posádka týmu MP-Sports zajela v poslední etapě 34. čas a dovezla tak Ford Raptor #332 do cíle na celkové 17. pozici v kategorii automobilů.

VÍCE
Dakar 2019: Martin Prokop skvěle 6., Ouředníček 17.
ostatní

Extrémní 41. ročník Dakaru je u konce. Martin Prokop navigovaný Janem Tománkem stanovil fantastickým šestým místem v celkové klasifikaci kategorie automobilů nový český rekord a vylepšil si tak o jednu příčku umístění z předešlého ročníku nejtěžší motoristické soutěže na světě. Tento triumf přidává do své sbírky k titulu ve WRC juniorů a ke dvěma čtvrtým místům v soutěžích WRC - nejlepším výsledkům českého jezdce v dějinách WRC.

VÍCE
Macík kraluje semi Dakaru. Brabce nezastavil ani hrozivý pád
ostatní

I v 9. předposlední etapě letošního Dakaru nebyla o zážitky nouze. A opět se potvrdilo, že závodníci týmu Big Shock Racing jsou bojovníci tělem i duší. Své o tom ví Jan Brabec, jehož motorka v poslední etapě nebezpečně létala vzduchem. Honza tentokrát zažil celou sérii hrozivých pádů. S rozbitou spojkou a odhodláním jet dál nakonec dorazil do cíle etapy na zaslouženém 34. místě, které mu zajistilo 36. celkovou pozici.

VÍCE