První slovenský mistrák odstartoval 2. května 2010 na 1870 m dlouhé trati na Kamennom kopci v Myjavě. Stejně tak jako v uplynulých letech, i letos se ve startovní listině objevila celá řada jmen českých jezdců. Ti nejen doplňovali soupisku pilotů, ale zejména okupovali stupně vítězů.
Filip Neugebauer na svém webu zveřejnil report z úvodního podniku Mezinárodního mistrovství Německa, kde se postavil na stříbrný stupeň.
V motokrosovém nebi našel bohužel svoje místo australský závodník Andrew McFarlene, který se vážně zranil ve třetím kole Australského motocrossového šampionátu.
Meteor Cup 2010 letos začal přesně tam, kde loni skončil – v Břeclavi. Přihlášeno bylo cca 150 jezdců. Počasí se vydařilo na jedničku, i když některé závodníky možná trochu potrápilo ostré jarní sluníčko.
Německý Ladies Cup 2010 pokračoval 11. dubna v Bensdorfu a 18. dubna v Triptisu. Minulou neděli vybojovala Jana na smolné trati v Triptisu 4. místo a přivezla si domů nádherný pohár. Lucie Simonová si bohužel na stejné trati zlomila ruku a je na pár týdnů ze hry venku.