27.05.2019
Vůně benzínu a rachot motorek se dne 26. května nesly celým městem. Na trati sv. Petra ve Stříbře u Plzně, kde proběhl 3. podnik MMČR, jak sidecar, tak čtyřkolek, samozřejmě nesměli chybět, ani čtyřkolky junior, sidecar veterán a přebor.

Letající Zdenál opět na bedně

Ve třídě QUAD se v ranních volných trénincích dařilo Jirkovi Kašparovi, který si bral nejrychlejší čas. Na start kvalifikačního závodu tedy nastupovaly čtyřkolky ve
vedení s Jirkou Kašparem, kterého následoval David Sůsa a Zdeněk Poláček. V kvalifikačním závodě si 1.místo vyjel Jirka Kašpar, což znamenalo, že bude
do obou rozjížděk nastupovat, jako první. 2.místo si bral Zdeněk Poláček a 3. David Sůsa.

1. závod

Holeshot v 1.závodě si připsal Jirka Kašpar, bohužel se tam dlouho neohřál a během jednoho kola se ocitl na 2.místě. Na 1.místě jel dlouho David Sůsa, jenže
neustál Poláčkův tlak a podlehl. Zdeněk Poláček se dostal na 1.místo a držel si ho, až do úplného konce závodu. 2.místo patřilo Jirkovi Kašparovi a 3.místo Jakubovi Kosteleckému. David Sůsa se kvůli technické závadě ocitl až na 5.místě.

2. závod

Holeshot v 2.závodě naopak patřil Davidu Sůsovi, který si zajel nádhernou jízdu start-cíl, po smolném 1.závodě. Na 2.místě jak odjel, tak i dojel Zdeněk Poláček
a na 3.místě odmávl šachovnicový prapor Jirku Kašpara.

Celkově si 1.místo připsal Zděnek Poláček
, 2.místo Jirka Kašpar a 3.místo David Sůsa. V průběžném MMČR Quad vede Zdeněk Poláček s náskokem 10 bodů
na druhého Davida Sůsu. Třetí příčku si drží Jirka Kašpar. Nejmladší závodník v této skupině Adam Tuček se umístil na celkovém 14.místě.

Brhel jednička v obou jízdách

Po skupině Quad na řadu přišla Quad Junior, která upoutala všechny diváky. Závod Quad Junior se nejlépe povedl Honzovi Brhelovi, který si vyjel v obou
jízdách úžasné 1. místo, takže se umístil na celkovém 1. místě. Adam Vanko celkově skočil na 2. místě, v prvním závodě si vyjel 2.místo a v druhém závodě dojel na 3.místě. Martin Dopita celkově skončil na 3.místě. Mladší brácha Jana Brhela Jirka se v prvním závodě umístil na 2.místě, bohužel v druhém závodě skočil až čtvrtý, takže si na stupně vítezů nesáhl a skončil bramborový.

Atmosféra byla úžasná a počasí nám také vyšlo. Už se můžeme těšit na další závody do Březové nad Svitavou, která se jede 15.6.

Text a foto: Ivana Duchoslavová