13.10.2021
Martin Macík jr. musel bohužel pro technické problémy se svým novým kamionem odstoupit ze skvěle rozjetého závodu v Maroku. A co se Arnoštovi na trati přihodilo?
ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Martin Macík měl Rallye du Maroc fantasticky rozjetou, po pondělní etapě se dokonce dostal po problémeh Gerta Huzinka do vedení a nic nenapovídalo tomu, že by snad kamion z dílen Big Shock Racing mohl vypovědět službu.

 

Bohužel ve včerejší 4. etapě se na Martinově vozu vyskytly první velké problémy. Začala unikat nafta z přídavné nádrže. A tak pro Big Shock Racing včerejší etapou závod skončil. Po dojetí s vozidlem do bivaku se mechanici rozhodli, že se pokusí dát Arnošta do kupy, alespoň pro dnešní poslední etapu.

 

I přes veškerou pomoc Riwald Dakar Teamu a jeho mechaniků se problém nepodařilo odstranit natolik, aby dnes mohl Martin Macík se svojí posádkou pokračovat. Jelikož se ten samý problém objevil ihned po natankování nafty (i když na úplně druhé straně nádrže).

 

Dle slov Martina Macíka jr. ovšem Rallye du Maroc posloužila jako skvělý test nového kamionu před nadcházejícím Dakarem 2022 a již v nejbližších dnech se stáj Big Shock Racing rozhodne, jestli se na příštím Dakaru představí Martin Macík v osvědčeném Karlovi nebo vsadí na nového Arnošta.

 

Připravil: Ondřej Novotný
Zdroj a foto: FB Martin Macík
13.10.2021

ostatníOstatní
KomentářeKomentáře
ChatChat

Komentáře:

Pro vložení komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.