Závodníci z devatenácti zemí budou bojovat o krále motosurfu v Brně
ostatní

Motosurfing – nová sportovní disciplína narozená v České republice se představí v plné své kráse na Brněnské přehradě. Díky Jetsurfu – surfovému prknu vybavenému spalovacím motorem vznikla také světová závodní série MotoSurf WorldCup. V jejím pětidílném seriálu ve všech koutech světa má své místo také Česká republika.

VÍCE
Zkušený motocyklista Lhotský stále není po Dakaru fit...
motocross

Během Dakarské rallye zapadl do měkkého písku a zapíchl si řídítka do břicha. S následky se motocyklista Rudolf Lhotský potýká doteď. Během kontroly v nemocnici mu doktoři ještě diagnostikovali problém s kolenem – musel na operaci a čeká ho ještě jedna. „Koleno se musí srovnat a sešroubovat. Kloub jde do rotace, zlobí mě a natéká. Do prázdnin budu muset chodit s dlahou a rehabilitovat,“ popsal závodník týmu BARTH Racing. V jednom má však jasno: příštího ročníku Dakarské rallye se chce rozhodně zúčastnit.

VÍCE
DevCom předal hlavní cenu na AUTOMECHANIK JUNIOR 2018
ostatní

Ve dnech 22. a 23. února 2018 se konal 24. ročník celostátní odborné soutěže AUTOMECHANIK JUNIOR 2018 - REGIONÁLNÍ KOLO – PRAHA pro obor Mechanik opravář motorových vozidel. Tento ročník pořádala Střední průmyslová škola dopravní, a.s. ve spolupráci s autorizovaným servisem vozidel Škoda Auto Brejla a spoelčností DevCom s. r. o., hlavním sponzorem a výrobcem automobilové diagnostiky.

VÍCE
Prvotní představení dokumentu Soul Riders
ostatní

Dovolte nám, abychom vám představili projekt dokumentárního filmu o stále více se rozvíjející subkultuře Café racerů a ostatních custom motocyklů. Tento dokument je první svého druhu, nebyl natočený žádný celovečerní dokument s touto tématikou. Bude o českých i zahraničních jezdcích z celé Evropy, kteří milují svobodu a jedinečnost.

VÍCE
 Yamaha vstupuje do světa trialu s elektrickým motocyklem TY-E
ostatní

Yamaha TY-E se zúčastní šampionátu elektrických trialek FIM Trial-E Cup. Yamaha Motor Co., Ltd. pokračuje ve svém revolučním tažení. Na jarní motocyklové výstavě představila fascinující tříkolový motocykl Niken slibující špičkové jízdní vlastnosti v zatáčkách, aby pár dní na to ohlásila svůj vstup do segmentu elektrických motocyklů.

VÍCE
Macík rozehřál Sosnovou, Brabec zaparkoval v nemocnici, besídka bude      
ostatní

Ani mrazivé počasí neodradilo tisíce fanoušků Dakaru zúčastnit se setkání v Sosnové. Členové týmu Big Shock Racing si užili se svými příznivci spoustu srdečných setkání a také se návštěvníkům akce postarali o nové zážitky. Poprvé od chvíle, kdy se týmové závodní stroje vrátily z Jižní Ameriky, Martin Macík provětral Frantu, svůj dakarský speciál, který celý den po autodromu vozil odvážné fanoušky. Chyběl jen Honza Brabec, který se zraněním skončil v brněnské nemocnici. Ale na úterní ostravské i středeční pražské besedě bude sestava opět kompletní.

VÍCE
Dakarské setkání v Sosnové již tuto neděli!
ostatní

Náš tým bude už tradičně součástí prestižního Dakarského setkání v Sosnové, které proběhne v neděli 18. března 2018. Tato akce je právem považována za největší setkání závodníků rallye a jejich techniky v České republice. Loni se zúčastnilo přes 8 000 návštěvníků.

VÍCE
Macík a Brabec začali přípravy na Dakar 2019. Zapojí fanoušky      
ostatní

Sotva se Martin Macík a Jan Brabec ze sedlčanského týmu Big Shock Racing dospali po návratu z Rallye Dakar 2018, začali spřádat plány pro další ročník nejnáročnějšího závodu na světě. „Letošní Dakar dopadl nad očekávání dobře, páté místo mezi kamiony a nejlepší české motorkářské umístění potěšilo. Ale rozhodně neplánujeme usnout na vavřínech. Už teď probíhají přípravy na Dakar 2019," říká Martin Macík.

VÍCE
Odpočet trestných bodů na Polygonu Brno začíná
ostatní

Brno – Odmazat si tři trestné body nasbírané za dopravní přestupky a vyhnout se tak hrozbě roční ztráty řidičského průkazu. Takovou možnost dostávají nejen jihomoravští řidiči. Součástí nabídky kurzů Polygonu Brno je nově i certifikované školení pro odpočet trestných bodů. Úvodní termíny už si zájemci mohou rezervovat.

VÍCE
Pozvánka na brněnskou besedu s s účastníky Dakaru 2018
ostatní

Pokud patříte k fanouškům nejtěžší rally na světě, kterou Dakar bezesporu je, tak si přijďte na Šelepku v Brně 8. března od 19 hodin poslechnout vyprávění jejich přímých účastníků, kteří v letošním ročníku 2018 zažili vůbec nejtěžší Dakar od dob, co se přestěhoval z Afriky na území Jižní Ameriky. Vyprávět zážitky z Dakaru vám přijde moravský jezdec Jan Brabec z Big Shock Racing teamu. Tento hustopečský rodák, který sbíral své první zkušenosti v motokrosu, superkrosu a závodil několik sezón v Itálii, se teď na svém prvním Dakaru umístil jako nejlepší český jezdec v kategorii moto.

VÍCE