Ferrari Challenge 2018: Ikonické monoposty F1 v Brně
ostatní

Vozy legendární italské automobilky se už tento víkend 21. – 22. července představí na Masarykově okruhu. Závodní podnik Ferrari Challenge do Brna přiváží dva tovární poháry sportovních vozů a unikátní Ferrari F1 Show. Formulový program bude na dráze pokračovat i po víkendu, v úterý a ve středu se fanouškům ukáže hned 7 monopostů.

VÍCE
Blíží se svátek rychlosti na brněnském výstavišti
ostatní

Osobnosti motoristického sportu a historické skvosty se sejdou na startu dalšího ročníku Revivalu mezi pavilony na brněnském výstavišti (23. - 24. června 2018). Jako v loňském roce přivítáme i letos v depu bývalé účastníky závodu Mezi pavilony z šedesátých let, piloty formulí 3 – Otto Buchbergera a Karla Mencla, stejně tak jako reprezentanty z pozdějších let Josefa Michla, Mirka Krejsu a další.

VÍCE
Zimní pneumatiky při bouřce výrazně zvyšují riziko aquaplaningu
ostatní

Po období veder přichází čas letních bouřek, které nehrozí jen lokálními záplavami a škodami na úrodě a budovách, ale také zvýšeným počtem dopravních nehod. Těmi nejohroženějšími jsou v hustém nebo dokonce přívalovém dešti řidiči, kteří se z nějakého důvodu rozhodli, že si na voze nechají zimní pneumatiky „na dojetí“. „Tito řidiči se chovají skutečně velmi nerozumně a nezodpovědně. Je dokázáno, že zimní pneumatiky mají asi o pětinu nižší odolnost vůči aquaplaningu. A vůči ještě daleko nebezpečnějšímu příčnému aquaplaningu v zatáčkách je jejich odolnost dokonce ještě podstatně nižší,“ upozorňuje marketingový manažer společnosti Goodyear Dunlop Tires Czech Boris Tománek.

VÍCE
Brabec prošel v Africe školou navigace, Macík testoval nový výkon kamionu
ostatní

Tým Big Shock Racing se dnes po měsíci vrátil z úspěšného testování v saharské oáze Ksar Ghilane. Martin Macík prověřil Frantu, svůj závodní speciál Liaz, který bude mít pro Dakar 2019 vyšší výkon motoru a také další technická vylepšení. Ta by kamionu měla pomoci hladce projet písečné terény v příštím peruánském ročníku. Jan Brabec zase prošel důkladným a občas dosti tvrdým navigačním tréninkem. A test odolnosti zažili i noví mechanici, kteří by v lednu měli s týme poprvé absolvovat nejnáročnější motoristický závod. Na africkém soustředění se vystřídaly také dvě skupiny fanoušků.

VÍCE
Pár fotek a info z tiskovky MotoSurf World Cupu Brno 2018
ostatní

MotoSurf World Cup Brno 2018 už rozráží hladinu Brněnské přehrady, neboť je na programu o WSBK prodlouženém víkendu ve dnech 7. - 9. června. Tisková konference k tomuto eventu probíhala bezprostředně po skončení tiskovky k WSBK. MotoSurf tiskovky se zúčastnili mistryně světa 2017 Martina Bravencová, vynálezce Jetsurfu a závodník Martin Šula, ředitel závodní série MotoSurf WorldCup Jan Zeman, mistr světa 2017 a multitalentovaný sportovec Jakub Kornfeil.

VÍCE
Motorky si čím dál více půjčují ženy
ostatní

Bezstarostné jízdy alpskými průsmyky nebo výlety do Itálie či východní Evropy. Tyto motorkářské kratochvíle už zdaleka nejsou jen výhradní záležitostí mužů. Motorky a skútry si čím dál více půjčují také ženy. „Velmi nás těší, že se rapidně zvýšil zájem z jejich řad. Dámské jízdy začínají být běžnou záležitostí,“ prohlásil Martin Blažek, šéf Motopůjčovny BARTH, která jako jediná v České republice nabízí nové nebo zánovní motocykly.

VÍCE
MotoSurf WorldCup na Brněnské přehradě se kvapem blíží!
ostatní

MotoSurf WorldCup na Brněnské přehradě se blíží a s ním také oficiální tisková konference. Za mikrofony usednou oba mistři světa – Jakub Kornfeil (závodník Moto3) a krásná Martina Bravencová, která loni ovládla kategorii žen. Chybět nebude ani vynálezce JETSURFU Martin Šula! Zeptej se jich na co chceš!

VÍCE
Macík a Brabec už testují na Dakar 2019 v poušti
ostatní

Martin Macík a Jan Brabec, v doprovodu kompletního týmu Big Shock Racing, před pár dny dorazili do pouštní oázy na Sahaře. Hned poté, co rozbalili bivak, začali s tvrdým tréninkem na Dakar 2019, který se v lednu celý odehraje na území Peru. Závodníci potřebují zlepšit fyzičku, jízdu v písku, získat jistotu v navigování a mechanici budou také testovat technické novinky, kterými stihli vylepšit Frantu, žlutou závodní liazku Martina Macíka.

VÍCE
MotoSurf WorldCup navštíví Brno už za necelý týden
ostatní

Brněnská přehrada se už o příštím víkendu opět po třech letech stane dějištěm prvního letošního závodu světového šampionátu závodů jezdkyň a jezdců na surfových prknech se spalovacím motorem – MotoSurf World Cupu.

VÍCE
Kyjovské náměstí zdobily dakarské skvosty
ostatní

V úterý 22. května zdobily nádherné kyjovské náměstí dakarské skvosty týmu South Racing CE. Již od ranních hodin si kolemjdoucí mohli prohlédnout a posadit se do dakarského závodního speciálu Hummer H3 EVO nebo civilního vozu Ford Ranger v závodním designu.

VÍCE