Martin Macík urval vítězství ve Španělsku!
ostatní

Big Shock! Racing slaví další úspěch, s přehledem zvítězil v kategorii kamionů závodu Baja Aragon. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda, ve speciálu sestrojeném v týmových dílnách, vedli celkové pořadí od startu první etapy až do závěrečné cílové rovinky. Ale výhra nebyla zadarmo. Fyzické výkony při výměně pneumatik, otřesy ve skalách a obrovská vedra byla po několika měsících drsnou zkouškou fyzické zdatnosti. Náročná, rozpálená a kamenitá trať, podobná terénům v Saúdské Arábii, současně skvěle prověřila nové úpravy podvozku Macíkova speciálu před příštím Dakarem.

VÍCE
Na Baja Aragon se představí i Martin Macík
ostatní

Tým Big Shock! Racing zahajuje novou závodní sezónu ve Španělsku. Už tento víkend 23. – 24. 7. se osvědčená posádka ve složení Macík, Tomášek, Švanda zúčastní dálkové rally Baja Aragon. A další závody na sebe nenechají dlouho čekat. Plánovanými akcemi Posedlí Dakarem se Big Shock! Racing postará o zábavu i fanouškům. V týmových sedlčanských dílnách současně pokračuje vývoj nových závodních kamionů. Vše směřuje k Dakaru 2022.

VÍCE
Šoltys končí u Buggyry, pojede u Macíka?
ostatní

Martin Šoltys, účastník uplynulých 4 Dakarů, končí ve stáji Buggyra Racing. Domluvili se na tom společně se šéfem týmu Martinem Kolocem.

VÍCE
TZ: Finský moto distributor Duell expanduje do České republiky
ostatní

Finský distributor Duell rozšiřuje svoji obchodní a doručovací oblast do České republiky. Od letošního roku je tuzemským prodejcům a servisům k dispozici rozsáhlé portfolio prémiových značek a dílů pro motocykly a powersport. Vrcholem v segmentu oděvů jsou tradiční švédské značky Halvarssons a Lindstrands, které jsou již na českém trhu známé. Zainteresovaní prodejci, kteří ještě nejsou součástí zákaznické sítě, se mohou kdykoli obrátit na obchodní oddělení společnosti Duell.

VÍCE
Týmový LandCruiser získal zlato
ostatní

Dakarský speciál týmu Ultimate Dakar Racing Toyota Landcruiser soutěží v kategorii T2 (sériové vozy s minimální úpravou). Tento spolehlivý a úspěšný absolvent rally Dakar je také ideálním vozem pro nové jezdce.

VÍCE
Macík dělá pro úspěch na Dakaru 2022 vše, trénoval s Frantou!
ostatní

Martin Macík jr., ze stáje Big Shock Racing, se svým týmem pilně připravuje techniku na nadcházející Rallye Dakar 2022, která se opět pojede v Saudské Arábii. Český jezdec nenechává nic náhodě a o víkendu trénoval v Sedlčanech s Frantou.

VÍCE
Grand Prix v Praze už o víkendu!
ostatní

Je to tady. Klid před bouří ustává. Až do pokročilého léta vyčkávala letos plochodrážní esa, než pro ně začne to hlavní. Grand Prix startuje 16. a 17. července v Praze na Markétě. Česká metropole je pořadatelem závodu nepřetržitě ve všech ročnících GP od roku 1997. Je to unikát, který nemá ve světě ploché dráhy obdoby. Hned dva večery s elektrizující atmosférou a tisícovkami fanoušků v hledišti tak otevřou sezonu, v níž se hvězdy znovu utkají o titul mistra světa. Obhajuje ho Polák Bartosz Zmarzlik. Právě jeho oslnivý tvrdý manévr byl doslova hitem posledního víkendu před startem GP. S Maciejem Janowským, který v Polsku báječně rozjel sezonu, byl při té příležitosti v poněkud konfliktní situaci. Možná právě to je velkým příslibem pro nadcházející nelítostné bitvy o body v prestižním seriálu. Do bojů se chystají i další plochodrážní esa.

VÍCE
Dramatickou Kopřivnici ovládli účastníci Mistrovství světa
ostatní

O víkendu pokračoval svým třetím závodem seriál Mezinárodního mistrovství České republiky flat track na plochodrážní dráze v Kopřivnici. Ve třídě FT1 a FT Classics si to závodníci rozdali o mistrovské body a třetí kategorií tradičně doplnil závod poháru veteránů.

VÍCE
Druhý závod MČR Flat Track za účasti silničních závodníků
ostatní

Disciplína Flat Track, která pochází původem z USA, nabírá na popularitě a oblíbenosti. Pravidelně se v závodech mistrovství republiky představuje více a více startujících. Domácího šampionátu se vedle českých účastní i zahraniční jezdci, zejména z Rakouska. Druhý závod se koná v sobotu 3. července na plochodrážním oválu v Chabařovicích. A na startu budou i reprezentanti a účastníci mistrovství světa silničních motocyklů Filip Salač a Oliver König.

VÍCE
Formule 1 u budovy Autoklubu
ostatní

Poslední červnovou neděli zažila motoristická adresa číslo 1 – Opletalova 29, Praha 1, sídlo Autoklubu ČR – historickou chvíli. Před klubovým domem nejstarší motoristické organizace u nás byl vystaven monopost Formule 1 Red Bull Racing. Příležitost vidět ho na vlastní oči si nenechaly ujít během celého dne tisíce fanoušků.

VÍCE