Milík je pětinásobným mistrem České republiky
ostatní

Václav Milík, český závodník jezdící za Zlatou přilbu Pardubice, se stal o uplynulém víkendu mistrem republiky na ploché dráze.

VÍCE
Rusko část 4: Jak projet lotyšsko-ruské hranice?
ostatní

Těsně před hranicemi ještě beru benzín, neboť nevím, jak to v Rusku bude vypadat s čerpacíma stanicema. V nádrži toho moc není. Pumpař se na mě strašně šklebí, když vytahuji 100 Eu. Moc se mu nechce, ale mám natankováno, tak mění na menší. Na lotyšské straně si připadám jak na Ukrajině..

VÍCE
Autokrosaři ukončili sezónu v Humpolci
ostatní

Tradiční tečkou za autokrosovou sezónou je Setkání mistrů – Memoriál Pavla Urbana v Humpolci. Letošní ročník, který se jel o tomto víkendu, provázelo chladné a deštivé počasí. Diváci, pořadatelé a především jezdci se tak museli vyrovnat s náročnými podmínkami a spoustou bláta.

VÍCE
Rusko část 3.: Dobrodružství již na cestě z Litvy do Lotyšska
ostatní

Po večerním prohlížení Googlu nacházím spousta míst k navštívení. Vybírám jen pár zajímavostí, neboť zítra je pátého a já o půlnoci mohu být na hranicích s Ruskem. Půjdu do muzeum KGB, kouknu na starý mlýn a muzeum bankovek. Přes den bude velké vedro, tak cestu dál nechávám na pozdní odpoledne.

VÍCE
Hahn je mistr Evropy závodních tahačů, Lacko skončil třetí
ostatní

Jochen Hahn z Německa na svém voze Iveco získal pátý titul mistra Evropy v Mistrovství Evropy tahačů. Jediný z Čech ve startovním poli skončil na místě třetím.

VÍCE
Posedlí Dakarem se vrátí, Macík míří do Maroka
ostatní

Dakar 2020 se nezadržitelně blíží. Zatímco se posádka kamionu týmu Big Shock Racing ve složení Martin Macík, František Tomášek a David Švanda připravuje na start v sedmidenní Rallye du Maroc, nejzásadnější prověrce před dalším ročníkem dakarského závodu, v České republice startuje dakarské šílenství. Právě byla vyhlášena místa a spuštěn předprodej omezeného počtu vstupenek na setkání v rámci projektu Posedlí Dakarem.

VÍCE
Rusko část 2.: Vilnius
ostatní

Někdo by řekl, že jsem v Rusku, ale zde v Litvě Rusko připomíná jen už vzdáleně. Je zde možno ještě slyšet ruský jazyk a vidět občas nákladní vozy ruské výroby, ale jinak jste už v Únii. Lidé stále někam spěchají. Když potřebujete pomoc, moc ochoty tu nehledejte. Platí se zde Eurem a ceny jsou jako u nás. Už i sem zavál kapitalismus a obchoduje se zde se vším, co nese.

VÍCE
Stloukal s Nikodémem jedou do Humpolce vyhrát
ostatní

Již tradičním vyvrcholením domácí autokrosové sezóny bude i letos BERNARD Cup – Setkání mistrů MEMORIÁL PAVLA URBANA. To přivítá, rovněž již tradičně, Humpolec. Rozloučení s velmi zajímavou a dramatickou sezónou proběhne ve SLAVIA POJIŠŤOVNA ARENĚ v sobotu 5. října a mezi početnými startujícími by nemělo chybět mnoho evropských i republikových hvězd.

VÍCE
257. Zasedání prezídia Autoklubu ČR
ostatní

V úterý 17. září 2019 se v Heinzově síni klubového domu konalo 257. zasedání Prezídia Autoklubu ČR. Po kontrole a schválení zápisu z minulého zasedání zahájil jednání aktuálními informacemi prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

VÍCE
Rusko část 1.: Vyrážím vstříc dobrodružství!
ostatní

„Ahoj, v létě odjíždím s manželem do Kazachstánu na tři roky, nechceš nás navštívit?“ ozvalo se mi jednou z telefonu. V duchu si říkám, to není špatný nápad! O Rusku už uvažuji delší dobu a Kazachstán je kousek. Hledám nejbližší termín závodu v Rusku, protože už dříve jsem měl v plánu se tam jednou podívat. A vida! V červnu jsou tam dva za sebou, když nestihnu jeden, uvidím alespoň druhý.

VÍCE