Hutla pojede finále MS
ostatní

Český plochodrážník Lukáš Hutla obsadil v sobotním závodě Kvalifikačního kola mistrovství světa na ledové ploché dráze ve švédském Örnsköldsviku osmé místo a kvalifikoval do seriálu finálových závodů tohoto šampionátu, který startuje v polovině února v ruském Togliatti.

VÍCE
Ve Švédsku odstartuje MS na ledové ploché dráze
ostatní

Sobota 15. ledna je dnem, kdy ve švédském Örnsköldsviku odstartuje letošní mistrovství světa na ledové ploché dráze. Je to vlastně vůbec první závod motocyklových šampionátů v letošním roce.

VÍCE
DAKAR 2022: Poslední 12. etapa
ostatní

Dnešní dvanáctá etapa byla také poslední etepou letošní Rally Dakar. Závodníci se mohli těšit na erzetu dlouhou 680 kilometrů z Bisha do Jeddahu, z níž bylo 164 kilometrů měřených. Poslední dny nebyly příznivé pro české barvy. Aleš Loprais, Martin Michek nebo Martin Prokop se však nevzdali a dovezli své speciály do cíle! Nejlepším českým závodníkem se stal Zdeněk Tůma z Barth Racing Teamu. Článek bude aktualizován!

VÍCE
DAKAR 2022: Jedenáctá etapa
ostatní

Dnes čekalo na jezdce 346 měřených kilometrů. Jezdci měli navštívit dunoviště a kamenité cesty. Etapa vedla ve smyčce kolem Bishy. Organizátoři slibovali, že dnešní den ještě zamíchá celkovým pořadím letošního ročníku. Bohužel jedenáctá etapa se stala osudnou i pro Martina Michka, kterého potkali technické problémy na motocyklu, když po doskoku z jedné z dun zničil ráfek na své KTM a do cíle dorazil s velikou ztrátou. Článek bude aktualizován!

VÍCE
DAKAR 2022: Desátá etapa
ostatní

V pořadí již desátá etapa Dakar Rally se nezapíše do českých dějin zrovna zlatým písmem. V dnešní etapě bohužel musel předčasně vzdát díky potížím Aleš Loprais. Martin Prokop měl na trase taktéž problémy, ale nakonec dojel s obrovskou ztrátou do cíle. V etapě z Wadi Ad Dawasiru do Bishy se podařilo umístit Martinu Michkovi v TOP10. Článek bude aktualizován!

VÍCE
Vavříny s vůní benzínu – výstava meziválečných závoďáků v NTM
ostatní

V Národním technickém muzeu v Praze právě probíhá výstava s názvem Vavříny s vůní benzínu, která dokumentuje historii a společenský význam československého automobilového závodění v meziválečné době.

VÍCE
Jak vidí jezdci Orion – MRG elektrickou budoucnost?
ostatní

Na letošní Dakarské rallye se o tom často mluví… Budoucnost pouštní soutěže v roce 2030 se plánuje nastavit z obnovitelných zdrojů, údajně z elektromobility. Však se také po dunách prohání hybridní Audi. Ale jak je to v oblasti motorek? Provádí se nějaké konkrétní kroky pro technologický přechod? „Zatím o tom nevíme. Nedokážeme si představit, že bychom v následujících letech závodili na elektrických motorkách,“ prohlásil Ervín Krajčovič, šéf týmu ORION – Moto Racing Group. Martin Michek a Milan Engel si pochvalují přítomnost se spalovacími motory. „Budoucnosti se však nebráním, sám mám elektromobil,“ dodal Michek, který se v úterý dostal mezi dvacítku nejrychlejších.

VÍCE
DAKAR 2022: Devátá etapa
ostatní

Účastníci nejnáročnějšího dálkového závodu dnes vyrazili vstříc deváté etapě Dakar Rally. Na jezdce dnes čekaly horské průsmyky a kaňony a to „pouze“ na 287 měřených kilometrech. První letošní etapové umístění na bedně si připsal český jezdec Martin Macík, když dokázal vystoupat na třetí místo. Článek bude aktualizován!

VÍCE
DAKAR 2022: Osmá etapa
ostatní

Dakar se přehoupl včera do své letošní druhé poloviny. Na jezdce tak dnes čekala již 8. etapa, která je zavedla z města Al Dawadimi do Wadi Al Dawasiru. Zde bude také probíhat zítřejší devátá etapa, tudíž asistence nebudou muset absolvovat žádný přejezd. Dnešní etapa byla plná dun a to i těch největších trojkových. Nejlépe se z našich jezdců daří Aleši Lopraisovi, který dýchá na paty Kamazům.

VÍCE
DAKAR 2022: Sedmá etapa
ostatní

V nedělní sedmé etapě si pořadatelé pro závodníky nachystali 701 dlouhou erzetu, ze které bylo 402 kilometrů měřených. Závodníci mířili z Riyadhu do Al Dawadimi. Stejný osud, jako Martina Michka, potkal také Daniela Sanderse, který však musel po nezaviněné kolizi při přejezdu ze závodu odstoupit. Nejlepším českým závodníkem sedmé etapy byl sedmý Aleš Loprais se svou posádkou Valtr-Pokora. Mezi motocyklisty zajel dobré osmnácté umístění Jan Brabec. Článek bude aktualizován!

VÍCE