Rally Raid Portugal 2024 ze sedla Honzy Brabce
ostatní

Ve dnech 2. – 7. dubna 2024 hostilo Portugalsko třetí podnik W2RC - mistrovství světa FIA a FIM v dálkových rally. Na startu nechyběl náš jediný český zástupce Honza "Brabčák” Brabec, který se nám opět svěřil, jak celá soutěž probíhala. Brabčák se drží po třetím odjetém závodě na průběžné 5. pozici.

VÍCE
Motorkáři podpoří Nedoklubko!
ostatní

PRAHA, 16. dubna 2024 – Další ročník Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge se blíží! Ten se letos uskuteční v sobotu 25. května a jeho výtěžek již počtvrté v řadě podpoří neziskovou organizaci Nedoklubko. Netradiční závod, jehož cílem je projet 10 předem stanovených bodů nejkratší možnou trasou je určen pro všechny jezdce, bez ohledu na značku a typ motocyklu. Vítěz získá zajímavý finanční obnos, který je tvořen polovinou částky vybrané na startovném, druhá polovina putuje právě organizaci Nedoklubko, pomáhající rodinám s předčasně narozenými dětmi. Trasa Harley-Davidson Praha pro Nedoklubko Challenge bude měřit zhruba 200 km a jednotlivé průjezdní body jsou do poslední chvíle tajné, kromě startu v Harley-Davidson Praha a cíle, kterým bude Zámek Lány.

VÍCE
Plochodrážník Jan Kvěch je stálým pilotem v Grand Prix
ostatní

Bude to historický moment pro celý český motoristický sport. Dlouhých šestnáct let čekala naše plochá dráha, než bude mít opět svého stálého zástupce v Grand Prix. Naposledy to byl v roce 2008 Lukáš Dryml, nyní na něj navazuje dvaadvacetiletý Jihočech Jan Kvěch.

VÍCE
MCH Photo: Rally Raid Portugal 2024
ostatní

Ve dnech 2. – 7. dubna 2024 se v Portugalsku konal třetí podnik W2RC - mistrovství světa FIA a FIM v dálkových rally. Poprvé po několika letech se značná část dakarské smetánky ukázala na tratích v Evropě a bylo se na co dívat. V kategorii automobilů se na start postavili mimo jiné letošní vítěz Dakaru Carlos Sainz, který sváděl souboje se svým odvěkým rivalem Nasserem Al Attiyah. Netradičně s menším vozem v kategorii Challenger se objevil Sébastien Loeb, který soutěž bral především jako test na následující rok, kdy se šampionátu bude účastnit za volantem tovární Dacie. Mezi motorkáři si to pak při neúčasti KTM mezi sebou rozdaly, stejně jako na Dakaru, tovární týmy Hondy a Hero.

VÍCE
Drsňák Podmol ukáže v Ostravě napínavé záběry
ostatní

Patřil k výrazným hrdinům letošní Dakarské rallye. Libor Podmol nejtěžší motoristickou soutěž dokončil na 53. místě se šrámem nad okem, potlučeným tělem, s namoženýma rukama, bez druhého a třetího rychlostního stupně… O všech drsných zážitcích bude vyprávět na jedinečné show Dakarské šílenství 2, která se v Ostravě uskuteční v legendárním klubu Barrák v neděli 14. dubna 2024 od 20.00 hodin.

VÍCE
Aliyyah Koloc nedokončila třetí díl šampionátu W2RC
ostatní

Automobilové závody přinášejí okamžiky opojného štěstí, ale také porážky. I když pilotka týmu Buggyra ZM Racing Aliyyah Koloc na trati BP Ultimate Rally-Raid Transibérico bojovala ze všech sil, její účinkování ve třetím dílu světového šampionátu v dálkových soutěžích W2RC ukončila závada na motoru.

VÍCE
Český plochodrážní tým postoupil do polského grandfinále
ostatní

Česká plochodrážní reprezentace v sestavě Václav Milík, Jan Kvěch, Adam Bubba Bednář, Daniel Klíma a Jan Macek pod vedením manažera Zdeňka Schneiderwinda vybojovala hned v úvodu letošní sezóny velmi dobrý výsledek. Poprvé se představí v Grand finále mistrovství Evropy družstev na ploché dráze.

VÍCE
Z Dakaru rovnou do maďarské pouště pro stříbro
ostatní

Desert Express, první závod seriálu Mistrovství Maďarska a současně Mistrovství FiA Central European Zone nalákal posádku týmu Toyota Gazoo Racing Czech vhodným termínem a především svým slibným názvem. Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem potřebovali vyzkoušet různá nastavení vozu Toyota Hilux GR T1+, a na to jsou právě písčité tratě v okolí maďarské obce Bugac ideální.

VÍCE
Plochodrážní sezóna v Pardubicích začne v sobotu
ostatní

Manažeři družstev, účastníků finále ME družstev A v Pardubicích odkryli své karty a nahlásili sestavy pro tento závod. Zcela určitě nejhvězdnější tým přiveze do Svítkova Nicki Pedersen. Tomu z největších dánských hvězd chybí snad jen Leon Madsen, protože startovat může pouze jeden jezdec SGP a Nicki se rozhodl pro aktuálního mistra Evropy Michelsena.

VÍCE
Čeští trialisti byli znovu úspěšní ve Španělsku
ostatní

Třetím podnikem pokračovalo o víkendu španělské mistrovství v trialu. Česká republika měla ve startovním poli dva zástupce, Denisu Pecháčkovou v kategorii TR1 Women a Davida Fabiána v kategorii TR2.

VÍCE